STEM OP DIE MAN Kantoorruimte Plotselinge stijgingen in het gasverbruik zetten Hoogovens voor grote problemen Amandelkoekjes CAMERA'S FOTO VAN VLIET mum vraagt nette meisjes FLINKE MEISJES GEVRAAGD HERENHUIS of VILLA ervaren verpleeghulp In 1 dag FOTO HOLLANDIA ANKERHORLOGE TEXTIEL Vrijdag 18 Augustus 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Gemeenten en Hoogovengas Regelmatige afneming zou economischer productie mogelijk maken STEEDS BELANGRIJKER is de plaats geworden, die de IJmnidense Hoogovens als groothandelaar in gas innemen: verscheidene Noordhollandse gemeenten be trekken deze onontbeerlijke brandstof voor industriëel en huishoudelijk gebruik ofwel uitsluitend van de vier machtige kooksovenbatterijen aan het Noordzeekanaal, of hun gasbedrijven worden door leidingen uit IJmuiden „bijgevoed". Amsterdam- Noord en Haarlem bijvoorbeeld ontvangen suppletie-gas, Velsen en Beverwijk drijven wat hun gas-voorziening betreft geheel op de productie der Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken N.V. en als de voortekenen niet bedriegen, zullen de Hoogovens in de naaste toekomst haast de gehele provincie van gas gaan voorzien. Deze snelle groei heeft de vraag doen rijzen, of de Hoogovens in staat zullen blijken te zijn deze wassende klantenrij te bedienen. De daarmee samenhangende problemen brachten ons in contact met een der ingenieurs van de Hoogovens, die ons op dit punt onmiddellijk geruststelde: „Aan de toenemende vraag zal ongetwijfeld voldaan kunnen worden". Dat er echter problemen rond de gasvoorziening-in-liet-groot zijn gerezen, die aan weerskanten van het buizennet de nodige gedachtenrimpels veroorzaken, is een andere kwestie. Een kwestie zelfs met ontzaglijk veel haken en ogen. „De behoefte kan worden bijgehouden" Aan het eind van de vorige zomer werd de vierde batterij kooksovens van de K.H.H.S, in gebruik genomen: de gascapa- citeit van het bedrijf werd daardoor met 550X300 of 165.000 kubieke meter per dag vergroot, een extra-productie in feite voor de aangesloten gemeenten, wier toene mend aantal deze uitbreiding nodig maak te. De Hoogovens konden voordien maar nauwelijks aan de vraag voldoen en toen de gemeente Hoorn er dan ook nog bij kwam, was men bijna aan de grens van het mogelijke gekomen. Hoorn had echter een oud en der dagen zat gasfabriek je, dat die gemeente weinig zekerheid in de gasleverantie bood; het directoraat-generaal van de energievoor ziening drong er dan ook bij de Hoogovens op aan, deze klant er nog maar bij te ne men. Er is toen een leiding gelegd van Heemskerk naar het stadje aan het Hoorn- se Hop, tot volle tevredenheid der ge meentenaren die plotseling weer druk op hun graskranen kregen. Toen daarna de vierde kooksovenbatterij' werkte, was de capaciteit ruim voldoende geworden, zelfs Amsterdam kon als nieu we klant worden aangenomen (het gas gaat via Zaandam) met inachtneming van een bepaald minimum, gelijk aan het ge bruik voor Amsterdam-Noord en ook met andere gemeenten zijn er reeds onderhan delingen gaande over een persleiding voor Hoogovengas in nieuwe richtingen. De aanspraken op de Hoogoven-gaspro ductie zijn dus aanzienlijk: