3t SVV, een lastige tegenpartij voor de Racing V. TAXI 18000 Permanent Wave RESA - HILVERSUM New Charleston PARKETVLOEREN Zaterdag 21 October 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarleinscke Courant Sport op Zondag Voetbal zet de competitie voort met een wed strijd in het Heemsteedse Sportpark tegen hei Scniedamse SVV. Deze club begon de competitie goed, maar zakte daarna af. De Racing dient toch op te passen, want ae Schiedammers kunnen goed voor de dag komen. Na het fraaie succes, dat EDO de afgelopen Zondag behaalde tegen De Volewijckers, wordt met vertrouwen het resultaat tegen Blauw Wit in het Olympisch Stadion tege- Sezien. De Haarlemmers komen in aezelfde opstelling als de laatste keer uit, aus met: Van den Berg (doel); Bax en Dwelaart (achter); Evers. Koning en Joppe 'midden): Verdam, Molenkamp, Roodse- iaar, Scnijvenaar en Steendam (voor). VSV trekt naar ADO. dat nog geen punt verloren heeft. In Den Haag maakte ADO steeds een aantal doelpunten. Of de ploeg er morgen weer in zal slagen, is de vraag. In de tweede klasse heeft Schoten eeïi wedstrijd op eigen terrein tegen UW. De Haarlemmers zijn achterop geraakt en het wordt tijd, dat zij weer eens een overwin ning boeken. De kans bestaat, omdat Schoten niet de indruk heeft gevestigd tot de zwak ste clubs te moeten worden gerekend. OSV, de tegenpartij van Stormvogels, be- j haalde het vorig seizoen het kampioenschap van de tweede klasse, maai" de ploeg is thans niet zo goed op dreef. De IJmuidenaren zijn nog ongeslagen en dat zullen zij na morgén nog wel zijn. Het is moeilijk een voorspelling te doen over de wedstrijden van HFC. De spelers zijn in staat behoorlijke resultaten té boeken. Zijn zij weer op dreef, dan hebben zij tegen CW in Charlois een goede kans. TYBB speelt in de derde klasse op eigen terrein tegen VCS, Zandvoortmeeüwen tegen DIO en Hillinen tegen HBC. Hockey-wedstrijden BMHC heeft Zondag een thuiswedstrijd tegen het Haagse HOC. dat inmiddels Hil versum en Amsterdam nederlagen heeft toegebracht. BMHC heeft twee maal gelijk gespeeld. Zullen de Bloemendalers kans zien een overwinning te bevechten? In de drie promotieklassen spelen BMHC III, HBS en Alliance thuis tegen elftallen van respectievelijk Asvion. Strawberries en HOC II BMHC II gaat op bezoek bij VVV. BDHC speelt Zondagmorgen in Bloemen- daal tegen HHIJC. BDHC heeft twee wed strijden gewonnen, HHIJC een gewonnen en een verloren. Rood en Wit gaat op bezoek bij Be Fair. Na de grote nederlaag van vorige Zondag tegen BDHC. zal Rood Wit bij Be Fair het er wel beter afbrengen. Zowel Rood Wit als Be Fair leed twee maa! een nederlaag. Oosterkwartier krijgt bezoek van „Sport Vereent". Voor Zo.-dag vraagt in de eerste plaats de wedstrijd OosterkwartierSport Vereent de aandaciV. Tot dusverre hebben de ploegen niet veel gepresteerd en hebben slechts twee winstpunten. Vooral de prestaties van „Oosterkwartier'' zijn verre beneden de maat gebleven, Toch moet dat twaalftal in staat worden geacht om „Sport Vereent" te verslaan, Watervliet kan wellicht weer twee punten behalen, daar het niet al te sterke Zwaluwen op bezoek komt. Animo Ready heeft een lastige taak, want hei gaat op bezoek bij „Indo"; met een gelijk spel zou reeds een aardig succes worden geboekt. Oosterkwartier 2 gaat op bezoek bij Westerkwartier 2 en zal wel verliezen. Daarentegen kan het derde twaalftal van Amsterdam Zuid 2 winnen; deze wedstrijd wordt van 122 uur gespeeld op het terrein aan de Schalkwijkerweg. Tenslotte zijn nog vastgesteld Aurora 2 DED 2, waarin de Haarlemmers op sterke tegenstand zullen stuiten. Sport Vereent 2 Groen Geel 2. waarin de thuisclub weinig winstkansen heeft en Watervliet 2Tovers 2. waaruit de Hoogoven-mensen als winnaars hei veld zullen verlaten. Handbal Het programma voor Zondag brengt voor de in ae hoofd- en districtsklassen uitkomen de Haarlemse club thuiswedstrijden tegen sterke tegenstanders. Zo ontvangen de dames van Concordia Zeeburg, dat lot nu toe twee gelijke spelen veroverde. Concordia ver overde uit drie wedstrijden slechts één punt. Het