HFC weerde zich dapper tegen Ajax Zuidelijke finale in strijd om Spaarnebeker Zes van de twee en negentig clubs verspeelden nog geen punten ZWÏTSAL HHC door OVVO verslagen Moord in Wenen 4' AROL-bekertoamooi begonnen HFC is in de tweede klasse van de i K.N.V.B. teruggekeerd en werd daarmede opnieuw een geschikte candidaat geacht voor de Arol-voetbalbeker, die het eens 1 in 1929 voor een jaar in bezit had. De tegenstander was het sterke Ajax. De HFC'ers, zonder de gebroeders Winter. gaven zich voor wat zij waard waren en hun jonge doelverdediger oogstte veel bij- I val, maar het verschil in uithoudingsver- 1 mogen en techniek was te eroo: voor een gelijk opgaande strijd. De enige verrassingen van de eerste J ronde waren het frisse spel van de gast- vrouwe AFC en de opleving van DWS, dat weliswaar met 1-0 tegen VSV ten onder gmg, maar dat veel enthousiaster, snel lei en gevaarlijker was dan in de competitie 1949—1950. Volgende Zondag zal, vermoedelijk weer op het AFC-veld, het programma worden afgewerkt met de halve finales WAAjax en VSVAFC, vervolgens een rugbywed strijd AACDelftse Studenten en ten slotte de finale. Zeeburgia stelde teleur Zeeburgia, dat voor de vijf-en-twintigste maal zonder onderbreking poogde de beker te winnen, liet het er al direct lelijk bij zitten tegen het veel zwakker geachte WA. In het veld waren de Zeeburgers soms iets in de meerderheid. Een snelle combinatie van rechtsbinnen Wertwijn en middenvoor Brom bracht WA echter voor de rust het verdiende doelpunt en in de tweede helft strafte linksbuiten Fellinga een geknoei van de Zeeburgse achterhoede met een zacht in het doei geschoten bal a£. Deze 2-0 zege brengt WA tegen Ajax. -AFCBrabantia 2-0 Een aardiger partij speelden AFC en Brabantia. De gastheren hebben zwakke vleugelspelers, maar een gevaarlijk binnen- trio met de geroutineerde Disselkcen en Geluk en de hard werkende jonge midvoor Bouwens. Haar verdediging wist de leven dige Brabanders aardig in toom te houden. Het enige werkelijk gevaarlijke ogenblik was een strafschop, die Weenink (Bra bantia) echter tegen de paal schoot. Hoewel de gasten in de tweede helft veel meer kwamen opzetten, wisten juist toen Geluk en Griep (na een mooie solo-rush van Disselkoen) AFC een veilige voor sprong te geven, verdiend door de vlottere spelopvatting van de Amsterdammers. Ook hier was de uitslag 2-0. KFC verslagen Ruim twintig minuten hielden de Haar lemse tweede-kiassers hun doel schoon tegen Ajax door hardnekkig verdedigen en een enkele maal tot de aanval over ie gaan. Toen echter bevorderde midvoor Michels een voorzet van Drager tot eerste doel punt. De enkele schoten die de Haarlem mers op het doel van Ajax losten, waren soms goed, maar doelman Van der Pol was beter en wist steeds redding te brengen met een flinke sprong of duik. Nog voor de rust verhoogde Michels de score, toen de hard werkende stopperspil Busselman, die een extra zware taak had door het vaak al te trage ingrijpen van zijn linksachter Haverkamp Begemann, een foutje beging. Nauwelijks was de tweede helft begon nen. of Van Dijk trippelde vrijwel onge hinderd langs eên drietal HFC-verdedigers en maakte het derde doelpunt. Ajax ont wikkelde nu. zonder zich ai ie zeer in te spannen, een meerderheid die het aan zijn naam.verplicht is. Toch bleven verdere doelpunten voor lopig uit. De KFC'ers bleven zich inspan nen en een vrijwel zekere goal ontglipte de Ajaxieden teen Van der Lee in een snelle en enigszins gewaagde reactie de bal weg pikte van de schoen van de doorgebroken Michels. Even daarna schoot deze midvoor naast, teen de bal van de lat terugsprong. Midvoor J. M. Corbeth miste voor HFC de kans van de dag, toen doelman Van dei- Pol een prachtig schot van rechts terug sloeg in het veld. Er waren geen Amster damse verdedigers in de buurt, maar de vermoeidheid begon een hartig woordje mee te spreken. Nog twee doelpunten kwamen op het laatste nippertje: eerst een penalty, door Drager ingeschoten en ten slotte