f Inboedel veiling AMSTERDAMSE VLEESHOUWERIJ f OLGA LQWiNA Italië blijft de zwakke broeder in Atlantische pactgemeenschap P. Hoegeveen Zoon CHOPINAVOND THEO v. d. PAS yRIJ CHRISTENOOM A. Meijer's Zaterdag 16 December 1950 Haarlems Dagklad en Oprechte Haarlemsche Courant )e weg naar een waarlijk sterke defensie is bezaaid met velerlei voetangels (Van onze correspondent ie Rome) Het bewapeningsprobleem heeft voor Italië een wat ander karakter dan voor de overige landen van het Atlantisch Pact. De militaire clausules van het vredesverdrag leggen aan dit land beperkingen op. Het leger mag bijvoorbeeld niet meer dan 185.000 man plus 65.000 „carabinieri" (rijkspolitie) tellen. Nu zegt dat getal niet veel. De stoutste dromen van de minister van Defensie zouden worden verwezenlijkt, indien Italië werkelijk zou beschikken over een met modern wapentuig uitgerust vre- desleger (kern van het leger in oorlogstijd) van die sterkte. Daaraan ontbreekt nog heel wat. Moderne bewapening is veel te kostbaar, dan dat enige West-Europese mogendheid zonder Amerikaanse hulp een goed-uitgerust leger van 250.000 man kan bekostigen. Voor Italië gelden bovendien naast de financiële bezwaren ook die, welke voortvloeien uit het vredesyerdrag. Zo mag het land niet meer dan 200 militaire vlieg tuigen hebben, de vloot de totale tonnage van 65.000 niet te boven gaan en zo meer. Daarnaast zijn er andere moeilijkheden, waarmee niet alle Europese landen in ge lijke mate te kampen hebben. De algemene dienstplicht bleef gehandhaafd, doch men beperkt het aantal recruten door ver scherpte keuring en door velerlei vrijstel lingen voor broederdienst, kostwinner schap en dergelijken. Wie Italië kent, be grijpt zonder meer, dat een „handige" jon gen zich onder deze omstandigheden hier meestal wel aan de dienstplicht onttrekken kan. De jonge boerendagloners en fabrieks arbeiders, die als recruten onder de wape nen zijn, blijken bovendien voor een groot deel communisten of zij staan open voor de communistische propaganda, die in het bij zonder in garnizoenssteden zeer actief is. Regimenten nu, waarin de communistische invloed sterk is, zouden zeker in een even tuele oorlog tussen Oost en West minder betrouwbaar blijken. Doch op politiek ge bied is er nog een tweede gevaar, namelijk het neo-fascisme. Dit wint vooral onder de officieren (met uitzondering van die dei- zeemacht) veld, wat geen wonder is nu bij middenstand en bourgeoisie de politieke mode eist, dat men óf royalist óf neo-fascist liefst beide tegelijk is. Op de gewone recruten, die gvotendeels uit zeer eenvou dige mileus afkomstig zijn, heeft tot nu toe het neo-fascisme niet zo veel vat, doch ook dit begint te veranderen. Naarmate het cominform-communisme aan kracht inboet, zwellen de gelederen van de talrijke natio- nalistisch-socialistische- of nationalistisch- communistische groepen. In geval van oor log zouden ook deze neo-fascistische "nei gingen de weerbaarheid van het Italiaanse leger kunnen schaden. Vijand nummer één is, ook voor hen, de liberaal- of socialistisch-getinte democra tie en openlijk zeggen zij: wij hebben cle democratie niet gewild en haar verdediging is niet onze zaak. Geen volledig vertrouwen Al met al ziet het er naar uit, dat Italië in militair opzicht dus een vrij zwakke broeder zal blijven, ook al zal het dank zij Zandvoort Studiecommissie ©ves Zamdvooi-ts wederepbeuw aan het werk Vrijdagmiddag