J Het Hek'Tan de Dam. Dierenvanger Van Geuns vertelt van zijn uitzonderlijke beroep Dames en heren luisteraars...." Mi Raad van Roel Zaterdag 3 Juni 1950 Seine ranke bootjes, dobberend over de wijde plassen, de hagelwitte zeilen blikkerend de zomerzon: welke watervriend kan dit alles aanzien zonder hartkloppingen van verlangen te krijgen? DOSSIER IN TIJGERS Dit is het relaas van dierenvanger Joan van Geuns, die deze week van de ,,Modjokerto", waarmee hij uit Indonesië kwameen omvangrijke bagage af lever de voor diergaarde Blij- dorp, en wel: tien tijgers, vijf orang oetanstwee balikoeien, zes leguanen, drie pythons, een beer en 120 apen. arenlang, zo vertelde hij, was hij rubber- lanter in Indonesië en toen hij na twaalf sren voor het eerst met groot verlof kwam albums met jachtfoto's liet zien, kwam door zijn familie in relatie met een fir- la op de Nieuwendijk te Amsterdam. De rmant zei: „Jammer dat je die dieren oodschiet, waarom vang je ze niet vend?"- Van toen af, dat was in 1914, is de heer an Geuns dierenvanger van professie weest, totdat in rond 1930 de afgunstige mcurrentie het gedaan kreeg door de uloriteiten er opmerkzaam op te maken ;t er eigenlijk zoiets als beschermende ipalingen bestonden (niemand had er zich eg ooit aan gehouden) dat hij voorlopig :t dierenjagen vaarwel moest zeggen. Na i oorlog is hij met hulp en voorspraak van iergaarde Blijdorp naar Indonesië terug- ikeerd om daar opnieuw te gaan jagen, lat levert ook deviezen op, want sommige ïvangen dieren worden eenmaal in Blij- orp aangeland weer van de hand gedaan aar landen met „harde" valuta. Uit de vooroorlogse periode vertelde Joan an Geuns een paar „sterke verhalen". Een daarvan begon met een gemoedelijke irtenjaeht in Pakan Baroe, maar de auto, 3arin Van Geuns zat, werd bij een dorp 40 man met flambouwen voor- én aangehouden. Zij vertelden, dat een impgenoot een koffiehuisje aan de kant an de hoofdweg had verlaten en plotse- ng besprongen was door een tijger, die hter de pisangbomen op de loer had ge- gen. Ten slotte was de man meegesleurd, wildernis in. ,Wij gaan er achteraan", zei Van Geuns, naar wie is er branie genoeg om mee te an?" Drie man waren branie. Op handen voeten werd door de zeer hoog opgaan- varens naar het spoor gezocht en de jger moest er het loodje bij leggen. De sten van het slachtoffer werden naar lis vervoerd en aan de schoot der aarde evertrouwd. In datzelfde Pakan Baroe was een wie- nde vrouw door een tijger overvallen en eegesleurd. Het spoor van het dier werd het schier ondoordringbare varenwoud vonden en de dode werd naar huis ge acht. Er was in de vroege morgenuren in pad gekapt van 150 m en teneinde het sst op zijn plaats vast te houden werd de plek, waar hij de vrouw had ach- rgelaten, een volwassen geit vastgebon- n. Deze werd spoedig door de tijger ver beurd. 's Middags om vier uur kropen wij een boom en lieten een kamponghond, in een boom gebonden, achter. Reeds na m minuten verscheen de tijger op zijn «ie gemak. Een salvo was voldoende m neer te leggen." De vangst van tijgers, met het doel ze lend in handen te krijgen, is volgens Van •uns een dood-eenvoudig karweitje: „Je Bigt ze, zoals je een rat vangt. Je maakt n grote kooi met het aas er in, dat be at uit een gedood wild zwijn. Als de nan-eater" honger heeft, tippelt hij erin valt er een luik dicht. Maar dat aas oet om de vier dagen vernieuwd worden, ndat het in de tropen in drie dagen ver- erd is. Kom je 's morgens controleren, bi een kostbare Jersey-koe, die haar lin- tr voorpoot gebroken had, te behouden, wide een Deense