wordt dus tijd, dat de Haarlemse dames productiever gaan worden. Van de heren zal Concordia het ongetwijfeld het zwaarst te verduren krijgen tegen AHC, Amsterdam een van de kopploegcn, die thans op de derde plaats staat. Met de gedachte aan de tot nu toe behaalde goede resultaten ach ten wij Concordia in staat tenminste een gelijk spel te behalen. HOC zal het met een gewijzigde ploeg opnemen tegen APGS, dat als de zwakste ploeg in deze competitie ook nog zonder punten is Wij achten BHC met haar twee reeds behaalde grote overwinnin gen favoriet in de strijd tegen de dames van HOC. Rapiöitas '31 is niet kansloos tegen het reserve-team van Alsmeer. Drie insluipingen in één nachi In cle nacht van Donderdag op Vrijdag is op drie plaatsen in Haarlem-Noord in gebroken. In het eerste geval verschaf- te(n) de onbevoegde(n) zich toegang door het opschuiven van een raam of een niet gesloten keukendeur. In het tweede geval door een openstaand raampje en in het derde geval door een openstaand boven licht boven de keukendeur. Alleen in het laatste geval werd een klein bedrag aan geld vermist. „DE GETEMDE FEEKS" IN HAARLEMSE SCHOUWBURG Dinsdag geeft het Amsterdams Toneelge zelschap onder regie van Albert van Dalsum in dc Stadsschouwburg een voorstelling van Shakespeare's bekende blijspel „Dc Getemde Feeks", waaraan onder anderen medewerken Jenny van Maerlant. Liane Saalborn, Johan Schmitz, Henk Schaer. Cruys Voorbergh, Dick van Veen. Jacques Snoek. Jo Stern- heïm. Kees van Iersel. Cor Dommelshuizen, Jan Velzeboer en Wim Tollenaer. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Voor Uw clubavond, vergadering, receptie ot feestdiner hebben wij vanaf 1 November een intieme zaal beschikbaar Hotel „Oud St. Jan" Jansweg2G, Tel. 17630 Biljarten DES staat voor op „Hof van Holland" Door Vrijdagavond zes partijen te winnen en een te verliezen in de clubontmoeting te gen Hof van Holland heeft DES de achter stand van 3735 omgezet in een voorsprong van 4739. De uitslagen waren: Wesseling (60) Rozenhart (60) Slagter (80) Kroon (105) Wiekamp (135) v. d. Ploeg (170) Dieckman (250) Dollé (250) Wesseling (65) Toepoel (35) Dieckman (250) Nobels (250) Het bestuur van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Basketballbond heeft be sloten om over te gaan tot het huren van de zaal van het Krelagehuis, waardoor voor deze sport veel meer mogelijkheden zullen komen. Aangezien de wedstrijden zo spoedig mo gelijk ir. het Krelagehuis zullen wor den gespeeld, er is voor komende week alleen een inhaalprogramma samengesteld voor Donderdag 26 October. Heren: PSVH— Sportbond 19.30 uur; dames: PSVH—Sport bond 20.30 uur, beide wedstrijden in De Doelen, Gasthuisstraat. 60 40 7 1,50 58 40 9 1,45 80 29 15 2,75 70 29 9 2,41 45 30 5 1,50 30 30 4 1,— 135 24 25 5,62 129 24 31 5,37 250 23 57 10.86 93 23 17 4,26 65 30 8 2,16 20 30 3 .0,66 242 37 43 6.54 250 37 41 6,75 competit e Wals der liefde (Cinema). Martha Eggertn en Jan Kïepura zijn weer opgedoken en velen zullen, met herinneringen aan de vooroorlogse successen van dit zingende echtpaar, benieuwd zijn naar wat zij ten beste geven. Welnu, dc stemmen van deze twee kwelende filmsterren zijn nog even welluidend als voorheen en zij zingen nog altijd van de liefde, in verschillende toon aarden en in liederen van uiteenlopende muzikale waarde. Het verhaal is natuurlijk niet het voornaamste, doch ondanks zijn simpelheid aardig en vaak geestig. In het voorprogramma de enerverende voetbalslag ZwitserlandNederland. J. L. „Alarm in de nachtexpress" (Luxor). In stijgende spanning verloopt dit navrante en moreel soms niet erg verantwoorde ver haal van de man, die zijn gade verlaat en er met een remplacante per nachtexpress van door gaat. Als de trein eenmaal rijdt, overziet hij de consequentie van zijn euvele daad en hij trekt, vlak bij de wederom-lokkende echte lijke woning, aan de noodrem. De trein verongelukt evenwel en cle vluchtende echt genoot wordt er van verdacht, de catestrophe te hebben veroorzaakt. Als dan later de jongedame, met wie de reis werd onder nomen, om