Amsterdamse Beurs Kort en Bondig j Dans-stucüo Brassinne Maandag 4 September 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Gourant Roeien Italië won ook vier zonder stuurman Vanmorgen is te Milaan opnieuw gestart voor het nummer vier zonder stuurman, in de strijd om het kampioenschap van Europa. De boeivolgorde was dezelfde als Zondag, met dien verstande dat Zuid-Slavië aan boei vijf niet mocht verschijnen wegens diskwali ficatie. Op de vierde dag van de Europese roei- kampioenschappen stond er een stevige wind welke de ploegen schuin in de rug hadden. De start was zeer regelmatig. De Italiaan se ploeg van Moto Guzzi liep al spoedig uit en op 1000 meter was het duidelijk, dat de strijd om de overwinning slechts kon gaan tussen de Italiaanse en de Deense vier. De Italianen bereikten in de laatste 500 meter een buitengewoon hoog tempo, al was de balans verre van fraai. Nederland lag van de aanvang af op de laatste plaats, hield de andere ploegen in het bijzonder Zwitserland en Noorwegen goed bij, doch kwam als laatste aan. De uitslag luidt: 1, Italië (Moto Guzzi) 6 min. 50.3 sec. 2. Denemarken (Roldubben Skjold) 6 min. 52.1 sec. 3. Zwitserland (Rowirïg Club) 6 min. 54.2 sec. 4. Noorwegen (Norske Studenters Ro- klub) 6 min. 55.3 sec. 5. Nederland (Triton) 6 min. 57 sec. Door deze overwinning legde Italië beslag op de Coupe Glandaz. Zowel Italië als De nemarken hebben bij deze kampioenschappen drie overwinningen behaald, maar door een speciaal puntensysteem heeft Italië door de overwinning in de acht een hogere positie gekregen dan Denemarken. Derde was Zwit serland en vierde Nederland. Cricket in Engeland Lancashire en Surrey „samen kampioen" Het kampioenschap der counties is be sloten met een „gezamenlijk kampioen schap" van Lancashire en Surrey, die met gelijk aantal punten zijn geëindigd. In zulk een geval wordt geen beslissings-wedstrijd meer gespeeld. Ofschoon het zich maar zelden heeft voorgedaan, is het nu twee maal achtereen geschied. Want verleden jaar deelden Middlesex en Yorkshire de eer van het kampioenschap. Surrey's vorige kampioenschap werd lang geleden, namelijk in 1914, behaald. Lancashire had de titel niet veroverd sinds 1934. Nog twee ontmoetingen in het county- kampioenschap moeten worden beslist; dan heeft elk van de zeventien counties haar programma van 28 wedstrijden voltooid. De twee resterende wedstrijden kunnen geen verandering van betekenis meer in de stand brengen: noch wat de leidende groep, noch wat de laatste plaats betreft. De volg orde is: 1 en 2. Lancashire en Surrey, 3. Yorkshire, 4. Warwickshire, 5. Derbyshire, 6. Somerset, 7. Kent, 8. Northants, 9. Wor cestershire, 10. Gloucestershire, 11. Gla morgan, 12. Hampshire, 13. Sussex, 14. Middlesex, 15. Nottinghamshire, 16. Leices tershire, 17. Essex. Middlesex heeft een ongewoon slecht seizoen gehad. Ook Essex heeft hc-neden zijn normale prestaties gespeeld. Aanmer kelijke stijgingen op de ranglijst zijn ge maakt door Lancashire (verleden jaar nr. 11), Derbyshire (verleden jaar nr. 15), Somerset (verleden jaar nr. 9), Kent (ver leden jaar nr. 13) en Hampshire (verleden jaar nr. 16). Zwemfeesi van H.P.C. Ondanks het feit dat het programma van HPC geen enkel lid der Weense ploeg ver meldde, heeft men Zondagmiddag in Heem stede toch van goede sport kunnen genieten. De spannendste race was de 100 meter vrije slag heren. De oud-kampioen Van Boxem moest zijn meerdere erkennen in K. Smits van de Meeuwen. Van Boxem, die de vorige dag aan een lange afstandswed strijd had deelgenomen, kon zijn gewone vorm niet benaderen, waardoor hij in de sprint werd geslagen. Ook de 100 meter vrije slag dames bracht grote spanning. Dit nummer werd gewonnen door mejuffrouw A. de Jonge (ADZ). A. de Vries van HPC verbeterde zijn beste presta ties op de 100 meter schoolslag. Ditmaal bracht hij zijn tijd terug tot 1 min. 15 sec., waarmede hij ruimschoots als eerste eindig de. Jelle Hoekstra (HVGB) leverde een zeer goede prestatie door met een tijd van 1 min. 13.6 sec als eerste op de 100 meter rugslag te. eindigen. De uitslagen waren als volgt: 100 meter vrije slag, heren: 1. K. Smits (Meeüwen) 1 min. 3.6 sec.; 2. A, v. Boxem (DAW) 1 min. 3.8 sec.; 3. C. van Dooren- malen (Zwemclub