le. omdat er meer „klanten" verwacht worden; 2e. omdat de bestaande klanten meer gaan gebruiken; 3e. omdat het zomer is Deze laatste oorzaak van een omvang rijke gasfabricage bij de Hoogovens, lijkt op het eerste gezicht wat mysterieus, maar dat is zij in feite geenszins. Het verbruik van elke gemeenten is des winters nu eenmaal belangrijk groter dan in de zomermaanden zowel de industrieën als de huisvrou- wen gebruiken om voor de hand lig gende redenen gedurende de koude periode meer gas. Als er dan nog eens vorst invalt, is er sprake van_ zware „uitschieters" in het gasgebruik, die niet zelden 1/3 van de in het contract met de gemeenten afgesproken totaal- hoeveelheid bedragen. De kooksovenbatterijen echter kunnen niet naar behoefte gasproduceren; zij zijn gehouden aan een constante hoeveelheid, die slechts heel weinig mag schommelen hoogstens 10 procent. Als dus de gezamenlijke gemeenten, die gas van de Hoogovens betrekken, plotse ling meer afnemen, moeten de kooksbat- terijen die maximale hoeveelheid gas het hele jaar door producèren, wat tot gevolg heeft dat er in de „slappe tijd", des zo mers dus, gas overblijft. En dat overblij vende gas is voor een groot gedeelte ren teloos, zodat het geld gaat kosten. De afgelopen winter heeft een paar van die onvei'wachte „pieken" in het gebruik laten zien: Velsen bijvoor beeld slokte tijdens een bepaalde dag in Januari 1950 plotseling 47.000 ku bieke meter op (tegen ongeveer 17.000 kubieke meter in de zomer), Bever wijk had diezelfde dag eventjes 49.000 kubieke meter nodig, waar de ge meente het 's zomers met 19.000 ku bieke meter af kan. Er zijn met de betrokken gemeenten contracten over de gasleverantie gesloten, waarin sprake is van een zeker maximum waarboven niet geleverd hoeft te worden. De Hoogovens beseffen echter, dat zij, in dien dit maximum wordt overschreden (wat meermalen gebeurt), niet zonder meer de gaskraan kunnen dichtdraaien gasvoorziening is een publieke zaak maar aan de andere kant zet zo'n plotse linge stijging de kooksovenbatterij prac- tisch de rest van het jaar voor grote moeilijkheden. Juist die „pieken" in de gasbehoefte hebben de meeste strubbelingen veroor Het Nederlands cricket-elftal tegen de Free Foresters Drie Haarlem-spelers in het Bondselftal Voor de tweedaagse wedstrijd, die op Za terdag 26 en Zondag 27 Augustus tegen de Free Foresters op het terrein van Rood en Wit1 aan de Spanjaardslaan zal worden ge speeld, is het Nederlands elftal als volgt samengesteld: W. H. Gallois (HCC) aanvoer der, D. Ingelse (Quick, Nijmegen) wicket keeper, II. Stolk (Hermes-DVS), A. Schuur (HCC), W. van Weelde (ACC), L, C. de Villeneuve (HCC), N. Leeftink (PW), J, J. van der Luur (HCC), I-I. Burki (Quick, Nij megen), A. Terwiei (VOC) en P. Sanders (ACC), Op Maandag 21 en Dinsdag 22 Augustus ontmoeten de Free Foresters op het terrein van Quick te Nijmegen het bondselftal, dat bestaat uit J. J. Alders (VVV) aanvoerder, W. Honnebier (Haarlem) wicketkeeper, H. C. van der Bijl (Kampong), J. L. J. Dries (Ex celsior), A. v. d. Ende (Hermes-DVS), W. Kummer (VRA), M. Maas (Haaiiem), P. Maas (Haarlem), W. Roodenburg (VVV), C. Slag ter (V.V.V) en R. de