Haarlems Dagblad De stakingen in Amsterdam en Rotterdam zijn opgeheven en <Dprce!)te DaartettiBdje Cowrattt (Ittno Commissie voor algemene zaken stelt een drastisch plan op Druk overleg te Bonn over V/est-Duitslands herbewapening Noordelijke troepen drongen bij Taegoe in de Amerikaanse linies Er gaal" wellicht een bataljon vrijwilligers naar Korea 65e Jaargang No. 19634 Hoofdkantoor: Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon Directie, Hoofdredactie, Redactie en Administratie 15295 (zes lijnen). Bijkantoor Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Telefoon 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Telef. 15295. Hoofdredacteur: Robert Peereboom Woensdag 23 Augustus 1950 Tfitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks behalve Zon- en Feestdagen. Abonnementsprijs per week 35 cent, per kwartaal 4.50. Franco per post 5.—. Postgiro 273107. Advert.tarïeven op aanvraag bij de Administratie Directie: P. W. Peereboom en Robert Peereboom Raad van Europa Assemblee zou zich met belangrijke voorstellen echtstreeks tot regeringen en parlementen wenden STRAATSBURG, 22 Augustus (Reuter). De commissie van algemene zaken van ie Europese Assemblee heeft Dinsdag een plan uitgewerkt om het comité van mi nisters te passeren en belangrijke voorstel- in de nationale parlementen aanhan- «j» te maken. Het plan bestaat uit vier jnten. 1, Zekere resoluties zullen door de per manente commissie van de Assemblee naar fce!angrijkheid worden geselecteerd. Deze resoluties zullen worden gezon- ien naar de regeringen van alle leden- jlaten. Ook elk lid van een nationaal par ament zal een exemplaar ontvangen. 3, Leden van de consultatieve vergade ring verplichten zich, deze resoluties in lun parlementen aanhangig te maken. 4, Alle leden van de Assemblée, die voor ie resolutie stemden, zullen moeten be loven al het mogelijke te doen om ze door nationale parlementen aangenomen te krijgen. plan van de commissie zal later in ie week in de plenaire vergadering van de Assemblée ter sprake komen. George Bidault, de voorzitter van de ©missie voor algemene zaken, zeide op ;j persconferentie van mening te zijn, dat jet niet nodig zou zijn om het plan aan ie ministers van Buitenlandse Zaken voor- __en. Desgevraagd antwoordde Bidault, jat alleen van de leden, die zich voor de resoluties hadiden uitgesproken, verwacht werd dat zij deze in hun parlementen rouden steunen. De Assemblée zal van de commissie van ilgemene zaken nog eeti voorstel voorge- krijgen, dat ten doel heeft de weg te'effenen voor de actieve pleitbezorgers een Europese federatie. Een desbe treffende resolutie stelt voqr, dat indien zekere leden-staten het eens kunnen wor- ien over „speciale conventies", zij verder üenen te gaan „zonder de verantwoorde lijkheid van landen, die deze niet onder schrijven, er bij te betrekken". Daar het vorm heeft aangenomen van een toe voeging aan het statuut van de Raad van Europa, zal het voorstel de goedkeuring tèoeven van het comité van ministers. De resolutie ontwikkelde zich uit een voorstel van de Nederlandse afgevaardigde mej, Klompé en blijkt een compromis te ijn tussen verschillende opvattingen. „Radio Europa" Tenslotte zal de commissie de Assemblée verzoeken een commissie van deskundigen amen te stellen ter behandeling van zaken betreffende staten, die nog geen lid zijn de Raad van Europa. Deze staten zijn hoofdzakelijk de landen achter „het ijzeren gordijn" en Spanje. Twee andere commissies van de Assem blée hebben Dinsdag voorstellen bespro ken, die van invloed kunnen zijn op de betrekkingen tussen West-Europa en de Oost-Europese landen. De culturele com missie bestudeerde een plan tot het op richten van een Europees radiostation „Radio Europa", dat onder meer uitzen dingen naar Oost-Europa zou verzorgen. Het plan zal aan deskundigen voor het uitbrengen van rapport worden voorgelegd. De commissie voor sociale aangelegen heden