Dior zoals hij werkelijk is D Een tipje van de Engelse sluier De huisvrouw en de wet „Nederland 'n aardig land, maar, wat zijn de mensen er onbeleefd" Textiel op het Festival of Britain 75^ Wij volgen gedwee ledereen denkt, dat hij alleen op de wereld is" nieuwe lijn De A Het lezen van wetten is nu niet bepaald een aanlokkelijke bezig heid, maar.,., het kan de moeite waard zijn. Niet alleen omdat „iedere Nederlander wordt geacht de wot te kennen" (in grote lijnen weten wij ook wel, wat onze plichten en rech ten zijn), maar ook doordat kennis van bepaalde wetten ons van nut kan zijn in ons dagelijks werk, Van hoeveel belang zijn b.v. niet de Warenwet en de Vleeskeuring»* wet voor een huisvrouw en daar mede voor het gehele gezin, De huis vrouw kan immers nog jzo nauwlet tend de kwaliteit van de waren die zij koopt onderzoeken, door bekijken, betasten en eraan ruiken, zij kan niet nagaan of de melk voldoende vet bevat, of er schadelijke stoffen in de worst voorkomen, of de margarine werkelijk gevitamineerd is, enz. Daarom heeft zij een onschatbare steun aan de bepalingen van deze wetten, op welker naleving de Keu ringsdienst van Waren toezicht uit oefent. Nu ontheft dit toezicht van over heidswege op do vervaardiging en samenstelling van eet- en drinkwaren de huisvrouw niet van alle zorg en oplettendheid bij het doen van haar inkopen. Waren kunnen bedorven zijn na te lang'in winkels of opslag plaatsen te hebben gelegen, niet alle artikelen zijn stuk voor stuk gecon troleerd (veel knoeierij of achteloos- heid wordt alleen door het geregeld nemen, van steekproeven voorko men) en tenslotte dient de huisvrouw bekend te zijn met de verschillende verplichte aanduidingen op de ver pakking van bepaalde waren om te kunnen beoordelen „welk vlees zij in knip heeft". Dat is practisehe wets- kennis voor de huisvrouw! Als voorbeeld van clit laatste wil- len wij U eens wijzen op de bona* ming waarmee volgens het Jam- en Limonadebesluit verschillende kwa liteiten van jam e.d. aangeduid moe ten wordep. De omschrijving „vruchtenjam", „yruchtenmarmelado" of „jam" of „marmelade" zonder meer mogen al leen gebruikt worden voor jam ge maakt van vruchten en suiker. Wan neer een deel van de suiker is ver vangen door zetmeelstroop (glucose) dan moet op de verpakking vermeld worden „huishoudjam" of „huishoud* gelei". Huishoudjam', die.veelal van een mengsel van vruchten vervaardigd is, mag ook niet „prima", „edel", enz. genoemd worden. Een soortgelijk verschil bestaat tussen „puddingsaus", waarin be halve suiker en vruchtensap ook glu cose en een bindmiddel voor mogen komen en „vruchtensaus", die alloon vruchten (sap) en suiker bevat. Bij de limonades onderscheidt men „vruchtenlimonade (siroop)" van vruchten on suiker gemaakt, en „li monade (siroop)", die naast deze twee bestanddelen ook essence en glucose mag bevatten. Zo zijn er ook ver schillen tussen stroop (bereid van zuivere riet- of bietsuiker), huis- houdstroop (waaraan glucosestroop is toegevoegden keukenstroop (dat voor een groter deel uit glucose be staat). Ook in „lmishoud-chocolade- pasta" Is glucosestroop verwerkt. Betekent dit nu. dat al deze goed kopere „huishoudkwaliteiten" elgen- e foto van Jacques Fath, met zijn eeuwig beminne lijk jongensachtige glimlach zijn zo langzamerhand gemeengoed feworden, maar wie kent Dior, aths evenknie? En wie reali seert zich wat we aan deze man te danken hebben? De New Look en daarmee het vrouwe lijke in de mode. En nog steeds drukt deze bescheiden terugge trokken figuur zijn stempel op alles wat wij, óók wij, dragen. Dior heeft het laatste woord. Wanneer straks, over enkele weken, de modekoningen hun poorten voor de buitenlandse inkopers openen, dan zal 47 van de te exporteren modellen zijn trotse merkteken dragen. Dat betekent dus dat