Haarlems Dagblad •ro Verdeeldheid bij de tegenstanders van de Koning verzwakt de actie Noord-Koreanen rukken in snel tempo op in het Zuid-Westen SED neemt de verantwoordelijkheid der West-Duitse communisten over 65e Jaargang No. 19609 Hoofdkantoor: Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon Directie, Hoofdredactie, Redactie en Administratie 15295 (zes lijnen). Bijkantoor Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Telefoon 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Telef. 15295. Hoofdredacteur: Robert Peereboom Dinsdag 25 Juli 1950 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks behalve Zon- en Feestdagen. Abonnementsprijs per week 35 cent, per kwartaal 4.50. Franco per post 5.Postgiro 273107. Advert.tarieven op aanvraag bij de Administratie en «©ptetbte ÏJaariemsdjc «Tourant (traio t6?6) Directie: P. W. Peereboom en Robert Peereboom Betrekkelijke rast in België Ook in de socialistische partij heerst geen eenstemmigheid over de te volgen taktiek BRUSSEL (United Press) Socialistische leiders moesten toegeven dat zij zich het initiatief in de Koningskwestie afhandig hadden laten maken. Ettelijke promi nente socialisten zeiden dat zij niet op voldoende steun van de arbeiders konden rekenen om hun stakingsplannen effectief te maken. Er is een breuk ontstaan in de socialistische partij tussen de sterk revolutionnaire vleugel onder leiding van Buset en de meer gematigde socialisten onder Paul Henri Spaak. Een bijeenkomst van het uitvoerend comité van de socialistische partij liep op niets uit. Er werd "een zwak en vaag gesteld communiqué uitgegeven waarin gesproken werd over toe komstige acties van de socialisten. BRUSSEL (ANP). Van ernstige orde verstoringen in België is nog altijd geen sprake. De demonstraties van de Konings- gezinden overtreffen in aantal verre die der tegenstanders, doch zij blijven zich in hoofdzaak tot Vlaanderen beperken. Uit vele steden in het Vlaamse landsdeel wordt een feestelijke viering van de terugkeer van de Vorst gemeld en nog' altijd arriveren deputaties met bloemstukken en honderden telegrammen bij het koninklijk slot te Laeken. Daarentegen blijven de tegenstanders van de Koning volharden in een afwach tende houding. Het socialistische „Nationale Comité voor Gemeenschappelijke Actie" heeft na zijn bijeenkomst van gisteren bekend gemaakt dat „in de komende dagen en weken de maatregelen ten uitvoer zullen worden ge legd, die in de tweede fase genomen zijn". Zij zullen volgens de oproep bestaan uit „volstrekte weigering van elke samenwer king en uit het actief verzet". Het bestuur der socialistische partij moet nog trachten dit „actief verzet" een concrete gestalte te geven. De tegenstanders van de Koning blijven verdeeld. Het socialistische partijbestuur wil de communisten liever op een- afstand houden, doch deze doen hun best om strijd baar contact met andere tegenstanders te krijgen. i Stakingen en aanslagen Tn het mijngebied van Luik zijn volgens het socialistische partijblad Le Peuple wilde stakingen voorgekomen in een viertal mijnen. In het industriegebied ten Zuiden van Brussel is, naar wij vernemen, eveneens een propaganda-actie gaande voor het hou den van wilde stakingen. Volgens de eerste belichten uit de pro vincie hebben tot dusverre zesduizend arbeiders het werk neergelegd in stakingen in de kolenindustrie en kleine- onder nemingen in Luik, Charleroi, Mons en Tubize. Een woordvoerder van het door de socia listen beheerste Algemeen Vakverbond ver klaarde dat de stakingen een spontaan protest tegen Leopolds terugkeer waren. Te Leuze, vlak bij de Frans-Belgische .grens, hebben anti-Leopoldisten een stuk uit de rails gehaald van de spoorlijn waar langs gewoonlijk Vlaamse mijnwerkers naar Wallonië reizen. Het was een tweede incident van deze aard, dat in de laatste Leopold-postzegels Belgische philatelisten haastten zich heden om de eerste postzegels met het por tret van Koning Leopold, te kopen. Het socialistische blad „Le