Een ijsbaan, verbetering van twee overwegen en een fris Stationsplein Stadsbesteidienst A.B.C. Amsterdamse Beurs .Vrijdag 9 Juni 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemscbc Courant Een landbouwer in Nieuw Vennep heeft dezer dagen een machine in gebruik genomen welke maait en dorst en de producten in zakken verpakt. Een oogst van een bunder kost aldus met drie man bedieningspersoneel slechts enkele uren arbeid. Foto: De pers, verbonden aan de maaidorsmachine is in volle gang om het stro tot balen te verwerken. PLAN-SCHUMAN EN HOOGOVENS Met uitbreidingsplan moet rekening worden gehouden Aan de Memorie van Antwoord op het roorlopig verslag der Eerste Kamer over het ontwérp van wet tot deelneming in het uit te breiden kapitaal van de Hoogovens fe IJmuiden en in de financiering van een ireedbandwalserij en een blikfabriek is het lolgende ontleend: De Nederlandse regering staat op het standpunt, dat bij een eventuele internatio nale samenwerking in de kolen- en staal- ndustrie, zoals door de Franse regering is voorgesteld, met de onderhavige uitbrei dingen volledig rekening zal moeten wor den gehouden. De regering wijst erop dat deze plannen internationaal zijn besproken de insteming der ECA-autoriteiten heb ben verkregen. Aangezien het de bedoeling van de be oogde uitbreidingen is de op de binnen- mdse markt bestaande en nog steeds {roeiende behoefte aan plaat en blik uit eigen productie te voldoen, zal de ver- jooppolitiek van „Breedband" N.V. uiter aard in de eerste plaats gericht zijn op de voorziening van de Nederlandse markt. Hoe de West-Europese marktsituatie oor ijzer en staal zich zal ontwikkelen bij :erwezenlijking van het plan-Schuman, valt uiteraard nog niet te zeggen. Wel mag worden aangenomen, dat de „dual-pri- ing" en andere discriminerende maatrege len tot het verleden zullen behoren. Nederlandse Raad der Europese Beweging over het plan-Schuman Het uitvoerend cömité van de Neder landse Raad der Europese Beweging heeft in een gisteren in Den Haag gehouden vergadering een resolutie aangenomen over het plan Schuman. Het comité juicht het initiatief der Franse regering, strekkende tot het plaatsen van de Frans-Duitse pro ductie van kolen en staal onder een ge meenschappelijk gezag, waaraan ook de overige Europese landen in de gelegenheid worden gesteld deel te nemen, van harte e. Het herinnert eraan, dat aanbevehngen in deze richting bij verschillende gelegen heden in het verleden door de Europese Beweging zijn gedaan, met name op haar congressen in Den Haag, Brussel en West minster, als zijnde bevorderlijk voor de snelle economische eenwording van Euro pa. In zyn resolutie spreekt het comité rerder zijn voldoening uit over het feit, dat de regeringen van België, Duitsland, Italië, Luxemburg en Nederland hebben •erklaard, zich in beginsel met het voor stel der Franse regering te verenigen. Het comité grijpt deze gelegenheid aan om te wijzen op de dringende noodzaak bij het bovengenoemde plan de Raad van Europa in te schakelen in dier voege, dat een toezicht over het in te stellen beheers orgaan zal worden uitgeoefend door de Raadgevende Vergadering, die daartoe de benodigde bevoegdheden zal moeten ver kregen. ADVERTENTIE Ged. Oude Gracht 52 (t/o de kerb) - Tel. 12762 RADIO PHILIPS - ERRES - WALDORP BETALING IN OVERLEG Tien „nijlveulens" in acht jaar In Diergaarde Blij dorp te Rotterdam werd een nijlpaard geboren, het zesde kind van vader Bob en moeder Coba. Toen de oppasser langs het buitenbassin ging zag hij de jonggeborene reeds op de rug van zijn moeder meevaren. In het ruime bassin waren vader, moeder en tante aanwezig. Daar tante binnenkort ook ge- zinsvermeerdering verwacht, heeft de op passer haar naar het binnenverblijf ge bracht. Mocht ook die geboorte gunstig verlopen dan hebben deze twee moeders in acht jaar tien kinderen in deze dier gaarde het levenslicht doen zien Houtwarenfabriek uitgebrand Vannacht is door onbekende oorzaak brand ontstaan in een houtwarenfabriek te Helmond. De brandweer kon het pand