Haarlemse Bestuurdersbond vierde zijn vijftigjarig jubileum Haarlemse Montessorischool met twee frisse leslokalen verrijkt Verhuizingen-Verpakkingen Meubelopslag-Pianotransport F. Damiaans en Zn PHILIPS, TELEFUNKEN en FRIDOR RADIO (Kort en Bondig waar.de Iedm de bij de Razende Roland vloog uit de bocht Dienstontduiker kreeg voorwaardelijke straf Sigarenbanderolles tijdens vervoer verdwenen Prof. R. Remmelts benoemd tot hoogleraar te Leiden Froilan Gonsalez (Ferrari) klopt de drie Mercedessen KARDEX Vlakliggende kaartsystemen: Xhujom* ch,Nbs SupPUES NA DRIE JAAR THEO VAN AMERONGEN Wysjinski ontbiedt de Westelijke ambassadeurs Zandvoort Feestavond Zandvoortse Handelsvereniging Bloemendaal SCHEEPVAART MAANDAG 19 FEBRUARI 1951 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT avond feestelijk bijeen waren, domineerde een inHnïïiïr Zater~ en z°ndag- D. Verbaan drukte op een knopje en er begon eenllhtip i grafiek. Voorzitter het jaar 1901 voorstelde: 184 leden. En aan de ton i»n!P branden blJ een Punt, dat zich een ander jaartal: 1951. De heer Verbaan trnt 3f S1? Mopende lijn bevond onbekend gebleven Het was wellicht het. schoonste geschenk Hat i lulbZ- de fraaie door de heer Brits uit IJmuiden 'rood pJp^ eSSe, ontvm«» tezamen met de Bestuurdersbond, die natuurlijk ook op het rijk ve?sierd?S ?ntworpe.n, vla® voor Dat overigens het werk van de Bestuurdershrïïf ZJ podlu,m pri->kte' aangesloten N.V.V.-organisaties ook buiten de kring tan™*6 ?l Va" de blj haar gewaardeerd, bleek wel op de Zaterdagmiddag in de tuiLIal vS^^fvIn" f K°rdt gehouden receptie, waar niet minder dan 22 sprekera hef wêSrS heWen'glfoêïI Toen deze spraakwaterval over de bijna Onder de bloemstukken bedolven bestuurs tafel losbarstte, was het klokke drie en om zes uur 's avonds waren de elo quente gelukwensers nog niet aan het eind van hun latijn. In die drie uren zijn er heel wat herinneringen opgehaald en goede wensen geuit. Voorzitter D. Verbaan van de jubilerende Bestuurdersbond opende de lange rij van sprekers met een herden kingsrede, waarin hij de halve eeuw van socialistische strijd nog eens uitvoerig de revue liet passeren. Het sindsdien bereikte, zoals de verwerving van algemeen kies recht, de uitbanning van zeer veel sociaal en economisch onrecht en in het algemeen ook de geestelijke verheffing van de ar beider, stemt tot vreugde en tevredenheid, maar toch is het thans nog geen tijd voor het N.V.V. om op zijn lauweren te gaan rusten, omdat de internationale spanningen eh de omschakeling op oorlogseconomie nieuwe gevaren voor de volken oproepen. Spreker hoopte dat het in gezamenlijke inspanning zou mogen gelukken, deze ge varen alsnog te bezweren zodat men zal kunnen doorgaan met bouwen aan een betere wereld waarin alle volken in vrede en vriendschap zullen kunnen leven. Wethouder A. J. M. Angenent, spreken de namens het college van B. en W. (dat voltallig ter receptie verschenen was), ver zekerde de jubilerende bond, dat het ge meentebestuur zijn werk met belangstel ling volgt en dit ook waar mogelijk zal blijven steunen omdat het verleden bewe zen heeft dat de doelstelling van het NW een goede is. De voorzitter van het N.V.V.de heer H. Oosterhuis, wees er vervolgens op dat de voornaamste taak van het verbond nog bestaat uit de verwezenlijking van een zo groot mogelijke sociale zekerheid en deed een beroep op de jongeren om zich bij het realiseren daarvan even duchtig te weren als de „oude garden" van de voorbije halve eeuw. Partij en vakverbond zijn be reid voor de defensie-„uitbouw" offers te brengen, mits deze offers redelijk verdeeld worden over alle klassen en standen der maatschappij. Als de regering de maatre gelen aan durft die deze tijd eist, kan trouwens zelfs met succes een poging ge daan worden om het levenspeil van de arbeiders te handhaven. Wethouder W. F. Happé, sprekende na mens de federatie Haarlem der Partij van de Arbeid, sprak er zijn vreugde over uit dat de H.B.B. ondanks het passeren van zijn vijfde „kruisje" nog jong en vi taal is en dat men van hem dus nog veel geestdriftige strijd voor het goede doel, ook op locaal terrein, verwachten mag. Hij bood het jubilerend bestuur als blijk van waardering een exemplaar van Troel stra's gedenkschriften aan. De lïëer J. Boekhoven voerde het woord namens de Haarlemse raadsfractie van de P. v. d. A. en namens hoofd- en afdelings bestuur van de A.B.V.A. Hij vergeleek de Bestuurdersbond met een rots in de bran ding, die woeste stormen weerstaan heeft en, met aller steun, zal blijven trotseren, ook in deze zeer moeilijke tijd. Na hem spraken onder andere nog Ben Groeneveld van het Ned. Volkstoneel, die getuigde van het culturele werk van de N.V.V.