GA OVER OP ROVER CENTRALE VERWARMING H. J. MAERTENS N.V. Stand 6 Predikbeurten -Clowntje Rick Lastige wedstrijd voor Blauw Wit tegen EDO GROEN Co. ZATERDAG 24 FEBRUARI 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Sport op Zondag Ook Haarlem naar Engeland Acht nieuwe leden „van verdienste" van RCH Voetbalelftallen ardath VihgUtia: Betere virginia Om de Scandia-coupe Gesneuveld in Korea Telegram van de Koningin aan het Korea-detachement Winterswijk bracht acht man van de Marga naar Rotterdam Hulp aan Griekenland Verlichting van gevel van een Haarlemse bioscoop Jeugdomroep nu ook over Nederlandse zender te horen Voor de kinderen Wel en wee op de Lichthoeve Mr. F. Vorstman 75 jaar 4 Blauw Wit heeft een goede eerste helft in de voetbalcompetitie achter de rug en in het begin van het tweede gedeelte heeft het meer tegenstand ondervonden. De Amster dammers weten dat zij er nog lang niet zijn, ondanks een voorsprong van enkele punten. Zij moeten nog twee maal in Haarlem en een keer in Heemstede spelen en morgen is de eerste ontmoeting. EDO krijgt bezoek van Blauw Wit in het Noorder Sportpark. Wij vermoeden, dat de Haarlemmers het minstens tot een gelijk spel zullen brengen. Haarlem trekt naar Koog aan de Zaan, om KFC te bezoeken. Men is geneigd te zeggen, dat het voor de bezoekers niet moeilijk zal zijn, om te winnen, doch men dient er reke ning mee te houden dat de spelers van KFC zich tot het uiterste zullen geven. Vorig sei zoen was de Koogse ploeg na een zwak begin gedurende een lange periode niet te ver slaan. Het is natuurlijk mogelijk dat zich een dergelijk herstel herhaalt. De reserveploegen van KFC en Haarlem ontmoeten elkaar om elf uur op het terrein aan de Jan Gijzenvaart. Voor de bezetting van de onderste plaats is deze wedstrijd van belang. ECH bestaat morgen veertig jaar. Op de jubileumsdag speelt de Racing tegen SVV in Schiedam. In de thuiswedstrijd verloren de Haarlemmers met 3—2. Mogelijk zijn zij nu beter op dreef en winnen, waardoor er een kans blijft voor de bovenste plaats. VSV krijgt bezoek van ADO. De prognose is een gelijk spel. In de tweede klasse zijn voor Stormvogels en Schoten uitwedstrijden vastgesteld. Eerst genoemde ploeg trekt naar OSV en met de spelers een groot aantal supporters. Enkele autobussen zijn gehuurd, om de IJmuidena- ren te vervoeren, die hun club zullen aan moedigen. Stormvogels moet winnen, om candidaat voor de bovenste plaats te blijven. Schoten brengt een bezoek aan UVV. Het wordt tijd, dat de Haarlemmers weer eens de punten behalen. HFC speelt over het algemeen op eigen terrein beter dan in uitwedstrijden. Morgen is CW de tegenpartij op het terrein aan de Spanjaardslaan. De thuisclub heeft een goede kans de zege te behalen. Ingelast is de derde klasse wedstrijd Zand- voortmeeuwen—TYBB. Sport Vereent krijgt bezoek van Oosterkwartier. Voor Zondag staat op het korfbalprogram ma Sport Vereent—Oosterkwartier. In deze ontmoeting hebben de Haarlemmers de beste kansen. Ook voor Sport Vereent 2 zijn de kansen niet gunstig, daar het op bezoek gaat bij DVD 2 in Amsterdam, dat vrij sterk is. O osterkwartier 2 ontvangt Rohda 2 uit Amsterdam, dat nog kansen voor het kam pioenschap heeft en zich niet door de Haar lemmers zal laten verrassen. Zeer waarschijnlijk zal nog worden inge last Animo Ready—Aurora, welke reeds tweemaal werd afgelast. Handbal In de districtsklassen der handbalcompe titie zijn voor Zondag twee thuiswedstrijden voor de Haarlemmers vastgesteld. Concor dia (heren) ontvangt Achilles en heeft een goede kans op succes. Voorts krijgt Bato (dames) Tonegido op bezoek. De Haarlemse ploeg kan eveneens haar puntental ver- ADVERTENTIE FALCON REGENKLEDING Voetbal Ter gelegenheid van het Festival of Britain wordt in Engeland in de loop van de maand Mei een aantal voetbalwedstrijden gespeeld. Aan het bestuur van de Koninklijke Neder landse Voetbalbond was verzocht twee bondsploegen en drie clubelftallen aan te wijzen voor het spelen van wedstrijden in Engeland. De belangstelling voor de reis was onder de Nederlandse