RHEUMIN Haarlemse industrie subsidieert woningbouw Gouden ringen Binnen een jaar 364 plannen voor ruim 15000 goedkope woningen goedgekeurd aFa «3 HUNDHEIM ST-10 IJ LÖQSJES Amsterdamse Beurs Vrijdag 15 December 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Voorstel tot bouw van 86 huizen voor „Zorgvliet" Aan de Haarlemse gemeenteraad is thans het voorstel gedaan tot de bouw van veertig étagewoningen met slaapgelegenheid voor vier persqjien, twintig étagewoningen met slaapgelegenheid voor zes personen, negen duplexhuizen voor achttien gezinnen, acht beneden met slaapgelegenheid voor twee personen en acht bovenwoningen' met slaap gelegenheid voor zes personen. Dit complex, dat onder beheer zal komen van de wo ningbouwvereniging „Zorgvliet", wordt gecompleteerd met een kantoortje met boven woning- en zal gebouwd worden op terreinen aan de Roerdompstraat, de Vondelweg en de Nachtegaalstraat in Haarlem-Noord. Dit voorstel komt in de plaats van de in 1949 toegestane bouw van 56 woningen, die echter tot nu toe wegens gebrek aan bouwvolume niet gerealiseerd kon worden. Het oorspronkelijke plan is in zoverre gewijzigd, dat thans ontworpen is étage- bouw met drie woonlagen. Het zal uit gevoerd kunnen worden nu aan de gemeente extra bouwvolume is toegewezen voor 66 woningen voor de industrie, negen woningen ter vervanging van gesloopte huizen en twintig duplexwoningen voor gedemobiliseerden. Bouwkosten te hoog De financiering heeft enige moeilijkheden opgeleverd, omdat de gemiddelde huurprijs per woning op 6,95 zou moeten bedragen. De voor het rijk aanvaardbare huurprijs ligt echter op 6.70. hetgeen betekent dat de bouwkosten dan met 27.500,ver laagd zouden moeten worden. B. en W. willen deze niet bereiken door bezuiniging op de bouw, omdat dan het woningpeil verlaagd zou worden. Een aantal bedrijven heeft zich evenwel bereid verklaard 420,per woning subsidiëren voor elk huis dat zou worden toegewezen aan een van haar employés. Om enkel® urgente gevallen te helpen zal hiermee niet behoeven te worden gewacht tot het complex gereed is. De voor dit doel toegewezen huizen zul len gedurende vijf jaar aan de betrokken bedrijven worden verhuurd, zodat de wo ning bij wisseling van personeel voor de opvolger van de vertrokken werknemer beschikbaar blijft. Dertig woningen zullen worden toe gewezen uit het complex van 182 montage woningen en achttien uit dat van „Onze Woning". Beide blokken zijn nog in aan bouw, de overige achttien wordea dan uit het nieuwe complex van „Zorgvliet" toe gewezen. De totale bouwkosten worden op bijna 672.000 geraamd. ADVERTENTIE VERHOOR ZONDER CHAUFFEUR AMSTERD. RIJTUIG MAATSCH. Nieuwe watergasinstallahe voor Haarlems gasbedrijf Aankoop vergt ƒ700.000 B. en W. van Haarlem vragen de ge meenteraad machtiging tct het bestellen van een nieuwe watergasinstallatie, waar van de totale kosten zijn geraamd op 700.000. In hun toelichting merken B. en W. op, dat in de toekomst de watergasbereiding een belangrijke plaats zal blijven innemen en dat verwacht mag worden, dat het Haarlemse gasbedrijf, als voorzieningscen trum van omliggende gemeenten, ook in een verder verwijderde toekomst als water- gasproducent zal blijven gehandhaafd. Reeds van 1906 af maakt de fabriek ge bruik van de voordelen, welke zijn ver bonden aan-het bereiden van gecarbureerd watergas, speciaal met het oog" op de mo gelijkheid, dat een watergasinstallatie in veei sneller tempo in bedrijfsvaardige toe stand is te brengen dan een koolgasoven. Een automatisch werkende en zelfslalc- kende watergasinst'allatie biedt «geldelijke' voordelen boven de verouderde, met de hand bediende toestellen. Het bedrijf heeft een lager cokesverbruik per eenheid gepro duceerd watergas; het biedt de mogelijk heid om uit de