't OPKLAPBEDDEN PALEIS Algemeen Jeugdwerk Zandvoord' hield leerzame debatavond Amsterdamse Beurs Groentjes KERSTBALLEN Opzeeland Let op! Fa. W. F. Claus BIJ KERSTKLANKEN HOOIJ's DRANKEN GRASUNNEN LAKENS STOKVIS BALM Stop met dat rekenen Dms:!a<£ 19 December 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant De grote zaal van restaurant ..Trianon'' in Zandvoort was Maandagavond bijna te klein om alle belangstellenden voor de eerste openbare vergadering van de stich ting „Algemeen jeugdwerk Zandvoort" te bevatten. De beide wethouders., vele raadsleden, de plaatselijke predikanten, onderwijzers, jeugdleiders en -leidsters waren onder meer aanwezig. De voorzitter van de stichting, ds. E. Saraber jr., opende de bijeenkomst. Hij zei verheugd te zijn met het rapport van drs. D. S. Gorter over het jeugdprobleem in Zandvoort en merkte op dat de Stichting aan de hand van de gegevens verder kan werken. Spreker meende voorts dat met het op stellen van dit rapport een dienst was be wezen aan de Zandvoortse gemeenschap. Vervolgens voerde prof. dr. H. D. de Vries-Reilingh uit Amsterdam het woord. Spreker merkte op dat de klachten over de na-oorlogse jeugd legio zijn. Men ver wijt de jeugd slapheid en gebrek aan en thousiasme. baldadigheid, losbandigheid en genotzuchtigheid. Maar veel verwijten slaan op de ouderen terug, waardoor dit probleem veel meer een maatschappelijk, dan een jeügd-ver- schijnsel is. Spreker was van mening dat men veelal slechts waarde aan de materie hecht, waardoor een drang naar nihilisme ontstaat. Het wezenlijke probleem ligt. vol gens professor de Vries-Reilingh in de massa-vorming die tengevolge heeft dat de tegenwoordige jeugd zo kwetsbaar is. Dooi de democratie krijgt de jeugd medezeggen schap in het bedrijfs-, openbare- en poli- tieke leven, hetgeen de ouderen verplich tingen oplegt. Zij zullen intensiever moe ten leiden. Als een ander probleem noemde profes sor de Vries-Reilingh de vrije tijd, die overvloediger is dan vroeger het geval was. Tot slot pleitte spreker voor een vrije jeugdvorming gesubsidieerd door de over heid. Vervolgens gaf drs. D. S. Gorter een toe lichting op het dooi-hem uitgebrachte rap port, waarin hij uiteenzette hoe hij zijn onderzoek heeft ingesteld. Spreker betoog de dat voor Zandvoort een algemeen jeugd leider noodzakelijk is en omschreef de taak van zo'n leider. Na de pauze werd er gelegenheid ge geven tot debat. De heer Lindeman, ds. A. de Ruiter en ds. C. de Ru waren van mening, dat de op voeding van de jeugd in de eerste plaats een laak van ouders en kerk is. Wanneer straks voor de eventueel aan te stellen jeugdleider 4.000.subsidie zal worden gevraagd, zal dit bij de op Christelijk standpunt staande raadsleden zeker bezwa ren ontmoeten, aldus de heer Lindeman. De sprekers hebben grote waardering voor dit rapport, maar zouden de taak van de opvoeding toch meer gericht willen zien op de ouders, de gezinnen en de kerk. De diepste oorzaak van de verwording van onze jeugd, aldus ds. de Ru ligt in de los weking van Christus en van de kerk. Prof. de Vries-Reilingh merkte op dat de jeugd, die in de bestaande organisaties is opgenomen veelal „ongrijpbaar" is. Daar om zal er samenwerking nodig zijn. Ds. Saraber deelde mee dat de statuten van de stichting -dusdanig zijn opgesteld, dat uitbreiding naar alle kanten mogelijk is. Tot de heer Lindeman en ds. De Ruiter zei spreker: ,,Kom bij ons en maak onze stichting algemeen. Slechts in samenwer king zal véél te bereiken zijn." Hillegom ,/t Was in de Mei" In aanmerking genomen dat de Onlpan- ningsvereniging ..OONA" door het plotse ling vertrek van twee spelers gehandicapt, in zeer korte tijd het blijspel ,,'t Was in de Mei" van J. Bus moest instuderen, was de wijze waarop het werd opgevoerd lofwaar dig. Hei contact tussen spelers en publiek liet niets te wensen over. Twee geroutineerde krachten, de heer Tierie en mevrouw Warmerdam, droegen krachtig bij tot dit succes, al zijn ze wel eens beter in vorm geweest. Mejuffrouw Krieger was een alleszins