1 De Gravestenenbrug wordt over twee a drie weken geopend Ook met EIEREN is Eieren.. 10 stuks 125c VERHUIZINGEN VERPAKKINGEN - PIANOTRANSPORT - MEUBELOPSLAG Kort en Bondig J Chauffeur week en voetganger keek niet uit Haarlemse rechtbank behandelde ernstig verkeersongeluk op Stationsplein Amsterdamse Beurs Ponderdag 12 October 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Volgend jaar wellicht electrificatie Naar men verwacht zal de nieuwe Gra vestenenbrug over het Spaarne over twee j drie weken in gebruik kunnen worden genomen. Bewoners van de Spaamwouder- straat die deze gebeurtenis min of meer feestelijk willen vieren, hebben burge meester mr. P. O. F. M. Cremers verzocht de officiële opening te willen verrichten. De burgemeester heeft hierin toegestemd. Vanmorgen is Openbare Werken aan de bestrating begonnen. Vermoedelijk zal dit karweitje ruim een week in beslag nemen. Dan rest nog het bijstellen der draaipunten en het schilderwerk. Een en ander hangt van het weer af, dat het verloop der werk zaamheden reeds meermalen ongunstig heeft beïnvloed. H?t ligt in de bedoeling om de Grave stenenbrug volgend jaar te electrificeren, met de bouw ervan heeft men daarop ge rekend: er is een plaatsje voor de motor gereserveerd en de kabels zijn reeds gelegd. Het is nu maar d.e vraag of de gemeente bereid is de kosten van de electrificatie te dragen. Een dezer weken zal nog een brugge- wachtershuisje worden gezet, waarin één bruggewachter zal post vatten. De brugge- wachters van de Melkbrug zullen in de toekomst de wachter van de Gravestenen brug assistentie moeten verlenen. Dat houdt in dat een van hen, zodra een schip de Melkbrug is gepasseerd, koers zal moe ten zetten naar de Gravestenenbrug, het geen wellicht enige vertraging voor het scheepvaartverkeer met zich mee zal bren gen. Aanvoer materiaal ging langzaam De werkzaamheden zijn inmiddels niet zo vlot verlopen als mén aanvankelijk had geraamd. De ijzer- en staalindustrie wordt, vooral de laatste tijd, overstelpt met orders, waardoor meermalen niet op tijd aan de aanvragen kan worden voldaan. Zo onder- Algemene Nederlandse Grafische Bond Het bestuur van de afdeling Haarlem van de Algemene Nederlandse Grafische Bond heeft een winterprogramma samen gesteld, dat cursus- en ontspanningsbijeen komsten bevat. Verder zullen voor vak groepen vergaderingen worden gehouden. Het programma wordt Zondag 22 October geopend met een filmochtend in Cinema Palace. Vertoond wordt de film Crossfire (Kruisverhoor). Medewerking verleent het muziekgezelschap „De Gong". In de loop van het seizoen spreekt de heer K. Voskuil over „Dingen van de dag", de heer A. M. van de Bogaart over „De ondernemings raad in het grafisch bedi'ijf", de heer J. van der Vegt over „De betekenis van de werk- classificatie", de heer H. Staphorsius over een aantal vragen en de heren D. Roemers over een nog nader bekend te maken on derwerp. Verder staan op het programma een feestavond, een filmvoorstelling en een bijeenkomst voor kinderen. ADVERTENTIE voordeliger! Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 11 October 1950 ONDERTROUWD: 11 Oct.. F. A. M. Rijken- berg en W. A. Clemens; G. R. J. Aalsma en J. M- T. Steffens; P. C. Punt en A. C. Kool; J. Revers en D. Kool; W. Hagen en M. L. Ku- cerovó; F. Hille en L. J. Breethoff; P. Ter- maat en A. Woertman; A. den Braber en H. M. van Zomeren; C. A. van Norde en G. C. Sehrijnemaekers; D. C. Dijkstra en A. M. E. Voorderhaak; W. de Vink en F. J. Lang kamp; W. J. Kimman en A. Grapperhaus; S. C. Korink en J. Heins; F. Peperkoorn en J. P. Schouten: E. A. J. Verstraeten en M. J. Lensen; L. C. van der Slot en A. T. van Boenen; D. van Gelder en C. E. Henskes; J. van Duijn en L. J. Harder; W. van der Walle an J. c. Leautaud; A. Geschiere en Hillebrand. GEHUWD: 11 Oct., J. A. Albers en T. W, M- Schouten; J. J. M. Koelemij en C. A. J. M. Bruyns; C. Prevost en C. A. M. Hand- graaf; S. de Haan en A. Hoogland; H. Koek an C. A. van Staveren; G. M. Daanen e M. H. Steenis; P. W. S. van Zijl en J. Noom; G. Berkhout