keurde een rapport goed, dat de Assemblée verzoekt het recht van een ieder op een minimum-levensstandaard te proclameren. De eerste grote stad in Zuid-Korea die door de Amerikanen op de communisten werd heroverd is Kosong. Een -foto van het zwaar gehavende centrum van Kosong, zoals de Amerikaanse mariniers het hij hun intocht aantroffen. Ook de bouwvakarbeiders en de steenzetters in de hoofdstad gaan weer aan het werk Op een Dinsdagavond in de Apollo- hal te Amsterdam gehouden vergade ring, belegd door de stakingslsiding, is besloten de havenstaking, die Dins dag 15 Augustus uitbrak, op te heffen, onder de voorwaarde, dat er geen rancunemaatregelen zullen worden genomen' tegen de arbeiders, die ge staakt hebben. Op een eveneens Dinsdagavond in de Diamantbeurs gehouden vergadering werd besloten ook de bouwvakstaking op te heffen onder voorwaarde dat aan de maat regel, genomen door het actie-comité (be staande-uit vertegenwoordigers van de werkgevers en de unie in het bouwbedrijf) om alleen de bij de uniebonden" aangesloten arbeiders op de bouwwerken toe te laten en geen leden van de Algemene Bond van Werkers in de.' Bouwnijverheid (E.V.C.), geen verdere uitvoering zal worden ge geven. De steenzetters, de eersten, die in de hoofdstad in staking gingen omdat hun de 5 procent loonsverhoging nog niet was toe gekend, hebben in een afzonderlijke ver gadering eveneens besloten hun staking op te heffen. De bedrijfsunie in het bouwbedrijf (N.V.V., K.A.B. en C.N.V.) .deekle naar aanleiding van het in ae Diamantbeurs door de stakingsleiding genomen besluit Gedelegeerden bij de Raad van Europa in allerijl naar huis BONN, 22 Augustus (A.F.P.). Dr. Heinrich von Brentano (Chr. Dem. Partij), Herman Schaffer (Vrije Dem. Partij) en dr.Mühlenfeld (Duitse Partij), Duitse af gevaardigden bij de Raad van Europa, zijn 1 in allerijl uit Straatsburg teruggekeerd. Zij iebben Dinsdagochtend met kanselier Adenauer overleg gepleegd over de veilig- heid van de bondsrepubliek en de deel neming van Duitsland aan een eventueel Europees leger. Na afloop van deze bijeenkomst heeft Von Brentano aan de pers verklaard: „Van zijde is alles gezegd over de veilig- heid en de verdediging van Europa. De voorzitters van de parlementsfracties der regeringscoalitie en de woordvoerders van te Duitse afvaardiging te Straatsburg ver- toen zich accoord met het initiatief van Adenauer, vervat in een interview met een verslaggever van de „New York Times" en cok met zijn stappen bij de geallieerde ifflge commissie. Het woord is thans aan de geallieerden". Dr, Von Brentano herinnerde er vervol gens aan, dat West-Duitsland zich bereid verklaard heeft Duitse contingenten ter be schikking te stellen voor de gemeenschap pelijke verdediging van Europa, maar dan de volgende voorwaarden: Behandeling van de bondsrepubliek op gelijke voet met ie overige mogendheden, toekenning van èe vereiste financiële middelen en de ga- rantie, dat de Duitsers niet alleen zullen aioeten zorgen voor de infanterie voor het "uropese leger. De woordvoerders verklaarden vervol- ïns, dat de resultaten van de besprekin gen in de Raad van Europa ter kennis van let bondsparlement zullen worden ge tracht en dat bij die gelegenheid een debat, ral worden gehouden over de veiligheid van West-Duitsland. In kringen rond Adenauer spreekt men Eet nadruk de buitenlandse persberichten «gen als zou Adenauer bij zijn bespreking net de geallieerden de vorming van drie Duitse divisies op oorlogssterkte met de nodige infanterie-eenheden, geëist hebben. Het thema van de besprekingen was niet ren Duitse herbewapening geweest, doch rakel en alleen het vraagstuk van de Duit- ia veiligheid. Later in de middag had Adenauer een trier houd met dr. Kurt Schumacher, de 'rider van de West-Duitse sociaal-demo riten. Men gelooft, dat Adenauer zal i&gen de tegenkanting van sociaal-demo- ritische zijde tegen elke maatregel tot 'c-niilitarlsatie in