Kodak Film Meer deelnemers dan ooit tevoren EEN HANDIGE KLEINE WAGEN Autorijschool „STUUT" Corona Royal RIJWIELEN Amsterdamse Beurs Fa. J. I. MATHOT Het kostbare deposito Vrijdag 21 Juli 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Morgen: het Corso Morgen zal dan vr or de vijfde keer sinds de bevrijding de Bloemenstoet door Haar lem trekken. Alles wijst erop, dat die cunt van het Bloemenweek-pro;;.vncnoia veel Veter zal uitvallen dan in vorige jaren het geval was, omdat het aantal deelnemers belang rijk is toegenomen. Het programma dat morgenmiddag langs de route gratis aan de en- getwijfeld talloze toe schouwers wordt uitge reikt omvat meer dan zeventig nummers, waaronder vele attrac tieve voertuigen. Evenals het vorige jaar zullen op de Grote Markt meer dan honderd post duiven worden opgelaten op het ogenblik dat de muziek het Corso aankondigt. De route luidt als volgt: Spanjaardslaan Fonteinlaan Dreef Plein Grote Houtstraat Grote Markt (Noordzijde, langs Stadhuis) Jansstraat Jansweg Kennemerplein Frans Halsplein Schoterweg Gen. Cronjéstraat Julianapark Rijksstraat weg Zaanenlaan Marnixstraat Velserstraat Kleverparkweg Ostade- straat Brede Schotersingel Staten Bolwerk Viaduct Kruisweg Kruis weg Kruisstraat Bartel jorisstraat Grote Markt Koningstraat Gierstraat Grote Houtstraat Plein Wagen weg, tegenover Garage „Den Hout" links af (Helenalaan). Ontbinden bij Café- Restaurant „Dreefzicht". Om half drie wordt vertrokken. Natriumverlichting langs de Zomervaart en Papentorenvest Naar wij vernemen wordt de volgende week begonnen met de vervanging van de oude gasverlichting in de Amsterdamstraat door electrische lampen van twee- tot drie honderd Watt die aan over de straat te spannen draden worden bevestigd. Om de 25 meter wordt een lichtpunt aan gebracht, zodét voor de gehele straat vijf tien lampen nodig zijn. Ook de gasverlich ting op het Nagtzaamplein wordt op deze wijze vervangen. ■Vervolgens zal men natriumverlichting aanbrengen langs de Zomervaart, welke verbinding van Haarlem met Schiphol en 't Gooi op het ogenblik door Openbare Wer ken wordt verbeterd. Daarna is de beurt aan de Papentoren vest, waar eveneens natriumlampen wor den geplaatst. Nog voor de winter zal de verlichting van het Kennemerplein worden gemoder niseerd, waarna, als hei stamriool gelegd is en de fundering voor het nieuwe wegdek is gemaakt, in de Wilhelminastraat licht masten voor normaal electrisch licht zullen worden geplaatst. Al deze werkzaamheden zijn een onder deel van een plan, dat zich over zes tot ze ven jaar uitstrekt, binnen welke termijn de gehele straatverlichting in Haarlem electrisch zal zijn. Ongeluk met dodelijke afloop op de Zeeweg te_ Overveen Op de Zeeweg in Overveen is Donder dagavond om kwart over zeven een droe vig ongeluk gebeurd, waarbij een drie en twintigjarige Haarlemse dame om het leven is gekomen. In de richting van het strand reed in snelle vaart een Haarlemmer per motor. In de bocht niet ver van het strand raakte hij de macht over het stuur kwijt en reed in de langs de rijweg gelegen berm. Zijn drie en twintigjarige echtgenote mevrouw H. M.-K. die op de duo zat, werd van de motor geslingerd en was op slag dood. De motorrijder liep schaafwon den op. De motor was niet ernstig bescha digd. Het stoffelijk overschot van mevrouw H. M.-K. is naar het Marine Hospitaal te Overveen overgebracht. ADVERTENTIE waarin ook dames vlug en grondig leren autorijden vindt U bij WAGENWEG 9 rood - TELEFOON 21345 Inl. en afspr. uitsluitend 122 en na 5 uur Burgerlijke stand van Haarlem 20 Juli 1950 GEHUWD: 20 Juli: C. D. Swart en J. van de Steege. F. C. Schreuder en S. G. Gose- wehr. M. C. Peters en J. W. Steenkist. BEVALLEN van een zoon: 18 Juli: C. J. OverbeekeVan den Bogaard. J. C. Fennis— Vester. 