farmer de plaatselijke 'earts over om het dier een „kunstpoot" maken. De amputatie en de bevestiging in de prothese gelukten boven verwach ting en de koe graast nu weer rustig in de weide. dan camoufleert de gevangen tijger zich zelf door te gaan liggen, maar zodra kom je oog in oog met hem, of hij begint spek takel te maken. Wij zetten dan het trans- porthok ernaast. De deuren tegen elkaar en wanneer die geopend zijn loopt hij wel over. Wij oefenen dit bedrijf uit met zes In donesische helpers. Enigen blijven thuis om de reeds gevangen dieren te verzorgen, anderen gaan op jacht om voer te zoeken en twee of drie man gaan met mij mee. De val is gecamoufleerd met groen en takken, maar ook zonder dat laat een tijger zich wel verschalken behalve dan de oude ren die al het een en ander hebben meege maakt. In mijn leven heb ik misschien 80 tot 100 tijgers gevangen. Het grootste probleem voor de dieren vanger is het verschalken van een honing- beer. Als die in een val raakt, al is deze van harmonicagaas, dat zwaarder is dan telefoondraad, dan breekt hij gegaran deerd uit. Hij wringt en rukt net zo lang op één plek, tot hij een ronde opening heeft gemaakt, waar hij dan doorheen kruipt." Het vangen van orang oetans noemde de heer Van Geuns een kwestie van isolatie. Men jaagt zulke apen op tot aan de rand van een bos of tot in een alleenstaande boom en dan is het een koud kunstje om de dieren in handen te krijgen. Het olifanten jagen heeft de heer Van Geuns er na de oorlog aan gegeven, sinds zijn jeep, die in Sawit Sebrang toevallig even voor hem was vertrokken, in stukken en brokken werd weergevonden, na op een landmijn gelopen te zijn. „En gaat u weer terug voor de dieren- vangst?", vroegen wij ten slotte. „Dat zal van mijn vrouw afhangen", zei de heer Van Geuns, „maar eerst wil ik in ieder geval een poosje uitrusten en ont spanning zoeken. En gelooft u mijeen be zoek aan Artis zal daar niet bij zijn!" 1 KORT VERHAAL DOOR RIENK SLEESWIJK Het grote ogenblik in het leven van de heer Theodoor Balderik kwam op de dag, waarop een gewichtig uitziende enveloppe van de Radiovereniging iij zijn bus be landde. De heer Theodoor Balderik ont ving deze enveloppe des ochtends om acht uur en miste er bijna de bus door, waar mee hij naar zijn werk moest rijden. De brief was dan ook werkelijk de moeite .waard: „Geachte Heer Balderik. Als Secre taris van de Vereniging tot Instandhouding van de Huiselijke Vrede, lijkt U ons de aangewezen persoon om voor onze micro foon een lezing over dit onderwerp te houden. Wij reserveerden voor deze lezing a.s. Woensdagavond van 8.15 tot 8.30 uur en zien U gaarne om 8 uur in onze studio aanwezig. Hoogachtend, Radiovereniging". Te schrijven, dat de heer Balderik ver rast was, ware een euphemisme. De heer Balderik was onthutst. De heer Balderik was volkomen beduusd. De heer Balderik was kapot. Kortom de heer Balderik was zichzelve niet meer. Deze verwarring duurde echter slechts kort. Na de eerste schrik over zich te heb ben laten wegebben, kwam Theodoor tot rust en begon zijn trots de overhand te krijgen. Hij, Theodoor Balderik, zou voor de radio spreken: zijn stem zou weerklin ken in talloze huisgezinnen en duizenden zouden naar zijn vermanende woorden luisteren: het was waar, men had moeilijk iemand anders kunnen uitnodigen. Was hij tenslotte niet reeds meer dan vijftien jaar secretaris van de Vereniging? Wist hij niet alles, wat er maar te weten viel over hui selijke vrede in het algemeen en over de instandhouding daarvan in het bijzonder? De brief van de radio brandde hem in de