STENO TYPEN TALEN MUZIEK "sito^ Natuurlijk b s a a e a Donderdag 28 December 1950 Haarlems Dagblad en Oprechte Haarlemsche Courant Finland bereidt zich voor op 1952 Wielerparcours gecontroleerd De twee door de UCI aangewezen deskun digen Walter Stampfli (Zwitserland) en Svend Hansen (Denemarken) hebben dezer dagen het parcours voor de Olympische weg wedstrijd in 1952 en de piste voor de baan- wedstrijden in ogenschouw genomen. Het parcours, dat bij de bezichtiging geheel sneeuwvrij was, voert afwisselend over open terrein en door bebost gebied. Het is 10.6 km. lang, met start en finish in de nabijheid van het Olympische dorp. Over een afstand van ongeveer 6 km. is het wegdek van asphalt en het oppervlak van de resterende 4.6 km. hard gewalst. Het rechte stuk voor de finish heeft een lengte van 700 meter. Hoewel het hoogteverschil over de gehele afstand slechts 90 meter bedraagt is het par cours toch zwaarder dan dat van Windsor- park bij de spelen var. 194S. De twee experts van de UCI constateerden dat het nog in ver scheidene opzichten verbeterd kon worden, en gaven daarvoor aanwijzingen terwijl zc voorts verlangden dat de breedte over het gehele traject minstens vijf meter zou be dragen. Zij zijn er voor het wegkampioen- schap over achttien ronden of 150.8 km. te doen verrijden. De inspectie van de 400 meter lange Olym pische wielerbaan viel tot hun volle tevre denheid uit. De baan is uitstekend ge construeerd en mag voortreffelijk heten. De oppervlakte is echter nogal ruw, en hiermee zullen de renners bij de keuze van hun ban den rekening moeten houden. De heer Stampfli was zeer goed te spreken over wat het ijverige Finse comité reeds tot stand heeft gebracht. De concentratie van de wedstrijdterreinen en van de woongelegen heid der deelnemers binnen een betrekkelijk klein rayon zal naar zijn mening veel bij dragen tot een vlotte afwerking van het Olympische program. Schaatsen rijden Wedstrijdprogramma K.N.S.B. De voor de schaatsenrijders gunstige weer berichten hebben tot gevolg gehad, dat een groot aantal aanvragen voor wedstrijden bij het bondsbureau van de KNSB is binnen gekomen. De wedstrijdkalender voor de komende dagen luidt: Schoonryden. 28 December: kampioenschap van .Zuidholland voor dames, heren en paren te Dordrecht. 29 December: kampioenschap van Noord' holland voor dames, heren en paren te Hoofddorp. 2 Januari: kampioenschap van Nederland dames en heren te Wateringen. 4 Januari: Nederlands kampioenschap voor paren te Almelo. Lange baan. 28 December: Kampioenschap van Zuidholland te Kralingen (500, 1500 en 5000 meter). 29 December: kampioenschap lange baan van Noordholland te Bergen. 29 December: nationale wedstrijden te Wa teringen (1500 en 5000 meter). 29 December: nationale wedstrijden over 500," 1500 en 3000 meter te Oud Beijerland. 29 December: nationale langebaanwed- strijden te Breukelen (500, 1500 en 5000 m.) 1 Januari: nationale wedstrijden op dc banen van de Amsterdamse IJsclub over 500, 1500 en 3000 meter om de Tjaardabekcr. Korte baan. 6 Januari: Nederlands kam pioenschap te Appingédam voor mannen. Kees Broekman neemt deel aan kampioenswedstrijden Kees Broekman, 'die zich reeds geruim tijd in Hamar (Noorwegen) voorbereidt voor het aanstaande winterseizoen, is onverwacht naar Nederland teruggekeerd. Vrienden van hem uit het Westland hadden Broekman ge meld, dat er in Nederland werd gereden. Onze landgenoot wilde van dit buitenkansje om ook eens in eigen land zijn kunnen demonstreren gebruik maken, nam de trein van Hamar naar Oslo en is toen per vliegtuig naar Amsterdam gegaan, waar hij Woensdag middag in gezelschap van Abram Chardon, ook een rijder uit het Westland, op Schiphol arriveerde. Kees Broekman is van plan om van de vorstperiode een goed gebruik te maken. Woensdagmiddag reeds gaf hij op de baan van de IJsclub Kwintsheul-Wateringen een demonstratie op dc lange afstand. Donderdag zal hij deelnemen aan het