HUNTER Dit voorjaar bloeien tien millioen bollen op de Keukenhof-expositie ('"Hoe is het ontstaan? "A Een Eeuw Celeden Tentoonstelling, die op 21 Maart opent, biedt veel meer attracties dan de vorige Het Bloemencorso voor de Bollenstreek ALPHENAAR Gramophoonplaten Agenda voor Haarlem Ha. Stoptreinen naar de bollenstreek Pseudo politie-agenten deden inval in speelclub Gesneuveld in Korea WIJD ETS ZIJD ORANJEBOOM BIER! Majoor Eekhout commandant van Korea-detachement N.S.-bussen in Groningen gaan morgen weer rijden Troepenschip Nelly op weg naar Nederland Tjerk Hiddes in Soerabaja Noors schip vergaan BAKKER's BEHANG Vijftien boeren uit Staphorst voor de Zwolse rechtbank Vredepeel-overeenkomst goedgekeurd De Gasperi en Sforza in Maart naar Londen Dit woord: KIEK V Biljarten Om de „Scandia coupe" Voetbal Exeter City in Mei in Haarlem Dammen Zwemcompetitie op Zondag 'n kwaliteitsproduct Wielrennen Zesdaagse te Gent leverde Belgische zege op Competitie volleyball Schaatsenrijden Van der Voort won te Jevnaker Waterpoloprogramma VRIJDAG 23 FEBRUARI 1951 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Toen Keukenhof vorig jaar Maart voor de eerste maal zijn poorten opende, hadden velen er zich geen rekenschap van gegeven, dat de narcissen, tulpen en hyacinten niet tegelijk in bloei staan. Het gevolg was dat degenen die in Maart kwamen, wat narcissen en crocussen zagen bloeien, en terugkeerden met het gevoel dat ze lichtelijk bekocht waren. „Gras", zei een Amsterdammer, „hebben ze bij ons in het Vondelpark ook!" De organisatoren van Keukenhof namen deze les ter harte en hebben er voor ge zorgd dat, om het even hóe vroeg men de tentoonstelling bezoekt, men kan genieten van vele soorten bloemen in volle kleuren pracht. Tulpen in Maart Daartoe is een grote expositieruimte on der glas ter oppervlakte van 2000 m2 waar in de temperatuur door een voor Nederland uniek verwarmingssysteem wordt geregeld, beplant met tulpenbollen in 750 variëteiten, zodat de bezoeker die komt in de bloeitijd der narcissen, tegelijk de schoonheid der tulpen kan bewonderen. Ook de entrée is verbeterd, de restauratie-capaciteit verdubbeld, vóór het theehuis is een grote overdekte veranda gekomen en op het terras een afzonderlijk buffet ingericht. Als datum is gekozen 21 April Het Centraal Comité Bloemencorso heeft besloten dit jaar wederom een bloemen corso in de gemeenten Hillegom, Lisse en Sassenheim te organiseren en wel op 21 April 1951. Het corso 1950 is in alle opzichten ge slaagd. De reclame, die er van is uitgegaan, zowel in binnen- als buitenland, is zeer groot geweest. In het buitenland is door film en pers veel aandacht aan het corso geschonken. Films zijn door grote Ameri kaanse filmmaatschappijen opgenomen en wekenlang in de bioscopen vertoond, ter wijl artikelen in bladen en tijdschriften zijn verschenen, geïllustreerd met foto's. Daarnaast zijn op die dag naar schatting ongeveer honderdduizend toeschouwers uit alle delen van het land naar deze streek getrokken om het corso te zien. Ook dit jaar moet zo meent het Cen traal Comité voor het bloemencorso het corso weer een grandioze reclame voor de bollenstreek worden. Verder moet het zo danig zijn dat het zowel nationaal als in ternationaal een propaganda wordt voor de ondernemingszin in Nederland. Het ligt in het voornemen dit jaar meer lijn en gedachte in het corso te gaan ver werken. In verband hiermede