I DUYVIS' LIVORNO 't OPKLAPBEDDEN PALEIS DUURSMA spuit alles S. O. s. 2e meisje jongste bediende (m.) N z£$- CHOPIN AVOND THEO v. d. PAS Te koop in Velserbeek te Velsen Verloren HILARIUS - FOTO - KINQ Villa Duinlust- BRAMEN Wat is er gezonder dan lever? MEISJES bekwaam chemisch strijkster Vele meisjes Grootwerkers en meisjes Groentjes Maandag 7 Augustus 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant 6 Velserbad gesloten op last van B. en W. Hygiënische toestanden de aanleiding He: gemeentebestuur van Velsen heeft besloten de vergunning tot exploitatie van het Velserbad het enige overdekte zwembad aldaar met ingang van heden in te trekken. Reeds maanden waren er bezwaren tegen de hygiënische toestanden in dit zwembad, waarop de directie voort durend reageerde met de mededeling, dat er geen geld beschikbaar was om het bad op te knappen. Er is toen door de gemeente een ultimatum gesteld om alsnog de meest voor de hand liggende hygiënische voorzie ningen te treffen, zoals het aanbrengen van kranen aan de douches, het stof- en vuilvrij houden van het hele gebouw en het perio diek laten onderzoeken van hèt water, maar de in het ultimatum gestelde termijn verstreek zonder dat er voldoende gebeur de. Tenslotte, heeft de gemeente in overleg met de geneeskundige dienst de order ge geven het bad heden Maandag 7 Augustus, te sluiten. Verkeersongeluk op de Zijlweg Een fietser, die Zaterdagavond omstreeks kwart over tien op de Zijlweg linksaf de Bilderdijkstraat wilde inrijden en daartoe wel de hand uitstak maar niet achterom keek of de weg vrij was, werd door een achteropkomende auto, ondanks het krach tig remmen van de bestuurder, aangereden. De fietser viel en is met een heupfractuur naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo gebracht. Politie heeft slechts algemeen toezicht op parkeerplaatsen Ter rectificatie op onze reportage over de bewaking op de Haarlemse parkeer plaatsen, die wij in ons nummer van Zater dag publiceerden, zij vermeld, dat de poli tie niet tot taak heeft een speciaal doch slechts een algemeen toezicht op deze par keerplaatsen uit te oefenen. Het opschrift dat men op de regu's aantreft, is dan ook niet door de politie mede-geredigeerd, al dus wordt ons meegedeeld. Bakfiets plompte in Bakenessergracht Door een plotseling opgetreden defect aan de stuurinrichting kon de bestuurder van een met loodgietersmaterialen beladen transportfiets Zaterdagochtend op het hellende wegdek van Korte Jansstraat naar Bakenessergracht zijn voertuig niet meer houden. Zelf wist hij er bijtijds af te springen, doch de driewieler tuimelde in de gracht, daarbij een op de wal liggende kano meeslepende. De bakfiets kon door de omstanders op het droge worden ge trokken. maar de lading, die ëen waarde van enige honderden guldens vertegen woordigt, moet nog opgevist worden. Achter de Kouseiiberg ligt de vacantie Hieronder volgt het relaas van een Heemsteeds meisje dat, zoals vele van haar studiegenoten plegen te doen, een lonend baantje zocht in een bedrijf ter wille van een vacantie-zonder-geldzorgen. Het Gewestelijk Arbeidsbureau, dat werk lustige meisjes graag ter wille is, vond een plekje voor haar in eenkousenfabrieki In dit verhaal heeft zij haar indrukken weer gegeven. Als je voor de keus staat, gèla te ver dienen om de wereld in te trekken of die lange studïeloze weken van je vacantie thuis rond te hangen, dan weet je gauw wat je te doen staat. Je kiest