voetbalverenigingen groot. Van de drie clubs, die naar Engeland gaan, zijn er twee in Haarlem gevestigd. Zo wel RCH als Haarlem zullen de tocht maken en drie wedstrijden spelen. Het programma voor de Racing meldden wij reeds. Haarlem speelt op 9 Mei tegen Millwall; op 14 Mei tegen Leeds en op 19 Mei tegen Barnsley. De derde club die Nederland vertegen woordigen zal, is Eindhoven. Ter gelegenheid van het veertigjarig be staan hield de voetbalclub RCH Vrijdag avond in restaurant Brinkmann een buiten gewone algemene vergadering. De voorzitter gaf een historisch overzicht en dankte allen die in de loop der jaren hebben meegewerkt de bloei der vereniging te bevorderen. De ere-voorzitter de heer S. Hazevoet bood, mede namens de ereleden de heren H. Scheen en W. Hazevoet, een beker aan met verzoek die te bestemmen voor een tournooi voor aspiranten. De vergadering besloot tot leden van ver dienste te benoemen de heren D. Smit, J. van Deursen, M. van de Water, A. Muller, J. Bergakker, H. Sondorp, J. Neeskens en P. Kaestner. De voorzitter deelde mee, dat RCH uit genodigd was in Mei drie wedstrijden in Engeland te spelen ter gelegenheid van het Festival of Britain. Ilij verheugde zich over de uitnodiging en noemde het voor de Racing een grote eer aangewezen te zijn. EDOBLAUW WIT. De thuisclub komt uit met: doel: Van den Berg; achter: Dwee- laart en Bax; midden: Karpes, Schijvenaar en Evers; voor: Spek, Verdam, Roodselaar, Koning en Bouma. KFCHAARLEM. De Haarlemmers hebben de volgende opstelling tegen KFC: doel: Snijders; achter: Van Gooi en Oden- thal; midden: Meertens, De Voogd en Barends; voor: Van der Linden, Van Duin, Roozen, Boeree en Groeneveld. SVV—RCH. De Racing verschijnt als volgt tegen SVV: doel: Wille; achter, Van Rheenen en Willemink; midden: Van den Brink, De Vos en Heijerman; voor: De Wette, Lasschuit, Van Braam, Biesbrouek en Koster. Motorsport Sportklasse start in Zandvoort Op drie Zaterdagen op 10 en 31 Maart en 14 April zal de Sportcommissie van de K. N. M. V. op het circuit van Zandvoort gelegen heid tot training geven. Op de eerste dag zal een belangrijke proef worden genomen, want dan zal een sportklasse starten. Hierin mogen alleen rijders uitkomen op standaard motoren, welke niet ouder zijn dan van het jaar 1940. De deelnemers worden ingedeeld in twee klassen, namelijk 350 en 500 cc. klasse. Ruim dertig rijders die allen twaalf ronden moeten rijden, zullen starten. groten. De HOC-ploegen gaan naar BHC (dames) en Attila (heren). Voor de heren ziet het er voor wat de mogelijkheden betreft somber uit, daar Attila als topploeg ertegen zal waken een veer te laten. De dames, die in October van BHC verloren, geven we nu toch wel een betere kans, ge zien de steeds beter wordende prestaties. Verder moet Rapiditas (heren) naar Amster dam, waar het in Vriendschap een betere gastheer tegenover zich krijgt. De dames van Gita achten wij ondanks voordeel van eigen terrein toch favoriet tegen DWS. Voor het Zandvoortse OSS wordt het tegen Rood Zwart oppassen. Deze wedstrijd kon wel eens de beslissing brengen voor de degra- datiecandidaat. Voor IJmond, Velsen is we derom de uitwedstrijd tegen AHV vast gesteld, waarmede dus de beslissing om het kampioenschap in deze klasse kan vallen. Bij doorgaan van deze wedstrijd verwachten wy, dat IJmond de kampioensvlag kan hijsen. ADVERTENTIE Biljarten Kampioenschap eerste klasse De uitslagen der Vrijdag gespeelde biljart wedstrijden om het persoonlijk kampioen schap eerste klas libre van het district Haar lem van de N. B. B. in lokaal Lange Begijne straat 10, luidde: pnt. brt. gem. ser. L. J. G. Engwerda.. 