heeft het comité besloten in het komende corso uit te beelden: „Het dierenrijk in Bloemen- land". Het comité heeft een aantal ontwerpen doen vervaardigen, welke ter beschikking gesteld kunnen worden. Is reeds een idee ter beschikking van een deelnemer, dan kan dit geheel vrij worden uitgewerkt. Voor de prijstoekenning zullen de wa gens in twee groepen worden verdeeld n.l. één groep voor wagens, versierd door vak lieden en één groep voor wagens, versierd door amateurs. Verder wordt overwogen om het publiek in de beoordeling te betrekken en voor de door de toeschouwers hoogst gewaardeerde wagen een extra prijs beschikbaar te stellen. Teneinde deelneming, vooral ook door verenigingen, in deze streek te stimuleren, heeft het comité besloten een bedrag van 100.beschikbaar te stellen als een tege moetkoming in de kosten voor elke vracht wagen die deelneemt. Dit bedrag wordt uitsluitend toegekend aan de deelnemers uit de gemeenten Hillegom, Lisse en Sas senheim. Evenals vorig jaar zal uitsluitend deel neming met motorvoertuigen worden toe gestaan. De bloemen voor de versiering der wagens zullen met medewerking van de kwekers gratis ter beschikking worden ge steld. Het secretariaat van het comité is geves tigd: Raadhuis Hillegom. ADVERTENTIE IIIIIIIIIIIIIHIIIi mmmm I THANS OOK VOOR His Master's Voice, Columbia, Parlophone, Elite-Special, Decca, enz. KRUISWEG 49 - HAARLEM TELEFOON 11532 VRIJDAG 23 FEBRUARI Stadsschouwburg: „Het verborgen vuur", 8 uur. Wilhelminastraat 22: Vereniging van Spiritisten „Het Licht", 8 uur. Krclagehuis: Voorjaarsbeurs voor de vrouw, 711 uur. Kunstzalen Frans Heerkens Thijssen: Maris- tentoonstelling, 10—5 uur (tot 11 Maart). Frans Hals: „The big clock", 18 j., 2.30, 7 en 9-15 uur (Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur; Dins dag 2.30 en 8 uur). Rembrandt: „Haven- Marie", 18 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: yGung Ho!", 18 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Zo jongzo slecht", 18 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „Misdaad achter het voetlicht", 18 j., 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „Klopjacht", „Rodeo in Texas", 18 2.30, 7 en 9.15 uur (Zondag 2, 4.15, 7 en 9-15 uur. ZATERDAG 24 FEBRUARI Stadsschouwburg: „Meeuwen boven Sor- ranto" (Vrije Toneel), 8 uur. Rembrandt Theater: Kindervoorstelling „Winnetou". 2 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstel lingen. Krelagehuis: Voorjaarsbeurs voor dc vrouw 10—23 uur. De clode hoek in het Noorden, die het pubiiek noodzaakte langs een smal zand pad terug te lopen, is opgeheven door aan leg van een brug. Verder heeft architect Van der Lee de beplanting opnieuw gegroepeerd, zodat de bezoekers van vorig jaar de Keukenhof nauwelijks zullen herkennen. In 1950 was slechts een gedeelte van het 26 ha grote terrein voor de expositie in gebruik genomen. Maar reeds vorig jaar bleek, dat men veel meer ruimte nodig had. Dit jaar heeft men dezelfde ervaring. Had den vorig jaar 50 exposanten ingezonden, thans zijn het er 70. Zo is thans, in het tweede jaar der tentoonstelling, van die 26 ha reeds 21 ha in gebruik, waarin in totaal 10 millioen bloembollen zijn geplant. Van alle zijden ontvangt Keukenhof medewerking. De politie zorgt voor een verkeersregeling die een vlotte aan- en af voer waarborgt, de spoorwegen doen, veel meer dan vorig jaar, treinen rijden die te Hillegom