Voor snelvervoer Gé v. d. Bosch Predikbeurten ri hoort GEERVLIET (Kort en Bondig j een onderwijzeres beschaafde noodhul zit- en slaapkamer Woelsigrail OPEL Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Schaken Kampioenschap van Nederland De partijen van de vierde ronde om het schaakkampioenschap van Nederland, te Amsterdam gespeeld, hadden de volgendè resultaten: Groep a: Euwe—Stumpers 1—0; Cortlever Mühring 10; BarendregtDonner 10; v. d. Berg—Henneberke 0—1; Kramer—Span jaard V)!>i; Van ScheltingaOrbaan afge broken. De afgebroken partij uit de derde ronde tussen Barendregt en Henneberke is door Henneberke opgegeven. De stand na de vierde ronde luidt: 1, Euwe 4 pnt.; 2, 3, en 4. Barendregt. Cortlever en Donner 2'J pnt.; 5, 6, en 7. Kramer, Van der Berg'en Spanjaard 2 pnt.; 8. Van Schel tinga l'/i plus een afgebroken partij; 9. Stum per 114 pnt.; 10. Orbaan 1 punt plus afgebro ken partij; 11. Henneberke 1 punt; 12. Mühring 'A punt. Groep b: BuntVan Donk 01; Feiters— Seewald Vc14; TeilemanDe Waal 01; v. d. TolVan Oosterwijk Bruyn 1414; Mon- driaDe Jong 10; JacobsonNaerebout 01; MuurlinkApking 10; Van Vloten Roose afgebroken; BeijeGoris 10; Kap- senbergCrabeendam 1414; Wanten Muzerie 01. De partijen van de vijfde ronde om het kampioenschap van Nederlarid te Amster dam gespeeld, hadden d,e volgende resul taten: Groep a: Orbaandr. Euwe 01;' Mr, SpanjaardVan Scheltinga 01: Henneberke Kramer afgebroken: Donnerv. d. Berg 0—1; Mühring—Barendregt 0—1; dr. Stum persCortlever 10. De afgebroken partij uit de vierde ronde tussen van Scheltinga en Orb'aan eindigde in 10. De stand na de vijfde ronde luidt: 1. Euwe 5 pnt.; 2. en 3. Van .Scheltinga en Baren dregt, ieder .314 p.; 4. Van den Berg 3 pnt,; o, 6. en 7. Cortlever, Stumpers en Donner. ieder 214 pnt.; 8. Kramer, 2 pnt. en 1 afgebr. partij; 9. Spanjaard 2 pnt.; 10. Henneberke punt en 1 afgebr. partij; 11. Orbaan 1 punt; 12. Mühring 14 punt. Tennis Haarlemse - jeugdkampioenschappen Op de banen van de Haarlemse Lawn Ten nisclub zijn de wedstrijden gehouden om de Haarlemse jeugdkampioenschappen. De uitslagen waren: Heren-enkelspel tot en met 18 jaar, halve eindstrijden Hans van der Ree sl. T. den Hartog 75, 62; C. Meiland sl. J. Nijboer 4—6, 61, 75. Eindstrijd H. van der Ree sl. C. Meiland 6—3, 1—6, 6—R Hefen-enkelspel tot en met 16 jaar, halve eindstrijden: T. den Hartog sl, C. Dirken 6—1, 6—2; O. Molen sl. C. Nieland 6—1, 6—2. Eindstrijd O. Molen sl. T. den Hartog 64, 62. Heren-dubbelspel tot en met 18 jaar, halve eindstrijden: C. 'Meiland en F. Schlatmann sl. O. Molen en J. Nijboer 6—0, 7—5; H. van der Ree en C. Dirken sl. J. Minnema en M. Wetselaar 61, 46, 63. Eindstrijd C. Mei land en F. Schlatmann sl. H. van der Ree en C. Dirken 57, 6—3, 6—1. Heren-dubbelspel tot en met 16 jaar, halve eindstrijden C. Dekker en O. Molen sl. M. v. d. Horst en C. Nieland 6—3, 3—6, 6—1. F. den Hartog en R. den Boeft sl. F. Titulaer en G. Flores 64, 79, 61. Eindstrijd C. Dekker en O. Molen sl. F. den Hartog en R. den Boeft 62 60. Gemengd-dubbelspel eindstrijd: mejuffrouw Automobilisme Nederlands succes in de Alpen-Rallye Voor de eerste maal in de geschiedenis van de internationale Alpenrit, welke dit keer voor de 13e maal is verreden, heeft een Ne derlandse équipe een Coupe des Alpes, die alleen wordt uitgereikt aan hen. die de rij: zonder strafpunten heeft afgelegd, gewonnen. De Dyna-Panhard équipe met de heren H. A. Burgerhout uit Den Haag en H. A. H. Sythoff uit Wassenaar heeft de rit zonder strafpunten geëindigd. Slechts vijf équipes werden in het bezit van deze coupe gesteld, van wie er vier in de kleine klasse, tot 750 cc. thuishoorden. De vijfde winnaar was de bekende Engelse rijder Appleyard. die met Jaguar in de grote klasse reed. De klasse- men tsprQef in de kleine klasse besliste verder over de volgorde tussen degenen, die zonder strafpunten de rit hadden geëindigd. De Fransman Signoret met Panhard werd daarbij eerste, op hem volgde zijn landge noot Lapchin. eveneens met Panhard en op de derde plaats kwamen de heren Burger hout en Sythoff. De winnaars in de andere klassen waren: Boven de 3000 cc. J. Appleyard met Jaguar. 2000 tot 3000 cc. A. di Stefano (Italië) met Alfa Romeo. 15002000 cc. G. MurrayFrame (Groot Brittannië) met Sunbeam Talbot. 