200 33 6.06 23 A. v. d. Haak109 33 3.30 16 C. Scholten 200 31 6.45 38 H. Dijkstra 114 31 3.67 22 G. Karman 200 43 4.65 30 F. Wagenaar 123 43 2.86 14 Hedenavond en Zondag worden de wed strijden voortgezet. Vrijdagavond is de derde ronde gehouden van de biljartwedstrijd om de „Scandia Coupe", gespeeld in „Bolwerk". De uitslagen luiden: A. de Kleine 300 18 61 16,66 K. Mewe 287 18 53 15,94 J. Steffers 300 19 93 15,78 A. Niessen 187 19 67 9,84 J. Lamers 300 11 75 27,27 A. de Kleine 133 11 37 12,09 J Heytbrink 300 19 81 15,78 A. Niessen 171 19 32 9,00 J. Steffers 300 16 82 18,75 G. W. Metz 260 16 53 16,25 P. Dickmann 170 12 54 14,16 K. Mewe 300 12 76 25,00 Zwemmen „De Waterratten" vergaderde Onder leiding van de heer G. Voogd is Vrijdagavond in hotel „Royal" de jaarver gadering van de H.Z. en P.C. „De Water ratten" gehouden. De jaarverslagen gaven een uitvoerig overzicht van de verrichtingen in het afgelopen jaar. De algehele toestand is niet ongunstig. Door het bedanken van de heer C. M. H. v. d. Broek onderging het bestuur enige verandering. Het ziet er als volgt uit: C. Voogd, voorzitter; C. Spaans, Nagtzaamplein 5, secretaris; P. Wapstra, pen- ninigmeester: A. H. de Bruyn, vice-voorzit- ter: J. Kerkhof, tweede secretaris; J. H. v. d. Booren en J. M. Thuis, commissarissen. Ook de samenstelling van de technische commissie onderging een verandering. Voor zitter is P. Gottmer, secretaris van de polocommissie A. H. de Bruyn Jr. en van de zwemcommissie C. de Jong. Het onderscheidingsteken voor het tien jarig lidmaatschap werd uitgereikt aan de dames J. Wisker en mej. B. J. van Konings- brugge en de heren C. Hoogreef en J. J. Wisker. Cricket Vijfde en laatste testmatch Op de tweede dag van de vijfde en laatste testmatch tussen Australië en Engeland kon niet worden gespeeld wegens hevige regen val. Vroeg in de morgen ontlastte zich reeds een hevige donderbui boven Melbourne. De pitch was dermate doorweekt, dat van spe len geen sprake kon zijn. Zoals gemeld scoorden de Australiërs op de eerste dag 206 runs voor het verlies van acht wickets. Burke scoorde 11 runs, Morris 50, Hassett 92, Harvey 1, Miller 7, Hole 18, I. Johnson 1, Lindwall 18 not out, Talion 1 en W. Johnson 4 not out. Bedser nam vier wickets voor 44 runs en Wright de andere wickets voor 40 runs. Bailey bowlde 0 voor 29, Wright 0 voor 50 en Tattersal 0 voor 40. Sport in 't kort PERSOONLIJK DAMKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De uitslagen van de ontmoetingen, gespeeld in de finale om het persoonlijk kampioenschap van Nederland luiden: Metz—Jurg 2—0; Van AaltenGor dijn 11. PIERRE MONTANE EUROPEES KAM PIOEN LICHTGEWICHT. De Fransman Pierre Montane behaalde Vrijdagavond te Manchester de vacante Europese licht- gewichttitel door Billy Thompson, Bri's kampioen, in de twaalfde ronde k. o. te slaan. Het gevecht was bepaald op 15 ronden. WERELDKAMPIOENSCHAP KUNSTRIJ DEN. Het Duitse paar Ria Baran—Paul Falk heeft te Milaan de wereldtitel kunst rijden voor paren behaald. Op de tweede plaats eindigden de kampioenen van het vorig jaar Karol en Peter Kennedy (Ver enigde Staten) ANTWERPEN—HHIJC 3—6. In een ijshockeywedstrijd voor de competitie van de West-Europabeker behaalde HHIJC een 6—3 overwinning op Antwerpen. De tussen- scores luiden 2—1, 0—3, 1—2. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens actie in Korea op 12 Februari zijn gesneuveld: Korporaal N. Bot uit Zandvoort, korpo raal T. L. Boukema uit Rotterdam, soldaat T. J. de Haan uit Rotterdam en soldaar eerste klas G. O. van Maarseveen uit Am sterdam. Korporaal Bot werd geboren op 30 No vember 1923. Hij vertrok na de oorlog als oorlogsvrijwilliger naar Indonesië en dien de daar bij het Garderegiment Grenadiers. Vorig jaar keerde hij in Nederland terug. Hij was ongehuwd. Korporaal Boukema diende, voor hij zich meldde voor het Korea-detachement, als dienstplichtige bij de Nederlandse Lucht macht. Hij was ongehuwd. Soldaat de Haan, geboren op 12 Novem ber 1928, diende als vrijwilliger bij het Korps Mariniers voordat hij naar Korea vertrok. Hij was ongehuwd. Soldaat van Maarseveen, geboren op 26 September 1923, heeft na de oorlog als vrijwilliger in Indonesië gediend. Ook hij was ongehuwd. De Koningin heeft het volgende telegram gezonden aan het Nederlandse vrijwilligers detachement in Korea: „Aan officieren, onder-officieren, korpo raals en manschappen van het Nederlandse detachement in Korea. Betuig u oprechte deelneming bij verlies van uw commandant en van