West-Duitsland te over winnen. Duitse generaals in actie? Volgens de „Frankforten Rundschau" *°rdt in een vertrouwelijke circulaire van de organisatie van ex-officieren „Brüder- schaft" medegedeeld, dat twee Duitse gene raals naar het buitenland vertrokken zijn voor het voeren van besprekingen met militaire experts. Generaal Speidel, ge wezen stafchef van generaal Rommel's leger, zou een uitnodiging aanvaard hebben om naar Fontainebleau, het hoofdkwartier van de West-Europese Alliantie te komen. Generaal graaf Von Schwerin, die naar men gelooft Adenauer's adviseur voor mi litaire zaken is, zou zich naar Londen heb ben begeven. Er was echter niet gezegd met wie hij daar zou spreken. om de bouwvakstaking op te heffen, mede, clat alle bepalingen, gemaakt door het actiecomité van kracht blijven. Dit be tekent, dat vandaag geen enkele patroon, in wiens bedrijf gestaakt werd, arbeiders in dienst mocht nemen zonder toestemming van dit actiecomité. Dit geldt niet voor de bouwvakarbeiders, aangesloten bij een der uniebonden. In Rotterdam had het comité van actie gisteren in gebouw Odeon een vergadering van havenarbeiders belegd, waar het al of niet voortzetten van"- de staking werd be sproken. Daar de meerderheid der aan wezigen voor opheffing van de staking bleek te zijn, besloot het actie-comité, dat heden, Woensdag, het werk hervat zou worden. In de Amsterdamse haven was vanmor gen 64 van hét totaal aantal haven arbeiders weer aan het werk. Achttienhon derd man, van wie een honderdtal vaste arbeiders, die geen gevolg hadden gegeven aan de oproep om zich Dinsdag te melden, zijn ontslagen. Er is op het ogenblik voor 1500 havenai'beiders werk. Amerikaans raketdeskundige gearresteerd Te Denver (Colorado, V.S.) is een des kundige op het gebied van raketten gear resteerd op beschuldiging van overtreding van de wet op de atoomenergie, aldus een bekendmaking van het federale bureau van onderzoek. Het hoofd van het federale bureau van onderzoek, Edgar Hoover, verklaarde, dat de betrokkene een zekere Sanfor Lawrence Simons is. Hij is 28 jaar oud, was werk zaam bij de universiteit van Denver en thans aangesteld bij een project van het leger voor raketten in Denver. Hij was vroeger verbonden aan het atoombom project te Los Alamos (Nieuw Mexico). Simons wordt er van beschuldigd „een uiterst waardevol stuk plutonium" aldaar -ontvreemd te hebben. Oude man pleegt aanslag op zijn vrouw Te Rotterdam heeft zich op het hoofd bureau van politie de 73-jarige M. J. V. gemeld, die verklaarde dat hij zijn vrouw, de 64-jarige A. J. V.D., met een aardap pelmes enige steken had toegebracht. De motieven voor deze daad wilde hij niet mededelen. Hij is gearresteerd en de vrouw is in een ziekenhuis opgenomen. Haar toe stand is niet levensgevaarlijk. Op de binnenplaats van het Hilversumse politiebureau is Woensdagmiddag een auto, waarvan bij vonnis van de kantonrechter vernietiging was bevolen, verbrand. Het betrof hier een kleine vooroorlogse wagen, waarvan de bestuurder, een inwoner van Soestdijk, op een avond in Februari van dit jaar op de Loosdrechtseweg tegen een geparkeerde auto was gereden. De be stuurder kwam er goed af. Zijn wagentje bleek een gevaar op de weg te zijn: zowel de stuurinrichting als de remmen waren defect. Bij de behandeling van cjeze zaak voor het Hilversumse kantongerecht werd Het vonnis wordt voltrokken. de automobilist tot een geldboete veroor deeld. De rechter gelastte vernietiging van de auto, daar reparatie niet mogelijk was. Bij een overtreding van deze aard laat de wet geen verbeurdverklaring toe. De auto werd gistermiddag mei, benzine overgoten en in brand gestoken. Na een halfuur werden de resten met voorhamers stukgeslagen. Wat er daarna nog overbleef is naar de vuilnisbelt vervoerd. Sléchts zeer zelden wordt een dergelijke vernieti ging door de justitie bevolen. Natsir nog steeds bezig met kabinetsformatie DJAKARTA, 23 Augustus (Aneta) Natsir