Sluiting van „De Landbouw" kost belastingbetalers kwart millioen Bouw van scholen, bruggen en wegen in Haarlem bedreigd v. d. VOOREN's kwaliteit is en blijft bovenaan Een kabinet vait Generaals komen en gaan V. d. VOOREN's BAKKERIJEN l Zandvoort Feestavond buurtvereniging Oorzaak: moeilijkheden op de kapitaalmarkt en de slechte betalingsbalans van Nederland Politie weer op de planken Lisse Bennebroek Halfweg Nieuw Vennep Parket t Vloere-nhuis Amsterdam Haarlemmermeer Heemstede Pluimveevereniging De Eendracht Bloemendaal Bloemendaals Ziekenfonds Ambtenaren der provincie speelden voor collega's „Jongensland" staakt de werkzaamheden SCHEEPVAART ZATERDAG 27 JANUARI 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 De moeilijkheden in Haarlems melkvoorziening Vanmorgen kwamen velen van de acht honderd hij het district Haarlem van de Coöperatieve Melkcentrale aangesloten veehouders in het gebouw van de Haarlem se Kegelbond bijeen om te luisteren naar wat de voorzitter van de C.M.C., de heer H. Klapwijk uit Delft, te zeggen zou hebben over drie zeer actuele onderwerpen voor de A'eehouderij in dat district, namelijk het beleid van de C.M.C. zelf, het siandaardi- satiebedrijf „De Landbouw waarvan de C.M.C. tweederde A'an het aandelenpakket bezit en tenslotte over de gedragslijn ten aanzien van de overige Haarlemse stan- daardisatiebedrijven. De heer K1 a p av ij k ging dadelijk in zijn betoog tot de aanval op het huidige „melk- beleid" over met de opmerking, dat de Ne derlandse boeren gezamenlijk per Aveek twee millioen gulden op de glaasjes melk van de consument toeleggen. Spreker ging de totstandkoming van de C.M.C. na in een tijd toen de veehouder steeds de dupe werd van de handel en het in 1938 ge sloten contract met de A'erenigde melkslij- ters, waarbij een prijsafspraak werd ge maakt. Na een jaar had de C.M.C. reeds IK millioen te vorderen van de melkslijters, die beweerden dat hun „straatprijs" toen elf cent per liter te hoog was. Tijdens de oorlog kwam deze situatie nog eens voor, maar ook toen wees een onpar tijdige commissie de A'ordering toe. Vervolgens gaf de heer Klapwijk een uit eenzetting van de werking van het in Maart van het vorige jaar gestichte Zuivel- fonds. In tegenstelling met de meeste vee houders had spreker dat van stonde af aan een goede gedachte gevonden en hij meen de, dat de praktijk hem ook in het gelijk had gesteld. Doch men moet wel in het oog houden, dat. het Nederlandse Zuivelfonds en dat zijn in feite de gezamenlijke vee houders ruim 18 millioen heeft gesub sidieerd op de boteruitvoer naar Engeland, doch daarmee werd bereikt, dat het boter- overschot de prijs niet bederft. Vervolgens ging de heer Klapwijk de regelingen voor de consumptiemelk na, die sinds de bevrijding van kracht zijn ge- Aveest. „Deze Avaren ideaal voor de standaardi- satiebedrijven en buitengewoon slecht voor de boeren in het consumptie-melkgebied", zei spreker. Na heel wat vieren en vijven kwam een B-regeling tot stand, waarbij een vrije prijs kwam voor de sonsumptie- melk. De handel wilde dat evenwel niet en ver zette er zich zo tegen, dat de B-regeling pas dit jaar kon ingaan. „De Landbouw" Omstreeks 1948, nadat de C.M.C. een kleine fabriek „De Hoop" had overge nomen, brak er een conflict uit met de georganiseerde Haarlemse melkhandel. Deze verbood zijn leden nog melk van de C.M.C. te betrekken. Vervolgens kwa men er moeilijkheden met „De Landbouw". Deze eindigden met de overneming van dit standaardisatiebedrijf door de C.M.C., hetgeen uiteraard ook al niet naar de zin was van de Haarlemse slijters, die zich op het standpunt stelden, dat de veehouders alleen hun melk langs de kant van weg mochten zetten. Een arbitrage-commissie, aldus de heer Klapwijk, waarvan de onpartijdigheid twijfelachtig was, besliste dat het de Haar lemse melkslijters verboden was melk van „De Landbouw" te betrekken. De C.M.C. is toen nog met de slijtersbonden gaan praten, doch deze bleven op hun standpunt staan: „De boeren hadden slechts te melken en bezaten geen standaardisatierecht". Welke uiteenzetting gevolgd werd door het voor stel om „De Landbouw" maar over te doen aan de melkhandel en nog maar liefst voor 25 Maart 1950. Gezien de ervaringen in het verleden met de melkhandel, dacht het bestuur van de C.M.C. daar niet aan en wees rustig melk toe aan het eigen bedrijf, opdat niemand kon zeggen: „De boeren hebben de distributie