Felle duels op het Zandvoortse circuit iedere keer ontijdig afgebroken Van de Haarlemse clubs won alleen HHC in de honkbalcompetitie Sport in het kort Het kostbare deposito Maandag 12 Juni 1950 4 DAG VAN DE UITVALLERS Pechduivel strooide roet in het eten van Gatsonides en Beels De.dasr.van gisteren op het Zandvoortse circuit, die de da? had moeten worden van de grote duels, werd er een vol ont wikkelingen die men tragisch zou moeten noemen, wanneer dat in de sport niet een al te groot woerd was. De pechduivel sprong bedrijvig heen en weer en telken male wanneer zjjn bokspoten cén der fa vorieten raakte, maakte dat een einde aan een adembenemend spannende strijd, die de duizenden toeschouw ers in vervoering had gebracht. In welgeteld vijf van de zes klassen zorgde het menneke ervoor dat aan een naar schatting twintigduizend kelen een diepe zucht van teleurstelUing ontsnapte. En voor twee renstallen, die vooral de sympathie van het publiek heb ben, omdat zij van de eerste sportwagen bouwer en de enige renwagenbouwer in ons land zijn, was zijn activiteit volkomen fataal. Twee maal pikte hij een zekere overwinning uit de handen van Maus Gatsonides en het debuut van de 500 cc „Beelzen" viel met een harde plons in het water. Het was aUemaal zo mooi begonnen op deze heerlijke zonnige dag met ideaal race-weer. En toen de eerste wagens de bittere vlagen race-olierook de lucht in joegen, overviel iedereen de verwachting van grote dingen die stonden te gebeuren. Meteen nadat de Spijker anno 1906 van de K.N.A.C. bij wijze van demonstratie hoe zeer de auto is geëvolueerd, een rondje had gedraaid, en de 1100 cc's in één mach tige uitlaatdaver van start waren gegaan, ontspon er zich tussen de Fiat van Van Houten en de MG van ir. Visser een ge vecht, zo fel en zo verbeten, dat iedereen al op de voeten kwam. Vier harde ronden hield de MG de kop, voordat de tacticus Van Houten zijn kans schoon zag. Hij sprong naar voren, maar Visser, op zijn beurt weer opgejaagd door de Skoda van Reys, gaf geer. krimp en vocht fel terug uit tweede positie. Zo fel, dat hij in de achtste ronde een complete slag om zijn as in de Tarzan-haarspeld produceerde, die hem zijn plaats kostte. Daarmee was Van Houten voor Reys onbedreigd één (gem. 100,75 km. per uur). Een minuut na de elfhonderds was de 730 cc-klasse met fel huilend geluid van de streep vertrokken. Deze race werd een zacht eitje voor Hoogeveen met zijn Mi nor. Noch Kreisel, die tenslotte in de Tarzan een wiel verloor, noch Piet Nortier konden met hun Renaultj es de Minorman, één van onze meest getalenteerde rijders, achter zijn rappe broek komen en met kilometers vóór Nortier kwam het vak kundig gemodifieerde Minortje over de finish (gem. 96.28 km.). W^t deze races aan spanning hadden ontbeerd, zouden de twee liters 'en de vijf- tienhonderds wel eens even brengen. Wel iswaar was Roosdorp met zijn onbeleefd snelle Ferrari favoriet, maar de (in Hol land gebouwde) Cotura BMW van Van der Tuyn had hem bij de training niet veel toegegeven. En inderdaad nam Van der Tuyn na de start de kop. Met het ge luid van een grommende panter spoot de Cotura weg, van meet af aan alles riske rend. Helaas, hij riskeerde teveel en net op het kleine plekje van de lange bocht achter het Scheivlak, dat van de tribune Cricket Testmatch Engeland tegen West-lndië Toen Zaterdag de stumps werden getrok ken luidde de stand in de eerste testmatch EngelandWest-lndië te Manchester: Engeland, eerste innings: 312 runs; West- lndië, eerste innings: 215. Engeland, tweede innings: 288 all out; West-lndië, tweede in nings: 122 voor 4. West-lndië heeft thans een achterstand van 263 runs met 6 wickets in handen. i s_f rs .asT IJ »w jf-* fa Met oorverdovend lawaai zijn de 500 cc's van start gegaan. Beels (no. 12) heeft zich met niet te stuiten élan naar de kop gewerkt