Haarlems Dagblad cn <Dprertitc Uaarietnsctje <£ourattt (2Unto Vestiging van politieke instellingen voor verenigd Europa is primair Taai verzet der Zuid-Molukkers en gebrek aan wapens bij de aanvallers Brabantse smokkelaars achtervolgden oplichter tot in het politiebureau 65c Jaargang No. 19688 Hoofdkantoor: Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon Directie, Hoofdredactie, Redactie en administratie 15295 (zes lijnen). Bijkantoor Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Telefoon 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaame 12, Telef. 15295. Hoofdredacteur: Robert Peereboom Woensdag 25 October 1950 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks behalve Zon- en Feestdagen. Abonnementsprijs per week 35 cent, per kwartaal 4.50. Franco per post 5.Postgiro 273107. Advert.tarieven op aanvraag bij de Administratie Directie: P. W. Peereboom en Robert Peereboom Franse regeringsverklaring over Europees leger Duitse herbewapening mag alleen in groot Europees politiek verband geschieden PARIJS, 24 October (United Press). De Franse regering openbaarde haar plan •ot oprichting van een Europees leger, ivaarbij ingestemd wordt met het feit dat West-Duitsland daaraan contingenten zou leveren. Tezelfder tijd echter liet de Franse regering weten dat zij niet de oprichting van Duitse divisies, oprichting van een Duils ministerie van Defensie of opbouw van een Duits nationaal leger zou tolereren. Het Franse voorstel was vervat in een regeringsverklaring die door premier René pjeven "aan de Nationale Vergadering werd voorgelezen. Ook werden de mogendheden van het Atlantisch pact van de inhoud daarvan op de hoogte gesteld. Terwijl er op werd aangedrongen dat West-Europa een gecoördineerd leger zou vormen voor haai- eigen defensie, voegde de Franse regering daar aan toe er van overtuigd te zijn dat oorlog niet onvermij delijk is. Ook werd met klem bepleit dat de Verenigde Staten, Engeland en Frank rijk van tijd tot tijd zouden samen komen inet de Sovjet-Unie om geleidelijk de oor- raken van achterdocht en tweedracht weg •e nemen. „Het denkbeeld der Franse regering is", aldus Pleven, „dat het stichten van een Europees leger zal worden gekoppeld aan de vestiging der politieke instellingen van een verenigd Europa. Dit idee is recht sreeks ontsproten aan de op 11 Augustus ooor de Algemene Vergadering van de Saad van Europa gedane aanbeveling, waarin werd verzocht om het onverwijld instellen van een verenigd Europees leger, dat, in een verdediging van de vrede, zal samenwerken met de Amerikaanse en Ca nadese strijdkrachten. Om dit programma jen uitvoer te leggen, is het noodzakelijk dat elk land zich aanzienlijke opofferingen getroost in de vorm van een verlenging van de militaire dienstplicht en het uittrek ken van meer gelden voor de landsver- „In een verenigd Europees leger" ver volgde premier Pleven, „moet een zo groot mogelijke eenheid worden verkregen van het mensenmateriaal en het wapentuig, waarover het, via een enkel Europees politiek cn militair gezag, de beschikking zou krijgen. Een Europese minister van Verdediging zou moeten worden benoemd door de regeringen der samenwerkende staten en hij zou, op een nog nader te bepalen wijze, verantwoording verschul digd zijn aan zijn opdrachtgevers en aan een Europese Algemene Vergadering. Deze Algemene Vergadering zou of de Assemblee van Straatsburg, of een afvaardiging daar van, of een Algemene Vergadering, samen gesteld uit speciaal daarvoor verkozen af gevaardigden, kunnen zijn. De bevoegdheden van een Europese mi nister van Verdediging ten aanzien van het verenigde Europese leger zouden de zelfde moeten zijn, welke een minister van Lands verdediging bezit met betrekking tot de strijdkrachten van zijn eigen land. Een Europese minister van Defensie zou in het