HORLOGES VAN NIEL Roeien en kanosport op het Spaarne SPORT w Van Swol bij de laatste zestien .Clowntje Rick Hef kostbare deposito Vrijdag 30 Juni 1950 4 ADVERTENTIE Alleenverkoop van het bekende Zwit serse fabrieksmerk BUREN. Ruime sortering dames- en heren polshorloges. Uitsluitend degelijke kwaliteiten, aanpassende prijzen. 86 GROTE HOUTSTRAAT 86 67 jaar speciaalzaak Haarlemse Sportweek Kenners kunnen speciaal genieten van de techniek en leken van de frisheid en gratie bij de watersport. In het Nederland se waterland ontbreekt zij dan ook niet in een Sportweek; zij vormt er zelfs een belangrijk onderdeel van. Het was van de organisatoren een goed idee, de over het algemeen meer selecte roeisport en de po pulaire kanosport in één programma op te nemer.. Op beiderlei gebied bezit Haarlem verenigingen die meetellen in den lande. Vorige week behaalde de dames-vier van de Roei- en Zeilvereniging WEEK Het Spaarne, als eerste Nederlandse damesploeg in het buitenland, te Parijs een eerste prijs in het race-roeien. Deze vereniging heeft, in te genstelling tot de tal rijke studenten-roeiver enigingen, vooral haar sporen verdiend op het gebied van stijlroeien. De laatste tijd ech ter gaat haar snelroeien ook steeds beter. Het was voor het publiek jammer, dat de genoemde dames-vier niet aanwezig kon zijn. De kanovaarders doen voor hun colle ga's zeker niet onder. Haarlem bezit enige krachten van internationale klasse, die al veel hebben bijgedragen tot de po pulariteit van hun sport in deze stad. Wij noemen slechts mevr. L. van den Anker - Doedens, mej. A. de Waal Malefijt en de heren H. Mica en W. van der Kroft. Zo konden de wedstrijden eenpersoons kajak voor dames en t heren worden beschouwd als voorproefje van de nationale kam pioenschappen op 2 en 9 Juli. Dan zullen de candidaten worden gekozen voor de wereldkampioenschappen te Kopenhagen, in Augustus van dit jaar. Gisteravond wonnen mevrouw Van den Anker en de heer Van der Kroft met dui delijk verschil. Vanavond houden de Haarlemse Kanovereniging, de Trekvogels en de Spaarne vogels een tij dra ce door de grachten. Start en finish: gebouw G.G.D., Nieuwe Gracht. De uitslagen luiden: RIS jongens adspiranten 500 m.: 1. H. Huyer 2.39,0; 2. A. van Abs 2.42,0: 3. C. Groenland 2.54,5 (allen Spaarnevogels). R I S, 2e serie: 1. H. Piek (Spaarnev.) 2.40,6; 2. J. Meyers (Trekv.) 2.44,3; 3. A. Wernik (HKV) 2.47,8. R 2 S nieuwelingen 1000 m.: 1. L. v. Dijk—N. Laan (HKV) 4.55,2; 2. Van Abs Kok (Spaarnev.) 5.15,7. RIS dames nieuwelingen 500 m.: 1. T. de Bruin (Spaarnev.); 2. A. Vrene- goor (Trekv.) op 4 sec. K 1 heren senioren 1000 m.: 1. W. v. d. Kroft (HKV) 4.43,6; 2. H. van Koèrsel (Spaarnev.) 4.47.0; 3. H. Mica (Trekv.) 4.47,3; 4. P. Scheringa (Trekv.). RIS heren nieuwelingen 1000 rn.: 1. M. Konings: 2. J. Reyns; 3. E. v. Steyn. RIS meisjes adspiranten 500 m.: 1. H. v. d. Laan; 2. N. Kruin; 3. C. Cupido; 4. G. Kuypers. K 1 dames senioren, 500 m.: 1. L. van den AnkerDoedens 2.26,8; 2. A. de Waal Malefeyt 2.31,0. De wedstrijd over 1000 m. tussen twee acht-riemsgieken van Het Spaarne werd met gering verschil gewonnen door de ploeg: L. Maier (bg.), E. Bohlken, H. An dre de la Porte, K. Dutry van Haeften, H. Schepens, J. Wigman, J. Nieuwland, R. Gitz <sl.), R. v. d. Berge (st.), tijd 3.05,6. De