/48.50 DRAAIENDE ROOKTAFEL Koningin en Prins ontvingen in Den Haag honderden autoriteiten en burgers De jeugd van de residentie bood speelgoed aan voor kinderen in Groningen en Drente FRIS, KELLER en MACDONALD Europa valle niet terug in toestand, van voor 1940 door tekort aan opofferingsgezindheid OPZEELAND Amsterdamse Beurs Vrijdag 17 November 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant 7, Amateurs speelden toneel op gala-avond Koningin Juliana en Prins Bemhard hebben hun bezoek aan de elf provin cies gisteren besloten met een bezoek aan Den Haag. In tegenstelling tot het enthousiasme waarmee het Koninklijk Paar overal in den lande werd begroet heeft de hoofdstad van Zuidholland Koningin en Prins een meer ambtelijke ontvangst bereid. Maar dat neemt toch niet weg, dat ook de Hagenaars hun liefde voor het huis van Oranje op spontane wijze naar voren hebben gebracht. In de vergaderzaal der Eerste Kamer saren de Provinciale Staten van Zuid- Holland bijeengekomen om als eersten Koningin Juliana en Prins Bernliard te ontvangen. Na de vergadering der Staten, waarin de Commissaris der Koningin, mv. I, A. Kesper, een korte rede hield, arri veerde het Koninklijk echtpaar met zijn •evolg op het Binnenhof. Koningin Juliana ;s prins Bernhard werden daar ontvangen ccor de Commissaris der Koningin en de 'eden van Gedeputeerde Staten mv. E. J. jl. H. Bolsius en mr. J. J. R. Schmal. Ia de feestelijk versierde hal van de Eerste Kamer werd de Koningin door het •ienjarige dochtertje van de chef van het Kabinet van de Commissaris der Koningin een bouquet bloemen aangeboden. Hierna wei-den de leden van Gedepu teerde Staten, de Provinciale Staten, de griffier, de hoofden der afdelingen en Pro vinciale diensten, alsmede tal van vertegen- voorcigers der ambtenaren aan de Ko ningin voorgesteld. Na deze officiële ontvangst begaven Koningin Juliana en Prins Bernhard zich naar het stadhuis aan de Groenmarkt, waar burgemeester Schokking en wethouder Feber het Koninklijk echtpaar ontvingen. Een twaalfjarig meisje in Scheveningse dracht bood de Koningin voor het stadhuis een bouquet rose anjers aan. In de Schepenzaal werden de wethou ders en de gemeente-secretaris aan het Koninklijk echtpaar voorgesteld, waarna in de kamer van de burgemeester de ge meenteraadsleden en de waarnemende ge meente-secretaris hun opwachting bij het Koninklijk echtpaar maakten. Burgemees ter Schokking wees in een korte rede op de sterke verbondenheid van zijn stad met het Huis van Oranje en bood namens de 1 de Koningin een canapé en twee kleine fauteuils voor de prinsesjes aan. Hierna begaf men zich naar de fraai versierde en met chrysanthen getooide hal, waar vertegenwoordigers der burgerij aan de Koninklijke gasten werden voorgesteld. Haags speelgoed voor kinderen in Oostelijke provincies In een tweetal zalen van het stadhuis wel'd vervolgens de lunch, gebruikt. Van de vroegere trouwzaal uit volgden Koningin Juliana en Prins Bernhard het défilé van vertegenwoordigers van de Haagse Jeugd Actie, die later in de feestelijk ver sierde hal aan het Koninklijk paar voorbij (rokken. Alle deelnemers droegen stukken speel- A.DVERTENTIE HET IS TOCH ALTIJD WEER EEN GESCHENK in goud, zilver of goed doublé, wal het meest gewaardeerd wordt. Eu het is iets blijvends. Er zijn aardige voorwerpen, die werkelijk niet zo duur zijn. KIJK MAAR EENS BIJ J. FORTGEMS Grote Houtstraat 128 tegenover Cornelissteeg. Ook voor gouden verlovingsringen en het prachtige Kelium-Pleet tafelgerei. Telefoon 19980 Koninklijk Paar zal krans op graf van Koning-Stadhouder Óp de derde dag van him bezoek aan landen, op Donderdag 23 November, zul len Koningin Juliana en Prins Bernhard een krans leggen op het graf van de Ko- sing-stadhouder, Willem de Derde, in Westminster Abbey. Op bijzonder verlan gen van de Koningin is deze kranslegging ssn het programma toegevoegd. Na de aankomst op Victoria slation, op Emsdag, zal Koningin Juliana rnet Koning George de Zesde van Engeland en de Her tog van Gloucester plaats nemen in het «rste rijtuig van de stoet, die tussen een naag van troepen van het