Vries (Quick, Nijmegen). zaakt. De Hoogovens zijn er al toe over gegaan, boeten op een overschrijding van' de maximurpgrens te stellen, waaruit ver schillende gemeenten dachten te kunnen opmaken, dat de K.N.H.S. niet in staat waren de toenemende vraag bij te hou den. „Dit is zeker wel het geval", zei men ons op het desbetreffende bedrijfskantoor, /wij willen en moeten echter alleen de grote onregelmatigheden in de vraag naar gas de kop indrukken". Op zichzelf juicht Hoogovens een stij gend gasverbruik toe: hoe meer gas ren dabel gemaakt wordt, hoe liever, maar de regelmaat zal er wat meer in moeten komen. In de eerste plaats is een grote schom meling oneconomisch voor de leverancier zeli', bovendien zal het op den duur terugslaan op de ,gasprijs, omdat voor de „pieken" het hele jaar lang een te hoge productie moet worden aangehouden. Dat er, door deze hevige fluctuaties, geen nieuwe klanten aangenomen kunnen wor den, is een derde nadeel. „Tenzij de kraan voor een van de anderen dichtgaat", zei men ons, maar dit is natuurlijk nauwelijks een argument. Gemeenten, die zelf geheel of ten dele gas produceren, zoals Leiden en Haarlem, kennen dezelfde „pieken" natuurlijk ook, maar in zo'n geval wordt van het eigen net de druk verminderd, of het gebruik an bijvoorbeeld gashaarden en geysers kunstmatig laag gehouden, door deze toe stellen eenvoudig niet af te leveren. Als de Hoogovens echter de druk zouden ver minderen, kregen de gemeenten, die het dichtst bij het vuur zitten (Velsen en Be verwijk) hun portie nog - wel, maar de achterliggende, plaatsen zouden het ernstig kunnen merken. In dit verband is het te betreuren, dat bijvoorbeeld het gebruik van gasver- warming in Beverwijk door dik en dun gepropageerd is: de plotselinge toe neming van de gemeentelijke behoefte aan gas gedurende de winter is daar door soms onrustbarend. Het is wel licht interessant de conclusie van een studiecommissie uit de vereniging van gasfabrikanten aan te halen, waarin de propaganda voor gasverwarming una niem ontraden wordt. Of het trouwens economisch gezien ver standig is, op gasverwarming over te schakelen, wanneer de daardoor veroor zaakte toppen in het wintergebruik van gas op den duur op de een of_ andere manier financieel zwaarder bela'st gaan worden, is een vraag die gemakkelijk te beantwoorden is. Natuurlijk wordt in het algemeen naar een oplossing van de hierboven besproken vraagstukken gezocht. In de eerste plaats kunnen in nieuw af te sluiten contracten met nieuwe Hoogovengas-lclanten de „pie ken" zwaarder belast' worden en ook wan neer een oud contract afloopt (dat van Velsen eindigt in 1953) zullen de Hoog ovens ongetwijfeld mét de veranderde situatie rekening gaan houden. Immers: vele dezer „oude" contracten dateren vai voor de oorlog Maar er is nog een andere oplossing denkbaar. Er zijn namelijk „kleine gasfabrieken" geconstrueerd, die des winters in werking gesteld worden en gedurende de zomer op non-actief komen: de zogenaamde „watergastoe- stellen". Grote gemeenten en combi natie van gemeenten zouden met be hulp van deze apparaten de gaspro ductie wat meer naar behoefte kunnen laten verlopen. Amsterdam, Haarlem