warmte-inhoud der rook gassen de voor het watergasproces beno digde hoeveelheid stoom te winnen. Een en ander heeft tot gevolg, dat ere kostprijs van het in een moderne installatie gepro duceerde gas belangrijk lager is dan die van het met de bestaande installatie ver kregen watergas. Bij de bepaling van de capaciteit van een nieuwe- installatie is gebleken, dat de mogelijkheid tot het produceren van circa 50.000 m3. met olie gecarbureerd watergas per etmaal, 't meest gewenst is. Voor de be diening van deze installatie zijn bij een continudienst van drie maal acht uren drie stokers en drie hulpkrachten nodig; bij de bestaande watergastoestellen zijn voor de bereiding van circa 35.000 m3 gas per et maal twaalf hulpkrachten vereist. De installaties zullen als de raad het voorstel aanvaardt worden besteld bij Humphreys en Glasgow Ltd te Londen, welke maatschappij in 1906 de opgestelde watergastoestellen heeft geleverd. De te leveren toestellen zullen voor een belang rijk deel in Nederland worden vervaardigd. ADVERTENTIE Ook de Kerstdagen kunnen zo echt gezellig zijn. Luister het op met een aardig geschenk van goud of zilver. Kijk eens bij J. FORTGENS Speciaal adres voor Verlovingsringen, Keltum Pleet en Polshorloges. ADVERTENTIE Grootste sortering - lage prijzen Fa. STUURMAN COHEN Juweliers - Horlogers - Houtplein 15 BLAUWKRUISERS NIET VAN DE „META" AFKOMSTIG De Velsense politie kan na een diepgaand onderzoek mededelen, dat de ongeveer 50 kisten met noodsignalen, zogenaamde „Blauwkruisers", die gisteren in IJmuiden werden binnengebracht of op liet strand aanspoelden, niet van het bij de Noorapier vergane Grieksche stoomschip „Metamor- fosis" afkomstig zijn. Men kon ons nog niet meedelen welk schip deze lading wel ver loren heeft. OP DE SLEEPBOOT NOOKDHOLLAND IS ALLES WEL De sleepboot Noordholland, die onderweg is van Port de Bouc naar Rotterdam mei een zuiger, is in de Golf van Biscaje overvallen door een zwart storm. Er werd een sloep- kléed verspeeld en telefonisch is meegedeeld dat aan boord alles wel is. ADVERTENTIE TWEEDJASSEN raglan met ceintuur of inge- _n zette mouwen, vanaf 59.1 LODEN JASSEN waterdicht 72.50.! KAMGAREN COSTUUMS in zeer aparte dessins, vanaf 89.- j Ijskelder op „De Rijp" gerestaureerd Verscheidene grote buitenplaatsen in Bloemendaal hebben in vroegere tijden een ijskelder gehad. Des winters werd ijs uit de vijvers gehakt, met schepnetten in manden gedaan en vervolgens naar de uit steen opgetrokken ijskelders gebracht, die een diepte hadden van vier tot vijf meter. De vloer van zo'n kelder bevatte een rooster, waardoor het water kon af vloeien. Des zomers werden' bovendien de muren met stromatten afgezet tegen de warmte. De kelders werden voornamelijk gebruikt voor het bewaren van groenten, terwijl een enkele keer ijs werd verstrekt aan zieken. De ijskelders, nu nog in de gemeente Bloemendaal aanwezig, zijn die op de bui tenplaatsen Duinlust, Elswout en Linde heuvel (te zien van de Bloemendaalse- weg af bij het oude zgn. ..Huize Over- beek") en de onlangs geheel gerestau reerde ijskelder, gelegen aan de Mollaari- zijde op het landgoed „De Rijp". Op dit landgoed bevonden zich in de zeventiende eeuw twee blekerijen, de „grote Mol" en de „kleine Mol". Het terrein werd ge kocht door een Haarlemmer, Rijp geheten, vandaar dat aan dit landgoed de naam „De Rijp" is gegeven. Vooral de ouderen onder de Bloemen- daalse ingezetenen zullen het herstel van deze uit omstreeks 1840 daterende kelder met vreugde hebben begroet. De restauratie geschiedde in opdracht van de gezamenlijke diaconieën van Haarlem, Bloemendaal, Schoten en Spaarndam die sinds ruim een jaar de eigenaren van dit terrein zijn op verzoek van de ge meente Bloemendaal, die deze kelder oj de in December 1948 