provinciaal kam pioenschap van Zuidholland over 500, 1500 en 5000 meter. Dit kampioenschap wordt ge organiseerd door de IJsclub Kralingen te Rotterdam. Vrijdag zal hij rust houden met de bedoeling Zaterdag 30 en Zondag 31 De cember fris en uitgerust aan de start te ver schijnen bij het Nederlands kampioenschap op de lange baan, dat door de Zutphense IJsvereniging op die dagen wordt uitge schreven. Gevraagd naar zijn verdere plannen ver klaarde Broekman, dat deze geheel afhan kelijk zijn van de duur van de vorstperiode in Nederland. Mocht het blijven vriezen, dan is het de bedoeling, dat enkele buiten landse rijders naar Nederland komen om tezamen met de beste Nederlandse cracks op enkele wedstrijden in eigen land te star ten. wedstrijden, welke, naar hij hoopte, grote belangstelling zouden trekken. Sedert het seizoen 1946'47 is er geen Ne derlands kampioenschap meer gehouden en Broekman hoopte de kans te krijgen de nationale titel te veroveren en, en passant, indien weer- en ijsomstandigheden dit toe laten. te trachten enkele Nederlandse records te verbeteren. Wedstrijd te Wateringen Op da baan van de „Heulse Schaats" te Wateringen zijn Woensdagmiddag wedstrij den in het hardrijden lange baan gehouden, waaraan ook Kees Broekman deelnam. Broekman reed een rit over 3000 meter tegen Abram Chardon, die ook in Hamar heeft ge traind, waarbij eerstgenoemde een tijd no teerde van 6 min, 4 sec. op slecht ijs. De rit was meer als demonstratie bedoeld dan als een ernstige krachtmeting. Chardon is ge vallen en gaf de strijd op. Van der Knaap Den Haag maakte de snelste tijd op de 1500 meter met 3 min. 16.2 sec., met Moret uit Wateringen als tweede in 6 min. 17.6 sec. en verder bleef Veldhoven uit Poeldijk onder de 7 minuten met 6 min. 53 sec. Drie provinciën-tocht Het gewest Zuidholland van de K. N. S. B. heeft voor Vrijdag 29 December de „Drie Provinciën-tocht" uitgeschreven. Een tocht over 50 km. over polderwater in de provin ciën Noordholland, Zuidholland en Utrecht. De startplaatsen zullen van 10 uur af ge opend zijn te Uithoorn (hotel Verhoek), Nieuwkoop (café Kelder), üeimuiden-tolhuis (Café Uittewaal) en te Sluitkade-Zevenhoven (café Broekhof). Maarsse won in Aalsmeer Maarsse uit Aalsmeer heeft Woensdagmid dag in zijn eigen dorp gezegevierd in de nationale langebaan-wedstrijden op de schaats, die onder leiding van de ijsclub Aalsmeer zijn gehouden. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. Maarsse, Aalsmeer 51 sec.; 2. Stigter, Aalsmeer 55 sec.; 3. Ekelschot, Amsterdam 55.4 sec. 1500 meter: 1. Maarsse 2.50.0; 2. Stigter 3.03.2; 3. Pannekoek, Aalsmeer 3.04.0. 3000 meter: 1. Maarsse 6.09.0; 2. Nanninga, Amstelveen 6.24.0: 3. Pannekoek 6.31.0. Het algemeen klassement was: 1. Maarsse 168.124 pnt.: 2. Stigter 184.217 pnt.; 3. Pan nekoek 134.317 pnt. Boksen Marshall versloeg vroeger tegenwoordige kampioenen De Amerikaanse halfzwaargewicht Lloyd Marshall, die onlangs de Britse veteraan Tommy Farr versloeg, kan een uniek record overleggen. Hoewel hij herhaaldelijk geklopt is, en het hem nooit is gelukt een wereld kampioenschap te behalen, vermeldt zijn staat van dienst overwinningen op niet min der dan negen boksers die later wereldkam pioen werden. Drie hunner zijn het nu nog, te weten Ezzard Charles (zwaargewicht), Joey Maxim (halfzwaargewicht) en Jake la Motta (mïddengewicht). Van Ezzard Charles won Marshall in 1943 door k.o. in de achtste ronde en dat was de enige k.o.