een schot van Michels, Spannend slot tussen VSV en DWS VSV en DWS zorgden ervoor dat het publiek geen spijt kreeg van het iange programma. Vlot en afwisselend spel, met spanning tot het einde en helaas een beetie a! te ruwe pogingen om een gunstig resul taat te behalen, tekenden de wedstrijd. Al vrij spoedig kregen de Velsenaren een penalty voor een geforceerde buiteling van Van Lint, maar het schot van Stiiger werd goed door doelman Waither gestopt. Een Ook Triebei legt functies neer De heer F. G. Triebei heeft een brief gericht aan het bestuur van de KNVB, waarin hij bedankt voor het lidmaatschap van de technische commissie en de keuze commissie. De heer Triebei is gedurende enige tientallen jaren in beide functies werkzaam geweest en acht het gewenst dat thans een jongere kracht zijn plaats in neemt. Om de Zilveren Bal Te Rotterdam werden de wedstrijden voort gezet om het Zilveren Ballournooi. De uit slagen waren: H. V. V.—Eindhoven 03; Sparta—Storm vogels 41; MountsB.V.V. 00 (BW wint na het nemen van strafschoppenl; H.B.S. Willem II 4—2 Halve finale: EindhovenSparta 32; B. V.V.—H.B.S. 5—1. De finale tussen Eindhoven en B.V.V. zal Zondag 3 September worden gespeeld. minu,ut later had Tielrooy met een goed schot bijna succes. Veel overwicht kon VSV echter niet krijgen en zij had zelfs alle moeite met de Amsterdamse linkervleugel BulderDijkstra. Dit tweetal krèeg te vaak vrij spel door het opdringen van rechts back Schoon, die zich misschien nog steeds op zijn oude rechtshalfplaats dacht. Beide partijen brachten voor de rust nog een kans om hals. Na de pauze stonden de Velsenaren raar te schutteren. Goed werk van Spaans, die snel en juist ingreep waar en wanneer dat nodig was. voorkwam echter doelpunten. Het enige doelpunt van de wedstrijd kwam juist aan de andere kant. De kleine Van der Kuil kreeg een vrije schop op de rand van het strafschopgebied te nemen. Hij schoot hard door de enige kleine opening in de haag van DWS'ers heen en gaf doelman Waither geen kans. Twintig- minuten verhit spel brachten geen wijzi-J ging in de stand, ondanks soms mooie staaltjes van solowerk en samenspel aan beide zijden. Opvallend was hierbij het verbeten, snelle en afgemeten spel van de Amsterdamse rechtshalf Wiertz. ADVERTENTIE Heringa Wuthrich HAARLEM ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES Zaterdagmiddagvoetbal Kennemerland en IJmuiden in de finale Het toumooi om die Gebroeders De Graaf-Wisselbeker dat door Zandvoort- meeuwen werd georganiseerd, is in een overwinning voor AMVJ geëindigd. In de finale klopte dit elftal de eerste klasser uit de afdeling Amsterdam, Vlug en Vaar dig met 2-1. Soeting had voor rust AMVJ de leiding bezorgd waarna dezelfde speler in de tweede helft de stand op 2T0 bracht. Wel scoorde Lodder tegen, maar verder dan 2-1 liet AMVJ het niet komen. Om de derde prijs streden Zandvoort- meeuwen en VEW. De Zandvoorters waren de sterksten en namen voor de rust de leiding door v. d.Heuvel. Dezelfde speler bracht na de hervatting de stand op 2-0 en daarna bleef een fel offensief van VEW zonder resultaat. Van der Bos stelde ten slotte de zege in veiligheid door de stand op 3-0 te brengen. In het tournooi om de Kromhout Zil veren Motor hebben IJmuiden en Kenne merland de finale bereikt. IJmuiden won van SNVL met 6-2 en Kennemerland deed het niet minder door AMVJ met 4-1 te slaan. IJmuiden en Kennemerland zullen elkaar Zaterdag de eer der overwinning in Am sterdam gaan betwisten. Een prachtige generale repetitie voor beide ploegen, want een week later ontmoeten deze ploegen elkaar voor de competitie. Opnieuw zijn Haarlem en de Volewijckcrs tegen elkaar uitgekomen, doch weer in de verliezersronde van een tournooi. Zondag betrof het de Spaarnebeker, welke een eindstrijd tussen twee clubs uit Noord- Brabant bracht en die een overwinning van 30 voor NAC op NO AD opleverde. Op een hoog peil hebben de ontmoe tingen niet gestaan en de Westelijke ploe gen hebben het er het minst