2.88 J. TH. KORT Het „Huis te Bennebroek" rusthuis voor ouden van dagen? APARTE CRETONNE MODERNEKLEUREN Ontsnapte arrestant na vier etmalen weer achter slot en grendel 'Een nieuwe weg van Bennebroek naar Heemstede en Haarlem DE BEDDENZAAK Rijksstraatweg 71 Taxi? Bel 1.2.3.4.5 Stadsbesteldienst A.B.C. Heemstede heeft het meeste behoefte aan arbeiders- en middenstandshuizen OPZEELAND Nuchter optimisme kenmerkt de hyacintenkwekei Q Kort en Bondig Vrijdag 30 Juni 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant 5 Nalatenschap van de Ambachtsvrouwe van Bennebroek Het „Huis te Bennebroek" nabij de Glipperweg. ADVERTENTIE PARTIJ IN 130 CM BREED Haarlem - Heemstede Zandvoort Voor de kerkbouw der Ned. Hervormde Gemeente in Haarlem-Noord is een. groot aantal giften ontvangen, waaronder een van duizend gulden van een firma uit Haarlem. De in het voorjaar overleden Ambachts vrouwe, mejuffrouw A. L. Willink van Bennebroek, heeft bij testament bepaald, dat het 'Huis te Bennebroek" ter beschik king kan komen van de Nederlands Her vormde kerk te Bennebroek, als die daar een rusthuis voor bejaarden wil vestigen. Onder de schenking is ook begrepen een gedeelte van het landgoed en wel 13 ha. aan de kant van de Glipperweg gelegen alsook de bijgebouwen en een gedeelte van de inboedel van het huis. Naar wij van de zijde van de Kerk voogdij vernemen is nog niet beslist of de kerk deze erfenis aanvaarden zal. Het Huis is betrekkelijk oud en er zou een belang rijk bedrag nodig zijn om het voor het beoogde doel geschikt te maken. Vooral de modernisering zal grote kosten met zich mede brengen. Dat zal iedereen duidelijk zijn als wij zeggen dat slechts in een deel van het grote huis elecirisch licht aanwe zig is. Er is in ons land, ook in onze omgeving, wel grote behoefte aan tehuizen voor ouden van dagen, maar de financiële omstandig heden beïnvloeden de exploitatiemogelijk heden natuurlijk zeer sterk. exploitatie-mogelijkheden worden nu Destuaeerd. De kerkvoogdij staat dus voor een belangrijke beslissing. Voor 1 September aanstaande moet die genomen Worden. Indien de Nederland Hervormde kerk de nalatenschap niet aanvaardt, zal hetzelfde aanbod gedaan worden aan het gemeente bestuur van Bennebroek. Natuurlijk wacht het gemeentebestuur de beslissing van de kerkvoogdij af, voor het de vraag onder ogen ziet of Bennebroek in dat geval de voorwaarden zou kunnen aanvaarden. In dien de gemeente de exploitatie voor haar rekening zou nemen, geldt een bepaling in het testament, dat de Nederlands Hervorm de kerk zeggenschap heeft over de opne ming van bejaarden. Indien èn de Nederlands Hervormde kerk èn de gemeente Bennebroek de na latenschap niet zouden aanvaarden, komen 'ADVERTENTIE Knap speurwerk met succes bekroond Bevolking verkeerde in grote ongerustheid Het poortgebouw en de oude tuinmanswoning aan de Glipperweg. Huis en de bijgebouwen, alsook de 13 ha. van het landgoed aan de erfgenamen. Het gedeelte' van het landgoed dat reeds nu aan de erfgenamen komt grenst aan de bovenbedoelde 13 ha. Dit terrein heeft een oppervlakte van ongeveer 20 ha. Het be staat uit bos en weiland. Het gehele laridgoed is op het uitbrei dingsplan van Bennebroek als groenstrook aangegeven, zodat de grond niet bebouwd mag worden. Door „het Duin" in Bennebroek, via de Glipperweg, naar de Heemsteedse Dreef Na vier dagen en vier nachten onafge broken en intensief speurwerk is de Haar lemse politie in nauwe samenwerking met de centrale recherche te Amsterdam erin geslaagd vanmorgen omstreeks