De inbraak bij Velsens gemeente-ontvanger fëormMlenflatuurlijk Porlrel-sludfo Gerard Berman Donderdag 2 November 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant jtuziek Concert in Teisterbant Het trio Hesmerg (viool), Ed. Biele (cello), Vesters (fluit) heelt gisteravond L concert in de sociëteit Teisterbant ge reven, dat door een groot aantal leden Kerd bijgewoond. Het programma bestond 6611 kleine compositie van Bach, die ge kenmerkt bleek door bijzondere contra- puntisché1 bewerking, een Trio en een Di- jyeriimento van Hay dn en een geestig en oiïtig stuk programma-muziek van Coupe- ;'n veertien kleine stukjes, dat vooral aanleiding gaf tot de mondelinge toelich ten, die de fluitist aan de muziek deed voorafgaan. CJit artistiek oogpunt was dit ongetwijfeld een zeer geslaagd concert; de jiie kunstenaars verdienden het herhaalde toverend applaus, dat hun ten deel viel bij ttn auditorium, dat de Kunst bij uitstek is toegewijd. Daarbij bleek dat de kelderruimte verassend-goede acoustische eigenschap en'bezit, hetgeen een veelbelovend ver schiet opent ook voor Teisterbant's muzi- >3le toekomst. Als zozeer met liefde ge riskeerd wordt, als het bij dit eerste kel- jer-concert geschiedde, moet dat wel een bijzondere aantrekkingskracht op de leden van Teisterbant uitoefenen. Een mooie avond dus. 'Voorzitter Godfried Bomans uitte jegens je uitvoerende kunstenaars woorden van dankbaarheid, die door ieder beaamd wer- Een vrolijke avond van „Gysbert Japicx" Er wordt vaak beweerd dat Friezen geen avoel voor humor hebben en dat zij niet juinen zingen. Van iemand, die het eens heel deftig wou zeggen is afkomstig het Jrisia non cantat", een gezegde dat nog vaak wordt aangehaald maar even dik- rjjls gelogenstraft. Wie de bijeenkomsten van de Friese vereniging „Gysbert Japicx" in Haarlem wel eens heeft meegemaakt, jal ongetwijfeld „De Buorliu fan it Slreekje" gehoord hebben, die onder de voortreffelijke leiding van de heer De Groot telkens weer nieuwe liedjes op oude wijsjes laten horen, waarin het vele ka- rekleristieke in Friesland wordt bezongen. Dat was ook gisteravond het geval op je „gewoane gearkomste" in de grote zaal rai gebouw St. Bavo, waar wij meer jdngfolk" zagen dan anders bij de toneel avonden. Kwam dat door het „efternei dounsjen"? Hoe het zij, jong en oud heeft ach kostelijk geamuseerd op deze avond, die „hwat oars as oars" was. Wybren Altena uit Makkum heeft daarvoor ge- met zijn talrijke voordrachten, die het" bewijs leverden dat de Friezen wel degelijk zin voor humor hebben. Wat is er gelachen om zijn winter-impressies, vooral de „ballade" van Simen, die zijn wel verdiende „tuutsje" niet kreeg, om het loflied op de boer en om het gemoderni seerde vrouwtje van Stavoren. Zoals voorzitter Metz in zijn dankwoord aan de heer Altena zei: we hadden graag wat meer gehoord. Maar men wilde toch ook nog even dansen en dus komt Wybren Altena misschien nog wel eens terug. Het „efternei dounsjen" was ook heel gezellig. Moeten we nog zeggen, dat de .Skotse Trije" een der hoogtepunten vormcle? AUTOBRANDJE De chauffeur van een vrachtwagen die Woensdagmorgen op het Plein, wegens ben zinegebrek niet meer voor of achteruit kon, Het bij een pompstation benzine inladen. Hij morste daarbij echter benzine op de warme motor, waardoor deze vlam vatte. De chauf feur van een voorbijrijdende bus zag kans .lur met behulp van een brandblus- apparaat te doven. Toen de brandweer arri- zeerde was het brandje reeds geblust. - I)e bouw van twaalf duplexwoningen ran de Donkerelaan te Bloemendaal voor de woningbouwvereniging „Bloemendaal- Noord" is opgedragen aan de heer P. Zwart te IJmuiden. ADVERTENTIE Gaat U overzee of gaat U verhuizen \fW'J GAAN MEE AYMET DAMIAANS A VEtUG OVERZEE In de stad, in 't land of naar waar ook ter wereld wordt U door ons goed verhuisd. F. Damiaans Zn Zijlvest 41 Haarlem - Tel. 12456-14155-11141 Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 1 November 1950 ONDERTROUWD: 1 Nov., C. J. Knoop en W. Burghout; H. van de Beek en C. J. Bakker; J. van Heus,den en J. G. Baas: E. W. Vercruijsse en