JL N.W.O. Plaats aangewezen van de nieuwe lagere school Citroëns zonder chauffeur TAXI 118000 ZATERDAG 17 FEBRUARI 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Halfweg Haarlemmermeer Heemstede Bloemendaal Gebouw „Maranatha" wordt opgeknapt Zandvoort Hillegom Schous toont U Elftal van Middlesbrough Lisse Bennebroek DOODT DE HOUTWORM met Lincol Was Slechts 70 Heemstedenaren wensten andere melkslijter H.S.V. „De Kampioen" Mr. Hazelhoff Roelfzema terug van Ambon Het sterfgeval in het strafgesticht Norg Burgemeester en wethouders van 's-Graveland zijn het niet eens Huppenkothen krijgt drie-en- een half jaar dwangarbeid SCHEEPVAART 10 Raad aan Haarlemmerliede ADVERTENTIE De raad van de gemeente Haarlemmer liede en Spaarnwoude, die gister morgen in een openbare vergadering bijeen kwam, heeft uitvoerig van gedachten gewisseld over de vraag, waar de nieuwe openbare lagere school te Halfweg gebouwd zal wor den. In de zitting van 1 Februari 1949 werd namelijk in beginsel besloten tot het bouwen van een nieuwe school. Bij dat zelfde besluit werd het college van B. en W. uitgenodigd te zijner tijd een voorstel te doen omtrent de plaats der te stichten school. Het college was van mening, dat de plaats der nieuwe school meer in het cen trum van de kom van Halfweg moet komen en wel in een zo rustig mogelijke omgeving. B. en W. meenden de plaats gevonden te hebben op het indertijd aangekochte ter rein, gelegen achter de garage van de heer Geelhoed, dat straks te bereiken is langs de op het uitbreidingsplan geprojecteerde zijstraat van de Oranje Nassaustraat. Blij kens een van de architecten Nielsen en Spruit onvangen situatietekening biedt dit terrein voldoende ruimte voor een vier- klassige school en een daarbij behorende ruime speelplaats. Er kan met een kleiner gebouw worden volstaan. De heer Van Engelen (KVP)' vond de plaats niet zo gunstig. De school komt bij een drukke verkeersweg en bovendien bij een gevaarlijk verkeerspunt. Een heel ander geluid liet de heer Bok- m a (CHU) horen. Het grootste aantal kin deren van de Christelijke School te Half weg zal, daar er te Zwanenburg een nieuwe Chr. School komt, in dit dorp onderwijs krijgen. Er komen dan enkele lokalen van de Chr. School te Halfweg leeg en volgens spreker konden de kinderen van de open bare school daar best in ondergebracht worden. Ook de heer Biesheuvel (AR), had geen bezwaren dat de scholen onder één kap kwamen. Dat betekent een financieel voorde'el. Wethouder T. Hens tra (Arb.) ver dedigde het voorstel van het college. De plaats vond hij niet ongunstig. Het is min der gewenst twee scholen in één gebouw onder te brengen. De vrijkomende ruimten in de Christelijke school wilde hij voor andere doeleinden bestemmen. Spreker dacht daarbij aan de vaktekenschool en de school voor A.V.O. Bovendien betwijfelde wethouder Henstra het, dat er toestemming verleend zal worden tot het bouwen van een nieuwe Christelijke School in Zwanen burg. Het bouwvolume geldt alleen voor 1951 en Gedeputeerden komen nog steeds niet tot een beslissing. Ook de voorzitter burgemeester L. H. Simons, verdedigde het plan. Als er in Zwanenburg een nieuwe Christelijke School gebouwd wordt, dan betekent dat „geld smijterij". Wat de plaats van de nieuwe openbare school betreft merkte hij op, dat er te Halfweg moeilijk een geschikter ge legenheid te vinden is. Wij zitten nu een maal altijd aan een drukke verkeersweg. Door het inpandige terrein ie gebruiken gaat er geen bouwgrond voor de woning bouw verloren. Het bestaan van een Chris telijke School te Halfweg hoeft niet uit te maken öf er een nieuwe openbare school komt en waar die komt. De vergadering nani zonder hoofdelijke stemming het voorstel van B. en W. aan. De raad