immers het vrije genieten boven alles? Zo werd ik dan pardoes van de vertrouwde schoolbanken in de maatschappij gezet: ik had mijn diensten aangeboden bij een kousenfa- briek. Te midden van kousen, mensen, dozen en radiomuziek plakte ik „Alï", „Willy", „Lilian" en „Gladys", op dege lijke kousen en maatnummertjes op keu rige halve dozijntjes. Ik schoof dunne, ragfijne kousen voorzichtig in eellophaan- zakjes en onderwijl zoemde het in deze bijenkorf der mensen en uit de loud speakers schalde een lofzang op „Mooie Antje". Die eerste avond zat ik soezerig aan tafel en op een niet verstane vraag ant woordde ik flauwtjes: „Ja, maat ne gen-en-een-half. Maar allés went en na een paar dagen begon ik plezier te krijgen in de rusteloze activiteit' die bij de fabriek hoort. Jongens liepen af en aan met hoge stapels dozen, gevuld met alle soorten kousen, waaronder de zo begeerde nylons. Voordat de kousen naar de expe ditie gaan om naar alle hoeken, van Ne derland of naar het buitenland te worden verzonden moeten ze eerst door honderden handen-paren zijn gegaan: mannelijke handen achter de breimachines en vrouwe lijke handen, die ze afwerkten en inpak ten. Ik plakte. Lilian, zijde met zijde, maat negen, maat tier.Een aarzelende stem zette een liedje in endaar had je haar weer: „Mooie Antje" tuimelde met haar vismandje de fabriek binnen, gedra gen op de stemmen van vele ijverige dames. Niet altijd is een dove te beklagen. Hij zou bijvoorbeeld niet hoeven te horen wat er allemaal aan te merken is op de levens wandel van die buurvrouw van de nicht van juffrouw Jansen en op het gedrag van haar man, die eigenlijk ook maar „een groot stuk ferdriet" is. Hij zou niet tot meeleven worden gemaand met juffrouw Pieterse die toch zo zwaar lijdt onder de activiteit van minister Lieftinck en zijn vazallen en met haar dochter die gek wordt van het gezemel van haar aanstaan de schoonmoeder. Hij zou niet hoeven ondervinden, hoe foeilelijk „Mooie Antje" wordt als ze te vaak op je trommelvlie zen rammelt. Te midden van die cacopho- nie heb ik mij Chopin, Mozart en Schu bert voor de geest gehaald en verlangd naar „muziek".... Maar de stapels dozen groeiden. Vrucht van het werk van honderden kleine scha- keltjes in een groot geheel, van vernuftige machines en van collegiale samenwerking. Ja, ook dat! Het was een onverwachte ont dekking voor mij, onervaren scholier, na die zes vreemde weken, vol verrassingen. Een extraatje op het verdiende geld! Nu lig ik dan te dromen onder de wijde blauwe lucht. De stilte is weldadig voor mijn vermoeide hersens. Rust en stilte. Nee. toch niet helemaal. In de verte mum melt een gramofoon. „Mooie Antje...." Ik zucht. Tot meer ben ik niet in staat. Paul Steenbergen gaat niet naar Comedia Dank zij de welwillende medewerking van Cor Hermus, directeur van de toneelgroep Comedia, heeft het bestuur van de Haagse Kunststichting de acteur en regisseur Paul Steenbergen kunnen benoemen tot mede directeur (met Cees Laseur) van het gezel schap ,.De Haagse Comedie". Paul Steenber gen' had zich namelijk reeds contractueel verbonden gedurende het nieuwe seizoen deel uit te maken van Comedia. Deze rege ling maakt een einde aan de moeilijkheden die ontstaan waren na de verijdeling van de benoeming van Joris Dïels. Bouw van 83 woningen Het bestuur van de Woningbouwvereni ging „Onze Woning" heeft de bouw van 83 woningen en een kantoorgebouwtje aan de Eksterstraat, P. C. Hooftstraat en