C. Souwer; J. Kalf en •7 H. M. Melius; G. H. N. Germans en D. M. oe Jager; J, P. Jongkind en M. J. van den Berg; a. T. Potjer en T. M. Vet: P. G. J. Uemans en P. Schmitz; H. B. P. A. Let- ichert en W. A. Maschhaupt; C. Vermeulen *6 M, C. Koning; L. C. Richters en A. E. Berends; F. L. Janssen en L. J. Sinnige; T. O van Haalem en A. Elferink; J. Engel en Keur: P. J. van Meel en E. Kool; B. A. van Soest en C. P. Sindorf; J. van Wonderen C Portegies; C. Vrolijk en A. M. M. Sf'Jte: J, L. Lindeman en C. A. van Nes; B. 14 de Groot en E. M. van Dijke. GEHUWD: 1 Nov.. J. Lansing en M. C. Jan Jaaren; M. Middelkoop en A. H. Flas- «TOp; C, P. J. Prins en C. E. Roosen; C. G. üerendregt en G. C. Teunissen; J. B. Wolbers ',n C. Vastenhout; E. de Jonge en A. van per Walle; G. J. van der Zon en G. Moer- f rk; J. Hagen en L. Heijn; G. Koster en C. •r-.-V van Dijk; G. J. Somers en A. C. Scnnellenberg; G. W. Haffert en R. A. van Horde; P. Termaat en A. Woertman: T. C. jenema en M, G. W. Bindels; H. M. M. van Gnensven en W. T. de Werd: C. A. Sanberg :"j 'Jf R. H. Kuiper: L. G. Vroom en A. U. Brok: P. M. Sweers en H. P. Hofkes: A. beschiere en M. Hillebrand; W. C. Bakker «M Klomp. BEVALLEN van een zoon: 31 Oct., H. W. Jkegdes—Bennen G. T. JacobsLukkien, z.; L, WalgienGooijer; A. Kampsde ?°°u: A. M. MoliemaBos; J. Stoorvogel oe Groot; 1 Nov., M. Bark—Pauw; C. A. B*f-van den Berg. BEVALLEN van een dochter: 31 Oct., C. &ort—de Graaf: M. G. SteegmanLauertu; HowellBlom; S. M. Handgraaf--Plus; L. r Bmir,kBongertman: 1 Noov., J. W. War- Versteeg: W. KatzSpork. OVERLEDEN: 30 Oct.. P. C. Philïppo. 56 -^3c'''ten van Heemskerkstraat: J. Minder- SS™s.44 j.. Gasthuisvest: 31 Oct., M. C. de van Scherpenberg, 94 j., Kamper- ADVERTENTIE WINTERJASSEN moderne Ulsters met .opge stikte zakken, band in de x qo rug of ceintuur, vanaf TWEEDJASSEN KAMGARENCOSTUUIHS 70 bruin en blauw, vanaf 1 0 5a>r kledingmagazijn Spaarnwouderstr. 47-80, Telef. 21392 Avond van kamermuziek in het Frans Halsmuseum door Haarlems Trio Haarlems Trio, bestaande uit de violist Jan Hoeben, de cellist Onne van de Klas- horst en de pianist Fred Luyken, concer teerde Woensdagavond in de stemmige Renaissancezaal van het Frans Halsmu seum. Het programma begon met een werk uit de „generaal-bas"-tijd, namelijk de Trio-sonate in D van Jean Marie Leclair FAiné, die oorspronkelijk geschreven is voor viool oï dwarsfluit, gamba en basso continuo. Men kan dit belangwekkende opus vinden in zijn originele vorm (dus zonder uitgewerkte klavierpartij) in de Muziekgeschiedenis van dr. K. Ph. Bernet Kempers. Daarin is aan sommige „imita ties" te merken dat de componist nu en dan rhythmisch iets anders bedoelt dan hetgeen hij noteert. Dit hoeft ons niet te verbazen; zulke gevallen zijn bij zijn tijd genoten, Bach en Handel niet uitgesloten, legio. Maar we moeten er rekening" mee houden en critisch staan tegenover wat er gedrukt staat; ook tegenover iedere be werking. Het is niet zo eenvoudig als het wel lijkt om voor-klassieke muziek stijl zuiver uit te voeren; vooral de versiei'in- gen, dus ook het aanbrengen van een cadens (slot van het Adagio) vragen spe ciale verzorging en inzicht. De heren van Haarlems Trio hadden daar geen proble men van gemaakt; zij speelden het stuk zoals zij een klassiek, romantisch of mo dern stuk zouden spelen. In zekere zin had men er vrede mee kunnen hebben, in dien de uitvoering niet zo zwaarwichtig ware geweest. Beter leek men thuis in de sfeer van Fauré's opus 120, alhans in het eerste deel daarvan, waar de componist zich vrij laat' gaan op een „zwevend" rhythme en zich lyrisch uit in oneindige melodieën, die, met zeer persoonlijke harmonisaties getint, dat zachte elegische karakter van Fauré's beste scheppingen bezitten. Het langzame middendeel is moeilijker te realiseren, het graaft dieper en eist een fijn aanpassings vermogen in het samenspel. Dit leek ons nog niet uit de verf. Het slotdeel, rhyth- mischer van tekening dan de .rest, ging beter hoewel nog niet geraffineerd. Op merkelijk was echter de gave vertolking van de zeer moeilijke pianopartij. Als derde