acceptabele boe rendochter, de heer P. v. d. Linden als de boerenknecht. Theo Krieger als de stotte raar en Ria de Weert als het buurmeisje vormden een trio dat er eveneens goed in was. Schriftelijk werd onder meer gevraagd: „Is de jeugd in Zandvoort jaloers op de luxe der badgasten?" Drs. Gorter: „Als het gezin van jongs af gewend is aan badgasten niet, anders wel." „Kan het jeugdprobleem in verband ge bracht worden met de werkloosheid?" Antwoord: „Ja, doch dit is in Zandvoort niet acuut". „Denkt U de „ongrijpbare" jeugd te be reiken door een jeugleider en het bezit van een jeugdhuis?" Antwoord: „Op de duur wel, maar het zal een jeugdleider moeten zijn met veel tact, die contacten moet leggen." Tal van vragen kwamen nog aan de orde, waaruit bleek, dat in brede kring grote be langstelling bestaat voor het werk van de stichting Algemeen jeugdwerk Zandvoort. Ds. Saraber deelde nog mee dat voorlopig als jeugdhuis het gebouw „Ons Huis" zal worden gebruikt. GUNNINGE N Ten vervolge op de op 11 December 1950 gehouden openbare aanbesteding hebben burgemeester en wethouders van Zandvoort het bouwen van het vuillaadstation aan de Van Lennepweg opgedragen aan de laagste inschrijver, de heer C. Keur te Aerdenhout oor de som van f 50.980. Het vernieuwen van de leien daken van de Hannic Schaftschool en het raadhuis werd opgedragen aan de firma Beisterveld te Utrecht. Santpoort „Musicorda" en de Santpoortse oudjes ontmoetten elkaar Ongeveer honderd vijf en twintig Sant poortse ouden van dagen hebben gister avond in „De Weyman'" met belangstel ling geluisterd naar het programma dat „Musicorda" uit Haarlem hen voorzette. „Musicorda" en de ouden van dagen zijn goede bekenden van elkaar en de oudjes wisten de vrolijke sketches, de eenacters, de revue 'en de zang- en muzieknummers dan ook wel te waarderen. De heer P. Waardenburg heeft een welkomstwoord gesproken en in de pauze, naar aanleiding van een circulaire die verzonden was door de Algemene Bond voor Ouden van Dagen, enige opmerkingen gelanceerd. De Bond dringt er bij de ouden op aan tegen betaling van een zeker bedrag per maand lid te worden, opdat zij ter ge legener tijd kunnen profiteren van ont spanningsbijeenkomsten. De heer Waardenburg wees er op, dat het comité in Velsen geheel belangeloos de ontspanning voor de oudjes verzorgt cn dat zij hier geen contributie zijn verschuldigd. Degenen die kou en gladheid hebber, getrotseerd, zullen zeker een aangename herinnering aan deze avond bewaren. Halfweg ELZENKADE B. en W. van Haarlemmermeer hebben de nieuwe straat tussen de Essenlaan en de Iepenlaan te Zwanenburg de naam Elzen kade gegeven. B. en W. hebben bij de naamgeving teruggegrepen naar de oude gewoonte voor Zwanenburg om straten te noemen naar de boomsoort, waarmee zij zullen worden beplant. FILMAVOND De vereniging „Ontwikkeling" organi seert op Donderdag 21 December in de zaal van de heer W. Cornelissen te Half weg een filmavond over Australië. Ver toond worden o.a. de bekroonde film „Een 'Kerstvlucht naar Italië" en enige korte films over Australië. Haarlemmerliede BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Maria Cornelia, d. van N. Bouma en C. Th. H. C. v. d. Meij: Maria Anna, d. van P. Weesepoel en A. van Woer- kom; Johanna Lambertha. d. van G. v. d. Bos en J. G. Wempe. ONDERTROUWD: J. J. Olgers, 24 j. en E. Roels, 24 j. 3-3% Ned. 1947 A. K. U Lever Brothers Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl Amer, Lijn Ned. 5v-heepv.Unie H V A 'i Bank Rotlerd Bank Twentse Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U S Stee! Slotkoers gisteren 96". gl 163 gb 218 gl 224J j 289'/.» 114lj gl 176% 145 gl 107% 97 gb 163% 174 172 39ls/io 48 44 56 Openings koersen 96% 163 219/» 224 289Ü 115% 177 146% 108% 98K- 163% 174 172% 39% 49 SCHEEPVAART Aagiekerk. 16 v. New York te Boston. Aalsum. 