-nederlaag welke Charles totnutoe heeft geleden Hij nam later twee maal op afdoende wijze revanche. Voorts won Marshall nog van Ken Overlin, Babe Risko, Teddy Yarosz, Lou Brouillard, Anton Christoforides en Freddy Mills, allen boksers die titelhouder in het middengewicht of halfzwaargewicht zijn geweest. Marshall behoort thans tot de veteranen. Toch staat hij nog elfde bij de halizwaar- gewichten in het laatste maandklassement van „The ring". Voetbal Bestuur van de K.N.V B. tegen voetbalprijsvragen Het bestuur van de Koninklijke Neder landse Voetbalbond heeft blijkens de Sport kroniek een brief aan de minister Justitie gezonden, waarin het verzoekt het daarheen te willen leiden, dat geen toestem ming zal worden verleend voor de organi satie van voetbalprijsvragen c.q. voetbal pools en dat politie en justitie zullen voort gaan met de bestrijding van de zich hier en daar manifesterende clandestiene activiteit op dit gebied. Het bestuur schrijft in de brief, dat het vreest, dat invoering van voet balprijsvragen allerminst ten goede zal komen aan de gewenste amateuristische sportmentaliteit, dat het sensatie-element zich nog sterker zal gaan doen gelden dan thans reeds het geval is en dat spelverruwing en andere onverkwikkelijke practijken door de invoering ervan zullen worden bevorderd. H. F. C—Oud-Internationals gaat vrijwel zeker door Het bestuur van HFC deelt ons mede, dat dc wedstrijd HFCOud Internationals op Nieuwjaarsdag practisch zeker doorgaat. Het veld wordt door de sneeuwlaag tegen vorst beschermd. De sneeuw zal op Nieuwsjaars- morgen verwijderd worden, zodat voor een te hard veld niet gevreesd behoeft te worden Stoffelen speelt bij de Oud-Internationals in plaats van Schijvenaar. Het elftal ziet er als volgt uit: Doel: L. H. G. Halle. Achter: B J. Caldenhove, J. H. Stoffelen. Midden: B. J. Paauwe, H. A. Pellikaan, J J. Stijger. Voor: F. Wels. M. Schaap. W. G. J. Roozen, J. C. Smit. G. Drager. Reserve is J. C. van Gelder. Dammen Achtkamp te Leeuwarden In het nationaal damtournooi te Leeuwar den, voorbreid door de vereniging D.C.L., hebben de IJmuidenaar B. Dukel en de Fries P. Bergsma de leiding genomen. De stand na de .derde ronde luidt;- lv én 2. B. Dukel en P. Bergsma, 4 pnt.; 3. tot en met 6. M. Bandstra, Man Douwes, J. Anzems en D. de Jong, 3 pnt.; 7. en 8. A. Jurg en P. Burs, 2 pnt. Zuivering van kunstenaars loopt thans ten einde Na de bevrijding van ons land werden door het Militair Gezag „ereraden voor de kunst" ingesteld, teneinde de daarvoor in aanmerking komende kunstenaars, als mede verenigingen van kunstenaars aan een zuiveringsproces te onderwerpen. De hiermee begonnen zuivering zal begin 1951 zijn afgelopen. Ingesteld werden ereraden voor de archi- tectuurj de beeldende kunst, de letterkunde, de muziek, het toneel en de kleinkunst. Op 5 April 1946 kwam er eindelijk een wette lijke regeling dezer zuivering waarbij tevens de instelling van een Centrale Ere raad werd bevolen, teneinde een mogelijk heid te openen de uitspraken in hoger be roep te beoordelen. Deze wet gaf ook de norm aan, die bij de behandeling der zaken in acht moest worden genomen. Zo schreef artikel 1 voor, dat de daarin genoemde maatregelen (af keuring van de houding, oplegging van een geldboete van ten hoogste f 2.000,en ver bod van beroepsuitoefening voor een be paalde tijd of voor het leven) konden wor den genomen „ten aanzien van kunste naars die opzettelijk of door schuld ge durende de vijandelijkheden in, of tijdens de vijandelijke bezetting van het Rijk in Europa, zich in dienst hadden gesteld van de vijandelijke propaganda of die hadden bevorderd, of hun beroep op zodanige wijze hadden vervuld, dat mede daardoor natio- naal-socialistische beginselen of denkbeel den ingang zouden hebben kunnen vinden, dan wel de vijand op andere wijze als kun stenaar hulp hadden verleend". Globaal geschat zijn door de gezamen lijke ereraden een duizendtal kunstenaars en verenigingen aan de zuivering onder worpen. Door de Centrale Ereraad werden 250 gevallen in hoger beroep behandeld. Bij de wet van 2 Juni 1949 werd bepaald, dat de Centrale Ereraad in eerste en hoogste ressort de maatregelen zou nemen ten aanzien van al die kunstenaars, tegen wie nog geen uitspraak door de intussen afgetreden ereraden was gedaan. De uitspraken tegen kunstenaars hadden geen kracht buiten het Nederlandse rechts gebied. Wilde een voor een bepaalde tijd