werk speelde men opus 18 van Saint-Saëns, het Trio in F. Deze muziek komt gemakkelijker aan de opper vlakte, zonder daarom oppervlakkig te zijn. Ze is licht en klaar, ze koketteert wat- met Mendelssohn, ze voelt zich verwant met Beethoven, ze neemt van Haydh over wat ze gebruiken kan om aan een thema een aardige ontwikkeling te geven; maar naar de geest is ze zo* charmerend Frans als ge maar wensen kunt. En dit laatste houdt ook een speciale harmonische kleur en een spirituele rhythmering in, die het geheel boeiend maken en als een echte Saint-Saëns kenmerken. In dit werk was het ensemble uitstekend op dreef. De uit voering was pétillant, doorzichtig en overtuigend. Ze voldeed aan de niet ge ringe technische eisen die het stelt. Vooral de pianist liet in het eerste deel een zeer vlotte vertolking van de moeilijkste pas sages ten zeerste waarderen. JOS. DE KLERK. Het Sportfondsenbad jubileert A.s. Zaterdagavond zal er traditie ge trouw een gecostumeerd kin der-zwemfeest in het Sportfondsenbad worden georgani seerd. Wegens het 15-jarig bestaan van deze inrichting belooft dit feest iets bizonders te worden. De bekende waterballetgroep van Z. A. R. Amsterdam „De Kunstzwemsters" zal o.a. demonstreren, zowel met als zonder onderwater-verlichting. Verder zal o.a. de originele pantomine „De betoverde prins" te land en te water worden opgevoerd, waarna als slot de jubileumfilm „15 jaren Sport fondsenbad Haarlem" door de oud-directeur van deze instelling, de heer Joh. M. Schmidt, voor het eerst zal worden vertoond. Medio November zal het honderd jaar geleden zijn dat een ministeriële beschik king afkwam, waarbij de in de Postwet van 1 September 1850 voorgeschreven uniformen voor postboden werden goed gekeurd. Alleen zij, die f 300 of meer per jaar verdienden, zouden een uniform met lederen brieventas ontvangen, doch zij die met hun salaris beneden dit bedrag bleven, kregen alleen een lederen brieventas. Op de foto: de eerste uniform Recidivist uit Dinteloord tot vijf jaar veroordeeld Dc officier van Justitie van de Haar lemse rechtbank eiste veertien dagen ge leden vijf jaar gevangenisstraf met aftrek tegen de 61-jarige machinebankwerker J. M. D. uit Dinteloord, die zich had te ver antwoorden wegens een poging tot inbraak in het kantoor van de Velsense gemeente ontvanger in de nacht van 19 op 20 Maart. Vanmorgen bleek de Haarlemse rechtbank het eens te zijn met de eis van de officier: Vijf jaar met aftrek, luidde het vonnis. Al zes-en-twintig jaar heeft deze recidi vist in de cel doorgebracht en zijn verde diger mr. I. Ivens uit Rotterdam is er niet in geslaagd de onschuld van zijn cliënt, die al maar bleef ontkennen, te bewijzen. Om te beginnen viel het hem moeilijk om met een aanvaardbaar alibi voor de dag te ko men en de getuigenverklaringen stapelden zich zo hoog in het nadeel van D. op dat er geen ontkennen meer aan was. Bij de behandeling van deze zaak werd bij de Haarlemse rechtbank voor het eerst van een wire-recorder gebruik gemaakt. Maandagmorgen 20 Maart ontdekte het personeel van de Velsense gemeente-ont vanger dat er was ingebroken. De daders hadden zich door de achterdeur toegang tot het pand verschaft en tevergeefs ge tracht de goedgevulde brandkast met 36.000 met zuurstofbranders te for ceren. Verscheidene gereedschappen wer den die maandagmorgen in de tain aan getroffen, waaruit afgeleid kan worden dat de daders in hun werk zijn gestoord. Alleen D. is tot nu toe in handen der politie gevallen. Tenminste drie mededa ders zijn weten te ontkomen. Zondagmorgen vroeg werd D. op de Stationsweg in Velsen aangetroffen en antwoordde op een vraag van een passe rend politie-agent dat hij op een vriend wachtte, die hem per auto zou komen af halen. Toen het wachten hem wat te lang duurde is hij naar het station gegaan, waar hij werd gearresteerd. ADVERTENTIE S c jg STATIONSPLEIN 6 - TEL. 21750 De keus is moeilijk want... S3 0 alles is even lekker SBIHfflHBHBBBBHaCTBHHHHBHI Diefstal van twintig bankbiljetten in Velsen-Noord Voor de Haai'lemse rechtbank hadden zich vanmorgen twee bewoners uit Beverwijk te