-afdelin- gen en die het jubilerende bestuur het boek werk „Honderd jaar toneel" aanbood; wet houder A. J. M. Angenent, ditmaal spre kend namens de K.A.B., afdeling Haarlem, L. Silvis, voorzitter van de Christ. Be sturenbonden, L. van Asperen namens het Instituut van Arbeidersontwikkeling, me vrouw Van den Berg als voorzitster van de Vrouwenbond-afdeling, en tal van ande ren, vertegenwoordigers van zuster- en verwante organisaties en instellingen. Onder de vele autoriteiten die persoon lijk hun gelukwensen kwamen aanbieden waren, behalve de reeds genoemden, jhr. dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel voor Haarlem en omstre ken, mr. H. B. Wildt Meijboom, voorzitter- van de Raad van Arbeid, het Tweede Kamerlid de heer J. de Kadt, de directeur van Sociale Zaken de heer D. H. Suerink. Ook de oud-voorzitter van het N.V.V. de heer E. Kupers gaf van zijn belangstelling blijk. Het jubilerende bestuur ontving voorts tal van schriftelijke felicitaties en geschen ken, waaronder een fraaie nieuwe vlag, aangeboden door de leden van de Bestuur dersbond. Problemen groter en anders „De problemen zijn niet alleen groter dan in 1901, ze zijn vooral ook anders", zei voorzitter Verbaan in zijn openingsrede op de feestavonden. Toen ging het om een uur minder en een cent meer. Nu is de periode van de medezeggenschap van de economi sche democratie aangebroken. Dat laadt een grote verantwoordelijkheid op onze schouders. Ons volk wordt straks een offer van 1100 millioen voor de bewapening ge vraagd. Op zich zelf zien wij de droevige noodzakelijkheid daarvan in, maar wij heb ben ook het recht te eisen, dat die offers in de eerste plaats worden gebracht door die groepen van de bevolking die ze kun nen dragen. Na Verbaan kwam een oude bekende uit de socialistische strijd op ihet podium: Zaterdagmorgen om kwart over acht werd het verkeer op de Kinderhuissingel in Haar lem ter hoogte van de Oud-Katholieke kerk opgeschrikt door een personenauto die met een vaart van tegen de tachtig kilometer over de weg stoof. In de bocht raakte de bestuurder de macht over het stuur kwijt, schoof van rechts naar links langs het trottoir aan de zijde van hét talud tot van de tegenovergestelde kant een vrachtauto naderde. De chauffeur van dat voertuig trachtte de onvoorzichtige rijder te ontwijken, doch slaagde daar niet in. Beide auto's botsten, waarbij de personemyagén hevig aan de voorzijde werd beschadigd. De bestuurder van de personenauto, een 28-jarige monteur, die de wagen juist bij een cliënt had opgehaald, is met een hersen schudding en enige snijwonden in de Maria- stichting opgenomen. ADVERTENTIE Vraagt ons eens offerte en inlichtingen omtrent onze manier van verhuizen. ZIJLVEST 41 - HAARLEM Telefoon 12456 - 14155 - 11141 Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 17 Februari 1951 BEVALLEN van een zoon: 16 Fefc>i\, G. Koke—Kuipers; J. C. Hoogreef—van Norde. BEVALLEN van een dochter: 15 Febr., J. C. Brakelvan Dam; A. G. Cornelissevan Roode; 16 Febr., A. J. SpringveldKaptyn; 17 Febr., W. Zijlstra-r-Groenveld. OVERLEDEN: 15 Febr., G. Calandt. 62 j., Oude Weg; 16 Febr., A. J. Nachtegeller, 68 j., Houtmarkt; J. M. Langeveld, 85 j., Haze- paterslaan. Wethouder Happé hood het jubilerende bestuur namens de Haarlemse P. v. d. A.