19 Juli: W. W. H. A, Ran—Banser. H. KessensVan Eerden. 20 Juli: M. W. MantelVan Oppen. A. M, KolijnMudde. BEVALLEN van een dochter: 18 Juli: A. ReemerAbdala. 19 Juli: A. M. Schrama Baars. J. M. Ruigrok van der WervenVan der Aa. 20 Juli: A. V. RoozendaalBosman. OVERLEDEN: 17 Juli: E. M. Cordes— Czari, 39 jr., Gasthuisvest. 18 Juli: H. N. J. Hagemeijer, 39 jr., Hazepaterslaan. M. de NieuweBakker, 69 j., Bantamstraat. 19 Juli; J. Schellingerhout, 75 j., Badhuisstraat. P. van Bourgonje—Van den Berg, 75 j., Rijks straatweg. 20 Juli: M. M. MasteringMens 68 j., Soendastraat. Haarlems Bloemenfeest VRIJDAG 21 JULI: 10.0017 Schilderijententoonstelling in het Waaggebouw. (Ook Zater dag). 9.00—1214—17 en 19—22.30 Bezich tiging Stadskweektuin. (Ook Zaterdag). 10.00—17, 1922.30 Tentootistelling „Bezigheid en fantasie" in het Concertgebouw. (Ook Zaterdag). 10.0024 Lunapark Phoenixterrein. (Ook Zaterdag). 10.0017 Poppen- en marionettenten toonstelling in het Frans Hals museum (Ook Zaterdag). 20.3021.30 Demonstratie met minia tuurvaartuigen in de Nieuwe Gracht. 20.00 Weens concert door de H.O.V. in het Krelagehuis. 20.00 Concert door harmonie Crescendo in de Hout. 20.00 Volksdansen op het plein bij de J. P. Coenschool. ZATERDAG 22 JULI: 14.30 Bloemencorso. 120.00 Stertocht van tien muziekcorpsen naar de Grote Markt. j 21.00 Concert door tien muziekcorpsen op de Grote Markt. 22.30 Vuurwerk aan de Delftlaan. 10.3012 Demonstratie miniatuurvaar tuigen bij de Lorentzkade. SCHEEPVAART Almdijk, 18 van Antwerpen te Vera Cruz. Alamak, 19 nog te Camman. Alchiba, 19 140 m. ZO. Bahia. Aletta (t), 19 v. Telokanson n. Pladju. Algenib, 19 verw. pass. Finisterre. Alhena, 19 te Cuxhaven v. R'dam. Alpherat, 19 430 m. NW. Kaapstad. Amstelstad, 19 575 m. W. Scilly. Antonia (t), 19 v. Haiphong n. Miri. Arendsdiik, 20 verw. Montevideo. Arnedijk, 19 530 m. N.NO. Flores, Alderamin, 19 70 m. Z. Kreta. Aldebaran, 20 te Holtenau. Alblassardijk, vertr. 21 ca. 8 uur v. R'dam n. Vera Cruz via Antwerpen. Aagtekerk, 21 verw. Melbourne. Alcor, 21 te Bahia. Aldabi, pass. 20 Ouessant. Alphard, 20 v. Paranagua n. Rio Grande. Arendskerk, 20 dwars Guardafui. Arkeldijk, 20 te R'dam v. Antwerpen. Asturias, 20 bij Ouessant. Alnati, 20 v. Santos n. Rio de Janeiro. Alphacca, 20 v. Montevideo n. Santos. Arendskerk, 21 te Aden. Alcinous, 16 v. Semarang n. Macassar. Baud, 20 v. Singapore te Djakarta. Blijdendijk, 19 320 m. W. Scilly. Blommersdijk, 21 te New York v. R'dam. Breda. pass. 20 Azoren. Britsum. 20 bij Kp. Verde. Bloemfontein, 21 v. East Londen n. Durban. Caltex Leiden (t), 19 bij Kp. St. Vineent. Caltex Utrecht (t), 19 250 m. W.NW. Port Said. Camphuys, 20 v. Buleleng te Singapore verw. Cerönia (t), 19 900 m. NO. Sombrero. Cronenburgh. 20 v. Hamburg te R'dam. Cameronia (tr.18 te Melbourne. Chama (t), 16 te Balikpapan v. Soerabaja. Cottiea, 20 verw. te Paramaribo. Celebes, 20 v. Djakarta n. Singapore. Cèram, pass. 20 Perim. Domburgh, 19 v. Rouaan n. Londen. Diemerdijk, .21 verw. Norfolk. Danae, 20 te Rotterdam. Edam. 19 900 m. O. Kp. Race. Esso Amsterdam (t), 19 200 m. W.t.Z. Flores. Esso Den Haag (t), 20 20 u. verw. H. v. Holland Etrema (t). 20 verw. Ponce. Eemland, 21 te Bahia, Eendracht. 20 pass. Algiers. Garoet, 21 te R'dam v. Djakarta. Gouwe, 20 v. IJmuiden n. Malmo. Groote Beer, 20 te Djakarta. Gaasterkerk, 21 v. Amsterdam n. Teneriife. Grootekerk, 20 te Lorenzomarques. Haarlem. 