De laatste zendingen landvoor! zit met het „Ding" ZEER SPECIALE AANBIEDING 't Silver Stoepke Een Eeuw Celeden Politie ontvangt tal van verontwaardigde brieven en telefoontjes Het ongeluk op de Overtoom te Amsterdam 'VekkeMden M. DOUWMA ZOON Agenda r~ Favoriet Nieuws Bevordering van bezuiniging op overheidsuitgaven Verdwijning van Westerling is goed in scène gezet Rampzalige ontploffingen aan boord van tankboot Verhoging der buitengewone pensioenen met 10% voorgesteld Gelijkstelling van Belgische en Nederlandse diploma's Graanmalerij te Zaandam in vlammen opgegaan FÊIVIMOLSE verdelgt muizen Verzekeringsagent pleegde inbraak in Erasmushuis Minister s'Jacob in Duitsland Prijsindexcijfer gezinsverbruik per 15 December niet gestegen Bomaanslag in Marseille Australië scoorde 254 runs voor drie wickets Volleyballcompetitie Kennemerland speelt thuis Nereus—HVGB 2—4 Kampioenschap hoofdklasse groot biljart bandstoten Kampioenschap van Haarlem tweede klasse libre Sport in 't kort vRIJDAG 2 FEBRUARI 1951 3 De „arrestatie" van de orkestleider Ger v, poös in de K.R.O.-studio door de Zand- voortse politie heeft de gemoederen danig beweging gebracht. Uit het gehele land ontving en ontvangt de korpschef van 'jitie te Zandvoort nog steeds brieven van verontwaardigde radioluisteraars en zelfs werd Zaterdagavond de burgemeester van Zandvoort thuis enkele malen opgebeld om inlichtingen. We hebben in Zandvoort eens een onder zoek ingesteld. Het moet wel als vast staand worden aangenomen, dat de kist, waarin zich het mysterieuze „Ding" be vindt, op het bureau van politie wordt bewaard. Men deed echter zéér geheim zinnig- Wij kwamen slechts te weten, dat de kist bedekt was met wier en algen en dUS reeds geruime tijd op de bodem van de zee moet hebben gelegen, voor zij aan spoelde. Wij kregen eveneens sterk de indruk, dat men de kist geopend had, doch wegens de inhoud, waarover men zich niet wenste uit te laten, Ger de Roos de raad had gegeven, de kist zo spoedig mogelijk weer neer te laten op de zee-bodem. De politie toonde ons een brief van een radio luisteraar uit Langewaag (Fr.), geschre ven op 28 Januari, waarvan de inhoud als volgt luidde: „Naar aanleiding van Zaterdag j.l. vraag ilc'u dringend de onmiddellijke invrijheids telling van de heer Ger de Roos en de inhoud van het mysterieuze (Ding) be kend te maken." Uit Rotterdam toonde men ons een brief, waarin de schrijver mededeling deed, dat door de radio-uitzending bij de arrestatie, in zijn gezin met twaalf kinderen grote onenigheden waren ontstaan. „Zij vliegen elkaar dagelijks in de haren", schreef deze wanhopige. „De één zegt dat er een kwal in zit, de ander een gevangen genomen Noord-Koreaan en een derde oppert de veronderstelling, dat het misschien een zeemeermin zal zijn." De briefschrijver ver zoekt met klem Ger de Roos weer in vrij heid te stellen, opdat de vrede in zijn gezin weer kan terugkeren. Listen Gisteren vervoegden zich op het politie bureau twee persfotografen, die meedeel den in opdracht van Ger de Roos de kist te komen fotograferen. De politie trapte hier niet in, belde de inmiddels in vrijheid gestelde Ger de Roos op, waarna bleek, dat het verhaal van A tot Z verzonnen was. Twee verslaggevers poogden onder dezelf de verzinsels de kist machtig te worden, omdat Ger de Roos deze terug wilde heb ben. Een advocaat bestreed de gronden, waar op de arrestatie was geschied, belde de Zandvoortse politie op en deelde mede, dat deze buiten haar boekje was gegaan, om dat overtreding van de strandvonderij een vergrijp is, dat volgens de wet „op heter daad" moet worden vastgesteld, hetgeen hier niet het geval