nummers 5, 6, 7 en 8 van dit team wonnen j.l. Zondag de Hultzerbeker en worden uitgezonden naar Zweden. De strijd tussen de R 4 S kano (Mica ScheringaVan Koerselv. d. Kroft) en een overnaadse vier met stuurman van Het Spaarne (W. van Pelt bg.; E. Duynstee, B. Blom, A. v. d. Liet si., P. C. Heyde st.) viel in het voordeel van de laatste ploeg uit. Tijden over de 1000 m. resp. 3.45,1 en 3,42,1. Sportavond in het Concertgebouw Vcor de sportavond in het Concertge bouw bestond geen grote belangstelling. Het fraaie zomerweer jrel daaraan wel schuld hebben, terwijl het feit dat de bokswedstrijden van het programma wa ren afgevoerd daar ook niet vreemd aan is. In plaats van boksen kwam worstelen ADVERTENTIE Haarlemse Sportiveek VRIJDAG: 19.00 Voetbalwedstrijd tassen de ju- niorenploegen van de afdelingen Haarlem en Noordholland op het terrein van „Haarlem". 19.30 Nationale zwemwedstrijden in Stoop's Bad. 20.00 Sijigelrace voor kanovaarders (start en finish Nieuwe Gracht bij het gebouw van de Genees kundige dienst). ZATERDAG: 14.00 tot 15.00 uur Start wandeltocht van gebouw Rosehaghe 16.00 Bosloop in de Haarlemmerhout. 19.00 Sluitingsfeest op het terrein van Haarlem(handbal, athletiek, turnen en voetbalwedstrijd Haar lem-Den Haag). op het programma. Vier Amsterdammers gaven eerst een demonstratie en later een partij worstelen. Zij hebben het publiek op fraaie sport onthaald. H. Stolz, licht gewicht kampioen van Nederland 1950 kwam uit tegen nummer twee in ditzelf de kampioenschap, E. de Jong. Na een zeer goede partij won de nationale kam pioen in de negende minuut door touché. Ook de partij tussen G. Nagel, kampioen halfzwaargewicht en Stipvoort nummer twee. was het aanzien waard. Een vlotte partij tussen twee gelijkwaardige tegen standers. Eerst in de dertiende minuut slaagde kampioen Nagel er in zijn tegen stander te slaan door touché. 10# Korting op alle stoffen Lavable 90 cM breed 1 Bram Charité trachtte het Nederlands record tweehandig stoten in het Concert gebouw te Haarlem te verbeteren. Drie gewichthefférs vroégen de aan dacht. Bram Charité wilde zijn record twee-handig stoten dat op 160 kg. staat verbeteren, maar hij kon de gewichten niet hoger brengen dan 160 kg. De schij ven welke Charité zelf had meegebracht pasten niet aan de halters en zij war.n bij de vereniging Achilles niet in vol doende mate aanwezig om het gewicht hoger dan 160 kg. te brengen. Zijn presta ties waren overigens lang niet slecht, n.l. drukken 120 kg., stoten 150 kg. en trék ken 117^ kg. Middengewichtkampioen Stalecker haal de de volgende resultaten: 100 kg., 127 kg. en 95 kg. De jeugdige Haarlemmer Zwier ver richtte voor zijn gewicht een keurige prestatie door 100 kg. te stoten, waarvoor hij een hartelijk applaus in ontvangst moest nemen. Hij drukte 67K kg. en bij trekken noteerde hij 70 kg. De judo sport was goed vertegenwoor digd. Een ontmoeting tussen de verenigin gen „Haarlem" en „Holland" (Amster dam) werd een overwinning voor de Haarlemmers met 6 tegen 2 punten. De heer Nauwelaerts de Agé nam het op tegen tien tegenstanders en wist allen binnen vijf minuten te vloeren. Van der Geest deed zulks met vijf tegenstanders waarvoor hij slechts 4y, minuut nodig had. Een afval-wedstrijd verliep vlot. Van der Geest en Born kwamen in de eindstrijd, waarbij