Dansschool W. Fortgens ENGELS voor Emigranten NUTSSPAARBANK Groentjes „HUWELIJKSBOEK" Sparen bij de bron Pakhuisje of ruimte Aanvang der lessen F R Y's Taleninstituut Te koop van particulier aan particulier HEEFT U STOF? Haarlemse Kegelbond WONINGRUIL Rotterdam-Haarlem Middenstandswoning HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Een achtste van het nationale inkomen Oefenvlucht van Amerikaanse B 36-bommenwerpers naar .Engeland De Koningin ontving het corps diplomatique Hillegom Heemstede Velsen Velsen niet onvoldaan over 1950, vol hoop voor 1951 Bloemendaal Jeugdige wielrijdster bij botsing ernstig gewond Haarlemmermeer Geen leeuwen en tijgers in oud //Beijnes"-gebouw Incident aan de Berlijnse sectorgrens SCHEEPVAART PIANO gevr. of VLEUGEL vrijkomend HUIS Gerepatriëerde hier Uw kans Volkswagen Solied gebouwd PAND Te koop aangeboden TE KOOP GEVRAAGD WOENSDAG 17 JANUARI 1951 Kostbaar Brits defensieplan (Van onze correspondent in Londen) Engeland streeft dit jaar naar een leger van 22 divisies. Détails van Engelands de fensie-plan, zoals dat aan generaal Eisen hower is voorgelegd, zullen pas aan liet einde van de maand, als het parlement weer bijeen is, worden bekend gemaakt, maar hét is geen geheim meer dat Enge land er naar streeft in een jaar tijds vier 0'f vijf nieuwe beroepsdivisies te vormen, terwijl in dezelfde periode de productie van tanks en vliegtuigen zal worden verdub beld. Het Engelse leger omvat op het ogen blik 800.000 man, een getal dat de militaire leiders zo snel mogelijk willen opvoeren, waarbij men zich vooral zal concentreren op de grondstrijdkrachten en op de lucht macht. Engeland beschikt op het ogenblik over V/z beroepsdivisies in binnen- en buitenland. Verder zijn er in Engeland zelf tussen 3 en 4 divisies van het zogenaamd territoriale leger dat uit dienstplichtigen en reservisten bestaat. De Britse legermacht in West-Duitsland zal worden gebracht op 3 of 4 divisies plus een brigade in Berlijn. Engeland zal, indien Eisenhower dit wenselijk acht, meer troe pen naar Duitsland sturen in plaats van ze in reserve te houden-in eigen land. Het plan is om één millioen arbeiders voor de bewapening te laten werken, het geen betekent dat 600.000 arbeidskrachten «evonden moeten worden. In Maart zou men reeds op zijn minst een kwart millioen arbeiders extra nodig' hebben. Om het te kort aan arbeidskrachten aan te vullen zal vrouwenarbeid tot 11 uur 's avonds worden toegestaan. Ook wordt overwogen om, even als in de oorlog, weer ouderen in te scha kelen. alsmede buitenlandse arbeiders, voornamelijk Italianen. Een intensieve campagne voor de recrutering in de indus trie van vrouwen, die thans niet werken of dat reeds wel doen in minder essentiële bedrijven, zal dezer dagen beginnen. De financiering De financiering van deze nieuwe plan nen kost. de regering hoofdbrekens. Men zal trachten de sociale voorzieningen, die de laatste jaren enorm zijn uitgebreid, in hoofdzaak te behouden, doch belangrijke bezuinigingen zullen moeilijk kunnen uit blijven. In plaats van een militaire uitgave van 3600 millioen pond in 3 jaar, zoals oor spronkelijk begroot, staat men nu waar schijnlijk voor een uitgave van 4500 mil lioen pond- in 2 jaar. Een achtste deel van het nationale inkomen zou dan voor defen sie bestemd zijn. Door belastingverhoging en een nieuwe nationale defensielening, waarop door de kleine beleggers kan wor den ingeschreven, hoopt men de nodige gelden te vinden. Daarboven komt dan nog een Amerikaanse bijdrage, welke nog moet worden vastgesteld. Eisenhower heeft; naar'bekend werd, dé- algemene structuur van zijn organisatie vereenvoudigd door het aantal commando's van vijf tot drie terug te brengen, namelijk Noord, centrum en Zuid. Deze drie com mando's, welke nog nader moeten worden uitgewerkt, omvatten Scandinavië in het Noorden, West-Duitsland in het centrum en het Middellandse Zee-gebied in het Zuiden. Zes tienmotorige Amerikaanse bommen werpers van het type B-36 zijn Dinsdag in Engeland geland na een vlucht van meer dan 8000 km van een Amerikaanse lucht basis af, zo is te Fort Worth in Texas mee gedeeld. De bommenwerpers, die de grootste ter wereld zijn en'speciaal zijn gebouwd om de atoombom op ver afgelegen doelen te werpen, hebben zes propellers en vier straalmotoren. Zij zijn nooit eerder buiten de Atlantische kust van de Verenigde Staten en de Hawai- eilanden geweest en zullen na vier dagen weer uit Engeland naar de Verenigde Staten terug keren. De B-36 heeft