Vakbekw. electricians Lisse begroette zijn nieuwe burgemeester Amsterdamse Beurs VROOM DKKKSMWiV Groentjes Voor HAARUITVAL en andere Haarafwijkingen X Winkeljuffrouw gevr. Goedkoper dart vlees Meisjes HOLLAND NAUTIC i.o. Donderdag 23 November 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Lisse heeft Woensdagmiddag zijn nieu we burgemeester begroet. Aan de grens ier gemeente nabij Sassenheim werden mevrouw en mr. Th. M. J. de Graaf ver welkomd door pastoor Roelvink, die in hët bijzonder namens de buurtschap „De En- W" het woord voerde, waar-na de burge meester en zijn echtgenote, de wethouders raadsleden in open rijtuigen een tocht •oor het met vlaggen versierde dorp siaakten- Het muziekcorps „Trou moet Üjcken" verleende medewerking en le- ;n van de landelijke rij'vereniging „Sint Hubertus" reden te paard in de stoet mee. jgemeester en mevrouw De Graaf maak- Woensdagmiddag een rijtoer door Lisse. Bij aankomst in „De Nachtegaal" bood irika van der Eerden, dochter van de di- rsteur, narcissen aan. Nadat het gezel- Khap thee had gedronken, begaf het zich sar de raadszaal. In de raadszaal waren onder meer de rclgende gasten aanwezig: de heer Sille- als vertegenwoordiger van de Commis- üris der Koningin in Zuidholland, een sputatïe van de Kamerfractie der K.V.P., :i'gemeesters uit de omgeving van Lisse g. een afvaardiging van Maasdriel. De loco-burgemeester, de heer J. W. A. iefeber, installeerde de nieuwe burge- -.eestei en hing hem de ambtsketen om. i zijn begroetingsrede besprak de heer iiieber de vraagstukken, waarmee mr. 3e Graaf te maken zal hebben. Handel en terkeer vragen in Lisse zeer de aandacht to soms moet in moeilijke problemen een geile oplossing gevonden worden. Namens de Protestants Christelijke raadsfractie voerde het woord wethouder Tibboel, namens de Katholieke Volks partij de heer J. P. de Koning en namens sportpark aan de Schalkwijkerweg Kosten zijn tegengevallen Verleden jaar stelde de Raad van Haar- m 200.000 beschikbaar voor de aanleg an 4 voetbalvelden en het bouwen van een kleedhuis in het Sportpark aan de Schalk wijkerweg. Thans is gebleken dat deze werken meer losten. In een volgende raadsvergadering ral daarom verhoging gevraagd worden. Thans vragen B. en W. 2500 voor het uit voeren van nog enkele kleine werken in uit sportpark, o.a. voor het aanleggen van enkele paden die toegang zullen geven tot de velden nu de doortrekking van de Schip- hohveg aan de N.-zijde van dit sportpark nog wel enige tijd op zich zal laten wachten. de Partij van de Arbeid de heer Van Leeu wen. De heer M. Th. van Dijk begroette de burgemeester namens het corps van ambtenaren. Burgemeester mr. De Graaf zeide de functie met enthousiasme te aanvaarden, doch tevens in het bewustzijn van de grote moeilijkheden, welke heden ten dage aan het ambt van burgemeester zijn ver bonden. Het verheugde hem, dat de be volking hem vriendelijk tegemoet is ge treden en hij gaf de verzekering, dat hij gaarne naar het bloemencentrum komt om er te wonen en te werken voor de ge meente en haar inwoners. Na afloop van de raadszitting volgde een receptie. Hef Kinderhuis Haarlem „Zuid" Aankoop van het perceel Spruitenbosstraat 17? De gemeente Haarlem heeft het perceel Spruitenbosstraat 17 voorlopig gekocht voor 30.000. In dit huis kan worden ondergebracht het Kinderhuis „Zuid", thans gevestigd Wilhelminapark 6, dat indertijd is geopend omdat er plaatsgebrek was in het Kinder tehuis der gemeente aan de Schotersingel. Het perceel Wilhelminapark 