en D. Halderman; A. N. Straus en M. M. van Schouten; J. H. P. Soo- mer en V. Pronk; H. E. E. Ie Clercq en R. van der Holst; N. de Boer en G. M. T. San- berg; B. M. Brans en H. A. M. Gründemann. BEVALLEN van een zoon: 10 Oct., C. van Ppivelde—van der Meij; 11 Oct., N. M. C. Slie|ers—Ran; J. M. Roumen—Hengeveld; E C. WesseliusArnaud de Callavon. BEVALLEN van een dochter: 10 Oct., T. S. de HeyMeijer; 11 Oct., A. G. Koopman —Stet; M. A. Verheul -Veer; T, van der HeideHoekstra. OVERLEDEN: 9 Oct., F. B. Sanders, 71 j., lorden straat; C. W. G. Luiting, 71 j., Tem- peliersstraat; 10 Oct., G. Heitlager, 78 j., Hornolenstraat vond ook het werk bij de Gravestenenbrug, nadat 14 Juli de brug was gestort, enige stagnatie. Aannemer W. G. Bolt je uit Heemstede heeft ook bij het aanleggen der funderin gen met tal van moeilijkheden te kampen gehad, In de bouwput werden namelijk sloopwerken van de oude brug en honder den palen aangetroffen, die allemaal ver wijderd moesten worden. Dat heeft de bouw ten minste drie a vier weken opge houden. Bovendien is de grond in het Spaarne zeer „slap" en over het weer kon men evenmin roemen. „Het is zeker geen gemakkelijk werk geweest", vertelde ir. Boltje ons, „maar interessant was het wel." Vertegenwoordiging der vakbeweging bezocht Amerika Voor het kader van de Haarlemse vak beweging, aangesloten bij de Bestuurders- bond Haarlem (NW), heeft de heer J. A. J. Berger, secretaris van het NW, Woens dagavond in het Wijkgebouw aan de Ge dempte Oudegracht gesproken over Ame rika. Enige tijd geleden heeft een delegatie uit de Nederlandse vakbeweging een stu diereis naar Amerika gemaakt en over de ervaringen in de loop van zes weken aldaar opgedaan, deed de heer Berger mededelin gen. Hij verklaarde niet in staat te zijn in korte tijd een volledig beeld te geven van hetgeen de delegatie heeft beleefd. Daarom moest hij zich tot enkele punten bepalen. In zijn inleiding merkte de heer Berger op, dat de Marshall-hulp van groot belang is voor ons land. De medewerking van de Amerikanen is wel degelijk een eigen be lang, doch een in socialistische zin. Ame rika heeft begrepen, dat het zich in de toe komst alleen kan staande houden als er in Europa welvaart heerst. Daarom wordt meegewerkt aan de op- en uitbouw van Europa. De heer Berger had de indruk gekregen, dat de Amerikanen in een ander, zenuw achtiger tempo leven. Of zij harder werken is niet te zeggen, wel beschikken zij over modernere machines. De verdiensten van de arbeiders zijn hoger dan in ons land. Velen van hen beschikken over een auto, doch dat moet niet bezien worden als een luxe, omdat de afstanden tussen huis en fabriek daar veelal zeer groot zijn. Veel wordt er gekocht op termijnbetaling en daardoor beschikken de Amerikanen over meer luxe voorwerpen dan de Nederlan ders. De arbeiders zijn goed georganiseerd. Vroeger huldigden zij het liberalisme, de laatste tijd is de beweging meer in socia listische zin georiënteerd. Velen kunnen terecht zeggen, dat er nog wat ontbreekt aan de sociale voorzieningen in ons land, doch wij zijn veel verder dan de Ameri kanen die geen ziekteverzekering en zie kenfondsen kennen. De reden er van is, dat men aanvankelijk niet veel voelde voor sociale zekerheid omdat een ieder zich zelf wilde redden. Daarin is echter een kente ring gekomen. In het tweede deel van de bijeenkomst werden enige films over Amerika vertoond. De leden van de vereniging Oud-Heem- stede-Bennebroek zullen Zaterdag 28 October een excursie maken naar het kasteel De Haar te Haarzuilens bij Utrecht. ADVERTENTIE Prima materiaal en vakkundig personeel. F. Damiaans en Zn., Zijlvest 41 Haarlem Vraagt ons inlichtingen Tel. 12456.14155-11141 „Gelukkige Jaren" door de Haagse Comedie Woensdagavond heeft de Haagse Comedie in Beverwijk een opvoering verzorgd van het blijspel „Gelukkige jaren" (The happy time) door Samuel Taylor, dat begin Sep tember te Haarlem reeds werd vertoond door het nieuwe gezelschap De Nederlandse Comedie onder de titel „Je bent maar eens jong". Het zou interessant zijn