19 490 m. W.t.Z. Ouessant. Helicon, 20 verw. Laguaira. Hersïlia. 19 v, Madeira n. Barbados. Hoogkerk, 20 te Port Soedan. Heelsum, 21 v. Roterdam n. New Orleans. Hercules, 20 te Rotterdam. Helena, 20 van Maracaibo n. La Quinilas. Hera. 20 v. Laguaira. Indrapoera, 20 pas. Elba Caper (Rode Zee). Japara (L), 19 v. Antwerpen te R'dam. Jacob Cats, 20 v. Cuba n. R'dam. Jupiter, 20 v. Tanger ji. Oran. Jaarstroom, 16 te Lagos. Karsik, 19 rede Blinju. Koningshaven, 19 v. R'dam n. Casablanca. Kedoe, 19 650 m. Z.ZO. Ceylon. Kota Baroe. 19 150 m. O. Timor. Katwijk, 19 v. Swansea n. R'dam. Keilehaven. 20 v. Landana te Port Gentil. Kota Agoeng, 20 v. Soerabaja n. Semarang. Kota Inten, pass. 20 Ouessant. Larenberg, 19 bij Kp. de Gata. Lekkerkerk, 20 verw. te Cochin. 3} Lueita (t), 20 v. Shellhaven te R'dam. Luna. 19 anker Tunis. Laagkerk, 19 200 m. Z. Rasmadraka. Langlee Scott, 19 te Singapore. Leerdam, vertr. 21 ca. 17.00 u. v. R'dam n. New York via Antwerpen. Lemsterkerk, 21 v. Antw. te R'dam verv.\ Laertes. 20 v. Djakarta n. Aden. Laurenskerk, 20 v. Genua n. Port Said. Leersum, pass. 20 Finisterre. Lombok. 18 v. Singapore n. Los Angeles. Loosdrecht.- 20 pass. Gibraltar. Lissekerk, 21 van Dubai n. Bahrein. Lekkerkerk, 19 te Cochin. Maas, 19 van Havanna te Houston. Meerkerk. 19 te Bremen v. Hamburg. Marisa (t), 19 70 m. N. Noordpunt Celebes. Mataram, 19 100 m. O. Aden. Madoera. 19 v. Djakarta n. Semarang. Merwede. 23 verw. New Orleans. Muiderkerk, 21 te Colombo. Mijdrecht, pass. 20 Santa Cruz. Macoma, 19 van Sydney n. Miri. Mentor. 20 te Rotterdam. Modjokerto, 20 te Soerabaja. Midas, 20 v. Piraeus n. Vathy. Nieuw Amsterdam. 19 575 m. O. Kp. Race. Nelly (tr.), 20 v. Port Said. Nestor, 20 v. Istanboel n. Bourgas. Ovula (t), 15 v. Mirl te Pladju. Oberon, 19 v. New York n. Aruba. Orestes, 20 v. Talara n. Callao. Omala, 20 dwars Algiers. Ondina, 20 te Port de Bouc v. Mamonal. ADVERTENTIE DE KLOEKE 15 CENT SIGAAR is uitsluitend verkrijgbaar in dozen van 10 stuks fl.50 en kisten van 50 stuks ƒ7.50. Gr. Houtstraat 81 De Heemsteedse melksanering Handelaren zeggen: „Wij kunnen niet meer terug" De Coöperatieve vereniging van Heem- steedse melkhandelaren deelde ons van morgen, naar aanleiding van het besluit van het College van B. en W. geen mede werking te verlenen aan de rationalisatie der bezorgwijken zolang geen oplossing gevonden is voor het ontslag van een zevental bezorgers mede, dat weliswaar voor dat personeel een ontslagvergunning is aangevraagd, doch dat dit voornamelijk is geschied uit de overweging dat het vrij lang duurt voor een dergelijke aanvraag wordt ingewilligd. Het College, aldus de melkhandelaren, was reeds geruime tijd tevoren met de omvang van de ontslagen bekend. Ongetwijfeld zal de vereniging alles doen om voor iedere betrokkene een nieu we betrekking te vinden. Daartoe worden nog besprekingen gevoerd met melkfabrie ken en dergelijke bedrijven. De melkhandelaren menen voorts, dat de goedkeuring van B. en W._ niet nood zakelijk is om de regeling van kracht te doen worden. Het is weliswaar gebruikelijk dat deze door het Bedrijfschap voor Zuivel wordt gevraagd, doch het komt ook voor dat het Bedrijfschap zonder accoordver- klaring van het gemeentebestuur de plaat selijke melkhandel tot de melksanering machtigt. Men merkte in Heemstede ook op, dat de voorbereidingen thans reeds zover zijn ge vorderd, dat men niet meer terug kan. Het is de bedoeling, dat de nieuwe wij kindeling op 31 Juli van kracht wordt, terwijl op 12 Augustus de consument dan de keuze uit twee bezorgers krijgt. Een uiteenzetting van de melksanering zal dezer dagen aan de inwoners van Heemstede, Aerdenhout en Bentveld per circulaire worden bekend gemaakt. Oranje Fontein, 20 te Genua. Oranjestad, 20 v. A'dam n. West-Indië. Perna (t), 20 v Brunsbuttel te R'dam verw. Perna, 20 te R'dam v. Helsinki. Papendrecht. 