niet redden en de gehele fabriek met in ventaris ging verloren. De eigenaar was niet verzekerd. De schade loopt in de tien duizenden. Uitwisselingsconcert. Het duo Frans Vester en Miep van Luin zal Zaterdag 10 Juni te Antwerpen een fluit/piano recital geven met werken van de Franse componis ten Milhaud en Ibert van de Roemeense componist Golenstan van de Duitse compo nist Hindemith en van de Nederlandse com ponisten Ruyneman en Mul. Van dit concert worden opnamen gemaakt éoor de Belgische omroep. Vervallen bankbiljetten nog inwisselbaar De Nederlandse Bank maakt bekend, dat zij de gelegenheid tot verwisseling van de „opgeroepen" bankbiljetten van 10 en 100, model 1945, bij haar bijbank te Rot terdam, haar agentschappen en haar cor respondentschappen weer heeft opengesteld en wel tot en met 31 Augustus 1950. Na genoemde datum zullen genoemde biljetten nog slechts bij haar hoofdbank in Amsterdam kunnen worden verwisseld. Herdenking van stichting Amsterdamse synagoge De burgemeester van Amsterdam heeft de herdenkingstentoonstelling ter gelegen heid van het 275-jarig bestaan der Portu- gees-Israëlietische Synagoge in de hoofd stad in het Stedelijk Museum geopend. Voor de burgemeester herdacht dr. J. Meyer bibliothecaris van het Portugees- Israëlietische seminarium en een der orga nisatoren der expositie de vele leden der gemeente, die gedeporteerd werden en sprak de hoop uit, dat de expositie zal worden beschouwd als „een bezinning op het verleden van dit volk, dat getoond heeft steeds grote scheppingskracht te be zitten". Dr. E. A. Rodrigues Pereira bracht dank voor de spontane belangstelling, die aller- wege was ontmoet voor deze herdenking. „Oii% doel is, dat zij een sober karakter zal hebben, want onze gemeente is gedeci meerd en een feestelijke viering zou niet passen", zo zeide hij, er aan toevoegend: „de expositie wil zijn een cultuur-histori sche manifestatie van de rol, die de sefar dische Joden in de Nederlandse gemeen schap hebben gespeeld". De belangstelling, die de Portugese Joden toonden voor de hen omgevende niet- Joodse beschaving is steeds groot geweest, zo wordt gezegd in het voorwoord van de catalogus der expositie en het feit, dat zij nimmer een ghetto-leven hebben gevoerd, maakte, dat de groep Sefardiën, die in 1675 de synagoge bouwde deel kon nemen aan de bloei der Gouden eeuw. De prinsen van Oranje, de kunstenaar Rembrandt, de geleerden Barlaeus en Vossius, en namen als Bueno. Manasseh ben Israel, Uriel da Costa en Baruch de Spinoza zijn nauw verbonden met Nederlands historie. Ook in latere eeuwen bleven zij een rol spelen in het Amsterdamse en Nederlandse culturele leven. Mendes da Costa en Jessurun Mesquita nemen een vooraanstaande plaats in onder de Nederlandse kunstenaars. Van dit alles geeft de expositie een over zicht. De eigenlijke herdenking van het feit, dat 275 jaar geleden de synagoge aan het J. D. Meyerplein werd ingewijd is vast gesteld op de avond van 24 Juli. Dan zal een plechtige herdenkingsdienst worden gehouden. „Velen nog niet rijp voor kerkelijke vernieuwing" Vandaag en morgen is de Vereniging van kerkvoogdijen te Utrecht bijeen ter herdenking van haar dertigjarig bestaan. De voorzitter, de heer J. A. Bakker uit Menaldum (Fr.), zei in de openingsrede onder meer: Spanningen hebben in onze organisatie, vooral in de laatste tijd, niet ontbroken. Voor een deel zijn deze spanningen te wijten aan het feit, dat vele van onze leden zich niet bij de verschuiving die in onze kerk geschiedt kunnen aanpassen. De tijd dat de kerk indommelde op het zachte kussen der traditie is voorbij. Er is een doorbraak naar geestelijke vernieuwing en een verlangen naar een daadkrachtig geloof en gemeenschapsleven, vooral le vende bij de leidende krachten in het ker kelijk leven. In deze verschuiving van rust en dorheid naar vernieuwing en evangeli sche daadkracht worden ook de kerkvoog dijen betrokken. In de gehouden streekvergaderingen is wel duidelijk gebleken, aldus spreker, dat vele van onze leden daarvoor nog niet rijp