Zuinig in dé keuken! paRijse silhouetten MADAME POES Fluweel! Haar moet weer langer worden/ Dictaat van Parijse kappers Ik stel U voor: Tentoonstelling in Parijs Drie basiskapsels Wat stelt de mode ons toch altijd weer voor problemen! Nu waren we juist zo blij met dat korte kapsel, flat teus en kittig als het was, en daar komen de Parijse coiffeurs ons opschrikken met nieuwe re- volutionnaire kreten. Het haar moet groeien, daar komt het op neer! Kent U Guillaume? Hij is net zo iets als Antoine. O, kent U hem niet? Maar hij kent U wel. Of liever gezegd Uw slaafse ziel, die bereid is alle grillen van strapless cocktailcreatie van zwart, afgezet met goud lamé, werd gecompleteerd door een coiffure, waarop kleine strikjes van zwarte tulle en goud lamé waren vastgeprikt. De nieuwe kapsels, betrekke lijk eenvoudig als ze zijn, vragen 's avonds om garneringen van echte of namaakjuwelen, die de frivole pracht van kunstige krul len kunnen vervangen. En hier schakelde Guillaume de als aan wezig veronderstelde familie- bijoux in. Hij bevestigt groene smaragden, karbonkelrode robij- nnen en diamanten op een flu welen strik, die laag in de nek wordt gedragen, bij wijze van chignon. Met schuifjes en klem men wordt het kostbare versier sel ter plaatse verankerd, het geen ons een tamelijk riskante onderneming lijkt. Wij voor ons 'de mode te volgen. En daarom durft hij ook best weer met lan gere haren 'bij U aan te komen. Hij heeft laatst in Parijs een de monstratie gehouden van zijn nieuwste stijlen. Moet U horen, het is van 'belang, ook voor U! Hier zijn dan zijn drie basife- lcapsels, die natuurlijk voor va riatie Vatbaar zijn: 1. Prelude. Bij dit kapsel zijn. de lokken van voren kort en op geborsteld in soepele krullen, terwijl de rest van het haar naar achteren wordt- getrokken in een stijve rol halverwege de nek. 2. Menuet. Dit kapsel heeft korte haren aan weerszijden van het gezicht en wordt ook alweer opwaarts geborsteld. De lokken boven het voorhoofd worden naar achteren geborsteld, glad over de kruin en eindigen hal verwege de nek. Van voren ge zien is dit kapsel enigszins hart vormig en doet denken aan de stijl van Dior van het afgelopen jaar. 3. Fugue. Bij dit kapsel is het haar slechts aan één kant kort geknipt, zonder scheiding en de haarmassa wordt glad naar één kant geborsteld. Madame Schiaparelli, die met haar modellen Guillaume's show opluisterde, staat bekend om haar voorliefde voor het excen trieke. Ze liet haar mannequins alle mogelijke variaties van het fugue-kapsel demonstreren. is een voorbeeld van de „langer dan korte" haarstijl, die deze winter in de mode is. Deze a-symetrische haardracht is wonderwel in harmonie met de a-symetrische lijnen van haar collectie 1950. Jean Dessès gaf de voorkeur aan het type „me nuet". Dat zijn modellen veel applaus oogstten was zeker voor een niet gering deel te danken aan de kapsels die volkomen in stijl waren met de meesterlijk gedrapeerde creaties die hij ont wierp. Pierre Balmain stond zijn jong ste mannequin af voor het Pa rijse evenement. Het kind was amper 16 jaar en op charmante, jeugdige wijze gekapt. Ze droeg bakvisjurkjes, waarvan één, een zouden de erfstukken maar lie ver in hun kistje laten en ons tooien met namaakgoed! U dacht natuurlijk dat arm banden rond de pols horen of rond het dikste deel van de on derarm? Niets hoor! U mag ze ook best boven op Uw hoofd dragen als U dat zo zint. Chris tian Dior doet het ook. Of liever gezegd: hij laat zijn mannequins het doen. Die plegen