17 te Kaapstad. Akkrumdijk, pass. 17 Dakar. Albireo, pass. 16 Sl. Vincent. Aldcramin, 18 te Monrovia. Alkaid, 17 v. Recife n. Salvador. A'.udra, pass. 16 Montevideo. Alwaki, 16 v. Montevideo n. Paranagtia. Amsielkerk, 18 te ifago -, Amstelstad, pass. 17 Kp, Sl. Vincent Aard ijk, 15 v. Mobile Ie Houston, Axel dijk, IS te New York. Almkerk, 10 te Duinkerken. Alamak, 17 anker Bandersjapui Aldegonder (t). 17 v. Singapore te Bangkok. Algorab. 17 te Kïo de Janeiro. Alnati, 18 venv. Rio de Janeiro. Alpbai'd, 17 50 m. O. Abrolhos. Al'bireo, 17 225 m. z.zw. Sl. Vincent. Alchlba, pass. 18 Utisre. Aidabi, 10 v. R'dam n. Hamburg, Ab'bedijk, 18 v. Port, of Spain n, Recife. Alpberat, pass. IS St. Helena. Anadne. 18 v. Genua n. Livorno. Avèrdijk, 1 8v. Antwerpen. Aalsdijk, 19 ie' Port Arthur Alcyone, 15 v. Santiago n. Gaiveslon Algenib, 15 v. Paranagua. Amedijk. 19 te Jacksonville. Amp'elpark, pass. 13 Ouessant n. Marseille Arcndsdijk, 17 te New York v. Hampton Roads Alhena, pass 19 Fernando Noitmha. Ams'eldijk. 16 465 m. Kp. Race. Ber.nekom. 17 ie Curacao. Bin tang. pass. 17 Gibraltar Biommersdijk. pass. 16 Wight. Britsum, 13 le R'dam v. Casablanca. Bloemfontein. 16 te A d? i. n. Zuid Afrika. Beverwijk, 17 70 m. ZW. Ouessant. Baarn. IS verw. Bremen. Bacchus. 19 te Paramaribo v. Trinidad Boscbfontein. 18 op de Scheided n. Antwerpen, Breda. 18 v. Cailao n. Mollendo. Bintang. 19 te Marseille. Boskoop, 18 v. A'dam n. Maracaibo. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woènsdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Barcudreeht (t), 17 v. Curacao n. d. Willem Barendsz. Blitar. pass. 19 Guaidafui Cameronia. pass. 17 Malta. Caltex Delft (t), pass. 17 Finistene, Caltex Leiden (t), 17 in Golf v. Oman. Clavella ft). 17 200 m. O. Kreta' Caltex Delft. pass. 18 Gibraltar, Caliex Nederland, pass. 18 Algiers. Caltex Pernis. pass. 18' Port Soedan. Ceram, 13 te Bombay. Dalerdijk, 17 Panamakanaal. Diemerdijk, pass. 17 San Miguel. Dorsetshire, 17 le R'dam v. Djakarta. Duivendrecht, 18 270 m. ZW Kp. St Vincent. Douro, 13 te Guayaquil Remland, pass. 16 Las Palmas. Edam, 15 v. New York n. R'dam. Eendracht. 16 120 m. W. Malta. Lr inn a (1). 17 te Tarakan Esso Amsterdam (t), 19 verw. II. V. Holland. Eua (I), 17 v. Cristobal n. Curasao, È>1 sen-burgh, 17 te R'dam v. Casablanca Esso Rotterdam, 17 .150 m, W. Fayal. Eitrema, pas. 18 Ouessant. Eemdijk, 18" te San Francisco. Gaas-lerkerk, 18 v. Lorenzo Marques n. Durban Groole Beer, 18 v. Soera-baja n. Djakarta. Gooiland, 14 te Montevideo. Hoogkerk, 16 v. Zanzibar n. Dar cs Salaam. Hersilia. 13 te A'dam v. Paramaribo. Hydra. 17 pass. Pont del Gada. Heelsum, 17 te Duinkerken. Heemskerk. 13 verw. Le Havre. Helicon. 17 v. Georgetown n. Turkseil. Helder. 17 v. Rio de Janeiro n. Balua. Hermes. 17 v. Jacmel n. Barahona Hera. 18 v. Pont del Gada n. Plymouth. Haarlem. 14 v. Kingston o Cristobal. Hector. 18 v Mutzuna n. Catacolo. Helena. 16 v. Trinidad. Hecuba, 18 v. Trinidad n Demeiara. Hestia, 18 v. Punta Cardóci n. Maracaibo. Japara (KRL), 17 te Savanna. Jobshaven, 17 te A'dam v. Landana. Jagersfontein, pass. 19 Gibraltar Job. v. Oider.barnevett, pass. 18 Kp. St. Vincent Kertosono, pass. 16 Guardafüi. Kola Baroe. 17 te Singapore. Kola Gede, pass. 17 Malta. Keiiehaven, 16 te R'dam v. Port Gentil. Klipfontein. 17 anker Beira. Kelbergen. 18 v. Palermo n, Casablanca. Kieldrecht, papss. 13 Gibraltar n. Marseille. Kota Inlen, pass. 18 Finistene Kola Agoeng, 18 v. Belawan. Lekkerkerk, 16 v. Calcutta n. Madras. Lombok. 16 v. Rarvgooq te Penang. Lieve Vrouwekerk. 16 te R'dam v. Abadan. Larenberg. 16 te A'dam v. Bona. Leopoldskerk. 16 v. Port Said. Lopp'ersum, 18 te Piombino. Lutlerkerk, 17 v. Suez. Luna, 17 v. Algiers n. Tunis Loenei-kerk, 16 te Khorramshar Loosdrecht, 17 v. Bremen n. Antwerpen. Lucita (t), 17 v. Stanlow n. Heysham. Langlee Scott. 17 v. Yoqohama n. R'dam. Laurenskerk, 18 tc' Damman. Leerdam, 18 v. Antwerpen. Laagkerk, IS te Karachi, Lawak. 14 te Los Angeles v. Vancouver. Leuvekerk, pass. 18 str Ormuz,. Marpessa, pass. 17 Azoren Mentor. 