Haarlem) 1 min. 4.5 sec. 100 meter vrije slag, dames: 1. A. de Jonge (ADZ) 1 min. 13.5 sec.; 2. E. v. d. Ploeg (ADZ) 1 min. 14.1 sec.; 3. E. Hölsken (Zwem club Haarlem) 1 min. 14.3 sec. 100 meter schoolslag, heren: 1. A. de Vries (HPC) 1 min. 15 sec.; 2. A. Slikker (DAW) 1 min. 20 sec.; 3. J. Stutterheim (HVGB) 1 min. 20.3 sec. 200 meter schoolslag, dames: 1. A. de Groot (ADZ) 3 min. 3.6 sec.; 2. J. Welling (HZC) 3 min. 4 sec.; 3. R. v. d. Linden (ADZ) 3 min. 8.8 sec. 100 meter rugslag heren: 1. J. Hoekstra (HVGB) 1 min. 13.6 sec.; 2. F. Pieters (DWR) 1 min. 16.8 sec.; 3, A, Slikker (DAW) 1 min. 18 sec. 100 meter rugslag, dames: 1. A. v. Sunder (ADZ) 1 min. 24.6 sec.; 2. J. Wisker (DWR) 1 min. 25.8 sec.; 3. B. Nelissen (DWT) 1 min. 26.2 sec. 5 x 50 meter vrije slag estafette, heren: 1. DAW 2 min, 30 sec.; 2. Zwemclub Haarlem 2 min. 30.1 sec.; 3. HPC 2 min. 37.3 sec. 3 x 50 meter wisselslag estafette, dames: 1. HDZ 1 min. 52 sec.; 2. HZC 1 min. 55.4 sec.; 3. ADZ 2 1 min. 55.5 sec. Tot slot van de middag speelde een Haar lems zevental tegen het Nederlandse Militair zevental. De Haarlemse ploeg behaalde een 4—3 overwinning. Voetbal Spelers uitgenodigd voor training Ned. elftal De volgende 25 spelers zijn uitgenodigd om de training van de Nederlandse elftalclub te volgen als voorbereiding voor de eerste wed strijd van het nieuwe seizoen op 15 October tegen Zwitserland. v. d. Vegt, Langelaan en Röhrig (allen van HBS), Clavan (ADO), Sarir en Van der Sluys (beiden BW), Rijvers (NAC), Kraak (Storm vogels, Melief (HDVS, Terlouw en Verbeek (Sparta), Staffelen en Michels (Ajax), Mes man en Tjepkema (BI. Wit), Van Schijndel (SVV), Vermunt (RBC), Van Thuyl (Eind hoven), Biesbrouck (RCH), De Graaf en Bruist (Limburgia), Lenstra en Hofma (bei den Heerenveen), Alberts (Vitesse) en Wee- nink (Brabantia). De training begint morgenavond op het VUC-terrein te Den Haag. Kennemer Golfclub De Zaterdag gespeelde onderlinge maan delijkse wedstrijd van de Kennemer Golf club is bij de dames gewonnen door me vrouw B. Nielsen (14) met 2 down en bij de heren door J. C. van der Zouwe (24) met 4 down. ADVERTENTIE Haarlem Awndoplelding voor Economische en Sociale Wetenschappen Reclor: Dr. S. Elzlnga H.B.S.-A-, Zijlvest, Haar AANVANG OER LESSEN: 19 Sept. 1950 Sociologie, Recht, Econom. Gcschicdtnii, Economie, Bcdriibcconoraie, Wijibe- PROSPECTUS EN INLICHTINGEN: Agenda vooir Haarlem MAANDAG 4 SEPTEMBER Luxor: „Francis", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „De blonde rimboe-koningin', 14 j., 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „Het zeemonster", 14 j., 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De held op sokken", 14 j., 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „De bruid was een man", alle leeft., 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Palace „Zonder medelijden", 18 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 DINSDAG 5 SEPTEMBER Grote Kerk: Orgelconcert, 8 uur. Bioscopen Middag- en avondvoorstellingen. Centrum voor Staatkundige Vorming viert eerste lustrum Principiële uitspraak over een meerderheidspolitiek In een te Utrecht gehouden bijeenkomst ter viering van het eerste lustrum van het Centrum voor Staatkundige Vorming heb ben mr. dr. J. J. Loeff, secretaris van het R.K. Kerkgenootschap in Nederland, en prof. dr. L. G. J. Verberne, hoogleraar-aan de katholieke economische hogeschool te Tilburg en aan de R.K. universiteit te Nij megen, gesproken over het principiële en het historische aspect van het thema „katholicisme, verdraagzaamheid en demo cratie naar Nederlandse verhoudingen". Mr. Loeff besprak de vraag of er bij een katholieke meerderheid in de toekomst als gevolg van de gestadige groei van het katholieke volksdeel gevaren te duchten zijn voor de grondwettelijke vrijheden van de niet-katholieke bevolking. De erkenning van de menselijke persoonlijkheid en het gebod van de christelijke naastenliefde houdt in dat van een aantasting van de rechten van de naaste geen sprake kan zijn, zo zeide mr. Loeff. Hem kan geen bepaalde levensbeschouwing worden op gedrongen. Een meerderheid impliceert niet het recht tot het opleggen van een overtuiging. Het katholicisme beweegt zich niet op politiek