en Alkmaar bezitten deze toestellen reeds, maar het kan jaren duren voor ook andere gemeenten op deze wijze zelf kunnen bijspringen, waar de Hoogovens niet om eapiciteits- maar om economische redenen verstek moeten laten gaan. Wanneer ook deze watergas- tabri cage centraal zou geschieden, werd zii zeker kostbaarder dan wanneer elke gemeente het op eigen initiatief gaat doen. Effectensmokkelarij ontdekt Fiscale recherche arresteert elf verdachten Naar wij vernemen is de fiscale recherche op het spoor gekomen van een omvang rijke effectensmokkelarij. Naar aanleiding hiervan zijn Dinsdag en Woensdag in Den Haag in totaal elf personen gearresteerd. Het zouden effecten betreffen, welke af komstig zijn uit in de oorlogsjaren onder gedoken bezit, welke na de bevrijding niet zijn geregistreerd. Deze effecten worden regelmatig uit ons land gesmokkeld om via België naar Amerika te worden getransporteerd, waar het verhandelen van niet-geregistreerde effecten aan geen beperkende maatregelen is onderworpen. De eerste arrestaties vonden plaats in een café aan de Laan van Meerdervoort in Den Haag. Onder de verdachten bevindt zich de. inmiddels ontslagen, secretaris van een speelclub in Scheveningen. Men neemt aan dat de smokkelarij niet beperkt bleek tot effecten alleen. Ook juwelen en geld, afkomstig van hen die in de oorlog zijn gedeporteerd en hun bezittingen aan ande ren toevertrouwden, vonden hun weg naar het buitenland. De elf gearresteerden zouden niet de hoofdfiguren der smokkelcomplotten zijn, doch contactpersonen. De waarde van het gesmokkelde loopt in de millioenen guldens. Bijna 1500 vrijwilligers voor Korea Tot vanmiddag 12 uur hadden zich in totaal 1482 vrijwilligers opgegeven voor de beide compagnieën, die de regering ter be schikking van de Verenigde Naties wil stellen voor de strijd op Korea. Zoals bekend is de aanmelding nog tot en met Maandag mogelijk. Prins Bernhard reikte aan dr. F. Kersten onderscheiding uit Dr, Felix. Kersten, de vroegere massage- .rts van Himmler, die tijdens de oorlog zeer veel heeft kunnen doen voor de Ne derlanders in de Duitse concentratiekam pen, heeft Donderdagmiddag in paleis Soestdijk het Grootofficierskruis in de Orde van Oranje Nassau, dat hem bij Ko ninklijk besluit is verleend voor zijn ver diensten voor de Nederlandse zaak, ont vangen uit handen van Prins Bernhard. De Prins sprak ruim een half uur met dr. Kersten over zijn werk in de oorlog Dr. Kersten zal thans drie maanden in ons land verblijven. Volgend jaar hoopt hij zich definitief in Nederland te vestigen. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 17 Augustus 1950 ONDERTROUWD: 16 Aug., C. A. de Graaf en A. J. M. Koop; 17 Aug., D. Duitemeijer en G. Brouwer; P. J. van der Zwet en S. C. Bergkamp. GEHUWD: 17 Aug., L. Engel en M. J. Drenth; D. Vrijbloed en E. van Paradijs; Imam Djoewari en J. M. Baltissen; W, H. Honhof en M. Planting; C. A. Huigen en G. A. Kuik; A. J. Overzee en H. G, Rietberg; A. Koet en W. de Mon; W. van Slooten en J. Wildeman. BEVALLEN van een zoon: 16 Aug., A. HurkensVoogt; W. C.' G. van Vueren Heemskerk: L. MooijSarolea; 17 Aug., G. C. F. van den Heuvelvan