een vergelijking te trekken tussen de opvattingen der beide ensembles, ware het niet dat in dit geval de eerste indruk de beslissende is, mede omdat dit vriendelijke blijspel een herhaal de kennismaking slecht verdraagt. Daar is het, hoe aardig ook, eigenlijk te onbedui dend voor. Niettemin wordt er ruimte ge laten voor enige opmerkingen, die hier mo gen volgen. Het stuk speelt in die goeie ouwe tijd van de eerste films. De toeschouwer wordt mee genomen naar de woonkamer van de Cana dese familie Bonnard, waar na een gezellige introductie de goedaardig-amusante con flicten losbreken. De moeder is van Schots- puriteinse huize, de vader en zijn broers hebben Frans bloed in de aderen en in deze hof van welig bloeiende meningsverschil len groeit de jonge Bibi op als een viooltje dat weten wil. Diens met een tamelijk gulle eerlijkheid behandelde puberteitsproblemen vormen het voornaamste onderwerp van dit hartelijke onder-onsje, dat kennelijk werd samengesteld uit een serie korte verhalen en dat wel enige verwantschap vertoont met John van Drutens „Ik herinner mij moeder'. De Nederlandse Comedie liet, naar mijn mening terecht, het vierde bedrijf (dat zich afspeelt in de directeurskamer van* de school van Bibi) achterwege. De Haagse Comedie heeft deze korte scène wel in de voorstelling opgenomen, waardoor het kluchtige element te sterk op de voorgrond werd geschoven om het evenwicht te be waren. Door overdrijving van de nadruk kelijk komische bijrollen ging trouwens de samenhang met de fijnzinnig-menselijk ge tekende hoofdpersonen meer dan eens ver loren. Maar Cees Laseur bevind zich als ADVERTENTIE hcetUfkpittyzjQecttt! f2.- /eer UterfleoVfaayt Uw u/ltJteüer. j regisseur op vertrouwd terrein en daaraan is het te danken dat er op de een of andere wonderbaarlijke manier toch doorgaans méér sfeer en warmbloedig leven heerste op het toneel dan bij de andere vertoning, die onder leiding van Johan Fiolet tot stand is gekomen. Het drietal van de Haagse Comedie (Paul Steenbergen, Elisabeth Andersen en Luc van Gent, respectievelijk als de vader met zijn bohémiennatuur. de bezorgde moeder en de tot volwassenheid rijpende jongen) beviel mij beter dan de combina tie Han Bentz van den Berg, Mimi Boes- nach en Henk van Ulsen, al zou men het onderscheid moeilijk onder woorden kun nen brengen. De moederrol van Elisabeth Andersen deed bepaald als een verrassing aan. Luc van Gent was misschien al te zeer uit de kluiten gewassen, maar hij vond een zeer natuurlijke toon. De bijrollen waren over het algemeen bij de Nederlandse Co medie beter bezet, met uitzondering dan van de drinkebroer, als hoedanig Johan Fiolet, hoe sympathiek ook, niet kon halen bij Cees Laseur. Maar Anton Burgdorffer overtrof als de grootvader, met zijn dwaze elegantie, de plompe typering van dezelfde figuur door Bob de Lange met stukken. Zowel Jan Retèl als Fons Rademakers chargeerden hun particuliere eigenaardig heden te sterk om de altijd amoureuze oom Desmonae volkomen acceptabel te maken. De Mignonette van Lous Hensen stelde haar door Annie van Duyn by de Haagse Comedie vertolkte dubbelgangster volko men in de schaduw. Maar per slot van rekening doen deze verschillen weinig ter zake. Het zal de meeste bezoekers wel zo vergaan, dat zij de opvoering, die zij het eerst zien, het meest waarderen. DAVID KONING GEZONKEN KOLENSCHEEPJE WORDT GELICHT In de nacht van Zaterdag op Zondag is in de IJmuidense haven een met kolen ge laden 170 ton groot schip door onbekende oorzaak gezonken. Vanmorgen is men be gonnen met het lichten van deze boot. Ter wijl de bok Ursus de onfortuinlijke Isaac in haar takels had, pompte een bergings scheepje van de firma v. d. Tak het ruim leeg. SCHEEPVAART BINNENLAND De Bijzondere Raad van Cassatie heeft levenslange gevangenisstraf opgelegd aan de 58-jarige Amsterdammer H. K„ die oorspron kelijk ter dood was veroordeeld, wegens zijn activiteiten bij de Zentrallstelle für Judische Auswanderung. Het is gebleken, dat Iv. die vele wandaden bedreef, zich later beijverd heeft om in enkele