in de war laten lopen". De slijters weigerden deze melk echter af te halen. „Doch, zo zei de heer Klapwijk toen zijn de heren gaan speculeren en daarbij hebben zij zich vergist. Van de boeren in de omgeving konden ze in het najaar niet voldoende meer betrekken en daar de melk van „De Landbouw" niet aan „De Sierkan" werd toegewezen, moesten de slijters tegen dure inkoop- en vervoer- prijzen melk van afgelegen delen gaan be trekken", zo zei de voorzitter van de C.M.C., die vervolgde: „Dat is de oorzaak van de „rel", die de Haarlemse melkhandel veertien dagen op touw heeft gezet om de melk te gaan con tingenteren. De directie van ..De Landbouw" heeft evenwel toen gezegd, dat zij daaraan niet zou mee doen. De contingentering was dus niet nodig", zo deelde de heer Klapwijk mee. Desondanks heeft het Bedrijfschap Zui vel besloten gedurende twaalf weken een toeslag van twee cent per week uit te keren. „Dat kost de belastingbetalers in het ADVERTENTIE een verstandige vrouw koopt uitsluitend gemitiniseerde wol en wolgoedl district Haarlem in die twaalf Aveken een kAvart millioen gulden". Dat is heel wat meer dan de gesloten „Landbouw" thans aan de C.M.C. kost. En „De Landbouw" blijft wis en drie niet gesloten, zo verzekerde spreker, want de boeren hebben het in hun hand deze slag te winnen. (De vergadering duurt voort) Namens de raad van ministers is op dracht gegeven aan onze diplomatieke ver tegenwoordigers in Wenen en Bern, bij de regeringen in Oostenrijk en Zwitserland de Nederlandse deelneming te betuigen met de natuurrampen die deze landen hebben getroffen. De Zandvoortse buurtvereniging „De Wurf" (Kerkstraat en omgeving) houdt de eerste van de twee jaarlijkse feestavonden op Donderdag 1 Februari in gebouw „Zo- merlust". Diverse beroeps-artisten /.uilen er hun medewerking aan verlenen. In een vorig nummer wezen wij er op dat de gemeenten kampen met moeilijk heden om aan geld te komen. Het sluiten van leningen op lange termijn is immers practisch uitgesloten, zodat zij zich thans moeten behelpen met kasgeldleningen en het Avordt ook zelfs bezwaarlijk die te krijgen. Het gevolg is dat het niet gemakkelijk is voor de gemeenten grote werken te finan cieren. Bovendien heeft minister Lieftinck, juist even voor het kabinet zijn ontslag aanvraag bij de Koningin indiende, in een vergadering van de Vereniging A'an Neder landse Gemeenten de medewerking van de gemeentebesturen ingeroepen om de inves teringen zoveel mogelijk te beperken, om dat het hoge peil daarvan een van de be langrijkste oorzaken van het grote tekort op onze handelsbalans is. Tevoren had minister Lieftinck al een circulaire aan de gemeentebesturen gezon den waarin hij hetzelfde pleidooi hield en er bovendien op wees, dat voorkeur ge geven moet worden aan de uitvoering van werken die de industrialisatie bevorderen, in het bijzonder als het ondernemingen be treft die voor export werken. Nu de gemeenteraad v'an Haarlem over enkele weken de begroting voor 1951 gaat behandelen, zal ongetwijfeld wel aandacht besteed worden aan de vraag welke grote werken die Haarlem op hetprogramma heeft staan, voorrang verdienen. Daarbij zullen ook credieten die op de kapitaaldienst voor 1950 staan, weer de revue passeren. De eigenaardige omstan digheid doet zich namelijk voor dat Gede puteerde Staten wel de begroting van Haarlem voor 1950 hebben goedgekeurd, maar nog niet de le suppletoire begroting met de kapitaalsuitgaven. Daarover moeten Gedeputeerden zich dus nog uitspreken. Voorlopig is Haarlem dus nog niet gemach tigd die werken uit te voeren. Alleen enige objecten die bijzondere haast hadden, zijn uit die staat gelicht, om Gedeputeerde Sta ten machtiging te kunnen vragen daarop afzonderlijk een beslissing te nemen. Dit is o.a. het geval geweest met het crediet voor het riolerings- en bestratingswerk in de Wilhelminastraat-Zijlvest-Kinderhuisvest, welk werk dan ook al voor een groot deel is uitgevoerd. De raad heeft in September 1950 ook besloten tot het bouwen van een nieuwe Vrouwenhekbrug en de verbetering van de wegbouw door het Prinsenbolwerk, een en ander ten behoeve van de bouw van een nieuAve brug over het Noorder Buiten Spaarne, waarvoor op de kapitaaldienst van dit jaar 700.000 was uitgetrokken. Dit raadsbesluit hebben Gedeputeerde Staten nog niet goedgekeurd. Op de kapi taaldienst voor 1951 hebben B. en W. 300.000 gezet voor de onderbouw van die