een actieradius van meer dan 15.000 km en kan een snelheid van meer dan 700 km per uur bereiken. Het toestel is bewapend met 26 kanonnen van 20 millimeter en kan een bommenlast van 38 ton meevoeren. De Koningin heeft vanmiddag in het paleis op de Dam te Amsterdam de ge bruikelijke nieuwjaarsreceptie gehouden voor het corps diplomatique. De receptie duurde ruim een half uur. Omstreeks één uur begaf de Koningin zich weer naar het paleis Soestdijk. Afscheid pater Bogaertz Pater W. Bogaertz, kapelaan van de St. Martinusparochie te Hillegom, is over geplaatst naar Rotterdam. Donderdagavond a.s. zal hij in „Flora" afscheid nemen van de parochianen van St. Martinus. Gereformeerde kleuterschool Onder voorzitterschap van de heer W. Kuil vergaderde de vereniging Gereformeer de Kleuterschool. De heer S. Oudakker, die indertijd om particuliere redenen als voorzitter aftrad, werd nu als zodanig herkozen, terwijl mevr. Le Grand als bestuurslid gekozen werd. In de vacature ontstaan door het vertrek* van het hoofd der school mej. Rietkerk werd benoemd de 1ste assistente mej. M. Groe- neveld. Ook mej. A. der Nederlanden gaat wegens huwelijk vertrekken. Het bestuur zal in de beide opengevallen plaatsen voorzien. Het is noodzakelijk gebleken, niet alleen om te voldoen aan de voorwaarden die voor de Rijkssubsidiëring worden gesteld, maar ook omdat de lokaliteiten achter de Geref. Kerk niet in alle opzichten als behuizing geschikt zijn. een nieuwe school te bouwen. Het hiertoe benodigde bedrag is echter nog niet bijeen. Daarom zal een brede actie worden op touw gezet om binnen de kortst mogelijke tijd met de voorbereidingen van de bouw te kunnen beginnen. L. de Wilde overleden Te Heemstede is in de leeftijd van 79 jaar overleden de heer L. de Wilde, die een aantal jaren als vertegenwoordiger van de Vrijzinnige partij lid is geweest van de ge meenteraad aldaar. De begrafenis is bepaald op 19 Januari 11 uur op de begraafplaats te Heemstede. Nieuwjaarsrede van burgemeester In de gister-en gehouden vergadering van Velsens- vroedschap sprak burgemees ter mr. M. M. Kwint in een Nieuwjaars rede als zijn mening uit dat de gemeente over het afgelopen jaar niet ontevreden kan zijn en dat zij „de toekomst, ondanks donkere wolken" met optimisme-tegemoet mag gaan. Als hoogtepunten, derg emeentelijke his torie in 1950 noemde mr. Kwint onder vele andere de woningbouw-vorderingen, de oprichting van de N.V. Breedband, welker bouw reeds in volle gang is en het'besluit tot hervatting der tunnel-werkzaamheden. De op 31 December 1950 in aanbouw zijnde woningen zullen in 1951 aan 952 ge zinnen onderdak geven. Het acute woning tekort voor onze gemeente bedraagt thans nog 3200 woningen, waai'bij geen rekening is gehouden met de uitbreiding van de Hoogovens, de vestiging van de N.V. Breedband en met het normale bevolkings accres. In hoofdzaak door de moeilijkheden in het visserijbedrijf, steeg het aantal werk lozen in het begin van het jaar tot 320. Reeds in Maart trad evenwel weer een da ling in, zodat einde October nog maar 50 personen als werklozen uitkering ontvin gen. Nadien is weer een stijging merkbaar, welke in hoofdzaak ontstond door de jaar lijks terugkerende slapte in het visserij bedrijf en door seizoen-verschijnselen in het bouwbedrijf. In 1951 zal de Velsense bevolking vol gens de burgemeester het vooroorlogse totaalcijfer van 50.000 zielen stellig weer bereiken en zelfs overschrijden. De „terreinkwestie" weer ter tafel Een communistische motie om de raad van Finsterwolde te steunen in zijn verzet tegen de overheidsbemoeiingen, sneuvelde kansloos. Belangwekkender was een toegevoegd agendapunt uit de Partij van de Arbeid- fractie, waarin werd voorgesteld de kwes tie van de Schoonenberg-terreinen, waar van de hockelvelden hoog nodig verbeterd moeten worden omdat ze blijkbaar in eer ste aanleg niet met voldoende deskundig heid zijn aangelegd, nogmaals-in. discussie te brengen.. Dit naar aanleiding' v.an. eén- rapport, -dat" de „Grontmij" inmiddels na een- door. haar ingesteld onderzoek heeft- ópgemaakt en- een- .tweede rapport van de.