bijzonder worden belast met de uitvoering van de algemene richtlijnen, welke hij zou ontvangen van een raad, samengesteld uit ministers van de samenwex-kende landen." De samenwerkende Europese staten, die over eigen strijdkrachten, beschikken, zou den hun gezag kunnen blijven uitoefenen over dat gedeelte hunner bestaande weer machten, dat niet in een Europees leger zou worden ingelijfd. In het daarop volgende debat verklaarde de gewezen Franse minister-president Paul Reynaud dat het vraagstuk niet langer was, of West-Duitsland wel of niet zou worden herbewapend, doch of „de West-Duitse hei-bewapening met of zonder instemming van Frankrijk zal geschieden." Reynaud, die zeide het regeringsvoorstel te zullen steunen, voegde hieraan nog toe tot zijgrote spijt te verwachten dat Groot-Brittannië geen contingenten zou willen leveren voor een Europees leger. Tegenstanders De eerste Franse afgevaardigde, die zich >egen het voorstel van de regering uitsprak was het onafhankelijke lid Charles Serre, tijdens de oorlog door de Duitsers uitgewe- 2en' ..Indien West-Duitsland herbewapend :s, zal het in staat zijn de daardoor ver legen kracht voor zijn eigen politieke Qoeleinden aan te wenden en niet ter be vordering van de belangen van Europa in zijn geheel", verklaarde hij. De communistische afgevaardigde Flori- mond Bonte viel het regeringsvoorstel nevig aan. „De Franse regering wil blijk baar aan de nazi-bandieten de wapens en de rest, die hun door de verenigde volken werden ontnomen, terug geven", zeide hij. Nadat twee rechtse afgevaardigden zich tegen herbewapening van West-Duitsland hadden verzet, ging de vergadering tegen middernacht uiteen tot Woensdag. CP.N.-Kamerlid en vijf geestverwanten in arrest Zij zouden deserteurs geholpen hebben Naar het- ANP meldt zijn in drie Zuid- Limburgse plaatsen, Vaals, Brunssum en Kerkrade, door de rijkspolitie zes commu nisten gearresteerd. Zij worden er van ver dacht desertie te hebben bevorderd en mo gelijk te hebben gemaakt van militairen in dienst van land- en luchtmacht. Onder de aas communisten bevindt zich het Tweede Kamerlid J. H. Hermans uit Vaals, die tevens lid is van de Provinciale Staten van Limburg. vijf anaere gearresteerden zijn H. eenders uit Vaals, P. J. Bertrand uit Vaals, p. L. F. van Buren Lensinck uit Vaals, J. Droomers uit Brunssum en N. F. L Bitter uit Kerkrade. P. Bertrand en Van Buren Lensinck zijn gemeenteraads lid van Vaals. De zes verdachten zijn over- ëebracht naar het Huis van Bewaring te Maastricht. De stafchefs van de landen van het Noord-Atlantisch verdrag hebben Dins dag overeenstemming bereikt omtrent be langrijke kwesties in verband met de vor ming van een Atlantisch leger. Het mili taire comité van het Atlantisch pact, waar in genoemde stafchefs zitting hebben zal Donderdagavond weer bijeenkomen om de details van zijn aanbevelingen aan de At lantische ministers van Defensie die Zater dag vergaderen, te regelen. Een Amerikaanse woordvoerder ver klaarde, dat er geen verschil van mening heerste ter vergadering. De verdaging tot Donderdag was nodig omdat enkele afge vaardigden zich met hun regeringen moes ten verstaan voor instructies betreffende amendementen van ondergeschikte aard. Men was het volledig eens over de nood zaak om de vorming van geïntegreerde strijdmachten te bespoedigen. De woordvoerder zeide verder-, dat de kwestie van Duitslands herbewapening niet besproken was. De Franse voorstellen over de herbewapening van Duitsland, met inbegrip van dat over de vorming van een Europees leger onder een Europese minis ter van Defensie, zijn echter wel aan de elf andere landen van het Atlantisch pact over handigd. De andere regeringen zullen hierdoor in staat zijn het plan le bestuderen voordat hun ministers van Defensie op 2S October te Washington bijeenkomen, aldus de