zijn, hetgeen ons in het belang der kerk tot nadere bezinning moet brengen. Laten wij bedenken, aldus spreker, dat zij, die de zaken enkel gaande willen houden in de kerk, in de strijd tegen het nihilisme, dat zich uit in het „wij geloven niets meer", zullen ondergaan. De heer Bakker sprak naar aanleiding hiervan over de uitbreiding van onze grote steden en de noodzakelijke bouw van nieuwe kerken, terwijl daartoe de nodige middelen ontbreken, zodat een algemeen kerkelijk fonds dringend nood zakelijk is. Toch is er ook reden tot grote dank baarheid, zo zei de voorzitter. Er is veel geofferd voor de opbouw der gemeenten in de verwoeste gebieden en voor de zen ding. Het stemde de spreker dankbaar dat de arbeid der vereniging steeds omvang rijker wordt en ook in diepgang toeneemt. „Zorgen zijn en blijven er, al denken wij onder meer maar aan een behoorlijke honorering onzer predikanten, maar dit en nog zoveel andere kerkelijke problemen zullen bewijzen dat onze vereniging een onmisbare schakel blijft in het organisch leven onzer kerk". VERLANGLIJSTJE VAN SANTPOORT: De vereniging „Santpoorts Bloei'.', die zich vooral na de oorlog met succes voor verschillende belangen van de gemeen schap der beide Santpoorten mocht span nen, heeft na de goede afloop, die haar actie voor het herstel van de korenmolen „De Santhaes" bekroonde, enige nieuwe of van ouds bekende onderwerpen op haar verlanglijstje geplaatst, waarvan het om vangrijkste wel is de aanleg van een ijs baan. Er is zo redeneert Santpoorts Bloei weinig „georganiseerd schaatsvermaak" in de beide Santpoorten: de tennisbanen die met behulp van koning Winter in ijs vlakten worden getransformeerd, blijken vaak te klein om alle belangstellenden een behoorlijke slag te doen slaan. De mogelijkheid is reeds overwogen om de baan achter de zogenaamde ELTA- huizen aan te leggen, maar het hele project is overigens nog in het stadium van een onderzoek naar opzet en kosten. Het be stuur van „Santpoorts Bloei" zal het idee blijven propageren, zodat de kans groot is, dat er inderdaad een Santpoortse ijsbaan komt. Twee overwegen: twee gevaren De overweg in de Wüstelaan, die een gevaarlijke trechter vormt zodat voet gangers en wielrijders in het gedrang ko men als er motorisch verkeer passeert, is al jaren een steen des aanstodts, maar er wordt nu dan toch serieus aan een oplos sing gedacht. Overleg met de gemeente en met de spoorwegen de grote medewer king van gemeentewege is in dit verband een heuglijke ruggesteun voor de vereni ging zal moeten leiden tot een verleg ging van de weg bij de spoor-overgang, zo dat ten eerste de onoverzichtelijke bocht iets wordt „rechtgetrokken" en tegelijker tijd ruimte vrijkomt voor trottoirs. Voorts is er door de vereniging reeds lang op aangedrongen, dat de gevaarlijke overweg in de Kruidbergerweg minstens van een flikkerlichtinstallatie wordt voor zien en dit verzoek is onlangs kracht bij gezet door het ongeluk, dat goed afliep maar gemakkelijk drie mensen het leven had kunnen kosten. Cricket Britse innings op het nippertje gered De eerste dag van de test-match Engeland West Indië op Old Trafford begon voor de Britten niet al te plezierig. De narigheid begon al toen Engelands openings-bat Len Hutton een vinger-blessure opliep en met slechts 15 runs retireerde om zich door de dokter te later onderzoeken. Hij kwam later terug om er nog 24 runs bij te maken. Na dit begin ging het steeds slechter De 21- jarige spinbowler Valentine deed met de Engelse verdediging vrijwel wat hij wilde. Bij de lunch had hij 5 wickets genomen voor dertig runs en de Britten stonden er met hun score van 95 voor 5 maar magertjes bij. Toen kwamen twee batsmen van wie men allerminst grote verwachtingen koesterde, de zaken even recht zetten. Wicketkeeper God frey Evans en fast-bowler Trevor Bailey, lieten zien dat zij met het hout ook overweg konden en zij zetten samen een stand op, die het gevaar een beetje deed wijken. Evans scoorde 104, en Bailey 82 n.o. Zo kwam Engeland nog op een eindstand van 312. Het