Peuple" heeft zijn lezers aangeraden de nieuwe postzegels bij wijze van protest onderste boven te plak ken. Russische druk in het Midden-Oosten BEIROET' (United Press). Syrië en Libanon hebben van Russische zijde sterke druk ondervonden om neutraal te blijven, alvorens zij besloten de actie van de UNO in Korea te steunen. Sovjet-diplomaten zouden getracht heb ben de regeringen van deze beide Levant- landen ervan te overtuigen dat zij. hun eigen belangen niet zouden dienen met steun te verlenen aan de Amerikaanse politiek van interventie in Korea. De Sov jet-Unie wees erop dat de houding van Egypte voor de Arabische landen een voor beeld moest zijn. Ook Egypte oefende druk uit op beide landen om neutraal te blijven en ander zijds deden Groot-Brittannië en de Vere nigde Staten hun uiterste best om Syrië .en Libanon over te halen de actie van de UNO in Korea te steunen. Uiteindelijk zijn beide regeringen tot steunverlening over gegaan. Britse regering wil voorbereid zijn op atoombombardementen (United Press). De Britse regering deelde gisteren in het Lagerhuis mede dat zij de opleidingscentra voor luchtbescher- mingspersonéel heeft heropend en opdracht heeft gegeven de opleiding te concentreren op bescherming tegen de gevolgen van een aanval met atoombommen, omdat zij heeft ingezien dat Engeland in een komende oorlog waai'schijnlijk het doelwit van der gelijke aanvallen zal worden. Geoffrey de Freitas, onderminister van Binnenlandse Zaken, die het besluit tot heropening van de opleidingsscholen be kend maakte, zei, dat de regering vandaag een „handboek met betrekking tot de oor logvoering met atoombommen" zal publi ceren. Hij deelde mede dat het handboek een zeer belangrijke publicatie is en niet een op korte termijn en vlotweg geschre ven brochure. Explosies in Portsmouth veroorzaakt door sabotage Premier Clement Attlee heeft het Britse Lagerhuis medegedeeld dat het opblazen van de negen munitieschuiten te Ports mouth op veertien Juli j.l. te wijten was aan sabotage. Het is. nog niet mogelijk ge weest vast te stellen, wie de sabotage heeft bedreven. drie dagen in deze streek plaats vond. In het geheel hebben sinds vorige week Dins dag vijf van dergelijke terroristische daden plaats gehad, zonder persoonlijke ongeluk ken te veroorzaken. In de Brusselse voorstad Elsene is Maan dag een bom ontploft in het souterrain van een herenhuis. De bom is door het rooster van het souterrain naar binnen geschoven. De ontploffing heeft ernstige materiële schade aangericht, doch geen persoonlijke ongelukken ten gevolge gehad. Het huis wordt bewoond door een inge nieur van een brouwerij, die evenwel buiten het politieke leven staat. Men neemt daarom aan dat de aanslag bedoeld was op het naastgelegen huis van de bekende industriële familie Solvay. De heer Solvay wordt te Brussel beschouwd als een der financiers van de royalistische propaganda voor de volksraadpleging. Russen op Brits oefenterrein Twee groepen Sovjet-Russische officie ren zijn zonder vergunning op het oefen terrein van het Britse leger bij Hohne in de Britse zone van Duitsland geweest, waar Dinsdag gemeenschappelijke Brits- Deens-Noorse manoeuvres beginnen. Zij kwamen in twee auto's met nummerbor den van de Britse zóne en zouden afkom stig zijn geweest van de Sovjet-Russische militaire missie bij het Britse Rijnleger te Bad Salzuflen. Amerikaanse oorlogsschepen naar Gele Zee om Korea's Westkust te beschieten m.: -- - -> Vluchtend voor de oprukkende Noord-Koreanen. scharen Zuid-Koreaanse kinderen zich bij de terugtrekkende Zuid-Koreaanse soldaten, op weg naar veiliger oorden. Reimann en zijn volgelingen mogen alleen nog maar voor de vrede strijden BERLIJN, (Reuter). Op de slotbijeen komst van het Congres van cle (communis tische) Socialistische Eenheidspartij in Oost-Berlijn, dat vijf dagen heeft geduurd, is éénstemmig een resolutie aangenomen, waarin staat: „De West-Duitse communis tische partij zal een leidende rol blijven spelen in de strijd der