immers zo n torenachtig garnerinkje van haar of tulle voor op het glad- gekapte hoofd te torsen, weet U wel? Nu, stel U voor, een dia manten armband met bengeltjes van topaas en diamant, die als een glinsterende waterval het ietwat kale vlak vullen tussen het krentebroodje voor en de chignon achter op het hoofd. Waarom niet? Een practischer suggestie voor vrouwen zoals U en ik vormen de strikjes van echt haar of van fluweel in een contrasterende kleur, die als fleurige vlindertjes her- en derwaarts op het anders wat prozaïsche achterhoofd kun nen worden neergestrooid. Oók op het gebied van haar verf zijn er allerlei nieuwig heden. De modekleur is amber in tal van schakeringen, die het haar gloed en diepte verlenen, zó zelfs, dat de coiffeurs van een derde dimensie spreken. Hetgeen ons wel wat overdreven voorkomt! Losse lokken haar, cocktail- of avondlokken ge naamd, worden geverfd in tin ten die passen bij de toiletten of bij de juwelen. Van de meest gedurfde tinten noemen wij rood koper, honing, grasgroen en framboos. Natuurlijk bent U vrij welke kleur van de regen boog dan ook te kiezen, indien dat zo uitkomt bij Uw japon of' bij Uw bijoux. En dat stemt toch wel tot dankbaarheid! ARLETTE. Economie in het huishouden Denlc niet dadelijk by het lezen van dit opschrift: oei, alweer over zuinig zijn! Wij horen en lezen de laatste tijd bijna niet anders! Er wordt inderdaad veel gesproken over sparen, zuinig zjjn en wat er allemaal bij hoort. Maar ja, het is nodig! Als een arm volk zijn wij uit de oorlog gekomen en als wij ons land nu vergelijken met dat van vyf jaar geleden, hebben wij reden tot grote dankbaarheid. Maar er is dan ook hard gewerkt, met een taai en onvermurwbaar doorzet tingsvermogen en heus niet alleen door onze mannen ook de vrouw en de huisvrouw hebben een belangrijk aandeel gehad in de wederopbouw van ons land. Want wat heeft men er aan als er door hard werken van de man een mooi salaris binnen komt, maar het geld wordt slecht beheerd en verkeerd en nonchalant uitgegeven Het is werkelijk frapant, te zien, hoe men door schijnbaar onbenulli ge bezuinigingen een respectabel bedrag kan uitsparen. Wij willen meer speciaal op het terrein van de huisvrouw blijven en dan nog op een gedeelte er van nl. de keuken. Hoe kopen wij in? Ons keuken materiaal, onze levensmiddelen? Is daar op te bezuinigen? Van groot belang is het voor een huisvrouw, oat zij over voldoende warenkennis beschikt. Het geld, dat ééns is uitgegeven voor een op leiding aan een Huishoudschool krijgt zij als het ware nu terug. Als "zij weet, dat men beter is met een stevige allumïniumpan, waar bovendien de oren solide aan be vestigd zijn, zal zij niet na enkele weken al'bemerken, dat de pan bij het kleinste stootje deukt; als zij iets af weet van de eisen, waaraan allerlei klein keuken-materiaal moet voldoen, zal zij niet thuisko men met een zeef, waarvan na eni ge tijd het handvat is afgebroken of met een rasp, die na een korte tijd in een vochtige keuken hangen er roestig uitziet. Tracht ook na te gaan, welke zaak U goede waar levert, zonder U enorme hoge prijzen te laten be talen. Hoe vaak ~ge.be,urt het niet, dat men de opmerking hoort: nu heb ik toch dit of dat „daar" in de etalage gezien voor „zoveel" maar! Zó is het ook met kopen van le vensmiddelen. Probeer goede waar te krijgen voor een minimum aan geld. Het is voor de huisvrouw een voortdurend opletten en rondzien. Wij zelf kochten nog pas enkele weken geleden een potje chocolade pasta. Duur vonden