bijna de helft van de ontwerpen, die de modewereld gaan beïnvloeden, het resultaat zijn van de crea tieve gaven van één man! Wij hebben Dior veel te dan ken. Dank zij hem mogen wij weer volop vrouw zijn. Daarom interesseert deze man ons. Hoe is hij. en hoe leeft hij? Om te be ginnen: hij beschikt over een fijn gevoel voor humor en een engelengeduld. Daar kunnen zijn ondergeschikten over oor delen! En zij zullen U ook ver tellen, dat hij de hardste werker is die zij ooit ontmoet hebben. Sinds zijn eerste successen: in 1947 stelt hij tweemaal per jaar een adembenemende Parijse col lectie samen en ook nog een to taal andere voor New York. In de maanden tussen de shows trekt hij zich terug in een oude molen aan de rand van Parijs. Daar doet hij zijn nieuwe ideeën op en werkt ze uit. Ver van de verfijnde, .'van 'parfums door geurde salons van zijn Huis in de Avenue Montaigne, worden lijk minderwaardige artikelen zijn? Dat is zeker niet het geval! Limo nade, puddingsaus, jam en andere zoete broodbeleggihgen hebben meer waarde als genot-, aan als voedings middel. Of zij nu van vruchten en suiker of uit andere grondstoffen gemaakt zijn: beschermende waarde voor de gezondheid hebben deze ar tikelen niet (de vitamines uit de vruchten zijn door het lange inkoken pracüsch vernietigd). Daarbij bevat ten ook do goedkopere waren geen enkel schadelijk bestanddeel, Wie dus de „huishoudkwaliteiten" smakelijk vindt (zij zijn vaak heel smakelijk) kan zich zonder schade de duurdere artikelen ontzeggen. Nog goedkoper is men over het al gemeen uit. wanneer men jam, e,d. zelf maakt in do goedkope vruchten- tijd of van fruit uit eigen tuin. Pud dingsaus kan men zelf voordeliger bereiden van vruchtensap met suiker of van aangelengde limonadesiroop of verdunde jam met een bind middel, Christian Dior. de nieuwe modellen geboren. Pas wanneer de seizoenen gaan keren vindt men hem terug op zijn atelier, waar hij zijn volle activiteit ontplooit. Dior is een verlegen mens en hij sehuwt publiciteit. In zekere zin blijft hij steeds de man op de achtergrond, die zelfs vele van zijn rijke cliënten nooit per soonlijk heeft ontmoet. De grootste kwelling vormen voor hem misschien wel de mode shows, wanneer hij soms ge dwongen, is zich aan het publiek te vertonen. Typerend voor hem is wel een kleine gebeurtenis tijdens zijn laatste modeshow. Iedereen riep om hem en wilde hem feliciteren met zijn succes, maar hij stond in de verkleed kamer van de mannequins, dankte de meisjes voor haar medewerking en zag er per soonlijk op toe, dat zij met champagne en sandwiches wer den gelaafd. Over Dior doen, evenals over alle beroemde mannen, tal van anecdotes de ronde. Van zijn verlegenheid heb ik U verteld. Nu gebeurde het op een keer, dat Diors secretaris van de één of andere hoofdredacteur een telefoontje kreeg, waarin een interview met de grote ontwer per werd gevraagd. Dior kon er moeilijk onder uit zonder onbeleefd te worden. Op de vastgestelde tijd zat hij te wachten in zijn grijs-met- goud-versierde salon. Wie schetst zijn verbazing toen een schooljongen van een jaar of twaalf kordaat kwam binnenwandelen? Het kereltje bleek redacteur van een school krantje te zijn en hij wilde graag weten wat voor een toekomst voor een jeugdige ontwerper heden ten dage is weggelegd. Hij vertelde er zeker van te zijn dat al zijn lezers erg veel be langstelling voor dit onderwerp hadden! Dat Dior gevoel voor humor heeft, zeiden we reeds. Hij leidde de jongen uitgebreid rond in zijn salons en ateliers en nam tenslotte allerhartelijkst afscheid! Een pijnlijker gebeurtenis vond het vorig jaar in Londen plaats, toen Dior daar zijn col lectie kwam vertonen. Maar hoe konden ze nu ook raden dat de BIJ DE FOTO: Een dopje naar de laatste mode, ver vaardigd. uit diamahtvormige