vijf uur de 28-jarige J. T. C. uit Beverwijk, die Maan dagmorgen uit een cel in het politiebureau aan de Smedestraat in Haarlem was ont snapt, opnieuw te arresteren. Men zal zich herinneren, dat C. werd aangehouden, nadat hij in de nacht van Vrijdag op Zaterdag de Haarlemse agent Bultje, die hem op verdachte wijze in Haarlem-Noord bezig zag, met een breek ijzer ernstig had mishandeld. Maandagmorgen omstreeks negen uur wist hij in de cel waarin hij was opgeslo ten zijn boeien te verbreken, twee deuren te forceren om vervolgens over de daken achter het bureau te ontkomen. Doordat de politie nog diezelfde dag een signalement van de vluchteling via de Haarlemse radiodistributie liet omroepen en door de publicaties in de pers, kwamen er al spoedig van vele zijden aanwijzingen van personen, die meenden C. te hebben gezien. Grote ongerustheid Daarbij bleek de politie, dat er zowel in Haarlem als in de wijde omgeving bij de bevolking grote ongerustheid over de ver dwijning van C., die als een gevaarlijk heerschap bekend staat, heerste. Daaruit valt het ook te verklaren, dat zij tamelijk veel met meldingen te doen kreeg, die slechts uit vrees en paniek voortvloeiden. Nog in de afgelopen nacht heeft zij tot twee keer toe een onderzoek in een Haar lemse buitenwijk ingesteld, waarbij bleek, dat men de schaduw van een minnekozend kattenpaar voor die van de gezochte had gehouden. Er waren gezinnen waarvan de grote kinderen niet meer alleen durfden thuis te blijven of op zolder slapen. Intussen zat de Haarlemse politie C. voortdurend op de hielen. Zij wist vrijwel onmiddellijk, dat hij aanvankelijk de bui tenkant van de stad had opgezocht, doch nog dezelfde avond Haarlem weer binnen was gekomen, waar hij een onderdak had gezocht. Zij wist ook, dat hij de avond daarop met de laatste trein naar Amsterdam was vertrokken. Zij werd daarbij geholpen door de omstandigheid, dat C. op verschillende plaatsen trachtte aan wat geld en aan voedsel te komen en door het feit, dat zijn linkerhand bij de vlucht over de daken gewond was geraakt. Overrompeld Intussen was men er ook achter geko men in welk perceel de ontsnapte in Am sterdam verblijf hield, namelijk een wo ning van een 73-jarige vrouw in de bin nenstad. Gistermiddag begon men met het bewuste huis in het oog te houden. Naar mate de duisternis inviel werd om de wo ning een groot aantal rechercheurs uit Haarlem en Amsterdam samengetrokken, totdat het zo was omsingeld, dat ontsnap- Diit is het model „METAMORPHOSE" Uit de collectie van het vermaarde huds KAY SIDNEY. Vervaardigd van soepele, kreukvrije en luch tige rayonplush in 12 fraaie pasteltinten; perfect van pasvorm, zeer ruim op de voet en minutieus afgewerkt. Zeer bekoorlijk. Vraagt nadere bijzonderheden bij Uw leve rancier in Haarlem. Impor trice: HERMETEX, Postbus 13, Oegstgeest Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM. 29 Juni 1950 ONDERTROUWD: 28 Juni, A. Meegdes en H. H. Blankert. GEHUWD: 29 Juni, C. J. J. van Buuren en J. H. C. Verboom; W. van Egmond en H. C. Bachman; J. J. Vooges en A. M. de Vos; D. van der Noord en C. J. van Egmond. BEVALLEN van een zoon: 28 Juni. M. E. KleinDen Nijs; A. KroonSlot; J. E. Prijs Groenendaal; 29 Juni, C. A. Wesdorp Verzijlbergh; G. C. KuijerBosch; C. J. van der KlugtLuijendijk; M. A. DropHertogs; J. E. WalkotteHoefsmit; A. M. Poppe Zedel. BEVALLEN van een dochter: 27 Juni, J. CamffermanDe Leeuw; C. M. E. Spits Johansson; 28 Juni, M. G. Oudendijk—Kleef; M. S. de GoedeMollema; 29 Juni, E. C. van OyeBrinkman. OVERLEDEN: 27 Juni, M. H. Poulen- Sweerts. 