hen, die met hem vielen bij de vervulling van hun plicht. Volg met grote belangstelling uw verrich tingen. Wens u daarbij van ganser harte sterkte toe". De Nederlandse vertegenwoordiger bij de U.N.O. de heer D. J. von Balluseck, ontving een brief van de Amerikaanse vertegen woordiger bij de U.N.O., Warren Austin, en van de Griekse vertegenwoordiger Alexis Kyrou, waarin dezen hun deelneming be tuigen met het overlijden van luitenant kolonel M. P. A. den Ouden. Koene redding tijdens orkaan Het Nederlandse stoomschip Winterswijk is Vrijdagmiddag met acht geredden van het Noorse s.s. Marga aan boord, in de Waalhaven te Rotterdam aangekomen. On der de geredden bevinden zich vijf Noren, twee Engelsen en één Belg. Ze waren op Zondag 18 Februari uit de Spaanse haven Rivadeo naar Rotterdam vertrokken met een lading erts aan boord. Diezelfde avond werd het zwaar weer en de Marga kreeg het hard te verantwoor den. Er kwam lekkage in de machinekamer. Het water steeg op onrustbarende wijze. Dinsdagmorgen was het water zo hoog gekomen, dat de vuren doofden en de machines werden uitgeschakeld. Daardoor kwamen de pompen ook buiten werking. Toen er geen redden meer aan was werd aan stuurboord de reddingboot gestreken. Nauwelijks kwam de kiel in aanraking met de zee of water en wind sloegen de boot te pletter en de bemanning moest noo gedwongen aan boord blijven. Spoedig scheen er echter hulp te komen. Het Noorse s.s. Lionel lag dicht bij en zette een boot uit, maar ook deze werd zodanig door de golven gebeukt dat ze onklaar raakte. De enige redding was nu nog het kleine werkbootje, een soort jol, waarin vijf man plaats namen. Slechts één van hen gelukte het aan boord van de Lionel te komen, de anderen moesten noodge dwongen naar de Marga terugkeren. Kort daarop verscheen de Winterswijk. Kapitein W. Vrolijk bracht zijn schip op korte afstand van de Marga. Vijf voor vijf roeiden de Noren in hun werkbootje naar de Winterswijk. Het gelukte drie man aan boord te komen. De twee anderen roeiden terug om nog meer kameraden te redden. Na de tweede tocht, waarbij vijf schipbreu kelingen in veiligheid konden worden ge steld, sloeg het notedopje te pletter. De Winterswijk vertrok, toen de Franse sleep boot Abeiile 25 en het Nederlandse weer- schip Cumulus de redding van de overige opvarenden op zich hadden genomen en volbracht. Nachtdienst apotheken Apotheek Van Rijn, Kleine Houtweg 15, telefoon 10539. C. G. Loomeyer en Zn., Zijlweg 34, tele foon 12495. Nolf's Apotheek, Kruisstraat, telef. 11174. Schoterbos-apotheek, Rijksstraatweg 19, telef. 25711. ADVERTENTIE BLOEMENDAAL - TELEFOON 22145 U.V.V. gaat in Nederland goederen verzamelen De bevolking van Noord Griekenland dat sterk geleden heeft door het optreden der communistische benden, heeft hulp nodig. In platgeschoten, geplunderde en verbrande dorpen, waarvan een groot deel der volwassenen werd vermoord en de kinderen ontvoerd, heerst thans na de sinds een jaar geëindigde guerilla-oorlog een nijpende schaarste aan de meest noodzakelijke goederen, zoals huisraad en eenvoudig gereedschap. In Griekenland is een hulpactie georga niseerd onder bescherming van Koningin Frederika. be behoefte is evenwel zo groot, dat ook het buitenland te hulp moet ko men. Noorwegen is daarmee al begonnen. Thans heeft ook de Unie van Vrouwe lijke Vrijwilligers in Nederland zich bereid verklaard voor de te adopteren Griekse dor pen een grootscheepse verzameling van de meest nodige goederen te houden. Binnenkort zullen daarover nadere mede delingen gedaan worden. Voor de politierechter Enige weken geleden las de directeur van het Frans Halstheater in de kranten de electriciteitsbeschikking 1950 ten aanzien van de verlichting van étalages en gevels. Hij begreep niet of de beschikking op de verlichting van zijn gevel, waarop aange kondigd wordt welke film vertoond wordt, betrekking had en vroeg advies aan de po litie en de directie van de Gemeentelijke Energiebedrijven. Een duidelijk antwoord kreeg de directeur niet; hij meende dat hij de woorden van de aangekondigde