station naar Buckingham Palace zal rijden. In het tweede rijtuig van de uit vier landauers en zes auto's bestaande stoet zuilen Koningin Elizabeth, Prins Bernhard en de opperstalmeester van Buckingham Balace, de Hertog van Beaufort, zijn geze- 'en. In het derde Barones van "Tuyll van Serooskerken, de gravin van Scarbrough, minister mr. D.U. Stikker en ambassadeur ihr. Michiels van Verduynen, daarachter ;oigen in rijtuigen en auto's de leden van net Nederlandse en Engelse gevolg. Bij de begroeting van de Koningin en de B-"ins door de leden van de Engelse ko ninklijke familie op Victoria station zul len onder meer ook aanwezig zijn minis ter-president Clement. Attlee. de minister -an Buitenlandse Zaken, Ernest Bevin, de minister van Binnenlandse Zaken. Chuler Bde en de Britse ambassadeur in Den Haag, Sir Philip Nichols. Comité hulpverlening aan de Zuid-Molukken De actie tot het verzamelen van hand tekeningen van Nederlandse vrouwen ter ondersteuning van een adres aan de UNO °m het mogelijk te maken, dat voedsel en medische hulp ten snelste ter beschikking komen van het volk dér Zuid-Molukken, oeeit zulk een groot succes gehad, dat het peeds een week geleden verantwoord leek nierover contact met de UNO op te nemen. Honderdduizenden handtekeningen zijn hij het comité binnengekomen. Het comité, ?=i geen enkel politiek motief, slechts mee- •oven met mensen in nood tot beweegreden kedt, doet nogmaals een beroep op alle vrouwen en vrouwen-organisaties'' tot het '■«nden van lijsten met handtekeningen naar Javastraat 86, Den Haag. goed, die met een lang koord met elkaar verbonden waren. Aan dit geschenken- koord was een lint verbonden, dat door de Koningin werd doorgeknipt, waarna een der meisjes van de Haagse Jeugd Actie de speelgoederen, die bestemd zijn voor de provincies Groningen en Drente, de Ko ningin aanbood. Vervolgens richtte het meisje zich tot de Koningin. „Dit speelgoed hebben wij ver vaardigd voor de kindei-en in het Oosten van het land, waarvan de vaders en moe ders, die ons in benarde tijden zo dikwijls hebben geholpen, niet in staat zijn om voor het Sint Nicolaas- en Kerstfeest speelgoed voor hun kroost aan te schaffen." Door het aanbieden van een. album met foto's van dit speelgoed werden de Koningin de geschenken symbolisch over handigd, waarna de Haagse kinderen met de 25.000 stuks speelgoed nogmaals voor de Koninklijke bezoekers defileerden. Ds. A. Veldkamp, voorzitter van de H.A. J.A., onderhield zich enige tijd met de Koningin, die haar bewondering uitsprak over deze actie van de Haagse jeugd. Vervolgens begaven de Koninklijke gas ten zich naar de Trèves-zaal, waar onge veer 135 burgemeesters uit de provincie Zuidholland en hoofden en vertegenwoor digers van belangrijke provinciale lichamen aan Koningin Juliana en Prins Bernhard werden voorgesteld. Gala-avond Het Koninklijk bezoek vond zijn hoogte punt in de gala-avond in de Koninklijke Schouwburg. Onder de talrijke genodigden waren* onder meer minister-president dr. W. Drees, de minister van Binnenlandse Zaken, mr. F. Teulings, de vice-president van de Raad van State, de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, de president van de Hoge Raad en generaal-majoor Tans. Even voor achten begaven de Ko ninklijke gasten zich van het Provinciehuis naar de schouwburg. De Koninklijke Mili taire Kapel bracht bij de aankomst der Koninklijke gasten het Wilhelmus ten ge hore. Er werden op deze gala-avond vier één- aclers gespeeld, die speciaal voor deze ge legenheid waren geschreven door in Zuid- Holland woonachtige auteurs. De stukken werden uitgevoerd door amateur-gezel- schappen uit de provincie. In de pauze werden regisseurs en spelers aan Koningin en Prins voorgesteld. Na de pauze werd het „Lied van Zuid- Holland" gezongen door de leden van het gemengd koor van personeel in dienst van de provincie. Tekst en muziek zijn ge schreven door ambtenaren der provinciale griffie. Met „Gebed om de vrijheid" van Ben van Eysselsteijn werd het tweede gedeelte van de gala-avond geopend. De avond werd besloten met een comedie- ballet- „Rondom het ontstaan. van