verantwoorden, terzake diefstal en mede plichtigheid aan diefstal in Velsen-Noord. De twee-en-twintig-jarige H. v. d. W. werkte bij een bloembollenkweker aan de Konings weg in Velsen-Noord en was er van op de hoogte, dat zijn patroon, geld bewaarde in een der kamers van zijn woning. Met de vier- en-twintig-jarige los werkman H. G. is hij begin Maart naar de woning getrokken, op een ogenblik, dat hij wist, dat er niemand thuis was. G. ging op de uitkijk staan en Van der W. betrad de woning en stal uit een der kamers een enveloppe, inhoudende twin tig bankbiljetten van 100.Het geld heb ben beiden gedeeld. De officier van justitie, mr. B, van der Burg, merkte op, dat Van der W. op 20 Juli veroordeeld was tot een gevangenisstraf van acht maanden voor andere feiten. Het was toen nog niet bekend dat hij de bankbil jetten gestolen had. Spr. achtte de feiten echter zo ernstig, dat hij besloten heeft een vervolging in te stel len. 1-Iij eiste een gevangenisstraf van tien maanden. Tegen H. G. luidde de eis een ge vangenisstraf van een jaar. Mr. W. Broers, verdediger van Van der W. zeide, dat de verdachte hulp nodig heeft en verzocht een gecombineerde straf op te leg gen. Mejuffrouw mr. S. Boekman betoogde, dat H. G. een gering aandeel in de zaak heeft en verzocht clementie. De rechtbank zal op 16 November uitspraak doen. Inbrekers-kwartet tegen de lamp gelopen Vier bewoners van woonschuiten hebben zich in de afgelopen paar weken onledig gehouden met het plegen van allerlei dief stallen. Vooral fietsen bleken van hun gading, maar ook wol, portemonnaies en andere goederen namen ze te hooi en te gras weg. Enige tijd geleden stak de Haar lemse recherche een stokje voor hun activiteiten en na een verhoor op het politiebureau werden ze doorgezonden naar Kolhorn, want ook daar bleken zij er minder fraaie practijken op na te heb ben gehouden. Thans zijn ze weer in Haarlem aangeland, waar ze ruimschoots de gelegenheid hebben gekregen om over hun fouten na te denken. Deze vier mensen werkten nauw samen. Het zijn de 50-jarige schoenmaker M. C. en zijn 31-jarige vrouw K. de K. uit Haar lem en de 28-jarige los werkman H. B. C. en diens 22-jarige echtgenote C. M. U. H. B. C. is een zoon van M. C. Tijdens een verhoor op het Haarlemse politiebureau bekende TJ. in Haarlem vier damesfietsen, enige knotten wol, een por- temonnaïe en nog wat klein goed gestolen te hebben. In andere gemeenten, onder meer in Hoorn, Schagen en omgeving, heeft zij zich schuldig gemaakt aan heling van enkele fietsen en diefstal van wasgoed. H. B. C. deelde de recherche mee in Haarlem twee fietsen te hebben gestolen en bovendien in andere gemeenten nog andere diefstallen te hebben gepleegd. Alle gestolen goederen konden worden achterhaald. Een deel ervan werd in de woonschuiten^ der daders aan getroffen. De „Otranto" Vrijdag in Rotterdam Vrijdagochtend wordt het ruim 20.000 ton metende Engelse passagiersschip „Otranto", dat gecharterd werd voor een reis met burger-passagiers van Indonesië naar Nederland, met bijna 1400 passagiers aan de Lloydkade te Rotterdam verwacht. De ontscheping zal waarschijnlijk Vrijdag morgen om 9.00 uur beginnen. Niet minder dan 535 kinderen beneden 18 jaar van wie 383 beneden 12 jaar be vinden zich aan boord. Een- derde gedeelte der passagiers bestaat uit gouvernements- passagiers. Er zijn 553 passagiers aan boord, die nog geen onderdak in Nederland gevonden hebben. Twintig jaar geëist tegen Haarlemse jongeman De officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam heeft hedenmiddag 20 jaar gevangenisstraf geëist tegen de 23-jarige H. B. uit Haarlem, wie ten laste was ge legd dat hij op 6 Mei jl. te Naarden een 20-jarige verpleegster van het Diaconessen- huis aldaar door een messteek van het leven heeft beroofd. Mevr. JanseKlaaren niet langer in de schouwburg-vestiaire Na afloop van de door Comedia gegeven voorstelling van „Anna Lucasta" nam het personeel van de Haarlemse Schouwburg afscheid van de hoofdjuffrouw van de ves tiaire, mevrouw J. JanseKlaaren, die meer dan 32 jaar haar wakend oog over de hoeden en mantels van