wij het: 0.80, want o, het is zo gauw leeg! Enkele dagen later zagen wij een potje cho colade-pasta voor ƒ0.67. Wij pro beerden deze pasta en vonden hem ook wel smakelijk. Voortaan spa ren wij ƒ0.13 uit alleen al op dit artikel. Dat is per jaar als wij iede re week één potje gebruiken 6.76. Gepasteuriseerde melk in flessen is practisch en voor velen zelfs „onbe taalbaar", maar wilt U zuinig zijn, neem dan losse melk. U spaart dan weer enkele centen per liter en wat is dat per dagper week per jaarAls wij nog kunnen rekenen is dat bjjna 20.als U iedere dag 3 liter gebruikt. Koop voordelig groenten en aard appelen in. Het heeft bijv. zin win tergroenten, aardappelen en appe len en peren voor de winter in te slaan als zij goedkoop zijn en volop te krijgen. Bij grote hoeveelheden krijgt U bovendien nog reductie. En zo zouden wij door kunnen gaan met voorbeelden. Tenslotte wat het inkopen betreft, nog dit: koop niet te veel, zodat het niet on nodig bederft of oud wordt, of mocht er eens iets overschieten verwerk het dan op de juiste ma nier. Maar stel nu, dat wij zo econo misch mogelijk inkopen, dan nog zijn wij er niet. Door een ondoelma tig gebruik kunnen wij ook nog on nodig veel geld uitgeven. Let bijv. op onnozele dingen als pannen aanbranden of zelfs alleen maar aanzetten. Als U steeds maar pan nen moet schuren zullen ze veel eerder slijten, zult U eerder nieuwe moeten kopen. Gebruik houten le pels om in pannen te roeren: min der slijtage aan pannen en de duur dere metalen lepels. Wees voor zichtig, zodat U zelden iets breekt. Plaats hiertoe alles zo overzichtelijk mogelijk, de dingen, die het meest nodig zijn dicht bij de hand. Mate riaal, dat niet zo dikwijls wordt ge bruikt, moet goed worden opgebor gen, eventueel ingevet als er kans bestaat, dat het gaat roesten. Wat het gebruik van levensmid delen betreft: bewaar ze op de juis te wijze, zodat II niet tot de ont dekking behoeft te komen, dat in pakken met havermout de muizen zijn gekropen en een heerlijk diner- tje (of ontbijt, wie zal het zeggen?) hebben aangericht of, dat klander aan het griesmeel, de macaroni en de vermicelli heeft gepeuzeld, waar door U genoodzaakt bent Uw voor raadje weg te doen. Wees brjv. ook zuinig by het schoonmaken van groenten eu aardappelen. U zult het misschien .vergezocht" vinden, maar wy heb ben nagegaan wat U weggooit bij zuinig én bij onzuinig aardappelen- schillen. Als U aardappelen onzui nig schoonmaakt verliest U 40%. Op 2 kg aardappelen is dat dus 800 g. Schilt U de aardappelen dun Hier hebt U dan het torentje van haar, waarmee de mannequins van Dior zo'n opzien baarden.' Niet dat ik iets tegen sport heb. Integendeel geloof ik best, dat het gezond kan zijn achter een voetbal aan te rennen of met een racket tegen een tennisbal te mep pen en van autorijden houd ik per soonlijk zelfs héél véél. Maar het zou misschien wel goed zijn ons eens te beraden over de inhoud van dat veel gebruikte woordje „sport"; te trachten het aan verschillende zijden een weinig af te bakenen. Men spreekt tegenwoordig over denksport en over schaaksport en ik zou wel 's willen weten of kla verjassen óók onder diezelfde cate gorie te rangschikken is. Het lykt me wat ver gezocht. Sport heeft voor mijn bescheiden gevoelens nog altijd iets met lichamelijke inspan ningen uit te staan. Wil dat dus zeggen dat iedere uiting van phy- sieke inspanning van de zijde van twee of meer partijen als sport valt te waarderen? Ook dat geloof ik weer niet. Ik ben namelijk zo zeldzaam