besloot de weekmarkt te houden op iedere Dinsdag van 9 uur tot 1 uur en wel in de Wilhelminastraat, het Emmaplein, de Julianastraat (gedeelte bij het pont- veer) en voorzover nodig in de Haarlem mermeerstraat. Het marktgeld werd vast gesteld op f0.15 per strekkende meter met een minimum van f 0.45. De standwerkers moeten f 0.75 betalen. Tot lid van de adviescommissie Woon- ruimtewet werd benoemd de heer J. Grave- ADVERTENTIE IIIBIBIBBSBII9BIHII91 MAISON TRIENY maakt momenteel de allernieuwste g permanent zonder toestel en zonder kroes vanaf 8.compl. Gem. in 2 uur gereed. Mislukking uitgesloten, geen warmte of electriciteit op het hoofd. J Specialiteit in haarverven en blonderen GROTE HOUTSTRAAT 26 rood Ingang portiek boven Vogelzang t.o. Anegang - Telefoon 17856 Reeds 18 jaar gevestigd ZONDAGSDIENST DOKTOREN De Zondagsdienst voor doktoren wordt op 18 Februari voor Halfweg, Zwanenburg en omliggende polders, waargenomen door dr. Honingh, Dr. Baumannplein te Halfweg. Tel. K 2907 405. DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten zijn voor Zondag als volgt geregeld: Hoofddorp: dr. Nanninga. Nieuw Vennep: dr. v. d. Weg. Badhoevedorp: dr. Sabel. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op 18 Februari waargenomen door dr. A. L. C. v. Lier, Piet Aertslaan 6, tel. 29875 en dr. J. L. Tombrock, Burg. v Lennenweg 1, telef. 28032. Wijkverpleging: Zuster L, Dudok v. Heel, Jac. de Witstraat 9, tel. 17662. Geopende apotheek: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206—208, tel. 28320. Politie en brandweer: tel. 28850. maker te Halfweg, tot lid van de commissie tot Wering van Schoolverzuim de heer H. Boon, onderwijzer aan de Christelijk Na tionale School te Halfweg. Aan de Nederlandse Vereniging tot be vordering van de Arbeid voor onvolwaar dige werkkrachten (A.V.O.) te Amsterdam besloot de raad een lokaal en een aan grenzende gang onderhands te verhuren, liggende tussen de brandweer kazerne en de Vaktekenschool. Een voorstel van B. en W. om de Kerk- weg te asphalteren en wel het gedeelte van die weg tussen het Verenigingsgebouw en de teen van de oprit van de Spaarndam- merdijk, werd aangenomen. De kosten be dragen ongeveer f 70.000. Zo spoedig mo gelijk zal tot publieke aanbesteding van het werk worden overgegaan. ADVERTENTIE HEREN-ONDERGOEDEREN Jansen en Tilanus Fa. v. VASTENHOVEN - sinds 1898 Ostadestraat 46, Kleverpark - Tel. 10413 Wanneer men van de Bloemendaalse- weg te Bloemendaal komt, dan bij de in gang van „Huize Wildhoef" de Donkere- laan ingaat, passeert men aan zijn linker hand even voorbij het kantoor van gas- en waterleiding enigszins verscholen achter het struikgewas het gebouw „Maranatha". Dit gebouw werd bijna vijf tig jaar geleden eigendom van de Neder lands Hervormde Gemeente te Bloemen daal en stond in die tijd bekend als een „welingericht lokaal". In de laatste tijd evenwel verkeerde „Maranatha" in ver vallen staat en voldeed niet meer aan de eisen van deze tijd. Het feit, dat het vijftig jaar geleden is. dat door een daad van grote gemeenschapszin en liefde voor de Nederlands Hervormde Gemeente van Bloemendaal „Maranatha" om niet aan de „kerk" kwam, meenden de leden niet be ter te kunnen herdenken dan allen bij elkaar zorg te dragen dit erfdeel behoor lijk in stand te houden en aan het doel te doen beantwoorden. De stichtster van het gebouw was me vrouw weduwe C. Willink-Van Wicke- voort Crommelin. Op 20 Mei 1879 werd de eerste steen gelegd door S. M. C. Schober en de kerkeraad besloot op 11 Augustus het gebouw te gebruiken als lokaal voor Christelijke Belangen. De stichtster over leed in 1898 en op 9 April 1901 werd een acte van schenking opgemaakt, waaruit bleek, dat het aan de Nederlands Her vormde Gemeente