6 is eigen dom van de stichting Koorschool, die reeds herhaaldelijk op ontruiming heeft aange drongen. Voor het treffen van voorzieningen in het perceel in de Spruitenbosstraat is een bedrag van 23.000 nodig. Het voorstel van B. en W. om definitief tot koop van dit huis te besluiten heeft geen meerderheid kunnen krijgen in de commissie van bijstand voor sociale zaken en openbare werken. Toch hebben B. en W hun voorstel bij de Raad ingediend. Fiets met hulpmotor verduisterd „De verhuur van fietsen met hulpmoto ren heeft tot gevolg een aantal verduiste ringen en het getal is groter dan dat van fietsen", merkte de officier van juistitie bij de Haarlemse rechtbank op tijdens de be handeling van een zaak tegen de achten twintigjarige Haarlemmer N. W., die zich te verantwoorden had, terzake verduiste ring van een fiets met hulpmotor. Hij had de fiets gehuurd voor 3 en was naar Enschede gereden. Daar trachtte hij de fiets te verkopen, echter zonder succes. Hij zette de reis voort naar Dusseldorf en een autobewaker verklaarde zich bereid het voertuig voor 50 marken te kopen. Na zijn terugkeer in Haarlem is W. aange houden. De eis van de officier van justitie luidde een gevangenisstraf van tien maan den met aftrek. De verdediger mr. J. G. Bettink deelde mee, dat de man plannen heeft dienst te nemen bij het vreemdelingenlegioen. Hij verzocht de rechtbank hem die kans zo spoedig mogelijk te geven. De rechtbank zal op 7 December uit spraak doen. Aankoop van grond B. en W. van Haarlem stellen aan de Raad voor een stuk grond aan de Westzijde van de Vondelweg te kopen. De prijs is 9614, wat neerkomt op 11.per M2. Deze grond is nodig voor woningbouw. De Sint in Haarlem - Noord Pepernotenslag rond de landauer Wij hebben ons wel eens afgevraagd wanneer Sint Nicolaas nu eigenlijk slaapt, 's Nachts beijvert hij zich met het rijden over de daken en overdag treft men hem in allerlei steden aan om de jeugd te prijzen of te berispen. En is dat niet het geval, dan gebruikt hij de ochtend- en middaguren met het houden van zegetochten. Zo troffen we de Heilige Man gistermiddag in Haarlem- Noord aan, waar hij op uitnodiging van de winkeliers uit de Cronjéstraat-Julianapark een bezoek aan het brengen was. Omstuwd door een pepernoten graaiende kinder schaar maakte de Spaanse kindervriend in een open landauer een rit door dit deel van de Spaarnestad. Hij werd vooraf gegaan door drie herauten te paard en de Haarlemse Postfanfare, die maar niet moe werd de veel bezongen Spaanse stoomboot ten gehore te brengen. Na bijna twee uur gereden, gewuifd en geglimlacht te hebben, maakte de goede Sint de wens kenbaar een bezoek te brengen aan het Sint Jozef kinderhuis aan de Zijlsingel. In de gangen van dit vrien delijke gebouw had de jeugd de hele mid dag niets anders gedaan dan toneelstukjes, reidansjes en liedjes repeteren, die speciaal voor dit bezoek waren ingestudeerd. In een verbluffend vlot tempo schotelde ze de Spaanse gasten haar gehele répertoire voor. Sint Nicolaas toonde zich uiterst verrast over het gebodene en de Pieterlieden smeten hun stoffelijke waardering voor het programma in de vorm van pepernoten onder stoelen en banken. Maar aan alles komt een eind, ook aan de middagbezigheden van Sint Nicolaas, die eens op zijn horloge keek of het nog geen tijd werd voor zijn dakrittcn. En dat werd het. Na een hartelijk tot weerziens verdween de Spaanse kindervriend in het duister. Herstelling schoolgebouw Het inwendige van het schoolgebouw in de Wilhelminastraat (waarin lokalen zijn afgestaan aan de bijzondere St. Bonaven- turaschool en aan de openbare school in de Tetterodestraat) moet nodig hersteld worden, daar in de oorlogstijd het onder houd achterwege gebleven is. De kosten worden geraamd op 12.700. B. en W. stellen de Raad voor dit crediet beschikbaar te stellen. Opslagplaats Het terrein van de vroegere schouwburg aan de Jansweg willen B. en W. als opslag- terrein verhuren aan de brandstoffenhan- del v/h van Breemen en Co. voor 2000 per jaar. Woningen voor bejaarden B. en W. van Haarlem stellen aan de Raad voor aan de coöp. woningvereniging „Eigen Woning" een voorschot te verlenen van 56! 150 voor de bouw van 10 wonin gen voor bejaarden op terreinen aan de Madioènstraat. Indertijd was reeds een cre diet van 5000 toegestaan voor heiwerk. De woningen zullen een woonkamer van 18,60 M2 bevatten, een slaapkamer van 9 M2 en een keuken van 5 M2, alsmede een zolder. De inhoud zal 173 M3 zijn. De huurprijs zou om de kosten te dekken 4.15 moeten zijn. De draagkracht der be woners maakt het evenwel nodig de huur op 3.50 te bepalen, zodat de gemeente aan „Eigen Woning" een bijdrage in de huur zal moeten geven. Geslaagde propagandafilm voor „Meer en Bos" Voor een zeer talrijk publiek had gister avond in de kapel „Irene" op het terrein van „Meer en Bos" in Heemstede de première plaats van een propagandafilm in kleuren voor de Christelijke vereniging tot verpleging van lijders aan vallende ziekte. Deze rolprent, die naar een scénario van H. Winar werd vervaardigd door de film studio „De Hoge Vuurse" te Baarn en onder de titel „Een leven kan gered wor den" wordt vertoond, brengt op zeer ver dienstelijke wjjze het uitgebreide werk dat er op „Meer en Bos", niet alleen in medisch, maar ook in paedagogisch en sociaal opzicht voor de lijders aan epilepsie wordt verricht, in beeld. Zoals de commentator bij de film, de rei zende broeder van „De macht van het kleine", de heer A. Veenhof toelichtte, heeft men er naar gestreefd geen onverant woorde aanduidingen te geven van een ziekte- en genezingsproces dat zonder diep gaande kennis daarvan niet te begrijpen is. Vervolgens heeft men er voortdurend op gelet, dat de patiënten in geen geval ge kwetst werden in hun persoonlijke gevoe lens door „treffende opnamen" en ten slotte en in de voornaamste plaats heeft men voor ogen gehouden, dat het gaat om het uitbeelden van een stuk daadwerkelijke Evangelieverkondiging. Dat waren zware voorwaarden om aan te voldoen en het moet gezegd worden dat de équipe van de Hoge Vuurse zich goed van haar taak heeft gekweten. In het bij zonder maakte de cameraman G. H. Niestadt vele pakkende shots, vooral van het bedrijf in en om de operatiekamer. De kleuren zijn nergens dik opgelegd. Tijdens twee korte pauzes vergastte broeder Lagas de aanwezigen, waaronder burgemeester mr. A. G. A. ridder Van Rap- pard met echtgenote en de gemeentesecre taris, de heer N. Vos, op enkele voortref- lijke zangnummers. Schaken Afgebroken partijen voortgezet De afgebroken partij uit de achtste ronde van het schaaktournooi te Amsterdam tus sen Tartakower en Van Scheltinga is na 74 zetten in remise .geëindigd. De partij uit de negende ronde tussen Szabados en Rossolimo is zonder verder te spelen remise gegeven. Tartakower heeft de partij tegen Reshevsky na 65 zetten opgegeven. De afgebroken partij uit de achtste ronde tussen Pilnik en Trifunovic is na de derde zitting wederom afgebroken. Er zijn nu reeds 82 zetten gedaan. Slotköers