gevallen daadwerkelijke hulp te verlenen. Het troepenscbip Grote Beer is 6 Oc tober met 972 opvarenden uit Tandjong-Priok naar Nederland vertrokken. Op 9 October is het s.s. Amarapoora met 623 opvarenden, waaronder 38 baby's, uit Indonesië ver trokken. Aan jhr. J. P. A. de Jonge van Zwiins- bergen. directeur der Staatsloterij te 's Gra- venhagc. is on zijn verzoek met ingang van 1 Februari 1931 "eervol ontslag uit 's rijks dienst verleend, onder dankbetuiging voor den lande bewezen diensten. De minister van Verkeer cn Water staat heeft, onder intrekking van een vorige beschikking, aangewezen als vooronderzoe ker in de zin van de luchtvaartrampenwet, de directeur-generaal van de rijksluchtvaart dienst. -Als vooronderzoeker of vertegen woordiger zijn aangewezen: ir. C. A. F. Falkenhagen. hoofdinspecteur bij de Rijks luchtvaartdienst, M. S. Kamminga, inspec teur bij de Ri'ksluchtvaardienst, G. C. Wansbeek, technisch hoofdambtenaar bij de Rijksluchtvaartdienst. F. H. van Weijriom Claterbos. adjunct-inspecteur bij de Rijks luchtvaartdienst. Nu bij algemene vergunning de aan vankelijk bij de 5 salarisverhoging ge stelde grens van f3600 zal kunnen worden overschreden, kunnen op korte termijn over deze aangelegenheid besprekingen mc-t het georganiseerd overleg worden verwacht over de vraag wat het rijk per werkgever zal doen. Vrijdag a.s. zullen 12 technici van de textielscholen te Tilburg en Enschede uit Rotterdam vertrekken naar Amerika, ten einde daar kennis te maken met de textiel industrie. Deze uitzending, voor de duur van ongeveer acht maanden, werd mogelijk door financiële E.C.A.-hulp. Mevrouw W. van ItallicVan Emböen hoopt op 22 October de leeftijd van 80 jaar te bereiken. Zij is lid geweest van het hoofd bestuur van de Vereniging voor Vrouwen kiesrecht en van „Onderlinge Vrouwen bescherming". Zij is lid geweest van ae gemeenteraad van Leiden, van de Provin ciale Staten van Zuidholland en van de Tweede Kamer. De heer Evert Vermeer, lid van de Tweede Kamer en secretaris van de Party van de Arbeid, is in Washington aange komen, waar hij twee weken zal blijven, alvorens zijn zesweekse tournée langs de voornaamste Amerikaanse steden te be- Wanneer een chauffeur een voetganger die zonder op te létten de weg oversteekt aanrijdt, terwijl de theoretische mogelijk heid aanwezig was de onvoorzichtige te ontwijken, wie draagt dan de meeste schuld: de chauffeur of de wandelaar? Op deze principiële vraag zal de Haarlemse rechtbank over veertien dagen antwoord geven. Dan zal zij namelijk uitspraak moeten doen in de zaak, die vanmorgen tegen'een 29-jarige buschauffeur uit Heemstede werd behandeld. Hij werd er namelijk van be schuldigd op 24 Juni door „hoogst roeke loos" te rijden een voetganger op het Sta tionsplein in Haarlem te hebben aange reden,waardoor het slachtoffer een hersen schudding en een verlamming aan de rech ter arm had opgelopen en een been ge*- broken. Nu stond uit de talrijke getuigenvérkla- ringen wel vast, dat deze 36-jarige chemi- graaf, die nog steeds de gevolgen van het ongeluk ondervindt, bij het verlaten van het station en het oversteken van de rij baan niet voldoende had uitgekeken en ook niet had gebruik gemaakt van de speciaal gemarkeerde oversteekplaats. Hij was par does tegen de bus opgelopen toen deze pas seerde £n een van de getuigen verklaarde dan ook dat hij op dat ogenblik had ge dacht: „Wat stom van die man om door te lopen." Ook een metgezel van het slacht offer had de bus, waarvan de bestuurder duidelijk signalen had gegeven, pas op het allerlaatste ogenblik opgemerkt en had door achteruit te deinzen een ongeval voorkomen. Een. andere getuige, een taxichauffeur, bevestigde eveneens de onvoorzichtigheid van de chemigraaf, doch was van mening dat de chauffeur het ongeluk had kunnen zien aankomen en zeker nog ruimschoots de gelegenheid had gehad om te remmen. De Officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, sloot zich dan ook voor namelijk bij deze getuige aan. Hij stemde toe, dat de voetgangers, met name op het