brug over het Spaarne, onder bijvoeging dat het bedoeling is de brug dan in 1952 te voltooien. Maar het is niet onwaarschijnlijk dat B. en W. en ook de raad. nu er zo spaarzaam moet worden overgegaan tot uitvoering van grote Averken, de gehele kwestie van het industrieterrein nog eens willen herzien, om te bereiken dat met het geld dat daarvoor in de eerste jaren kan worden uitgegeven het beste resultaat wordt bereikt. Gedeputeerde Staten zullen ongetwijfeld bij het nemen van hun beslissing over dit crediet deze zaak bekiiken in het nieuwe licht der inmiddels gewijzigde omstandig heden. Ook de raad zelf komt nu voor deze beslissing te staan. OngetAvijfeld kan hier gesproken Avorden van een bevordering van industriële mogelijkheden, maar het is de vraag of dit voldoende is. Er is immers geen zekerheid te geven dat door de ver betering van de toegang tot het industrie gebied er ook inderdaad uitbreiding dei- industrie zal komen. Enige Aveken geleden nam de Haarlemse raad het besluit vijf millioen gulden te be steden voor de uitbreiding van het Energie bedrijf. Op de kapitaaldiensten voor 1950 en 1951 zijn daarvoor bedragen uitgetrok ken, Avant het ligt in de bedoeling dit Averk over vijf jaar te verdelen. Ook dit raadsbesluit wacht nog op goed keuring. Het Haarlemse gemeentebestuur verAvacht dat tegen dit Averk geen bezwaar gemaakt zal worden, Avant het is ook voor de industrie in Haarlem van groot belang dat de levering van electrische stroom ver zekerd blijft. Op de kapitaaldienst van 1950 zijn ook nog de volgende bedragen uitgetrokken: Bouav van een school in Haarlem-Noord 450.000.—. Bouav van twee kleuterscholen in Haar lem-Noord 140.000. De uitvoering van deze plannen is blij ven liggen in afAvachting van de beslissing van Gedeputeerde Staten. Nu de begroting voor 1951. Daarop staan kapitaalsuitgaven voor onderwijs tot een totaal bedrag' van niet minder dan 2.264.950. Daaronder zijn de volgende credieten: nieuw Coornhert- iyceum 465.000, tAvee nieuwe openbare lagere scholen 490.000, twee gymnastiek lokalen 143.000, een R.K. lagere school f 200.000, een Gereformeerde school f 200.000, enkele bijgebouwen bij bijzon dere scholen 235.000, Prot. Christ, school voor buitengeAvoon 1. o. 150.000, twee openbare kleuterscholen 250.000. Een heel lijstje. Nu de grote toevloed leerlingen op de lagere scholen komt, die een gevolg is van het hoge geboortecijfer in de jaren die op de oorlog volgden, is ei- natuurlijk grote behoefte aan meer ruimte op de scholen. Wij geloven dan ook niet dat het streven van Den Haag is de schoolbouAV stop te zetten, maar het wordt niet onwaarschijn- lijk geacht dat de schoolbouw in de komende jaren Aveer geremd zal worden door het oRnieuw invoeren van een urgentielijst, zodat de gemeenten voor elke nieuwe school die gebouwd wordt, toe stemming moeten hebben. B. en W. hebben ook een crediet aan gevraagd van 1.000.000 voor de aanleg a'an de nieuwe Aveg die de verbinding zal brengen tussen de Buitenrustbrug en de Provinciale Aveg naar Schiphol. Wij verwachten wel dat de uitvoering van dat Averk in elk geval nog verschoven zal Avorden. Het zou jammer zijn als dit jaar niet zou kunnen Avorden voortgegaan aan het ver sterken van de wegen waarop autobussen rijden. Hier is immers een groot belang mee gemoeid en hét tempo van uitvoering is toch al traag gekozen. Voor 1951 is er slechts 225.000 voor uitgetrokken. Verder vermeldt de kapitaaldienst, be halve verschillende kleinere objecten, nog 110.000 voor een brug in de Orionweg (nodig in verband met de bouw a'an een R.K. lyceum in die omgeving) en 160.000 voor aanleg van sportvelden. Op de begroting zijn geen gelden uit getrokken voor woningbouAV. Het bouw volume voor Haarlem voor 1951 is trou wens ook nog niet bekend. Aangemoedigd door het succes van het eerste optreden, besloot de toneelafdeling van de Zandvoortse politie sportvereniging in dit toneel-seizoen nog een tweede maal op de planken te komen, thans met het blij spel in drie bedrijven „Vrijdag de dertien de" a'an Henk Bakker. De opvoering zal twee keer plaats hebben in het begin van Maart. De eerste A'oorstelling voor genodig den, de tweede openbaar. De opbrengst van deze tweede voorstelling zal weer wor den afgestaan voor een liefdadig doel. De regie is ook nu weer in handen a'an de heer Jos. Dröse. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Cornells Aart, z. v. C van Duijn en J. Steensma; Klaas Nico, z. J. Bakker en M. J. I. de Leeuw. GETROUWD: P. Castien en C. T. van Deursen. OVERLEDEN: J. Molenaar. 71 j., wedu- Ave v. P. Molenaar; M. Koning, 83 j., we- dunaar v. L. Hollenberg. GEMEENTERAAD De raad der gemeente Lisse komt Maan dag 29 Januari des aA'onds om halfacht bijeen ter behandeling van twee-en-twin- tig punten. TIJDELIJKE ZIEKTEKOSTEN REGELING B. en W. stellen de raad voor om voor het personeel der gemeente met ingang van 1 Juli 1950 een tijdelijke ziektekostenrege ling vast te stellen, hetgeen in overeen stemming is met het ontwerp van het Centraal-Orgaan en voldoet aan de voor- Avaarden, die de minister van Binnenlandse Zaken terzake heeft gesteld. VERBETERING EN VERBREDING DELFWEG Het gemeentebestuur van Noordwijker- hout is voornemens over te gaan tot ver betering en verbreding van de Delfweg. Logisch is, dat de gemeente Lisse haar deel van deze weg eveneens aan verbete ring en verbreding doet ondergaan, om een geheel te verkrijgen. Voor de kosten hier aan verbonden vragen B. en W. bij de raad een crediet aan van f 3.500. De heer Smit zal hiervoor een stukje grond verkopen voor zijn perceel gelegen. De gemeente zal ook voor de verbreding een strookje grond afstaan. VERHOGING VAN DE GASPRIJS Door de gestegen productiekosten en de verhoging van de kolenprijzen stelt de gas- commissie voor om de gasprijs met een cent per m3. te verhogen, welk voorstel B. en W. hebben overgenomen. Het nadelig saldo van de begroting van dit bedrijf zal hierdoor met ongeveer f 3.000 dalen. VERBETERING STRAATVERLICHTING LOOSTERWEG De verlichting van de LoosterAveg is onA'oldoende; B. en W. zijn van oordeel dat het geAvenst is om ,bij de in- of uit gangen van het autoparkeerterrein ter plaatse een lichtmast bij te plaatsen, waar- voor zij een crediet vragen van f 520. VERLICHTING BROEKWEG In verband met de reconstructie a'an de BroekAveg stellen B. en W. voor om de straatverlichting van deze weg, welke tot nu toe met gas werd verlicht, om te zetten in een electrische verlichting en enigszins uit te breiden, waarvoor zij aan de raad een crediet vragen van f 1.850. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De medische dienst wordt a.s. Zondag Avaargenomen door dr. H. A. Holl, Veldhorst straat. 50. Tel. 3155. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen Avordt waar genomen door dr. P. v. Aalst, Rijksstraatweg 41, tel. K 2502 300. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De Zondagsdienst voor doktoren wordt op 28 Januari a.s. voor Halfweg, Zwanenburg en omliggende polders waargenomen door dr. Honingh, Dr. Baumannplein te Halfweg. Telef. K 2907 405. TONEELVERENIGING DE ZWALUW Op Zaterdag 3 Februari zal de toneel vereniging „De Zwaluw" in hotel De Gou den Leeuw te Nieuw Vennep een opvoering geven van het blijspel „De rai-e familie". Maandag daarop volgt een herhaling we derom in hotel „De Gouden Leeuw". De baten van deze voorstelling zullen ten goe de komen aan het Ned. Rode Kruis. ADVERTENTIE •'■25615 Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 26 Januari 1951 BEVALLEN van een zoon: 25 Jan., J. J. KruyverRvibeling; W. T. van Broeck Schouten; H. a'an HeemsKrikke; C. G. van KampenVerduin; 26 Jan., A. Inpijnde Vries. BEVALLEN van een dochter: 25 Jan., M. ClausBerg; M. M. C. LoerakkerLusten- houwer; W. M. van den BoogaardPolles; E. Vermond—van Everdingen; A. M. Groene- veltvan der Meulen. OVERLEDEN: 24 Jan., H. a'an ZeijlHonig, 74 j., Hagestraat; H. Mus, 44 j., Roosveld- straat; T. W. Vermeulen—Sigmond, 74 j.. Berkenrodestraat; 25 Jan., C. J. Cramer— Kuipers, 69 j., Oranjeplein; C. H. C. Becker, 78 j., Dr. Schaepmanstraat; J. Forrer, 79 j„ Eschdoornstraat; T. OuAverkerk, 78 j., Ge- Aveerstraat; R. J. Ringnalda. 24 j., Hazepa- terslaan; A. van Riemsdijk. 