Gravestenenbrug in gebruik genomen JAGT - KI.Houtstr. 105-Tel. 14448 Ook met Speculaas is Met amandelen 250 gram 49 c FRIS, KELLER en MACDONALD VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR notuuc^A LcMalcm Amsterdamse Beurs Kort en Bondig J Vrijdag 10 November 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant De opening van de Gravestenenbrug was voor de winkeliersvereniging „Spaarnwou- derstraat" aanleiding extra voor de dag te komen. Het bestuur heeft een wedstrijd uitgeschreven, gisteravond kon er in de straat gedanst worden en Zaterdag is er muziek te horen. De bewoners van deze straat en omge ving verheugen zich bijzonder over het feit; dat de brug weer in gebruik is, doch ook die uit de Amsterdamse buurt, omdat zjj thans niet meer een omweg behoeven te maken als zij van het centrum komen of er heen gaan. De feestelijkheden zijn Donderdagmid dag ingezet met het doorknippen van een lint door de echtgenote van de burge meester mevrouw Cremers. Genodigden kwamen aan de zijde nabij de Bakenessergracht bijeen en in de omgeving van de brug hadden zich velen opgesteld die .door luidsprekers in de ge legenheid waren een toespraak van de burgemeester aan te horen. Deze zeirie, dat de plaats bij de. brug historische grond is. In de veertiende eeuw heeft er een toren gestaan, waar de zaken van het hef fen van tol van passerende schepen in het Spaarne werden geregeld. Later is daar Burgemeester mr. P. F. O. M. Cremers :ijn echtgenote en de wethouders van Haarlem komen gezamenlijk, voor het eerst over de brug". een brug geopend en blijkens kaarten nioet de eerste er reeds in de vijftiende eeuw hebben gestaan. Waarschijnlijk wordt thans de vijfde Gravestenenbrug geopend en het is niet uitgesloten, dat ook ambts voorgangers van de burgemeester naar het Spaarne zijn getrokken, om de brug te openen. Uit afbeeldingen blijkt, dat er enkele ophaalbruggen geweest zijn. Ook thans is een ophaalbrug gemaakt, welke past in de omgeving. Spreker herinnerde er aan, dat in het begin van de vorige eeuw het verkeer zodanig toenam, dat de brug vernieuwd moest worden. De vorige brug dateert van 1863 en de kosten van de bouw bedroegen 22.000. De burgemeester merkte op, dat de doorgahg van de brug in het begin van déze èèüw te smal werd voor het scheep- ADVERTENTIE Uitvoering: 150 cc JLO Luchtgekoelde motor, Oliebadkast, Boschver lichting en ontsteking Nil op zeer korte termijn leverb. J. DE GRAAF, Kleverparkweg 2 HAARLEM TELEFOON 11757 Zangkoor „De Nachtegalen" treedt op ten bate der t.b.c.-bestrijding Het zangkoor „De Nachtegalen" geeft zijn jaarlijkse uitvoering ten bate der tuber- culose-bestrijcüng (thans reeds voor de zes tiende keer) 'in de Gemeentelijke Concert zaal te Haarlem op Woensdavond 15 No vember. Opgevoerd wordt „De twaalf maanden van het jaar", samengesteld door en onder leiding van Cis Kammeijer. Meer dan hon derd meisjes en jongens, waaronder veer tien solisten werken aan deze uitvoering mee. Het koor wordt aan de vleugel bege leid door Mia Kampmeijer. ADVERTENTIE Voor Uw kleuter Witte wollen SLOBBROEK van 1 tot 3 jaar ƒ15,50 14.50 ƒ5.75 UJeehif VOOR DE BABy ANEGANG 46 Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM. 9 November 1950 ONDERTROUWD: 9 Nov., R. Dodeman en G. M. Reus. GEHUWD: 9 Nov., J. Meijs en C. J. M. Portegies; P. J. W. van Maris en A. M. G. Slebe BEVALLEN van een zoon: 7 Nov., P. J. BoerStol; 8 Nov., M. RokxHaakmeester; J. M. HoogvorstBeck; J. H. Stolwijk Vonk; 9 Nov., H. G. van DuinFockens. BEVALLEN van een dochter: 7 Nov-., C. H. M. Molenkampde Feber; 8 Nov., R. Kragt —Blok; A. J. NoletTervoort; M. M. Mar- chandHorn: G. PresburgBlauw; M. C. TimmerAavnink; 9 Nov.. J. C. T. van der MejjKcesen. OVERLEDEN: 6 Nov., A. van der Vaart de Vries, 69 j., Papentorenvest; 7 Nov., S. L. Bonting, 53 j„ van Raephorststraat; P. Rui ter, 15 m., Cremerplein. vaartverkeer en dat in 1916 een Noors schip, varende van Delfzijl naar Rotter dam, vastliep bij de