van afge bracht. Nac en Noad speelden pittiger en verdienden daarom een overwinning in de eerste ronde. Het jaarlijks tournooi van „Haarlem" begon met de ontmoeting De Volewijckers NAC. E-r werd vrij rustig gespeeld. Rust ging in met blanke stand. De strijd werd eerst aantrekkelijk toen de Bredase ploeg vrij goedkoop de leiding kreeg. Van der Langenberg plaatste een hoekschop voor en doelman Hagenaar werkte de balin eigen goal. Kort daarop bracht Branning de stand op 20. De Amsterdammers kwa men opzetten en door toedoen van De Jong, die van een pass van De Ruiter gebruik maakte, werd het 21. Er kwam geen ver andering in deze stand. Haarlem was tegen Noad over het al gemeen meer in de aanval, doch de voor hoede kreeg het tegen de Tilburgse achter hoede niet gemakkelijk. Wel werd het deel dicht benaderd. Dan stonden enkele ver dedigers gereed, om het gevaar te keren. Roozen. aie voorlopig niet zal spelen, werd wel gemist. De voorlinie was thans als volgt samengesteld: Groeneveld, Boeree, -Jacobs, Van Os en Pastoor. De spelers waren wel snel, echter niet productief. In de tweede helft kwam Noad beter voor de dag en Louer en Rombouts losten goede schoten. Aan de andere zijde was middenvoor Jacobs niet zo doortastend als R.C.H. II won Elswouttournooi Met vier overwinningen stonden c"e kansen van Ripperda voor de vijfde zege in het door DIO voorbereide Elswout-tournooi gunstig maar de Racing reserves met doelman Van der Vliet onder de lat en Bodenstaf en De Boer in de voorhoede, versloegen Ripperda in de morgenuren met 30, nadat de rust met 20 voor RCH was ingegaan. Het eerste doelpunt ontstond uit een doelworsteling, het tweede en derde doelpunt was respectievelijk van De Boer en Bodenstaf. De prestatie van DCO, een 10 overwinning op Haarlem 2 was fraai. Uit een strafschop van Van der Horst ontstond het enige doelpunt. Haarlem 2 versloeg Ripperda met 42. De finale tussen RCH 2 en DCO gaf een goede strijd te zien waarin de reserves van de Racing zich ongetwijfeld de best spelende ploeg hebben getoond. Toch gaf DCO kranig partij en met rust was de stand nog 00. Enkele foutjes van de overigens goed spe lende doelman van DCO waren oorzaak dat RCH zich een 20 voorsprong kon verschaf fen en De Boer zorgde tenslotte voor een 30 overwinning. Jeugdioumooi van D.C.O. Het jaarlijkse juniorentournooi van DCO heeft tot resultaat gehad, dat Egmondia als winnaar uit het strijdperk kwam. Na een halve competitie met zes deel nemende elftallen behaalde Egmondia acht punten uit vijf wedstrijden, Bloemendaal werd tweede met 7, DCO derde mei 6, Half weg vierde met 5. Zandvoortmeeuwen vijfde met 2 en Hillegom laatste eveneens met 2 punten. Het aspiranten tournooi nam eveneens een aanvang. De resultaten hiervan waren: DCO —Bloemendaal 33, Bloemendaal wint na strafschoppen. HalfwegZandvoortmeeuwen 25. Zaterdag worden de finales gespeeld. vorige week en liet kansen voorbij gaan. Tien minuten voor tijd doelpuntte Louer het enige doelpunt ten gunste van Noad. De Zuidelijke ploeg trok zich in de ver dediging terug en kon zich daardoor, zij het met enige moeite, redden. HaarlemDe Volewijckers om de derde prijs leverde vrij matig spel op. Van der Linden was vervangen, waardoor Van Gooi met Odenthal het backstel vormde en Meertens speelde in de halftime. Voor rust bleven doelpunten uit. Van der Muts gaf de Amsterdammers de leiding, waarna Pastoor gelijk maakte. Een minuut voor het einde zorgde Jacobs er voor, dat Haarlem een voorsprong verkreeg. Na de aftrap volgde weer een Haarlemse aanval, waaruit Meyer doelpuntte (31). De eindstrijd NACNOAD eindigde in een overwinning van 30 voor NAC. Deze stand was reeds met rust verkregen rlank zij goed werk van Rijvers, die de doel punten voor zijn rekening nam. Zandvoortmeeuwen won Badplaats-tournooi Bloemendaaal is de verrassing in het Ead- plaats tournooi geworden. Wel hebben de spelers van deze ploeg het niet tot de eind overwinning weten te brengen maar om slechts na het nemen