Wattingen; C. M. E. Stokmanvan Beusekom. BEVALLEN van een dochter: 15 Aug., J. Tolsmade Nekker; L. van SlootenVree ken; 16 Aug., J. van der MeerDonkers; 17 Aug., H. AldersVader. OVERLEDEN: 15 Aug., W. Schiltman— Biere, 71 j., Van Marumstraat; J. H, E. de Munck, 16 j., Kennemerstraat. Zeepost voor Oost en West Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, is achter de naam van het schip vermeld. Indonesië: s.s. „Grote Beer", 2 Septem ber. Antillen: s.s. „Baarn" 2 September. Suriname: m.s. „Helena" 30 Augustus. VAL VAN VIER METER Een driejarige kleuter viel Donderdag morgen uit een raam van een vier meter hoge verdieping in de Loodsstraat. Het kind kreeg, wonderlijk genoeg, slechts enige schaafwonden in het gelaat. SCHEEPVAART Abbedijk, 16 v. Recife. Alkaid. 17 te Bremen v. Narvik. Altair, 16 pass. Finisterre. Amstelstad. 16 v. Marseille. Alcinous, 15 te Labuan v. Tarakan. Alphacca, 16 te Norfolk. Agamemnon,. 17 te New York v. Jacksville. Alcor, 17 pass. Ouessant. Aalsdijk, 16 960 m. O. Cape Race. Albireo, 16 150 m. W. Kp. St. Vincent. Aletta, 17 verw. Pladju te Telokanson. Alamak, 16 te Basrah. Amstelpark, 16 v. Soerabaja. Annenkerk, 16 pass. St. John's eiland. Arendsdijk, 16 130 m. O. Fort Aleza. Aardijk, 17 v. Hamburg, Almdijk, 17 pass. Finisterre. -Amstelstad, 17 te Genua. Aardijk, ve'rm. 18 13.30 u. H. v. Holland verw. Amstelkerk, 17 v. Amsterdam. Axeldijk, 17 te Baltimore. Aagtedijk, 18 te Corpus Christi. Aagtekerk, 17 v. Sydney. Amsteldijk, 18 v. Rotterdam. Amstelkerk, 18 te Dover, Barer.drecht, 16 140 m. W.ZW. Cape Clear. Bloemfontein, 16 v. Mombassa. Borneo, 17 te Belawan. Bantam, 16 v. Port Said. Barito, 17 te Port tSaid. Baud, 16 v. Tj. Priok n. Singapore. Bennekom, 16 610 m. Z.ZW. Porta del Gada. Beverwijk, 16 65 m. ZO. Valencia. Boskoop, 16 1080 m. Z.ZW. Porta del Gada. Barito,, 17 te Port Said verw. Bali, 17 v. Madras. Breda, 18 v. Callao te Molendo. Caltex Pernis, 16 pass. Casquets. Caltex Utrecht, 16 v. Palermo. Caltex Delft, 17 v. Suez. Caltex Leiden, 17 v. Port Said. Celebes, 16 v. Port Soedan. Ceram, 16 v. Madras. Cameronia, 17 verw. bij Minicoy. Castor, 17 v. Inaqua n. Port au Prince, Cistula, 15 840 m. N.NO. Fayal. Corilla, 16 60 m. N. Alexandrië. Cumulus (weerschip), 17 te R'dam. Caltex The Hague, 18 pass. Finisterre. Duivendrecht, 16 dwars Las Palmas. Delfland, 17 verw. te IJmuiden. Duivendijk, 16 380 m. N.NO. Fayal. Domburgh, 15 pass. Dover. Duivendrecht. 17 120 m, N.NO. Las Palmas. Delft, 17 te Talcahuano v. San Antonio. Drente, 20 verm. v. Bombay. Delfshaven, 17 v, Bahia. Etrema, 16 tet Swansea. Ena, 17 pass. Finisterre. Esso Amsterdam, 17 v. Vado. Esso Den Haag, 18 te R'dam v. Aruba. Esso Rotterdam, 18 v. Aruba. Edamv 17 460 m. O. New York. Enggano, 17 v. Port Said. Friesland, 16 v. Blyth. Gooiland, 17 te Santos verw. Grootekerk, 17 v. MMombassa. Gordias, 17 v. Catania. Gaasterkerk, 18 te Durban. Heemskerk, 17 v. Amsterdam. Hoogkerk, 17 v. Dar es Salaam. Hydra. 