is nog steeds bezig met de vorming van een nieuw kabinet. Hij deelde aan Ane ta mede, dat hij zal trachten zoveel mo gelijk het oude kabinet der R.I.S. te hand haven. Vermoed wordt, dat Natsir zelf premier zal zijn en dat mr. Roem minister van Buitenlandse Zaken zal zijn. Veel zal afhangen van de bereidheid van de par tijen om deze samenstelling te aanvaarden en te steunen. Hatta was niet bereid het premierschap te aanvaarden. Nederlandse autobus in Frankrijk verongelukt Een Nederlandse autobus met een aantal toeristen is bij Gérardmer in Frankrijk tegen een vrachtauto gereden. De heer M. Zaalberg, gymnastiekleraar te Bilthoven, is bij dit ongeluk om het leven gekomen. Naar het ziekenhuis, te Gérardmer wer den overgebracht: mevrouw Zaalberg, de heer M. van Wenzen, mej. Vletter en mej. d. Sluys, allen uit Leiden en de heer M. Vletter. Generaal-majoor Dean na gevangenneming vermoord Robert Miller, United Press correspon dent op Korea meldt: Volgens betrouwbare door de Ameri kaanse inlichtingendienst ontvangen berich ten. is generaal-majoor William Dean, die reeds geruime tijd vermist wordt, door de Noord-Koreanen gewond gevangen geno men bij Taejon en vervolgens vermoord. Naar de vermissing van de generaal is een uitvoerig onderzoek ingesteld. Men heeft hem het laatst op 21 Juli in Taejon gezien. Verhalen van overlevenden uit de strijd om Taejon en krijgsgevangenen heeft men zorgvuldig met elkaar vergeleken en ten slotte is de Amerikaanse „Intelligence" tot de conclusie gekomen dat generaal Dean, nadat hij van zijn manschappen gescheiden werd, gepoogd moet hebben te voet uit het gebied van Taejon te ontkomen. Het staat wel vast dat Dean het laatst te voet is opgemerkt. Aangenomen wordt dat een Hef woord is aan Het is niet het geweld maar het goede, dat het kwaad vernietigt. Noord-Koreaanse kogel hem heeft geraakt zodat hij niet meer bij machte was zich te verplaatsen. Daarna moet een Noord-Ko- reaan hem met een mes doodgestoken heb ben, aldus de conclusie die de Amerikaanse inlichtingendienst uit de verzamelde ge gevens trekt. Generaal-majoor Dean was militair gou verneur in Korea tot de oprichting van de onafhankelijk Koreaanse republiek op 15 Augustus 1949. Na het uitbreken van de oorlog ^op het schiereiland werd Dean, die in de tweede wereldoorlog commandant van een divisie is geweest, commandant van de Amerikaanse 24ste divisie die op 3 Juli bij Osan in de strijd werd geworpen. Slag om de Zuidelijke nood-hoofdstad in volle hevigheid ontbrand TOKIO, 23 Augustus (United Press). Communistische troepen zijn diep in de Amerikaanse linies gedrongen en tot op minder dan negen mijl van Taegoe geko men. Amerikaanse woordvoerders zeggen dat daarmee de beslissende slag om de Zuid-Koreaanse provisorische hoofdstad is ingezet. Een woordvoerder van het hoofdkwartier van MacArtliur zeide dat een algemene aanval op Taegoe door vier of vijf Noord-Koreaanse divisies verwacht moet worden, waarbij de Noordelijken zul len pogen om, ongeacht de verliezen, ver der vooruit te komen. Dinsdagavond en Woensdagmorgen wer den zij vier maal teruggedreven door het 27ste regiment van de 25ste Amerikaanse divisie. Kolonel John Michaelis, commandant van het regiment, zeide: „De twee komen de nachten zullen bepalen of wij Taegoe zullen verliezen of de vijand de rugge- graat breken". Personen uit alle rangen en standen en ook Polen, Tsjechen, Hongaren en statenlozen hebben zich aangemeld Hoewel de aanmelding van vrijwilligers voor Korea sinds Maandag is gesloten, komen er bij het minister ie van Oorlog en bij het hoofdkwartier der Mariniers nog steeds meldingen binnen, zodat het totaal aantal vrijwilligers gisteren was gestegen tot 1933. Ruim 1500 van hen hebben zich voor de landmacht-compagnie gemeld, de overigen voor de mariniers-compagnie. Deze getallen zullen waarschijnlijk nog verder stijgen, want het ministerie van Oorlog verwacht nog meldingen van