had in de raadszaal te Zahclvoort de installatie plaats van de stu die-commissie voor de wederopbouw, welke in de raadsvergadering van 27 Juni werd ingesteld. De installatie had plaats door cle voor zitter, burgemeester mr H. M. van Fënerna, die in zijn openingswoord memoreerde, dat hij na zijn installatie met ontsteltenis ver vuld was over de Zandvoort toegebrachte schade. Dit stijfde hem in zijn voornemen alles te doen om Zandvoort spoedig weer in zijn oude vorm te doen herrijzen, ja mogelijk groter en schoner dan voorheen. Hierbij dacht hij vooral óók aan bedrijfsgebouwen, maar het gemeentebestuur achtte het pro bleem van de volkshuisvesting urgenter. Ruim 700 woningen gingen door afbraak verloren en gaarne bracht spreker hulde aan zijn voorganger en aan allen, die deze herbouw stimuleerden, want een enorm stuk werk werd reeds verricht. Tot nu toe kwamen ongeveer 350 nieuwe huizen ge reed en indien de ontwikkeling van de in ternationale toestand zulks niet verhindert, zullen er in de loop van 1951 ruim 400 ge reed zijn. Maar voor de bedrijfsgebouwen is nog niets gebeurd en dat vervulde spreker met zorg. Zijn voor andere gemeenten de in dustrieën van groot belang, de bouw van bedrijfsgebouwen betekent voor Zandvoort hetzelfde. Dit is een onafwijsbare voor waarde voor arbeidsvreugde en onderne mingslust, want hier geldt zeker: „Zonder recreatie geen prestatie!" De vestiging van recreatie-oorden is zeer belangrijk voor het herstel van Neer- lands welvaart, zo vervolgde spreker, die zich bezorgd toonde over het feit, dat alle overheidssteun tot nu toe hiervoor ont breekt. De commissie zal zich over de volgende punten dienen uit te spreken: Moet het in het plan-Friedhoff opgeno men „zomerplan" met inbegrip van het centrale plein en volkszwembad komen aan het einde van de Zeestraat en moeten de te stichten gebouwen dan tijdelijk of permanent van opzet zijn? Moet dit zomercentrum ingericht wor den voor dagbezoek, dus zonder hotels of acht men de bouw van hotels in dit zomer centrum méér effectief? Ook de financieringsmogelijkheden zul len bestudeerd moeten worden en de com missie zal de vraag moeten beantwoorden of het mogelijk is, dat de plannen, die be staan voor de terreinen ten Noorden van dit zomercentrum binnen tien jaar zullen Worden verwezenlijkt. Tenslotte merkt mr. Van Fenema nog op, dat de heer F. A. Pfeiffer, secretaris van de bedrijfshoreca te Den Haag naar aan leiding van het laatste pimt gaarne zijn ervaringen wil vertellen over de „motels" die hij tijdens zijn verblijf in Amerika heeft bezocht. De commissie zal een rapport samen stellen, dat aan de gemeenteraad zal wor den aangeboden. De heer C. Siegers bracht namens de commissie de voorzitter dank voor zijn van ondernemingsgeest en werklust getui gende rede. Spreker is zéér verheugd, dat na vijf jaren thans eindelijk iets definitiefs gaat gebeuren. Amerikaanse hulp en het door de regering thans in behandeling genomen ruimere bewapeningsprogramma mettertijd over ten minste twaalf (misschien wel zeventien) modern uitgeruste divisies beschikken. Italië zou voorts in geval van oorlog waarschijnlijk ook nog te kampen krijgen met inwendige troebelen en sabotage op grote schaal. De Amerikanen weten dit alles zeer goed, zij hebben een grote sym pathie voor het Italiaanse volk, dat zij te recht prijzen als uiterst werkzaam, sober in staat, wonderen tot stand te brengen voor