woordvoerder. Chinese communistische invasie in Tibet Eenheden van het Chinese communis tische leger hebben bevel gekregen Tibet binnen te rukken, aldus heeft het pers bureau „Nieuw China" Dinsdagavond te Peking gemeld. In het bericht wordt gezegd, dat de troepen de 3.700.000 Tibetanen „van de imperialistische verdrukking zullen bevrij den en de nationale defensie van China's Westhoek verstevigen". Gedurende enige maanden reeds werden er berichten gepubliceerd, volgens welke de Chinese communistische leiders op het punt stonden China's aanspraken op sou- vereiniteit over Tibet, welke dateren van 1720, te verwerkelijken. Het persbureau „Nieuw China" citeert een „politieke mobilisatierichtlijn", uitge geven door het bureau van de communis tische partij in Zuid-West-China en het hoofdkwartier van het tweede veldleger. Hierin wordt gezegd, dat de laak van de Chinese strijdkrachten zou zijn „de ver eniging van geheel China te voltooien, te verhinderen, dat het imperialisme zelfs het geringste deel van het grondgebied van het vaderland binnenvalt en de grens streken van het land te beveiligen en te versterken". Voorts wordt gezegd, dat de Chinese strijdkrachten bij de opmars zuinig moe ten zijn met manschappen en materiaal en snel verbindingen tot stand moeten bren gen. „Alles moet worden gedaan om de economische en culturele ontwikkeling van Tibet te vergroten, zodra de vijande lijkheden geëindigd zijn", zo wordt ver klaard. Te New Delhi werd Dinsdag medege deeld, dat Engeland bereid was de Tibe taanse delegatie te New Delhi een door- reisvisum voor Hongkong te geven, zodat zij naar Peking zou kunnen vertrekken. De delegatie heeft in New Delhi maanden gewacht. Strijd op Ambon stokt DJAKARTA, 24 October (United Press) Indonesische autoriteiten spreken de be richten tegen volgens welke de actie dei- regering tegen Ambon slecht gaat en zij zeggen dat de operaties plaats vinden op een wijze welke ten doel heeft zware ver liezen of schade te vermijden. „De operaties verliepen tot dusverre vol gens plan en worden zo geleid dat de kleinst mogelijke verliezen aan manschap pen, materiaal en verliezen onder de bur gerbevolking worden geleden", zeide een woordvoerder. Regeringskringen waren echter nog altijd niet in staat het feit te verklaren dat het Indonesische leger nu al bijna een maand tegen naar schatting 500 gewapende Am bonezen strijdt zonder in staat te zijn ten minste de stad Ambon te veroveren. Intussen wordt in de eerste berichten van ooggetuigen gezegd da? de eenheden van het Indonesische leger werden opge houden door gebrek aan zware wapens en door het taaie verzet der Ambonezen. Het te Djakarta in de Indonesische taal verschijnende dagblad Pedoman publi ceerde een ooggetuige-verhaal van zijn cor respondent die zeide dat de regeringstroe pen op de eerste drie dagen 12 kilometers oprukten en de volgende twee weken niet verder kwamen. Zes bataljons, met in totaal 3000 man namen deel aan de landingen die werden uitgevoerd in het Noordelijk deel van het eiland Hittu cn ten Oosten van de stad Ambon bij Tulehu. Het plan was dat de landingsgroepen elkander zouden ontmoe ten te Passo, 12 kilometer ten Oosten van de stad Ambon, zeide de correspondent. Hij vertelde dat de regeringstroepen het moesten opnemen tegen 2000 goedgewa pende en goed uitgeruste Ambonezen, die geoefend zijn door Westerling. De correspondent zeide dat de Ambo- nese verdedigers beter geschikt voor de strijd zijn dan de regeringstroepen, omdat zij op terrein strijden dat zij kennen. De Ambonezen strijden fanatiek, zeide hij. Luchtmacht en marine der regering hielpen de landingsgroepen met granaat- vuur en boordgeschut, doch dit was onvol doende. De strijd op Ambon werd door de Een aantal Nederlandse parlementsleden brengt op het ogenblik een officiéél bezoek aan Parijswaar