het leven komt, krijgt hij ook hiervoor de rekening gepresenteerd. Dit is het moment, dat de film zich langs de gren zen der psychologie, gaat beweger.: de ver laten vrouw treedt tussenbeide en helpt haar man „geestelijk", als hij zijn onschuld in de beide affaires gaat bewijzen. Vr.lerie Hobson en Richard Todd kunnen het niet helpen, dat het slot van deze rolprent zo weinig origi neel is geworden, maar de spanningen in deze historie worden door het knappe spel dezer beide acteurs niet weinig ge accentueerd. A. O. „Daar was eens een meisje loos" (C i t y). En dat was een aardig meisje: Jane Wy- man, alias Jennifer Smith. Ze dobbert tij dens een hevige storm in een plezierjachtje cp zee en wordt opgepikt door een zekere mr. Craig, die in een duikboot diepzee onderzoekingen verricht ten dienste van de marine. Als Jennifer onder water foto's gaat maken, geeft Craig, die zich Dar-.e Jones noemt, haar slaappillen in en zodra die wer ken ontfutselt hij haar de film en brengt haar aan land. Als Jennifer merkt dat ze bestolen is, begint een vermakelijke wed loop met. hindernissen om het filmpje. Het einde van het liedje is dat zij de film be machtigt, maar haar hart heeft ze inmiddels aan Graig geschonken en het filmpje gaat dan dezelfde weg. Een pretentieloos ver haaltje, maar levendig gespeeld en daarom een gezellige film met tal van aardige mo menten. L. v. B. ..Remember Pearl Harbor" (S p a a r n e), roept herinneringen op aan de zevende De cember 1941. Het begin van de oorlog in de Siille Zuidzee wordt in deze rolprent voortreffelijk uitgebeeld. Vooral de liefheb bers van sensatie-films kunnen hun hart ophalen. Donald Barry. Virginia Grey en Ian Keith vertolken met veel verve de hoofdrollen. L. v. B. „The Barkleys of Broadway" (Rem brandt). Na een bijna tien jaar duren de onderbreking van hun samenwerking zijn Ginger Rogers en Fred Astaire thans arm in arm op het witte doek teruggekeerd en wel in hun eerste kleurenfilm. Ze. zijn er in die tijd natuurlijk niet jonger op geworden, maar hebben gelukkig hun lichtvoetig aanpassings vermogen aan het snelle rythme van de jazz behouden. Wel wordt er minder gedanst dan gewoonlijk in dergelijke show-films, maar het geschiedt nog steeds op fenomenale wijze. Fred Astaire is in dit genre toch wel een unieke verschijning. De inhoud, laten we liever zeggen het verhaaltje, komt echter op een wat hoger plan dan men gewend is, Op doorgaans amusantewijze worden de lot gevallen behandeld van een zeer populaire vrouwelijke revue-ster, die geleid door ver keerde influisteringen een poging onder neemt zich op het -terrein van de serieuze dramatische kunst te bewegen. Een oude geschiedenis, die zich telkens herhaalt, maar helemaal niet dwaas. Men volgt het verloop met genoegen, ook al omdat er dikwijls ver makelijk wordt geacteerd, vooral tijdens de vele heftige meningsverschillen tussen de partners. Er worden een paar aardige liedjes ADVERTENTIE WIL UW BABY 'N FAUTEUIL HEBBEN? Als Uw baby prettig wil zitten, kunt U niet beter doen, dan hem een kinderstoel van Scbous te bieden. Daar voelt bij zich direct in thuis. Bij Schous, op het gebied van kinder meubelen, steeds iets aparts: Kinderstoelen f 21.50, - Babyboxen f 28.45 Boxdekken f 10.50, - Closetstoeltjes f 10.25 OUDE GROENMARKT 16-14 HAARLEM. TELEFOON 11266 Burgerlijke stand van Haarlem HAARLE^ 20 October 1950 GEHUWD: 20 Oct., J. I. de Vries en N. Gokkes: J. Meijer en B. Mooijman. BEVALLEN van een zoon: 19 Oct., H. E. van de VoortAntonisse; 20 Oct., C. M. Christiaar.sVan Kolk: A. HankelSchafer. BEVALLEN van een dochter: 18 Oct., M. C. H. Petri—Puts; W. Versteeg—Wesselink; 19 Oct., M. C. ClaassenSpoelstra; 20 Oct.. B. M. van der Wilden; A. A. van Assema Hoeker; A. J. van der HulstStokman; J. N. BoevingaAlberts. OVERLEDEN: 18 Oct., M. C. Groffen— Simons, 75 j., Reguliersstraat; J. Maat, 80 j„ van Egmondstraat; M. J. P. Gigengack Klein. 80 j„ Sophiastraat: 19 Oct., E. van RouwendalLund. 