Schoten ontvangt De Spartaan Het Hek van die Dam C J v d Broek Twintig middenstandswoningen voor gedupeerden te Zandvoort Wim Kraayenga fabriceert miniatuuivauto's en guitaren en Bloemendaal het Amsterdamse Swift Haarlemmers en hun hobbies Sprookjes Auto's ArDATH UihCfUtU- bctere VVvcj'wia Muziek Sleutels en Sloten betrouwbaar verzorgd door hoofdvert. Ups' Slotenfabr. MOLENDUK'S KAPSALONS Sport op Zondag Voor een horoscopie Platonische woningruil Bij het huwelijksbootje In de hoofdstad uit Volleybal kompetitie ZATERDAG 13 JANUARI 1951 5 Toen de geallieerde legers ons in 1945 bevrijdden van het jiik der bezetting, kwa men opeens een hele massa Nederlanders er achter dal ze meer in hun mars hadden, dan ze ooit durfden vermoeden. De een bleek een matador te zijn in het kauwen op een soort elastiek, de ander ervoer dat elastiek ook in je benen kon zitten en dan was je het swingen meester en een derde deed de ontdekking dat je geen hete aard appel in je mond hoefde te hebben om in verstaanbaar Engels een sigaret te bedin gen. Enfin, iedereen deed in die bevrij- dingsroes dingen die hij vroeger nooit ge daan zou.hebben. Kauwen, swingen en bedelen incluis. Maar er waren natuurlijk ook mensen voor wie de komst van al die Engelsen en Canadezen en Amerikanen hei begin werd voor nuttiger bezigheden. Bijvoorbeeld voor de heer zegt u maar y/iri Kraayenga, die in die historische dagen in Groningen woonde, waar hij juist enige wankele schreden had gezet op het pad der hobbies. Want Wim heeft een knutselknobbel. Nauwelijk twaalf jaar oud dat was in 1944 vatte hij een welhaast ontembare genegenheid op voor Sneeuwwitje en de zeven dwergjes, die elkaar, als wij de sprookjesverteller willen geloven, om het hardst vertroetelden. Maar hoe dat alle maal zij, Wim Kraayenga zocht, als u óns wilt geloven, naar een mogelijkheid om al die kleine poppetjes in zijn omgeving te houden. Voor een handige jongen bete kent zoiets niets. Wim scharrelde wat tri plex, zaagjes en verf bij elkaar en sloeg aan de arbeid. Het duurde niet lang of hij had een heel leger dwergen en sneeuw- witten bij elkaar gezaagd, waardoor zijn knutselfabriekje zo langzamerhand de aan blik kreeg van een opslagplaats van sprookjesfiguren. En dan wordt plotseling de zakelijkheid over hem vaardig. De hele verzameling wordt keurig netjes gesorteerd en ingepakt en te koop aangeboden aan een sigarenwinkelier. De man sprong eerst een gat in het plafond, blij als hij was weer wat „handel" te hebben en verklaarde toen dat hij met alle soorten van genoegen een stelletje van die dwergen met bijbehorende sneeuwwitjes tegen een zacht prijsje wilde overnemen. Ook de eigenaars van een ma- nufacturenhandel en een speelgoedzaak dachten er zo over en het duurde niet lang of Wim was uitverkocht. Aangemoedigd door dit succes fabriceerde hij nu aan de lopende band kapstokjes, luciferhangers en wat dies meer zij. En al die nuttige voorwerpen gingen dezelfde weg. Voor het geld dat hij er voor kreeg stak hij zich in de nodige gereedschappen. Maar toen hij een paar weken verder was, werd de vraag naar zijn knutsel resultaten zo groot, dat er er geen zagen meer tegen was. En toen ein delijk de bevrijding kwam, zei hij deze. kr.utselsport dan ook vaarwel. Bovendien riep de studie, die door de omstandigheden was onderbroken, hem weer. Ook in Groningen hadden de Canadezen natuurlijk veel bekijks met hun oorlogs materiaal. Wim vertelde ons dezer dagen dat hij ogen te kort kwam, toen hij al die trucks en jeeps en tanks aan zich voorbij zag rollen. Hij liet het bevrijdingsfeest het bevrij dingsfeest en worstelde