terrein, doch in de maat schappelijke sfeer. Ons streven moet, aldus spreker, er op gericht zijn de maatschap pelijke sfeer geleidelijk te doordringen van de katholieke levensbeschouwing. Zolang niet alle Nederlanders deze beginselen geestelijk hebben verwerkt en deze aan hangen, zou het doorvoeren van bepaalde maatregelen op politiek terrein leiden tot het totaliteitsbeginsel, hetgeen natuurlijk onjuist is. Kan een besluit pas genomen worden, nadat de instemming van de meer derheid is verkregen, dan moet men zich volgens spreker in de eerste plaats afvra gen of het besluit staatkundig juist is. Con flicten blijven ook bestaan wanneer er een 'politieke partij gegroeid zou zijn tot de helft plus één. De uitoefening van de be stuursmacht mag niet beheerst worden door een quantitatief beginsel, doch door een qualitatief beginsel. De katholieke élite heeft tot taak de omvorming van de staats idee door beïnvloeding van het staatkundig denken. De politiek is geen spel, maar het werk van staatsmanswijsheid, zo besloot mr. Loeff. Tournooi klaverjasclub Haarlem-Noord begonnen Zaterdagavond is het tournooi van de Klaverjasclub „Haarlem-Noord" in café restaurant „Du Nord", Rijksstraatweg, ge opend. De voorzitter, de heer J. Ausma, memo reerde dat dit tournooi was uitgeschreven ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan dezer club en deelde mede, dat de finan ciële resultaten ten goede kwamen aan de vereniging tot bevordering der belangen van T.B.C.-patiënten in Nederland. Het tournooi wordt gehouden van 1 tot 30 September met een deelname van 470 spe lers. Nog bestaat er gelegenheid tot in schrijving voor deze wedstrijden. De voor zitter deelde verder mede dat tal van prij zen geschonken zijn, o.a. een legpenning door het gemeentebestuur van Haarlem. De voorzitter van de T.B.C. vereniging de heer H. J. van Aken bracht dank aan het bestuur van de klaverjasclub voor het initiatief, om op deze wijze de belangen van de veréniging voor steun aan T.B.C. patiënten te bevorderen, sprak de hoop uit dat de resultaten bevredigend zullen zijn eri. dat het initiatief navolging zal vinden. De voorzitter van de klaverjasclub „De Papegaai", juichte het streven van de ju bilerende club ten zeerste toe en deelde mede dat ook hun club dit goede doel zal nastreven door eveneens te zijner tijd een dergelijk tournooi te houden. Na afloop van de eerste wedstrijd, bracht voorzitter Ausma dank voor de sportiviteit van de deelnemers. Dinsdag 5 September wordt de derde wedstrijd gespeeld. De receptie wordt Zondag 10 September gehouden van 6 tot 7 uur eveneens in ,Du Nord". De uitslagen van Zaterdag zijn: De Papegaai A, Haarlem, 45028; Raam poort, Amsterdam 43830; Uit en Thuis, Leimuiden 40966; S.B.E.H., Amsterdam, 40368; Haarlem-N., Haarlem, 39320; de Papegaai B, Haarlem, 38328. Zondag was het resultaat: Vriendenkring A, Purmerend, 42566; „Troef Boer", Hoofddorp, 40440; Vrienden kring B, Purmerend, 39638; de Optimisten, Amsterdam 34856. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 2 September 1950 ONDERTROUWD: 2 Sept., B. Hubers en C. Kiekens; F. J. Vader en G. P. Loogman; G. J. Kaatman en L. T. van Aken. BEVALLEN van een zoon: 1 Sept., J. M. C. C. T. Poelsvan de Waarsenburg; E. Groot —Pol. BEVALLEN van een dochter: 31 Aug., N. Boschmavan den Brink; 1 Sept., M. E. M. ZwartIJsselmuiden; M. J. OnvleeKune- man; T. C. BronstringRuijgvoorn; A. M. G. BrinkmannIJland; 2 Sept., S. T. Maasdam Kriklce; H. H. van der Ham— Konings; J. P. C. Prikkerde Wit. OVERLEDEN: 31 Aug., J. van Oosthuij- sen, 28 j., Molukkenstraat; J. F. de Wildt, 47 j., Maarten van Heemskerkstraat; C. Verha gen—van der Grift, 88 j., Tetterodestraat; 1 Sept., D. Brandsma—Zoethout, 43 j., Arnol- dystraat; L. S. Uyterwijk, 79 j., Oude Groen markt; C. EekhoutDhont, 80 j., Leidse- vaart; M. H. A. Witteveen, 54 j., Kamperlaan. De nieuwe brug over het Noorder Buiten Spaarne Het streven is die toch in 1951 te bouwen Wij gaven Zaterdag de inhoud weer van het voorstel dat B. en W. van Haarlem bij de Raad hebben ingediend over de verbe tering van de toegangswegen tot het in dustrieterrein in de Wa'arderpolder, Wij maakten daarbij de aantekening dat daaruit blijkt dat de bouw van de nieuwe brug over het