11001500 cc. G. Kenk (Zwitserland) met M G. 7501100 cc. F. Landon (Frankrijk) met Renault. Over de klassements proef is nog al het. een en ander te doen geweest, maar de orga nisatie was in ieder geval zo slecht, dat onze landgenoten slechts een maal in plaats van twee keer in de gelegenheid werden gesteld de próef af te leggen. Q. Rahusen en H. van der Ree verl. van EXAMENS HOOFDAKTE TE HAARLEM Geëxamineerd zijn voor gedeelte A, 8 can didates Afgewezen 2 candidates Geslaagd: mejuffrouw G. H. G. Doevelaar te Amster dam en de heren: F. C. van den Berg te Heemstede, J. A. de Jong te Assendelft, H. Langeslag te Boven karspel, P. J. Prins te Abcoude, A. J. Wuisman te Amsterdam. Geëxamineerd voor gedeelte B, 7 candida tes Afgewezen 2. Geslaagd: de dames M. van Boxel te Amsterdam, C. A. M. Lucassen të Amsterdam, Th- S. Proost te Amsterdam en M. B. Hi van Veen te Haarlem en de heer J. C. A. Hoffmans te Amsterdam. Nachtdienst apotheken HAARLEM. Apotheek Van Rijn, Kleine Houtweg 15, telefoon 10539. Firma C. G. Loomeyer en Zn, Zijlweg 34, telefoon 12495. Nolf's Apotheek, Kruisstraat 26, telef. 11174. HEEMSTEDE. Heemsteedse apotheek, Bin- neweg 98, telefoon 28197. BLOEMENDAAL. Santpoorter apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-Sta tion. Elswout-apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 21 Juli 1950 BEVALLEN van een zoon: 18 Juli, M. Mesman—Scheppers; 20 Juli, D. Baartman— Colijn; J. W. Sallé—de Goede; M. C. Plan- tengavan Diemen. BEVALLEN van een dochter: 19 Juli, A. M. Roessink—Nieters; 20 Juli, G. C. Tessel— van Blokland; A. M. G. Nijman—Boelens; M. HoekstraKappenburg; M. M, F. van Deur- senStoelman; J. PloegerAffourtit; 21 Juli, M. J. Dams—ten Bosch; G. Roest—van Zon. OVERLEDEN: 18 Juli, A. T eree—Tuil, 39 j., A L. Dyserinckstraat; 19 Juli, J. Bo- gaart—Stakenburg, 58 j., Burgwal; H. Heida, 70 j., Reggestraat; 20 Juli, A. A. M.. 13 u„ d. van J Roozendaal, IJselslraat; A. C. C. La- gerweijvan Wieringen, 23 j-, Paul Kruger- StGEHUWD: 21 Juli, C. H. Heerens en E. W, E. de Jong; A. Gaartman en H. v. d. Horst. Examens mejuffrouw A. Dekker en J, Nijboer 57, 3—6. Dames-enkelspel, eindstrijd mejuffrouw A. Saarberg sl. mejuffrouw A. Dekker 64, 6—1. Dames-dubbelspel, eindstrijd: A. Saarberg en A. Dekker sl. A. van der Waesen en Q. Rahusen 6—1, 61. Cricket Engeland—West-lndië Om half een waren in de testmatch Enge landWest-lndië acht wickets neer voor 539 runs in de eerste innings van West-lndië. Worrall had 261 runs en Weekes 129 runs gescoord. Op een totaal van'559 runs was West-lndië all out. Sportprogramma's Rood en Wit trekt Zondag naar Amster dam, om daar ACC te ontmoeten. Haarlem krijgt op het terrein aan de Donkerelaan bezoek van HCC 2. Verder worden gespeeld ExcelsiorHBS, HCC 1Hermes Iiva, Soar- ta—VRA en VVV—VOC. Voor de tweede "klas zijn vastgesteld: Haarlem 2—CVHW '(Zaterdag). Rood en Wit 2Haarlem 2. Waterpolo Internationaal toumooi Overwinningen voor JUG en de jubilerende club Met twee watcrpolowedstryclen is Vrijdag avond het watcrpolotournooi van HVGB in Stoop's bad begonnen. De Joego-Slavische club „JUG" versloeg Haarlem met 93 en HVGB de Racing Club de France met 88. Alvorens de wedstrijden begonnen stelden de spelers zich op. De voorzitter van het jubilerende HVGB de heer J. HogelanJ, heette de spelers welkom, waarna de volks liederen werden gespeeld en de nationale vlaggen van de deelnemende ploegen in top gingen. Hoewel de Joegoslaven in technisch op zicht beter waren dan „Haarlem" hebben zij het kalm aangedaan. Dat was mogelijk, om dat de Haarlemmers niet bijzonder op dreef waren. Er werd met te weinig geestdrift gespeeld en Braasem trok er te weinig op uit, om succes te boeken. Göszl zorgde er voor, dat tijdens een numerieke meerderheid JUG een voorsprong verkreeg van 20, waar na Diepersloot, die al enkele kansen had ge had, tegen scoorde. Nog voor rust brachten Ikowitz en Kurtini de stand op 14. In te tweede helft kwam Haarlem opzetten en met een ver schot verkleinde Braasem de achterstand. De buitenlanders doelpunt ten door toedoen van Kurtini en Kacic (2—6) en Bijlsma schoot de bal, via de hand van Paanakker, in. De Joegoslaven hieven sterker en Kurtini (2) en Göszl brachten de eind stand op 39. Op een iets hoger peil stond de tweede ontmoeting HVGBRacing Club de France. Tegen de verhouding in opende de Franse middenvoor Martïnaux de score, doch daar na waren de Haarlemmers voortdurend in de aanval. Rol maakte gelijk,, waarna Bon- gertman, Hogeland (2) en Rol voor een voor sprong van 5—1 zorgden. Alleen de midden voor der gasten was op dreef, doch Bongert- man hield hem toch in bedwang. Na de hervatting begonnen de Fransen met een serie goede aanvallen. Zij zwommen bij zonder fel en daardoor werden de Haarlem mers verrast. Martinaux (2) eh Lorand ver kleinden de