tot vlak achter Parker (no. 2). Maar zowel de Parker als de Beels moesten later met motor-storing uitvallen. De CoopETi van Watkins (no. 3) werd tenslotte tweede achter Ken Wharton. De strijd in de grote klasse, waarbij Van Dieten zich nog met kunst en vliegwerk een tijdje op de eerste plaats handhaafde. Maar achter hem jagen de Gatso van Gat sonides, de Delahaye van Tielens en de Gatso van Barendregt. Tegen deze drie oude rotten kon de nieuweling Van Dieten niet op, al reed hij de snelste serie-wagen ter wereld. te zien was, annonceerde een rondtollende knal-oranje wagen, dat Van der Tuyn die geraffineerde bocht een tikje te hard had genomen. Hij raakte een Rode Kruis-man. die een been brak. Toen was de machtige Ferrari Mille Miglia van de bekwame Roosdorp heer en meester en hij toonde hautain zijn ronkende uitlaat aan het hele veld, dat hij op één wagen na, de BMW van Bpemsterboer, lapte. (gem. 109,78 km). Nochtans had niemand ogen voor de sympathieke Antwerpenaar, want tegelij kertijd speelde zich op de baan een ge vecht af tussen de anderhalve liter Gatso van Maus Gatsonides en de MG van Dries van der Lof, zo verschrikkelijk venijnig, maar tevens beheerst door een ongeëven aard meesterschap van „Gatje" die wraak ging nemen op het Engelse product, welks meerderheid hij vorig jaar nog moest er kennen, dat het meer dan subliem was. Als een aal was Maus tussen de meute MG's door naar de kop gegleden. En in derdaad accelereerde de Gatso dit keer sneller, veel sneller dan de Britse jacht honden. Gatsonides had de kop en hield de kop. Reeds was Van der Lof moede loos geworden, omdat hij toch niet over de Gatso heen kon. toen plotseling de oranje wagen van Gatje onder de Hunze- rug rechtuit vloog en in een grote wolk van zand tot staan kwam. Een gebroken achterwiel had voor de zoveelste maal een streep door de rekening van deze sportie ve rijder gehaald. De race was voor Van der Lof (gem. 103.38 km.), maar gelukkig werd om de tweede plaats een bar en boos gevecht geleverd tussen de MG's van Mo lenaar, Roeloffzen en de Haarlemmer Wally Kühne, waarbij de laatste vrijwel gedurig een bijzonder beste eerste viool speelde. Zo dicht stoven de MG's achter elkaar aan, dat het een kwestie werd van zenuwen. Daar had Kühne een fikse portie van in voorraad. Want nauwelijks hadden Molenaar en Roeloffzen de Haarlemmer bij het ingaan van de laatste ronde gepas seerd, of daar kwam Kühne met een koele maar alles op alles zettende aanval binnen door die hem de verdiende tweede prijs bezorgde. En nog eens pech Zelfs na deze hartverscheurende pech had „Gatje" nog twee machtige troef kaarten in handen in de ongelimiteerde klasse tegen de twee andere favorieten Tielens (Delahaye) en Van Dieten (Jaguar). Want Klaas Barendregt en hij zaten aan het volant van twee grote Gatso's. Klaas in de open Gatso had de snelste- trainings-ronde en Maus had in zijn gloednieuwe er. nog niet helemaal ge prepareerde coupé het grootste motor-ver mogen. Donderend stoven de „groten" weg en de flitsende accelaratie van de dichte Gatso bracht Maus aan de kop. Weliswaar zette Van Dieten met zijn Jaguar alles op alles of liever een beetje te veel op alles, want hij maakte lelijke ongecontroleerde slips hetgeen hem aan de kop bracht, maar Gatsonides kwam brilliant terug. Zeven ronden lang liep hij uit op Van Dieten en Tielens; liep hij uit naar een zekere zege. Toen nam de pechduivel zijn twede sprong. De motor van de Gatso begon te koken en grote wolken stoom bliezen een trieste afscheids- mars. Wel, de magistraal rijdende Tielens had weinig moeite met de wild-slippende Van Dieten en reed zijn Delahaye met superieure techniek en tactiek naar een welverdiende zege, de derde in successie in Zandvoort (gem. 112 km.). De Gatso van Klaas Barendregt kwam wat tekort om de Delahaye en de Jaguar te belagen. Ook