- voor de aanleg verantwoordelijke Velsense Plantsoendienst. De heer Verbeek had een „vernietigende indruk" van het rapport der Grontmij overgehouden er is nooit een onderzoek naar de grondwaterstand ingesteld, er is geen zwarte grond opgebracht, enzovoort, enzovoort. Het critiserend betoog van de socialisti sche fractieleider resulteerde in een verwijt jegens het beleid van B. en W.: de raad had De Ambachtsschool Uit het jaarverslag van de Vereniging Ambachtsschool Haarlemmermeer blijkt dat het aantal verzoeken om plaatsing zo groot is. dat in het afgelopen jaar een aantal moest worden afgewezen. Uit een door eert commissie ingesteld ondex'zoek is gebleken dat er grote behoefte bestaat aan metselaars. De animo om in dit vak te worden opgeleid is evenwel zo gering, dat het niet mogelijk bleek hiervoor een cursus in te stellen. Ook wordt, op verzoek van B. en W., een onder zoek ingesteld over de levensvatbaarheid van een cursus schilderen, terrazo- en graniet- werk. Gedurende het afgelopen jaar'werden met de leerlingen talrijke excursies ondernomen naar de grote bedrijven. In totaal zijn 72 leerlingen in het afglopen jaar voor een diploma geslaagd. De school mag zich nog steeds in grote belangstelling verheugen, getuige het feit dat meer dan 700 bezoekers de openbare les bijwoonden. Het instellen van een experimenteer-klas en de instelling van een kop-klasse zijn voor de school van groot belang. De jaarvergadering zal niet zoals oor spronkelijk was medegedeeld op Zaterdag 20, maar op Zaterdag 27 Januari plaate vinden. JAARVERGADERING N.C.T.B. Dinsdagmiddag hield de Ned. Ghrist. Tuin bouw Bond een vergadering in „De Land bouw" te Hoofddorp onder voorzitterschap van de heer A. Biesheuvel. In het districtsbestuur werd gekozen de, heer J. Knibbe. In het bestuur van de af deling werden benoemd de heren J. Verkuyl, G. Zekveld, G. v. Beem. Vervolgens hield de heer A. Biesheuvel een voordracht over De Landbouw in Ne derland. De wet op de aardappelmoeheid achtte hij noodzakelijk. Meer dan 600 telers- hadden zich niet aan de voorschriften ge houden. Er zal nu een intensieve controle, worden ingesteld. De kosten hieruit voort vloeiende zullen worden bestreden door een besparing op de uitgaven voor toezicht Op de bestrijding van de Colorado-kever. De wereld voedselverdeling loopt nog niet' zoals het gaan moet, met het gevolg dat niet vooruit kan worden bepaald welk product voor bebouwing het meest geschikt is. Het landbouwprobleem is nu internationaal, het geen door velen over het hoofd wordt gezien. Er zal toch zoveel mogelijk vrijheid aan het bedrijfsleven moeten worden gelaten. De melkregeling is absoluut onbevre digend. Export van landbouwproducten .is vo.or ons land van het grootste- belang, -daarom dienen wij er zorg voor te .dragen dat -de kosten omlaag gaan en de productie omhoog. Dit is een levensbelang. De arbeider dient zoveel te verdienen dat hij in staat is de producten te kopen, de koopkracht dient versterkt. Wat de toekomst betreft besloot de heer Biesheuvel zijn rede met de woorden „Hij die gelooft behoeft niet te vrezen, noch voor het Oosten noch voor het Westen". --- - ^.ggstqleL Er waren, op dat ogenblik geen recht ö>- volledige yqorhcht-ing over neSf^- 1 Grange wachtposten.- of. Duitse .-politie-: -lm* Mnnnrl fc«ïrJ rlif fnUVwj'' BRANDJE Dinsdagmiddag ontstond te ongeveer kwart voor vier brand in de woning van de familie H. aan de Spoorzichtlaan doordat kinderen met lucifers speelden. Enige kle dingstukken geraakten daarbij in brand, doch door het snelle optreden van de bestel ler v. V„ werkzaam bij de firma Lottgering te Haarlem, die toevallig passeerde, werd erger voorkomen. De nieuwe brandspuit van de gemeente was er spoedig bij, doch be hoefde geen dienst te doen. af faire g-ehad, liet ripport had dit CDlFègé onmiddellijk aan de raad moeten voorleg gen. Wethouder De Boer liet zich geheel door het oordeel van de Grontmij. leiden; dat is per saldo de adviseur van de K.N. V.B. en ondanks enige mogelijke veront schuldigingen blijft er een schuld- bij de plantsoendienst, die niet volledig heeft ge adviseerd over de - stroppen-, welkeer- uit zouden kunnen komen, aldus dé wethouder." Op zichzelf vond hij het verkeerd, dat een plantsoendiénst uitvoering en onder houd van sportvelden 'verzorgt en Voor de toekomst dér 'Velsense Sportstichting kon digde hij dan ook een wijzigiftg in déze politiek aan. Nadat geruime tijd de verschillende standpunten tegenover elkaar waren afge wogen, werd de vergadering omstreeks kwart over elf gesloten, zonder dat men tot een besluit kwam. Op de Rustenburgerweg in Bloemendaal is Dinsdagmiddag een zeventienjarig meisje uit Santpoort tegen een jeep gebotst en ernstig gewond. Uit de Hartenlustlaan kwam een jeep met aanhangwagen en reed de Rustenburgerweg op. Rechts van deze weg stond een auto geparkeerd. De bestuurder van de jeep week naar links uit