21 te Punt Acardon. Prins Alexander, 21 te Quebec. Prins Johan Willem Frisó, pass. 21 Dover. Prins Willem IV, 20 pass. Belle Isle. Prins Willem V. 21 te Toronto. Rijn, pass. 20 Holtenau. Raki, 20 v. Soerabaja n. Semarang. Roebiah. pass. 20 Pantellaria. Rotti, pass. 20 Gibraltar. Rijnlcerk, 20 v. Port Said n. Genua. Rariehi, 18 v. Colombo n. Fremantle, Rijnland ,20 të Rio Grande. Stad Schiedam, 20 v. Port Amboin te Libreville Sibajak. 20 pass. Beaehyhead. Sloterdijk. 21 v. New York te Baltimore. Soestdijk, 20 v. Singapore n. Port Swettenham. Stad Alkmaar, 20 v. Lulea n. Emden. Stad Dordrecht, pass. 20 Algiers. Saniannda, 21 te Los Angeles. Schie, 20 van Cumana. iglamat, 21 v. Djibouti n. Port Said. Stad 'Arnhem.pass. .20 Algiers. Sumatra, 21 v. Suez. Sunetta. 20 bij Sabang. Saparoea, 23 v. Lagos n. Port Gentil. Tibia. 19 1070 m. O.NO'. Martinique. Tarakan, 19 360 m. Z. Kp. Comorin. Tjibodas, 18 te Soerabaja v. Probolinggo. Titus, 20 v. Hamburg n. A'dam. Tabinta, 21 verw. Djakarta n. A'dam. Tjikampek, 20 v. Kobe n. Yokohama. Trompenberg, 20 te Savanna. Van 't Hoff. pass. 20 Gibraltar. Vivita, 20 te Genua. Volendam, 21 van Halifax n. New York. Waterman. 20 v. Djakarta n. Soerabaja. Willem Ruys. 21 v. Port Said. Willemstad, 20 v. Barranquilla n. Aruba. Westland, 20 te Montevideo. Wieldrecht (t). 20 van Durban n. Abadan. Woensdrecht. 21 te Rastanura. Zuiderkruis, 20 te Menado. U.L.O.-school Bioemendaa! wordt opgeheven In de Donderdagavond gehouden ver gadering van de gemeenteraad van Bloe- mendaal is met 124 stemmen op voorstel van B. en W. besloten met ingang van 1 September 1950 geen nieuwe leerlingen tot het eerste leerjaar der Hartenlustschool (U.L.O.) toe te laten en voorts deze school met ingang van 1 September 1951 op te heffen. ADVERTENTIE EXPOSITIE „SLAAPKAMER 1950" Op verzoek van verloofden en jong gehuwden zal de expositie slaap kamers, matrassen en spreien Zater dag v r ij te bezichtigen zijn van 912 en van 26 uur, ook 's avonds van 7/ tot 10 uur. waarbij alle inlichtingen omtrent stijl, kwaliteit, merk, prijs en maat .gaarne gegeven worden. WASSiNAAR SPECIAALZAAK JANSWEG 17, tegenover het Station Heemstede BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: J. A. Graven en J. W. Amelrooij; W. M. Otten en M. A. Snoeks; R. A. Steenman en J. J. van Loon. GETROUWD: H. J. Monster en G. zur Kleinschmïede; C. J. Broers en N. van der Meulen; H. B, M. Schumacher en J. M. C. Duindam; M. J. F. Gozeling en M, Rusman; G. A. Wiggers en M. K. van Leersum, GEBOREN: Elzeline, d. van B. J. de Bruïjn en J. M. Tharner; Christina Cornelia Maria, d. van N. J, J. Westerhoven en M. C. van der Drift; Inge Patricia, d. van J. Roggeveen en L. Suijk; Jozef Marie, z. van H. J. P. M. Pierot en A, M. Janssen; Henricus Johannes Maria, z. van J. H. Blom en J. H. Lommerse; Hendricus Leonardus Antonius, z. van L. J. A. Moorman en J. Hartel; Simon Maria, z. van A. C. C. van Winsen en W. J. de Haas; Johanna Theresia Bernadette Maria. d. van W. C. van der Peijl en A, van Duin.' OVERLEDEN: W. C, Bragtvan Muyen, 78 j.; P. F. A. Cedee, 5 mnd.; E. C. A. Turen- houtVan der Meij, 37 j. Cricket Engeland is uit voor 223 runs Op de eerste dag van de derde'testmatch EngelandWest-Indië hebben de Engelsen 223 runs gescoord. Bij de lunch waren reeds vijf wickets neer voor 75 runs. Yardley had toen 27 runs. Na de hervatting voegde hij met