17 v. Piraeus te Alexandrië. Mi tra, 17 v. Abandan te Mombassa. Maaskerk, 10 te Novoredondo. Molenkerk, 15 v. Freetown n. A'dam. Malaram, pass, ifi Min-icoy. Murena, 17 v. R'dam n. Menaalahmadi, Madoera, pass. 17 Mlnicoy. Meliskerlc, 18 v. Suez n. Aden. Molenkerk, 18 v. Dakar n. Le Havre. Maashaven, 17 te Antwerpen. Malea (t), papss. 14 Portsmouth. Manoeran, 18 vèrw. Kaapstad v. Tacoma. Marken, 16 v. Hamburg ji. A'dam. Melampus, 17 v. Hamburg n. A'dam. Mirza (tpass. 16 Sabang. Macuba, 16 900 m. ZW Fayal. Maas, IS te Houston Maasland, pass. 18 Ouessant. Malvina, pass. 18 Gibraltar. Marisa, pass. 18 Kp. Carbon. Metula. 13 bij Kp. de Gata. Modjokerto. 19 le Djakarta v. R'dam. Macoma (t). pass. 18 Sabang. Mijdrecht (t), 18 in Golf van Oman. Nestor, 17 te Hamburg. Nlgerstroom. pass 18 Finlsterre. Nieuw Amsterdam. 19 te New York v. R'dam. Oranje, 16 v. Suez te Aden. Oranje Fontein, 17 te Teneriffe. Odysseus, 17 v. R'dam n. Savona. Oranjestad. 17 v. Cristobal n. Aruba. Overijsel. IS verw. Port Said. Ondina, 19 v. Koweit. Prins Frederik Hendrik. 17 te Antwerpen. Prins Willem V. 17 te A'dam v. Montreal. Polyphemus. 18 verw. Alexandrië. Poseidon, pass 16 Kp. Hatteras. Prins Philips Willem. 18 v. Tunis n Algiers. Ridderkerk. 17 v. Genua n. Port Said. Rossum, 15 v. Vlaai-dingen n. Lissabon. Riouw. pass. 18 Colombo. Radja. 16 té Port Elisabeth v. Kaapstad. Roepat. pass. 18 Sabang. Rijnkerk. 17 v, Aden, Rijnland, 16 v. R,o de Janeiro. Stad Breda, 14 te San Francisco. Sabang, 16 dwars Djeddah. Salaiiga, 13 te Cochin. Salawati. pass, 16 Gibraltar. Straat Malakka, 15 v. Durban te Singapore, Sumatra, 14 v. Houston r.. Galveston. Scliie, 17 ic Pampalai. Soestdijk. 17 anker Clicribon. Stad Alkmaar. 17 v. Emden n. Narvik. Stad Dordrecht, pass. 17 Burlings. Stad Schiedam, pass 17 Minorca. Stad Vlaardidngen, 17 30 m. NW. Bergen. Stentor. 17 dwars Tunis. Stanvac Djirak (t). 11 n. Sungeigerong. Stratidore, 16 v. Makassar n. R'dam. Saparoea, 13 v. Durban n, Lorenzo Marques, Sommelsdijk, 18 le La Havre v. New Orleans. Stad Arnhem, pass. 13 Guernsey. Sibajak, 130 m. W. Mentawei eil. Sl-iedreclH (l), pass'. 18 Pei'im. Sloterdljk, 18 te New York v. Djakarta. Straat, So'en-da, 15 v, Montevideo. Tawali, 17 te Belawan. Ternate, 18 le R'dam v. Makassar. Tjipondok, 15 v. Hongkong. Titus, 17 v. R'dam n. Gibraltar. Tabian, 13 verw. Genua. Telamon, 18 te Ciudad Trujillo v. Maracaibo. Teucer, 16 v. Sunderland n. Birkenhed. Tiberius, 17 te New York v. Demeiara. Tiisadana. 1G v. Djakarta n. Hongkong. Tern ate, 18 10 u. verw H. v. Holland. Trajanus. 14 v. Houston te New Orleans. Tamo, pass. 18 Fernando Noronha. Tero, 16 v. Montevideo te Buenos Aires. Tomori, pass. 18 Berlenga eil Tosari, 18 v. New York n. Newport News. Tjikampek, 19 le Singapore. Tegelberg. 16 v. Mauritius n. Mombassa. Tiba, 15 te San Lorenzo. Tjibadak, 16 te Port Elisabeth. Tomini, 16 v_ Balikpapan te Makassar. Talisse. 18 v. Port Said. Utrecht, 14 v. Houston n. Beaumont. Van Riemsdijk, 16 v. Muntok n. Singapore. Venus. 17 v. Haifa te Kiuluk. Vulcanus. 18 v. Venetië n. Triest. Willemstad, 16 v. Dover n. Madeira. Willem Ruys, pass. 13 Guardafui. ♦Woensdrecht, 18 te New York v. Curacao. Westland. pass. 18 Cuxhaven. Waterland, 18 dwars Oporto. Weltevreden. 18 v. Singapore n. Djakarta. Westerdam, pass. 13 Scillies. Waal. 18 v. San Juan n. Antwerpen. Wieldrecht (t), 16 te Lorenzo Marques. Winsum. 18 v. Huelva n. Vlaardingen. Zonnewijk. 13 v. New Orleans n. Santos. Zeeland (SSM), 17 v. Blyth te Aarhus. Zaan, 19 verw. Harlingen. Zeeland. 15 te Abadan Zuiderkruis. 18 dwars Massawa. Abe Lenstra blijft Naar wij zo juist vernemen heeft Abe Lenstra besloten'hief naar. Italië le gaan. Advies van Bedrijfsraad voor het Bouwbedrijf „Beperk voorlopig vergun ningen voor woningbouw" De grote landelijke werkgevers- en werknemersverenigingen in het bouwbe drijf in Nederland, samen vormend de Be drijfsraad voor het Bouwbedrijf, hebben er in een adres bij alle gemeenteraden van Nederland op aangedrongen, in de eerst komende maanden zeer weinig woningen in uitvoering te geven. De bedrijfsraad heeft, zo wordt in het adres gezegd, met grote zorg gezien, dat het aantal in aanbouw zijnde