zak. Hij haalde hem eruit en herlas hem. Zijn borst zwol van trots. Binnen tien minuten wist het hele kantoor, dat meneer Balderik een rede zou houden. Voor de radio Gedurende de volgende avonden be reidde de heer Balderik zijn rede voor. De kinderen werden de kamer uitgezonden en durfden zich slechts op de tenen door het huis te bewegen. Moeder Balderik deed niets dan koffie zetten en kreeg langza merhand iets spookachtigs over zich. Maar de vellen papier, die de heer Balderik vol schreef, stapelden zich op. De Huiselijke Vrede werd zo helder en duidelijk uiteen gezet als nimmer te voren. Het was met recht een werk om trots op te zijn, alleen bleek bij een proefneming, dat het uitspreken van de rede een uur in beslag zou nemen. Er moest dus iets uit- Het huis Balderik stond op stelten. Het schrappen bleek moeilijker te zijn dan het schrijven! Het was allemaal zo belangrijk, dat er eigenlijk niets gemist kon worden. Na vier dagen was de rede echter klaar. Het werd tijd, want de kinderen begonnen reeds van hun vader te vervreemden. Bo vendien was de koffie op. Nu echter namen de repetities een aanvang. Uren lang stond de heer Balderik voor de spie gel, het manuscript in de hand, steeds op nieuw zijn zinnen uitsprekend, tot hij ze bijna uit het hoofd kon opzeggen. Intona tie, houding, ademhaling, niets werd ver geten. Alles was in één woord: af. Be halve de huiselijke vrede in het gezin Balderik, toen de 12-jarige Pietje erg technisch aangelegd opmerkte: „Ik dacht dat Pappie voor de radio moest spreken en niet voor de televisie!" Maar tenslotte kun je ook niet alles nemen, vooral niet van zo'n kwaje aap, die nog nergens weet van heeft.... Woensdagavond was eindelijk gekomen. Om kwart voor acht reeds bevond de heer Balderik zich in de studio, waar hem alle geheimen van rode en groene lichtjes werden medegedeeld. Hij luisterde maar half, want hij had de nacht tevoren haast niet geslapen van opwinding en zijn zenu wen waren tot het uiterste gespannen. Tenslotte duwde men hem in een kamertje, waar op een tafel, naast een bord met lichtjes, een glimmende microfoon stond opgesteld. „Gewoon spreken", zei de om roeper. „Als het groene lichtje branden gaat, begint u. Vooral niet te vlug. Denk erom." De heer Balderik was alleen. De klok tegenover hem tikte langzaam de minuten weg. De heer Balderik's hart tikte ook, maar vlugger. Nu zou het gebeuren. Over één minuut, zouden de heer Jansen uit Groningen en de heer Pietersen uit Maas tricht naar hem luisteren en geboeid zijn vermaningen aanhoren over de Huiselijke Vrede. Nog een halve minuuteen kwartNü Het groene lichtje gloeide. En hortend begon de heer Balderik „Geachte Dames en Heren luisteraars: de Huiselijke Vrede. „Zeg", zeiden Mevrouw Jansen uit Gro ningen en Mevrouw Pietersen uit Maas- Het grijze Brielle verwacht een fleurige toekomst Het aloude stedeke Brielle, waaraan eigenlijk alleen op de eerste April nog wel eens gedacht wordt, hoopt binnen enkele jaren een belangrijk ontspanningscentrum van Rotterdam te worden. Dit is mogelijk geworden door de afdam ming van de Brielse Maas bij het Krui- ninger gors, waaraan de werkzaamheden op het ogenblik snel vorderen. Daardoor zal binnen enkele jaren een binnenmeer ontstaan van 950 hectaren, hetgeen neer komt op een plas, zo groot als de Kager- plassen en het Braasemermeer tezamen. Brielle wil van deze plas een oompleet wa tersportcentrum maken en de beide oevers met bebossing, fietspaden en dergelijke verfraaien en zo een recreatiecentrum scheppen. Hierdoor hoopt het jaarlijks dui zenden bezoekers te