LUTTI CLAASSEN CIGARS kerko shirts De heer C. Mol emigreert naar Canada Kwestie over gronden langs Zeeweg in een nieuw stadium CROC-BAR Firma Van Eskert VRIJDAG 2 FEBRUARI 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Bloemendaals bezwaren voor Commissie van Ged. Staten Hillegom Plannen van Vreemdelingenverkeer Parkeerregeling in de Hoofdstraat Zandvoort De heer P. van der Mije dertig jaar gemeente-ambtenaar Oud-Zandvoort herleefde op feestavond van „De Wurft" Na ons Jubileum Looddieven op heterdaad betrapt B. en W. van Amsterdam verlenen bemiddeling Bennebroek Meningen in Bonn over hereniging van Duitsland SCHEEPVAART Lisse Heemstede 5 Vanmorgen hebben vertegenwoordigers van de gemeente Bloemendaal wethou der A. van Geluk, de directeur van Publie ke Werken, de heer IJ. E. Dijkstra, en mr. F. J. D. Theyse Sr. als gemeente-advocaat voor een commissie namens Gedepu teerde Stalen van Noordholland waarin zitting hadden de Gedeputeerde B. de Vries en de adjunct-directeur van de Provinciale Waterstaat, ir. C. Krijn hun bezwaren kenbaar gemaakt tegen de door de ge meente Zandvoort voorgestelde onteige ning van de aan de gemeente Bloemendaal behorende terreinen (op Zandvoorts gebied) langs de Zeeweg tussen de Noord-Boule vard en de grens met Bloemendaal. Deze zitting die een louter formeel karakter droeg had plaats in de trouw zaal in het Zandvoortse raadhuis, waar mr. H. M. van Fenema als gastheer en als ver tegenwoordiger van zijn gemeente optrad. Het standpunt van Zandvoort, dat deze 45.000 vierkante meter grond ï&odig heeft voor de doortrekking van de wandel- en fietspaden langs de Noord-Boulevard, is reeds bij een vroegere gelegenheid uiteen- gezet. Mr. Theyse vertolkte vanmorgen de Bloemendaalse zienswijze dat in de ver koopsprijs verdisconteerd moet worden, dat Bloemendaal bij de aanleg van de weg ADVERTENTIE met Hazelnoot en Melkchocolade UWII— In een vergadering die werd bijgewoond door de burgemeester van Hillegom, ver tegenwoordigers van de Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur en de Mid denstandsorganisaties heeft het bestuur van de Stichting V.V.V. Hillegom de plan nen voor het komende bloembollenseizoen uiteengezet. Krachtige steun ondervond de Stichting van het gemeentebestuur, dat een subsidie van 2000.beschikbaar stelde. Het is echter wel noodzakelijk dat het werk meer en ook financiële steun van de burgerij ontvangt, want het gemeentebestuur heeft duidelijk gemaakt dat het de toestand zeer ongezond acht, dat V.V.V. alleen zou draaien dank zij gemeentelijke subsidie. Een commissie is benoemd tot het orga niseren van een bloernenweek waarbij vooral wordt gerekend op de medewerking van de plaatselijke middenstand. De demonstratie tuin „Treslong" vormt een der voornaamste attracties van Hille gom en zal dit jaar meer belangstelling trekken, omdat de tuin thans gratis ter be zichtiging staat. Vorig jaar bleek de lage entréeprijs zelfs voor Amerikaanse bezoe kers een beletsel, die liever over het hek heen' filmden dan de toegangsprijs te be talen. Omtrent de plaatsing van de inlich tingenkiosk is nog niets definitief bepaald. Het ontvangstcentrum waarover men in 1950 niet kon beschikken is thans door de N.V. Van TilHartman weer ter beschik king gesteld en zal dus worden onderge bracht aan de Sixlaan. Van daar uit zullen ook weer de rondvaarten worden gehouden. Het bloemencorso is voorlopig vastge steld op Zaterdag 21 April. In samenwer king met Bloembollencultuur hoopt men dit jaar ook weer een mozaiekenwedstrijd te organiseren. Waarschijnlijk zullen dit jaar op het ter rein nabij de Vosselaan, grenzende aan de demonstratietuin, enkele attracties worden geplaatst. Voor de Hoof straat te Hillegom gelden thans de navolgende regelen: Aan de oostzijde geldt van het politie bureau tot de Hofstraat een wachtverbod, waarbij rekening dient te worden gehouden met het verbod tot stoppen binnen 12 meter afstand van de bushalte. Van