Evans 30 runs aan het totaal toe en werd •voor 42 runs gevangen.. Het totaal werd 223. Evans maakte 32 runs, Shackleton 42, Bed- ser 13 en Jenkins 39. Johnson bowlde 3 voor 59, Worrall 3 voor 40. Gomez 0 voor 9, Goddard 0 voor 10, Ra- madin 2 voor 49 en Valentine 2 voor 4-3. West-Indië scoorde nog 77 runs voor het verlies van een wicket, Rae had 31 not out, Stollmeyer 46 en Christiani 0 not out. Niet uit Vanmorgen zetten Rae en Christiani voor West-Indië de innings voort. Op het bowlen van Shackleton ging laatstgenoemde voor 10 uit, waarna Worral inkwam. Langzaam steeg de score. Er werd goed gefield en het bowlen was moeilijk te, bespelen. Bij de lunch was het totaal gestegen tot 172 runs voor het verlies van twee wickets. Rae had 50 runs en Worral 48, beiden not out. Bunkie had het ontbijt klaargemaakt en hij waarschuwde Rick. „Mooi, ik kom!" zei Rick. „De boot kan wel even op zichzelf passen!" Hij zette het roer vast en daalde door het luik in de kajuit, waar Bunkie de boterhammen gereed had. En ze vielen met graagte aan op 't eten, want trek hadden ze voor tien!" Maar terwijl ze daar samen zo rustig zaten te smikkelen, voelden ze plotseling 'n schok door de boot gaan. en toen lag die stil. „Wat nou weer!" riep Rick verschrikt. „Wat zullen we nou weer krijgen.„Zijn we soms ergens tegenop gevaren?!" Bunkie stond al op het trapje. Hij duwde het luik open en keek in 't rond. „Wat is dat nou?" zei hij verbaasd. „Waar zitten we nou in?" Rick kwam naast hem staan, en toen zag hij het ook. De boot zat m een groot net! Congres van ex-politieke gevangenen Resolutie tegen Joris Diels Op de tweede congresdag van de Ver eniging van ex-politieke Gevangenen is een resolutie aangenomen, waarin een be roep op de Provinciale Staten van Lim burg werd gedaan geen subsidie aan to neelverenigingen te geven die met de Belg Joris Diels samenwerken. Haarlemse politie treedt op tegen hamsteraars De Haarlemse politie heeft in de laatste dagen enige processen-verbaal opgemaakt tegen ingezetenen die voorraden hadden ingeslagen die een normaal huishoudelijk verbruik te boven gingen. De gehamsterde goederen werden in be slag genomen. Verkeersongeluk bij het Plein Heemsteedse dame aangereden en ernstig gewond Gisteravond tegen half zeven had op het begin van de Wagenweg in Haarlem een aanrijding plaats tussen een. fietster en een autobus van de N.Z.H. De dame, de 34-jarige mewoüw E. Tates uit Heemstede, bevond zich aan de linker zijde van de bus en werd ongeveer twintig meter over de rijweg meegesleurd. Zij liep een schedelbasisfractuur op en werd naar het St. Elisabethsgasthuis overge bracht. Haar toestand is zorgwekkend. De Haarlemse verkeerspolitie roept ge tuigen van het ongeval op om de toe dracht te kunnen reconstrueren en de schuldvraag vast te stellen. Zwemmen Select zwem program ma in Stoop's Bad Nadat op Vrijdag- en Zaterdagavond wa- terpolowedstrijden gespeeld worden in Stoop's Bad te Overveen ter gelegenheid van het gouden jubileum van de Haarlemse Zwem- en Poloclub HVGB komen Zondag middag ook zwemmers (sters) aan de start. Een select programma is samengesteld, waar aan de beste Nederlandse dames en heren en enkele Joegoslavische en Franse gasten zullen deelnemen. Op het programma staan 100 meter rugslag, 100 meter vrije slag, 200 meter schoolslag en enkele estafettes. Aan de 100 meter rugslag nemen deel L. Zins van de Racing Club de France, die enige tijd Europees recordhouder is ge weest, Cees Kievit van Aegir, A.Bijkerk van HVGB, B. Arons van de Robben, J. Sonneveld van RZC, V. Ivkovic van JUG (Joegoslavië) en M, Cabour van de Racing