Noorder Spaarne nog wordt uitgesteld. Van de zijde van B. en W. wordt ons medegedeeld dat die opmerking formeel juist is, maar dat de kaarten toch anders op tafel liggen. Bekend is dat de kosten van de nieuwe brug met bijkomende werken op f 1.400.000 begroot zijn. Op de kapitaaldienst van de begroting voor 1950 werd een bedrag van f 700.000 uitgetrokken, met de toelichting er bij dat de overige f 700.000 dan ten laste van 1951 gebracht zouden worden. Dat be tekende dus dat de nieuwe brug dan in 1951 voltooid zou worden. Later is er in het college van B. en W. twijfel gerezen - over de vraag wat voor moest gaan: de 'bouw van de brug, of de verbetering van de toegangswegen tot het indu strieterr ein Het resultaat van nadere ovei-weging is dat B. en W. nu voorstellen de volgende werken te laten uitvoeren: le. De bestaande Oude Weg, van de Waarderweg af tot de Centrale Werkplaat sen der Nederlandse Spoorwegen, voorzien van een rij dek van klinkerkeien ter ver vanging van de aanwezige keien en klin kers, geraamd op f 45.000; 2e. de Nijverheidsweg doortrekken tot aan de Oude Weg (inclusief het maken van een duiker in het Vuilrak), geraamd op f 62.000; 3e. de Nijverheidsweg aansluiten op de Waarderweg, geraamd op f 18.000; 4e. de bouw van een nieuwe Vvouwe- bi'Ug, geraamd op f 280.000; 5e. de verbetering van de wegbaan door het Prinsen Bolwerk. Men ziet dus dat daarbij geen gelden zijn uitgetrokken voor de brug over het Noor der Spaarne. Maar zo werd ons nu medegedeeld de f 1.400.000 waren bestemd voor de bouw van deze brug en de daarbij komende wer ken. B. en W. hebben nu besloten aan de raad voor te stellen van dit jaar een groot deel der bijkomende werken uit te voeren, omdat het gewenst werd geacht de toe gangswegen tot het industrieterrein zo spoedig mogelijk te verbeteren. De ver wachting is, dat dan in 1951 de brug ge bouwd kan worden. Afscheid dr. W. R. M. Noordhoff Dr. W. R. M. Noordhoff, die naar Rot terdam vertrekt, heeft Zondagmorgen afscheid genomen als predikant bij de Remonstrants Gereformeerde Ge meente te Haarlem. Het kerkgebouw was tot de laatste plaats bezet. De Commissaris der Ko ningin in de provincie Noordholïand, dr. J. E. baron de Vos van .Steenwijk, gaf door zijn aanwezigheid blijk van zijn belangstelling. Psalm 85 vers 12,. nml. „De waarheid zal uit de aarde spruiten en de gerechtigheid zal van de hemel nederzien", had dr. Noordhoff tot tekst gekozen. In zijn overdenking herdacht spreker de 23 gemeenteleden, die door oorlogsgeweld het leven verloren hebben. Aan het eind gewaagde hij van zijn diepe dankbaarheid over Gods gerechtigheid, waarvan ook de gemeente getuigen kan en van zijn blijdschap over het feit, dat de Haarlemse gemeente onder goede leiding achter blijft. Met de bede, dat Gods gerechtigheid en de trouw van de gemeente elkander mogen blijven ontmoeten, beslootdr. Noordhoff zijn rede. De psalm: „Dat 'sHeeren zegen op U daal", werd de scheidende predikant aan het slot van de dienst staande toegezongen. Ds. E. Dijkhuis De kerkeraad der Ned. Hervormde kerk te Haarlem deelt mede dat het Provinciaal kerkbestuur van Noordholland ds. E. Dijk huis, Ned. Hervormd predikant te Haar lem, op zijn verzoek ontheffing heeft ver leend uit de ambtsbediening met ingang van 17 Augustus. Werk hervat in havens van Antwerpen en Brussel Naar van de zijde van het Belgische ministerie van Economische Zaken wordt medegedeeld, is de toestand in de haven van Antwerpen hedenmorgen normaal. In totaal hebben 3700 arbeiders het werk hervat, waarmede voldaan wordt aan de thans bestaande behoefte. Sedert Zaterdag zijn 30 schepen de haven van Antwerpen binnengelopen. Ook in de Brusselse haven was de werk hervatting hedenmorgen algemeen. Honderden doden door typhoon in Japan Honderden mensen werden gedood en grote schade is aangericht in het gebied van Osaka en Kobe op de Japanse eilanden Honsjoe en Sjokokoe, welke gisteren door een typhoon getroffen werden. De typhoon trof de Westkust van Japan en volgens de laatste gegevens der politie zijn 250 personen gedood. Ongeveer 240 worden vermist en men vreest dat ook hiervan een groot deel om het leven is gè- komen. Het totaal aantal gewonden beloopt bijna 2.200. Tienduizenden zijn daldoos