fenoneem Valentine bowlde 50 overs en nam 8 wickets voor 104 runs. Zijn collega Rhamadin bowlde 290. Vandaag was het de beurt aan de West- Indiërs om op het kurkdroge wicket de Britse aanval te weerstaan. Om één uur hadden zij 82 runs gescoord voor het ver lies van drie wickets. De onfrisse urinoir bij het station heeft eveneens meermalen stof tot critiek ge leverd er is thans een verzoek in zee om dit obstakel op te ruimen en er een drinkwatergelegenheid voor in de plaats te zetten: de omwonenden leveren op warme dagen meermalen via hun tuin- kranen een koele dronk en ook het stations- personeel zet grote hoeveelheden water om, waaruit wel blijkt dat op dit kruispunt van wegen een drinkwaterfontein geen luxe is. Ten vijfde wordt geprobeerd het fietspad dat op de Bloemendaalsestraatweg op de grens der gemeente Bloemendaal en Velsen plotseling doodloopt, door te trekken, want ook hier ontstaan meermalen penibele situaties. TUINFEEST VAN „BREDERODE" Zaterdagavond 24 Juni wordt door de tennisclub „Brederode" op haar banen in Santpoort een tuinfeest georganiseerd. De volgende Zondag wordt een „American Tournament" gehouden. De tennisclub tracht op deze wijze het onderling con tact tussen de leden te verstevigen. Hillegom OUDEN VAN DAGEN NAAR BLIJDORP Een stoet van ruim honderd auto's ver trok Donderdagmiddag uit Hillegom met als bestemming de Diergaarde „Blijdorp" te Rotterdam, en als inhoud het corps Hillegommers-boven-de-zeventig dat jaar lijks, dank zij het initiatief van het comité Autotocht Ouden van Dagen, van een uit gaansdag geniet. Het ideale weer droeg belangrijk bij tot het welslagen van dit „uitje" en in Blij dorp hebben de oudjes zich uitstekend vermaakt. Tijdens de broodmaaltijd heeft de 72-jarige voorzitter van het comité, de heer Klaver, alle medewerkenden uit naam der ouden van dagen dankgezegd, waarna de burgemeester van Hillegom, die met zijn echtgenote de tocht meemaakte, eveneens enkele hartelijke woorden sprak. Klokslag negen uur arriveerde de lange stoet weer in Hillegom. waar honderden waren uitgelopen om de oudjes te begroe ten en de Harmonie ..Crescendo" vrolijke marsen speelde. Van begin tot eind is deze veertiende tocht van het comité een suc ces geweest! SPEELTUIN GEOPEND De omgeving Hillegommerdijk-Venne- perweg levert voor de jeugd veel gevaren op door druk verkeer, smalle wegen en lintbebouwing. Daarom staken de mensen in „Bijnsdorp", zoals deze buurtschap heet, de handen uit de mouwen en gingen zelf aan 't werk voor de inrichting van een speeltuin. De meeste werkzaamheden wer den door de ouders in hun vrije tijd ver richt, en ook kreeg het bestuur van de Oranjevereniging „Irene", dat het initia tief had genomen, veel medewerking. Bij de opening prees de wethouder van Sociale Zaken der gemeente Haarlemmer méér, de heer Randsdorp, de saamhorig heid en voortvarendheid der bewoners van deze buurtschap, die tenslotte hun ideaal verwerkelijkt zagen. Onder vrolijke muziek van de Hillegom- se Harmoniekapel werd de speeltuin ver volgens door de jeugd stormenderhand veroverd. GESLAAGD De heer George C. Ph. Freriks te Hille gom is aan de Gem. Universiteit te Am sterdam geslaagd voor het examen semi- arts. ADVERTENTIE Laat Uw goederen goed en goed koop vervoeren. Neem BARREVOETESTRAAT 2, HAARLEM TEL. 18428. NA 6 UUR 14810-14155 Staking te Vlaardingen geëindigd De staking bij de Stoomkuiperij- en Kis tenfabriek van de firma C. van der Burg en Zonen te Vlaardingen is met ingang van vandaag geëindigd. De arbeiders heb ben vanmorgen het werk voorlopig her vat in afwachting van de resultaten der onderhandelingen, die vanmiddag zullen worden gevoerd tussen de besturen van de Uniebonden en de sociale commissie van de houtemballage-industrie. Daan van der Zee 70 jaar Op Vrijdag 16 Juni zal de heer Daan van der Zee te Den Haag zijn zeventigste verjaardag vieren. De heer Van der Zee werd in Schiedam geboren. In 1920 werd hij benoemd tot gemeentesecretaris van Batavia, in welke kwaliteit hij in 1928 werd gepensionneerd. Hij schreef