GEERVLIET STADSBESTELDIENST A.B.C. Ingezonden stukken Voor snelvervoer Gé v. d. Bosch TAXI 18000 Jubilerende brandweerlieden gehuldigd Fris - Keiler Maodonald SLEUTEL WEG! Q Kort en Bondigj Zaterdag 2-1 Juni 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Vierde H.O.V.-zomerconcert behoudend van karakter Een programma van behoudend karak ter, volkomen vertrouwd door klanksfeer en muzikale gedachten, werd de bezoekers van het gisteravond gegeven vierde zomer- concert der H.O.V. aangeboden. De keuze van de uit te voeren werken was geluk kig belangrijk genoeg om het verlangen naar hedendaagse muziek te onderdruk ker., hetgeen niet wil zeggen dat die ver langen daarmede opgehouden heeft te be ker., hetgeen niet wil zeggen dat dit ver- zomerconcert leidde, vroeg aandacht voor het Concerto grosso No. 21 in d kleine terts van G. F. Handel, het Pianoconcert in A grote terts, K.V. 488 van W. A, Mo zart en voor de Achtste Symphonie van L. van Beethoven. Zoals gebruikelijk voor concerti grossi van Handel wordt ook voor het genoemde concerto grosso de uitvoering opgedragen aan het concertino (twee solo-violen en één solo-violoncel) en aan de zogenaamde riplenisten, die het wedijverend strijkor kest vormen. De taak van het concertino is echter in dit concert bescheiden van omvang en verreweg liet grootste aandeel in de vertolking bezit het orkest, een be wijs, dat ook bij Handel de muziek zelve het kon winnen van een vorm-principe. Dit concerto grosso werd een prachtig werk, een voorbeeld van pure muziek, die om eer. even pure uitvoering vraagt, maar niet om die, welke gisteravond tot stand kwam: grot', ongelijk, onzuiver, onrustig door uitiaaiingen van opgelegde nuance ring, tempo-variatie en sensueel vibrato. De begeleiding van Mozarts pianoconcert was in het begin al evenmin smetteloos, maar werd toch allengs beter, al kreeg het eerste orchestrale tutti van het Presto geen gelukkige uitvoering. De Belgische pianist Louis Backx speelde de solo-partij van het concert. Een overmaat van tedere gevoelsexpressie verhinderde scherpe pro filering van de thematiek en onwillekeu rig moest de orkestklank de pianoklank meermalen gaan overheersen. Overtui gingskracht ging er van deze voordracht niet uit en het kwam ons voor. dat de so list ditmaal voor de muziek van Mozart niet gedisponeerd was. De indrukken, die de meest geslaagde gedeelten gaven, die van vlette techniek en sterk rhythmisch besef, werden bevestigd door de Scarlatti- achtige toegift, die Louis Backx uit dank voor de langdurige bijvalsbetuigingen speelde. De uitvoering van Beethovens Achtste Symphonie ging naar wens. De metronoom rikte lustig in het geestige, blijmoedige Al legretto scherzando, de hoorns en de klari net zongen hun warme zang in het Tempo öi menuetto en het slot-allegro verkreeg onder Adams leiding de noodzakelijke lichtheid. P. ZWAANSWIJK ADVERTENTIE Ook hoort er veer bij met ecu modern hoortoestel van Keizersgracht 411 Amsterdam-C. Vraagt gratis brochure. ADVERTENTIE GEEFT KAMPEERDERS SPECIALE SERVICE A.B.C, Barrevoetestraat 2, Haarlem, Tel. 18428; na 6 uur 1481014155 Motorrijder ernstig gewond bij aanrijding in Heemstede Vrijdagmiddag om vijf uur reden op de Herenweg in Heemstede in de richting Bennebroek een auto, bestuurd door de Hagenaar P. S. ten.H. en een motor, be stuurd door L. F. uit Hillegom. De auto reed voorop en de bestuurder wilde bij de Koediefslaan linksaf gaan. Daartoe stak hij zijn richtingaanwijzer uit en week naar links uit. De motorrijder wilde de auto nog voorbij gaan, doch reed tegen de linker zijde op; hij verloor de macht over het stuur en viel tien meter verder links op de weg. waar drie wielrijders naderden die met de motor in aanraking kwamen. L. F. bleef bewusteloos liggen. Hij had een zware hersenschudding opgelopen en is per zie