woningen over het gehele land na April van dit jaar met sprongen omhoog is gegaan, om eind Sep tember de o 1.800 te passeren. De raad heeft de overtuiging dat dit aantal veel hoger ligt dan op dit ogenblik door de be schikbare arbeiders en met de beschikbare materialen kan worden voltooid. De door werkgevers- en werknemersorganisaties in samenwerking met de overheid ontworpen en ingevoerde tariefregeling voor de volks woningbouw loopt volgens de bedrijfsraad gevaar te worden belemmerd in haar gun stige werking. De arbeidsproductiviteit heeft een dalende tendenz, de duur van de bouw van woningen en daarmee de prijzen zullen onvermijdelijk een neiging tot stij gen vertonen. Bovendien heeft de omstan digheid, dat gemeenten die beschikken over veel bouwvolume, grote aantallen wo ningen gelijktijdig in uitvoering hebben ge geven, ten gevolge gehad dat de vraag naar bepaalde vakarbeiders, metselaars en stu- cadoors, het ene ogenblik veel hoger en enkele maanden later weer veel lager ligt dan het aanbod. Reeds worden tot 1 Ja nuari geen rijlcsgoedkeuringen voor het bouwen van woningen verstrekt. Indien de gemeenteraden echter ook na 1 Januari de grootste terughoudendheid betvachten in het geven van nieuwe opdrachten of ver gunningen voor woningen, zullen zij berei ken, dat de reeds in aanbouw zijnde wo ningen sneller klaar komen. Daarmee kan men voorkomen, dat evenals twee jaar ge leden het gehele bouwbedrijf en daarmee dus de voorziening in de -woningnood ernstig in gevaar wordt gebracht, aldus de bedrijfsraad. Schoonebeek levert thans 700.000 ton olie per jaar In een gecombineerde vergadering van de Gelderse Industriële Club en het depar tement Arnhem van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel sprak jhr. H. G. A. Quarles van Ufford van de Bataafse Petroleum Maatschappij over aardolie in Nederland. De olie-productie van het veld. dat de Bataafse in samenwerking met de Standard Oil in exploitatie heeft in Schoonebeek be draagt 700.000 ton per jaar. In 1947 was de productie slechts 200.0Ó0 ton. De thans be reikte jaarlijkse productie is voorlopig on geveer de rendabele maximum-productie, welke in de eerstkomende jaren verwacht kan worden. Kwantitatief dekt deze hoe veelheid ongeveer dertig percent van de Nederlandse behoefte, kwalitatief echter niet. Men kan thans boren tot zesduizend meter. Olie oppompen is een kostbare bezigheid. Een boorpomp kost een millioen gulden. Vermoedelijk zal in de provincie Gelder land de exploitatie van het gevonden aardgas ter hand worden genomen. Lessen BIJWv, HULP cn TOEZ. HUISYV'.l.i. middelb. en mulo scholen, mod. talen, wis-, schei- en natuurk. De less, gaan in de Kerstvac. door. J. Krijnen, Spoorzichtlaan 24. bii viaduct Leidsevaart. Tel. 27213. OPLEIDING PRAKTIJK- ASSISTENTE voor en door artsen-analyste. Aanvang nieuwe lessen Januari. Aca demie voor Lichaamscultuur, Keizersgracht 554, Amster dam. tel. 32325. Huish. Pers. gevraagd NET MEISJE, niet bene den 18 jaar, zelfst. kunnen de werken, in kl. gez., 2 p.. waarv. de vrouw enigszins invalide is. Br. no. G4456. Flinke VERSTELNAAI- STER. Middenweg 96 F. NETTE WERKSTER ge vraagd. Dinsd. en Dond. 9-1 u. Vrijd. 9-5 u. Muiderslot- weg 148. H.N. Mevr. Nort. Regentesse- laan 15. Haarlem, vraagt een WERKSTER Maandag en Vrijdag v. 9-12 uur. Betrouwb. cn zorgzame HULP IN DE HUISH. voor cl. cn n. gevr. te-. H'stede in klein gezin (oude"dame met volw. zoon) Meerdere hulp aanw. Brieven met opgave v. vet'l. sal. etc. G 4467. Gevraagd voor spoedige indiensttreding, een net FL. MEISJE voor halve dagen, als hulp in de huishouding. Dr. D. Bakkerlaan 70. BFdaal Gcvr. flink MEISJE bo ven 20 jaar. van 8.304.30, loon f 20 per week. Mevr. v. Egmond, Spaarnelaan 4. H.Z. Voor dir. in gez. met 2 schoolg. dochters NET MEIS JE, liefst v. d. e. n. zelfst k. v.. v. g. g. v. Mevr. Dijkema César Franckl. 