Club. De strijd zal vooral gaan tussen Zins en Kievit. In Den Haag zegevierde Zondag de Fransman. Hannie Termeulen, Thea Snoeks en Margot Marsman ontmoeten elkaar in het nummer 100 m. vrije slag. In het herehnummer ko men aan de start R. Cornu en J. Graveline (Racing Club de France), I. Kurtini en M. Göszl (JUG), J. Tjebbes, G. Bijlsma, R. Bol len en M. van Vliet. De Fransen zijn op de korte afstand sneller dan de Joegoslaven. De Joegoslaaf Barbieri, die in Den Haag de 200 meter schoolslag won, komt weer uit tegen B. Bonte, J. van Daatselaar en D. Buyze. Ook neemt de Fransman Dumeslin deel. De Franse en Joegoslavische ploeg komen tenslotte in de estafette-nummers uit. ADVERTENTIE RUDGE WH1TWORTH - VESTING Toer en Sport GL AZEM AK ER barendsestraat hoek kamperstr. telefoon 13797 Kick Smit wordt oefen- meester van „Haarlem" In de ledenvergadering van de voetbal- vereniging „Haarlem" heeft de voorzitter meegedeeld, dat Kick Smit aangesteld is als oefénmeester van de club en dat betekent, dat hij zijn loopbaan als actief voetballer zal besluiten. Er zijn plannen Kick Smit in de gelegenheid te stellen een afscheidswed- strijd te spelen. Met Kick Smit verdwijnt een sympathieke speler van de velden. Ondanks zijn leeftijd (hij is acht en dertig jaar) was hij de laatste tijd nog een speler van betekenis voor het eerste elftal van „Haarlem". Door zijn ver bintenis als oefenmeester blijft hij echter zijn krachten aan de club geven, Blikseminslag in hooiberg Tijdens het hevige onweer, dat in het middaguur boven Haarlem losbarstte, is de bliksem geslagen in een hooiberg nabij de molen „De Eenhoorn" aan de Schalkwijker- weg. De brandweer werd gealarmeerd, die spoedig ter plaatse was. De hooiberg, behorende aan de land bouwer H. Vink, brandde als een fakkel. De brandweer kon geen water geven, om dat dit gebied behoort tot Haarlemmer meer. Op het moment van het ter perse gaan van ons blad was er, aldus een zegs man van de Haarlemse brandweer, nog overleg gaande tussen de burgemeesters van Haarlem en Haarlemmerliede over de vraag welke brandweer moest blussen. De hooiberg was, juist vanmiddag vol gestort. Prins Bernhard heeft voor de interna tionale zwem- en waterpolowedstrijden van de Haarlemse Zwem- en Poloclub HVGB een prijs beschikbaar gesteld. Donderdag fietste de vier en twintig jarige mejuffrouw C. C, B. met haar nieuwe fiets op de Tetterodeweg in Overveen. De handremmen waren nog niet goed gesteld en het gevolg was, dat haar pogingen om te remmen geen resultaat opleverden. Zij reed op de Bloemendaalseweg tegen een trottoir band op en viel. Met een lichte hersenschud ding is zij naar het Marine Hospitaal over gebracht. Koninklijke Olie Unilever Philips A. K. U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel v. Berkei's Patent Scheepvaart-Unie Holl.Amerika Lijn Deli Maatschappij H. V. A A'dam Rubber Ned. Handel Mij. N.-I. HandelsbanK Billiton Mij. II Slotkoers Openings gisteren koersen 25734 261J4 201/, 203 V& 214 21534 16734 167 104 J4 274 106 128/ 129/ 145 112/ 112/ 11734 118/ 128/ 129 144 - 8034 220 -V" 1 jonger en ^Sterker voelt U zich en flanker MASSAGECORSET ZONDER BALEINEN Duizenden dames profiteren al van deze prachtige Ame rikaanse uitvinding en willen nooit meer anders. Prijzen van 24.50 tot 31.50 Grote Houtstraat 39 Haarlem - Tel. 11990 Kom niet met lege handen terug van uw vacantiel Zorg dat U een voorraad Kodak Films meeneemt 1 Dit onovertroiien film-matertaai is hoogst gevoelig en veroorloolt een flinke speling in de belichtingstijd. U bent altijd zekér van heldere, scherpe foto's. Daarom: voor geslaagde opnamen