achterstand tot 5—4. Daarna pakten de Haarlemmers de zaken weer beter aan en vergrootten de voorsprong tot 84 door toedoen van Rol. Jegou en Martinaux maakten nog twee doelpunten, waardoor het einde mfet 86 kwam. Vanavond worden gespeeld: Haarlem HVGB en JUGRacing Club de France en voor Zondagmiddag staan op het programma Haarlem—Racing Club de France en HVGB —JUG. -s Het programma van in de week van 24 tot en met 29 Juli te spelen waterpólowedstrij- den luidt: Maandag 24 Juli. dames, tweede klasse Cf HVGBADZ; derde klasse C: Meeuwen 2 VZV 2; heren, reserve eerste klasse A: HVGB 2Meeuwen 2; reserve tweede klasse A: Dolfijn 2HVGB 3;.reservé üerde klasse B: HVGB 4Bruinvissen 2. Dinsdag 25 Juli, dames, derde klasse B: OosterbadDWR 2; derde klasse C: Nereus 2DWT 2; heren, reserve eerste klasse B: Haarlem 2RZC 2; reserve derde klasse B: DAW 2HVGB 4; reserve derde klasse C: Haarlem 4IJ 3. Woensdag 26 Juli, dames, eerste klasse: Meeuwen—VZV; tweede, klasse A: HPC— ZIAN; tweede klasse C: Robben 2DWT; heren, reserve hoofdklasse: HPC 2SVH 2; eerste klasse A: DWRNeptunus; reserve tweede klasse A: DWR 2—De Futen 2. Donderdag 27 Juli. dames, derde klasse C: DWT 2—Meeuwen 2: VZV 2—HVGB 2; heren, tweede klasse A: VZV—DWT; heren, reserve derde klasse B: Nereus 3DWR 3. Vrijdag 28 Juli, dames, tweede klasse C: ZIANDWR; derde klasse B: Waterlelie Haarlem; heren, hoofdklasse: HVGBMeeu wen; eerste klasse ;B: RobbenHaarlem; reserve eerste klasse A: HZPC 2—HVGB 2; reserve derde klasse B: HVGB 4Nereus 3. Zaterdag 29 Juli, heren, derde klasse B: Bruinvissen—DWR 3. SCHEEPVAART Alchiba, 20 100 m Z. Maceio, Alderamïn,20 220 m O. Malta. Algemb, 20 130 m- W.t.tN. Burlings. AmsteJkerk, 20 v. Antwerpen naar Amsterdam. Amstelstad. 20 320 m W. Scilly. Amstelveen, 23 verw. San Juan v. Amsterdam. Annekerk, 20 te Hamburg. Arnedijk, 20 240 m. N, Flores. Ariadne 20 v. Chalkiste. Arneta. 21 te Antwerpen. Aldebaran. 22 verw. 7 u. Hoek v. Holland. Alblasserdïjk, 21 te Antwerpen. Alcyone, 21 van Bahia n. Montevideo. Aldabi, pass. 21 Finisterre. Alphard, 22 te Rio Grande. Arendskerk, 21 van Aden n. Port Said. Aagtekerk, 21 te Melbourne. Alcor, 21 v. Bahia n. Cabedelo. Aldebaran, 22 te Rotterdam. Alnati, 22 v. Rio de Janeiro n. Bahia. Averdijk, 21 v. Bronsville n. Houston. Bantam. 21 verw. Penang. Bontekoe, 20 van Menado n. Makassar. Boskoop, 21 v. Barranquilla. Bali, 22 te 'Bahrein. Boschfontein. 21 v. Kaapstad n. Teneriffe: Baarn. 22 v. Buen Avontüra n. Curacao. Beverwijk, pass. 22 Malta. Blitar, 21 7 u. pass. Point de Galle, Boissevain,>' 20 v. Durban n. Mauritius. Ceronia (t), 20 1000 m. Z.W. Flores:. Gorilla ft). 20 van Miri n. Singapore. Castor, 20 van New York. Cameronia. 19 van Meubourne n. Sydney. Caltex Leiden, 21 pass. Algiers. Caltex Pernis, pass. 22 Përim. Caltex Utrecht, 21 v. Suez n. Bahrein. Congostroom, 21 v. Montevideo n. Taltoradi, Delft, 20 100 m Z'. Panama n. Guayaquil. Danae. 21 te Rotterdam. Domburgh, 20 van Rouaan te Londen. Delfshnven. pass. 21 Beachyhead. Diemerdijk, 21 te Newport News. Duivendijk, 21 v. San Francisco n. Los Angeles. Edam, 20 660 m W. Scilly. Erinna (t), 21 verw. Miri v. Vizagapatan. Esso Den Haag (t) 21 te Rotterdam. Felipes ft), 20 v. Bangkok n. Pladjoe. Gemma (t.20 van Purlleet n. Heysham. Gez. Broevig, 21 v. Port au Prince, Groote Beer, 21 te Soerabaja. Haarlem, 20 450 m N.t.O. Terceira, Hecuba, 20 175 m N.O. San Miguel.. Hera, 20 v, Laguaïra n. Pto. Cabello. Helicon, 20 v. Laguaira. Hercules, 21 te Rotterdam. Heelsum, 21 v. R'dam n. New Orleans. Jobshaven, 20 100 m Z. Kaap Verde. Jupiter, 20 v. Tanger n. Oran. Johan van Oldentaarnevelt, 21 v. Djakarta. Jupiter, 21 v. Tanger te Oran. Kota Baroe, 21 verw. Makassar v. Noumea. Kelbergen, pass. 21 Kaap St. Vincent. Kota Agoeng, 21 w Semarang, 22 verw. Dja karta. Katwijk. 22 v. Swansea te Rotterdam. Kamerlingli Onnes, 19 v. Probolinggo. Kertosono, 22 pass. 3 uur Perim, Kota Inten, 21 23 u, pass. Finisterre, Larenberg, pass. 20 Kaap San Antonio. Filinsemsatie (De Nederlandse mannequin Ankie van Kooy die, volgens de berichten, zeer onlangs een contract voor Hollywood te kende, heeft voordat het ge registreerd was, op juridisch advies besloten, haar besluit te herroepen). Ankie van Kooy naar Hollywood, Een filmster toekomst 'tegemoet Zeiden de krantenkopjes; Ook Ankie's kopje stond erbij, In 't vraaggesprek verklaarde zij Zich danig in haar nopjes. Een Greta Garbo in de dop, Een Ingrid Bergmann op en top; Wat jonge-meisjes dromen Zijn, op dit ideaal gericht, Door dit sensatiefilm bericht Niet weder