78 j., Ripperda- park. ONDERTROUWD: 26 Jan., Z. Tollenaar en G. Romeijn; W. H. Hulscher en J. A. de Sévrèn. plaatst, leggen in „Vier jaar later" een nieuw getuigenis van hun artistiek verant- Avoordelijkheidsbesef af. Uitgangspunt voor het scenario werd de halfslachtige gang van zaken op het terrein van de zuivering. Notoire collaborateurs wordt de behulp zame hand geboden ter herkrijging van hun vroegere posities, verdienstelijke man nen en vrouwen uit het verzet worden door de brave burgers, die niets liever willen „Als mannen willen" (Rembrandt), aan hun slappe houding zo snel mogelijk vijf-en-negentig procent van deze nieu- vergeten, genegeerd. Het is de niet geringe Ave Sam Wood-film is baseball, Amerika's verdienste van de makers van deze door nationale sport-bij-uitnemendheid, maar Johan Jacobsen geregisseerde film, dat zij onbekendheid met deze sport weerhoude dit zo gemakkelijk tot een zwart-wit-sche- niemand van een bezoek aan het Rem- ma te herleiden gegeven, uitzonderlijk brandt theater. De fijnere nuances van deze subtiel en genuanceerd hebben behandeld, overzeese honkbal-variant zullen gemid- Naast de ordinaire collaborateur die „in delde bioscoopbezoekers wellicht ontgaan, opdracht van de regering" aan de Duitsers dat neemt niet Aveg dat de film als geheel geleverd heeft uit winstbejag, staat de in een zeer boeiend beeld geeft van dit in de valide architect die door natuurlijk al- „States" zo verafgode spel en alles Avat er weer „in opdracht van de regering"' te aan vast zit. De kern van het verhaal vor- bouwen voor de bezetter wraak denkt te men de belevenissen van een boerenjongen nemen op het leven dat hem misdeeld (James Stewart), die door een aan lager1 heeft. Tenslotte is daar nog de rechter, die eei de „big league". Op het toppunt va n 'zijn bij een Duitse "rechtbank slechter af zouden sportroem gekomen heeft de inmiddels metzijn geweest. Tegenover deze combinatie een stadsmeisje (June Allyson) getrouwde j van hele en halve verkeerden voelt de oud- baseball-held het ongeluk, zichzelf zo te illegaal zich dermate machteloos, dat hij verwonden dat een van zijn benen geam- bijna er toe komt met hen te pacteren. puteerd moet worden, hetgeen een einde Voortreffelijk is de sfeer van beklemming, maakt aan zijn verdere baseball-aspiraties en hem alle belangstelling in het leven doet verliezen. Als zijn geestescrisis haar diepte punt bereikt heeft en hij reeds zelfmoord plannen begint te koesteren, weet zijn moedige vrouw hem echter, met een ont roerend appèl aan zijn trots-als-man, als nog te verlossen uit zijn ontreddering en hem opnieuAv tot een volwaardig mens te maken. Voor deze enkele diep-beAvogen scènes van meesterlijk „stil spel" tussen Jimmy Stewart (nog altijd een der veelzijdigste acteurs van het witte doek) en June Ally son nemen wij gans de overdreven base- ball-adoratie in deze film en zelfs het pa thetische slot, waarin men de held van het verhaal met een kunstbeen weer opgewekt van slag naar 'honk ziet hobbelen, gaarne op de koop toe. H. C. „Vier jaar later" (Frans Hals). De Denen, die zich met „De rode aarde" en „Ditte" reeds in de voorste gelederen van de na-oorlogse filmkunst hadden ge- overbodigheid en zich veracht voelen in de milieus der collaborateurs verwerkelijkt. Zij kunnen nog slechts vluchten in 'het hooghartig isolement dergenen die slechts de voldoening der verbittering kennen. J. H. B. „Juwelensmokkelaars" en „Hertendoder" (Spaarne). Het gaat er weer duchtig op los deze week in het theater aan de Kleine Houtstraat, waar Gene Autrv, tus sen het zingen van „Twilight on the Rio Grande" en „The old lamplighter" door op de rug van zijn trouwe Champion de moord op zijn vriend Dusty wreekt. Ook dit avon tuur in zonnig Mexico zal de liefhebbers gedurende 71 minuten wel aan hun trek doen komen. „Hertendoder" is geïnspireerd op het bekende boek van James Fennimore Coo per „De blanke Indiaan", Avaarin de „bloed dorstige roodhuiden" het op de „onbe schermde blanke kolonisten" voorzien heb ben. Desondanks delven de eersten het onderspit. Voor wie deze tenclenz op de ADVERTENTIE koop toe neemt en meer wordt er ook niet gevraagd valt er heel wat genoegen aan tal van spannende scènes te beleven. J. H. B. „De gouden salamander" (City). Een nogal spannende geschiedenis over een Engelse archeoloog (Trevor Howard) die in Tunis in conflict komt met een complot van wapensmokkelaars, omdat hij zijn hart verliest aan een bekoorlijke Frangaise (Anouk), wier broer deel uitmaakt van dat complot. Hel komt na enige enerverende verwikkelingen allemaal voor elkaar, be halve voor de broer, die vermoord wordt wanneer hij het complot tracht te verlaten en voor de wapensmokkelaars zelf natuur lijk. Men zou als bezAvaar tegen deze film kunnen aanvoeren, dat een volslagen on voldoende gebruik is gemaakt van de locale mogelijkheden om haar wat meer kleur te verlenen. Het hele product is trouwens een beetje nonchalant, net of niemand er ple zier in had, dit verhaal nu eens goed te vertellen. En