4. H'stede. Gevr. FLINK MEISJE da gelijks v. 9 tot 1 uur. Aanm. na 7 uur. Burg. v. Lennep weg 44, Heemstede. Gevr. in klein pension keurige HULP IN DE- HUISH. intern, van prima getuigen voorzien. Hoog loon veel verval. „De Dalhoeve". Lage Duin en Daalseweg 29, BÏoemendaal. Gevr. flinke WERKSTER 4 oent. per week. Julianalaan 119. Overveen. Gevr. te Aerdenhout NET MEISJE v. hele cf halve da gen. kl. gez. meerdere hulp aanw, Brieven G 4367. MEISJE of WERKSTER gevraagd. Aanmelden 's av. na 7 uur. Mevr. Klaren. Jac. v. Campenstraat 7, H'stede. Bedrijfspers. gevr. BREISTER gevr. door part, Brieven G 4397. Bekw. WERKSTER van 13.30 tot 18 uur. „Nobelt", Leidsevaart 442. Haarlem. AVONDWAKER gevr. spec, als bïjverd. bedoeld, v. g. g. v. Garage Roozekrans, Ged. Oude Gracht 66. Huish. Pers. aangeb. HUISHOUDSTER b. z. a. bij bej. echtpaar, oude heer of dame. met verplegen be kend, intern, hulp v. ruw werk aanw. V. g. g. v. M. v. de Graaf. Joan Maetsuycker- laan 13 (achter dc Delftlaan) B.z.a. N. HULP g. k. koken Brieven G 4357. Bedrijfspers. aangeb. STENOTYPISTE, bek. m. mod. talen vooral Eng. zoekt kantoor-werkz.h. voor halve dagen of enige dagen p. w. Brieven G 4393 Kamers gevraagd Gevraagd op goede stand v. bej. echtpaar 2 ongem. KAMÉRS met vol!, pension of w. maaltijd. Br. met prijs no. G4438. Gevr. door bej. echtpaar z. k. twee gem. of gestoff. VERTREKKEN m. keuken of kleine kamer. Br. m. prijsop gave G 4401. Dame met dochter vraagt per 15 Jan. 2 gestoff. KA MERS met kook- cn stook- gelcgenheid. liefst omg. Bos en Vaart. Brieven G 4421 Zoeken al 2 jaar naar WOONRUIMTE, niet gemeu bileerd. Man accountant wonende Haarlem, vrouw en dochter 10 jaar Heemstede. Wie helpt ons? Verg. beide plaatsen. Brieven G 4414. Echtpaar zonder k. beiden Mr. zoekt GEDEELTE v. c. WONING uf 2 a 3 kamers m. gelegenheid tot koken. Brie ven G 4415. Gevr. v. heer b. b. h. h. ongem, KAMER met stook- gelegonheid in BÏoemendaal of dir. omg. Brieven G 4399. Net persoon P G. zoekt KOSTHUIS in klein gezin. Brieven G 4400. Dame met 2 kind. zoekt 2 a 3 KAMERS m. keuken (liefst ongemeub.) in ITlem of omgev. Brieven G 4388. Net kalm persoon, gepens. ambt., zoekt in goede rustige omgev. een gemeub. of onge meub. ZIT-SL AAPKAMER, liefst m. vrij 'uitzicht, zonder pens. Brieven met prijsopg. G 4343. Voor direct eenv. gem. ETAGE m. keuken v. 4 volw. pers. Brieven G 4389. lieer. 25 j. in b. v. bed. complzoekt KAMFR m. of z. pension. Brieven G 4369. Jongelui zonder kind. 'o. b. h. h. vragen Z1T-SLAAPK. ongemeub; met stookgel. Br. G 4370. Kamers aangebeden Goed KOSTHUIS aange boden. m. h. verk. Br.G4439 GEM. ZIT- en SLAAPK. op pr. st„ vóór en op zon, m. warme maalt. Tel. 27763 Per 1 Jan. of later ruime gem. ZITK. kl. sl.k. badk. v. d. of heer alleen, z. pens. desn, ontb. .Brieven G .4440 Aangeb/:, KLEINE KA MER met cëttlr. verw., met of zonder pension. Pension „Overbosch"; Dreef 38, Hrl. OPNAME in gezin voor 1 of 2 j. of m. van elke leeftijd lief dev. verz. prettige omg. Brieven G 4371. Te huur: ZIT-SL AAPKA MER str. w. m. pension v. h. of d. liefst m. 1. Middenweg 11, HaarlemvN. Gr. gem. ZIT-SLAAPK. m. pens. Terheidenstr. 6. KOSTHUIS aangeb. Rijks straatweg 336, H.-N. Woningruil Aangeb. in Voorschoten HEEL HUIS, huur 35 p.m. Gevraagd in omgeving van Haar!am: huis, huur - 35 p. m. Br. no. G4441. Diversen Te huur: GARAGE. Bevr. Vondelkade 12 bov. Nieuwe FORD PREFECT, verhuur z. chauffeur per dag 1' 20. all-risks verzekerd. Fa. De Boer cn v. d. Lubbe, N.we KerksDlein 4. Haarlem Tel. 16655 b. g. g. 23427. KONIJNEN SLACHTEN? Tegen vergoeding van huid. Tel. 17739. Bakkerstraat 44. BEDDEN VERTIJKEN f 12.50—1' 15. v. Oosten de Bruynstraat 1. tel. 20709. NIEUWE SKODA's huurt u voor f 20 p. dag bij Rij school „Succes", Bos en Duinl. 22. Bid. Tel. 25660 BEKW. STRIJKSTER vraagt werk aan huis. Br. no. G4427. Te koop gevraagd MEISJESMANTEL 1. 