is geweest. Dezelfde advocaat bood Ger de Roos gratis rechts kundige bijstand aan, indien hij in moei lijkheden zou geraken. Talrijk zijn de telefoontjes, die nog dage lijks op het politiebureau binnenkomen. De invrijheidsstelling van Ger de Roos is ten slotte geschied onder voorbehoud, dat de Gisteravond is de identiteit komen vast te staan van het slachtoffer van het onge luk, dat gistermorgen op de Overtoom in Amsterdam gebeurd is. Het bleek het 17- jarige winkelmeisje G. M. Denekamp te zijn. Nadat om 8 uur haar signalement dooi de radio was omgeroepen, meldden de ouders zich bij de politie. Zij herkenden de kleding van het meisje. De ouders waren ongerust geworden toen hun dochter niet bij het avondeten thuis kwam. In de win kel waar het meisje werkte had men ver ondersteld dat zij ziek was en daarom niet was verschenen. Zoals wij reeds berichtten is de vracht wagen, waarmee het ongeluk is gebeurd, door de politie in beslag genomen en aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen. Hierbij is komen vast te staan, dat de rem men van de wagen niet in orde waren. ADVERTENTIE OVERHEMDEN MET VASTE BOORD 10.75 - twee stuks 20. 13.75 - twee stuks 25. in kleuren wit, beige, grijs, bleu en groen. Koop ze nu reeds voor de zomer Gen. Cronjéstraat 42 - 44 Tel. 15438 bewuste kist, die bij paal 67 aanspoelde, Maandag weer in zee zal worden geworpen. Donderdag hebben de beide Dukws proef gevaren, want men verwacht voor deze gebeurtenis grote belangstelling. Het staat reeds vast, dat Polygoon het evenement op de film zal vastleggen. Zoals wij gisteren reeds hebben gemeld, verkondigt Zandvoorts omroeper van Woensdag af elke dag dat deze „tewater lating" om half één zal geschieden. Wel licht zal het mysterie dan ontsluierd wor den, misschien ook niet, want afgaande op de geheimzinnigheid waarmede de Zand voortse politie dit geval behandelt, zijn nog verscheidene oplossingen mogelijk, doch in elk geval zal na Maandag het mysterie van het „Ding" in de kist ont sluierd zijn. ADVERTENTIE CLOQUETTE f2,68 IN 10 DESSINS Dit artikel is wasecht en behoeft niet gestreken te worden. Aan onze zaak zijn gedipl. coupeuses verbonden, die Uw japon maken voor f 20.- Bartcljorisstr. 27 b.d. Gr.Markt, tel. 11770 Comité opgericht In een te Amsterdam gehouden verga dering is opgericht het „Comité ter bevor dering van bezuiniging op de overheids uitgaven". Het comité stelt zich op het standpunt, dat niet bij alle overheids diensten consequent de zuinigheid wordt betracht, die door de buitengewoon zware druk der belastingen geboden is. Voorts is het' comité van mening, dat ver schillende overheidsuitgaven voor beper king in aanmerking komen. Het voor lopig bestuur bestaat uit de heren H. P. Beets te Nijmegen, L. Kisch te Heemstede en J. Th. van der Voorde te Bussum, secretaris. Na de tweede wereldoorlog werd een aantal Amerikaanse oorlogsbodems opgelegd. De schepen werden met een preparaat bedekt om het roesten en verval tegen te gaan en de Amerikanen spraken schertsend over de Mottenballen-vlootThans worden verschillende van deze oorlogsschepen weer voor actieve dienst geschikt gemaakt. Het vliegdekschip Kula Gulf' is uit de „mottenballen" gehaald en wordt in het droogdok gereed gemaakt. De Belgische recherche schijnt spoor bijster te zijn De vroegere kapitein van het K.N.I.L. Westerling is met onbekende stemming uit België vertrokken. Hij heeft pogingen in het werk gesteld om een visum voor Spanje te verkrijgen, doch schijnt hierin niet ge slaagd te zijn. Aan het Nederlandse consu laat heeft hij meegedeeld dat hij zijn daar bewaarde paspoort niet terugverlangde, aangezien