bij de kleinen Voordat de grote klassen draaiden, waren de 500 cc-renwagens nog in het veld ge weest, die het Nederlands debuut brach ten van de Bèelzen van Beels en Richard son. De ingewijden wisten al, dat deze wagens een koelingsdefect hadden, dat een Nederlandse zege zeer problematisch maakte. Inderdaad waren het de Parker van Don Parker en de Cooper van Tulpen Rallye-winnaar Ken Wharton, die de kop namen in een glorieus duel, dat helaas on tijdig eindigde door een motor-defect van Parker. En inderdaad was de defectueuze koeling van de Bêelzen ondanks alles toch potentieel de snelste vijfhonderds ter wereld er de schuld van, dat zij er niet bij konden. Beels zelf op buigen of barsten rijdend viel in de vierde ronde uit. Richardson, die het consigne „op temperatuur letten" had meegekregen, reed een voortreffelijke race (met duizend toeren onder het maximum), hield lange tijd de derde plaats, maar moest tenslotte met ketiingbreuk retireren. Gelukkig zorg de Dolf Dillenius, de derde man van de stal, met een Cooper na een rustige race voor een vierde prijs. Zo kon Prins Bernhard, die tijdens deze race arriveerde, winnaar Wharton (gem. 111.32 km.) de krans omhangen en deze populaire rijder feliciteren met de zege, die iedereen hem zo van harte gunde. De Brit Watkins op Cooper werd tweede. En zo kwam ook het einde van een race dag, die ondanks al deze pech, een spor tief karakter had gedragen. Want al deze onverwachte tegenslagen horen bij de racerij, aan wie zij dat tikje dramatiek verschaffen, dat erbij hoort ais zout bij een ei. „It's all in the game", zouden de Engelsen zeggen. Rüime zege van Haarlem Het jonge elftal van Haarlem gaat voort met zijn verrassende overwinningen. Giste ren werd Kampong in Utrecht een betrek kelijk eenvoudig slachtoffer, hoewel erbij gezegd mag worden dat Haarlem „the luck of the game" had. Zo hadden zij de beste Utrechtse batsman Van der Bijl op de eerste bal uit, toen deze een bal van Harmsen nogal ongelukkig in zijn eigen wicket speel de. Het snelle fielden van onze stadgenoten leverde voorts 2 run-out wickets op. Kleefstra verloor de toss en moest gaan fielden; het werd een komen en gaan van de Utrechtse batsmen, van welke alleen Otto met 12 in de dubbele cijfers kwam. Na een uur batten zat Kampong weer aan de kant voor 41 runs. Max Maas bowlde 015. A. Harmsen 415 en Paul Maas 49. Vooral de off-break waarmee Paul Maas de veteraan J. Offerman bowlde was zeer fraai. W. Peschar (10) en Max Maas gaven ver volgens Haarlem een goede start met een openingsstand van 32. Bij een stand van 45 voor 3 (Haarlem had toen dus voor 2 wickets het totaal van Kampong gepasseerd) kreeg Maas steun van Kruyt (12); zij voerden het totaal met 44 runs op tot 89 voor 4. Toen Max Maas voor een niet ongelukkige, maar voor treffelijk gespeelde 61 uit was trad een col lapse in, die tot een stand van 95 voor 8 leidde, zodat er een kans bestond dat Kam pong het in de tweede innings nog eens zou proberen. Th. Grupping en Voogd (10 n.o.) wisten de score echter tot 138 voor 9 op te voeren, op welk totaal besloten werd van verder spelen af te zien. Grupping had uit stekend gebat voor een zeer harde 34. Haar lem won dus met 97 runs en 1 wicket. Bowlmgcijfers Kampong: De Waard 439, v. d. Bijl 359, Ufkes i12, J. Offerman 112, v. Herpen 0—10. Haarlem heeft thans vijf wedstrijden ge speeld waarvan vier gewonnen en een ver loren. Zondag volgt de plaatselijke ontmoe ting Rood en WitHaarlem aan de Span jaardslaan. Rood en Wit verloor van A.C.C. Rood en Wit heeft de goede vorm, waarin het vorge week overtuigend van H.C.C. II won, niet volgehouden. Nog steeds gehan dicapt door het ontbreken van vijf H.F.C.'ers, maar dit keer met W. Kramer en P. C. Ha genaar weer in de gelederen, leed de club van de Spanjaardslaan een zware nederlaag tegen A.C.C. De Amsterdammers