stuk- jes vilt in de kleuren geel, rood en grijs. Een zwarte voile dempt het bonts resultaat wat af/ ontwerper zelf liever achter de schermen blijft, wanneer zijn modellen gelanceerd worden? Ze hadden hem een ereplaats gegeven en konden niet vermoe den wat voor een helse middag de arme man had. En toch was 't Engelse publiek wild enthou siast over zijn creaties! Wanneer straks de shows in volle gang zijn, moet U maar eens aan Dior denken. Aan de man die de prachtigste dingen maakt en toch zó onbedorven blijft, ARLETTE. j-^arljóe ^Silhouetten Vóór zij n vertrek naar Amerika gaf Maurice Chevalier dezer .da gen een groot diner, in het restau rant van zijn vriendin Lady Pa- tachou; die dame, waarover ik al eens eerder schrijven mocht, en die indertijd vermaardheid verwierf uit hoofde van het feit dat ze geen he rendas zien kon en ze daarom allen (al zingend) in twee stukken knipte. Omdat Maurice tegelijkertijd ook nog zijn 125e „recital" in het theatre des "ariétés vierde was het groot feest bij Lady Patachou. Indertijd mocht ik U al eens berichten dat de nationale Maurice in genoemd thea ter een hele avond vulde met zijn chansons. Gedurende een deel van de avond vertoont Chevalier (mis* schien dat U 't zich herinnert) zich zelfs in de luchtige dracht van een jaeger-pantalon. Chevalier had het volledig personeel uitgenodigd, ma chinisten, electriciens, en ook de brave Madame Dintin, de concierge van het theater, die Maurice bij het dessert onstuimig omhelsde. Maar behalve artisten en theater technici, hadden zich ook heel wat schrijvers rond Maurice ge schaard. En ook zij waren collega's, want Chevalier is tegenwoordig ook één van Frankrijk's meest gelezen auteurs. Ik kan U zijn mémoires mes routes et mes chansons dat ook in 't Nederlands vertaald is met plezier aanbevelen. Hij vertelt hier in op kostelijke wijze over zijn jeugd, zijn carrière en zijn persoon lijke leven, en hoe hij bijvoorbeeld voor zijn eerst verdiende geld een ring kocht voor zijn moeder die hij „La Louque" noemde. De villa die hij zomers aan de Rivièra bewoont draagt diezelfde naam. Aan zijn eerste liefde voor Mistinguet be steedt Maurice vele bewogen pagi na's, en met niet minder emotie schrijft over de afschuwelijke ner vositeit die hem kwelde en waar hij nog steeds last van heeft bij elk op treden in het publiek. Op een avond, leest men in zijn boek, zei zijn im presario na een recital tot Maurice: Zeg, er is een jongeman die zich componist-chansonnier noemt en die je graag een nieuw liedje voor wil zingen. Maurice, die nog al dikwijls wordt lastig gevallen had er niet veel oren naar. - Hoe heet dat chanson? vroeg hij onwillig. Zoiets als „II y a de la joie" antwoordde de impresario gedesinteresseerd en de jongen heet Charles Trenet, Deze optimistische titel klonk Chevalier aangenaam in de oren, en hij liet Charles Trenet bij zich komen. Bleek en bedremmeld stond deze de volgende dag bij hem voor de deur. Maurice vond zijn chanson geweldig en hij besloot het in Parijs te lan ceren. Vanaf dat moment was de naam van Charles Trenet, die alleen maar in obscure theatertjes optrad, gemaakt en men engageerde hem overal,-Hij werd zelfs zo beroemd, dat er een zekere rivaliteit ontstond tussen beide meesters van het Fran se Chanson. 