oma ten P&RÊ De Robbedoes FLINKE MEISJES nette jongens voor wasserijwerkzaamheden Daar knap je van op! W. v.d. Poll en Jan Govers Woningruil op korte tfrmijn WONINGRUIL OMGEVING HAARLEM Gaat s Adverteert in dit blad nette mangelsters en plaksters flinke verkoopsters eerste verkoopster eerste verkoopster aank. confectie-etaleur lingerie-naaisters CORRESPONDENT VIRGINIA? (TTób a c co (o m p n t| n.v Weekstaat van de Nederlandse Bank DWR en DWT ongeslagen in de damescompetitie SCHEEPVAART Hiiiegom Bloemendaal Lisse Nut van 't Algemeen Hoofddorp Nieuw Vennep Toneelvoorstelling ten bate van het Rode Kruis Uitreiking van de Landsteiner-penning winkeljuffrouw Tandarts assistente I Jüf§& kunt genieten: WOENSDAG 7 FEBRUART 1951 - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Schaarste op de geldmarkt De Bijzondere rekening van 's rijks schat kist was de vorige weck met 75 millioen gulden verminderd en daardoor gedaald tot f1273 millioen. De verkorte balans van de Nederlandse Bank per 5 Februari laat reeds een herstel zien tot f 1325 millioen. Kennelijk is hier sprake van een overboeking uit de andere saldo's, die van f247 tot f185 mil lioen zijn verminderd. De veranderingen in de weekstaat zijn deze keer niet bijzonder groot. Op de geldmarkt is een gewijzigde situatie ontstaan doordat het geld duurder is geworden. Bepaalde fac toren zijn werkzaam geweest, waardoor de tarieven op hoger peil zijn gekomen. De bankbiljettencirculatie heeft haar eerste vermindering na de ultimo ondergaan. een vermindering, die echter nog van zeer bescheiden omvang is en zich tot f9 mil lioen beperkte. Vóór de ultimo bedroeg de 1 biljettenomloop f2790 millioen en thans nog steeds f2831 millioen. De geldschaarste blijkt ook uit de vraag naar voorschotten in rekening-courant, die met f 20 millioen zijn toegenomen. Het saldo van de schatkist, dat vórige week ondanks de overschrijving uit de bijzondere rekening van f 186 tot f 132 millioen was ingekrompen, heeft zich in de afgelopen week hersteld tot f 191 millioen. De saldo's van de banken, die tot f 63 millioen «■aren aangegroeid, zijn vrij ernstig aange sproken en dientengevolge met ruim f40 millioen verminderd. Voorts valt uit de bankstaat te lezen, dat de saldo's voortvloeiende uit betalings- accoorden (vroeger genaamd vrije saldo's van vreemde circulatiebanken) met f 13 mil lioen zijn toegenomen en dat het totaal aan Nederlands schatkistpapier, waarin guldens saldo's voortvloeiende uit betalinigsaccoorden zijn belegd, met f8 millioen is aangegroeid. In de goudvoorraad kwam geen wijziging. De deviezenreserve verminderde van f349 tot f327 millioen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Waterpolo In de eerste klasse dames heeft DWR gis teravond, de zesde overwinning geboekt; met 4—2 werd gewonnen van HVGB. Ria Ver hagen'bezorgde DWR de leiding; waarna Rie Thuis—Van Veen de stand op 2—0 bracht. Kort na de hervatting passeerde Aagje van Apeldoorn de verdediging van DWR en verkleinde de achterstand (21). Hierna stel de Rie ThuisVan Veen Greet Zieren in dc gelegenheid de stand op 31 voor DWR te brengen. Jenny van Waard maakte er 41 van en ten slotte verkleinde Marianna van Lelieveld voor HVGB