Openings gisteren koersen Koninklijke Olie 293% 294% 216 216% Philips 228% A. K. U 173 Fokker Nederlandse Ford 308% Nederlandse Kabel 255 v. Berkei's Patent 114% Scheepvaart-Unie 154 154% Holl.Amerika Lijn 171% Deli Maatschappij 108% 108% H. V. A 117% 116% A'dam Rubber 129% 131% Ned. Handel Mij. 152% Nat. Handelsbank 84% 83% Billiton Mij. II 225 Jubileum L. Terpoorten De heer L. Terpoorten die vandaag het feit herdenkt dat hij dertig jaar geleden als t chauffeur in dienst trad van de Amster- damse Rijtuig Maatschappij, is vanmorgen op hartelijke wijze gehuldigd door de direc tie en het personeel van deze onderneming, i Namens het Haarlemse bedrijf van de I A.R.M. voerde als eerste de heer L. A. J Kleyn het woord, die wees op de plichts- getrouwheid en de ijver van de jubilaris, j Hij herinnerde er aan dat Vrouwe Fortuna de heer Terpoorten meermalen goed gezind is geweest en sprak de wens uit dat For- tuna niet zou ophouden de jubilaris op zijn levenspad te vergezellen. Als vertegenwoordiger van de Amster- I damse directie complimenteerde de heer E. L. H Ruys de heer Terpoorten met de be- reikte mijlpaal. Met genoegen constateerde spreker dat er nog nooit klachten over he: werk van de jubilaris zijn binnengekomen I Hij noemde het een prestatie dat de heer Terpoorten in zijn dertigjarige loopbaan als chauffeur nog nooit een verkeersongeluk had veroorzaakt. Namens de directie over handigde hij een geschenk in enveloppe. Mevrouw Terpoorten werd met bloemen bedacht. De heer J. Heintjes spraak namens de collega's en haalde tal van aardige herin neringen uit de veelbewogen loopbaan van de jubilaris op. Als geschenk van het per soneel bood hij een rooktafel met toebe horen aan. De collega's van het klein be drijf aan het station overhandigden de heer Terpoorten een fraai tafelkleed. Na mens de Unie Verkeer getuigde de heer A. de Groot van de waardering die de jubi laris in brede kring geniet. Met Kees Hana naar de Riviera Voor talrijke leden van de afdeling Haar lem van de Nederlandse Reisvereniging heeft de bekende publicist Kees Hana uit Heem stede gisteravond in de tuinzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw een lezing ge houden over de lenteglorie aan de Cóte d' Azur. Het klimaat in de Riviera is gunstiger dan waai- ook in Europa en vooral in de lente kan men er genieten van het oude cultuur landschap dat met zijn rijke schakeringen aan kleuren en bloemenpracht een bijzondere plaats in het hart van de tourist heeft inge nomen. In bonte afwisseling treft men er reeds in het vroege voorjaar bloeiende dadelpalmen, olijven, sinaasappelen en citroenen aan. In tal van lusthoven is een rijkdom aan tropische gewassen bijeen gebracht, die in dit gezegende oord ten volle tot hun recht komen. De heer Hana nam zijn luisteraars in gedachten mee op een tocht van het schil derachtige Menton uit via La Mortala, Gor- gio en het wondermooie berglandschap naar Monaco, waar overdadige luxe en schitte rend natuurschoon samen gaan. Menton is een oud vissersstadje, gebouwd tegen de helling van een berg. Als een vesting rijst het op uit de blauwe Middel landse Zee. Achter de primitieve vissers haven waar het leven van alle dag ook in het volle seizoen van het tourisme rustig zijn gang gaat. is de nieuwe stad gebouwd: een verzameling van luxueuse hotels en protserige amusementsgelegenheden, om zoomd door een terrassenlandschap waar bloemen en groen wedijveren in schoonheid En clan komen we in La Mortala. waar het natuurschoon wordt