van twee series straf- schoopen de vlag te moeten strijken voor de Zandvoortmeeuwen is vermeldenswaard De Zandvoorters wonnen dus hun prijs na dat zij in de morgenuren eerst ZSGO met 21 verslagen hadden. Ruststand was 11. Bloemendaal handhaafde zich tegen de ster ke derde klasser Roodenburg uitstekend hetgeen de uitslag (221 aantoont. In de serie strafschoppen was Bloemendaal beter op dreef en nadat de verliezersfinale tussen Roodenburg en ZSGO een 54 overwinning had opgeleverd voor Roodenburg hebben Zandvoortmeeuwen en Bloemendaal een felle strijd orri de overwinning gevoerd. Met rust was de stand 11 en het einde kwam met 33. Voor de Zandvoorters had den Arie de Munck (ex-DIO) tweemaal en Van Looy gescoord. Bij Bloemendaal zorgden v. d. Aardweg en Koelemey (2 x) voor de doelpunten. ENGELS VOETBAL Hoewel het Engelse seizoen amper acht dagen oud is, kan men nu reeds voor spellen dat de strijd nog spannender zal worden dan gewoonlijk, want slechts zes van de twee-en-negentig clubs hebben uit hun eerste drie wedstrijden het maximum aantal punten behaald: Blackburn Rovers, Coventry City, Manchester City, Notting ham Forest, Lincoln City en New Brighton. In de eerste divisie staat thans Middles brough bovenaan, dank zij een 30 zege over Chelsea. Alle doelpunten werden in de eerste helft gescoord. Toen de Londe- naars na rust trachtten hun achterstand in te halen konden de gastheren hen ge makkelijk in bedwang houden. Aston Villa trof Derby in uitstekende vorm. In een uiterst spannende wedstrijd, waarbij de ploegen voor rust om beurten de leiding namen, werd het 32 voor Derby. Daarna voegde de thuisclub er nog een doelpunt aan toe. Lee, de van Leices- ter gekochte midvoor, scoorde twee maal. Wolverhampton kon het tegen de pittige ploeg van Fulham niet bolwerken en ver loor met 21. De enige zege in een uitwedstrijd kwam voor rekening van Burnley dat te Shef field de Wednesday met 10 klopte. Portsmouth, kampioen in de beide afge lopen seizoenen, leed opnieuw in York shire een nederlaag, nu tegen Huddersfield en bezet de voorlaatste plaats in de rang lijst. Het treffen tussen Arsenaf en Totten- ham Hotspur werd door 64.000 toeschou wers bijgewoond, het hoogste aantal van de dag. Het was een prachtige wedstrijd tussen twee ploegen, die elkaar voor het eerst sinds vijftien jaar in een league match ontmoetten. Met het gelijke spel konden de ploegen tevreden zijn. De uitslagen luidden: Eerste divisie ArsenalTot tenham Hotspur 22; BlackpoolCharl ton Athletic 00; Bolton Wanderers Manchester United 10; Derby County Aston Villa 42; FulhamWolverhamp ton Wanderers 21; Huddersfield Town Portsmouth 21; LiverpoolSunderland 40; MiddlesbroughChelsea 30; New castle UnitedEverton 11; Sheffield WednesdayBurnley 01; West Brom- wich AlbionStoke City 11. Tweede divisie Birmingham City—Grimsby Town 11; Blackburn RoversLuton Town 10; Brentford Leeds United 12; Cardiff CityNotts County 20; ChesterfieldBarnsley 12; Coventry CityPreston North End 10; Doncaster RoversWest Ham United 30; Hull CitySwansea Town 21; Leicester CityQueens Park Rangers 62; Man chester CityBury 51; Southampton TownSheffield United 10. E.D.O. speelde gelijk, doch werd uitgeschakeld EDO nam Zondag deel aan het tournooi om de Zilveren Domtoren, georganiseerd door Velox. De Haarlemmers speelden 0-0 tegen deze club, maar bij het nemen van strafschoppen was Velox beter op dreef en kwam in de finale tegen Longa, dat UW met 5-1 had verslagen. Longa won met 3-2 van Velox en kwam in het bezit van de wisselprijs. Dammen Competitie 1950—'51 De hoofdklasse-competitie 19501951 van de Nederlandse Dambond zal op 2 October aanvangen; de eerste klasse competitie op 11 September en de tweede klasse competitie op 25 September a.s. Het hoofdklasse-team der Haarlemse Dam club is voor de competitie als volgt samen gesteld. Bord no. 1. J. B. Sluiter Jr.; 2. P. J. van Dartelen; 3. J. W. van Dartelen; 4. H. van Lunenburg; 5. J, P. van Eijk; 6. J. H. Blom; 7. H. T. Lult; 