zichzelf, hun familie en ook wel voor het welzijn van hun land. Maar hun opinie over de Italianen als soldaten, optredend in militair verband, is niet hoog en hun ver trouwen in de standvastigheid van de Ita liaanse buitenlandse politiek niet groot. In Amerikaanse kringen hier in Rome kan men vaak horen: „Als de nood aan de man komt, zullen verscheiden Europese landen proberen of zij niet buiten schot kunnen blijven en Italië is er één van. En mocht het ons in het begin erg tegenlopen, dan is het best mogelijk, dat er in Rome een an dere regering komt en Italië in het kamp der tegenstanders belandt." Dit wantrou wen deed Amerika en Engeland in de UNO één lijn trekken tegen herstel van elke Italiaanse invloed in het strategisch be langrijke Noord-Afrika en datzelfde wan trouwen maakt, dat de Amerikanen niet zo grif ingaan op de bijzondere verlangens van Rome inzake de herbewapening. (Italië zou bijvoorbeeld graag opdrachten ontvan gen voor het bouwen van kleine oorlogs schepen, voor eigen gebruik en voor de pactgenoten.) Toch is de regering in Rome bereid, de taak op zich te nemen, die voortvloeit uit haar vrijwillig aangegane internationale verplichtingen als lid van het Atlantisch Pact, doch de landsverdediging voor Italië begint, naar hier met nadruk steeds weer verzekerd wordt, met versnelling der eco nomische wederopbouw, teneinde sociale troebelen te voorkomen. Niemand zal dit kunnen loochenen, maar de herbewapening in militaire zin zal op die manier niet erg vlotten, tenzij de Amerikanen datgene doen, waarvoor zij huiverig zijn: zeer ruime middelen verstrekken voor een weermacht, die zij niet volledig vertrouwen Moderne kustvaarder te water gelaten Te Arnhem is Vrijdagmiddag de groot ste kustvaarder, die ooit in Arnhem is ge bouwd, te water gelaten, Het is de tanker kustvaarder „Marin". De „Marin" zal na een proefvaart de zeeën bevaren op de wilde vaart voor de - rederij Jansen en Both. De „Marin" is een van de modernste kustvaarders. Men heeft het vaartuig in vier maanden tijds gebouwd. Het schip is bijna 6'0 meter lang en 9.20 meter breed; het kan ongeveer 800 ton lading vervoe ren. De maximum-snelheid bedraagt 11 knopen per uur. Er is een zeer moderne los- en laadinstallatie aangebracht/ In de machinekamer staan, een 8-cylindei;Die-, selmotor met een capaciteit van 540 pk en twee aparte' motoren voor de opwekking van de stroom voor de lichtinstallatie en voor cle koelwater- en lenspompen. Iedere hut heeft stromend water en electrisch licht. Er zijn douches en badkamers voor de bemanning. Een gedeelte van de. laad ruimte is ingericht als vriesruimte. Urgeniielijsf Zandvoortse publieke werken De directeur van de Zandvoortse Pu blieke Werken heeft een urgentielijst op gesteld van de in de naaste toekomst uit te voeren werken, waarvan de kosten ten laste van de kapitaaldienst behoren te worden gebracht. Onder urgentie I zijn gerangschikt: de bestrating van de Zuid-Boulevard, de res terende bestrating van de omgeving van de watertoren, de trappen en de keermuur bij de watertoren, de verbreding van Strandweg met parkeerterrein, de grond aankoop voor het gedeelte uitbreidingsplan ten Zuiden van de dr. C. A. Gerkestraat en ten Oosten van de Brederodestraat, de straatverlichting in het wederopbouwplan, het nieuwe Zuiderbad, de nieuwe ULO- school en een nieuwe kleuterschool en een nieuwe vloer in de kleuterschool aan de Herenstraat. Daarna