16 360 m. Z.t.Z. Scilly's. Hector, 18 v. Millazzo n. Lipari. Harpathian, 20 te Rotterdam verw. Helder, 16 te Santos V. Montevideo. Hersilia, 17 v. Curasao. Indrapoera, 16 v. Rotterdam. Ittersum, 18 te Antwerpen v. Charleston. Japara, 16 v. Soerabaja. Jobshaven, 16 130 m. W. Kp. de La Hague. Jaarstx-oom, 17 pass. Cape Blanco. Kedoe, 16 pass, Malta. Keilehaven, 16 640 m. ten Z. Tenerife. Kelbergen, 17 v. Savona. Kota Inten, 18 te Makassar v. Tj. Priok. Kamerlingh Onnes, 18 10 u. pass. Perim. Kota Agoeng, 17 2 u. pass. Kp. Bon. Kota Gede, 16 te Mobile v. Curasao. Kota Baroe, 18 v. Poeloe Samboe. Lawak, 16 te Manilla. Larenberg, 16 v. A'dam Je R'dam. Limburg, 12 te New Orleans. Leerdam, 16 v. New York. Laertes, 16 pass. Beachyhead. Leersum, 16 280 m. O. Bermuda. Lekkerkerk, 16 420 m. O. Aden. Lemsterkerk, 17 v. Aden. Leopoldskerk, 17 v. Aden. Lutterkerk, 17 v. Cochin. Langlee Scott, 17 te Suez. Molenkerk, 16 te Port Said. Maaskerk, 17 te Lagos v. Lome. Meliskerk, 15 v. Hongkong. Merwede, 16 v. Charleston. Maasland, 17 pass. Recife. Murena, 17 verw. te Buenos Aires v. Kaapstad. Mapia, 16 pass, Socotra. Mirza, 16 500 m. O.ZO. Hongkong. Modjokerto, 17 te Belawan. Melampus, 18 te Alexandrië. Mijdrecht, 17 pass. Kaap Frip. Muiderkerk, 17 te Adelaide. Maas. 17 v. Houston. Maashaven. 17 te R'dam. Nieuw Amsterdam, 17 310 m. Cape Race. Nieuw Holland, 16 550 m. Oost v. Timor. Ondina, 17 170 m. O. Trinidad. Oranje, 18 verw. Djakarta. Oranjestad, 16 te Curasao. Poelau Laut, 15 te Soerabaja. Papcndrecht. 16 710 m. N.NO. Fayal. Parkhaven, 16 120 m. Z. St. Vincent. Polyphemus, 16 te Semarang. Prins Alexander. 16 930 m. O. Noordpunt New Foundland. Prins Willem v. Oranje, 17 110 m. W. Valencia. Prins Johan Willem Friso. 17 te Hamburg. Polydorus. 17 1020 m. O.NO. Bermuda. Roepat, 16 te Soerabaja. Ruys, 15 tet Singapore v. Manilla. Ridderkerk, 16 v. Port Soedan. Raki. 17 v. Colombo. Rijnland, 17 te Victoria. Rondo,- 18 v. Baltimore. Samarinda, 16 v. San Francisco n. Portland. Stentor, 16 te Lissabon. Sigli, 15 te Rangoon v. Belawan. Sumatra. 15 te Djakarta. Sarangan, 16 340 m. NW. Gibraltar. Soestdijk, 16 280 m. O. Gibraltar. Stad Alkmaar, 16 v. Lulea. Stad Leiden, 16 1430 m. NO. Noordpunt New Foudland. Stanvac Fendoto, 15 v. Port Swettenham. Salawati, 18 verw. Singapore. Sibajnk, 17 te Fremantle. Singkep, 17 pass. Ouessant. Slamat, 14 v. Boston te New York. Somersetshire, 17 pass. Kp. Finisterre. Sommelsdijk, 17 660 m. O.NO. Bermuda. Stad Haarlem, 17 te Lulea v. Sas Van Gent. Stad Maastricht, 17 v. Casablanca. Streefkerk, 17 p. Kp. de Gata. Stad Breda, 15 te Lorenzo Marques. Sunetta. 17 pass. Anderhalfgraadskanaal. Surriënto, 16 te Colombo. Sarpedon, 17 v. New York. Trajanus, 13 te New Orleans. Telamon, 16 v. Laguaira. Triton, 16 v. New York. Themisto, 15 810 m, W. Cape Clear. Tankhaven III, 16 v. Sungeigerong. Tarja, 16 220 m. O. Curasao. Tosario, 16 v. Semarang. Thesto, 16 600 m. W.NW. Scilly's. Tabian, 17 v. Aden. Tabinta, 17 pass. Casquets. Talisse, 18 te Djeddah. Tawali, 18 te Belawan. Ternate, 17 v. Calcutta n. Indonesie. Tjitjalengka, 17 v. Hongkong. Tamo, 18 3 u. pass. Madeira. Tasman. 