een fameuze ulevel", dat werd geschreven door Bob van Leersum. ADVERTENTIE PAVILJOEN CAFé-RESTAURANT „DE UITKIJK Gelegen bij HET KOPJE van Bloemendaal. Prachtig panorama over zee en Kennemerduinen. GOEDE CONSUMPTIE. BILLIJKE PRIJZEN VOLLEDIGE VERGUNNING EIGENAAR: C. G. PEPER-Tel. 23152 Ingang Kennemerduinen. Toegangskaarten hier verkrijgbaar Nepalese rebellen in het nauw gebracht De regering van India heeft aan de rege ringen van Bihar. Oettar, Pradesj en West- Bengalen instructies gegeven om te ver hinderen. dat wapens of militairen naar of van Nepal over de grens gaan. Er zijn bovendien maatregelen genomen, dat geen vliegtuigen, welke van Indische vliegvelden opstijgen, over Nepal vliegen. Het laatste is een voortvloeisel van de berichten, vol gens welke vliegtuigen over Nepal zijn ge vlogen en pamfletten hebben uitgeworpen. Genoemde maatregelen zijn genomen in het kader van de Indische non-interventie- politiek. De Nepalese nationalisten bereiden zich voor om Birganj, de zetel van hun tegen regering, te verdedigen. De stad wordt be dreigd door het tegenoffensief van de re geringstroepen, die Parwanipoer, tien Ion. ten Noord-Oosten van de stad, reeds aan vallen, aldus de correspondent van de „Press Trust of India". Door het plotselinge optreden van de regeringstroepen verrast, zouden de op standelingen thans verwoede tegenstand bieden. De rebellen zouden Oedaipoer Garhi hebben bezet, een vesting op een heuvel in Oost-Nepal, 130 km. ten Zuid-Oosten van de hoofdstad Katmandoe. De correspondent van de „Press Trust of India" voegt er aan toe, dat hevige ge vechten aan de gang zijn te Nepalganj ir West-Nepal. ADVERTENTIE ZIJLSTRAAT 56 Levering en verhuur van BIOSOLS, 5NFRAPHIL, etc. MINISTER STIKKER: In het proces van integratie kunnen tal van nationale belangen vertragend werken De minister van Buitenlandse Zaken, mr. Stikker, deelt de mening van vele Kamerleden, die een actievere politiek van de UNO zouden wensen te zien. Zonder de ogen te sluiten voor de vele feilen, meent de minister, dat de waarde van de UNO door de versterking van de rechtsgemeenschap onder de volken niet moet worden onderschat, aldus verklaart hij in de Memorie van Antwoord over de begroting van Buitenlandse Zaken. Een vereenvoudiging van organisatie in West-Europa wordt nagestreefd. Onder handelingen zijn gaande over oplossing van militaire organen van het Brussels Ver drag in overeenkomstige organen van het Noord-Atlantisch Verdrag. Ook al zouden de militaire organen gedeeltelijk verdwij nen, dan blijft de minister nog grote waarde hechten aan het voortbestaan van de Westelijke Unie, in het bijzonder op politiek gebied. Aan het op dit gebied be staande veelvuldige contact tussen de vijf Westelijke partners kent hij groot belang toe. De gemeenschappelijke verdediging en de positie van West-Duitsland daarin zijn thans onderwerp van uiterst belangrijke internationale besprekingen. Alvorens kan worden overgegaan tot federalisering van militaire aangelegenheden moet een oplos sing worden gevonden voor een reeks po litieke vraagstukken, welke tot de dage lijkse zorg behoren der regeringen. Stel lig zal het naar 's ministers oordeel zaak zijn. dat Europa niet door een tekort aan bereidwilligheid en opofferingsgezindheid terugvalt in de toestand van vóór 1940. Daartoe wordt in het Noord-Atlantisch Verband gestreefd naar een steeds verder gaande integratie, waaraan Nederland naar beste vermogen medewerkt. Dat in dit proces van integratie tal van nationale belangen vertragend kunnen werken is be grijpelijk. De bezwaren kunnen slechts geleidelijk worden overwonnen. Het staat nog te bezien, of bepaalde or ganen van het Brussels Verdrag in de Raad van Europa kunnen worden opge lost. In de-eerste plaats mag niet uit het oog worden verloren, dat de Raad van Europa een wezenlijk andere structuur vertoont dan het Verdrag van Brussel, ook al is het onloochenbaar dat de onderhan delingen over de oprichting van de Raad van Europa zijn begonnen in de boezem der vijf mogendheden. De Nederlandse regering is van mening, dat het in eerste instantie van