nóettuideJu cLh, FEUILLETON door E. Phillips Oppenheim 45) „Vind je dit getuigen van erg goede smaak, Lucille?" vroeg hij een beetje ge melijk. „Je moet niet trachten mij in tegenwoordigheid van Grace te begooche len. We brengen een heel prettige avond door en kunnen best samen opschieten". „Doe niet zo gek", viel zij hem in de rede. „Dat vindt Grace niet erg. Ik vraag je om een gunst, Charles". „Dat doe je niet", antwoordde hij. „Die De Brest vraagt om een gunst door jouw bemiddeling. Nu is het misschien erg jam mer, maar ik heb een hekel aan De Brest. Voor ik hem ook maar een van mijn mooie aandelen verkocht, zou ik ze nog liever aan een tehuis voor zwe-vende kat ten vermaken of zoiets. Bovendien zou het een volkomen onlogische handel wij zë zijn. Ik zou eerder Boothroyd-aandelen kopen dan verkopen". Lucille stond op. „Charles", zei zij, „ik had nooit het idee, dat je zo obstinaat zou kunnen zijn". Er lag een glimp ,van humor in zijn ogen, toen hij haar aankeek. „Af en toe denk ik wel eens", zei hij, „dat je mij nooit goed begrepen hebt, anders zou je bezwaarlijk aan die De Brest de voorkeur hebben gegeven. Mag ik je even naar je plaats terugbrengen?" Met een handgebaar wees zij zijn ge leide af en liep alleen de zaal door, haar avondmantel om zich heen houdend, een slank perfect figuurtje en het type van vrouwelijke moderniteit. Mannen keken haar bewonderend na; vrouwen met het licht van een nog groter compliment in haar ogen afgunst, „Waarom ben je zo koppig over het verkopen van enkele van je aandelen, Charles?", vroeg Grace. Hij stak een sigaret op en boog zich tot haar over. „Kijk eens hier, Grace, het is ongeveer zó", legde hij uit. „Ik heb nog wat geld, buiten de fabriek om, weet je en ofschoon ik niet met een commerciële geest bedeeld ben, lijkt het mij niet netjes om er uit te lopen, als je weet, wat er komen gaat, en de aandeelhouders er mee te laten zitten. Als we hierdoor er onder gaan, dan gaan we er onder en zal ik nemen, wat ik nog over heb. En dan is er nog een reden", ging liij voort, „ik heb nu eenmaal niet veel verstand van dergelijke din'gen, maar voor zover ik zien kan, kun je op de ef fectenbeurs op twee manieren speculeren. Je kunt aandelen kopen, die je nooit van plan bent té betalen en als de afrekenings datum komt, betaal je je makelaar net verschil, als de aandelen gedaald zijn en hij betaalt jou het verschil, als de aan delen hoger zijn. Dan is er nóg een ma nier: Je kunt aandelen verkopen, die je niet hebt en dan gebeurt er hetzelfde. Maar het gevaar is hierbij, dat de lui aan wie je die aandelen verkocht hebt, leve ring kunnen vragen, inplaats van het ver schil en dan zit je er in. In den regel zor gen de handelaren er wel voor, dat zij geen transactie in die richting aangaan, als zij er niet vrij zeker van zijn, dat zij de aandelen zo .nodig kunnen krijgen en dus is er daaraan in Engeland niet zoveel risico verbonden, maar voor zover ik weet, is die De Brest niet alleen, zoals hij beweert, een bankier, maar is hij ook nog betrokken bij vele effectenfirma's op het vasteland, waar het spel niet altijd zo ge speeld wordt en ik heb zo'n idee, dat hij meer van mijn aandelen verkocht heeft dan hij leveren kan. Indien dit zo is, dan wordt de positie voor hem zeer onaange naam en ik kan mezelf er maar niet toe brengen om aan te nemen, dat ik nu net degeen moet zijn, die hem uit de moei lijkheden moet helpen". Grace leunde achterover in haar stoel en lachte. Zij lachte van ganser harte, waarbij haar glinsterende witte tanden en de kuiltjes aan weerszijden van haar mond op hun voordeligst uitkwamen. „Charles", riep