begonnen te batten en hoewel hun spel niet altijd even aantrekke lijk was, werd van het begin af op een hoog totaal afgestevend. D. de Baare (32) en J. B. Immig (11) legden daar de grondslag voor; de vrijwel altijd productieve Waly van Weel de volgde met een zeer fraaie 62, als steeds snel er. stijlvol gescoord. De Rood en Witters, die dachten, dat het vertrek van Van Weelde bijna het eind van de Amsterdamse innings zou betekenen, kwamen bedrogen uit want H. J. van Weelde (12), J. Bregman (34 n. o.) en C. Alandt (21) voegden nog een zeventig runs toe aan het totaal, dat daarmee 197 werd. E. Peereboom had in twintig overs 5 voor 69 gebowld; D. Bijleveld 359 en W. van Rossum '.vist met zijn slows twee bats- men ten koste van 48 runs te verschalken. Rood en Wit kon tegen het bowlen van P. Sanders Jr. (4—30) en W. van Weelde (4—30) weinig uitrichten. Slechts Th. A. van Baasbank (12). D. Bijleveld (10) en J. Chapon (24, waarbij enkele sublieme slagen) bereik ten de dubbele cijfers. Anderen bleven nog enkele overs aan de wickets staan, maar konden niet tot scoren komen. Het totaal werd tenslotte 76, zodat Rood en Wit met 121 runs verloor. Aanstaande Zaterdag kan Rood en Wit revanche nemen op H.F.C., dat zo lang be slag legde op vijf cricketers, als aan de Span jaardslaan de eerste elftallen van deze beide verenigingen tegen elkaar gaan criketen. CVHW—Rood en Wit 2. CVHW heeft met 33 runs op de eerste innings gewonnen, totaal CVHW 104 en Rood en Wit 2 71 runs. Cricketuitslagen HHC#II (149) won met 36 runs op de eer ste innings van VOC (113). VVV (179) won met 17 runs op de eerste innings van Sparta (162). HCC I won met 7 runs en nog 4 wickets in handen van VRA (86); HCC scoorde 93 voor 6. ZWITSERLAND—ZUID-SLAVIë 0—4. Zuid-Slavië heeft in Bern met 40 van Zwitserland gewonnen. De ruststand was 30. De eerste wedstrijd, welke Zwitserland in de eindronden van het tournooi om de wereldbeker in Erazlië moet spelen, gaat eveneens tegen Zuid-Slavië. Het was voor de Haarlemse clubs in de eerste klasse van de Nederlandse Honkbalbond een slecht weekeinde. Alleen HHC slaagde erin zijn Amster damse tegenstanders te verslaan. Hoe wel SC Haarlem een goede wedstrijd speelde bleef OWO toch de baas. Bij SchotenBlauw Wit wonnen de Am sterdammers na spannende strijd; EDO leed een grote nederlaag tegen WGA. HHC—Ajax 7—1 Al speelde de werper Schimscheimer van Ajax tegen HHC een behoorlijke wed strijd, toch hadden de Haarlemmers niet de minste moeite een overwinning te be halen. Vier runs in de tweede slagbeurt gescoord, voornamelijk dank zij veldfouten, beslisten reeds de wedstrijd. HHC kon hierna haar voorsprong geleidelijk ver groten ook weer door zwakke ogenblikken van het Ajax-veld. Slechts het laatste punt was een gevolg van opeenvolgende honk- slagen van Smidt en Duinker. Duinker, die voor HHC wierp, kreeg geen enkele honkslag tegen zich. Dat het geen no-run- overwinning werd was eveneens te wijten aan veldfouten. Vermelding verdient nog het spel van midvelder Gaartman, die vijf vangen maakte. Werpersresultaten: Schimscheimer: 4 x 3 sl., 4 x 4 wijd, 5 h.s. tegen. Duinker: 12 x 3 sl., 3x4 wijd, 0 hs. tegen. SC HaarlemO VVO 2—-5 SC Haarlem heeft bijna voor een grote verrassing gezorgd, indien het veldwerk der Haarlemmers iets beter verzorgd was geweest. De Mon gaf weer eerfs 14 x 3 slag weg. AUe runs welke OWO scoorde wa ren het gevolg van veldfouten der Haar lemmers. De beslissende fout maakte De Mon, toen hij bij de stand 22 in de achtste innings bij 0 uit een poging waag de de honkloper op het eerste honk uit te gooien. Hij gooide naast het honk en de man kwam op het derde. Toen Huisstede hierna nog een vangbal miste en Haarlem niet in staat bleek een ingesloten man uit te tikken werd de stand van 22 op 52 gebracht. Haarlem kon in de resterende innings niets meer aan