dat is natuurlijk fataal. W. L. B. „Gabriela" (Palace). De na-oor- logse Duitse filmindustrie heeft met „Ga briela'- paden bewandeld, die voor de oor log al platgetreden waren. Het is een nogal sentimentele geschiedenis over een ge scheiden vrouw, die haar dochtertje tien jaar lang verborgen weet te houden voor haar ex-echtgenoot, aan wie het kind bij de scheiding is toegewezen. In die tijd weet zy zich als cabaret-zangeres financieel on afhankelijk te maken, zodat zij een mis lukte componist, die haar bij haar carrière terzijde stond, aan de kant kan zetten, om verder haar zorgen aan haar dochter te wijden. Door de afwijzende houding van het meisje lijden deze 'plannen bijna schip breuk. Bijna, want onder de Kerstboom volgt tenslotte een ontroerende verzoening, Avaarbij men helaas de gewezen echtgenoot heeft vergeten. Zarah Leander zingt haar verdriet uit in een aantal weemoedige liedjes, maar Grethe Weiser zorgt er met haar kwink slagen voor, dat men om Gabriela niet al te veel tranen moet laten. S. K. L u x o r prolongeert voor de tAveede keer „Staatsgeheimen", zodat degenen die het „Vosmisch" de taal die ter verhoging van de spanning, in dit politieke avontuur werd „gecomponeerd" nog niet beheer sen, nog een paar lessen kunnen volgen. Let op onze wekelijkse attracties en reclame-aanbiedingen. KRITZINGERSTRAAT 40. Tel. 12703 - PIJNBOOMSTRAAT 118, Tel. 23015 DOKTERSDIENST De doktersdienst is voor Zondag 28 Januari als volgt geregeld: Hoofddorp: dr. Bult. Nieuw Vennep: dr, v. Haeringen. Badhoevedorp: dr. Bolt. Vrijdagavond hield de Pluimveevereni ging „De Eendracht" in het R.K. Vereni gingsgebouw onder voorzitterschap van de heer W. Koch haar jaarvergadering. Uit de jaarverslagen van de secretaris, de heer J. Mulder en de penningmeester, de heer G. Neeskens bleek, dat het aantal leden iets is achteruitgelopen, doch dat de financiële toestand van de vereniging geen reden tot klagen geeft. Ten aanzien van het optreden van de pseudo-a'ogelpest drong de voorzitter er op aan, de dieren goed te observeren en bij iedere twijfel onmiddelijk de betrokken instanties te waarschuwen,* teneinde uit breiding zoveel mogelijk te voorkomen. De bestuursverkiezing had tot resultaat dal de aftredende voorzitter en de overige bestuursleden de heren G. Neeskens, P. v. Tol, S. Tukker en G. v. Bakel werden her kozen. Een voorstel van een lid om te trachten een jeugdafdeling te vormen zal door het bestuur nader worden onderzocht. Een verzoek van enige leden aan het be stuur om aandacht te schenken aan ten toonstellingen van konijnen enz. door ver enigingen uit de omtrek georganiseerd en de leden daarvan in kennis te stellen, werd ingewilligd en daarmede Avas tevens hel eind van de vergadering gekomen. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen wordt op 28 Januari waargenomen door dr. J. J. v. Luin, Bronsteeweg 76. tel. 15538 en dr. J. Layendecker, Raadhuisplein 9, tel. 28103. Wijkverpleging: Zuster L. Dudok v. Heel. Jac. de Witstraat 9, tel. 17662. Geopende apotheek: Heemsteedse Apo theek, BinnenAveg 98, tel. 28197; Aerdenhoib Apotheek, Zandvoortselaan 164, tel. 26772. Na vergaderingen van het bestuur en de raad van vertegeirwoordigers van het Algemeen Ziekenfonds Bloemendaals Zie kenfonds is het bestuur uitgebreid tot acht leden, Avaarvan de ene helft de stemge rechtigde verzekerden vertegenwoordigt en de andere helft de medewerkers (apo thekers, artsen en tandartsen). De samenstelling van het bestuur van het Bloemendaals Ziekenfonds is dienten gevolge: J. J. Westenburg, voorzitter en R. Mees, lid, namens de artsen; mejuf frouw M. E. Reyers, penningmeesteresse, namens de apothekers; J. W. van der Noordaa, lid, namens de tandartsen; H. J. Haver, secretaris, mevrouw E. A. M. van der Moolen-Prenen, J. Menet, R. Wild schut, leden, namens de verzekerden, ge kozen uit de raad van vertegenwoordigers. Het bestuur van de personeelsvereniging van de gemeente Bloemendaal komt alle lof toe voor de steeds op hoog peil staande avonden, die het zijn leden dit seizoen brengt. Voor de tweede avond in deze maand waren leden van het personeel van de Provinciale Griffie Vrijdagavond naar de aula van het Kennemer Lyceum te Overveen gekomen om een zeer geslaagde opvoering te geven van „Dicky". Deze de tective-geschiedenis in vier bedrijven naar het Frans werd vertaald door mevrouw Ranucci-Beckman. De regie was in han den van