Haarlems Dagblad en «Dpredite Tjaartemscljc €otttant (anno i6$6) Stakingen hebben ernstige gevolgen voor de Nederlandse economie Voorbereiding van vredesverdrag tussen Rusland en Duitsland Nieuwe poging van India om Koreaanse oorlog te beëindigen Westerling heden per vliegtuig uit Singapore naar Londen vertrokken Defensie en economie in de Raad van Europa 65e Jaargang No. 19633 Hoofdkantoor: Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon Directie, Hoofdredactie, Redactie en Administratie 15295 (zes lijnen). Bijkantoor Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Telefoon 12230.. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Telef. 15295. Hoofdredacteur: Robert Peereboom Dinsdag 22 Augustus 1950 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks behalve Zon- en Feestdagen. Abonnementsprijs per week 35 cent, per kwartaal 4.50. Franco per post 1 5.Postgiro 273107. Advert.tarieven op aanvraag bij de Administratie Directie: P. W. Peereboom en Robert Peereboom Gevaar voor verplaatsing van het transitovervoer naar buitenlandse havens De economische gevolgen van de haven staking te Amsterdam beginnen zich thans ernstig te doen gevoelen. Niet alleen reders, cargadoors, stuwa doors en expediteurs zien zich bronnen van inkomsten ontgaan, maar ook het rijk derft vele inkomsten zoals invoerrechten, devie zen door vrachtderving, statistiekrecht en havengelden. Het noodgedwongen opont houd van de schepen vormt bovendien een schadepost voor de rederijen. Voorts bestaat de kans, dat indien deze staking lang duurt, verscheidene maat schappijen voor haar doorvoer naar andere landen een vreemde transitohaven zullen kiezen en de Amsterdamse haven voorbij zullen gaan. Duidelijk blijken de gevolgen van de staking reeds op de binnenlandse groente- veilingen en de Amsterdamse schippers- beürs. Door de staking in de houthaven, waar de zomermaanden het drukst zijn, kan het verdere vervoer landwaarts, dat vooral te water geschiedt, geen voortgang vinden. Het aanbod van binnenschepen aan de Amsterdamse beurs wordt hierdoor sterk vergroot. Nu er minder groente en fruit geëxporteerd kan worden, hebben de groenteveilingen onder een verhoogd aan bod te lijden. De Amsterdamse midden stand ziet zich een groot gedeelte van de c.a. 140.000, die per week als loon aan de arbeiders werd uitbetaald, ontgaan. In scheepvaartkringen is men van me ning, dat concrete cijfers omtrent de scha de, die door deze staking wordt aangericht, nog moeilijk gegeven kunnen worden. Wel staat vast, zo zei men, dat de Nederlandse economie zeer belangrijke schade lijdt. E.V.C.-voorzitter over „verdeeldheid" in Rotterdam In de Rivièrahal te Rotterdem hield de landelijk voorzitter van de E.V.C., B. Blok zijl, een rede, die, zoals op de aankondiging stond, bedoeld was als antwoord op de radiorede van dr. W. Drees. Als één der oorzaken van de stakingen zag spreker de devaluatie, die de koop kracht deed dalen. Ook een prijsdaling liet op zich wachten, aldus de heer Blokzijl. Hij meende, dat alles slechts om één ding gaat, namelijk loonsverhoging. Hij laakte het optreden van de Amsterdamse politie tegen de stakers. Volgens de heer Blokzijl had in Rotterdam de „reactie", in tegen stelling tot Amsterdam, succes gehad. Hij meende, dat er altijd grote verdeeldheid bij de Rotterdamse werkers is geweest en als voorbeeld noemde hij het Onafhanke lijk Verbond van Bedrijfsorganisaties, dat destijds uit de E.V.C. is getreden. Een moeilijkheid noemde hij het „openhouden der monden", namelijk de uitkering, die ook aan nièt-leden moest worden betaald. In Amsterdam is 40 van de havenarbeiders weer aan het werk. Nadat" zich Maandag in Amsterdam on geveer 50 arbeiders hadden gemeld, zijn vanmorgen ongeveer 350 havenarbeiders weer aan het werk gegaan. Men verwacht dat in de loop van de dag iheer arbeiders de arbeid zullen hervatten. Ook zijn weer meer arbeiders op de bouwwerken verschenen. Er komen steeds meer aanmeldingen binnen. Ook van on georganiseerden en leden van de E.V.C. Pas als alle leden van de Uniebonden ge plaatst zijn komen de ongeorganiseerden (1/3 van het totaal aantal bouwvakarbei ders, in Amsterdam ca. 14.000) aan de beurt. Voorlopig zullen E.V.C.