zij Maandag een krans legden op het graf van de Onbekende Soldaat. R.echts op de voorgrond de heer Serrarensdie als leider van de groep parlementariërs optreedt Toestand in Indochina hachelijk voor de Fransen De Franse troepen in Indochina hebben twee dagen geleden de plaats Muong Chuong in het Noorden van het land ont ruimd, zo heeft een woordvoerder Woens dag te Saigon meegedeeld. Muong Chuong ligt in het Noord-Westen van Laos op ongeveer 150 km van de grens van Thailand. Volgens Franse bron zouden er niet vol doende Franse en loyale Vietnamese troe pen in Indocnina aanwezig zijn om de nieuwe linie, aie de'rijstdelta van Tonking' moet beschermen, te houden. Radio-Peking heeft verklaard, dat de tussen 14 September en 13 October door de Vietminh aan de Franse strijdkrachten toegebrachte verliezen bijna 10.000 man bedragen (doden, gewonden en gevange nen). In deze periode heeft de Vietminh vier steden en 23 districten bevrijd Geen licht in de verdwijning van prof. Ponteeorvo De Britse veiligheidsdienst is Woensdag in de vroege ochtenduren overgegaan tot huiszoeking in de woning te Abingdon (Berkshire) van professor Ponteeorvo. Er is nog geen licht gekomen in de ver dwijning van deze Britse atoomgeleerde, doch een dagblad in Helsinki schrijft dat hij en zijn familie van plan waren naar Rusland te gaan. Dit blad, „Uusi Suomi", zegt dat een van de drie kinderen van de professor aan passagiers in het vliegtuig heeft gezegd toen zij op 2 September op weg waren naar Helsinki: „Wij gaan naar Rusland". De Finse veiligheidspolitie die van de re gering opdracht ontving het spoor van de professor na te gaan, is er niet in geslaagd verder te komen dan het vliegveld van Helsinki. Van Canadese regeringszijde is Dinsdag vernomen dat de verdwenen Britse atoom geleerde van de tijdens de tweede wereld oorlog in Canada gedane vindingen op het gebied van de atoomenergie „alles wist wat er te weten viel". RACE DOOR NACHTELIJK ZANDVOORT Het woord is aan. Burke: Al wat de mens van God ver vreemdt, vervreemdt de mens van de mens. Als de zuilen van een oude Griekse tempel staan langs de straatweg van Utrecht naar Arnhem deel van de geprojecteerde rijksweg no. 12 de pilarendie in een ver verschiet een viaduct over deze weg zullen dragen. De rust op het Zandvoortse politie bureau is op een nacht danig verstoord door een binnenstormende man, die op de hielen bleek gezeten te worden door een verbolgen gezelschap Brabanders. Zij overvielen de dienstdoende politie mannen met een stortvloed van onsamen hangende verhalen, doch toen de recher cheurs met veel moeite uit het warnet van waarheid en verdichtsels waren wijs ge worden, werd de man die het eerst het bureau was ingerend, tot grote tevreden heid van zijn achtervolgers ingesloten. Het verhaal van de Brabanders kwam op het volgende neer: Een tijd geleden had een inwoner van Rucphen hun verteld, dat hij wel een „goed zaakje" wist. Hij ver klaarde voor een groothandel in edel stenen te werken en toonde ten bewijze daarvan een zakje met een partij kleine diamanten, die clandestien over de grens moesten worden gebracht. Daar hadden de Brabanders wel oren naar, waarop de col lectie zorgvuldig werd verpakt en ver zegeld. Men sprak af, dat het pakje nog dezelfde avond over de grens zou worden gebracht. Om echter de zekerheid te hebben dat de diamanten inderdaad zouden worden af geleverd, vroeg de opdrachtgever een borg stelling van vijfduizend gulden, die bij de •aflevering zouden worden terugbetaald, plus een bedrag van twee mille voor het over de grens brengen. Met enige moeite brachten dc smokke laars de vijfduizend gulden bij elkaar. Men maakte in de omgeving nog een auto tochtje om het terrein te verkennen, waar bij de chauffeur de opdrachtgever meende te herkennen als een bekend oplichter uit Haarlem. Deze ontkende