Gavestenenbrug. Ten slotte besprak mr. Cremers nog met welke moeilijkheden het gemeentebestuur te kampen heeft gehad, om de in de oorlogs jaren vervallen brug te vervangen. Dat zij gereed is gekomen is voor een belangrijk deel te danken aan de activiteit van de winkeliersvereniging „Spaarnwouderstraaf' De burgemeester sprak de wens uit. dat duizenden van de nieuwe brug gebruik zullen maken. Burgemeester Cremers. die vevgezeld was van zijn echtgenote, en de genodigden liepen daarna over de brug. Voorafgegaan door de kapel van de Haarlemse politie werd door de Spaarnwouderstraat gewan deld. Het bestuur der winkeliersvereniging bood de gasten een thee aan. Tijdens de bijeenkomst heeft de heer J. C. Laan dank gebracht aan het gemeentebestuur, aan Openbare Werken en de aannemer en deed mededelingen op welke wijze de leden uiting willen geven aan hun vreug de, dat de Gravestenenbrug weer geopend ADVERTENTIE GEEN BETER ST. NICOLAAS-CADEAU dan een v.d. VLERK's FOTO KLEINE HOUTSTRAAT 112 Tegen kellner een jaar geëist wegens diefstal De Zandvoortse kellner C. P. had zich Donderdagmiddag voor de Haarlemse rechtbank te verantwoorden voor diefstal van twee motorfietsen en een electrische boormachine. De eerste misstap gaf hij grif toe, maar de diefstal van de boormachine bleef hij halsstarrig ontkennen. Twee ge tuigen bleven er echter bij dat P. op zekere dag de bewuste machine bij hun beneden buren had afgegeven en enkele dagen latei- was komen opdagen om over de verkoop ervan te onderhandelen. Voor f 45 werd de machine tenslotte het bezit van een der ge tuigen. Verdachte bleef echter beweren dat hij de machine noch gestolen noch aan ge tuige had verkocht. Een deskundige gaf als zijn oordeel te kennen dat P. debiel was en dat zijn ver standelijke vermogens niet boven die van een negenjarig kind uitgingen. Het ontken nen van de tweede diefstal kon hij echter niet in verband brengen met verdachtes debiliteit. De officier zei in zijn requisitoir van mening te zijn dat P. vroeger ook al een grote deugniet was geweest. Verdachte noemde hij een verwende jongen die nooit op eigen benen heeft kunnen staan. Reke ning houdend met de verminderde toere keningsvatbaarheid eiste hij één jaar met aftrek en ter beschikking stelling van de regering. De raadsman schilderde dè ongunstige omstandigheden waarin verdachte geleefd had en vroeg daarom een voorwaardelijke ter beschikking stelling van de regering. In het tweede geval meende hij vrijspraak te moeten vragen, daar het niet uitgesloten was dat de getuigen zich in de persoon van P. vergissen. Uitspraak op 23 November.. ten speeltuin voor Haarlem-Centrum Dat er behoefte gebleken is aan een speeltuin voor' Haarlem-Centrum blijkt wel u^t het feit dat 500 gezinshoofden de actie van de buurtvereniging „Vooruit", die ijvert voor de oprichting vanzo'n speeltuin, met hun handtekening hebben gesteund. Er wordt a.s. Dinsdagavond een ver gadering in de H.K.B. in de Tempeliers straat gehouden om te komen tot oprich ting van een afzonderlijke speeltuinver eniging. Sint Nicolaas komt De Kleine Houtstraatvereniging Noord zijde heeft een St. Nicolaas-actie voorbe reid. St. Nicolaas komt morgen, Zaterdagmid dag, 2.30 uur per boot aan de Turfmarkt aan, waarna hij in een open rijtuig een tocht door de stad maakt. ADVERTENTIE FRIESE KLOKKEN Engelse Tafelklokken ƒ250. Veilingen De uitslag van -de verkoping, Donderdag middag in het Notarishuis te Haarlem gehou den is: Lange Annastraat 31 a. b, c, Haarlem f400. K. Jongert. Boerensteeg voorm. nos. 2, 4, 6, Haarlem f825, C. Rose. Sophiaplein 16 en 18, Haarlem f3330, H. I. v. Goor qq. Grond tussen Ravensteeg en Bannesteeg, Haarlem f625, H. W. Vrolijk qq.; Oranje straat 176, Haarlem f2760, A. v. d. Putten qq. Tulpenstraat 27 b en 27 c, Haarlem f 2185, P. Schipper qq. Tuinlaantje 18 zw. en rd, Haarlem f6400, W. F. Kroese. Tuinlaantje 16 zw. en rd, Haarlem f 6600, P. Smit qq. Tuinlaantje 14 zw. en rd, Haarlem f6200, C. Keur. Rozenstraat 