de achterstand tot 42. Evènals HVGB moest VZV in de ontmoe ting tegen HPC met een invalster voor de doelverdedigster spelen. Het was een aardige wedstrijd waarbij het spel van een tweetal Vels'ense speelsters opviel. Niettegenstaande VZV in de eerste helft in het veld sterker was.fbleven doelpunten uit. Vicki van Kat wijken Marleine Smit deden voor HPC de rust ingaan met 20. Ook in de tweede helft kon. VZV de Heemsteedse verdediging niet passeren. Wederom doelpuntten Marleine Smit en Vicki van Katwijk (4—0), Kort voor het 'einde bracht Bep Roelofs—Blok uit een strafworp de eindstand op 4—1. De stand luidt: DWR 6 6 0 0 12 31 7 DWT 3 3 0 0 6 21 3 HVGB 4 3 0 1 6 18 8 HPC- 5 1 0 4 2 11 22 Haarlem 6 1 0.5 2 12 38 VZV 4 0 0 4 0 2 17 Arfistélstad, pass. 5 Ouessant. Aagtékerk, 5 nog 475 m. n. Hongkong. Aalsum, 5 dwars Ras Assuad n. Aden. Alaoiak, 5 240 m. O. Malta. Alcjöne, pass. 5 Kp. La Hague. Aletta (t), 5 te Port Swettenham v. Pladju. Aigenib, 5 bij Maceio. Alhéna, 5 300 m. Z. Fogo eil. Alpherat, 5 700 m. W. Porto Praya. Altair, 5 185 m. O. Salvador. Aludra. 5 dwars Texel. Amstëlland, pass. 5 Victoria. Amstelvaart, pass. 5 Dondrahead. Arëndskerk, 5 275 m. O.NO. Diego Garcia. Armilla (t), 5 anker Musi. Aalsdijk, 5 720 m. O. Bermuda. Alderamin, 5 te Hamburg. Alvaki, 5 v. Recife. Amsteldijk, 5 v. Mobile te New Orleans. Arundo, 5 te Galveston v. Hamburg. Arkeldijk, 6 verw. R'dam. Averdijk, 6 23.30 li. verw. Hoek v. Holland. Ampenan, 5 v. Hamburg n. R'dam. Alblasserdijk, 5 v. Houston n. Londen. Alioth, pass. 5 Oporto. Alkaid, 3 te Santos. Alphacca, 6 v. New York n. Trinidad. Amstelkerk, 5 v. Antwerpen n. A'dam. Amstelveen, 6 te Suez. AKkrumdijk, pass. 6 Mozambique n. Dar es Salaam. Alnati, pas. 6 St. Paulsrocks. Amstelpark, 7 te Basrah. Amedijk, 7 anker Southend. Abbedijk, pass. 6 San Thomee. Amsteldiep, 7 v. Aruba n. San Nicolas. Ariadne. 6 v. Gibraltar n. Lissabon. Aagtedijk, 6 le New York v. R'dam. Aardijk, 7 v. Antwerpen. Almdijk, 6 te Le Havre v. Havanna. Almkerk, 6 v. R'dam n. Japan. Bali, pass. 5 Dondrahead. Banjermasin, 5 v. Singkawang n. Pontianak. Bintang, 6 verw. Semarang. Blijdendijk, 5 800 m. W.ZW. Scillies. Boschfontein, 5 rede Dar es Salaam. Baarn, 6 verw. Callao v. Guayaquil. Bennekom, 6 te Puerto Chicama. Beverwijk. 6 te Lesfalaises. Blommersdijk, 6 v. Antwerpen. Boskoop, 6 v. Port au Prince n. Ciudad Trujillo. Castor, 6 verw. Grenada. Ceronia (t), 5 v. Heysham n. A'dam. Chama (t), 5 160 m. O. Aden. Cistula (t), G verw. Haifa v. Napels. Corilla (t), 5 500 m. W. Freetown. Cronenburgh, pass. 5 Dover. Caltex Nederland (t), 6 v. R'dam n. Sidon. Caltex- The Hague (t), 6 v. R'dam n. Rastanur3 Caltex Leiden (t), pass. 6 Aden. Caltex Pernis (t). pass. 7 Ouessant. Dalerdijk, pass. 5 Ouessant. Delfland, 6 verw. Santos. Duivendrecht (t), 5 144 m. NO. Kp. Polonio. Danae, 6 v. Djidjelli n. Tunis. Delft, 6 bij Finisterre. Eemiand, pass. 5 Fernando Noronha. Erinna (t), 6 te Pladju. Etrema (t), 5 875 m. O.NO. Martinique. Edam. 6 v. New York n. R'dam. Esso Den Haag (t), 7 te Aruba v. R'dam. Enggano, 6 te Damman. Eelipes, 5 110 m. Z. Kp. Padaran. Farmsum, pass. 6 Ouessant. Grootekerk, 5 v. Suez n. Port Soedan. Gadila (t), 5 v. Coryton