8. Chr, Gerritsen; '9. Nico Blom en 10. A. Smit. Reserves zijn F. Raman en Ph. Rost. Korfbal v Sport Vereent hield wedstrijden voor adspiranten Begunstigd door prachtig weer hield de korfbalvereniging Sport-Vereent seriewed strijden voor adspiranten in de omgeving van de Ruine van Brederode te Santpoort. Zeer vele verenigingen hadden ingeschreven. De prijswinnaars in de diverse afdelingen v/aren: Afd. 1 a: 1. H.K.V. I; 2. K.Z. I. Afd. 2 a: 1. Gibraltar I; 2. Haarlem I. Afd. 1b: 1. K.Z. II; 2. H.K.V. II. Afd. 2 b: 1. O.B.Z.B. I; 2. Oosterkwartier I. Afd. 3 b: 1. Demping I; 2. Gibraltar II. Afd. 4 b: 1. De Raven I; 2. Archipel II. Afd. 1 c: De Raven II; 2. Haar lem II. Afd. 2 c: 1. Oosterkwartier II; 2. O.B.Z.B. II. Afd. 3 c: 1. Gibraltar III; 2. Haar lem III. Afd. 4 c: 1. De Raven III; 2. Ar chipel III. ADVERTENTIE ZALFenZETPIUPN Ae/pe. afdoende Toen de deur open was, zagen Rick en Bunkie een alleraardigst kamertjê. „Ga maar binnen", nodigde de Kabouter Dus stapten ze het huisje in. Er stonden leuke meubelen in het ronde kamertje. Een tafel en stoelen en andere dingen, alles keurig netjes gemaakt van hout. „Ga maar zitten!", zei de Kabouter. „Hel bevalt jullie hier wel, geloof ik?" „Nou", zei Rick bewonderend. „Echt gezellig!" „Ik ga even 'n potje thee zetten", zei hun gastheer. „Dan drinken we gauw een kopje samen, voor ik jullie dè weg verder wijs!" Terwijl Rick en Bunkie aan tafel zaten, maakte de Kabouter de thee klaar. En toen dronken ze die uit kleine kopjes. „Dat smaakt!", zei Bunkie. „Van al dat lopen in het warme bos krijg je dorst!" Paardensport Fraaie prestatie van J. Rijks Op het driedaags concours hippique te knokke (België) heeft J. Rijks (Rotterdam) met Romanichel een prachtige prestatie ge leverd, door na barrage, de „Prix de Puis sance" te winnen, een springconcours, be staande uit 9 hindernissen met een maximum hoogte van 1.56 meter. Hij legde het parcours in een vlotte stijl, foutloos af. Ook baron J. van Lijnden (Rotterdam) reed een zeer fraai parcours in de „Prix hotel Links", een springconcours, bestaande uit 14 hindernissen met een maximum hoogte van 1,35 meter. Baron van Lijnden legde met .Competente", na barrage, het parcous wederom foutloos af. doch de tijd waarin hij hel hindernispark rondreed bracht hem op de vierde plaats. Prins Bernhard, die aan dit onderdeel deelnam met de paarden ..Axel'' en „Agenda" reeds ook ditmaal uitstekend, doc-h hij kon het parcoours niet foutloos eindigen, zodat de prins ook deze dag buiten de prijzen viel. Sport in 't kort H. S. V. DE KAMPIOEN. Zondag hield „De Kampioen" haar eerste rit van de wed strijdcommissie-competitie over een afstand van 40 km. De uitslag was als volgt: 1. P. de Vries tijd 0.59.30; 2. H. Kramer; 3. J. Steenbakker; 4. A. v. 't Hof; 5. W. Stoker; 6. Chr. HoDoebrouwer; 7. D. Bes; 3. C. Kroezen. AUSTRALISCHE TOURNEE VAN M. C. C. Ook Cyril Washbrook zal de tournee van M.C.C. naar Australië en Nieuw Zeeland deze winter meemaken. Eerst was meege deeld dat hij wegens zakelijke aangelegen heden verstek moest laten gaan, maar hier voor is een oplossing gevonden. D. Compton is aangewezen als plaatsvervangende aan voerder van het team. NA 52 SECONDEN K.O. Ray Robinson heeft in 52 seconnden van José Basora (Porto Rico) gewonnen na hem vier maal ge vloerd te hebben. De helpers hadden nauwe lijks de ring verlaten toen Basora reeds dooi de bliksemsnel aanvallende neger naar het canvas werd gezonden. Hij kreeg geen tijd zich te herstellen en werd, na nog drie maal neer te zijn geweest, uitgeteld binnen de minuut. Ray Robinson is wereldkampioen weltergewicht. ADVERTENTIE W per rol Dg grootste en de beste! HONKBALCOMPETITIE HHC heeft het tegen OVVO niet kunnen bolwerken, zodat de Haarlemmers de kans om kampioen te worden niet meer in eigen hand hebben. EDO verloor met grote cijfers van Schoten en Ajax bracht SC Haarlem een 4-1 nederlaag toe. Blauw-Wit verloor met de oneven run van VVGA (6-5). De stand is thans: H. H. C 13 10 1 3 19 O. V. V. O. 11 7 2 2 16 Schoten 14 6 4- 4 16 Blauw-Wit 14 6 3 5 15 V. V. G. A. 14 V 1 6 15 S.C. Haarlem. 