Haarlems Dagblad en <8pr£thtc ï^aarietttadjc <£ourant (anno i6?6) Zware Noord-Koreaanse nederlaag in bruggehoofd over de Naktong Moord op communistenleider verwekt nieuwe politieke onrust in België Breuk tussen Franse en Britse socialisten werd nog net gelijmd Westerling reist naar Engeland Werk in de Rotterdamse haven is vandaag gedeeltelijk hervat 65e Jaargang No. 19632 Hoofdkantoor: Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon Directie, Hoofdredactie, Redactie en Administratie 15295 (zes lijnen). Bijkantoor Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Telefoon 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Telef. 15295. Hootdredacteur: Robert Peereboom k Maandag 21 Augustus 1950 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks behalve Zon- en Feestdagen. Abonnementsprijs per week 35 cent, per kwartaal 4.50. Franco per post 5.Postgiro 273107. Advert.tarieven op aanvraag bij de Administratie Directie: P. W. Peereboom en Robert Peereboom Bedreiging van Poesan echter nog niet opgeheven (Reuter). Het legerbericht van Mac- Arthurs' hoofdkwartier zegt: „Het vijandelijke bruggehoofd ten Westen van Jongsan werd opgeruimd en het gehele terrein ten Oosten van de rivier in deze sector is in handen van de 24ste divisie en van de 1ste Amerikaanse ma- riniersbrigade. Deze eenheden hebben hun stellingen verstevigd en zuiveringsopera ties tegen de vijandelijke verzetsnestcn uit gevoerd. Tijdens die operaties werden aan de vijand zware verliezen toegebracht en aanzienlijke hoeveelheid materiaal en uit rustingen, waaronder 13 artilleriestukken, werd buitgemaakt. Reuters correspondent meldt uit Korea, dat een bataljon Zuid-Koreaanse mari niers Zaterdag aan de Zuidkust is geland onder dekking van scheepsgeschut. Zij veroverden het belangrijke verbindings centrum Tongjong. Patrouilleboten van de marine vielen Noord-Koreaanse militairen aan, die trachtten over zee te ontkomen. Over het algemeen is het een rustige Zondag, aan de fronten geweest. De Noordelijken zouden echter bij het hergroeperen veel moeilijkheden ondervin den van geallieerde luchtaanvallen. Vooral in hun achterhoede zou het vervoer ont wricht zijn. Nieuwe aanval Men gelooft in het hoofdkwartier van MacArthur, dat de Noord-Koreanen een nieuwe aanval in de richting van Poesan voorbereiden. Ten Westen van Haman, slechts 16 kilometer van Masan aan de hoofdweg langs de kust naar Poesan ge legen, zijn de Noordelijken weer tot de aanval overgegaan. Tegelijkertijd drongen Noordelijke patrouilles het gebied van Tsjindjoe binnen. In de zak van de Nak tong en verder naar het Noorden bij Waeg- wan hebben de Noordelijken hun ge teisterde zesde divisie zwaar versterkt. De voorbereidingen voor een aanval op Poesan via Masan wekken de veron derstelling, dat de Zaterdag voltooide ne derlaag van de Noordelijken in de zak van de Naktong niet de algemene bedreiging voor Poesan langs de toegangswegen in het Noord-Westen heeft opgeheven. Opmars Zuid-Koreaanse troepen zetten Zondag hun opmars over een breed front in de sector van'de Oostkust voort. Volgens de laatste berichten 'zijn elementen van de voorhoede tot 5.6 km. ten Noorden van de haven Pohang gevorderd. Een vliegkamp- schip enenigezware oorlogsschepen van de Amerikaanse zesde vloot hebben Zater dag plotseling de oefeningen met de En gelse vloot in de Middellandse .Zee ge staakt en dit gebied op topsnelheid ver laten voor „andere verrichtingen". Volgens niet-officiële berichten koersen de schepen naar hét Suez-kanaal, op weg naar Korea. Generaal. MacArthur heeft Zondag voor de derde maal dé Noord-Koreaanse bevel hebbers gewaarschuwd in verband met „weerzinwekkende wreedheden" jegens krijgsgevangen UNO-militaren. Hij zei dat er gedocumenteerde bewijzen zijn van „vele gevallen, waarin dergelijke krijgs gevangenen, ontwapend en gebonden, op wrede wijze zijn vermoord door uw offi cieren en manschappen, die voor hun vei ligheid verantwoordelijk zijn". De commandanten zouden voor deze misdaden tegen de