87 j.. Paul Krugerstraat; C. G. van Veen. 1 m„ Brouwersstraat. Begrafenis Nellie Ernst Het stoffelijk overschot van de actrice Nellie Ernst, die Maandagavond in het Centraal Israëlietisch Ziekenhuis te Am sterdam is overleden, werd Vrijdagmiddag op de begraafplaats Zorgvlied ter aarde besteld. Om half twee vertrok de lange stoet van vrienden en kunstenaars van de Stadsschouwburg te Amsterdam, waar de overledene in de in een chapelle ardente omgevormde benedenhal, temidden van een schat van bloemen, was opgebaard. Vele sprekers herdachten aan de groeve het leven en de persoon van de kunstena res. Zo voerden onder meer het woord de toneelspelers Albert van Dalsum, Paul Huf, Marie Hamel, Ben Groeneveld, op teksten van Ira Gershwin gezongen en er is een pianist, die met veel geweld de Sabel- dans van Katsjatoerian en fragmenten uit het Eerste Pianoconcert van Tsjaikofski ten beste geeft, welke composities aldus bij de amusementsmuziek zijn ingelijfd. Er komen een paar voortreffelijke revue-soènes in deze film voor. zoals het droog-komische duet in de Schotse hooglanden en de solo van Fred Astaire in de betoverde schoenen winkel. D. K. Frans Hals laat nog een week de Klok luiden, voor wie? Dat kan men nog een week lang gaan zien en horen. Papierfabriek in Maastricht bestaat honderd jaar De Koninklijke Nederlandse Papierfa briek te Maastricht herdenkt dezer dagen het feit, dat zij honderd jaar geleden werd opgericht. De viering van dit eeuwfeest is Vrijdagmiddag ingezet met een huldi ging door het personeel voor de Raad van Bestuur en de directie. De procuratie houder, nestor van het personeel, de heer S. Janssen, bood namens alle werknemers, die daarvoor acht maanden een deel van hun loon hadden afgestaan, een gedenk steen aan die vervaardigd werd door de Maastrichtse beeldhouwer W. van Hoorn. Gevangenen offerden voor Kankerbestrijding Op verzoek van gedetineerden in de strafgevangenis te Haarlem hield de direc teur voor de microfoon een praatje over kankerbestrijding. Het resultaat was. dat gedetineerden geheel vrijwillig f 176.1 bijeenbrachten voor het Koningin Wilhel- minafonds. CENTRAAL v/h FLORIJN M. VAN DER VLERK, APOTHEKER Gr. Houtstraat 78, Haarlem, Tel. 10500-10502 wij U mede, dat sedert 16 October 1950 onze Apotheek aangesloten is bij alle in Haailem werkende Ziekenfondsen, zodat inschrijving van Ziekenfondsleden thans mogelijk is ijkis^ ADVERTENTIE 'OOOO00O000O00000OOOO00O000O0 O ONDULATiON PERMANENTE Eugène x „Tïède Bouce" - „New York" O DE MOOISTE FRANSE EN AMERIK. O LAUWE PERMANENT O Absoluut geschikt voor alle haarsoorten O Haarverven - Blonderen - Kleur- g spoelingen - Amerikaans - France o A. DE 30NG q Jacobijnestraat 13 Telef. 1 8 7 31 Nationaal-Internationaal bekroond 00000000O0O00000000000000000 „Gevecht met de zoon" Opvoering in Concertzaal voor „3ong Haarlemvooruit Op de openingsavond van het winter- programma der stichting „Jong Haarlem. vooruit!" in het gemeentelijk Concertge bouw heeft het pas opgerichte gezelschap „Puck" (werkend onder auspiciën van Comedia) gisteren een opvoering gegeven van het stuk van de tegenwoordige tijd „Gevecht met de zoon" door Cas Baas, onder regie van Egbert van Paridon, die ook de hoofdrol vertolkte. Wij hebben er hier begin September reeds de Amsterdam se première van besproken, zodat wij thans met enkele aantekeningen mogen volstaan. Met dit spel wordt een poging gedaan, aldus de schrijver, de verwarring van de vermaterialiseerde jeugd van na de oorlog op het toneel gestalte te geven en juist de arbeidende jongens en meisjes op de positieve waarden te wijzen, die onmis kenbaar achter hun sleurleven aanwezig zijn. Tegen dit voorop stellen van de ten- denz handhaven wij onze bezwaren, van mening zijnde dat de artistieke zuiverheid hierdoor bedenkelijk in gevaar wordt ge bracht, zoals duidelijk blijkt uit de pathe tische slottaferelen, die ondanks de knappe mise-en-scène een anti-climax vormen. Het toneel is geen winkel waar oplossingen voor maatschappelijke problemen worden ver kocht. Als men missiewerk wil bedrijven, zijn er wel betere middelen te vinden. Wij hebben reden om dit te schrijven, want de oproep van het stichtingsbestuur, dat