- jederatie een exemplaar van Troelstra's gedenkschriften aan. de zangeres Jo Hekkert-Van Eijsden, die ook nu weer met liederen als „Allerwege in den lande zwelt de stroom der strijders" en „Sluit U tezamen tot een teken van eenheid en verbroedering" haar gehoor tot geestdrift wist te bewegen. Het pro gramma van voor de pauze bevatte voorts declamatie door Wanda Reumer, die de herinnering aan een hardvochtig verleden wakker riep door haar voordracht van een fragment uit Johan, biografie van Pieter Jelles en van een paar gedichten van Troel stra, Verweij en Van Duinkerken. Tenslotte waren er nog propagandatoe- spraken door secretarissen van het N.V.V., Zaterdagavond door Paul de Vries en Zon dagavond door Jan Berger, die beiden tot motto hadden gekozen „De stalen wil om in vrijheid te leven en te blijven leven is sterk in ons". Na de pauze zorgden de Ramblers onder leiding van Theo Uden Masman voor een uitbundiger feestviering. De jubileumcommissie had ook de kin deren niet vergeten: in de ochtend- en middaguren waren die met de gebruikelijke ingrediënten: kindertoneël en goochelaar, vermaakt. De geüniformeerde jongeman, die he denmorgen voor de Haarlemse politierech ter stond, had er in October van verleden jaar bezwaar tegen om zich in 's konings wapenrok te hullen. En hij gaf dan ook geen gevolg aan een oproep om zich in de Koudenhorn-kazerne te komen melden. Zijn vader en moeder lagen in het ziekenhuis, vertelde hij de rechter, en er moest toch iemand zijn die de kost verdiende voor een jonger broertje en zusje. Hij trok er op uit om ergens een baantje te zoeken. Hij spoorde naar Groningen, naar Amster dam en naar Rotterdam en in allerlei za ken bood hij daar zijn diensten aan, die echter niemand kon gebruiken. Toen zijn vader uit het ziekenhuis kwam ging hij zich bij de M.. P. in Enschedé melden die er voor zorgde dat de jongeman alsnog in de Koudenhorn-kazerne terecht kwam. Een getuige a décharge, de batterij com mandant van de verdachte, verklaarde dat zijn pupil zijn beste beentje voorzette en alles deed om een goed soldaat te zijn. Hij zal echter drie maanden langer dan nor maal in dienst moeten blijven. De officier was van mening dat de hou ding van de verdachte niet in de haak was, vooral niet omdat een verzoekschrift om uitstel van dienstplicht aan de verdachte was geweigerd. De officier eiste een voor waardelijke gevangenisstraf van drie maanden en een proeftijd van drie jaar. De politierechter deed er iets af: zes weken voorwaardelijk en een proeftijd van twee jaar. De Haarlemse recherche houdt zich op het ogenblik bezig met de verdwijning van twee verloren geraakte pakketten met sigarenbanderolles, het ene van tien kilo zwaar en het andere van zes kilo, die te zamen een waarde van duizenden guldens aan betaalde accijnzen- vertegenwoordigen.1 De pakketten zijn respectievelijk op 15" Januari en 6 Februari door de Haarlemse drukkerij naar fabrieken in Utrecht en Wageningen verzonden. Het is mogelijk, dat de pakken zijn zoek geraakt, maar het is even goed denkbaar dat ze onderweg zijn gestolen. Een Amsterdams expertisebureau heeft een beloning van vierduizend gulden in uitzicht gesteld voor degenen die aanwij zingen kunnen verschaffen die tot de op sporing van de verdwenen pakketten zul len leiden. Feest van de Ketelaarschool Op 16 Februari hield de Th. M. Ketelaar- school voor Mulo voor het eerst na de oorlog- in het gebouw St. Bavo te Haarlem een feestavond, waarvan- dé kosten gedragen, wei-derf door heb Ouderfonds. Het program ma bestond .uit maar liefst,. 21 nummers:- toneel, gymnastiek, dans, zang en muziek. Vooral de gymnastische toeren moeten hier genoemd worden. Deze vielen op door be heerste techniek en foutloze uitvoering, het geen tevens een compliment betekent voor de heer Nieuweweg, de voortreffelijke leraar. Maar ook de andere krachten van het onder wijzend personeel, die veel vrije tijd op offerden om enkele korte schetsen met de leerlingen in te studeren, hadden veel eer van hun werk. Iets aparts was een impro visatie door een jongen, die kans zag op Arabische muziek met een Japans Samoerai zwaard dansmotieven uit Hawai. Indonesië en India tot een boeiend en aantrekkelijk geheel samen te voegen. De universiteitsraad van het Leids Univèrsiteitsfonds heeft benoemd tot bij zónder hoogleraar in de preventieve ge neeskunde prof. dr. R. Remmelts, directeur van het Instituut voor Preventieve Ge neeskunde te Leiden. Prof. Remmelts volgt aan de Leidse Universiteit prof. J. P. Bijl in deze functie op. Prof. Remmelts, die in 1890 