menselijkheid verant woordelijk worden gesteld. De waarschuwing werd vla de radio uit gezonden en op pamfletten gedrukt uitge- Britse troepen gaan op weg SINGAPORE. (Reuter). Het hoofdkwar tier van het commando in het Verre Oos ten van het Britse leger heeft bekend ge maakt, dat onmiddellijk een afdeling in fanterie van Hongkong naar Korea wordt gezonden, in antwoord op een verzoek van de opperbevelhebber van de UNO-strijd- krachten in Korea. De eenheden te Hong kong zullen binnenkort vervangen worden door een regiment van het eerste bataljon, dat op het ogenblik van Engeland naar Hongkong onderweg is en door enkele Goerkha eenheden, die thans op Malakka worden opgeleid. Ook wordt een escadron gevechtswagens van Malakka naar Hong kong gezonden. De Britse afdeling telt ongeveer 2000 man. Een Australisch bataljon zal zich bij de twee Britse voegen, die van Hongkong naar Korea zullen worden gezonden, aldus de Australischewaarnemende premier Padden. De drie bataljons zullen het begin vormen van een strijdmacht van het ge menebest. Men neemt aan, dat het Britse garnizoen te Hongkong thans nog 20.000 man telt. worpen boven gebieden, die in Noord- Koreaanse handen zijn. De Noord-Koreaanse infanterie heeft heden gesteund door tanks haar offensief op alle sectoren, behalve aan de Oostkust voortgezet, zonder echter de linies van de UNO-troepen te doorbreken. De Amerikanen ten Westen van Haman, slechts 15 km ten Noordwesten van Ma san, bij de hoofdweg aan de Zuidkust naar de bevoorradingshaven Poesan, stonden in de afgelopen 36 uur aan een onafgebroken aanval bloot. Vierde festival van Edinburgh begonnen Zondag is in de Schotse hoofdstad het vierde muziekfestival van Edinburgh ge opend met een kerkdienst in de Presby teriaanse kathedraal van St. Giles. Onder de aanwezigen bevonden zich de Ameri kaanse ambassadeur in Engeland, Lewis Douglas en de filmster Douglas Fairbanks met zijn echtgenote. Het eerste concert werd gegeven door het orkest van de Franse radio-omroep onder leiding van Roger Desormière met de pianiste Marguérite Long als soliste. Het filmfestival opende met de vertoning van de Britse film „Het houten paard", waarvan het gegeven gebaseerd is op een boek, dat de ontsnapping beschrijft van drie leden van de RAF uit een Duits gevangen kamp. Om het „zendbereik" van de Newyorkse televisiestations uit te breiden wordt op het Empire State Building, de hoogste wolkenkrabber in New Yorkeen nieuwe televisiezendmast gebouwd. Op de foto: twee werklieden bezig met de constructie van het stalen gevaarte, 380 meter boven de wereldstad. Premier Pliolien beloott strenge bestraffing der schuldigen Vijf-mensen werden gewond toen een Britse passagierstrein Zaterdag tussen Bishops Stortford en Sawbridgeworth uit de rails liep. Een luchtfoto van de ontspoorde trein. De moordaanslag op Julien Lahaut, de voorzitter van de Belgische communistische partij, heeft vooral in linkse kringen te Brussel en in WaUonië grote beroering verwekt. Hoewel men het in socialistische kringen niet eens is met de politieke opvattingen van Lahaut, bestond er vooral in de gele deren van de socialistische vakbonden en in die van de vereniging van oudstrijders en politieke gevangenen op grond van de rol, die Lahaut heeft gespeeld tijdens de Duitse bezetting, veel sympathie voor de thans vermoorde voorzitter der communis tische partij. In deze kringen verklaart men van oor deel te zijn, dat de moordaanslag gepleegd is door jeugdige Leopoldisten, waarbij als motief moet hebben voorgezeten Lahaut te straffen voor de rol, die hij heeft gespeeld in de dagen na de terugkeer van Koning Leopold en voor diens uitroep: „Leve de republiek" tijdens de eedsaflegging van de Koninklijke Prins in de verenigde Kamers. Men verheelt zich intussen niet, dat deze politieke moord ernstige gevolgen zou kun nen hebben. In het bekken van Seraing de plaats waar Lahaut woonde hebben de mijn werkers het werk neergelegd. Ook de ar beiders van de grootste ijzer- en staalfa brieken in deze