-leden niet voor plaatsing in aanmerking komen. In de afgelopen nacht had de Bond van Nederlands Overheidspersoneel (E.V.C.) in Krasnapolsky een vergadering belegd voor het rijdend en technisch personeel van het Gemeentelijk Vervoerbedrijf. Deze vergadering werd door ongeveer 225 personen bezocht. Van de negen sprekers waren er zeven voorstander van staken. Er werd een delegatie benoemd die aan de wethouder van arbeidszaken een aan tal eisen wil overhandigen. Voorts werd het trampersoneel verzocht voor het stad huis te komen demonstreren. De bewapening van Duitsland zal volgens Le Monde ter sprake komen in Londen en Washington Het invloedrijke Franse blad „Le Monde" (conservatief) schrijft: „Het schijnt zeker, dat het plan tot herbewapening van West- Duitsland met geallieerd militair materiaal ter sprake zal komen op de aanstaande bijeenkomst te Londen van de Atlantische Raad en in September te Washington wanneer de ministers van Buitenlandse Zaken vergaderen. De verklaring van dr. Adenauer, bij zijn interview met de „New York Times", dat West-Duitsland een ge wapende macht nodig heeft die in staat is een eventuele aanval van de Oost-Duitse volkspolitie af te slaan, zal die Duitsers, die tot dusver tegen bewapening waren, overtuigen. Hoewel cle sociaal-democraten in Duitsland met hun mond tegen herbe wapening zijn, gaf hun eigen partij-orgaan de duidelijkste feiten 'over de militaire voorbereidingen in de Russische zone. Van de zijde der geallieerden is de Oost-Duitse politemacht altijd met geringschatting be schouwd. Waren er niet, bij afwezigheid van gewapende Duitsers, de Westelijke bezettingstroepen? Dit schijnt de laatste weken niet langer het Amerikaanse stand punt te zijn. De kwestie van de herbewa pening. van Duitsland vormt ook een onderwerp van ernstige bespreking in Engeland". Onlangs heeft de Canadese radio-omroep in enkele Nederlandse kranten een adver tentie geplaatst, waarin twee candidaten werden opgeroepen voor de functie van omroeper van voor Nederland bestemde radio-uitzendingen. Er hebben zich 1500 sollicitanten aangemeld van wie 10 een kans maken. De stemmen van deze tien zijn vast gelegd op gramofoonplaten, welke naar Canada gezonden worden, waar men een keuze zal doen. Havenstaking in Rotterdam geëindigd Volgens mededeling van de Scheepvaart vereniging-Zuid kan gezegd worden, dat de staking in de Rotterdamse haven tot het verleden behoort. Het overgrote deel van de losse arbeiders heeft zich vanmorgen aan de aanneembureaux gemeld en een ander deel wordt in de loop van de dag voor de avond- en nachtdienst verwacht. Joegoslavische bannelingen te Straatsburg STRAATSBURG, 21 Augustus (Reuter) Zivko Topalovitsj, de verbannen voor zitter van de Joegoslavische socialistische partij, heeft Maandag in het gebouw van de Raad van Europa te Straatsburg een persconferentie belegd en verklaard, dat een aanval door landen van de Cominform op zijn land aanstaande is. Hij zeide: „Wij zijn getuige van een reeks feiten die men onmogelijk anders kan ver klaren. Aan onze grenzen met Albanië, Roemenië en Hongarije werd de burgerbe volking geëvacueerd. De radiostations van Boekarest, Tirana en Boedapest slaan een oorlogzuchtige toon aan. Deze zenders sporen aan tót ontwrichting van de pro ductie, tot gewapende opstand en in be paalde gevallen zelfs tot moord op de leiders". Topalovitsj behoort tot cle tien uit Cen traal- en Oost-Europa uitgeweken politici, die deel uitmaken van de Europese be weging. De correspondent van de „Nieuwe Rot terdamse Courant" te Berlijn schrijft thans bijzonderheden te kunnen geven over de voorbereiding van een Russisch-Duits vre desverdrag. Hij schrijft: De Sovjet-Unie is volgens goed inge lichte kringen te Berlijn voornemens aanstaande herfst met Duitsland een apar te vrede te sluiten. Deze belangrijke stap, welke zo volkomen in strijd is met de be staande intergeallieercle overeenkomst, moest weliswaar sedert dé toenemende verwijdering tussen