te Zaan dam- werd geboren, liep de H.B.S. af te -Haarlem en deed na zijn studies aan de gemeente-universiteit van Am sterdam in 1915 zijn artsexamen. Van 1915 1917 was hij verbonden aan het St. Elisabeth's Gasthuis te Haarlem. Van 1917 1919' trad hij op als assistent van prof. dr. Hector Treub in de vrouwenklinièk te Amsterdam. Van 1919—1921 was hij vrouwenarts te Haarlem en van 1921— 1930 te Amsterdam, waar hij tevens waar nemend hóófd van de universiteits-vrou- wenkliniek was. In 1930 ging dr. Remmelts naar Neder- lands-Indië om daar zijn ambt van hoog leraar in de verloskunde en de gynaecolo gie aan de universiteit van Batavia te aanvaarden. Hij bleef aan déze universi teit verbonden tot 1946, in welk jaar hij in dezelfde functie aan de universiteit te Groningen werd benoemd. Medio 1949 volgde zijn benoeming tot directeur van het Instituut voor Preventieve Geneeskun de te. Leiden. Verleden jaar plaatsten wij een reeks belangwekkende artikelen van zijn hand over de vorderingen van de Preventieve Geneeskunde in Amerika, waar hij toen vier maanden vertoefd had, -Als H.F.C.'er en vooral als waterpolo- speler (hij voerde H.V.G.B. jarenlang aan en was indertijd ook aanvoerder van het Nederlands zevental) was hij in zijn jeugd een bekend Haarlems sportsman, als speler en ook als bestuurslid. De Argentijnse coureur Froilan Gonsalez neeft met één klap de verwachting van al degenen, die zeiden: „Wacht maar tot de Duitsers weer komen" teniet gedaan. In de Grote Prijs van president Peron, die giste ren in Buenos Aires werd gehouden, heeft hij namelijk met een twee liter Ferrari zonder compressor drie roemruchte „Zil veren Pijlen de 3 liter Mercedes mèt com pressor, een pak op de broek gegeven, dat de talloze Duitse emigranten met sombere hartjes de tribune deed verlaten. Het Mercedes-team met de Duitse cou reurs Lang en Kling en de Argentijnse ge weldenaar Juan Manuel Fangio aan de volants, was o zo zeker van zijn zaak. Bij de training op het korte bochtige circuit van 3.5 km waren de scheppingen van dr. Porsche immers onbetwist het snelste ge bleken. Zij zouden van de twee Ferrari's, twee Simca's, vijf Maserati's en drie oude Alfa's weinig te duchten kunnen hebben. Althans dat dachten zij. Maar de dikke Gonsalez, die volgens vele experts meer in zijn mars heeft, dan het troetelkind Fangio, de nationale Argentijnse held, voor wiens roem alles moest wijken, dacht er anders over dit. keer. En toén president Peron de startvlag had gezwaaid over het gloeiend hete circuit koos Gonsalez een positie waar uit hij de Mercedessen kon bestoken. In de vijfde ronde zat hij het trio Lang-Kling- Gangio op de hielen, in de drie-en-twin- tigste stoof hij de verbaasde heren voorbij én vier ronden later was hij bijna een ron de voor. Nog één keer liep zijn voorsprong terug, namelijk toen hij moest tanken (iets dat voor de Mercedessen niet nodig was) maar hij bleef aan de kop en zelfs het voor oorlogse kanon Larlg kon'hem niet meer bedreigen. Lang werd tweede en Fangio derde. Het zij toegegeven, dat Gonsalez op een „sneller" circuit dit kunstje waarschijnlijk niet had kunnen uithalen, maar zijn pres tatie heeft toch wel een einde gemaakt aan de mythe van de Duitse onoverwinnelijk heid, ADVERTENTIE De met zoveel spanning verbeide voet balwedstrijd tussen de cracks van de Haar lemse gemeenteraad en de pers is andermaal niet kunnen doorgaan, deze keer wegens de kwalijke klimatologische omstandigheden. Weddenschappen en prognoses worden nu tot een nadere datum opgeschort. ADVERTENTIE Voorraad controle Inkoop controle Verkoop controle Productie controle Personeel administratie Debiteuren administratie. Hoofdkantpor AMSTERDAM - Spuistraat 320-324 - Tel. 31719-31302-31848 De voorzitter van de Haarlemse Montes sorischoolvereniging, dr. W. Jong, over handigde Zaterdagmiddag in de gym nastiekzaal van de Haarlemse Montessori school aan de Louise de Colignylaan aan het hoofd van deze school, de heer P. van der Wind, de sleutels van het nieuwe ge bouwtje naast de school, waarin twee les lokalen de grote toeloop van leerlingen het hoofd zullen trachten te bieden. Hiermee is dan voorlopig een einde ge komen aan liet