trekken. In afwach ting daarvan is reeds van Rotterdam uit een dagelijkse bootdienst in het leven ge roepen. Bovendien verwacht men dat door de verdwijning van het zoute en het zilte water het eiland Voorne-Putten veel vruchtbaarder zal worden. tricht bijna .gelijktijdig tegen hun respec tieve echtgenoten, „zeg, draai die ver velende vent de nek eens om. Is er geen muziek vanavond? Kijk eens even (Nadruk verboden) De familie Reiger verwacht gezinsuitbreiding en is dus druk in de weer met de zorgen voor het broedsel, terwijl de ooievaar na de overbelaste Mei-maand even tijd neemt om uit te blazen. Boek des levens Aan een gering perceeltje langs de Amstel, vlak bij de Magere Brug, hangt een bord met „Openbare jeugdleeszaal" er op. Gij moet niet verbaasd zijn wan neer ge daar op Woensdag- of Zater dagmiddag een grote menigte jonge Amsterdammers aantreft, die op tal van boeiende manieren haar verlangen tot binnentreden kenbaar maakt en daar mee een levend bewijs vormt, dat de gedachte om de bedreigde jeugd uit dit bekoorlijk maar morsig kwartier aan het lezen te zetten, een gelukkige is ge weest. De ervaringen, die zij op straat opdeden waren toch veelal van, een zo emotioneel karakter, dat wanneer zij in druk zouden verschijnen, zij gewis in Tilburg verboden zouden worden en omdat men het terecht niet gewenst acht, dat de jonge burgers meteen ach ter in het boek des levens be ginnen, leidt men hen thans binnen in de mogelijk wat minder realistische, maar toch aanzienlijk zachtzinniger wereld van het kinderboek. Tot ieders verbazing was de belang stelling bij de opening van het lees- zaaltje zo groot, dat toen het op volle capaciteit bezet was en de kleuters bij wijze van spreken op eikaars bovenlip zetelden, het op straat nog zwart stond van Amsterdammertjes. Deze begon nen naar oudergewoonte op te dringen en toen het gerinkel van brekende rui ten verstorven was, werd bewezen dat er veel meer makke schapen in het hok gingen, dan de architect had voorzien. Dat de rekels die het zich op straat tot een genoegen rekenen het particulier initiatief in het sloopwezen tot uitdruk king te brengen of anderzins bijvoor beeld door het werpen van straatvuil de aandacht op zich te vestigen, hier inderdaad mak zijn, constateerden wij, toen wij deze natuurgetrouwe minia tuur-leeszaal betraden. De jongens en meisjes waren zo verdiept in „De witte bison" en „Fientje slaat zich er door", dat men om een leeszaalterm te ge bruiken hen de haren had kunnen knippen, zonder dat zij er acht op ge slagen zouden hebben. Wij ontzien ons zelfs niet te verklaren, dat zij de witte bison gewoon verslonden. Geen Sartre Aleer zij zich aan de lezing der boek werkjes mogen zetten, worden zij ech ter eerst voor de verplichting gesteld, zich de handen te wassen. In deze rei niging schuilt overigens geen verwijt aan Sartre maar de begrijpelijke drang om het zo handzame zwart-wit-effect in de boekdrukkunst te behouden. Juist tijdens ons bezoek, verklaarde een der tienjarige knaap, die naar het fontein r tje was gedirigeerd: „Nou ja vooruit dan maar. Het is toch al weer een week geleden". Het is overigens speciaal deze leeftijd, die de aan het hoofd gestelde dames wel eens voor onverwachte pro blemen zet. Een ongekamde puber, die voor het eerst deze tempel der jeugdige wijsheid bezocht, zei althans, toen men hem vroeg welke lectuur hij wenste door te nemen, op achteloze toon: „De moppenbladen". De hem voorgelegde humoristische geschriften vermochten zijn eenzijdige lachlust echter niet op te wekken en hij ging onbewogen heen. Gelukkig