Negermeisjes doen inkopen op de markt 18000 stappen per dag a N Trek de schoen aan, Parijse opmars naar Londen EUROPEANEN ELKAAR IN ONTMOETEN DE CLUB M in Rozen bloeien de tropenzon die U past D', par ij se siLhouetten off in ooff Jen jaar of wat geleden heb ik me laten vertellen, dat het Engelse volk in tijden van schaarste een geweldige zelfdiscipline toonde. Indien er rijen voor winkels stonden, dan werd er niet „gedrongen" maar wachtte ieder rustig zijn beurt af. Een zwarte markt be stond er in Engeland niet. En we hebben hier wel eens zuch tend gevraagd, waarom dat in Nederland ook niet mogelijk was. aar dezer dagen ben ik in mijn hoogachting voor de Engelse vrouw toch wel ge schokt. Wij hebben hier jaren lang in de afschuwelijkste dik ke kousen gelopen en af en toe - eerlijk gezegd - wel eens een geslaagde poging gedaan iets dunners en eleganters op niet geheel oirbare wijze te bemachtigen. Wie zonder zon den is. ^Ju wordt uit Engeland gemeld, dat Britse huisvrouwen bereid zijn elke prijs voor Nylon kousen te bieden en op die wijze de zwarte markt aan wakkeren. Er schijnen wel Nylons te krijgen te zijn, maar dan moet je een paar shillings boven de vastgestelde prijs betalen. De zwarte handelaar, die wordt gegrepen, vindt een opvolger, die op Londense straathoeken „mooie Nylons" staat aan ie prij zen. ussen Januari en 22 Augustus van dit jaar zijn 283 gevallen voor de rechter geweest. De boetes varieerden van 30 shil lings tot 200 pond! Niettemin struikel je in Oxford Street over handelaars, die zich met kleine koffertjes voor de gro te magazijnen hebben opge steld envaak slechte kwa liteit kousen verkopen. j odra een politieman gesigna leerd wordt, verdwijnen de handelaars temidden van de onschuldige voorbijgangers. dat tafereel kennen wij ook uit de eerste jaren na de oorlog. Maar die zwartkopen- de Engelse vrouwen zijn ons toch wel een beetje tegenge vallen. I. India is een „Vanaspati"- oorlog aan de gang. Vanaspaii heet de olie, waarin de Indi sche huisvrouw bijna al hel voedsel kookt. Nu is er één partij, die zegt, dat deze olie schadelijk is voor de gezond heid, met name voor het ge zichtsvermogen, een andere, dat het middel volkomen on schadelijk en zelfs bijzonder voedzaam is. tel je voor, zo dacht ik, dal wij zulk een strijd over mar garine en sla-olie zouden krij gen! j o heeft iedere vrouw kennelijk haar speciale problemen. HELEN Aan de rivier de Ubangi, die ontspringt in de Belgische Congo, ligt dicht bij de evenaar, in Frans Equatoriaal Afrika, het stadje Bangi. De bevolking bestaat er grotendeels uit negers, on geveer 120.000, en een klein aantal blanken (plm. 3000), die er als medicus, missionnaris, handelsman of Frans ambtenaar een bestaan hebben verworven. Hoewel de negers ook handel drijven, b.v. op de markt, die voor onze begrippen een soort zwarte markt is, is de meer degelijke handel in handen van Portugezen en Grieken. Zoals op alle andere terreinen zijn de negers in zaken niet te vertrouwen voor de Europeanen. Gaat mevrouw b.v. zelf naar de markt en laat zij de boodschappen niet doen door de zwarte gedienstige, dan kan zij er zeker van zijn, dat zij nog meer dan deze wordt afgezet. De inlandse dienstmeisjes hebben de voor hen zeer economische gewoonte op dezelfde tijd inkopen voor hun meesteres te gaan doen. Zij ontmoeten elkaar op de markt. Eén van hen gaat de boodschappen halen, ook voor de anderen, terwijl haar collega's in een kringetje bijeen blijven en een babbeltje be ginnen. zelfs olifanten en antilopen genut tigd. De negers geven dikwijls de voor keur aan slangen, die zij 's morgens vroeg op een speciale manier bij de waterputten vangen en van hun vel ontdoen. Geroosterde ratten zijn voor hen eveneens een uitgezochte lekkernij. Zien zij een kat met een rat in de bek lopen, dan nemen zij het dier de rat af, om hem zelf te verorberen, met