West-Duitsers voor de vrede. De S.E.D. heeft echter óók in de West-Duitse staat de verantwoordelijk heid voor de uitvoering van een politiek voor geheel Duitsland overgenomen". In de resolutie wordt herhaald, dat de West- Duitse communistische partij er niet in geslaagd is de massa van het volk in West- Duitsland tot zich te trekken. De Oost-Duitse president Wilhelm Pieck en de Oost-Duitse premier Otto Grotewohl werden als voorzitters van de S.E.D. her kozen. Politieke waarnemers in West-Ber- lijn verwachten, dat Walter Ulbricht, de Oost-Duitse vice-premier, tot secretaris generaal zal worden gekozen. Tenslotte werd een manifest goedge keurd aan het gehele Duitse volk dat de aansporing bevat „alle oorlogsvoorberei dingen te verijdelen". Duitse en buitenlandse communistische leiders wekten in een massavergadering in de „Lustgarten", welke gisteravond werd gehouden, op tot solidariteit van het vredes- front tegen „de Westelijke oorlogsvoorbe reidingen". Federale politie De geallieerde Hoge Commissie in West- Duitsland voert thans besprekingen over het geven van vergunning aan de elf West-Duitse staten om een federale po litiemacht te vormen. Er is nog geen over eenstemming bereikt, daar de Fransen tot nu toe tegen zijn geweest. Een Amerikaanse woordvoerder te Ber lijn heeft de berichten, dat de Russen hun strijdkrachten in Oost-Duitsland met vijf gemotoriseerde legers, een leger stoottroe pen en duizenden tanks hebben versterkt, „fantastische verdraaiingen" genoemd. APRIS-troepen op Neira Troepen van de APRIS zijn thans ook op Neira geland, zo meldt radio Ambon. Gevechten tussen de Indonesische strijd krachten en die van de Molukken zijn reeds aan de gang. „Evenals de meeste andere legers ter wereld maken de Russen gebruik van het mooie weer in de zomermaanden om leger- manoeuvres te houden", aldus de woord voerder. „Wij geloven, dat dit op het ogen blik ook in de Sovjet-Unie het geval is. Mogelijk heeft dit geleid tot verwarde be richten over troepenversterkingen". Ook Britse functionarissen verklaarden van mening te zijn dat deze berichten on gegrond zijn. Bij aanvaring overboord geslagen en verdronken Maandag zijn een motorjacht en een sleepboot op het Merwedekanaal bij Die- men met elkaar in botsing gekomen. Een van de opvarenden van het jacht, de Am sterdamse gemeentearbeider C. Ekman, is over boord geslagen en yerdronken. Noors schip gezonken in de Westerschelde In de Westerschelde bij Vlissingen is het Poolse s.s. „Baltyk", groot 7000 ton, in aanvaring gekomen met het Noorse s.s. „Songa", dat 2000 ton meet. De „Songa" is gezonken, nadat de bemanning door de „Baltyk" aan boord was genomen."' Jongeman te Wijk aan Zee verdronken Zij die in een bosi'ijke omgeving wonen kennen nog steeds het gevaar van ixx zee baden en spelen niet. Dit is Zaterdag voor de zoveelste maal weer ecxxs gebleken. De 21-jaiüge A. H. uit Enschede, die Vrij dag met zijn verloofde in Wijk aan Zee „exx pension" was gekomen, is het slacht offer van de zee geworden. Het tweetal was bezig met balspel in zee en wel in de directe omgeving van het wrak van de Heemskerk IV. Door het steeds wisselend tij is rond dit wx-ak een diepe geul getrokken. De jongeman, die de zwem kunst xxiet machtig was, verdween onder water en is, zoals later medisch werd ge constateerd, een onmiddellijke verstik kingsdood gestorven. Mejuffx-ouw S. G., zijn verloofde, kon zich aan het wrak vastgrijpen en dit redde haar het leven. Haar geroep om hulp werd gehoord door de badmeester van het Noorderbad de heer J. Smit, die haar in veiligheid bracht. Twee militairen naar de T.N.I. iepen over Doordat een harde wind pal op de kust staat, blijft er niet veel strand voor de tent bewoners over. Bij vloed zijn het slechts enkele meters die de zee van de eerste tenten scheiden, maar de echte str andlief hebbers dragen het gelaten, ook al kunnen se de zonnige dagen tellen. Binrxenkort zullen voor de kx-ijgsraad twee militairen terecht staan, die in Indo nesië naar de