Oost en West' tot de ernstige mogelijkheden worden gerekend, hij zal niet nalaten verontrusting te ver oorzaken in Duitsland en in Europa, om dat de gevolgen moeilijk anders dan één richting kunnen gaan, namelijk die van verdére wrijving en stijging van de span ning. De voornaamste botsing zal ontstaan door de regeling van de Berlijnse kwestie. Volgens mijn informatoren wordt ten aan zien van de stad Berlijn ongeveer woorde lijk bepaald: De regeringen van de Sov jet-Unie en de Duitse democratische repu bliek stellen vast, dat de westelijke geal lieerden op grond van de voortdurende schending van het accoord van Potsdam, het recht op de bezetting van de drie wes telijke Berlijnse sectoren hebben verloren. Berlijn is een deèl van de Duitse democra tische republiek. De verdragspartners ver klaren onomwonden, dat de schuld aan de splitsing van Berlijn alleen de Westelijke mogendheden moet worden toegeschreven, die om speculatieve redenen de invoering van een vreemde valuta iri de gebieden van de Duitse democratische republiek hebben bewerkstelligd én daarmee onaf zienbare ellende en werkloosheid onder de bevolking! hebben veroorzaakt. De rege ring van de Duitse democratische repu bliek die volkomen souvereiniteit zal genieten heeft daarom in overeenstem ming met de regering van de Sovjet-Unie besloten, na ratificatie van het vredes verdrag de Westelijke mogendheden te sommeren binnen zes maanden het door hen bezette gebied te verlaten, in dit ver band is de bepaling van eminent belang, dat na het herstel van de Duitse soüverei- niteitsrechten het toezicht op de in Duits land levende buitenlanders in Duitse han den wordt teruggegeven. „Onder de categorie buitenlanders val len ook de zich onrechtmatig in Berlijn en in West-Duitsland bevindende uniform dragers van de Westelijke bezettende mo gendheden." „Na de ratificatie van het vredesverdrag zal de werkzaamheid van de Russische controlecommissie in Duitsland worden afgesloten. Evenzo zullen de strijdkrach ten van de in Duitsland gestationneerde groepen van het Russische leger met de ontruiming van Duitsland beginnen". „De terugtrekking vön de Russische troepen zal worden uitgevoerd in een periode van zes tot acht maanden na de ratificatie en zal definitief zijn". D$ regering van de Duitse democrati sche republiek zal door de Sovjet-Unie als enige wettelijk vertegenwoordigster van het Duitse volk worden beschouwd. Het is de wens van de regering van de Duitse democratische republiek zo spoedig mogelijk de West-Duitse gebieden, welke •bezet zijn met het óógmérk van uitbuiting en oorlogsvoorbereiding te zien bevrijden verenigd met Oost-Duitsland. De geldig heid van het vredesverdrag tussen de Sovjet-Unie en Duitsland strekt zich uit tot alle Duitse gebieden. „De Sovjet-Unie is niet alleen van het gebied van de Rus sische bezettingszone uit aangevallen". De regering van de Sovjet-Unie ondersteunt de eis van de Duitse democratische repu bliek naar terugtrekking van alle bezet tingstroepen en maakt het begin op deze weg, welke de eenheid van Duitslandals doel heeft. De deelneming van Duitsland aan de arbeid van alle internationale democrati sche organisaties staat onder het welwil lende protectoraat van de regering van de Sovjet-Unie. De Sovjet-Unie zal al haar autoriteit aanwenden voor de opneming van Duitsland in de Verenigde Naties en andere internationale instellingen. De Duitse democratische republiek zal toestemming krijgen ter beveiliging 1 haar grenzen en voor de handhaving van de orde in het binnenland een grenstroep ter sterkte van 50.000 man en een ten dele gecentraliseerde troep van 100.000 man te vormen. Voor het geval dat de vei ligheid van do Duitse democratische repu bliek onmiddellijk is bedreigd, kan de re gering van de Duitse democratische repu bliek een extra „hulptroep" van 100.000 man opstellen. Australië zal kwestie Nieuw- Guinea aan de UNO voorleggen Volgens de Australische radio zal Austra lië de kwestie Nieuw-Guinea aan de UNO voorleggen, aldus meldt radio Indonesië. Naar aanleiding van dit bericht verklaarde een woordvoerder