deze bijeenkomst organiseerde, begint met de woorden: „Maak je wereld wijder!" Een voortreffelijk devies, dat men echter beter in practijk had kunnen brengen door het laten opvoeren van een stuk dat de verbeelding gaande maakt. Het is jammer dat men bijvoorbeeld niet een klassiek blij spel heeft genomen. Het zou interessant zijn te weten in hoeverre de arbeidende jeugd prijs stelt op het thans geboden ge moraliseer. Maar wij geloven dat men meer had bereikt met het geven van voed sel aan de fantasie en het laten zien van een schonere werkelijkheid dan die van het alledaagse leven, hoe nobel cle bedoe lingen ook waren. Overigens moet gezegd worden dat de leden van „Puck" met geestdrift en over tuiging speelden, zich dapper te weer stel lend tegen de moeilijkheden van dit on voldoende geschikte toneel in een veel te grote zaal. Vooral de realistische taferelen sloegen bij het publiek in. Maar de gehele voorstelling werd met aandacht gevolgd, hoewel er ook tekenen van hilariteit waren bij de pathetische verschijning van de ver loren zoon. In het begin van de avond gaf wethouder D. J. A. Geluk een uiteenzetting van het streven van de stichting „Jong Haarlem.. Vooruit!" Tot de aanwezigen behoorde ook de heer W. Schoenmaker, inspecteur van het lager onderwijs. DAVID KONING. Nieuwe industrie in Heemstede Bottelarij van Pepsi Cola Naar wij vernemen zal in het voorjaar een nieuwe industrie in Heemstede in be drijf komen. Het betreft een bottelarij van de N.V. Pepsi Cola, die speciaal voor het rayon Haarlem en omgeving zal werken. Men heeft de voormalige vuurwerkfabriek aan de Blekersvaartweg gehuurd, die indertijd gedeeltelijk door brand is verwoest. Er zul len dus nog ingrijpende herstellingen en verbouwingen moeten plaats vinden. De bedrijfruimte beslaat ongeveer vijfhonderd vierkante meter, bovendien zal er een ga-, rage worden gemaakt voor het wagenpark. HeJ bottelen geschiedt vrijwel geheel machinaal, zodat ae werkgelegenheid niet noemenswaard zal worden uitgebreid. Overigens is de organisatie van het nieuwe bedrijf opmerkelijk rationeel. Voor ieder afzetgebied wordt een aparte N.V. gesticht, die in directe relatie staat met de moedermaatschappij in New York. De oppervlakte van zo'n afzet gebied is be perkt, omdat men de transportkosten op een goedkoop gebied niet te hoog kan laten worden. De verkopers lgveren hun product onmiddellijk af bij de aanbieding. Ieder rayon heeft een eigen bottelarij, met uitzondering van die gebieden waai de omzet nog niet voldoende is om een bot telarij rendabel te doen zijn. Die worden van een centrale fabriek in Bunnik bij Utrecht uit bediend. Haarlem is de tweede plaats in Neder land waar een zelfstandig rayon wordt ge sticht, na Den Haag. De Pepsi Cola-fabriek is pas dit jaar haar activiteit tot Nederland gaan uitstrekken. Een der bijzonderheden van het product schuilt wel in de verpak king: het etiket wordt namelijk in het glas gebrand, waardoor een „levende" fles wordt verkregen. Deze flessen worden voorlopig uit België geïmporteerd, omdat de regering nog geen toestemming verleende tot de aankoop van de speciale machine, die voor de vervaar diging van deze flessen nodig is en die drie ton kost. Het Cola-concentraat wordt uit Amerika ingevoerd. In de bottelarij, waarvan de capaciteit onbegrensd is, wordt .suiker en koolzuurhoudend water toegevoegd, Iedere bottelarij is verplicht eens per maand een monster naar New York te sturen, waar onderzocht wordt of de producten van de dochterondernemingen nog wel overeen stemmen met die van de moedermaat schappij. De leiding van de Heemsteedse Pepsi Cola-fabriek is van mening, dat de inlandse producenten van gazeuses en dergelijke geen nadeel, doch zelfs voordeel van haar verschijning op de markt zal hebben. Het Colaverbruik in Nederland is na melijk, in verhouding tot het buitenland, uitermate gering en men hoopt het te kun nen verzesvoudigen. In de praktijk is evenwel gebleken dat dan ook de vraag naar andere dergelijke producten gaat stij gen, zodat de propaganda voor een bepaald merk de