komen de restant aanleg Noord- Boulevard en de Zeeweg ten Noorden van de Jan van Galenstraat, grondaankoop voor verbreding Zeeweg, herziening van de riolering Kostverlorenpark, opruimen van de vuilnisbelt, herstel Van Lennepweg en Vondellaan, straatverlichting buiten het wederopbouwplan, herstellingen aan de Wim Gertenbachschool en uitbreiding van de remise. In de derde plaats grondaankoop voor het gedeelte uitbreidingsplan ten Oosten van de Noorderduinweg voor uitbreiding van de begraafplaats, de rioolwaterzuive ringsinstallatie met vloeivelden, parkeer en industrieterrein, de voorbereidende plannen daartoe, verbetering van de acco- modatie van het circuit, de brandweerka zerne, het uitbreidingsplan Bentveld, het bouwrijp maken van terreinen ten Zuiden van de dr. Gerkestraat en ten Noorden van de Van Lennepweg en tenslotte het kam peerterrein voor kampeerwagens. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: ïngrid, d. van L. Fransen en J. N. Fikkeit; Maria Klara, d. van S. A. Zurhaar en M. Groen. GETROUWD: T J. Hefting en C. Dees. OVERLEDEN: M. Paap, oud 80 j., e. van J. Zwemmer: W. A. M. van Veen, oud 51 j., wed. van L. J. Koomen. Bennebroek Uit de Raad Begroting 1951 aangenomen Onder voorzitterschap van de burge meester mr. K. G. baron van Hardenbroek kwam de gemeenteraad van Bennebroek Vrijdagavond bijeen. Dc voorzitter sprak zijn vreugde uit over het herstel van de heren Bloemink en El- gersma. Verder deelde hij mede dat het met het uitbreidingsplan minder vlot ver loopt zodat dit niet ter visie kan worden gelegd. Op het gedeelte van de buitenplaats „Huis te Bennebroek" dat in het openbaar is verkocht, zullen twee villa's verrijzen. Verder werd medegedeeld dat in totaal 18 vergunningen voor woningbouw in de z.g. vrije sector zijn afgegeven. Met de aanleg van het sportveld gaat het vrij langzaam, omdat de dragline voor het afgraven van hel zand defect is geraakt. Het werk moet echter voor 1 Februari 1951 klaar zijn. De N.Z.H.V.M. heeft de oude trambaaji die dwars door het bos loopt, te koop aan geboden, maar het gevraagde bedrag is naar de mening van het gemeentebestuur te hoog. Beide partijen hebben nu elk een deskundige benoemd; zij zullen samen een derde kiezen, teneinde omtrent de prijs een advies uit te brerjgen. Aan de gemeente is door de heer S. J. Fontein, de toekomstige bewoner van een der beide villa's op het terrein van „Huis te Bennebroek" een aldaar gevonden antie ke haardplaat aangeboden, welke op voor stel van dc voorzitter in dank werd aan vaard. Deze plaat zal waarschijnlijk wor den gebruikt wanneer er een nieuw raad huis komt. Voorts is door het gemeentebe stuur op de laatst gehouden veiling van de inventaris van Huis te Bennebroek een kaart aangekocht van de vroegere Am bachtsheerlijkheid, waarmede de raad zich eveneens kon verenigen. Een aantal verzoeken van organisaties en gemeentebesturen (o.a. van Finsier- wolde om adhaesiebetuigingen ten aanzien van verschillende wensen) werden voor kennisgeving aangenomen. Besloten werd dat de gemeente zich aan zal sluiten bij de schooltandverzorging, kos ten 200 per jaar waarvoor de gehele schooljeugd twee keer per jaar „aan de tand wordt gevoeld". In verband met zijn gezondheidstoestand verzocht de heer Loeff ontheven te worden van het ambt van waarnemend secretaris ontvanger. In zijn plaats werd benoemd de heer Th. Hartman. Aan mejuffrouw Proper, onderwijzeres