vastgestelde gemeen telijke monumentenlijst plaatste. Bij het zoeken naar gegevens over de ijskelders in Bloemendaal stuitten wij te gelijkertijd op een ander onderwerp. In het gemeentelijk archief bevinden zich heel wat gegevens over gebeurtenissen in- en de geschiedenis van Bloemendaal. Deze verzameling is evenwel steeds voor uit breiding vatbaar, of dit nu berichten over vroeger bestaande verenigingen, notulen boeken, foto's en prentbriefkaarten uit vroegere tijden betreft of illegale blaadjes en andere documenten uit de bezettingstijd. Teneinde de gegevens over Bloemendaal in heden en verleden zo goed mogelijk te completeren, zal de archivaresse gaarne op Bloemendaalse geschiedenis betrekking hebbende verzamelingen willen ontvangen. Mocht men deze niet willen afstaan, dan kan men de gemeente in de gelegenheid stellen door het in bruikleen geven de be langrijkste feiten over te nemen of er een copie van te maken. Nieuwe regeling voor 1951 zal eenzijdigheid uit de weg gaan IKLEDINGMAGAZIJN Spaarnwouderstr. 47-80 - Telef. 31392 (Speciale berichtgeving) In het Bouwcentrum te Rotterdam heeft minister In 't Veld in een op 23 December 1949 gehouden rede met grote nadruk de noodzaak betoogd van goedkpoere woning bouw, tegen verminderde rijksbijdrage. Zijn mededeling dat de gemeenten, die in 1950 dit streven daadwerkelijk zouden steunen, een beloning zouden ontvangen in de vorm van een extra-bouwvolume werd met veel groter enthousiasme begroet aan de minister ooit had kunnen denken. Reeds na drie dagen was hij, door de enorme toeloop van mensen, die inlichtingen kwa men vragen, gedwongen af te zien van zijn toezegging dat zijn deur altijd open zou staan voor degenen, die, naar het voorbeeld van wethouder Bouma uit Bussum, ernstig wilden trachten goede plannen voor de bouw van goedkopere woningen op te stellen. Er bleek inderdaad heel wat te bezuini gen te zijn op de uitvoering van bouw werken. Normalisatie, standaardisatie en een zeer nauwe samenwerking van allen die bij het bouwbedrijf betrokken zijn, openden meer perspectief dan men aan vankelijk voor mogelijk had gehouden. Niet minder dan 364 bijzondere plannen voor de bouw van 15.334 woningen werden in de periode van 1 Januari tot 1 December van dit jaar door de overheid goedgekeurd. In alle delen van ons land verrijzen de goedkope woningen nu als paddenstoelen uit de grond. Stedebouwkundig hebben die complexen stellig geen grote verdiensten, ADVERTENTIE geeft U de sloften van Ma alles ie hebben gezien 9 Kampioenschap driebanden van het Haarlemse district In Brinkmann te Haarlem worden de wed- strijden gespeeld om het kampioenschap Nederlandse Biljartbond. De uitslagen luiden: H. v. d. Broek 40 79 6 0.560 C. Koch 1 21 79 2 0.265 J. J. Flothuis 40 115 4 0.347 C. Schermerhorn 40 115 3 0.347 H. v. d. Broek 40 101 3 0.396 C. Schermerhorn 36 101 3 0.356 J. Lamers 29 66 5 0.439 J. v. d. Linden 40 66 4 0.606 P. Overdijk 40 99 4 0.404 L Koch 34 99 3 0.343 J. Lamers 40 96 5 0.439 J. J. Flothuis 31 96 3 0.322 40 66 6 0.606 J. J. Flothuis 29 66 4 0.439 P. Overdijk 40 74 5 0.540 C. Schermerhorn 30 74 3 0.405 C. Koch 28 112 5 0.250 C. Schermerhorn 40 112 3 0.357 D. Dollé 23 93 3 0.247 J. J. Flothuis 40 93 3 0.430 H. v. d. Broek 34 68 5 0.500 P. Overdijk 40 68 4 0.588 C. Schermerhorn 36 107 4 0.336 40 107 4 0.373 ADVERTENTIE Kerststemming Bij alle gezelligheid biedt SCHOUS de echt huiselijke warme sfeer, door de Becking en Bongers haarden en haard kachels met en zonder trechtervulling vanaf ƒ186,50. Ook grote sortering kachels v.a. ƒ30,— OUDE GROENMARKT 16-14 HAARLEM TELEFOON 11266 Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 14 December 1950 ONDERTROUWD: 14 Dec., O. H. Eliam en W. A. van Delden. GEHUWD: 14 Dec., M. C. van de Stolpe en J. Janse. BEVALLEN van een zoon: 12 Dec., J. G. A. Boogerdvan Beek: 13 Dec.. W. H. J. Groo tenboel'van Litsenburg; C. M. Mesman van Bentheim; 14 Dec.. J. C. Willemse^- Schoen; D. E. Frank—van Goor. BEVALLEN van een dochter: 12 Dec., I. El iaSchulze; 13 Febr., C. M. A. Slobbe- van Schie: A. van HeesRose; 14 Dec., G. de V ijsSchuijt. OVERLEDEN: 12 Dec., J. de Jongvan Aanhout, 49 j„ Staringstraat; A. E. Knoop, 91 j„ Schotersingel: D. A. Nonnekes, 83 j., .Kinderhuissingel; H. Hagen, 73 j., Leeuwe rikstraat: J. J. C. Peters. 