nijpend ruimtegebrek, waarmee de Haarlemse Montessorischool al enige jaren worstelt. De plannen voor een uitbreiding waren al drie jaar in de pen, maar allerlei moeilijkheden doken op als het op bouwen aankwam. Het bestuur zag zich daarom genoodzaakt op zolder- twee noodlokalen in te richten. Verleden jaar kwamen ecther de toestem ming en de subsidie van B. en W. om de school met twee lokalen uit te breiden en in Augustus kon men gaan heien. Veel medewerking Dr. W. Jong, de voorzitter van de Haar lemse Montessorischoolvereniging maakte er in zijn openingswoord gewag van dat het bestuur met gemengde gevoelens tegenover de groei van de school staat. Aan de ene kant, aldus dr. Jong, stellen wij het zeer op prijs dat zo veel ouders hun kinderen naar onze school willen sturen, maar aan de andere kant zitten we ermee in de zorg. De toeloop van leerlingen is zodanig dat een tweede school geen overbodige luxe zou zijn en min of meer gedwongen is men dan ook overgegaan tot de uitbreiding met slechts twee lokalen. Dr. Jong herinnerde er aan dat" het schoolbestuur van 't begin af veel medewer king heeft mogen ondervinden van de ge meente. De afdelingen Onderwijs en Open bare Werken hebben ertoe bijgedragen dat zowel voor de gemeente als voor het schoolbestuur tenslotte een aanvaardbare oplossing werd gevonden. Na deze korte toespraak overhandigde dr. Jong de heer Van der Wind de sleutels van het nieuwe bijgebouwtje. De Haarlemse Wethouder van Onder wijs, de heer D. J. A. Geluk, wenste ver volgens het bestuur, de ouders en het on derwijzend personeel namens het gemeen tebestuur geluk. De heer Geluk zei veel waardering te hebben voor de wijze waar op aan de Haarlemse Montessorischool les wordt gegeven en voegde daaraan toe dat het werk aan deze school van grote be tekenis en stimulerende invloed is op het verdere onderwijs in Haarlem. De architect, de heer D. Greiner, zorg de voor een prettige verrassing: hij deelde mee de tuin rond het nieuwe gebouwtje die nog braak ligt wat fleur en kleur te zullen geven. Enthousiast Vervolgens was "het woord aan een spreekkoortje van leerlingen van de hoog ste groep die namens alle andere groepen een electrische klok aanbood. Het hoofd der school, de heer P. van der Wind, releveerde vervolgens een en ander uit de geschiedenis van de Haar lemse Montessorischool. In September 1930 opende de school haar poorten voor zeventig leerlingen, maar reeds binnen ze ven jaar was twee maal een uitbreiding nodig. Hij zij van mening te zijn dat het werk in de loop der jaren zo vlot was verlopen omdat het onderwijzend perso neel door Maria Montessori enthousiast was gemaakt voor de paedagogische prin cipes van haar systeem. Namens de leer krachten dankte hij de ouders voor het genoten vertrouwen. „Wij zijn erg blij met deze uitbreiding", aldus de heer Van der Wind, „maar toch verwacht ik nog vele moeilijkheden. Niet van organisatorische of onderwijskundige aard, maar wel van opvoedkundige aard. Ouders en leerkrachten moeten sterker nog dan voorheen samenwerken. Wij zijn bereid de leerlingen met zorg te omrin gen, maar wij moeten de jeugd vooral op haar plichten wijzen". Als besluit van het officiële gedeelte voerden enige leerlingen een paar aardige volksdansjes uit. De talrijke aanwezigen kregen hierna de gelegenheid om de nieuwe lokalen en een tentoonstelling van handenarbeid te be zichtigen. RADIO- EN TELEVISIE-SPECIALIST, RAADHUISSTR. 35, HEEMSTEDE, TEL. 29449 MOSKOU (Reuter). De Sovjet-Russi sche minister van Buitenlandse Zaken, André Wysjinski, heeft de ambassadeurs van Amerika, Engeland en Frankrijk te Moskou ontboden voor een onderhoud hedenmiddag. AVOND VAN KAMERMUZIEK DOOR JONGE TOONKUNSTENAARS Onder auspiciën van het Comité voor jonge Toonkunstenaars, in samenwerking met de Volksuniversiteit en de Maatschappij tot Nut-van 't Algemeen, wordt op Donder dag. 22 Februari in de Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum een programma van kamermuziek uitgevoerd door Corry van Beckum (zang), Renate Weis (viool) en Bertje Davelaar (piano). LEZING MET LICHTBEELDEN In het kader van de propagandawinter- avonden belegt de Nederlandse Reisvereni- ging (consulaat