ingewanden en wat dies meer zij. Zelfs apen worden van de eetlust der negers het slacht offer. De Europeanen kunnen aan deze gewoonten nog niet wennen. Zij handhaven zoveel mogelijk het Fran se eten. Van de manioc, een lang werpige soort aardappel, die het volksvoedsel voor de inlandse bevol king is, maken de kolonisten pom- mes frites. Nu ik toch nog steeds over het eten aan het praten ben, is het aar dig U enkele staaltjes van de kook kunst van de inlandse koks te ver- Er zijn verschillende neger-markt- kooplui, die voorraden in de warenhuizen in de stad opdoen en dan de gekochte waren voor een hogere prijs dan voor het publiek in deze winkels te krijgen is, ver kopen. Van het ruim 1200 km. noor delijker gelegen Tsad komen de Muzelmannen, Arabieren dus. met kudden ossen naar Bangi. Meestal arriveert de stoet 's avonds om streeks vijf uur in het abattoir te Bangi. De ossen worden op Arabi sche manier gekeeld, waarna de z.g. „tripperies", het hart, nieren, inge wanden. enz., eruit worden gehaaid. Deze zijn de zelfde avond nog te koop. Het gewone vlees wordt de volgende morgen reeds vroeg in de slagerswinkels verkocht. Door de tropische temperatuur is het niet mogelijk het vlees langer, dan drie a vier uur in rauwe toestand in. de open lucht goed te houden. De sla gers zijn slecht geoutilleerd. De laat ste tijd gaan zij meer met de mo derne tijd mee. Sommigen van hen zijn nu in het bezit van koelkamers. Het is ook slechts een klein deel van de blanke bewoners, dat een frigidaire rijk is. Dit brengt met zich mee, dat men direct na aan koop, het vlees moet braden of ko ken om bederf te voorkomen. De levering van het vlees ge schiedt zeer snel. 's Avonds van vijf uur af, doet de huisvrouw haar be stelling per brief in de bus, die voor de slagerswinkel hangt. De inlandse kok gaat het vlees de volgende mor gen halen. Varkensvlees is zeer schaars in Bangi. Zoveel te meer worden er buffels, everzwijnen en tellen. Het gebeurde op een dag, dat de Fransen, die mij deze gegevens verschaften, een nieuwe kok hadden aangenomen, juist op de zelfde dag, dat zij gasten zouden krijgen. Op het menu stond o.m. konijn. De gasten waren al enige tijd aanwezig en de gastvrouw had al steelse blikken op de klok geworpen. Het was acht uur en nog scheen de kok niet klaar te zijn met de toebereidselen. Tenslotte ging zij naar de keuken die in een apart gebouwtje buiten het huis is ingericht. Daar rezen haar de haren te bergen van verbijstering. De kokkin was nog steeds bezig met het schoonmaken van het konijn en hoe deed zij dat?.... Zij plukte het konijn! Een andere maal ging het Franse echtpaar bij Portugese kennissen di neren. Daar werd kippensoep opge diend. Er zat een enigszins vreemde smaak aan de soep, maar ons echt paar at dapper door. Bij nader on derzoek bleek, dat de kip, zonder schoongemaakt te zijn, in de soep was gedaan. Een huisvrouw, die naar Afrika gaat, zij dus gewaar schuwd om niet te veel aan kokkie over te laten zonder toezicht. DAPHNE PERENCOMPOTE MET ROZIJNEN EN GEMBER 8 Handperen, 100 g rozijnen, 2 nootjes gember en iets gember- stroop, suiker naar smaak, een wei nig citroensap, aardappelmeel, 4 5 dl (plm 3 kopjes) water. Dc peren schillen, in vieren snij den en van de klokhuizen ontdoen. De vruchten in het water met sui ker naar smaak koken tot ze door schijnend zijn geworden. Het vocht binden met aangemengd aardappel meel. Een weimg citroensap aan de compote toevoegen. De rozijntjes opwellen in een beetje water, de gember klein snijden. Rozijnen, gember en gemberstroop bij de pe ren voegen. De compote koud laten worden en opdienen. Men zegt dat de mens gemid deld 18000 stappen per dag zet. Als dat waar is, nu, dan verdienen onze voeten zeker vol op onze aandacht en ons schoei sel ook. En dan is het best de moeite waard om te weten, dat het niet goed is dag in dag uit op hetzelfde