streek, in totaal een 100.000 man, staken. In Luik zelf werd het werk Zaterdag echter gewoon voortgezet. Rede van Pholien De Belgische premier Joseph Pholien heeft Zaterdagmiddag een radiotoespraak gehouden, waarin hij verklaarde met ont steltenis te hebben kennis genomen van deze moordaanslag. De regering brand merkt deze vreselijke misdaad, die ontroe ring heeft verwekt bij alle goede burgers, zo verklaarde hij. Wij kennen nog niet de beweegredenen van de moordenaars. Deze zijn echter ten zeerste te veroordelen, aldus Pholien. De premier zeide voorts: „Deze aanslag op de persoon van een Belgisch burger en van een vertegenwoordiger van het volk moet met de grootste strengheid worden vervolgd. Instructies in deze zin zijn door de mi nister van Justitie gegeven. Na de onrustige periode die het land heeft doorleefd, dreigt Staking op Java DJAKARTA (Aneta). Voorzover te Djakarta bij de directies van cultuurmaat schappijen kon worden nagegaan, werd Zondag op zo goed als alle ondernemingen op Java gestaakt. De mogelijkheid bestaat, dat de stakingen zich spoedig uitbreiden over de andere eilanden. Dc minister van arbeid voert thans besprekingen met het algemeen landbouw syndicaat en met het bestuur van de Sarboepri, (vakvereniging van arbeiders in de cultures), doch is er nog niet in geslaagd de onderhandelingen tussen de partijen weer op gang te bren gen. Of politieke motieven bij de staking een rol spelen kan moeilijk vastgesteld worden. Op dit ogenblik ontbreken hiervoor duidelijke gegevens. In officiële Indonesi sche kringen maakt men zich zeer ongerust over de staking, aangezien de gehele de- viezenpositie van het land afhankelijk is van de export der ondernemingen. deze aanslag de rust te verstoren die in het land heerste". Tenslotte deed de heer Pholien een be roep op het Belgischevolk, zijn kalmte te bewaren en bij te dragen tot de verzoe ningspolitiek der regering. Ket onderzoek De rechter van instructie die belast is met het onderzoek in de moord op Lahaut heeft tijdens een persconferentie verklaard, dat de recherche er in is geslaagd de auteur- van de aan de communistische volksverte genwoordiger geadresseerde dreigbrieven te identificeren. Hij werd langdurig onder vraagd, doch kon een steekhoudend alibi opgeven. De rechter deelde verder mede, dat een onbekende, die in de nacht van Vrijdag op Zaterdag te Seraing werd gearresteerd en in het bezit was bevonden van een revolver in hechtenis blijft., hoewel het kaliber van zijn wapen niet overeenstemt met dat dei- patronen die door de moordenaar en zijn handlanger zijn gebruikt. Alle Belgische bladen, van extreem-links tot uiterst rechts, veroordelen unaniem de moord in de scherpste bewoordingen. STRAATSBURG Guy Mollet trad af, maar kwam terug STRAATSBURG (Reuter) Guy Mollet, voorzitter der Franse socialistische partij, heeft Zaterdag zijn post als rappor teur van de commissie voor algemene zaken der Europese Assemblée te Straats burg' neergelegd uit protest tegen de hou ding der Engelse Labour-afgevaardigden. Vrijdagavond onthielden acht Engelse Labour-afgevaardigden zich van stemming over het rapport van de commissie voor algemene zaken. In een geheime zitting van deze com missie stelde MoHet, gesteund door de Bel gische socialist Georger Bohy, de Engelse Labour-afgevaardigden voor een ultima tum. Zijn vraag kwam practisch hierop neer. „De kaarten op tafel. Vertel ons wat uw houding ten aanzien van Europa's een heid is". James CaUaghan antwoordde,dat de Labour-leden het rapport niet in eik detail konden onderschrijven, omdat het parle ment hen niet zou steunen. Bohy noemde het gedrag van de Labour-leden, die het rapport wel ondertekenden, doch zich van stemming onthielden, „ontoelaatbaar". Op aandrang van Spaak en Bidault heeft Guy MoUet zijn ontslagaanvrage als rapporteur bij de commissie voor algemene zaken van de Europese Assemblée tenslotte weer ingetrokken. Tevoren had James Callaghan namens de Labourafgevaardïgden de officiële ver zekering gegeven, dat hij en zijn coUega's hun best zouden doen het rapport van de commissie en de daarin vervatte resoluties bij de Labourpartij ingang te doen vinden. Grote overstromingen teisteren rampgebied in N.O.