aan de O.L. school, werd eervol ontslag verleend wegens ziekte; de benoeming van een nieuwe vaste leerkracht werd nog even aangehouden. Vervolgens werd de heer P. Smit als werkman in vaste gemeentedienst aangesteld en de commissie van advies in zake woonruimte in haar geheel opnieuw benoemd. Daarna kwam de begroting aan de orde die voor de gewone dienst sluit met een bedrag van J 250.191,63. De voorzitter gaf omtrent verschillende posten een toelichting. Zeer gunstig was hij te spreken over de Woningstichting: ach terstallige huren komen bijna niet meer vpor en er behoeft in 1951 slechts een be drag van bijna 300 te worden bijgepast. De oude openbare school en aangrenzende onderwijswoning zullen worden veranderd; de eerste voor een kleuterschool en de tweede zodanig dat daarin twee gezinnen kunnen wonen. Voorts zullen op het terrein, gelegen aan de Schoollaan tussen gebouw „Rehoboth" en R.K. Verenigingsgebouw drie flinke woningen worden gebouwd. Verder zullen nabij het nieuwe sportterrein twee woningen voor arbeiders worden gebouwd, teneinde daar toezicht te kunnen uitoefe nen. Voor al deze uit te voeren werken zullen suppletoire begrotingen moeten wor den ingediend. De voorgestelde subsidies lokten bespre kingen uit, tengevolge waarvan de voorge stelde subsidie voor de beide verenigingen voor gezinszorg van 200 op 400 elk werd gebracht. De subsidie voor het Oranje-comité gaf dë heer Hoogendoorn aanleiding tot de op merking. dat de naam Oranje-Comité feite lijk misleidend werkt, omdat het feest niet op de verjaardag van de Koningin wordt gevierd, doch eerst in September en het dus beter is, te spreken van een volksfeest. Spreker zou verder graag de kermis op een ander terrein zien dan tegenover het be- vrij dingsmonu ment. In antwoord daarop meende de voorzit ter dat de pers de opvatting van de heer Hoogendoorn wel zal doorgeven zodat het Oranje-Comité daarvan kennis kan nemen en dat voor de kermis geen andere plaats ter beschikking is. Overigens meende spre ker dat tegen deze plaats geen bezwaar kan worden gemaakt. Nadat de heer Bloemink gepleit had voor een grondige opknapping van de gemeente secretarie en geïnformeerd had naar de speeltuin, waarop de voorzitter mededeelde, dat het eerste zeker zal gebeuren en dat waarschijnlijk de speeltuin in de omgeving van het nieuwe sportterrein komt, werd de begroting zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij de rondvraag pleitte de heer Dubbis voor het eerder bestrooien van gladde wegen met zand en de heer P. v. Lierop voor het inschakelen van werklozen bij de uitvoering van werken zoals de aanleg van hét nieuwe sportterrein. Beide wensen zul len worden vervuld. Bloemendaal ARTSEN- EN APOTHEKEESDIENST Dc artsendienst van.de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de arts H. D. G. A. Immink, Bloemen- daalseewg 126. Bloemendaal. telefoon 23449. De avonddienst voor apotheken voor Santpoort-station, Bloemendaal en Overveen wordt van hedenavond 6.30 uur tot Zaterdag 22 December verzorgd door de Bloemen- daalse apotheek (Mej. M. E. Reyers); Bloe- mendaalseweg 85, Bloemendaal. telef. 