is de belangstelling van de meeste bezoekers echter van hardnek kiger aard. Er is zelfs één jeugdige intellectueel die zich met verbeten ijver op de studie van de Franse taal toelegt. De reden van deze drang naar Gallische kennis, waaraan hij op het ogenblik tegemoetkomt door lezing van het boekje „De beesten waar ik van hou" ligt in het feit, dat hij reeds tien Franse woorden kende, hetgeen door hem als een aanzienlijke voorsprong wordt be schouwd. Ook andere takken van we tenschap worden er trouwens beoefend. Zo is er voor bioloogjes een terrarium opgesteld, waarin een aantal groene en bruine hagedisjes bijdragen tot meer dere kennis omtrent het reptielenleven. Dit nam overigens enige tijd geleden een sombere wending, toen men er een Spaanse parelhagedis in plaatste. Dit heer vergreep zich af en toe aan minder gespierde soortgenoten, die hij met smaak nuttigde. Ontsteld over dit kan nibalisme en de noodlottige invloed die het op de jeugdige toeschouwers zou kunnen hebben, vlijde de juffrouw een zwarte lijkwade over het terrarium telkenmale wanneer de Spanjaard ha gedis a la Tartare begon te eten. Ruw werd zij in haar gevoelige maat regelen echter geschokt, toen een jonge lezer haar meedeelde: „Die doek ken der wel af juf. Hij hep'em op". Wfj hebben met veel plezier rondge- kuierd door dit bescheiden en grappig ingerichte pand, waar alles op kinder maat is gemaakt. En dat plezier sproot nog niet eens alleen voort uit het feit, dat het goed is om al die kinderen te leren, dat een boek een goede vrind kan wezen en uit alle sociale nuttig heden, die dit instituut bereikt. Het kwam vooral toen wij langs die boeken liepen en bij het lezen van titels als „De schat van het Zilvermeer" en „De pelsjagers van de Rio Pecos" dachten aan de tijd, dat wij met een rood hoofd en onze zakken vol knikkers, zakmes sen, stukjes touw en een dode muis languit op onze buik gelegen ons ver diepten in het doen en laten van de nobele Winnetou en die schurken van Sioux. Weet u nog wel? Om een dubbeltje Het wantrouwen straalde de man die voor ons in de rij aan het loket stond, gewoon uit zijn nek. En toen de loket- tiste hem bij het overhandigen van zijn retourtje kond deed, dat de Spoorwegen daarvoor gaarne twee gulden en zestig cents zouden ontvangen, zei hij onmid dellijk geprikkeld: „Twee vijftig". Nu De hoofdstedelijke muzikale voor de komende dagen vertoont een merkwaardige veelzijdigheid. Op Zondagmiddag speelt het gamelan orkest Babar Lajar in het Indisch museum. Maandagavond concerteert Henk Loohuys op het orgel van de Nieuwe Kerk en Dinsdagavond ver zorgt de Wagner-vereniging in de kleine zaal van het concertgebouw een lezing over ,JDie Walkure". De beeldende kunsten zuchten blijkbaar onder de warmte, want het enige op dit gebied, dat wij na lang snuffelen hebben gevonden, is iets dat door het Stedelijk Museum „Groepententoon- stellingen" wordt genoemd. In het Amsterdams Historisch Mu seum is voorts tot half Juni een ten toonstelling van Russische architec tuur. Op filmisch gebied is er, zoals aan het begin van iedere week, meer In de hoofdstad uit aan het handje. City geeft één voor stelling van het langdurige product „Gone with the wind" in alle kleu ren van de regenboog met Gable, Leigh, Howard en De Havilland, on der auspiciën van het Comité Holland Festival en ten bate van het Bio Vacantie-oord en het Rode Kruis. De prijzen zijn er naar, want men komt er niet voor minder dan f3.50 en voor meer dan f 12.50 in. Met warmte beleven wij aan de rolprent „Whisky Galore" in de Uitkijk, die zich zo juist een