opgekomen. Maar wat zo mooi leek en zo vast Blijkt nu opeens weer afgelast, Dit sterbeeld zal niet doorgaan; Voordat het aan het firmament De eerste schïttring heeft gekend Zal weer die roem teloorgaan. Al leek 't contract voor Ankie mooi, Partij ter andere (van Kooy) Heeft 't nuchter ook bekeken; En toen (ik raad maar) is 't niet hecht, Misschien niet echt, zo al niet slecht, Of niet oprecht gebleken. Ik wéét er verder niets van, hoor, Maar ik stel het mij aldus voor: 't Is zo, dat ik (dacht Ankie) Als goede mannequin die 'k ben, Natuurlijk goed "de mannen ken En toen zei Ankie: dankie! Een filmdramatiseh incident, Dat even opgang heeft gekend En stof heeft op doen waaien; Maar Moeder Aarde dre voordien Zoveel beleefd heeft en gezien, Blijft onverstoorbaar draaien. P. GASUS. D.W.T. (dames)—H.V.G.B. 7—0 Met een invalster voor de doelverdedigster. ging HVGB. gisteravond in het zwembad aan de Kleverlaan te water tegen DWT voor de tweede klasse C dames. Paula van Bruggen zorgde spoedig voor een voorsprong van 20. Nadat Truus Feringa en Paula van Bruggen de stand op 40 had den gebracht ging de rust. in. Ook na de hervatting werden de aanval len van I-IVGB door de achterhoede van DWT onschadelijk gemaakt. De eindstand werd door toedoen van Nel Jansen (1) en Paula van Bruggen (2) 7—0. - Haarlem 2 heeft een overwinning van 9—2 behaald te Utrecht in de wedstrijd tegen UZSC 2, welke gespeeld werd voor de reser ve eerste klasse B heren. Voor de tweede klasse A heren speelde VZV in Amsterdam tegen Dolfijn. De punten werden gedeeld (11). Gisteravond werd in Velsen gespeeld de wedstrijd VZVDe Futen. De uitslag werd 9—0. De uitslagen der wedstrijden in de kring competitie luiden: Dames: DWT 4HZV 4 3—0. Heren: DWT 3—DWT 4 7—1. Jongens: HVGB b—DWT 1—1. Neptunus—D.W.R. 5—5 In Arnhem werd gisteravond Voor de eer ste klasse A. NeptünusD W R gespeeld. In de eerste helft zag het er naar uit dat DWR de .wedstrijd zou winnen, maar het einde kwam toch met 5—5. Direct na de aanvang was DWR sterker dan de gastheren. Nadat J. Kollerie (2) en Behle (1) de Haarlemmers een voorsprong van 30 hadden bezorgd, kwamen de Arn hemmers opzetten, doch N. Kollerie was op zijn post. J! Kollerie maakte voor DWR het vierde doelpunt en nadat een der gastheren wegens het begaan van een overtreding het water had moeten verlaten, trok Behle uit deze numerieke meerderheid profijt door de voorsprong op 50 te brengen'. J. Kollerie schoot de bal in doel, doch de scheidsrechter kende geen doelpunt toe. De gastheren maak ten. van de verwarring gebruik en doelpunt ten (15).' De tweede, helft moest DWR met zes spe lers beginnen. Neptunus drukte de nume rieke meerderheid in een doelpunt uit. Hier na was het woord aan.de gastheren, die tien seconden voor het einde gelijk maakten (55). ADVERTENTIE DAGELIJKSE AUTODIENSTEN HAARLEM - TEL. 11143—10290 ZANDVOORT - TEL. 2852 EXPEDITE EN TRANSPORTEN BOOR GEHEEL NEDERLAND Lekhaven, 20 v. IJmuiden. Luna, 20 van Tunis n. Oran. Lindekerk, -20 nog te Khorramshar. Luna, pass, Galitas n. Oran. Lemsterkèrk, 21 te Rotterdam. Langkoeas, 21 v. Aden n. Colombo. Lissekei^c, 22 te Bahrein. Loenerkerk, 21 te Genua. Laurenskerk, 22 pass. Straat Messina. Leerdam. 22 te Antwerpen. Leopoldskerk, 21 van Amsterdam n. Marseille. Lievevrouwekerk, 21 te Suez. Meerkerk. 20 v.. Bremen n. Antwerpen. Mentor. 21 te Rottèrdam. Midas. 20 v. Piraeus n. Vatliy. Maaskerk, 21 van Antwerpen n. Dover. Maashaven. 22 v. Rotterdam n. Savona. Merwede, 21 te New Orleans. Mariekerk. 19 1:e Kohe. Mataram, 21 17 u. van Djeddah. Nieuw Amsterdam, 20 200 m Z. Kaap Race. Nestor. 20 v, Istanbul n. Burgas. Nederland (t.20 pass. sasmadraka. Noordam. 22 13 uur v. Rotterdam. Oranjestad, pass. 22 Ouessant. Oranjefontein, 22 te Marseille. Paula t)20 v. Singapore n. Pladjoe. Plancius, 20 v. Makassar n. Buteleng. Prins Maurits. 20 600 m N.O. Kaap Race. Pygmalion. 21 te Port au Prince. Prins Willem III, pass. 21 Cuxhaven. Prins Johan Willem Friso, 22 pas. Lizard. Prins Frederik Hendrik, 21 v. Chicago. Prins Willem van Oranje. 22 pass. Quebec. Reyniersz, 21 te Makassar. Rondo, 20 180 m Z.t.W. Flores. Ruys. 21 .verw. Kobe. Rijn, pass. 20 Born holm. Rempang, 22 verw, Suez. Roebiah, pass, 21 Algiers. Roepat, 21 v. Soerabajan. Makassar. Rotti. 21 dwars Lissabon. Riinland. 21 v Rio Grande n. Porto Alegre. Schiedijk. 20 375 m. N.N.W. Bermuda. Slanvac Talang Akr. (t) 20 v. Tj. Uban. Somerville, 20 v, Maracaibb. Sti-abo, 20 te Pasaies. Sarangan, 22 te Charleston. Sibajak, 21 100 m Z.W. Ouessant. Siad Haarlem, 21 te Savona v. Rotterdam. Singkep, 22 te. Colombo. Slamat, 22 pass. Daedalus. Sibajak, 22 5 uur Finisterre, Tankhaven III (t), 20 v. Sungeigerong. Titus, 21 te Amsterdam. Tasman, 19 v. Soerabaja n. Djakarta. Tawali. 