de bezoekers heeft laten gaan. Haar hoge leeftijd noopte haar er toe dit werk, dat haar volle liefde had en waar zij als het ware vergroeid mee was geraakt, thans neer te leggen. De directeur van het theater, de heer Hm. Deinum, noemde dit in zijn hartelijke toespraak een zwaar, doch verstandig besluit, geheel uit vrije wil genomen. Hij hoopte dat mevrouw Janse nog lang en in goede gezondheid zou mogen terugzien op haar welbesteed, ar beidzaam leven. Spreker loofde haar stipt heid, haar vreugde in het werk en haar op offeringsgezindheid, verklarend dat zij al tijd een welkome gast in de schouwburg zou zijn. Mevrouw Janse, aldus werd gezegd, kan over ontzaglijk veel stukken mee praten, doch heeft in al die 32 jaren er nog nooit een helemaal volledig kunnen zien. De heer Deinum dankte haar voor haar langdurige bijdrage aan de uitstekende re putatie van de schouwburg, doordat zij al tijd zorg heeft gedragen voor een goede sfeer naar buiten. Namens de Commissie van advies voor het toneel sloot wethouder D. J. A. Geluk zich bij deze woorden aan. „Uw werk was even belangrijk als al het andere in dit ge bouw", zei deze spreker, die zijn toespraak vergezeld deed gaan door een fraaie bloe menmand van het gemeentebestuur. Als vertegenwoordigster van de andere toezichthoudsters op de vestiaire las me vrouw Fictoor een bijzonder aardig, zelf vervaardigd gedicht voor aan deze „lieve en medelevende collega" in wier ogen nooit een jas in de zaal genade heeft gevonden. Als geschenk voegde zij aan deze berijmde toespraak een luidspreker toe. Tenslotte haalde de heer J. B. Schuil nog enkele oude herinneringen op. Er was ook een jubilaris op deze avond: de kellner F. van de Broek kreeg het zilve ren insigne voor dertig jaar trouwe dienst. De heer Deinum prees vooral zijn animo, zijn opgewekt humeur, zijn voorbeeldige hulpvaardigheid en memoreerde het zeld zame feit dat hij nog nooit te laat op zijn post was verschenen. Als voorzitter van de personeelsvereniging sprak de heer J. van Aken, die een gemeenschappelijk bekostigd geschenk overhandigde. Amendementen op de Engelse Troonrede De Engelse conservatieven en liberalen hebben drie amendementen ingediend op de Troonrede van Koning George. In een amendement van Sir David Max well Fyfe en vijf andere vooraanstaande conservatieven wordt betreurd, dat de re gering „geen blijk geeft besloten te hebben, het tempo van de woningbouw te verhogen tot minstens 300.000 huizen per jaar". (De regering stelt zich voor 200.000 huizen per jaar te bouwen voor Engelsen, die door bombardementen hun woning verloren hebben) In het tweede conservatieve amende ment, ondertekend door Sir David Max well Fyfe, Harold MacMillan en anderen, wordt betreurd, dat „de enige bijdrage" tot de economische vraagstukken van het land, waarover de troonrede spreekt, is „het voor goed verlengen van de controle bevoegdheden, die de regering in de oorlog kreeg, en het staatseigendom van de in dustrie nog verder uit te breiden". Het liberale amendement, ondertekend door de liberale leider Clement Davies en anderen, betreurt, dat de rede „geen toe speling bevat op de toenemende kosten van levensonderhoud en geen passende voor stellen doet om de groeiende last der op lopende prijzen voor de consumenten te verlichten, in het bijzonder voor de laagste loonklassen". In Labourkringen is men van mening, dat Church ill en zijn conservatieven voor nemens zijn een groot offensief tegen de Labourregering te beginnen met het doel nieuwe algemene verkiezingen te forceren. Sport in 't kort SCHOTLAND—NOORD IERLAND 6—1. Met 6—1 heeft Schotland van Noord-Ier- land in Glasgow gewonnen. De Schotse mia- voor Mc Phail had in de eerste helft twee maal gedoelpunt en Billy Steel, de vroegere speler van Derby County, die nu linksbinnen voor Dundee speelt maakte na rust vier doelpunten. Het enige Ierse_ doelpunt kwam van 'de voet van de rechtsbinnen Mc Garry, enkele seconden voor rust. nadat de Ierse voorhoede herhaaldelijk de Schotse doelman Cowan op de proef gesteld had. Zandvoort Ook gerepafrieerden in hotel „Keur" Ook hotel C. Keur aan de Zeestraat zal bevolkt worden met uit Indonesië repatriërende K.N.I.L.