zich spoorslags door al die fuivende Groningers heen om in zijn knutselkabinet zo'n auto na te maken. Het werd een miniatuur-drie tonner die slechts heel in de verte iets weg had van het oor spronkelijke model. Maar door deze bij komstigheid liet hij zich niet ontmoedigen en met jeugdig enthousiasme werd een tweede en een derde en een vierdeauto onder zaag en hamer genomen. En allengs gingen zijn producten op iets lijken. Op wat hij wilde uitbeelden nog wel. Waar ADVERTENTIE ZATERDAG 13 JANUARI Stadsschouwburg: „In einer kleinen Kon- ditorei" (Hoofdstad operette), 8 uur. Bron- steeweg 76, Heemstede: Openbaar huiscon cert, 4.30 uur. Frans Hals: „De vrouw mijner dromen", 18 j., 2.30, 7 en 9.15 uur. (Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 2.30 en 8 uur). Rembrandt: „Cinderella", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Zo begint het leven", 18 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: Staats geheim", 18 j., 2, 4.15, 7'en 9.15 uur. City: „Zamba", 14'j., 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „Een hart van goud" en „Cowboy films", 14 j„ 2.30, 7 en 9.15 uur (Zondag 2, 415, 7 en 9.15 uur). Frans Halsmuseum: Tentoonstelling Indo nesië, Suriname, Nederlandse Antillen (tot en met 17 Januari). ZONDAG 14 JANUARI Stadsschouwburg: „In einer kleinen Kon- ditorei" (Hoofdstad operette), 2 en 8 uur. Frans Hals: Instituut voor Arbeidersontwik keling „Een vrouw uit het volk", 10.30 uur. City: Zondagmorgenvoorstelling „Oebangi", 11 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoor stellingen. Zuiderkapel: Samenkomst voor de jeugd, 8 uur. Kennemer Lyceum: Jeugd dienst, voorganger ds. G. A. Barger, 10.30 u. MAANDAG 15 JANUARI Stadsschouwburg: „Gysbreght van Aem- stel" (Amsterdams Toneelgezelschap), 8 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. eerst een leger van sprookjesfiguren een chaos op zijn kamertje schiepen, belem merde nu een heus leger het draaien en keren. Auto's, compleet met uitschuifbare motor en allerlei technische snufjes, tanks, benzinestations, een brug, motorrijders, een vliegtuig en wat al niet, stonden binnen een paar maanden op en om zijn werk bank. Zo iets is eerder verteld dan in elkaar gezet. De houten banden van zo'n auto je zou er met een gerust geweten je han den voor in het vuur steken dat ze van rubber zijn vergen een werktijd van dik vier en een half uur-. En als u dan weet dat Wim Kraayenga maar liefst vijf en twintig auto's heeft gewrocht, dan zal het wel duidelijk zijn dat het geducht aan pakken was geblazen op dat zolderkamertje. En nu woont Wim Kraayenga dan in Haarlem. Ge kunt hem öf op de een na laatste bank van de derde rij in de vierde klas van de HBS A op de Raaks aantref fen öf temidden van een wir-war van ge reedschappen en werktekeningen op zijn zolderverblijf-werkplaats aan de Klever parkstraat. De auto's en tanks zijn mee gekomen, maar zij verheugen zich niet meer in de belangstelling van vroeger. „Ik kan dat oorlogstuig niet goed meer zien. Ik leg me nu toe op wat vredelievender hobbies". „Daar zit muziek in", vonden wij. En ADVERTENTIE dat was ook zo, want Wim vertelde, of het de gewoonste zaak van de wereld was, dat hij tegenwoordig guitaren maakte. Drie hebben de werkbank al verlaten en een vierde staat op stapel. Tussen de bedrij ven door heeft hij ook nog kans gezien een ukelele, of uke zoals het ding in de wande ling heet, te vervaardigen. Een bewerke lijke geschiedenis: daar is allereerst het maken van de werktekening, een nauw keurig karweitje waar een heleboel van af hangt. En dan komen er een hele reeks technische kneepjes