22 te Makassar v. Djakarta. Themisto, 20 v. Swansea n. Montreal. Tiba, 21 v. Santos n. Montevideo. Tjipondok, 21 v. Singapore n. Part Swettenham. Tjisadane, 20 v. Durban n. East Londen. Veendam, 20 580 m O. Kaap Race. •Vivita, 21 van Genua. Waterland. 20 130 m N.N.O. Bahia. Woensdrecht, 22 verw. te Rastanura. Wiebold Boehmer, 20 Finisterre gepass. Wickenburgh, 19 v. Casablanca n. Rouaan. Willem Ruys, 21 van Suez. Zeeland ssm„ 20 van Aarliuus n. Blyth, Zuiderkruis, 21 v. Menado n. Bandjermasin. •Zijpenberg, pass. 21 Finisterre. Zwjjndrecht, 21 v. Rotterdam n. Reggio. Zeshonderd Haarlemse bejaarden gaan op s3ap Op Dinsdag 22 Augustus is de afdeling Haarlem van de Algemene Bond voor Ouden van Dagen van plan met 600 leden een autotocht te maken door de duinstreek via Den Haag naar Rotterdam met als eind punt de diergaarde Blij dorp. i Daar er zoveel wordt gedaan om de oud jes uit de hofjes en tehuizen een prettig uitgaansdagjë te bezorgen, begrijpen de oudjes, die nog zelfstandig wonen, wel, dat het niet mogelijk is voor hen hetzelfde te doen. Daarom trachten zij zo veel mogelijk zichzelf te helpen en hebben een spaarfonds gevormd. Dit is helaas alleen toereikend on} de entreegelden van'Blij dorp en de on kosten voor de bussen 'te betalen. De tocht duurt echter van 's morgens half elf tot 's avonds acht uur en de inwendige mens moet ook verzorgd worden. Te dien einde wordt een beroep op de Haarlemse burgerij gedaan. Door een kleine bijdrage kan iéder er toe bijdragen de oudjes een heerlijke dag te bezorgen. Giften kunnen gestort worden bij de Twentse Bank op rekening van de. Alge mene Bond voor Ouden van Dagen of bij L. Akke, Berkenrodestraat 4. ZONDAG 23 JULI 1950. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Zaterdag 7.30: Dhr. Peschar. Avondgebed in de Brouwerskapel. Zondag 10: Ds. E. Pot. 7: Bijzondere Dienst. Ds, F, J. Pop. van Drie bergen. Organist: A, Verschoor. 6.40: Zarig- dienst, Nieuwe Kerk. 10: Ds. J. Bronsgeest. Noorderkerk. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 9 en 10.45: Ds. A. J. van Rhijn. Oosterkerk. 10: Ds. W. Nijenhuis, van Loosduinen. Kapel Sarepta, 9.30: Dhr. A. J. van Hpuwelingen Kijkhoek. Kinderkèrk. 10.45: Ds, H. J. Langman, van Amsterdam. Bakenesserkerk. 9.30: Dhr. A. Zonnevylle Kinderkerk. Diaconessenhuis 4.30: Ds. H. J. Langman. van Amsterdam. Rusthuis Jans straat. 10.30: Br. C. J. Oostenrijk. Ver. van Yrijz. Hervormden, Jacobstraat 6. 10.30: Ds. J. Heidinga. Ned. Herv. Evangelisatie, Park laan 34. Woensdag 7.30: Ds. B, Haverkamp, van Veen. Stads Evangelisatie. Lange He renstraat 6. 10 en 7.30: Dhr. II. W. Staalman, Huizen. 6.30: Openlucht samenkomst, Kruis weg—Parklaan. Woensdag 8: W. F, Kloos, Evangelist, Gouda. Zuiderkapel, Zuiderstr.. 15. 10: Dhr. H. C. van der Flier, Evangelist te Doorn. 5: Dhr. K, Esmever, Heemstede, Evangelisatiésamenkomst. 7.45: Jeugdbijeen- komst. Opwekkingssamenkomsten, Zuider straat 15. Donderdag 8: Ds. S. Zijlstra, JEind- hoven. Maranatha-prediking. O. R. G. Cen trum, Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Vrije Evangelische Gemeente, Ba- kenessergracht 65. 9.30: Ds. Jac. Verboom, van den Haag. Bevestiging ouderlingen. 5: ■Ds. D. de Jonge, van Zwolle. II. Avondmaal Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstr. 10.30: Ds. N. J. Pabon, van 's Gravenhag'e. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. Hoekema Remonstr. Gereform. Gemeente. 10.30: Ds. N. Blokker. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. 9.30: Ds. J. A. v. Arkel. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Wilhelminakerk. 9.30: Ds. H. H. v. Kapel, van Rhoon 5: Ds. L. J. Boeijinga, v. Fijnaart Zuid-Oosterkerlt 9.30: Ds. A. M. Boeijiiiga. 5: Ds. J. A. van Arkel. Gerei'. Kerk, Begijn hofkapel. 10.30 en 5: Ds. A. Bos. Geref. Ge meente onder het Kruis, Ged. Oude Gracht 47. Dinsdag 7.30: Ds. J. A. Smink, van Rot terdam. Geref. Gemeente, Parklaan 21. Woensdag 7: Dhr. Kieboom, van Barneveld. Oud-Geref. Gemeente, Ged. Oude Gracht 47 Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk, van den Haag Chr. Ger. Kerk, Raaks. 10 en 5: Prof. G. Wisse. BAPTISTE GEMEENTE, Parklaan 34. 9.30 en 5: G. Mostert, van Groningen Theol'. Student U. S. A. 5: Dezelfde. 8: Jeugd- samenkomst (geb. Salem). Ned. Chr. Ge- meenschapsbond, Linnaeuslaan 14. Maan dag 3.30: Samenkomst. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: J. H. Schat Jr. 7.30: Samenkomst. .Vergadering van Gelo vigen, Jansstr. 85. 10: Samenkomst (Brood- breken). Bijbellezing, Jansstraat 85. Vrijdag 8: Jb. Klein Haneveld. Gemeente des Hee- ren, Lange Molenstraat 22. 10 en 6,30: Sa menkomst. Pinksterevangelisatie, Ged, Oude Gracht 47. Zaterdag 8: Openluchtsamen komst Parklaan hoek Kruisweg Zuidzijde. Zondag 9.45: Samenkomst. 7: Volle Evange lieprediking. Kruisleger, Wolstraat 7. 10: Wijdingsdienst. 12: Zondagsschool. 8: Ver lossingssamenkomst. Donderdag 8: Grote Veiiossingssamenkomst, welke geleid zal worden door Commandant de Koning en Brigadier Schuil. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerk dienst. Christian Science, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingskerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendinggemeente, Jacobijnestr. 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Eglise allonne, Begijnhof 30. Dim-anche 30 Juillet a 10 h. 15: Service présidé par le pas teur R. F. Legras, de Delft. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag geen zangdienst. Zon dag 10.45: Dhr. M. L. Frankena. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligingsdienst. 7: Openluchtmeeting Ged, Oude Gracht. 8: Verlossingsbijeenkomst. Diensten o. 1. v. Maj. Korts. Woensdag 8: Bijzondere meeting o.l.v. Kommandant Ch. Durman. Donderdag 8: Hei ligingsdienst. Gemeente Gods, Jansstraat 85. Zaal 5. 10: Samenkomst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. M. v. d. Voet. Met medew. van het Kerkkoor. 7: Dr. H. v. d. Loos. Im- manuëlkerk 10: Dr. H. v. d. Loos. Ned. Prof. Bond. Berkenstraat 10. 10.30: Dr. J, de Graaf. Leger des Heils, Ceramstr-aat 4. 10: Heiligingsdienst. 7: Openluehtsamenkomst Soendaplein. 8: Verlossingssamenkomst. Don derdag 8: Heiligingsdienst. Alle diensten o. 1.v. de luitenants de Klark en v. d. Hoek. Geref. Kerk. Noord-Schoterkerk. 9 en 10.30: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. H. H. v. Kapel, van Rhoon-, Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Leesdïenst. 4: Ds. J. C. Maris.. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. K. J. Brouwer, Oegstgeest. „De Toorts". 10: Ds. E. Saraber, Zandvoort. „De Kapel" 5: Ds. F. L. van Duijkeren, Amsterdam-West. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. M. G. Blauw. West. Kon. Emmaschool, Raafstraat. 9 en 10.30: Ds. E. Reeser. em. pved. Den Haag. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein 10: Ds. G. A. Barger. Kapel Nieuw Vred'enhof. 10.30: Ds. v. Nieu- wenhuijzen. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Os kamp. Ned. Prot. Bond. Postlaan 16 10.30: Ds. J. Jac. Thomson, voovg, N. P. B, te Baarn Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: L. J. Boeijinga Fijnaart. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Koediefslaan 10: Ds. Spilker, uit Bcnnebroek. 5: Ds. A. v. d. Wég, Bussum, Camplaan, 10: Ds. A. v. d. Weg. 5: Dr. P. J, Richel. Geref. Kerk, He renweg 111. 9.30 en 4.30: Ds. M. Vrieze. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. J. A. Rasker, uit Haarlem. 7: Jeugddienst o. 1. v. Ds. J. v. d. Wiel, uit IJmuiden. Geref. Kerk. 10: Dr. J. Richel, uit Heemstede. 5: Ds. T. Spilker. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. Relig. Kring geen dienst. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Mej. Da. C. Souten- dijk, Dg. Haarlem. Geref. Kerk. 8.45, 10.30 en 3.30: Dr. J. L. Koole. Vrije Katholieke Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gezongen H. Mis. Woensdag 7.30: Genezingsdienst en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. W. Fijn v. Draat. ZANDVOORT, Ned. Herv. Kerk. Kerkplein 10: Ds. G. H. van de Woord, van Spaarndam Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. W. F. Monné, Ned. Herv, pred, te Waaxens. Ger. Kerk, Julianaweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Engeland zou nog meer embargo's overwegen HONGKONG, (United Press). Enge land overweegt een embargo in te voeren op verschepingen naar het communistische China van alle,grondstoffen, die eventueel voor strategische doeleinden gebruikt kun nen worden. Volgens de bronnen die dit mededeelden werd de gehele kwestie van export van strategische grondstoffen herzien en men acht het niet onmogelijk dat het verbod tot uitvoer van olie en benzinè naar China, dat Woensdag in Londen uitgevaardigd werd binnenkort met andere embargo's aangevuld zal worden. Radio-Feking deelt mede dat de com munistische regering van China alle olie