enige werken op ambtelijk gebied, onder meer „het Indische gemeen tewezen". In de politiek was hij in Juli 1907 mede-oprichter en van 1908 tot 1915 voor zitter van de bond van Christen-socialis ten. Hij was redacteur van het Christen- socialistische weekblad „Opwaarts" en van het religieus-socialistische maandschrift „De samenwerking". In Batavia was hij tweede voorzitter van de Indische sociaal democratische partij en redacteur van „Het Indische Volk". Na zijn pensionne ring was hij gedurende een tiental jaren lid van de Haagse gemeenteraad voor de S.D.A.P. Hij schreef verschillende werken op po litiek gebied, onder meer „De wereld vrij", waarin hij de ontwikkeling van het kolo niale vraagstuk behandelde. De heer Van der Zee is voorts hoofdbestuurder geweest van het Instituut voor Arbeidersontwik keling. Slotkoers Openings Gisteren koersen Koninklijke Olie 280% 278 206% 207% 229% 231% A. K. U 171 171 Fokker Nederlandse Ford 292% Nederlandse Kabel v. Berkel's Patent 111% Scheepvaart-Unie 132% 132% Holl.Amerika Lijn Deli Maatschappij 124% 124% H. V. A 130 129 A'dam Rubber 129 130 Ned. Handel Mij. 145% N.-I. Handelsbank 86% Billiton Mij. II 214 Bloemendaal Vervoer van konijnen wordt straf baar gesteld in Bloemendaal Donderdag 15 Juni komt de gemeente raad van Bloemendaal in openbare verga dering bijeen. Aan de orde zal komen een voorstel van B. en W. om aan een gedeelte van de Noordlaan, waar tien duplexwonin- gen gebouwd zullen worden de naam te geven van „Wietze Noormanlaan". Wijlen de heer W. Noorman heeft vele verdiensten voor de gemeente gehad door zijn lidmaat schap van de gemeenteraad en zijn voor zitterschap van de woningbouwvereniging „Bloemendaal-N oord". B. en W. delen aan de gemeenteraad mee, dat de gemeente Bloemendaal het operatiegebied is van een aantal lieden, dat zijn bestaan vindt in het zich toeëige- nen van wilde konijnen, die zich bevinden op bij een ander in gebruik zijnde terrei nen. Tegen overtreders kan slechts proces verbaal worden opgemaakt. De schade, welke door het strikken van wilde konij nen aan de grondgebruikers wordt toege bracht, moet niet onderschat worden mer ken B. en W. op. Volgens een raming van de hoofdinspecteur van politie bedraagt het aantal wilde konijnen, dat op minder- oirbare wijze jaarlijks in de gemeente ge vangen wordt, ongeveer tweeduizend stuks. Dat dit een groot nadeel voor de grond gebruikers oplevert behoeft volgens B. en W. geen betoog, temeer daar de opbreng sten van het wild en schadelijk gedierte practisch de enige revenuen zijn, die uit de duinterreinen worden getrokken. B. en W. stellen de gemeenteraad voor in de alge mene politie-verordening een verbod tot het vervoeren van wilde konijnen op te nemen. Dit verbod geldt niet, indien het vervoer geschiedt door een persoon aan wie B. en W. een schriftelijke ontheffing hebben verleend. De ambtenaar bij het kantongerecht te Haarlem heeft het voor stel toegejuicht. Naar diens mening zou de verbodsbepaling in een grote behoefte voorzien. Zandvoort ZANDVOORT HEEFT EEN NIEUWE MUZIEKTENT De nieuwe, verplaatsbare muziektent, tot de aankoop waarvan in de voorlaatste raadsvergadering in principe besloten werd, arriveerde Donderdagavond op het Tram plein. De enigszins buitenissige vorm van de aanhangwagen, achter een personen auto gekoppeld, deed velen nieuwsgierig vragen, wat hiervan de inhoud zou zijn. In ruim een uur veranderde de aanhang wagen in een fraaie, ruime muziektent, ADVERTENTIE Al onze parketvloeren worden schrif telijk gegarandeerd. En dat kunnen wc doen, omdat alle vloeren in eigen fa brieken door eerste klas vaklieden worden vervaardigd. Garantie, service, kwaliteit en lage prijzen maakten de Abee-parketvloeren populair. Bezoekt vrijblijvend onze toonkamers, waar U Perplex kunt zien, opneembaar gelegd vanaf F 4.30 p. m2 en hout parket, opneembaar gelegd vanaf F 9.7 5 per m2. overdekt door donkerblauw zeildoek. Bur gemeester, wethouders, verscheidene raads leden en hoofden van takken van dienst woonden deze eerste snelle