van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken tegen over het Indonesische persbureau Antara „De kwestie Nieuw-Guinea zal door Neder land en Indonesië worden opgelost volgens de richtlijnen van de Ronde Tafel-confe rentie, Zolang de besprekingen hierover lopende zijn, heeft de UNO niet het recht tussenbeiden te komen". Hij voegde hier aan toe, dat het internationale hof van arbitrage in Den Haag cm een oordeel kon worden gevraagd, als de besprekingen tussen Nederland en Indonesië eventueel geen resultaat opleverden, aldus het bericht van radio-Indonesië. Koningin Juliana heeft hedenmorgen op de werf van de Rotterdamse Droogdok Maatschappij de in aanbouw zijnde kruiser „De Zeven Provinciën" te water gelaten. Nadat de Koningin de woorden „Ik doop u De Zeven Provinciën en wens u goede vaart" had gesproken en een fles champagne tegen de boeg van het schip uiteen gespat, was, gleed het schip van de helling. Hef woord is aan Bougeaud: Gebrek aan tact beroept gaarne op openhartigheid. Zuid-Koreanen blijven in het offensief bij Pohang LAKE SUCCESS (Reuter). Naar men van Kognwi staan bij de verdediging van meent te weten, heeft de permanente af- Taegoe bloot aan hevig vuur van de Noor- gevaardigde van India bij de UNO, Sir delijken. Een Noordelijke speerpunt van Benegal Rau, een ontwerp-resolutie voor 4000 man is, naar gemeld wordt, tot staan een definitieve oplossing van het Kore- gebracht door aanvallen uit de lucht. Het aanise geschil opgesteld en aan de zes niet- achtste leger deelt mede, dat de zware permanente leden van de Veiligheidsraad Noord-Koreaanse druk langs het gehele laten zien. Men gelooft, dat deze zonder Koenwi-Waegwan-front aanhoudt. De uitzondering hun persoonlijke goedkeuring nieuwe communistische bruggehoofden aan de beginselen van het ontwerp heb ben gehecht en hebben verklaard dat zij de resolutie aan hun regeringen ter goedkeu ring zouden opzenden. Van de permanente leden zou Frankrijk vóór het voorstel van India zijn. Indien de andere permanente leden zich alleen maar zouden onthouden bij een stemming over bet voorstel zou het succes van de resolutie verzekerd zijn en een oplossing gevonden kunnen worden om de vrede in Korea te bespoedigen Volgens de laatste Reuterberiehten is de toestand aan de Koreaanse fronten als volgt: Centrum: De Amerikanen ten Zuiden Britse autoriteiten in Singapore waren blij „Westerlings rug te zien" SINGAPORE, 22 Augustus (Reuter) Hedenochtend vroeg is Westerling met een Britse Constellation uit Singapore ver trokken.' Bij het vertrek, dat wegens motorstoring twee uur moest worden uit gesteld, hebben zich geen incidenten voor- De politie had voorzorgsmaatregelen tegen mogelijke demonstraties genomen. Op de wegen die naar het vliegveld leiden, werd gepatrouilleerd en aan de deuren van de douaneloodsen stonden' politiemannen. Westerling, die in een nieuw costuum gekleed was, toonde zich zelfverzekerd. „Ik heb altijd vertrouwen gehad in de Britse justitie en dit vertrouwen is', niet beschaamd", zo zeide hij. Nadat hij met de andere passagiers in In de Madrileense plaza de toros' de geweldige arena Waarin de traditionele stierengevechten gehouden worden hebben de toeschouivers Zondag de schrik van hun leven gehad toen een bizohder vurige vecht stier eerst hun favoriete „torero", José Moreno, ernstig verwondde en daarna met een geweldige sprong over de vlucht gang de tribunes indook, waar hij zonder verwijl op het duizendkoppige publiek afstormde. In de'paniek die daarvan het gevolg was, werden verschillende mensen onder ae voet gelopen. Op de foto: de chargerende stier tussen het publiek. het vliegveldrestaurant ontbeten had, werd hij door het hoofd van het departement voor criminologisch onderzoek te Singa pore en de Nederlandse consul-generaal naar het vliegveld geleid. Westerling zeide te geloven, dat hij de UNO „door hulp van invloedrijke vrien den" een plan zou voorleggen voor de vor ming van een staande strijdmacht van vrijwilligers, die in Zuid-Oost-Azië zou moeten worden gestationneerd. Naar Nederland Westerling zeide eerst