schoenenpaar de globe te bewandelen. Niet goed voor de schoen en ook niet goed voor Uw voet. Eeuwig en altijd dezelfde hakhoogte is niet be vorderlijk voor de soepelheid van Uw kuitspieren. En dus maar variëren: laag, hoger, hoog. Hoog, lager, laag. Is het U bekend, dat Uw voet tussen twee aankopen in aan veranderingen onderhevig kan zijn? Vraag daarom in een win kel nooit naar maat zoveel of Engelse zomcrinvasie van Frank rijk wordt gevolgd door een Fran se herfstinvasie van Engeland. Maar wel één van Jets andere aard. Ditmaal liet namelijk geen vacantie-, doch een modcinvasic en de indringers zijn zeven leidende Parijse modehuizen met hun mannequins, die zijn overgestoken om de Engelsen te tonen hoe de Parisiennes zich deze winter zullen kleden. Zij komen op een gunstig moment, wHht het Londense seizoen is net be gonnen en dc vrouwen uit de Engelse society U weet wel, het soort dat wel eens algebeeld staat in dc Vogue zijn druk in de weer met het hoogst gewichtige probleem van de wintergar- derobc. „Ik heb domweg niets om aan te trekken" zijn de woorden die je ook hier overal hoort waar twee of drie AARDAPPELOMELET 2 eieren, 2 eetlepels melk. zout, (peper of kerrie en peterselie), 2 middelgrote aardappelen, boter of margarine. De aardappelen schillen, wassen, drogen en in dunne plakjes snijden. Deze in een koekenpan met boter of margarine zachtjes gaar bakken (de pan sluiten met een passend deksel) De eieren loskloppen met de melk en wat zout (en peper of kerrie en fijngesneden peterselie). De plakjes aardappel uit de koekepan nemen. De helft van het eimengsel in de koekenpan schenken. De plakjes aardappel er gelijkmatig over ver delen en hierop de rest van het ei mengsel gieten. De koekenpan weer sluiten en de omelet zachtjes licht bruin bakken. Desgewenst de ome- Jet ook aan de andere zijde bruin bakken: deze daarvoor op het deksel jaten glijden, de koekenpan er op 'eggen en alles omkeren. De omelet op een schotel overbrengen en er een ra*d slabladeren omheen leggen. Parijs staat deze week in het teken van de vuurspuwende berg. Ge lukkig voor de rust van de toch al wat opgewonden Parijzenaars heb ben de uitbarstingen van deze vul- canen maar plaatsop het witte doek der bioscopen. Er worden hier namelijk thans twee films vertoond, Vulcano en Stromboli, waarvan de hoofdrolvertolksters de grote Itali aanse tragédienne Anna Magnani in Vulcano, en Ingrid (Rosselini)-Berg man in Stromboli zijn. Magnani cn Bergman zijn elkanders grote ri valen, en Parijs wacht met spanning af, wie van de twee bij de pers en bij het publiek zal triompherende lieftallige Ingrid Bergman (de Holly- woodse Jeanne d'Arc)-of de onstui mige Anna. Er is reeds van alles verteld over Magnani, de beroemd ste tragédienne van het witte doek! Dat zij een afschuwelijk karakter had. Dat zij charmant was. Jaloers. Heel goedaard*. De best betaalde actrice ter wereld was en niettemin de mensheid geen goed hart toedroeg. Jean '"'octe- heeft haar de grootste actrice van dit tijdperk genoemd. Anna Magnani is speciaal voor acht dagen naar Parijs gekomen om de Franse première van haar film bij te wonen. Ook die film heeft al heel wat inkt doen vloeien. De critici zeggen dat Vulcano als twee druppels water op Stromboli lijkt en omgekeerd. De eerste dagen dat Magnani in Parijs -"ss had zij al direct on genoegen met de politieagenten. On bekend met de Parijse gewoonten, ging zij op de boulevards wandelen in gezelschap van haar honden. Mi-' cia en Pipr>o. Zij liet deze dieren maar ongebreideld, zonder halsband of ketting over het trottoir dartelen. Een agent sprak haar hier over dan ook aan. en de waardige beschermer van de wet kreeg dadelijk een vloed van boze woorden over zijn hoofd uitgestort. (Magnani spreekt uitste kend Frans). Natuurlijk had zij haar identiteitspapieren maar in haar ho telkamer laten liggen. De agent (een „flic" zeggen de Parijzenaars) was blijkbaar geen goed gedocumen teerd bioscoopbe::- ker, want hij herkende de grote Magnani niet Hij nam haar dus mee naar het politie bureau, waar zij, gelukkig voor An na, door de commissaris direct her kend werd en weer vrijgelaten. Over een ander verhaal amuseert zich thans h A Rome, waar Anna als I kvelingskind bemind wordt. Zij bevond zich dan te Rome in c donkere scoopzaal waar de laatste Amerikaanse „Oscar" werd geproji teerd. Toen het licht weer aan ging, hoorde men Magnani tegen een schone jongeling roepen Ge loof niet dat ik je ontrouw ben, één dezer dagen kom ik weer bij je te rug!.... Vóórhaar geconsterneerde buurdame explikeerde zij: Het is Attilio, mijii kap-ier. Ik heb mij al in geen maand bij hem laten zien. en ik wilde hem dus even geruststellen. Magnani heeft een heerlijk wilde haardos, en de mooie décoratieve krulletjes die de kapper in haar coiffure aan tracht te brengen, pas sen slecht bü haar persoonlijkheid. vrouwen dc hoofden bij elkaar steken. Welke woorden wij, minder met aardse goederen bedeelden natuurlijk met een korreltje zout behoren te nemen! De Fransen, die meesters zijn In het brengen van een show, hebben Ciro's Club voor zover U het nog niet wist: het is één van de duurste nachtclubs van Londen! uitverkoren als de ideale entourage voor hun Haute Cou ture. Voor het eind van November heb ben de leden van deze club cn hun in- troducé's de unieke kans om zeven van de toonaangevende Franse herfstcollec- ties te bewonderen en wel: Maggy Rouff, Jeanne Lanvin, Jean Dessès, Jcan Paquin, Alwynn, Madame Schiapa- relli en Jaques Heim. Alwynn, de jong ste van de Parijse couturiers, wordt be schouwd als de „coming man" in de Pa rijse modewereld. In de Franse hoofd stad heeft deze veelbelovende ontwer per zich de bijnaam „Kroonprins van de Mode" verworven en sommigen fluis terden na de vertoning van zijn nieuwe collectie dat hij de grote Dior wel eens naar de kroon zou kunnen steken Natuurlijk spreekt het vanzelf dat in de kringen van de Londense „upper ten" deze shows een hele sensatie belo ven te worden. Veel society-vrouw^n wachten met haar nieuwe inkopen tot zij dc laatste Parijse stijlen hebben ge zien. Een enthousiaste toeschouwster op de show van Jean Dessès was dc Herto gin van Kent, die met Prinses Margaret dc reputatie geniet tot de leidende fi guren op het gebied van de Londense mode te behoren. De Hertogin droeg een zwarte avondjapon en als versiering een ketting en een armband van parels cn lange afhangende oorbellen. Alvorens zij de show verliet bestelde zij twee ja ponnen, één kokernauwe van wit flu weel en één strapless zwart toilet met zilverdraad doorweven. Wel een bittere pil om te slikken voor de Londense ont- Naluurlijk zijn Ingrid Bergman n Rosselini eveneens naar Parijs gekomen, om hun beider film Stromboli in de opex*a te presenteren. Alles wat Paivs aan ministers, film sterren en andere beroemdheden telde, was bij die gebeurtenissen aanwezig. Gérard Philippe hield een poëtische inleiding, speciaal voor dit doel geschreven door Jean Cocteau. De opbrengst van deze brillante soirée is bestemd voor de restauratie van het Paleis in Versailles en het Trianon. Het sprookjesachtige paleis van de Zonnekoning schijnt namelijk in een déplorable toestand te ver keren. Op sommige plaatsen riskeert men zelfs door de vloer heen te zak ken. Dc Stromboli-jjremière heeft tevens het grote Parijse seizoen in gezet. Het scherm is opgetrokken! Paris, 15 October 1950. werpers! Die lieten trouwens heel osten tatief verstek gaan op deze show. Dit in tegenstelling tot dc grote Britse confec- tionnairs, die a raison van een voortref felijk diner muziekje en parade van de mannequins inbegrepen hier kun nen zien wat hun in Parijs tenminste de prijs van een model of anders 100 pond zou kosten! In alle collecties tot dusver vertoond