geschonken werd. Vele Bloemendalers bewaren herinne ringen aan gebouw Donkerelaan. Zij be zochten de Zondagsschool of woonden op latere leeftijd bijeenkomsten bij. Aan de restauratie is reeds begonnen, doch er moeten nog voorzieningen wor den getroffen. Om de kosten te dekken wordt van Dinsdag 3 tot en met Donder dag 5 April een bazar gehouden. Secre taresse van de bazarcommissie is mevrouw C. J. E. Stelma-Loosjes. ZONDAGSDIENST Van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maandag morgen 8 uur neemt de arts H. D. G. A. Immink, Bloemendaalseweg 126, Bloemen daal, telefoon 23449. de artsendienst waar voor de doktoren in Bloemendaal-dorp. De apothekersdienst wordt tijdens het weekeinde verzorgd zoals reeds gemeld door de Bloemendaalse apotheek, Bloe mendaalseweg 85, Bloemendaal, telef. 22181. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Remmert Maarten Clim, z. van C. J. M. Meijer en S. Soutberg; Gerrit Johannes, z. van D. van Benten en C. Detri; Wilhelmina Adriana, d. van P. Keur en J. Paap; Ronald, z. van S. Zwemmer en E. Böhne. ONDERTROUWD: J. Kerkman en J. de VrieS; W. C. Bakker en J. Huizing; E. J. Slagboom en A. M. van Leeuwen. ZANDVOORTSE HANDELSVERENIGING De Zandvoortse Handelsvereniging houdt een ledenvergadering op Donderdag 22 Februari in hótel Keur. De agenda vermeldt onder meer een be langrijke bespreking betreffende een collec tieve ziekteverzekering voor de leden, een benoeming van een werkcommissie voor de organisatie van de winkelweek bij de opening van het seizoen en overleg over een gezamenlijk bezoek aan de Jaarbeurs. Bond van gepensionneeraen De afdeling Heemstede van de Alg. Ned. Bond van Gepensionneerden hield in „Wel tevreden" te Hillegom een vergadering onder presidium van de heer Vis uit Bennebroek. Nadat de heer C. Joh. Bakker te Hillegom een inleidend woord had gesproken, legde het hoofdbestuurslid de heer G. Eekhof te Amsterdam de nadruk op de noodzaak van organisatie. De bond die thans ruim 50.000 leden telt. wil trachten de nood der gepen sionneerden, van wie de grote meerderheid moet rondkomen met een inkomen tussen de 900 en 1200 gulden per jaar, te verlichten. De heer H. Dekema te Haarlemmermeer wees op de morele plicht van de vakorgani saties thans hen bij te staan die 't spit afge beten hebben en de strijd gevoerd voor de sociale verbeteringen waarvan de arbeider nu profiteert. ADVERTENTIE iBg&M de meest moderne gasfornuizen, welke opvallen door hun model en gewild zijn om hun zuinigheid. Küppersbusch; Nestor-Martin; Baldur Ook gas-kolenfornuizen gecombineerd OUDE GROENMARKT 16-14 HAARLEM TELEFOON U266 Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 16 Februari 1951 BEVALLEN van een zoon: 14 Febr., G. SoomerMarkus; G. van der Galiënde Haan: 16 Febr., M. J. SlieringsDerks. BEVALLEN van een dochter: 15 Febr., L. E. Hooftvan der Valk; F. Danielsvan Seijen; H. Mannvan Looyengoed: G. C. GerritsmaToonen; 16 Febr., E. Wenning Bultman; M. J. M. Speetvan der Meer. OVERLEDEN: 15 Febr., G. M. van Lam meren, 7 j., Nw. Raamstraat; H. A. Out, 17 mnd., Archipelstraat; W, de Graaff, 74 j., Hazepaterslaan: K, Snip. 2 d., Gasthuisvest; P. F. van den Haak—van Rossum. Voetbal De samenstelling van de Engelse eerste divisie-ploeg Middlesbrough, welke Woens dag 21 Februari in het Olympisch Stadion te Amsterdam een oefenwedstrijd speelt tegen het voorlopig Nederlands elftal, is als volgt: Doel: Ugolini. Achter: Robinson en Dicks. Midden: Bel, Whitakker en Gordon. Voor: De Lapenha, Mannion, Donaldson, McCrae en Hartnett. BEL 10570 12405 Jonge Kerk In de vacature van voorzitter van het be stuur van de Jonge Kerk, ontstaan door het bedanken van de heer J. Valkenburg, is door de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente