2 kamers en keuken Nieuwe toegangsweg in Oost vanmorgen feestelijk geopend Nederlanders en Fransen vieren bevrijdingsfeest in Bayeux Predikbeurten Franse Conversatie FRY's Taleninstituut Voor belangrijke SCHILDERWERKEN Zaterdag 16 September 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant 5 Waar voorheen een nauwelijks drie meter breed, brokkelig weggetje de toegangsweg tot Haarlem vormde, strekt zich thans een breed plaveisel uit met er onder: een vol komen vernieuwe riolering. Toen vanmorgen mevrouw Cremers, echtgenote van de burgemeester, het lint doorknipte dat over de vers beldinkerde weg langs de Zomervaart was gespannen, was Haarlem een fraaie toegangsweg rijker geworden. De bewoners van Haarlem-Oost hadden het belang van deze gebeurtenis dan ook voortreffelijk begrepen. Het comité dat de opening van enige luister had omgeven, had het muziekcorps van de politie naar de Nagtzaambrug doen marcheren, waar de plechtigheid plaats vond. Nadat mevrouw Cremers door mejuf frouw Wies Verheul, dochter van de aan nemer, bloemen waren aangeboden, knipte zij het lint door. Achter de Politiekapel liepen burgemees ter mr. P. O. F. M. Cremers, wethouder A. J. M. Angenent en hoofden van takken van dienst, Een korte wandeling werd gemaakt. Van de gelegenheid maakte burgemees ter Cremers gebruik een bezoek te brengen aan mevrouw J. Maarten (Tante Jans), die meegewerkt' heeft aan de oprichting van de speeltuinvereniging „Het Oosterkwartier" en vandaag haar vijf en zeventigste ver jaardag vierde. De kapel speelde te harer ere een feestmars. Langs de wegen hadden zich kinderen van de vijf in de buurt ge vestigde scholen opgesteld. Daarna volgde in café Hommels een sa menzijn. De heer G. F. van Dijk voerde het woord namens het comité, dat zich uit de bewoners had gevormd en dankte allen die aan de totstandkoming van de weg had den meegewerkt". Burgemeester mr. Cremers zeide in zijn toespraak, dat hij in het algemeen liever meewerkt aan het beschikbaar stellen van gelden voor de woningbouw dan voor de aanleg van wegen. In dit geval is het echter wat anders. De toestand langs de ker merkte op, dat het Oostelijk deel vroe ger aangelegd is op een wijze, welke ont sierend te noemen is. De toestand moet verbeterd worden en de verbetering van deze weg is het begin van een groot plan. Tenslotte richtte de burgemeester zich tot directies en leden van het personeel van gemeentediensten en tot de aannemers voor hun werkzaamheden in de afgelopen maand verricht. Vanavond zal er op de trottoirs van de nieuwe weg gelegenheid zijn om te dansen. Zomervaart was immers onhoudbaar. Spre- Het Noordzeekanaal wordt verder verbreed De grond gaat nu naar Amsterdamse bouwterreinen Naar wij vernemen is met de voorberei dende werkzaamheden tot de tweede étappe van de verbreding van het Noordzeekanaal een begin gemaakt. In eerste instantie zal de helft van de vroegere O.L. school aan de Stationsweg te Velsen, die de laatste jaren de H.I.M. herbergde, worden afge broken. De H.I.M. zelf gaat naar een nieuwe fa briek op het industrieterrein ten Oosten van de Wijkerstraatweg in Noord en het eigenlijke werk denkt de Rijkswaterstaat over drie of vier weken te beginnen. Dit zal bestaan uit het graven van een droge put door middel van een dragline en daar na kan de baggermolen aan het werk gaan. De uitgebaggerde grond zal naar Amster dam gebracht worden, waar hij goede dien sten bewijst aan het bouwrijp maken van terreinen. Als gevolg hiervan wordt de Stationsweg voor het verkeer afgesloten en een weg- omlegging door het villapark Velserbeek zal dus nodig zijn om de communicatie van IJmuiden met de ponten en met Amsterdam te handhaven, Voordat de vrijheidsfakkel naar Eindhoven gaat BAYEUX, 15 September, (Van een speciale ANP-verslaggever). Het is jammer, dat niet geheel Nederland te Bayeux aanwezig kan zijn. Het is feest hier, een Nederlands-Frans feest, in een sprookjesachtige omgeving. Bayeux heeft zich gesierd met vlaggen en wimpels