juist op het ogenblik, dat uit de tegenovergestelde rich ting twee meisjes per fiets naderden. Een van haar, de zeventienjarige M. K. uit Sant poort, botste tegen de jeep op en bleef be wusteloos liggen. Zij had een ernstige hoofd wonde en een hersenschudding opgelopen. Nadat een dokter eerste hulp had verleend is het meisje naar het Marine Hospitaal over gebracht. VERGADERING VAN TRACTORHOUDERS In hotel De Landbouw te Hoofddorp hield de Vereniging van Tractorhouders een ver gadering, waarin de voorzitter, de heer A. Gehrels, een uiteenzetting gaf over de nieu we verkeersregels in verband met de trac toren op de weg. De heer Wijers hield vervolgens een refe raat over „Motorkennis". Plannen om ook in de Haarlemmermeer een cursus te hou den voor tractor-bezitters, kunnen niet in vervulling gaan wegens gebrek aan belang- stelling. Vervolgens werd een aantal films ver toond. Grote woningbouwplannen Het bouwen van 45 woningen te Nieuw Vennep, evenals de bouw van '120 woningen te Hoofddorp, is door B. en W. van Haar lemmermeer opgedragen aan de Bouw Maat schappij Erven Jansen te Nieuw Vennep. Van de 120 te plaatsen woningen te Hoofd dorp met verminderde rijksbijdrage zullen er 60 bestemd zijn voor de industrie. Met de bouw van deze 120 woningen is een be drag van f 1.015.500 gemoeid. „DE WITTE BOOT" Toneelvereniging „De Korenbloem" zal op Zondag .4 Februari in hotel De Rustende Jager te Nieuw Vennep een voorstelling geven van het Tsjechische toneelwerk „De witte boot". „VAN ANDER RAS" Toneelvereniging „Opgang" uit Aalsmeer zaL op Dinsdag 23 Januari voor de vereni ging Concordia in hotel De Beurs te Hoofd dorp opvoeren het toneelspel „Van ander ras". mgnneri'ter plaatse.' Wel enige wagens "Een gedeelte van de ruimte in het leeg staande fabiTeksgebouw van de N.V. Beij- nes aan het Stationsplein in Haarlem is voor enkele maanden verhuurd aan het 'circus „Mikkenie". Wie echter, mocht menen, dat de leeu wen en de tijgers en de overige leden van de menagerie van het „beestenspel" hier een comfortabel onderdak zullen vinden,:i vergist zich deerlijk. Het is slechts de be doeling dat een veertigtal kermiswagens, nu de tijd van de buitenlandse toumées is afgelopen, hier gestald zal worden. Dit wijst er wel op, .dat vooreerst nog- geen definitieve bestemming voor het ge-, bouw is gevonden. De onderhandelingen met diverse gegadigden duren nog voort. Volgens de publieke mening wordt het overigens wel tijd, dat er iets op gevonden wordt om de buitenzijde van het morbide gebouw wat op te fleuren. Héden zijn 35 .gey/apende leden van het Russische Teger over de sectorgrens van .Noord-Berlijn getrokken, waai-na zij zich op wacht stélden.' De Franse bezet- tingsstrijdkrachten zijn gealarmeerd. In October van het vorige jaar deden de Russische autoriteiten iets dergelijks, ook in Noord-Berlijn. Doch de Russen verlie ten toen na enige uren weer het terrein. De Russen kwamen om kwart voor twaalf uit een bomenpartij te voorschijn en bezetten een geheel landgoed, genaamd „Neuer Gutshof". Zij passeerden hierbij grensborden, die door de Oost-Duitse autoriteiten zijn op- Altair, 15 te San Francisco do Sul. Amstelpark. pass. 15 Marisa. Alpherat, 16 v.m. te Houston. Averdijk, 16 v. Norfolk n. New York. Alhena, 15 te Hamburg. Aludra, 15 400 m. O.NO. St. Faulsrocks. Amstcldiep, 16 verw. San Juan. Arendskerk, 15 te Melbourne. Arkeldijk, 15 600 m. W.ZW. Flores. Avy Scheffer, 15 v. Kopenhagen n. A'dam. Aagtekerk, 16 v. Aden n. Singapore. Abbedijk, 17 verw. Buenos Aires. Akkrumdijk, 17 verw. Durban. Alcyone. 17 te Antwerpen v. Galveston. Aldabi, pass. 16 St. Faulsrocks. Amstelkerk, 16 v. Lagos n. Takoradi. Andijk, 15 bij Andros eil. Alblasserdijk. 16 v. Havanna n. New Orleans. Almdijk, 16 v. Lake Charles n. New Orleans. Annenkerk, pass. 17 Ouessant. Beverwijk, 15 anker Les Falaises v. Alexandrië Borneo, pass. 15 Tenez. Bennekom. 16 v. Mollendo te Arica verw. Bintang, 15 380 m. W. Sabang. Boschfontein, pass. 15 Brothers. Besseggen, 16 te R'dam v. Antw. n. A'dam. Bonaire. 17 v. Madeira n. Barbados. Blijdendijk, 15 te Philadelphia. Celebes, pass. 15 Minicoy. Clavella, pass. 15 Aden. Caltex Pernis, 15 v. R'dam n. Sidon. Caltex Utrecht, 15 v. Rotterd. n. Rastanura. Caltex Delft (t), pass. 15 Kreta. Castor, 15 145 m. ZO. Mona eil. Cleodora (t), pass. 15 Ouessant. Cprilla (t). 15 825 m. W. Porto Praya. Chama (t), pass. 16 Balearen. Coryda, pass. 16 Luzon. Chitral, pass. 16 Dahlac eil. •Cottica, 17 te Ponta del Gada. Delfland. 