1 M„ moet in g. st. zijn. Br. no. G4442. D. RI.TKLED1NG, m. 38- 40; rijlaarzen m. 38. Brieven G 4347 KUNSTSCHAATSEN m. 38-39, 1 p. skisch. m. 38-39 en stuurslede. Brieven G 4346 of Tel. 25983. Gevr. BESTUURB. SLEE Tel. 22627 of Brieven G 4345. MERK-FIETS. kruisnaaf. evt. met versn. Parklaan 89, 78 uur n.m. PICK-UP gewoon of pia- temvisselaar. Brieven G 4375 Te koop gevr. KOFFER SCHRIJFMACHINE. Brieven G 4374. Mod. KINDERWAGEN, k.led.tje. box en kinderstoel. Brieven m. pr. G 4358. Te koop aangeboden STOFZUIGER (Hoover) f 70. haard f 50. E. Bellaart. Garenkokerskade 1. Telef. no. 13467. Geacht boertje uit de IJweg. Ome Teun uit de IJpolder. heeft ook prima BEVELANDERS a 13 c. p. kilo. doch onder garantie. Br. G 4314. Zvv. II. WINTERJAS m. 50, satijn voering, weinig ge dragen. vooroorl. maatwerk. Tel. 12979. Te koop te Haarlem een RIJWIELZAAK aan drukke verkeersweg. Lage prijs. Br. G 4349 EYSïNX 125 c.c. z. g. st. Saenredamstraat 74 rood. Zwarte z.g.a.n. BONT MANTEL billijk. Br. G4443 Prima HERENJAS voor oudere heer. m.50. Br.G4444 KINDERLEDIKANT tot 10 j. Romeinenstr. 23, H.N. Een COMMODEKASTJE 12.50 en smeedijzeren kroon 65. Br. no. G4446. Z.g.a.n. inzinkb. ringsp. TRAPNAAIMACHINE te koop. Hertzogstraat 16zw„ 's av. na 6 uur. PHILIPS RADIO in g. st. Type BX 360 A. Esdoorn straat 9, H.N. Na 7 uur. Eiken SLA APK.-AMEU BLEMENT, met 2-pers. bed Na 7 u.: Schoterveenstr. 40 Mooie DUITSE PIANO. Zeestraat 60 (4 x bellen), Zandvoort. Egyptisch linnen REGEN JAS. leeft, ongev. 13 jaar. Middenweg 96 F. SMOKING, zwart cost., streepbroek. 2 winterjassen, m. 50-52. Kleverparkweg 167. Tel. 11634. FRIESE DOORLOPERS met riemen, m. 43. 10. Kunstsch. met tandjes, m. 40. f 15. G. v. Heesstr. 19. D.grijze H.WINTERJAS, z.g.a.n. m. 50-52 en or. sp. Philips Radiotoestel. Schut terstraat 50. Tel. 23634. 1 zw. WINTERMANTEL m. 44 20: 2 D. m. bl. m. 40 en 44 f 15: 1 Jap. bl. m. 44 15; 1 voll. Gron. dames- costuum 20. G. v. Hees straat 2, na 6 uur. Wegens ziekte te koon HOENDERPARK a d. rand gem. H'lem. Prijs 11.000. .Br. no. G442B. Noten BANKSTEL, met aangebouwde boekenkast, 300, Karolingenstraat 24. D.bl. gab. II.REGENJAS dubb. gevoerd, kl. m. Wit Eng. led. m. spiraal, 1-pers. Oud-Holl. kroon met 1.kap jes, 5-pits nw„ prijs billijk. Viool met kist. Cloosterweg 22 a, Heemstede. ELECTR. KOOKPLAAT 3-gaats, met elf div. pan nen, .'"100. Graafschapstr. 40 Mooie slacht- en fok- KONIJNEN. De Witstr. 41. 3-pers. bestuurb. SLEE m. remmen. Kolkman, Pa- pentorenvest 19 rood. Zw. MANTEL, zeer chic weg. te kl. gek. v. halve pr. 68, m. 44. Zeilpant. m. 42 10, dito 5, schoenen (d. en h.) m. 40 5, 6, 7.50, o.a. schaatssch. Kin derkleding 2-6 j. (billijk). Klopoersingel 163. H. DAVIDSON, liber. '42. geh. gerev., Norton '42 pr. st., H.D. '31, pr. st. 375. Emmakade 15. WINTERMANTELS: grijze swagger 42. m.warme voering, 50: bl. swagger 44 40 en lichte sportman- tel 42 (kl. pers.) 20. Kui pers. Wagenweg 162. Van particulier prima VAUXHALL 1948. Tel. 12254 na 7 uur of Brieven G 4420. BIJZONDERE AANB. Enige zeer mooie en voordelige avondjaponnen 42-44. Maison Marion. Binnenweg 137, Hst. KERSTCADEAU. Mooi drie p. gasfornuis a.n. f 40, kind. auto 1. 3 a 6 j. f 17.50, pr. platenbijbel f 17.50, kind. plalenbijbel f 7.50. Brieven G 4418. AUTO-RADIO Philips f 50 ,a. nw„ autokachel f 35, Ther mostaat Ford Coach f 39, aanh. v. luxe auto. H. Moore, Schermerstraat 27, tel. 12197. ACCORDEON, 80 b spot- koopj c. Haarlemmerliedcn- straat 38 zw. Van stoffeerder 2 pracht CRAP ALTOS, pr. verend, zeldzaam koopje f 100. Vla mingstraat 5 Bruine BONTMANTEL (veulen) te koop aangeboden m. 40-42. Tetterodestr. 106. BALLYSCHOENEN 38, 39 40, goedkoop af te geven bij ihgelse. Dr. D. Bakkerlaan 40 Te koop: RIJWIELHAN DEL. Verhuurinrichting met pand te Haarlem. Br. G 4408 10 WATT VERSTERKER met luidspreker cn pick-up („Porteldisc") f 150. Ver- spronckweg 9. 2 p. SKI-SCHOENEN 38- 40. Molcnaerslraat 3. 6 HUISKAMERSTOELEN inv. f 90. Duplobed m. kapok bedden f 179. o. f. kroon f 35, salontafel f 49,50. o. f. bureau f 85. dressoir f 125. boeken kast f 85. v. O. de Bruynstr. 1 TELEFUNKEN RADIO f 45, 2 divan bedden, spiraal matr. f 25. zw. d. mantel gr. m, 52 f 40, astrakan mantel kl. pers. m. 40 f 30.' Raamvest no. 1. GASFORNUIS met prima oven te koop gevraagd. Oos- lerduinweg 8. Aerdenhout. Siemens DRUKAUTO- MAAT GEYSER, in pr. st. f 75, J. W. Koning, Hoofdstr. 