ouderwets, ik schaam me het te erkennen, in verband met het woord sport óók aan het begrip sportiviteit te denken; welk begrip voor mijn aftandse inzichten weer iets te maken heeft met noblesse, ridderlijkheid, waardigheid, enfin ik weet niet hoe ik 't precies moet Vandaag stel ik U de poes voor. Ik weet niet of U dezelfde on stuimige liefde voor dit nobele dier koestert als ik, die sinds myn prille jeugd diverse poesen en ka ters heb bezeten. Doch dat ik niet dc enige ben, die een onmatige be wondering voor dit tijgerachtige en licht geciviliseerde beest bezit, kan afdoende uit het volgende blijken. In Parijs wordt dezer dagen dan een kattententoonstelling georgani seerd door de „Club des amis des chats". Deze club verheugt zich in het presidentschap van drie be roemde persoonlijkheden, te weten, Madame Colette, Madame Peyraud en Jean Cocteau. De opbrengst van de kattenexpositie komt ten goede aan een blindeninstituut. „Lc club des amis des chats" is vooral, zoals de naam het al aanduidt, een vrien denclub, waarvan zich de omvang in de artistieke en litteraire wereld van Parijs als een olievlek uitbreidt. En om goed te demonstreren hoe litterair-ar.tistiek;; .deze club getint is, wordt 'er tegelijkertijd een expo sitie gehouden van schilder- en beeldhouwkunst die op de poesen betrekking heeft: Foujita, Léo- non Fini, Cocteau tonen er hun werken, die geen van allen voor de poes zijn. en haalt U er zuinig de pitten uit, dan heeft U maar 400 g. afval per 2 kg en laten wij zeggen per dag. Dat is phn 3 cent alleen al uitge spaard door goed aardappelen schoonmaken. Alweer bijna ƒ11. per jaar. Voor groenten is deze be sparing zeker even groot. Reali seert u zicli, dat U hierdoor een aardig winter jurkje- voor Uw oud ste dochter kunt kopen? Dan is er nog Uw brandstofbe sparing. Of U op gas, electrische kookplaat of kolenfornuis kookt: wees zuinig! Laat niet de gasvlam om de pan heen spelen, zodat een groot deel van de warmte in de keuken verdwijnt en niet het ge recht ten goede komt. Vele huis vrouwen menen, dat groenten en aardappelen eerder gaar zijn als ze flink staan te stomen op een grote vlam. Dat is toch heus niet waar. Als ze eenmaal aan de kook zijn is het voldoende, dat ze zachtjes blij ven pruttelen en dit kan gemakke lijk op een kleine vlam. De tempe ratuur wordt toch niet hoger dan 100 gr. C. en dus wordt het ge recht toch niet eerder gaar. Kookt U op een electrische kookplaat, be nut dan de warmte, als de plaat nog warm is, voor afwaswater. Stook het kolenfornuis zuinig, zeef de kolen goed uit. Kook ook niet met zulke ontzaggelijke hoeveelhe- de water. Dat kost ook extra brandstof, terwijl gerchten in de helft water even vlug gaar zijn. On derhoud Uw kooktoestellen goed, laat ze regelmatig nazien, zodat het rendement hoog is. En zo probeerden wii IT met een kort overzicht, met enkele kleine tips, te laten zien hoe veel kunt sparen door economisch „huis te houden". Denk niet, dat het meevalt op deze kleine dingen uit te sparen. Het vraagt immers een voortdurend opletten en een steeds nauwgezet werken van de huis vrouw en dit is misschien wel ge makkelijk voor één dag, voor één week. maar om dit jaar in jaar uit vol te houdenwij nemen onze hoed af voor de huisvrouwen, die dat kunnen. En toch is dit nodig, immersvele kleintjes maken één groot! A. v. D. Korter dan lang anno 1949. De club geeft ook een tijdschrift uit, getiteld „Le chat beauté". Het blad staat vol verhalen en tekenin gen, waarbij mijnheer de kater of mevrouw Poes