kenauto naar het Sint Elisabeths Gasthuis overgebracht. De wielrijders liepen geen wonden op. ADVERTENTIE Fa E. BELLAART (Fa. Martens en Zoon Anno 1784) Garenkokerskade 1, Haarlem - Tel. 13467 AANNEMERS VAN ALLE BOUW. EN ONDERHOUDSWERKEN (Buiien verantwoordelijkheid der redactie Ziekenfondspremie steeg met bijna tweehonderd procent Enige dagen geleden heeft men in de dagbladen kunnen lezen, dat de zieken fondspremie voor de vrijwillig verzeker den met dertien cent per week zal worden- verhoogd. Dit is reeds de derde verhoging binnen enkele jaren. Oorspronkelijk was de wekelijkse premie in Haarlem 25 cent per week en vijf cent voor ziekenhuisver- pleging. Van 1 Juli af wordt deze 80 cent plus acht cent voor de ziekenhuisverple- ging, zonder dat een garantie kon worden gegeven, dat "dit werkelijk de laatste ver hoging is. Voor twee personen wordt het dus een uitgave van 1.76, een stijging van bijna 200 Door deze maatregel worden de gepert- sionneerden met kleine inkomens en de kleine zelfstandigen ernstig gedupeerd. Zou het niet billijk zijn om een progres sieve premieregeling voor bovengenoemden in te voeren? EEN GEPENSIONNEERDE Van de zijde der ziekenfondsen werd ons opgemerkt, dat een progressieve re geling wel is overwogen, doch op practi- sche gronden niet uitvoerbaar gebleken. Men geeft de briefschrijver toe, dat de huidige verhogingen niet verantwoord zijn. Zij zijn dan ook tegen de wil der zieken fondsen voorgeschreven. Het zou zeer goed mogelijk zijr. een uniforme premieregeling voor te schrijven van zestig cent per week, zowel voor verplicht als vrijwillig verzekerden, indien de bijdrage van het bedrijfsleven gelijk blijft. Red. ADVERTENTIE DAGELIJKSE AUTODIENSTEN HAARLEM - TEL. 11143—10290 ZANDVOORT - TEL. 2852 EXPEDITIE EN TRANSPORTEN DOOR GEHEEL NEDERLAND Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 23 Juni 1950 GEHUWD: 23 Juni. W. J. M. Groenen- öaal en W. Souwer. BEVALLEN van een zoon: 20 Juni, H. J. de Vries—Ardesch; M. L. Verspoor—Wagner; 22 Juni, J. C. van Haaster—Meeuwisse; A. BerendsDiekmann. BEVALLEN van een dochter: 20 Juni, A. H. Tromp^Buurman; 22 Juni. C. Ebbers— van der Wir.dt; R. van der Linden—Twisk; 23 Juni, J. C. van 't VeenSmulders; H. M. LiebregsHarding. OVERLEDEN: 21 Juni. J. F. G. Prang, 67 j., Schotérweg; M. C. J. A. BocageMetz, 84 j. Gasthuisvest; J. M. Meeusen—van Driel, 6i j., Klcverparkweg; 22 Juni, C. van der Laan. 79 j.. Schotersingel; C. J. Schneider Lancel 50 i Hedastraat; 23 Juni, F. J. C. Ripperdanark. Surveillerende agent met breekijzer aangevallen In de buurt van de Eksterstraat en de Vergierdeweg in Haarlem-Noord zag een surveillerende agent vannacht om kwart voor drie een man uit een poortje te voor schijn komen. Omdat hij dit, zo midden in de nacht, een ongewoon verschijnsel vond en er in Haarlem de laatste tijd vrij veel inbraken gepleegd worden, sprak de agent deze man aan en informeerde wat hij op dit zonderlinge tijdstip hier deed. De aangesprokene haalde plotseling een breek ijzer uit zijn zak en begon de politieman hiermee op het hoofd te slaan. In een hevige worsteling wist de laatste hem dit voorwerp te ontwringen en hem er enige rake klappen mee terug te geven. De aan valler ontweek het gevecht en verdween op een fiets. Met zoals later geconsta teerd werd een paar ernstige hoofd wonden en een zware hersenschudding, wist de agent, ae heer Bultje, een meldings- post te bereiken, welke ongeveer 400 meter verder lag, en nog geen kwartier later kwam er hulp van het politiebureau. De politie onderzocht de sporen op de plaats van het gevecht en kwam tenslotte twee uur later in Beverwijk terecht, waar zij de vermoedelijke dader, J. T. C. arresteerde. In diens huis werden voorwerpen gevonden, die bij inbraken waren ontvreemd. De verdachte heeft waarschijnlijk de agent aangevallen, uit angst, dat zijn inbraken aan het licht zouden komen. Het onder zoek duurt voort. De agent is in het Dia- conessenhuis opgenomen. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk meer. NACHTDIENST APOTHEKEN HAARLEM: Bos en Vaartapotheek. Bos en Vaartstraat 26, telefoon 13290. Apotheek Florijn, Grote Houtstraat 78, telefoon 10500. H. Remmers en Zoon. Kruisstraat 6, tele foon 10354. Noorder-Apotheek, Jan Gijzenkade 181, telefoon 23821. HEEMSTEDE: Heeir.steedse Apotheek, Binnenweg 98, telefoon 28197. Aerdenhout-Apotheek, Zandvoortselaan 164, telefoon 26772, BLOEMENDAAL: Santpoorter Apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-Sta tion; Elswoüt-Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen. Post voor troepenschepen Post bestemd voor naar Nederland te rugkerende militairen aan boord van het troepenschip „General Langfitt", welke in een der tussenhavens zal worden uitge reikt, moet uiterlijk op 26 Juni in Neder land worden ter post bezorgd. Behalve de gebruikelijke gegevens, dient het adres de vermelding te bevatten: Aan boord van het troepenschip „General Langfitt", op thuisreis naar Nederland. De naam van de vermoedelijke tussenhaven mag niet wor den vermeld. Post bestemd voor militairen aan boord van het s.s. ..Waterman" op weg naar In donesië. welke in een der tussenhavens zal worden uitgex-eikt. moet uiterlijk op 26 Juni in Nederland worden ter post be zorgd en de post, bestemd voor uitreiking in de haven van aankomst, uiterlijk op 8 Juli. De brieven moeten alle worden gezon den aan het veldpostkantoor te Djakarta, met vermelding: Aan boord van het s.s. „Waterman" op weg naar Indonesië. In verbouwing Krelagehuis zit niet veel vooruitgang De algemene vergadering van de Alge mene Vereniging voor Bloembollencultuur heeft enige tijd geleden besloten de zetel in Haarlem gevestigd te laten en gebruik te maken van een aanbod der gemeente Haarlem, inzake verbouwing van het ge bouw aan de Leidsevaart. In de dezer dagen gehouden vergadering van het hoofdbestuur is meegedeeld, dat in de voorbereiding van de verbouwing van het eigen gebouw niet veel vooruitgang zit, omdat het onderhandelen met een gega digde voor de exploitatie van het café restaurantbedrijf annex zalenverhuur moei lijk en tijdrovend is. Toch moet ook van wege de financiële opzet op dit punt zeker heid zijn verkregen, meent het hoofdbe stuur, alvorens de bouwplannen kunnen worden uitgewerkt en aan de leden voor gelegd. In Beverwijk heeft D.E.M. de Zilveren Schaal, aangeboden door Haarlems Dag blad, gewonnen. De wedstrijd tegen V.V.E. eindigde na verlenging gelijk (2-2), doch D.E.M. schoot meer strafschoppen in dan de tegenpartij. Na afloop reikte de heer A. van der. Aart, voorzitter van de afdeling Haarlem van de KNVB, de wisselprijs aan de aanvoerder van D.E.M. uit. ADVERTENTIE Gentleman-inbreker. (P a 1 a c e) Wan neer de intrige van deze film "inderdaad op historische feiten berust, dan moet het ons van het hart dat de Franse politiecommis saris die in dit in 1913 en 1914 spelende verhaal een der hoofdrollen vervult er een ongewone manier op nahield om een bank rover te vangen. Hij onderhoudt namelijk bijna vriendschappelijke relaties met deze gentleman-inbreker, gaat af en toe eens een glaasje met hem drinken en brengt de man in de waan. dat hij toch niets tegen hem kan beginnen. De inbreker apprecieert dit ten zeerste en zegt: „je bent een beste kerel, maar je moest geen politieman zijn!" Zo ging dat blijkbaar toen in Frankrijk. Maar de commissaris bezorgt de inbreker tenslotte toch een plaatsje in de gevangenis om hem er later, als de oorlog is uitgebro ken, weer uit te halen. Want hij is de enige, die in staat is uit de brandkast van de Duit se ambassadeur in een naburig land voor Frankrijk zeer belangrijke papieren te stelen. Dit stoute