T.N.I. zijn overgelopen. Deze militairen, A. H. M. H. en F. A. W. zijn in 1948 uit de gevangenis van Soerabaja, waarin zij wegens het begaan van een oxxregelmatigheid waren opgesloten, ont snapt en zijn bij Malang naar de T.N.I. overgelopen. In het begin van dit jaar werden zij door de militaire politie in Soerabaja aangehouden, waax'na zij naar Nederland zijn overgebracht. Curacao heeft tharis 100.000 inwoners Curagao heeft zijn 100.000ste inwoner gekregen. In grid Maria Albertus bleek bij de registratie van het bevolkingsregister op 19 Juli de 100.000 te hebben volgemaakt. Duikboten voor Canadese kust Het Canadese ministerie van defensie is al twee weken bezig met een onderzoek naar berichten van vissers over duikboten, die aan de Atlantische kust waren gesigna leerd, aldus is van de zijde van de marine medegedeeld. Het eerste bericht kwam drie weken geleden binnen en het laatste Za terdag uit New Foundland. Volgens een woordvoerder van de Canadese marine zou uit deze berichten zijn op te maken, dat ten minste één duikboot zich binnen de Canadese terx-itoriale wateren, zonder duidelijke kentekens, ophield. Vice-admiraal Mainguy, de bevelhebber van de Canadese Atlantische vloot, deelt mee. dat twee Canadese fregatten en een anti-duikboot-luchteskader opsporingen doen in de Canadese wateren waar reeds zeven maal een ixiet-geïdeixtificeerde duik boot is gesignaleerd. Koningin zal nationaal padvinderskamp bezoeken Koningin Juliana zal zich op 2 Augustus naar Ommen begevexx, waar de verken ners van de Katholieke jeugdbewegixxg en van de Nederlandse Padvinders een natio- naal kamp houden. De Koningiix zal de opening vaxx het kamp, dat tot 10 Augustus duux't, bijwonen. Ook Prins Bexmhard zal de verkenners op een der kampdagen be- zoekexx. De Koning Ls voornemens op 2 Augustus ook een bezoek te brengen aan Dedems- vaart. Rotterdams meisje werd na bevrijding geliquideerd Enige weken na de bevrijding werd uit een gracht te Rotterdam het stoffelijk overschot van een jonge vrouw, K. ten H., opgehaald. In het begiix van dit jaar zijn zeven verdachten aangehouden, voor malige leden van de Rotterdamse illegali teit, die vexklaai'den dat zij het meisje schuldig achtten aan het verraad van hun commaxxdant, de K.P.-leider „Rob" en haar deswege na de bevrijding om het leven hebben gebracht. De verwijzings- c-fficier van de generale staf, die van oor- de^l was, dat een liquidatie na de bevrij ding indruist tegen de beginselen vaix een rechtsstaat, verwees vier van de verdach ten naar de lcrijgsx'aad. De zaak tegen de drie andere is ingetrokken ómdat zij op bevel vaix hun K.P.-comixiandant zouden hebben gehandeld. Het dossier vaix de zaak tegen de vier hoofdverdachten, H. J. S„ J. A. de G., A. van der H. en H. van T., die niet in hechtenis zijn genomen, berust thans bij de officier-commissax'is van de krijgsraad. Deze wordt in zijn onderzoek bemoeilijkt door het feit, dat vele getui gen nog niet zijn achterhaald. Sommigen zijn alleen bij hun schuilnaam uit de ille galiteit bekend. Daardoor zal het waar schijnlijk nog enige maanden duren, voor dat de auditeur-militair kan beslissen of deze zaak voor de krijgsraad zal dienen. Het onderzoek heeft tot dusverre nog geen bewijs opgeleverd voor de stelling, dat K. ten H. verraad zou hebben gepleegd. Even min is haar rol in de illegaliteit duidelijk omschreven kunnen worden. (Reuter en United Press). Behalve bij Jongdong-, waar sterke Noord-Koreaanse strijdkrachten tevergeefs storm liepen op de Amerikaanse stellingen, zijn de communis ten, die zich over Zuid-West-Korea ver spreiden, weer overal opgerukt. Zij bezetten de belangrijke haven Mokpo en vorderden daarna 32 km. Voorts veroverden de Noord- Koreanen de stad Namwon op 120 km ten Zuid-Westen van Taegoe en rukten van daar weer 25 km verder op. Radio-Pyon gyang meldde tenslotte de verovering van Poun op 32 kilometer ten Noord-Oosten van Taejong. Op het centrale front kreeg de eerste Amerikaanse cavalerie-divisie zware