film van neonverlichting kon voorzien. Op 11 Ja nuari kreeg hij bezoek van een ambtenaar die meedeelde dat het verboden was de neonverlichting buiten aan te steken. Om dat de directeur gaarne uitgemaakt wilde zien welke instantie gelijk had, verzocht hij proces-verbaal op te maken. In afwachting van een uitspraak liet hij de neonverlich ting alleen aan de binnenkant van het ge bouw branden, hetgeen niet verboden was. Vrijdagmiddag had de bioscoopdirecteur zich voor de Politierechter te verantwoor den, verdacht van overtreding van de Elec triciteitsbeschikking 1950. In deze beschik king wordt gesproken over verlichting voor reclamedoeleinden aan de gevel. Volgens de directeur prijst hij zijn artikel (film) aan, zoals een winkelier dat doet met een artikel in een étalage. Van reclame kan dus niet gesproken worden. De officier van justitie was van mening, dat de aanprijzing van de film onder re clame gerangschikt moet worden. Daarom dient een veroordeling te volgen. Aange zien de beschikking weer veranderd is en de directeur de gevel mag verlichten, zij het dan ook met een besparing van 50 °/o in vergelijking met vorig jaar, eiste spre ker een geldboete van 1, subsidiair 1 dag hechtenis. De politierechter veroordeelde de direc teur overeenkomstig de eis. Op 26 Januari van dit jaar heeft de Jeugd Amateurs Radio Omroep te Haar lem zich gewend tot de A.V.R.O.. K.R.O., N.C.R.V., V.A.R.A. en V.P.R.O. met de vraag, op welke basis samenwerking mo gelijk is tussen de omroepverenigingen en de JARO. Alleen de V.P.R.O. heeft hierop gereageerd. De briefwisseling heeft er toe geleid, dat enkele medewerkers van het jeugdprogramma van de V.P.R.O. naar de JARO-studio in Haarlem zijn gekomen. Zij toonden zich geestdriftig over doel en streven van de JARO en het gevolg is ge weest, dat de V.P.R.O. enkele opnamen van het Haarlems Interscholair Jeugd- tournooi, gemaakt door de JARO, in één van haar jeugdprogramma's heeft ver werkt. Het belangrijkste was echter, dat de V.P.R.O. tien minuten zendtijd af heeft willen staan aan de JARO. Deze uitzen ding zal plaats vinden via Hilversum I op golflengte 402 meter op Woensdag 28 Fe bruari, 's avonds om tien minuten voor acht. In deze uitzending zal de JARO in kort bestek haar idee en streven uiteenzetten. Het is de eerste keer, dat de JARO de ge legenheid krijgt, zich voor te stellen aan de Nederlandse jeugd, nadat zij jammer genoeg haar debuut in het buitenland heeft moeten maken. Overigens blijft het buitenland nog steeds belangstelling koesteren voor de JARO. Naar aanleiding van de uitzending via Bremen op 6 Januari hebben ook de zenders Berlijn, Stuttgart en Frankfort om een klankbeeld over de JARO gevraagd. Aan enthousiasme en werklust heeft het de nu bijna honderd man omvattende jeugdomroep nog nooit ontbroken. Slechts geldgebrek remt de uitbreiding van de or ganisatie, zodat een beroep op sympa- thiserenden wordt gedaan. LrnChJ^r teken ZI naa\ de vree™delin0. die daar zo op z'n gemak onder zijn tent zat Ja, eerlijk gezegddaar zouden ze veel beter beschut zijn tegen de regendan hier onaer aie boom'. „Hallo, jongens! zei de kampeerder. „Komen jullie maar gauw onder het zeil en neem je gemak. Ik heet Pippel!" Dat vonden ze 'n leuke naam. Ze noemden ook hun eigen namen, en daarmee was de kennismaking afgelopen. Ze zaten nu gezellig in 'n clubje bij elkaar. Het tentzeil was best; geen druppeltje regen kwam er door en ze zaten heerlijk beschut „Ja, jongenser gaat niks boven 'n goede tent!" zei Pippel trots. „Ik kampeer al n poos hier en van zo'n regenbui heb ik helemaal geen last. Waar komen jullie vandaan Kampeer je soms ook hier in de buurt?" Maar ze legden uit, dat ze alleen maar wat gewandeld hadden in 't bos en dat ze uit Speelgoedstad kwamen. „Nou", zei de vriendelijke jongeman, „zolang die bui aanhoudt, moet je maar even hier blijvenvind je niet?" ADVERTENTIE ELECTRO-RADIO TECHNISCH BEDRIJF VOOR3AARSBEURS 1951 Zuster Kuyck over haar ervaringen in Garderen In de negentien jaar dat „De Lichthoeve" in Santpoort gevestigd is