uitgesloten kunstenaar in het buitenland optreden, dan konden alleen via ambas sades en legaties verkregen inlichtingen de organisatoren bewegen daarvan af te zien. Sommige verenigingen van kunste naars zijn in het begin van de zuivering voor enkele maanden, soms voor een jaar uitgesloten geweest. Op de naleving van de uitsluiting wordt door de Justitie streng gelet en bij over treding volgt direct proces-verbaal. Bij de behandeling van de zuivering door de Cen trale Ereraad is nog geen overtreding ge constateerd. Herdenking tienjarig bestaan Prinses Irene Brigade I-Iet zal op 11 Januari 1951 tien jaar ge leden zijn. dat in Congleton in Engeland de Koninklijke Nederlandse Brigade werd op gericht, die enkele maanden later van Ko ningin Wilhelmina de naam Prinses Irene ontving. Ter gelegenheid van dit feit wordt een herdenkingsplechtigheid te Assen georga niseerd door det garderegiment Prinses Irene. Op II Januari, 's morgens om half elf wordt een buitengewone vlaggenparade op het kazerneterrein te Assen gehouden, waarna een voetbalwedstrijd wordt ge speeld tussen een elftal van Prinses Irene uit Zuidlaren en een uit Assen. Om 3 uur volgt een inspectie over het thans onder de wapenen zijnde bataljon van het garderegiment Prinses Irene. Op dezelfde tijd betrekt een compagnie de erewacht voor het Provinciehuis op de Brink, welke erewacht om kwart over drie wordt geïnspecteerd. Dan volgt een défilé. 's Avonds te acht uur is er voor genodig den een galaconcert door de Koninklijke Militaire Kapel, onder leiding van kapitein Rocus van Yperen, in het concerthuis te Assen. Voor de troepen is een amusements avond georganiseerd. Reünie eud-strijders De vereniging van oud-strijders der Ko ninklijke Nederlandse Brigade Prinses Irene organiseert voor alle oud-strijders op Za terdagmiddag 13 Januari een reünie in de nieuwe Frederikskazerne, aan de Van Al- kemadelaan te 's-Gravenhage. Deze reünie begint om half vier; om half vijf wordt een dodenappèl gehouden. Kolonel C. F. Pahud de Mortanges zal hierbij het woord voeren. Inbraak in Zandvoort gepleegd In de avond van 11 November had de twee en twintigjarige K. P. een bezoek ge bracht aan zijn zuster in Zandvoort en begaf zich per fiets in de richting Haarlem. Op de Zandvoortselaan in de gemeente Zandvoort zag hij, dat er in een villa geen licht brandde. Hij stapte van zijn fiets en begaf zich er heen. De jongeman belde aan, doch werd niet open gedaan. Daarom ging' hij naar de achterzijde en verschafte zich toegang tot de keuken. Uit een bood- schappentasje stal hij een bedrag van 9 en uit een kamer een geldkistje. Dit bond P. achter op zijn fiets en reed door naar Sioterdijk. Daar maakte hij het kistje open en haalde er f 80 aan zilvergeld, een bank biljet van 25 en een gouden tientje lüt. Het verdere deel van de inhoud en het geldkistje gooide de jongeman in het water. Donderdag stond K. P. voor de Haarlem se rechtbank terecht, verdacht van diefstal door middel van braak. In het begin van dit jaar had hij zich te verantwoorden ge had wegens landloperij. Toen was hij ver oordeeld tot drie jaar Rijkswerkinrichtini voorwaardelijk met bepaling, dat hij in een landkolonie zou worden verpleegd. P. is echter weggelopen en daarom is de voor waardelijke straf omgezet in een onvoor waardelijke straf. De officier van justitie zeide in zijn requisitoir hiermee rekening te willen houden en eiste een gevangenis straf van een jaar. De verdediger mi', J. A. van Waarden verzocht een lichte of een voorwaardelijke straf op te leggen, waarna de rechtbank de uitspraak bepaalde op Donderdag 11 Januari. - Bij een pluimveehouder in Den lip heeft zich een geval van ,pseudo-vogeïpest voor gedaan. De 1500 dieren van het bedrijf zijn gedood en zullen naar de destructor in Pur- merend worden vervoerd, om daar vernietigd te worden. Santpoort De Belgische en Luxemburgse ministers, die zullen deelnemen aan de hernieuwde be sprekingen over