druk van de Noord-Koreanen te verduren, die Jongdong wilden bezetten. Infanterie, guerilla-stx-ijders en met automatische wa pens uitgeruste cavalerie deden hier voort durend aanvallen, maar zij slaagden ex- niet in terrein te winnen. De Noord-Kore aanse infiltratie-tactiek mislukte hier door de maatregelen die de Amerikanen terzake de evacuatie der burgerbevolking hadden getroffen. De Noord-Koreanen die onder zwaar vuur van de Amex-ikanen kwamen te liggen, maakten tenslotte rechtsomkeert en vlucht ten. Ook bij Hamtsjang moesten de Noord- Koreanen terrein prijs geven. Bij Jongdok voeren de Zuid-Koreanen een stei-k aggres- sieve strategie. Inmiddels is een vrij sterke vijandelijke eenheid er in geslaagd zich achter de Ame rikaanse eei-ste cavalerie-divisie te nestelen, die zij in de rug aanvalt. De commandant van de eerste divisie, generaal Hobax-t Gay, verklaarde dat de situatie ernstig was. Hij zou echter .alles in het werk stellen om de positie van zijn strijdmacht te handhaven. Er wordt nog steeds hevig om Jongdong gevochten. Ten Noorden van Kometsjon sloeg de 25ste Amex-ikaanse infanterie divisie een aanval van de Noord-Kox-eanen af en vernietigden zes tanks. Volgens MacArthur bestaan de voorhoeden van de Noord-Koreanen, die in snel tempo door Zuid-West-Korea oprukken, alleen uit guerilla-groepen. Pescadores beschermd De Amerikaanse regering heeft inmiddels officieel aangekondigd dat de eilanden groep der Pescadores voor de Zuid-West kust van Formosa door de Amerikaanse marine-strijdkrachten zal worden verde digd, wanneer zij door de Chinese commu nisten zou worden aangevallen. De Pesca dores omvatten 24 bewoonde eilanden en hebben een bevolking van 75.000 zielen. Veiligheidsraad bijeen De Veiligheidsraad zou vandaag op ver zoek van de V.S. bijeenkomen om het eer ste rappoi'f van Mac-Arthur over de toe stand in Korea te bespreken. Volgens be richten uit diplomatieke kringen in Washington heeft de Indiase premier Pan dit Nehroe een geheime boodschap gezon den aan Dean Acheson. waarin hij nog maals een beroep op hem doet om de Chi nese communisten in de Veiligheidsraad toe te laten en daarvoor niet als voox-waar- de Le stellen, dat de Noord-Koreanen zich eexst achter de achtendertigste breedte graad terug moeten trekken. Uit Londen wordt gemeld, dat het Britse kabinet over weegt enige duizenden soldaten naar Ko rea te zenden. Attlee en Shinwell zouden hieromtrent vandaag in het Lagerhuis een verklaring afleggen. Het Amerikaanse ministerie van defen sie heeft een vërlieslijst gepubliceerd, vol gens welke de Amex-ikaanse verliezen op Korea zouden bestaan uit 48 doden, 75 zwaar gevonden, 225 licht gewonden en 229 vex-misten. Jongdong gevallen De uitgeputte Amerikaanse infanteristen, die zich in Jongdong tegen een grote over macht moesten verweren, hebben zich thans uit de stad teruggetrokken, zo werd heden gemeld. Een woordvoei-der van het achtste Ame x-ikaanse leger heeft medegedeeld, dat de Noord-Koreanen, die langs de Zuid-West kust oprukken, zich Maandag hebben meester gemaakt van Haenan, op de uiter ste punt van het schiereiland, op ongeveer dertig kilometer ten Zuid-Oosten van Mokpo, en van Koerje, op 25 kilometer ten Zuiden van Namwon. Het woord is aan W ij li a e n d t s F r a n c k e n De kunst van luisteren is moei lijker dan die van spreken. Washington wil Marshall dollars aan wapens besteden WASHINGTON. (Reuter). De Ame rikaanse regering overweegt het besteden van Marshall-gelden aan militaire pro jecten in West-Europa, zo heeft de demo cratische senator Connally verklaard na 'n besloten zitting van de senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen, waarin de minister van Buitenlandse Zaken, Dean Acheson een verklaring heeft afgelegd. Connally achtte het mogelijk, dat de re gering, alvorens het Congres met reces zoa gaan, meer gelden voor de wapenhulp aan Europa zal vragen. Benelux en de Nederlands* betalingsbalans (Van onze parlementaire redacteur) Ongetwijfeld is te