stoppen zowel des Zaterdags als des Zondags, en op de dag van het corso en op de speciale „bollenzondagen", 15, 22 en 29 April, zullen elk uur speciale treinen rijden tussen Amsterdam en Den Haag, die op alle tussenstations zullen stoppen. Veel medewerking heeft men ook van de zijde der N.Z.H.V.M., die weer speciale busdiensten laat rijden. De K.L.M. verzorgt ir, verschillende buitenlandse steden een opvallende reclame voor de Keukenhof. De opening Op Dinsdag 20 Maart te 14 uur zal de tentoonstelling door de Commissaris der Koningin in de provincie Zuidholland, mr. L. A. Kesper, officieel worden geopend. De volgende dag, Woensdag 21 Maart, is de tentoonstelling voor het publiek toegan kelijk. Eveneens zijn dit jaar de fietsenberg plaats en parkeerterrein voor autobussen vlak bij de hoofdingang geprojecteerd. „Jacoba van Beieren" beheerst ook thans weer de propaganda voor de tentoonstel ling. Dit jaar zal er echter waarschijnlijk niet, zoals vorig jaar ter gelegenheid van het gouden jubileum van de Bond van Bloembollcnhandelaren, een Jacobaspel worden opgevoerd. Hoe de stoutmoedige gravin zich tijdens de show zal manifeste ren, maakt nog een onderwerp van discus sie uit. ADVERTENTIE Te beginnen op 24 Maart tot ongeveer half Mei zal des Zaterdags en des Zon dags, bovendien op Maandag 26 Maart (Tweede Paasdag) een aantal treinen te Lisse stoppen. Op Zaterdag 21 April (bloemencorso) en op de Zondagen 15, 22 en 29 April zullen er extra stoptreinen rijden tussen Amsterdam en Den Haag. Deze treinen zullen tussen 10 en 19 uur elk uur in beide richtingen rijden en op alle tussen stations stoppen. ADVERTENTIE Twee jeugdige Hilversummers hebben Donderdagavond een inval gedaan in een speelclub aan de Amstelstraat te Amster dam. De aanstaande schoonvader van een van de jongemannen had enkele malen deze speelclub bezocht en was daar ruim drie duizend gulden kwijtgeraakt. De man had daar veel spijt van en zijn familie uitvoerig over zijn escapades verteld. Zijn toekom stige schoonzoon meende dit geld wel te kunnen terughalen en stapte gisteravond met een vriend de club binnen. De roulette stond op tafel en er waren reeds twee be zoekers. De invallers verklaarden, dat zij van de politie kwamen en „dat het nu maar eens uit moest zijn met dat spelen". De vriend nam beide bezoekers mee naar de keuken en de aanstaande schoonzoon deed een greep naar de portefeuille van de eigenaar. De vrouw van de eigenaar kreeg argwaan en zei: „Jij bent niet van de po litie, want zo iets doet de politie niet", waarna zij een greep naar de telefoon deed. De jongeman belette haar dit echter en binnen enkele ogenblikken ontstond een wilde vechtpartij, die de kamer in een ruïne herschiep. Er vlogen meubelen door de ramen en spoedig schoten buren en politie-agenten te hulp. Het hele gezelschap werd naar het politiebureau overgebracht, waar de beide jongemannen, die voor eigen rechter wilden spelen, nu opgesloten zitten. Aan dc tentoonstelling „De Hofstad- bloem", die van 22 Maart tot 2 April in de Houtrusthallen te 'sGravenhage gehouden zal worden, zullen ook Gentse bloemisten met een grote collectieve inzending van bloemen en planten deelnemen. „Massin of Mayfair", de beroemde Londen- se ontwerper van speciale bontcreaties, lanceert deze zeer luxueuse avondcape, die ruim 50.000 gulden kost. De cape is ver vaardigd van zilverblauwe nerz met een schouderpas en kraag van donkerpaarse lovers. Massin noemt deze creatie ,,De Paradijsvogel". Ter gelegenheid van het Festival of Britain" zal hij in zijn salons een bontshoiv, waarbij voor millioenen aan pelswerk geëxposeerd zal worden, geven. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens de actie bij Hoengson op 12 Februari zijn gesneuveld: Sergeant L. M. J. M. Grasso uit Utrecht; soldaat J. F. Ketting Olivier uit Markelo; sergeant W. B. F. Sonnemans uit Schiedam; korpo raal J. J. Zwart uit Den Bricl en soldaat H. M. Wagenaar uit Schaesberg. De ongehuwde sergeant Lucas Grasso werd 1 Maart 1927 geboren. Hij diende destijds bij het Eerste Regiment Pantser- doel-artillerie en was afkomstig uit Utrecht. De ongehuwde soldaat Johan Olivier uit Markelo werd 21 October 1926 geboren. Hij diende als beroepssoldaat bij het KNIL. Sergeant W. B. F. Sonnemans is afkom stig uit Schiedam. Hij werd geboren op 23 October 1925. Voor dat hij als korporaal naar Korea ging diende hij als oorlogsvrij williger bij de Mariniers. In Korea werd hij bevorderd tot sergeant. Hij was onge huwd. Korporaal J. J. Zwart werd geboren op 24 Mei 1929. Voor dat hij als soldaat eerste klas naar Korea vertrok diende hij als dienstplichtig soldaat bij het Derde Regi ment Infanterie. In Korea werd hij tot korporaal bevorderd. De ongehuwde soldaat Hermanus Wage naar werd geboren op 7 Mei 1928. Hij diende als dienstplichtig soldaat bij het Elfde Regiment Infanterie en was afkom stig uit Schaesberg in Limburg. Per 1 Maart bevorderd tot luitenant-kolonel De Legervoorlichtingsdienst deelt mede, dat tot commandant van het Nederlands vrijwilligers-detachement in Korea is be noemd majoor W. D. Eekhout, die na het overlijden van luitenant-kolonel M. P. A. den Ouden belast was met de waarneming van dit commando. Majoor Eekhout wordt met ingang van 1 Maart bevorderd tot tijdelijk luitenant kolonel. Majoor Eekhout werd geboren te Batavia op 6 Juni 1917. Hij begon zijn mili taire loopbaan op 20 Augustus 1936 als ca det bij de Koninklijke Militaire Academie te Breda. Op 30 Juli 1939 werd hij beëdigd als tweede luitenant van het voormalige Ko ninklijk Nederlands-Indisch Leger. Hij vertrok naar Indonesië en werd op 20 Oc tober 1941 bevorderd tot eerste luitenant. Hij nam deel aan de strijd in Indonesië en verbleef daarna in krijgsgevangenschap. Na de bevrijding kreeg hij de tijdelijke rang van kapitein, welke rang op 13 Juli 1949 werd geëffectueerd. Intussen had hij de opleiding gevolgd aan de school oplei ding parachutisten te Tjimahi. Op 1 Juli 1950 ging hij over naar de Ko ninklijke Landmacht als kapitein der in fanterie. Hij werd op 31 Augustus 1950 ge detacheerd bij het vrijwilligersdetachement en vertrok op 26 October met dit onderdeel naar Korea. Op 16 October was hij bevor derd tot majoor. Het conflict tussen de N.V. Damster Automaatschappij te Appingedam en de N.V. Marnedienst te Zoutkamp enerzijds en de Nederlandse Spoorwegen ander zijds is in onderling overleg tussen de betrokken partijen opgelost. De N.S.- busdiensten zullen Zaterdag worden hervat. Bij deze oplossing is overeengekomen dat de tijdelijke autobusdiensten der N.S. ter vervanging van de wegens kolen- schaarste tijdelijk gestaakte treindiensten op de trajecten Groningen-Roodeschool en Groningen-Delfzijl zullen worden uitge oefend als een zo zuiver mogelijke ver vanging van de treindiensten. Er zullen door de N.S.