13 3 3 7 9 E. D. O 13 4 0 9 8 Ajax 12 2 2 2 6 Nog te spelen zijn SC Haarlem HHC: EDO—OVVO: Ajax— OVVO; OWO—Ajax. HHC—O WO 3-5 Zes innings lang had wèrper Duinker de slagploeg van OWO in bedwang gehouden, toen de aanvoerder van HHC hem verving door Smit, die de 7e innings goed door kwam, doch in de achtste innings zo'n regen van honkslagen tegen zich kreeg, dat HHC een geslagen ploeg was. Het werd van 2-1 2-5! Ofschoon Duinker in de eerste innings een twee honkslag van Altink tegen zich kreeg kon hij voor driemaal 3-slag OVVO voor nul het veld in laten gaan. HHC deed het beter. Met iwe'e man uit gaven Smidt en Hoogenbos fraaie honkslagen, doch laatstgenoemde was iets te brutaal met honklopen, hetgeen door Van der Walle en H. Urbanus werd afgestraft. Ook in de tweede, derde en vierde innings scoorde geen der partijen. Vermelding in deze in nings verdient een fraaie switch van Hoo genbos en Duinker op het eerste honk. In de vijfde innings ving Hoogenbos Rozen- daal en Regeling op fraaie wijze. Van der Walle gaf echter een honkslag, waarop hij het tweede honk haalde, doordat Noordhoff te traag fieldde. Een korte tik van Meyer, die Jole weliswaar correct fieldde, bracht Meyer toch op het eerste honk, terwijl Van der Walle door snel honklopen thuis kwam (0-1). HHC vermocht niet gelijk te maken voor de gelijkmakende zesde innings. Duinker kreeg wegens hinderen van Meyer een vrije loop en werd, nauwelijks op het eerste honk -gekomen, vervangen door Vrenegoor Jr. Noordhoff kwam door 4 wijd op de honken, waarna Jole met een fraaie slag beide ^eerstgenoemden thuis sloeg (2-1). Met deze stand, Jole op de honken en geen man uit, had HHC een fraaie kans een definitieve zege te behalen, doch verder dan een verre tik van Hoogen bos (gevangen door De Lugt), waardoor Jole op het derde honk kwam. brachten zij het niet. Smidt en Vrenegoor kregen 3 slag. Hierna volgden de hierboven vermelde zevende en achtste innings. Ofschoon Vre negoor Jr. in de achtste innings nog thuis kwam (3-5) konden de IIHC'ers het niet verder brengen, daar Urbanus met drie maal 3-slag een eind aan de wedstrijd maakte. De werpersresultaten waren: Duinker (HHC) (6 innings): 5x3 slag, 2x4 wijd, FEUILLETON door Cisela Furtmüllsr (Verfraaid uit het Duits) 4) Ja, er is nog een tweede ingang. Toen meneer Rothe trouwde, liet hij aan de kant van de binnenplaats een tweede deur ma ken, die voor de leveranciers bestemd zou zijn. Deze deur werd echter weinig gebruikt, daar men er het hele huis voor om moest lopen. Heibing trok zijn wenkbrauwen op. Dat is zeer interessant. Wie heeft de sleutel van die deur? De portier vermoe delijk. De knecht schudde z'n hoofd. Er zijn meen ik vier sleutels voor deze deur gemaakt, maar de portier heeft er nooit een gehad. Waarom meneer Rothe dat zo regelde, weef ik niet. Zijn eigen sleutel gebruikte hij nooit. Het keu kenmeisje en ik zelf hebben beiden een exemplaar. Waar zijn die sleutels? Ze hangen keurig netjes in het sleu telkastje. Juist, ik zal dat onmiddellijk Ook zal mevrouw Rothe wel zo vriendelijk willen zijn, mij de andere exemplaren van die sleutel te overhandigen. Heibing stond op en deelde mede, dat het verhoor was afgelopen. Ik dank u zeer, meneer Schmitt. We zullen u vandaag niet meer nodig hebben. Schmitt verdween na een onderdanige groet en Urban borg met een zucht van verlichting de gemaakte aantekeningen weg. Ik ben bekaf, Heibing, jij ook? Ja. Nu, dat kan ik me indenken, zei hij, met moeite een geeuw onderdrukkend. En dus nu zo gauw mogelijk naar bed om onze welver diende rust te genieten. We hebben morgen weer een zware dag voor de boeg. Heibing trok zijn jas aan en nam zijn handschoenen op. Morgen alléén? M'n beste man, ik ben van mening, dat er nog heel wat zware dagen voor ons in aantocht zijn. Wedden, dat ik gelijk heb? Urban ging hierop niét in. Hij wist, dat- zijn collaga het wel