-lndia Twee riviereilanden met bewoners en al verdwenen Volgens berichten uit Pasighat in de Noord-Oost-Indiase provincie Assam is een zijrivier van de Brahmapoetra, die na de aardbeving van verleden week Dinsdag was droog gekomen, thans buiten haar oevers getreden. Uit Guahati zijn verken- ningsploegen naar de overstroomde gebie den gevlogen, waar ongeveer .300.000 in deze streek woonachtige mensen door het snel wassende water bedreigd worden. Door overstroming van de Ganges en andere rivieren zijn meer dan vierhonderd dorpen in verspreide streken van de ver enigde provinciën in India blank komen te staan. Enkele personen zijn bij het instor ten van hun huizen om het leven gekomen, maar men vreest dat het aantal slachtoffers in de honderden zal lopen wanneer de ware omvang van de ramp bekend zal worden. Op het ogenblik zijn alle verbindingen met de geïnundeerde gebieden verbroken. Inmiddels worden voorbereidingen ge troffen voor het uitwerpen van voedsel uit de lucht en het evacueren van personen. Men gelooft dat de overstromingen ver oorzaakt worden door het feit, dat „mil- lioenen kubieke meters water", die in de bovenloop van de rivier in Tibet werden tegengehouden, zijn losgekomen. In de naar zwavel ruikende Brahmapoe tra drijven ontelbare ontwortelde bomen, afkomstig uit maagdelijke bossen hoog in het Himalayagebergte. De vissers aan de oevers van de Brahma poetra behoeven zich slechts te bukken om een record-visvangst te maken. Het rivier water heeft een zure doordringende geul en de vissen worstelen meer dood dan levend om het stinkende water te ont komen. Twee bewoonde eilanden die in de rivier lagen, zijn verdwenen. In Opper-Assam zijn duizenden hectaren bouwland met het te velde staande gewas vernield. Een weg is op verschillende plaatsen zwaar beschadigd en duizenden huizen zijn in het dal van de Brahmapoe tra ingestort. SINGAPORE, (Reuter). Raymond Westerling zal morgen per vliegtuig uit Singapore vertrekken. Hij heeft passage geboekt voor Engeland. Hij is in het bezit van een Nederlands paspoort met visa voor België en Spanje. Men verwacht, dat hij van Londen naar België zal gaan. Westerling zal door gewapende recher cheurs naar het vliegveld worden gebracht. Hij zal wettig een vrij man zijn zodra het vliegtuig opstijgt. De politie zai voorzorgs maatregelen treffen tegen mogelijke de monstraties tegen hem op het vliegveld. Zijn plannen zijn onbekend, doch naar wordt vernomen heeft hij aanzienlijke aan- ONGELUK OP DE ZEEWEG Motorrijder en duopassagier ernstig gewond Zaterdagmiddag omstreeks drie uur is op de Zeeweg in Overveen ter hoogte van het „Witte Huis", een zeer ernstig verkeers ongeluk gebeurd. Twee Amsterdammers, die zich per mo torfiets naar het strand begaven, wilden links afslaan. Vermoedelijk hebben zij daarbij niet gelet op het van rechts komen de verkeer. Zij werden „geschept" door een uit de richting Bloemendaalse strand komende bestelauto en tegen de voorruit daarvan geslingerd. Vervolgens smakten zij tegen het wegdek. Hun toestand bleek zeer ernstig te zijn. De bestuurder, de 28-jarige P. G. W-, had een schedelbasisfractuur opgelopen en bij zijn duopassagier, de Amsterdammer W. W., werdén inwendige kneuzingen gecon stateerd. Zij zijn in het marine-hospitaal in Over veen opgenomen. Hun toestand baarde van morgen nog zorg. De politie heeft hen nog geen verhoor kunnen afnemen. biedingen gekregen voor de filmrechten van zijn levenshistorie van Hollywoodse maatschappijen. Enkele Londense bladen hebben eveneens aanbiedingen gedaan. Met het vertrek van Westerling is een einde gekomen aan een lange reeks ver wikkelingen waarbij het strafrecht en het internationale recht betrokken waren. Westerling moest twee kleine straffen uitzitten, één, omdat hij ongeoorloofd Sin gapore binnenkwam en een, omdat hij een