meer belang is om een voor zoveel mogelijk staten aan vaardbare unificatie van de rechten van de mens te verkrijgen dan om te streven naar een zo gedetailleerd mogelijke regeling, welke dan wellicht slechts door een klein aantal staten zou kunnen worden aan vaard. De Nederlandse regering heeft zich steeds op het standpunt gesteld dat discriminatie naar ras of anderszins verwerpelijk moest worden geacht. Zulks houdt niet in, dat de regering een oordeel wenst te vellen over de stelling, welke door sommige leden wordt.geponeerd,-dat in de Verenigde Sta ten en Zuid-Afrika rassendiscriminatie wordt toegepast. Dat Nederland zich zonder voorbehoud dient te scharen achter de landen, die be zwaar hebben tegen onmiddellijke onaf hankelijkheid van de kustgebieden, kan de minister niet onderschrijven. Naar het inzicht van de minister geeft de wijze, waarop de trustschapsraad zon der zfch voldoende rekenschap van zaken te geven, de houding der beherende mo gendheden meermalen ten onrechte af keurt, aanleiding tot ernstig bezwaar. Over de mogelijkheden van het verlenen van technische hulp in en door Nederland zal aan de Staten-Generaal een afzonder lijke nota worden aangeboden, zodra daar omtrent meer bijzonderheden bekend zijn. De minister betreurt de voortdurende impasse inzake het vraagstuk van Jeruza lem. Aan de Nederlandse delegatie ter vijfde algemene vergadering van de UNO is opdracht gegeven mede te werken aan en eventueel het initiatief te nemen tot een oplossing in de geest van het Ier vierde algemene vergadering ingediende Neder lands-Zweedse voorstel De strekking van dit voorstel is, dat de territoriale souve- reiniteit van Israel en Van Jordanië in het gebied van Jeruzalem behouden kan blij ven, mits de bescherming van de heilige plaatsen onder toezicht van de UNO op doeltreffende wijze zal zijn verzekerd. Korea De regering constateert met voldoening, dat vele Kamerleden van hun instemming met de snelle reactie der U.N.O. inzake Korea en de deelneming van Nederland daaraan hebben doen blijken. Ofschoon erkend moet worden, dat aan de overschrij ding van de 38ste breedtegraad zekere risi co's waren verbonden, was de minister van ooi-deel. dat déze stap uit militair en poli tiek oogpunt onvermijdelijk was. Het ver dere verloop van de actie heeft de rege ring geen aanleiding gegeven de juistheid van dil besluit in twijfel te trekken. Zoals reeds van regeringszijde ter mo tivering van de erkenning van de Chinese volksrepubliek werd opgemerkt, houdt de erkenning van een staal geenszins in, dat met hel aldaar heersende politieke en economische systeem wordt ingestemd. Ook de minister had gaarne gezien, dat de de mocratische landen terzake één lijn had den kunnen trekken. Niettemin heeft de regering een open oog voor de redenen, welke bepaalde landen alsnog verhinderd hebben dil voorbeeld van andere democra tische landen te volgen. Inzake de toelating van de volksrepubliek China tot de U.N.O. heeft de regering gedaan wat practisch mo gelijk was om deze te bevorderen. Nederland heeft in principe geen be zwaar tegen de vestiging van een Japanse vertegenwoordiger hier te lande. Zodra meer zekerheid zal zijn verkregen over de tijd, waarop en de omstandigheden waar onder de staat van oorlog met Japan zal kunnen worden opgeheven, zal overleg met de commissie voor Buitenlandse Zaken worden gepleegd. Haags uitgever van puzzlebladen veroordeeld Kantonrechter acht over treding Loterijwet bewezen De kantonrechter te 's-Gravenhage heeft de 47-jarige Haagse uitgever van puzzle bladen W. van der L. wegens overtreding der Loterijwet veroordeeld tot een geld boete van 500.en tot een voorwaarde lijke hechtenisstraf van veertien dagen met een proeftijd van twee jaren. De kantonrechter heefi overwogen dat de Inhoud der door de verdachte uitgegeven periodieken voor een groot deel bestaat uit puzzles en prijsvragen, voor het oplossen waarvan flinke prijzen in het vooruitzicht worden gesteld. Uit de grootte van deze prijzen moet worden afgeleid dat deze prij zen niet alleen zijn uitgeloofd ter aanmoe diging van degenen die gaarne puzzles