was zwart de dominerende kleur cn flu weel het populairste materiaal. Fluweel als garnering op de zakken, langs de hals en als ceintuur rond het middel. Andere favoriete stoffen voor de avond zijn satijn, tulle, chiffon en wollen jer sey. Opmerkelijk was het grote aantal korte avondtoiletten. Jcan Dessès toonde avondtoiletten die met behulp van een jakje en een grote hoed in aardige cocktailjurkjes kunnen worden getransformeerd. Een nieuwtje was zijn avondjas met handschoenen er aan vast. iets wat ons niet erg practisch lijkt. Een paar van zijn avondrobes wer den gecombineerd met lange stola's van bont. die van voren bijna tot aan de grond reikten. Oud-goud, tangerine, rood en helgroen zijn de kleuren die hij gebruikt als garnering van zwart. Jeanne Lanvin lanceerde enkele cri noline's. waarvan één in crème satijn bestrooid met een gekleurd bloemmo tief. Maggy Rouff, die niet alleen haar creaties maar ook dc nodige juwelen door de lucht vervoerde, gebruikte flu weel véor een miniatuur crinoline, die achter reikte tot aan de knieholte. Deze crinoline werd gedragen over een onderrok van staalgrijs satijn. Verder werkte zij veel met hontgarncringen op avondmantels. Stel U voor over een nauw avondtoilet van honingkleurig sa tijn een avondmantel van honingkleu rig nertz van voren kort, van achter slepend over de grond. De voering van de mantel was van hetzelfde satijn als de jurk en op haar hoofd droeg de mannequin een glanzend gouden kapje. Is het niet koninklijk? Voor iedere show is een bepaald tijd schema opgesteld, zodat, de modellen en de mannequin een minimum van tijd in Parijs gemist worden. U moet namelijk weten dat ook daar nog steeds mode shows van collecties plaats vinden. Al les klopt op de minuut af. De manne quins paraderen enkele uren na haar aankomst op het vliegveld. Ze hebben juist tlid om uit te pakken zichzelf even op te frissen en zonodig hier en daar een boutje te halen over de modellen die tijdens de reis geleden hebben. Na drie shows twee avondlijke en één In de middag in weinig meer dan 24 uur vertrekken de charmante indring- sters In ijltempo naar Parijs, teneinde daar haar werkzaamheden te hervatten. Wat een enerverend leven! Een zeesman van Maggy Rouff gaf toe dat dit modehuis 3000 pond verloor elke dag dat de collectie buiten Parijs was. „Maar" voegde hij er aan toe, „zo n show in Engeland is het waard - Vol gend voorjaar hopen we naar New York te vlieren om onze rnllectie daar te ver tonen ln het Waldorf Astoria Hotel." NANCY. zoveel, maar laat dc verkoopster maar zelf uitzoeken welke schoen U past. Dat is tenslotte haar vak en zij behoort daar kijk op te hebben. Met dat al is het natuurlijk niet aan te raden Uw voet alleen maar op het pas bankje te leggen en verder pas sief bij het pasproccs toe te zien. U moet wel degelijk uit Uw ogen kijken, evengoed als bij de aankoop van een ons chocolaad- j'es, een meter vitrage of wat dan ook! Let op de binnenkant van de hiel. Die moet goed af gewerkt zijn en LI geen pijn be zorgen. Natuurlijk moet het breedste deel van de voet goed passen in het breedste deel van de schoen. Dat is vaak een kri tiek punt! En wat de lengte be treft: het spreekt vanzelf, dat U Uw tenen behoorlijk moet kun nen strekken. Wanneer de verkoopster U aanraadt een maat groter te ne men dan U gewend bent, geloof haar dan, Anders zult U na een paar dagen Uw eigengereidheid betreuren! Het is statistisch be wezen dat de meeste voetklach ten hun ontstaan vinden in het dragen van schoenen, die net even te- kort zijn. Het kan heel nuttig zijn een gedragen schoe nenpaar eens goed onder de loupe te nemen. Een zeker teken van een goed passende schoen is 'slijtage onder de bal van de voet. Slijten de zolen het eerst bij de teen, dan hebt U kennelijk een maatje te klein genomen en puilt het bovenleer over de zool, nu, dan zijn de schoenen typisch iets