Stationsplein, zich zeer ongedisciplineerd gedragen, maar „de chauffeurs weten dat en moeten er rekening mee houden." Hij verdacht deze busbestuurder ervan het stoplicht te hebben willen „halen" en veel te hard te hebben gereden. Verderfelijke mentaliteit Hij zag in verdachte dan ook een vlees geworden verderfelijke verkeersmentali- teit, hetgeen hem gelegenheid gaf enige scherpe woorden aan het adres van het personeel van de vervoermaatschappij te richten. Het zou de laatste tijd weer danig mis zijn met het rijden van deze bestuur ders, die ten opzichte van zwakkere weg gebruikers de opvatting „Ga je weg of ik sla je weg" zouden huldigen. Post voor marinepersoneel op Nieuw Guinea Kerstpakketten bestemd voor marine personeel op Nieuw Guniea kunnen tot en met Dinsdag 31 October 1950 op de post kantoren worden aangeboden. Deze pakketten dienen te voldoen aan de bestaande bepalingen betreffende het pak ketvervoer tussen Nederland en Nieuw Guinea. Post aan marinepersoneel en mariniers op Nieuw Guinea moet als volgt geadres seerd zijn: Kwaliteit, naam, stamboeknummer, schip/ of inrichting, Amsterdam-Schiphol-Marine. Op de marinierspost vermelde men „De tachement mariniers Nieuw Guinea". De post moet dus in geen geval geadres seerd worden aan marinepostkantoor Dja karta, Mr. Van der Valk Bouman eiste twee maanden hechtenis en een jaar ontzetting uit het recht om een auto te besturen. De verdediger mr. F. W, B. baron van Lynden uit Rotterdam, zeide met niet ge ringe verbazing de philippica van de Offi cier te hebben aangehoord. Hij vond het wel wat onredelijk dat deze al zijn opge kropte gevoelens over deze verdachte had uitgestort, terwijl vast staat dat de voet ganger alle maar denkbare fouten had ge maakt. Bovendien vond hij het veelzeg gend, dat de metgezel van het slachtoffer een pas had teruggedaan toen hij de bus plotseling zag: des te meer reden voor de bestuurder om te veronderstellen, dat ook de andere voetganger zou stilstaan. Boven dien had hij een slecht overzicht, omdat beiden in de rijrichtipg van de bus liepen. Dat de verdachte het stoplicht wilde halen achtte pleiter al evenmin wettig en over tuigend bewezen, omdat getuigen hebben verklaard, dat dit op rood stond. Tot slot van zijn pleidooi citeerde de verdediger twee analoge gevallen uit de jurisprudentie waarin, op grond van de duidelijke schuld van de slachtoffers, de chauffeurs werden vrijgesproken. ADVERTENTIE CAFETARIA „FLUKS" GROTE HOUTSTRAAT 23 Nasi goreng speciaal met kroepoek en spiegelei L35 Prima erwtensoep 25 cent p. p. Een jaar geëist wegens verduistering Voor de Haarlemse rechtbank had van ochtend de 37-jarige kantoorbediende F. A. G. S. zich te verantwoorden wegens verduistering van ruim drie-en-dertighon derd gulden ten nadele van 'n levensver zekeringsmaatschappij. Hij had geld voor deze maatschappij geïncasseerd doch steeds bedragen achtergehouden. Ter zitting zei hij: „Ik wist niet dat het zóveel was", waarop de president, mr. H. J. Ferwerda, antwoordde: „Het is altijd twee maal meer dan je denkt". Tijdens het politieverhoor had ver dachte verklaard dat hij het geld verbrast had aan vrouwen en sterke drank. Ter zit ting zei hij, dat het geld alleen aan alcohol besteed was. „En als ik een borrel drink, ben ik weg". Een getuige a décharge kwam nog verklaren, dat hij verdachte na zijn invrijheidsstelling weer op de been wilde helpen. Hij vond hem wel een zwakkeling, maar meende dat alles wel in orde zou komen, wanneer verdachte maar niet met geld in aanraking zou komen. De Officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, wilde graag aan nemen dat verdachte een zwakkeling is, maar de maatschappij mag nu eenmaal niet de dupe worden van dergelijke indi- viduën. Voordat men aan reclassering toe is, moet verdachte dat eerst eens gevoelig aan het verstand worden gebracht. Hij herinnerde eraan dat verdachte nog een voorwaardelijke straf boven het hoofd hangt en dat hij ook voor de oorlog al een veroordeling achter de rug heeft. Hij eiste een jaar met aftrek. De raadsman, mr. H. J. M. Tonina