beurteling de rol van held of heldin vervullen. Gere nommeerd reproductieve katers worden in de advertentie-kolom on de volgende wyze aangeprezen. „Brutus, Napo léon en Pascha-Nour de Madoura ontvangen gaarne jeugdige poesen voor surprise-partij." „Turk. Alles in het nette; goede ontvangst." Dan leest men ook nog tot zijn ver genoegde verbazing „Iglaoui II, de leeftijd telt niet, maar de erva ringIglaoui II telt dan ook reeds 17 jaren. Ondanks deze hoge leeftijd, legt deze fatale mannelijke schoonheid beslag op alle erediplo ma's en medailles die door katten- experts worden uitgereikt. Hij blijft een zeer gezochte kater. De vrienden der katten bezitten ook een koning, waarop ze uiter mate trots zijn. Zij naam is Karoun. Het is een prachtige, Perzische kat, 5 jaar oud, met goudkleurige ogen. Hij heeft al een veeltallig nakome lingschap, en is (in het bijzonder) de papa van de illustre Xérès de Guermantes, waarvan Jean Cocteau de eigenaar is. U heeft waarschyn- lijk wel de film „La belle et la béte" gezien. Voor het monster heeft Xérès Cocteau als model ge diend. Papa Karoun schijnt, volgens zijn eigenaresse, madame Peyraud, een uitzonderlijk begaafd dier te zijn. Hy speelt piano, zingt, weent en opent de deuren door op de knop te springen. Hij gaat ook veel op reis en maakt elke ochtend, onder escorte, een wandelingetje in het park. Helaas is er een zware scha duw op het leven van Karoun ge vallen. Sinds een jaar is hy geen onbedreigd heer en meester meer in het appartement van Madame en Monsieur Peyraud. Madame had namelijk nog een ander fraai Per zisch exemplaar geadopteerd Utrecht de la Traginiêre geheten (internationale kampioen). Karoun en Utrecht zyn twee heren en zy kunnen elkanders aanwezigheid ab soluut niet verdragen. Gelukkig be zit Madame Peyraud een groot ap partement. Beide katex-s leven zo streng gesépareerd in een eigen living-room. Desondanks vond op een dag de ontnxoetixxg plaats. Ma dame Peyraud kwam de salon bin- ïxen met Karoun in haar armen, terwijl daar Monsieur Peyraud juist met Utrecht op zijn schoot zat. Woedend over deze aaru-aixding der souvereiniteit (ieder der beide die ren dacht de exxige dierlijke inwo ner van het appartement te zyn), waren de reacties niettemin ver schillend. Karoun sloeg zijn poten om de hals van zijn meesteres en gaf een demonstratie van tederheid ten beste (wat hij anders nooit deed). Utrecht de la Traginiêre, dit aanschouwende, dol van jalouzie en wanhoop, huilde gedurende een half uur echte tranen. Dit beweren ten minste zijn meesters. Op de aanstaande tentoonstel ling krijgt Koning Karoun de ere plaats. Hij doet niet mee aan het concoux-s. maar bew'oont een fraaie kooi, in welks nabijheid een spaar pot is geplaatst. De verzamelde penniixgen zullen ten goede komen aan de ongelukkige dakloze poezen van Parijs, wat een aardige ge dachte is. zeggen, maar misschien voelt u 't toch wel net zo aan als ik. Een der naargeestigste en grofste uitingen van sport (die volgens mijn bescheiden opinie eigenlijk vloekt met de inhoud van het woord) dreigt momenteel Parijs in zijn bap te slaan. En in liet bijzon der dan ixog de vx-ouwelyke helft van de Franse hoofdstad. Door de vermogende Parisiennes uit het deftige Auteuil en de eenvoudige Midinettes van de Butte Chaumont wordt deze sport kortweg Catch genoemd. Een afkorting van Catch as catch can, welke naam zoveel inhoudt als „sla maar waar je ra ken kan." Als ik het zeggen mag: een tamelijk bestiale manifestatie Êen paar dagen geleden had ik