-bussen uitsluitend passagiers worden opgenomen en uitgelaten bij de haltes en stations der N.S. Op de route Groningen-Roodeschool zijn uitzonderin gen gemaakt voor Warffum eh Sauwerd. Op het traject Groningen-Delfzijl zul len alle bussen der N.S. rijden over Be- dum, Stedum en Loppersum. Op Dinsdag 20 Februari heeft het troe penschip Nelly de "naven van Tandjong Priok verlaten met bestemming Nederland. Aan boord bevinden zich 1523 passagiers. De volgende legeronderdelen varen met dit schip thuis: het 431ste bataljon infan terie, het 434ste bataljon infanterie, het 436ste bataljon infanterie, de 43ste hulp- verbandplaats-afdeling, die reeds gedeelte lijk repatrieerde met de Johan van Olden- barnevelt, alsmede detachementen van het subsistenten bataljon, van het voormalige Koninklijk Nederlands Indonesische Leger en van de Koninklijke Marine. ADVERTENTIE De torpedoboot jager „Tjerk Hiddes" is Woensdag in de haven van Soerabaja aan gekomen. De commandant, luitenant ter zee le klasse Haantjes, heeft kort na aan komst het hoofdkwartier van de Indone sische marine bezocht voor een onderhoud met kolonel Nazir. Laatstgenoemde bracht later een tegenbezoek op de torpedoboot- jager. Majoor Martadinata, die aangewezen is als commandant na de overdracht van het schip, heeft de reis van de „Tjerk Hiddes" meegemaakt. TOKIO (Reuter). Het 7214 ton meten de Noorse schip „Florentine" is twee dagen geleden 150 mijl ten Westen van Iwosjima gezonken. Een Brits schip heeft de kapitein en tien leden van de bemanning opgepikt, maar 21 bemanningsleden worden nog vermist. ADVERTENTIE U HAALT 'T VOORJAAR BINNEN met een mooi nieuw behang NU NOG GOEDKOOP Gen. Cronjéstraat 135, Haarlem-N. Tel. 11657 VRAAGT STALENBOEKEN. Vijftien Staphorster boeren stonden Donderdag op een rijtje voor de Zwolse rechtbank, omdat ze indertijd geweigerd hadden medewerking te verlenen aan het verplichte onderzoek naar tbc onder hun koeien. De Provinciale Gezondheidsdienst Overijsel zorgt voor een dergelijk onder zoek. De normale gang van zaken is dat de veehouders lid worden van deze dienst en zodoende actief deelnemen aan de tbc- bestrijding. Wanneer ze dit weigeren is de kans groot dat zij geen vee meer mogen houden. Enige maanden geleden veroor deelde de kantonrechter 19 Staphorster boeren ieder tot vijftig gulden boete of tien dagen hechtenis. Van dit vonnis waren de veroordeelden in hoger beroep gegaan, doch vier lieten verstek gaan. Een aantal van de veroordeelde boeren heeft principiële bezwaren tegen het on derzoek daar dit in strijd zou zijn met Gods woord. De woordvoerder van de Staphorster boeren verklaarde dat het on bestaanbaar is dat de wens van de rege ring, dat binnen vijf jaar al het vee in Nederland tbc-vrij is, in vervulling gaat, daar: „Zo lang er zonde is, wij de gevolgen hiervan te dragen hebben". De officier van justitie wees erop, dat, wan neer het belang van het Nederlandse volk het eist, soms opgetreden moet worden. Zo ook in dit geval. De Staphorsters moe ien, aldus de officier, als loyale staatsbur gers hun plicht doen. De officier eiste be vestiging van het vonnis van de kanton rechter. Uitspraak over veertien dagen. De „vredepeelkwestie", die al dateert uit de Middeleeuwen, is thans definitief gere geld. Bij ministerieel besluit is namelijk de overeenkomst, welke op 23 Februari 1949 gesloten werd tussen de gemeenten Ven- ray, Vierlingbeek en Oploo goedgekeurd. Deze