86 j., Bakenessergracht; N. Koeman —Molenkamp. 48 j„ Grutterstraat; P. van Vugt, 52 j., Lootsstraat; J. OomkensCrone, 83 j., Kleverlaan; C. van Wijngaarden, 42 j., Harmenjansstraat; 28 Juni, M. C. Veen—Van Slogteren, 71 j., Iepenstraat. Het gemeentebestuur van Bennebroek heeft een nieuw uitbreidingsplan laten maken. Daarop zijn enige belangrijke plannen op verkeersgebied vastgelegd. Aanvankelijk heeft bij de Rijkswater staat het.voornemen bestaan een nieuwe weg Noord-Zuid tussen Haarlem en Leiden te maken omdat de tegenwoordige rijks weg niet meer beantwoorden kan aan de tegenwoordige verkeerseisen. Maar voor het deel HaarlemBennebroek is daarvan .afgezien. Op het uitbreidingsplan van Bennebroek is een nieuwe weg ontworpen die, als hij er is, een belangrijke ontlasting voor het verkeer van de Herenweg zal brengen. Het is namelijk de bedoeling door „het Duin" een nieuwe weg aan te leggen op dezelfde plaats waar vroeger de tram van de NZH reed. Deze weg krijgt een breedte van 20 meter. Er zal een brug over de Bennebroekervaart gebouwd dienen te worden, terwijl de nieuwe weg voortgezet moet worden op het land aan de Noord zijde van die vaart, zodat hij, achter de Ned. Hervormde kerk om, aansluiting krijgt op de bestaande Glipperweg. De Glipperweg zal dan natuurlijk op verschillende plaatsen ook verbeterd moe ten worden. Met het gemeentebestuur van Heemstede is daarover overleg gepleegd. Op verschillende punten bestaat reeds een dubbele rijbaan, maar die moet natuur lijk overal komen. Bovendien zal het nodig zijn dat er een weg wordt gemaakt die om de bestaande bebouwing van de Glip loopt. De ontwerper van het uitbreidingsplan van Bennebroek heeft thans ook opdracht een nieuw uitbreidingsplan voor Heem stede te maken, zodat natuurlijk te ver wachten is, dat een goed aaneensluitend geheel verkregen zal worden. De Valkenburgerlaan is voldoende breed, evenzo de Dreef te Heemstede. Op die wijze komt er dus een nieuwe verbinding Haar- ADVERTENTIE van VAN MEEUWEN MIDDENWEG 108 Is heden VERPLAATST naar JELEFOON 23809 BLIJFT ONGEWIJZIGD. Afsluiting overweg Zandvoortselaan De spoorwegovergang in de Zandvoort selaan bij het station-Heemstede-Aerden- hout zal van Zondagavond 24 uur af tot Maandagmorgen 6 uur voor alle verkeer worden afgesloten ten behoeve van het verrichten van werkzaamheden aan deze overweg. Historische schoonheid van Haarlem in beeld Als onderdeel van het „Bloemenfeest Haarlem 1950" zal van 15 tot 22 Juli in het Waaggebouw aan het Spaarne zetel van het genootschap „Kunst zij ons doel" een tentoonstelling worden gehouden van schilderijen, aquarellen en tekeningen. Deze expositie wil aan stadgenoot en vreemdeling tonen hoe Haarlemse kunste naars van heden in grote verscheidenheid van visie de historische schoonheid van hun stad en zijn mooie omstreken in beeld weten te brengen. Tevens biedt deze tentoonstelling een unieke gelegenheid tot het bezichtigen van de interessante Oud-Hollandse binnen architectuur van het Waaggebouw, dat velen tot nog toe slechts van buiten kennen. lemBennebroek die aan de moderne eisen van het verkeer zal beantwoorden. Ook een weg station Vogelenzang- Haarlemmermeer Op het nieuwe uitbreidingsplan van Bennebroek staat ook een nieuwe weg van het station BennebroekVogelenzang die aansluiting geeft op de bestaande weg naar Haarlemmermeer. Deze weg heeft een breedte van 15 meter. Waar de nieuwe v/eg de rijksweg HaarlemLeiden kruist zal een viaduct gemaakt moeten