mr. M. C. Wijt, die na afloop A'an de voorstelling door de heer J. H. Bergh, voorzitter van de personeelsvereniging, dank werd gebracht voor zijn leiding en zorgen. Het aardige, doch Vrij lange toneelstuk werd door de amateurs goed gespeeld. De dames ontvangen bloemen en de heren een rokertje. In de vergadering van 13 November 1950 van het comité „Jongensland Bloe mendaal" werd besloten de werkzaamhe den te eindigen en de gestorte gelden te restitueren, tenzij binnen twee maanden zou blijken, dat anderen onder behoorlijke waarborgen deze zaak alsnog ter hand zou den willen nemen. Deze twee maanden zijn nu verstreken en de in die tijd bereikte resultaten zijn nihil gebleven. Wel Averd nog een verzoek gericht tot het bestuur van de Stichting De Kennemerduinen of misschien een klein gedeelte van het door deze stichting beheerde duingebied kon Avorden afge staan, doch tot op heden is nog geen ant woord binnengekomen. Het bestuur van het comité Jongensland zal in de komende weken de gelden resti tueren. Huis ontruimd Door de nieuwbouw aan de Donkerelaan te Bloemendaal staat het huidige perceel 12 op de nominatie om te Avorden gesloopt. De tijdelijke bewoners, die het huis nog niet wilden verlaten, zijn er nu door de politie, te zamen met de Dienst van Pu blieke Werken, uitgezet. ARTSEN- EN APOTHEKERSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp Avordt van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de arts H. D. G. A. Immink, Bloemen- daalseweg 126, Bloemendaal, telef. 23449. De avonddienst voor apotheken voor Sant poort-station, Bloemendaal en Overveen wordt verzorgd door de Bloemendaalse Apotheek (mej. M. E. Reyers), Bloemendaalse- weg 85, Bloemendaal, telef. 22181. Deze dienst duurt van hedenavond 6.30 uur tot Zaterdag 3 Februari aanstaande. Aalsum, 26 verw. Mombassa. Aludra, pass. 25 Finisterre Amstelveen, pass. 25 Minicoy. Aalsdijk, 25 v. R'dam n. Vera Cruz. Albireo, 23 te Buenos Aires v. Montevideo. Almdijk, pass. 25 Str. Florida. Alnati, 25 v. Montevideo n. Bahia. Alpherat, 25 v. Georgetown n. New ïork. Averdijk, pass. 25 Scillies. Arkeldijk, 26 te R'dam v. New Orleans. Aardijk, 25 te Hamburg. Aldabi, 25 500 m. N. Montevideo. Alioth, 25 v. Hamburg te Antwerpen. Andijk, 25 240 m. W. Scillies. Aletta (t) 22 v. Talokanson n. Pladju. Algorab, 29 verw. Aden. Alhena, ca. 27 v. R'dam n. Buenos Aires. Alioth, verw. 30 v. R'dam n. Porto Alegre, Antonia (t), 23 v. 'Singapore n. Bangkok. Armilla (t), 22 v. Saigon n. Haiphong. Arundo. 25 735 m. ZW. Flores. Aagtckerk. 27 te Singapore. Aalsdi.ik. 26 te Antwerpen. Aldabi. 27 te Montevideo. Amstelkerk, pass. 26 Kp. Blanco. Andi.ik,pass. 26 Startpoint. Bengkalis, pass. 25 Ouessant Bennekom, 26 v. Talcahuano n. Iquique. Beverwijk, 26 anker Bougi v. Les Falaises. Breda. 25 v. Curacao n. Azoren. Blommersdijk, 26 te Antwerpen v. New York. Boschfontein, 25 te Mombassa. Bloemfontein, 25 te Kaapstad. Bali, 26 verw. Djeddah. Bandjermasin 25 te ,Benga. Bacchus, 26 verw. Trinidad v. Ciudad Trujillo. Bantam, 24 v. Soerabaja n. Probolinggo. Bonaire, 27 v. Barbados na Trinidad. Borneo, pass. 27 Guardafui. Boskoop, 26 v. Curasao te Kingston. Caltex Utrecht (t), 26 verw. Sidon v. R'dam. Congostroom, 25 190 m. NO Teneriffe. Castor, 26 v. New York n. Inagua. Cleodora (t), 25 660 m. NO. Sombrero eil. Caltex Leiden, pass 26 Aden. Ceram, 26 v. Madras n. Colombo. Corilla, 26 v. Takoradi n. Lagos. Chitral, 29 16 u. verw. H. v. Holland n. R'dam. Danae, 25 v. R'dam n. Tanger. Dalerdijk, pass. 26 Vlissingen. Duivendrecht, 27 aan de Platarivier n. Santa Fe. Eemland, 25 West v. Kp. St. Vincent. Elmina. 26 verw. Le Havre. Eemdijk. 25 ter hoogte Costa Rica. Erinna (t), 26 v. Pladju te Djakarta. Esso Amsterdam (t), 25 800 m. W. Ouessant. Esso Den Daag, 26 v. R'dam n. Aruba. Friesland, 25 v. Nantes n. Dordrecht. Farmsum, 27 te R'dam v. Tampa. Gaasterkerk, 26 te A'dam v. Kaapstad. Gaasterkerk, 25 v. Antwerpen n. R'dam. Ganymedes, 26 te Montevideo n. Corral. Hermes, 25 v. A'dam n. West Indië. Heelsum, 25 300 m. W. Finisterre. Hera, 25 900 m. ZW. Flores. Hoogkerk, 25 120 m. Z.ZO. Elisabethbaai. Hcrsilia,--26 te Paramaribo. Hestia, pass. 26 Ouessant. Hector, 27 te Algiers. Helicon, 27 te Puerto Cabello. Indrapoera, pass. 25 Guardafui. Japara (KRL), 24 v. Philadelphia n. Beiroeth. Java, 25 v. New Orleans te Charleston. Johan v. Oldenbarnevelt, 25 225 m. ZO. Kangaroe eiland. Jupiter, 26 v. Beiroet