benoemd ds. S. L. Knottnerus; in de vacature mej. Van Rede werd benoemd mej. A. de Vries. Staatkundig Gereformeerde Partij De afdeling Lisse van de Staatkundig Gereformeerde Partij vergaderde in de Ne derlands Hervormde kleuterschool. De heer W. P. de Jonge opende de vergadering en las Ruth 1. Ds. Mieras uit Krimpen aan de IJsel her innerde aan de tijd van de Richteren en de levensgang van Naomi. Ds. Mieras wilde een vergelijking trekken met de tijd, waarin wij leven. Ook nu komt God met zijn oordelen en de kerk let .er niet op. De kerk van Ne derland dwaalt steeds verder af van God en Zijn Woord. Naomi luisterde na tien jaar en keerde terug. Voor ons is het ook de hoogste tijd om tot God terug te keren. Spreker ein digde zijn betoog met de oproep om lid te worden 'van de Staatkundig Gereformeerde Partij, de enige partij, die naar Gods be ginselen leeft. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De Zondagsdienst wordt a.s. Zondag waar genomen door dr. F. J. L. M. Haase, Achter weg 42, telefoon 3685. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: George Cornelis Gerarda. d. van C. J. v. d. Zon en M. C. v. d. Berg; Ge- rardus Wilhelmus, z. van Th. H. v. d. Berg en A. A. Meeuwenoord; Maria Margaretha Elisabeth, d. van A. G. F. Konings en C. M. v. Hoven; Simon Petrus Maria, z. van J. Langeveld en C. M. Smit; Geertruida, d. van P. Boogerd en G. v. d. Horst; Maria Jacoba, d. van J. J. Kuipers en M. Vonk; Johanna Antonia Wilhelmina, d. van F. v. d. Ploeg en C. H. Schreiber; Adrianus Andreas Georgius, z. van M. J. v. Kesteren en E. W. Beyk. OVERLEDEN: Wilhelmus Arnoldus Bol, weduwn. van M. Th. Souljé, oud 83 j.; Leo- nardus Hubertus van Stein, weduwn. van E. Stet, oud 71 j. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De medische dienst wordt a.s. Zondag waargenomen door dr. Haase, Achterweg 42, tel. 3685. De Gereformeerde Kerk in IJmuiden, die kort geleden haar nieuwe kerkgebouw betrok, heeft een dankbare vooroorlogse traditie in ere hersteld, door niet alleen in de kerk „doventelefoons" aan te brengen doch ook vijftien „ziekentelefoons" buiten de kerk aan te leggen. Door de ijverige medewerking van de P.T.T. zijn de contacten tussen zieke gemeenteleden en hun kerk thans weer vernieuwd en kunnen zij, zoals de zieke op de foto, des Zondags de kerkdiensten opnieuw meemaken. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt op 18 Februari waargenomen door dr. G. Manschot, Rijksstraatweg 18, tel. K 2502 430. Politie en brandweer: tel. K 2502 203. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Slechts zeventig van de zesduizend Heemsteedse huishoudens hebben bij de Vertrouwenscommissie voor de melksanering gebruik gemaakt van de mogelijkheid om een andere melk handelaar dan degene die in hun sec tor was aangewezen te verzoeken. Deze consumenten krijgen hun zin. Vele anderen daarentegen gaven van hun tevredenheid met de tegenwoordige bediening blijk. Een aantal andere klachten zal worden onderzocht. Deze betroffen als regel te late bezorging en soms ook gebrek aan hygiëne, omdat de voorgeschreven melk- kraan aan de bussen niet werd gebruikt De voorzitter van de Coöperatie van melkhandelaren, de heer W. Schoenma ker, die deze bezwaren gisteravond met de dames van de Vertrouwenscommissie behandelde, zegde toe dat deze kwesties zullen worden onderzocht. Klachten over „te kleine maten" kon hij ter vergade ring ontzenuwen door te demonstreren, dat de gewraakte „huishoudmaat" groter is dan de „geijkte" maat. Wielrennen Morgen en volgende week Zondag nemen de leden van de HSV „De Kampioen" deel aan trainingsritten op het circuit in Zand- voort. Plannen worden gemaakt op Zondag 4 of Zondag 11 Maart een clubontmoeting