en rebussen oplossen in welk geval slechts een formele veroordeling op zijn plaats zou zijndoch dat wordt gespeculeerd op de omstandigheid dat er velen zijn die alleen door de grootte der prijzen worden aange lokt om de puzzles en prijsvragen op le lossen, welke omstandigheid de verdachte kennelijk te eigen bate wil exploiteren. De kantonrechter heeft verder overwo gen, dat de overheid als haar oordeel heeft kenbaar gemaakt dat puzzlewedslrijden, prijsvragen en dergelijke ernstige overtre dingen der Loterijwet kunnen opleveren, dat het verleden van de verdachte op het gebied van vermogensdelicten veel te wen sen laat en de mogelijkheid van fraude groot is en dat de verdachte geruime tijd soortgelijke overtredingen heeft begaan, alvorens een strafvervolging tegen hem is ingesteld. De raadsman van de verdachte had aan gevoerd dat de inzenders van goede oplos singen van prijsvragen in de door de ver dachte uitgegeven periodieken niet genood zaakt waren nummers dier periodieken te kopen. De kantonrechter is van mening, dat uit de tekst van artikel 1 der Loterijwet niet kan worden afgeleid dat de deelnemers aan een loterij persoonlijk aan zekere voor waarden (in de betekenis die de recht spraak aan dit woord toekent, derhalve stoffelijke prestatie ten bate van dc aan- leggers van de loterij of derden) moeten voldoen. Derhalve is, indien kennisneming der puzzles slechts mogelijk is, hetzij direct, hetzij indirect via een periodiek dat slechts tegen betaling pleegt verkrijgbaar te zijn, voldaan aan het element „voldoening aan zekere voorwaarde" van het strafbaar feit. Het rijk eigenaar van hotel „De Wereld" te Wageningen Het rijk heeft voor 130.000 het histori sche hotel De Wereld te Wageningen ge kócht voor uitbreiding van het Landbouw kundig centrum. In dit gebouw vond op 5 Mei 1945 de capitulatie plaats van de in het Westen van ons land aanwezige Duitse strijdkrachten. Het ligt in de bedoeling het hotel te zijner tijd af te breken om de toe gangen tot de naburige gebouwen dei- Landbouwhogeschool, de aula en de biblio theek te verbeteren en om deze gebouwen I uit te breiden en een nieuw hoofdgebouw te stichten. Grote verbeteringen op stede bouwkundig en verkeerstechnisch gebied kunnen na sloping van het gebouw moge lijk worden. Het rijk heeft thans het zeer gehavende hótelgebouw verhuurd aan de., gemeente Wageningen voor de tijd van tien jaar met mogelijkheid van tussentijdse beëindiging. De gemeente zal het gebouw met het bijbehorend terrein exploiteren. Aan het gebouw zullen voorlopige herstel lingen worden aangebracht. De capitulatie zaal, die deze zomer nog talrijke bezoekers trok, zal voorlopig ter beschikking blijven van de Vereniging van Vreemdelingen Ver keer. Professor Tendeloo, rector-magnificus van de Landbouwhogeschool, verwacht dat gedurende de eerste tien jaar nog niet lot uitbreiding van het Landbouwkundig Cen trum kan worden overgegaan, zodat voor lopig het hotel nog niet zal worden afge broken. Vier-en-twintig koeien omgekomen bij boerderijbrand Vier-en-twintig -koeien zijn omgekomen bij een brand in de boerderij „Horrelbos", tussen Bedum en Onderdendam in Gro ningen, eigendom van de familie Elzinga, die deze boerderij bewoont. Toen een van dë familieleden gisteravond naar buiten ging zag hij dat de achterzijde van de stal in brand stond. Het gelukte niet de deuren te openen, die met een grendel aan de bin nenkant waren afgesloten. De brandweer uit Bedum was spoedig ter plaatse, maar kon alleen het woonhuis redden. Vier-en- twintig koeien kwamen in de vlammen om. Puttenaren door Duitse douane onheus bejegend Protest bij West-Duitse bondsregering Inwoners van Putten, die onlangs in autobussen een driedaagse tocht maakten naar de graven van de familieleden en dorpsgenoten in Duitsland, hebben zowel aan de Nederlands-Duitse als aan de Duits- Deense grens veel oponthoud ondervonden door een te formele houding van Duitse douanebeambten. Zelfs werden aan het adres der Puttenaren grievende opmerkin gen gemaakt. Het gebeurde is onder de aandacht van het hoofd van de Nederlandse missie in Duitsland gebracht