onderbroken door schreeuwende reclameborden van .soms tien meter hoog. Met grote willekeur staan ze overal langs de weg geplant en de Neder lander die er komt vraagt zich met verbazing af waarom daar niets tegen gedaan wordt Van La Mortala gaat de reis, naar Gorgio, een rotsnest met een schilderachtig dorps- pleintje en verder op liggen de bergen. Daar wordt het landschap wat armoediger en kaler. Monaco, dat door zijn casino van Monte Carlo, een pompeus bouwwerk met allerlei ticrlantijntjc heid geniet, breng Riviera. Men tref', cr groei aan. die is ge exotique Het eindde waar het mondaine De heer Hana die hoor had. verduide: r in de echte erige planten- in de Jardm eis is Cannes, Bloemendaal Gemeente ging buiten haar boekje Militaire troffen Bloc men politie-v vervoert gorieën op he' ning u heid h ige tijd n op de aange- r enige cale- s. Deze ver- n het nogal nen in Bloe- ijn uitspraak laar zijn me nde bevoegd- BüRGERLÏJKE STAND GEBOORTEN': A G. v. d. Kroft—Schoof, z.; P. v. d. Raad—Brouwer, z.: E. van Wier Florisson. d.: J G. v Dam—Houtman, z. ONDERTROUWD: h'. W. ten Hove en 3VL Wouterse GEHUWD: G. J. Japink en P. A. M. van Eerden. OVERLEDEN: A. H. de Wilde. 71 j.; Wed. F. J Ozinga—v Dusseldorp. 74 j.: A. W. v. d. BoschEbert. 81 j A. KerkmanRuyg- rok. 84 j.; W. M. P. Pulle, 66 j.; A. den Braöer, 2 jaar. Heemstede Ouderavond Bos en Hovenschool met muzikale demonstratie Woensdag werd in de Bos en Hovenschool een ouderavond gehouden, welke een zeer bijzonder karakter kreeg dank zij ae demonstratie door het duo Miep van Luin en Frans Vester, piano en fluit. Ds. A. Dor.dorp dankte in zijn openingswoord de aanwezige wethouder Disselkoen voor de goede zorgen, die deze aan het Christelijk Onderwijs schenkt en deelde mede dat deze de moge lijkheid overweegt om het muziek-onder- richt ook op de openbare scholen in te voeren. Mevrouw Van Luin zei in haar inleiding tot de demonstratie dat het doel van de gegeven lessen niet alleen is de kinderen enigszins vertrouwd te maken me: de ver schillende instrumenten, maar vooral om ze te leren luisteren naar goede muziek en ze begrip voor schoonheid bij te brengen. Na deze uiteenzetting speelden de beide musici enkele sonaten, onder andere van Bach. De heer Frans Vester deelde vervolgens enige bijzonderheden mede over de fluit, een van de oudste instrumenten ter wereld, toegelicht met muzikale voorbeelden. Na de pauze hield dr. R. Vedder een boeiende lezing over „De moderne psychia trie en de opvoedkunde. Dr. Vedder wees op het onstellcnd grote aantal gevallen van neurose als gevolg van de moderne tijd en de spanningen welke zich ieder ogenblik voordoen. Met tal van voorbeelden lichtte spreker toe. welk standpunt de psychiater inneemt ten aanzien van de opvoeding van het kind. Dr. Vedder moest na afloop van zijn causerie een stroom van vragen beant woorden. In de marechausseekazerne te Vlissin- gen bevinden zich op het ogenblik vier Rus sen en twee Roemenen, die te Rotterdam als verstekeling op verschillende schepen zijn aangetroffen. Zij zullen met een Russisch schip worden teruggezonden. BEVERWIJK HAARLEM Lessen - SNELCURSUSSEN. En gels, Frans, Duits, in 30 les sen, d. erv. Doe.Opl. Boekh. Verspronckweg 60. RIEK WILDSCHUT, piano- erares. einddipl. conservat. Koninginneweg 103, Haarlem, oeelt nog enkele uren be schikbaar in Haarlem voor beginnelingen en gevor derden. - SPAANS. Opl. alle exam. Conv. E. L. Paleari. Leraar MO. (Bi Spaanse Taal en Letterkunde. Docent V. U. Santpoorterpl. 