pleit te clementie, omdat hij naar aanleiding van het aanbod van getuige nog wel een reclasseringsmogelykheid zag. De uitspraak volgt over veertien dagen. De paratyphus die op het ogenblik in Tiel heerst, verloopt gunstig. Thans worden er nog slechts twaalf patiënten in het nood ziekenhuis verpleegd. Het Internationale Rode Kruis helpt Ambon Het internationale Rode Kruis heeft een bedrag van 50.000 Zwitserse francs ter be schikking gesteld als hulp voor Ambon, aldus luidt een bericht uit Genève, dat door de vertegenwoordiger van het inter nationale Rode Kruis te Djakarta werd ontvangen. Heemstede Bezoek aan de zwemvijvers Het bezoek aan de zwemvijvers is in het afgelopen seizoen groter geweest dan in het vorige seizoen. Het aantal kosteloze kaarten bedroeg 317 (vorig jaar 239). Het totaal aan tal abonnementen bedroeg dit jaar 1053 te gen 882 in 1949, een niet onbelangrijke toe name van 171 abonnementen. Het aantal kaarten voor 10 baden daalde, evenals het aantal leskaarten voor 10 baden, resp. van 1015 op 900 en 42 op 17. Het aantal zwem- leskaarten steeg van 225 tot 271. Ook het aantal maandkaarten liep iets omhoog, n.l. van 43 op 62. De abonnementhouders maak ten 45.877 (32.947) maal gebruik van hun kaart, hetgeen zeggen wil dat elke abonne menthouder zo ongeveer 45 maal van zijn abonnement gebruik heeft gemaakt. Het aantal bezoekers tegen betaling van 0.25 nam af met 4167, want in 1949 bedroeg dit getal 19.068 en in 1950: 14.901; ook het aantal bezoekers tegen betaling van 0.10 liep terug. In 1949 waren er dit 4683 en dit jaar 3584, een verschil van 1099. Het aantal bezoekers voor gemengd zwem men bedroeg 56.701 en voor beide groepen gesepareerd zwemmen tezamen 43.737, waar in ook is inbegrepen 10.431 deelnemers(sters) aan schoolzwemmen. Niet altijd maken de scholen gebruik van de gelegenheid om te zwemmen. Eén school heeft 18 maal gebruik gemaakt van het bad en andere scholen 5 of 6 keer. P. 1 van Empelen overleden In de ouderdom van 78 jaar is overleden de heer P. J. v. Empelen, voorheen eige naar van het tuinbouwbedrijf v. Empelen Zoon aan de Binnenweg te Heemstede. De heer van Empelen genoot ook bekend heid op het terrein van de organisaties, niet het minst op dat van kerkelijk-chari- tatief gebied. Zo was hij vele jaren lid van het R.K. Armbestuur en later voorzitter. Hij kreeg bij zijn aftreden als zodanig de Fauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia". De begrafenis is Zaterdagmorgen op de begraafplaats te Heemstede. Bloemendaal BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: J. P. ten Doesschatevan Doorn, z.; M. W. SteetskampWesselius, z.; A. Scheltenavan der Zwan, d ONDERTROUWD: G. J. van der Wild en M. A. Spek: J. C. Spiekerman en A. W. Beerling: J. W. van de Stadt en E. M. Leendertz. GEHUWD: J. J. E. Hofstede en A. L. Wiemeijer; J. K. R. Hol en A. C. van Om- bergen. OVERLEDEN: J. M. Schultz, 84 j.; J. Bij, 72 j.; C. A. Kroner—van der Heijden, 80 j.; S. Stuurman, 58 j.; A. M. C. Lensenvan Tongeren, 77 j.; B. de Koning, 75 j. Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie 291% 293% 220 220% Philips 230% A. K. U 172 172% 127 Nederlandse Ford 293 Nederlandse Kabel 274 v. Berkei's Patent 115% Scheepvaart-Unie 160% 162 Holl.Amerika Lijn 173 Deli Maatschappij 115% 117% H. V. A 119% 120% A'dam Rubber 131 133 Ned. Handel Mij. 143% Nat. Handelsbank 86 Billiton Mij. II.. 309 Akkrumdijk, 10 te Zanzibar. Alblasserdijk, 10 v. Antwerpen, Altair. pass. 10 Fernando Noronlia, Amstelkerk. 12 verw. Monrovia. Axeldijk, 10 v. Charleston te Baltimore. Amstelland, pass. 10 Fernando Noronha. Aagtedijk. 10 275 m. W. NW. Flores. Aardyk, 10 400 m. W.NW. Flores. Alderamin. 10 120 m. N. Kp. Blanco. Algenib. 10 180 m. NW. Kp. Blanco. Amsteldijk. 10 660 m. O.ZO. Kp. Race. Arkeldijk, 11 verw. Havanna v. New York. Arundo, 10 250 m. NO. Madeira Amstelpark. 10 420 m. W. Enggano eil. Abbedijk, 11 Bahia. Alioth. pass. 11 Finisterre. Almdijb. 11 te Vera Cruz v. R'dam. Alphacca, 11 v. Victoria. Aludra. 