verwachten, dat zich nog wel enige moeilijkheden met be trekking tot het vraagstuk van de Neder lands-Belgische betalingsbalans zullen vcox-doen, eer men de volledige Economi sche Unie zal kunnen verwezenlijken. Niettemin is men er in Den Haag van overtuigd, dat de moeilijkheden niet on overkomelijk zullen zijn. De minister van Financiën, prof. Lief* tinck, heeft er bij de parlementaire go* dachtenwisseling over de Deviezennota aandacht op gevestigd, dat Nederland dank zij de regeling van de Europese Betalings unie, door zijn handelsverkeer met be paalde landen de in die landen gevormde betalingsovei'schotten zal kunnen gebrui ken om betalingstekorten elders te dekken. Dit is een van de mogelijkheden, die men straks, als de Europese Betalingsunie goed werkt, zal kunnen toepassen met het oog op de betalingsvex-houdxngen ten aanzien van België. Er bestaat dan ook niet de minste reden te veronderstellen, dat voor de verwezenlijking van de Economische Unie van de Benelux nodig zal zijn, dat België een buitensporige hoeveelheid Ne derlandse waren zou moeten invoeren. In België hebben geruchten de ronde gedaan over uitstel van de conferentie, die eind dezer maand te Ostende tussen de Benelux-ministers zal worden gehouden. In Den Haag noemt men die geruchten volkomen opgegrond. Amerikaanse oud-strijders dan ken Maastricht's burgemeester Twee vertegenwoordigers van het Ame rikaanse legioen „Georges N. Graig" een bond van oud-strijders in Amerika, welke ongeveer vier millxoen leden telt hebben aan de burgemeester van Maasr tricht, mr. W. baron Michiels van Kesse- nich, dè ere-medaille voor bijzondere ver diensten uitgereikt van het legioen uit waardering voor hetgeen de burgemeester en zijn echtgenote hebben gedaan voor de Amerikaanse troepen na de bevrijding van Zuid-Limburg en voor het doen adopteren der Amerikaanse graven op het kerkhof „Margraten". Vrachtauto ramt autobus met kinderen Politie zoekt bestuurder van personenauto Maandagmiddag waren vier 'autobussen met kinderen uit Simpelveld in Limburg op weg naar Westkapelle, waar de kinde ren onder auspiciën van de stichting „Het Vierde Prinsenkind" hun vacantie zouden doorbreien. Nabij Kloetinge wilde de bestuurder van een personenauto, die kans had gezien tus sen de eerste en de tweede bus te komen, de eex'ste bus voorbijrijden toen een vrachtauto naderde. De chauffeur van de ze vrachtauto week ver naar rechts uit. Zijn wagen raakte een paal in de berm, schoot daardoor naar links, ramde de tweede bus en reed een sloot in. Vracht- auto en autobus werden ernstig bescha digd, De chauffeur van de vrachtauto en zijn zoontje, dat bij hem in de cabine zat, en twee kinderen in de autobus werden niet ex-nstig gewond. De bestuurder van de personenauto is doorgereden. De rijkspolitie in Kloetinge zoekt hem thans. H|T WEER AFGEBEELD zorgde, zich naar Zuid-Scandiname verplaats,i waardoor nu iTde ZtzTM- selijk storm woedt. De genoemde depressie maakt deel uit van een gordel van lage luchtdruk, die zich over de Far Oer naar het Zeegebied tussen IJsland en Groenland uitstrekt West-Europa blijft daardoor in een Wes- telijke luchtstroming, waarin enkele zivakke storingen voorkomen. Een van deze storingen naderde vanmorgen Ier land en deze zal vanavond of vannacht het iveer lijdelijk in ongunstige zin be ïnvloeden. Weerbericht ENKELE BUIEN Verwachting, medegedeeld door het K.N M.I. in De Bilt, geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond, opgemaakt te 10 uur: Vrij vee! bewolking met enkele regen- of onweersbuien. Aanvanke lijk veranderlijke wind, later meest matige wind uit Westelijke richtin gen. Weinig verandering in tempe ratuur. 26 Juli: Zon op 4.52 uur, onder 20.40 uur Maan op 19.28 uux\ onder 0.49 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 25 Juli: Hoog water: 11.45 en 00.00 uur. Laag water: 7.07 en 19.47 uur. Woensdag 26 Juli: Hoog water: 0.19 en 13.04 uur. Laag water: 8.23 en 21.03 uur.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 1