ge- maakf. Kobe en Osaka, twee belangrijke indus triestéden, werden het zwaarst getroffen door de storm. Er zijn windsnelheden van 110 mijl per uur gemeten hetgeen zelfs in een typhoon zelden voorkomt. Nog steeds. In een menigte bedevaartgan gers naar Lourdes heeft de politie te Parijs de 78-jarige Ollegario Velasco, een Chileen uit Valparaiso, gevonden, die zij reeds 37 jaar zoekt. In 1913 werd een arrestatiebevel tegen hem uitge vaardigd, omdat men hem beschouwde als de leider van een zakkenrollersben de. De politie vond twee vervalste per soonsbewijzen in zijn zakken. ADVERTENTIE Taxi Bel 13QOB DAG EN NACHT Slotkoers Openings Vrijdag koersen Koninklijke Olie 295 299% 218 221% Philips 222% 224% 164 166 Fokker 117 SS 273 Ned. Kabel 263 Van Berkel 112 Scheepvaart Unie 149 y8 153% Holl. Am. Lijn 166 Deli Mij 109 109% H. V. A 115% 117% A'dam Rubber 125% 129% Ned. Handel Mij, 139% Ned. Ind. Hand, 83% Billiton II 227 Post voor militairen aan boord van de Goya Post, bestemd voor naar Nederland te rugkerende militairen aan boord van het troepenschip „Goya", welke in een der tus senhavens zal worden uitgereikt, moet uiterlijk op 7 September in Nederland ter post worden bezorgd. Behalve de gebrui kelijke gegevens dient het adres de ver melding te bevatten: Aan boord van het troepenschip „Goya", op thuisreis naar Nederland. De naam van de vermoedelijke tussenhaven mag niet worden vermeld. Acteur Cor Dommelshuizen wordt zeventig jaar Dinsdagmiddag houdt de bekende toneel speler Cor Dommelshuizen receptie in de foyer van de Stadsschouwburg te Amster dam, waar men hem kan gelukwensen met het bereiken van de 70-jarige leeftijd. Hij debuteerde in 1894 bij het „Nederlands To neelverbond" en kwam een jaar later bij het gezelschap van Charles (de vader van Nap) de la Mar. Met Louis Bouwmeester maakte hij een tournee door het toenmalige Nederlands-Indië, België en Duitsland, daarna werkte hij korte tijd onder Willem Royaards en sloot zich vervolgens aan bij de „Rotterdammers" onder Tartaud en Van Eysdén. Het jaar 1914 bracht Dommelshui zen bij „De Haghespelers" van Eduard Ver kade. Het langst maakte hij deel uit van hei Hofstadtoneel van Cor van der Lugt Mel- sert, namelijk van de oprichting in 1917 tot de ontbinding in 1938, toen hij zich in de hoofdstad vestigde. Gedurende de oor log bracht hij een tijd in een concentratie kamp door, maar na de bevrijding sloot hij zich aan bij het Amsterdams Toneelgezel schap onder Van Dalsum en Defresne, waar hij nog steeds werkzaam is. Van zijn meer dan zevenhonderd rollen noemen wij An tonio in „De koopman van Venetië" van Shakespeare, Ariste in „Geleerde vrouwen' van Molière, PetruS in „Paulus onder de Joden" van Werfel en dr. Tilenius in „De Domkop" van Fulda. Ook trad'Cor Dom melshuizen op als voordrachtkunstenaar, onder meer met „De zeven gehangenen" van Andrejew en „De droom van een be lachelijk mens" van Dostojewski. Hoewel hij nog stamt uit de periode der „grote draken" heeft Dommelshuizen zich steeds op treffende wijze bij elke evolutie in de toneelspeelkunst weten aan te passen. Zelfs zijn kleinste "rol was steeds tot het uiterste verzorgd en zijn bedienden in En gelse society-stukken hebben velen tot voorbeeld gestrekt. Jubileum mr. J. A. de la Hayze Vandaag viert mr. J. A. de la Hayze zijn zilveren jubileum als notaris te Heemstede. Vijf-en-twintig jaar geleden werd hij be noemd als opvolger van mr. C. J. Boerlage. Vanmiddag houdt de jubilaris receptie en hem zal een geschenk worden aangeboden. In de loop van de morgen ontving mr. De la Hayze reeds vele bloemstukken én schrif telijke gelukwensen. Santpoort Terrasvogels won eigen tournooi Te Santpoort is het jaarlijkse tournooi van Terrasvogels om de Bevrijdingsbeker gehouden, waaraan de derde klassers Vel- sen, D.I.Ó., H.B.C. en Terrasvogels deel namen. De organiserende vereniging versloeg in de eerste ronde H.B.C. met 20 en Velsen hield D.I.O. met 10 er onder. In de verliezersronde kwamen H.B.C. en D.I.O. tegenover elkaar. De Heemstede naren wonnen met 31. De finale VelsenTerrasvogels leverde geen doelpunten op. Daarom moesten strafschoppen worden genomen. Terras vogels was daarbij het beste op dreef en kwam in het bezit van de eerste prijs. ROOZENDAAL—SANTPOORT OP RAPPE WIEKEN De Santpoortse vereniging van postdui- venhouders „De Luchtpost" heeft Zondag een wedvlucht georganiseerd voor 168 oude en jonge duiven uit Roozendaal. 