OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Plaatsvervangers der grote vier komen Maandag in Parijs bijeen MacArthur waarschuwt tegen onderschatting van tegenstander Bidault aanvaardt de opdracht die door Pleven eerst was geweigerd Kamerfracties geven heden hun oordeel over Romme's ontwerp-programma „Bonn volgt een sluwe politiek" Voorbereiding der viermogendheden-conferentie zal na langgerekte notawisseling eindelijk beginnen De Hoge Raad verwerpt cassatieberoep van de Staat Aan het Oostelijk front op Korea staan nog 31 Noordelijke divisies Men geeft de Katholieke formateur weinig kans West-Duitse handelsbalans Spaak had genoeg van houding zijner partij Bevin treedt af Het woord is aan DE KABINETSFORMATIE Mogelijke zetelverdeling6 K.V.P.5 P,v,d.A 2 A.R.; 1 C.H.U. en 1 V.V.D. Defensieve versterking van Duitsland tegen de herfst HET WEER AFGEBEELD Weerbericht 65e JAARGANG No 199 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd- redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarae 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 2 MAART 1951 Haarlems Dagblad 295e JAARGANG No 52 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh. opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 40 cent, per kwartaal 5.20, franco per post 5.70. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Gromyko komt met zestien gezellen naar Parijs In een korte nota heeft de Russische regering Donderdag via de ambassadeurs der drie Westelijke mogendheden in Mos kou deze drie regeringen medegedeeld dat zij accoord gaat met de samenkomst van de plaatsvervangers der vier ministers van Buitenlandse Zaken te Parijs op Maandag aanstaande. Deze mededeling sloot een reeks van diplomatieke nota's af, waarin de vier mogendheden elkander hun stand punten ten aanzien van de Viermogend- iiedenconferentie en de voorbereiding daar van kenbaar maakten, een reeks die in dertijd geopend werd door de Russische nota waarin een conferentie over Duitse problemen werd voorgesteld. De Weste lijke landen reageerden daarop met de suggestie dat de voorgestelde conferentie alle problemen der internationale wrijving op haar agenda zou plaatsen, welke sug gestie door de Russen verworpen werd. De tekst van de laatste Russische nota is niet vrijgegeven, doch in diplomatieke kringen der drie Westelijke hoofdsteden wordt verklaard dat naast de bereidheid tot deelneming aan de Parijse voorberei dende conferentie in de nota geen nieuw element voorkomt, dat zou kunnen wijzen op een veranderde Russische houding. De perschef van het Amerikaanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken, Michael MacDermott, haastte zich na de ontvangst van de nota een persconferentie bijeen te roepen waarop hij kwam verklaren dat er in het Russische antwoord geen details te bespeuren zijn die een aanmoediging zou den kunnen inhouden ten aanzien van de verwachtingen op succes der komende be sprekingen. In Londen bepaalde men zich er toe mede te delen dat de Russische nota geen gewag maakt van een bereidheid tot bespreking der kwesties van het Verre Oosten. Reacties uit Parijs zijn nog niet ontvangen, behalve de officieze medede ling dat de nota van Moskou niets nieuws bevat behalve de toestemming om aan de Parijse conferentie rn.ee te doen. De delegaties De Sovjet-Unie heeft een delegatie van zeventien man benoemd voor de voorbe reidende Viermogendhedenbesprekingen te Parijs. De Russische delegatie staat onder leiding van Andrei Gromyko. De Russische gedelegeerden hebben van daag de Franse ambassade om. visa voor Frankrijk verzocht. De Amerikaanse delegatie onder leiding van de reizende ambasadeur Philip Jessup, vertrekt heden te middernacht per vlieg tuig uit New York naar Parijs. Afvoer Ambonezen De Hoge Raad heeft heden in zijn uit spraak inzake het kort geding van de Ambonese ex-K.N.I.L.