aan te pas om het in strument bespeelbaar te maken. Wim kan van van speciaal hout, een lik uit een potje lijm en nog een paar sluwig- heidjes een echte guitaar toveren. Iemand die guitaren fabriceert, bespeelt ze ook. Al was het alleen maar om de deug delijkheid van zijn producten te onderzoe ken. Het guitaar-spelen van Wim Kraayen ga gaat echter verder dan een vluchtige test alleen. De tijd die hij overhoudt na schoolgaan, huiswerk maken en hobbies uitleven, gebruik hij voor het spelen in de schoolband, die met succes allerlei ont spanningsavonden opluistert. Dat Wim geen derde rangs knutselaar is bewijzen de diploma's en de prijzen, die hij uitgereikt kreeg van het Haarlems Interscholair Comité voor handenarbeid. ADVERTENTIE In de schaduw van de fraaie nieuwe watertoren, die over enkele weken op volle hoogte zal zijn, verrijst in Zandvoort een geheel nieuwe straat. Het is de Thorbecke- straat, waar 20 middenstandswoningen van drie verdiepingen worden gebouwd op een plaats, waar een jaar geleden niets te zien was dan zand en hier en daar een half gesloopte bunker en wat puin. Deze Thor- beckestraat ligt direct ten Zuiden van het Badhuisplein en loopt uit op de Zuid- Boulevard. Het architectenbureau J. W. H. C. Poten mevr. J. F. Pot-Keegstra te Amsterdam ontwierp dit complex; dat dooi de firma Zwager in Amsterdam gebouwd wordt. Op 3 Januari 1950 begon men met dat werk; half Februari hoopt men het op te leveren, zodat alle huizen eind Februari bewoond zullen zijn. Het betreft hier, zoals gezegd, een com plex van 20 middenstands-woningen met 6 garages, in twee types uitgevoerd. Type A aaneen gebouwde woon- en eetkamer, en 3 slaapkamers bevattend, type B met gesplitste woon- en eetkamer en 4 slaap kamers. Daarboven vindt men in alle hui zen eeri zolder die nog enige kleinere ver trekjes bevat. Elk huis bezit een bad kamer en heeft centrale verwarming. Het uitzicht aan de achterzijde is uniek, daar men een wijd vergezicht heeft op strand en zee. In deze 20 huizen komen 20 gezinnen. De panden werden gebouwd met herbouw- financiering, voor herbouwplichtigen uit de gemeente Zandvoort. De meesten van de toekomstige bewoners woonden reeds eerder in Zandvoort, of hadden hun tijdens de bezetting gesloopte pand indertijd ver huurd. Deze gedupeerden van Zandvoort, die dus een herbouw-claim hadden van een verwoest pand te Zandvoort, hebben ieder zulk een woning toegewezen gekregen en het behoeft geen nader betoog, dat met ongeduld het ogenblik wordt afgewacht, waarop men deze nieuwe ruime en fraaie huizen zal kunnen betrekken. De bouw werd door onvoorziene omstan digheden vertraagd. In het begin had men te kampen met véél vorst, en nog al eens onwerkbaar weer. Gedurende de laatste vorstperiode stagneerde het buitenwerk aan balcons en tuinmuren eveneens, doch thans is het nog slechts een kwestie van enkele weken dat Zandvoort in herbouw wederom een flink aantal personen als nieuwe permanente bewoners zal kunnen begroeten en een nieuwe straat rijker zal zijn. ADVERTENTIE Ja, maar van SANTPOORTERPLEIN 1 - TELEFOON 19706 HAARLEM Een blik op de huizen in de Thorheckestraat. Deze foto werd gemaakt toen de fotograaf op de watertoren stond. Het panorama laat ook zien waar de rotonde en de flatgebouwen in aanbouw zijn. Voetbal Verwacht kan worden, dat Zondag het grootste deel van het programma van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond afge werkt zal worden. In Haarlem is geen wedstrijd voor de eerste klassers vast gesteld. Wel speelt Haarlem een vriend schappelijk partijtje tegen Maurits. VSV ont moet op eigen terrein KFC. Beide