's Morgens om 8.15 uur gingen de vogels het luchtruim in en de eerste die de af stand van 100 km. aflegde was van C. Deen, welke vogel om 9.42 door de klok ging. De laatste prijswinnende duif kwam om 9.51 uur op zijn hok. De uitslag was: 1. C. Deen, 2, 30, 32 M. Jansen, 3, 18, 28 P. Koning, 4. P. Roze- mèyèr, 5, 9, 22, 25 G, Bierman, 6, 7 A. Hols, 8. P. Persee, 10, 12, 14 mevrouw C. Korthouwer, 11, 24 Jac. van Duyn, 15, 21, 31, 33, 34 J. Bremerkamp, 16, 26 P, Bierdrager, 17 Jan Westerhoven, 23, 27 J. Molenkamp en 29 A. Tabernal. DE' „KENNEMEr.3" NEMEN DE KAARTEN WEER OP De eerste trainingswedstrijd voor het binnenkort beginnende bridge-seizoen werd door de Santpoortse vereniging de „Kennemers" gespeeld met het volgende resultaat: Af cl. A: 1. KruismanHunten 2914; 2. fam. Rietdijk 28; 3. Mulderv. Munster 27; 4. KostBodéwes 2314; 5. Wyers— Seegers 22: 6. mevrouw MulderHolle man 20. Afd. B (zeer spannend en weinig onder ling verschil): 1 en 2. mevrouw Wigge- mansBroertjes 33)4 en dames Seegers v. Munster 3314; 3. en 4. fam. Ophoff 3214 en dames v. Amerongen-Breedijk 3214; 5, 6. en 7. fam. Vader 3014, dames Holle man-Schildwacht 3014 en mevrouw Kul- manv. Amerongen 30)4; 8. mevrouw Wyers-Kleefstra 2814. SCHEEPVAART 'almas n. Curacao. Wanneer binnenkort de televisieuitzendingen worden hervat, zullen de „kijkvinken" twee jongedames te zien krijgen, die voor de aankondiging der programma's zorg dragen. Het zijn de dames A. Vroegop (links) en M, Th. G. Adolfs, twee secretaressen van de N.V. Philips. Zij werden uit enige tientallen candidaten gekozen Almkerk, 1 pass. Guardaful. Amarapoora (tl, verm. 30 v Djakarta n. Rott AmsteUand, l pass. Vitoria Amsteldiep. 31 te Pangkal Penarig. Arnedijk, i te Antwerpen v. Havanna. Aagtekerk, 2 op Mississippi. Alcyone. 2 v. Montevideo. Aldabi, 2 pass St. Paulsrocks Arendsdijk, 2 te Baltimore. Averdijk, 2 24 u, v. R'dam n. Boston Algorab, 1 140 m. ZO. Salvador. Alkaid. pass. 1 Haltenau. Amsteldijk. 1 700 m. O Kp. Race. Abbelterk, 1 430 m. ZO Cocos eil. Alcinous, 1 280 m. W.t.N Cambodia Point. Amstelstad, 2 100 m. O. Aden. Alcor. 2 v. R'dam n. Hamburg. Amstelveen, 3 verw. New Oi-leans. Alamak, 2 v. Aden. Aalsdijk, 2 v. Boston te Philadelphia. Albireo, 3 te Montevideo. Alcyone, 2 v. Montevideo. Alphacca. 3 te Recife. Alphard, 3 v, Ilheos n. Baliia. Alwaki. 2 v Montevideo. Amstelkerk, 3 v. Monrovia n. Port Bouet. Axeldjjk, 3 te Antwerpen v. New York. Akkrumdijk, 2 tet Walvisbaai. Alchiba, 4 16 u. te R'dam verw. v. Montreal, Almdijk, 3 te A'dam v. Galveston. Alphacca, 3 v, Recife n. Rio de Janeiro. Altair. 4 te Santos. Aludra, 2 te Antwerpen. Ariadne, 3 v. Gibraltar n. Genua. Atlas. 3 v. Aliante n. Cartagena. Barendrecht (t), 1 van Las Pa! Benkalis, pass. 1 Malta. Bonaire. 1 van Pont Adelgada. Bantam. 2 12 uur verw. v. Rott. n. Djakarta. Baarn, 1 te IJm. v. Hamburg. Bacchus, 3 verw. New York v. Caracol. Beverwijk, 3 v, R'dam n. Savona. Britsum, 3 pass. Kp. Race. Boschfontein, 3 te Genua. Caltex Leiden, pass. 1 Gibraltar. Caltex Utrecht. 1 van Rott. n. Rastanura. Cleodora, 1 pass. Sabang. Caltex Delft (t), 2 pass. Perim. Camphuys, 1 v. Makassar n. Menado. Castor, 2 v. Paramaribo n. Nickerie. Caltex The Hague, pass. 3 Gibraltar. Celebes, 2 v Liverpool. Congostroom, 3 v. Takoradi n. Kaap Palmas. Cameronia (ti\), 5 verw. ca. 17 u. IJmuiden. Chitral, 1 te Sydney v. Londen. Cottica. 4 te Trinidad. Drente, 1 v. Singapore n. Calcutta. Diemerdijk, 2 24 u. v. R'dam n. N. Pacific kust. Domburgh, 2 v. Casablanca te R'dam. Delft, 2 v. Huacho n. Chimode. Duivendrecht, 3 ligt anker Dungeness. Delfshaven, 31 te Montevideo. Eemland, 1 pass. Fernando Noronha. Edam. 1 v. Newpprt News n.' New York. Ena (t), 3 verw. R'dam. Esso Den Haag (t). 2 verw Aruba. Etrema (t), 1 800 m. W. St. Vincent. Elsenburgh, 1 v. R'dam n. Casablanca. Eendracht, 3 te Algiers v. Eleussis. Enggano. 