overeenkomst voorzag in de toe wijzing van de 464 ha grote vredepeel aan de gemeente Venray met dien verstande, dat 108 ha van de te ontginnen grond aan ingezetenen uit Vierlingbeek zou worden toegewezen, 74 ha aan ingezetenen van Oploo en de rest aan inwoners van Venray, behoudens 50 ha, welke aan de te stichten kerk in het kerndorp zouden toekomen ter uitgifte in pacht. Destijds is een „vredepeel-commissie" in het leven geroepen waarin vijf vertegen woordigers van Venray, één van Vierling beek, één van Oploo en voorts vertegen woordigers uit de provincies Noord-Bra bant en Limburg zitting hadden. Deze com missie heeft aan de Planologische Dienst te Maastricht opdracht gegeven tot het maken van een ontginningsplan, dat thans bij de regering in studie is. LONDEN (Reuter). De Italiaanse premier, Alcide de Gasperi, zaï de vuigenuc maand een bezoek aan Londen brengen voor besprekingen over actuele vraagstuk ken met de Britse regering, aldus is te Lon den officieel medegedeeld. Hij zal vergezeld zijn van graaf Sforza, de minister van Buitenlandse Zaken. Men acht het te Londen waarschijnlijk, dat onder meer over belangrijke strategi sche problemen ten aanzien van het Mid dellandse Zeegebied zal worden gesproken. Ook de positie van Joegoslavië zou, aldus menen waarnemers, worden besproken. Politieke waarnemers te Rome waren van mening, dat de Italiaanse ministers de kwestie-Triëst, de mogelijkheid van het zenden van Italiaanse mijnwerkers naar Engeland en de bijdrage van Engeland tot de Europese Unie ter sprake zouden kun nen brengen. Functionarissen wilden zich niet uitlaten over berichten, dat de twee ministers ook naar Washington zouden kunnen gaan. ADVERTENTIE Wanneer u tegen uw deftige fotograaf zegt: wilt u even een kiek van mij maken, hebt u kans dat hij met een effen gezicht zegt: 't spijt me wel, maar ik maak alleen fotografieën en geen kieken. 'n Kiek is in het spraakgebruik de naam van een foto door een amateur geno men, zo maar, op 't strand, bij een uit stapje, 's zomers in de tuin. Velen denken dat het samenhangt met het woord kijken; dialectisch wordt dat dik wijls als kieken uitgesproken en het is duidelijk dat je goed moet kieken om goed te kunnen kieken. Het woord kiek kan natuurlijk niet oud zijn: het is pas ontstaan toen er gefotografeerd werd, dus na 1840 onge veer. Toen was er in Leiden een foto graaf die Kiek heette en de Leidse stu denten noemden het product van 's mans kundigheden al gauw een Kiek, zoals een rond chocolaadje naar de fabrikant Casper Flick een flik heet. In de tweede ronde om de „Scandia Coupe" zijn in „Bolwerk" de volgende partijen ge speeld: G W. Metz 295 24 60 12.29 A. de Kleine 300 24 67 12,50 J. Steffers 300 14 116 21,42 204 14 44 14,57 G. W. Metz 11 133 27,27 11 59 9,45 P. Diekmann 71 14 26 5,07 J. Heytbrink 300 14 108 21,42 De stand na de tweede dag luidt: car. brt. h.s. gem. pnt. J. Steffers 600 24 116 25,00 4 J. Heytbrink 600 36 108 16,66 4 G. W. Metz 595 35 133 17.00 2 A. de Kleine 300 24 67 12,50 2 J. Lamers 404 33 59 12.24 2 A. Niessen 570- 49 62 11.63 2 K. Mewe 705 63 82 11,19 0 P. Diekmann 161 24 31 6,71 0 LEDEREN SPORTVESTEN De Engelse derde klasse profclub Exeter City zal een aantal wedstrijden in ons land spelen. Op 20 Mei komen de Engelsen uit tegen Ajax, drie dagen later wordt gespeeld tegen een Haarlems elftal. In Utrecht komen de Engelsen op 27 Mei uit tegen een elftal van DOS