de Ver- gieraeweg opgedragen aan het bouwbedrijf J. Weber en A. J. Wijsman te Bloemendaal. Zeer binnenkort zal met de bouw worden begonnen. Hulp. In officiële kringen te Beiroet (Liba non) heeft men de tekst ontvangen van een brief van koning Abdoellah van Jordanië aan president Truman. In deze brief zou Abdoellah hebben- verzocht om militaire en economische hulp voor Jordanië, Syrië en Irak ter bestrijding van het communisme. Deze landen, al dus de brief, vormen een natuurlijke economische en militaire eenheid, die in staat zou zijn communistische aggressie in het Midden-Oosten tegen te gaan. Zoals bekend, hebben de landen van de Arabische liga onlangs een collectief verdedigingspact aangegaan, waarvan zij echter Jordanië hebben büitenge- sloten. SCHEEPVAART Aardijk, 5 te R'dam v. Londen. Alderamin, 5 te R'dam v. Chittagong. Alcor. 5 verw. St. Vincent. Arnedijk, 3 te Brownville. Alblasserdijk, 5 te Vera Cruz v. R'dam. Amstelperk, 3 tet Singapore n. Djakarta. Andijk. 5 oass. Cape Hatteras. Averdijk, 4 280 m. NW. Bermuda. Aalsdijk, 5 14 u. v. R'dam. Algorab, 6 v. Buenos Aires te Concepcion verw. Akkrumdijk, 4 iet Hamburg v. R'dam. Aletta (t), 4 v. Port Dickson n. Telokanson. Armilla (t). 5 verw. Saigon v. Singapore. Agamemnon. 4 v. Puerto Cabello n. Guanta. Albatros. 4 1400 v. Bordeaux. Albireo. 7 ie R'dam v. Hamburg. Algenib. 6 te Rio de Janeiro. Alkaid. 5 v. Emden. AmsteldieD. 5 v. Madrasn. Calcutta. Aludra, 5 v. Buenos Aires n; Montevideo. Annenkerk, 5 pass. Kaap Nao n. Marseille. Abbedijk, 6 pas. Saba. Aldabi, 6 v. Santos n. Montevideo. Almkerk. 6 tet R'dam v. Hamburg. Arendsdijk, 7 tet Santos v. Montevideo. Arendskerk, 5 te R'dam v. Brisbane. Bengkalis, 5 tet Singapore. Boschfontein, 4 te Teneriffe. BoskooD, 4 v. Barranquilla n. Curacao. Bacchus. 5 v. Port au Prince n. Ciudad Trujillo. Beverwijk, 4 100 m. O. Catania. Bontekoe, 5 te Donggala v. Makassar. Bloemfontein, 4 v. Beira n. Pt Amalia. Baarn,- 4 1080 m. ZW. -v. Fayal. Caltex Pernis, 4 pass. Port Soedan. Berlage, 5 v. Dar es Salaam n. Lorenzo Mar ques. Boissevain, 5 pass. Sabang. Breda, 6 v. Balboa n. Guayaquil. Clavella, 4 130 m. ZW. Azoren. Cameronia, 3 te Fremantle. Chama (t), 2 v. Singapore. Chitral. 2 v. Aden. Congostroom, 4 v. Lagos n. Port Harcourt. Caltex Delft, 6 v. R'dam. Caltex Lëiden, 6 v. Rastanura. Caltex Pernis. 6 v. Suez. Castor, 6 te New York v. Caracol. Cistula, 5 pass. Finisterre. L Corilla, 6 pass. Socotra. Cottica, 7 te Plymouth. Caltex Utrecht. 6 210 m. NO. Guardafui. Delfland. 6 te IJmuiden verw. Diemerdijk. 4 te R'dam. v„ New York. Dalerdijk, 4 v. Portland n. San Francisco. Domb'urgh, 3 v. Port Lyautey. Duivendrecht, 5 v. Cristobal. Ehggano, 4 pass. Kp. S.t- -Vincent. Esso Rotterdam, 4 v. R'dam n. Aruba. Eisen burgh, 5 v. Londen te R'dam. Empire Brent, 4 pass. Elba Cape. Etrema (t), 3 1000 m. ZW; Fayal. Enggano, 5 pass. Gibraltar. Elmina. 5 te Accra v. Takoradi. Esso Amsterdam ft). 4 900 m. W.ZW. Madeira. Edam, 6 pass. Vlissingen. Ena, 6 v. Port Said. Esso Den Haag. 6 pass. Mona Island. Farmsum, 4 14 m. Z. Formantera. Friesland, 4 v. Blyth op de Thames. Felipes, 6 rede Makassar v. Pladju. Gaasterkerk, 5 te Walvisbaai. Garoet, 5 tet R'dam v. Londen. Gooiland. 4 pass. Kp. Verd. eilanden. Groote Beer, 4 100 m. N.NW. Perim. Gemma (I), 5 10 m. Z. Startpoint. Grootekerk, 6 te Dar es Salaam. Hecuba, 5 te R'dam v. A'dam. Helicon, 2 v. New York. Heemskerk, 5 te Barcelona vèrw. Haarlem, 4 v. Puerto Cabello n. Curacao. Helena. 