-militairen met hun gezinnen. In totaal zullen hier ongeveer zestig personen worden ondergebracht. Hierdoor wordt de toch reeds kleine hötel- capaciteit in Zandvoort nog kleiner. Wij kunnen echter mededelen, dat wij van de heer Keur vernamen, dat hij met de be trokken Rijks-instanties een contract heeft gesloten voor opneming van gerepatrieer- den tot uiterlijk 15 April, na welke datum zijn hotel weer voor badgasten zal beschik baar zijn. ,.Ik heb er lang over gedacht", aldus verzekerde ons de heer Keur, „of. ik ertoe zou overgaan, doch tenslotte heeft de doorslag gegeven, dat hötel-exploitatie in de wintermaanden i» Zandvoort nimmer lonend kan zijn. Mijn staf personeel moet ik evenwel handhaven en met een geringe uitbreiding daarvan kan ik nu mijn bedrijf nog enigszins rendabel maken. Als het af gelopen seizoen voor onze hótelbedrijven een goed seizoen was geweest, zou ik het zeker niet hebben gedaan. Op deze wijze kan ik althans nog iets goed maken van een over het algemeen niet winstgevend seizoen, dat zich in de stille wintermaanden dubbel wreekt". ADVERTENTIE werken Uw ingewanden met LAXEER-AKKERTJES tegen verstopping De heer Fidom gehuldigd Onder zeer grote belangstelling van ver plegend personeel en patiënten van Meer en Bosch is heden de lieer G. Fidom gehul digd, die zijn zilveren jubileum als apothe ker aan deze stichting viert. In de versierde kapel is de jubilaris toegesproken door ös. Van Dorp, door de heer H. J. Voors. voor zitter van net bestuur, die een horloge aan bood, en door dr. B. Ch. Ledeboer. genees heer-directeur, die de jubilaris namens dc gehele werkgemeenschap een scheerappa- raat ten geschenke gaf. Ook mevrouw Fidom ontving een ge schenk. Na het zingen van een feestlied hebben zeer velen de jubilaris de hand gedrukt. Santpoort Hoge pauselijke onderscheiding voor de heer Nijssen Naar wij vernemen heeft de bekende Santpoortse kweker J. P. Nijssen een hoge pauselijke onderscheiding ontvangen, de „p10 Ecclesia- et Ponlifice". Het bijbeho- J. P. Nijssen. rende gouden kruis en de draagonder- scheiding zijn de heer Nijssen, die in Januari zijn 75e verjaardag hoopt te vie ren, door pastoor Goossens uitgereikt. De aanleiding tot deze zeldzame pause lijke erkenning ligt in het werk van de heer Nijssen voor het katholieke leven in Sant poort en zijn kerkelijk werk. RADIO-KERKDIENST In de radio-kerkdienst welke Zondagavond in de Nederlands Hervormde Kerk in Sant poort wordt gehouden, zal niet het koor van de IJmuidense Goede Herderkerk zingen, maar het Nederlands Hervormd Kapelkoor. In deze dienst zal dr. M. van der Voet uit Haarlem-Noord voorgaan. Het Goede Herder kerk-koor zingt in de dienst, die Zondag morgen in deze kerk wordt gehouden, aan welke een zangdiënst van de gemeente voorafgaat. SCHEEPVAART Alhena, pass. 31 Finisterre. Amstelpark, 31 te Suez, Andijk, 31 te Londen v. Brownsville. Asturias, 31 v. Port Said. Abb ed ijk, 31 te Boston. Alblasserdijk, 31 te Vera Cruz. Alm dij k, 31 te Brownsville. Almkerk, 29 v. Sydney te Melbourne. Arnedi.ik, 31 v. Houston. Axeldijk, 31 te Antwerpen v. New Vork. Abbedijk. 31 v. Boston n. Montreal. Alblreo, pass. 1 Madeira. Alphacca, 1 te Baltimore. Arendsdijk, pass. 1 Santos. Abbekerk, 31 v. Hambuvg n. Antwerpen. Alnati, 31 135 m. O. Kp. Blanco. Alpherat, 31 650 m. W.t.N. Kaapstad. Amsteldijk, 31 300 m. O. Ouessant, Alchiba. 1 anker Brunsbuttel. Akkrumdijk, 1 ie Genua. Alcyone, pass. 1 Fayal. Alderamin. 1 te Port Gentil. Aludra. 2 dwars Kp. Frio. Alphard, 2 te Recife. Alwaki, 2 v. Trinidad n. Recife. Amstelpark, 1 v. Port Said n. Londen. Ariadne. 1 te Rijeka. Borneo, 31 v. Colombo n. Port Soedan. Britsum. 31 v. Savona n. Casablanca. Baarn. 31 te Iquique. Bloemfontein, 31 te Durban. Boschfontein. 31 te Port Elizabeth. Boskoop, 31 te Puerto Limon. Bavcndrecht (t), 31 775 m. NO. Sombrero eil. Bennekom, 31 1150 m. O.NO. Sombrero eil. Breda. 31 130 111. N.NW. Finisterre. Bantam. 1 250 m. W.NW. Kreta. Bali, 2 te Liverpool. Bengkahs. 