voorraden van de Marshall-hulp in beslag heeft laten nemen in antwoord op een door Engeland en de Verenigde Staten onlangs uitgevaardigd verbod op verscheping van olie naar China. Volgens dit bericht zou de in beslag genomen voorraad bestemd zijn om uitsluitend in geval van nood te wor den aangesproken. De voorraden bevonden zich in Sjanghai. ADVERTENTIE Ooli Ai er weer bij met eeu modern boortoestel van Keizersgracht 411 Amsterdam-C. Vraagt gratis brochure. Bloemendaal Comité voor ouden van dagen van Bloemendaal Het comité voor ouden van dagen in de gemeente Bloemendaal nodigt de ouden van dagen van zeventig jaar en ouder, die anders -niet in de gelegenheid zijn er eens uit te komen, uit voor een voorstelling in het Openluchttheater te Bloemendaal op Donderdag 24 Augustus. Opgave voor deelneming onder vermel ding van naam en adres worden gaarne ingewacht aan hetsecretariaat, Bloemen daalseweg 188 te Overveen, uiterlijk vóór 10 Augustus. Zij, die een bijdrage in de kosten van deze middag willen schenken, kunnen deze bijdrage storten op' postrekening no. 212134 ten name van mevrouw A. C. den Tex-baronesse Bentinck te Bloemendaal. BINNEN LAM De Rotterdamse politie zoekt twee 2t jarige Franse studenten, die twee vpeken i een hotel logeerden zonder te betalen. Et: caféhouder krijgt nog 65.— van hen en eg taxichauffeur, die hen naar Noord wijk braeh wacht ook nog op betaling. De economische politierechter tc Zutphe; heoft de gebroeders W. en A. J. G. te Eiber gen wegens het clandestiene vervoer va hanen elk tot een maand .gevangenisstraf me bevel tot - onmiddellijke gevangenneming g verbeurdverklaring van 810 hanen, kratte: en een auto veroordeeld. Een 19-jarige land'oouwersicnecht 'ui Blerick bond een paard, dat niet wilde stil staan, aan de tong vast. Het dier begon rukken, waardoor de tong werd uitgetrofe ken.- Het paard moest worden afgemaald Tegen de knecht is wegens ernstige dieren mishandeling proces-ver baal opgemaakt. Op dc onbewaakte overweg bij Soer? onder Nunspeet is de heer J. Kooiman ui Zwolle die op een rijwiel met hulpmoto: reed, door een trein aangereden. Hij ws- op slag dood. Het Koninklyk Nederlands Indonesisc! Leger zal op 26 Juli 1950 hebben opgehou. den te bestaan. Met ingang van 25 Juli zul len eervol uit de militaire dienst bij dit lege zijn ontslagen alle op dat tijdstip nog i: werkelijke dienst van het KNIL zijnde milt tairen, alsmede de dienst- en reserveplich tigen. HAARLEM EN OMSTR De heer J. A. F. Maye te Haarlem j,- aan de Rijksuniversiteit te Utrecht geslaagt voor- het examen 'tandarts. Bij de te Ben Haag gehouden Staats examens voor muziek, slaagde mejuffroire Wies Burmeister uit Haarlem voor theori: M. O. Op de voordracht ter benoeming vat een onderwijzer aan de Floraschool in Haar- lem staan de heren G. van Bruggen uit Vats. seveld, F. van der Waag te Heemstede k P. Sanders uit Gouda. B. en W. stellen de Haarlemse raad vooi de heer W. C. Jesse uit Heemstede tot tijde lijke leraar in scheikunde aan het Coornherl. lyceum te benoemen. Voor het analyst-examen der Neder landse Chemische Vereniging, tweede ge deelte, diploma C. is geslaagd mejuffrouw D. Landman te Haarlem. Op het nationale concours van zang et muziek te Elburg heeft „Kunst na Oefe ning" uit Haarlemmermeer met 296 puntei de tweede prijs behaald in de eerste afdelin; mannenkoren. OlFFICïELE PUBLICATIE INTREKKING OUDE MUNTEN Het ministerie van Financiën maakt be kend. dat met ingang van 15 Augustus 19ö! tot en met 15 November 1950 de gelëgcnheit zal worden opengesteld tot inwisseling vat de oude zilveren kwartjes en nikkele. stuivers en van de tijdens de Duitse bezet ting uitgegeven zinken kwartjes en stuivers De inwisseling kan tot elk bedrag geschie den bij alle postkantoren, bij- en hulpkanto- ren der posterijen en poststations. De nomi nale waarde der ingeleverde munten word' vergoed in gangbare Nederlandse betaal middelen. De heer en mevrouw Tj, Poort-Jaeger Nickel geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon TJEERD. Djakarta, 15 Juli 1950. Djalan Versteegh 28. Getrouwd: B. H. WEENINK W. P. KREUGEL Heemstede, 22 Juli 1950. Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de belangstelling bij ons huwe lijk ondervonden. Zandvoort, Brederodestr. 3. Heden overleed geheel onverwacht na een kort stondige ziekte tot onze grote droefheid onze lieve zorgzame man, vader, be huwd- en grootvader HENDRIK HEIDA in de leeftijd van 70 jaar. Zij die hem gekend heb ben, weten wat dit verlies voor ons betekent. Uit aller naam: J. Heida-van Berge Haarlem, 19 Juli 1950. Reggestraat 16. Het stoffelijk overschot is opgebaard in het Zieken huis St. Joannes de Deo. De teraardebestelling zal plaats vinden op Maan dag 24 Juli a.s. te 12.15 u. op de Noorderbegraaf plaats. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader en broeder Mr. K. S. VAN KAPPEN Oud-Directeur der Alge mene Hypotheekbank te Amsterdam in de ouderdom van 66 jaar. Aerdenhout: G. van Kappen-Greeuw Voorburg: K. S. O. van Kappen J. J. van Kappen- Moorman en kinderen Wassenaar: A. Helder-van Kappen H. K. Helder Aerdenhout, 21 Juli 1950 Zonnebloemlaan 9 A. De crematie zal plaats vinden op Dinsdag 25 Juli a.s. te Driehuis-Wester- veld, na aankomst vari trein 11.58 uur. Geen toespraken Geen bloemen. Geen bezoek. Algemene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze ge liefde moeder, behuwd- moeder en grootmoeder ELEONARE ADèLE GIBSON wed. van de heer A, J. F. Vis in de ouderdomvan 60 jaar. pjacarta: Ir. J. Ch. C. Vis L. Vis-ten Seldam Anneke. Haarlem, 21 Juli 1958, De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 25 Juli a.s. te 12 uur op de algemene begraafplaats te Haarlem. .Condoleance-adres Fre derik Hendriklaan 9, Hrl. Bij mijn vertrek naar Australië roep ik al mijn vrienden en kennissen een hartelijk vaarwel toe. M. OOSTERBAAN-BAK Reitzstraat 73. A. J. C. Hop Tandarts AFWEZIG TOT 14 AUG. In Luxe Banketbakkerij ii plaats voor een nette 2e WINKELJUFF8, Brieven met opgaaf vorig; betrekking, salaris enz, der no. 5952. H. J. James Tandarts GEEN PRAKTIJK tot 19 Augustus. Alleen spoedgevallen tel. K 08 boodschappendienst en aan huis te bevragen; W. Kramer Tandarts Delftlaan 77, Haarlem-Nrd. AFWEZIG TOT 7 AUG. D.W.de Bijll Nachenius Oogarts AFWEZIG van 24 Juli tot 14 Aug. G. Deetman Tandarts AFWEZIG t/m. 14 AUG. Voor waarneming zie raam biljet, Dr. W. L. Ladenius AFWEZIG TOT 21 AUG. E. L. Nauta Chirurg PRAKTIJK HERVAT J. E. ten Hones Tandarts GEEN PRAKTIJK tot 7 Augustus a.s. C. J. Sindram Tandarts Uitsluitend v. tandregulatie. AFWEZIG TOT 7 AUG. a.s. Vanaf 31 Juli a.s. voor spoed gevallen Tel. 24382. BELASTING DOHSULTATIEBU RE AU A. L F. LEVERINGTON Allo belastingzaken Medewerkers E. J. de Boer, Oud-lnsp. d. Bel. D. Sweepe, Oud-Ontv. d. Bel. Mr. Dr. B. J. F. Stelnmetz, Bel. jur. Mr. Dr. N. J. Feldmann, Bel. jur. N. A. Schol, Cand. Notaris. Amsterdam to Helmersstr. 95 Tel. 85508 Haarlem Ged. Oude Gr. 11 B Tel. 12468 Recherche- en Informatie- bureau Frans Halsstraat 23, tel. 15596 VERKOOPSTER Biekmann, manufacturen, Rijksstraatweg 86 H.-N. Tel. no. 22532. Gevraagd voor een neutrale kleuterschool, Jan Campert Kleuterschool, te Velsen in bezit van acte A. Eigenhandig geschreven sol licitaties worden binnen .7 dagen ingewacht bij het se cretariaat v. d. Vondellaan 57, Driehuis, Gem. Velsen. Gevraagd gedurende Augus. tus-maand aan zee, Bredero. destraat 93, Zandvoort voor de huishouding. Intern of extern, kunh, koken. Aan. melden: Mevr. Terheyden, Oranje Nassaulaan 77, Am- sterdam-Z. Tel.-96493, Gevraagd: halfw. Spuiter en fl. Jonger v. de metaalindustrie. Aanig Zuiderstraat 37 of Wilgen- straat 84. 2 stud, jonge meisjes zoeker gestoff. Er. no. 2204 Wensing's Adv, Bur., Tempeliersstraat 3" WONSNGRUJL Aangeb. pr. vi-, le Flat, S1 dionkade, A'üam, pr. uitz., blokverw., 4 k., badk., bo ven 1 k. huur f 52 en verw.. w. w. f 32. Gevr. vrijst. huis- jej buiten, pl.rn. 4 li., badk. of douche. Uiterste huur prijs f 40. Br. ond. U. N. 2395, Adv. Bur. De la Mar, A'dam AMSTERDAM-HEEMSTEDE Gevr. te Heemstede of omg. ruime woning. Aangeb. te A'dam-W. mooie woning, op gezellig druk kruispunt. Bo en Lommerweg-Adm. de Ruyterweg. Bev. 1 gr. huisk, 1 gr. slaapli., 1 zijk., gr. keu ken, hall, W.C., badcel, ver anda, zolderkamer. Huut f 32,10 per maand. Brieven Boekh. D. v. Mourik, onder leltter A. H. Heemstede. Wegens vertrek HALVE VILLA m. garage aan Hoofdweg te Sassenheim te koop m. gun- stige Rijksfinanciering, Koop prijs f 27.000. Brieven onder no. 5951. Vrij HUIS te koop Vrij van huur. Onmiddellijk leeg te aanvaarden. Solide, ruime en moderne woning met achtertuin, schuur en vrije poort. Bouwjaar 1938, Ligging omgeving R.K. Kerk ten Noorden Jan Gij zen kade Haarlem-N. Kooppr. f 10.000 n. v. o. n. Inl. Trustkantoor Plein 13, Haarlem. TE KOOP:. ELEGTROLUX KOELKAST inhoud 140 liter. Te bevra gen: tel. 26474 Cs avonds ftè 6 uur.) Super Six Cabriolet. loeder- bekleding f 1100, Garage' van Wijk, Overveen. Te koop: BRANDKAST merk Kastner, houten bureau en boekenkast. Te bevragen tel. 27853.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 8