163, Sassenheim. Tel. K 2532 7835. Z. g. a. n. BABYUITZET. Tulpen str. 9 zwart. RADIO-ONDERDELEN. pick-ups. clectr. gram. mo tor. prachtige radiokast, enz. Asterkade 35. Te koop: FORD V 8 '37. 4 pers., 4 deurs. benz. 18%, olie nihil, pr. banden, in pr. st. Ook ruilen. Tel. 27993 Hrl. Tc koop z. g. a. n. JON GENSJAS. 13 a 14 j. Barend- sestraat 11 zw. HETE-LUCHTKACHEL „Oving", nieuw, uit. zuinig. 88 pet. warmterendem. Ideaal v. vochtige en niet warm te stoken vertrekken, Br. G 4377 Grijze Muïsaert KINDER WAGEN. Vondel weg 430 R. Na 6 uur. Zwart gelakte HAARD, Veldlaan 16. Aerdenhout. 2 ANT. BYOUT. DOOSJES Lasschuit. Kl. Houtstr. 46. SLACHTKONIJNEN Voor zorgstraat 33. BESTUURB. BOBSLEE. Te bcz. vóór 1 uur of na vijf. Zandvoortselaan 144, Heem- stede-Aerdenhout. KINDERWAGEN te koop. Keizer Karelstraat 21. Wij gaan duizend en een stuks EMAILLE verk. tegen fabrieksprijzen. „Handels huis", Loerakker. Kl. Hout straat 81. Z. g. a. n. SMOKING m. 48-50. Na 7 uur. Planeten- plein 14. Z. g. a. li. mooie VOS- BONT f 55. Tel. 26438 of Br. G 4376. DRESSOIR, theemeubel, leeslamp, rooktafel, tafel kleed enz. Prijs bill. Adres bur. van dit blad. GAS-STOOKFORNUIS, Küppersbush, pr. f 50. Hage- straat 57. Gemeste GANZEN, EEN DEN. Konijnen, jonge hanen enz. Hoenderpark Oude Weg 183. Haarlem. Tel. f 18630. Pr. sp. KOFFERGR. pr. bill., z. g. a. n. radio Bal f 3. Schrevelïusstraat 8 rd. Opvouwbare KINDER WAGEN. box f 12.50, kinder stoel f 15. ledikantje f 17.50, wieg f 22.50, wandelwagentje f 17.50. Twijnderslaan 17. HAARD m. achter en vloerplaat. Emmaplein 4. Beste donk. WINTERJ. fl. m. f 35. Adres bur. v. d. bl. Prima droge HAARD- en KACHELBLOKKEN a f 40 p. ton, droge aanmaakhoutjes a f 8 p. 100 kg. Bestelt bij P. v. Lammeren. Kruidberger- weg 80, Santpoort. Nw. donk. H. COST, m. 48 zw. 3/4 d. jasje m. 42, avond japon m. 42. Kleverparkweg 12 rood. 2 CRAPAUDS f 125. 2 en 1 pers. 3 del. kap. bedst. f 70 cn f 50. bankstel (z. g. a. n.) f 250, haard en haardkachel f 30, dress., overgord. f 20 p. p. studiepiano f 125. Grote Houtstraat 11. Gouda kaarsen per pak 100, 85, 65, 45 ct. vogels, klokjes, enz. De mooiste sortering in Haarlem Wonder kaarsen Sterrenvuur p, pakje 10 ct. Kerstlopers 19 ct., 10 ct. Kerstservetten p. 25 st. 25 ct. ZIJLSTRAAT 24-30 H'lem koopt elke hoeveelheid en alle soorten OUD EN AFVALPAPIER Boeken, couranten enz. 11 ct. per kg Bont afvalpapier 8 ct. per kg Carton papier 5 ct. per kg Archieven worden vernietigd Wordt ook afgehaald 1 BAKENESSERGRACHT 45—51 TEL. 11436 b.g.g. 23661 10% EXTRA KORTING op onderstaande prijzen Divanbedden 24.50. Eenpersoons opklapbed met ombouw 57.—. 2-pers opklapbed met ombouw 68Eerste klas 15 Jaar garantie. Kapokbedstellen. verende matrassen, wol len dekens enz. Monsterkamers ORIONWEG 8 H.-N bü Zaanenlaan Gesloten huis TELEFOON 23932 de gerenommeerde OUDE GENEVER p. L. 5.20 COGN. AUTHENTIQUE a p. fl. 5.75 ADVOCAAT 4.25 Speciaal aanbevolen: BEAUJOLAIS 1947 3.35 CH. CHASSE SPLEEN 1947 3.90 HUNT'S RUBY PORT 5.35 SHERRY, FINO PALE DRY 5.35 U heeft keuze uit honderden soorten. Winkels: Kleine Houtstraat 57, Amsterdamstraat 64, Rijksstraatweg 8, 242, Kleverparkweg 24, Leidsevaart 132, Overveen: Blocmcndaalscwcg 337, tel. 1367G 12612 12036 23744 10641 17993 15123 ONDER DE PRIJS ZIJN ONZE 6.98 7.98 2 persoons 150 x 225 prima kwaliteit van 8.90 nu.. 160 x 235 zware kwaliteit van 9.90 nu GRA?UNNEN lakens extra zwaar, 150 x 230 0Q met 2 jaar garantie, van 10.90 nu SLOPEN extra zwaar 2.98 TRICOTACES JAKO KOUSEN ANEGANG 22 - TEL. 19743 - HAARLEM in eenpersoons rollen. Grote sortering VERSE VIS bezorgt ze u TEL. 232 8 0 (3 LIJNEN) Met de feestdagen serveren wij in onze gerestaureerde zaal verzorgde KERST-DINERS Menu's 3.en 5 Tijdig bespreken gewenst. Hotel ,,Oud St. Jan" JANSWEG 20 - TELEFOON 17630 Wij verkopen immers op gemakkelijke betalings voorwaarden le klas KAMG. COSTUUMS, DAMES- en HERENREGENJASSEN etc. Haarl. Kleding Centrale JANSSTRAAT 63.

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 8