hij geen prijs meer stelt op het behouden van zijn oorspronkelijke natio naliteit. Westerling had reeds enige tijd geleden van de Belgische autoriteiten de aanzeg ging gekregen, dat zijn verblijfsvergunning niet verlengd zou worden en hij per 31 Januari het land moes't verlaten. Tot deze beslissing schijnt veel te hebben bijgedra gen de aankomst van de Indonesische am bassadeur te Brussel, die bij het ministerie van Buitenlandse Zaken documenten zou hebben gedeponeerd over de acties van Westerling en daaraan een verzoek tot uit wijzing verbond. Ook van Nederlandse zijde zou men voorbereidingen hebben ge troffen om uitlevering van Westerling te eisen op grond van strafbare feiten, waar van dé gewezen kapitein wordt beschul digd. De laatste dagen werd Westerling door de Belgische veiligheidsdienst overal ge schaduwd. Voor zijn pension bevond zich voortdurend een rechercheur, die zijn gan gen op onopvallende wijze moest nagaan. Deze kreeg reden om te betwijfelen of hij er in geslaagd was zijn aanwezigheid ver borgen te houden, toen Westerling hem op zeker ogenblik een kop thee liet brengen! Zelfs toen Westerling zich bij een bank te Brussel paseta's aanschafte, dook er iemand naast hem op, die hem gadesloeg en ook peseta's kocht. Volgens het verhaal zou Westerling toen laconiek hebben gezegd: „Ik geloof nooit dat u daaraan genoeg zult hebben, als u me wilt volgen." De verdwijning van Westerling was goed in scène gezet, want de Belgische recher cheurs schijnen volkomen het spoor kwijt te zijn. Westerling en zijn vrouw vertrok ken des avonds met een kleine bestelauto van het pension, waar hij de laatste vier maanden logeerde. Zij reden naar een sta tion, waar zij in een trein zijn gestapt. Er bestaat echter een sterk vermoeden dat Westerling niet ver is meegereden. Me vrouw Westerling zou zijn doorgegaan naar Nederland, doch men neemt aan, dat Wes terling zich in verbinding heeft gesteld met vrienden, die over een eigen vliegtuig be schikken en hem naar een onbekende plaats buiten België hebben gebracht. In dat geval zou hij naar Tanger zijn vertrok ken, waar vrienden van hem woonachtig zijn, die hem indertijd reeds een verblijf plaats op hun jacht hebben aangeboden. Volgens een andere lezing is Westerling ergens in België ondergedoken. In ieder geval schijnt de Belgische recherche zijn spoor geheel bijster te zijn. Westerling is intussen gereed gekomen met zijn mémoires, die binnenkort door een grote Amerikaanse uitgeversmaat schappij gepubliceerd zullen worden. Aan boord van de Liberische tankboot „Atlantic Duchess" hebben zich, terwijl zij in Swansea (Engeland) in dok lag, twee ontploffingen voorgedaan, waardoor zeven opvarenden zijn gedood. De gezagvoerder en vij-f andere leden der bemanning zijn ge wond en in een ziekenhuis opgenomen. Negen man worden nog vermist. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de Wet Buitengewoon Pensioen 19401945. Hierin wordt voorgesteld de toegekende en toe te kennen buitengewone pensioenen tijdelijk te verhogen. In de toelichting wordt gezegd: Wegens het bijzonder karakter van de buitengewone pensioenen, waaraan, naast de verzorgingsgedachte, meer in het bij zonder de gedachte ten grondslag ligt, dat het buitengewoon pensioen een vervangend inkomen dient te zijn, en mede in aan merking genomen de omstandigheid, dat de hoogte van de buitengewone pensioenen werd aangepast aan de in 1947 geldende lonen en salarissen, wordt een tijdelijke verhoging van de pensioenen met twee keer 5 percent overeenkomstig de sinds de inwerkingtreding van de wet plaats gehad hebbende loonstijgingen noodzakelijk ge acht. De in