te houden met „Olympia" uit Amsterdam. Het bestuur van „De Kampioen" heeft een uitnodiging ontvangen begin Maart met acht amateurs deel te nemen aan een wedstrijd over 125 km. in Gent. Ook zullen er vier Amsterdammers starten, als de wedstrijd doorgaat. In de ledenvergadering van de vereniging is John van Ek, die veertig jaar geleden als voorzitter van ,,De Kampioen" fungeerde en veel voor de vereniging heeft gedaan, tot erelid benoemd. Op verzoek van de Nederlandse Wielren Unie zal „De Kampioen" op Zondag 8 Juli de technische leiding verzorgen tijdens de kampioenschappen voor amateurs op de weg op het Zandvoortse circuit. Met twee uur vertraging arriveerde hedenmorgen om elf uur mr. E. Hazelhoff Roelfzema, journalist en ijvei-aar voor de Ambonese zaak, die een tocht naar Ambon heeft gemaakt. Hij werd ontvangen door een aantal Ambonezen en een delegatie van de stichting „Door de eeuwen trouw". De heer Hazelhoff Roelfzema was vergezeld van de heer P. W. Lokollo, gevolmachtigd minister van de republiek der Zuid- Molukken. De heer Hazelhoff gaf als zijn mening te kermen dat de Ambonese zaak zeker niet verloren is. Integendeel, de vitaliteit en opofferings gezindheid der Ambonezen geeft hun een goede kans op de overwinning. De repu bliek der Zuid Molukken wordt door een grote groep van de bevolking gesteund en het is trouwens niet juist dat de TNI het gehele gebied bezet heeft. De TNI waagt zich niet buiten de voor naamste steden en de hoofdwegen. Ook in Amerika, vooral bij de militaire leiders, wint de gedachte veld dat Ambon de moeite waard is om gesteund te worden, zo zei de heer Hazelhoff, die in Washing ton met militaire autoriteiten hierover heeft geconfereerd. Een belangrijk punt in de toekomstige ontwikkeling achtte hij de gang van zaken in Nieuw Guinea waar veel sympathie be staat voor de republiek der Zuid Moluk ken omdat men er een derde mogelijkheid in ziet naast eventuele aansluiting bij de republiek Indonesia of voortzetting van het Nederlands gezag. Minister Lokollo bedankte de heer Ha zelhoff namens de regering van de repu bliek Zuid-Molukken voor de grote dien sten die hij aan de Ambonese zaak heeft bewezen. Tito staat op het ogenblik in het middel punt der belangstelling. Zijn land neemt een voorpost-positie in van de Westelijken, die hem met geld en wapens steunen. Tito gefotografeerd bij een bezoek aan manoeu vres in de buurt van Belgrado, tezamen met generaal Dupcevic. Hoewel de temperatuur nog allerminst tot strandgeneugten noodt, maakt Zandvoort zich al gereed voor de te verwachten stroom van bad- en pensiongasten. Overal in de badplaats is men druk bezig met bouwen, schilderen en repareren. Hier worden de rieten strandstoelen nagekeken en gerepareerd. De geneesheer nam ontslag De geneesheer van de strafgestichten te Norg (Dr.) heeft naar aanleiding van het sterfgeval van de militair F. B. (waar over in de Tweede Kamer door het Ka merlid jonkvrouwe Wttewaal van Stoet wegen bij de behandeling van de begro ting van Justitie ter vergadering van 13 December 1950 vragen werden gesteld) zijn ontslag ingediend. Dit. deelt de mi nister van Justitie mede in een brief aan de voorzitter der Kamer, waarin hij ver klaart dat het juist is dat op grond van de omstandigheid, dat men niet heeft inge zien met een ernstige zieke te doen te hebben, de patiënt overleden is zonder doktershulp en zonder geestelijke bijstand. Wat dit laatste betreft, wordt opgemerkt, dat de patiënt bij binnenkomst in de ge vangenis verklaard had tot de buitenker kelijken te behoren en om ontheffing van de verplichte bijwoning der godsdienst oefeningen had gevraagd. B. was een gerepatrieerd militair uit Indonesië, die voor de Krijgsraad te velde veroordeeld was