15 v. Rio Grande. Dido, 15 te Odense n. Kopenhagen. Delft, 16 v. Bremen n. Hamburg. Deofavente, 15 te A'dam v. Kopenhagen. .Eendracht. 15 v. Kavalla n. Saloniki. Esso Amsterdam (t), 15 360 m. W. Keywest. Erinna (t), pass. 15 Natuna eil. Esso Den Haag (t). 15 1000 m. NO. Sombrero. Etrema, ft). 15 95 m. W. Ouessant. Esso Rotterdam (t). 15 360 m. W. Flores. Eemdijk, 15 te Los Angeles. Farmsum, 15 300 m. Z. Fayal. Friesland, pass. 16 San Miguel. Gooiland, pass. 15 Burlings. Gördias. 15 te Piraeus n. Izmir. Gaasterkerk, pass. 17 Bijouga eil. Gaasterland, 16 v. Las Palmas n. Victoria. Garoet, pass. 16 Ceylon. 'Hestia, 15 540 m. NO. Sombrero. Helena. 15 v. Puerta Cardon. n. Maracaibo. Hercules, 15 te Constantza n. Bourgas. Hdrmes, 15 v. Bremen n. Hamburg. Haarlem. 16 bij Flores. Iris, 15 te Gothenburg n. A'dam. Joh. v. 01 denbarnevelt, 15 350 m. W.ZW, Kan garoo eil. Jupiter pass. 15 te Oran. Java, 17 te Galveston. Kota Agoeng, pass. 15 Finisterre. Kota Baroe, pass. 15 Minicoy. Kota Inten, 16 te Djakarta v. Soerabaja. Keilehaven, pass. 17 Finisterre. Kolbergen, 16 v. R'dam n. Savona. Luna, v. Valencia n. Gibraltar. Laagkerk, pass. 16 Finiscerre. Lekkerkerk, pass. 16 Aden. Loenerkerk, 16 te Barcelona. Lindekerk. 16 te Port Said. Loppersum, 17 v. R'dam n. Spezia. Macoma. pass. 15 Cairns. Mapia, 15 v. Suez n. Djeddah. Marpessa, pass. 15 Kp. Frio. Meerkerk, 15 v. Aden ci. Cochin. Merwede, 12 te Houston. Maashaven, 15 265 m. Z. Porto Praya. Madoera, 16 verw.Djakarta. Molenkerk, 15 v. Hamburg te Antwerpen. Muiderkerk, 15 625 m. O.t.Z. St. Helena. Mentor,. 16 te A'dam n. Malta. Midas, .te San Feliu n. Tarragona. Manoeran, 16 v. Lorenzo Marques n. Soerabaja. Mariekerk, 17 te Singapore. Nieuw Amsterdam, 15 240 m. ZO. Kj. Fear. Niobe, 15 te Amsterdam v. Kotka. Nestor, 17 te Beyrouth. Nooi'dwijk, pass. 17 Dover. Oranjefontein, 16 verw. Lorenzo Marques. Oberon, 16 verw. Guanta v. Puerto Cabello. Odysseus, 15 v. Palermo n. Gibraltar. Orion, 15 v. Catania n. Messina. Oranje,- 16 v. Aden n. Suez. Overijsel, 16 te Melbourne. Polydorus, pass. 15 Gibraltar, Prins Maurits, 16 te Gandia. Prins Willem II, 15 300 m. V.'.NW. Finisterre. Prins Willem III, 17 verw. Petitcouronne. Prins Willem V, 15 te Abidjan. Pioneer, 15 v. Cristobal n. Guayaquil. Prins Joh. Willem Friso, 16 bij Sable eil. Prins Fred. Hendrik. 17 v. Gandia te Burriana. Prins Willem IV, 16 te Burriana. Rondo, 12 te Vancouver. „Radja, 15 400 m. ZW. Mauritius, ftaijchi, 16 100 m. ZW. .Ouessant. Roepal;; 16 y. Soerabaja .ri,. Musi. ■Rossum, 17 -ie Setubal v. R'dam. Sarangan. pass. 15 Ouessant. Slamal, 15 te Pangkalpinan-g. Siad Maastricht. 15 te Spezia v. R'dam. Stad Schiedam, pass. 15 Finisterre. Stad Vlaardingen, 15 v. Narvik n. R'dam. Straat Soenda, 13 v. Port Elizabeth n. East- Londen. Schiedijk, 15 v. Bremen n. Hamburg. Sliedrecht (t), 15 160 m. W.NW. Tristan da Cunha Stad Alkmaar, pass. 15 Lister. Sumatra. 15 140 m. Z. Fayal. Sirena, 14 te Curacao v. Puerta Cardon. Salatiga, 16 v. Manilla n. Los Angeles. Sambas, pass. Guardafui. Soestdijk, 16 te Kantjang. Stad Haarlem, pass. 16 Taranto. ttad Leiden, 16 v. Melbourne n. Adelaide, alawali, 17 te Abadan. Sloterdijk, 16 te Newport News. Teiresias, pass. 15 Sabang. Tarakan, 16 te Halifax. Tegelberg, 12 te Port Elizabeth. Tankhaven II (t), 16 te Palembang v. Tj. Uban. Tawah, 15 verw. Liverpool. Tiberius. 15 150 m. O. Trinidad. TJiwangi, pass. 15 Djeddah. Taria, pass. 16 Ras Alhadd. Teucer, 17 v. Suez n. Aden. Tjikampek, 16 v. Mombassa n. Lorenzo Marques Tosari, 16 v. Aden. Utrecht, 13 te Kaapstad. Vulcanus, 15 Ouessant gepass. n. R'dam. Venus, pass. 16 Ouessant. Volendam. 16 te R'dam v. Djakarta. Westerdam, pass. 14 Portland. Wiebold, 15 te Barcelona r.. Valencia. Willemstad, 14 v. Cristobal n. Aruba. Willem Ruys, pass. 16 Kp. Tenez. Zijpenberg, 15 125 m. ZW. Ouessant. contant. Aanb. Riouwstr: 138, Den Haag. Tel. 55.73.10 Te koop gevraagd in Haarlem op goede stand. Vestigings vergunning aanwezig. Brie ven no. 6910. SB Iedere verloofde of - Jong-gehuwde vindt een antwoord op zijn (haar) vragen, in het van STONE en zal' dit daarom beslist willen en moeten lezen! 