Hofstraat tot Prins Bernhardlaan geldt een stopverbod, Aan de westzijde mag men parkeren van Molenstraat tot Hofstraat. Van de Hofstraat tot de Meerstraat mag niet langer dan een half uur worden geparkeerd, behalve Don derdag (Beursdag). Van de Meerstraat tot het Postkantoor geldt een wachtverbod. Hier mag dus uit sluitend worden gestopt voor het in- en uitladen van goederen en het in- en uit stappen van passagiers. de kosten daarvan meende te kunnen com penseren door de verkoop van de waarde volle bouwterreinen langs de Zeeweg. Zandvoort stelt zich daarentegen^ op het standpunt, dat de gronden gelegetv zijn in het streekplan voor Kennemerland-Zuid, waarin is vastgelegd dat die terreinen al leen als ontspanningsgebied mogen worden gebruikt. Ook werd bij de onderhandelin gen in 1918 door Bloemendaal niet over het bouwen langs de weg gerept. Voorts moet men in het oog houden, dat Bloemen daal weliswaar de weg heeft aangelegd, doch dat deze aan Zandvoort in eigendom is overgedragen, welke gemeente steeds het onderhoud voor haar rekening heeft geno men en in 1939 de weg geheel heeft ver nieuwd. Bloemendaal stelde de voor de verbreding benodigde grond toen gratis beschikbaar. Indien de beide gemeenten het niet als nog eens kunnen worden over de grond prijs zal deze door de Haarlemse arrondis sementsrechtbank moeten worden vastge steld. De heer P. van der Mije, chef van de af deling Bevolking en ambtenaar van de burgerlijke stand, heeft opnieuw ervaren dat hij in Zandvoort zeer gezien is. Ter ge legenheid van het feit dat hij dertig jaar geleden bij de gemeente in dienst trad, heeft hij talloze blijken van waarde ring en medeleven ontvangen. Zandvoorts burgemeester, verscheidene raadsleden en collega's, afgevaardigden van de Zand voortse Handelsvereniging, de K.N.Z.H. R.M., het. Witte Kruis en tal van andere instellingen kwamen hun opwachting bij de jubilaris maken. De heer Van der Mije is behalve gemeente-ambte naar hoofd van de Kustwacht, secretaris penningmeester van de K.N.Z.H.R.M., voorzitter van de Zandvoortse Reddings- grigade, hoofdbestuurslid van de Neder landse Bond tot het Redden van Drenke lingen, Strandvonder van Zandvoort en Bloemendaal, voorzitter van de commissie van Kustreddingsbrigades, voorzitter van de afdeling Zandvoort van het Witte Kruis en lid van de Nederlands Hervormde Kerkeraad. Als bijzonderheid zij nog vermeld dat de familie Van der Mije behoort tot het oud ste Zandvoortse geslacht. Reeds in 1643 was H. A. van der Mije schout van de Heer lijkheid Sandevoerde. „De Wurft", de verzamelplaats van de oud-Zandvoorters aan het einde van de Strandweg, is en blijft onafscheidelijk ver bonden aan het oude Zandvoort. Het is de grote verdienste van de buurt vereniging van die naam, dat zij tijdens de feestavond, die Donderdag in gebouw „Zomerlust" werd gegeven, dit oude Zand voort met al zijn gewoonten, gebruiken en klederdrachten uit het begin van deze eeuw voor de talrijke aanwezigen liet her leven in een sfeer, zó echt en natuurlijk, dat men zich werkelijk in die periode waande. Het begon met een buitengewoon geslaagde show van originele Zandvoortse costuums. Wij zagen mannen en vrouwen in Zondagse kledij, als vissers en garnalen- venters, maar ook een echtpaar in ouder wets nachtgewaad. Hierna kon men de op komst van het badleven nog eens mee maken. De vreerpdsoortige badpakken de den thans zeer vermakelijk aan. Dat dit alles op hoge prijs werd gesteld, behoeft geen nader betoog. De hilariteit steeg ten top, toen het gehele gezelschap in de zaal een rondgang kwam maken. Daarop volgde de vertoning van een aardig schetsje door twee in Zandvoortse costuums geklede dames, handelend over het vroegere aspect der gemeente. Ook de opvoering in dit bonte programma van de zogenaamde „Kopjesdag", een bijeenkomst van vrouwen ter gelegenheid van een voorgenomen huwelijk, waarbij de mannen streng werden geweerd, bracht de lach spieren danig in beweging. Het