17, tel. 16016. Huish. Pers. gevraagd - Flinke-zelfst. HULP IN DE huishouding gevr. boven :3jaar. Kroonenberg. Krocht no. 12. - Voor 3 ochtenden in de eek bij voorkeur 's Maand, ''•'oensd. en Vrijdags fl. nette WERKSTER (niet ben. 20 j.) -ers. aanb. 's avonds van 7-9 •Jr bij Mevr. v. Tetering. Halspl. 3. Tel. 11008. -MEISJE gevr. van 8.30 tot '»0 uur. v. g. g. v. 1 midd. week vrij. v. d. Brink, -nst Casimirlaan 23. Over- veen. -Gevr. Bl'daal. Parkweg 17 '-et DAGMEISJE v. d. hele leek v 95 uur, 1. n. o. t. k. ~ln gezin 2 pers. op leeftijd MEISJE v. d. e. n. goed ko ten en netjes werken. Werk ster 2 o. p. w. Zond. g. get. z. te melden. Br. G 2367 r Gevr. nett, HUISHOUD- 'IER, teg. kost en inw. uit jiIrg. st. met eigen kl. ink. noorwedn. met eigen woning '•e Heemstede. Br. G 2355. Gevr. in gez. z. k. NET DAGMEISJE, boven 20 j. m. ;^arme maaltijd. Mevr. v. wmpen, Gasthuissingel 64. - JONGE WERKVROUW gevraagd, Donderdagmorgen •«n 9-1. Brieven G 2338 - flink MEISJE P.G. v. morgen. 1 hele dag. Pan. C£t, Tetterodestraat 1. -Welke BESCH. VROUW ';il in klein gezin huisvrouw gisteren met licht huish. ^erk in ruil voor kost en ^woning en kleine finan ciële vergoeding. Veel vrije "ld. Brieven G 2374. -Gevr. v. d. e. n. in gezin ^nder kinderen NET MEIS- 7' v..g. g. v. Melden 's av. tussen 7 en 9 u Hobbemastr. "i Heemstede. Een NETTE WERKSTER voor bij voork. Dinsd. en Vrijd. Zich aan te melden na 7 u. n.m. Julianaiaan 24, Ov. Bedrijfspers. gevr. Gevr. een nette BAK- KERSLEERL. Tullenaar's Bakkerij. Zijlweg 10, Overv. MOTORRIJDER in bez. rijbew. A of B. voor bestel werk. Tev. nette fietsjongen. Aanmelden voor 6 uur Fa. E. Leeuwenkamp, Wijde Gelde-, -lozepad 24. Huish. Pers. aangeb. J. WERKSTER vraagt werkhuizen. Brieven G 2401. B. z. a. besch. dame als HUISHOUDSTER. Sal. geen vereiste Brieven G 2394. NET FRIES MEISJE zoekt werkh. v 95 f 6 p. d. Brie ven G 2393. Eenv. dame, bekwame HUISHOUDSTER, wenst huish. waar te nemen. Br. G 2380. Kamers gevraagd WOONRUIMTE gevr. door onderw. en haar zuster. Brie ven G 2351. M. T. S.-er vr. per 1 Dec. ZIT-SLAAPK. met voll. pen sion. Brieven G 2350. Rustig echtp. z. k. pl.ni. 38 j. zoekt 1 of 2 KAMERS met keuken ongemeub. of gestoff. op g stand Brieven G 2403. Gevr. ZITKAMER, eet kamer en 3 slaapk. voor 3 maanden. Brieven G 2402 Kamers aangeboden NET SLAAPKAMERTJE aan de straat. Doelstr. 14 rd. PENS. AANGEB. per 1 Dec a. 4 a 5 pers., mooie vrije kamers. Ie Theemsstraat 5. GOED PENSION aangeb. 1 of 2 pérs. ook echtpaar, Centrum. Brieven G 2356 SLAAPKAMERTJE vaste wast. b. b. h. h. f 17.o0. Kle verpark. Brieven G 2390. SLAAPKAMER, centrum stad. 2 min. v. h. station. Br. G 2389 Woningruil Aangeb. 's Hertogenbos HEEL HUIS. 6 k. badk.. voor en achter tuin. Gevr. Haar lem. Inl. Lambr. v. Dalelaan 38 Overveen. Diversen HUWELIJK. Sportieve juffr. 30 j. zoekt dito heer om gezell. weekend door te brengen, b.v. met motor. Br. met foto's op erewoord ret. G 2361 ER IS WEER VIS VAN BRANIE. Ramplaan, Leidse- straat, Parklaan. VERHUUR van servies goed, glaswerk, lepels, vor ken, enz. enz. Opzeeland, Zijlstraat 2430. Voor LAMPEKAPZIJDE en alle mogelijke fournitu ren Speciaalzaak D. S. Leef- lang, L. Veerstraat 23, Hrl. Tel. 13727. HUWELIJK. Dame. 49 j.. zoekt kennismaking m. heer vaste positie. Brieven G 2347 All. st. gepens. wed. zkt. gez. int. VRIENDSCHAP m. wed. ongev. 