63, Haarlem f8700, J. W. Th. Fibbe qq. Kleine Houtstraat 78, Haarlem, niet ge veild. Saenredamstraat 37 zw. en rd, Haarlem f5210, J. F. Kampes. Gen. Bothastraat 55. Haarlem f3420, D. J. van Rijn qq. Vijverweg 37, Bloemendaal (opgehouden) 25.000. Gen. de Wetstraat 45, 47, 49, 51 en 53 Haarlem f 14.590, J. Benard. Timorstraat 135, Haarlem f3405, A. v. d. Putten qq. Nic. Beetstraat 3 zw. en rd, Haarlem f 5700, J. F. Kampes qq. Haarlemmerliedestraat 44, 46 en 48 zw. en rd, Haarlem f 10.105, P. Geukers. Vredenhofslraat 15, Haarlem, f8010, M. A. v. Beers qq. Caninefaienstraat 8, 14 en 16. Haarlem 17.755, F. J. J. Fijen. Dr. D. Bakkerlaan 34, Bloemendaal (op gehouden) f 27.200. Gasthuissingel 8 zw. en rd, Haarlem 15.500, M. van Dijk qq. Raafstraat 18. Haarlem f6100, N. N. Rechthuisstraat 52, Haarlem f 8205. H. M. Sanders qq. Lourens Costerstraat 21, Haarlem f4750, S, L. Mok qq. ADVERTENTIE voordeliger! „Tien kleine negertjes" De R.K. toneelvereniging Ludamus heeft gisteravond in dc Haarlemse Schouwburg een voor amateurs verrassend goede, al thans vlotte opvoering van de merkwaar dige thriller ..Tien kleine negertjes" door Agatha Christie gegeven. Dit stuk is hier na de oorlog al zo vaak vertoond, eerst door beroepsgezelschappen en sinds kort ook door dilettanten, dat ik mij wel ont slagen mag achten van de plicht om de inhoud van deze griezelige parafrase van een bekend kinderliedje hier nogmaals na le vertellen. De schrijfster heeft haar stof handig uitgewerkt, met een steeds sterkere climax in de achtereenvolgende bedrijven doordat de van buiten komende sensatie geleidelijk en op geraffineerde wijze plaats maakt voor psychologische en tenslotte pathologische verwikkelingen. Daarbij tekende zij de personen, uiteraard opper vlakkige typeringen, slechts gehoorzamend aan schematische bedoelingen, met een toereikende dosis verkwikkende humor om de toeschouwers gelegenheid te gunnen zich telkens even met een lach uit de spanning te bevrijden. Regisseur Jan Kraakman is er in ge slaagd zowel de mise-en-scène als de dialoogvorming levendig en doeltreffend te maken. Soms evenwel, vooral in het begin, stoorde bij de zinsvorming een al te nadrukkelijke accentverlening ten koste van de natuurlijke toon. Speciaal Kinny van Moorselaar leed aan dit euvel, al moet hier onmiddellijk aan worden toegevoegd dat zij een charmante versterking van het ensemble betekent en dat haar onmisken bare talent (dat bleek uit haar vertolking van de rol van de secretaresse) ons in de naaste toekomst stellig lot onverdeelde bewondering zal verleiden. Het is ondoenlijk, te minder daar ik slechts een gedeelte van de voorstelling heb kunnen bijwonen, om alle prestaties aan een critïsch oordeel te onderwerpen. In ieder geval mag worden vastgesteld dat door zorgvuldig afgestemde verschillen in dictie en voorkomen de eigenaardigheden der uiteenlopende personen goed tot hun recht kwamen. Bewondering verdienden vooral Dick Stevens als de réchter en Wim de Ree als de tot Amerikaan vermomde particuliere detective. Minder gelukkig waren de zenuwspecialist eri de butler. Maar het geheel verdiende veel waarde ring en de donateurs lieten het dan ook niet aan bijval ontbreken. In het begin van de avond werd mede gedeeld dat in het vervolg de om zijn liefde voor het toneel geprezen pater Bayer, ook bekend als de dichter Jacques Benoit, als moderator zal fungeren. Deze beloofde in een korte toespraaje alles te doen wat in zijn vermogen ligt om de vereniging tot steeds grotere en rijkere bloei te hel pen brengen. DAVID KONING. In Enschede zijn twee mannen aange houden, die bekend hebben de laatste tijd meer dan twintig inbraken in Twente ge pleegd te hebben, Een deel der gestplén goederen hadden zij in Duitsland aan de man. gebracht. ADVERTENTIE Geluidsinstallaties Telefooninstallaties Omroepinstallaties ZIJLSTRAAT 56 - TEL. 11828 „Telefoon voor meneer'7 De toneel- en reciteerclub „Jan van Beers (1898)" heeft Woensdagavond op