haar score toe voegen. SC Haarlem 110000000 2 OWO 0—0—0—0—1—1—0-^3—0=5 De werpersresultaten waren: De Mon 14x3 sl., 4 x 4 w., 2 h.s. tegen Urbanus 12x3 sl., 2x4 w., 2 h.s. tegen WGA—EDO 15—7 EDO. zonder Vrenegoor. heeft zeven innings lang stand weten te houden tegen WGA. In de achtste innings moesten de werpers Feenstra en De Nieuwe echter capituleren, mede door zeven fouten van hun velders in deze slagbeurt. WGA nam in de eerste innings een 40 voorsprong dank zij enkele veldersfouten en een honkslag van' Bloem, doch hiermede was hun kruit, behoudens één run in de vierde innings, verschoten. EDO stelde hier, mede dank zij honkslagen van La- gones (2 x), Leuven, Feenstra (2x) en Jacobs, eveneens vijf runs tegenover. De zesde en zevende innings verliepen punt loos. In de achtste innings zakte EDO ech ter als bovenvermeld ineen, waardoor het toch nog een onverwacht grote nederlaag werd. De werpersresultaten waren: WGA (Hoitzing en De Hondt) 11 x 3 sl., 7 x 4 w. en 8 h.s. tegen. EDO (Feenstra en De Nieuwe) 2x3 sl., 11 x 4 wijd en 7 h.s. tegen. Blauw WitSchoten 20 Deze wedstrijd, die volkomen beheerst werd door de werpers Linke en Kepie- mans, werd door Blauw Wit reeds in de eerste innings gewonnen. Keulemans stond in de gehele wedstrijd slechts twee vrije lopen toe. doch toevallig aan de eerste -mensen, die aan slag kwamen. Ofschoon. de volgende drie allen een nul noteerden kon Blauw Wit door tactische fouten van het veld van Schoten toch tweemaal sco ren. Verder hebben de Amsterdammers geen schijn van kans gehad, getuige het feit dat er in de volgende zeven slagbeur ten slechts 23 mensen aan slag kwamen. Schoten, zonder vanger Geurts, heeft goede kansen gehad de achterstand te verkleinen doch profiteerde hiervan niet, hetgeen wel duidt op een zwakke slagploeg. De enige honkslag in deze wedstrijd werd door wer per Keulemans gegeven. Werpersresultaten: Keulemans 13x3 sl., 2x4 wiid, 0 h.s. tegen Linke 11 x 3 sl., 2 x 4 wijd, 1 h.s. tegen Overgangsklasse B De grote verrassing was de overwinning van de SC Haarlem reserves op Sparta in Rotterdam (64), waarmede zij HCK en RCH een groot genoegen deed. HCK zelf bewees, dat haai' misstap van vorige week een vergissing was door thans HHC 2 na een aanvankelijke 82 achterstand met 12—8 te verslaan. TYBB won m'et 10—9 van Celeritas, dat thans onderaan staat, terwijl RCH haar kansen op de bovenste plaats behield door een fraaie 176 over winning op het weer teleurstellende HFC Haarlem. Uitslagen De verdere uitslagen luiden: Overgangsklas a: DWS—TIW 9—8; Water- graafsmeei'Catchers 09; ABCSpartaan 21—6; Ajax 2—DOS 5—11. Tweede klas a: HFC Haarlem 2Zand- voortmeeuwen 8—9: Laakkwartier—Neptu- nus 7—16; THB—TYBB 2 4—7. Tweede klas b: EDO 2—EHS 6—20; HCK 2 —HHC 3 9—20; Schoten 2—Schiedam 5—13. Tweede klas c: DWRRCH 2 1011; Ken- nemerlandSpartaan 2 121; Rooswijk DEC 12—2. Tweede klas d: DOS 2Hilversum 413; ZeeburgiaQuick 207. Tweede klas c: Dc VolewijckersBlauw Wit 2 9—3; Catchers 2—Shell 9—13; 't Gooi —WGA 2 2—3. Tennis Zege voor Amerikaanse I.C. De uitslagen van de tweede dag van de ontmoeting tussen de internationale clubs van Nederland (versterkt met Australiërs) en die van Amerika, luiden: Bromwich (Nederland) sl. Larsen (Ame rika) 6—2, 7—5. Harper (Nederland) verloor van Morea (Amerika) 75, 68. 36. Van Swol (Nederland) verloor van Ko- valeski (Amerika) 2—6, 75, 46. Harper en Rinkel (Nederland)- verloren van Morea en Larsen (Amerika) 46, 75, 1—6. De uitslagen van Zondag luiden: Van Meegeren verliest van Larsen 46, 12—10, 2—6. Worthington slaat Kovaleski 68, 6—4, 64. Bromwich verliest van Seixas 06, 46. Van Swol en Rinkel verloren van Kovaleski en Seixas 57, 64. 