11 v. Bordeaux n. Dakar. Arendskerk, 11 v. Aleppey n. Colombo. Aalsum, 12 v. Hamburg. Albireo. 11 v. Buenos Aires n. Montevideo. Aldabi, pass. 12 St. Vincent. Andijk. 10 v. Mobile te Houston. Arkeldijk, 11 te Havanna v. New York. Blitar, 10 v. Belawan n. Colombo. Blommersdijk, 9 v. Antwerpen. Boschfontein, 9 v. Mozambique. Bacchus. 10 200 m. O. Jamaica. Bloemfontein. 10 220 m. W. Kp. Palmas. Boissevain, 11 verw. Durban. Borneo, 11 te Djakarta verw. Bali, 10 720 m. O.ZO. Guardfui. Bengkalis, 11 v. Suez. Caltex Utrecht, pass, 10 Finisterre. Caltex Delft, 11 dwars Maisira. Caltex Pernis (t), 11 v. Suez n. Port Said. Chitral, 10 270 Malta. Cleodora (t), pass. 11 Lissabon. Coryda' (t). 11 te Suez. C'eronia (t), 10 500 m. N.NW. Minicoy n. Madras. Cronenburgh, 10 te Cardiff v. Swansea. Celebes, pass. 11 Kp. Bougaroni. Cistula, 11 dwars Maceio. Clavella, pass. 11 Perim. Ceram. 12 te Genua. Congostroom, 12 te Antwerpen. Corilla, 12 te Port Said v. Triest. Danae, 11 te A'dam v. Italië. Delfland, 9 te Ilheos. Dalerdijk, 10 220 m. W.ZW. Ouessant. Delft, 11 te Bremen v. A'dam. Diemerdijk, 10 v. Seattle te Vancouver verw. Delfshaveu, pass, 11 Maceio. Duivendijk, pass. 11 Mona eil. Dicto (krl.j, 11 te R'dam v. Makassar. Edam. 10 te New York v. R'dam. Eendracht, pass. 10 Malta. Ena, 10 v. Curagao n. Cristobal. Etrema. 10 v. Takoradi n. Pepel. Enggano, 11 te Khorramshar. Esso Den Haag ft). 10 300 m. W. Flores. Eemland, pass. 11 te R'dam v. Makassar. Elmina. 12 te Antwerpen. Farmsum, pass. 10 Kp. Race. Gaasterkerk, 10 v. Barcelona n. Antwerpen. General Sturgis, 10 te A'dam v. Djakarta. Gemma ft). 10 v. Purfleet n. Heysham. Gouwe. 10 v. Koping n. Oulu. Gadila. pass. 11 Noord v. Azoren. Groote Beer, pass. 12 Minicoy. Heelsum. 10 v. Bremen n. Jacksonville. Hydra, 10 v. Cartagena n. Puerto Limon. Heemskerk, 10 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Hersilia. 10 220 m. W.ZW. Finisterre. Hector. 11 v. Istanboel. Hecuba, pass. 11 Startpoint. Johan v. Oldenbarnevelt, 10 v. Melbourne naar Sydney. Jupiter. 11 te R'dam v. Gibraltai. Jagersfontein, pass 11 Ouessant. Kota Gede. 10 v Penang n. Port Swettenham. Klipfontein, pass. 11 Wight Kota B&roe, pas's. 11 Gibraltar n. Marseille. Kota Agoeng. 11 v. Djeddali. Lawak. 10 v. Calcutta n. Singapore. Lieve Vrouwekerk, 10 te Koweit. Loenerkerk. pass. 9 Str. Messina. Larenberg. 11 verw. Bagnoli v. R dam. Lemsterkerk. 14 verw. Muscat. Laurenskerk, 11 v. Marseille. Lekkerkerk, pass. 11 Gibraltar. Leuvekerk, 11 te Port Said. Leopoldskerk, pass. 11 Rasfartak. Malvina. pass. 10 Singapore. Mapia. 9 v. Penang n. Colombo. Marken. 10 v. Calcutta n. Madras. Molenkerk, pass. 10 Kp. Blanco. Melampus. 8 v. Balikpapan n. Semarang. Marisa (t). pass. 10 Thursday eil. n. Sydney. Midas. 10 te Cadiz v. Malaga. Marpessa (t). 10 100 m. W. Santa Cruz. Maas. 11 te Mobile. Mataram. 12 te Djakarta v. R'dam. Meerkerk, 12 te Manilla. Meliskerk, 11 v. Aden n. Alexandrië. Mentor, 12 te Beyrouth. Mirza. 11 v. Sydney n. Tarakan. Maashaven. 9 te Montevideo. Manoeran. 8 v. Tacoma n. Durban. Muiderkerk. 7 te Adelaide. Nigerstroom. 10 v. Luando te Lobito. Nelly, 10 te Djakarta Nieuw Amsterdam. 11 te Le Havre. Napoli. pass. 11 Elba Cape. New Australia. 11 850 m. O.ZO. GuardafuL Ondina, 10 v. Alexandrië n. Suez. Oranje, pass. 10 Kp. Bon. Overijsel, 10 te Djeddah. Ovula (t). 8 v. Balikpapan n. Manilla. Oranjestad. 11 v. Cristobal n. Cartagena. Ossendrecht, 11 v. Huelva n. A'dam. Oranto. 11 v. Djakarta n. R'dam. Parkhaven, pass. 10 Ouessant Prins Maurits, 11 te Toronto. Prins Willem n, 11 v. Khorramshar n. Abadan Polydorus. pass. 11 Kp. Bougaroni. Polydorus, pass. 10 Kp. Tenez. Prins Fred. Hendrik. 10 500 m. W. Hebriden. Perna. 11 v. Colombo n. Abadan. Phrontis, 11 rede Pangkal Pinang. Prins Johan W. Friso, 13 verw. Montreal. Raki. 11 te Soerabaja v. Panarukan. Rijnkerk, 11 verw. Singapore. Rossum. 12 verw. R'dam v. Setubal. Rotti. 11 te Tj. Pandan. Rlouw. 8 te Boston. Stad Alkmaar. 