geweest, heeft de vereniging, die dit tehuis voor onverzorgde kinderen exploiteert, in Haarlem een grote belangstelling voor haar werk gekweekt. Die belangstelling vervaagde niet toen de Duitsers de bewoners van De Lichthoeve in 1942 verdreven. Dat bleek gisteravond toen vele vrienden van de vereniging naar het gebouw van de Haarlemse Kegelbond waren getrokken, om daar zuster J. Th. Kuyck een en ander te horen vertellen over het wel en wee van haar pupillen die thans zijn ondergebracht in Garderen op de Veluwe. In Garderen dan heeft men op het ogen blik de beschikking over een tehuis voor kleuters, een tehuis voor meisjes en een eendenkooi voor jongens. Het zal ech ter niet lang meer duren of die eendenkooi zal vervangen zijn door een echt huis. De aanbesteding er van geschiedt op 8 Maart. Het moge dan tragisch klinken dat de jon gens zich zo moeten behelpen, over het algemeen zijn zij best tevreden met hun onderkomen. De Lichthoeve, aldus zuster Kuyck, neemt kinderen op die als gevolg van hui selijke omstandigheden, zoals langdurige ziekte, of soms ook overlijden van de moe der, en echtscheidingen, min of meer aan hun lot zijn overgelaten. In de Lichthoeve worden deze kinderen omringd met alle zorgen die zij in het ouderlijk huis node zouden moeten missen. De jongens en meis jes worden zoveel mogelijk opgeleid in de richting die zij zelf kiezen. Zo bezoeken verscheidene meisjes de M.U.L.O. of een huishoudschool en worden de jongens naar een ambachts- of middelbare school ge stuurd. Zuster Kuyck deed een greep uit de vele ervaringen die zij in de loop der jaren met de jeugd heeft opgedaan en verzekerde haar aandachtige gehoor dat niets wordt nagelaten om de bewoners van de Licht hoeve het gevoel bij te brengen dat de Lichthoeve hun tehuis is. Een aardig filmpje gaf een beeld van de gang van zaken in de drie huizen die de vereniging bestiert. Mr. F. Vorstman, voorzitter van de ver eniging „Geloof en Wetenschap", hoopt op 1 Maart de leeftijd van 75 jaar te berei ken. Ter gelegenheid daarvan wordt hem zijn hierbij gereproduceerde, door Anton Molkenboer geschilderde portret aangebo den. Op 16 Januari 1948 (hij was toen een kwart eeuw in de bovengenoemde functie werkzaam) werd hem de Pauselijke onder scheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" aan geboden. De heer Vorstman werd geboren in Ma kassar op Celebes, waar hij later, na in Amsterdam gestudeerd te hebben, de ad vocatenpraktijk van zijn vader voortzette. Kort voor de eerste wereldoorlog vestigde hij zich te Haarlem. Van 1922 af was hij leraar aan het Triniteitslyseum, de M.T.S. en de H.B.S.-A. Bekendheid verwierven zijn beide leerboeken: „Hoofdlijnen dei- staatsinrichting" en „Hoofdlijnen der staathuishoudkunde". ADVERTENTIE ZONDAG 25 FEBRUARI 1951. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Zaterdag 7.30: Ds. W. Spliethoff. Avondge bed in de Consistoriekamer. Zondag 10: Geen dienst. Zie Bakenesserkerk. 7: Geen dienst. Zie Nieuwe Kerk. Nieuwe Kerk. 10: Ds. B. Keers, Heemstede. 7: Ds. J. Kroon, Spaarndam. Noorderkerlc Zaterd. 4—5: Bid stond in de Gerfkamer. 10.30: Ds J. A van Selms. Oosterkerk. 10: Ds. G. J. Waarden burg, 7: Dr. A. J. Rasker. Kapel Sarepta. 9,30: Dhr. R Smit. Kinderkerk, 10.45: Ds. A. J. van Rhijn. Bakenesserkerk. 9.30: Ds. E Pot, Kinderkerk, 10.30: Ds. B. van Gelder Jeugdkerk, 4.30: Padvinderswijdingsdienst. Leidster Mevr Niemeyer. Diaconessenhuis 4.30: Ds. B. Keers, Heemstede. Rusthuis Jans straat. 10.30: Ds. J. van Dorp. Jeugdkapel. 10.30: Dhr. F. R. Aschof Oost 10: Dhr J. P. van E ijsden Jr. Centrum 10: Dhr. A. van der Hoeff. West. 10: Dr. G. J. Dieperink Ver. van Vrijz. Hervormden, Jacobstraat 6.10.30: Dr. A, van Biemen. Eglise Wallonne, Begijn hof 30. Dimanche, 25 Février a 10 h 15: Service présidé par le pasteur M. Jospin, d'Amsterdam Church of England. Sunday, Febr. 25th, 3' p. m. at the Oud-Katholieke Kerk, Kinderhuissingel: Evensong, followed by Holy Communion, Rev. W. Popham Hos- ford. Ned. Herv. Evang., Parklaan 34. Woens dag 7.30: Ds. Mulder, Maartensdijk. Stads- Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7.30: W F. Kloos, Gouda. Met zangkoor. Woensdag 8: Gemeenschapsavond. Zuiderka pel, Zuiderstraat. 