16. Bromwich en Worthinton slaan Larsen en Morea 62, 64. Het werd nu tijd voor Rick en Bunkie, om eens op te stappen. Pilon zou ook weer naar zijn werk moeten. ,Jfou, we danken je hartelijk voor alles, hoor!" zei Rick. „We zijn erg blij, dat we gisteravond niet langer in het mistige bos hoefden te dwalen. Nou gaan we dan maar. Maar we komen vast nog eens terug, hoor!" „Goed." zei Kabouter Pilon. „Dat moet je zeker doen! Nou, ik zal je even de weg wijzen". Ze gingen naar buiten en daar wees Pilon, langs welke kant ze weer uit het bos konden komen. Toen namen ze hartelijk afscheid van elkaar en Rick en Bunkie stapten het bos in. Telkens, als ze omkeken, zwaaiden ze naar Pilon, die voor de deur van zijn boomhuisje stond en terug wuifde. Toen maakte het paadje een bocht en verdween de boom uit het gezicht. Haarlemse Cricketbond Haarlem 4Haarlem 5. Haarlem 5: 84 runs. C. Dekker 13, E. ter Haar 21, R. Schlatmann 15. A. M. Grupping 25, F. Lan- ting 7 v. 36. Th. Hetem 1 v. 23, G. Bosch 2 v. 20. Haarlem 4: 75 runs, N. Schenk 37 no, Th. Hetem 13. E. ter Haar 4 voor 17, G. Strik 5 v. 22, R. Schlatmann 1 v. 2. Rood en Wit 5—CVHW 2. CVHW 2: 36 runs R de Wijs 4 v. 12, M. Kruijff 1 v. 9, A. W. Hamburger 4 v. 7. J. J. Peereboom 1 v. 1. Rood en Wit 5: 31 runs. G. van Langelaar 6 v. 10, H. Lokman 4 v 16. Zaterdag 17 Juni wordt op het veld der HCC Haarlem te Bloemendaal de wedstrijd HCB XIFlamingo's gespeeld. Het elftal van de HCB is als volgt samengesteld: M. Kruijff, aanvoerder; C. Dekker w.k.; N. A. van Loenen, F. Vogelsang, Ch. Bosch, G. Bosch, R. de Wijs, H. J. Pothoff, J. Jacobs en G. van Langelaar. Korfbal Wedstrijden van Nieuw Flora De uitslagen van de jubileumwedstrijden van Nieuw Flora luiden: Eerste afdeling: Nieuw Flora—Haarlem 1—3: Aio—Roda 0—4: Oosterkwartier 3—N. Flora 3—2; Haarlem—Aio 4—0: Roda-Ooster- kwartier 3 7—3; N. Flora—Aio 5—0; Haar lem—Roda 1—2; Aio—Oosterkwartier 3 1—5: Roda—N. Flora 1—2; Oosterkwartier 3 Haarlem 11. Tweede afdeling: AioRoda 11; Nieuw Flora 2—Oosterkwartier 4 3—1; Haarlem 2 Aio 30; Oosterkwartier 4Roda 20; N. Flora 2—Haarlem 2 1—4; Oosterkwartier 4—Aio 3—3; Roda—N. Flora 2 1—1; Haar lem 2Oosterkwartier 4 12; AioN. Flora 2 24; Roda—Haarlem 2 0—4. De eindstand van afdeling I werd: 1. Roda; 2. Oosterkwartier III en van afdeling 2: 1. Haarlem II; 2. Nieuw Flora II. Clubkampioenschappen Judo In het Concertgebouw te Haarlem werden Zondag de clubkampioenschappen Judo ver werkt, welke de Nedei'landse Jiu-Jüsu en Judobond had voorbereid. De belangstelling voor deze wedstrijden, waarin het peil een merkbare vooruitgang vertoonde bij vorige jaren, was vrij groot. De Judovereniging Van der Horst uit Utrecht werd clubkam pioen van Nederland met negen punten, voor de Judovereniging „Utrecht" welke het tot acht punten bracht. De derde plaats werd bezet door de Judoclub „Holland" uit Am sterdam met zeven punten en de Judoclub. „Haarlem" eindigde als vierde met vier punten. De wedstrijden werden afgewisseld met en kele demonstraties van de beste Franse kampvechters o.a. Jean de Herdt, die ver leden week voor de vijfde maal het Franse kampioenschap veroverde. De nummers twee en drie van het Franse kampioenschap Coquille en Gillet, demonstreerden eveneens. De heer Var. Diggelen, secretaris van de Nederlandse Jiu Jitsu en Judobond reikte de prijzen uit en dankte de Judoclub „Haar lem" voor de goede organisatie. NEDERLAND—ENGELAND (sabel) 8—8.