242 pag. gebonden, voor de zéér lage prijs van f 3.90 en f 0.25 verzendk. Even een berichtje en u ont vangt het boek per omg. NVQU Postbus 64 V .o.o. Den Haag voor werknemers bij bedrij ven en fabrieken. In overleg met de bedrijfslei ding kiest de voor het bedrijf de eenvou digste methode. KANTOREN: Jansstraat 19, Plein 7, Rijksstraatweg 20, Nagtzaamplein 9 en te HEEMSTEDE: Binnenweg 2. Wegens emigratie vrij bene den huurhuis best.' uit: ka mer suite, vestibule, gang, keuken en slaapk. m. inboe. bel ter overname te H'lem-C. Brieven no. 6915. Van particulier te koop gevraagd, 1949'50, moet le klas zijn en volle dige test toegestaan. Brieven met naaste prijs no. 6921. Te koop in Haarlem wegens verplaatsing vrij te aan vaarden bestaande uit fabrieksruimte opslagplaats en mooie wo ning, alles op goede stand. Koopsom f 20.000. Brieven no. 6920. LEGER DES HEILS Te huur gevraagd: voor het opslaan van oud papier. Brieven no. 6916. Grote Houtstraat 176 Haarlem LAATSTE WEEK VOOR INSCHRIJVING Prjvé-le.ssen 2.per les 25 Jan. begint wederom een onzer bekende cursussen. Duur 6 maanden. Lesgeld gehele cursus, met inbegrip van studie materiaal, ƒ20.- in totaal. Vlugge, gemakkelijke leermethode. Wilhelminastraat 39 Haarlem Telefoon 15814 I. Eetkamerameublement (ronde uitschuiftafel met 3 tus senplanken, dressoir met zilverkast, 6 gewone en 2 arm stoelen met leer. bèkleed, PANDER); 2. Volledig wortelnoten 2 pers. slaapkamerameublement (PANDER); 3. 1 pers. licht eiken slaapk.ameublement; 4. Zware kolenhaard (Scottisch); 5. Gashaard; 6. Tuingereedschap w.o. 20 m. slang en gras machine; 7. Badgéyser; 8. Oud-Holl. kroon (12 armen); 9. Staande schemerlamp (donker eiken); 10. Reiskoffer; II. Grote hondenmand: 12. Volledige Encyclopaedic Oost hoek. 2e druk. Belanghebbenden verzocht te schrijven onder no. 6923 aan het .bureau van dit blad. Lessen Stud. M O. Eng. geeft BIJLES lag.' kl. H. B. S. Br. G 7483. LERARES COUPEUSE geeft privé- en clubles ook aan huis en maakt patronen naar maat. Brieven G 7424 Wie kan mij met spoed FR., D. en ENG. leren verta len? Brieven G 7397. Dpi, soldaat te Haarlem, eindex. 1950, H. B. S.-B, wil HBS- of ULO-leerlingen hel pen bij SCHOOLWERK. Op zet is meer nuttige vrije tijds besteding dan verdienste. Br. G 7398. Huisn. Kers, gevraagd NET DAGMEISJE gevr. van 8.304 uur in gezin zon der kinderen. Zaterdagmid dag en Zondag vrij. Mevr. Kimmel, Brederolaan 7, Hst.- Aerdenhout. WERKSTER gevr. voor 1 of 2 morgens p. w. Brieven G 7484. Gevr. v. 1 Febr. zelfst. MEISJE of HUISHOUD STER, g. k. koken, v. d e. n. Werkster aanw. Leupen, Mauricialaan 38, Overveen. DAGMEISJE gevr. van 8-5 u. v. Eedenstraat 5. Gevr. te A'hout FLINK DAGMEISJE v. 8.30-5 uur. Hulp ruw werk aanw. Tel. 27228 of Br. no. 134 Wen- sing's Adv. Bur., Tempeliers, straat 32. Heer vraagt JUFFROUW voor werk en koken. Aanm. Slingerweg 7, A'hout Gevr. NETTE HULP in gezin van 3 pers. van 2-7 u. kunn. koken. Mevr. Brandt, Jul. v. Stolberglaan 12, Aer- denhout. Gevr. KEURIG IEMAND leeftijd 40-50 j. om huishou den te doen bij dame en heer m. h. v. Werkster, tegen kost en inwoning. Desnoods met kleine vergoeding. Brie ven lett. N. Boekhandel van Mourik," Heemstede. NET JONG MEISJE voor halve dagen. Aanm. na 7 u. av. Palamedesstraat 58, H.N. WELK MEISJE, 14—16 j. wil in gezin m. kl. kinderen huisvr. behulpz. zijn in- of extern? Aanm. na 7 uur: Breestraat 30. Fl. eerl. HULP IN DE HUISH. gevr. per 1 Febr., in gez. v. 3 volw. pers., voor d. of d. en n., werkster aanw. Loon 70 p.m. Aanm. 79 n.m. Bloemend.weg 224, Over veen. NET MEISJE 16 a 17 jaar van 8-2, Vrijdags 8-4. Meeu wenstraat 78, H.-N. Per 1. Febr. FL.'MEISJE in jong gezin v. 4 ocht. p. w. van 9-12.30 u. loon f 10 p. w. Thuis tussen 46 u. v. Dijk, Zomerlaan 9, Heemstede. NET MEISJE gevraagd v. dag en nacht Aanm. na 5 u. Prinsessekade 34 rood of tel. no. 21427. Betrouwbaar DAGMEISJE gevr. in gezin m. 3 kind. (2 schoolg.) zelfst. kunn. wer ken. Tetterodestraat 99. Tel. no. 20214. MEISJE gevr. voor de morgenuren, ongev. 16 j. Van Dalenlaan 42, Santpoort Stat. WERKSTER gevr. Dond. en. Vrijd. van 91 u. Loon f 2.50. Daams, Bloemend.weg 123 B, Bid. Bedrijfspers. gevr. FLINKE JONGEN GEVR. leeft. ong. 16 jaar. Aanm. Bloemisterij v. Dijk, Zijlweg 270. NETTE JONGEN voor pakw. Spaarne 55. Huish, Pers. aangeb. Net meisje z. z. g. g. als HULP IN DE HUISH., in tern, v. g. g v. Liefst H.