Zandvoort) op 23 Februari in hótel Keur een lezing met lichtbeelden over Bali en Nieuw-Guinea. Inleiding en commentaar zullen gegeven worden door de heer C. H. Groen, De kleurenopnamen wer den vervaardigd door de Haagse kunstfoto graaf Wim Berssenbrugge. De Zandvoortse Handelsvereniging hield haar jaarlijkse feestavond Zaterdag in ge bouw „Zomerlust", in een zaal die tot de laatste plaats was bezet. Van de leden had den alle huisgenoten boven de zestien jaar toegang. Een beroepsartistenensemble bezorgde de bezoekers een kostelijke avond met cabaret en variété. Met bijzonder veel genoegen beluisterden we opnieuw de buitengewone prestaties van het cowboytrio „The Chico's" die ook nu weer de enthousiaste zaal tot ovaties wist te brengen. Het duo Tiny Visser en Tommy Bouman, waarvan de laatste tevens als con férencier optrad, oogstten met hun geslaagde parodieën een groot succes. Ook de verrich tingen van de jeugdige acrobatrice Betty Visero wekten grote bewondering. Tims deed als vrolijke zeeman de zaal onbedaarlijk lachen en bracht zijn kostelijk nummer met veel bravour, terwijl Jan Davids als accor deonsolist zich een rasecht virtuoos toonde die ook als „vleugel-adjudant" knap werk verrichtte. De heer C. Schaap kondigde na afloop van het programma aan, dat, aangezien deze avond geheel gratis werd aangeboden, het bestuur meende een inzameling te moeten houden voor de „Haak in"-actie, ten bate van het Koningin Wilhelminafonds voor de Ned. kankerbestrijding. Deze collecte bracht 133.70 op, welk bedrag door een gulle onbe kende werd afgerond op honderd vijftig gul den. Een gezellig bal met medewerking van het dans- en show-orkest „The Moonlight Sere- naders" vormde het slot van een in alle op zichten geslaagde feestavond. Accordeonvereniging „Zandvoort" concerteerde De. accordeonvereniging „Zandvoort" be wees met haar tweede uitvoering in dit sei zoen, dat men bezig is zich onder de bekwame leiding van directeur P. de Haan tot een eerste Mas ensemble te ontwikkelen. Er viel een aanzienlijke vooruitgang te constateren, hetgeeh vooral opviel in het fraai van klank vertolkte „Standchen" van Schubert. Het uniform geklede ensemble in de Zandvoortse kleuren maakte ook nu weer een frisse in druk. Het uitgebreide programma vermeldde veer tien nummers, waaronder verscheidene nieu we. Wij noemen nog de met veel bravour gespeelde „Unity march" van B. Harris. De klankverhoudingen waren uitmuntend, ook ten opzichte van slagwerk, pianobegeleiding, bas- en solowerk. Een Rotterdams amateur-cabaret vulde op door hét publiek zéér gewaardeerde wijze het muzikale programma aan. Een geanimeerd bal besloot de uitvoering. APOTHEKERSDIENST Tot Zaterdagmorgen 3 Maart wordt de dienst voor apotheken te Overveen, Bloe- mendaagl en Santpoort-station verzorgd door de Elswout-apotheek (drs. A. P. W. van der Ham), Bloemendaalseweg 341, Overveen, telefoon 16760 en de Santpoortse apotheek (drs. K. Zijp), Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-station, telefoon K 2560 8249. Blijdendijk, 18 te Antwerpen. Boschfontein. 17 n. Mozambique Algenib, pass. 16 Madeira. Aludra, pass. 16 Azoren. Amstelveen, pass. 16 Burlings. Aagtedijk, 16 te Baltimore. Albireo. 16 v. Montevideo n. Las Palmas. Arendskerk, 17 v. Port Said. Aagtekerk 17 te Manilla. Alpherat, 17 te Kaapstad. Appingedam. 16 v. Alicante n. Cartegena. Almdijk, 17 v. Antwerpen n. Bremen. Adinda (t), 16 dok Singapore. Aldegonda (t), 15 v. Bangkok n. Pladju. Alhena, pass. 16 Santa Catharina eil. Alphacea, 16 360 m. O.NO. Kp. de Norte. Alpherat, 17 verw. Kaapstad. Altair, 16 140 m. O. Madeira. Antónia (t), 17 v. Singapore te Pladju. Arkeldijk, 16 600 m. ZW. F lores. Averdijk, 16 600 m. W. Scillies. Amsteldijk. 16 220 m. NO. Bermuda eil. Abbedijk, 18 te New York v Buenos Aires. Abbekerk, 17 te Brisbane. Alblasserdijk, te Tilbury. Alkaid, 18 te Rio de Janeiro. Amstelvaart, 18 v. Bombay n. Karachi. Amstelveen. 20 16 u. verw. IJmuiden. Aardijk, pass. 18 Abaco. AlmkerK, 18 v. Genua n. Port Said. Alwaki, 18 v. v. Santos n. Montevideo. Arnedijk, 19 te R'damv. Tampico. Aagtekerk, 19 v. Manilla. Alnati, 19 te Antwerpen. Baud, 18 v. Buleleng te Singapore. Bintang, 18 verw. Singapore. Bonaire, 16 350 m. Z.t.W. Fayal. Bemiekom, 16 120 m. N.t.O. Bonaire. Baarn. 