om enkele honderden vertegenwoordigers van de Noordelijke lage landen te ontvangen. Bayeux heeft midden September altijd feest gehad. Reeds eeuwen lang. Deze oude Normandische vestingstad viert vanouds reeds de jaarmarkt, die het stempel van het „land van de Calvados" draagt. Nor- mandië is een boerenland, dat blijkt uit de aspecten van deze jaarmarkt, die alle mo gelijke soorten pluimvee en konijnen toont. De Hollandse Barnevelders zonder hoen- derpest wandelen hier naast sierlijke krop- duiven en raadsheertjes. De marmotjes blijken al even geliefd te zijn als konijnen, goudvissen en vette varkens: de trots van de tentoonstelling in de graanhal te Bayeux. De 1000 vrolijke mensen vieren deze jaar markt met een zwier en somtijds een koddige ernst, die doet denken aan het land van Pieter Breughel. Het land van Calvados, van de appel likeur en zoete wijnen, viert feest. Van alle kanten stromen honderden en duizenden boeren en boerinnen, modern gekleed ofwel in hun bijzondere Normandische dracht, naar het eeuwenoude Bayeux. Dit ves tingstadje, dat de naam heeft, onverganke lijk te zijn, is het enige Normandische plaatsje, dat in 1944 voor oorlogsgeweld gespaard bleef en in elk geval het eerste op het Europese continent, dat in gealli eerde handen viel. Dit is de oorzaak, dat vele honderden Nederlanders, Belgen, Fransen en Britten zich in de afgelopen dagen rondom de drie spitse torens van de fraaie Normandische kathedraal in hotels en „bistros" verzameld hebben. Van daag immers begint het feest van de be vrijding vanEindhoven. Bayeux was de eerste Franse stad, die na de landing op 6 Juni 1944 in het vissersdorp Arroman- ches zonder slag of stoot in geallieerde han den viel. Eindhoven werd in September van datzelfde jaar bevrijd. Ter viering van die bevrijding wordt ieder jaar het licht der vrijheid van Bayeux naar de Nederlandse lichtstad Eindhoven gebracht. Dat doen Nederlandse wielren ners, die hier Vrijdag met een autobus zijn aangekomen. Op Zaterdag wedijveren zij met hun Franse sportbroeders en Zondag morgen vroeg spoeden zij zich met een brandende fakkel naar Eindhoven in het spoor van de geallieerde troepen. Dit spoor heeft duizenden wonden in het landschap en stedenschoon geslagen. Weliswaar wordt in Caen en Lisieux hard gebouwd, maar nog altijd vindt men honderden ruïnes in de stadjes en ook op het platte land. De boeren in de omgeving van Bayeux Heemstede Tweejarig jongetje in modder sloot om het leven gekomen Vrijdagmorgen omstreeks half elf is het tweejarig zoontje van de sigarenhandelaar Th. T. bij het spelen in een modderslootje nabij de Schollevaarlaan in de omgeving van het station Heemstede-Aerdenhout ge vallen en om het leven gekomen. Men ont dekte het ongeval te laat, doordat men uit de woorden van een buurvriendje, dat met 't jongetje gespeeld had en naar huis was ge komen, niet kon opmaken wat er aan de hand was. Toen men zich met het vriendje naar de vader van het slachtoffertje had begeven, werd het duidelijk, dat de kinde ren gespeeld hadden bij het slootje, dat op korte afstand van de woningen der kinde ren gelegen is. Toen men het jongetje, dat met zijn hoofdje in de modder lag, had op gepakt, gaf dit geen tekenen van leven meer. Het slachtoffertje is per auto naar het Diaconessenhuis in Haarlem overge bracht. Geruime tijd heeft men daar ge tracht om het kind weer tot bewustzijn te brengen, echter zonder resultaat. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op 17 September waargenomen door dr. J. Reurink, Aerdenhouts Duinweg 8. tel. 26035; dr. J. J. v. Luin, Bronsteeweg 70, tel. 15538. Wijkverpleging: Zuster L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, tel. 17662. Geopende Apotheek: Heemstcedse Apo theek, Binnenweg 98, tel. 28197; Aerdenhout Apotheek, Zandvoortsëlaan 164, tel. 26772. Politie en brandweer tel. 28850. Zandvoort Inzameling voor oorlogsgraven De „Oorlogsgraven-stichting" die de zorg op zich heeft genomen voor het verzekeren van een waardige rustplaats aan alle Ne derlanders die hun leven in de laatste oor log voor hun vaderland hebben gegeven, heeft ook te Zandvoort een plaatselijk co mité in het leven geroepen, dat als volgt werd samengesteld: Ere-voorzitter: burgemeester mr. H. M. van Fenema; voorzitter: M. Weber; secre taris: C. Schaap: penningmeesteresse: me vrouw A. Blaauboer-Zwart; commissaris: D. van Noord. Het plaatselijk comité heeft zich met een circulaire tot de inwoners gewend, waarin doel en streven van de oorlogsgraven stichting wordt uiteengezet en waarin ten slotte wordt medegedeeld dat in de week van 1823 September een inzameling zal worden gehouden, waarvoor milde offer vaardigheid wordt ingeroepen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Janna Anna Elisabeth, d. van K. T. Faber en A. E. Molenaar: Willem, z. van M. Steetskamp en W. der Nederlanden: Johannes Eduard, z. van J. E. Jansen en P. W. van der Tas. ONDERTROUWD: D. A. Ploeg en M. A. Groot; B. M, A. Stroijckens en H. A. M, de Jong; W. A, A. C. Martius en J. Schwitters; J. G. van Gerestein en A. C. E. Ivartens. GETROUWD: W. F. E. R. ten Raa en R. R. L. Sachs; A. Paap en C. J. Uiterwijk. OVERLEDEN: S. Hagebout. oud 85 j., wed. van J. M. Martens; C. H, C. Huussen, oud 76 j., echtgenoot van N. Hof er. Halfweg zijn als hun boerderijen: trots, versterkt als burchten, maar desondanks hartelijk en onafhankelijk van aard. Zonder de minste jalouzie bewonderen zij de ruim honderd moderne Nederlandse auto's en motoren, die aan de bevrijdingsrallye Bayeux-Eindhoven van Zondag op Maan dag mee gaan doen. Het moet gezegd worden: hun doorgaans wrakke en oude vehikels houden zich uitstekend op de hobbelige straten van het oude Bayeux. In de stad is de Franse driekleur dwars uit gestoken om er een Nederlandse vlag van te maken. Vrijdag vierde men de Frans-Nederlandse dag met een groot bal in de Salle St. Lau rent, een van de mooiste zalen van Bayeux. De Fransen, Nederlanders, Britten en Bel gen vieren hier een jaarmarkt en een be vrijdingsfeest tegelijk, dat na Zondag morgen per fiets, motor en auto symbolisch naar de Nederlandse bodem zal worden verplaatst. Maar voordien wordt in het hart van Normandië doorlopend feest ge vierd. De oogst is binnen. De Calvados fonkelt in de glazen en vrije mensen van West-Europa zingen en dansen samen, om dat, zij, ondanks schrijnende wonden en zware verliezen van zes jaren terug, weer vry zijn. Weer prijzencommissies De minister van Economische Zaken heeft de nog bestaande plaatselijke prij zencommissies gevraagd opnieuw hun medewerking te verlenen aan een goede uitvoering van de prijspolitiek waartoe de regering heeft besloten. Deze prijzencom missies zijn enige jaren geleden opgericht met het doel bemiddelend op te treden tussen koper en verkoper in geval van conflicten over eventuele berekende prij zen. Aan de gemeente, waarin het laatste jaar de prijzencommissies werden opgehe ven, is het verzoek gericht zo spoedig mo gelijk wederinstelling dezer commissies te bevorderen. TWEE DAGEN AVONDBEZOEK AAN HET RIJKSMUSEUM Wegens de enorme belangstelling zal de expositie van 120 beroemde schilderijen uit het Berlijnse Kaiser Friedrich Museum in het Rijksmuseum te Amsterdam op Maandag 19 en Dinsdag 20 September ook des avonds voor het publiek geopend zijn. Aanvankelijk zou deze reeds op de zeven tiende September gesloten worden. Een nieuwe verlenging is niet mogelijk daar de verzameling de volgende week in België ten toon moet worden gesteld. In de afge lopen week passeerden 25.000 bezoekers de tourniquets. Het totaal heeft de 120.000 reeds overschreden. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De Zondagsdienst voor doktoren wordt voor Halfweg, Zwanenburg en omliggende polders op 17 September waargenomen door dr. D. A. Rijnders, tel, K 2907 593. Hillegom Verbouwing St. Josephkerk De St. Josephkerk aan de Hoofdstraat te Hillegom bood niet voldoende ruimte meer aan de kerkgangers en daarom werd be sloten tot een verbouwing, die het aantal zitplaatsen met 200 zou uitbreiden. Onder leiding van architect W. A. Kui- tems te Hillegom zijn de werkzaamheden verricht, waarbij een gedeelte van de bui tenmuur moest worden gesloopt. De funde ring diende te worden versterkt, waarvoor de palen ter plaatse werden gegoten volgens het z.g. Franki-systeem. Zondag zal de pastoor der St. Joseph - parochie, mgr. B. van Leeuwen, tijdens de Hoogmis de inwijding verrichten. TJARDA-VERKENNERS KRIJGEN TROEPHUIS De Padvindersgroep „Tjarda" te Hille gom heeft sinds haar oprichting gezworven van het ene troeplokaal naar het andere. Hierin is verandering gekomen en de groep heeft de beschikking gekregen over een een voudig maar zeer doelmatig troephuis op een terrein aan de Meerlaan te Hillegom. Met alle macht zal aan de inrichting wor den gewerkt en spoedig hoopt men het nieuwe troephuis officieel te kunnen openen. „JE KUNT HET TOCH NIET MENEN" Toneelgezelschap Adamson zal op 7 Oc tober in de gymnastiekzaal te Vijfhuizen een voorstelling geven van het Ameri kaanse blijspel „Je kunt het toch niet me nen". Lisse ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt waar genomen door dr. P. v. Aalst, Rijksstraatweg 41. tel. K 2502 300. Politie en brandweer tel. K 2502 203. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De medische dienst voor a.s. Zondag wordt waargenomen door dr. J. M. v. Dijk, WEDSTRIJD TUSSEN VISSERS UIT HILLEGOM EN LISSE. Tussen de hengelaarsclub „Advendo" v Lisse en „V.V.W." van Hillegom werd hij de Nieuwe Wetering een viswedstrijd gehouden mt 29 deelnemers. D.V.W. ving in totaal 2050 gram met een gemiddelde van 157,7 gram per visser. De Lisser club bracht het nog niet tot de helft. In totaal werd 950 gram vis gevangen met een gemiddelde van 59.4 per visser. De held van de dag was de heer D. van Dooren van D.V.W. met 11 stuks en 650 gram vis, waardoor hij in het bezit kwam van een asbak. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Hendricus Maria Johannes, z, van W. A. Akerboom en P. M. van Rooijen; Godefridus Johannes Maria. z. van P. J. Ransdorp en P. H. Ammerlaan; Adrianus Cornells, z. van C. Dol en F. A. Sessink; Maria Elisabeth Cornelia, a. van G. N. Hoek stra en A. G. Beijk; Amoldus Anthonius, z„ van C. v. d. Klauw en A. H. Augustinus. ONDERTROUWD: L. Onstein en E. J. Driehuizen: P. Munnink en J. M. F. Aartman. GEHUWD: P. C. Vaneveld en M. Verhae- gen; M. C. Hulseboseh en C. G. Hoogeboom; K. de Groot en S. Kuiper. Bennebroek ZONDAG 17 SEPTEMBER 1950. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Zaterdag 7.30: Ds. E. Pot. Avondgebed in de Brouwerskapel. Zondag 10: Ds. A. J. van Rhijn. 5: Bijzondere dienst. Ds. J. Bronsgeest en Dr. K. H. E. Gvavemeijer. den Haag. Uit zending door het I. K. O. R. Deuren worden 4.55 uur geslote::. Organist: Egbert Vos. Dinsdag 7.30: Consistoriekamer. Liturgische Dienst voor Doofstommen en Slechthoren den. Nieuwe Kerk. 10: Ds. E. Pot. H. Av. Noorderkerk. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag. 9 en 10.45: Ds. G. M. J. Winter, Rijk (Haarlemmermeer). Oosterkerk 10: Ds. J. Bronsgeest.. Kapel Sarepta 9.30: Dhr. A. J. van Houwelingen Rijkhoek. Kin- derkerk. 10.45: Ds. W. J. van Elden. Bake- nesserkerk 9.30: Dhr. J. P. van Eijsden, Kin- derkerk". 10,30: Ds. B. van Gelder, Jeugd- kerk. Rusthuis Jansstraat, 10.30: Dr. M. van der Voet. Jeugdkapel, Noord. 10.30: F. R. Aschofi. Oost. 10: C. D Kousemaker. Cen trum. 10: N. Desjardin. West. 10: A, de Graaf. Ver. van Vrijz. Hervormden. Jacob- straat 6. 10.30: Dr. J. de Graaf. Stads Evan gelisatie. Lange Herenstraat 6. 10 en 7.30: J. Kuiper. Evangelist van Ziekenzorg. Amers foort. Dinsdag 3 en 7.30: Conferentie. Hessel v. d. Fliér. Doorn. Woensdag 3 en 7.30: Joh. van Amelrooy en H. v. Flier. Donderdag 3 en 7.30: Ds. J. Segaar. Schiedam. Zuider kapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. P. D. Bar- delmeyer, Noordwijk a. Zee. 5: Dezelfde. Evangelisatiesamenkomst. 