— In „Huis ter Duin" te Noordwijk werd de landen-équipewedstrijd op sabel gehouden tussen Nederland en Engeland. De Engelsen wonnen de ontmoeting met een zeer kleine touché-zege (64 tegen 60 ontvangen treffers). Beide teams hadden acht gewonnen partijen geboekt. DAVIS CUP: POLEN—IERLAND 3—2. Door een 3—2 overwinning op Ierland in de derde ronde van de Davis-cup, Europese zóne, heeft Polen zich in de halve finale van dqze zóne geplaatst. Polen komt uit tegen de winnaar van de wedstrijd Zweden Philippijnen. OM DE GRAND PRIX VAN AMSTERDAM. Zondag 25 Juni zullen in het Olympisch Stadioh te Amsterdam de volgende acht pro fessionals uitkomen in de sprintwedstrijden om de grand prix: Harris, v. Vliet, Derksen, Gérardin, Scherens, Pauwels, Schandorff en Plattner. Op het programma staat voorts een om nium bestaande uit een klassementsrit van 10 km. en twee ritten achter handelsmotoren. Aan deze omnium wedstrijd zullen waar schijnlijk Diot, Schulte, Van Est, Peters, La- keman, Gillen, De Hoogh, Vos en Evers deelnemen. FEUILLETON door E. Phillips Oppenheim ii) „Je zult hem toch zeer zeker leren ken nen," zei zij. „Gedurende jouw zeer ge rekte afwezigheid is de baron mijn voor naamste troost en toeverlaat geweest." „Dan is hij van dit ogenblik af werkloos," verklaarde Dutley. Lucille keek haar verloofde een beetje taxerend aan. „Jij schijnt dat als natuurlijk te beschou wen." „Te veel?" „Dat hangt er van af. Wat doe je mor genochtend?" Hij trok even een zuur gezicht. „Ik heb een onderhoud met mijnheer Parkinson en dan moet ik mijn post nog nazien. „Ik zal je wel komen helpen om die door te nemen," beloofde zij hem. „Ik heb mij altijd afgevraagd, hoe de post van een millionair er wel uit zou zien." „Ik ben er niet zo zeker van, dat Char les een millionnair is," merkte haar broer op, een zeer chique uitziende jongeman met veel verstand van beurszaken. „Zijn aandelen zijn vanmiddag een kwart punt gedaald en zwak gesloten. Je zult-morgen waarschijnlijk in de financiële kolom van de Times lezen, dat dit het gevolg was van winstnemingen, maar je kunt toch niet weten. Ze hebben misschien gehoord, dat je terug bent, Charles en dat je er over denkt om je met de zaken te gaan be moeien". „Als ik daarover denken zou," merkte Dutley met waardigheid op, „zou dat hoog stens aanleiding kunnen zijn voor een stij ging in de aandelen, maar niet voor een daling. Ik geloof niet, Lucille," beklaagde hij zich, „dat je familie mijn belangen sterk genoeg verdedigt." „Dat kun je van het hoofd van de firma niet zeggen," merkte de heer Bessiter van het andere einde van de kamer op. „Er kwam een paar dagen geleden een klein mannetje binnen, dat wel eens meer zaken met ons doet en die sprak er over om legen de eerste van de maand een baisse rekening tegen Boothroyd op te zetten. Ik heb hem sterk geadviseerd om dat niet te doen heb hem zelfs gezegd, dat wij niet bereid waren een dergelijke rekening op prolongatie te openen. Hij ging heen zon der zaken te doen. Dat noem ik nu nog eens het crediet van de familie ophouden." Mervouw Bessiter een zeer goedhartige, charmante vrouw, in haar kringen een ge distingeerde persoonlijkheid en bovendien buitengewoon populair, onderbrak haar gesprek met een welbekende diplomaat. „Ik ben er niet helemaal zeker van, of Charles wel ooit tot de familie zal beho ren," merkte zij op. „Die lange tijden van afwezigheid in barbaarse landen zijn zeer gevaarlijk. Ik heb zo'n idee, dat Lucille ontevreden wordt en ik kan niet zeggen, dat ik haar ongelijk geef. Ik ben er vrijwel van overtuigd, dat, ofschoon zij mijn eigen dochter is. zij het soort meisje is, dat ver langt naar een verloofde, die thuis blijft. De aankondiging van het diner onder brak het gesprek. Dutley bevond, dat hij geplaatst was tussen zijn verloofde en een ernstige oude heer met een bril op, wiens naam hij niet verstaan had. „Het spijt mij, dat ik vanavond geen even aantal kon krijgen,' verontschuldigde me vrouw Bessiter zich. „Maar ik meende, dat als Charles ook maar het flauwste idee van zijn plicht had, hij toch zijn andere buur vrouw wel verwaarlozen zou om met Lu cille te praten en daarom heb ik er mij maar niet druk over gemaakt, om te trach ten nog een dame te krijgen." „Het spijt mij," zei de oudere heer met een hoffelijke hoofdbuiging, „dat ik voor bestemd ben, om verwaarloosd te worden, omdat het mij zeer interesseert mijnheer Dutley te ontmoeten. Ik