Van der Geest zich de sterkste toonde. Tenslotte bracht het straatgevecht vrolijkheid in de zaal waarmee de demon stratie werd besloten. Het was een geslaagde avond met goede sport. Tafeltennis Twee avonden achtereen hebben de ta feltennisspelers gespeeld. In de Fuhrhop- school aan de Planetenlaan speelden B. de Jong, P. Hoonhout, R. Duineveld en D. Wolters. Zij namen deel aan een halve competitie. Goed spel lieten Hoonhout en Wolters in hun partij zien. De uitslagen waren Duineveld-Wolter 01; Hoonhout De Jong 10; DuineveldHoonhout 10; WoltersDe Jong 10; Duineveld De Jong 10; HoonhoutWolters 01. De eindstand was 1. D. Wolters, 3 ge- WIMBLEDON Van Swol bereikte Donderdag de laatste zestien in het herenenkelspel te Wimble don zonder veel moeite. Toch bood de Noor Lie taaiere tegenstand dan de cijfers 61, 62, 64 doen vermoeden. Vele games werden pas na 4040 beslist. De wed- strijdervaring van Van Swol gaf hem reeds bij voorbaat een voorsprong. In de volgende ronde komt Van Swol (hij en de Fransman Molinari zijn de enige Europeanen van de laatste zestien) tegen de Amerikaan Budge Patty. De laatste zestien zijn: Sedgman (Austra lië), Kovaleski (Verenigde Staten), Lar- sen (Verenigde Staten), Molinari (Frank rijk), Drobny (Egypte), Mc Gregor (Australië), Molloy (Australië), Sidwell (Australië), Seixas (Verenigde Staten), Bromwich (Australië), Brown (Austx-alië), Sturgess (Zuid-Afrika), Van Swol (Nederland), Patty (Verenigde Staten), Quist (Australië), Talbert (Verenigde Sta ten). In de derde ronde van het herenenkelspel won Seixas (Verenigde Staten) met 61, 64, 63 van J. Linck. Linck en Molloy waren reeds bij voor baat kansloos tegen het dubbel Drobny- Sturgess, die wel tot de allersterkste spe- iers van het tournooi mogen worden ge rekend (6—0, 6—2, 6—3). In het gemengd dubbelspel tussen mevr. HalfordRinkel en mejuffrouw Quertier Paish gaf de Engels-Nederlandse combi natie uitstekend partij, maar zij kon een twee sets nederlaag toch niet ontkomen (64, 63). Rinkel miste nog al eens een smash en ook zijn service was zwak. ADVERTENTIE Oo sigaret van vooroorlogse kwaliteit1 Athletiek Nieuw wereldrecord 220 yards van Fanny Blankers—Koen Tijdens athletiekwedstrijden te Brescia (Italië) liep Fanny BlankersKoen de 220 yards in de nieuwe wereldrecordtijd van 24.2 sec. Het oude record stond met 24.3 sec. op naam van Stella Walasiewicz (Polen), ge- vestigd op 9 Juni 1935 te Cleveland en Mar- jorie Jackson (Australië), gevestigd op 9 Februari 1950 te Auckland. Voetbal Engeland verslagen Voor het wereldkampioenschap voetbal zijn in Brazilië gespeeld Zweden—Paraguay 2—2; Engeland—Verenigde Staten 0—1 en SpanjeChili 2—0. In poule C is Italië uitgeschakeld. De ne derlaag van Engeland betekent, dat de ploeg Zondag van Spanje moet winnen, om nog via een beslissingswedstrijd in de eindstrijd te komen. Engeland bracht er tegen de Ver enigde Staten niet veel van terecht. Sport In 't kort SLIJKHUIS NAAR DUBLIN EN OSLO. De KNAU heeft Slijkhuis toestemming verleend deel te nemen aan wedstrijden te Dublin op 4 en 5 Juli en te Oslo op 6 en 7 Juli. Wat Oslo aangaat zal ter plaatse wor den beslist of hij de 1500 meter dan wel de 3 km. loopt. Voor Dublin staat hij voor de vier Engelse mijl op het programma. Er is evenwel verzocht om een kortere