met het verzoek bij de bondsregering stappen te ondernemen, op dat in de toekomst dergelijke voorvallen achterwege zullen blijven. Ook is opdracht gegeven te protesteren tegen de gewraakte uitlatingen. Dit heeft de minister van Buitenlandse Zaken geantwoord op vragen, die het Tweede Kamerlid de heer Ruygers (P.v.d. A.) over deze aangelegenheid had gesteld. Heemstede Kleurenfilm over de epilepsie-bestrijding Onder auspiciën van de Chr. Vereniging tot verpleging van lijders aan vallende ziek ten "is een documentatie-kleurenfilm van het verplegingswerk op Meer en Bosch te Heem stede gemaakt. Deze film zal onder de titel ..Een leven staat op het spel" vertoond wor den op 22 November op de stichting ,.Mcer en Bosch" le Heemstede, op 30 November in het Hervormd Jeugdhuis aan de Herenweg te Heemstede en op 1 December in de aula van het Christelijk Lyceum te Haarlem. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: J. H. Verbeek en W. Koper; C. S. Kranendonk en M. C. Woud; J. P. Bos en E. M. Rijnbende; J. G. Hamel en F. Hupkens; J. Meeuwenoord en M. M. Stroombergen; J. G. Brouwer en C. M. Roo- zen: H. Marsman en T. Hut: H. H. Cevat en II. D. Kersten; G. J. Kouwenhoven en S. de Vries. GETROUWD: M, Th. Cremer en W. C. Marijn: W. Roggeveen en D. Kruijer. GEBOREN: Paulus. z. van M. P. de Wilde en H. van de Graaf de Hoog: Sylvia, d. van E. A. M. van Looij en L. v. d- Westen: Petrus Johannes Maria. z. van P. J. M. Rotteveel en A. M. J. Suijskens: Amparo, d. van J. Verspoor en E. H. Melse. OVERLEDEN: K. M. van Beek. 71 J-: W. K. Stijger. ?6 j.: A. Bloemendaal. 4 j.: G. van Bakel. 81 jaar. Santpoort Grondaankoop ten behoeve van het uitbreidingsplan De heren S. J. Bol en P. J. Bol in Sant poort, eigenaren van een perceel tuingrond, dat ligt bij de Hagelmgerweg, en een op pervlakte heeft van 15528 m2., hebben zich bereid verklaard, deze grond, met de schuur die daarop staat, aan de gemeente te verkopen. Als koopprijs is, na enig onderhandelen, overeengekomen een bedrag van f 1.08 per m2. Daarbij is van de zijde der gemeente toezegging gedaan, dat de le verkopen grond gedurende het teeltjaar 1951 aan de tegenwoordige eigenaren zal worden ver pacht. Zowel de pachtduur als de vast te stellen pachtsom zal echter nog de goedkeuring van de Grondkamer Noordholland be hoeven. In verband met de realisering van het uitbreidingsplan is de aankoop van deze grond gewenst. Burgemeester en wethouders vragen de raad toestemming tot aankoop van deze grond. Bennebroek BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Francïscus Petrus, z. van J. M. v, d. Rec-D en A. v. d. Meer. GEHUWD: A. J. v. d. Linden en G. A. v. Duin. OVERLEDEN: C. C. J. Harmings, v, 71 j. ADVERTENTIE met binnen licht ruimte voor boeken en bar - met rookstel ZÜLSTRAAT 24 - 30 HAARLEM Haarlemmermeer BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Henny Elisa. d. van H. A. v. Meel en E. M. Siljade; Willy Piëta, d. van D. Eveleens en K. v. d. Laarse: Gerrit. z. van J. Grosscurt en C de Ruig: Johanna Brigitta Maria. d. van G. v. Es en G. 3YL v.-Steijn; Andriesje Josephlvo. d. v. A. Bliek en A. v. d. Toren; Arie, z. van C. Hinderks en T. G. Klaassen; Paulus Johannes Cornells, z. van J. Combee en H. J. v. a. Zouwen; Jacob, z. van P. Grosscurt en M. A. Heijkoop: Corne lls, z. van T. H. Kiep en C. Hogeveen; Mari- nus Joseph, z. van H. P. Bcsijs en J. v. q. Boer; Petronella Cornelia Marts, d. var. H. J. Kelderman en A. P. Meeuwis; Wouter, z. van E. Perk en E. Bol. ONDERTROUWD: Gerrit Wijkstra cA Hen- drikje Oldersma: Aldert Spaargaren en Ma- rijtje Markus: Theo Rutgerus Albertus Atex-s en Cornelia Verzaal; Marinus Stolker es. Immetje Keessen: Johannes Corneüs Huls bos en Pieterina Broekema; Hendrik Pieter van der Soek en Hiske Dieuwke Kamminga. GETROÜWD: Heinrich Herman ten Hagen en Magdalena Carolina de Vlieger; Theodo- rus van Meijgaarden en Elizabeth van der Post: Rokus Maarten Groeneveld en Keeltje Koolhaas: Hendrikus Cornells Wesselïus en Johanna Adriana Bergshoeff; Cornelis de Vries en Johanna Anna Maria Wilmes. OVERLEDEN: Elsje Francijna Groene- woud, 64 j.. e. van C. P. de Ruiter; Peter Raams, 65 j.. wedn. van J. Teuling; Klaas Terlouw, 75 j.. e. van L. Stam; Trijntje Hooi veld, 81 j.. gesch. v. C. Leyding; Willem Onkoop. 