4 te Rastanura. Esso Rotterdam (t), 2 v. R'dam n. Aruba, Friesland (K.R.L.), 30 v. Houston n. New Orleans Farmsum, 2 pass. Bishoproclc. Felipes (t), 2 te Pladju v. Penang. Fairsea, 3 300 m. Z.O. Mentawei eil. Gemma (t), 1 v. Rouaan n. Stanlow. Garoet, 3 te Colombo. Gaasterkerk, 4 v. Beira te Mozambique. Gooiland, 2 v. San Francisco. Grootekerk, 4 v. Barcelona n. Le Havre. Hestia, 1 pass. Dover. Haarlem. 31 van Man of War Cays. Hermes. 31 te Valparaiso. Hydra. 2 verw. te R'dam. Helicon, 1 v. Puerto Cabello n. Guanta. Helder, 2 te Trinidad v. Bahia. Helena, 2 v. A'dam n. Paramaribo. Hecules, 2 v. Palermo n. Tunis. Ittersum, 1 v. Hamburg n. Jacksonville. Indrapoera pass. 1 Ouessant. Ilos, 1 te New York v. A'dam. Japara (L), 1 v. Tj. Pandang. Java. 2 pass. Str. Messina. Jupiter, 3 te Tunis. Jagersfontein. .,2 v. Aden n. Suez. Keilehaven, 1 te A'dam v. Portgentil. Kertosono. 3 te Soèrabaja. Kota Baroe, 3 v. Kamaran n. Djeddah. Kamerlingh Onnes. 4 n.m. verw. R'dam. Klipfontein, 4 v. Lorenzo Marques. Harenberg, pass. 1 Gibraltar. Limburg, 1 pass, Ascension. Lissekerk, 1 van Bushire n. Aden. Loppersum, pass. 2 Ouessant. Laurenskerk, 3 te Basrah v. R'dam. Lawak, 3 te Singapore v. Djakarta. Linderkerk, 3 v. Genua n. Antwerpen. Langlee Scott, 2 te Antwerpen. Lieve Vrouwekerk, 3 v. A'dam. Lekkerkerk, 4 te Barcelona. Leopoldskerk, 4 v. Damman te Koeweit. Luna, 3 v. Famagusta n. Limassol. Merwede, 1 pas. Dover, 2 verw. Antwerpen. Modjokerto, 1 van Aden n. Suez. Mijdrecht (t), 1 pass. Madeira. Meerkerk. 2 verw. Manilla. Maas, 2 te Maracaibo. Maetsuycker. 1 v. Geraldton n. Singapore. Macoma (tl, 2 v. Port Said. Malvina. (t) 2 v. Buenos Aires n. Singapore. Mapia. 3 te Djakarta. Marpessa (t), 3 v. St. Vincent n. Las Palmas. Mentor, 3 te Oran v. Istanboel. Maasland, 3 te A'dam v. Buenos Aires. Melampus, 4 pass. Minicoy. Mitra (t), pass. 3 Algiers. Nestor, pass. 1 Tunis. Nieuw Amsterdam, 2 te New York v. R'dam. Noordam, 2 v. New York n. R'dam. Noordwijk, 3 te Antilla v. New York. Overijsel. 2 te Fremantle v. Melbourne. Ondina (t), 1 200 m. N.NO. Flores. Omala (tl, 1 te Balikpapan v. Soèrabaja. Oberon, 2 te New York v. Ciudad Trujillo. Oranje pass. 2 Minicoy. Oranfontein, 3 pass. Finisterre. BUITENLAND Een woordvoerder van de „Getuigen van Jehova" te Berlijn heeft op een persconfe rentie verklaard, dat sedert Woensdag in Oost-Duitsland meer dan vijfhonderd „ge tuigen" zijn gearresteerd. De „Getuigen van Jehova" worden door de Oost-Duitse auto riteiten beschuldigd van activiteit voor het „Amerikaans imperialisme". BINNENLAND De tweeduizend inwoners van Willem stad hebben reeds meer dan f 16.000 bijeen gebracht voor de herbouw van de op 29 Augustus door brand verwoeste koepelkerk aldaar. Wegens de aanleg van centrale ver warming in een gedeelte van het paleis Het Loo zal Prinses Wilhelmina enige tijd in het paleis Soestdijk verblijf houden. Daar na zal de Prinses nog naar de Ruygenhoek gaan. De Stichting Carmel-college te Nijme gen heeft de bouw van een R.K. hogere burgerschool te Hengelo gegund aan de fa. Reehuis en Zoon te Wierden voor f229.800. Jagers hebben in de omgeving van de Brabantse hoofdstad een ongeveer vierjarig wild zwijn neergelegd. Het dier woog hon derdvijftig kilo. Het stationsemplacement in 's Hertogen bosch is voorzien van een Amerikaans be veiligingssysteem, dat in ons land voor het eerst wordt toegepast. De onlangs aangekondigde oproeping van de dienstplichtigen van de lichting 1949 II, die in het voorjaar met groot verlof waren gezonden, zal tegen 2 October geschieden. De plantenziektenkundige Dienst te Wageningen heeft voor wetenschappelijke onderzoekingen een aantal exemplaren van de woelrat (molmuis) nodig. Voor elk dood exemplaar krijgt de afzender een gulden, mits hij behalve naam en adres ook de vang- plaats en vangdatum opgeeft. De dieren moeten zo min mogelijk beschadigd zijn. Het zal van 15 September af mogelijk zijn aan het personeel van expressetreinen telegrammen op te geven, bestemd voor plaatsen in Nederland. Op 15 September zal ds. P. Zandt 25 jaar zitting hebben in de Tweede Kamer voor de Staatkundig Gereformeerde Partij. In Borne zijn het kantoor en het maga zijn van een gereedschap- en machinehandel uitgebrand. Daar vele kostbare meetinstru menten verloren gingen bedraagt de schade meer dan f 150.000. Door kortsluiting in een hoogspannings kabel is in de berm van de rijksweg bij Diemen een gat in de grond