54 jTimorstraat: P J, Lijnzaad. 82 j.. Oranjestraat; 13 Dec S. BouterseZuijderduin. 25 j.. Gasthuis- vest; N. Lindströmde Beurs, 84 j., Korte- weg. B. en W/van Den Haag voor fusie der orkesten Uit de toelichting op de Haagse gemeente begroting, die dezer dagen zal verschijnen, blijkt dat onder het hoofd kunstsubsidies een aanmerkelijk hogere post is uitgetrok ken voor de Nederlandse Opera, rekening houdend met de mogelijke verplaatsing dezer instelling naar Den Haag. Zoals men weet wordt door het Rijk de uitvoering van dit plan gezien in samen hang met een mogelijke fusie van het Residentie Orkest met het Rotterdamse Philharmonisch Orkest. In een mondelinge toelichting maakte ae wethouder van Fi nanciën bekend, dat het dagelijks bestuur der gemeente de Nederlandse Opera wel gaarne in Den Haag gevestigd zou zien. Het is echter de vraag of de raad een grotere uitgave wil goedkeuren. Schaken De Haarlemse clubs in de schaakcompetitie Reeds meermalen zijn er stemmen opge gaan om het euvel der afgebroken partijen te bestrijden. Daar de clubs in de competitie van de Noordhollandse Schaakbond soms grote afstanden hebben af te leggen en de wedstrijden des avonds gespeeld worden, zo dat slechts drie uren voor de partijen ter beschikking staan, zal een afdoende oplos sing wel tot de onmogelijkheden blijven behoren. Een gevolg hiervan is. dat soms wedstrijden na weken nog niet beslist zijn. Zo was bijvoorbeeld in de Overgangsklasse nog steeds het wachten op het definitieve resultaat van HeemstedeRolland. De uitslag werd eerst nu bekend: 41/;5'/s voor Rolland. Inmiddels heeft Rolland al een tweede wed strijd gespeeld, welke minder succes op leverde. Een nederlaag van 82 tegen Aals meer I. In de eerste klasse A werden na arbitrage enige uitslagen definitief. Het Oosten leed een nederlaag tegen H.S.G. II met ö'Ai'/s, na eerst met deze cijfers van Weenink ge wonnen te hebben. De uitslag Haarlem lï— Santpoort werd 64. Doordat Haarlem II ook met 51/;4Vs van Bloemendaal won. gaat het gelijk met H.S.G. II, dat een grote over winning op, Santpoort boekte, aan kop. In de tweede klasse A lopen de krachten maar weinig uiteen. Enige uitslagen werden definitief: Kijk Uit—Haarlem III 5—5; en Heemstede IIIDe Torens I 61/»'3Vï. De Torens I gaat z'n eerste overwinning halen op Kijk Uit, waartegen het met 42 voor staat. H.O.S.C. II won met 5Vs41/* van Heemstede III. In de tweede klasse C ging het pas gepro moveerde Het Oosten II op de goede weg voort en won met 6—4 van Haarlem IV. H.S.G. III bleef eveneens ongeslagen door met 64 te winnen van Het Oude Slot I. Onbeslist bleef KennemerlandAalsmeer II (voorlopig 44). In de derde klasse B vragen twee ploegen de aandacht. H.W.P. II won na zijn 64-zege op Heemstede IV opnieuw, nu met 64 van Kennemerland II. Houdt H.W.P. het op 64, Het Oosten IV behaalde zijn tweede 73 overwinning, nu op Zandvoort I. Heem stede IV won van S.S.C.H. In de derde klasse C is de uitslag Hoofd dorpHet Oosten III nog steeds onzeker. Ook Het Oosten IIIAmstel bleef nog onbe slist: een gelijk spel is waarschijnlijk. H. S. G. IV moest met 4V;5' maar net het on derspit delven tegen Het Zwarte Paard. In de vierde klasse E leverde arbitrage H.W.P. III een overwinning van 6I