te smal voor Uw voet! Soms heb je het geluk vaak is het louter toeval een paartje te kopen, waarop je nu eens echt plezierig loopt. Neem bij een volgende aankoop die schoenen mee naar de winkel cn toon ze de ver koopster. Het kan voor haar een aanwijzing zijn tot het vaststel len van de voor Uw voet ideale leest. Ieder type voet heeft zijn eigen problemen. Ruw geschetst kunnen we de voeten onderbren gen in vijf categorieën. De voet met de hoge wreef, de voet met de lage wreef, de lange smalle voet, de korte dikke en de brede voet met korte tenen. Een vrouw met een hoge wreef is het meest gebaat bij een pump met een kort bovenblad of bij een san daal met bandjes. De lage wreef past in het algemeen niet in een schoen met een kort bovenblad, aangezien ze daarin gaat sW- fen. Een groot bovenblad met een elastieken sluiting is in dat geval de ideale oplossing. H*t gemakkelijkst is de lange slanke voet, die misschien wel moeilijk een flatteus omhulsel vindt, maar toch in ieder geval te kust cn te keur kan gaan bij goed passende comfortabele schoenen. De korte dikke voet en de brede met de korte tenen kennen ook weer hun problemen. Ze vragen om brede neuzen en in het alge meen om een ruim en breed voorstuk. Als U alle voetangels en klem men met veel behendigheid om zeild hebt en tenslotte in een plezierig stel schoenen bent aan geland, nee, dan bent U ér nog niet. Want dan komen materiaal en afwerking aan de beurt en die tellen ook mee. Het oog wil per slot ook wat. En daarom beelden we hierbij een serie mo dellen af, die tot het nieuwste op schoenengebied behoren. Snoe zig, hè? Tenminste, voor wie er zonder ongemak 18000 stappen per dag mee kan zetten! En met deze opmerking zijn we weer op ons punt van uitgang terugge keerd! ARLETTE. GEVULDE BROODJES 4 puntbroodjes boter of margari ne. peterselie, ragout van groenten, vlees, vis. garnalen, eieren, kaas of paddestoelen. Een kapje van de broodjes afsnij den en deze uithollen. Broodjes en kapjes van binnen en van buiten "un besmeren met boter of margari ne en ze in een warme oven of in een koekenpan bakken. De warme broodjes snel vullen met een van de bovengenoemde regaütsoorten. De kapjes op de broodjes leggen en deze opdoen op een schotel, bedekt met een vingerdoekje of een papieren servetje. De broodjes desgewenst met een toefje peterselie versieren. JLT et blonde kind Lilibeth is geen x 1 trouwe schoolbezoekster. Dat wil niet zeggen, dat ze het niet pret tig vindt een aantal uren per dag in het kleuterklasje door te brengen; maar zij heeft zeer bewust zo haar eigen ideeën over wat zij een be paalde dag zal gaan doen. Vanmiddag wil ik niet naar school, Mammie", is het dan, „want ik ga met Miekje ziekenhuisje spe len". Of: Joke gaat beukennootjes zoe ken"; hetgeen eveneens een geldige reden tot 'fideel spijbelen schijnt te zijn. Of: „Vanmiddag moeten de pop- penkinderen nodig in bad", waarmee vrijwel als vanzelfsprekend de schoolgang in de middaguren wordt afgeschreven. We doen niet zo héél veel moeite Lilibeth lot regelmaat te pressen. Tenslotte zo denken we kennelijk onpaedagogisch zal ze daar later genoeg mee te maken krijgen. Maar in het begin van deze week, kwam het kind volkomen opgewon den uit haar klasje terug. ..Mammie"; een slik van nervosi teit; „Mammie, moet je horen Weer een slik! „Mammie, ik heb optellen geleerd op schoor. Nu dier.t voor goed begrip gezegd, dat Lilibeth zowat lot drie en ze ventig kan tellen. Daarna raakt ze in de war. „En hoe doe je dat dan?", aldus Papa, welbewust, van het wonder, dat hij le horen zou krijgen. 2 -\-l 2;2 2 5; 3 3 4 4 4 5; 5 5 6; 6 6 7". Het snoetje straalde. „Ik vind het helemaal niet moei lik. Niks aan!" En uitdagend keek ze een ver bijsterde Mammie en Pappie aan.... VROUWENPAGINA van Zaterdag 21 October 1950 65 Jaargang No. 19685

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 9