metamorphose „aanhangwagen-muziektent" bij. In de avonduren gaf de Zandvoortse mu ziekkapel een concert op het geïllumi neerde Tramplein. De nieuwe tent bleek in alle opzichten te voldoen, óók de accoustiek was bijzonder goed. Gelet op al deze gun stige factoren, kan met vrij stellige zeker heid worden aangenomen, dat het gemeen tebestuur tot aankoop van de tent zal over gaan. BEGIN VAN BRAND Donderdagmorgen omstreeks twaalf uur werd de Zandvoortse brandweer gealar meerd. Het bleek dat bij de Katholieke begraafplaats langs de Trambaan het hou ten hek had vlamgevat. Toen de brandweer arriveerde was optreden niet nodig, daar het vuur inmiddels door bui'gers was ge blust. De oorzaak kon niet worden vast gesteld. Heemstede BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: O. A. Broekema en M. Pher.ning: L. T. van Kessel en S. Buijs; J. B. van Bork en P. M. Sorgdrager. GETROUWD: J. Gouman en N. Rote; Jhr. C. M. de Beaufort en A. L, van Lennep; J. H. Braunius en M. van der Putten. GEBOREN: Ernst Frederik, z. van P. Zwaanswijk en E. D. van Wijk: Eduard Louis Antonius Maria. z. van J. N. M. van der Asdonk en H. M. Janus: Johannes, z. van J. Visser en M. J. van Zanten; Alida Johanna Elizabeth, d. van T. van Kesteren en L. Krikke; Barthold Joan Hendrik, z. van A. J. van der Leeuw en M. S. H. S. Herwejjer. OVERLEDEN: E. J. Duijnstee. 9 j.; J. C. P. van Hoof, 17 j.; C. J. van Groningenvan den Berge, 62 j.; J. W van der Linden, 14 j.; W. E. VorkBorger, 55 j. Haarlemmermeer Moedige redding Het driejarig zoontje van ae familie Jongenelen, wonende aan de'Hoofdweg te Hoofddorp, raakte met zijn autoped te water. De juist passerende mevrouw SpaansPruis sprong onmiddellijk te wa ter en wist na enig zoeken het kind dat inmiddels naar het midden van deze brede vaart was afgedreven boven water te krij gen. Haar zoon sprong hierop eveneens te water en wist met grote moeite zijn moeder en het kind op het droge te brengen. Noch de moedige redders, noch het kind hebben van het onvrijwillige bad hinder onder vonden. BEURSBERICHTEN Tarwe 2324, gerst 2528, haver 23,25 —24,25; groene erwten 31—32, bruine bo nen 49,2555, duivebonen 36-43, kar wij- zaad 8389, capucijners 48,2553,25. PAARDENSPORT Noord-Zuidholland West zal op Zaterdag 10 Juni ter voorbereiding van het concours hippique, hetwelk zal gehouden worden op 12 Juli op het terrein van de V.V. ETO te Hoofddorp, streekwedstrijden organi seren. GOEDE PRESTATIES VAN „KAPITEIN v. d. WAL" Op het Woensdag gehouden concours hippique te Bennekom wist het achttal heren van de ruitersportvereniging „Kapi tein v. d. Wal" uit Hoofddorp beslag te leggen op de eerste prijs en de wisselbeker. De dames behaalden een derde prijs, de heer Van Leeuwen werd derde met het paard Hassan bij de individuele dressuur. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Johannes, z. van G. Hooijer en A. de Kleer; Johan. z. van B. W. Bonset en W. de Jong; Antonia Wilhelmina, d. van J. Speelmans en C. v. Limpt; Margaretha Johanna, d. van H. P. v. d. Luit en T. Cor- nelisse; Cornelis. z. van J. W. Groeneweg en C. Speelmans; Willem Jan, z. van G. Lief- tink en G. v. Keeken; Margaretha, z. van B. Markus en N. Bouman; Maria Christina, d. van M. Kant en C. Sengers; Maria Cornelia, d. van K. Goudriaan en M. Pikkert; Aafje Wilhelmina, d. van P. Hennink en A. v. Braak; Willem Anthonie, z. van H. Sluijmer en C. Hof; Johannes Hubertus, z. van A. de Koker en P. H, Boots; Hendrikus, z. van A. Bras en A. v. Neuren; Anna Catharina Maria, d. van H. D. Jansen en J. Horeman: levenloos kind van: L. C. Hogerheide en A. P. v. Dienst ONDERTROUWD: Jan Verbeek en Hen- drikje Schippers: Jacob Piet en Heeltje Johanna Vos; Gijsbert van Leeuwen en Hen- drika Johanna Wesselius; Cornelis Hendrik Kaitenberg en Elisabeth Schutte: Jan van der Schilden en Aantje Maria van Erk; Jacobus Petrus Noordeloos en Corenlia Ma ria Dijkers: Cornelis Teeken en Catharinna van Duren: Martin Brautigam en Maria Dekkers: Jacob van Strien en Gerrigje Rui ter; Jakobus Bart en Petronella