op te gen S.S.C.H. II. Heemstede BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: G. P. L. Dobbe en A. C. M. Peeperkorn: F. Stuber en F. Stras- segger; Th. Kamp en C. Baars; J. F. H. van Meekeren en A. L. van Zoelen; G. Leuven en M. C. Tresooz; A. Monderman en M. Wernik. GETROUWD: J. van Kesteren en E. Mak; F. Maas en E. Carst. GEBOREN: Johannes Theodoras Marinus, z. van L. Manse en P, A. M, Koetsenravter: Cornells Johannes, z. van C. P. Hoes en Th. Dekker; Hillegonda Maria. d. van C. J. van Looij en Th. C. van der Meer: Maria Anna. d. van H. J. van Santvoort en M. C. Janssen. OVERLEDEN: M. Bloemendaal. 84 j.: Mej. P. Kuipers, 72 j.; A. J. van Rijn, 75 j.; A. van Eldik, 81 j. van de diverse typen in het algemene beeld enige variatie aan te brengen. Indrukwek kend van kwaliteit lijken ons de woningen evenmin. Zij zijn nogal pover, wat kaal en niet overtuigend degelijk. Maar uit een oogpunt van bescheiden volkshuisvesting stemt deze bouw toch tot voldoening. De kwaliteit kan, naar dr. ir. Y. Z. van der Meer, directeur-generaal van de Volkshuis vesting ons verzekerde, de vergelijking met de andere woningbouw volkomen door staan. En de bewoners zeggen: „Altijd beter dan samenwonen." De door het rijk gecontroleerde huurprijs van gemiddeld zes gulden per week is voor de meesten niet te hoog. Dat de bouw van deze goedkope wonin gen. doorgang kon vinden is vooral te dan ken aan het feit dat men met grote aantal len is gaan werken. Als voorbeeld diene het „duizend woningen plan" dat door een groep Groningse gemeenten is opgesteld. In sommige gevallen liet men het beno digde hout rechtstreeks uit de zeeschepen komen en in Drente bijvoorbeeld zorgde men zelf voor de machinale bewerking er van. Zo kwam men door gezamenlijk over leg tot een economischer indeling van het werk. Uniforme regeling In tientallen gemeenten van Nederland worden nu wekelijks nieuwe huizen in ge bruik genomen. De huidige regeling zal echter in het komende jaar niet ongewij zigd kunnen worden doorgevoerd. Hoewel er aanzienlijk meer woningen uit ons natio nale bouw-volume zijn gekomen dan aan- ADVERTENTIE Voor KERSTMIS aanbevolen: Chrisliaanse c.s. Kerstvertellingen voor da kleintjes f 2.90 Polbarst-Gimberg, De Kerstschoof (voor kinderen) 3.50 PotharstGimberg, Kerstmis is gekomen (510 jaar) 3.50 Cor Bruijn, Twee Kerstavond-Vertellingen 2.50 Cor Bruijn, Kinderen van het eiland2.40 Loopuytde Bruijn, Het Licht is ontstoken 2.95 BasenauGoemans, Mensen en Dieren in de Kerstnacht 5.90 Dickens, Christmas Stories (keurige uitgave, geïllustreerd) 3.90 Kerst, en Nieuwjaarskaarten Kalenders - Agenda's In beide zaken: Grote Houtstr. 100, Tel. 13060 Rijksstraatweg 125, Tel. 23991 ADVERTENTIE /te/af/ 20 tabletten 45 ets G hoezeer men ook tracht door de uitvoering 'vankelijk voor mogelijk was gehouden, zijn tal van gemeenten, die gaarne wilden mee werken, door omstandigheden niet in staal geweest goedkoper te bouwen. Bij de aan gekondigde tweede verdeling van het bouw-voliune zijn zij niet aan bod geko men, omdat het restant geheel moest wor den toegewezen aan andere gemeenten, die plaatselijk in een gunstiger situatie ver keerden en wel met goedgekeurde plannen voor de dag konden komen. Aan de een zijdige bevoorrechting die hiervan een ge volg is geweest zal per 1 Januari 1951 defi nitief een einde worden gemaakt. De minister heeft thans het voornemen ofn van de twee bestaande regelingen één .