ben in zekere zin een concurrent van uw firma," voegde hij er aan toe. „Is het toch waar?" mompelde Dutley beleefd. „Ik vrees, dat ik uw naam niet verstaan heb." „Myn naam is Hisedale - dr. Hisedale. Ik ben verbonden aan de Duitse firma Meyers uit Offenbach. Maar voor het ogen blik ben ik hier om in het laboratorium van een vriend enige proeven te nemen. Uw firma wordt in de gehele wereld be- nyd, mijnheer Dutley." „Ik vrees, dat ik er niet zoveel van weet, als ik wel doen moest," was het openhar tige antwoord. „Ik ben maar een paar jaar in de zaak geweest. Toen ben ik in de oorlog gegaan en ik ben nooit in de zaak terug geweest." „Maar voor zover ik weet, bént u toch nog altijd de fungerend directeur, niet waar?" „Wel, ik ben de president-commissaris", gaf Dutley toe. „Dat komt eenvoudig, om dat ik zoveel aandelen bezit. Een keer per jaar kom ik voor de dag en houd een toe spraak tot de aandeelhouders". „Te midden van tonelen van de wildste opwinding, als het dividend groot genoeg is", onderbrak Lucille hem. „Als het dat niet is, dan jouwen ze". „Het dividend van Boothroyd", zei dr. Hisdale met een glimlach", is gewoonlijk groot genoeg om zelfs de meest veeleisen de aandeelhouder tevreden te stellen. Wij beschouwen uw firma", ging hij voort, „als een van de gelukkigste ter wereld. U of liever de chemici, die uw zo schran dere vader wist te vinden hebben een geheel nieuwe industrie gesticht. Wij allen tasten in het duister waar u triomfeert". Dutley dronk eens van zijn champagne. Het scheen een eigenaardige samenloop van omstandighedene dat hern een derge lijke conversatie werd opgedrongen. „Ik wilde wel, dat ik er meer van wist", bekende hij. „U moest eens bij ons op de fabriek komen kijken en eens praten met mijnheer Matthew Parkinson, doctor." Zijn tafelbuurman glimlachte een beetje spottend. „Ik heb die mijnheer Parkinson ont moet", zei hij. „Ik geloof niet, dat ik als ik uw fabriek zou bezoeken, veel wijzer zou worden. Parkinson is een van die prachtige Yorkshire-mensen, die weten, hoe zij hun mond stijf gesloten moeten houden. En bovendien, waarom niet? In Duitsland werken wij ook met gesloten deuren. Het behoud van onze zakelijke geheimen is een deel van ons commer cieel succes." Lucille boog zich met een pruilend ge zichtje een beetje voorover. „Weet u wel. dat u stroopt op verboden terrein, dr. Hisedale?" klaagde zij. „Dit is mijn verloofde, die ik vanmorgen voor het eerst weer gezien heb na vele, vele maan den". „Ik maak u mijn verontschuldiging", zei de geleerde plechtig en keerde zich naar zijn buurvrouw aan zijn andere kant. „Wilt u zich over mij ontfermen, mevrouw Saunderson? Kunt u mij vertellen, welke theaters een vreemdeling, die niet véél vrienden in Engeland heeft, dient te be zoeken?" Lucille lachte zachtjes, toen zij haar verloofde aankeek. „Arme jongen!" mompelde zei. „Al dat gepraat over zaken verveelt je hevig, is het niet? En wat is het een goed iets, dat je niet zelf je brood behoef te verdienen." „En als ik dat wel eens moest doen?" vroeg hij. „Misschien heb je enige aanleg voor het opzetten van wilde dieren. Men zegt mij, dat dat een heel goed beroep is. Of als je met een jachtgeweer net zo handig bent als, gelijk men beweert, met een militair geweer, zou je misschien wat kunnen ver dienen door in het seizoen de landgoede ren af te reizen om hun wild voor hen te schieten. Overigens vrees ik, beste jongen, dat je kansen een beetje vaag zouden zijn. En hoe hartstochtelijk ik ook aan je ge hecht ben, ben ik er helemaal niet zeker van, dat ik, met mijn voorliefde voor de gemakken des levens, bereid zou zijn, me aan je goede zorgen toe te vertrouwen." Dutley legde zijn mes en vork neer. „Ik wist het wel", kreunde hij. „Je trouwt mij om mijn geld." (Wordt vervolgd

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 6