uiteraard iedere verwantschap en de zaak werd verder niet aangeroerd. Goedkoop glas en een dure eed Diezelfde avond wachtten de smokke laars op de afgesproken plaats in België vergeefs op de man uit Rucphen. Men bleef tot de volgende dag en toen nog steeds niemand kwam opdagen, groeide de arg waan en maakte men het verzegelde pakje open om de inhoud nog eens nauwkeurig te onderzoeken. Een expert stelde vast, dat de ogenschijnlijk zo fraaie stenen slechts waardeloos glas waren. Toen zwoer men een dure eed: men zou niet rusten voor men de oplichter te pak ken had. De chauffeur was er nu wel zeker van, dat hij de man herkend had en het bedrogen gezelschap toog naar Haarlem, waar de bestuurder van de auto de man wist te wonen. Hij bleek evenwel naar Zandvoort verhuisd te zijn. Twee dagen lang zocht men hem in de badplaats en ook daar werd zijn adres gevonden. Het zekere voor het onzekere Men besloot, al zou het een week moe ten duren, op zijn thuiskomst te wachten. Even na middernacht kwam de gezochte, die onmiddellijk door zijn achtervolgers werd herkend, terug. Men sprak hem niet al te zachtzinnig aan, zodat de bevreesde oplichter midden in het opgewonden gesprek het zekere voor het onzekere nam en de vlucht nam, waar op hij tot verbazing van zijn briesende belagers het politie-bureau binnenrende. Nadat daar duidelijk was geworden hoe de vork in de steel zat, werd de onfortuin lijke Haarlemmer in verzekerde bewaring gesteld. De volgende morgen is hij door gezonden naar de politie in Rucphen. Bij het onderzoek kwam uit, dat het grootste deel van de vijf mille reeds was opgesoupeerd. Bij huiszoeking in het Zand voortse kamertje ontdekte de politie nog een bankbiljet van duizend Belgische francs, zodat de man ook nog verdacht wordt van deviezensmokkelarij. UNO-dag in Moskou MOSKOU, 24 October (United Press) Ter gelegenheid van de vijfde verjaardag der UNO publiceerden de Iszvestïa en Pravda Dinsdag speciale artikelen, waarin Stalins uitlatingen herhaald werden dat de UNO een doeltreffend werktuig voor vre de kan en moet zijn, vooropgesteld dat het principe van gelijkheid der naties geres pecteerd wordt. Opgemerkt werd dat de zogenaamde meerderheid een minderheid van de wereldbevolking vertegenwoordigt, daar het vredelievende kamp, waartoe de Sovjet-Unie en China behoren, numeriek groter is dan de bevolkingen der staten die gewoonlijk aan het Anglo-Amerikaan- se blok hun stem geven. Pravda beweerde bovendien dat vele Latijns-Amerikaanse en Europese naties volkomen afhankelijk van de Verenigde Staten zijn en aan Ame rikaanse bevelen gehoorzamen. Van het gebouw van het voorlichtings centrum der UNO in Moskou wapperde de vlag der UNO. Ter gelegenheid van verjaardag heeft het centrum materiaal en documenten naar vele Russische orga nisaties en scholen gestuurd. correspondent tactisch goed genoemd. De operaties zijn nu gestokt omdat de rege ringstroepen verdere versterkingen en zwaardere wapens, waaronder zo mogelijk tanks, afwachten, zegt de correspondent. Hij verklaarde dat ook de voedselpositie op het eiland slecht is en dat de regerings troepen rijst onder de bevolking moeten uitdelen. Epiloog in Korea Snelle opmars naar de Mandsjoerijse grens SEOEL, 25 October. (Reuter). Terwijl de Noord-Koreanen zich in groten getale overgeven en blijkbaar niet meer in staat zijn tegenstand te bieden, bleven de ver bonden strijdkrachten ook Woensdag snel oprukken. Volgens de laatste berichten zijn de Brit ten Paktsjon, op 90 km. afstand van de Mandsjoerijse grens, genaderd. Op de rechterflank opereren de Zuid-Koreanen in Jongsandong, tien km. ten Westen van Jongsjon. In het centrum zijn de Zuid- Koreanen in Nakporï, ongeveer 35 km. ten Zuid-Oosten van Hoeitsjon. Aan de Oostkust zijn twee Zuid-Ko- reaanse colonnes 80 km. opgerukt: zij be vinden zich