22181. Heemstede ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden waargenomen op 17 December door dr. A. L. C. v. Lier, P. Aertslaan 6, tel. 29875 en dr. J. L. Tombrock Burg. v. Lennepweg 1, tel, 28032. Wijkverpleging: Zuster E. G. v. d. Hoek, Lanckhorstlaan 117, tel. 28573. Geopende Apotheek: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206208, tel. 28320. BENNEBROEK De Zondagsdienst voor artsen wordt op 17 December waargenomen door dr. G. Man schot. Rijksstraatweg 18, tel. K 2502 430. Lisse MEDISCHE DIENST De medische dienst wordt a.s. Zondag waargenomen door dr. J. M. v. Dijk, Achter weg 6. Tel. 3134. Hillegom R.K. school voor buitengewoon L.O. Samenwerking van Hillegom, Lisse en Sassenheim De kinderen uit de Bollenstreek die aan gewezen zijn op Buitgewoon Lager Onder wijs, moesten totnogtoe de BLO-scholen in Haarlem en Leiden bezoeken. De noodzaak heeft de gemeentebestu ren uit deze streek gedreven naar het zoe ken van een oplossing, welke tot stand is gekomen in het besluit tot het stichten van een school voor Buitengewoon Lager Onderwijs te Lisse. De begroting voor bouw en eerste in richting van deze school is door de Hoofd inspecteur van het BLO goedgekeurd en beloopt 190.000. De school wordt door de gemeente Lisse gefinancierd, terwijl de gemeenten Hille gom en Sassenheim zich verbinden aan de gemeente Lisse een bijdrage te verlenen naar rato van het aantal leerlingen het welk een R.K. school voor glo of vglo in een der aangesloten gemeenten bezoekt, na aftrek van de bijdrage der provincie (1/3 van rente en aflossing). Voorts is iedere gemeente een bijdrage verschuldigd in de extra-vervoerkosten en een door Ged. Staten vast te stellen bij- drage-per-leerling in de materiële exploi tatiekosten. De school zal ruimte bieden voor {>lm. 100 leerlingen. Is uitbreiding nodig dan is in de onmiddellijke omgeving voldoende grond beschibaar. Ze zal 6 lokalen om vatten waarvan 2 extra-grote, en centraal worden verwarmd. Uitvoering Kerst-oratorium De Chr. Zang- en Oratoriumvereniging ..Zingt den Heer" te Hillegom zal onder lei ding van de heer S. P. Visser, met solisten en orkest op Woensdag 20 December in de Nederlands Hervormde kerk een uitvoering geven van het Kerst-oratorium van Joh. Seb. Bach. Christ. Burgerschool viert Kerstfeest De jaarlijkse Ouderavond van de Chris telijke Burgerschool voor ULO te Hille gom zal Dinsdag 19 December aanstaande worden gehouden. De leerlingen zullen een kerstdeclamatorium opvoeren, enkele frag menten voordragen uit „Joseph in Dothan" en hun kunnen op het gebied van muziek en toneel tonen. De heer W. Kuil zal een causerie houden over „Het aardrijkskuncie- onderwijs onder de vernieuwings-loupe". Kerst-jeugd-appèl In de Gereformeerde kerk te Hillegom zal op de middag van 2e Kerstdag een Kest-Jeugdappèl worden gehouden, waar ds. G. Toornvliet van Leiden en ds. Y. v. d. Zee van Nieuw Vennep zullen spreken. Een Haarlems kopeivdubbelkwartet zal zijn medewerking verlenen. Dit appèl is bedoeld voor alle jongeren uit de gehele bollenstreek. Hillegom krijgt sportvelden De behoefte aan sportvelden is in Hille gom groot. De derde-klasser Hillinen kan het terrein niet uitbreiden: de vierde-klas- ser Hillegom en de Zaterdagmiddagclub Sizo doen samen met het terrein op „Wee- restein". waarvan het niet zeker is dat ze er kunnen blijven. De R.K.S.V. Concordia zal haar terrein mettertijd moeten afstaan, omdat het in het uitbreidingsplan ligt. Om aan deze behoefte aan sportterrein tegemoet te komen, stellen B. en W. de gemeenteraad voor. een viertal voetbal velden te doen aanleggen. Twee hiervan zullen worden aangelegd in het z:g. Vosse- laan-complex, ten Oosten van de Leek- straat, en twee in het