het jaarfeest van „Dennenheuvel" (vereniging tot verpleging van hoofdarbeiders in her stellingsoorden en sanatoria) in hotel „De Leeuwerik" een opvoering gegeven van „Telefoon voor meneer", een pretentieloos maar vlot geschreven blijspelletje van Wim Dumont, dat met zijn frisse tekst en zijn vele aardige vondsten de weinige oorspron kelijkheid van de intrige ruimschoots compenseert. Regisseur Erris Nieüwkerk vertolkte zelf met veel verve de rol van de uitgever Brouwer, wiens verzwegen dochter uit zijn eerste huwelijk de bron van alle verwikkelingen met zijn tweede vrouw wordt. De overige typeringen, en vooral die van de verzuurde oude vrijster-secre taresse en de kostelijke karikaturen van de jongste bediende, de rondborstige werk ster en het huishoud-genie Peter Ham (overigens een vrij klakkeloze imitatie van Clifton Webbs' mr. Belvedere uit de film „Meneer de gouvernante" oogstten terecht menig persoonlijk succesje. Het orkestje „De Kruidnoten" vulde met aardige enlre-acte-muziek de pauzes tussen de bedrijven van deze grappige klucht dei- vergissingen. ADVERTENTIE AMSTERD. RIJTUIG MAATSCH. NA 15 NOV .WAARDELOOSr „Door zang vriendschap" met oratorium van Brahms De Haarlemse Christelijke zangvereni ging ..Door zang vriendschap" heeft zich definitief ingesteld op het uitvoeren van oratoria. Dal is zo per ongeluk begonnen met een mislukt jubileumconcert en na dien, toen een nieuwe dirigent (Simon C. Jansen) de leiding van het koor had over genomen, hardnekkig voortgezet. Gelukkig met meer succes! Maar men houdt toch wel eens zijn hart vast als men verneemt wat zo'n vereniging onder zo'n jonge diri gent allemaal aandurft. Ditmaal waagde men zich aan een van de gevaarlijkste wer ken van het standaard-répertoire, namelijk aan „Ein Deutsches Requiem" van Brahms. De koortechnische schrijfwijze van Brahms is al niet zo gemakkelijk, maar dc grootste moeilijkheden doemen pas op als het er op aankomt de geest van deze diep zinnige en gevoelige muziek tot uitdrukking te brengen, ze te kleuren en te doen leven in de warmhartige sfeer van zijn lyrisch temperament. Waarschijnlijk heeft men het veeleisende van de onderneming, toen men er aan begon, niet ingezien; maar uit eindelijk schijnt de dirigent toch tot het inzicht te zijn gekomen, dat hij wel wat hoog gegrepen had. Want nu zag hij zich genoodzaakt enige coupures te maken, waardoor zelfs een der belangrijkste delen (de grote fuga „Herr, du bist würdig") uit elkaar gerukt werd, hetgeen een niet goed te praten artistieke fout is. Verder heeft het koor zich technisch aardig weten te redden. Simon C. Jansen is muzikant genoeg om de zaak bij elkaar le houden en ongelukken te voorkomen. De tenorvleugel wist zich zelfs nu en dan gunstig te onderscheiden. Maar ik kan niet zeggen dat de uitkering als geheel het werk van Brahms waardig was: daar is men muzikaal en wat klankvorming betreft niet aan toe. Aan de medewerking van Hei-man Schey, als bas-solist, heeft het niet gelegen. In zijn nobele stem trilde de innig heid en het aangrijpende van Brahms' mu ziek. Onbeduidend echter was het zingen van de sopraan-soliste Marjo Ingen Soet. Men late deze zangeres maar bij haar opera-répertoire; zij heeft geen stem om in het oratoria-genre te voldoen. Na de pauze kon men volop genieten van het voldragen en welbegrepen zingen van Herman Schey, in de solo-cantate van Bach „Ich will den Kreuzstab gerne tragen". Nu kwam de wijding als vanzelf, ook in het orchestrale deel, verzorgd door de H.O.V. en het orgel, correct besDeeld en met smaak geregistreerd door Meindert Boekei. Ook het slotkoraal van het koor maakte veel indruk. Wij weten niet wat de verdere plannen zijn van de C.O.V. „Door zang vriendschap" maar wij willen hopen dat zij zich ernstig zal beraden op haar mogelijkheden, zodat zij technisch en artistiek normaal kan uit groeien. JOS. DE KLERK. ADVERTENTIE VULPEN ló 6e£&i' „Het probleem Duitsland" Op een kaderbijeenkomst van de N.V.V.