omzet van de „concurrentie" om hoog trekt. De machinerie die in Heemstede wordt opgebouwd, zal voor het grootste deel dooi de Nederlandse industrie geleverd worden. Lezing over Francois Villon „eerste der modernen" Voor de Haarlemse „Conférences fran- gaises" hield de secretaris-generaal van de „Alliance francaise", de heer Mare Blanc- pain, gisteravond in de Kroonzaal van „Brinkmann" een lezing over „Villon, eer ste der modernen". Het beeld dat de heer Blancpain van Frangoïs Villon schetste was dat van een gespleten persoonlijkheid, opgegroeid in de schaduw van de Sorbonne en van frivole oorden, in de ban van „de dwaze vurigheid van zijn bloed", in een eeuw van ellende, zowel voor de enkeling als voor de ge meenschap. ADVERTENTIE Chin. Inch Rest. Hongkong Lunch a f 1.75 bestaande uit: Soep - Loempia - Bami of Nasigoreng - Koffie HAARLEM, Smedestraat 21, Telefoon 21375. Heemstede ST. HENRICUS MULO-SCHOOL VIERDE FEEST Vrijdagmiddag werd het zilveren feest van de broeders voortgezet met een feestmiddag voor de leerlingen van de St. Henricus Mulo- school in het R.K. Verenigingsgebouw. De jongens boden, via de heer J. Steenbrink, een uitgelezen collectie boeken aan. Na dit officiële gedeelte werd dc middag doorgebracht met een aantal klankfilms. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden worden waargenomen door: dr. K. L. Kout, Herenweg 197, tel. 26224; dr. W. v. d. Linde, H. Dreef 253, tel. 16850 en dr. J. j. v. Luin, Bronsteeweg 76, tel. 15533. Wijkverpleging: Zuster G. E. v. d. Hoek, Kerklaan 32, tel. 29464. Geopende Apotheek: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206208, tel. 28320. Politie en brandweer: tel. 28850. ADVERTENTIE Bloemendaal ALS ER ZIEKEN ZIJN In Bloemendaal wordt van Zaterdagmid dag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur de art- sendienst waargenomen door de arts J. J. Weslenburg, Zuider Stationsweg 12, Bloemen daal, telefoon 22261. De avonddienst voor apothekers voor Santpoort-station, Bloemendaal en Overveen van aanstaande Zaterdagavond 6 uur tot de daarop volgende Zaterdag heeft in de ko mende week de Bloemendaalse apotheek (mej. M. E. Reyers). Bloemenöaalseweg 85, Bloemendaal, telefoon 22181. SCHEEPVAART Alcinoiis, 20 te Napels. Aldabi, 19 dwars Bahia. Alnati, 19 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Amstelkerk. pass. 19 Las Palmas. Andijk. 19 pass Miami. Arendskerk, pass. 19 Cocos eil. Atlantis, pass. 19 Mmïcoy. Alderamin, 20 le Tabou v. Dakar. Alpliard, pass. 19 Ouessant. Arnedijk, 19 te Houston. Abbedijk. 19 190 m. O.NO. Sombrero eil. Alblreo, 19 dwars Victoria. Alcyone, 19 v. Antwerpen n. A'dam Alioth, 19 330 m. N.t.O. St. Paulsrocks. Allair. 19 230 m. W. Lissabon. Aludra, 20 te Dakar verw. v Bordeaux. Amstelveen, 22 verw. Baltimore n. Narvik. Aagtekerk. 13 200 m. N.NO. Diegogarcia. Alcyone, 20 te IJmuiden. Aldegonda. 19 100 m. Z.ZW. Cambodiapoint. Almdiik. 19 te Tampico v. Por of Mexico. Arendsdijk. 19 te Rosario. Axeldjjk, 20 te New York. Alblasserdijk, 21 te New York v. R'aam. Bali, 19 v. Port Said n. Genua. Boissevain, 19 v. Durban n. East London. Boschfontein, 19 v. Lorenzo Marques n. Durban. Beverwijk, pass. 20 Gibraltar. Bangkalan, 19 v. Palembang n. Djakarta Bennekom. 19 360 m. Z. Panama. Bonaire, 19 900 m. N.NO, Paramaribo. Breda, 19 v. Hamburg n. Antwerpen Blïtar, 19 300 m. O.ZO. Guardafui. Bantam, 20 19 u. te Southampton. Borneo, 18 te Singapore. Baarn, 21 v. Antofagasla te Valparaiso. Boskoop, 21 v. Curasao te Aruba. Caltex Pernis. pass. 19 Finisterre. Caltex The Hague, pass. 19 Malta. Celebes, ID v. Djeddah n. Aden. Ceram. pass. 19 Ouessant n. Antwerpen. Cistula, 20 te Curacao v. Paranagua." Coryda, pass. 19 Gibraltar. Ceronia, 17 v. Madras n. Calcutta. CoriJla, pass. 19 Pcrim. Congostroom, 19 v Bordeaux n. Dakar. Caltex Nederland (t). pass. 19 Bunrüngs. Caltex Utrecht (t), 19 190 m. O. Gibraltar. Castor, 19 v. Trinidad n. Grenada. Danae. 19 v. R'dam. Drente, 20 te Bongabong. Duivendrecht (t). 19 v. Dakar. Delft. 19 v. Antwerpen n. A'dam. Domburgh. 18 v. Bordeaux. Diemerdijk. 