het op 21 October te Luxem burg gesloten landbouwprotocol, dat op 1 Januari in werking zou treden, zijn in Den Haag aangekomen. Bij aankomst werden zij begroet namens de Belgische ambassadeur door dc heer P. Poswick, ambassaderaad en de heer F. Serroen. landbouw-attaehé. Namens de Nederlandse regering was onder meer aanwezig mr. J. Visser, chef van het protocol DRIEHONDERD POSTDUIVEN TE PRONK De vereniging van postduivenhouders „De Luchtpost" organiseert Zaterdag en Zondag haar jaarlijkse tentoonstelling in dc grote zaal van café „Zorherlust" in Santpoort. De expositie bestaat uit ca. 300 postduiven, ver deeld over vijftien klassen. Keurmeesters zijn de heren J. F. Heerschop van Haarlem D. M. Passchier van Noordwijk aan Zee. „DE ONSTERFELIJKE WALS" „Santpoorts Bloei" vertoont Vrijdag en Zaterdag de bekende vooroorlogse film van de Franse cineast Julien Duvivier „De onsterfelijke wals", die het leven van Johann Strauss tot onderwerp heeft. Amsterdamse Beurs Slotkoers Openings gisteren koersen Z-VA Ned. 1947 9615/ie 96 'a/,. A. K. U 171k( 168% Lever Brothers 21934 220 Philips Gloeil. 229 A 227 Kon. Petroleum 29454 297% A'dam Rubber 113 A 109% Holl. Amer. Lijn 183 183 Ned. Scheepv.Unie 152 151 H. V. A 109% 107% Deli Mij 99% 96% Amsterd. Bank 165% 165% Rotterd. Bank 176% 176 Twentse Bank 171% 171% Anaconda Copper 40% gl 41% Bethlehem Steel 49% 50 Republic Steel 44% 45% Shell Union 56 gb 56% Tidewater 38 7s 39 U. S. Steel 41% 42% BRIDGECLUB „DE KENNEMERS" De Santpoortse bridgeclub de Kennemers heeft ook dit jaar weer de traditionele Kerstdrive gehouden. De uitslagen waren: Afdeling A: Hunter— Kriusman 23; fam. Kroone 27%; fam. Ophoff 25%; Muldervan Munster 24; Seegers—Holleman 231!:; Schild wachtAndels 211a. Afdeling B: fam. Rietdijk 21%; Mevr. Breje- dijkKleefstra 20; fam. Nathans 19; Kost Bodewes 18%; dames MulderHolleman 17%; fam. Vader 15; dames Schildwacht Wyers 1414. Afdeling C: BreedijkAndcis 22; dames Seegersv. Munster 2014; mevr. Wiggemans- Broertejs 1714; SchuurmanWesterhof 1714; dames Andels 1614; mevr. Kulmanv. Ame- rongen 16; mevr. v. AmerongenKulman 16. Heemstede Stille Armen te Heemstede Het comité voor Stille Armen te Heem stede, heeft sedert de verantwoording op 19 December 1950 nog ontvangen van: Mej. B. ƒ2,50; Winkeliersver. C ƒ100,Mevr, H, H ƒ2,50; A. M. ƒ5,—; J. C. D. ƒ10,—; René S.' 10,N. N. 2,Domineerclub 10,A. J. W. ƒ20,—; Mevr. Wed. B.—v. H. ƒ2,50; D. J. B. ƒ2,50; G. A. B. ƒ2,50; Mevr. C. J—C. ƒ5,—; H. J. L. ƒ2.50; E. F. J. P. N. ƒ5,—; Mevr. L. T.—S. 10,—; Mevr. Wed. M. J, T. B. ƒ10,—; D. ƒ2,50; A. v. W. ƒ10,—; A. J. Z. ƒ25,—; J. W. v. Z. ƒ5,—; H. H. ƒ2,50; K. W. v. d. K. ƒ50,—; Mr. H. K. K. ƒ15,—; A. L. C. v. L. 10,—; J. H. M. 1,50; Bridgeclub W. ƒ5,Dames B. en de I. ƒ5,C. A. S. ƒ3,N. N. ƒ10,Bridgeclub Hector Waakt ƒ5,—; W. 2,50; Mr. R. C. B. v. d. B. 20,—; Mevr. B. B. ƒ2,50; Groepen Damiaten, Neel- tje Jacoba, Zonnige Kabouters, ƒ20.80; A. A. D. ƒ5,—; Saldo huldigingsfonds ƒ2.02; D. S. Hr. ƒ10,—; L. F. v. Z. f2.50; N. N. 25,—; E. H. ƒ10.—: J. C. v. d. B. f 2,50; N. N. f3,—; J. D. J. K. ƒ2,50; A. J. C. J. S. ƒ5,—; Mevr. D. G.—K. f2,50; Totru ƒ16,—; Drs. B. B. d. H. 10.—.; Z. J. H, J. 100,—; v. L. 10,—; N, N. 2,—; A. St. 10.—; Mevr. C. E. v. d. V. ƒ2,50; J. B. ƒ5.—; Z. G. M. ƒ20.—; H. S. ƒ1,Restant Schiet, ƒ7,52; J. J. B. ƒ10, Mevr. D. v. d. L. ƒ2,50; X. ƒ5,—; N. N. 5,—. Tezamen ƒ697,84. In totaal ontvangen ƒ3165,84. Een mooi resultaat waarvoor het Comité zeer erkentelijk is. Onderlinge tuinliedenvereniging De Onderlinge Tuinliedenvereniging' hield Woensdagavond in het Volkskoffiehuis haar jaarvergadering waarin de voorzitter, de heer W. A. v. Zadel, allereerst het overlij' den van het erelid de heer M. Bloemendaal herdacht, die 84 jaar oud is overleden. Hij was een der oprichters van de vereniging. Bij dè ingekomen stukken was een brief van het oud-lid de heer Jac. de Boer, thans verblijvend in Australië, waarin deze