- bestuurdersbond in het wijkgebouw van de Nederlands Hervormde Gemeente aan de Gedempte Oude Gracht heeft de heer Alfred Mozer gisteravond een inleiding ge houden over „Het probleem Duitsland". De spreker zei, dat het naiëf zou zijn om de ogen te sluiten voor de ontwikkeling in Duitsland, want de spanningen die daar heersen, beroeren ons ook. De fase van haat is voorbij en zij heeft plaats gemaakt voor de fase van onverschilligheid. Maar ook die zullen wij moeten overwinnen, want het zou kinderlijk zijn om te veronder stellen dat wij een duurzaam welvaarts peil en een duurzame vrede kunnen orga niseren binnen de nationale grenzen. U De heer Mozer verdeelde de Duitse vraagstukken in drie groepen: de mate riële problemen, de sociale verschuiving en de psychologische vraagstukken. Wat de materiële problemen betreft, stipte hij aan, dat er in Duitsland nog steeds een tekort is van vijf millioen huizen, dat wil zeggen twee en een half maal zoveel huizen als er in geheel Nederland staan. Van de 92 grote steden in West-Duitsland zijn alle op twee na voor meer dan 45% verwoest. De voedselschaarste is weliswaar voorbij, maar er nog steeds een groot deel van de bevolking dat onder zeer ge brekkige omstandigheden leeft, door haar gebrek aan koopkracht. Wat de sociale verschuiving aangaat, memoreerde hij dat er in West-Duitsland 15 millioen paupers zijn, namelijk vluch telingen en mensen die bij bombardemen ten alles verloren hebben. De normale maatschappelijke structuur van een mid denmoot die het niet bijzonder goed en niet bijzonder slecht heeft bestaat niet meer. Er bestaan slechts een bezittende klasse, waartoe zonderling genoeg vele ar beiders behoren, en een klasse die letter lijk niets meer heeft. Immers, wanneer men bedenkt dat er nog steeds barakken en fabriekshallen zijn, waarin 250 tot 300 mensen samenleven, dat er op de vijf vluchtelingen één een deken, op de 20 één een bed en op de 80 één wat keukengerei bezit, dan is een arbeider, die een een voudige inboedel heeft, zonder twijfel een „bezitter". En 'de tegenstelling tussen die twee klassen is bijzonder scherp. Een ander verschijnsel dat hierbij genoemd moet worden is het schrikbarende vrouwenover schot, vooral in de leeftijdsgroep van twintig tot dertig jaar. In deze groep in West-Bcrlijn zijn er 19 vrouwen op 4 man- men. De vrouwen werken dan ook in alle beroepen. Zeventigduizend van de hon derdduizend bouwvakarbeiders in West- Berlijn zijn vrouwen. De psychologische problemen zijn niet de eenvoudigste, aldus de heer Mozer. Men moet echter bedenken, dat wanneer een Duitser (ten onrechte) zegt: „Ik was geen nazi", dan spreekt er al een soort schuld besef uit. De Duitsers hebben misschien niet de moed om dat schuldbesef ook eer lijk te uiten, maar per slot heeft het land nauwelijks een democratische traditie. Die houding treft men bij alle politieke en religieuze groepen aan. Men kan de Duitsers eigenlijk slechts indelen in drie leeftijdsgroepen. De mensen boven 50 jaar, die nog aanknopingspunten hebben uit de voor-Hitlerse periode, de groep van 30 50 jaar, waar vrijwel niets meer mee te beginnen is en de jeugd, die in 1946 haar ideaal ineen zag storten, zich bedrogen voelde en nu zeer sceptisch, zeer kritisch en zeer terughoudend is geworden. Juist daarom is zij echter de enige groep, waarop men zijn hoop mag bouwen. Zij zal zich niet meer door demagogie laten meeslepen en verlangt dat daden met woorden in overeenstemming zijn. Nadat er over de belangwekkende in leiding gediscussieerd was, werden er films vertoond over de Marshall-hulp. Wijkraden worden binnen kort geïnstalleerd Naar wij vernemen zullen de wijkraden voor Haarlem-Noord cn Spaarndani tegen het einde van deze maand door de burge meester namens het gemeentebestuur wor den geïnstalleerd. De installatie zal in de betrokken stads delen zelf geschieden, voor Haarlem- Noord boven de Jan Gijzenkade waar schijnlijk in de J. P. Coenschool en voor Spaarndam in het Jeugdhuis. Verzekeringsagent