ensemble „De Notenkrakers" onder leiding van Jan Kemp, eveneens een lid van „De Wurft", zorgde voor de dansmuziek. Het fraaie programma is vooral uit folkloristisch oog punt waard in véél groter kring te worden opgevoerd. Men zal er goed aan doen vooral deze originele costuums uit de oude tijd, die de N.V. Anth. Bakels uit haar collecties beschikbaar stelde, aan geheel Zandvoort te vertonen. „De Wurft" kan op een origi nele en buitengewoon geslaagde avond te rugzien. DE PRIVÉ-VERPLEEGSTER De afdeling jeugdtoneel van de Zand voortse toneelvereniging „De Phoenix" zal op Zaterdag 3 Februari in gebouw Zomer lust het blijspel „De privé-verpleegster" van A. den Hertog voor het voetlicht bren gen. Na afloop wordt een bal gegeven. ADVERTENTIE Heden ontvangen El Toro 10 ct. Coronillas 13 ct. Baronesa 16 ct. La Traviata20 ct. Corona 25 ct. Houtplein 17 Tel. 13173 Telefonische bestellingen worden met spoed uitgevoerd. ADVERTENTIE biedt Schous U een uitgebreide sortering kachels in zowel kleine als grote maten, met daarnaast de ongeëvenaarde sortering Becking en Bongers haarden en haard kachels met trechtervulling. OUDE GROENMARKT 16-14 •HAARLEM TELEFOON 11266 Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM. 1 Februari 1951 ONDERTROUWD: 1 Febr., P. Peute en E. de Doelder. GEHUWD: 1 Febr., N. Wolf en J. I. Bonte koe; M. W. Kooij en I. M. Vollaard; A. Roos- ma en G. J. van Hoven. BEVALLEN van een zoon: 31 Jan., H. J. HoefsmitGosewehr; W. C. van Maanen Cohen Tervaert; G. M. van den Oosterkamp; 1 Febr., M. M. J. Voss—Stall; J. E. C. Geurts- Zwitser. BEVALLEN van een dochter: 30 Jan., A. G. M. Weber-van der Veldt; 31 Jan., M. Zoethout—de Vries; M. G. van der Ploeg Reus; J. F. SchnitgerKappers; C. Doorn bosch—Ruttinger; K, Visser—Dibbets; M. E. Kenselaarvan Vierssen; R. van Leeu wen—Bakker. OVERLEDEN: 30 Jan.. H. P. M. Wesly. 30 j., Ripperdapark; A. Meindersvan den Raadt, 83 j., Sint Bavostraat; 31 Jan., W. Oerlemans—de Wilde, 90 j., Schotersingel; N. Diemer, 78 j., Zaaanenlaan. Coba Keiling in ziekenhuis De Haagse actrice Coba Kelling, die al enige tijd rust moest houden, is opgenomen in de St. Ursulakliniek te Wassenaar. HET NEDERLANDS COSTUUMMUSEUM Het dagelijks bestuur van de stichting „Vrienden van het Nederlands Costuum- museum" is als volgt samengesteld: H. P. Baard, mej. Petra Clarijs, mevr. J. Mei huizen-ter' Braake, mr. C. T. de Bijll- Nachenius, Th. H. Lunsingh-Scheurleer, prof. dr. F. W. S. van Thienen. Er zijn van particuliere zijde reeds verscheidene schen kingen binnengekomen, waaronder unieke exemplaren, die door de gave toestand waarin zij verkeren als een belangrijke verrijking van het museum moeten worden aangemerkt. Donderdagavond omstreeks halfelf heeft de politie op heterdaad drie inwoners van Zandvoort betrapt bij het stelen van lood van het paviljoen „Garni". De drie man nen zijn in het politiebureau opgesloten. Verwacht wordt dat door deze aanhouding een einde gekomen is aan de vele lood diefstallen van de laatste tijd. UITVOERING ACCORDEONVERENIGING De accordeonvereniging „Zandvoort" zal haar tweede uitvoering in dit seizoen ge ven op Zaterdag 17 Februari in theater Monopole. Een cabaret-gezelschap zal medewerking verlenen. Er is bal na. Het Concertgebouw-conflict B. en W. van Amsterdam hebben de door de vereniging „Hef Concertgebouw - Orchest" gevraagde bemiddeling, inzake het conflict tussen de orkestleden en de Raad van bestuur van het Concertgebouw, aanvaard. Besprekingen, met het doel tot een acceptabele oplossing van de ontstane moeilijkheden te geraken, zijn reeds be gonnen. Naar aanleiding van gisteren gepubli ceerde solidariteitsverklaringen deelt de voorzitter van de Nederlandse Toonkunste- naarsbond mede, dat deze vakorganisatie aan al zijn leden verbiedt plaatsen te be zetten, die zijn opengevallen als gevolg van een arbeidsconflict. Ten aanzien van de in het geding zijnde kwestie wenst de Neder landse Toonkunstenaarsbond een