-N. Brieven G, 7485. B. z. a. NET MEISJE, 16 j. v. kindermeisje en licht huis werk, zodanig werlcz. ge weest.. Brieven G 7467. B.z.a. nette jonge WERK STER, v.g.g.v., van 9—5 uur a f 5 p. d. Brieven G 7453. FIJNSTRIJKSTER vraagt enig fijn goed aan huis, ook fijn damesgoed. Br. G 7452. NETTE WERKSTER b.z.a. voor W. en Vr. morgen. Br. G 7443. NAAISTER vr. costuum- veranderw., b. pr. Br. G 7439. B. z. a. NET MEISJE v. g, g. v. v. d. en n. Br. G 7430. BESCH. JUFFROUW v. opp, of 1. werk. Br. G 7429. B. z. a. een NET MEISJE goed kunnende werken en koken, liefst in Haarlem. Br. G 7425. Dame, ex-ond. vr. THUIS WERK, brei-, schrijf- of correctiewerk; ook oppassen. Brieven G 7420. Bedrijfspers. aangeb. Spaarkas onder Staatscon trole vraagt FLINKE DAME voor enige middagen p. w. ter ass. v. d. Inspectrice. Rui me vergoeding Br. G 7486. ADM. KRACHT. Gerep ond.off. 29 j. dipl. Mulo, Pr. dipl. Boekh. opl M. B. A erv. in Loonadm. zoekt werk Event, ook als Ass. v. afd P. Z. Brieven G 7422 B. z. a. VERKOOPSTER 20 j. liefst in parfumerie- of luxe art. zaak. Br. G 7403. Huizen gevraagd Te huur gevr. kl. gem HUIS event, overname meub. Brieven G 7468. Huizen aangeboden Te koop, geldbelegging DRIE PERCELEN, huur f 1076.40 p. j., lage lasten. Koopsom f 18.000 vr. o. n. Br. G 7405. WINKELHUIS te koop, Kl. Houtweg. Huur f 828 per jaar. Bevr. Perseusstr. 59, tel. 22163, Haarlem. Kamers gevraagd Heer op leeft. b. b. h. h. vraagt per 1/2 goed gem. KAMER in besch. omg. met degel, pension. Br. met prijs- opg. G 7387. Heer 61 j. N.H. zoekt KOST EN INWONING liefst omg. Cronjéstr Br. G 7487 Gemeub. ZIT-SLAAPK. v. juffr. met eigen bed. Br. G 7488. VRIJE KAMER gevr. teg. lichte werkzaamh. Brieven G 7454. Gevr. te Haarlem v. echtp. m.l. ongem. of gestoffeerde PARTERRE m. gebr. v. bad. Br. P. M. v. d. Veen, Banka- straat 2, Amersfoort. 2 OF 3 ONGEM. KAMERS met kookgel. voor echtp. mei 1 kind. Br. met prijsopgaaf G 7444. Jong echtp., man stuur man ter Koopv. z. 2 KA MERS m. (gebr. v.) keuken. Brieven G 7431. Ged. gemeub. ZIT-SLP.- KAMER gevr. met pension door heer, omgeving stat. H'stede-A'hout. Br. G 7412. Kamers aangeboden Gem. ZIT- en SLAAPK. met gebr. v. keuken op g. st. voor dame-alleen. Brieven G 7388. Ruime, zonn. ZIT- en SLK. m. gebr. badk., bergr. en stall, auto; m. w. maalt, te A'hout. Brieven no. 135 Wen. sing's Adv. Bur., Tempeliers straat 32. Aangeb. op goede stand te Heemstede voor ouder echt paar z. k. 2 ongem. KAMERS m. balkon, inger. badk. W.C., zo nodig kl. kamer in te richten voor keuken, centr. verw. Brieven G 7500 Aangeb. net R.K. KOST HUIS in Beverwijk. Brieven G 7455. Voor goed gesit. echtp. of 2 dames 2 KAMERS en mede gebr. keuken op 1ste stand. Brieven G 7456. MOD. GEM. KAMERS v. 2—3 pers. met pr. pension of w. m., c.v., bed, tel. Hrl.-Z. Brieven G 7446. Te huur kl. gem. SLAAP KAMERTJE met of z. pens. 20.— en 4.— per week, d. b. stat. Brieven G 7447. Aangeboden 3 KLEINE SLAAPK. met of z. pension. Pension A. v. d. Zee, Joh. v. Vlietstraat 80. Aangeb. mijn SALON v. goed gesit. heer; c.v. parket vloer. Westerhoutstraat 50. GEM. KAMERS met pens. zeer gesch. voor familie of vrienden. Bad en tel. aanw. Verspronckweg 74. Grote gem. ZIT- EN SL.- KAMERS met pr. pens. of w. m., 2 min. v. tram Aer- denhout, ook voor tijdelijk. Rijnegomlaan 6, Aerdenhout Aangeb. gr. goed gem. ZIT-SLAAPK. m. tuin, z. p„ gas en w., centr. stad, voor dame of heer, b.b.h.h Brie ven G 7434. Direct te betr. op g. st. v. dame-alleen gestoff. ruime frisse BALKON-KAMER m. stookgel. bij bushalte, omtr. Julianalaan-Zijlweg. Brieven G 7406. Diversen JAAP IN DE JACOBSTR. gaat rustig door. Zure haring 7 ct., inmaakharing 5 ct. En nergens, maar ook nergens zo lekker. Denk er vooral om, verpakking meenemen. Anders .kx-ijg je .noppes. RUILT UW OtJDE BONT JAS in voor een nieuwe. Br. no. 152.132, Bèlrëk, Kon.pl. 1, Amsterdam. VOOR PIJNLOZE VOET VERZORGING. Bata, Grote Houtstraat 34, Hrl. Tel. 11283. Ruilen: vrij BENEDEN HUIS f 6.35 p. w. Gevr. iets grotere woonruimte, hogere huur geen bezw. Br G 7489 ALKMAAR—HAARLEM. Wie wil nette woning rui len in Haarlem, met nette woning in Alkmaar dicht bij station en bij de bushalte? Brieven G 7480. Wie ruilt mooi groot. VRIJ BOVENHUIS óp-g. stand bij Gr. Markt voor klein vrij huisje te H.stede en omgev. Brieven G 7457. Woningruil Heemstede. Aangeb. geheel VRIJE BEN.- WONING, omg. Spaarne. ge schikt voor 1 of 2 pers. Gevr. grotere vrije woning voor 5 personen. Brieven G 7437. HUIS te Heemstede, 7 ka mers, badk., garage, centr. .verw., huur f 72 p. m., voor kleinere woning. Br. m. bij zonderheden G 7416. Lief BENEDEN- of BO VENHUIS in' 't- Kleverpark in ruil aangeb. "voor heel huis (Huur tot f 50 p. mnd.) •Tel. 19364. HUWELIJK. Gep. off. koopvaardij, weduwnaax-, z. k. enigszins vermogend, wil kennismaken met gep. we duwe z. k. ook enigszins ver mogend, leeft. 