een levendige beschrijving geel't van het na tuurschoon en de weelderige plantengroei in dat werelddeel. Uit de jaarverslagen van secretaris en penningmeester bleek, dat in dit jaar de vereniging wederom een grote activiteit aan de dag heeft gelegd, die onder andere tot uiting is gekomen bij de grote jubileum tentoonstelling en tal van excursies en on derlinge wedstrijden. De financiële toe stand van de vereniging is goed, want er is een batig saldo. De secretaris gaf voorts een overzicht van de oprichting en de groei van de vereniging gedurende de veer tig jaren dat zij bestaat. De aftredende bestuursleden, de heren W. A. v. Zadel, P. Berkhout en A. Nunnink, werden bij acclamatie herkozen. Nadat verschillende inzendingen, waaronder exemplaren van de Kerstroos, aan een be spreking waren ónderworpen, werden plan nen besproken tot het geven van een de monstratie in het snoeien. Pupillen vap „Bosbeek" namen afscheid met een Kerstspel De pupillen van het R.K. Medisch paeda- gogisch instituut „Bosbeek" hebben Woensdagavond in de grote zaal van het Verenigingsgebouw afscheid van Heem stede genomen met de opvoering van het spel „Het Kerstfeest van broeder Thomas en de drie rovers", ingestudeerd door de heer Bob Jansen. Het is de geschiedenis, van drie rovers die op de vooravond van I Kerstmis aan het klooster van Franciscus van Assisi komen en daar door broeder Thomas niet bepaald vriendelijk worden ontvangen. Even hongerig als zij gekomen waren trekken zij weer verder, maar als Franciscus van het geval hoort vermaant hij zijn medebroeder ernstig over zijn te kort aan naastenliefde. Deze gaat op zoek naar de drie rovers, haalt ze terug en brengt ze niet alleen in het klooster maar ook bij de Kerstkribbe en zo worden de boosdoeners tot betere gedachten bekeerd. De jongens hebben van dit spel een aan trekkelijke opvoering gegeven. Aan het slot van de avond, welke door wethouder E. J. van Lent en hoofdinspec teur van politie H. Berentsen met hun echtgenoten werd bijgewoond, sprak de directeur van de inrichting, broeder Vianney, hartelijke woorden van dank tot het gemeentebestuur en vele ingezetenen van Heemstède voor de ondervonden medewerking en beloofde dat de betoonde hulpvaardigheid van deze gemeente én hare bewoners ook in Doorn niet vergeten zal worden. ONEERLIJKE KOSTGANGER Ten nadele van de weduwe W. is door haar 19-jarige kostganger G. een porte- monnaie ontvreemd met 50. Tegen hem werd procesverbaal opgemaakt. SCHEEPVAART Aalsdijk, 26 v. New Orleans n. Le Havre. Albireó, 26 te Santos. Amienkerk, pass. 26 Perim. Andijk, 26 te Mobile. Amedijk, 24 le West Palmbeach. Algenib, 24 te Buenos Aires y. R'dam. Alhena, 25 v. Las Palmas. Alkaid, 24 te Eïo de Janeiro. Aludra, 27 v. Bahia Blanca n. Montevideo. Aagtekerk, pass. 26 Kp. St. Vincent. Alderamin, 26 200 m. Z. Dakar. Alhena, 31 verw. Antwerpen. Alphacca, 26 te Paranagua. Abbedijk, 26 v. Recife n. Rio de Janeiro. Al'dabï. 25 te Antwerpen. Aardijk, pass, 27 Bermuda. Alderamin, 27 v. Dakar n. Bordeaux Alioth, pass. 27 Fernando Noronho. Amstelpark. 27 v. Luanda n. Porto Amboin. Ariadne, 27 v. Mostaganem n. Gibraltar. Amsteldijk, 28 te R'dam v. New Orleans. Amstelpark, 27 te Genua. Appingédam, 27 te Tarragona v. Barcelona. Arkelclijk, 26 te Houston, Alcyone, pass. 28 Keywest. Alioth, pass. 28 St. Paulsrocks. Alphard, pass. 27 Kp. Blanco. Altair, 28 te Floriana Polis. Alwaki, pass. 27 Recife. Axeldijlc, 28 anker Trinidad. Bengkalis, 26 v. Port Said. Beverwijk, pass. 26 Kp. Bon, Bosclifontein, pass. 26 Ouessant. Boissevain, 26 te Durban. Baud. 27 verw. Soerabaja. Blijdendijk, pass. 26 Beacliyhead. Bali, 21 v. Jacksonville te Charleston. Caltex Leiden, 26 v. Port Said. Caltex Pernis, 25 v. Rastanura n. R'dam. Cameronia, 24 te R'dam v. Djakarta. Cottica, 26 v. Trinidad n. Paramaribo. Congostroom, 25 te A'dam v. West Afrika. Clavella (tl, 26 v. Suez. Cliama (t), 25 v. Houston n. Curagao. Duivendyk, 25 te R'dam v. Vancouver. Duivendvecht, 26 te Duinkerken. Drente. 