stukje een der sensationeelste gedeelten uit deze spannende film gelukt, maar het bezorgt zowel de politieman als de inbreker de grootste teleurstelling van hun leven. „De gentleman-inbreker" is een der beste criminele films, die we de laatste tijd zagen, niet alleen ddor de ongewone intrige en het voortreffelijke spel vaft Eric Portman. Nadia Gray en Guy Rolfe, maar ook door meesterlijk De heren B. J. van Liemt ondercomman- dant van de Haarlemse brandweer en P. B. Kerkhoff, hoofdbrandmeester, die in deze maand veertig jaar deel uilmaken van het brandweercorps, zijn Vrijdagmiddag in Brinkman, Plein gehuldigd. De com mandant van de brandweer de heer H. C. Vernout richtte zich tot de jubilarissen en herinnerde aan het vele goede, dat beiden voor de brandweer in de loop der jaren hebben gedaan. Als voorzitter van de Vereniging „De Tien" voerde dr. C. Spoelder het woord; namens de brandmeesters de heer P. F. Serné en tenslotte de heer C. J. van den Broek, als oud-commandant. Een groot aantal vrijwilligers en leden van het vaste personeel maakten van de gelegenheid ge bruik de jubilarissen geluk te wensen. Van verscheidene zijden ontvingen zij een ge-, schenk. De burgemeester van Haarlem was verhinderd persoonlijk gelukwensen aan te bieden. Na de receptie volgde een maaltijd. De huldiging voor de troep in de brandweer- -,i over enkele weken volgen. De commandant van de brandweer de heer H. C. Vernout (links) bood de jubilarissen de heren B. J. van Liemt (midden) en P B. Kerkhoff (rechts) geschenken aan. ADVERTENTIE JANSYVEG 42 TELEFOON 11828 RADIO, ook reparaties GELUIDSINSTALLATIES EINDEXAMEN GYMNASIUM Aan het Jac. P. Thijsse Mo:itcssori-Ly- ceum te Overveen zijn geslaagd de dames: W. Besangon (A). N. d'Huy (B). E. Lucht (B), L. Wallien (B) en de heer W. Boisse- vain (B). Afgewezen 1 candidaat. Het examen wordt voortgezet. camerawei'k, waardoor bizonder suggestieve effecten zijn bereikt. S. K. „Smoking guns", (S p a a r n e-T h e a t e r). Naarmate het celluloid van deze Colum- bia-film voortrolt, stijgt de zekerheid van de toeschouwer, dat Billy (Buster Crabbe), Fuzzv en Jef, hoewel ze door de overheid vervolgd worden, geen schurken zijn, maar het tegendeel: kampioenen van de sociale gerechtigheid, die achter de rook van hun ..zesschieters" een medogenloos régime be strijden. Wanneer ze het verhaal beginnen met zich vol ontferming over een gewonde te buigen, die hulpeloos langs de weg ligt, komt de sheriff ze reeds van moord verdenken. Deze gezagsdrager maakt deel uit van een schurkachtige "kliek, welke de roofzuchtige land-onteigenaar Morgan steunt en waarin ook dr. Hagan zich verdienstelijk maakt door vijandelijke patiënten uit de weg te ruimen. Maar Billy, Fuzzy en Jef inspireren de boeren door hun nobele daden tot een woe dende rebellie, die tenslotte de corrupte heersers na veel goed gerichte vuiststoten eft pistoolschoten ten val brengt. Dan hebben ze niemand meer om op te schieten en zullen ze geduld moeten oefenen tot een nieuw schurkendrama. H. B. It happened one night (Frans Hals). Het is wel een bijzonder goede gedachte geweest om dit charmante Frank Capra- geval weer eens van stal te halen. Want zowel degenen die ze voor de oorlog al ge zien hebben als zij die ze nog niet zagen zullen evenveel plezier beleven aan de be levenissen van de journalist die zijn hart verliest aan de weggelopen millionairs- dochter, die hij aanvankelijk alleen maar achterna loopt omdat er een goed verhaal in haar schuilt. Dit is het soort film waarin de Amerikanen op hun best zijn en Frank Capra nog nét een tikje beter omdat zij zo voortreffelijk dit gechargeerd-simplisti- scfle genre weten te kruiden met verrukke lijke dialogen en even verrukkelijke situa ties. Hier moet zelfs de grootste Nurks anderhalf uur ongedwongen pret om