8: Jeugdbijeen- komst. Opwekkingssamenkomsten, Zuider straat 15. Donderdag 8: Ds. S. Zijlstra, Eind hoven. 'Maranathalezing. Broedergemeente. Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zang- dienst .Zondag 7: Ds. Schutz. Ned. Herv. Evangelisatie. Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. W. L. Mulder. Maartensdijk. O. R. G. Centrum. Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Vrije Evangelische Gemeente, Bakcnessergracht 65. 9.30 en 5: Ds. Tj. H. Penninga, v. Gorkum. Evang. Luth. Ge meente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. N. J. Pabon, van 's Gravenhage. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. Rem. Geref. Gemeente. 10.30: Di\ L. J. van der Lof, van Nijmegen Geref. Kerk. Klopersïngelkerk 9 30: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Wilhelminakerk. 9.30: Ds. J. A. van Arkel 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Zuid-Oosterkerk. 9.30: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. P. de Ruig. Geref. Gemeente onder het Kruis. Ged. Oude Gracht 47. Dinsdag 7.30: Ds. J. A. Smink. van Rot terdam. Öud-Geref. Gemeente, Ged. Oude Haarlemmermeer „Ambachtsschool Haarlemmermeer" Gisteravond hield de vereniging de Am bachtsschool Haarlemmermeer, onder voorzitterschap van de heer G. van Driel, een buitengewone ledenvergadering. Na de opening werd het voorstel om van het zitting hebbend bestuur de heren G. v. Driel. C. de Galan, M. J. Huismans, C. A. de Koning. L. Kraak, J. Mienis, J. W. Ruijgrok, W. van Rijn, J. C. Scheffer, J. Scholtsz en H." Vissers in een nieuw be stuur te benoemen, bij acclamatie aan vaard, waarmede aan een langdurig con flict over de bestuurssamenstelling eer- einde is 'gekomen. De voorzitter deelde mede verheugd te zijn dat de strijdbijl nu eindelijk is begra ven en een algemeen aanvaardbare oplos sing is gevonden. Hierna' volgden enige mededelingen waaruit blijkt dat op het ogenblik 226 leerlingen de dagschool bezoeken; 40 moesten wegens plaatsgebrek afgewezen worden. 186 leerlingen bezoeken de avond school, terwijl aan de verschillende cur- cussen door 71 leerlingen wordt deelgeno men. Totaal dus 483 leerlingen. De school is nu reeds veel te klein. Aan de ambachtsschool is de eer te beurt gevallen een van de achttien scho len te zijn waar een zoogenaamde proef klasse, volgens het werkschema van de commissie-Fabel, is ingesteld. De chef van de technische dienst der K. L. M. op Schiphol had de voorzitter ge rechtigd mede te delen dat de 5 leerlin gen welke de ambachtsschool te Hoofd dorp had afgeleverd tot nog toe de beste van alle nieuwe krachten bleken te zijn. NIEUWE KLEUTERSCHOOL De netrale kleuterschool aan de Lijnden zal op 30 September officieel worden ge opend. Tot leidster is benoemd mej. H. Butler uit Overveen. 25-JARIG JUBILEUM De heer J. Brunt te Nieuw-Vennep zal op 19 September de dag herdenken dat hij 25 jaar geleden in diens trad bij de firma J. Verhoeff, brood en banketbakker te Nieuw-Vennep. DOKTERSDIENST De doktersdiensten zijn voor Zondag 17 September als volgt geregeld: Hoofddorp: dr. Nanninga. Nieuw Vennep: dr. v. d. Weg. Badhoevedorp: dr. Sabel. Halfweg: dr. Honingh. Santpoort Arbeidersavondschool Evenals vorige jaren beginnen in October weer de lessen aan de "Arbeiders Avond school, georganiseerd door het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling, de Haarlem se Bestuurdersbond en de ar. Wiardi Beek man-Stichting. Er wordt onderwijs gege ven in de vakken Nederlandse taal, rekenen en sociale kennis. De lessen zijn voor ieder toegankelijk boven 18 jaar. Gedurende twee perioden van een half jaar wordt er een avond per week les gegeven van 8-10 uur. Men verbindt zich echter voor een half jaar. Voor hen die zich na de lagere school op avondcursus of andere wijze reeds ver der ontwikkeld hebben,staat de plaatselijke kaderschool open. Hier wordt twee avon den per week.les gegeven in Nederlandse taal, boekhouden, economie, geschiedenis en staatsinrichting. DC.IJ. EN STABIEL ACHTER DE GEBLOKTE BORDEN Maandagavond zal te Santpoort in het clublokaal van damclub „Stabiel", voor de eerste klasse der damcompetitie van Haar lem en omstreken de ontmoeting Stabiel I tegen D.C.IJ. II worden gespeeld. Dieven aan de slag Enige dagen geleden werden uit een woning aan de Willem de Zwijgerlaan en uit een huis aan de Brederodelaan een radiotoestel, een actetas en een kistje met geld ontvreemd. De Velsense recherche heeft de zaak in onderzoek, Gracht 47. Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk. van den Haag. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds M. Holtrop Baptiste Gemeente, Parklaan 34. 9.30 en 5: Ds. J. W. Weenink. 8: Jeugdsamenkomst (geb. Salem). Leger des Heils. Schagchelstraat 26. 10: Heiligings- dienst (Oogstfeest). 7: Openluchtmeeling Ged. Oude Gracht. 8: Verlossingssamenkomst Donderdag 8: Heiligingsdienst. Pinkster Ge meente, Nieuwe Kruisstr. 14. 10: J. H. Schat Jr. 7.30: Jeugddienst. Iedere dag ochtendge bed 9.30—10. 10 uur Zondagsschool. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Linnaeuslaan 14. Maan dag 3.30: Samenkomst. Vergadering van Ge lovigen, Jansstraat 85. 10: Samenkomst (Broodbreken). Pinksterevangelisatie. Ged. Oude Gracht 47. Zaterdag 8: Openluchtsa- menk. Zond. 9.45: Samenk. 7: Volle Evange- liepred. Gem. des Heeren, L. Molenstr. 22. 10 en 6.30: Samenkomst. Gemeente Gods, Jansstraat 85. zaal 5. 10: Samenkomst. Kruisleger. Wolstraat 7. 10: Wijdingsdienst. 8: Verlossingssamenkomst. Donderdag 8: Grote Verlossingssamenkomst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool 5: Kerkdienst Christian Science, Jansstr. 74 10: Ned Taal 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendinggemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Beweglng. Nas- sauplein 8. 11: Dienst. Ned. Ver. v. Spiritis ten, ..Harmouia". Jansstraat 83. 10.30: Wij dingsmorgen. Mevr. J. F. Croes-v. Delden, Haarlem. Geref. Kerk. Begijnhofkapel. 10 en 5: Ds. A. Bos. Bijbellezing. Jansstraat 85. Vrijdag 8: Jb. Klein Haneveld. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. A. K. de Groot, van Djakarta 7: Dr. H. v d. Loos, Gezinsdienst. Immanuël kerk. 10: Ds. G. Koch.Ned. Prot. Bond, Ber kenstraat 10. 10.30: Mevr. Dr. A. Mankes- Zernike, Rotterdam. Leger des Heils, Ce- ramstraat 4. 10: Heiügingsdienst. 12 en 5: Kindersamenkomsten. 7: Openluchtsamen komst Soendaplein. 8: Verlossingssamen komst. Deze diensten staan onder leiding van de Divisie-Officier. Brigadier G. Claeys. Donderdag: Openbare samenkomst o l.v. luitenants de Klark en v. d, Hoek. Geref. Kerk, Noord-Schoterkerk. 9 en 10.30: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. J. A van Arkel. Christ. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Prot. Bond. 10.30: Ds. P v. d. Veer, Hv.. Amsterdam. Doopsgez. Kring, geb. v. d. Volksbond, Heemst. Dreef. 10.30: Voorgangster Ds. C. Soutendijk. Geref. Kerk Aula Lyceum. 9: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. A. Dondorp Koediefslaan. 10: Ds. J. M. Mulder 5: Dr P J. Richel. Camplaan 10: Ds. A. Don- dorp. 5: Ds. J. M. Mulder. Geref. Kerk. He renweg 111. 9.30 en 4.30: Ds. M. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds J E. Drost Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Dr. W. R. M. Noordhoff, Remonstr. pred. te Rotterdam. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. van Wijngaarden. 7: Jeugddienst o.l.v. Ds. J. Bronsgeest. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. T. Spilker. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stclma. 9: Jeugdkapel. 12 j. en o. „Maranatha" Donkerelaan. 11.45: Zon dagsschool, 5 j. e. o. ..Jeugdhuis" Donkere laan. Ned. Prot. Bond, Polgieterweg 4. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Voorgangster der Aid. Geref. Kerk, 9. 10.30 en 3.30: Ds. J. L. Koole Vrije Kath. Ivcrk. Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensd, 19.30: Genezingsdienst en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. W. Fijn van Draat. H. Avondmaal. HALFWEG. Xcd. Herv. Kerk 10: Dr. H. v. d. Loos, Haarlem-N. 11.45: Kinöcrkerk en Zondagsschool. 