't Is nu allemaal wel aardig wat die Charles doet, merkt Maurice ergens op, maar hij valt eigenlijk alleen in dc smaak bij de jeugd, terwijl ik bij alle generaties succes heb. Misschien is de dynami sche Charles voor wat bejaarder men sen wat onstuimig en opwindend, ik voor mij geniet van hem niet minder dan van Maurice, Een mooi verhaal is ook do beschrijving die Maurice geeft van een receptie op de Spaan se ambassade waar hij ccn's voor een illuster gezelschap van ambassadeurs en andere hoogwaardigheidsbekle ders op moest treden. Maurice voel- Ilc vind Nederland een aardig land. Het is prettig om er je vacantie door te brengen. Maar, wat zijn de mensen er on beleefd." Dit waren de woorden van een Zwitserse, die van de zomer hier vertoefde. En zij was niet de enige, die een dergelijke ervaring opdeed. Ik herinner mij zelf, hoe een Engelse dame het te kwaad had in de Amsterdamse tram. De wagen stroomde leeg en voordat de Engelse, die achteraan kwam, kans had gezien om de tram te verlaten, werd zij teruggedrongen door de menigte, die naar binnen wilde. Wonder boven wonder kon zij zonder kleer scheuren de straat bereiken, al duurde dit wel even. U zult waar schijnlijk niet verbaasd zijn, dat zelfs deze Engelse dame het in haar verontwaardiging niet kon nalaten enkele verwensingen te uiten. Slechtere kennismaking met Nederland had zij niet kunnen treffen. Natuurlijk mopperen wij ook op onze onbeleefde landgenoten. D.w.z.: de dames nemen het de heren kwalijk, dat zij niet voor hen opstaan in trams en treinen; dc oudere mensen zeggen, dat de jeugd geen égards meer in acht de zich niet erg op zijn gemak, en om zich in te zingen zette hij „Va lentine" in, één van zijn eerste en grote succesnummers. Nu komen in dat Chanson een paar woorden voor die, enfin, men in sommige gezel schappen wat bezwaarlijk over de lippen krijgt. Hij had daar niet zo aan gedacht, en toen hij daar stond te zingen realiseerde hij zich plotse ling de gewaagde situatie waarin hij zich bevond, Hij werd vreselijk ner veus, en bij iedere stoute uitdruk king verbleekte hij en dacht onder 't zingen door wat ben ik begonnen, cn wat moet die Spaanse ambassa deur wel van mij denken. Dadelijk word ik er nog uitgesmeten. Tijdens zijn voordracht probeerde hij hier en daar wat aan dc tekst te veran deren. Na afloop van zijn „tour de chant" voelde hij zich diep ongeluk kig en hij verbeeldde zich dat hij de aanwezigen had gechoqueerd. Tot zijn grote verrassing kreeg hij ech ter enige dagen later van de Spaan se ambassadeur een gouden cigaret- tenkoker toegezonden, vergezeld van een zeer vriendelijk en persoon lijk schrijven van Zijne Excellentie. Van zulke verhalen heeft Maurice er honderden op te dissen en zelfs zonder er bij geweest te zijn ben ik cr wel zeker van dat men zich bij Lady Patachou niet heeft behoeven te vervelen; behalve een zeer groot artiest is Maurice Chevalier ook één der meest onderhoudende mensen van Parijs. ève. Paris, Januari 1951. Het „Festival of Britian", een ten toonstelling waar men kennis zal kunnen nemen van de ontplooi ing van de industrie sinds de grote Expositie van 1851, staat in de eerste plaats in het teken van de textiel. Men verwacht dan ook dat deze ten toonstelling van grote invloed zal blijken op de voorjaarscollecties van de grootste Engelse modehuizen. Wat er alzo in het domein van de mode verwacht wordt? Een herle ving van de Victoriaanse stijlen, maar dan zwaar gemoderniseerd met behulp van frivole accessoires, bor duursels, witte ruches cn jabots, bou- quetjes viooltjes langs dc hals en in de ceintuur, fluwelen bandjes om strohoedjes en dergelijke. Kortom, een mode, die dan wel Victoriaans mag heten, maar het op de keper be schouwd toch allerminst is! Ook op het gebied van de stoffen zijn er wel enkele nieuwtjes. Nu dc wolprijzen zo abominabel zijn geste gen hebben vele fabrikanten zich toegelegd op dc vervaardiging van zijde en katoen, Ragfijne zuivere katoentjes met origenele dessins be drukt, zullen het gemis van de peper dure wollen stoffen moeten vergoe den.. Overigens is wol natuurlijk niet helemaal van het toneel verdwenen, Het mooiste op dit gebied is wellicht wel een wollen materiaal met een zijden glans. Het is zeer licht cn plooibaar en buitengewoon geschikt voor cocktailtoiletjes en andere ge klede modellen. Maar