strikte neutraliteit te betrachten. Hedenmorgen heeft het orkest van de H.O.V. in overleg met het bestuur van de vereniging besloten het telegram van de vereniging „Het Concertgebouw-Orchest", waarin werd verzocht geen plaatsvervan gers voor de in Amsterdam ontslagenen te laten optreden, voor kennisgeving aan te nemen. Men wenst de loop der gebeurtenis sen af te wachten. Een zelfde houding wordt aangenomen door de Arnhemse Or kestvereniging. Vragen aan de minister De heer G. H. Nederhorst, lid van de Tweede Kamer voor de Partij van de Ar beid, heeft aan de minister van Sociale Zaken schriftelijk gevraagd, of er bij het Gewestelijk Arbeidsbureau een aanvraag is ingediend voor het aan 61 leden van het Concertgebouw-Orkest verleende ontslag wegens het feit dat deze musici weigerden te spelen in de bewogen sfeer, ontstaan bij het optreden van Paul van Kempen als di rigent. Mocht dat het geval zijn, dan zou de heer Nederhorst van de minister willen weten of en op welke gronden dit bureau deze ontslagaanvrage heeft goedgekeurd. Gemeenteraad Haarlemmermeer Onder voorzitterschap van burgemeester mr. J. F. Jansonius kwam de raad van de Haarlemmermeer gistermiddag bijeen. Bij de ingekomen stukken was een bericht van het raadslid C. Mol, waarin stond dat hij wegens vertrek naar Canada van 2 Februari af geen lid meer kon zijn van de gemeenteraad. De burgemeester bracht de heer Mol dank voor hetgeen hij gedu rende zijn raadslidmaatschap voor de ge meente had verricht. De heer Mol deelde mede zijn besluit tot emigratie eerst na rijp overleg te hebben genomen. Zij, die echter menen dat men uit angst vertrekt, vergissen zich. De economische mogelijk heden waren uitgeput. Met grote voldoe ning heeft de scheidende de loop der zaken in de Haarlemmermeer gevolgd, en de samenwerking tussen de raadsleden zonder uitzondering was steeds uitstekend ge weest. Hij bracht hiervoor het college van B. en W. dank. Het verzoek van een aantal bewoners van de J. C. Beetslaan te Hoofddorp om de weg te verbeteren werd ondersteund. Wethouder Bos deelde mede dat er nog slechtere wegen waren. Op aandrang van de raad zal wethouder Beem de kwestie nog nader bezien en een begroting op maken over de kosten van Jiet verharden van de weg. Het voorstel om de jaarwedde der. wet houders te brengen van 2400 op 3200 vond geen algemene bijval. De heer v. d. Heuvel wenste niet verder te gaan dan ƒ3000. De heer Roemers (Arbeid) was voorstander. Ook zij die geen verdiensten hebben, moeten in staat worden gesteld het wethouderschap waar te nemen. De heer Bogaard (K.P.V.) sloot zich hierbij aan. De heer v. Delden (Comm.) zei, dat er een loonstop voor de kleine salarissen be staat, laten we dan voor de grote geen uit zondering maken. De heer Avis wenste ook niet hoger te gaan dan de drie duizend. De fractie der C.H.U. was verdeeld; de heer De Raadt was voorstander en de heer Aarssen wilde in het geheel geen ver hoging toestaan. De voorzitter deelde mede na overleg met de fracties tot dit voorstel te zijn gekomen. In vergelijking met andere gemeenten met hetzelfde inwonertal zijn de jaarwedden na de verhoging nog veel lager dan elders, daarom bevreemdde het dat er bezwaren tegen dit voorstel gerezen zijn. Het voorstel om te verhogen tot 3000 kon de voorzitter niet overnemen. Over het voorstel van B. en W. om het bedrag te verhogen tot 3200 staakten de stemmen (12 tegen 12). Op de volgende raadszitting zal nogmaals worden gestemd. Bij de grote bezuinigingsplannen vonden ook de voorstellen tot verbetering van het Bosplan en het aanbrengen van een volière geen algemene bijval. Vele leden waren van mening dat het geld op het ogenbblik beter voor andere doeleinden besteed kon worden. Tenslotte werden de voorstellen toch aanvaard met 159 stemmen. Na afloop der zitting reikte de heer Mol aan alle raadsleden een roggebrood uit. Vele raadsleden maakten van de gelegen heid gebruik om van de heer Mol afscheid te nemen. BEURSBERICHTEN Tarwe 22,50—23,50; gerst 28.00—35.00: haver 26.0033,00; groene erwten 38,0044.00; kar- wijzaad 151,00—190,00: blauwmaanzaad 161,00—200,00. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Bianca Lucia Mélanie, d. van W. J. Sluijter en L. W. Naber; Theo, z. van W. J. van Beusekom en T. v. d. Meer; Marijke Christina, d. van J. Poen en E. Vis been'; Rudolf, d. van W. P. van Riemsdijk en N. Kreeft; Berta Maria Christina, z. van J. H. Pape en B. M. C. Kremers; Rudolf, z. van G. Kooren en L. W. Kleine; Catharina Elisabeth, d. van W. F. P. van der Grijp en C. C. H. Kamp: Wilhelmus Bartholomeus Pieter, z. van G. v. Aarle en C. A. Bank: Alfonsa Liduina, d. van J. T. Jansen en G. M, Mesman; Johannes Hendrikus Peter Christiaan, z. van C. C. v. d. Heuvel en G. B. Splinter; Johannes Hendrikus Maria. z. van J. Tulen en M. M. Calvelage; Nicolaas, z. van W. Spaargaren en D. A. Baardse; Antje, d. van C. Bos en C. W. Geluk. ONDERTROUWD: Teunis Biemond en Elisabeth Cornelia Knoop: Pieter Aarsen en Clasina Klaassen; Gerrit Waalwijk en Catha rina Johanna Wilhelmina Jozefina Limburg; Laurentius Schoorl en Catharina Maria Smit; Anne Kuipers en Johanna Hendrika van Loeveseijn; Johannes Franciscus Tang. en Wilhelmina Johanna Elisabeth Snijders. GETROUWD: Cornelis Henricus Schreurs en Helena Maria Stroomer; Maximiliaan Hermanns Rap en Maria Elisabeth de Mol; Antonie Meesters en Dingena Catharina Bo- gers; Leendert Oranje en Johanna Cornelia Wichers; Cornelis Heemskerk en Annechien Rengers. OVERLEDEN: Artje Martina van der Flier, 39 j., e. van A. v. d. Woude; Maria D'haene, 43 j.. e. van A. H. v. Rijn; Johanna Broekmeijer, 72 j., wed. van J. v. Dijk; Neel- tje Verboom, 69 j., e. van J. Hoogkamer; Aagje Dol, 53 j., e. van A. Café. Het vraagstuk der hereniging van Duits land zal, naar in parlementaire kringen verwacht wordt, spoedig opnieuw in de Bondsdag worden behandeld. De Bondsdag, zo is officieel aangekondigd, zal niet na laten een antwoord te geven op de twee dagen geleden door de Oost-Duitse Volks kamer gedane oproep. De vraag is slechts of men zich zal richten tot het Oost-Duitse orgaan dan wel, wat waarschijnlijker wordt geacht, tot de geallieerden. De debatten over deze kwestie in het parlement zullen worden ingeleid door een regeringsverkla ring. Hoewel het nieuwe voorstel van de Oost- Duitse regering over het algemeen in Bonn niet als een serieuze basis voor besprekin gen wordt beschouwd, wint in vele krin gen het inzicht veld, dat men zich niet met een volledig negatieve instelling van de toegenomen aandrang uit het Oosten kan afmaken. Men vreest namelijk van de vol harding, welke Grotewohl en zijn regering aan de dag leggen, een uitwerking op de op dit punt zeer gevoelige publieke opinie. De bij velen reeds bestaande indruk, dat de Sovjet-Unie in dit stadium'geneigd zou zijn bepaalde politieke concessies te doen om een herbewapening van West-Duits- land te voorkomen, is de laatste lijd hier door versterkt. Men hoort dan ook in in vloedrijke kringen de mening uitspreken, dat men in Bonn slechts een teken van zwakte zou geven doo.r het contact uit de weg te blijven gaan. Het gezaghebbende blad „Frankfurter Allgemeine Zeitung" schrijft, dat de rege ring te Bonn slechts door direct contact met Grotewohl zou kunnen ervaren of de Oostelijke beloften ernstig gemeend zijn Men moet er volgens dit blad rekening mee houden, dat met de belofte van vrije ver kiezingen een nieuw element in de uitdruk kingsvormen der Sovjet-politiek ten aan zien van Duitsland is gekomen. Aan de geallieerden zou men duidelijk moeten maken, dat het aanknopen van een derge lijk gesprek geen „uitbreken uit de ge meenschap van het Westen" betekent. In Bonn schenkt men aandacht aan de om standigheid, dat de laatste lezing van het Oost-Duitse aanbod op enkele punten de indruk maakt van verdere tegemoetkoming aan de door Adenauer op 15 Januari op gesomde bezwaren. In elk geval is men er