het twijfelachtige genoegen in een der grootste zalen van Parijs zo'n spox-tspektakel, zo'n festival van de bx-uutste kracht, bij te mogen wonen. Een kennis die me eex-st verteld had dat elke Parijse vrouw voor haar geestelijke of nxondaine standing verplicht was zo'n wed- sti'ijd tenminste één keer by te wo nen, had me overgehaald en toen meegenomen. En daar zat ik dan. De zaal was grotendeels gevuld nxet keurig nette dames. Hoedjes met voiletjes. Zwarte mantelpakjes. Nylonhandschoentjes. Allen netjes op rijen; gesprekken voerend zon der een enkel onvertogen woord. Over hoedjes met voiletjes. Mantel pakjes. Nylonhandschoentjes. Er was geen woord op af te dingen. Om kort te gaan: een keurig-nette zaal, hoogstbeschaafd en tiré quatre épingles. Maar toen kwamen er twee on beschrijflijk dikke mannen, ik durf wel zeggen: kerels, het plateau op dc ring binnen, zoals dat schijnt te heten en toen had je tevens de poppetjes aan het dansen. Of beter: aan het springen, het stam pen en het schreeuwen. Wèg net heid. Maar het zou nóg een graadje erger worden op 't moment dat de heren in actie tx-adenEn dat gebeurde. Toen de scheidsrechter op een fluitje had geblazen gingen beide corpulenties elkaar te lijf. Er werd geslagen en gestompt, ge trapt en gepord, gebonkt en gebe ten, beentje gelicht en muilpeei-tjes gegeven tot dat dit schoon en man nelijk gevecht met een doffe smak besloten werdéén der beide heren was blijvend togen de vloer ge- di-eund. In de zaal ging het inmiddels nauwelijks minder warm toe dan op de planken. Met vcx'bazing sloeg ik al die opgewonden en vertrokken zy het gepoeierde en geschmink te gelaten gade. Wilde lu'eten doox'khefdcn dc zaal. roen een der sportsmen een Italiaan met een heel laag vooi'- hoofd en eexx ingestompte neus zyn collega oen Engelsman, die je dat zo niet aanzag murw had geslagen, zag het er lelijk voor hem uit. Maar medelijden kon ik toch niet ïxiet hem hebben. Ook die Engelsman trok me weinig aan. Hij was peenharig blond en had ogen als oen vis dxe op het droge zyn levenseinde wacht. Zijn oren had den de omvang' van een handpalm en waren bovendien nog vuurrood gekleurd. Zijn tandeix leken dornino- steixen. Van tijd tot tijd hoox'de je ze in de zaal over elkander knar- sen, een geluid waar ik nooit tegen heb gekund. Beslist géén nxan die het warme water uitgevonden had. Trots dat onvoordelig uiterlijk schenen de Pax*ijse dames toch ver rukt over hem te zijn. Iemand in een zware bontjas, een paar stoelen van me af, had al maar apenootjes zitten te pellen. Doch met die be zigheid hield ze op, toen dc Brit in eexx gevaarlijk parket geraakte. Hup Billy, brulde ze, sla hem op dat dikke hoofd Maar toen werd de machtige be zitter van dat dikke hoofd echt nijdig. Met één heftige armslag werd Billy tegen de grond geveld. Ik dacht dat de stellage het zou begeven. De zaal stond toen op ach terste benen. Ik begrijp nu nóg niet, dat niet alle banken tot splinters zijn getrapt en vooral, dat ik er pei'soonüjk het loodje niet by gelegd heb, want op myn ry bleken natuurlyk juist weer de fanatiekste dames te zitten. Bloemen en zakjes met bonbons werden uit alle hoe ken van de zaal naar het podium geworpen. De verliezer werd sma delijk gehoond, ofschoon hy van pyn te kreunen lag. Sport heet dat dus Toen ik me eindelijk zonder al te Fluweel is dit jaar de grote mode. Ook voor de avond. En daarom deze zwarte creatie, die weliswaar strapless oftewel zonder schouder bandjes is, maar nochtans vrij de cent! De sjaal van zwarte