het wetsontwerp voorgestelde tij delijke toeslagen zullen de jaarlijkse uit- gavepost met een bedrag van een millioen gulden verhogen. VRIJDAG 2 FEBRUARI Stadsschouwburg: „The merchant of Venice" (The Young Vic Company), 8 uur. Wilhelminastraat 22: Vereniging van Spiri tisten „Het Licht", psychometrische avond, 8 uur. Nassauplein 8: Theosofische Vereni ging, spreekster mejuffrouw Helma Kool, 8 uur. Luxor: „Mensensmokkel", 18 j„ 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „Geld valt uit de hemel", alle leeft., 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: Xuchtpiraten", „Volbloeden", 14 j„ 2.30, 7 sn 9.15 uur. Frans Hals: „Das Madchen Christine", 18 j., 2.30, 7 en 9.15 uur. (Zondag 2- 4.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 2.30 en 8 uur). Rembrandt: „De Forsyte sage", 18 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: ,,'t Lijkt zo eenvou dig", 18 j„ 2, 4.15, 7 en 9.15 uur SATERDAG 3 FEBRUARI Stadsschouwburg: Galavoorstelling „Het Wool", 8.15 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. Het departement van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen deelt mede, dat het Nederlands-Belgisch cultureel accoord belangrijke perspectieven opent voor de uitwisseling van intellectuelen van beide volken. Tot voor kort bracht voortzetting der studie in het andere land de verplich ting met zich, zich opnieuw te onderwer pen aan geheel of gedeeltelijk reeds afge legde examens. In België heeft men thans vastgesteld, welke Nederlandse diploma's toelating ge ven tot verschillende universitaire studiën aldaar. Het in Nederland bèhaalde einddiploma gymnasium A geeft in België recht van toelating tot de examens van candidaat in de letteren en wijsbegeerte, tot het voor bereidend examen voor het doctoraat in de rechten, tot het licentiaat in het notariaat of tot het licentiaat in de letteren en wijs begeerte. Het in Nederland behaalde einddiploma gymnasium B geeft in België recht van toelating tot de examens van candidaat voor alle groepen in de natuurwetenschap pen, van candidaat in de natuur- en ge neeskundige wetenschappen en van candi daat landbouwkundig ingenieur. Voorts geven de Nederlandse einddiplo ma's gymnasium A en B zekere vrijstel lingen tot de examens van candidaat in de wis- en natuurkundige groepen der weten schappen en van candidaat burgerlijk in genieur. Deze vrijstellingen hebben betrek king op de Franse, Nederlandse, Latijnse, Duitse en Engelse taal en op de vakken geschiedenis en aardrijkskunde. Het in Nederland behaalde einddiploma H.B.S. B geeft in België recht van toela ting tot de examens van candidaat in de wis- of natuurkundige groepen der weten schappen en van candidaat landbouwkun dig ingenieur. Belgen kunnen worden toegelaten tot verschillende faculteiten aan Nederlandse universiteiten en hogescholen, indien zij in het bezit zijn van in België behaalde door de staat erkende getuigschriften. Vrijstelling van het afleggen van be paalde universitaire examens en van be paalde examens aan de technische en andere hogescholen in Nederland wordt verleend aan bezitters van een aantal in België behaalde universitaire getuig schriften. Een felle brand heeft in de afgelopen nacht een deel van de graan- en veevoeder malerij van de firma E. Groot en Co. in het Westzijderveld te Zaandam in as gelegd. Ongeveer 400.000 kg veevoeder en maan zaad zijn door brand en waterschade ver loren gegaan. De Zaandamse brandweer bestreed het vuur met 20 stralen en kon daardoor het belendende pand „De Ver wachting", dat geheel gevuld was met za den, voor ondergang behoeden, evenals de houten aangrenzende