n. Pernis. Garoet, 5 anker Pangkalpinang. Haarlem, 5 v. Antwerpen n. A'dam. Hector, 6 v. Livorno n. Valencia. Heelsum, pass. 6 Keywest. Heemskerk, pass. 6 D.ieddah. Hoogkerk, pass. 6 Bathurst. Hera, 7 v. Laguaira n. Puerto Cabello. Hydra, 5 v. Man of Warcays. Ittersum, 5 160 m. N. Flores. •Jagersfontein, 5 v. Antwerpen n. A'dam. Java, 4 v. New York n. Halifax. Japara (KRL), pass. 6 Malta. Jupiter, 6 v. Palermo te Tunis. Hota Baroe, 5 625 m. W. Gibraltar. Hertosono, 5 v. rede Cheribon n. Semarang. Hawak, 5 in Str. Makassar n. Djakarta. H'mburg, pass. 5 Zuidkust Guatemala n. Balboa Eeerdam, 5 335 m. Z.ZW. Kp. Race. Hemsterkerk, G verw. Port Said. Hieve Vrouwekerk, pass. 5 Djeddah. Hucita (t), 5 anker Immingham. Langkoeas, 5 v. Port Said. Lombok, 3 te Portland. Haertes, pas. 6 Ouessant. Harenberg, 6 v. R'dam n. Napels. wssekerk, 7 te Suez. Huisbroeiwedstrijden voor schoolkinderen Een plaatselijk comité heeft, geïnspi reerd door het werk der Vereniging „Flo- talia aan alle leerlingen der hoogste kjassen van de scholen 'te Hillegom en Bennebroek hyacintenbollen uitgereikt voor huisbroei. Op een te zijner tijd te houden tentoonstelling zullen de resultaten hiervan blijken en de uitblinkers worden beloond met fraaie prijzen, terwijl voor de beste collectieve inzending een wisselbeker ter beschikking is gesteld. De hoofden van alle scholen in beide ge meenten hebben hun medewerking ver leend om clit initiatief te doen slagen, ter wijl enkele grote firma's uit de Bloembol lenstreek daartoe eveneens hebben bijge dragen. De prijzen werden o.a. uitgeloofd door de Unie van Landarbeiders en het Centraal Bloembollen Comité. Gemeenteraad van Hillegom De Hillegomse raad zal vergaderen op Vrijdag 9 Februari des avonds om 8 uur. De agenda bevat o.m. de volgende voorstellen: bouw van gymnastieklokalen en aanleg van terreinen voor lichamelijke oefening, vast stelling van een gemeentevlag en voorstel tot verhoging van de gasprijs. Ook worden mededelingen gedaan betreffende de ambts woning van de burgemeester en over de gladheidsbestrijding. Volksonderwijs De Vereniging voor Volksonderwijs afd. Hillegom hield een goed geslaagde jaar vergadering, wgar de voorzitter, de heer Hoogmoed, constateerde dat het de vereni ging landelijk zowel als plaatselijk goed gaat. Er wordt aan de o.l. school alhier goed onderwijs gegeven, wat wel blijkt uit het feit dat alle leerlingen voor het toelatings examen Middelbaar Onderwijs slaagden. Voor de kleuterschool is het aantal aanvra gen zo groot, dat men de toelating moet be perken tot kinderen die straks ook de open bare school zullen bezoeken. Het nieuwe schoolgebouw voldoet uitstekend. Het verdere gedeelte van de avond werd opgeluisterd door declamatie van mevrouw Boeker—Breed; ook de conférencier Frans Eykhof bracht er de stemming in, want hij had veel succes met zijn imitaties en cari- caturen. Hillegom krijgt een gemeentevlag B. en W. van Hillegom zijn van oordeel dat er bij officiële gelegenheden behoefte bestaat aan een gemeentevlag. In overeenstemming met de Hoge Raad van Adel zijn de kleuren daarvan vastgsteld, afgeleid uit het ge meentewapen, als geel, groen en rood in horizontale banen. Verhoging van de gasprijs? De verhoging van de brandstoffenprijzen brengt het Gemeentelijk Gasbedrijf in Hil- I legom in een moeilijk parket. Dit bedrijf I werkt de laatste jaren met verlies en de I begroting voor 3951 voorziet dan ook in een j nadelig saldo van ruim f 19.000. De verhoging van de brandstoffenprijzen moet door een verhoging van de gasprijs worden opgevangen en derhalve stellen B. en W. aan de raad voor, de gasprijs met een halve cent per M.3 te verhogen. 