hebben. W. L. B. Ontsnapt van het Duivelseiland (City). Een film met een wel zeer internationale east, want het zijn Humphrey Bogart, Mi- chèle Morgan, Peter Lorre, Philip Dom en Qlaude Rains die deze bewogen historie op net witte doek brengen. Zij gaat over een groepje mannen dat naar dit beruchte straf- ëiland is gezonden, maar hun rancune is niet zo groot of zij ontvluchten cn zien zelfs kans zich in dienst van hun Franse vader land te stellen teneinde mee te helpen aan de uiteindelijke overwinning op de As- mogendheden. De meest overtuigende van de groep is Humphrey Bogart als de patriotten- aanvoerder. W. L. B. Maria Goretti. (Rembrandt) Een verfilming van de historie over het Italiaan se meisje dat om haar vastberaden weer stand tegen de oneerbare bedoelingen van een jongeman en haar vergevensgezindheid jegens hem toen hij haar tenslotte dodelijk verwondde, tot heilige wordt verkiaard door de Rooms-Katholïeke kerk. In onze film rubriek van Woensdag hebben wij deze film al geprezen en er een uitgebreide beschou wing "over gegeven. De man op de Eiffcltoren (Lu x o r) Een prolongatie van deze aardig gemaakte thril ler in kleuren met Franchot Tone, Patricia Roc en Charles Laughton in de hoofdrollen. Sport verdringt bus Wegens de sportoptocht en de sport- demonstraties op de Grote Markt, die van 19 tot 21.30 uur zullen duren, valt er van avond op enige vertraging van de bussen te rekenen. In het bijzonder worden de reizigers van de lijnen 1, 2, 5 en 6 erop attent gemaakt, dat op de genoemde uren niet over de Grote Markt gereden wordt. De bussen zullen via de Parklaan, de Nassaulaan en de Gedempte Oude Gracht van het Station naar het Verwulft rijden. De stopplaats is dan aan de Nassaulaan hoek Zijlstraat. In omgekeerde richting gaan de bussen van de Grote Houtstraat over de Spekstraat naar het Klokhuisplein, waar een tijde lijke halte is. Vandaar weer door de Jans straat naar het Station. Genezing. Een Londenaar, die uit de ge vangenis ontslagen werd, omdat de ge vangenisdokters hadden verklaard, dat hij nooit van zijn blindheid genezen zou, kon de dag na zijn vrijlating plot seling- weer zien. Hij zal in vrijheid mogen blijven. Franse regering verslagen Volgens de uitslag van de eerste telling is de Franse regering hedenochtend bij de stemming over de vertrouwenskwestie ver slagen met 351 tegen 231 stemmen. Minister-president Bidault verklaarde vanochtend, dat de conferentie over het Plan-Schuman voortgang zou vinden zon der onderbreking, wat ook het lot van de regering zou zijn. Fabriek en Handelsbureau „Nederland" bestaat 25 jaar Het zal velen niet bekend zijn dat de lantaarnpalen welke de laatste tijd op de Delftlaan, de Rijksstraatweg, het Soenda- plein en de Schoterweg geplaatst zijn en de duizenden palen welke op vele plaatsen in den lande de wegen des avonds en des nachts verlichten, geleverd zijn door een Haarlems bedrijf. De meeste worden ech ter de laatste twee jaar niet meer in Haar lem vervaardigd, omdat de fabrieksruimte op het Donkere Spaarne te klein werd en percelen ter grootte van 4.000 m2. in Hoorn gekocht moesten worden, aangezien geen geschikte panden te dezer stede beschik baar waren. Wij brengen dit feit in herinnering, omdat 't Maandag 26 Juni vijf-en-twintig jaar ge leden is, dat wijlen de heer S. Zondervan de N.V. Fabriek en Handelsbureau „Ne derland" oprichtte, in welk bedrijf de masten gemaakt worden. Doch deze fabri cage is niet het belangrijkste onderdeel van de fabriek. Veel aandacht besteedt de N.V. bijvoor-beeld thans aan de verlichting in de mijnen en aan het vervaardigen van lampen voor de mijnwerkers, om de vei ligheid zo hoog mogelijk op te voeren. Aanvankelijk was het bedrijf gevestigd in de Tetterodestraat, waar benodigdheden voor electriciteitsbedrijven, zoals schake laars, verdeelkasten, materiaal voor