21 v. Portland te Los Angeles. Eendracht, 26 te Saloniki v. Alexandvië. Edam, pass. 26 Seillies. Eemland, 24 te A'dam v. Bahia Blanca. Esso Den Haag, '27 v. Vado n. Aruba. Esso Rotterdam, pass. 27 Start Point. Enggano, 27 v. A'dam. Gouwe, 23 te Bremen. Gaasterkcrk, 27 v. East London n. Port Elisabeth Hecuba, 25 v. Paramaribo. Heemskerk, 24 te A'dam v. Oost Afrika. Helder, 26 v. Recife n. Sao Luiz. Hersilia, 27 te Antwerpen. Hera, 27 te A'dam v. San Juan. Hercules, 27 v. Lissabon n. Tanger. Hestia, 26 v. Cartagena n. Barranquilla. Indrapoera, 3 verw. v. R'dam n. Makassar. Japara, (KRL), 27 te Port Arthur, Kota Inten, 26 v. Suez n. Aden. Kota Agoeng, pass. 27 Guardafui. Katwijk, 26 65 'm. NO. Bornholm. Kelbergen, 27 v. Casablanca n. R'dam. Klipfontein, 27 v. Mozambique n, Zanzibar, Kota Gede, 3 verw. v. R'dam n. Makassar. Laurenskerk, 26 te Bushire. Leuvekerk, pass. 27 Kosseïr. Larenberg. pass. 27 Finisterre. Lombok, 27 v. Singapore n. Manilla. Laertes, 22 v. Djakarta n. Singapore, Lutterkerk, pass. 27 Rasmadraka. Laagkerk, 27 te Suez. Lindekerk, 27 v. Basrah te Khorramshar. Loppei'sum, pass. 28 Gibraltar. Lutterkerk, 23 te Muscat. Macuba, pass. 26 Dover. Malea, 26 v. Swansea te Gibraltar. Manssa, 26 le Heysham v. Mlri. Mataram, 26 v. Port Said. Marickerk, 26 te Kobe. Malvina t)27 verw. H. v. Holland v. Londen. Musi, 26 v. Pontianak n. Semarang. Maas, 23 v. New Orleans n. Curagao. Maaskerk, 27 v. Freetown n. Dakar. Mapia. pass. 27 Gibraltar. Molenkerk, 27 v Le Havre n. Antwerpen. Manoeran, 24 v. Port Elisabeth te East London. Mcliskcrlc. 27 bij Minicoy. Maloya, 27 te A'dam v. Djakarta. Nigerstroom, 26 v. Freetown n. Vridi. Nieuw Amsterdam, 27 v. Cartagena n. Cristobal Oranje, 27 rede Belawan. Prins Willem v. Oranje, 23 te R'dam v. Le Ha vu Prins Maurits, 24 te Londen v. Malaga. Prins Willem III. 27 verw. Valencia v. R'dam. Prins Philips Willem, 26 n, Gibraltar. Polydorus, 21 1:e Belawan, Polyphemus, 25 te Aden. Rotti, 26 v. Aden n. Suez. Ridderkerk, 26 v. Port Soedan n. Aden. Radja, 27 v. East London n. Durban. Rempang, 22 v. Makassar te Balikpapan. Stad Dordrecht, pass. 26 Ouessant. Sommelsdijk, 25 te R'dam v. Le Havre. Salawati, 26 v. Beyrouth n. Tripoli. Schiedijk, 26 te Antwerpen. Sibajak, 27 te Aden. Sioterdijk, 26 te Savanna. Stanvac Pendopo (t), 26 verw. Soerabaja. Sarpedon, 27 verw. Aruba. Sigli, 26 v. Tolltoli n. Soerabaja. Stad Schiedam, pass. 26 Finisterre. Stad Maastricht, pass. 25 Ouessant. Stad Arnhem, 27 te Savona v. R'dam. Stad Leiden, 26 rede Melbourne. Stad Dordrecht, pass. 28 Finisterre. Stad Alkmaar, 27 v. Narvik n. R'dam. Stad Haarlem, 27 1e R'dam v, Sfax. Stad Breda. 22 te Vancouver. Somersetshire pass. 27 Gibraltar. Stentor, pass. 27 Cyprus. Sumatra, 23 v. Charleston n. Baltimore. Tamo, pass. 26 Madeira. Titus, 26 v. Algiers n, Tunis. Tjipanas, 26 v Montevideo n. Durban. Tero, 26 v. Buenos Aires n. San Tale, Tomori, 27 le Port Said. Tarakan, 25 v. Djibouti n. Suez. Tosari, pass. 27 Fayal. Taria (l), pass. 27 Kreta. Tegelberg, 23 v. Zanzibar. Tjibadak, 20 v. Kaapstad n. Durban. Tjikampelc, 27 bij Sabang n. Mombassa. Trompenberg, 22 v. Galveston n, Mobile. Talisse, pass. 28 Ouessant. Utrecht, pass. 27 Mona ell. Veendam, 26 verw. Havanna. Van Riemsdijk, 27 v. Djakarta n. Semarang. Venus, 27 v. Kalivia n. Kavalla. Volendam, 27 185 m. W. Minicoy. Winsum, 24 te R'dam v. I-Iuelva. Westerdam, 26 te New York. Willem Ruys, pass. 26 Gibraltar, 30 verw. R'dam Waal, pass. 27 Fayal. Waterland, pass. 27 O. v. St. Paulsrocks. Willem Ruys, pass. 27 Finisterre. IJssel, 2 Jan. verw. Houston. Zeeland (SSM), 25 v. Emden te Kopenhagen. Zaan, 24 te Emden. Zeeland, 27 v. Basrah n. Bahrein. Zijpenberg, pass. 27 Kp. de Gata. Zonnewijk, 20 v.,New Orleans n. Kaapstad. Zuideikruis, 30 1 u. verw. IJmuiden v. Djakarti BOEKHOUDEN MOORE'S SCHOOL FR. HALSSTR. 