algemeen van overtuigd dat men tegenover de actie van het Oosten een daad moet stellen, die generlei twijfel laat bestaan aan de ernst waarmee de regering in Bonn harerzijds de hereniging nastreeft. Het door dr. Schu macher aan de kanselier gedane voorstel om opnieuw een formeel verzoek aan alle vier de bezettende mogendheden te richten om zo spoedig mogelijk vrije verkiezingen voor een parlement voor geheel Duitsland mogelijk te maken, is als een dergelijke daad bedoeld. De door Schumacher voorgestelde actie stemt overeen met de op 15 Januari dooi Adenauer nog eens geformuleerde opvat ting van de regering, dat slechts een be sluit der vier bezetters tot verkiezingen kan leiden. Een formele stap bij de ge allieerden zou een herhaling betekenen van het beroep der West-Duitse regering op 22 Maart 1950, dat op 14 September 1950 door een besluit van de Bondsdag werd hernieuwd. Een belangrijk onder scheid is evenwel de omstandigheid, dat deze stap thans zou worden gedaan op het ogenblik, waarop onderhandelingen over een eventuele nieuwe bijeenkomst van de Grote Vier aanstaande lijken. Muziekfestival in Zaandam Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het fanfarecorps „Excelsior" en het 45- jarig bestaan van het „Zaandams Muziek corps" zal onder auspiciën van de sectie muziek en zang van de Zaandamse Ge meenschap in de week van 20 tot 27 Mei een muziekfestival worden gehouden, waarvoor honderd corpsen, waarbij ook de Koninklijke Militaire Kapel, zijn uitge nodigd. Ter afwisseling staan er sportwed strijden op het programma. ADVERTENTIE WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMIN1STR ATTF ZO LANG DE VOORRAAD STREKT met vaste boord, krimpvry, 3 mouwlengtes, 4 effen kleuren, grijs, crème, beige en groen it gr abnormaal lage prijs 11 -osruüMS HERENMODE REGENJASSEN BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Bernardus Johannes Cornelis, z. van A. W. Pollé en J. G. Leduc; Jacoba Johanna, d. van N. H. Kortekaas en H. Klijn; Otto Jozeph, z. van N. C. Berbee en G. M. Dames; Jacobus, z. van K. F. Alotje en J. Kooyman; Jeannette, d. van J. Heikamp en B. Eisinga; Johanna Barbara, d. van J. Beyker en J. v. Gerven. OVERLEDEN: Anna Geertruida Maar schalk, echtg. van C. v. d. Berg, oud 68 j. ONDERTROUWD: Th. Witteman en J. M. Trompert. GEHUWD: H. L. Tijssen en W. M. Mes kers; M. J. Mooyekind en A. M. Mesman; J. Zoete en M. Schouten. Huldiging Zuster M. C. v. Beekum Ter gelegenheid van het feit dat zij 25 jaar als wijkverpleegster-huisbezoekster bij de afdeling Bennebroek-Vogelenzang van „Het Witte Kruis" in dienst is, werd Zuster M. C. v. Beekum Donderdagmiddag op har telijke wijze in „Oud Berg en Dal" ge huldigd. De voorzitter, de heer W. A. Philippo, prees Zuster v. Beekum voor de wijze waarop zij haar werk heeft verricht. Veel heeft zij gedaan in het belang van de pa tiënten. Namens bestuur en leden bood spreker een enveloppe met inhoud aan en gaf Zus ter v. Beekum de verzekering dat haar werk in brede kringen gewaardeerd wordt en dat men hoopt en vertrouwt, haar nog vele jarexx met dezelfde opgewektheid te zien wei-ken. Daarna sprak Zuster A. Leegwater na mens het Hoofdbestuur van het Groene Kruis, die wees op de moeilijke omstandig heden waaronder een wijkverpleegster vaak haar werk moet verrichten. Spreek ster wenste de jubilaresse toe, dat zij nog vele jaren op dezelfde wijze haar werk zou mogen verrichten en bood haar de leg penning aan voor 25 jaar trouwe dienst. Vervolgens sprak de heer C. Hazenbroek namens het Comité Autotocht Ouden van Dagen en dankte haar voor haar bereid willigheid om steeds assistentie te willen vex-lenen wanneer de oudjes hun jaarlijkse feestdag hebben. Als bewijs van waardering schonk hij Zuster v. Beekum een fraai bloemstuk. Vele ingezetenen maakten van de gele genheid gebruik om de jubilaresse geluk wensen aan te bieden en vele bloemstukken wai-en getuigen van de grote waardering. Onder hen die van hun