4 v. Paramaribo. Hector. 5 ie Piraeus v. Tel Aviv. Hersillia. 5 verw. te Paramaribo v. Trinidad. Haarlem, 6 v. Curacao n. Aruba. Hecuba. 6 v. R'dam Hermes. 6 te Curacao. Hoogkerk, S te Zanzibar. Jupiter, 4 v. Lissabon n. A'dam. Joh. v. Oldenbarnevelt, 200 m. N.NW. Perim. Japara, 5 te Makassar v. La Buanbroko. Jaarstroom, 6 te Grandcess. Kedoe, 4 v. Aden. Kertosono. 5 te Saigon. Kelbergen, 4 pass. Kp. de Le Hague. Klipfontein. 6 v. Southampton. Laertes. 4 v. Djeddah. Langkoeas, 5 te Tj. Priok. Leersum, 4 v. R'dam n. New Orleans. Lieve Vrouwekerk, 4 te R'dam v. Basrah. Leopoldskerk, 5 v. Genua. Licuta (t), 9 verm. gereed dokken, daarna Sellhaven. Leerdam, 4 v. New York. Lombok. 4 1550 m. West Honoloeloe. Laagkerk, 6 v. Genua. Lissekerk, 7 tet -Basrah. Lutterkerk, 7 tet Madras. Molenkerk, 4 60 m. Z. Minicoy. Macoma. 4 te Miri. Meerkerk. 4 te Genua. Maas. 5 tet Maracaibo. Marisa (t), 2 te Syydney. Metula (t), 3 v. Brisbane n. Miri. Marpessa (t), 3 200 m. Z. Santos. Maashaven, 4 v. Savona n. Gibraltar. Mentor, 4 v. Piraues n. Volos. Mitra (t), 5 verw. Singapore v. Pladju. Modjokerto, 4 te Semarang v. Soerabaja. Marken, 6 pass. Casquets. Mataram, 3 verw. R'dam v. Djakarta. Merwede, 6 te New Orleans, Noordwijk, 4 v. Newport News n. Havanna. Nieuw Amsterdam, 5 te Le Havre. Nestor. 4 v. Oran. Oranje. 4 v. Port Said. Ondina. 6' verw. Dakar. Ovula (t). 3 v. Miri n. Balikpapan. Oranje Fontein. 5 v. Hamburg. Oberon, 5 te Jacksonville verw. v. Jerefie. Ossendrecht, 5 pass. Ouessant. Orion. 2 v." Lissabon n. Istanboel. Overijsel, 6 rede Brisbane. Parkhaven. 4 pass. Kp. Frio. Perna (t), 19 verm. n. Las Palmas. Prins Philips Willem. 2 v. New Orleans. Prins Willem V, 4 te Sarnia. Prins Willem II, 4 v. Hamburg, Poelau Laut, 6 te Singapore. Prins Alexander. 7 te R'dam v. Montreal. Polydorus. 6 v. Port Said. Prins Wiliem v. Oranje, 6 te R'dam v. Bremen. Rijnkerk. 4 tet A'dam. Ridderkerk, 5 v. Marseille. Rufina (t), 4 te Cristobal. Ruys. 4 pass. Formosa n. Hongkong. Straat Soenda. 4 v. Dar es Salaam n. Lorenzo Marques. Sunetta, 4 v. Pladju n. Muntok. Stad Maastricht. 5 te Genua v. R'dam. Stad Arnhem. 4 v. Vlaardingen. Stad Dordrecht. 4 v. Gibraltar. Stad Haarlem. 5 te Sas van Gent. Stentor. 4 tet Bremen. Samarinda 5 v. Vancouver. Somersetshire, 7 te Port Said verw. Sarangan, 5 v. New York. Saroena (t). 4 anker Muntok v. Pladju. Stad Schiedam, 5 verw. Takoradi v. Apapa. Stad Vlaardingen. 4 110 m. ZW. Stavanger. Stanvac Djirak (t), 5 verw. Sungeigerong van Telokanson. Salawati, 5 verw. Soerabaja. Sigli. 3 v. Rangoon. Skaugum (tr.), 6 in Suezkanaal. Slamat. 7 tet Halifax. Sloterdijk, 6 pass. Miami. Soestdijk. 6 te Aden. Stad Breda, 7 tet Beira n. Kaapstad. Streefkerk, 6 v. Port Said. Sumatra, 6 te Penang. Salland, 6 v. Las Palmas. Tabinta, 6 pass. Daedalus. Tegelberg. 5 v. Durban n. Port Elisabeth. Trompenberg, 6 te Antwerpen. Van Ostade, 4 pass. Fayal. Van Riemsdijk. 4 v. Djakarta n. Semarang. Venus. 4 v. Kythnos n. Gibraltar. Van 't Hoff, 7 pass. Perim. Waal, 4 v. New Orleans. Talisse, 4 v. Belawan n. Djeddah. Tjitjalengka, 3 v. Djakarta. Tabian, 4 v. Djakarta n. Djeddah. Titus, 4 pass. Gibraltar. Tjimenteng, 3 te Kobe. Tankhaven III (t), 44 v. Tj. Uban n. Sungeige rong. Telamon, 4 v. New York n. Turks eil. Tjibodas, 4 v. Semarang n. Makassar. Waterland, 5 te A'dam v. Buenos Aires. Westerdam, 15 u. v. R'dam. Waterman, A v. Biak n. Manokwari. Wieldrecht, 6 rede Abadan v. Durban. Westland. 