20 te Los Angeles. Esso Den Haag (t>. 19 v. R'dam n. Aruba. Elmma, 20 verw. Hamburg. Esso Amsterdam, pass. 19 Ka Le Hague. Etrema (t). IS 600 m. W. Ko. Verdische eil. Elsenburgh. 19 te Casablanca. Edam. 21 v. Baltimore n. Charleston. Eemdijk, 21 65 m. N.NW. Port Etïënne. Eendracht, pass. 21 Cvprus. Farmsum, 20 te IJmuiden. Friesland, 19 v. Belawan n. Singapore. Feiipes, 19 bij Singkep. Friesland (ssm pass. 19 Kiel. Ganymedes, pass, 19 Lizard. Garoet, 19 v, Probolinggo n. Semarang. Groote Beer, 19 Suezkanaal. Grootekerk, 20 te Aden. Heemskerk. 20 te Durban, Hector. 10 v. Izmir n. Messina. Heelsum, 19 450 m. W.t.Z. Faval. Hera. 19 1050 m NO. Barbados. Hestia. 19 120 m. NO. Jamaica. Hellenic Prince. 18 te Wellington. Ittersum. 19 n. Jacksonville. Indrapoera, 19 v. Semarang ie Soerabaja Jagersfontein, pass. 19 Evenaar. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 19 Thursday eiL Japara, (kpm), 19 te Bumbulan. Kola Baroe, pass 20 Messina. Katwijk. 19 dwars Kielvuurschip. Kota Agoeng. 25 verw. Djakarta v. Djeddah. Kerlosono. 21 v. Port Said. Laertes, 20 te Aden. Lemsterkerk, 19 v. Dubai. Laurenskerk, 20 te R'dam v. Abadan. Lieve Vrouwekerk. 19 n. Khorrsmshar. Limburg, 19 v. Kaapstad n. Buenos Aires. Loenerkerk. 19 v. Aden n. Bandeiabbas. Lckkerkerk, 20 v. Genua n. Port Said. Larenberg. 19 te Huelva v. Bagnoli. Luna. 19 te Tanger. Lissekerk, 20 v. Antwerpen te R'dam. Langkoeas, 19 te Soerabaja v. Banjuwangi. Leerdam, pass. 21 Bishoprock. Mavisa, 20 te Newcastle v. Sydney. Mentor, 19 v. Famagusla te Izmir. Molenkerk, 19 v. Rivercess n. Takoradi. Myonia. 19 v. Aden n. Koweit. Muiderkerk, 17 v. Adelaide te Fremantle, Mapia. 25 verw. Aden. Mit.ra (t), 19 720 m. ZW. Fayal. Mijdrecht (ti, 19 230 m. Z.ZO. Bahia. Melampus. 18 te Singapore v. Makassar. Nigerstroom. 19 v. Oran n. Gibraltar. Nieuw Amsterdam. 20 v New York n. R'dsm. New Australia, pass. 21 Malta. Oranje, 20 te Colombo. Oranje Fontein. 17 v. Port Elisabeth n. Kaanstaa O Iran to, 19 360 m. O.ZO. Guardafui. Orion. 19 v. Algiers n. Patras. Omala, 20 verw. Singapore. Orestes, 19 v. Laguaira te Puerto Cabello, Overijsel, pass. 19 Ischia eil. Polydorus, 20 le Djeddah. Parkhaven, pass. 20 St. Vincent. Prins Philips Willem 19 pass. Z. van Fayal. Prins Willem V, 19 v. Montreal n. Antwerpen, Prins Joh. W. Friso, 18 v. Quebec n. Port Alfred. Prins Willem II, pass. 20 Perim. Parkhaven, 19 1G0 m. N. St. Vincent. Prins Alexander, 19 500 m. O. Kp. Race. Prins W. v. Oranje. 20 840 m. O.NO. Kp. Race, Poseidon, 17 te New York v. Ciudad Trujillo. Rempang, 19 v. Algiers n. Port Said. Rondo. 18 te Calcutta v. Bombay Ridderkerk. 19 135 m. W. Freetown. Rijnland, 19 100 m. W. Oporto. Rijnkerk, 20 te Hongkong. Salatiga, 20 te Manilla. Sarangan, 20 te Makassar v Calcutta. Singkep, 19 v. Port Sid n. Aden. Sumatra, 19 v. Colombo n. Suez. Sunetta, 19 v. Singapore. Skaugum, 20 v. Port Said, 28 verw. R'dam. Siotcrdijk, 18 v. Djakarta n. New York. Scherpendreeht (t), 19 420 r.i. W.t.N. Flores. Schie, 19 te Laguaira v. New Orleans. Siaoe, 19 v. Djakarta n. Benkulen. Soesldijk. 19 400 m. O.ZO. Kp. Sable. Stad Leiden. 19 120 m. O. Belle Isle Stad Vlaardingen, 20 v. Bremen te Narvik. Stanvae Talang Akar. 20 te Sungeigerong. Sandenburgh, 19 v. Bremen n. R'dam. Sinabang 17 v. Penang n. Singapore. Stad Breda. 21 verw. Schiedam v. Hamburg, Stad Schiedam. 22 verw. Antwerpen. Straat Soenda, 18 te Singapore. Slamat, 21 dwars Jibel Tair. Sommelsdijk, 21 v. Antwerpen n. Havanna. Stad Dox-drecht, pass. 21 Bedlenga. Straat Malakka, 21 rede Tanga. Tarakan, 20 te Soerabaja. Tawali, 19 Ouessant. Themisto, 19 te R'dam v. Sharpness. Titus, 20 te Piraeus v. A'dam. Tomini, 19 Perim. Trompenberg, 19 v. Le Havre n. Antwerpen Tjipanas. 18 v. Balikpapan. Talisse. 20 v. Djeddah n. Aden. Tero, 20 te Antwerpen. Tern ate. 19 Menado. Tjibodas, pass 19 Zuidpunt Formoza. Tjipondok. 19 260 m. NO Tristan da Cunha. Telamon, 19 v. New York n. Curacao. Tjikampek. 