afstand. De dames van de Roei- en Zeilvereniging „Het Spaarne" namen Donderdagavond op het Zuider Buiten Spaarne deel aan de demonstraties watersportwelke ter gelegen heid van de Sportweek werden gehouden. wonnen partijen; 2. R. Duineveld 2 ge wonnen partijen; 3. P. Hoonhout 1 gewon nen partij: 4. B. de Jong. Na afloop reikte de heer F. J. H. ter Linden een herinneringsvaantje uit. Donderdagavond werden er partijen in het gebouw aan de Kleine Houtweg ge speeld. Van Zoelen was de enige van de oorspronkelijk genodigde spelers die was opgekomen. Hij liet goed spel zien, zowel in enkel- als in dubbelspel. Gymnastiekdemonstraties Ook tijdens de tweede avond van de gymnastiekdemonstraties hebben de ver enigingen zich in een zéér druk bezoek mogen verheugen, vooral ook door de gunstige weersomstandigheden. Hoewel het tegen het einde van de demonstraties door het ondergaan van de zon wat fris begon te worden, bleken de gymnasten hiervan echter geen hinder te hebben. Op het Dietsveld in Haarlem-N. trad voor het eerst sinds haar korte bestaan de gymnastiekvereniging V.O.L.O. in het openbaar op. Al was hiervoor een kort programma samengesteld, uit het gebo- dene bleek, dat onder leiding van de heer H. J. Bi*uns zeer ijverig voor deze demon stratie is geoefend, want de bankoefening van de meisjes, de behendigheidsoefenin gen van de jongens, het paardspringen van de dames en de vrije oefeningen van de dames en meisjes tezamen waren het aanzien zeer zeker waard. Aan het Zaanenplantsoen demonstreer de Leonidas. Door de langgerektheid van het werktei-rein liet de leiding het pro gramma op twee plaatsen tegelijk ver werken, waardoor het zeer talrijke pu bliek van dichtbij de prestaties konden beoordelen. Het veelvuldig applaus bewees wel, dat ook hier het gebodene zeer ge waardeerd werd. Ook bij G.I.O.S. aan de Sehotersingel was het publiek gul met applaudiseren, vooral voor het werk van de aspiranten, waarvan sommige groepen de oefeningen demonstreerden, waarméde zij enige' maanden geleden bij Wedstrijden van de K.T.K. een prijs behaalden. Tenslotte waren wij nog bij BATO aan de Pladellastraat, waar ons weer als steeds het gedegen werk van de oudste aspiranten, de dames en de heren opviel. Van hoog gehalte was het werken aan de ringen en de brug door de dames en meisjes, aan hoogrek en het tafelspringen door de heren en verkreeg deze demon stratie hierdoor ook een bijzonder cachet. In het algemeen kan gezegd worden, dat op beide avonden de verenigingen ieder naar vermogen er naar hebben ge streefd, om het Haarlemse publiek een Voor de kinderen Toen Rick de volgende morgen wakker werd, vond hij 'c eerst erg raar, dat zijn bed zo op en neer ging. Maar toen herinnerde h\j zich weer, dat ze op de boot waren. „Zeg, Bunkie.luilak, wordt eens gauw wakker!" lachte hij. Brrrmmmummmhè?" mompelde Bunkie, slaapdronken. „Opstaan! we gaan weer verder varen"; zei Rick, die al overeind stond. „O," zei Bunkie, die nu ook goed wakker werd en z'n oogjes wreef. Ze klommen aan dek en schepten een emmer water, om zich te wassen. Rick stond alweer aan de touwtjes te sjorren en hees het zeil, dat dadelijk bol stond in de wind. „Hola, daar gaan we weer!" zei Rick, het roer vattend. „Heb je ook zo lekker geslapen vannacht?" „Nou en of!" zei Bunkie. „Ik kon je tenminste