partijen kunnen de punten goed gebruiken. Wij geven de thuisclub de beste kansen. EDO moet laten zien, dat het niet .gemakkelijk te klop pen is. Het speelt in Amsterdam-Noord tegen De Volewijckers. Voor de competitie uit de lagere klassen zal morgen meer belangstelling bestaan dan anders. Wij denken aan SchotenDe Spar taan, BloemendaalSwift en RipperdaASV. Op het terrein achter de Kleverparkweg, waar Schoten deze maand nog speelt, al vorens naar de Vergierdeweg te verhuizen, komt De Spartaan op bezoek. De Haarlem- Er is weer een belangrijke bijdrage verschenen ter verslechtering van onze binnenlandse papierpositie, een tijd schrift waarin men van alles en nog wat kan opsnuiven uit de keuken van het mystieke leven, dat daar geopen baard wordt in de magisch gehanteerde geheimtaal der astrobiologica. Deze is namelijk gesneden uit lettertekens van de dierenriem en versierd met fraaie staaltjes van sterrenbeeldspraak. Dit blad wordt uitgegeven door een heer aan de Amstelveenseweg in Amsterdam- Zuid en staat vol met horoscopen. Deze hebben een treffende overeenkomst met de zogenaamde bioscopen, want uw hele leven wordt er als een film in vertoond, iedere week een nieuw programma met bekende en opkomende sterren van bei derlei kunne, overlopend van realisti sche typeringen en een moraal om van te snoepen. Het is geschikt voor elke leeftijd en kost nog niet de helft van een gulden, zodat iedereen er een horos copie aan heeft. Wij hebben het eerste nummer van de eerste jaargang direct na verschijning gekocht, indachtig aan de bekende we tenschap dat vele eersten de laatsten kunnen zijn èn omdat er een portret van Orson Welles op de voorpagina stond te prijken. Wij vinden Orson Welles (alias Citizen Kane en Harry Lime) een kerel om op te schieten, maar wel zó dat men hem mist. Nu wij zijn karakter dank zij het verslinden van „Het mystieke leven" van a tot w (wij hebben het artikel niet helemaal uit gelezen) mochten leren kennen, zijn wij tot de slotsom gekomen dat het overi gens gemakkelijker is om op hem te schieten dan met hem op te schieten. Moet u maar eens even horen: „Zijn verschijning is geheel een mengsel van Leo en Taurus, zijn imponerend uiter lijk, de borstelijke wenkbrauwen, het golvende en toch ietwat stugge haar, de brede schouders, alles helpt mee om te maken dat anderen nietig lijken in zijn omgeving. Het is jammer dat hij dat zelf ook zo goed weet. Met zijn ge- afflicteerde Zon weet hij natuurlijk geen maat te houden en lijdt hij aan overzelfbewustzijn". Dat is altijd nog beter, vinden wij, dan te overlijden aan gewoon zelfbewustzijn, wat dat dan ook mag wezen. Intussen kunnen wij niet dankbaar genoeg zijn voor deze taalverrijking. Hebt u wel gelet op dat fijne trekje van die borstelijke wenkbrauwen, waardoor deze Leotaurus wordt onderscheiden van zijn broer de Dinosaurus, iemand met een verder bijna even imponerend uiterlijk? Dat hij met zijn geafflicteer- de Zon geen raad weet, kunnen wij Orson Welles niet kwalijk nemen. Onze poes kan er soms ook zo geafflicteerd uitzien. Dan geven w<| het beestje altijd een schotel melk, malr een Leotaurus is zo'n groot beest, dat hij waarschijn lijk meer behoefte heeft aan een ster kere drank. Maar kom, laten wij de lectuur voort zetten. „Orson Welles heeft in zijn ho roscoop de heer van het vierde huis in zijn negende". Wij zouden zeggen: een bijna alledaags geval van samenleving in deze tijd van woningnood, maar bij Orson Welles betekent het dat hij het reizen prettig vindt. „Op ongeveer twaalfjarige leeftijd, toen de progressie ve Maan een vierkant met Mars maakte als heer