molenschuur „De Jonge Abraham". De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De firma is tegen brand verzekerd. ADVERTENTIE Kantoorbediende gaf hem de sleutels Op 30 September van het vorig jaar is er bij de N.V. W. H. Mulder en Co. in het Erasmushuis te Rotterdam ingebroken. De brandkast was geopend, enige geldkistjes waren opengebroken, twee geldkistjes mee genomen en een bedrag van 20.000 bleek te zijn verdwenen. Spoedig daarna werden de 31-jarige verzekeringsagent H. S. en de 35-jarige kantoorbediende van de firma, W. A. C., beiden uit Rotterdam, aange houden. Donderdag stonden zij voor de Rotterdamse rechtbank terecht. S. was wederrechtelijke toeëigening van een bedrag tussen de 17.000 en 20.000 ten laste gelegd. C. werd er van verdacht inlichtingen aan S. te hebben verstrekt. Ook zou hij de sleutels van de buitendeur en van de brandkast van het kantoor aan S. hebben gegeven. De verdachten bekenden. S. verklaarde van C. 2750 te hebben geleend. Eerst gaf C. zijn spaarduiten en later nam hij geld uit de kas van zijn werkgever. G. ver wachtte een accountantsonderzoek en toen zetten zij de diefstal in scène. Twee kistjes werden ter plaatse geopend en twee andere maakte S. in de buurt van Harderwijk open, waarna hij de lege kistjes in het IJselmeer wierp. Volgens S. bedroeg de buit 17.000. Bij C. werd later 650 in beslag genomen; 3750 zijn bij een vrien din van S. gevonden en 10.000, die S. in een electrisch kacheltje hgd verstopt, zijn ook achterhaald. Tegen S. eiste de officier van justitie een gevangenisstraf van drie jaar en zes maan den en tegen C. twaalf maanden, waarvan vier voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De raadsman van S., mr. H. J. Kreulen, wees op de huiselijke omstandigheden van zijn cliënt en meende, dat van een wan hoopsdaad kan worden gesproken. Hij vroeg een gecombineerde straf. Mr. A. Niessen, die voor C. optrad, be toogde dat zijn cliënt niet tegen de praatjes van S. opkon. Pleiter drong aan op een zodanige gecombineerde straf, dat de ver dachte naar huis zou kunnen gaan en vroeg de invrijheidstelling van zijn cliënt. De rechtbank achtte geen termen daarvoor aanwezig. De Franse minister van Defensie heeft Donderdagmiddag met een aantal buiten landse genodigden op het militaire terrein van Baumholder in de Franse zóne mo derne wapens en modern materiaal van het Franse leger geïnspecteerd. Onder meer waren aanwezig de Nederlandse minister van Oorlog, s'Jacob, zijn Belgische col lega, De Greef, de Luxemburgse premier, Dupong, de Franse Hoge commissaris in Duitsland, Frangois-Poncet, de inspecteur- generaal van het Franse leger, generaal Koenig, enkele Britse en Amerikaanse hoge officieren alsmede officieren der bezettings troepen van de landen der Benelux. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft prijsindexcijfers van het gezinsver bruik per 15 December 1950 gepubliceerd. Deze indexcijfers handhaafden zich op het peil van 15 November. Het indexcijfer van de voedingsmidde len steeg met één punt. De invloed van ge ringe prijsstijgingen van aardappeén, groenten en fruit werd grotendeels g compenseerd door een sterke prijsdaling van eieren. Er deden zich geringe prijsstijgingen voor bij kleding, schoeisel en woningin richting en huisraad. Voor het gebouw van de communistische partij te Marseille is een bom tot ontplof fing gebracht. De plaatselijke partijsecre taris werd zwaar gewond. Cricket Aan het einde van de eerste dag van de vierde testmatch tegen Engeland hadden de Australiërs op een uitstekende pitch 254 runs gescoord voor het verlies van drie wickets. Engeland verloor voor de derde