150ste opvoering van „l'Amitié" De oudste toneelvereniging van Hillegom, oorspronkelijk opgericht als de „Jongelings vereniging 1' Arnitié", gaf voor een goed be zette zaal dc 150ste opvoering en koos daar voor een Amerikaans blijspel „Haar andere man". Van de spelers moeten vooral de heer Elstgeest .en de dames La Feber, De Rooy en Lubbe worden genoemd, die zeer veel bijdroegen, tot het succes. Ook de heren Lubbe en Stevens wisten van de rollen van Nile's en oom Elmar een goede vertolking tc geven. De dames ontvingen na afloop elk een doos' benbons, want in „l'Amitié" kent men geen damesleden en iedere vrouwelijke rol wordt door een gast vervuld. Mercurius en de metaalindustrie, Als uitvloeisel van een op het buitenge woon congres in October j.l. aangenomen resolutie, heeft het bondsbestuur van de Alg. Bond Mercurius contact opgenomen met het hoofdbestuur van de Alg. Ned. Metaal-, bedrijfsbond. Als gevolg daarvan zullen in -verschillende afdelingen gecombineerde be stuursvergaderingen worden gehouden, in Haarlem- aangevuld .met een vergadering van het groepsbestuur Industrie en d-e leden, werkzaam in de metaalindustrie. Deze vergadering wordt Vrijdag 9 Februari gehouden, waar besproken zal worden hoe de kantooi-bedienden in Haarlem en omge ving staan tegenover overgang naar de Metaalbedrijfsbond en de vraag behandeld wordt of daartegen bezwaren zijn. In „De Witte Zwaan" sprak Dinsdagavond voor het departement Lisse van het Nut van 't Algemeen de heer Peter Creutzberg over' het onderwerp „Waka Boen" (goeio reis). De heer Creutzberg maakte in 1948 en '49 deel uit van een expeditie van geleerden naar Suriname voor onderzoek naar de bodem, de planten en de dieren. De expeditie was uit gezonden door het Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap. Spreker gaf een overzicht van de bodemgesteldheid en de bevolking van Suriname. Vervolgens ver telde de heer Creutzberg van zijn ervaringen tijdens een drietal tochten der expeditie langs de kust en een naar het binnenland. Een film gaf een beeld van de dieren en planten op Suriname. Mejuffrouw Kingma dankte na afloop de spreker voor zijn voordracht. PLUIMVEE-VERENIGING LISSE EN OMSTREKEN De pluimvee- en konijnen-sportvereniging „Lisse en omstreken" hield in zaal Van Riel haar jaarlijkse feestavond. De voorzitter de heer N. J. Dol, memoreerde in zijn openings woord de moeilijkheden welke de vereniging heeft doorgemaakt door de pseudo-vogelpest, waardoor de populaire Kersttentoonstelling in het afgelopen jaar niet tot zijn recht kwam. De toneelvereniging „St. Genesius" voerde de komische drie-acter „Een bruid kwam op bezoek" op. Het stuk oogstte grote bijval. Vaardigheidsproeven In de Manége te Hoofddorp werden door de instructeurs H. Jansen van Galen uit Ede en D. v. Laar uit Leeuwarden vaardigheids- proeven afgenomen. De uitslagen luiden als volgt: 1. m&juffrouw Ina v. d. Sluis 8 pnt.; 2. mr. H. v. Ooyen 7.87 pnt.; 3. mevrouw Van Ooyen—Lemer 7 82 pnt.; 4. mejuffrouw Gert Eiken. 