tot een vrijheidsstraf. Toen B. in het strafgesticht aankwam is hij in staat gesteld zich voor het dok tersrapport te melden. Hij heeft daarvan geen gebruik gemaakt. Een volgende dag klaagde B., na afloop der werkzaamheden over pijn in de maag. Diezelfde avond is hij met een zijner medegedetineerden, die eveneens klachten had, op het zieken rapport geweest bij een der ziekenver- plegers. Toen de volgende morgen geen verbetering ingetreden was is B. naar de ziekenzaal overgebracht, 's Middags is de geneesheer met de klachten van B. op de hoogte gesteld. Hij voelde zich ziek en had braakneigingen. De dokter verklaarde er zich accoord mee dat B. per ziekenauto naar het hospitaal werd overgebracht. De dienstdoende ziekenverplegers noch de huismeester-hoofdverpleger hadden de in druk dat men hier te doen had met een ernstige zieke. Zij zijn van de veronder stelling uitgegaan dat de nieuw aangeko men patiënt zijn ziekte aggraveerde (ernstiger voorstelde). Daarom hebben zij nagelaten de gestichtsarts, die van de op neming op de hoogte was, nader in te lich ten, terwijl de arts ook niet uit eigen be weging een bezoek aan het hospitaal heeft gebracht. Later ('s avonds om 11 uur) heeft een verpleger de arts om een andere reden opgebeld en toen van de gelegenheid gebruik gemaakt om mededeling te doen van het gedrag van de patiënt, en dat deze zeer onrustig was, zonder nochtans als zijn mening weer te geven dat de toe stand ernstig was. Ook na deze mede deling is de arts zich niet persoonlijk van de toestand van de patiënt komen over tuigen. De volgende morgen 7 uur bleek te patiënt overleden te zijn. De minister betreurt het voorgevallene ten zeerste. Door de rechter-commissaris bij de rechtbank te Assen is een gerechtelijk vooronderzoek ingesteld. Het lijk is in be slag genomen voor een sectie. Naar het aanvankelijke oordeel van de deskundige mag worden aangenomen, dat de patiënt zodanige ernstige afwijkingen aan bepaal de organen had, dat hij ook bij tijdige medische hulp overleden zou zijn. De gestichtsgeneesheer heeft in het voorgevallene aanleiding gevonden om een aanvrage om ontslag in te dienen, aange zien hij inziet, dat na het voorgevallene de noodzakelijk basis van vertrouwen tussen medicus en patiënt zowel bij het personeel als bij de gedetineerden ontbreekt. Deze aanvrage om ontslag is inmiddels ingewil ligd. In zoverre er sprake in deze is van een te kort schieten van een of meer verple gers, kan omtrent het nemen van disci plinaire maatregelen eerst worden beslist, nadat het justitieel onderzoek zal zijn vol tooid en de resultaten daarvan bekend zijn. Door de directeur van de geneeskundige en gezondheidsdienst van zijn ministerie zijn, na onderzoek ter plaatse, enige voor zieningen voorgesteld met betrekking tot de geneeskundige verzorging van het per soneel en de gedetineerden aldaar, ter waarborging van een goede functionnering van de geneeskundige dienst. Deze voor stellen zijn inmiddels ter uitvoering aan de hoofddirectie doorgegeven. In de gemeente 's-Graveland is een reeds lang bestaande controverse tussen de burgemeester G. graaf Schimmel- ninck enerzijds en de beide wethouders met enkele raadsleden anderzijds, tot uit barsting gekomen. Door de wethouders is thans een comité van actie opgericht dat zich ten doel stelt, tegen de wensen van de burgemeester in, het uitbreidingsplan tot stand te brengen dat de mogelijkheid zal scheppen woningen en een christelijke school te bouwen op punten waar dit thans niet mogelijk is. In een uitvoerig schrijven aan de raad zet het comité zijn grieven tegen de bur gemeester, die buiten de wethouders en de raad om vele zaken zou bedisselen, uiteen. Walter Huppenkothen, voormalig kolonel van de S.S. en