huis aansluitingen enzovoort gemaakt werden. In 1930 werd het perceel Donkere Spaarne 22 betrokken en in de daarop volgende jaren zijn verscheidene panden aangekocht waardoor over een ruimte van 4.000 m2. beschikt kon worden, welke echter, nog te klein werd en twee jaar geleden werd ook een fabriek in Hoorn geopend. Aan het Donkere Spaarne werden lichtmasten ge maakt en toen de zoon van de oprichter, de heer P. J. Zondervan, die in 1939 zijn vader als director opvolgde, in 1936 in het bedrijf werd opgenomen, breidde het vervaardigen van materiaal voor straat verlichting zich meer uit. Ook werden verkeerszuilen, verkeersborden, stoplich ten gemaakt en nog steeds wenden vele overheidsinstanties zich tot het bedrijf met bestellingen. In de oorlog lag de bouwnijverheid stil. Electrisch materiaal voor huizen en masten voor straatverlichting waren niet nodig. De Nederlandse Spoorwegen en de mijnen zorgden nog voor werk en het bedrijf kon op gang blijven, zij het dan met moeite. Er was tevens gelegenheid een studie te ma ken van de verlichting in de mijnen en daar vroegere systemen verouderd waren, kon de N.V. na de oorlog met nieuwe vin dingen voor de dag komen. In het bedrijf- aan het Donkere Spaarne, dus ver van de mijnstreek, wordt steeds gewerkt, om de veiligheid van de werkers in de mijnen te bevorderen. Ook heeft de „Nederland" op verzoek van de Marine een soort verlich ting voor oorlogsschepen gemaakt, waar door het niet nodig is inkopen op dit ge bied in Engeland te doen. Maandag wordt het zilveren feest in in tieme kring gevierd. Vrijdag komen de ongeveer tweehonderd leden van het per soneel (van wie de adjunct-directeur de heer H. Smith met vier-en-twintig dienst jaren de oudste medewerker is) uit Hoorn en Haarlem in feestelijke kring bijeen. Op het programma staan een voetbalwedstrijd en een bijeenkomst in „Dreefzicht". ADVERTENTIE TEL. 11493 - LANGE VEERSTRAAT II DE „SLEUmSPECIALIST" Consecratie abt van Egmond In tegenwoordigheid van Johannes kar dinaal De Jong aartsbisschop van Utrecht is hedenmorgen in de kathedrale basiliek van St. Bavo door de bisschop van Haarlem mgr. J. P. Huibers de 38e abt der Benedic tijnen van de Abdij van Egmond, Dom. P. Andriessen op plechtige wijze geconsa creerd. Aanwezig waren o.a. dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, prof. mr. C. P. M. Romme, de burgemeesters van Haarlem en Egmond en dr. L. J. M. Beel, oud-mi- nist?r-president. TOELATINGSEXAMEN STEDELIJK GYMNASIUM TE HAARLEM Geslaagd zijn de meisjes: M. van den Arend, G. Bol, F. Cochius, L. van Es. J. J. Groen, I. Heyn. E. M. Hülsmann, J. M. van Huizen, N. M. C. Jaauet, J. E. Koerts, A. J. F. Root- lieb, A. A. van Wijk. A. J. Zijlman. De jongens: K. W. Blumenstock, Z. L. Davidzon, Ph. P. Everts, H. T. Gerke. N. den Hartog, F. G. P. Jaquet, R. A. de Jong. H. M. de Jong Schouwenburg, B. Kerkhoven, W. H. de Leeuw, R. H. Levi, C. Mestral de Combremont. B. M. S. van Praag, G. Reu rink, Ch, F. Rüter, H. O. Timmerman, J. Ch. E. van der Valk Bouman. Tennis Districtskampioenschappen De proef in 1949 genomen om de Haar lemse districtskampioenschappen over twee weken te verdelen heeft er toe geleid dit systeem ook dit jaar toe te passen. Van 3 tot en met 9 Juli a.s. wordt de B- wedstrijd gehouden op het tennispark van het Ken nemer Lyceum en daarna volgen van 10 tot en met 16 Juli de A-wedstrijd en de C-wedstrijd op het tennispark Groenen- daal te Heemstede. De inschrijvingen sluiten voor de B-wed strijd op Woensdag 28 Juni en voor de A- en de C-wedstrijd op Woensdag 5 Juli bij Sporthuis Haarlem, Gr. Houtstraat 123. Heemstede ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden waargenomen door: dr. J. Reurink, Aerden- houts Duinweg 8, tel. 26035; dr. J. Laeijen- decker, Raadhuisplein 9, tel. 28103 en dr. A. G. Degenaar, P. de