ja, kostbaar is het momenteel wel. De fabrikanten, die wel weten dat er ergens een grens aan koopkracht ligt, hebben koortsachtig naar andere oplossingen gezochti Een stevige rayon faille is naast zijde en katoen het resultaat. Deze stof is van buiten even mooi als aan de binnenkant en wordt veel verwerkt tot drie-kwart en lange mantels. Nylon biedt natuurlijk nog steeds vele nieuwe mogelijkheden. Er wor den practisehe stoffen van gemaakt, onkreukbaar, waterdicht, gemakke lijk wasbaar en zo meer. Nylon, ge combineerd met wol, rayon of zijde belooft ook populair te worden. Er is een firma, die een brocaatstof brengt, die voor 50 uit nylon be staat en voor 50 uit rayonzijde. Het nylon loopt als een gouden draad door het weefsel en verleent het een bedrieglijke illusie van kost baarheid, Deze stof steekt zelfs de wereldvermaarde Franse brocaatstof- fen naar dc kroon. En nu dc lijn van de nieuwe voor jaarsmode, waarnaar U allen natuur lijk zeer benieuwd bent. De jurkjes voor overdag zullen voornamelijk rccht-toe-rccht-aan zijn, met wat verborgen ruimte in de rok. Zuinig aan, zodat cr een minimum aan stof nodig is. Mantelpakken accentueren het sluike silhouet. Ze hebben jasjes tot even onder de taille, één rij kno pen en lange smalle revers. Hun charme ontleven ze aan witte acces soires en exentrieke leren ceintuurs en sluitingen. De soberheid, kenmerk van de hui dige Engelse samenleving, manifes teert zich tot in de avondtoiletten toe, die ook nauw zijn, met eventueel wat ruimte van achteren. De sportjas blijft weliswaar wijd, maar valt toch heel wat rechter dan het vorige jaar. Er zijn drie soorten mouwen: gewoon ingezette voor in de stad, kimono- of raglanmodel voor buiten en voor reisjassen een raglan- mouw die tot aan de taille reikt. Wat de hoedjes betreft: ze blijven klein, ze worden zelfs nog minuseu ier! Het grote „wagenwiel" raakt er in Engeland uit en dat was nu juist het type hoed, dat de Engelse vrouw had uitverkoren voor de Ascotraces en tuinfestijnen! Zelfs de gewone wijdgerande zonnehoed komt in dis* crediet. Zouden we daaruit af moe ten leiden dat de meteorologen een weinig uitbundige zomer hebben voorspeld? We hopen van niet! Nanoy. EEN OMELET VOOR VIER BOTERHAMMEN 1 ei, een paar eetlepels melk, pe per, zout, aroma, fijngehakte peter selie, een klontje boter of marga rine. Het ei met de peper en het zout vermengen. De melk toevoegen en eimassa en melk met en vork los kloppen. Zorgen, dat het mengsel niet schuimig wordt. Naar smaak aroma en fijngehakte peterselie toevoegen. In een koekenpan boter of mar garine heet laten worden. Met ei- beslag de gehele bodem van de pan bedekken. In enkele minuten de omelet gaar en van onderen goud bruin laten worden. De omelet in vieren snijden en de boterhammen ermee beleggen. neemt. Wat dat opstaan betreft, dat vind ik soms overdreven. Man nen kunnen even goed moe zijn als vrouwen en tenzij de rit lang van duur is, is het niet zo erg voor vrouwen om ook eens te staan. Erger wordt het, wanneer iemand zoals ik een koer in de trein meemaakte haar koffer (het was een dame) op dc zitting plaatste en er zelf bij bleef staan. Op deze manier hield zij de plaats voor anderen bezet. Met veel moei te kon de conducteur haar ervan overtuigen, dat een bank is om op te zitten en niet om er bagage op te zetten. Hier ook zou niemand verwachten, dat een jongere of een man zijn plaats aan haar afstond. Nu wil ik U even een staaltje vertellen van de beleefdheid van een oude heer. Ook in de trein. Hij had een zwaar pak bij zich, dat aanvoelde alsof er lood in zat. Dit had hij in het bagagenet gedepo neerd. Toen de trein Utrecht na derde, duwde hij mij wat op zij, zonder iets te zeggen en juist toen de trein een bocht maakte, trok hfj aan het pak. Met een zwaai kwam de