pleegde geen verduistering Dezer dagen deelden wij mee, dat een Haarlemse verzekeringsagent op verzoek van de politie van Hoorn was aangehou den, verdacht van verduistering van 4000.Uit het onderzoek is echter ge bleken, dat het hier een civiele vordering betrof en dat er \an een misdrijf geen sprake was. Er zal geen vervolging worden ingesteld. Heemstede BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: H. A. Osendarp en H. Kloos: J. Hooreman en C. Koolbergen; J. G J. Lauwers en I. M. M. Vogel. GETROUWD: H. J. G. Zegwaart en A. J. M. Luiten: P. Ruifrok en I. Tempelman. GEBOREN: Alein René Leon. z. van M. Miellet en C. C. J. Vrins; Albert Hendrikus, z. van G- W. v. Asperen en W. L. v. Rooij; Rosa Johanna, d. van H. C. Kramer cn M. Redeker: Margaretha Maria. d. van C. J. v. d. Weiden en C. J. v. d. Peet: Johannes Bar- tholomeus Maria. z. van J. Ch. H. M. Jansen cn A. M. de Reus: Cornells Johannes, z. van J. J. Breure en H M. Cieluch; Margaretha Elisabeth, d. van J. L. Turenhout en A. M. van Zeist; Johannes Maria, z. van A. M. Vork en A. Schoone. OVERLDEN: H. C. Mulder. 75 j.; Wed. M. C. de Clercqvan Scherpenberg, 94 j.; C. van HeijningenBaarbé. 67 j.; Wed. Ch. W. Slobbede Rooij. 86 j.: Mej. A. C M. Hors ten. 76 j.: Wed. J. L. Rar.doeDe Hesselle, 71 j.; H. Ch. Lefering. 58 j.; F. J. Hoogkamer. 72 j.; G. Veldheer, 93 j. Bloemendaal Raad komt Donderdag bijeen Donderdagmiddag komt de gemeenteraad van Bloemendaal in openbare vergadering bijeen. In Mei besloot de gemeenteraad tot aan koop van de buitenplaats „Bloemenheuvel" voor raadhuis en raadhuisbouw. De eige naars van deze buitenplaats hebben de wens te kennen gegeven om nog een ruil van grond aan te gaan, teneinde tussen de overturn van „Bloemenheuvel" en de teel grond ten Noorden van de vijver aldaar, te komen tot een eigendoms-begrenzing, welke zich beter dan de bestaande aanpast aan de gesteldheid van het terrein. B. en W. stellen de gemeenteraad voor een ruiling van grond aan te gaan. Voorgesteld wordt tot aankoop van een strook grond nabij het Kerkplein (eigen dom van de heren A. Cassee en G. Tit) wegens de bouw van woningen aan de Donkerelaan. B. en W. stellen de gemeenteraad voor afwijzend te beschikken op het verzoek van mr. A. W. Luikinga namens W. van der Prijt tegen het besluit van B. en W„ waar bij vergunning is geweigerd voor drie op stallen op een terrein nabij Vogelenzang. 1-Iet betreft hier de panden welke op last van het gemeentebestuur zijn afgebroken. ADVERTENTIE ALKALI VRIJ SCHEEPVAART Aldcramin. 8 v. Pointe Noire te Matadl. Averdiik. 8 v. New York te Boston. Alblasserdijk, 8 v. Tampico n. New Orleans. Aludra, 9 te Buenos Aires. Arendskerk. 8 te Adelaide. Aagtedijk, 8 600 m. W. Scillies, Aklcrumdijk, pass. 8 van Majorca. Aldegonde, 8 v. Bangkok n. Plad.iu. Amstelstad, 8 v. Djakarta n. Padang, Amstelpark, pass. 8 Kp. Tcnez. Amstelöljk, pass. 9 Abaco. Air.steldiep, 10 te Port Said. Aardijlc, 9 v R'dam n. Norfolk. Alhena, pass. 9 Fernando Noronlia. Almdijk, 9 bij Miami. Alphacca. 9 v. Chester n. Trinidad. Arendsdijk, 7 te Santos v. Paranagua. Alsyone, 9 te San Juan v. R'dam. Algorab, 9 v. Gibraltar. Alphard, 9 v. Recife n. Santos. Alwaki. 9 v. Recife. Ariadne, 9 v. Catania n. Messina. Boissevain, 8 v. Kaapstad n. Buenos Aires. Borneo, 8 v. Port Soedan n. Suez. Bantam, pass. 8 Perlm. Boskoop, 9 te Barranquilla v Cartagena. Bangkalan, 8 te Djakarta. Barcndrecht (t), 8 325 m. NO. Terceira. Baud, 8 v. Ampenan n. Bali. Boschfontein. 7 430 m. W.NW. St. Helena. Britsum, 8 175 m. Z.ZW. Ouessant. Bennekom. 9 te Antwerpen. Breda, pass. 9 Guadaloupe. Beverwijk. 14 verw. tc Sfax. Bloemfontein, 11 te Beira v. A'dam. Chama, 8 v. Punta Cardon n. Landsend. Cistula, 8 v. Trinidad n. Finland. Corilla, 8 v. Port Said. Ceram. 9 v. Antwerpen te R'dam. Congostroom. 8 100 m. Z. Kp. Formosa. Caltex Pernis (t). pass. 8 Ras al Hadd. Caltex Delft. 9 v Suez. Caltex Nederland, 9 te Rastanura v. R'dam. Caltex Utrecht, 8 v. Rastanura n. R'dam. Clavella, 10 v. Abadan n. Colombo. Coltica. 