belangstelling blijk gaven, waren mr. K. G. baron van Hax-den- broek, burgemeester van Bennebroek, de Hedenavond wordt in de gemeentelijke heer C. Bregman, gemeentesecretax-is van, Concertzaal te Haarlem een herhaling ge- Bennebroek, dr. W. M. Naessens, leider van geven van het muzikale gedeelte van het het Consultatiebureau voor zuigelingen en I vierde Interscholaire Tournooi. Op de foto een wethouder van Bloemendaal. ziet men het orkest van leerlingen van BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: A. Aardewijr, en E. Elbersen; C. W. de Groot en A. M. Kors; P. J. Adelaar en G. Moes; J. W. van Helden en VV. J. Pollé; A. J. Cornet en J. M. Wessels; K. Heslinga en H. G. van den Hoven. GETROUWD: J'hr. J. A. F. Backer en E. Y. E. G. Loeb; W. J. Behage en M. E. de Haas; H. L. Eldering en J. M. Peperkoorn; J. P. v. d. Veeken en C. M. Blaauwhof; F. A. Eikelenboom en D. C. Boer. GEBOREN: Adrianus Gerardus, z. van A. G. Boon en E. A. A. M. Bisschop. OVERLEDEN: G. M. Bais, 67 j.; M. Ch. Geeven, 80 j.; Wed. R. Koolhoven—Fesevur, 74 j.; K. A. Slingervoet Ramondt, 78 j.; mej. A. M- P- J- Pieterse, 79 j.; J. C. Jansen, 82 j. het Stedelijk Gymnasium onder leiding van de heer Eduard Biele op het podium, temidden van andere vocale en instrumen tale medewerkers aan dit als demonstratie bedoelde programma. Alamak, 1 te Suez Amstelkerk, pass. :!1 Finisterre. Amsielland, 31 te Rio de Janeiro. Amstelpark, 31 te Bushire v. Rastanura. Altair, 31 v. Santos n. Rio de Janeiro. Aagtekerk, 31 165 m. N. Flores. Aardijk, 31 v. Bremen n. R'dam Agamemnon, pass. 31 Aruba. Agatha (t), 31 v. Haiphong n. Hongkong. Aideramin, 31 v. Duinkerken n. R'dam. Aldagonda (t), 30 v. Bangkok n. Piadju. Almdijk, 31 400 m. W. Flores. Alpherat, 31 400 m. O. Bermuda. Alwaki, 31 285 m. NO. Paramaribo. Anlonia (t). 31 v. Bangkok n. Piadju. Arkeldijk, 31 te Bremen v. R'dam. Armilla (t), pass. 31 Saigon. Arnedijk, 31 435 m. W.NW. Flores. Aardijk, 1 13.30 u. verw. H. v. Holland n. R'dam Andijk, pass. 31 Vlissingen n. Antwerpen. Atlas. 31 v. Calamata n. Palermo. Akkrumdijk, 2 verw. Beira. Algenib, pass. 1 Kp. Frio. Alioth, 1 v. R'dam n. Porto Alegre 1 Maart verw. Abbedijk, 2 v. Buenos Aires n. Montevideo. Ariadne, 1 v. Genua te Barcelona. Bali, pass; 31 Guardafui. Barendrecht, 31 in Antarctic bij Will. Barendsz Borneo, pas. 31 Kp. Comorin. Bonaire, 1 te Paramaribo. Britsum 1 te Duinkerken. Bantam, 31 rede Semarang. Barunmn, 3 verw. Makassar v. Gorontalo. Blitar, 31 rede Semarang. Breda, 31 925 m. W.ZW. Flores. Bacchus, 31 v. Georgetown n. San Felix. Blijdendijk, 31 450 m. Z.t.O. Kp. Race. Boskoop, 30 te Santa de Cuba n. Port au Prince Boschfontein, 1 v Tanga n. Dar es Salaam.' Caltex Nederland (t). pass. 31 Oporto. Ceram, 31 te Cochin. Congostroom, 1 te Monrovia verw. Cleodora. 31 v. Curagao n. Sydney. Celebes, pass. 31 Kp. St. Vincent. Ciaveda it), pass 31 Kuriamuris eil. Corilla (t), pass. 31 Accra. Clio, 29 v. Port au Prince n. Curagao. Coolhaven, pass. 31 Dungeness. Cistula, 1 v. Napels n. Haifa. Diemerdijk, 31 te Los Angeles. Daje Boemer, 31 v. Oran n. Gibraltar. Deo Duce, 31 Holtenau gep. n. Kopenhagen. Draco, 31 v. R'dam n. Gibraltar. Dalerdijk, 2 ca. 17 u. v. R'dam n. Vancouver. Danae. 1 v. Tanger te Gibraltar. Delfland, 1 v. Itajai n. Paranagua. Duivendreeht, 29 te Santa Fc v. Vlaardingen. Eemland, pass. 31 Puerto Praya. Lnggano, 31 te Bahrein. Erinna (t), pass. 31 Zuid Natuna eil. Esso Den Haag (t), 31 260 m. Z. Fayal. Edam, 2 verw. New York. Eendracht, pass. 2 Ouessant. Grootekerk, 31 v Genua n. Port Said. Gemma (t), 31 435 m. NO. Flores. Gordias, 31 v. Istanboel n. Izmir. Garoet, 1 v. Singapore n. Pangkal Pinang. Helena. 