69 j.. wedn. van J. Hoogeduin. Zandvoort GEEN SPREEKUUR. De burgemeester van Zandvoort is ver hinderd, op Woensdag 22 November spreek uur te houden. MUTATIE BIJ DE POLITIE. De heer J. J. van Geresteyn, adspiranl- agent van politie bij het politiekorps te Zandvoort, is met ingang van 1 December benoemd tot agent van politie te Vlaardin- gen. BONTE AVOND. Het instituut voor arbeidersontwikkeling, afdeling Zandvoort, heeft een Bonte avond georganiseerd op Donderdag 23 November in gebouw „Ons Huis". ADVERTENTIE gisteren Openings Slotkoers koersen Koninklijke Olie 288 289% Unilever 221 221% PhiliDs 230% A. K. U 174 174% 126% Nederlandse Ford 306 Nederlandse Kabel 255 v. Berkel's Patent 116% Seheepvaart-Unie 162% 163 Holl.Amerika Lijn 173 Deli Maatschanpij 108% 107% H. V. A 114% 114% A'dam Rubber 125 123% Ned. Handel Mij. 149% Nat. Handelsbank 86 Billiton Mij. II HEDEN OPENING van onze gemoderniseerde zaak in: Stofzuigers - Radio Haarden - Wasmachines - Gasfornuizen - Koelkasten GED. OUDE GRACHT 52 - TEGENOVER DE KERK SCHEEPVAART Agamemnon, 16 naar Guanta. Arendsdijk, 16 verw. Barna. Aard ijk, .15, 36Ü m. NNW Flores. Alehiba, 15, 125 m. ZW Lister, Algcnib, 13. 135 m n. Finisterre. Algorab, 15, 150 in. O Benghazi. Almdijk, 15. 260 m. W Flores. Ariadne, pass 15 Kp. Tcnez. Aldabi, 15 v. Montevideo. Atlas, 16 te Adam v. Levant. Algenib. pass 16 Finisterre. Arkeldijk, 16 te Antwerpen. Axeldiik. pass. 15 Bïshoproeks. Amsteipark, 16 te A'dam v. Makassar. Amsteldiep, pass. 16 Algiers. Amstelveen. 15 450 m. NNO Bermuda. Abbedijk. 16 v. Three Rivers te Botwood. Alderamin, 16 v. Matadi li. Duala. Alhena. 16 te Santos. Almkerk, 16 v. Melbourne n. Rdam. Alphacca. 16 v. Trinidad. Altair. pass. 16 Dungeness. Amsteldijk, 15 v. Havanna n. Brownsville. Amstelstad, 16 v. Padang. Abbekerk. 17 te Marseille Alblasserdijk, 16 v. New Orleans n. Mobile Amarapoora (reph (19 12 u. verw. Rdam) 17 125 m, Z.W. Oueasant, Arendskcrk, 16 le Melbourne. Arnedijk. 17 v. Antwerpen, Barendrecht (tl. 13 v. Aruba te Shellliaven, 18 v.m. verw. Amsterdam. Bennekom. 16 v. Amsterdam le Bremen. Rlilar. 15 te Hamburg v, Rotterdam. Boniekoe. 14 v. Makassar n. Balikpapan. Boschfontein, 15, 90 m NO Sombrero. Bloemfontein, 16 v. Beira te Lorenzo Marques. Baarn. 16 v. Fimentel n. Paila. Bonaire, pass. 16 Finisterre. Blommersdijk. 16 v. New York n. Rdam. Borneo. 17 v. Genua n. Liverpool. Castor, 15 90 m NO Trinidad. Corilla, pass. 16 Gibraltar. Casablanca. 15 te Bordeaux. Caltex Delft (t). pass. 16 Ras Alliad. Caltex Leiden (ti, pass. 15 Bizerta. Caltex Nederland, pass. 16 Aden. Caltex Pernis. pass. 16 Perim. Congostroom, 16 rede Douala v. Port Gentil. Cottica, 14 v. Demerara te Trinidad. Ceram. pass. 17 Ouessant. Danae, 15 v. Lissabon n. Amsterdam. Drente, 14 1100 m W Sanwich Eil. Dorsetshire. 15 v. Djakarta n. R'dam. Duivendrecht. pass. 16 Kp. Frio. Duivendijk. 16 te Seattle. Ena (ti. 16 500 m. ONO Flores. Ena (tl. 15 380 m ONO Flores. Eendracht, pass. 15 Algiers. Eemdijk, 16 v. Antwerpen. Eemland. 15 v. Santos. Empire Brent, 15 200 m. Z.ZO. Port Soedan. Esso Amsterdam (tl, 17 te Vado v. Aruba. Felipes (tl 9 v. Djakarta. Farsum, 15 100 m ZtO Santa Maria. Friesland. 15 v. Balikpapan n. Makassar. Gaasterkerk. 15 480 ni NO St. Helena. Gcuwè. 15 v. Ornskoldsvik n. Pitea. Gadila, pass. 14 v. Azorcn. Ga roet. pass. 16 Dondrahead. Groole Beer. pass. 16 Malta Grootekerk, 16 le Beira v. A'dam. Ganymedes. 16 te Colon. Hoflaan, pass. 16 Finisterre li. Londen- Helder, 12 te. Buenos Aires. Hecuba. 15 600 m O Barbados. Hercules, 15 v. Cartagena n. Gibraltar. Haarlem, pass. 14 Ouessant. Heelsum, 15 v. Galveston te New Orleans. Hoogkerk. 16 te Aden. Hersilia. 17 v. Guanta te Cumana. Hydra, 16 te Antwerpen v. Puerto Plata. Hecior. 16 v. A'dam h. Levant, 17 te R'dam. Helena, 17 bij eil. Wight. Ilos, 17 verw. Cape Haitien. Ittersum. 16 anker Duinkerken v. Le Havre. Jagersfontein, 15 te Beira. Japara (krl), pass. 16 Kp. Bon. Joh. v. Oldenbarnevelt, 16 v. Port Said. Jobshaven. 