worden. ADVERTENTIE AMSTBRDAMSCHK RIJTUIG HIJ. Provinciale subsidies voor Vreemdelingenverkeer Gedeputeerde Staten van Noprdholland hebben de Provinciale Staten voorgesteld indien de rekening van de tentoonstelling door de Federatie van Verenigingen voor Vreemdelingenverkeer in Noordholland ten Noorden van het Noordzeekanaal in de zomer van 1950 te Alkmaar te houden on der de naam „Van de Wadden tot het IJ", nadat een eventueel verlies tot een bedrag van 35.000 is gedekt, nog met een nadelig saldo sluit, dit nadelig saldo tot een bedrag van ten hoogste ^5.000 te dekken door een bijdrage uit de provinciale kas. Voorts stellen Gedeputeerde Staten voor aan de Stichting „Provinciale vereniging voor Vreemdelingenverkeer Noordholland" ten behoeve van haar werkzaaheden over elk der jaren 1949 en 1950 boven de reeds toegekende subsidie van 15.000 een subsidie te verlenen van 5.000. ADVERTENTIE vervoert Uw goederen goedkoop, naar plaatsen in 't gehele land. ALLE GOEDEREN ZIJN VERZEKERD. BESTEL A. B. C. BARREVOETESTRAAT 2 HAARLEM Telefoon 18428 Na 6 uur: 14810 14155 ping vrijwel onmogelijk geacht kon wor den. Omstreeks vijf uur in de morgen, toen men de zekerheid had, dat C. zich in het huis bevond, werd tot de overrompeling overgegaan. Op het herhaald bellen ging eindelijk een dakraam open en een man stak zijn hoofd naar buiten. „Ha, die Jaap!" riep een der achtervolgers, die C. had her kend. De man verdween ijlings om aan de achterzijde poolshoogte te nemen. Doch ook daar klonken kreten van herkenning, waarop C. zich in de woning verschanste. De commandant gaf toen het bevel: „Breken!" Van twee kanten drongen de politiemannen het huis binnen, waar de gezochte boven aan de trap in een aanvals- houding met een schoen in een hand stond. Op de sommatie de handen in de nek te leggen gaf hij overigens vrij spoedig ge hoor. Hij werd nog vanmorgen op transport naar Haarlem gesteld, waar hij weer ge boeid in de ceilengang van het bureau Smedestraat werd ingesloten. Bij de fouillering bleek hij enige kran tenknipsels, die betrekking hadden op zijn ontsnapping, zorgvuldig te hebben be waard. De politie onderzoekt op het ogenblik nog aan welke misdrijven C. zich eventueel heeft schuldig gemaakt tijdens zijn vlucht. ADVERTENTIE CASSETTES GERO ZILVER 418.50 313.50 196.00 147.95 138.85 ZILMETA 199.05 181.95, 62.40 55.70, enz. 28.50 ZIJLSTRAAT 24—30 - HAARLEM Een feestmiddag voor ouden van dagen De afd. Haarlem van de Alg. Bond var- Ouden van dagen belegt voor de Oudjes weder een feestmiddag op 8 Juli in de grote zaal van het „Krelagehuis" aan de Leidsevaart. Er werkt belangeloos mede hetgezelschap „Musis Corda", alsook mej. Tonny Verschoor zangeres. Alle ouden van dagen kunnen van deze middag profiteren. Verstandige prijs- en teeltpolitiek nood/aak (Van onze correspondent in de Bollenstreek) Sinds de minister van Landbouw de saneringsmaatregelen ten aanzien van de hyacintenteelt ophief, heeft deze bedrijfs tak getoond dat ze inderdaad op eigen benen kon staan. Nochtans, zo vermaande voorzitter Driehuizen tijdens de jaarverga dering die Woensdag te Lisse werd gehou den, zal men nuchter en waakzaam zijn prijs- en teeltpolitiek moeten voeren. Het jaar 1938 was een recordjaar voor de hyacintenkwekers: 75 millioen stuks. In 1949 kwam men aan de 60 millioen stuks, en uit de cijfers blijkt dat de gemid delde oogst per hectare groter is dan voor heen, zodat men geen aanzienlijke uit breiding van het areaal behoeft om het record van 1938 te bereiken. Of dio uit breiding van