6 v. Rio de Janeiro n. Ilheos. IJsel, 5 tet Houston. Zonnewijk. 4 v. Aden. Zijpenberg. 4 te Casablanca v. Bagnoli. Zeeland (ssm), 4 v. R'dam. De heer en mevrouw VOET-DE LANDMETER geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon WILLEM JAN Haarlem, 6 Aug. 1950. Anegang 15. De heer en mevrouw TAKES-VAN RIEMSDIJK geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun dochter MARIëTTE YVONNE YOLANDA Wij noemen haar MAR JA. Haarlem, 5 Aug. 1950. Veenbergplein 3. Tijdelijk Flora-kliniek. Na een langdurig ziekbed is 'heden uit ons midden genomen en heeft het den Heere behaagd tot Zich te nemen mijn geliefde man, en der kinderen zorgzame vader, behuwd- en groot vader, broeder, zwager en oom in de leeftijd van 48 jaar Haarlem: Mevr. L A. Halderman- Laudehr. M. Halder man Jr. I. van Dam-Halderman A. Th. van Dam. en kleinkind. E. Halderman en Verloofde. Haarlem, 5" Aug. 1950. Banckertstraat 3. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op Woensdag 9 Aug. a.s. des n.m. 2 uur op de Noorder begraafplaats Vergierde- weg. Vertrek sterfhuis pl.m. 1.10 uur. Hiermee vervullen wij de treurige plicht, u kennis te geven van het overlij den van onze trouwe me dewerker, de heer M. HALDERMAN Zijn nagedachtenis zal bij ons in grote ere blijven. Fa. D. W. Koopen en Zn. en gezamenlijk personeel. In volle overgave aan haar Heer en Heiland is heden van ons heenge gaan onze lieve zorgzame vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder GERRETJE TERSTAL geb. HASSELMAN in de ouderdom van 74 jaar. Uit aller naam: J. .T.ersial. Condoleance adres: Pijntorenstraat 8, Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats vinden Dinsdag 8 Aug. a.s. om 10,30 uur op de Noorderbegraafplaats te Haarlem aan de Ver- gierdeweg. Heden overleed plotseling onze lieve dochter en zuster JOHANNA CATHARINA DE ROO, in de leeftijd van 55 jaar H. de Roo-Krans D. de Roo. Haarlem, 6 Aug. 1950. Twijnderslaan 55. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 9 Augustus a.s. te 12 uur op de Algemene Begraaf plaats a. d. Kleverlaan te Haarlem. Volstrekt enige kennisgeving. Voor de vele blijken van medeleven betoond bij het overlijden van onze lieve moeder - onze hartelijke dank. 'Uit aller naam: L. A. J. Poulen. Haarlem, Augustus 1950. J. D. Beijers Dierenarts VOLLEDIG PRAKTIJK HERVAT. W. J. Talsma Arts AFWEZIG TOT 28 AUG. Waarnemers Holthuis, Bos, Drijber, van Oldenborgh en van Veen. Rechtsbijstand Echtscheiding, Dagvaardin gen, Requesten, enz. Adviezen vanaf 1,— Bur. Kraneveld, Zijlweg 21. Kantoor 9—5, 's av. 7—8 u. Tel. 20707. ANTHONIESTRAAT 45 Haarlem. Tel. 24189 Weet u dat wij nog steeds goede prijzen betalen voor uw huishoud, en industrie naaimachines. merk of defect geen bezwaar, Fa. M. C. Hoole en A. v. Gooi Rijksstraatweg 250, H.-N. U belt 22787 of zendt brief kaart en wij komen. Op tomaien Duyvis' Livorno! Geef Uw kinderen eens een boterham met tomaat en Duyvis' Livorno. Dat vinden 2e heerlijk. En wat is het gezond! 