openbare aanklager voor het „volksgerechtshof" der nazi's, dat admiraal Wilhelm Canaris, gewezen hoofd van de Duitse contra-spionnagedienst en vijf an deren wegens samenzwering tegen he1 leven van Hitier tot de dood door ophan ging veroordeelde, is tot drie en een half jaar dwangarbeid veroordeeld. Zijn burger rechten werden hem voor drie jaar ontno men. De veroordeling geschiedde door een Duits gerechtshof. Huppenkothen was door de Amerikanen als S.S.'er krijgsgevangen gemaakt, werd door hen in Januari 1950 op vrije voeten gesteld, om in hetzelfde jaar op last van de Duitse autoriteiten te wor den gearresteerd. Alamak, 16 te R'dam v. Basrah. Alblasserdijk, pass. 15 Graciosa. Alhena, 15 v. Santos n. Montevideo. Alioth, pass. 15 Fernando Noronha. Altair, 15 v. Las Palmas n. Antwerpen, Atlas, 16 te R'dam v. Haifa. Amsteldijk, pass. 15 Bermuda. Axeldijk, 16 te Montevideo v. Buenos Aires. Amstelstad. pass. 15 Kp. Pales. Antonia (t), 15 v. Port Swettenham. Antonia (t). 15 v. Port Swettenham n. Pladiu Arkeldijk. 15 250 m. Z.ZW. Flores. Armilla (tl, 15 dwars Teurane. Averdijk, 15 375 m. W. Lands End. Alphacca, 15 220 m. N.NO. Orange. Arundo, 15 475 m. W. Bermuda. Algenib, pass. 16 Madeira. Alnati, pass. 16 Finisterre. Aludra, pass. 16 Azoren. Amstelveen, pass. 16 Burlings. Aagtedijk, 16 te Baltimore. Aagtekerk, 17 te Marseille. Abbedijk, pass. 16 Bermuda. Albireo, 16 v. Montevideo n. Las Palmas. Arendskerk, 17 v. Port Said. Aagtekerk 17 te Manilla. Alpherat. 17 te Kaapstad. Appingedam, 16 v. Alicante n. Cartegena. Bali, 15 te Singapore. Bennekom, 16 v. Curagao n. Antwerpen. Beverwijk, 15 v. Gibraltar. Bantam, 15 350 m. O. Ceylon. Batoela, 14 te Tual. Baud, pass. 15 Madura. Blommersdijk, 15 420 m. ZO. Kp. Race. Bonaire, 15 575 m. Z.ZW. Fayal. Boskoop. 15 600 m. W. Flores. Baarn, 16 te Arica. Chama, pass. 15 Str. Ormuz. Clavella, 15 v. Bombay n. Bahrein. Caltex Leiden (t), pass. 15 Kp. Bougaroni. Cleodora (t), 14 1450 m. NO. Markiezen eil. Congostroom, 15 Accra. Cottica, 15 1000 m. W. Palma. Corilla (t), 16 verw. Puerto La Cruz n. Trinidad Caltex Pernis (t), passa 16 Malta. Caltex The Hague (t), 16 anker Sidon. Caltex Nederland t>16 225 m. O. Malta. Ceram, pass. 16 Perim. Coryda. 14 v. Miri te San Francisco. Dalerdijk. pass. 15 Sombrero eil. Diemerdijk. 15 bij Mona Passage. Delft, 15 530 m. N.NO. Martinique. Duivendrecht (t), 15 415 m. O. St. Pauls Rocks. Drente, pass. 16 Kp. Comorin n. Cochin. Esso Rotterdam, pass. 15 Flores. Eemdijk, 15 v. Antwerpen. Edam. 15 500 m. W. Scillies. Esso Den Haag (t), 15 600 m. ZW. Flores. Ena (t), 15 v. Curacao n. Cristobal. Elsenburgh, 15 v. Stockholm n. Paskalavik. Erinna (t), 17 v. Singapore te Rangoon. Friesland, 16 te Gasveston verw. Gadila, pass. 15 San Miguel. Gouwe, 15 160 m. Z. Teneriffe. Gooiland, 17 v. A'dam n. Buenos Aires. Gordias, 16 v. Malaga n. Antwerpen. Haarlem, 15 San Miguel. Heemskerk, 16 te Colombo. Heelsum, 13 v. New Orleans te Houston. Hermes, 16 v. Ciudad Trujillo n. Port au Prince Hera, 16 v. Mai-acaibo n. Cartagena. Hoogkerk, 15te Antwerpen. Hoogkerk, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Hydra, 15 460 m. O. Bermuda. Helder, 12 v. Callao n. Valparaiso. Hector, 17 te R'dam v. Valencia. Helicon, 16 v. New York n. Aruba. Hercules, 16 te A'dam v. Izmir. Ilos, 15 v. Jacmel n. Aux Cayes. Java, pass. 15 Gibraltar. Japara (KRL), pass. 15 Makalla. Jobshaven, pass. 15 Burlings. Jupiter, pass. 15 Burlings. Jagersfontein, pass. 16 Bijouga eil. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 16 Minicoy. Kedoe, 15 v. Aden n. Penang. Kelbergen, pass. 15 Ouessant. Kota Agoeng, pass. 15 Kp. de Gata n. Marseille. Kieldrecht, 15 te Madras. Klipfontein, 15 te Antwerpen. Koningshaven, 12 v. Casablanca n. Port Lyautey. Katwijk, 19 te Casablanca verw. Kedoe. pass. 16 Guardafui. Kota Gede, pass. 16 Ouessant. Laagkerk, 15 v. R'dam n. Calcutta. Langlee Scott, 15 te R'dam v. Japan. Lemsterkerk, pass. 15 Rasfatak. Leuvekerk, pass. 15 Ouessant n. Marseille. Lieve Vrouwekerk, 15 v. Karachi n. Bombay. Limburg, 13 te Houston. Lekkerkerk, 16 te R'dam v. Calcutta. Lombok, 16 verw. Portland. Lawak, 15 v. Madras. Loosdrecht, 17 te Madras. Loppersum, pass. 16 Finisterre. Lutterkerk, 16 te Khorramshar. Lissekerk, 16 te Genua. Melampus, n. Djakarta. Macoma (t), 15 v. Balikpapan n. Soerabaja. Madoera, 16 verw. Makassar. Markelo, pass. 15 Nibue eil. Marisa (t), 15 190 m. O. Santa Maria. Marken, pass. 15 St. Thomas. Merwede, 15 360 m. ZO. Kp. Race. Modjokerto, 15 te Ternate. Molenkerk, pass. 15 Brothers. Marpessa (t), 15 185 m. NO. Martinique. Maaskerk. pass. 16 Kp. Blanco. Malvina (t), pass. 16 Ras Alhadd. Mariekerk, 16 te Portland. Meerkerk, pass. 16 Kp. Leeuwin n. Adelaide. Meliskerk, 16 te Singapore. Maasland. 17 te Vizagapatam. Mentor, 17 te Valencia. Nigerstroom, 16 te A'dam v. West Indië. Noordam, verw. 19 5 u. H. v. Holland. Noordwijk, 16 v. Livorno n. Melilla. Nelly (tr.), 14 te Djakarta. Nieuw Amsterdam, pass. 16 Kp. Santa Maria. Oberon, pass. 15 San Salvador. Orestes, 16 verw. Curagao. Oranje, 16 v. Suez n. Colombo. Oranje Fontein, 16 v. Southampton n. Antw. Oranjestad, 17 v. Cristobal te Aruba. Poelau Laut, 15 te A'dam v. Soerabaja. Polyphemus, 15 v. Belawan n. Colombo. Prins Willem II, 15 v. R'dam n. Norfolk. Prins Maurits, 16 v. Valencia n. Gibraltar. Prins Alexander, 15 250 m. ZW. Kp. Race. Prins Willem III, pass. 15 Lissabon. Posedon, 15 v. Puerto Cabello n. Guanta. Prins Philips Willem, pass. 16 Finisterre. Papendrecht (t), pass. 17 Mona Passage. Radja, 15 bij Sabang. Riouw, pass. 16 Minicoy. Rijnland. 15 v. Las Palmas. Ridderkerk, 14 te Durban v. Lorenzo Marques. Ruys, 16 verw. Lorenzo Marques. Rotula (t), 15 750 m. ZW. Fayal. Rondo, 16 v. Trinidad n. Kaapstad. Roebiah, 16 v. A'dam n. Balikpapan. Stad Dordrecht (t), pass. 15 Beachyhead. Stad Haarlem, 16 te Vlaardingen v. Sfax. Stad Maassluis, 15 v. Melilla n. IJmuiden. Stad Maastricht, pass. 16 Gibraltar. Stad Schiedam, 13 v. Philadelphia n. R'dam. Schiedijk, 13 te Coatza Coalcos. Scherpendrecht (t), 15 te Portland v. Saida. Slamat, 16 te Singapore. Salawati, 16 verw. Calcutta v. New York. Singkep. 15 475 m. W.t.N. Enggano eil. Soestdijk. 15 275 m. W. Lissabon. Stanvac Benakat (t), pass. 15 Singkep. Sunetta (t), 15 v. Miri n. Singapore. Sarpedon, 16 v. Curacao n. Maracaibo. Samarinda, pass. 16 Guan. Saparoea, pass. 16 Kp. La Hague. Sliedrecht (t), 16 dwars Mozambique. Stad Arnhem, 16 v. R'dam n. Huelva. Stad Vlaardingen, 16 v. Narvik n. R'dam. Stentor, 16 v. Catania n. Malaga. Sibajak, 16 v. Aden. Sumatra, 17 te Bandarshapoer. Tjikampek, 16 te Buenos Aires. Tabian, 15 v. Mobile n. New York. Talisse, 16 v. Suez n. Aden. Tjibadak, 13 te Hongkong. Themisto, 15 v. Santiago de Cuba n. R'dam. Tiberius, pass. 15 Delewarebaai. Tibia, 15 125 m. N.NO. Finisterre. Trajanus, 15 v. Guanta n. Cumana. Telamon, 13 te New York. Tomini, 17 14 u. verw. H. v. Holland. Taria (t), pass. 16 Terceira. Ternate, pass. 17 Perim. Vulcanus, 14 te Istanboel. Van Riemsdijk, pass. 15 Ceram. Venus, pass. 15 Kp. de Gata. Volcndam, 15 120 m. W. Scillics. Vrij burgh, 15 v. Casablanca n. Londen. Veendam, pass. 16 Chesapeak baai. Wieldrecht, pass. 15 Kp. Farewell. Willem Ruys, pass. 15 Minicoy. Willemstad, 15 v. A'dam n. West Indië. Westerdam, pass. 17 Kp. Race n. New York. Zonnewijk, pass. 15 Kp. Palmas. Zeeland (SSM), pass. 16 Kiel n. Stettin. Zijpenberg, pass. 16 Finisterre.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 12