Indonesische celgenoot een zodanige „up percut" gaf, dat diens kaak brak. Na afloop van deze straftijden werd hij in hechtenis gehouden totdat het Indonesi sche verzoek tot uitlevering was behan deld. Indonesië wenste zijn uitlevering om dat het Westerling beschuldigde van mis daden. In tegenstelling tot een verklaring 'van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken oordeelde het oppergefechtshof van Singapore, dat de uiüeveringsovereenkomst tussen Nederland en Engeland van 1898 niet van kracht was voor Indonesië. Daar om gelastte het Westerlings normale de portatie. Westerling werd echter nog een tijdje in hechtenis gehouden om de Indo nesische regering in staat te stellen beroep tegen de uitspraak aan te tekenen. Achtjarig jongetje waarschijnlijk in zee verdronken Sinds Zondagmiddag 1 uur wordt het achtjarige Beverwijkse jongetje J. B., dat met zijn vriendje naar het strand in Wijk aan Zee was gegaan vermist. Het knaapje dat in zee heeft gezwommen is zeer ver moedelijk verdronken. Onmiddellijk na het vernemen van de vermissing is de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade er met vletten op uit getrokken om de zee voor het strand af te zoeken. Tot nu toe hebben de pogin gen om de drenkeling te vinden echter geen resultaat opgeleverd en ook voor I.Tmuiden is nog geen spoor van het kind gevonden. Dr. Heinrich von Brentano, leider van de Christelijk-democratische fractie in de West-Duitse Bondsdag is te Straatsburg tot vice-voorzitter van de consultatieve vergadering van de Raad van Europa ge kozen. Dr. Brentano is de eerste Duitser, die een functie krijgt in de Raad, waarbij West-Duitsland als toegevoegd lid is aan gesloten. De consulaire vergadering van de Raad van Europa heeft Zaterdagmiddag in ple naire zitting zonder discussie zich eens verklaard met de aanbeveling, van haar bureau om de zitting tussen 26 en 30 Augustus te sluiten. Later in het jaar komt de Asemblée weer bijeen voor een slotvergadering van een week. In die tus sentijd zullen de verschillende commissies hun werk voortzetten. Het woord is aan Ferdinand de Lesseps! Onze tegenstanders zijn dikwijls onze beste helpers. Nehroe uitgenodigd voor bezoek aan Peking De Indiase radio meldt, dat Pandit Nehroe door Mao Tse Toeng is uitgenodigd om een bezoek te brengen aan Peking. De radio zegt dat de eerste minister hierover nog geen besluit heeft genomen. Waarschijnlijk zal hij de Indiase afvaardi ging naar de algemene vergadering van de UNO leiden, Kabinetsformatie in Indonesië President Soekarno ontving gisteren en heden verschillende politieke leiders met het oog op de kabinetsformatie. In welingelichte kringen houdt men rekening met de mogelijkheid, dat de pre sident twee formateurs zal aanwijzen en wel een van de Masjoemi en een van de Partai Nasional Indonesia. Poging om Amsterdamse veemarbeiders tot staking te bewegen is mislukt Hedenmorgen hebben ongeveer 750 vaste havenarbeiders het werk in de Rotterdamse haven hervat. Burgemeester Oud had Zaterdag een dringend beroep gedaan op alle stakende arbeiders, het werk te hervatten en de verzekering gegeven, dat de politie maatregelen had genomen voor de bescherming der werkwilligen en hun gezinnen. Hedenmorgen surveilleerden gemotoriseerde afdelingen van de rijks- en gemeente politie in het havengebied. Er deden zich geen incidenten voor. In twee vergaderingen had het Rotter damse comité van actie Zaterdag de stakers aangespoord vol te houden. In een bulletin, dat aan de vergaderingbezoekers werd uitgereikt, stond vermeld, dat Maandag de eerste uitkering zou geschieden. Zondagavond zijn honderdvijftig Neder landse passagiers, die met de „Noordam" van de HollandAmerika lijn van Rotter dam naar New York zouden reizen, met een extratrein naar Bremen gegaan. Daar zullen zij zich op de „Noordam" inschepen. Intussen heeft de Holland Amerika Lijn ook het s.s. „Blommersdijk" naar Bremen gedirigeerd, van waar het op 26 Augustus zal vertrekken met bestemming New York. Het actiecomité, dat