van het vierde huis, stierf zijn moeder en werd hij naar een school gezonden". De heer, die bij de familie Welles is komen inwonen, heet dus Maan, een nogal makkelijk te onthouden naam. Dat zijn moeder op twaalfjarige leeftijd stierf, is natuurlijk betreurens waardig, al zit die progressiviteit blijk baar in de familie. Gelukkig bestaat bij ons de leerplicht, want het zou een rare boel worden als men pas naar school gestuurd wordt als zijn moeder over lijdt. Wij kennen moeders die heel oud zijn geworden. Een tijdje later ging Orson Welles naar Ierland om te schilderen. „Inmid dels had ook de progressieve Venus als heer van het tiende huis contact met het M.C. in negen gemaakt". Dit is waarschijnlijk een zetfout. Die meneer Venus (ook al van de vooruitstrevende richting) maakte of contact met het M.G. of met de W.C. al begrijpen wij in het laatste geval niet, waarom dat nu juist in het huis van de buren moest gebeuren. Wij slaan nu de puberteit en het be gin van de carrière als acteur van Orson Welles over, al moeten wij en passant wel even constateren dat het vreemd toegaat in zijn straatje, want*„hij heeft de heer van het elfde huis in zijn tiende huis staan". Blijkbaar zijn er voortdu rend moeilijkheden met de huurders. „Ook buiten de invloeden van de Sa- turnus-Pluto-combinatie", aldus gaat deze horobioscopografie onvervaard verder, „heeft Orson moeite zijn huwe lijksbootje in de goede koers te hou den.*) De Maan in het zevende huis (die kon het in het'vierde blijkbaar niet uithouden, toen zijn moeder zo jong was overleden) maakt hem toch al weifelend in het kiezen van een echtgenote, maar doordat ook Uranus in het zevende huis staat, heeft hij Pla tonische opvattingen". Dat is nogal wiedes. „Het is dan ook niet verwonder lijk dat Rita Hayworth, die zelf zulk een uitstekend bezet tiende huis heeft (namelijk bewoond door de Ali Khan red. H.D.) het niet bij hem uithield!" Wij keren nu terug tot het begin. „Orson Welles werd geboren in Ke nosha in de staat Wisconsin op 6 Mei 1915 ongeveer 11 uur 's morgens plaat selijke tijd. Het teken Leo was rijzend en de Zon bevond zich in het teken Tauris in conjunctie met Mercurius, in vierkant aspect met de Maan en sextiel met Jupiter". Het zal u zonder meer duidelijk zijn wat hiermee bedoeld wordt als u weet dat sextiel een twee delig badpak is. Daarin was het zonne tje uit het leven van Orson Welles aan het wandelen met een zekere Jupiter op de prairie van Kenosha in het prille voorjaar. Tegenwoordig beschouwt men dit als onfatsoenlijk en is het dragen van overkleding bij politie-verordening voorgeschreven. Maar hoe dan ook, het toeval wil dat wij een heer kennen die op precies de zelfde dag en op precies dezelfde tijd (wij hebben dat nauwkeurig nagere kend) geboren is. Op bijgaande plane- tarische landkaart kunt u zijn horos coop vinden. Zoals men ziet is het ne gende huis onbewoonbaar verklaard en het tiende onverklaarbaar bewoond. Daar heeft namelijk de heer Venus zijn of haar benen onder tafel gestoken. De heren Leo en Tauris zijn hier beiden ingekwartierd. De eerste, nog altijd rij zend, steekt zijn kop uit het raam van zijn zolderkamer, de ander houdt de wacht bij het huwelijksbootje, dat een geregelde dienst op Edam (8 km.) on derhoudt, behalve op Zon- en feest dagen. In oorlogstijd voer het in con- vooi, maar nu weer gewoon in con junctie. Zeer duidelijk kan men het vierkante aspect van de Maan op het Dak waar nemen. U zult moeten toegeven dat alles wijst op een artistieke loopbaan. Maar dan heeft u toch niet gelet op de De Nederlandse Opera geeft Zondag middag in de