-geheel te maken. De basis-bijdrage zal natuurlijk zo laag mogelijk gehouden moe ten worden. Er zal meer differentiatie in de berekening moeten zijn om aan bijzon dere plaatselijke omstandigheden wat meer tegemoet te kunnen komen. Minister In 't Veld heeft voorts de wen selijkheid bepleit van centrale voorzienin gen bij onze woningbouw, zoals de aanleg van centrale verwarming en warm water- installaties. In vrijwel alle landen is men ons in dit opzicht ver vooruit. Vroeger gingen wij er trots* op ons pioniers te kun nen noemen, aldus de minister, maar nu lopen wij gevaar in de achterhoede te komen. De minister is van oordeel dat het pro bleem voor ons oplosbaar is. Voor de uit voering van een project van 1800 woningen te Amsterdam bleken de kosten voor cen trale verwarming en warm water-voorzie ning niet ver boven die van het stoken van een kachel of haard te liggen. Als men voor slechts weinig meer dat alles centraal kan krijgen, zonder haard of kachel te moeten aanschaffen, dan lijkt het ae moeite waard een serieuze proef te nemen. De minister maakte er in dit verband met voldoening melding van dat in Amsterdam in een com plex van 200 woningen centrale verwar ming en een warm water-voorziening zal worden aangebracht en vertelde verder dat de vaklieden in het bouwbedrijf binnenkort de gelegenheid krijgen zijn suggesties te verwerken naar aanleiding van een prijs vraag, welke zal worden uitgeschreven on der de naam „De ideale woning". Santpoort Driehonderd TVS-ers vieren een zilveren feest Een kwart eeuw geleden hebben enige Santpoorters de hoofden bij elkaar gesto ken en werd de turnvereniging „Santpoort" geboren. De jonggeborene groeide voor spoedig op, doorstond de gebruikelijke kin derziekten en thans mag de 25-jarige T. V. S. zich verheugen in het bezit van een 300-tal leden. Want Santpoorts bewoners zijn sportief, van klein tot groot. De secre taris van de vereniging vertelde ons dat de leeftijd van de leden varieert tussen vijf jaar en een getal dat men zou kunnen kwa lificeren als de grens van middelbaar te hebben overschreden. Behalve de gewone dames- en de herenafdeling, de adspiran- ten en de kleuters, is er een dames-senio- rcnclub, die op 9 December van dit jaar in Haarlem, tijdens de wedstrijden van de Kennemer Turnkring het hoogste aantal punten, plus een eerste prijs "in de wacht sleepte. Waarmee maar weer bewezen is dat goede prestaties niet afhankelijk zijn van leeftijd, aldus de heer Volmer. T.V.S. heeft in de loop der jaren behoor lijke successen geboekt op het terrein van athletiek. gymnastiek en in de wandelsport. Dc jubileumuitvoeringen, die-deze zomer in het Burgemeester Rijkenspartk werden gehouden, zijn daar een recent bewijs van. De technische leiding is steeds in goede handen geweest. Bij de oprichting was* het de heer Chr. Smit, die de scepter begon te zwaaien, daarna kwamen de heren J. J. van Doorn en W. Marsman aanbod en thans deelt bij de repetities en op de oefenavon den de heer H. Bruins de lakens uit. De laatste jaren is de belangstelling voor athle tiek en spel steeds groeiende en hierr heeft de heer J. Martens zich belast. T.V.S. telt drie ere-leden en drie leden van verdienste. Het uitkomen op wedstrijden en het mee doen aan uitvoeringen wordt nog steeds gezien als een belangrijke factor in het verenigingsleven. En terecht. Zo heeft men ook het zijne bijgedragen aan de Olympi sche Dag. De slag, in dc bezettingsjaren toegebracht is T.V.S. thans bijna geheel te boven. Het gemeentebestuur en de heer P. Dijkstra, ex-ambtenaar van de lichamelijke opvoeding en de sport zijn de vereniging, vooral in de laatste jaren, tot grote steun geweest. Er heerst dan ook. gezien dit alles, dn dc gelederen van T.V.S. een feestelijke stem ming. Dit zal tot uiting worden gebracht in een receptie, die Zaterdagmiddag in het Badhuis aan de Wüstelaan zal worden ge houden. In intieme kring wordt het feest des avonds in „De Weyman" voortgezet, waar „Jan van Dommelen" leden en ge nodigden enige uren zal doen genieten van een cabaretprogramma. SCHEEPVAART Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3% Ned. 1947 96I4/m gl 96 Ts A. K. U 167 J»: 167/ Lever Brothers 217% 217 Philips Gloeil. 