7,53 pnt.; 5. K. Winter 7,52 pnt.; 6. A. L. v. Wijk 7,50 pnt.; 7. mejuffrouw A. van Dort 7,47 pnt.; 8. mevrouw Goudsmit Koster 7,39 pnt.; W. Rip 7.02 pnt. Allen zijn leden van de Landelijke Rijvereniging Kapi tein v. d. Wal. Ten bate van het Nederlandse Rode Kruis gaf de toneelvereniging „De Zwaluw" in hötel „De Gouden Leeuw" te Nieuw Vennep een opvoering van de klucht „De rare familie". De spelers hebben zich geheel ge geven. Vooral hel spel van T. de Vries viel te loven. Mevrouw A. de GrootSnapper als de pittige dienstbode dient ook genoemd te worden. Ook de overige spelers gaven blijken van een goede opvatting van het spel en een behoorlijke rolkennis. Regisseur P. Venema kan op een geslaagde avond terug zien, hetgeen eveneens voor het Rode Kruis gezegd kan worden. De zaal was geheel bezet èn het resultaat van de verloting liet niets te wensen over. De voorzitter van Het Rode Kruis de heer Snel dankte het gezelschap voor de belangloze medewerking. Aan een groot aantal donors die vijf of meermalen hun bloed aan de bloedtransfusie dienst hadden afgestaan werd gisteravond door de voorzitter van het Nederlandse Rode Kruis afdeling Nieuw Vennep, de heer J. Snel, met een toepasselijk woord de Land- steiner Penning met oorkonde uitgereikt. De namen luiden als volgt: mejuffrouw F. Alke- made, mejuffrouw G. Appelman, A. v. d. Blom, mejuffrouw L. Bokhorst, H. Bouterse, J. D. Bulk, L. v. Diemen, mejuffrouw J. Dol, W. Dol, P. Diwel, R. van Elderen, mejuf frouw H. M. Groenewoud, N. Honcoop, J. Huibers, mejuffrouw J. Huibers, mejuffrouw N. Huibers, D. de Jong, G. Jongejans, J. Kauffman, Th, Kauffman, P. Klauw, J. Ko- foed, J. P. Koolhaas, A. Middelkoop, F. Mosterd, V. van Nieuwkoop, J. van Nieuw koop, mejuffrouw R. Otte, mejuffrouw B. Piller, C. Reekers, H. Reinders, F. Rietdijk, J. de Ruiter, mevrouw B. v. RijnVinke, mevrouw C. SchalkBaartman, mejuffrouw H. v. Staveren, H. V. Thomas, W. Uithoven, W. Verhoef, J. Verkuijl, mejuffrouw C. de Vlieger, J. de Vlieger, mejuffrouw M. Zwet sloot, F. B, Zwetsloot. Te Abbenes: mevrouw M. Biemond—Ludlage, J. P. Broxterman, V. de Bruin, H. Gortzak, N. Honcoop, J. Hoogkamer, J. Hulsbos, mejuffrouw L. Bok horst, mevrouw G. Kroon—Katsburg, me juffrouw J, de Man, D. van Nieuwkoop, J. van Nieuwkoop, F. T. Rietdijk, H. de Ruiter, mevrouw C. J. v. Tolde Graaf, C. J. Ver hoog, mevrouw J. VerhoogMolenaar, Th. Verwer, Th. de Vlieger, N. G. v. d. Voorn, N. Breed en A. van Tol. Linge, 6 v. Saloomrivier n. Monrovia. Meliskerk, pass. 5 Okinawa. Mentor, 5 v. Beiroet n. Limassol, Maasland, 5 400 m. N.NW. Dakar. Macoma (t), pass. 5 Noordpunt Timor. Macuba (t). 