dienstplichtigen, die zich via hun comman danten hebben opgegeven. De oorlogsvrijwilligers vormen de groot ste groep, gevolgd door de groep van ge demobiliseerde dienstplichtigen en voor malige KNIL-militairen. Ongeveer een vierde deel van de vrijwilligers is gehuwd. Alle standen en beroepen zijn vertegen- Westerling mag niet Engeland blijven in Mevrouw Westerling onderweg naar Nederland Bij aankomst op het vliegveld te Karatsji werd Westerling Dinsdagavond onmiddellijk onder sterke politiebewaking gesteld. Hij kreeg echter verlof met de talrijke journalisten te spreken. Westerling zeide tot de pers, dat hij ver wachtte bij aankomst in Nederland in staat van beschuldiging te worden gesteld. Hij verklaarde echter niet te weten, waarvan hij zou worden beschuldigd. Hij heeft in Karatsji overnacht en Woensdagochtend de reis voortgezet. Engeland heeft heden de Nedérlandse regering er van in kennis gesteld, dat Westerling uit Singapore was uitgewezen en thans naar Engeland vliegt. Voorts werd aan de Nederlandse regering mede gedeeld, dat Westerling niet in Engeland mag verblijven en direct naar Amsterdam zal worden vervoerd. Deze beslissing zou in overeenstemming zijn met een overeenkomst die tevoren met de Nederlandse regering bereikt was, aldus Reuter. Op het vliegveld te Londen, waar het toestel met Westerling zal aankomen, zijn speciale voorzorgsmaatregelen getroffen. „Westerling zal het vliegveld niet mogen verlaten en zal met het eerstvolgende vliegtuig naar Amsterdam moeten door reizen", aldus heeft een van de functiona rissen van het vliegveld .verklaard. Men vreest in Londen, dat Westerling geen ge legenheid zal laten voorbijgaan om naar een andere bestemming te gaan, dan die hem is opgelegd. Mevrouw Westerling is Woensdagochtend vroeg uit Djakarta te Singapore aange komen om dertig minuten later per vlieg tuig naar Nederland te vertrekken, zo meldt Reuter uit Singapore. Mevrouw Westerling deelde mede, dat zij haar drie kinderen bij haar ouders in Soekaboemi had achtergelaten, omdat zij Indonesië niet mochten verlaten. Zij hoopte op ongeveer dezelfde tijd als haai man in Amsterdam te zijn. Mevrouw Wes terling verheugde zich er op hem na zo vele maanden weer te zien, zo zeide zij. Kort na haar vertrek bereikte een brief van Westerling het vliegveld van Singa pore. woordigd: landbouwers, studenten, bank werkers, bouwvakarbeiders, artsen, kan toorpersoneel en ambtenaren. Het meren deel van hen komt uit de grote steden. Ook hebben zich drie predikanten als veld prediker gemeld. Aalmoezeniers staan klaar om, als het zover is, met de troep mee te gaan. Het vrouwelijk geslacht heeft evenmin verstek laten gaan: 15 meisjes van het Vrouwen Hulpkorps hebben zich opgegeven en ook een tweede luitenante van het verpleegsterskorps, die samen met haar verloofde, eeii sergeant, naar Korea wil gaan. Onder de ruim 1500 vrijwilligers voor de landmacht-compagnie bevinden zich bijna 100 officieren. De hoogste rang is een kolonel b.d. Vele vrijwilligers zien in het optreden der Verenigde Volken in Korea het begin van de vorming van een UNO-strijdmacht. Zij hopen in die strijd macht te worden opgenomen. Verder bevinden zich onder de vrijwil ligers Polen, een Tsjech en een Hongaar, alsmede verschillende statenlozen, die het niet eens zijn met het regiem, dat thans in hun geboorteland aan de macht is. De grote groep van vrijwilligers zal op korte termijn worden geselecteerd. Voor dit werk is aangewezen majoor M. P. A. den Ouden, die ook als commandant van de landmacht-compagnie wordt genoemd. Het is echter nog niet zeker of de Ko ninklijke Landmacht slechts één compagnie naar Korea zal zenden. De mogelijkheid bestaat, dat er een bataljon zal -worden uitgezonden. De United Press-correspondent Robert Vermillion meldde van het front dat de Amerikaanse hoofdlinie zich nog altijd op 15 mijl ten Noorden van Taegoe bevindt, doch dat vijandelijke troepen 5 a 6 mijl in de