225 226 Kon. Petroleum 295'-; gl 292% A'dam Rubber 117 113% Holl. Amer. Lijn 176 176 Ned. Scheepv.Unie 147 146% H. V. A 108/, 107% 99 gl 96% Amsterd. Bank 165 165 Rotterd. Bank 175% 175 Twentse Bank 172% 173 Anaconda Copper 39»y,6 38% Bethlehem Steel 46% 46% Republic Steel 4213 42% 55 54% Tidewater 36% 36 U. S. Steel 44 43% ex div. 32 Een lid van de Amerikaanse militaire politie bewaakt een groep Chinese krijgs- gevangenen die bij Hamhoeng gevangen zijn genomen. Zij verklaarden verheugd te zijn dat zij gevangen genomen waren. Aagtedijk,"13 te New Vork. Aardijk. 13 te Mobile. Alwaki, 13 v. Buenos Aires n. New York. Appingedam, 13 v. Amsterdam -n. Lissabon. Almkerk, pass. 14 Gibraltar. Ariadne. 13 v. Spezia n. Savona. Atlas. 13 v. Savona n. A'dam. Alnati. pass. 13 Fernando Noronha. Alamak, 14 anker Bunder Shabur. Alhena. 13 v. Rio de Janeiro. Amstelkerk, 13 v. Takoradi n. Accra. Anncnkerk, pass. 13 Kp Leeuwin. Alderamin, 13 anker Fort Bouet Agatha. 6 v. Manggar n. Pladjoe. Aldegor.da, 7 v. Bangkok n. Pladjoe. Aagtekerk. 13 v. Hamburg te Bremen. Arnedijk. 14 750 m. Z.W. Flores. Alblasserdijk. 15 v. Antwerpen Tl. R'dam. Alkaid. pass. 14 Fernando Noronha. Alpherat. 13 v. Kaapstad n. Boston. Arundo, pass. 34 Fernando Noronha. Akkrumdijk. 14 te Teneriffe. Alblasserdijk. 15 v. nAtwerpen n. R'dam. Andi.ik, 13 tc Vera Cruz v. R'dam. Alioth, 13 te Rio de Janeiro. Arendsdijk. 14 v. Charleston n. Norfolk. Ariadne. l i v. Curacao n. Comerbrook. Bintang. 13 v. Rotterdam n- Marseille. Bloemfontein. 14 te Antwerpen. Blijdendijk, pass. 13 Dover. Blitar, 14 v. Suez n. Aden. Barumun, 13 v. Kolonedale n. Luwuk. Boskoop. 13 v. Antwerpen n A'dam. Bengkalis. 13 140 m. O.t.Z. Minicoy. Boisscvain. 22 verw. Kaapstad v. Rio de Janeiro Barcndrecht. pass 14 Montserrat. Beverwijk. 14 v. R'dam n Alexandrië. Britsum, pass. 14 Finisterre. Bantam. 14 te Djakarta v. R'dam. «r Blommersdijk. 15 v. Antwerpen. Bliidendijk, 15 v. Antwerpen n. R'dam. Caltex Leiden, 14 te Rastar.ura. Caltex Pernis. 34 te Portsaid. Camphuys. 13 v. Djakarta n. Cheribon. Castor. 11 v. Inagua te New York. Clio. 8 v. Curacao n. Tr.mpico. Cronenburgh, 13 v. .Bilbao n. R'dam. Caltex Delft it) 14 v. R'dam n.- Rastanoera. Celebas. 14 te Hollandia. Ceram. 14 te Karachi. Clavella, 14 te Suez. Congostroom, pass. 14 Kp. Verde. Coryda, 13 v. Napels n Tel Aviv. Canieronia (rep.), 23 22 u. verw. R'dam. C wen ia. 16 14 u. verw. Marseille. Delfland, pass. 13 Fernando Noronha. Diemerdijk, pnss. 13 Beachyhead. Duivendrecht. 13 v. Dakar. Delfshaven. pass. 13 Maceio. Duivendrecht. 14 160 m N. Kp. Verde. Delft. 14 rede Man of War Cays. Dorsetshire. 17 7 u. verw. H. v. Holland. Elmina. 13 v. Lagos te Point Noire. Enggano. 13 v. Hamburg n. Lenden. Erinna (t). 14 verw. Cebu. Esso Den Haag (t). 13 400 m. Z. Fayal. trema (t), 13 200 m. Z.t.W. Fayal. Eendracht. 14 dwars Algiers. Ena (t), v. Curacao te Cristobal. 'Gordias. 14 te Rotterdam. Gan.vmedeSi 14 v. Curacao n. Cristobal. Gadila (t). 12 360 in. W. Ouessant. Groótekerk. 13 360 m. N.W. EHzabethbaai. Gooiland. 14 verw. Montevideo. Gaastcrkerk, 14 v. Durban n. Lorenzo Marquea. Hestia. 14 v. Curasao n. Cristobal. Hecuba. 13 v. Punt Cardon n. Curasao. Hersilin. 13 230 m. N.W. Finisterre. Hera, 13 300 m. Z.W. Flores. Heelsum, 14 x. Le Havre n. Duinkerken. Hector, 15 v. Mutzuna le IzmlK. Hercules, 15 tc R'dam. Ittersum, 14 v. Antwerpen n. Mobile. Jagersfontein. 13 200 m. Z.O- Messina, jobshaven, 13 bij Ouessant. Java, pass. 14 Gibraltar. Japara (KRL). 14.v. Baltiltoove u.."Norfolk. Jupiter, 15 te A'dam v. Levant. ICieldrecht, 14 v. Rotterdam n. Marseille. Klipfontein, 13 te Lorenzo Marquez'. Keilehaven, 13 100 nv Z.W. Ouessant. Kota Agoeiig. 