19 360 m. W. Seychelles. Tamo, 20 le Santos. Volendam, pass. 19 Ouessant. Vulcanus, 19 v. Algiers n. Antwerpen. Veendam, 19 950 in. O.t.N. Kp. Race. Venus, 19 75 m. N. Kp. Bon. Willem Ru.ys, pass. 19 Aden. Winterswijk, 16 te San Francisco, Waterland, 19 v. Montevideo n. Uheos. Westland, 19 anker Itajai. Waiwerang, 19 rede Tulehu. Westerdam, 19 775 m. O. Kp. Race. Wieldrecht (t). 19 bij Comoro. Willem Barendsz, 19 775 m. NO. Barbades, Willemstad, 19 550 m. W. Madeira. Zwijndrecht, pass. 19 Kp. Bougaroni Zeeland, 19 te Galveston. Zijpenberg, 21 v. Savona te Safi'. KUNSTHANDEL „KI0N" Wagenweg 44, tel. 1966 Heeft ontvangen collectie zeer aparte Perzische tapijten Prijzen zeer billijk TE KOOP v. belegging mooi HOEKHUIS in Haarlem, 5 kam, keuken, tuin m. poort. omtr. Zijhveg Brieven no. 6480. TE KOOP: c.a. 12 ton droog brandhout D. v. Parreren. M. v. Heems- kerkstr. 25A, Haarlem. Tel. no. 19126. VELLEMAN KOOPT! alle soorten goede meubelen gehele inboedels, zolderop ruimingen, Perz. tapijten, kristal, naai- en schrijfma chines. kantoormeubelen etc voor hoge prijzen. Tel. 14637. ZIJLSTR. 62 Overal te ontbieden! TE KOOP: AUSTIN A '40 500 kg. stadsbestehvagen. De wagen verkeert in onberis pelijke staat en wordt onder volledige garantie verkocht. Hilarius' Draadindustrie en Handelnidj N.V., Tel. 13852, Haarlem. OLIE 10.- GLATZ' DAMESKAPSALONS OUDE GROENMARKT 24 Tel. 10412. KANTOOR te huur Pr. stand. Aparte, vrije toe gang. 1 vertrek en keuken. Huur: f 73.50 p. m. (hoofd huurder) met genot v. onder huur ad f 60 p. m. Tel. aanw. Verplichte overname v. kan toormeubilair. Bevr.: Mak. J. W. G. Droste, Ged. Oude Gracht 67. Tel. 10398. Gevraagd in Haarlem door echtpaar, 35 j. z. k. HUIS, of gedeelte met vrije keuken op goede stand. Huur nader overeen, te komen. Brieven no. 6470. HERENCOSTUÜMS 's Jonge, ik herkende je eerst niet in dat pracht cos- tuum. Wat 'n coupe, wat 'n stof. O ja, kocht jij dit ook al bij VAN VEEN, Zijlweg 2628 te Haarlem? Ja, dat is waar, de betaling is daar zeer soepel enzonder vooruitbetaling. Centrale Verwarming Vakkundig stoken en ver zorgen. Billijke vergoeding, goede refer. Vraagt prijsop gave. C. KUIPER, Wagen weg 240, Haarlem. Voor beter Reclamewerk IflÉWej R£Cl«M£-iN QECOI? ÓKTiDÉRPEN DICKMANS STRAAT 18 Haarlem. Tel. 15578 Showcards, Etalagedécors Laat nu uw St. Nicolaas- etalage in orde maken. PLUIMVEEHOUDERS, Het is in uw eigen voor deel. Met Ceres Grit be spaart u 20 pet. op uw voederrantsoen. Verkrijg baar in zakjes van 2y, kg. a 16 ct. per kg. Heems' Graanhandel HAARLEM. Graankopers sinds 1822 Postadres: Antoniestraat 56. Tel. 11607. Kantoor en expeditie: Korte Hercnvest 17. Te huur: leuke ETAGE-WONING omg. Kleverpark, bev. zit kamer, ruime slaapk. m. balcon, keuken. Uitstekend geschikt voor bej. echtpaar; echtpaar middelb. leeft, zon der kinderen of twee dames b. b. h. h. Overname inboe del gewenst. Huurpr. f 30 p. m. Brieven no. 6474. Jos. v. BODEGRAVEN geeft goede prijzen voor nette kleding, schoenen, meu belen, naaimachines, enz. Kantoor- en zolderoprui mingen. RIDDERSTR. 3, Tel. 13237. Te koop: beste Ford 4 cyl. '35 coach. Ziet er keurig uit, ruime wagen, loopt 1 op 10, geen olie. Brieven 110. 6475. KUNSTGEBITTEN REPARATIES Om 19 uur gebracht, nog de zelfde avond gereed. Stuyvesantstr. 77rd. tel. 23909 Geslaagd dank zij... Bekende Schriftelijke Cursus Vraagt ons prospectus STAATSEXAMEN, MULO DIPL., H. B. S. A en B, ONDERWIJZERS-AKTE, HOOFDAKTE, BOEKH. M. O, WISKUNDE L. O. en M. O. KI en K 5. _en andere mode-dansen leert U op de cursus in enkele privélessen bij: -SCHOOL FORTGENS GROTE HOUTSTRAAT 176 Zondag 22 October a.s. - 6 uur Dinsdag 31 October a.s. - 8 uur Lesgeld met ƒ1,- p.w. te voldoen Inschrijving, vanaf heden. Aanvang nieuwe clubs Firma F. II. JANSSEN TELEFOON 19635 JANSWEG 42 HAARLEM OOK TEN VOORDELE VAN DE STOFZUIGER SPECIAALZAAK HARTENDORP GEN. CEONJéSTRAAT 43 - KRUIDBEKGERWEG 51 Telefoon 16990—17696 Stofzuigers vanaf 2.50 per week Ook voor reparatie en onderdelen van alle merken. P A R K F. T F ABRIKK J 7/ H A A R T F M 11/iH.KLC 1V1 van r HofFbtr. 151 - leUL 203.40 O N B E F'E R K-T 6'. <J A K A N T I E

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 10