9 te Demerara v. A'dam. Duivendijk. 3 te Seattle. Danae, 8 v. Napels n. Gibraltar. Dienterdijk. 8 450 ni. ZW. Flores. Duivendrecht, 8 400 ill. Z.ZW. Kp. Verde. Delft, 9 v. Barbados n. Trinidad. Edam, o te R'dam. Eemland, 8 te Santos. Elmina, 9 v. A'dam n. West-Afrika. Erinna (t). 9 verw. Cebu. Esso Den Haag (t), 8 400 m. W. Flores. Eendracht. 9 v. Stratoni n. R'dam. Elsenburgh, 9 v R'dam n. Casablanca. Enggano. 10 te Genua. Empire Brent, 9 750 m. O.ZO. Guardaful- Friesland, 3 verw. Londen v. Blyth. Koninklijke Olie Unilever Philips A. K. U Fokker Nederlandse Ford Nederlandse Kabel v. Berkei's Patent Scheepvaart-Unie Holl.Amerika Lijn Deli Maatschappij H. V. A A'dam Rubber Ned. Handel Mij. Nat. Handelsbank Billiton Mij. II Slotkoers gisteren 285% 219% 232 173 131 305 255% 116% 163% 174% 109% 116% 126% 149% 85 Vs 323 Openings koersen 286 221% 174% 113% 120 130% B. cn W. van Amsterdam hebben de gemeenteraad een voorstel gedaan tot ver hoging van de tram- en autobuslarieven. Als het voorstel zal zijn aangenomen zal een overstapje 15 cent kosten, een weekkaart f 1.20 en een maandabonnement f 15. De prijzen der overige kaarten en abonnementen worden evenredig verhoogd. In Rotterdam hielden commiezen een taxi aan. waarmee 23.000 gesmokkelde siga retten werden vervoerd. De chauffeur werd behalve voor dit feil ook bekeurd wegens poging tot doodslag, aangzicn hij geprobeerd had een der commiezen omver te rijden. Een Engelse militaire auto is in Ter- heijden bij Breda een huis binnengereden en in de slaapkamer van de bewoner, die ziek te bed lag. tot stilstand gekomen. De chauf feur werd vrij ernstig gewond. Het huis werd zwaar bechadigd. Dc ..Karei Doorman" is Donderdag uit Rotterdam naar de Middellandse Zee ver trokken. Twee jaar gevangenisstraf is geëist tegen dc gewezen gemeente-secretaris van Gcldrop A. C. B.. die bekend heeft dat hij als secretaris-penningmeester van -het Bur gerlijk Armbestuur van 1939 tot 1940 onge veer f 38.000 heeft verduisterd. Op 20 November begint in Singapore een nieuw proces over de zaak-Beitlï,a Hcr- togh Een bericht dat Bertha's moeder naar Singapore zou gaan om dit procés bij te wonen, blijkt niet juist te zijn. In de Waalse Kerk in Den Haag is hedenmorgen een rouwdienst gehouden voor wijlen koning Gustaaf V var. Zweden. De Koningin was vertegenwoordigd dÖÖr mr. J. C. baron Baud cn ritmeester W. F) K. Biss- hoff van Heemskerck: voorts waren onder anderen aanwezig ministers, de Kamer voorzitters. leden van het Corps diplomatique en militaire autoriteiten. De Zweedse pre dikant ds. Niels Appelgard leidde deze dienst. HAARLEM EN OMGEVING Ds. N. E. Reeser. emeritus-predikant te Den Haag is benoemd tot tijdelijk hulppredi kant bij de Ned. Hervormde Gemeente te Haarlem. Dc heer E. Jongens tc Santpoort is aan de gemeentelijke universiteit' le Amsterdam geslaagd voor het doctoraal examen rechter.. In de Haarlemse Basketballcompctitic heeft dc politie de volgende wedstrijden gespeeld: heren: PSVTI I—HOC II 18—19. Dames: PSVH—SCH I 24—32. De collecte voor de restauratie van het Chr. militair tehuis te Haarlem heeft in de gemeente Bloemendaal. f 1388,05 opgebracht. De burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard.-is in^de week van 13 tot en met 18 November niet in de gelegenheid op de vastgestelde dagen zijn spreekuur te houden. Gelegenheid om hem te spreken zal bestaan op Maandag 13 en Zaterdag 18 November a.s., telkens van 10—12 uur. Mej. J. van der Wijst te Haarlem is aan de rijks universiteit le Leiden geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde. Ds. M. Holtrop, Chr. Geref. predikant te Haarlem-C., ontving een beroep naar 's Gravendeel. ADVERTENTIE Voor St, Nicolaas moet het zijn Een artistiek portret van groot tot klein. Wij kunnen U thans nog rustig helpen RICHE FOTO ART 169 Grote Houtstraat - Telefoon 13472 Friesland, 9 le Kohsiehang v. Smgora. Farnisum, pass. 10 Ouessant, Gaasterkcrk, 8 v. TenerifXe n. Kaapstad. Grootekerk, 8 te Dar es Salaam, Gordlas, 9 tc Piraeus v. A'dam. Gouwe, 10 te Domsjo v. R'dain. Hestla, puss. 8 Lizard. Hydra, puss. 8 Flores. Hercules. 