14 tc Belawan. Kola Baroe, 13 v. Cheribon n. Djakarta. Kertosono, pass. 11 Pevim. Kola Gedc, 14 v. Port Said. Laagkerk. 13 v. Bombay n. Karachi. Finisterre n. Rotterdam. Lissekerk, 13 v. Colombo. Loppersum, 14 bij Gibraltar. Leerdam, 13 800 m. O. Kp. Race. Leersum, 13 370 m. Z. Kp. Race. Lemsterkerk, 14 verw. vm. Hamburg. Loenerkerk, 13 te Khorrasmshar. Laertes, r2 v. Probojinggo n. Panaroekan. Laertes. 13 v. Panaroekan n. Soernbaja. Langkoeas. pass. 15 Ouessant. Laurenskerlc, 15 te Bahrein. Leopoldskerlc, 15 te Port. Said, Lievevrouwekerk. pass. 15 Ouessant. Malvina, pass. 13 Malta. t Mitra.' pass. 12 Socotra. Modjokerto. 13 v. Belawan n. Tj. -Pandan. Murena. pass. 13 Ouessant. Madoern, pass. 13 Socotra. Midas, 13 v. Tarragona n. Cartagena. Manoeran. 13 475 rh, Z, St. Helena. Markelo, pass. 13 Chinde. Merwede. 13 v. Hamburg. 15 vm. verw. Antw. Meerkerk, 13 v. Hamburg n. Antwerpen. Maas. 13 dwars Jacmel. Malo.va, pass, 14 Port Soedan. Metula. 14 bij Malta. Mirza (t). 14 v. Singapqre. Molenlcerk. 15 te Freetown. Murena. 15 te R'dam. Mariekerk, 14 v. Manilla. Mentor, 15 v. Patras te Piraeus. Nieuw Amsterdam, pass. 13 Bishop Rock. Nieuw Holland, 13 v. Port Swettenham, Noordam. 14 v. New York n. R'dam Omala, 14 vm. tc Madras. Ondina. pass. 13 Gibraltar. Oranjefontein, pass. 13 Ouessant. Oranjestad, 14 v. Puerto Limon. Orestes, pass. 13 Kp. Tres Puntas. Overjjsel. 14 v. Genua n. Port Said. Prins Alexander, 13 275 ifi. N.O. Flores. Prins Frederik Hendrik. 33 480 m. W. Scililes. Prins Philips Willem, 14 verw. Catania. Plato. 9 v. Cristobal tc Curacao. Parkhaven. 13 400 m. O. Rio Grande.' Prins Wilem IV. pass. 14 Ouessant. Prins Johan Willem Friso. pass. 15 SciHics. Rossum. 13 tc Rotterdam v. Setubal. Ruys. 13 te Singapore. Reyniersz. 13 v. Makassar n. Pare Pare. Rijn. pass. 13 Ruegen. Roebiah. 11 te Semarang v. Makassar. Rufina, 11 v. Fort de France n. Trinidad» Radja. 14 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Rijnkerk, pass. 14 Socotra. Sliedrecht. 13 v. Port Said n. Brandarmashur. Sommelsdijk, pass. 13 Fayal. Stad Dordrecht, 13 v. Segunto n. Gibraltar. Stad Schiedam. 14 te Savona. Stad Dordrecht. 13 v. Segunto n. Gibraltar. Straat Soenda. 10 te Montevideo. Schiedijk, pass. 13 Key West. Somersetshire, pass. 14 Aden. Stanvac Talang Akar (t). 13 te Soengeigerong. Salawati, pass. 14 Madeira. Sanana, 14 v. Colombo n. Belawan. Sarangan (t), 14 v. Suez. Stad Haarlem, 14 v. Sf.-ix n. VLaardingen. Stentor, pass. 14 Gibraltar. Sibajak. 12 te Soerabaia v Sydney. Stad Leiden. 13 te Svdncv. Stad Vlaardingcn. 15 v. Narvik n. R'dam. Tawali. 13 v. Djakarta. Tjlkampek. 14 te Manilla. Titus, 13 v. Amsterdam n. Algiers. Tabian, 13 v. Port Said. Talisse, 14 te Port Sudan. Tamo. pass. 13 Kp. Frio. Tankhaven II ft) 13 te Soerabaja v. Pladjoe. Tjisadane. 13 v. Makassar n Djakarta Tasman. 10 v. Penang n. Belawan. Tiberius. 8 van Demara naar New York. 9 van Trinidad. Tjibesar, 11 v. Osaka te Yokohama. Trajanus. 10 v. Mobile te Houston. Trompenburg!). 13 v. Hamburg n. R'dam. Teiresias, 14 rede Soerabaja. Ternatc. pass. 14 Finisterre. Tjibadak, 14 v. Durban n Port Elizabeth Tomori, 14 v. Londen n. Port Said. Utrecht. 12 tc Houston. Venus. 13 v. Famagusta te Haifa. Van Riemsdijk. 13 v. Semarang. 14 te Cheribon. Veendam, 13 600 m. W. Ouessant. Volendam. verw. 19 v. Djakarta 11. R'dam. Vrtiburgh, 13 v. Casablanca n. R'dam. Vulcanus, 14 v. Malta n. Bari. Wocnsdrecht, pass. Mona eil. Wingapoe, 14 v. Bali n. Singapore. Weltevreden. 13 v. Port Swettenham n. Dja karta. Willem Ruys. pass. 14 Point. Desalle. Waterland. 15 v. A'dam n. Buenos Aires Zeeland (SSM). 14 v. Blyth. 17 verw. Aarhus Zuiderkruis, 14 1000 m. O.Z.O. Guardafui.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 9