eens bij het rechte eind zou kunnen hebben. HOOFDSTUK II. Op de Kronos-fabrieken werd het werk de volgende dag zij het met enige ver traging gewoon hervat. Al zeer vroeg reed echter de politieauto mei de beide politiemannen Heibing en Urban en nog enige agenten het terrein weer op. Opnieuw betraden ze de ontvang kamer, waar gisteren de verhoren hadden 3 h.s. tegen; Smidt (HHC) innings): 3x3 slag, 1x4 wijd, 5 h.s. legen; Urbanus (OVVO) (9 innings); 13 x 3 slag, 2x4 wijd, 4 h.s. tegen. De beste slagmensen waren bij HHC: Vrenegoor Jr. met 1 uit 1 en Hoogenbos met 1 uit 3 (0.333). Bij OVVO: Meyer (0.500) en De Lugt (0.400). EDO—Scheten 5-15 EDO heeft de kans zich verder van de laatste plaats te chstanciëren niet gebruikt. Ofschoon .wei-per Keulemans liefs: 10 x 4 wijd goo«ie, heeft de EDO slagploeg het niet verder dan 5 runs kunnen brengen. En waar de Schotenaren in de vijfde en achtste innings bijzonder op dreef waren, is de overwinning spoedig verklaard. Daar er bovendien aan beide zijden af en toe nog wel eens een foutje werd gemaakt, was de wedstrijd het aanzien nauwelijks waard. De beste slagmensen waren bij EDO: Vrenegoor (0.400) en bij Schoten: Meen- horst (0.600) en Geurts (0.500). De score verliep als volgt: E. D. 0000110003 5 Schoten 0 0 1 0 6 0 0 8 0 15 SC HaarlemAjax 1-4 SC Haarlem heeft dé nederlaag tegen Ajax geheel te wijten aan veldfouten. Bij Ajax was dit onderdeel van het spel juist prima verzorgd, getuige het feit, dat wer per Lobberegt slechts een teger.run tegen zich geseoord zag en 3 x 3 slag voor zich kon noteren. Ajax nam in de tweede innings door fouten de leiding (0-1), welke zij in de vierde innings door twee honkslagen van H. Kook en Neefjes en een fout tot 0-2 op voerde. In de zesde innings waren het Neefjes en Bosboom, die de stand op 0-3 brachten. In de achtste innings werd het 0-4 door H. Kok en een veldfout, terwijl Scheurman in die gelijkmakende innings door een honkslag en énkele opofferings slagen de eer voor Haarlem redde (1-4). Promotic Overgangsklasse Kennemerland krijgt in deze promotie competitie geen schijn van kans. Zij ver loor met flinke cijfers van Hilversum, dat vorige week met 10-0 van EHS klop kreeg. De wedstrijd EHS—VVGA 2 werd om duistere redenen door de competitieleider afgelast. De stand in deze competitie is thans: E. H. S1 1 0 0 2 V. V. G. A. 2 1 1 0 0 2 Hilversum 2 1 0 1 2 Kennemerland 2 0 0 2 0- Kampioen 2 A 0 0 0 0 0 Uitslagen Tweede klasse. A: Laakkwartier—H. F. C. Haarlem II (Laakkwartier niet opgekomen). Tweede klasse B: EDO 2—Schoten 2 6—1. Tweede klasse C: Spartaan 2—DOS ver regend. Tweede klasse D: ABC 2—Zeeburgia 7—25- Promotie overgangsklasse: Kennemer landHilversum 1219. Promotie tweede klasse: DWS 2—Schoten 3 7—30; RFC—PSV 15—2 (RFC promoveert). plaats gevonden. Het grote vertrek, waarin thans het zonlicht binnenstroomde, toonde duidelijk met welk een goede smaak Valen tin Rothe zich had ingericht. Op de vloer lag een groot Perzisch tapijt, dat aan de rij kanten een smalle strook glanzend phrket vrij liet. Een grote massieve schrijftafel stond dwars voor het venster en tegen de muren stonden twee zware gebeeldhouwde eikenhouten kasten. Diverse fraaie stoelen, enige goede schilderijen en een antieke lichtkroon completeerden de inrichting. Ik zou graag de directeur Legnitz spreken, zei Heibing tot één van zijn agen ten, terwijl Urban voorbereidingen trof voor het opnemen van de verklaringen. Enige ogenblikken later trad Walter Leg nitz het vertrek binnen. Hij was een man van even boven middelmatige lengte met grijzend haar en een energiek gezicht. Op Helbing's verzoek nam hij" voor de schrijf tafel, waarachter deze zich geïnstalleerd had, plaats. Zoudt u ons een verklaring kunnen geven voor de moordaanslag, waarvan de heer Rothe het slachtoffer is geworden? begon Heibing. Nee, de zaak is mij volkomen duister. Ik sta voor een raadsel, dat is alles wat ik ervan zeggen kan. Meneer Rothe was, on danks zijn strengheid, wat het werk be