Zuidelijk deel der gemeente aan de Verlengde Brouwerslaan. De aanlegkosten van de velden aan de Vosselaan worden geraamd op ƒ26.757, die van de velden aan de Verlengde Brou- werslaan op 32.551. Het is de bedoeling dat deze werken door de DUW zullen worden uitgevoerd, welke dienst in de kosten een subsidie heeft toegezegd van 8820 ï-esp. 10.260. Reeds eerder hebben B. en W. toegezegd dat getracht zal worden, met de aanleg nog dit winterseizoen te beginnen, zodat de velden naar alle waarschijnlijkheid in het begin van het seizoen 1951 in gebruik zullen kunnen worden genomen. Gemeenteraad Dinsdag 19 December des namiddags 2 uur zal de Hillegomse gemeenteraad in vergadering bijeenkomen. De agenda ver meldt, behalve de vaststelling der Ge meentebegroting 1951, onder meer wijzi ging en aanvulling van de verordening Vermakelijkheidsbeasting, wijziging van de winkelsluitingsverordening ten aanzien van de kappers, verhoging wethouderspen sioenen, ziektekostenregeling gemeente- personeel, crediet voor' aanleg sportterrei nen, vergoeding aan schoolbesturen, ge meenschappelijke regeling inzake BLO, en mededelingen. Ondertrouw d: LENI VAN BEEK De huwelijkssluiting vindt plaats op 10 Januari a.s. des morgens om 10 uur in de kerk van het Allerheiligst •Haft,, van- Jezus, aan de -Kle- yèrparkwgg. Haarlem, December 1950/ Schotersingel 151. Kleverparkweg 11. Receptie: 10 Januari van 12.3013,30 Schotersingel 151. Toekomstig adres: Kleverparkweg 77. Dr. A. H. Garrer Internist. AFWEZIG TOT 28 DEC. Tandarts ,D.r. Ilse Mosier Staten Bolwerk 8, Tel. 14464 GEEN PRAKTIJK vanaf 18 Dec. '50 t/m. 10 Jan. '51. Spoedgevallen aan huis te bevragen. F. E. PAESI Tandarts aandag- 18 en Woensdag 20 ïcember GEEN SPREEKUUR. Halfweg ZONDAGSDIENST DOKTOREN De Zondagsdienst voor doktoren wordt op 17 December voor Halfweg, Zwanenburg en omliggende polders waargenomen door dokter D. A. Rijnders. Amsterdamse straat weg 62 te Halfweg. Tel. K 2907 593. Haarlemmermeer DOKTERSDIENSTEN Doktersdiensten voor Zondag 17 December. Hoofddorp: dr. Bult. Nieuw Vennep: dr. v. Haeringen. Badhoevedorp: dr. Den Ouden. EXAMENOPLEIDSNG Associatie, L. O. en M. O. C. DENIJS. L. DENIJS Ier. Frans M. O. Duits M.O. Engels M.O., A en B. Zaancnlaan 114. Tel. 23907. /Kerstmis in stormtij" Openbare voordracht met na bespreking door Dr. A. R. DE JONG op Maandag 18 De cember 1950 om 8 uur, O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A, Haarlem. Toegang vrij. VELLEMAN KOOPT! allé sóórten goedé .meubelen -gehele inboedels; zölderop- ruimingen, Perz. tapijten, kristal, kantoormeubelen etc. voor hooge prijzen, Tel. 14637. ZIJLSTR. 62 Overal te .ontbiéden! SLECHT RAPPORT? EB Toezicht en hulp H Huiswerk Mulo ra H. B. S. en Gymnasium 1 KLIPP'S TALENSCHOOL Kleverparkw. 142, Tel. 13269 Donderdag a.s., aan vang 10 uur, van Ameublementen en af zonderlijk Meubilair. KIJKDAG: a.s. van 10 tot 15 uur. Bijvoegen van goede ren desgewenst na voorafgaande taxatie is dagelijks moge lijk. Expeditie Telef. 13845 Nieuwe Gracht 74. Parklaan 22, Haarlem. ,f GFM. C O M C £RT GEB O U W Zondag 24 December - 8 uur HERMAN RINKETS VARléTé voor het eerst in Haarlem met DE EDELWEISS KAPEL o.l.v. Johnny I-ïolshuysen met De Nederlandse Jodel-zangeres. JAN KOSTER, met zijn allergrootste radio-successen, na de pauze verzoeknummers. CEES DE LANGE, Ncerlands beste conferencier NIBERCO, wereldkampioen goochelaar HARRY WOODSON, de man met de lachende benen TONNY BAKKENES, grootmeester op de accordeon Prijzen: ƒ1.70, 2.20, 2.70 (Vest., bel. en pl.bespr. inbegr.) Door de grote toeloop die w(j verwachten begint de voorverkoop reèds Maandag 18 Dec., dagelijks 103 uur aan de kassa. Telef. 