Stadsschouwburg een reprise van „De Vliegende Hollan der" van Richard Wagner en Dins dagavond van Orfeovan Gluck met Kathleen Ferrier in de titelrol en Nel Duval (in de plaats van Louise de Vries) als Amor. Het Amsterdams Toneelgezelschap besluit vandaag de reeks vertoningen van Vondels treurspel „Gysbreght van Aemstel" en geeft Zondagavond de honderdste voorstelling van het blijspel „Zij kregen wat ze wilden" met regisseur Louis Saalborn in de hoofdrol. In de kleine zaal van het Concert gebouw treden Zondagmiddag onder auspiciën van de stichting Duinrell de voordrachtkunstenares Georgette Hagedoorn en haar begeleider Pierre Verdonck op met hetzelfde program ma dat zij eind December in Parijs hebben uitgevoerd. Het City-theater vertoont een nieuwe film van Hitchcock, namelijk „Mis daad achter het voetlicht" met Jane Wyman, Mariene Dietrich, Michael Wilding en Richard Todd. De bio- graaf-opnamen van Willy Mullens „Uit de oude doos" kan men nog steeds in Alhambra gaan zien. In de Emmakerk aan de Middenweg wordt Dinsdagavond een concert ge geven door het Amsterdams Philhar- monisch Orkest onder leiding van Nico van der Linden met de solisten Cora van Drimmelen, fluit en Henk Kroes, zang. Het Concertgebouw Orkest geeft Zondagmiddag een volksconcert on der leiding van Otto Klemperer, met medewerking van de fluitist Hubert Barwahser. Op het programma staan werken van Beethoven, Henkemans en Richard Wagner. Dinsdagavond houdt Rossana Bottai voor de kunst kring „Voor Allen" een piano-voor dracht. De agenda van de kleine zaal van het Concertgebouw vermeldt voor heden avond hét optreden van de mezzo sopraan Noëmie Perugia en de pia niste Henriëtte Bosmans in de liede ren-cyclus. Zondagavond speelt het Collegium Musicum Amstelodamense onder leiding van Toon Vranken met medewerking van het Radio-Phil- harmonisch Sextet voor de Vereni ging van Hedendaagse Muziek. Maan dagavond geeft Theo Bruins een piano-recital. De achtste tentoonstelling in de serie exposities van grafische kunst van Corvey's Papiergroothandel aan de Keizersgracht is gewijd aan het werk van de Haarlemse dichter-tekenaar Harry Prenen. In de Moderne Boek handel in de Leidsestraat wordt een tentoonstelling gehouden van aqua rellen, pastels en pentekeningen van de Indonesische schilders Baharudin, Barli, Djaja, Effendi, Kerton, Salim en Zaini, die is ingericht met mede werking van de Stichting voor Cul turele Samenwerking. Weegschaal op de hoek van de goot van het tiende huis. Onze man is namelijk grutter. Voor horoscopy conform BOEDA De S a iu mus-Plu to - com bi n a ti e is eer> bekende voetbalclub in Kenosha. mers staan er nog niet gunstig voor. Op éigen terrein is tot nu toe goed gespeeld. Mogelijk boeken zij morgen succes. Voor HFC is weer een wedstrijd tegen Sliedrecht vastgesteld. Op eigen terrein be haalden de Haarlemmers begin September een zege. TYBBLaakkwartier kan een ontmoeting tussen twee gelijkwaardige ploegen worden. Het spelen op eigen terrein biedt misschien voordeel voor TYBB. DIO kan de uitwed strijd tegen LFC winnen en Zandvoortmeeu- wen heeft tegen Postduiven de beste kansen. Bloemendaal is voor het seizoen onder broken werd bijzonder op dreef geweest door met 131 te winnen. De ploeg heeft een goede kans het kampioenschap te ver overen, hoewel er nog een aantal overwin ningen geboekt moet worden. Daarmee kan morgen begonnen worden. Swift, dat de tweede plaats bezet, komt op bezoek. Win nen de gastheren dan zijn zij op de goede weg. Gespeeld wordt op het terrein aan de Brederodeweg. Ook Ripperda maakt het dit seizoen goed. Het krijgt op het terrein aan de