areaal, met het oog op de af zetmogelijkheden gewenst is, werd in het jaarverslag der vereniging in het midden gelaten, en de vergadering deed hetzelfde. De enige maatregelen, waaraan de hyacintenkweker thans nog onderworpen is, zijn die voor teeltregistratie en toezicht op de buitenlandse afzet. De strijd om het bestaan wordt weer ten volle door de indi viduele ondernemer gevoerd. Wat de gezondheidstoestand van het ge was betreft, constateerde het jaarverslag van de keuringsdienst van de vereniging „De Hyacinth" toeneming van het geelziek of zwartrand. Door scherpe en vakkundige bestrijding kan men echter ook dit kwaad zodanig inperken, dat bij de schuurkeuring geen partijen behoeven te worden gevisi teerd, zoals in 1949 gelukkig duidelijk bleek. De keuringsdienst heeft te dien aan zien grote bevoegdheden, maar liever ziet men hier initiatief bij de kwekers zelf. Afkeuring van partijen kwam sporadisch voor, in het algemeen werd gezond lever baar goed ter keuring aangeboden. Oud- ziek doet zich maar weinig voor, meer last heeft men van het huidziek, voor welks bestrijding een diepgaand onderzoek wordt aanbevolen. Ook de bestrijding van het virusziek vindt gestadig voortgang. Ook dit jaar zijn de kwekers weer ver plicht een bepaald percentage van hun bol len in te leveren. Hierdoor verdwijnen de minderwaardige en beschadigde bollen van de markt. Nochtans kon men uit de vergadering de klacht vernemen, dat er nog te veel min derwaardig goed overblijft, dat door de Rijnsburgse trekkers wordt opgekocht. Maatregelen hiertegen werden verzocht en De heer Van Houten (V.V.D.) woonde i Donderdagmiddag voor het eerst na zijn langdurige ziekte de vergadering van de gemeenteraad van Heemstede bij. Burge meester mr. A. G. A. ridder van Rappard wenste hem met zijn herstel geluk. De heer Van Houten dankte voor de vriendelijke woorden, voor de belangstelling tijdens zijn ziekte ondervonden en wenste de bur gemeester geluk met zijn benoeming. Door ziekte was hij destijds niet in de gelegen heid geweest de installatie bij te wonen. Bij het voorstel tot verkoop van grond van het terrein „Heemsteedse Dreef" merkten de heren Zegwaart en Van der Linden (K.V.P.) op, dat de prijs in verhouding met die voor de grond, be stemd voor dc volkshuisvesting te laag is. Daartegenover zeiden de heren Verhoe ven (K.V.P.en R e y n d e r s (Arbeid) evenals wethouder mr. Bakhuizen van den Brink (V.V.D.) dat er vele kosten betaald moeten worden, om de grond bouwrijp te maken. Daarom wordt een andere prijs bedongen dan voor gron den, welke bouwrijp gemaakt zijn. Het voorstel werd aanvaard. Goedgekeurd werden de volgende pun ten: Wijziging gas-, duinwater- en electri- citeitsverordening; 7e Wijziging verorde ning openbare scholen; Wijziging werklie denreglement; Geneeskundig schooltoe zicht; Verordening prijzen gas, duinwater en electriciteit; Wijziging bestemming ge deelten geldleningen; Ontheffing verplich ting tot stichting van een gymnasium; Ver pachting bloembollengrond „Meer en Berg"] Voorlopige vaststelling gemeente rekening en bedrijfsrekening over het jaar 1948. Op een vraag van mr. Zeelenberg (V.V.D.) over de huisvesting in de ge meente antwoordde de voorzitter, dat er 396 woningzoekenden zijn gerangschikt moeten worden in de rubriek „minder ge schikte samenwoning" en 38 „zeer urgent", waarbij spoedig hulp nodig is. 7,5 der aanvragers willen 20 huur per maand betalen, 34,1% 25: 22,5 ƒ30; 5.5% ƒ35; 8.3% ƒ40; 12,7*'» ƒ50 en 9,4 hoger dan 50. Er is dus de grootste behoefte