de havenstaking te Amsterdam leidt, had Zaterdagmiddag in Prinses Margaret, de jongste dochter van Koning George en Koningin Elizabeth van Engeland, viert heden Maandag haar twintigste verjaardag. Een nieuwe foto van de Prinses, genomen in Buckingham Palace. gebouw „De Brakke Grond" te Amsterdam voor arbeiders van de vemen en personeel der expeditiebedrijven in het havengebied een vergadering belegd. Ongeveer 300 personen, merendeels veemarbeiders, bezochten deze bijeen komst, die ten doel had ook deze categorie arbeiders tot staken te bewegen. De leiding der vergadering stelde voor dat men Maandag het werk zou neerleg gen en verzocht de voorstanders hiervan, de hand op te steken. De vergadering ging met deze manier van stemmen niet accoord. Men wenste een schriftelijke geheime stemming. De leiding deelde mede, dat dit niet kon geschieden omdat er geen papier en enveloppen waren. Er is toen. niet gestemd en de aanwezi gen besloten Maandag normaal aan het werk te gaan. Zondag hebben de leden van de .scheeps- en bootwerkersvereniging „Eensgezindheid" te Zaandam met grote meerderheid van stemmen op een vergadering besloten niet in staking te gaan. Uit de vergadering kwam de wens naar voren dat de regering nauwlettend zal toezien op het handhaven van de prijs- stop. De vereniging „Eensgezindheid" omvat vrijwel alle havenarbeiders in Zaandam. De burgemeester van Rotterdam heeft een dringend beroep gedaan op alle haven arbeiders om de arbeid te hervatten. Hij heeft daarbij de verzekering gegeven, dat de politie maatregelen heeft voorbereid om de veiligheid van de werkwilligen en bun gezinnen te verzekeren. Bejaarde winkelierster door twee mannen overvallen Zaterdagmiddag is in Arnhem een over val gepleegd, waarvan de ruim 80-jarige mevrouw Van Eek die een herenmode magazijn in de Bakkerstraat heeft, bijna het slachtoffer is geworden. Er kwamen twee jongemannen de zaak binnen, waar van een een jas paste, die evenwel te wijd was. Zij begaven zich daarna naar een ka mer achter de winkel, waar een andere jas werd uitgezocht. Plotseling wierpen zij dit kledingstuk over het hoofd van mevrouw Van Eek en trachtten zij haar te dwingen hun geld te geven, waarbij zij. zich niet ontzagen de oude dame te slaan. Zij was echter niet bang en riet) luidkeels om hulp, waarop de overvallers de vlucht namen, zonder iets mee te ne men. HET WEER AFGEBEELD Boven Midden-Europa en Zuid-Scandinavië bevindt zich een vrij uitgebreid gebied van hoge luchtdruk, dat ook het iceer in ons land beheerst. Aan de Westzijde van dit hoge drukgebied transporteren Zuidelijke winden warme lucht uit Frankrijk naar onze omgeving, zodat de temperaturen vandaag weer tot hogere waarden dan Zondag opliepen. Boven Z.w.-Frankrijk ontwikkelde zich gedurende de afgelopen lacht een onweersstoring, die zijn in vloed vanmorgen reeds in de richting van onze omgeving uitbreidde. Op de Oceaan treffen lue reeds enkele dagen een lage drukgebied ten Zuiden van IJsland aan. Langs de Zuidkant hiervan bewegen zich enige randstorin- gen in de richting van West-Europa. MIST SNEEUW REGEN 9 MOTREGEN A HAGEL V BUIEN R ONWEER /^TEMPERATUUR lOOS ISOBAAR CENTRA. H HOGE DRUK L LAGE DRUK - SCHEIDINGSLIJN-FRONT-TUSSEN LUCHT VAN VERSCHILLENDE HERKOMST STAND VAN DIT TEKEN GEEFT DE WINDRICHTING AAN- IEDERE HELE DWARSSTREEP IS EEN WIND SNELHEID VAN VIJF METER PER SECONDE Weerbericht KANS OP ONWEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond, opgemaakt te 10 uur: Meer bewolking en enkele plaatse lijke regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige wind, overwe gend uit Zuidelijke richtingen. Voor namelijk in het Westen van het land iets minder warm. 22 Augustus: Zon op 5.34 uur, onder 19.51 uur Maan op 17.19 uur, onder 23-37 uur Hoog en laag water in IJmuïden Maandag 21 Augustus: Hoog water: 8.51 en 21.26 uur. Laag water: 4.23 en 16.41 uur. Dinsdag 22 Augustus Hoog water: 10.05 en 22.47 uur. Laag water: 5.22 en 17.54 uur.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 1