Focke; An- toon Otten en Geertruida van Zetten. GETROUWD: Jan van der Kemp en Geer truida Smilde; Hendrik Resoort en Cornelia Sack: Christiaan Kluyt en Janna Vonk; Simon Breure en Diederika Ruthgera van Dorsten. OVERLEDEN: Matje Heeren, 87 j„ wed. xn .T. v. Zij ver dén; Trijntje Godvliet, 73 j., ongeh.; Simon Huibertus Vermeere, 64 j„ e. van M. E. Lauwrens; Dina Honcoop, 68 J., wed. van C. de Blaeij; Aagje Enzler, 67 j„ wed. van J. Eijk; Geertruida van der Meij. 84 j.. wed. van J. Kruit; Teunis de Regt, 53 j., e. van H. Wolsheimer. Raadsleden gaan voetballen Het elftal van de raad van Haar lemmermeer dat op Woensdag 14 Juni voor de Kankerbestrijding en de Stichting voor ouden van dagen op het terrein van de V.V. Halfweg de strijd zal aanbinden tegen een elftal gevormd uit het comité voor de kankerbestrijding zal worden samengesteld uit de volgende raadsleden: Aarssen, Avis, v. Beem, v. Delden, Duwel, De Koning, v. Muijlwijk, De Mol, Oudheusden. De Raadt, N. v. Reeuwjjk, Roemers en Visser. Het comité voor de Kankerbestrijding zal zich doen vertegenwoordigen door: mr. Goudsmit. dr. Hoekstra, dr. v. d. Weg, dr. Bult. dr. Rijnders. v. d. Zei, Bos, De Koning, Scheffer, H. A. Meeuwig, C. Eijken, Jongevos, De Graaff en Heins- bergen. Scheidsrechter is de heer H. v. Andel uit Hoofddorp; grensrechters dr. Nanninga en P. Lanser. SCHEEPVAART Aldebaran, 7 te Lulea v. R'dam. Algenib. 7 pass. Fernando Noronha. Alnati, 7 bij Madeira. Andijk, 8 te R'dam v. New Orleans. Alcor, 8 te Santos, Akkrumdijk, 7 te R'dam v. Hamburg. Amsteldiep. 8 v. Antwerpen te R'dam. Amstelstad, 7 1000 m. NO. Kp. Race. Agamemnon. 7 te Pampatar, Arnedfjk, 8 verw. Houston v. Havanna. Aagtedijk. 9 te Karachi. Aalsum, 8 te Aden. Aardijk. 8 v. Antwerpen. Alamak. 8 v. R'dam n. Basrah. Alc-inous. pass. 8 Gibraltar n. Port Said. Annenkerk. pass. 8 Rottl. Aaisdijk, 9 te Antwerpen. Aldabi. pass 9 Finisterre Amarapoora. 8 380 m. N.NW. Perim. Alblasserdijk. 8 te Mobile n. New Orleans. Amsteldljk. 7 v. New Yo: k n R'dam. Axeldijk. 8 te Boston v. New York. Boskoop, pass 7 Finisterre. Boschfontein. 7 v Aden n. Mombassa. Boissevain, 4 v. Kaapstad n. Buenos Aires. Breda, 8 v. Cristobal n. Curacao. Baud. 8 te Djakarta v. Singapore Bor.tekoe. 7 v. Makassar n. Menado. Britsum, 7 rede Lagos. Bennekom. 8 verw S3n Antonio. Beverwijk, 8 te Beyrouth v. Alexandrië. Blijdendïjk. pass. 7 Perim. Baarn. 9 v. Curacao n. Cristobal. Blommersdijk. 8 te Baltimore. Caltex Leiden, pass 7 Gibraltar. Corilla (t), 7 pass. Oostpunt Timor. Cistula (t), 7 950 m, ZW. Fayal. Cleodora (t). 7 te Singapore v. Pladju. Cottica, 7 220 m. O.NO. San MigueL Castel Bianco, 8 v. Djakarta n. A'dam. Cheshire (tr.13 5 u. verw. H. v. Holland. Delfland, 8 te Paranagua v. Buenos Aires. Delft, 8 te Antwerpen Domburgh, 7 te Hamburg v. Dieppe. Drente, 9 te Soerabaja. Edam, 8 te R'dam v. Londen. Enggano, pass. 8 Ouessant. Eemland, 7 420 m. Z ZW. Porto Praya. Esso Den Haag (t), 8 v. Aruba n Vado. Esso Amsterdam ;t>. 7 300 m. N.NO Flores. E trema (t). 7 450 m, N. Tristan da Cunda. Ena it). 7 160 m. W. Sabang. Eendracht, pass. S Gibraltar. Friesland. 8 v. Belawan. FeJipes (t), 7 120 m. N. Pulaulaoet. Gordias, 8 verw Lissabon. Genymedes, 8 te A'dam v. West Indië. General A. W. Greely ftr.). 8 ln Suezkanaal. Goya (tr.). pass. 7 Enggano eil. Gemsna (t). 8 verw. Londen v. Falmouth. Gaasterkerk. 8 pass. Guardafui. Gadilla (t). 8 v. Las Palmas n. Curacao. Garoet, 8 te Tjilatjap v. Soerabaja. General J. H. MeRne 8 460 m, ZO. Guardafui. Groote Beer (tr 8 in Rode Zee te Port Soedan. Grootekerk. 9 v. Antwerpen n. Teneriffe. Hecuba, 7 v. Trinidad n. Paramaribo. Haarlem, 7 660 m. O.tN. Bermuda. Hera, 7 600 m. O.NO. Bermuda. Hercules, pass. 7 Ouessant. Helicon, 8 v. Puerto Plata n. New York. Hoogkerk. 7 te Hamburg v. R'dam. Hydra, pass. 8 Ouessant. Hellenic Prince (tr.), 8 pass. Daedalus rif. Iris, 6 v. Cadiz n. Antwerpen. Ittersum, 7 820 m. O. Kp. Rnce. Jaarstroom pass. 8 Kp. Blanco n. Dakar. Jagersfontein, 9 te Southampton. Johan v. Oldenbarnevelt. pass. 9 Ouessant. Japara L., 8 23.30 u. v. Port Said Kota Gede, 7 v. Grandbassam n. Monrovia. Kamerlingh Onnes, 8 te Penang verw. Kedoe. 