maal in deze serie de toss, maar had een goed begin doordat Bedser op de derde bal van de wed strijd en voordat er nog een run gescoord was, Ken Archer uitving. Morris en Lindsay Hassett sloegen 95 runs bij elkaar alvorens het tweede wicket viel. Morris, die de hele dag vijf uren aan bat bleef, begon voorzichtig tegen de accu rate. Engelse aanval. Toen hij evenwel op dreef was sloeg hij er lustig op los en bleek hij bestand tegen de Engelse bowler Bedser die hem tijdens vorige wedstrijden in dit seizoen zo vaak de baas was geweest. Toen de stumps werden getrokken had hij een prachtige score van 140 not out. Volleyball Voor de competitie van de Nederlandse Volleybal Bond zijn gespeeld: Heren, klasse B: Brandweer—VCK III 3—1; VCK II— Volleystars III 31. Het programma voor de komende dagen luidt: Dames: RaeckseVCK, HBS A. Heren, klasse A: BrandweerIHJ, Raaf straat; Raeckse—VCK I, HBS A; CIOS I— EHVC I, Beatrixschool. Heren, klasse B: VCK IIVCK III. Velsen; CIOS III—EHVC II. Beatrixschool. De wedstrijd CIOSEHVC zal de leider in de competitie aanwijzen. Voetbal Zaterdagmiddag wordt op het terrein in Bloemendaal voor de KNVB-beker de wed strijd KennemerlandRobaver gespeeld. In de afdeling Haarlem van de KNVB worden gespeeld: A: ETOIJmuiden 2; IJmuiden 3Nieuw Vennep; Tw. Jeugd—SIZO 2; Telefonia— Kennemerland 2; KinheimVVRA. B: Kennemerland 4—SIZO 3; Hillinen VEW 2; RCHKennemerland 3; SIZO SVJ 2. C: Z.meeuwen 3—IJmuiden 4 SVJ 3—Ken nemerland 5; RCH 2ETO 2; Concordia— Z.meeuwen 2. D: Halfweg—IJmuiden 5; Nw Vennep 2— Kennemerland 7; VEW 3—SVJ 4; SSH— SIZO 5. Waterpolo Voor de centrale wintercompetitie speelde HVGB de eerste wedstrijd in het nieuwe jaar in Zaandam tegen Nereus 1. Met vijf invallers gingen de Haarlemmers te water, dit mocht echter niet beletten dat A. Rol voor de rust twee maal scoorde. Nereus was slechts weinig in de aanval. Hierin kwam na de rust verandering, toen Exalto voor ging spelen. Enkele malen werd het Haarlemse doel, uitstekend verdedigd door de reserve keeper A. Donker, ernstig bedreigd. Nadat de midachter het water moest vei'laten, speelde HVGB nog geruime tijd met zes tegen zeven man. Door te langzaam over nemen in de achterhoede doelpuntte Nereus. Spoedig daarna volgden aan beide kanten weer doelpunten en even voor het eind signaal klonk stelde W. Halsema voor HVGB de zege in veiligheid met een ver schot (24). ADVERTENTIE voor oude prijzen, zyn binnen De volgende worden 30 procent duurder. BENUT DEZE KANS en koop nu nog goede ANKER HORLOGES voor oude prijzen. Wij brengen alle bekende merken zoals: Rodana, Liga, Arta, Zentra, Laco, Silvana, Pontiac, Prisma en vele an dere goede merken, alles met volle garantie. Een goed 15-steens ANKER- HORLOGE, waterdicht voor J H7.ÖU Nog enkele OERSTERKE JONGENS-HORLOGES, f 4 Q 7C merk Kienzle, voor J 'ö./O BIM-BAM KLOKKEN 10 dagen gaand Alle artikelen boven de 10.— z(jn verzekerd tegen VERLIES, DIEFSTAL, BESCHADIGING GROTE HOUTSTRAAT 49 - TEL. 20049 HAARLEM de kleine zaak met de grootste keuze! 48.50 Biljarten Te 's Gravenhage is "onder leiding van de „Haagse Driebandenclub" het tournooi be gonnen om de nationale titel hoofdklasse groot biljart bandstoten. De uitslagen luiden: Sweering 150 54 15 2.77 Kastelijn 135 54 15 2.50 72 47 9 1.53 Kruythof 150 47 16 3.19 94 72 7 1.30 Eichelsheim 150 72 17 2,08 Eichelsheim 138 46 23 3.50 Sweering 150 46 26 3.26 150 80 10 1.87 Kastelijn 150 80 10 1.87 Kruythof 150 53 15 2.83 Kastelijn 97 53 14 1.83 De stand na de eerste dag luidt: h.s. m.p. car brt. gem. Kruythof 4 300 100 3.— 16 Sweering 300 100 3.