31 v. Porto Rico n. Antwerpen. Hera, 31 te Laguaira. Haarlem, 31 v. Hamburg n. Antwerpen. Heelsum, 31 1000 m. NO. Sombrero eil. Hoogkerk, 31 400 m. W.NW. Kp. Frio. Hercules, 30 v. Izmir n. Gibraltar. Hermes, pass. 1 Zuid v. San Miguel. Hersilia, 1 v. Paramaribo te Georgetown. Hector, 1 te Genua. Ittersum, 31 700 rn. O.NO. Bermuda. Iris, 31 te Gothenburg v. Hamburg n. A'dam. Jagersfontein, 31 te Antwerpen v. Bremen. Japara (KRL), 31 250 m. Z. Fayal. Jupiter, pass. 31 Kreta. Joli. v. Oldenbarnevelt, 2 verw. te Soerabaja. Kedoe, pass. 31 Kp. St. Vincent. Kota Baroe, pass. 1 Kp. Tenez. Lawak, l te Iloilo. Lemsterkerk. 31 v. Genua n. Port Said. Leersum, 31 650 m. O. Bermuda. Lindekerk, pass. 31 Kp. Mondego. Luna. 1 te R'dam n. Gibraltar. Langkoeas, pass. 1 Kp. Bon. Limburg, 27 te Los Angeles v. Coosbay. Lissekerk, pass. 2 Perim. Lucita, 2 te Londen v. Newcastle. Mapia, pass. 31 Point de Galle. Meerkerk, pass. 31 Cocos eil. Monia, 27 te Curagao v. Hamburg. Macuba (t), pass. 31 Brothers. Metula (t), 31 265 m. W. Palma. Modjokerto, 1 te Ilo Mandia. Maaskerk, 1 anker Vlissingen Merwede, 31 v. Mobile n. New Orleans. Mentor, 31 te Alexandrië n. Beyrouth. Midas, 1 te R'dam n. Lissabon. Maetsuycker, 29 v. Fremantle n. Singapore. Malvina, pass. 1 Sinai. Manoeran, pass. Boompjes eil. Molenkerk, pass. 1 Gibraltar. Marpessa, pass. 1 Recife. Madoera, 31 te Soerabaja. Meliskerk, 30 v. Nagoya n, Yokohama. Myonia, 31 v. Curagao n. Lissabon. Nigerstroom, 31 v. Freetown n. Dakar. Nestor, 31 rede Valencia. Noordam, 31 900 m. O. Kp. Race. Notos, 28 v. Port au Prince n. New York. Nero, 31 te Bilbao n. Oporto. Nieuw Amsterdam, 1 v. Havanna n. New York. Oranje Fontein, 31 te Kaapstad. Ondina ft), 31 230 m. N. Mona eil. Oranjestad, 31 500 m. O.NO. Barbados. Orestes, 1 v. San Luis n. Guadeloupe. Odysseus, 31 te R'dam n. A'dam. Ormonde, 4 6 u. verw. H. v. Holland, 10 u. vm. ontschepen; pass. 1 Finisterre. Prins Willem v. Oranje, 31 v. Cartagena n. Londen. Paula ft), 31 v. Bangkok n. Piadju. Prins Willem II, 31 275 m. N. Bermuda. Plato, 25 v. Ciudad Trujillo n. New Orleans. Poelau Laut, pass. 1 Derna. Prins Philips Willem, pass. 2 Ouessant. Polyphemus, 31 te Singapore. Prins Alexander, 31 te Halifax v. R'dam. Prins Maurits, pass. 1 Ouessant. Radja, 31 te Soerabaja. Rotula, 31 v. R'dam n. Curagao. Raki, pass. 31 Bougaroni. Roepat, 31 v. Makassar n. Balikpapan. Rufina, 31 op weg v. Panama n. Trinidad. Roelf, 31 te Kopenhagen n. Amsterdam. Rosa Smith, 30 te Istanboel n. Izmir. Ridderkerk, 1 v. Dar es Salaam n. Port Amelia. Rotula, 1 te Huil. Sambas, 1 verw. Singapore. Sumatra, pass. 31 Aden. Sommelsdijk. 29 v. New York n. New Orleans. Saroena (t), 1 te Pulobukom. Siaoe, 31 v. Soerabaja n. Cheribon. Sliedrecht (t), 31 80 m. O. Kp. Santa Maria. Soestdijk, 31 575 m. O.t.Z. Socotra. Stad Lelden, 31 125 m. O.ZO. Kangaroe eil. Stad Schiedam, 31 190 m. ZW. Flores. Stanvac Benakat (t) pass. 31 Str. Bangka. Straat Soenda, 31 450 m. O.NO. Seychellen. Sarpedon, 1 verw. Turks eil. Strabo, 31 v. Malaga n. Cadiz. Salawati, 2 verw. Karachi. Samarinda, 31 v. San Francisco n.Manilla. Sloterdijk, pass. 1 Gibraltar. Stad Maastricht, pass. 2 Dover. Stad Vlaardingen, 1 v. Narvik n. R'dam. Stentor, 1 v. Algiers n. Alexandrië. Sibajak. pass. 1 Ouessant. Stad Alkmaar, 1 v. Vlaardingen n. Narvik. Ternate, pass. 31 Gibraltar. Tjikampek, 31 v. East London n. Port Elisabeth Trompenberg, 31 te R'dam v. Savona. Tamo, 31 260 m. ZW. Porto Praya. Tasman, 31 v. Swatow n. Hongkong. Tero, 31 150 m. N.t.O. St. Vincent. Tiba, 31 v. Hamburg n. R'dam. Trajanus, 29 v. Houston te New Orleans. Triton, pas. 31 Bonaire. Tjitjalengka, 30 v. Makassar n. Soerabaja. Tjiwangi. 31 150 m. Z. Kp. Padaran. Teiresias, 1 v. Port Said. Tjipanas, 30 te Hongkong. Tabian, 31 te Brownsville. Titus, 1 v. Algiers n. Oran. Venus, 1 te A'dam v. Bremen. Veendam, 1 verw. New York v. R'dam. Vulcanus, 1 te Lissabon. Westerdam, 31 400 m. O.t.Z. Kp. Race. Wieldrecht (t), 31 375 m. O. Albenyq. Wiebold Boehmer, 1 te R'dam n. Gibraltar. Winsum. 31 te Maracaibo n. Lake Ports. Waterland, 1 v. Santos n. Montevideo. Weltevreden, 1 v. Port Said. Willem Ruys, 1 te Djakarta v. R'dam,

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 7