Schalkwijkerweg bezoek van ASV, van welke club gewonnen kan worden. Vliegende Vogels speelt thuis tegen Ont waakt, THB tegen SDZ. DSS tegen Wils kracht. In Amsterdam worden gespeeld De GermaanDCO en ZRCOnze Gezellen. Aurora ontvangt het ongeslagen Oosterpark. Zondag zal de korfbalcompetitie, na een gedwongen stilstand van zes weken, worden hervat. Alle Haarlemse twaalftallen komen in het veld. De belangrijkste wedstrijd is Aurora— Oosterpark, waarin beslist zal worden of Aurora dit jaar kans zal krijgen het kam pioenschap te behalen. Oosterpark heeft de leiding met 12 punten uit 8 wedstrijden en is nog ongeslagen. Aurora heeft 11 punten, doch heeft een wed strijd minder gespeeld. Wij geven de Haar lemmers de beste kansen, daar hun schot vaardigheid wat groter is dan die der Am sterdammers. Animo Ready gaat naar Meo. welke ver eniging destijds in Haarlem bij verrassing verloor; nu zal Meo wèl winnen. In de tweede klasse gaat Sport Vereent naar Oosterkwartier, waarin beide ploegen hun uiterste best zullen doen om één of twee punten rijker te worden. Watervliet ont vangt het zwakke Victoria en moet kunnen winnen. Tenslotte worden nog gespeeld Swift 2— Oosterkwartier 2 met winstkansen voor de Amsterdammers, Oosterkwartier 3DTV 3, waarin Poelgeest c.s. de beste kansen heb ben. ZKV 2Aurora 2 waarin Aurora een gelijk spel moet behalen en Olympia 2 Watervliet 2, waarin Olympia de sterkste zal blijken te wezen. In de Haarlemse Korfbalbond worden ge speeld: Eerste klasse: Haarlem 1Watervliet 3; Oosterkwartier 4Animo Ready 2; Nieuw Flora 1—Sport Vereent 3. Tweede klasse: Onder Ons 1DSV 1; Haarlem 2—THB 1; Watervliet 4-Oosthoek 2. Derde klasse A: Aurora 4Haarlem 3; Watervliet 5N. Flora 3; DSV 2Oosthoek 3. Derde klasse B: DSV 3Oosthoek 4; Sport Vereent 4DSV 4. In de damesklasse der afdeling Haarlem van de Nederlandse Volleyballbond won EHVC met 31 van IHJ. In de eerste klasse heren versloeg CIOS VCK met dezelfde cijfers. Bij de dames heeft VCK de leiding met 10 punten uit 5 wedstrijden; dan volgen Raeckse met 4 uit 4; EHVC met 2 uit 2 en IHJ met 0 uit 3. De stand bij de heren (klasse A) luidt: CIOS 13 punten uit 7 wedstrijden; EHVC 10 uit 6, VCK 9 uit 7; Raeckse 6 uit 5; Volley Stars 1 6 uit 8; Brandweer 4 uit 5; IHJ 4 uit 7 en Volley Stars 2 0 uit 7. In de klasse B heeft CIOS 2 de leiding met 8 punten uit 5 wedstrijden, gevolgd door VCK 2 en CIOS 3 (beide 6 uit 3); VCK 3 6 uit 4; EHVC 2 4 uit 7; Volley Stars 4 2 uit 3; Brandweer 2 2 uit 5 en Volley Stars 3 2 uit 5. Het programma voor de klasse A heren" luidt: Dinsdag CIOSRaeckse (Beatrix- school); klasse"B: Dinsdag VCK 2—CIOS 2; VCK 3—CIOS 3 (beide Velsen). Sport in 't kort NEDERLANDS ZEVENTAL HERVAT CENTRALE TRAINING. Op Zaterdag 20 en Zondag 21 Januari zal het Nederlandse waterpolozevental de centrale training her vatten. De oefeningen staan onder leiding van Frans Kuyper en zullen worden gehou den in het Sportfondsenbad Oost te Amster dam. Voor de training zijn de volgende spelers uitgenodigd: Van Gelder (HZ en PC), Braasem (Haarlem), Bijlsma (Haarlem), Keetelaar (Robben). Smol (Zian), Van Feg- gelen (Meeuwen), N. Korevaar (Merwede), Luchs (Robben), Cabout (GZC). H. den Boer (GZC), Weck (GZC), Fienee (Dolfijn) en De Gans (Neptunus, Amersfoort). WATERPOLOWEDSTRIJD NEDERLAND BELGIë TE WINTERSWIJK. Op 29 Juli zullen de waterpolowedstrijden Neder land—België en Nederlands Jeugdzevental Belgisch Jeugdzevental worden gespeeld. De organisatie van deze wedstrijden heeft de KNZB opgedragen aan de Winterswijkse Watersport Vereniging. 1

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 7