beetje laat de titel „Film van de maand" heeft verwor ven. City vertoont verder „De laatste haven" met Jean Gabin, die twee maal bekroond is op het festival in Cannes. Mocht u een Tom Mix-aan hanger zijn, dan kunt ge hem in de Passage met zijn paard Tonny over het doek zien galopperen. Tenslotte draait in Royal de boksfilm „Niet volgens afspraak" onder het motto „Winnen zou hem het leven kosten, vechten zijn liefde". Wij zouden hém het advies willen geven, in dat geval niet te vechten. was dat niet slim, want de Spoorwegen vergissen zich nooit, behalve wanneer zij menen, dat de reizigers ook graag in de treinen stéén. Maar de man, die er uitzag alsof hij desnoods zaken „voor de Koningin zou gooien", hield voet bij stuk. „Kost maar een riks", zei hij balsturig. De juffrouw achter het loket wou er geen dubbeltje van afdoen. Pas nadat de contrasterende bedragen nog een keer of vijf waren genoemd, gaf de wantrouwende zich gewonnen. Maar toen hij zich omdraaide, zei hij nukkig: „KLM-prijzen". BOEDA. Joechheisa, Joechhei, vrienden. Het reisseizoen is wederom aangebroken. Er zijn er onder u die het woord „hetgeen Nederland u biedt, dat vindt gij in den vreemde niet" zullen toepassen. Doch ande ren die wellicht voor de eerste keer het over de grenzen gaan zoeken. Voor hen volgen wenken en raadgevingen van Be reisde Roel. Doet er uw voordeel mee. Het is niet noodzakelijk dat ge uw mede reizigers in de trein het tafereel uwer familietwisten ontvouwt, noch dat uwer lichamelijke ongemakken en evenmin dat uwer geestelijke eigenaardigheden. Doch wees vriendelijk jegens hen: uren lang moet ge met hen samenleven in een beperkte ruimte. Biedt hun een zuurtje of chocolaadje aan. Het eigenaardige van het buitenland is altijd, dat men er een vreemde taai spreekt. In Parijs spreken zelfs kleine kinderen, postboden en bloemenverkopers vloeiend Frans. Beschouw dit niet als aanstellerij. Zij weten niet beter. Maar bedenk dit: zij zeggen wel pain et café, maar bedoelen toch brood en koffie. Laat dit u niet uit het veld slaan, het is louter een kwestie van woorden. Wanneer u op een caféterras zit, zeg dan niet luide tot uw gade: „kijk 's wat een dikke patser daar zit" of „moet je 's zien hoe dat mens er uit ziet". Er is namelijk een kans dat zij uit Deventer of Wei&en- dam komen en derhalve Nederlands ver staan. Het is natuurlijk allerminst goed te pra ten. maar er zijn landen waar men iets anders eet dan biefstuk met doperwtjes en gebakken aardappelen. Uitsmijter heet in Frankrijk niet éjecteur, nóg raarder: Ze kennen er zelfs geen uitsmijters. Maar wat het gekste is, croquetten kennen ze er ook niet. Hoe bestaat het. Loop niet de hele dag alles te vergelijken met Winschoten, Spaarndam of Beetster- zwaag. Zelfs de prijzen niet. Het is zo ver moeiend, al dat omrekenen Vooral in Engeland is het geen doen met dat rare myntstelsel. In Parijs stelt niemand het op prijs wan neer u Die Mooie Molen en Laat Nu de Klok maar Luiden zingt. Ik bedoel: ze vin den het wel prachtig, maar ze begrijpen het niet. Niet alles wat in het buitenland anders is dan bij ons is öf minder, èf beter. U moet met dat vervelende vergelijken weten op te houden. Wanneer u ergens vuile gordijnen ziet, wil dat niet zeggen dat alle Denen of Zwit sers of Ieren vuile gordijnen hebben. U moet in een dure nachtclub niet per se een kop thee willen hebben. Daar staat tegenover dat u bij uw ontbijt uw brood in uw chocola moogt dopen. Zo heeft alles zijn voor- en nadelen. U behoeft niet de hele dag al maar dingen te gaan bezoeken. Blijf eens een keer gewoon