Hooghstraat 11, tel. 19920. Wijkverpleging: Zuster L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, tel. 17762, Geopende Apotheek: Heemsteedse Apo theek, Binnenweg 98, tel. 28197; Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164. tel. 26772. BINNENLAND Drie jaar gevangenisstraf is geëist tegen de 44-jarige T. E., die volgens de ten lastelegging tol driemaal toe een aanslag op het leven van haar man. de haringventer S. D. te Assen heeft gepleegd. De pogingen waren mislukt. De officier van justitie bij de recht bank te Leeuwarden, heeft appèl aangete kend tegen het vrijsprekend vonnis in de zaak tegen de heer P. de B. te Drachten, voorzitter van de Bond van Mobilisatie invaliden. Jhr. L. M. de Brauw zal als tijdelijk zaakgelastigde met de leiding van het Ne derlandse gezantschap in Madrid worden belast. Jhr. De Brauw was tot heden werk zaam als hoofd dor consulaire afdeling van de Nederlandse ambassade te Parijs. HAARLEM EN OMGEVING Aan dc gemeente-universiteit van Am sterdam is geslaagd voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde mej. J. H. van Soeren te Heemstede (cum laude). De heer D. Koren uit Heemstede is be noemd tot onderwijzer aan dc Chr. school (L. O. en U. L, O.) te Doetinchem. SCHEEPVAART Algorab. 22 pass. Madeira. Alkaid. 22 v. Bahia n. Antwerpen. Amstelland, oass. 22 Victoria. Aagteaijk. 21 te Galveston. Akkrumdijk. 22 te Boston v. New York. Andijk, 23 v. Antwerpen. Alamak, 23 v. Genua n. Port Said. Aalsdijk. 23 17 u. v. R.dam n. New York via Antwerpen. Aalsum, 23 te Madres. Alchiba, 22 v. San Francisco n. Florianapolis. Almkcrk, 23 v. Antwerpen. Arendsdijk, 22 v. New York n. Trinidad. Arkeldfik, 23 tc Brownsville n. New Orleans. Alblasserdijk, 22 250 m. NW. Bermuda. Aldebaran, 22 v. Brunsbuttel. Aletta (t), 22 v Pladju n. Port Swettenham. Armilla (tl, 23 te Pladju v. Soerabaja, Arncdijk, 22 230 m. N.W. Bermuda. Antonia (t), 15 v. Pladju n. Bangkok. Algenib. 24 te R'dam v. Puerto Alegre. Alphard. 23 bij Madeira. Alnati, pass. 23 Kp. Santa Maria Grande. Amarapoora, pass. 23 Kp. Finisterre, Amstcldiep, 23 v. Genua n. Port Said. Amstelkerk. 23 v. Douala te Lagos. Bloemfontein. 22 v. Antw. n. Southampton. Boschfontein. 22 te Dar es Salaam. Bonaire, 22 v. Barbados n. Trinidad. Borneo, pass 23 Kp. Finisterre n. Liverpool. Boskoop, 23 te Curagao. Bantam, 23 te Makassar v. Hollandia. Baud. 22 v. Sorong n. Makassar. Beverwijk, pass. 22 Kp. St. Vincent. Blitar, 22 v. Londen n. R'dam. Blommersdijk, 22 000 m. Ouessant. Borneo. 25 verw. Liverpool. Breda. 24 verw. Antwerpen. Berlage. 21 v. Saigon n. Hongkong. Bengkalis. 24 te Belawan. Blijaer.dijk. 23 v. Barcelona. Caltex Leiden, 22 v. Bahrein. Caltex Pernis (t), pass. 22 Aden. Ceronia (t), 22 te St. Vincent v. Puerto la Cruz. Clavella (t), 22 v. Suez. Castel Bianco (burgers). 23 te Suez. Cronenburgh. 22 te Duinkerken. Caltex The Hague, pass. 23 Aden. Cistula (t), 23 pass. Str. Messina. Dalerdijk, 22 pass. Fayal. Duivendrecht (t), pass. 22 Finisterre. Danae. 22 te Gunea v. Savona. Delfsliaven, 23 pass. eil. Palma. Edam. 22 84 m W. Scilly. Enggano, 22 v. Aalborg n. Esbjerg. Esso Amsterdam (t). 22 870 m. NO. Sombrero. Etrema (t), 22 120 m. Z. Rio Granda. Empire Bvent. 3 Juli verw. Fairsea (tr.). 22 v. Port Said. Farmsum, 23 v. Savona n. Casablanca. Friesland. 23 v. Port Soedan n. Suez. Gooiland, 21 v. Montevideo n. Las Palmas. Goya (tr.), 22 te Suez. General Harry Taylor (tr.), 22 v. Port Said, 1/7 verw. te A'dam. Gandeng. 22 te Muntok. Ga roet, 23 verw. Belawan v. Port Swettenham. Gemma (t), 22 v. Londen n. R'dam. Gaasterkerk, 23 „v. Barcelona n. Antwerpen. General C. H. Muir 22 v. Djakarta n. R'dam. Hydra, 22 te San Juan v. A'dam. Haarlem. 23 te A'dam v. West Indië. Hersilia, 23 te Azoren. Hector, 24 verw. v. Bona. Hera, 22 v. R'dam n. Hamburg. Indrapoera, 22 v. Makassar n. Soerabaja. Ilos, 21 v. Cadiz n. Lissabon. Jaarstroom. 