geslagen. Die- men was ruim twee uur van stroom versto ken, waardoor ook de Hartveldsebrug niet geopend kon worden. In het Oosten des lands onder-inden de Poeren veel last van uit Duitsland overge waaide coloradokevers. In West-Duitsland is 90 procent van alle aardappelvelden door de kevers aangetast. HAARLEM EN OMSTR. Candidaat G. Blom uit Zaandam heeft bedankt voor het beroep naar de Gerefor meerde Kerk van Nieuw Vennep en aange nomen het beroep naar Meerkerk. Me.i. W. T. C. Bosch uit Beverwijk is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan school D te Wormerveer. Op 9 September zal het 40 jaar geletien zijn dat de heer M. Wesseüng, Gouwstraat 9, als bakker bij de Coöp „De Eendracht", nu Coöperatie „Haarlem", in dienst trad. Het programma van de orgelbespeling in de Grote of St. Bavokerk op Dinsdag avond 5 September van 89 uur, door George Robert luidt: 1. Preludium en Fuga g kl. t.. J. S. Bach; 2. a. Ach, wie nichtig, ach wie fliichtig: b. Alle menschen müssen Sterben, J. S. Bach; 3. Preludium G gr. t., F. Mendelssohn Bartholdy: 4. Variaties over: „Nu zijt wellecome, Jesu. lieve Heer". Paul Chr. v Westering: 5. Andantino. César Franck; 6. Suite gothique, L. Boëlhnsnn. De burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. Ridder van Rappard, zal niet Woensdag, maar morgen. Dinsdag, van 10 tot 12 uur spreekuur houden. Zaterdagmiddag werd op het Bloemen- daalse strand het examen afgenomen voor het Kustwachtdiploma van de Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen. Er slaagden van de A.R.B. de heer v. d. Born; van de H.R.B. de heren Van Gennep en Oudshoorn en van de B.R.B. de heren Booms, Baarslag en De Boer. ADVERTENTIE UITSLUITEND NIEUWE GRACHT 76 INSCHRIJVING cursussen van heden af Ormonde, 4 te Colombo. Polydorus, 29 v. New York n, Baltimore. Prins Willem II, 1 te Portsaid. Prins Willem UI, 3 te Sarnia. Poseidon, 1 150 m. NO. Kp. Hatteras. Prins Alexander. 1 775 m. W. Landsend. Prins Fred. Hendrik, 1 750 m. O. Belle Isle. Prins Maurits, 1 850 m. O. Belle Isle. Prins Willem V. 3 v. R'dam n. Chicago. Phrontis, 3 v. A'dam n. Djakarta. Prins Joh. Willem Friso, 3 pass. Belle Isle. Prins Willem IV. 2 v. Rouaan n. Hamburg. Ridderkerk, 1 te Dar es Salaam v. Zanzibar. Rijn, 1 v Sundsvall n. Uleaborg. Radja, 3 te Port of Spain. Ruys, 2 v. Mauritius n, Mombassa. Raki, 4 te Bahrein. Rijnland, 2 v. Las Palmas. Salawati, 1 van Belawan. Stad Haarlem, pas. 1 Ouessant. Sommelsdiik. 31 te Tampico. Stad Maassluis, 1 v. Narvik n. R'dam. Saparoea. 2 verw. Winnebah v. Porto Alexandre. Schie, 31 v. New Orleans n. Laguaira. Schiedijk, 1 240 m. ZO. Bermuda. Siberoet, 2 v. Paginana n. Soèrabaja. Stanvac Benakat (t), 1 te Singapore, Stanvac Talang Akar (t), 1 n. Sungeigerong. Sumatra. 1 v. Soerabeja n. Buru. Sarangan,, 1 pas. Masira eil. Scherpendrecht, verw. 2 v. R'dam n. Rastanura. Slamat. 2 te Galveston n. New Orleans. Stad Breda, 4 te Luderitzbaai n. Kaapstad. Stad Dordrecht, 3 pass. Kp. Bon n. Le Havre. Stad Maastricht, pass. 3 Dover. Stad Vlaardingen, 3 v. Emden n, Narvik. Stentor, 3 te Istanboel. Sibajak, 2 pass. Thursday eil. Scherpendrecht, 4 pass. Ouessant. Stad Arnhem, pass. 3 Finisterre. Talisse, 2 te LiverpooL Tabian, 2 te A'dam n. Indonesië. Tankhaven II, (t), 2 te. Soèrabaja v. Palembang. Tiba, 1 330 m. O. Fernando Noronha. Tibia, 1 anker Abadan. Tjibodas, 2 verw. Tarakan. Trompenberg. 1 440 m. W.ZW. Flores. Tankhaven UI (t). pass. 1 Singapore. Tjibadak, 2 te Singapore verw. Tjikampek, 1 1000 m. O. Doegoguarez. Trajanus. 26 v. Laguaira n. Puerto Cabello. Triton, 25 v. Maracaibo n. Punta Cardon. Themisto, 2 v. Hull te Swansea. Titus, 2 v. Algiers n. R'dam. Tawali, 4 v. Djeddah n. Pcfrt Soedan. Tjisdane, 4 te Rio de Janeiro. Vulcanus, 1 van Aden n. Gibraltar. Van Riemsdijk, 2 v. Djakarta te Singapore verw. Veendam, 1 700 m. W. Ouessant. Van 't Hoff, 1 te Djakarta. Vucanus, 3 pass. Ouessant n. Gibraltar. Winterswijk, 1 v. Lorenzo Marques n. Kaapstad. Westerdgm, 3 v. R'dam n. New York. Waterland. 2 v. A'dam n. Buenos Aires. Willemstad, 2 tc Curacao. IJsel, 4 verw. Houston. Zuiderkruis, 1 te Soèrabaja. Zijpenberg, 2 v. R'dam n. Savona. Zeeland, 2 6 u. v. Djibouti.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 3