10 te Narvik v. IJmuiden. Stad Dordrecht, pass. 10 Sardinië. Stad Schiedam, 10 v. Genua n. Gibraltar. Stad Maastricht 11 v. R'dam n. Savona. Saidja, 10 op de Musi. Saroena, 10 te Pladju. bladen. Nieuw Nederland, De Schouw Op Wacht, werden onlangs samengevoegd tot het weekblad Uitzicht. Thans is dit weekblad opgegaan in het orgaan van het Comité Burgerrecht, het weekblad Burger recht. Van 1 October 1950 af zijn de tröpen- toelagen voor de in Indonesië verblijvende militairen van de Koninklijke Landmacht niet onbelangrijk verhoogd. De oude toe lagen bedroegen per dag voor de soldij- genietende militairen: voor een soldaat 1-10. voor een soldaat le klasse J 1-20, voor een korporaal 1.30, voor een korporaal 1ste klasse 1.40 en voor een sergeant-titulair 1.55. De nieuwe dagtoelagen zijn thans respectievelijk f 1.75, f 1.90, f 2.05, f 2.20 en f 2.45. Voor de wedde-genietende militairen Is de toelage gebracht van 50 pet. op 75 pet. van de maandelijkse wedde. Op 26 October zullen de militaiïen van het wapen der Kon. Maréchaussee die in Indonesië het leven hebben gelaten, worden herdacht. Hiertoe zal die dag op het gedenk teken in de Koning Willem III-kazerne te Apeldoorn, dat verleden jaar werd opgericht, een herdenkingsplaat worden onthuld. HAARLEM EN OMGEVING De heer E. Kikkert uit Heemstede slaagde aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam voor het propaedeutisch examen in de geneeskunde. Tot onderwijzer in het tekenen aan de Bloemendaalse I.V.O.-school, thans nog ge vestigd in het gebouw Rozenhaghe aan de Hoofmanstraat te Haarlem, is benoemd de heer A. van Accooy te Spaarndam. De Jonge Kerk te Heemstede houdt Zaterdag 14 en Zondag 15 October een week einde op Teylingerbosch te Vogelenzang, met als onderwerp „Terug tot de.Bijbel", Zater dagavond spreekt ds. L. Buénk te Amster dam, Zondagmiddag ds. H, Bartleina te Heemstede. De Verenigde Spelers" geven op Dins dagavond 17 October in het gebouw St. Bavo de Haarlemse première van 'net toneelstuk „Woeste Hoogte" door Frans Demers (naar de roman van Emily Brontë) onder regie van Ton van Otterloo. De katholieke gemengde toneelvereni ging ,,St. Genesius" vertoont op Maandag avond 16 October in de Haarlemse schouw burg het blijspel „Een zomerzotheid" door Dom de Gruyter. naar het gelijknamige boek van Cissy van Marxveldt.. De Haarlemse rechtbank heeft de Haar lemmer W. van D., verdacht van mishande ling van zijn vier-jarig zoontje, veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden, overeenkomstig de eis van de officier van justitie. Het Heemsteedse roütic-elftal behaalde een 42 overwinning op het Noordwijkse politie-elftal. ADVERTENTIE ■■■■■BBBIBKMBBBRBIVJ H Specialiteit in OPGEMAAKTE SCHOTELS i g c^rnacJ STATIONSPLEIN 6 - TEL. 21750 g (■■■■■■■■■BBBBVHaaarcai Stad Arnhem, pass. 10 Majorca. Stanvac Benakat ft). 10 n. Belawan. Stanvac Pendopo (t), 10 n. Sungeigerong. Sumatra. 10 verw. Port Swettenham. Salland. 11 v. Las Patmas. Singkep, pass. 12 Kp. St Vincent. Slamat, pass. 11 Kp. Carbon. Soestdijk. 11 v Newport News n. Philadelphia. Stad Leiden. 11 v. Duinkerken. Skaugum. pass 11 Minicoy. Sloteraijk. 9 v. Cheribon r.. Semarang. Sunetta (t>, pass. 11 Minicoy. Tabian. 10 v." Aden Tjikampek, 11 te Zanzibar v. Mombassa. Tegelberg. 9 te Mauritius. Talisse, 11 te Port Said. Tamo, 10 rede Rlo de Janeiro. Tankhaven Hl ft). 10 n. Sungeigerong. Tjibesar, 10 dwars Manilla. T.iibodas, 10 te Bintang. Tiba. pass. 11 Madeira. Tjipondok. 11 v Bahia n. Kaapstad. Trompenberg, pass. 11 Zuid v Flores. Tablnta. 11 dwars Djakarta. Tjibadak. pass. 11 Okinawa, Utrecht, pass. 10 Panamakanaal. Woensdrecht. pass. 10 San Salvador. Westerdam, 10 te New York v. P.'dam. Winterswijk, verw. 11 n. Paranagua. Walbalong. 10 rede Tulehu. Waikelo. 11 v. Makassar te Menado. Waterman. 11 v Djakarta te Menado. Wickenburg. 10 v R'da.-n n. Casablanca. Willem Barendsz, 10 220 m. N Finisterre. Waal. 11 te Oranjestad. Weltevreden, pass. 11 Finisterre. Willem Ruys. 11 v. Singapore n. Belawan. Zaan. 11 v. Hemosand n. R'dam. Zeeland, pass. 11 Kingsbrlgade n. Dublin Zijpenberg, pass. 11 Kp. de Gata,

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 7