aan arbeiders- en kleine middenstandshuizen. Mr. PI i ester (C.H.) merkte op, dat er veel critiek is uitgeoefend op het pro gramma van Koninginnedag en vroeg of hiermee in de toekomst rekening gehou den wordt. De voorzitter antwoordde, dat men door ervaringen leert. De bedoeling is zoveel mogelijk een waardig en attractief programma aan te bieden. De heer Reynders betreurde het, dat het raadsbesluit van 29 Juni 1949 over het ambtenarenreglement nog niet van kracht is en vroeg waar de „rem" was. Wethou der Bakhuizen van den Brink deelde mee in een besloten zitting de raadsleden te zullen inlichten. De heer Zegwaart stelde nog vragen over het onvoldoende besproeien van plantsoenen in een periode van droogte en het nog niet beschikbaar zijn van vuil nisemmers. Wethouder Van Lent ant woordde, dat de vragen de aandacht heb ben van het college. De levering der em mers duurt laDger dan verwacht werd. Zwemmen Wedstrijden in bad „Riche" Zaterdagmiddag wordt met wedstrijden van de zwemclub „Haarlem" het Riche-bad te Zandvoort voor de zwemsport in gebruik genomen, waaraan vooraanstaande zwem sters en zwemmers medewerking verlenen. Op de 100 meter vrije slag heren zullen in de laatste serie uitkomen: Van Rooy, Aegir, A. Boxem (kampioen van Nederland) DAW. J. Tjebbes, HPC, G. Bijlsma, Haarlem en K. Smits, Meeuwen. Op de 200 meter school slag voor dames zullen de dames De Groot de strijd aanbinden met de Hilversumse Tonny Hom (Robben) en Jenny Welling (HZC) met als goede vijfde Nel Garritsen van de RDZ uit Rotterdam. Vooral de 100 meter rugslag heren is sterk bezet met Som nevelt (RZC), Fred. Pieters <DWR>, Arons (Robben). Verwacht wordt dat de strijd hoofdzakelijk zal gaan tussen de jeugdige Tonny Bijkerk, HVGB, en de Nederlands kampioen en recordhouder Kievit uit Eind hoven. Op de 100 meter vrye slag dames zullen starten Hannie Termeulen, Wil Lan- gerveld en Gerda Groenhuizen In het nummer 200 meter schoolslag komen uit Kelder en Van Daatselaar (Robben), Slooter en Kamerlingh (RZC) en Wiering (IJ). Een spannende strijd op de 100 meter rugslag dames zal geleverd worden door Dini van Ekris (Robben) en Ria v. d. Horst (RDZ). Tenslotte volgen twee estafettenummers namelijk de 4 x 200 m. vrije slag heren, waarin starten de ploegen van HZPC. Haar lem, HPC en GZC en de 3 x 100 meter wis selslag dames, waaraan deelnamen de Rob ben, DWR, ADZ en de üeéuwen. Het zeer aantrekkelijke zwemprogramma zal worden besloten met een waterpolowedstrijd tussen Haarlem en de Meeuwen, waarin drie inter nationaals zullen meespelen te weten: Rudi van Feggelen bij de Meeuwen en Gerrit Bijlsma en Cor Braasem bij Haarlem. Cricket Zege voor West-lndië Na de lunch van de tweede testmatch Engeland—West Indië hielden de Engelsen niet lang stand. Nadat 16 runs aan de score waren toegevoegd waren allen utt voor 274. West Indië won dus met 326 runs. Ramadhin had gebowld 686, Valentine 3—79 en .Worell 1—39, het bestuur beloofde deze aangelegenheid nauwkeurig te zullen overwegen. Nadrukkelijk staat vast, dat geen bollen, die niet door de keuringsdienst van de Hyacinth of door de Planienziektenkundige Dienst zijn gekeurd, mogen worden ver handeld. Hierdoor bereikt men dat zowel in binnen- als buitenland uitsluitend ge zonde bollen op de markt komen. De heren W. M. Driehuizen (voorzitter) en A. J. Braam, de scheidende bestuurs leden, werden hartelijk toegesproken door de oud-voorzitter de heer M. Veldhuyzen van Zanten. In hun plaats werden gekozen de heren D. Nieuwenhuis en Nic. Roozen