naar Nederland te willen gaan. Hij hoopte, dat de Neder landse consul-generaal te Singapore ervoor zou kunnen zorgen, dat zijn vrouw en kin deren, die nog in Indonesië verblijven,, zich bij hem kunnen voegen. Westerling zeide erop te vertrouwen, dat de Nederlandse autoriteiten zijn oprecht heid waarderen. Vol goede moed schreef hij zijn handtekening voor stewardessen en andere autogramverzamelaars. Toen het vliegtuig eijidelijk opsteeg, merkte een Britse functionaris op: „Het conflict tussen wettelijke en politieke aspecten van deze zaak, dat zich onder de oppervlakte heeft afgespeeld, maakt dat wij blij zijn Westerlings rug te zien. Nu kunnen anderen dit zaakje opknappen". In bevoegde Haagse kringen werd heden vernomen, dat Westerling Donderdag als gedeporteerde per vliegtuig uit Londen in Nederland wordt verwacht. Op 28 Februari werd van bevoegde zijde te 's-Gravenhage medegedeeld, dat, wan neer Westerling naar Nederland zou wor den overgebracht, hij bij zijn aankomst gearresteerd zou worden. Hij heeft vol doende strafbare feiten gepleegd, zo zeide men, welke arrestatie wettigen. Wanneer Indonesië aan óns land uit levering van Westerling zou vragen, aldus verklaarde men op genoemde datum van bevoegde zijde voorts, .zal aan dit verzoek geen gevolg worden gegeven. Westerling zou hier te lande wel worden berecht voor wat hij in Indonesië heeft gedaan, doch het is een internationaal gebruik, dat een land zijn eigen burgers niet uitlevert aan een ander land om ze daar terecht te doen staan. Thans vernemen wij uit betrouwbare bron, dat er geen reden is om aan te nemen dat er in dit standpunt wijziging is ge komen. over de Naktong te Hjonpoeng en bij Waegwan, beide tegen Taegoe gericht werden „in bedwang gehouden", maar bijna twee Noord-Koreaanse regimenten zijn de rivier overgestoken. In de zak bij Jongsan, verder Zuidwaarts, voeren' de Amerikanen zuiveringsacties uit. Zuid: Gemeld is dat de Noordelijken ach ter Tsjindjoe een „enorme poging" doen om een aanval op Masan en Poesan voor te bereiden. De Amerikanen zijn de Joetsjon in strijd gewikkeld met duizend Noord- Kor eanen. Oost: Zuid-Koreaansè troepen blijven vorderingen maken in het gebied van Pohang, waar het verzet van de Noorde lijken toeneemt. Zij consolideren hun posi ties bij Tong jong. Nog meer Engelse troepen Het Amerikaanse departement van Bui tenlandse Zaken heeft meegedeeld, dat behalve de Britse troepen uit Hongkong nog andere Britse manschappen worden verzameld voor de reis naar het front in Korea. Michael McDermott, een woordvoerder van het departement van Buitenlandse Zaken, die de mededeling op een perscon ferentie deed, zei dat Engeland een bri gade heeft toegezegd met pantserwagens en artillerie. Het ging om 5 a 7000 man. President Quirino van de Phïlippijnen heeft verklaard, dat de Philippijnen' be reid zijn een eerste contingent van 1100 officieren en manschappen met een artil leriebatterij naar Korea te zenden. Het vertrek zal over enkele dagen plaats hebben, na een plechtigheid te Washing ton, tijdens welke de Philippijnse strijd krachten officieel zullen worden aangeno men. Een woordvoerder van het Amerikaan- Geen voortgang over Churchills motie STRAATSBURG (Reuter) De econo mische commissie van de Europese Assem- blée heeft een lange motie over het plan- Schuman aangenomen, ter voorlegging aan de Assemblée. De commissie juicht over het algemeen het plan in zijn oor spronkelijke vorm toe, maar stelt voor dat het parlementaire lichaam, waaraan het hoge gezagsorgaan rapport zou moeten uit brengen, wordt samengesteld uit afgevaar digden- uit de Europese Assemblée, die op hun beurt periodiek verslag zouden moeten uitbrengen aan de Assemblée te Straats burg. Op deze wijze zou de Raad van Europa vaste voet hebben in de administratie van het steenkool- en staalplan. Zoals Reynaud verklaarde, zou Engeland hierdoor in staat worden gesteld aan 't debat over de admi nistratie van het plan deel te nemen ook al zou dat land tegen die tijd nog niet tot het plan kunnen toetreden. De Britse Labour-afgevaardigde Hugh Dalton steunde deze