trof, algemeen zeer geliefd. Ik heb dat al meer horen verklaren, merkte Heibing op. Helaas schijnt dit ech ter niet helemaal op te gaan. Er zijn aller lei aanwijzingen, dat hier sprake is van moord met voorbedachte rade. Een hande len in drift of spontane opwelling is hier te oordelen naar hetgeen ons tot dus verre bekend is geworden volkomen uitgesloten. Het betreft hier een moord en geen doodslag. Schmitt, de hüisknécht, heeft gezegd, dat hij een vreemde man op de trap gezien heeft. Heeft hij u dat ook meegedeeld? Ja, wij hebben dit geverbaliseerd. Wist u, dat meneer Rothe laat nog bezoek verwachtte? Nee, hij had hierover niet met mij gesproken. Ik had hem overigens gewaar schuwd, vooral geen vreemden bij zich toe te laten. Heibing en Urban keken gelijktijdig op bij deze woorden. Gewaarschuwd? Waarom? klonk hun vraag als uit één mond. Ik weet niet, of behalve ik iemand wist, dat meneer Rothe gistermorgen vroeg in Wenen was geweest om bij de bank een grote som op te nemen. Berger, die ook in de directie zit, en de commissarissen Müller en Herbert wisten er niets van en ook de procuratiehouder en diens plaats vervanger waren hiervan niet op de hoog te. Meneer Rothe wilde het klaarblijkelijk volkomen voor zich houden. Wist zijn vrouw ervan? Dat kan ik u niet zeggen. Sprak meneer Rothe in het algemeen met zijn vrouw over zaken? Ja, in sommige opzichten wel. Me vrouw Rothe is zeer veelzijdig en ontwik keld, en heeft door haar huwelijk ook met het zakenleven kennis gemaakt. Hoe hoog was het bedrag, dat Rothe opnam? Walter Legnitz gaf een gedetailleerd antwoord. Het bedrag, dat hij noemde, was zelfs voor een vermogend man, als Rothe, buitengewoon hoog te noemen. Hij wilde dat geld gebruiken voor een groots opgezette uitbreiding van de Kro nos-fabrieken. Was het zijn plan, dat geld hier op zijn kantoor te bewaren? Nee, dat was zeker niét zijn bedoe ling. Meneer Rothe had voor vandaag diver se architecten en andere vakmensen uitge nodigd voor een bespreking. Hij wilde waarschijnlijk enige grote betalingen ineens doen. Wanneer werden deze' lieden ver wacht? vroeg Heibing met een blik op de klok, die juist negen uur sloeg. Ik heb hen vanmorgen vroeg onmid dellijk af laten bellen. Van een uitbreiding kan nu natuurlijk voorlopig geen sprake zijn. Tenzij mevrouw Rothe deze lang ge koesterde wens van de overledene in diens geest in vervulling zou willen doen gaan. Meneer Legnitz, zei Heibing met grote nadruk, uw verklaringen bevestigen mijn vermoeden, dat de dader erop uit was van de vermogende heer Rothe een grote som op te eisen, en dat hij van plan was hem, bij een afwijzend antwoord, liever om te brengen dan onverrichterzake weg te gaan. Het is natuurlijk mogelijk, dat de zaak zo ligt, gaf Legnitz aarzelend toe. Werd het geld, dat in de schrijftafellade lag, bij de politie of hier in huis opge borgen? De schrijftafellade stond open, ant woordde Urban met iets van ontsteltenis in zijn stem. Er werden wel enige lege bandex-ollen van bankpapier gevonden. We wisten niet, dat er geld behoorde te zijn. Wat? Legnitz Vas opgesprongen en staarde do politiemannen aan. Wat zegt u? Is het geld verdwenen? Is dat hèus waar? Is dat gehele enorme bedrag in handen van de moordenaar gekomen? Ik kan slechts de woorden van mijn collega Urban bevestigen, antwoordde Heibing, die meer dan hij wilde laten merken, van z'n stuk gebracht was door deze wending in de zaak. De schrijftafellade was half openge trokken en behalve enige losse blanco vellen papier, vonden we alleen diverse banderollen van bankpapier, die slordig door elkaar in de lade lagen. Legnitz leunde voorover en zijn handen trilden. Dat was juist de reden, waarom ik Rothe waarschuwde, géén onbekenden te ontvangen. Hij had helaas de ietwat slor dige woonte om belangrijke bedragen een voudigweg in zijn schrijfbureau op te bergen, in plaats van in de kluis of in het geheime vak daarvan. (Wordt vervolgd),

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 6