en de trip zal worden besloten met een wedstrijd op 30 Mei tegen een Haags elftal. Kampioenschap van Haarlem Voor het kampioenschap van Haarlem zijn gespeeld: Hoofdklasse. Tweede ronde, groep A: T. WeilandP. Hollenberg afgebr.; J. Holm A. v. Leuffen 02; W. de JongN. Blom 2—0. Groep B: H. RumpA. Masteling 11; A. de JongW. v. Pelt 20; K. JöttenH. Berk 0—2. Eerste klasse. Tweede ronde, groep A: W. DijkhoffC. Faay 02; D. van Duynv. Gastel 20; A. de Vries—G. Eising 0—2. Groep B: W. RoestT. van Wort 20; J. ter HaakH. Oudhoff 11; A. DoumaH. Berghuis 0—2. Vanavond begint de strijd om het kampioenschap eerste klasse Van heden tot en met Zondag 4 Maart worden in het café van L. J. Engwerda onder leiding van de biljartvereniging OSV wedstrijden gehouden om het kampioenschap eerste klasse libre van het district Haarlem van de Nederlandse Biljartbond. Deelnemers zijn: J. v. d. Linden (1939); G. Karman ('t Noorden); H. Dijkstra (Hof v. Holland); M. v. d. Putten ('t Centrum); F. Wagenaar ('t Noorden): G. v. d. Haak (OVS); C. Scholten (Hof v. Holland); L. J. Engwerda (O.V.S.). De zwemwedstrijden van de winterzwem- competitie kring Haarlem KNZB die onlangs moesten worden uitgesteld wegens de te lage waterstand in het Sportfondsenbad zullen Zondagavond in het Sportfondsenbad wor den gehouden en georganiseerd worden door DWR. Een buitengewoon groot aantal deel nemers en deelneemsters heeft voor deel name aan deze wedstrijden ingeschreven. ADVERTENTIE Die slopende Rheumatiek maakt humeurig en ziek, maar bovendien raakt Uw hele gestel er van. ondersteboven. Ga toch zó niet verder, drijf die slopende pijnen uit Uw leden. Met Kruschen! Wonderlijk, wat die zes minerale zouten, waaruit Kruschen is samengesteld, voor U doen. Met Kruschen voert ge de bloedzuiverende organen precies datgene toe, wat ze nodig hebben om weer met jeugdige kracht te kunnen functionneren. Het bloed gaat weer krachtig stromen en de onzuiver heden, die nu oorzaak zijn van Uw tergende pijn, worden langs natuurlijke weg afgevoerd regelmatig en radicaal. ADVERTENTIE Het eindklassement van de Gentse zes daagse luidt: 1. AdriaanssensBruyland (België) 104 pnt. Op een ronde: 2. BruneelVan Steen bergen (België) 346 pnt.; 3. StromArnold (Australië) 233 pnt.; 4. SchultePeters (Ne derland) 201 pnt.; 5. Ockers—Tytgat (Bel gië) 136 pnt. Op twee ronden: 6. Van de MeerschautRyckaert (België) 139 pnt. Op drie ronden: 7. DeclercqThyssen (België) 187 pnt. Op vier ronden: 8. De Beukelaere Van de Velde (België) 179 pnt. Op zes ron den: 9. SercuOlivier (België) 117 pnt. Op zeven ronden: 10. NaeyeDecorte (België) 181 pnt. In de afdeling Haarlem van de Nederlandse Volleyball Bond zijn gespeeld: Heren, klasse A: RaeckseVoll. St. 2 30: CIOS—1HJ 3—0. Het programma luidt: Heren, klasse A: ReackseBrandweer, Dinsdag (HBS a); EHVC—IHJ, Vrijdag 2 Maart (Overtonstraat)Voll. St. 1Voll. St. 2, Vrijdag 2 Maart (Kweekschool). Heren, klasse B: VCK 3Brandweer 2, Maandag (Velsen); VCK 2—EHVC 2. Maan dag (Velsen)CIOS 3—CIOS 2, Dinsdag (Beatrixschool); EHVC 2—Volley Stars 3, Vrijdag 2 Maart (Overtonstraat); Volley Stars 3—Brandweer 2, Vrijdag 2 Maart (Kweekschool). Donderdag is een scheidsrechters-examen gehouden in het gebouw van CIOS. Aan de deelnemers werden twintig vragen gesteld, waarvan er minstens 15 goed beant woord moesten worden. Alle candidaten zijn geslaagd. Hun namen zijn: A. M. Heerkens; A. de Bruijn; W. A. van