16 te Soerabaja v. Djakarta. Titus, 17 te Alexandrië v.Beyrouth. Tjipanas, 18 te Singapore v. Tj. Priok. Utrecht, 16 v. Lorenzo Marques. Vulcanus, 16 te Amsterdam. Van Riemsdijk, 16 v. Sorong. Volendam, 19 te New York verw. Waingapoe, 17 te Djakarta. Woensdrecht, 16 170 m. ZW. Fayal. Wickenburgh, 16 v. Rouaan. Waterman, 18 te Makassar v. Menado. Willem Ruys. 17 900 m. O.ZO. Guardaful. Waal, 18 te Port au Prince. Zuiderkruis, 16 v. Soerabaja. Zonnewijk, 16 pass. Kp. Bougaroni. Zwijndrecht, 16 200 m. Z. Kp. St Vincent. Heden overleed, zeer on verwachts, onze geliefde man, vader, broeder en oom WILLEM v. LEEUWEN in de ouderdom van 53 jaar. Uit aller naam: F. H. van Leeuwen- Wigcherink Haarlem, 16 Aug. 1950. Magdalenasteeg 3. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 21 Augustus a.s. te 12 uur op de Noorderbegraaf plaats a. d. Vergierdeweg. R. Holthuis Arts AFWEZIG. Waarn. Raambiljet en telef. no. 11900. P. Blankevoort Tandarts AFWEZIG TOT 5 SEPT. De griffier van de arrondis-, sements-reehtbank te' Haar lem maakt bekend, dat bij beschikking dier rechtbank van 8 Aug. 1950 de op 26 Juli 1949 met ingang van 5 Mei' 1949 aan de N.V. Machine- en Apparatenfabriek PAN MAN, gevestigd te Zwanen burg, gem. Haarlemmermeer, Zwanenburgerdïjk 351 a, ver leende surséance van beta ling is ingetrokken en voor noemde N.V. in staat van faillissement is verklaard met benoeming van mi'. C. W. de Visser tot rechter-commissa- ris en van mr. C. Blanke voort, advocaat en procureur te Haarlem, tot curator. t|m 31 Aug. in vol bedrijf het gezellige OUDT-ROTTERDAM °P ROTTERDAM- t JOH. WILLEMSEN en ZN. Julianapark 28. Tel. 18954. Wij leveren uitsluitend de beste merken, dus camera's waar u lange tijd plezier van hebt. WAGENWEG 86 voorheen ANEGANG 18 die evenals vroeger heel Haarlem en Omstreken zo goed en goedkoop kan kleden! WD blijven steeds doorgaan, met onze lage prijzen! Wij hebben ontvangen een prachtcollectie kamgaren heren cos tuums, gelijk maatwerk, buikcostuums, Egyptische Dames- en Herenregenjassen, tweedjassen, winterjassen, jongens plusfourcostuums sportcolberts, pantalons, enz., enz. Wij brengen steeds het beste en het nieuwste, tegen de laagste prijzen! Kom, zie en overtuig U! Bezichtig onze drie etalages en vergelijk onze prijzen met die van al onze concurrenten! Loop dus niet verkeerd, het adres is KLE1M MAAR PAPPER VOORHEEN ANEGANG 10, thans; hoek GEN. BOÏHASTRAAT 130 bij de Gen. Cronjéstraat HAARLEM-NOORD, TELEFOON 12447 ZEGT HET VOORTI EXTRA KORTING Van de Graaf's wekelijkse reclame Janhagel, een ouderwets maar lekker koekje van 65 voor 50 ct. per y2 pond. Victoria-cake, het fijnste van het fijnste van 75 voor 55x ot. per stuk. Schuim-cocoskransen, een nieuw artikel, 10 cents per stuk- Bij aankoop van f 1.50 een Moceataart voor f 0.48 Hard Wener gebak 65 ct. Mocca-boomstam 75 ct. Chocolade-rol 75 ct. Cocktail-gebak 75 ct. Ons superwit 34 ct. Ons tarwebrood merk Grafo. Krentenslof 50 cents. V v.d. Graaf's Brood- en Banketbakkerijen Ged. O. Gracht 39 - Tel. 16459 Grote Markt 6 - Tel. 15755 Grote Houtstraat 167 - Tel. 11566 Gen. Cronjéstr. 