22 te Lagos. Joh v. Oldenbarnevelt. 23 v. Walvisbaai. Joost v. d. Vondel. 22 v. R'dam n. Narvik. Java, pass. 23 Malta. Jagersfontein, 22 op de Weser. Java. 22 240 m. O.ZO. Malta. Kcilehaven, 22 pass. Kp. Blanco. Kelbergen, 22 te A'dam v. Casablanca. Kertosono, 23 v. R'dam n. Marseille. Kota Gede, 23 te Antwerpen. Lindekerk, 22 v. Karachi n. Muscat. Lombok, pass. 22 Kp. Guardafui. Luna. 23 te Algiers. Leopoldskerk. 23 verw. R'dam v. Abadan. Lucita (t), 22 te Heysham v. Avonmouth. Laertes. 20 te Makassar v. Balikpapn. Lemsterkerk. 24 te Marseille. Lsrenberg. 23 v. Huelva n. A'dam. Leerdam. 23 v. Baltimore te Norfolk. Maaskerk. 22 v. Le Havre. Malvina (t), pass. 22 Singapore. Marken, 22 v. Marseille n. Le Havre. Mentor, 22 v. Alexandrië n. Malta. Metula (t), 21 te Tarakan v. Adelaide. Melampus, 20 te Boston. Maasland, pass. 22 Kp. St. Vincent n. Las Palmas. Maashaven, 22 125 m. W.NW. Freetown. Muiderkerk, pass. 22 Noord v. Ibiza n. Marseille Maas. 20 te New Orleans v. Houston. Mariekerk. 22 pass. Minicoy. Marpessa (t). 16 v. Miri. Mataram. 21 te Djakarta v. Hollandia. Meerkerk. 23 v. Marseille n. Antwerpen. Myonia (t). pass. 23 Gibraltar Nieuw Amsterdam, pass. 22 Scilly. Nestor. 22 v. Hamburg n. Bremen. Noordwijk, pass. 22 Wight. Nigerstroom. pass. 23 Lissabon. Odysseus. 22 te Barl v.. Triest. Oranjestad, 23 v. Barranquilla n. Aruba. Orion. 22 v. Istanboel n. Alexandrië. Overijsel, 24 te Adelaide verw. Oranje, pass. 23 Algiers. Perna (t), 22 v. Curacao n. Turku. Polyphemus, 22 te R'dam. Prins Fred Hendrik, 22 180 m. W.NW. Scilly. Prins Joh. W. Friso, 22 900 m. O.t.N. Kp. Race. Pygmalion. 22 v. Puerto Cabello n. Curagao. Prins Willem V. 24 te R'dam v. Montreal. Poelau Laut. 24 v. A'dam n. Indonesië. Ruys. 23 te Port Swettenham. Ridderkerk. 22 N. v. Kanarische eil. Rotula (t). 18 v. Pulo Sambu n. Tj. Uban. Saparoea, 22 bij Kanarische eil. Stad Arnhem, pass. 22 Ouessant Stad Leiden. 22 v. Wellington n. Balboa. Stad Haarlem. 22 v. Narvik te Emden. Schiedijk, 23 v. Mobile te New Orleans. Stad Arnhem, 24 te Vlaardingen v. Casablanca. Stad Dordrecht. 23 n. Setubal. Saroena (t). 22 v. Pladju n. Muntok, Silindoeng. 22 v. Balikpapan n. Soerabaja. Stad Breda, 23 te Port Said. Sumatra, 22 te Antwerpen v. Stavanger. Singkep, 20 te Soerabaja. Soestdijk, 21 v. Semarang te Soerabaja. Somersetshire, 21 te Melbourne. Stanvac Benakat (t), 22 100 m, W, Cambodia Point n. Bangkok. Straat Soenda, 20 v Yokohama n. Manilla. Salawati, 23 te Djeddah. Sail and. pass. 23 St. Paulsrocks. Sloterdijk, 23 v. Port Said n. Halifax. Sunetta (t). pass. 23 Kp. Bougaroni. Tabinta, pass. 22 Minicoy n. Belawan. Tibia, pass. 22 Bahamas. Tosari, 22 te Alexandrië. Tern ate, 22 v. Port Said. Tero, 23 te Nicochea v. Buenos Aires. Tamo, 22 340 m. Z.t.W. St, Vincent. Tiba. 22 v. Antwerpen n. R'dam. Tjitjalengka, 22 verw. Soerabaja v. Semarang Tankhaven II (t), 21 v. Singapore n. Sungeige- rong. Tiba. 23 v. Antwerpen te R'dam. Tjimenteng. 20 te Makassar v Yokohama. Tabian, pass. 23 Point de Galle. Talisse. 23 v. Bombay n. Madras. Van Ostode, 22 v. Punta Cardon n. Maracaibo. Van 't Hoff. 23 v. Dublin n. Rotterdam. Volendam. 22 te Quebec v. R.dam. Van Riebeeck. 22 v. Djakarta n. Singapore. Veendam, 22 900 m. O. Kp. Race. Valerius, pass. 22 Chagos ArchipeL Vrijb.urgh, 23 v. Hamburg te R'dam. Waterland. 22 v Montevideo. Woensdrecht (t). pass. 22 Malta. Waal, 22 v. Habnna n. Mobile. Waterman. 23 v. R'dam n. Djakarta Weltevreden, pass. 23 Kp. Palos n. Genua. Willem Ruys. 23 v. Port Said n. Southampton. Willemstad, 23 v. Antwerpen n. Madeira. IJsel. 23 te Curagao v. New Orleans. Zeeland L„ 23 v. Djakarta te Cheribon. Zuiderkruis, 24 te Djakarta v. Soerabaja.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 10