nu voor Tsjori en Iwon. Politieke moorden Op het terrein van de gevangenis van Pjongjang zijn in vier grote kuilen de lijken van honderden Koreaanse burgers gevonden. De slachtoffers zijn door com munisten vermoord. Burgers zeggen dat de vermoorden politieke gevangenen waren. Zij schatten dat daar 1500 personen ver moord zijn. Vroegere gevangenen vertel len dat de communisten .de gevangenen in koele bloede vermoord en in de kuilen gegooid hebber.: sommigen werden levend begraven. Aan de rand van de stad is op een begraafplaats het graf van vier ver moorde Amerikaanse krijgsgevangenen ontdekt. Luchtafweergeschut van de Chinese communisten heeft Dinsdag geschoten op twee Amerikaanse jagers die zich drie mijl binnen Koreaans gebied bevonden. Het geschut staat opgesteld langs de Yalu-rivier die Noord-Korea scheidt van Mandsjoerije. De toestellen vlogen boven Manpojin in het uiterste Noorden van Korea. De ka nonnen van drie batterijen aan de Chi nese kant van de rivier schoten ongeveer veertig projectielen op hen af. Geen der toestellen werd echter getroffen. „Het lijkt er op dat Manpojin luchtver dediging krijgt van stellingen waarop wij niet eens mogen schieten", aldus een der piloten. (United Press). Communistenjacht in Amerika gaat verder In de Verenigde Staten zijn Dinsdag op nieuw buitenlandse communisten gear resteerd. Het departement van Justitie deelt mede, dat de Mexicaan José Estra da Castillo, lid van het dagelijks bestuur van de Amerikaanse communitische partij, te Dallas (Texas) is gearresteerd. Castillo verblijft sedert 1919 in de Verenigde Sta ten. De penningmeester van de plaatse lijke communistische afdeling van de staat Michigan, een pool van afkomst, is even eens gearresteerd. Staking in Australië tegen de anti-communistische wet Te Sydney (Australië) zijn Woensdag 14.000 arbeiders in de ijzerindustrie voor 24 uur in staking gegaan uit protest tegen de wet tot ontbinding van de communis tische partij en tegen de stijgende kosten van levensonderhoud. Intussen heeft het Australische Hoge Gerechtshof de tenuit voerlegging van de voornaamste bepalin gen van de wet voor onbepaalde tijd op geschort. De president van het hof heeft gewei gerd ha te gaan op een verzoek van de communistische partij om een interlocu toir bevel tot neutralisatie van de gehele wet hangende een uitspraak van het hof over de geldigheid er van. Wysjinski pleit voor Russisch „atoomplan" De Russische minister van Buitenlandse Zaken. Wysjinski, heeft Maandag in de politieke commissie van de UNO verklaard dat de deuren zouden worden open gezet en het gordijn opgetrokken in de Sovjet- Unie, als het Russische plan voor controle op de atoomenergie zou worden aangeno men. Hij zei, dat de Westelijke eis tot vol ledige vrijheid van inspectie zwart op wit stond in het Russische plan voor interna tionale controle op de atoomenergie, dat in 1947 is ingediend. „De bepalingen van het Russische plan over het hoofd zien, is een misdaad", aldus Wysjinski. „Het Russische voorstel maakt inspectie in elk land ter wereld mogelijk op de ge ringste aanwijzing en zelfs zonder schrif telijk bewijs. Er zal geen recht van veto zijn. De internationale commissie zal haar besluiten bij eenvoudige meerderheid ne men", vervolgde Wysjinski, die daama de aandacht vestigde op de door Stalin geuite mening, dat de communistische en de ka pitalistische wereld naast elkaar konden bestaan. Wysjinski was de eerste spreker in het debat over een Russisch verzoek om „een verklaring betreffende de verwijdering van het gevaar voor een nieuwe oorlog en het versterken van vrede en veiligheid onder de volken." Hij laakte de „aggres- sieve buitenlandse politiek" van de Ver enigde Staten en „het overtreden van in ternationale overeenkomsten". Als voor beeld van dit laatste noemde hij „de maat regelen