123 uur Nr. 13466. Luister hedenavond 8.15 uur naar Hilversum II EN U KOMT UNIVERSELE RELIGIEUZE BEWEGING "DE TEMPELèOUWE HET UUR HEEFT GESLAQEN.... EEN PROFEET IS OPGESTAAN.... NADERT HET EINDE VAN DE WERELD?? De Boodschapper Gods. de ingewijde: JOHANNES ANDREAS spreekt over: DE KOMENDE WEREIDCATASTROPHE en de verborgen krachten In de mens... E»n Nlauw Tijdperk li komende „Do Ware Christus.Geost" Maandagavond 18 December - 8 uur Geb. Thcosofia, Nassauplcin 8 TOEGANG VRIJ. Zaal open 7.30 uur Spirit. Studieclub „Doorgang n. h. Hogere" geeft Maandag 18 Dec., 's avonds 8 uur in Geb. Cultura, Jansstr. 83, experim.-avond met kruis en bord; na pauze psychometry, door med. Mevr. Remmers v. d. Lans (Weten- sch. getest.) Koninginneweg 47, A'dam. Tel. 26025. Toeg. 1. Concertbureau Alphenaar Gem. Concertzaal Maandag IS Dec. 8 uur: POPULAIÜE certbur. Alphenaar Kruis- Unum Necessarium Brinkmann, Gr. Markt. Dinsdag 19 Dec. 20 u. spreekt J. F. WEMELSFELDER over De mens zonder Vader Gedempte Oude Gracht 80 is a.s. MAANDAG wegens voorbereiding DINSDAG der opening WOENSDAG GESLOTEN DONDERDAGMIDDAG gelegenheid tot BEZICHTIGING VRIJDAGMORGEN 8 UUR weder GEOPEND voor verkoop 'Z&e.s s s December heeft 31 dagen en bokbier i Nieuwe oogst Bokbier was oor spronkelijk het eer ste bier van de nieu we oogst. Als de gerst weer was binnengehaald, dan was men natuurlijk dank baar gestemd en in die dankbaarheid had men be hoefte om uit de eerste hoe veelheid, die men van het nieuw gewonnen mout ging gebruiken, Iets heel bijzon ders te brouwen. Men roos tert de gerst wat langer en het bier wordt wat zwaar der „ingebrouwen". bevattende bouquetje babbeltjes betreffende best BOKBIER, bemind bij brave burgers benevens beminnelijke burgeressen. (Red. Herengracht 282, Amsterdam) Ene Gerard van der Woude was bevangen door de koude. Toen dronk hg bokbier en met een schok wier h\j weer helemaal de oude. Twee liter toe. In Texas woont Dloisie San chez. die on langs kampioen drinkwedstrijd werd toen hij acht liter op had. Nadat zijn „Wie doet me wat!" „Ik voel me rgk achter een biertje", zegt chauffeur Jack M. Luys- terburg, Prins Bernhardlaan 63 Bergen op Zoom. „Of 't nu bokbier is of zo maar lekker bier, zo'n schuimend glas geeft mij iets van hier- zit-ik-en-wie-doet-me-wat 't Klinkt misschien een beetje overdreven, meneer, maar een glas bier betekent voor mg een hele wereld. Alleen, niet zo onrustig..." De Grote Onbekende Zoals het strand hoort bij zee, zo hoort een goed glas bier bij een gezonde maaltijd. Behoort gij tot de velen, die zich aan deze re gel houden, dan hebt ge 1) een goede eetlust, 2) een beste maaltijd, 3) een kans op de zes fraaie glazen-met -het-brouwerswapen, u aan geboden door de Grote On bekende. Dag in, dag uit bezoekt de Grote Onbekende hotels, café's of restaurants, zgn glaswerk schenkend aan hen, die hij aantreft met een biertje bij hun eten. En zijn devies? Ziehier: uw maaltijd smaakt pas best met bier! Bokbier is diep van kleur, diep als de vreugde, die er in schuil gaat. Bokbier drinken, dat is een dank bare gedachte wyden aan het goede der aarde.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 3