16 v. Landana n. Las Palnias. Jupiter. 16 v. Istanboel n. Kalivia. Kelbergen, pass. 15 Pantellaria. Kota Agoeng, 15 v. Soerabaja n. Probohnggo. Kota Gede, 16 v. Makassar te Tegal. Kota Baroe, 16 te Soerabaia y. Semarang. Klipfontein, 16 v. Teneriffe n. Kaapstad. Kota Inten. pass. 16 Gibraltar. Lopersuin, 15 100 m O Zuidpunt Sardinië. Lawak. 15 te Los Angeles. Leerdam 15 210 m Z Kaap Race. Luterkerk, 15 te Rotterdam v. Londen. Lisselcerk, 15 v. Kosseir n. Karachi. Lombok, pass. 15 Sabang n. Madras. Leersum, 12 te New Orleans. Langlce Scott, 16 v. Singapore. Leuvekerk, 16 v. Damman te Koweit. Lindekerk, 15 le Koweit. Limburg. 16 tc Rio Grande. Locnerkerk. 16 v. Koweit Bandarbusher. Loosdrccht. pass. 16 Finisterre. Larenberg. 16 Guernsey. Laurenskcrk, pass. 16 Finisterre. Maas. 12 v. Houston n. New Orleans. Midas, 14 v. Valencia li. Amsterdam. Maetsuvclccr. 15 v. Singapore n. Djakarta. Mataram, 16 v. Makassar te Semarang. Merwede, 15 350 m N\V Flores. Muiderkerk. 15 145 m ZO Reggio. Madoera, pass. 15 Ouessant. Manoeran, 15 v. Los Angeles n. Balbao. Marpessa. 16 te Helsinki v. Curasao. Myonia, pass. 15 Carbon. Modjokerto, 16 v. Suez, 29 verw. Belawan. Malea. pass. 16 Algiers. Malvina, 16 v. Aden n. Menaalalimadi. Meerkerk, 17 te Genua. Mclampus, 16 v. Aden n. Suez. Murena, 17 te Menaalahmadi v. A'dam Noordwijk, 16 v. Matanzas te Boston verw. Nestor, 16 v. Alexandrië te Beiroet. Nieuw Amsterdam. 17 le Southampton. Oranje, 17 v Port Said. Prima. 14 v Stettin te Kotka. Poseidon. 15 v, Turkseil n. New York. Paula (t). 7 v. Pladju n. Bangkok. Pygmalion. 15 100 m. W. Flores. Prins Philips Willem. 15 v. A'dam n. Levant. Prins W. v. Oranje, 15 v. Chicago Montreal. Prins Willem in. 15 v. Montreal n. Bremen. Prins Johan Willem Friso. 15 280 m W Scillies. Prins Willem IV. 17 te Antwerpen. Prins Alexander. 16 te Hamburg v. Montreal Prins Maurits, pass. 16 Kp. Raee. Rutina. 16 v. Curasao n. Jamaica. Rijn. 15 bij Stockholm. Rempang. 16 te Penang. Raki. 16 West v. Ceylon. Rotula, 16 Tripoli v. Stanlow. Riouw. 15 tc New York. Rijnkerk. 17 v. Manilla. Salatiga. 16 te Bombay. Slamat. 17 verw. Bombay. Salland, 15 200 m W Kaap St. Vincent. Sibigo. 16 te Djakarta v. Palembang. Sauna. 15 dwars Kreta. Singkep, 15 te Melbourne. Stentor. 15 v. Limassol te Livorno. Sumatra, 16 verw. Halifax. Sommelsdijk. 15 te Galveston v. Brownsville. Samarinda. 16 te Balikpapan. Stad Breda. 15 420 m ZW Fayal. Stad Arnhem, 15 te Civita Vecchia v. R'dam. Stad Haarlem, pass. 16 Kp. St. Vincent. Stad Alkmaar. 16 tc Emdcrt v. Lulea. Straat Malakka. 16 v. Kaapstad n. Durban. Schiedijk, 15 te Coatzacoalccs. Salawati. 16 v. Baltimore. 17 tc New York. Scherpendrccht. 16 v. Suez. Sanana. 16 te Port Said. Telamon, 1G te Curasao v. Arub. Trnmpenburgh, 15 v. Kingslynn n. Rotterdam, Tjisadan, 11 v. Yokohama te Hongkong. Tjitjalengka. 13 v. Soerabaja te Semarang. Trajanus, 9 te Laguaira. Tabinta, 13 v. Djakarta n. Amst. 15 320 m. \V. Mentawie eilanden. Theseus, 15 v. Algiers tc Tunis. Talisse, 15 v. Probolinggo n. Semarang Tankhaven 2 ft). 15 v. Palembang n. Tj. Uban. Titus, pass 15 Kaap Matapan. Tjibcsar, 15 v Makassar n. Japan. Trompenberg. 13 135 m WZW Ouessant. Tabian, 15 te Belawan. Tawali. 16 v. Djakarta n. Soerabaja. Tomini, 16 v. Djakarta n. Pladju. Tosari, pass. 16 Miami. Tegelberg. 15 v. Kobe n. Hongkong. Tjipondok, 14 v. Zanzibar. Utrecht, 16 v. Port Alberni n. Coos bay. Volendam, 15 120 m Z Cocos eil. Van Riebeeck. 16 te Makassar. Veendam. 15 700 m WtZ Scillies. Venus. 15 100 m ZW Ouessant. Van "t Hoff, 17 te Genua. Wainga Poe. 15 v. Ambon te Makassar. Willem Barehdz. 15 3G0 m ZZO St Helena. Woensdrecht, pass. 14 San Salvador. Waterland. 16 tc A'dam v. Buenos Aires. Weltevreden, pass. 16 Dungeness. Willem Buys, pass. 16 Kp. Bon. Winterswijk, 17 le Kaapstad. IJssel, 16 te Curacao v." New Orleans. Zeeland, 15 v Sunderland n. Londen. Zonnewjjk, lo v. Aiuba r-.. Maracaibo. Zuiderkruis. 16 v. Singapore. Zijpenberg. 17 te Savona v. Vlaardingen.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 7