tulle is minstens zo kostelijk als een stola van het kostbaarste bont. Je kunt er van alles mee doen. Dat ziet U aan deze dame, die met onnavolgbaar gracieus gebaar de slippen in haar spitse vingers houdt. Zwarte tulle „doet" het altijd. Over het hoofd of rond de schouders. Het tvekl herin neringen aan Mariene Dietrich en soortgelijke mysterieuse vrouwen. Maar het- is ook best iets voor U- Tenminste, als IJ niet piepjong meer bent. En dan als fleurige noot op al dat zwart een frisse corsage. De, handschoenen zijn een vondst. Niet zwart, maar wit. Het lijkt vrij on schuldig, maar ivaarschijnlijk is dat nu juist het toppunt van raffine- ment! Caramelvla •li liter melk. 40 g (4 eetlepels) custardpoeder, 75 g (5 eetlepels) sui ker. zout, (koffie-extract). Het custardpoeder aanmengen met 2 eetlepels suiker en een weinig melk. In een koekenpan 3 eetlepels suiker langzaam verhitten tot een lichtbruine stroop (caramel) is ont staan. Liefst niet in de smeltende suiker roeren, maar deze af en toe omschudden. Van het vuur af een scheutje water bij de hete caramel schenken en de vloeistof zachtjes laten doorkoken tot alle caramel is opgelost. De x-est van de melk aan de kook brengen met een snufje zout. De carameloplossing bij de melk voegen. De earamelmelk bin den met het aangemengde custard poeder en even laten doox-koken. Wanneer de vla wat te licht van kleur is, er een weinig koffie-extract aan toevoegen. De vla onder af en toe roeren laten afkoelen en óver schenken in een vlaschaal. Desgewenst de caramelvla versie ren met schuimpjes of bex-gjes stijf geklopt eiwit, vermengd met wat suiker. kennelijk lichamelijk letsel naar buiten had gewerkt, kocht ik op straat een krant. Met vingerdikke letters stond in het hoofdartikel, dat de heren Truman en Mac- Arthur besloten hadden de bescha ving tot het bittere einde te ver dedigen Tf leine meisjes zijn soms echte vrouwtjes-in-de-dop. Neem nu bijvoorbeeld het kind Lilibeth. Die heeft zo haar eigen ideeën over haar kleren. Dat kan erg lastig zijn, voor al 's morgens, als de klok tot haas ten maant. Dan pleegt ze op het laatste moment tot de ontdekking te komen dat haar jurk niet kleurt bij haar strik of haar truitje niet bij haar sokken. En koppig dat dat kind Als elke rechtgeaarde vrouw heeft ook zij een lievelingsstuk in haar garderobe. Het is een lichtblauw truitje, bleek van het vele wassen. Vanmorgen was het vuil en daar had je het conflict, levensgroot. Als ik deze niet aan mag, wat moet ik dan", pruilde ze met een verongelijkt gezicht. „Dan doe je je donkerblauwe aan" sprak ik, toen nog opgewekt. „Ja maar. die vind ik niets leuk, want die kleurt niet zo mooi bij mijn overgooier. En toen op eens onrede lijk: „Ik heb ook niets om aan te trekken!" Dat is een overbekend refrein en in haar geval aan de hand van de feiten vrij gemakkelijk te ontzenu wen. Maar je moet nu eenmaal nooit met kinderen in' discussie treden. En dus deed ik er het zwijgen toe. Waarop de kleine Lilibeth naar kaar kast stevende en uit een stapel kle ren van ettelijke jaren her zeer doel bewust een geruit rokje uisfe. „Dit past precies b\j mijn donker blauwe trui", meende ze eigenge reid. „Dit wil ik aan". En even later stapte ze zielsvergenoegd de deur uit. Met twee afzakkende schouderbanden en een rokzoom die ver boven haar knietjes danste. Maar de kleurcombinatie was erg geslaagd. En dat vergoedt veel! VROUWENPAGINA van Zaterdag 4 Nov. 1950 65ste Jaargang No. 19697

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 9