1, TEL. 14624 Wegens aanschaffing nieuwe wagen MERCURY 1948 met radio en verwarming d. part. te koop aangeb In pri ma staat, 67.000 k.m. gelopen. Steeds door eigenaar zorg vuldig bereden. Prijs f 5500. Brieven no. 6806 Aangeboden (te koop of te huur) villa nabij GRONIN GEN. Gevraagd (te koop of te huur) vüla of herenhuis in/of nabij Amsterdam. Aan biedingen onder no. V-2039 van Hees Advertentiekantoor Herengracht 287, A'dam. Te koop of te huur gevr. Zonnig HUIS pl.m. 5 k., badk. C. V. en gar., huurpr. pl.m. f 60 p. m. in A'hout, Overveen, Bl'daal of H'stede. Aangeb, op le st. te H'stede halve villa, C. V.. gar. Brieven onder no. B 160 Boekh. D. v Mourik, H'stede. '0OOOOOOOO00O0O0OO0OOOOOOOO00000O00OOO O O 0 STATIONSPLEIN 2-4 Haarlem Tel. 11027 10087 Vanaf Zaterdag 6 Januari 1951 iederen ZATERDAG en ZONDAG Duo: Bas. Meedges J. M. 1 HULSEN I00000OOO000000000000000O000000O0000O0 U ZOUOT HÉT DOQ^ HEEL HAARLEM KUNNEN AANPLAK- KEN NATUURLUK, OAT U £EN STOFZUlóER, EEH AUTO OF/ETSANOERS TE KOOP H6ETT. 5PMR U Die LAST Een goed uiteinde en een Gelukkig Nieuwjaar met CARELS gebak Wij bengen O voor Oudejaarsavond: BANKETHOEFIJZERS 2.25 BOTERHOEFIJZERS 3.25 BANKETSTAVEN 0.89 met vruchlen APPELBEIGNETS f 0.14 per stuk SAUCIJZENBROODJES 0.12 AMANDELBROODJES 0.13 APPELFLAPPEN 0.11 CROQUETTEN 0.22 Zakjes ZOUTE BOLLEN 0.85 200 gram En dan nog ons beroemd Krentenbrood Fijn krentenbrood 0.85 en 1.70 Stollen (met spijs)0.75 en 1.50 CAKE (met vruchten opgemaakt) 1.30 AMANDELKRANSJES, per 100 gram 0.33 Car els kwaliteit, is louter zuiverheid CARELS Bakkerijen Telefoon 11811 - 11910 4T. bevattende bouquetje babbeltjes, betreffende best bier, bemind bij brave burgers, 8 benevens beminnelijke burgeressen. gj (Red. Herengracht 282, Amsterdam) $$$§SSS9$fi8i Goed begin ®Op Oudejaarsavond is alles vergeten al les, behalve een goede voorraad bier natuur lijk. Want wat 1951 met ons voor heeft moet hij weten laten wij in elk geval gul en hartelijk be ginnen. En bij gastvrijheid én goede wensen hoort een schuimend glas hier. Beignets U kunt geen beignets maken zonder bier. Slaat U er maar een kookboek op na. Het eenvoudigste recept is dit: 250 gr. bloem, 3 gr. zout, flesje bier. Neemt U ech ter alleen bier, dan smaakt het óók best. Dc Grote Onbekende 't Jaar mag dan afgelopen zyn, maar de Grote Onbe kende blyft zijn sierlijke glazen schenken aan ieder een, die hij in café of restau rant aantreft met 'n biertje h(j het eten. Wie weet gaat U ook tot de gelukkigen behoren Sophocles en het bier B Een verstandig man beoordeelt het nieuwe naar het oude. Noem deze uitspraak niet te gauw onnozel; zij is van Sophocles. Wij voor ons hebben er dit in gezien: als het bier in 1951 net zo best blijft als het in 1950 reeds was, zal het waarachtig best gaan. Een eenheid Bij sommige feesten heerst een algemene vrolijk heid die door niemand wordt gedeeld, heeft eeri spotter eens gezegd. Op Uw Oudejaarsviering za,l dat niet slaan als ge Uw gasten een goed ge schonken biertje voorzet. Want bier en plezier horen hij elkaar. Thomasvaer: .Ja, ja, 't was me je jaartje wél, Geef mij m'n hier maar, ||jg| Pieternel. De werélcl is vol hels kabaal r i -* -i i Van Tokio tot Oldenzaal. V eel heil en zegen! Pieternel: Belletjes Op Oudejaarsavond stijgen in ons de goede voornemens omhoog zoals de helletjes in het bier. Wat moet dus een Oudejaarsavond niet prachtig en machtig waarop de goede voorne mens in ons en de belletjes in het bier tezamen omhoog stijgen Hou op, hou op, je maakt me dol De kranten staan daar al van vol, 't Wordt heus wél beter, nou en of! Thomasvaer: Maar elke voetballer wordt prof 't Is met het voetbal als de rest, Alleen het bier is opperbest. Jij altijd met je bier, jij dioaas! 't Wordt tijd voor de wensen, oue baas! Uw Pietemei en Thomasvaer Die wensen U b\j 't end van 't jaar Dat voorspoed eindelijk zegevier" En 't jaar zo best wordt als het bier! 8 i •5 555555 8-5*8 B B S B B

Haarlem's Dagblad | 1950 | | pagina 8