— 26 Eichelsheim 2 288 118 2.44 23 Kastelijn 382 187 2.04 15 De Jong 1 316 199 1.58 10 De stand van het kampioenschap van Haar- lem .en omstreken in de tweede klas libre luidt thans: gesp. gew. gel. verl. pt gem. J. Kooyman ..4 4 - - 8 5.35 6 4 - 2 8 4.68 B. Bosse '4 3 1 - 7 6.52 M. Heiligenberg 5 2 1 2 5 4.32 T. Kroon ..4 1 1 2 3 5.05 M. Meyer 3 1 - 2 2 5.78 C. v. Hemert 5 1 - 4 2 3.68 W. Hugtenburg 5 - 1 4 1 4.10 WATERPOLOPROGRAMMA. In het Sportfondsenbad worden Zaterdagavond de volgende waterpolo competitie-wedstrijden gespeeld: heren, derde klasse: DWT 3—Haar lem 4; dames, eerste klasse: VZV—DWR; heren, centrale wintercompetitie: HVGB Neptunus (Arnhem)tweede klasse: VZV 2 HVGB 3, HPC 2—DWR 2. Het beroemde corps van de Texas Rangers maakt bij zijn arbeid met succes gebruik van de nieuwste vindingen op het gebied der techniek. Veel, dat kenmerkend was voor de romantische sjeer, welke de politiemannen omgaf, is hierdoor verloren gegaan, maar nog steeds blijft het paard de voornaamste plaats innemen in het harde en moeilijke leven van de Texas-politie. Een ontmoeting in de prairie: Een politieman, gezeten in een helicopter, overhandigt orders aan een bereden collega. ADVERTENTIE Die knagende Rheumatische oilnen in al Uw leden moet ge in de oorzaak aantasten. Die oorzaak is als regel onzuiver bloed. Begin daarom een Kruschen-kuur. Wonder lijk die aansporende werking der zes minerale zouten, die Kruschen bevat en die de bloedzuiverende organen dag na dag op toeren houden en daarmede hun natuurlijke krachtige werking geven. Als lever, nieren en ingewanden weer op volle toeren hun functies verrichten kunnen onzuiverheden in het bloed zich niet meer vastzetten en daarmee is dan de oorzaak van Uw pijnen in de kiem gesmoord. Neem daarom Kruschen. Regelmatig! En.... hoe eerder hoe beter Uit de Opregte Haarlemsche Courant van 1 "Februari j 1851 LONDEN Te Dublin heeft ene ver gadering plaats gehad, welke door den Lord-mayor belegd was om te handelen over de door het gouvernement voorge- nomene afschaffing der betrekking van Lord-luitenant in Ierland. Zonder tegen kanting is een besluit genomen, waar bij verklaard wordt dat die afschaffing niet alleen nadeelig voor het land ?oude wezen, maar ook omregtvaardig en in de hoogste mate onstaatkundig; en dat het stelsel van centralisatLe de nadeeligste ge volgen heeft voor de maatschappelijke orde en de constitutionele vrijheid: dat hetzelve onbestaanbaar is met een goed stelsel van administratie en strekt om de welvaart, den ondernemings- en volks geest te onderdrukken. Voorts is besloten, adressen in dezen zin aan de Koningin en aan de beide Huizen van het Parlement toetezenden, en eene commissie benoemd, om op eene constitutionele en wettige wijze tegen stand te bieden tegen alle pogingen om de betrekking van Lord-luitenant in Ier land bij de wet af te schaffen of om de regtsmagt der Iersche geregtshoven en regtbanfken op de Engelsche regterlijke collegiën overtedragen. Bennekom Alhier vierde haren 105den verjaardag Anne Sistemich. Deze vrouw, die het begin van dit jaar nog eene wandeling van twee uren deed, had toen het ongeluk een val te doen, waar door zij sedert belet is haar woning te verlaten en in haar eigen onderhoud te voorzien, zooals zij tot dusverre in staat was te doen. Overigens geniet zij een zeer go-ede gezondheid en heeft nog zulk een helder denkvermogen, dat zij zeer dui delijk haren gelieelen levensloop weet te verhalen. Nu is echte* bare-gestand treurig geworden, daar «Ij, niets meer kunnende verdienen, gebrek aan alles begint te krijgen. Het is daarom dat zij gaarne liefdegiften zal ontvangen.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 5