bagage naar beneden, op mijn hoofd. Dc oude heer, die ik wol kende, grijnsde even, maar bleef zwijgen. Deze beleefde handelwijze bezorgde mij een morgen hoofd- pijn. Als men in forensentreinen reist, gebeurt het dikwijls, dat er mensen zijn, die een aansluiting moeten halen en die daarom vroeger hun plaats verlaten en. op het baleon staan. Deze treinen zijn echter druk en tegen de dichtgeschoven deur, die de wagon van het baleon scheidt, staan dikwijls reizigers. De haastige passagier rukt de dour open, zonder even waarschuwend te kloppen en als do opgcsehriklc reiziger zo beleefd is, oven op zij to gaan om te wachten tot zijn staanplaats weer beschikbaar is, bemerkt hij tot zijn misnoegen, dat de pas-gearriveerde zijn plaats heeft ingenomen en blijkbaar niet van zins is, deze to verlaten. Nog onlangs overkwam hot mij, dat do conducteur de mensen op het bal eon verzocht naar binnen te komen, omdat het aantal passagiers op een voorbalcnn aan beperking gebon den is. Eén jongeman gaf aan dit verzoek gevolg. Een ander kwam slechts aan de andere kant van de deur staan, waar hij mijn plaats in beslag nam. Hij voelde zich blijk baar in hot minst niet bezwaard, dat er voor mij nauwelijks ruimte overbleef om mijn voeten neer te zetten. En wanneer U nu eens, op straat lopend, oplet, kunt U ondervinden, dat niemand van Uw medemensen zich stoort aan oen ander. Ieder loopt zonder uit te kijken en bot singen zijn talloos. Mensen trap pen U op de tenen, zonder zich te verontschuldigen. Zij dringen in rijen en gaan voor hun beurt en z\1 nemen het nog als vanzelfsprekend aan ook. Daarbij komt dat de stra ten in ons land over hot algemeen niet al te breed zijn en dat het verkeer kris-kras door elkaar schiet. Is het een wonder, dat vreemdelingen onaangenaam ge troffen worden door de gedrage- ningen van onze landgenoten? Als ieder van ons nu eens begon om op straat en in openbare ver voermiddelen rekening te houden met zijn medemensen. Het zou bo- iegrippen leefdheid bijbrachten. Wij zijn nu eenmaal niet alleen op de wereld!,,. DAPHNE /edere Dinsdagmiddag is er een kinderkoortje, in de aether. Daar is het kind Lilibeth fel op. „Ik zou ook best voor de radio willen zin gen", zegt ze. Dat durf ik best, hoor!" En ijverig leert ze de nieuwe liedjes mee. Gistermiddag wilde ze niet naar school. „Ik heb geen zin", zeurde ze obstinaat. „Ga nu maar" animeerde ik. „Het is toch zo leuk en als je thuis komt wacht er een verrassing. „Wat dan?" gilde ze, opeens attent. „Het kinderuurtje", sprak ik met veel klem. „Is dat niet fijn? En als je nu zoel naar school gaat mag je straks luisteren en anders niet". „O", zei het kind Lilibeth bedachtzaam, „ik geloof dat ik dan toch maar ga". Uit school was ze in een hurryZe wilde niet naar de eendjes, ze moest op een ren naar huis en ze sleepte ettelijke kinderen uit de buurt met zich mee. „Die willen ook allemaal naar de radio luisteren", legde ze te vreden uit. Nu, dat was best. Het was alleen jammer, dat ze nog tien mi nuutjes geduld moesten hebben. „O, dat is niets erg, Dan gaan we eerst het poppenhuis schoonmaken", orga niseerde de dochter opgewekt. En energiek deelde ze oude sokjes uit, die als stofdoek best te gebruiken zijn. Bij wijze van tijdpassering. Maar toen dan eindelijk het lang verbeide wrtje zijn fleurige liedjes de kamer inschalde, waren de kin deren zo druk bezig met hun grote uithaalbeurt, dat ze geen tijd. hadden om te luisteren. „Wig gaan alle meu beltjes een sopje geven", babbelde het kind. Lilibeth. „Kom mee alle maal!" En met een opgetild rokje vol tafeltjes en stoeltjes wandelde ze de kamer uit. Toen heb ik maar op mijn eentje van Berend Botje" gezongen. VROUWENPAGINA van Zaterdag 27 Januari 1951 65ste Jaargang, No. 170

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 9