thuis. Wanneer u het graf van Napoleon of Kew Gardens niet gezien hebt gebeurt er nog niks. Niet alle buitenlanders zijn zakkenrollers. En zit niet de hele dag prentbriefkaarten te schrijven. Ze zijn in Leerdam toch al zo jaloers. Leg het er niet te dik op. En wanneer u weer thuis bent. vertel dan niet langer dan een half jaar hoe mooi Zwitserland is. De meeste mensen zijn daarvan op de hoogte. Goede reis. En stuur mij vooral een an sicht van de Notre Dame, de Matterhorn en de Zuil van Nelson. ELIAS SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE Schoten kan morgen tweede klasser zijn Vanavond speelt Ajax tegen Enschedese Boys en voor morgen is vastgesteld Lim- burgiaBlauw Wit. Laatstgenoemde wed strijd is van belang voor het kampioenschap. Slaagt een der partijen er in een zege te behalen, dan is zij op weg naar de hoogste voetbaltitel. Voor de promotiecompetitie naar de eerste klassen zijn vastgesteld DWVOSV en EmmaUVS. HFC zet vanavond de promotiecompetitie voort met een wedstrijd op eigen terrein tegen DCV en morgenmiddag komen Laak kwartier en Blauw Zwart in Den Haag tegenover elkaar. Schoten kan morgen tweede klasser zijn. De ploeg speelt in het Noorder Sportpark tegen CDN uit Driebergen. Is het resultaat een gelijk spel dan heeft Schoten acht pun ten, welk aantal WFC en CDN dan niet meer kunnen behalen. Voor de ontmoeting wordt grote belangstelling verwacht en de NZHVM is voornemens extra bussen gereed te zetten bij de uitgang. De opstelling van Schoten is: doel: Kes- sens; achter: Bated en Meijer: midden: De Kleyn, N. N. en Geurts; voor: Fransen. Bot, Klooster, Tjeertes en Keulemans. WFC heeft alleen belang bij een nederlaag van Schoten. Het krijgt Velsen op bezoek en zal al het mogelijke doen, om een zege te behalen. Haarlem maakt een goede kans in het bezit te komen van de KNVB-beker. In de kwart finale spelen de Haarlemmers tegen Sneek en verwacht mag worden, dat zij minstens een gelijk spel behalen, dan is de halve eindstrijd bereikt. Cricketprogramma Het programma van de Nederlandse Cricketbond luidt: eerste klas Haarlem Quick (N.), HBSSparta, HCC 2—Rood en Wit. HDVS—HCC 1. PW—'VRA. VOC—Kam pong. VWExcelsior. Tweede klasse C: Quick (H.)—Haarlem 2. VUC—CVHW. Derde klas: Rood en Wit 3ACC 4 (terrein CVHW). Handbahvedst rijden Zondag a.S. gaat de laatste ronde in van de promotiecompetitie hoofdklasse. Bij de heren is de situatie nog lang niet beslist. De stand hier is als volgt: Agressive, Eindhoven 3 2 4 H. G. V., Hengelo 3 1 4 Quick, Groningen 3 1 3 D. W. S.. Schiedam 3 1 3 Attila, Utrecht 4 1 3 Alleen Attila is reeds uitgeschakeld. De wedstrijd HGV—Agressive kan de beslissing brengen, doch indien hij in een gelijk spel eindigt dan komt de winnaar van DWS Quick nog gelijk. Er zullen beslissingswed strijden tussen deze drie moeten gespeeld worden. Bij de dames zijn er reeds twee definitief uitgeschakeld, zoals op het ranglijstje is te zien: Z. A. C., Zwolle 3 1 4 Vriendschap, Amsterdam 3 1 4 H. E. W.. Eindhoven3 1 3 Athene, Den Haag 4 1 3 Hygiëa, Assen 3 1 2 Een beslissingswedstrijd is waarschijnlijk tussen ZAC en Vriendschap. Het programma luidt: prom. hoofdklasse, dames: Hygiëa—ZAC; Vriendschap—HEW. Prom, hoofdklasse, heren. HGV-Agressive: DWSQuick. Prom, tweede district klasse West-A heren: TonegidoNiloc 2. Prom. tweede district klasse West A, da mes: BatoSDL. Korfbalprogramma Interlandwedstrijd: Nederland—België, 3 uur (Houtrust. Den Haag). Beker: TOGO—Amum (3 Juni, 7 uur). Landskampioenschap: Rigtersbleek—W W. M. D.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 7