90 cent per fles Het Hoofd van het Gemeen tebestuur van Bloemendaal maakt bekend, dat Gedepu teerde Staten van Noordhol land. bij hun Besluit van 19 Juli 1950 no. 89 goedkeuring hebben verleend aan het Be sluit van de Raad van Bloe mendaal dd. 16 Februari 1950 tot vaststelling van een par tiële herziening van het Uit breidingsplan in onderdelen voor de gronden te Bloemen daal, gelegen aan de Donke- relaan tussen het Jeugdhuis en het gebouw Maranatha, met inbegrip van het Hofje van Stoel met bebouwing en de gronden voor en achter de daarop nog staande wo ningen. De daarop betrekking heb bende stukken liggen voor een ieder ter gemeente-se cretarie te O verveen ter inzage. VERKOOP BIJ EXECUTIE, welke zal worden gehouden op Dinsdag de achtste Augustus 1950, "des voormid dags om tien uur, ten laste van H. Visser, wonende te Bennebroek, Binnenweg no. 10, van enige roerende goe deren, bestaande uit: antieke meubelen, meubi laire goederen, en wat verder te voorschijn zal worden gebracht. De verkoop zal plaats heb ben in het. perceel van "t Hoffstraat 27 A te Haarlem. De verkoop geschiedt a. con tant zonder opgeld. De goederen zijn een uur vóór de verkoop voor een ieder te bezichtigen. Zegt het voort! De deurwaarder, belast met de executie Hartmans TAPIJTEN DEKENS Deze week belangrijke restanten-verkoop van fa- brieksmonsters w.o. Wil tons, M. Smyrna's f 69, f 98, f 145, ook extra grote maten, lopercoupons f 5.50 p. mtr., prima wollen de kens (iets vuil) f 11.90, 16.50, f 19.50, prima bed- stellen f 48. Verkoop 10—5 u. TAPIJTHANDEL „MARO" N.V., Gebouw de Nijverheid, Jansstraat 85 bij Gr. Markt, Haarlem. GEEN GELD TOCH MEUBELEN. Want op zeer gunstige beta lingscondities levert VAN VEEN u de meubelen die u nodig heeft. Zijlweg 26-28 te Haarlem. GASREPARATIE Slecht gas kost geld en pan nen. Uw oud apparaat, goed gerepareerd, is beter dan een slecht nieuw. Alle merken 2 jaar garantie. Tel. 19931. Gas- rep. bedrijf „RODA", Grote Houtstraat 9. Gevraagd: voor halve dagen van 8-2 u. niet beneden 16 jaar. Aanm. des avonds tussen 6.30 en 7.30 uur. Lonbar Petrilaan 7. Overveen. Voor direct gevraagd nette schoonmaakster voor het schoonhouden van kantoorlokalen in de och tend- en avonduren in Haar lem en Bloemendaal- Aan melden Nassaulaan 32. Voor direct gevraagd: Leeftijd tot 16 jaar. Persoon lijk aanmelden N.V. Slaven- burg's Bank, Schoterweg 3, Haarlem, Geopend van 10-18 uur en van 18-24 uur - ENTREE F. 1.50 - F. 0.60. Kinderen hall geld. PRIMA RESTAURANT - FEEËRIEKE AVONDVERLICHTING AVIFAUNA - EEN OASE IN NEDERLAND Concertbureau Alphenaar "Gem. Concertzaal. Vrijdag 11 Aug. 8 uur: POPULAIRE Entrée f 0.90 (bel. iiibegr.) Kaartverkoop en plaats bespreken bij Concert bureau Alphenaar, Kruis weg 49. Min. Lelylaan 4, halve villa met garage en flinke tuin, in tweeën bewoond. Beneden huis leeg. Bovenbewoner eventueel tot ontruiming ge negen, onder conditie dat hem een gepaste .woning in Heemstede of Aerdenhout in ruil gegeven wordt. Inl. Ma kelaar P. J. Bakker, v. Tuyll- weg 13, Velsen. gouden dames-polshorloge m. armband, gepasseerde Za terdagmiddag tuss. N. Sta- tiönsweg enBl'daalsestr.- weg (Winkelbuurt). Teg. bel. terug te bez. N. Stationsweg 12, Bloemendaal. GR. HOUTSTRAAT 102. Tel. 10866. Alles voor foto amateurs En goedkoper te koop of te huur gevraagd vrij te betrekken, in Aerdenhout, Bloe mendaal/ Overveen, Gooi of Amstelveen, evtl. woningruil étage Am sterdam of herenhuis Rijs wijk (Z.H.) beschikbaar. Br. onder no. 149.831, aan Adv. Bur. Bolrek, Kon.plein 1, Amsterdam. WONINGRUIL ALKMAAR—HAARLEM. Aangeb, te Alkmaar: vrije woning op goede stand, bev. kam. en suite, keuk., gang, entrée. Boven: 2 gr. slaap kamers m. vaste wastafels. 