65 j. Br. G 2382. SINT NICOLAAS en ZVy. PIET COSTUUMS. Verhuur- Inr. Henk Leising, Klopper singel 147. Tel. 18854. Te koop gevraagd HANG- of LEGKAST, eiken ledik. Brieven G 2336. Kruissnarige PIANO gevr. voor verdere studie, liefst niet boven f 500. Br. merk prijs G 2335. HUISNAAISTER vr. van part. goede HAND- of TRAP- NAAIMACHINE. Br. G 2362 Gevr. Portable SCHRIJF MACHINE (Duits) moet in st. van nieuw verk. en prima trapnaaimachine. Brieven m. prijsopgave G 2352. RASTERWERK, ong. 100 M., 2 M. hoog, 50 baddings of ronde palen van ong. 3 M. Brieven met uiterste prijs G 2348. HANDNAAIMACHINE te koop gevr. Brieven G 2340 ZOLDEROPR.. LOMPEN, oude metalen R. Jansen, Asterstraat 12. Tel. 19441. Gevr. PAPEGAAIENKOOI Kloppersingel 115. Mooie WINTERMANTEL, m. 46. geen swagger. Brieven G 2370. Te koop aangeboden SINT NIC. CADEAU!!!! Compl. sleemodel stofzuiger z. g. a. n. Ie kl. merk, met gar. Spotprijs! f 37.50. Dr. Leydsstraat 22. H.-N. TUNGSRAM RADIO met verlichte electr. klok. L.. k. en u. k. golf. Prijs f 160. Zaa- nenlaan 28, H.-N. Na 6 uur. 1 Burgers H. RIJWIEL f 42.50, 1 padv. hoed, 1 av. of bruidsjapon m. 42. pianola rollen. Lorentzkade 452. BABYCOMMODE. Pieter Maritsstraat 56 Pracht Rubinstein PIANO mod. eiken kast, prijs billijk, j Twee x 3 stel nieuwe massief zilveren LEPELS en VORKEN a f 25 p. st. (óók afzonderlijk1), blauwe gab. re genmatei m. 44 f 10, bl. imi tatie ratiné mantel m. 42 f 10 herencostuum (gr. maat 58) f 25. Brieven G 2322 GOUDEN HERENHOR LOGES, Waltham Nass. 14 k. cylindre dubbele kast 18 k. 8 kubis, prima uurwerken. Kloppersingel 99 Massief eiken CYL. BU REAU 1.45 x 0.85 M. en Am. harmonium 11 reg. enz. (geen hand.) Brieven G 2305. Nieuw vertikaal 2 pers. OPKLAPBED met spiraal matras en 3 delig wol gevuld matrasstel en 2 kapokkus sens f 110. 't Woonhuis. Wa genweg 60. Spotkoopje. TAFELBIL JART compl. z. g. a. n. Ie kl. zw. mod. maatcostuum en keurig gedr. bruin idem maat 52. Tel. 29523. Sport parklaan 39. Heemstede. II. FIETS „Locomotief" z. g. a. n. versn. en tr. r. Adr. Pauwlaan 11A 2 p OPKLAPBED en om bouw cn nieuwe matras f 93 Brieven G 2365. Z. g. a. n. RACEFIETS m. materiaal en Berini hulpmo tor op herenfiets. Na 6 uur. Fr. Halsstraat 49 rd. Mod. KINDERWAGEN f 35. wandelwagentje f 17.50. k.led.tje f 17.50 k.stoel f 12.50 wieg f 22.50. babycommode f 47.50. Twijnderslaan 17. DUITSE PIANO, bruin eiken, merk Bogt en Voigt, zeer goed instrument. Prijs f 800. Molijnstraat 11. TAFELBILJART 54 x 79 met ivoren ballen en water pas f 27.50, kinderledikantje f 10. M. H. v. d. Horst. Z. Bui- tenspaarne 60 z\v.. Haarlem LEREN HERENJAS en vest, crème kinderwagen als nieuw. Spotprijs. Brouwers straat 96. 4 STOELEN, 2 crapauas en eiken buffett. Oranje boomstraat 156. Mooie RENAULT JUVA- QUATRE '48. weinig bere den. Rustenburgerlaan 8, Bloemendaal. Z. g. a. n. SALOXKAST m. ingebouwde pick-up, ver sterker en luidspreker. Oly- canstraat 14. M. SPORTMANTEL in pr. st. 1. 12 tot 15 j. pr. f 12.50. Celebesstraat 18. H.-N. ACCORDEON. Gaianli TWEE CLUBJES. Rusten- burgerlaan 99. GILLET 148 c.c.. Villiers motor, nieuwe banden, mo tor gereviseerd. Canadian motorjas met lamsbont gev f 150 (nieuw). Leidsevaart 542, Haarlem. Z. g. a. n. M. WINTERM. 1. 1.10 c m. f 25 en m. sch. m. 38. h. demi kl m. Na 5 u. Clercqstraat 156. VOETBALSCH. 45-46. Voetb. 5 st.. stoommach. sol daatjes. Zeiss Ikon box. Schreveliusstr. 8 rd. Z. g. a. n. KINDERWA GEN. De Clercqstr 143. 1 p. DIVANBED f 15, 2 p. f 13. Tamarindestr. 6. Tel. 25028. Nw. 2 p. OPKLAPBED f 45 m. gar. en gepl. Tama rindestraat 6. Tel. 25028. Prima 2 pers. SPIRAAL f 15. Tamarindestraat 6. Tel. no. 25028. 1200 GEBIKTE STENEN. Vlamingstr. 