zij, „ik geloof, dat jij met voor de dwaas van de familie spe len, ons er allemaal tussen genomen hebt! Maar ben je niet een beetje-wraakgierig?" „Helemaal niet", antwoordde hij. „De zaak is eenvoudig deze: De Brest is een jongeman, misschien een brillant type, misschien ook zeer rijk maar in ieder ge val iemand waaraan ik een hekel heb en die ik wantrouw. Ik zou alles willen doen, wat ik kan om hem in: moeilijkheden te brengen met zijn vriendjes. Als Lucille met hem trouwt, weet ik zeker, dat zj'j ongelukkig zal worden. En ik kan je ver zekeren, dat hier geen raneune-gevoelens in het spel zijn. Als De Brest morgen aan de dag in de lucht werd opgelost en Lu cille zich weer tot mij zou willen wenden, zou haar dat niet lukken, maar kijk, daar komt Ronnie aan!" De jongeman naderde hun tafel met een beetje verlegen gezicht. Hij drukte .Grace de hand en wendde zich toen tot Dutley. „Hoor eens, ouwe jongen", zei hijl „ben je nu niet een beetje erg onvriendelijk tegenover Siggie de Brest?" „Niet dat ik weet. Neem een stoel, wil je? Want als je met dezelfde boodschap komt als Lucille, zul je moe worden voor je er mee 'klaar bent", „O, ik ben niet van plan met 'je te gaan argumenteren", verzekerde Ronnie hem. „Jullie mensen, die niet in zaken zitten, zijn altijd zo ongelooflijk obstinaat". „Hoe weet je, dat Charles niet goed in zaken zit?" viel Grace verontwaardigd in. „Dat heb ik ook altijd geloofd, maar ik ben bezig radicaal van idee te verande ren". „Maar ik heb meermalen de gelegen heid gehad dat te ondervinden", zei de jongeman. „Zakendoen is nu niet precies in Dutley's geest en ik kan het hem niet kwalijk nemen. Kijk eens hier, Charles", ging hij voort zich een weinig voorover buigend en een opgevouwen papiertje uit zijn vestzak halend. „Boothroyd stond vandaag op 56 en zou heel wat lager staan, maar de markt is tijdelijk verstopt, De een of andere gek heeft een kooporder gegeven en dat heeft de handelaren op gejaagd. Maar luister nu eens. Het hoog ste, wat zij dit jaar bereikt hebben is 80. Hier heb je een cheque voor het bedrag. Je bent altijd een vriend van de familie geweest, Charles. Wees nu eens een beste kerel en schuif vijfduizend aandelen af voor De Brest". Dutlc-y nam de cheque op en keel! er naar. Toen scheurde hij die rustig in stuk ken en gaf die aan de jongeman terug. „Ronnie", vroeg hij, „laat het nu alsje blieft genoeg zijn. Ik heb het Lucille ge weigerd en dat tvas niet gemakkelijk". De jongeman keek verdrietig naar de stukken papier, die hij in de hand hield. Ze schenen vrij beslist een einde aan zijn argumenten te maken. „Het is niets voor jou om iemand, die in moeilijkheden zit, niet te willen hel pen", protesteerde Ronnie. Met een hoofdknik gaf Dutley de jonge man zijn congé. Grace boog zich over de tafel met een eigenaardig licht in de ogen. „Ik heb je niet vaak in deze stemming gezien, Charles", zei zij. „Ik heb het maar eén keer meegemaakt, dat je werkelijk koppig was toen je optrad als captain van de Yorkshire Gentlemen en je Phil Saunders niet wilde laten bowlen, omdat je zijn spel niet vertrouwde". „Hij gooide", zei Dutley. „Daar was geen twijfel aan. Bij iedere tweede of derde bal kon je zijn hand bijna achter zijn rug zien verdwijnen. Wij wilden wel winnen, maat niet door vals spel". „En jullie hebt toch gewonnen", merkte Grace op. „En we zullen weer winnen", beloofde hij haar. Dutley keek op zijn horloge. „Zou ie willen dansen?" vroeg hij. „Ik stel dit nogal vroeg voor, omdat ik mis schien binnen niet al te lange tijd weg moet". (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 6