bijna niet wakker krijgen, slaapmuts!" lachte Rick. goede indruk te geven omtrent de beoefe ning van de gymnastiek in al haar vor men. Wandeltocht Door de grote belangstelling voor de wandeltocht van 10 k.m. is het startuur vervroegd, zodat men nu reeds om half- twee kan vertrekken. Om drie uur wordt de inschrijving gesloten. Gestart wordt bij gebouw „Rosehaghe" aan de Hoofman- straat. Deelname is mogelijk van tien jaar af. Het parcours is als volgt: Hoofman- straat naar Houtmankade en Brouwers- kolkweg (voetpaden volgen) dan over de Prins Bernhardbrug naar de Zeeweg, ver volgens linksaf door de duinen naar Kraantjelek. Hierna Duinlustweg, Zijlweg en Elswoutlaan naar Duinvlietpad om dan langs de Ramplaan-Leendert Meeszstraat en Hendrik Roosenlaan de Rollandslaan te bereiken. Van hier af langs Vlaamseweg, Ruyterweg en Houtvaartpad terug. Sluitingsfeest Morgen is het al weer de laatste dag van de Haarlemse Sportweek 1950. Des middags nemen wandelaars aan een tocht van onge veer tien kilometer deel, in Den Hout wordt een bosloop gehouden en des avonds wordt de sportweek gesloten met wedstrijden op het terrein van Haarlem. Op het programma staat handbal (ConcordiaHaarlemse com binatie), turnen (springoefeningen door ver enigingen, aangesloten bij de Kennemer Turnkring), estafettenummers athletiek en de voetbalwedstrijd HaarlemDen Haag. In de pauze van deze ontmoeting zullen zes honderd turnsters van de Kennemer Turn kring en het Christelijk Gymnastiek Ver bond demonstraties geven van de bonds- series. De samenstelling der voetbalploegen is: Haarlem, doei: Kraak (Stormvogels): ach ter: Van der Linden (Haarlem) en Odenthal (EDO>: midden: Karpes (EDO). Voogt (Haarlem) en Stijger (VSV); voor: Hein Winter (HFC), Roozen (Haarlem), Roodse- laar (EDO). Smit en Groeneveld (beiden Haarlem). Den Haag: doel: mr. Dankelman (HW); achter: Walhain (HBS) en De Jong (ADO); midden Schwencke (HBS), Bauman (ADO) en De Kubber (VUC); voor: Clavan (ADO), Van der Vegt (HBS), Van Geen (Scheve- ningen), Langelaan en Röhrig (beiden HBS). Tenn'i Parktournooi Stoop's Bad De Donderdagavond voortgezette wedstrij den leverden de volgende resultaten op: Damesenkelspel: mevrouw Okker sl. me juffrouw Knuijt 3—6, 7—5, 6—2; mejuffrouw Bouma sl. mejuffrouw Titulaer 26, 63. 64; mevrouw Molkenboer verl. v. mejuffr. Schulte 7—9, 1—6. Herenenkelspel: Van Duuren sl. Maitomo 64, 46. 64. HerendubbelsDel: Miedema en Van Wijk sl. Groot en Klok 10—12; 6—3 6—3; De Har- tog Sr. en De Hartog Jr. sl. Titulaer Sr. en Titulaer Jr. 62, 62; Maars en Dootjes verl. v. Kessler en Jole 26, 63, 36. Gemengd dubbelspel: mejuffrouw Straats- ma en Kleefstra sl. mejuffrouw Bouma en Da Costa 36, 6—4, 63; mevrouw Okker en Van Leuven sl. mejuffrouw Uitenhage de Mist en Klok 6—4, 6—3. ADVERTENTIE Bij brandend maagzuur een of twee Rennies eenvoudig laten smelten op de tong. Nog vóór U het weet, behoort de pijn tot het ver leden. Ook voor U is er nu geen reden meer, bepaalde lievelingsgerechten te laten voor bijgaan. Als er eens iets verkeerd valt, hebt ge toch Uw Rennies bij de hand. En ge kunt ze innemen zonder water of wat ook, altijd en overal. Vraag Uw Apotheker of Drogist een pak Rennies. Een pracht remedie, prettig om in te nemen enzo doeltreffend. Honkbalprogramma Zaterdag 1 Juli: Overgangsklas A: 4 uur TIWWatergraafsmeer; 3 uur DWSCat chers, 4 uur DOS—ABC. Overgangsklas B: 4 uur TYBBHHC 2. Tweede klas A: 5 uur Laakkwartier—HFC Haarlem 2; 5 uur THB Neptunus. Tweede klas B: 3 uur HHC 3— Schoten 2. Tweede klas C: 3 uur RCH 2— Kennemerland; 3 uur DWV—DEC. Tweede klas D: 4 uur Quick—DOS 2. Tweede klas E: 4 uur De Volewijckers't Gooi; 3 uur VVGA 2—Shell; 4 uur BI. Wit 2—Catchers 2. Zondag 2 Juli. Eerste klas: 10 uur SC HaarlemBlauw Wit; 2 uur AjaxVVGA; 2 uur OWO—Schoten; 2.30 uur HHC—EDO Overgangsklas A: 11 uur Ajax 2Spartaan.' Overgangsklas B: 10 uur HCK—SC Haar lem 2. Tweede klas A: 12 uur Zanavoort- meeuwen—TYBB 2. Tweede klas B: 12 uur HCK 2EHS. Tweede klas C: 11 uur Spar taan 2Rooswijk. Tweede klas D: 11 "uur ABC 2—Hilversum; 11 uur AHC '31—Zee- burgia. Waterpolo Dames van D.W.R. speelden gelijk en heren verloren Voor de tweede kl. dames werd Woensdag avond in het Sportfondsenbad de waterpolo- wedstrijd DWR—ZIAN gespeeld. Uit een voorzet van Rie Thuis—van Veen opende Ria Vei'hagen voor DWR de score. Een over treding in de Haarlemse voorhoede werd door de scheidsrechter gestraft met een straf worp, die M. Kwak inschoot (1—1). Rie Thuis maakte er 21 van en van een fout bij DWR maakten de Haagse dames gebruik <22). Daarna miste DWR een strafworp, maar Rie Thuis bezorgde toch nog voor het ingaan van de rust de leiding aan DWR. Na de hervatting vergrootte Rie Thuis de voor sprong tot 42. De Haagse dames probeerden van het midden van het veld uit te doel punten en met succes. Het einde kwam met 44. Daar RZC slechts met zes spelers was op- gekomen werd de wedstrijd tegen DWR in de eerste klasse A heren, met zes tegen zes gespeeld. Nadat RZC een voorsprong van 20 had verkregen passeerde J. Kollerie de Rotterdamse doelverdediger waarna aan bei de kanten nog een doelpunt werd gemaakt. De rust ging in met 2—3. In de tweede speel- helft werd verwoed aan beide kanten gestre den RZC verkreeg een voorsprong van 57. De achterstand werd aan het eind door DWR, met het nemen van een strafworp, verkleind tot 6—7. Parktournooi Stoop's Bad De uitslagen van de Woensdag voortge zette wedstrijden op de banen bij Stoop's Bad luiden: Damesenkelspel: mevrouw De Hartog mej. Knuijt 0—6, 26; mevrouw Pierlot mevrouw v. d. Fange 64; 7—5. Herenenkelspel: Randag—Jole 8—6, 6—4, Damesdubbelspel: mevrouw Pierlot en mevrouw Woltersonmevrouw De Hartog en mevrouw v. d. Fange 3—8, 64, 9—7; mevrouw Titulair en mejuffrouw Titulair— mevr. Felician en mevrouw Bruns 64, 86; mejuffrouw van Lokeren en mej. v. d. Vliet mevrouw Molkenboer en mevrouw Bruins 1—6. 6—4. 6—0. Herendubbelspel: Ong en Hiemstra—Beu- deker en Baljon Sr. 68, 86. 46. Gemengd dubbelspel: mevrouw Molken boer en Van Santenheer en mevrouw Filet 26. 36; mevrouw Pierlot en Miede mamevrouw Beudeker en De Groot 64, 4—6, 6—2: heer en mevrouw Bruns—heer en mevrouw Titulair 6—0, 7—5. FEUILLETON door E. Phillips Oppenheim 27) Niemand, die zijn coupé binnen gekomen zou zijn, zou gezien hebben, dat hij wer kelijk ernstig nadacht. Er was geen x-impel op zijn gezicht. Zijn prettige blauwe ogen keken even helder en onbezorgd voor zich uit als altijd. Maar toch verrees voor zijn geestesoog langzaam maar zeker de eerste fase van een verbazingwekkende mogelijk heid. De trein reed door de duisternis