10. Haarlem. Pr. collectie nieuwe Pers. Pattes BONTMANTELS. chique modellen, schitteren de kwaliteit. Ook grote ma ten. Prijzen f 695 p. st. Brie ven G 2345. Spotkoopje! 2 pers. VL. HOLLANDER en autoped op luchtb. Kl. Houtstr. 94 rd COLBERTCOSTÜÜM, rokcostuum, jaquet en vest. demi-saison. sportjasjes. Te bevragen Julianastraat 18 bij het Houtplein. Tel. 20794. Succes verzekerd Gratig in lichtingen van 2 tot 7 uur alle Vrijdagen. RAARflVEST 9 naarlem. Instituut v. Haarverzorging. Het is voor de bakker met bakkerskleding Bakkersbuizen IJzersterke jeans, krimpvrij oc 12.25 11 -85 Jongensmaat v.a. 14 jaar 11.15 Geruite broeken met bretel- knopen of riemlussen 11.90 10.75 Witte colberts sterke jeans krimpvrij »5U Bakkerssloven krimpvrij 2.65 Halsdoeken 0.75 Mutsen krimpvrij 1.85 VOOR DE DAMES Witte jassen modern mo del m. lange maat 38 v.a. 12.90 Extra zwaar en krimpvrij 16.50 Witte jassen modern mo del m. korte mouwen - maat 38 v.a.'2.45 Extra zwaar en krimpvrij 16.50 Hooimarlct 24. j bassen, z g. a. n. f 350. Prazï- Z. g. a. n. ELECTR TREIN I sion passerdoos, nieuw f 25. Brieven G 2364. Lod. v. Deyssellaan 176, Hrl. NET PERSOON 145 jaar, ongehuwd, eigen woning en inboedel, zkt. kennismaking met nette eenv. juffrouw, leeftijd 3540 jaar. Brieven liefst met foto. op erewoord retour, onder no. 151.799 aan Advert. Bureau Bolrek, Kon.pl. 1, A'dam. IN BROOD- EN BANKETBAKKERIJ. Liefst mei het vak bekend. Dec. of begin Jan. indienst treding. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder no. 6671. PRIMA CHAUFFEUR GEVRAAGD in vaste dienst Bekend met het verladen van vrachten. SCIIRAMA, 0 - Post HOOFDDORP GEVRAA GD Een zeer bekwaam MACHINAAL HOUTBEWERKER SMIT's BOUWBEDRIJF, WUKERSTRAATWEG 130 VELSEN-NOORD EET NU DUINKONI3NEN Per stuk ƒ2,ƒ2.50 en de grootste 2.75 (Pracht kwaliteit). Overheerlijke KIPPEN'POULET ƒ2— per pond en.... gratis bonnen voor Margriet-loten. Natuurlijk weer bij Geerling Alléén Kl. Houtstr. 3638 (tussen Ancgang en Ged. Oude Gracht) Telefoon 10296 Gevestigd 1864 GROTE WASSERIJ en CHEMISCHE WASSERIJ vraagt een ongehuwde, beschaafde dame als VERTEGENWOORDIGSTER (leeftijd 25-40 jaar). De werkzaamheden omvatten: het regelmatig bezoek aan de cliënten, opdat het bedrijf met haar wensen op dc hoogte blijft; het oplossen van menings verschillen enz., dus geen colportage. Sollicitaties met uit voerige inlichtingen en opgave van verlangd salaris onder no. 6668 bureau van dit blad. Voor verschillende werkzaamheden, zoals: sorteren, opmaken, mazen en knippen, is ia onze keurige en lichte ateliers (muziek bij het werk) plaats voor van 14 jaar en ouder. Van degenen, die buiten de stad wonen, worden de reiskosten vergoed. Voor gehuwden uit Haarlem, bestaat gelegen heid halve dagen ('s morgens of 's middags) te werken. Aanmelding dagelijks van 95 uur bij dc Perso neelsafdeling. KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. Zijlweg 136 Haarlem Electro-Radiotechnisch Bedrijf H. J. MAERTENS N.V. vraagt voor onmiddellijke indiensttreding Sollicitanten moeten in het bezit zijn van dip]. V.E.V. Aanmelden: Nassaustraat 5 - Haarlem. N.V. MAATSCHAPPIJ TOT EXPLOITATIE v. d. SCHEEPSWERF en MACHINEFABRIEK VRAAGT VOOR SPOEDIGE INDIENSTTREDING Afd. Machinebouw CHEF MONTEUR (buitendienst) ERVAREN CONSTRUCTIE-WERKERS Afd. Csrrosseriebouw AUTO-MONTEURS Brieven met uitvoerige inlichtingen worden ingewacht aan de Afdeling Personeelszaken SPAARNDAMSF.WEG 120. HAARLEM-

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 7