2 kl. slaapk., zolder, voor- en achtertuin. Huur f 30.55 p. xn. Gevr. te Haarlem of omgev. ongev. gelijke woning. Huur tot f 40 p. m. Br. no. 6012. WONINGRUIL. Alkmaar-Haarlem. Aangeb. te Alkmaar: vrije woning op goede "stand, bev. kamer en suite, keuken, gang, entrée. Ejpv.: 2 gr. slp.kam. m. vaste wastafels, 2 kl. slaapk. zol der, voor- en achter tuin. Huur f 30.55 p. m. Gevr. te Haarlem of omg. ongev. ge lijke woning, huur tot f 40 p. maand. Brieven no. 6012. Alle dagen vers geplukt f 2.50 per slof. Bestellingen: Kwekerij Duinlustweg. Overveen of telefonisch 17309 TE KOOP AANGEBODEN ford perfect 1948 Prijs f 2500.Te bezichtigen JULIANA-GARAGE, Juliana- En wat is er voedzamer dan spek? En' wat kan er smakelijker zijn dan een combinatie van deze t.wee? Niets, immers!? Daarom koop leverworst voor uw geld. 't Is goed voor u! Gemaakt met veel lever en spek en dóór Eeltjes is leverworst een Godenspijs envoor stervelingen te betalen! Eeltjes' Haagse20 ct. p. ons Eeltjes' Saksische 30 ct. p. ons Eeltjes" Berliner 40 ct. p. ons Overigens nog 17 smakelijke soorten. U wordt goed en vlug bediend bij de worstspecialist VlfESHOUWERIJ 10% EXTRA KORTING op onderstaande prijzen Divanbedden f 24.50. Éénpersoons opklapbed met ombouw 57.—, 2-pers. opklapbed met ombouw f 68.—. Eerste klas. 15 Jaar garantie. Kapokbedstellen, verende matrassen, wol len dekens enz. Monsterkamers ORIONWEG 8 H.-N. bij Zaanenlaan Gesloten huis TELEFOON 23932 GEVRAAGD funKe en aankomende meisjes voor alle afdelingen. Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalsestraatweg 17, Santpoort-Station. IVO VAN HAREN S SCHOENFABRIEKEN N.V. vragen voor hun filiaal Grote Houtstraat 64, Haarlem PRIMA VERKOOPSTERS en AANKOMENDE VERKOOPSTERS Hoog loon - Aangename werkkring. Prima sociale voorwaarden. Aanmelding: Filiaal Grote Houtstraat 64. Haarlem. TE HUUR t tandems, heren- en damesrijwielen per uur, per dag en per week. LUC. WALGIEN, Vergierdeweg 52. Wilt U een prettig en een goed betaald vak leren, meldt U zich aan bij de HAARLEMSCHE CARTONNAGEFABRIEK, Korte Houtstraat 8 van 9 tot 5 uur. Na 7 u. Junoplantsoen 11- N.V. Fijnwasserij HAAK, Mr. Cornelisstraat 33-35, vraagt ALS IK DAT GEWETEN HAD WAT IS HET HIER GOED WERKEN! zouden zich dan reeds bij het vei'laten der school op gegeven hebben voor een plaats aan onze grote textielonderneming. Ook aan ongehuwde dames tot 35 jaar bieden wij een vaste positie met behoorlijke verdiensten en eventueel opname in pensioenfonds. Gehuwde krachten, in Haarlem gevestigd, mogen zo "nodig een gedeelte van de dag komen (zittend werk). Aanmelden bij Mevr. Lindeman, Santpoorterstraat 18, nabij Verspronckweg, Haarlem, dagelijks tussen 4 en 8 uur, ook 's Zaterdags. Voor direct gevraagd: TIEN NETTE MEISJES VERNHOUT VAN SLUYTERS' DRUKKERIJEN N.V„ Bakenessergracht 3, Haarlem. Bij de kleermakerij EDWARD NYMAN, Barteljorisstraat 34 kunnen 1STE KLAS GROOTWERKERS geplaatst worden. Alleen zij die A-werk maken, gelieven te solliciteren. Tevens enige.MEISJES als hulp van de kleermakers. Huish. Pers. gevraagd Gevraagd: HULP IN DE HUISHOUDING voor cl. e. n. v. g. g. v. Aanm. na 7 u. Notaris J. de Reede, Craye- nesterlaan 21. FLINKE HULP, 3 ocht. of 1 y, d. p. w. Liefst Dinsd. en Vrijd. Adres: Noorder Sta tionsweg 20, Bl'daal. Weg. teleurst. gevr. per 1 Sept. te A'hout-Bentv. bij dame m. dochter (nog stud.) net BESCH. MEISJE, èerv. kunn. koken en netjes wer ken v. d. e. n. Tel. 27099, Langelaan 9. WELKE NAAISTER kan een overh. verstellen en een pyjamajas maken? Brieven G 1077. Mevr. Smits, Jac. v. Ruys- daellaan 27. H'steae, zoekt NET DAGMEISJE v, 9-12.30 u. Vrijdags tot 3 uur. Bedrijfspers. gevraagd le KAPSTER of D. KAP PER gevr. tevens 2e Kap ster. die goed kan permanen ten. Brieven G 1079. JONGEN gevr. voor be zorging leeft. 