8 v. Mutzima le Tunis. Hector, 8 v. Hamburg Breinen. Hecuba. 8 250 m. VV. Madeira. Hera, 7 v. Maracnibo tc Kingston. Hoogkerk, passa .9 Kreta. Indrapoera, 9 te Djakarta! lttersum, 8 810 m. N. Terceira. Japara (krl), 9 v. Tjibouti n. Halifax. Japara (kpin.), 8 te Palombang. Joh. v. Oldenbarnevelt, 8 800 m. O.ZO. Guardafut Jupiter. 9 v. Piraeus v. Volos. Kota Inlen, 9 v. Port Said. Lindekerk, 8 te Bahrein. Lemsterkerk, pass. 8 Rasalhadd. Laertes. 8 v. Djakarta n. Semara'ng. Langkoeas. 9 1c Pcnang. Leerdam. 8 250 m. W. Scillies. Lucita (tl. pass. 8 Lizard. Leersum, pass. 8 Key west. Laagkerk, 9 v, Madras. Leuvekcrjc, 9 rede Damman. Lieve Vrouwekerk. 9 te Khorramshar. Lombok. 9 v. Kohsiehang n. Singapore. Loosdreeht, 9 te Genua. Luna. 9 v. Tel Aviv te Catania. Maetsuyckcr. 10 verw. Singapore. Mitra, pass. 9 Madeira. Markelo. 9 te Maeuse. Mentor, pass. 8 Kp. St. Vincent. Mcrwede, 8 200 nu O. Kp. Hattcra's. Metuln (t). 9 verw. Tel Aviv v. Napels. Mitra (tl. 8 150 m. NW, Madeira. Molcnkerk, 8 130 m. Z. Kp, Lopcz, Maaakcrk. 8 200 in. Z. Kp. Vei'de n. Freetown- Maeuba. pass. 9 Kp. Bon. Ma lea, 9 te Suez. Modjokerto. pass. 9 Kp. de Gata. Malvina. pass, 9 Socoira. Marken, pass. 9 Port Soedau. Meerkerk, pass. 9 St. Johns eil. Muiderkerk, 3 v. Aden. Madoera. 10 v. A'dam n. Indonesië. Nestor. 8 v. Malta n. Alexandria. Nigerstroom, pass. 8 Lissabon. Nclly. 11 11 u. te R'dam verw. v. Djakarta. Ondina. 9 v. Suez n. KoweiL Oranje. 9 v Colombo. Odysseus. 9 v. Gibraltar. Orion. 9 v. Yerakini te Mulzuna. Poelau Laut, 8 v. Genua n. Port Said. Prins Maurits, 8 in Soulanges kan. Prins Willem III. 8 25 m. v. Sarnia. Prins Willem IV, 9 pass, Belle Isie. Prins Willem V. pass, 8 Scillies. Polydorus. 9 v. Singapore n. Djakarta. Park pass. 9 Gibraltar. Riouw, 8 v. New Orleans n. Newport News. Radja. pass. 8 Panama kanaal. Rotula. pass. 8 Gibraltar. Ruys, 9 tc Rio de Janeiro v. Santos. Reynicrsz. 9 le Makassar v. Batjan. Rijnland, 9 verw. Montevideo. Stentor. 9 te Limassol v. Iskcnderun. Straat Soenda, 6 te Durban. Streefkerk, 9 te Karachi. Sommclsdijk, 8 v Havanna Brownsville. Saidja. 8 v. Singapore tc Pladju. Seine. 9 v. Nickcric tc Port of Spain. Sumatra. 8 160 m. N. Madeira. Swartehondt. 9 te Makassar Stad Schiedam. 9 v Gibraltar. Stad Arnhem, pass. 0 Burlings. Stad Breda., pass. 9 Ouessant Stad Haarlem. 9 v. R'dam n. Ancona: - Stad Lelden. 9 v. Curagao n. Panama kan. Salatiga.. pass. 9 Sabang, Sanana, pass. 0 Kp. St. Vincent. Sibniak, pass. 9 Kp. Guardafut. Singkep. pass. 9 Kp. Leeuwin. Slamat. 9 te Khorramshar. straat Malakku. y v East London n. Ft. Elisabeth Slotcrdijk. 8 te Port Swettenham. Salland. in v. A'dam n. Buenos Aires. Schcrpendrecht. pass. 10 Gibraltar. Soestdijk, 9 v. Alexanörië tc Port Said. Tcrnatc. 8 v. Makassar n. Singapore. Tabian, 8 v. Soerabaja n. Djakarta. Tankhaven II (t). 8 v. Belawan n. Palembang. Tiberius, 12 verw. New York v. Curagao. Tjibesar, 8 bij Madura. Tjibodas. 8 v. Yokohama n. Tarakan. Tjimenteng. 10 verw. Soerabaja. Tjipanas. 10 te Lorenzo Marques. Tosari. 9 v. New York n. Baltimore. Tawall. 16 verw Djakarta. Tomini. pass. 9 Singkcp. Tamo. 9 rede Buenos Aires v. R'dam. Theseus. 9 v. Tanger n. Cartagena. Vulcanus, 3 te Catania v. Bari. Van Ricbecck, 9 te Djakarta. Van 't Hoff. 10 te Suez. Volendam, 10 v. Colombo n. Fremantle. Winsum. pass. 8 Finisterre. Woensdrechf. 8 v. Curagao n. Savanna. Waingapoe. 8 v. Ambon n. Makassar. Willem Barendsz. 8 600 m. ZO. Fernando Nororiha Waterland, 9 v. Las Palmas. Waterman. 9 500 :n. O.ZO. Guardafut. Wcstland. pass. 9 Fernando Noronha. Willemstad. 9 v. Kingston n. Aruba. Zeeland. 8 250 m. Z. Kp. SabJe. Zeeland. 9 v. Newcastle te Londen. Zuiderkruis, 9 320 m. O.ZO. Guardatui.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 9