50-58 j. Brie ven met foto in te sturen on der G 7494. VERKEERDE ZUINIG HEID? Koopt nog dez'e maand uw costuum of Tweedjas te gen verlaagde prijs, volgen de maand is 't beslist niet goedkoper. Klumpers Kle ding, Rijksstraatweg 39, H.N. BLOÈMSTUKJES, Cycla men en primula's 55 ct. „De Morgenstond", Soendaplein 31. Telef. 19903. Wed.e 60 j. zoekt GE- ZELL. OMGANG m. dame. Brieven G 7492. Meisje zoekt leuke VRIEN DIN 25 a 26 j. Br G 7493 HUWELIJK. Juffr. nette versch. z. k. m. nette heer en goed karakter, leeft. 35-45 j. Brieven G 7490. HUWELIJK. Eenvoudig heer zoekt kost en inwoning bij dame-alleen. Br. G 7426. HUWELIJK. R.K. v/edn., 38 j., met 2 meisjes, zoekt ser. kennism. met wed. of jonge vrouw, z. kind. Brie ven G 7465. DAMES! Prima zwarte stof v. mantel n. maat v.a. 65.tot m. 58. Heeft U stof? Mantel m. kl. 25, ja pon m. kl. 10, H. en D. jas keren v.a. 20. Schermer straat 36 huis.. LAMPEKAPPEN VER NIEUWEN? Ooievaarstr. 12. HUWELIJK. Ind. man, 43 jaar, gesch. eiser, aardige versch., besch. man, zoekt dito dame, liefst met eigen home. Br. 1. m. foto op erew retour G 7438. Te koop gevraagd KOFFERGRAMOFOONS koopt Hazevoet Koningstr. 48. Tel. 17308. HANG- of LEGKAST. Br. G 7393. Onbeklede SALONWIEG pitrieten bak. Prijsopgave G 7481. SMOKING, rn 52. moet z. g. a. n. zijn. Br. m. prijs G 7470. Gevr. 2 BEELDJES, groep je of iets dergelijks van Sak sisch of Frans porcelein. Br. G 7469. Gevr. GROOT DROOG- REK, te gebr. in tuin. Brie ven G 7459. Gevr. 3-wielig KINDER FIETSJE, in goede st. Brie ven G 7460. Gevr. LINGUAPHONE CURSUS, eompl. Engels. Tel. 18776 of br. G 7450. Gevraagd.' goede HAND- of TRAPNAAÏMACHINE, V. part. Brieven G 7427. J. L. O. F 60 m. of z. rijw. Defect geen bezw. Br. m. pr. G 7417 Wij betalen voor AUTO ACCU's f 10. Lood. koper, zink f 1 per- kg. Br. G 7418 Electr. WASMACH. Br. m. merk en pr. m. of z. mo tor G 7408. Philips DROOGSCHEER- APP. Ivoor, 1 maand gebr, f 36. Brieven G 7428. WEGENS VERTREK: huisk. am., sch. tafel, rookta fel. spiegel, schilderij, kap stok, tafelkleed, schoorsteen loper, deurmat. Samen f 290. Geen opkopers. Na 7 u. Wil genstraat 32, H.-N. D. K. W.-AUTO, Horch Cabr., in prima staat. Har- tog. Turfmarkt 26. JEEPJAS, geheel met vacht gevoerd. Na 7 uur. G. Visser, Vondelweg 400. H. RIJWIEL, m. n. fiets tassen en zinken wasteil voord. Adres te vern, bur. v. d. blad. Z. g. a. n. GASMETER (tussenrfxetër) merk „Wil son". Muiderslotweg 217. Tel. 23477. Z. g a. n. JAZZ-GITAAR (Troubadour) f 50. Maraisstr. no. 6. VASTE WASTAFEL geh. compl. en 3 p. gasforn., iets besch. Clematislaan 7, Aer denhout. KINDERAMEUBLEMENT ledikant, nachtkastje, aan- kleedtafel, hang-legkast, ta feltje. Zijlweg 109, 2 x bellen MOQUS INBOEDEL. T. Burgers, v. Ittersumlaarx 14. Bennebroek. (Geen opko pers) Goed spelende RADIO, merk Radio Bell. Te bevr.: Warmoesstraat 24. Te koou Tropisch AQUA RIUM, compl. en goed wer kende stofzuiger. Ged. Raam gracht 40. Te koop KINDERSTOEL en box 20.J. Nuijen, Céaralaan 22, Overveen. Aangeb. d. grijs kamgaren HERENCOSTUUM voor kort dik pers» Prof. v. d. Waals straat 67, na 5 uur. 1 KINDERLEDIK. 17.50, wandelwag. 15, 6 Eng. stoe len (2 armst.) 90, 1 damesm. (pastelbl.) 23, 1 meisjesm. v. 16 jaar (teddy) lo. Du- venvoordestraat 20. BAD MET GEYSER 50. Romp, Bloemendaalseweg 62, Bloemendaal. Kl. gr KINDERLEDI KANT, desn m. matras f 10 en f 15, 2 p. 3 dig. kapok bedstel f 20, bankschroef f 7, Schoterveenstraat 16. COSTUUMS n. m. vanaf f 150. Ook damestailleurs. Ja ponnen in 't betei'e genre. Egyptisch linixen maxitels f "67.50. Gemakk. betaling. Kleding Verkoop Centrale Nieuwe Gracht 76 Tel. 19348 SCHOOLMANTELS en JURKEN lft. 9 en 12 j. Am. smoking m. 48 in. st. van nw. Bloemend.weg 123 B. Bid. TELEFUNKEN RADIO compleet op verchroomde radiotafel f 125. Tel. no. 28056 V. o. solide LITS-JU- MEATJX m Auping en kast jes, ook divan. Regentesse- laan 16. DAMES- EN HERENKLEDING met en zonder bijlevering van stof en fournituren. Prima coupe en afwerking. KLEERMAKERIJ G. J. KREULEN Zaanenlaan 171, Haarlem-Noord Tel. 23587 FEESTZAAL VOOR 400 PERSONEN Grootste dansvloer van Haarlem KLEINERE ZALEN VOOR DINERS PARTIJEN - REPETITIES EN VERGADERINGEN Aangeb. moderne woning, le et., bev. 3 kamers, keuken, douche, warmwaterboiler, schuur, waranda, telef., te Rot terdam, op goede stand. Huur 35 p.m. ev. gax-age beschikb. Gevr. Woning m. 4 kamers of meer te Haarlem of omg. op goede stand. Huur v. ƒ3055 p. m. Brieven onder no. 6917. vrij van huur, Haarlem of omgeving. Br.: N.V. HOLLAND, Mij. tot het Uitvoeren van Scheepstransp. en Bergingswerken. Postbus 95, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3