2 vefw. Singapore. Blitar, pass. 1 Finisterre. Borneo, pass. 1 Minicoy. Clavella. pass. 31 Perim. Cistula (t). 30 v. Havana n. Curasao. Congostroom, 1 te Takoradi. Campbuys. 31 v. Soerabaja n. Buleleng. Cronenburgh. 31 v. R'dam n. Bilbao. Caltex The Hague, 1 te Rastanura v. R'dam. Caltex Delft, pass. 1 Finisterre. Caltex Leiden, 2 v. Rastanura n. Pernis. Caltex Pernis. 2 v. Port Said. Cottica. 2 v. Trinidad n. Paramaribo. Castel Bianco, pass. 1 Kp. St. Vincent. Ceronia, pass. 1 Str. Singapore. Corilla. pass. 1 Rasfartak. Delft, 31 v. Ponta del Gada n. Barbados. Danae. 31 te Genua v. Savona. Duivendrecht (l). pass. 1 Finisterre. Domburg, 31 te Londen v. Casablanca. Delfland. 1 te A'dam v. Buenos Aires. Diemerdijk. 1 v. Cristobal n. Antwerpen. Edam. 31 275 m. Z.ZO. Kp. Race. Esso Den Haag. 1 v. Aruba n. R'dam. Farmsum. 31 v. Hamburg n. A'dam. Feiipes ttl. 31 v. Pladju te Penang. Friesland, (krl). 31 te Soerabaja. Gemma (t). 31 v. Isle of Grain tc Newcastle. Gooiland, pass. 1 St. Paulsrocks. Grootekerk. 1 v. Zanzibar n. Dar es Salaam. Heemskerk, 30 te Bcira v. A'dam. Hestia, 31 650 m. W.ZW. Flores. Hecuba.. 1 v. R'dam n. Paramaribo. Heelsum, 2 te New Orleans. Hector. 1 te R'dam v. Mostaganhem. Hcra. 2 te Punta Cardon Iitersum. 31 350 m. O.NO Bermuda. Java, 29 te Singapore. Japara (kpm), 31 v. Makassar n. Soerabaja. Jagersfontein, 2 te East London Amsterdamse Beurs Slotkoers Openings gisteren koersen Koninklijke Oüe 290J/i 290% Unilever 222 222% Philips 232 li 230% A. K. U 177K 178 Fokker 129% Nederlandse Ford 314 Nederlandse Kabel 265 v. Berkei's Patent Scheepvaart-Unie 162% 165% Holl.Amerika Lijn 172 Deli Maatschappij 109% 111% H V A 114 117% A'dam Rubber 123% 126% Ned. Handel Mij. 149% Nat. Handelsbank 85 Billiton Mij. II.. 232 BINNENLAND Er bestaat in beperkte mate gelegenheid luchtpostpakketten tegen speciale tarieven te sturen naar opvarenden van Hr. Ms. „Evortsen", Deze pakjes moeten vóór 12 No vember ter post worden bezorgd. Zij mogen r.iet zwaarder zijn dan 500 gram en behoren geadresseerd te worden met: rang, kwaliteit, naam. stamboeknummer, a.b. Hr. Ms. „Evert- scn", Amsterdam-Schiphol-Marine. Het s.s. „Overysei" van dc Koninklijke Rotterdamse Lloya, dat Woensdag in Rotter dam arriveerde, had un lading van 81.000 kg. walvistraan aan bnord, afkomstig van Austra lische vangsten. Dc traan is bestemd voor de Nederlandse industrie Het gerechtshof te Amsterdam veroor deelde de directeur van een Hilversumae hdtel-exploilaticmaatschappij tot een boete van f 10.000. De Utrechtse rechtbank had de directeur tot dezelfde straf veroordeeld De maatschappij had het hotel De Hooge Vuur- sche te Baarn verbouwd, maar meer geld en materialen gebruikt dan waarvoor goed keuring v/as verleend. Dc Amsterdamse rechtbank heeft een 27-jarige magazijnbediende van een groot warenhuis veroordeeld tot een jaar gevange nisstraf. waarvan drie maanden voorwaar delijk. De veroordeelde had twee jaar lang geregeld kousen, sokken, zakdoeken en overhemden ontvreemd en deze voor in totaal f 1000 verkocht. HAARLEM EN OMSTR. Dc heer L. A. KleUn, chef van net filiaal Haarlem van de Amsterdamse Rijtuigmaat schappij hoopt op 6 November zijn zilveren jubileum in dienst -an deze maatschappij te vieren. Maandag houdt hij een receptie ten kantore. Mej. K. van den Berg uit Haarlem is be noemd tot onderwijzeres aan een Chr. school te Broek onder Akkerwoude. Bjj de Nuls-spaarbank te Haarlem is in de maand October ingelegd een bedrag van 722.103.44, waaronder via de Ophaaldienst 38.822.36 en bij de afdeling Jeugdspaarbank 3877,81. Terugbetaald werd 770.092,96. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 340. Daarnaast hebben zich 251 nieuwe deel nemers bij dc Jeugdspaarbank aangemeld. Op 31 October 1950 bedroeg het totaal aan tal (leggers 66.855 met een tegoed van 23.948.656.85, De heer J. H. Venekamp tc Haarlem is aan de gemeentelijke universiteit te Amster dam cum laude geslaagd voor het doctoraal examen plantkunde. De heer J. J. C. Marlet te Haarlem is aan de gemeentelijke universiteit te Am sterdam geslaagd voor het artsexamen (eerste gedeelte!. Aan de Technische Hogeschool in Delft slaagden voor het canaiaaatsexamen G. J. Haring te Zandvoort en J. A. van der Kam te Heemstede. ADVERTENTIE WILHELMINAPARK 17 - HAARLEM TELEFOON 17240 PORTRETTEN met treffende gelijkenis VERGROTINGEN tot in abnormaal grote formaten Joh. v. Oldehbnrnevelt, 2 v. Bclawan. Kota Gede, 31 te Makassar v. Soerabaja. Kertosono. 