10: Dhr. Joh. van Oostveen Evangelist te Voorburg. 5: Dhr. Th. Dikkes, Evangelist te Haarlem. 8: Jeugdbijeenkomst o.l.v. H. v. d. Brink. Opwekkirigssamenkom- sten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr, J. A. Bruyn, Wassenaar. Maranatha-lezing. Vrije Evangelische Gemeente, Bakenessergracht 65. 9.30 en 5: Evang. L. J. Neerings, van Enk. huizen. Evang. Luth. Gemeente, Witte He renstraat. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. Daalder. Jeugddiensten: Peuzelaarsteeg 10.30: Dhr. W. Luikinga. Minahassastraat 17.45: Mej. b! Luikinga. Rem. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. P. M. Luca, uit Amsterdam. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds. IJ. K. Vellenga, te Meppel. 5: Ds. P. de Ruig. Wilhelminakerk 10: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. J. A. van Arkel. Zuid-Oosterkerk. 10: Ds. L, Hoorweg Jr., 5: Ds. IJ. K. Vellenga. Geref. Kerk. Be gijnhofkapel. 10 en 5: Ds. A. Bos Oud-Geref. Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk, van den Haag. Chr. Geref. Kerk, Raaks 10 en 5: Ds. M. Holtrop. Baptiste Gemeente," Parklaan 34. 9.30: Ds. j'. W. Weenink. Gebouw „Salem", Bakenesser gracht 65. 11: Zondagsschool. 8: Gem. ge meenschapsavond. Ned. Chr. Gemeenschaps- bond, Linnaeuslaan 14. Maandag 3.30: Samen, komst. Vergadering van Gelovigen, Park laan 21. 10: Samenkomst (Broodbreken). Pinkstergemeente, Geb. Immanël, Nieuwe Kruisstr. 14. 10: Openbare Samenkomst. H. H. L. Luuring, Utrecht. 7.30: E. Schuurman. Maandag 5 Maart 7.45: Rev. A. C. Alcock, Canada. Gemeente des Heeren, Lange Mo lenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomst. Ge- meente Gods, Parklaan 21. 4: Samenkomst. Gemeente van Christus, Ged. Oude Gracht 47. 10.15: Avondmaal, Evangelieprediking, 19: Evangelieprediking. Donderdag 20: Evan gelieprediking. Vrijdag 4.30: Kinderklas. De Christengemeenschap, Jansstraat 83. 10: Zon dagsdienst voor kinderen. 10.30: Mensen wij dingsdienst. Kruisleger, Wolstraat 7. 10: Wij dingsdienst. 12: Zondagsschool. 8: Ver- lossingssamenkomst. Donderdag 8: Grote Verlossingssamenkomst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendlngkerk. Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienst oefening. Hersteld Apost. Zendinggemeente Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefe ning. Christian Science, Jansstraat 74. 10: Ned Taal. 11.15: Engelse Taal. Socfi-Bewe- ging, Nassauplein 8. 11: Universele Eredienst Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", Jans. straat 83. 10: Wijdingsmorgen.. Ds. W. J. F. Meiners( Soestdijk. Theologisch-Philosofische beschouwingen met repliek, Ged. O. Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink. den Haag. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.45: Ds. H. Schutz. Geref. Gemeente, Ridderstr. 29. Woensdag 7.30: D.\ C. Stemblok, van Gouda (H. D.) Leger des Heils, Schagchel- straat 26. 10: Heiligingsdienst. 7: Openlucht samenkomst Ged. Oude Gracht, 8: Heils- bijeenkomst. Woensdag 7.30: Voordracht avond rijpere jeugd. Bijbellezing, Parklaan 21 Donderdag 8: K. Rozendal. Pinksterevan- geïisatie, Ged. Oude Gracht 47. 10 en 7: Br. Reinen, uit Rotterdam. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed, Zondag. 10 en 7: Dr. H. v. d. Loos. Imma- nuëlkerk 10: Ds. G. Koch. Alg. Chr. Jeugd gemeenschap „Gideon", Achterweg 2A. Za terdag 2.30: Geen Bijbelkring. 3.30: Jeugd bond van 6 tot 14 jaar. Hr. E. Ketellapper, van Haarlem. 3 Maart 2.30: Jeugdbond van 6 tot 10 jaar. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Geref. Kerk, Noord-Schotërkerk. 9 en 10.30: Ds. P. de Ruig 5: Ds. A. M. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk, Flo- resstraat. 10 en 5: Ds J. C, Maris. Leger des Heils, Céramstraat 4. 10: Heili gingsdienst. 12 en 5: Kinderdiensten. 7.15: Openluchtsamenkomst Soendaplein. 