motie, evenals de Britse liberale afgevaardigde Lord Layton. Er waren geen tegenstemmers. Alleen de Ierse afgevaardigde Aiken onthield zich. De economische commissie besloot voorts haar steun te geven aan een motie van Britse Labourleden, gesteund door een socialistische afgevaardigde van Nederland en een Britse conservatieve afgevaardigde, waarin er bij de regeringen op wordt aan gedrongen de internationale overeenkomst tegen overbevissing van de Noordzee uit te voeren. De besprekingen in de politieke com missie van de Assemblée te Straatsburg over Churchills voorstel voor een Europees leger en de benoeming van een Europees minister van Defensie hebben Maandag geen voortgang gemaakt. Voorzitter Bidault gelastte een persconferentie af, die hij na de besprekingen van Maandag had willen houden. De juridische commissie heeft met grote meerderheid besloten, het recht op vrije verkiezingen op te nemen in de Europese ontwerp-conventie voor de rechten van de mens. Verder heeft deze commissie haar goedkeuring gehecht aan aanbevelingen, waarin het recht op eigen bezit en het recht van ouders op keuze van de soort opleiding voor hun kinderen wordt om schreven. De commissie voor culturele aangelegen heden besloot aan tè bevelen, dat de leden- staten onmiddellijk onderhandelingen be ginnen over het opstellen van culturele conventies in de geest van de reeds be staande tussen de landen van het Brussels pact en de Scandinavische landen. Thans 1933 vrijwilligers voor Korea Tot hedenmorgen 12 uur hebben zich 1933 vrijwilligers aangemeld voor de beide compagnieën, welke de Nederlandse regering overweegt ter beschikking van de Verenigde Volken te stellen. Hoewel de aanmelding gisteren werd gesloten is dit getal nog niet het eindcij fer, Ei- komen nog steeds aanmeldingen binnen via de commandanten der ver schillende legeronderdelen. Voorts stuur den velen een briefkaartje. Deze laatsten moeten nog enige formaliteiten vervullen, voor zij als gegadigden kunnen worden aangemerkt. se ministerie van Defensie heeft medege deeld, dat het Noord-Koreaanse leger. 15 divisies in het veld heeft. Drie divisies waarvan de sterkte nog niet bekend is, zijn in de achterhoede opgesteld van de twaalf divisies, die in de strijd gewikkeld zijn met Amerikaanse en Zuid-Koreaanse troepen. De woorvoerder prees de offen sieve geest en de activiteit, welke het Zuid-Koreaanse leger de laatste tijd aan de dag gelegd heeft. HET WEER AFGEBEELD De luchtdrukverscliillen over onze omgeving zijn thans gering. In het Oosten hand haaft zich boven Midden-Europa een gebied van hoge luchtdruk, dat via de Oostzee in verbinding kwam met een krachtig hoge drukgebied boven de Noordelijke IJszee. De depressie, die al enige dagen op de Atlantische Oceaan lag, nadert nu Ierland. Tussen deze depressie en het hoge druk gebied boven Midden-Europa komt een zwakke Zuidelijke luchtstroming voor, waarin kleine wuvmtestoringen uit ZUid- Frankrijk naar het Noorden trekken. Een dergelijke storing veroorzaakte gis terenmiddag in ons land hier en daar een buitje. Het ziet er echter naar uit, dat deze storingen aan,hét warme weer nog niet aanstonds een einde zullen maken. Weerbericht NOG VRIJ WARM Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond, opgemaakt te 10 uur: Tijdelijk veel bewolking njet enkele plaatselijke regen- of onweersbuien. Zwakke wind hoofdzakelijk tussen Zuid en Oost. Weinig verandering in temperatuur. 23 Augustus: Zon op 5.36 uur, onder 19.48 uur Maan op 18.16 uur, onder uur Hoog en laag water in IJmuidcn Dinsdag 22 Augustus Hoog water: 10.05 en 22.47 uur. Laag water: 5.22 en 17.54 uur. Woensdag 23 Augustus Hoog water: 11.37 en 00.00 uur. Laag water: 6.48 en 19.30 uur. mist sneeuw regen motreden hagel V 8uien r onweer '/^TEMPERATUUR 1005 ISOBAAR BELANGRIJK NEERSLAG- GEBIED centra H HOGE ORUK L LAGE DRUK - SCHEIDINGSLIJN-PRONT- TUSSEN LUCHT VAN VERSCHILLENDE HERKOMST STAND VAN DIT TEKEN GEEFT DE WINDRICHTING AAN- IEDERE HELE OWARSSTREEP IS EEN WlNO- SNELHEID VAN VIJF METER PER SECONDE

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 1