18 n. Valparaiso. Bali, 18 v Singaporge n. Djakarta. Bantam, pas. 17 Minicoy. Beverwijk, 18 te Vigo. Ceram, pass. 16 Perim. Coryda, 14 v. Miri te San Francisco. Clavella (t), 16 250 m. W.t.N, Bombay. Gorilla (t). 17 v. Puerto La Cruz te Trinidad. Clio, 9 v. Curacao n. Bonaire. Caltex The Hague (t), 16 anker Sidon. Caltex Nederland, 19 te Sidon verw. v. A'dam. Caltex Pernis, 19 verw. v. R'dam. Caltex Utrecht, pass. 18 Malta Congostroom, 18 te Lagos. Drente, pass. 16 Kp. Comorin n. Cochin. Diemerdijk, 16 210 m. NO. Mona Passage. Domburgh, 17 te Casablanca v. Londen. Delfland, 18 te Recife. Delft, 18 te Curacao. Duivendrecht (t), 18 te Dakar v. Buenos Aires. Erinna (t). 17 v. Singapore te Rangoon. Esso Den Haag (t), 16 180 m. W.NW. Flores. Esso Rotterdam (t), 16 400 m. NO. Flores. Ena (t), pass. 17 Kp. Santa Maria. Elsenburgh, 16 te Oskarshamn. Elmina, 17 v. Antwerpen n. Bordeaux. Eendracht, 17 v. R'dam v. New York. Edam, 18 te Antwerpen v. New York. Farmsum, 17 v. Savona n. Hampton Roads. Gooiland, 17 v. A'dam n. Buenos Aires. Gordias, 16 v. Malaga n. Antwerpen. Gadila (t), 16 210 m. Z. Faval. Ganymedes, 17 te Montevideo. Gemma (t), 13 te Curacao v. Northshields. Hector, 17 te R'dam v. Valencia. Helicon, 16 v. New York n. Aruba. Hercules, 16 te A'dam v. Izmir- Haarleni, 16 150 nfc Z. Fayal. BINNENLAND Eind Januari is in het militair neurose hospitaal te Austerlitz een barak door brand verwoest. De 74 patiënten, die in deze barak' waren gelegerd, verloren hun militaire uit rusting en al hun persoonlijke eigendom men. "Deze laatste vertegenwoordigden een waarde van ruim 16.000 gulden. Het Natio naal Fonds voor Bijzondere Noden heeft f5000 geschonken. Het prins Bernhardfonds, de Niwin en het Protestants interkerkelijk Thuisfront hebben hulp toegezegd. De door de stichting „Helpt Ambon in Nood" in Amsterdam gehouden persconfe rentie, waarin twijfel is uitgesproken aan dé goede bedoelingen van de stichting „Door de Eeuwen Trouw" te Eindhoven, hèeft het bureau- der Zuid-Molukken in De"1 Haag doen besluiten hulp van de stichting „Helpt Ambon in Nood" voortaan van de hand te wijzen De steun voor de Ambonese studen ten in Nederland neemt het bureau voortaan voor eigen rekening. In Den Haag is een 44-jarige metselaar om het leven gekomen die werkte bij een in aanbouw zijnd flatgebouw. Bij het passeren van een autobus viel een brok steen uit de zijmuur van een aangrenzend huis_ op het hoofd van de metselaar. Hij was onmiddellijk dood. De senaat van de rijksuniversiteit te Groningen heeft voor 1951 de Guyot-prijs voor grote verdiensten op oorheelkundig ge bied toegekend aan prof. Gunnar Holmgren te Stockholm.' Jhr. mr. E. V. E. Teixeira de Mattos, consul der Nederlanden te New York, wordt eerste gezantschapssecretaris in Montevideo. Dr. A. Zaal, eerste handelssecretaris van de Nederlandse ambassade te Washington zal eerste gezantschapssecretaris worden bij het gezantschap te Bangkok. Aan dr, J. A. Ncderbragt, laatstelijk gezant in Israël, is op zijn verzoek op de meest eervolle wijze ontslag uit de buiten landse dienst verleend, zulks onder dank betuiging- voor de uitnemende diensten, welke hij dhder dikwijls zeer moeilijke om standigheden in zijn functie heeft bewezen. De tentoonstelling van motoren, scoo ters, carriers en hulpmotoren voor rijwielen, die van 9 tot en met 18 Februari in het R A.I. gebouw te Amsterdam is gehouden, is bezocht door 91.165 belangstellenden. In Horst (L.) werd aanbesteed het af breken van een oude kazerne met bijge bouwen. Er waren 22 inschrijvingen. Een firma in Zoeterwoude wilde het karwei voor f 100 opknappen, een firma in Hulst bij Zwolle vroeg f 18.500. HAARLEM EN OMGEVING De Rijkswaterstaat te Haarlem heeft aanbesteed het herstellen van acht strand- hoofden met bijkomende werken, beho- rende tot de werken tot verdediging van de Noordzeekust in de provincie Noordholland. Laagste inschrijvers waren het aannemingsbedrijf firma Jac. G. van Oord en Zonen te Utrecht en het Aannemers- en Handelsbedrijf Van Oord te Werkendam, met f393.846. De heer W. Wesseldijk te Santpoort is aan de Leidse universiteit geslaagd voor het candidaatsexamen geneeskunde. Hestia, 17 v. Antwerpen n. Laguaira. Helena, 19 te Antwerpen v. Porto Rico. Hoogkerk, 18 te A'dam v. Beira. Ilos; 18 v. Auxcays n Jeremie. Indrapoera, T8 v. Penang n. Djakarta. Ittersum; 19 te. Antwerpen. Jagersfontein, pass. .16 Bijouga eil.. Japara (KRL1, 16 150 m. O. Rasfartak. Java, pas. 18 Malta n. Alexandne. Joh. v. Oldenbarnevelt, 18 340 m. O.t.Z. Socotra. Kedoe,- pass. 16 Guardafui. Kota Gede. pass. 16 Ouessant. Kieldrecht, 18 te Colombo. Kota Agoeng. 