van Amerika, Engeland en Frank rijk om West-Duitsland opnieuw te mili tariseren". Secretaris-generaal van het ministerie van Financiën Mr. H. A. M. van den Dries benoemd Mr. H. A. M. van den Dries is met in gang van 16 October 1950 benoemd tot secretaris-generaal van het ministerie van Financiën, als opvolger van nrr. H. L. s'Jacob, die benoemd is tot minister van Oorlog en Marine. De heer Van den Dries werd 31 Maart 1904 te 's Hertogenbosch geboren. Hij studeerde aan de universiteit te Leiden en deed in 1927 doctoraal examen. De ambtelijke loopbaan van de heer Van den Dries dateert van 1 Juni 1928, toen hij werd benoemd tot surnumerair dei- directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen. In 1934 werd hij werkzaam ge steld aan het ministerie van Financiën. Op 1 April 1938 volgde zijn benoeming tot inspecteur der belastingen, op 16 October 1945 werd hij hoodinspecteur. In 1945 bekleedde de heer Van den Dries de functie van hoofd van het agent schap van het ministerie van Financiën te Londen. Na in Nederland te zijn terugge keerd werd hij op 15 Februari 1946 be noemd tot raadadviseur, tevens plaatsver vangend thesaurier-generaal. Sedert 1 September 1949 was hij plaatsvervangend secretaris-generaal van het ministerie van Financiën. Van October tot December 1946 was de heer Van den Dries vertegenwoordiger van de minister van Financiën in Indo nesië. Gevecht tussen zigeuners eiste twee doden Onder grote belangstelling behandelde de Maastrichtse rechtbank Dinsdag het zigeunergeveclit, dat in de late avond van 11 Mei van dit jaar te Sittard in het café Smeets twee doden eiste. Daar waren twee families van zigeuners, die van Marks en Georg, na een twist van ruim dertien jaar, bij elkaar gekomen voor een verzoening, die echter op een steek- en schietpartij was uitgelopen. De 31-jarige W. G. en de 64-jarige S. M. stonden thans terecht wegens poging tot doodslag en doodslag. Tegen G. werd 2'ó jaar gevangenisstraf geëist en tegen M., wie ten laste was ge legd dat hij de gebroeders Basili had dood geschoten, zeven jaar. De verdedigers, mrs. H. Sanders en J. Stroom, vroegen clemen tie. Op 7 November zal de rechtbank uit spraak doen. HET WEER AFGEBEELD Een krachtig gebied van hoge druk bevindt zich boven Scandinavië en Noord-West- Rusland, terwijl boven het Westelijk deel van de Middellandse Zee een nog steeds in diepte toenemend depressiegebied ligt, dat maar weinig van plaats verandert. Deze storing geeft boven Zuid-Frank rijk aanleiding tot zware regenval. Tengevolge van deze luchtdrukverde ling voeren Oostelijke winden voor de tijd van het jaar koude lucht uit Rus land en Polen naar onze omgeving aan, zodat de temperatuur overdag nauwe lijks meer tot 10 graden kan oplopen. Daar de Oostelijke winden nog iets ver der aanwakkeren, zijn de nachtvorst- kansen niet zeer groot, al kan de mini mumtemperatuur tot dicht bij het nul punt dalen. MIST SNEEUW REGEN motregen A HAGEL 7 BUIEN K ONWEER /^TEMPERATUUR J005 ISOBAAR SEtANCBIJK NEESSLAG- GE8IE0 - - CENTRA: H MOGE DRUK L LAGE DRUK - SCHEIDINGSLIJN-FRONT-TUSSEN LUCHT VAN VERSCHILLENDE HERKOMST li—„'STAND VAN 017 TEKEN GEEFT 0£ WINDRICHTING i AAN- IEDERE HELE .CWARSSTREEP IS EEN VHN3- Weerbericht KOUD Verwachting, medegedeeld door het K-NM.I. in De Bilt, geldig van Woensdagavond tot Donderdag avond, opgemaakt te 10 uur: Droog en koud weer met slechts enkele overdrijvende wolkenvelden Matige, overdag tijdelijk krachtige Oostelijke wind. Op vele plaatsen lichte nachtvorst. 28 October: Zon op 7.23 uur, onder 17.24 uur Maan op 17.12 uur, onder 8.10 uur Hoog cn laag water te IJmuiden Woensdag 25 October Hoog water: 3.17 en 15.31 uur. Laag water: 11.18 en 23.34 uur. Donderdag 26 October Hoog water: 3.43 en 16.03 uur. Laag water: 11.51 uur.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 1