de voor steden van Londen binnen, waarbij men aan weerzijden de stadslichten zag glan zen. Plotseling werd de deur geopend. Dutley's vingers gingen automatisch naar zijn Vestzak om zijn kaartje te grijpen, maar het was De Brest, die daar stond met zijn jas reeds aan en zijn hoed op, gereed om uit te stappen. „Met betrekking tot ons aangenaam onderhoud, mijnheer Dutley," zei hij,„wilde ik u vragen om mijn kaartje te accepteren voor het geval u er iets voor zou gevoelen u onder mijn cliënten te rangschikken. We zouden samen eens kunnen lunchen." „Zeer vriendelijk van u," antwoordde Dutley, even naar het kaartje kijkend, voor hij het zorgvuldig in zijn zak stak. „Ik be moei me niet graag met zaken, maar ik ben in ieder geval blij, dat ik weet, waar u te vinden bent." „Binnen een paar dagen," ging De Brest op indrukwekkende toon voort, zich iets verder in de coupé begevend en zich aan het bagagerek vasthoudend, „moet ik een beslissing nemen of ik aan een nieuwe, maar zeer veelbelovende onderneming een belangrijk bedrag zal voorschieten. Iemand, die hier met bijvoorbeeld 100.000 pond in zou kunnen deelnemen, kon er op rekenen binnen een zeer korte tijd ongeveer veer tien procent te maken. Wilt u hier eens over denken, mijnheer Dutley?" „Dat zal ik zeker." „De enige moeilijkheid is," ging De Brest voort, een sigaret opstekend en een beetje gedwongen nonchalant spx-ekend, „dat ik voor aanstaande Donderdag beslissen moet. U heeft mijn adres. Als u er iets voor ge voelt, laat u het mij dan weten, dan kun nen we een ontmoeting arrangeren." „Goed," zei Dutley.,,Ik zal het niet ver geten, Baron. Zeer vriendelijk van u, dat u aan mij gedacht hebt." De Brest aarzelde, alsof hij nog meer had willen zeggen, maar wat het ook was, hy hield het voor zich. Dutley keek hem na, toen hij de deur sloot en de gang door liep. Zyn lippen vertrokken zich even en hij glimlachte. „Wat ter wei'eld heeft dat te betekenen?" vroeg Dutley een half uur later, toen hij Lucille's zitkamer zat rond te kijken. Hij wees met de hand naar de massa's orchideeën en vazen met rozen. „Doe niet zo idioot, Charles," antwoordde Lucille, even haar voorhoofd fronsend. „Maar m'n lieve kind!" riep hij uit. „Vanwaar deze bloemententoonstelling? „Orchideeën en rozen zijn toevallig mijn meest geliefde bloemen," verklaarde Lu cille met een streng gezichtjezoals jij sedert je terugkeer vergeten schijnt te zijn." „Iemand heeft je erg bedorven," merkte hij op. „De bloemen kwamen van Sigismund de Brest," kondigde Lucille op ietwat uitda gende toon aan. „Sapperloot! Die moeten hem een aardige duit gekost hebben," zei Dutley ze critisch bekijkend. „Ik veronderstel, dat hij het zich ver oorloven kan." „Misschien." „In ieder geval," ging Lucille voort, „is het de gedachte, die ik het meest appre cieer. In de loop van een heel gewoon ge sprek vertelde ik hem toevallig, hoe ik op dit soort rozen gesteld ben." „Hij kon zich de gedachte zonder twijfel verooi-loven." „En waarom denk je dan, dat hij zich de bloemen niet kon permitteren?" „M'n beste, ik weet niets van hem," was Dutley's droge commentaar. „Hij is mis schien een millionnair. Er zijn heel wat lui, die dat beweren onder andere hij zelf. Ik weet niets van financiers of hun gewoonten. Ik hoop, dat ik je niet van de een of andere