7: Geen dienst, Geref. Kerk 10 en 4: Ds. D. A. Zwart. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. .J C. Salverda. 7: Ds M. G. A. Alma. van Lisse. Jeugddienst Gerer. Kerk. 10 en 3.30: Ds. P Hoornstra. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. H. Luitinga. van Zaandam. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. Dorp 9.30: Cand. J. Irik. 0.30: Ds. M. C. Don. Abbencs. 9.30: Ds. M. M. de Jong. 6.30: Dienst Bethel Kapel, Benn.dijk 10: Ds. M. C. Don. H. Avondmaal. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. BADHOEVEDORP. Ned. Herv. Kerk. Im- manuëlkerk. 10: Ds. R. J. Middelkoop, van Harkema. 7: Ds. Tulp. van Lijnden. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. P. Warmen'noven. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dhr. A. C. Brörens. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Ds. P. Riemersma. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk 10: Ds. P. A. Tichelaar. H. Avondmaal. „De Toorts" 10: Ds. H. Bartlema, Heemstede. „De Kapel" 5: Prof G. C. van Niftrik, Amsterdam. SPAARXDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. West. Kon. Emmaschool, Raafstr. 9: Ds. Venemans van Purmerend. 10.30: Dezelfde. Jeugddienst Evangelisatie ..Bethel", Oost Kolk. 10: Dhr. A. van Besselaar. uit Amsterdam. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk- Dlein. 10: Ds. C. de Ru, H. Doop. 7: Ds. C. de Ru en Ds. E. Saraber Jr. Openingsdienst voor het winterwerk, speciaal onder de jeugd, tevens bidstond. Zang door het kerk koor. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Dr. A ,T. van Leusen, van Velsen. Ned, Chr. Gemeenschapsbond. gebouw „Ons Huis", Dorpsplein. Dinsdag 8: Joh. van Oost veen, evangelist te Voorburg. Parochie H. Agatha Gr. Krocht. H.H. Missen om 7. 8.30 en 10 de Hoogmis. 7 n.m Lof. In de week H.H. Missen om 7 en 7.45. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Mr. G. Alma. 7: Ds. J. J. v. d, lCrift, van Katwijk, Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Dr. Th. Ruys Jr. Geref. Kerk. (-Art. 31> 10.30 en 4.30: Ds. J J. Verleur. Geref. Gemeente. 10 en 4: Ds K. de Gier. Oud Geref. Gemeente. 9.30 en 3: Leèsdienst. Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. J. de Reede en J. Brants Kzn. Notarissen te Haarlem, zul len Donderdag 5 October 1950 n.m. 2 uur i. h. Ver kooplokaal Notarishuis al- daai-, publiek verkopen: 1. Grote garage met zolder. Ravelingsteeg 10. Ont ruimd le aanv. 2. Pakhuis met grote kelder en afz. bovenwoning, KI. Heiligland 53 zw./rd. Be neden ontruimd te aanv. boven verh. f 4.50 p. w. 3. Twee huizen Gr. Heilig land 28—30. Huur resp. f 5 en f 5.16 p. w. 4. Woonhuis Ravelingsteeg 1. Huur f 3 p. w. 5. Winkel en woonh. met afz. bovenwoning Saenredain- straat 20 zw./rd. Ben. ver huurd f 5 p. w. Boven ontruimd te aanv. Dit perc. is inmiddels uit de hand te koop. Bez. Dinsd. en Donderd, 2-4 uur. Aanv. en bet. ul-terl. 16 Nov. 1950. Inl. bij gen. Nots. Ged. Oude Gracht 82, Tel. 13860. VEILING WEGENS STERFGEVAL Notaris H. M. van Weel te Bloemendaal, zal op Donder dag 5 October 1950, nam. na 2 uur, i. h. Verkooplokaal „Notarishuis" a. d. Bilder- dijkstraat la te Haarlem, wegens sterfgeval publiek verkopen: de uitnemend onderhou den Villa „De Boekhorst'", gemerkt 4, met garage en bovenwoning, gemerkt 2, erf, 2 schuren, tuin en duinterrein, alles staande en gelegen a. d. Midden Duin- en Daalscweg. te Bloemendaal, groot 60 aren 29 centiaren, voorz. van oliestookinr. De villa bevat: parterre: hall, 3 gr. en 1 kl. kamer, terras, keuken, bijkeuken W.C., douchecel, kelder en stookkelder; op le ver dieping 6 kamers, keuken met douchegelegenheid, groot balcon en W.C.; op 2e verdieping: 5 kamers, keuken, W.C.. douchecel, zolder en bergruimten. De afz. verhuurde bo venwoning der garage, bevat: 3 kamers, keuken en badgelegenheid. Het geheel is in diverse gedeelten ged. gestof feerd vei-huurd voor totaal f 272.50 p. maand. Grondlasten f 381.98; straatlasten f 137.90; Rijnl. Bundergeld f 5.13. Aanvaarding in genot en onder gestanddoening der huren bij de betaling, uiterlijk op 16 November 1950. Bezichtiging: Dinsd. en Don derd. van 24 uur nam. Inlichtingen verstrekt gen. Notaris van Weel, kantoor te Overveen. Bloemendaalse- weg 198, telef. 