19 verw. Genua. Kota Baroe, 14 te Halifax. Kelbergen, 18 te A'dam v. Huelva. Loosdrecht, 17 te Madras. Loppersum, pass. 16 Finisterre. Lutterkerk, 16 te Khorramshar. Lissekerk, 16 te Genua. Langkoeas, 16 330 m. O. Dondrahead. Lemsterkerk, pass. 16 Kuriamuria baat. Leuvekerk. 16 165 m. N.t.O. Finisterre. Lieve Vrouwekerk, 17 te Bombay verw. Larenberg, 17 te Napels v. R'dam. Lawak, 18 anker Calcutta v. Vancouver. Leersum, 18 v New Orleans te Houston. Loosdrecht, 18 v. Madras. Laurenskerk, 19 te Suez. Leerdam, 18 te R'dam v. New ,York. Linge, 17 v. Abidjan n. Pointe Noire. Malvina (F), pass. 16 Ras Alhadd. Meerkerk, oass. 16 Kp. Leeuwin n. Adelaide. Meliskerk, 16 te Singapore. Maasla'nd. 17 te Vizagapatam. Mentor, 17 te Valencia. Macoma (t). 17 te Soerabaja v. Balikpapan. Marissa (t), 16 135 m. Z. Santa Maria. Marken. 18 verw. Luanda. Merwede, 16 480 m. W.NW. Flores. Musi, 16 v. Morotai n. Menado. Maetsuyckèr. 15 v. Djakarta. Mariekerk, 17 verw. Alexandrië. Maaskerk. 17 te Dakar v. Madeira. Macub». 18 v. Abadan n. Kopenhagen. Malea, pass. 17 Finisterre. Mariekerk, 18 v. Alexandrië n. Ger.ua. Molenkerk, 18 te Aden. Myonia, 18 v. Lissabon n. Singapore. Noordwijk, 15 v Livorno n Melilla. Nelly (tr.), 14 te Djakarta. Nieuw Amsterdam, pass. 16 Kp. Santa Maria. Noordam, 19 te R'dam v. New York. Oranjestad. 17 v. Cristobal te Aruba. Oberon. 16 275 m. Z. Kp. Hatteras. Oranje Fontein, 17 te Antwerpen. Orion, 17 v. R'dam. Oranje, pass. 18 Dahlac eil. Prins Philips Willem, pass. 16 Finisterre. Papendrecht (t), pass. 17 Mona Passage. Paula (t), 16 v. Pladju te Bangkok. Prins Joh. W. Friso, 16 v "-ïmburg n. Antw, Prins Willem III, pass. 18 Ouessant. Prins Willem V, 19 te Huil v. Dakar. Polyphemus, 18 te Colombo n. New York. Rondo, 16 'v. Trinidad n. Kaapstad. Roebiah, 16 v. A'dam n. Balikpapan. Rijnland, 16 250 m. Z. Teneriffe. Rotula (t), 16 25 m. Z.t W. Res. Rufina, 13 v. Fort de 1 ance n. St. Lucia. Radja, pass. 13 Minicoy. Raki, 17 te Belawan. Roepat, 19 te Semarang. Rotti, 18 v. Genua n. Port Said. Ruys, 18 te Durban. Samarinda. pass. 16 Guan. Sliedrecht (tl, 16 dwars Mozambique. Stad Arnhem, 16 v. R'dam n. Huelva. Stad Vlaardingen, 16 v. Narvik n. R'dam. Stentor, 16 v. Catania n. Malaga. Sibajak, 16 v. Aden. Sumatra, 17 te Bandarshapoer. Saroena (t). 16 v. Pladju n. Miri. Sigli, 16 v. Tonkabu n. Makassar. Silindoeng, 19 verw. te Djakarta v. Bangkok. Singkep, 16 480 m. W. Siberut. Slamat, 16 rede Singapore. Sloterdijk, 16 400 m. Ö.ZO. Socotra. Soestdijk, 16 400 m. N.NO. San Miguel. Schie, 14 te Houston. Sinabang, 15 te Benang. Stad Breda, 21 verw. Vancouver n. Kamaishi. Schiedijk, 18 v. Havanna n. Houston. Stad Alkmaar. 17 v, Vlaardingen te Narvik. Sibajak, 18 325 m. O.t.Z. Socotra. Salwati, 17 te Calcutta v. New York. Saparoea, 19 te A'dam v. Beira. Taria (t). pass. 16 Terceira. Tomini, 17 te R'dam v. Balik Papan. Tankhaven I (t), 17 te Sungeigerong. Tankhaven II (t), 18 verw. te Belawan. Tankhaven III (t), pass. 16 Natuna eil. Tasman, 16 .v. Belawan n. Singapore. Tjimenteng, 16 500 m. W. Anderhalfgraadskan. Tjisadane, 16 v. Djakarta n. Singapore. Trompenberg, 16 400 m. ZW. Flores. Tiberius, pass. 16 Kp. Hatteras. Trajanus, 16 v. Carupano n. Trinidad. Ternate, 18 v. Aden n. Belawan. Tibia, 17 te R'dam v. Singapore. Teiresias,. 18 te Londen. Theseus, pass. 18 Finisterre. Veendam, pass. 16 Chesapeak baai. Volendam, 16 430 m. W. Scillies. Westerdam, pass. 17 Kp. Race 11. New York. Westerdam, 19 verw. New York v. R'dam. Willem Ruys, pass. 19 Perim. IJsel, 19 verw. te Kingston. Zijpenberg, pass. 16 Finisterre.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3