5 175 m. O. Aden. Maaskerk. pass. 4 Ouessant. Murena (t), pass. 5 Lissabon. Marpessa (t), pass. 5 Kp. Orange. Merwede, 5 v. New Orleans n. Le Havre. Madoera, 7 te Makassar. Malvina, pass. 6 Aden. Mariekerk, 6 v. Colombo na Aden. Marken, 6 te Lagos. Metula (t),pass. 6 Kp. Bougaroni. Modjokerto, pass. 6 Mapia. Mapia, 5 te Panang. Melampus, 5 te Penang. Meerkerk, 6 te Fremantle. Nigerstroom, pass. 5 Pas Palmas. Noordam, 5 te New York v. R'dam. Nieuw Amsterdam 6 v. New York n. San Juan. Noordwijk, pass. 6 Gibraltar. Oberon, 6 verw. Aruba n. New York. Oranje Fontein, 5 460 m. O.NO. St. Helena, Orestes. 6 verw. Guadeloupe v. San Luis. Ovula (t). 5 v. Balikpapan n. Singapore. Ondina (t), 5 600 m. NO. Bermuda. Oranjestad, 7 v. Curacao n. Aruba. Parkhaven, 5 v. Algiers n. Venezia. Poelau Laut, pass. 5 Kp. de Gata. Prins Frederik Hendrik. 6 v. R'dam n. Valencia Papandrecht (t), 5 450 m. ZW. Flores. Perna (t), 5 400 m. O. East London. Poseidon, 5 400 m. W.ZW. Bermuda. Prins Willem II, 5 300 m. W.t.N. Flores. Plato, 2 v. Cape Haiticn n. Caracol. Poelau Laut, pass. 6 Gibraltar n. Londen. Prins Willem v. Oranje. 6 verw. Londen. Prins Joh. W. Friso, 6 600 m. W.t.Z. Ouessant. Polydorus. 6 verw. Baltimore. Prins Willem III, 7 bij Las Palmas, 12 verw. Valencia. Prins Philips Willem, 7 te Cartagena v. R'dam. Rempang, 5 v. Port Said. Ridderkerk, 5 te Mozambique; Riouw, 5 v. Singapore n. Belawan. Rondo, 5 v. San Pedro n. Trinidad. Rotula (t), 5 v. Huil n. Aruba. Reyniersz, 5 v. Kema n. Makassar. Rijnkerk, pass. 5 Wight. Rossum, 5 v. R'dam te Lissabon. Rijnhaven, 5 v. Gandia n. Cnrthagena. Roepat. 1 te Balikpapan v. Makassar. Rotti, 6 v. A'dam n. Hollandia. Sarangan, pass 5 Socotra n. Belawan. Sliedrecht (t), 5 275 m. N. Tristan da Cmiha. Sloterdijk, 6 verw. Alexandrië. Soestdijk, 5 bij Djeddah n. Suez. Stad Arnhem, pass. 5 Kp. Roca. Stanvac Benakat (t), pass. 5 Singkep. Sunetta (t). 5 475 m. O.NO. Diego Garcia. Swartehondt. 6 verw. Makassar v. Soerabaja. Siaoe, 5 v. Djakarta n. Benkulen. Sigli. 5 v. Makassar n. Luwuk. Singkep, 5 rede Semarang. Stad Breda. 5 verw. Kamaishi. Stad Vlaardigen, 5 dwars Bergen. Stad Schiedam, 5 300 m. O.NO. Bermuda. Stanvac Djirak (t), 2 v. Singapore n. Pulo Sambu Salawati, 6 v. Bombay n. Colombo. Salland, 7 te Las Palmas. Sibajak, pass. 6 Kp. Bon. Stad Alkmaar, 6 v. Narvik n. Vlaardingen. Straat Soenda, pass. 6 Sabang. Sumatra, 6 v. Karachi n. Bahrein. Stentor, 6 te Alexandrië. Taria (t), pass. 5 Finisterre. Tamo, 5 200 m. O. Bahia. Tarakan, 5 300 m. W. Flores. Tasman, 5 100 m. O. Kp. Padaran. Tiberius, pass. 5 Mona Passage. Tjisadane, 5 v. Soerabaja. Tankhaven I (t), pass. 5 Singapore. Tero, pass. 6 Finisterre. Tjitjalengka, 2 v. Semarang n. Hongkong. Tjibadak, pass. 5 v. Brunai n. Manilla. Trompenberg, 6 v. Bremen n. Houston. Teiresias, pass. 7 Gibraltar. Tjimenteng, 4 v. Singapore. Ternate, pass. 7 Malta. Utrecht, 5 v. Durban n. Lorenzo Marques. Van Riemsdijk, 6 verw. Panarukan v. Soerabaja Venus, 5 v. R'dam n. Gibraltar. Veendam, 5 165 m. Z. Kp. Hatteras. Westerdam, 6 te R'dam v. New York. Waiwerang, 4 v. Palembang n. Soerabaja. Willemstad, 5 180 m. W. Oporto n. Plymouth. Woensdrecht (t), 5 230 m. N. Turks eil. Waal, pass. 6 Scillies. Winterswijk, pass. 5 Dover. Weltevreden, pass. 6 Gibraltar. IJsel, 1 v. Houston n. New Orleans. Zonnewijk, 5 te Takoradi v. Santos. Zeeland (SSM) 5 te West Hartlepool, TELEFOON 10254 Plukken, scheren en wassen van Uw hond. Wij geven Uw dieren een prima vërzorging. Kleine