Amerikaanse posities zijn gedrongen. Hulp uit Europa De Franse regering heeft besloten land strijdkrachten naar Korea te zenden. De ministerraad, onder voorzitterschap van president Vincent Auriol bijeen, besloot een bataljon infanterie ter beschikking van de UNO te stellen. Dit bataljon, tussen de 800 en 1000 man sterk, zal speciaal door het ministerie van Defensie worden samen gesteld. Het bataljon zal worden uitgerust met alle gebruikelijke infanterie-wapens, waar onder machinegeweren en licht geschut. Het zou geheel uit beroepssoldaten bestaan. Op het ministerie van Defensie waren reeds vele aanmeldingen van vrijwilligers onder de beroepssoldaten binnengekomen. Naar aanleiding van zekere berichten is in doorgaans welingelichte kringen te Brussel verklaard, dat de Belgische rege ring zich nog niet heeft uitgesproken ter zake van eventuele deelneming van België aan de militaire operaties in Korea. Van welingelichte zijde te Brussel wordt nader verklaard, dat in de kabinetsraad van Vrijdag een beslissing zal worden -ge nomen over het al dan niet zenden van een Belgisch contingent troepen naar Korea. Het zou in ieder geval niet in de bedoeling liggen een Beneluxleger te vor men, zoals in sommige berichten verluidt. Denemarken heeft officieel aangeboden het 6100 ton metende motorschip „Bella Dan" ter beschikking van de UNO te stel len om waar ook gebruikt te worden, aldus is bekend gemaakt. Aanvankelijk werd het aanbod gedaan door de Deense reder Lauritzen, doch secretaris-generaal Trygve Lie antwoordde, dat het wenselijker was, dat het aanbod rechtstreeks van de Deense regering uit ging. Volgens radio-Stockholm zullen Zweedse Rode Kruis-eenheden voor Korea op 26 Augustus uit Stockholm naar New York gaan. Nieuwe landing Dinsdag hebben de Zuidkoreaanse mari niers voor de derde maal. een landing bij Intsjon aan de Westkust uitgevoerd, dit maal op het eiland Ejak. Aan de landing ging een bombardement van de geallieer de luchtmacht vooraf. De communistische tegenstand was gering. Nederlanders in Indonesië in vrijheid gesteld De correspondent van Aneta te Makas sar meldt de vrijlating te Menado van de voormalige resident Boon, de oud-land rechter Schravendijk, de politiê-ambtena- ren Verkerk, Cowan, Kemper en Lepinat, die via Makassar naar Djakarta reizen. Te Makassar werden vrijgelaten P. A. Wan- sink, vroeger adviseur van het ministerie van voorlichting van Oost-Indonesië en de commissaris van politie Helder. Zij zijn per boot naar Djakarta vertrokken, teneinde te repatriëren. HET WEER AFGEBEELD In ie algemene luchtdrukverieling is sinds gisteren maar weinig verandering geko men. Na het passeren van een kleine warmtestoring, die-gisteren enige regen ver oorzaakte, klaarde het gedurende de afgelopen nacht overal in ons land op, waarbij op vela plaatsen laag hangende mist ontstond, die echter spoedig na zonsop gang weer oploste. Een front, dat zich van Frankrijk tot aan Schotland uit strekt., veroorzaakte vanmorgen in Frankrijk reeds op verschillende plaat sen onweersbuien. Hoewel deze onweerszone ook over ons land zal trekken, mag toch worden ver wacht, dat er nog niet onmiddellijk een einde aan het warme weer komt. Weerbericht WEINIG VERANDERING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woensdagavond tot Donderdag avond, opgemaakt te 10 uur: Over het algemeen veel bewolking met plaatselijk enkele regenbuien, - hier en daar wellicht met onweer. In de nacht en vroege ochtend plaatselijk nevel of mist. Zwakke tot matige wind. hoofdzakelijk tussen Oost en Zuid. Weinig ver andering in temperatuur. 24 Augustus: Zon op 5.37 uur. onder 19.46 uur Maan op 18.56 uur. onder 0.49 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 23 Augustus Hoog water: 11.37 en 00.00 uur. Laag water: 6.48 en 19.30 uur. Donderdag 24 Augustus Hoog water: 0.20 en 13.08 uur. Laag water: 8.23 en 20.59 uur.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 1