n. Alexandrië. Keilehaven, 25 bij Kp. Verde. Kelbergen, pass. 25 Majorca. Kota Baroe, 25 v. Suez. Kota Gedoe, 26 v. Antwerpen. Lemsterkerk, 25 v. Marseille. Larenberg, 26 te Sas van Gent v. Sfax. Lawak, 25 250 m. N.NW. Guam. Linge, 25 150 m. NO. Teneriffe. Loppersum, pass. 25 Kp. Palos. Langlee Scott, 25 verw. Aden. Laurenskerk, verw. ca. 27 v. Basrah n. R'dam. Lekkcrkerk, ca. 28 te Genua. Lemsterkerk, ca. 27 te Genua. Leopoldskerk, 26 450 m. O.NO. Madras. Lissekerk, ca. 27 v. Karachi. Lawak, ca. 27 te Manilla. Limburg, verw. 22 v. Goosbay n. Houston. Leersum, pass. 26 Azoren. Lindekerk, 26 v. Genua. Loosdrecht, pass. 26 Rasfartak. Langkoeas, 27 te Southampton. Leerdam, 27 v. Norfolk n. New York. Malea, pass. 25 Perim. Mapia, pass. 24 Guardafui. Marken, 25 v. Takoradi n. Accra. Mitra, 25 v. Calcutta n. Pladju. Melampus, 23 v. Aden. Molenkerk, 26 v. R'dam n. Basrah via A'dam. Maashaven, 26 verw. Montevideo. Madoera, 25 v. Cheribon n. Semarang. Malvina (t), 25 Bougaroni. Metula (t), 25 1100 m. O.NO. Martinique. Maas, pass. 25 Zuid Jamaica. Maashaven, tot ca. 31 te Montevideo. Molenkerk, verw. 26 v. R'dam n. Basrah. Meerkerk, 26 v. Colombo n. Fremantle. Muiderkerk, 27 te Port Elisabeth. Mentor, 27 te Malta. Nigerstroom, 25 v. Lagos n. Takoradi. Nieuw Amsterdam, 26 v. Cartagena n. Colon. Noordam, 27 21 u. verw. v. R'dam n. New York. Ormonde, 26 v. Port Said. Poseidon, pass. 25 Inagua. Papendrecht (t), 27 v. A'dam n. Punta Cardon. Perna (t). 25 330 m. W.ZW. Tristan da Cunha. Poelau Laut. 25 180 m. O. Aden. Oranje, ca. 27 verw. te A'dam. Prins Willem III, pass. 25 Lissabon. Prins Willem IV, 26 te Antwerpen v. Gandia. Prins Alexander, 25 275 m. NO. Flores. Prins Willem II, 25 425 m. O. Norfolk. Prins Willem III. 26 150 m. W. Kp. St. Vincent. Prins Frederik Hendrik, 27 te R'dam v. Valencia Prins Maurits, 27 te R'dam v. Valencia. Polydorus.u 27 verw. Boston. Raki, pass. 25 Cherbourg. Rempang, 25 400 m. ZO. Dondrahead. Rijnkerk, 25 aan de Schelde. Rondo, 26 v. Portland n. San Francisco. Radja, 24 te Soerabaja v. Lorenzo Marques. Ridderkerk, 25 v. Tanga n. Dar es Salaam. Roepat, 27 verw. Makassar v. A'dam. Sunetta (t), 25 460 m. Z.ZO. Zuidpunt Mada gascar. Singkep, verw. 27 v. Tjilatjap n. Tegal. Samarinda, ca. 28 v. San Francisco. Saidja (t), 25 te Singapore. Saroena (t), 26 te Singapore. Silingdoeng, 25 verw. Singapore v. Muntok. Stad Breda. 25 300 m. O. Yokohama. Stad Vlaardigen, 25 bij Doggersband. Stad Schiedam, pass. 25 Ouessant. Stad Arnhem, 25 te Iluelva v. A'dam. Stad Dordrecht, pass. 25 Ouessant. Stad Dordrecht, 27 16 u. verw. H. v. Holland. Stad Maastricht, 26 v. Casablanca n. R'dam. Stad Maassluis, pass. 26 Dover. Salland, 26 v. Bahia n. Las Palmas. Saparoea, 27 te Suez. Schiedijk, 26 v. Antwerpen. Sommelsdijk, 27 te New York v. R'dam. Stad Haarlem, 26 v. Triëst n. Sfax. Stentor, 26 v. R'dam n. Algiers. Salatiga. pass. 25 Wake eil. So^stdijk, 26 te Colombo. Straat Soenda, 25 v. Mombassa n. Singapore. Teucer, pass. 26 Colombo. Tomori, 26 te Djakarta. Tarakan, 26. verw. Baltimore. Tjibadak, 24 v. Port Swettenham n. Kobe. Theseus, 25 v. Algiers n. Gibraltar. Tabian, 25 750 m. O.ZO. Bermuda. Tankhaven III (t), 26 verw. Sungeigerong. Tegelberg, 25 1060 rn. O. Kp. Santa Maria. Tjibesar, 25 rede Semarang. Tjitjalengka, 25 te Makassar v. Djakarta. Tjiwangi, 25 300 m. O. Point de Galle. Tominin, 25 525 m. W. Minicoy. Tosari, 25 320 m. W. Sabang. Tjimenteng, 23 v. Soerabaja n. Singapore, Trompenburgh, 26 v. Bremen n. R'dam. Ternate, 26 v. R'dam n. Makassar. Tero, pas. 26 Fernando Noronha. Themisto, 27 v. St. Thomas. Utrecht, 25 te East London. Veendam, pass. 25 Flores n. Bermuda. Vrijburgh, 25 v. Casablanca n. Duinkerken. Vlucanus, 26 v. R'dam n. Lissabon. Waikelo, 25 v. Soerabaja n. Ampenan. Weltevreden, 25 200 m. O. Guardafui. Willem Ruys, 24 350 m. O.ZO. Socotra. Willemstad, 25 220 m. O. Martinique. Wocnsdrecht (t), pass. 25 San Salvador. Winterswijk, 26 te A'dam v. Durban. Westland, 26 v. Rio de Janeiro n. Santos. Zeeland, 26 te Soerabaja v. Calcutta. Zijpenberg, 26 v. R'dam n. Savona. Zaan, 27 verw. Zaandam v. Norrkoping. Schepen met repatiërenden uit Indonesië Chitral ca. 29 te R'dam, 30 Ontschepen. Johan v. Oldenbarnevelt, ca. 5 Febr. v. Soera baja, ca. 7 Maart te A'dam. Kota Inten, 2e helft Jan. Djakarta n. R'dam. Ormonde, ca. 4 Febr. te R'dam.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 10