Houtstraat 60 - Haarlem. Aangeboden Flat te Rotterdam Gevraagd Huis te Heemstede Brieven lett. F. 41, Boekhandel v. Mourik, Heemstede. Zoek 5 :of 6. laurier-woning; ónjg-Hgarlem.' Bied aan: Moderne'Flat, le ët'agë, zonzijde; Bèzui- "denfiaütfe war fier"Dén Haag, -4."karri., badk., hall," 'balcons, telefoon. Gar. op 1 minuut afstand. Brie ven onder no. 7049 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD voor alle afdelingen. Wasserij HOEK ËN VAART, Bloemendaalsestraatweg 17, Santpoort-Station. Banketbakkerij. Gevraagd: een Zonder vakkennis onnodig zich aan te melden. Maison Dollé, Wagenweg 82. gevraagd te Overveen. Br. P 7023 Boekhandel Vernout, Overveen. Nieli illmuleert en restau reert zó, als een glas puur tomatensap, één en al tintelende smaak en op wekkende geur propvol vitaminen I HERO Tomatensap wordt thans in de handel ge bracht in (nieuwe) practische (lesjes van 0,2 L. Juist voldoende voor een hartige verfrissing. Maar.,., let vóöral op het HtRO-etiketl Smaakt alt Ij d In Café en Restaurant verkrijgbaar Voor eenvoudige administra- gevraagd: Kantoorbediende (Vr.) goed kunn. typen en zelfst. werken. Eigenh. geschr. br. onder no. 7048. WASSERIJ N.V. PEEPERKORN vraagt Zich aan te melden: Bleekersvaartweg 43 Heemstede HAARLEM Bij ons bedrijf is plaats voor afd. Damesmode, Parfumerieën, Kleinvak, Vitrages, Lederwaren, Huishoudelijke artikelen, enz., bij voor keur, met het vak bekend en met enige jaren ervaring als verkoopster; afd. Hoeden, volledig' met het vak bekend; afd. Schoenen, volledig met het vak bekend en in het bezit van Vakdiploma D; bekend met het maken van courante confectie- etalages; bij voorkeur met ervaring, niet ouder dan 23 jaar. Persoonlijke aanmelding van 3—5 uur en Maandagsmorgens van 1012 uur of schriftelijk aan de Afd, Personeelszaken, Grote Houtstraat. Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichting N.V. vraagt voor spoedige indiensttreding een ervaren, zelfstandig Vereisten: perfecte kennis van de Nederlandse en Engelse taal; kennis van Frans en Duits strekt tot aanbeveling. Sollicitaties met opgave van leeftijd en verlangd salaris uitsluitend schriftelijk Klokhuisplein 5, Haarlem. Terstond gevraagd leeftijd 15—18 jr. .Wasserij CLOUS, Brouwersvaart 136—140, En bovendien zo licht als een veertje. Haal de doek slechts licht over de Peli wrijfwas. O, zo weinig is reeds voldoende om een prachtige, diepwarme glans te verkrijgen. Peli wrijfwas is zuinig en dus voordelig! O - Peli wrijfwas met V L.I D O S O L tegen houtworm en andere schadelijke insecten, is het ideale onderhoudsmiddel voor meubelen, parket en linoleum. Alleen in de bekende gele bus. Grote bus No. .3: 95ct. Geel en bruin Grote doos No. 2: 50 ct. Geel - bruin - rood - wit hoeveel weegt dit vat Dat hoeten wij weten, want als het vat Virginia uit de vacuuminstaliatie komt, is oe tabak zwaarder geworden. Aan de hand van het oorspronkelijke gewicht bepalbj wij de stand van HET VACUUM1, dat de VIRGINIA-tabakken de vereiste soepelheid geeft. Hoewel dit wegen slechts een tussen-handeling schijnt, is het toch: uiterst belangrijk, opdat u straks ten volle van uw geliefde HH>

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3