9 verw. v. Makassar n. Djakarta. Kota Agoeng. 7 verw. v. Rangoon n. Makassar. Kota Inten (in convooi met Slbajak) (tr.), 8 v. Djakarta n. R'dam. Laagkerk, 8 te Rastanura. Laertes. 6 te Djakarta v. A'dam. Langkoeas. 8 verw. te Houston. Lteve Vrouwekerk, 9 v. Koeweit n. Basrah. Loppersum. 8 pass. Gibraltar. Laurenskerk. 7 v. R'dam n. Bremen. Leerdam. 7 700 m W. Scilly. Lutterkerk. 7 dwars Pisa n. Port Said. Lieve Vrouwekerk. 8 v. Koeweit n. Basrah. Leersum. 9 te Le Havre v. Freetown. Leuvekerk, 8 te Khorramshar. Lombok. 8 v. A'dam n. Calcutta. Loosdrecht. pass. 9 Ouessant n. Antwerpen. Madoera, 8 te Fremantle v. Londen. Malvina (t), 6 v. Menaalahmadl n. Yokohama. Murena (t). 8 te Soerabaja. Malea (t). 7 v. Pladju n. Singapore. Manoeran, 8 te Port Elisabeth verw. v. Kaap stad. Marpessa (t), 7 te Muntok. Merwehaven, 8 te R'dam v. Gibraltar. Mijdrecht (tl, 7 130 m. NW. Flores. Maas, 7 v. Punta Cardon n. Aux Cayes. Maaskerk, 8 v. Monrovia n. Freetown. Macuba (t). 8 v. Rastanura n. Melbourne. Mapia, 7 v. New York n. Baltimore. Mariekerk, pass. 8 Str. Messina. Mentor, pass. 8 Gibraltar n. Algiers. Maasland. 9 te A'dam v. Buenos Aires. Noordwijk, 7 v. Alexandrië n. Sfax. Nieuw Amsterdam, 7 te New York v. R'dam. Nestor, pass. 8 Kp. dc Gata. Nigerstroom, 8 te Lagos v. Takoradi. Nelly (tr.). 28 verw. v. Djakarta, 22 Juli verw. te Amsterdam. Orion, 7 te Izmir v. Thessaloniki. Oranje Fontein. 7 380 m, NO. St. Helena. Oberon. 8 te Curacao. Phrontis. 3 te Singapore. Prins Willem n. 7 pass. San MigueL Pygmalion. 4 v. Mobile n. Houston. Parkhaven. 7 430 m. N.t.O. Sf Paulsrocks. Prins Alexander. 7 790 m. O.NO. Kp. Race. Poseidon. 8 te Port of Spain v. Essequiborivier. Poelau Laut. 8 pass. Gibraltar. Prins Fred. Hendrik. 8 v. Antwerpen n. Bremen Prins Joh. W. Friso. 8 v. R'dam n. Montreal Prins Maurits. 5 v. Chicago n. R'dam. Reynolds. 9 verw. v Soerabaja n. R'dain. Raki. 8 te Astoria v. Portland. Radja. 7 400 m O.t Z. Maccio. Revnïersz, 10 verw. Makassar v. Soerabaja. Rufina (t). 7 v Curacao n. Jamaica. Riouw, 9 v. Aden n. Belawan. Koebiah, 9 v. Ban ju wan gi n. Probolinggo. Rondo, 9 v. Le Havre n. Antwerpen. Ruys, 9 te Sainte Mari Sarangan, pass. 7 Kp. Bon. Soestdijk, 7 v. Port Swettenham n. Singapore. Streefkerk, 7 v. Madras. Slamat, 7 te Palembang. Sommelsdijk, pass. 7 Bremorshaven. Sunetta (t), 7 anker op de Humber. Stad Arnhem, pass. 7 Algiers. Salland, 9 verw. Montevideo. Saparoea, 8 te Antwerpen. Sibajak. convooi Kota Inten. Stad Alkmaar. 8 v. Durban n. Kaapstad. Stad Breda. pass. 8 Finisterre n. Marseille. Stad Dordrecht, pass. 8 Ouessant. Stad Haarlem, 8 te Emden v. Narvik. Stad Schiedam. 8 v. Grandbassam n. Takoradi. Schie. 9 v. Curacao n. Barranquilla. Stentor. 9 pass Gibraltar. Surriente. 8 120 m. N. Alexandrië. Samarinda. 8 v. Calcutta, 13 verw. te Colombo. Tawali, pass. 7 Cochin n. Bombay. Trompenberg, pass. 7 Ouessant. Tjlpondok. 6 v Lorenzo Marques n. Singapore. Theseus, 6 v. Rijeka n. Catania. Titus, 7 v. Malta n. Limassol. Tankhaven Hl (t), 7 v. Tj. Uban na Sungel- gerong. Taria ft), 8 te Pladju. Tabinta, pass. 8 Algiers. Themisto, 8 in mond St. Lawrencerivier. Tibia (t>. 8 v. Shellhaven n. Key west. Tosari. 8 pass. Gibraltar n. Marseille. Utrecht, 5 te Houston v. Vancouver. Van Riebeeck. 7 te Blak. Veendam. 7 950 m. O. Kp. Race Volendam. 9 te R'dam n. Le Havre. Van Ostade, 8 v. San Juan n. Trinidad. Willemstad, 8 te Antwerpen. Weltevreden, 8 te R'dam v Antwerpen. Westland, 7 180 m. O.tZ. Madeira. Wieldrecht (t), 3 Palembang rivier n. Tj. TJbai. Waal, 5 v. Now Orleans n Curacao, Waterman, 9 te R'dam v. Djakarta. Woensdrècht (tl, 8 v. Menaalahmadl n. Heysham Winsum, 6 te Kingston. Zuiderkruis. 8 v Aden. Zijpenberg, pass 8 Beachyhead Zeeland ssm.. 7 v. Londen n. Blyth. Zaan, 2 v. Hamina te Kotka Zeeland L„ 8 pass. 13 u. Point de Galle. Zwyndrecht, 8 te Sfax v. Savona.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 7