8: Ver lossingssamenkomst. De diensten staan on der leiding van de luitenants de Klark en v. d. Hoek. Donderdag 8: Muziekuitvoering door het muziekcorps van het Leger des Heils van Haarlem-Centrum. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Henkels. 19: Ds. Bartlema. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Oskamp 19: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Mej. Da. J. C. Schreuder. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Prof. Dr. J. N. Se- venster, Hoogl. Amsterdam. Doopsgez. Kring geb. v. d. Volksbond, Heemst. Dreef. 10.30: 1 Ds. C. Soutendijk. Gerei'. Kerk. Aula Ly ceum. 9: Ds. J. A. v. Arkel. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Koediefslaan 10: Ds. A. Dondorp. 5: Dr. P. J. Richel. Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel 5: Ds. A. Dondorp. Geref. Kerk, Herenweg 111. 9.30 en 4.30: Ds. M Vrieze. AERDENHOUT. Ned! Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. Religieuze Kring, Eikenlaan 5 10.30: Dr. P. Jonges, Ned. Herv. Pred. te Rijswijk Z.H. BENNEBROEK. Ncd. Herv. Kerk. 10 en 7: Dr. J. H. S. Kalf. Geref. Kerk. 8.45 en 5: Ds. T. Spilker. (Deze diensten worden in de kerk van de Stichting Vogelenzang ge houden.), BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel, 12 j. en o. Jeugdhuis, Donkerelaan. 11.45: Zon dagsschool, 5 j. en o., Jeugdhuis Donkere laan. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst, Rem. Haarlem Geref. Kerk. 9, 10.30 en 3.30: Ds. J. Overduin. Vrjje Kath. Kerk, Popellaar 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Soefi beweging. Acacialaan 28. 11: Universele Ere dienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 19.45: Zondagavondstilte voor Pro testant Overveen, voorafgegaan door Zang- dienst, aanvangende 19.15 uur in de kerk aan de Ramplaan. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. E. de Jong, van Winterswijk HALFWEG. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. A. J. Kromhout. 11.45: Kinderkerk. 7: Ds. Koch, Haarlem, Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. D Zwart. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Dhr. A. C. Brörens. 7: Ds. J. C. Salverda, Geref. Kerk. 10 en 3.30: Ds. M. Ros NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. Dorp. 9.30: Ds. M. M. de Jong. 3: Ds. M. C. Don. Abbenes. 9.30: Ds. M. C. Don. 3: Ds, C. Jon- geboer, van Lisse. Bethel. 10: Ds. J. M. J. Winter, van Rijk. Geref. Kerk. 9,30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee BADHOEVEDORP. Ned. Herv. Kerk. Im- manuëlkerk. 10 en 7: Ds. J. Meilink. Geloof- en Liefdekerk. Ds. J. Tulp Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. P. Warmenhoven'. VIJFHUIZEN. Ned. Ilerv. Kerk. 10: Ds. J. C. Salverda. 4: Dhr A, C. Brörens. Geref. Kerk. 10 en 3: Ds. P. Riemersma. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. J. de Graaf, Haarlem. „De Toorts" 10: Ds. P. A. Tichelaar. „De Kapel" 5: Ds. J. ter Schegget, Amsterdam. Spaarndam. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10 en 7: Ds. G. H v. d. Woord. West. Kon. Emmaschool, Raafstraat. 9 en 10.30: Ds. E. Reeser. Evangelisatie „Bethel", Oost Kolk 17. 10: Dhr. A. Donker, uit Zaandijk. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. C. de Ru. 7: Ds. E. Saraber Jr. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. J. Heidinga, Ned. Herv. Pred. te Haarlem. Geref. Kerk, Julianaweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenscliapsbond, geb. „Ons Huis". Dinsdag 8: J W. v. Zeijl. Parochie Agatha, Gr. Krocht. H.H. Missen om 7, 8.30 en 10 de Hoogmis. 7 n.m Lof. In de week H.H. Missen om 7 en 7.45. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. C. Jonge- boer. 5: Ds. Bonting, van Rijnsburg. Ned. Prot. Bond. 10.15: Ds. C. P. Hoekema. Heem stede. Gerei'. Kerk. 10 en 4: Ds. K M R v. d Beek, Arnhem. Geref. Kerk (Art. 31) 10.30 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gemeente. 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud-Gcrcf. Gemeen te. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H, W. Eerland.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 6