1 9.45 u. a Hoek v. Holland. Keilehaven, 31 rede Batanga. Katwijk, 1 130 m. N. Haaks, Kelbergen, pass. 1 Kp. St. Vincent. Laertes, 31 v. Djakarta n. Semarang. Lekkerkerk, pass. 31 Perim Loenerkerk, 1 v. Bandarabbas n. Bahrein. Laurenskerk, 31 v. Antwerpen n. Londen. Leersum, 31 850 m. W.ZW. Flores. Langlee Scott. 31 v Aden. Laurenskerk, 1 te Londen v, Antwerpen. Lïndekerk, 1 v. Aden n. Bahrein. Lissekerk. 2 verw. Genua. Lombok, 1 v. Tavakan n. Kohsichang. Loppersum, 2 te Bagnolt v. R'dam* Larenberg, pass. 2 Dover. Leopoldskerk, pass. 2 Finisterre. Loosdreeht, 2 te Suez. Luna, 1 v. Limassol. Meliskerk, pass. 31 Ouessant. Mentor, 31 v. Kalamata n. Palermo. Mijdrecht (tl, pass. 31 Kanarische eil. Meerkerk, pass. 31 Dondrahead. Modjokorto, 4 verw. v. R'dam n. Indonesië. Mapia, 1 v. Suez n. Londen. Marken, 31 te Karachi v. Bombay. Mvonia, pass. 31 Rasmadraka. Mariekerk, 31 v. Antwerpen n. R'dam. Metüla (t). 31 dwars Algiers. Mitra (tl, 31 350 m. O.NO. Sombrero eil. Musi. 31 dwars Algiers. Maas. 31 te Trinidad. Maaskcrk, pass. 1 Burlings. Mataram. 1 v. Makassar n. Soerabaja. Murena (tl. pass, 1 Malta. Maashaven. 29 v. Buenos Aires te Rosario. Manoeran, 29 ie Portland. Nigerstrnom, 31 v. Monrovia n. Dakar. Nieuw Holland. 30 te Sydney v. Melbourne. Nieuw Amsterdam, 1 v. Southampton. Nelly. 1 v. Port Said. Ondina (t). 31 te Alexandria. Oranjestad, pass. 1 Finisterre. Odysseus. 1 v. A'dam n. Savona. Oranje Fontein, pass. 1 Finisterre. Otranto. verw. 3 9 u. ontschepen R'dam. Parkhaven, 1 verw. Santos. Prins Fred. Hendrik, 31 825 m. O. Belle Isle. Prins Joh. Willem Friso, 31 te Bremen. Prins Alexander, 1 v. Montreal n. Quebec. Prins Willem II. 2 bij Gibraltar. Prins Willem V. 1 te R'dam v. Montreal. Poelau Laut, pass. 1 Kp. St. Vincent. Polydorus. 2 te Penang. Polyphemus. 29 te New York v. Djakarta. Raki, 27 v. Singapore. Rijnkerk. 30 v. Kobe n. Yokohama. Radja, 31 te Los Angeles. Rossum, 31 v. Lissabon te Sctubal. Ruys, 1 v. Buenos Aires tc Montevideo. Reyniersz. 31 te Menado. Riouw. 29 300 m. W.t.N. Aruba. Rijn. 1 v Kielerkanaal. Ridderkerk. 1 tc A'dam v. Port Amelia. Rempang, 2 tc Colombo. Salawati. 31 v. New York te Galveston. Sibajak. pass. 31 Kp. Bon. Soestdijk. 31 te Alexandria Straat Malakka. 30 te Durban. Salland. 31 v. Hamburg n. A'dam. Sarangan. 31 te Ternate. Saroena (tl, 31 w Pladju n. Miri. Schiedijk. 31 290 m. ZO. Kp Race. Sommelsdijk. 31 350 m. ZW. Bermuda. Streefkerk. 31 neg Damman. Sandenburgh, 30 v. R'dam te Bordeaux. Stad Vlaardingen, 1 te Narvik v. R'dam. Stad Alkmaar, 31 Kielerkanaal. Stad Haarlem. 1 te R'dam v Bona. Stad Maaslricht. pass. 31 Kp. St. Vincent, Stad Leden. 29 v. Montreal n. Curacao. Saparoea, 31 v. Tencriffe n. Walvisbaai. Sloterdijk. l te Bclawan. Stentor. 1 v. Alexandria te Beyrouth. Tibia (tl. 31 v. Purfleet n Llssaeon. Tosari. 31 te New York v. Djakarta. Ternate. 25 v Taruna n. Sangirs. Tatno, 1 te Porto Alcgre. Titus. 31 v. Alenxandrië te Latakkia. Tero, pass. 31 Finisterre. Tasman. 30 te Makassar v. Soerabaja. Tclamon, 26 tc Curacao v. Aruba Tjibesar. 29 te Djakarta. TJibodns. 29 v. Kobe n. Osaka. Tarakan. 2 v. Soerabaja ie Makassar. Tawali. 1 v. Djeddah n. Kamarau. Tabian, 31 te Soerabaja v. A'dam. Tegelberg. 30 te Hongkong. Tjipondok. 31 te Durban. Tomini. pass. 1 Point de Galle, 6 verw. Belawan Utrecht. 29 te Portland. Vivita. 28 v, Cebu. Veendam. 31 300 m. ZO. Kp. Race. Volendam. 2 verw. Aden. Waterland. 31 v Alexandrië te Latakkia Walbalong, 31 rede Tulehu. Willem Barcndsz. 31 220 m NO Paramaribo. Waterman. 2 te Bclawan. Willemstad. 1 te Aruba. Woensorecht (t), l v. New York te Cartagena. Wieldrecht, 1 v. Rastanura n. East Londen. Zuiderkruis, pass. 31 Pantellaria. Zaan, 31 tc SundsvaJI.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 7