35 - Tel. 15430 ■tned- 35c. JL,. y/CleÏKC- /t&r. tttAof-) HAARLEM KRUISSTRAAT Wasserij ■Chem.UJosserg voor alle afdelingen. Zich aan te melden Blekersvaartweg 39, Heemstede. Wasserij BEELEN, Blekersvaartweg- 13, Heemstede. Gevraagd, te huur of te koop riant gelegen degelijk m, fl. aantal geschikte kam. voor pens., te H'lem of di recte omgeving. Brieven met volledige inl. no. 6083. Dame 40 j. zoekt WERKKRING in gezin waar hulp v. ruw werk aanw. is. Br, no. 6r Verpleeginrichting Haarlem vraagt intern een Br. no. 2524 Wensing's Adv. Bur. Tempeliersstraat 32. Uw ontwikkel-, afdruk- en vergrotingswerk ge reed, Jansstraat 11. Tel. 12569 Bushalte lijnen 1-2-5-6. WONINGRUIL ADAM. Aangeb. dubb. etage Nieuw Zuid, 7 kam. badk., keuken, bergruimte, tel. aansl., huur prijs f 45 p. m.; indien slechts 5 kam. worden gewenst gra tis wonen (zonder overlast) Gevraagd: voor Haarlem en omstr. vrij huis m. tuin, 6 kam., zo mogelijk met garage huurprijs pl.m. f 50 p. m. Br. no. F-1906 van Hees Advert, kant. Herengr. 287, of 's av. na 6.30 tel. 23330, A'dam. GEVRAAGD eventueel klein winkelpand of benedengedeelte van een woonhuis, Brieven no. 6087. Gevraagd: huis m. flinke tuin prijsklasse pl.m. f 100 (onge- meub.) Geschikt om met 2 gez. te bewonen (totaal 4 volw. en 3 k.) Voorzien van garage. Omgeving Haarlem. Eventueel in ruil voor klei ner huis op goede stand te Heemstede. Brieven onder letter V. aan Boekhandel Boekenrode, Zandv.laan 147, Heemstede. HUIS HILVERSUM Te koop op gez. st. te Hilver sum, mod. huis, bev. 7 ka mers, badk., keuk., v. en a. tuin f 15.000 in ruil tegen huurhuis te Haarlem of omg. Inl. Makelaar G. H. Voorma, G. van Aemstelstr. 231, Hil versum, tel. 9998. dat u niet in de steek laat is TWEE jaar verzekerd tegen VERLIES, DIEF STAL, BREUK, BESCHA- DIGING en BEROVING. Alléénverkoop: 't SILVER STOEPKE, Grote Houtstraat 49 J. FORTGENS en Zn., Koningstraat 14 H. v. d. VLERK en Zn., Zijlstraat 5 Horlogerie H. MULDER, Kampervest 51 NIC. GROENLAND, Binnenweg 10, Heemstede Maandagmiddag 2 uur be ginnen wij weer met de ver. koop. Speciale aanbieding. Links geweven kousen fijn weefsel f 2.39 Damesschortjes in verschillende dessins pracht kwaliteit f 2.98 Ontbytlakens 6 vingerdoekjes p. stel f 10. BROKX em Gevabox, hel nieuwe foto apparaat is-ondanks zijn Verkrijgbaar bij: élke fotohandel TAPIJTEN - DEKENS Zaterdag 19 en Maand. 21 Augustus restanten-ver koop tapijten (fabrieks- monsters) w.o. Bouclé, Wilton en Smyrna tapij ten i' 69, f 145, f 168; lo percoupons f 5.50 p. mtr.; prima wollen dekens (iets vuil) f 11.50, f 16.50, f 19.50 (extra grote maat), prima damast bedstellen f 48. Verkoop 105 uur, TA- PIJTHANDEL „MARO" N.V., gebouw de Nijver heid, Jansstraat 85 bfj Gr. Markt, Haarlem. Gevr. voor huishouden van 4 volw. personen flinke, eenv dienstbode of huishoudster gewend zelfst. te werken en kunn. koken, naaien, strij ken (oliestook, meerdere hulp aanw.) Br. m, uitv. inl. aan Mw. Rhodiius-Bunge, Kadijk 28, Heemstede. (Huis houdschool of iets derg. strekt tot aanbeveling). Aan hetzelfde adres jong meisje (stand onverschillig)om met vrouw des huizes alle voor komende werkzaamheden te doen. Goed handschrift, zin, voor orde en netheid. Ook uitv.oerig schriftelijk ant woord met inl., van kinde ren houdende en niet onder 16 jaaf. GEVRAAGD FLINKE MEISJES voor alle afdelingen. Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalsestraatweg 17, Santpoort-Station.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 3