Soest; A. Molenaar; W. Dorenpaal: J. M. de Vries: P. Everman; H. J. Wallen L. P. Becker; B. H. J. Hederik; H. R. Boen; H. J. van der Berg; P. Kooistra; A. Kruyff; E. Zwart; A. Booy en G. H. van Winsen. Bij enkele graden dooi weiden de wedstrij den te Jevnaker voortgezet met de 1500 meter. Onze landgenoot Wim van der Voort won in de tijd van 2 min. 25 sec. Sverre Farslad werd tweede in 2.25.7, Aas derde in 2.27.2 en Kees Broekman vierde in 2.31 Ook de laatste afstand van de tweedaagse wedstrijden te Jevnaker, de 5000 meter, werd gewonnen door Wim van der Voort. Hij legde de afstand af in 8 minuten 54 sec. Het verdere klassement van dit onderdeel luidt: 2. Lundberg 8.57.3; 3. Aas 9.03.5; 4. Broekman 9.04.5; 5. Haugli 9.05.3; 6. Cronshey 9.13; 7. Hansen 9.13.8; 8. Norlund 9.19.7; 9. Farstad 9.25.6; 10. Hauer 9.48.8. Het eindklassement luidt: 1. Van der Voort 199.766 pnt.; 2. Aas 202.417 pnt; 3. Haugli 203.783 pnt.; 4. Lundberg 204.030 pnt.; 5. Farstad 204.127 pnt.: 6. Broekman 205.506 pnt.; 7. Cronshey 206.750 pnt. In het Sportfondsenbad worden Zaterdag avond de volgende waterpolo-wedstrijden gespeeld. Eerste klasse, dames: VZVHaarlem; tweede klasse, heren: DWR 2DWT 2; beker competitie KNZB. tweede ronde: Haarlem HPC; eerste klasse, heren: DWR—HVGB 2; tweede klasse, heren: VZV 2HPC 2. Sport in 't kort WEDSTRIJD TURPIN—VAN DAM WORDT UITGEZONDEN. Met toestem ming van de Britse boksbond zal de BBC een radioverslag uitzenden van de match om het Europese kampioenschap middengewicht tussen Randolph Turpin en Luc van Dam op Dinsdagavond 27 Februari. Verwacht wordt dat deze partij ongeveer tien uur Neder landse tijd zal beginnen. BATAVIEREN WONNEN TE ALGIERS. Te Algiers werd een hockeywedstrijd ge speeld tussen een regionale Noord-Afrikaanse ploeg en een onofficiële Nederlandse ploeg, die op het ogenblik door Noord-Afrika toert onder de naam Batavieren. De Nederlanders wonnen met 21. Uit de Opregte Haarlemsche Courant van 22 Februarij 1851 LONDEN - H.M Koningin Victoria heeft, met haren gemaal, het voor de groote tentoonstelling bestemde gebouw in Hydepark bezigtigd. H.M. ia ook tegenwoordig geweest bij het beproeven der hechtheid van dat gebouw, bepaal delijk der vloeren en der gangen, waar over de te verwachten massa van bezoe kers zich zal bewegen Nadat eerst drie honderd werklieden op die gangen ge plaatst waren en verschillende bewe gingen daarop gemaakt hadden, heeft het geheele corps mineurs en sappeurs, digt ineengedrongen, daarover in den pas ge- marscheerd. Deze proeven zijn zoodanig uitgevallen, dat men met de meeste ge rustheid op de sterkte van het gebouw meent te kunnen vertrouwen. Na hare terugkeer op het paleis van Buckingham heeft H.M. Koningin Vic toria den premier Lord John Russell in gehoor ontvangen, die zijn ontslag en dat van de overige ministers heeft aan geboden De aanleiding tot het besluit der ministers, het bestuur neer te leggen, is te zoeken in de toenemende verminde ring van vertrouwen bij het Huis der Gemeenten, dat voor weinige dagen een motie van den heer Disraeli, ten gunste van de beschermende maatregelen voor de grondbezitters en de landbouwers, met eene geringe meerderheid heeft ver worpen. Daarenboven is het bekend, dat de dezer dagen door den kanselier der Schatkist aangebodene begrooting een zeer ongunstigen indruk op het Huis heeft gemaakt.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 5