23716. Nots. M. E. A. v. Oppen te Heemstede, zal Donderdag 5 Oct. 1950. n.m. na 2 uur in „Het Notarishuis" a. d. Bil- derdijkstraat te Haarlem pu bliek verkopen: GEMEENTE HAARLEM. 1. Het winkel- en woonhuis met afz. bovenwoning, a, d. Indischestr. no. 10, h.k. Weltevredenstr. groot 1.56 Are. Verh. voor f 10 per wk. Lasten totaal f 73.95 per jaar. 2. Het woonhuis a. d. Indi- schestraat nr. 8, groot 0.81 Are, Verh. voor f 6 p. wk. Lasten totaal f 50.31 per jaar. Combin. v. d. perc. 1 en 2. 3. Het pakhuis met erf a. d. Burgwal nr. 22, hk. Beek- steeg groot 0.64 Are. Verh. voor f 5 per wk. Lasten totaal f 30.20 per j". Aanv. in genot der huur bij bet. koopp.uiterl. 16 Nov. 1950. Bez. Dinsd. en Don derdag 24 uur. Nadere inl. ten kantore nots. vnd. Herenweg 143, H'stede (Tel. 27727). Notaris B. M. Brans te Haar lem zal op Donderdag 5 Oc tober 1950. nam. 2 uur. in 't Notarishuis a. d. Bilderdijk- slraat aldaar, publiek ver kopen: 1. Een huis en erf te Haar lem a, d. Schoterstraat 5 gr. 61 c.a. Huur f 5.50 p. w. 2. Een huis en erf te Haar lem a. d. Schoterstraat 9. gr. 60 c.a. Huur 6 p. w. 1 en 2 afzonderlijk en in combinatie. 3. Een huis en erf te Haar lem a. d. Gen. Bothaslr. 24 gr. 1 a. 8 c.a. Huur f 5.50 per week. Bez. Dinsd. en Donderd. 2-4 uur. Inl, ten kantore van gen. notaris Nieuwe Gracht 106 Inmiddels uit de hand te koop. FRANKENSTR. 45 zw./rd. OPENBARE VERKOPING t, o .v. notaris J. C. Stuart, Wagenweg 58, Haarlem, op Donderdag 5 Oct 1950, n.m. 2 u, in Notarishuis. Bilder- dijkstr. 1 te Haarlem, van: Een huis, get. 45 zw„ met afz. opg. bovenwoning, get. 45 rd. erf en plaats te Haarlem a. d. Frankcn- straat, groot 1.32 A, Huur: totaal f 11 p. w. Lasten f 76.93. Aanv. bij bet. vóór of op 16 Nov. 1950. Bericht. Dinsd. en Donderd. 24 uur. Zandvoort, Bloemendaal, Haarlem. Gevr. per 1 Oct. v. 6 mnd. door echtp. z. k. gemeub. HUIS of FLAT op goede stand, liefst m. ga rage. Br. B. I. N. Nijgh en v. Ditmar, Parkstraat 27. Den Haag. Schilderwerk gevraagd Sterk verlaagde prjjzen. Brieven no. 6238. BOUWGROND te koop gevraagd door parti culier voor het bouwen, van landhuis te Heemstede of di recte omgeving. Br. J. A. Roos. Torenstraat 46, den Haag. LANDHUIS met garage te koop gevraagd te Heemstede of directe om geving. Voor zelfbewoning begin 1951. Br. B I, K. Nijgh en v, Ditmar, Parkstv. 27, Den Haag. Dame met volw. zoon, b. b. h. h. zoekt parterre of étage bevatt, 3 kamers, keuk. en zolderk. Br, no, 2873, Wen- sing's Adv, Bur. Tempeliers straat 32. oude dame zoekt zit-slaapkamer met volledig pension in zeer beschaafd milieu met meer dere oudere gasten. Brieven no. 6250. WONINGRUIL AMSTERDAM—HAARLEM of omgeving. Aangeb. op g, st. A'dam-W. omgev. Surmameplein. mod. 2e Bovenhuis. 3 grote kamers en suite, gr. keuken, douche cel, gr. zolderkamer," huur f 33 p. m. Gevraagd: vrij huis of benedenhuis bev. 2 ka mers en 3 slaapkamers. Brie ven no. 6245. TE KOOP voor meisjes of kinderkamer Hang-legkast, Boekenkastje, tafel, 2 stoelen, groen laqué. In prima staat f 175 César Francklaan 29, H'stede. GEVRAAGD door echtpaar zonder kinderen Brieven onder no. 6256 aan het bureau van dit blad. leerlingen kunnen nog geplaatst worden bij clubje s voor gevorderden. Wilhelminastraat 39 Haarlem Telefoon 15814 JAC. BREED, Populierstr. 16, Haarlem, Tel. 22085 Wilt U vlug en goed leren autorijden? Informeer dan allereerst bij AUTORIJSCHOOL van der ZEE TAFELBERGSTRAAT 7 TELEFOON 17355 want... ZONDER RIJLES yd ZEE I en bovendien uw rijbewijs gegarandeerd! Tevens luxe verhuur zonder chauffeur (Morris 1950)

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 7