15-17 j. Balm. Bld.weg 60, Bid. COLPORTEURS gevraagd. Beeksteeg 29 Huish. Pers. aangeb. BONTWERKSTER repa reert en moderniseert al uw bontw. Zomerpr. Br. G 10.94. Bedrijfspers. aangeb. Dame, in bez, van acte L. O. zoekt een haar passende aangename WERKKRING. Brieven G 1080. Kamers gevraagd Gezocht door bej. echtp. PARTERRE of le ETAGE m, vrije keuken te H'stede of naaste omg. Brieven G 1081. Mevr. J. W. Mendrik, Theemspl. 51, tel. 14807 zoekt GEST. KAMERS 1 gr. en 1 kl en kookgelegenheid. Kamers aangeboden Per 1 Sept. gemeub. ZIT- SLAAPK. m. v. wastafel en c. v. in A'hout z. pension. Brieven G 1082. Woningruil Aangeb. Den Haag vrije zonnige PORTIEK-ETAGE 4 kamers, W.C. keuken, hall. Gevraagd omgeving Amster dam vrij huis. 5 kamers, evt. met overname stoffering. Br. de Sillestr. 139, Den Haag. Aangeb. zonnige BENE DENWONING te Vlaardin gen voor woning te Haarlem of Amsterdam. Br. G 1084. Diversen VERLOREN Zondagmor gen 9 uur, licht bruin dames bont bij framhalte Aerden hout. Terug bez. tegen bel v. d. Heijden, Zandvoorter- weg 15, Bentveld. KLEDING OP TERMIJN. Dames- en Herenkleding naar maat. Vraagt een voor in lichtingen etc. geheel vrij blijvend coupeursbezoek met stalen aan huis. Haarl. Kle ding Centrale Jansstraat 63 MERINO-MATRASSEN zijn even duurzaam als ka pokmatrassen, maar.... 30 pet. lager in prijs. Van Meeuwen Rijksstraatweg 71, tel. 23809. Speciale inrichting voor het bijv. en overtr. van matrassen Spoedbericht. VERBOU WING VOLTOOID. Prijzen ongeëvenaard laag. Jongens- en Herenkledinghuis Klum- pers, Rijksstraatweg 39 H.N. MUZIEK, viool en piano aangeb., Beethoven, Bach, enz. Koninginneweg 69. HET BOERTJE VAN DE IJWEG is weer op de markt. Eigenheimers 13 ct. per kilo franco thuis per collie van 25 kilo onder garantie van kwaliteit. Bestelkantoor Blonk, Prof. v. d. Waalsstr 26. Tel. 27665. Te huur gevr.: een 2e hands TELMACHINE rnet telstrook. Brieven G 1100. AL 6INC, U HET OP DE GROTE /V\AR.KT VAN OS MK£N SCHREEUWEN DAT U IET, TER CNFRNAME HEEFT. EK. IS EEN VEEL BETERE METHODE WIE ZAG AANRIJDING van dame door dr. auto, 15 Mei circa 5 uur, Houtplein n.b. vluchtheuvel? Bericht s.v.p. Wouwermanstr. 70, tel. no. 18137. Te huur gevraagd in .Hrl. of omstr. BEDRIJFSRUIMTE pl.m. 200 M2. liefst m. kracht aansluiting en gas en water. Brieven G 1095. AUTOSTALLING gevr. in omgeving Jozef Israëlsplein of Fred. Hendriklaan. Brie ven G 1093. Te koop gevraagd KINDERWAGEN, laatste model. Br. met pr. G 1096. Gevr. WANDELW., led.- tje en box m. vl. Br. m. prijs G 1097. Ter overname gevr. CHO- COLADEVERWERKVER- GUNNING. Brieven G 1098. ELECTR. GLANSPLAAT Merk. maat en pr. G 1085 Te koop aangeboden DUITSE PIANO f 450. Br. G 1104. MOTOR SPARTA J. L. O. 118 c.c. loopt uitst. D. Mod derman, Pijlslaan 9, H. ZWEEFDUO, groot model f 25. De Clercqstr. 91. SPARTA MOTOR in pr. st; f 375. Jagt. Kl. Houtstr. no. 105. Spoed. Wegens vertrek H. D. f 250, 1 cyl. Kennemer- straat 11 b r. Na 6 uur. EYSINK 125 c.c. pr, cond. o. ruiling 250300 c.c. Wil helm inastraat 36. Na 5 uur. CITROëN Sedan 1946. Hillman Sedan 1948, Ford gesl. bestel 1948, 1 ton. alle goed onderh. Rustman. L. Heren vest 134, Haarlem. Pr. VLOERKLEED nw„ van 215 voor 135. Ca- ninefatenstraat 8, H.N. Na 7 uur.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 4