partij teruggehouden heb?" „Alleen maar van een erg vervelende. Waar ben jij de gehele dag geweest?" „Wel, ik heb een uur geleden met je vriend, de edelmoedige schenker van die bloembedden, gegeten." Lucille trok haar wenkbrauwen op. „Onmogelijk, Charles. Sigismund is van morgen naar Leeds gegaan. Hij schreef me dit in een briefje, dat hij mij zond." „Zo, dus was het toch Leeds," mompelde Dutley. „Nou! In ieder geval was ik daar vanmiddag toevallig ook en we zijn samen met de trein teruggekomen." „Ik vind, dat het erg vriendelijk van hem was om met jou te dineren," merkte zij op. „Schei alsjeblieft eens uit met door de kamer te dwalen en ga zitten. Kom hier op de sofa zitten, als je wilt. Wil je koffie hebben?" „Dank je, die heb il^ in de trein gehad. En dus heeft De Brest je al die bloemen gestuurd! Een hevig bewonderaar, hè?" „Doe niet zo gek! Dat is hij al lang. Waarom ben je naar Leeds gegaan?" „Om eens naar de fabriek te gaan kijken. Mij er van te verzekeren, dat de wielen nog altijd draaien en ook nog om Gx-ace weer eens te zien." „Hoe is het met haar?" „Zij is lichamelijk gezond, geloof ik, maar zeer verveeld, zeer ontevi'eden en zeer ongerust over haar vader." „Wat is er men Parkinson aan de hand?" „Dat weet ik nog niet," zei Dutley, „maar dat zal ik binnenkort wel uitvinden. Wat ik zeggen wil, je bent toch niet van plan om mij over boord te gooien voor die De Brest, is het wel?" „Praat niet zo mal!" „Ja. het lijkt in ieder geval een vrij mal idee. Ik ben dan misschien niet zo decora tief, maar ik ben een veel betere vent dan hij." Lucille trok zich een beetje terug van de haar omcirkelende arm van haar met gezel. „Ben je dat werkelijk? Ik zou wel eens willen weten, wat je dan zo al in de wereld gepresteerd hebt?" „Als we het daarover moeten hebben, wat heeft hij gepresteerd?" „Hij heeft alleen op zijn eigen initiatief een hoop geld verdiend," verzekerde Lu cille hem. „Hij heeft me gisteren nog ver teld, dat zijn vader een arm man was. Op de dag, dat hij zijn eerste millioen ver diende, vloog hy naar Brussel en kocht het huis, waarin zijn vader en moeder woonden. Hij laat het nu meubileren. „Zeer spoi'tief van hem," mompelde Dut ley. „Ik vraag me af, wat hij zal doen, als hij zijn tweede millioen verdiend heeft." „Je bent werkelijk onmogelijk!", riep Lucille bijna boos uit. „Ik bewonder suc ces in iedere man en het geeft niets of je nu al moppert over Siggie de Brest, omdat hij mij graag bloemen stuurt. Ik zal ze accepteren en als ik hem spreken wil, dan zal ik dat doen ook." „Ik ben zelf ook niet van plan om hem uit het oog te verliezen." „Wat bedoel je daarmee?" „Niets. We zijn de grootst mogelijke vrienden. Hij zal een fortuin voor mij ver dienen, als ik me netjes gedraag en mijn aandelen beleen." „Er gebeurt toch verder geen nonsens, wel?" „Ziet er niet naar uit. Maar laten we die jongeman nu maar eens een tijdje laten rusten. Ik heb net anderhalf uur in de trein van hem genoten. Ik wil je veel liever vertellen, hoe aardig jij er uit ziet." Haar handen liefkoosden voor een ogen blik zyn wangen en zij keek hem vorsend aan. „Je bent in de laatste twee dagen ver anderd, Charles," zei zij. „Wat is er aan de hand? Zit je ergens over te tobben?" (Wordt vervolgd

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 6