Jaczn. Uitbreiding huisvesting van de Provinciale Waterstaat Gedeputeerde Staten hebben aan de Provinciale Staten van Noordholland mede delingen gedaan over de huisvesting van de Provinciale Waterstaat aan de Nieuwe Gracht te Haarlem. In 1915 nam de dienst zijn intrek in perceel Nieuwe Gracht 47. Voor uitbreiding werd in 1917 aangekocht perceel 45, in 1929 perceel 43 en in 1932 perceel 49. De in de vier percelen beschik bare kantoorruimte was reeds voor de oorlog niet meer voldoende, zodat toen plannen zijn gemaakt voor een nieuwe huisvesting. De oorlog maakte dit onmoge lijk. Thans moet de Provinciale Waterstaat zich nog steeds behelpen. Gedeputeerde Staten merken op, dat op korte termijn een oplossing gevonden moet worden. Stichting van een geheel nieuw gebouw komt hun op dit ogenblik, zowel door het bouwvolume als door de kosten, niet ver antwoord voor. Het college is van mening, dat getracht moet worden over te gaan tot aankoop van bestaande aangrenzende panden. De eigenaar van perceel 41 is niet bereid tot verkoop en ontruiming. De eigenaar en bewoner van perceel Nieuwe Gracht 51, die in dit huis tevens een advocatenprak tijk uitoefent, verklaarde wel te willen meewerken, indien hem een ander passend perceel in ruil zou worden aangeboden. Gedeputeerde Staten zijn er nog niet in geslaagd de beschikking te krijgen over een dergelijk pand. Aan de Provinciale Staten wordt voor gesteld Gedeputeerde Staten te machtigen perceel Nieuwe Gracht 51 in eigendom te verkrijgen, in ruil voor een door de pro vincie aan te kopen, door de eigenaar van perceel Nieuwe Gracht 51 geschikt geacht pand en een crediet van 100.000,ter beschikking te stellen voor aankoop van het pand. BINNENLAND De Bedrijfsgroep Detailhandel is over gegaan tot het invorderen van de vakgroep contributies over de jaren na de oorlog. Een aantal vishandelaren twijfelt er echter aan of deze contributie werkelijk verschuldigd is en heeft dan ook geweigerd de contributie te betalen. De vishandelaren willen het tot een proces laten komen. Het laboratorium van de rijksuniversi teit t« Utrecht is in het bezit gekomen van een ultra-centrifuge, waarvan de rotor 70.000 omwentelingen per minuut maakt. Er be staan slechts negen van dergelijke instru menten in Europa. De Portugese regering heeft haar be williging verleend inzake de voorgenomen benoeming van mr. E. N. van Kleffens tot Nederlands gezant en gevolmachtigd minister te Lissabon. Dc benoeming is te verwachten van mr. J J. B. Bosch Ridder van Rosenthal, thans Nederlands gezant te Bern, tot gezant bij het Deense Hof. In de buurtschap Oele nabij Hengelo heeft een vogelkenner een zeer zeldzame zwarte ooievaar waargenomen. HAARLEM EN OMGEVING Voor het notarieel examen 1950, tweede gedeelte is geslaagd de heer D. A. W. van der Burgt te Halfweg. De „Natuurvrienden" van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling organiseren a.s. Zaterdagmiddag een excursie naar IJmuiden met bezichtiging van de vuurtoren. Zondag a.s, wordt een fietstocht naar de Heemsker ker duinen gemaakt. De opening van het nieuwe tuincomplex van de Volkstuindersvereniging „Zonder Werken Niets" aan de Slaperdijk is bepaald op Zaterdag 8 Juli door de heer D. J. A. Geluk, wethouder van onderwijs. De heren H. C. van der M(je en A. Vonk te Haarlem zijn aan de Vrije Universi teit te Amsterdam geslaagd voor het candi- daatsexamen rechten. De heer M. Fiohil te Heemstede slaagde voor het candidaats» examen economie.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 7