-militairen tegen de staat de cassatiemiddelen van de staat ver worpen. In zijn overwegingen zegt de Hoge Raad, dat de militairen inderdaad een redelijke keuze moet worden gelaten in de plaats van afvloeiing. Deze keuze is niet abso luut, maar aan de regering is de beoorde ling of tegen deze keuze in bepaalde om standigheden overwegende bezwaren be staan. Het is echter niet bewezen, aldus de Raad, dat in het onderhavige geval geen overwegende bezwaren bestaan tegen afvloeiing naar enig door de republiek In donesië bezet gebied. In dat geval is dus jnbreuk op het burgerlijk recht van de betrokkenen niet geoorloofd. Dat tegen af vloeiing naar gebieden buiten de macht van de republiek Indonesië gelegen geen overwegende bezwaren bestaan blijkt reeds uit de maatregelen van de regering om de Ambonezen tijdelijk naar Neder land af te voeren. Het gerechtshof in Den Haag stelde, dat afvloeiing naar enig door de republiek In donesië bezet gebied een bedreiging van de- levens van betrokkenen betekende. Het ligt niet op de weg van de Hoge Raad de juistheid hiervan te toetsen. De cassa tiemiddelen van de staat worden dus hier om verworpen. Ernest Davies, de Engelse onderstaats secretaris van Buitenlandse Zaken, is de leider van de Engelse delegatie. Volgens MacDermott, de woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken, werd het besluit tot het bijeenroepen van de conferentie genomen na overleg tussen de drie Westelijke re geringen, toen de Russische nota ontvan gen was. Brussel achterdochtig: Van onze correspondent in Brussel) In Brusselse bank- en zakenkringen is men van oordeel dat de regering van Bonn een sluwe politiek volgt inzake de liberali satie van zijn handel en de sanering van zijn betalingsbalans. Men acht het uitge sloten dat de verslechterde positie van de Bondsrepubliek op grond van normale transacties te verklaren is. In minder dan drie maanden tijd hebben de Duitsers de 120 millioen dollar aan speciale credieten van de Europese betalingsunie opgesou peerd. Men ziet daarin een politieke ma noeuvre. Met name laat Bonn over zijn economische toestand, die helemaal niet zo kwaad is, een somber geluid horen, in de hoop dat de geallieerden hun controle in de Ruhr zullen opheffen en Duitsland zul len vrijstellen van de verplichte uitvoer van sommige kolensoorten, terwijl ander zijds de afschaffing zou kunnen worden bewerkstelligd van de beperking van de Duitse staalproductie en van het ver bod van de fabricage van synthe tische producten. Kortom: Brussel is van oordeel dat als de politiek zijn woordje niet zou hebben meegesproken Duitsland in de Europese betalingsunie een zeer eer volle plaats zou hebben bekleed. Een expert drukte zijn mening kernachtig als volgt uit: „Zolang men in Bonn meent dollars van de Amerikaanse oom te kunnen krijgen, zal er een „betalingstekort" zijn. De economi sche politiek van de Bondsregering is op gezonde basis opgebouwd". Intussen is men In België opgelucht door het bericht dat de invoerbeperking in Duit land slechts van korte duur zal zijn. Voor Nederland hebben die maatregelen, waar door het land de Duitse markt wordt ont nomen, enorme gevolgen, en dat zou de Benelux-liberalisatie wel eens in gevaar kunnen brengen, tenminste een gedeelte er van, namelijk de Belgische uitvoer naar Nederland. Na de hevige gevechtendie het Nederlands UN O-Detachement in de avond en nacht van 12 op 13 Februari tegen de Noordelijke troepen voerdeen waarbij de commandant van het Detachement sneuvelde, werden de gewonde militairen onder andere met behulp van vliegtuigen naar het achterland getranspor teerd. Een fotogenomen op het vliegveld van Wonjoe: steunend op hun kameraden gaan de gewonden naar het vliegtuig. TOKIO, (Reuter). Generaal Mac Arthur heeft medegedeeld, dat langs het front van Seoel naar Kangnoeng, aan de Oostkust van Korea, nog steeds 31 Noor delijke divisies opgesteld staan. De zware verliezen van de laatste tijd hadden het communistische defensieve potentieel in de nabijheid van de 38ste breedtegraad niet aangetast. Ondanks tactische successen van de troe pen van de UNO gaven de Noordelijken niet gemakkelijk grondgebied prijs. Bo vengenoemde troepensterkte bestaat uit 18 Chinese divisies, verdeeld in zes legercorp sen aan het centrale front en 13 Noord- Koreaanse divisies, verdeeld in vier ge reorganiseerde corpsen aan de Oostelijke en Westelijke flank! Tegenover deze troepenmacht kan gene raal Ridgway, bevelhebber van het achtste leger zeven Amerikaanse divisies, vijf Zuid-Koreaanse divisies, drie brigades (een van het gemenebest, een Britse en een Turkse) en andere kleinere detachementen van verschillende landen stellen. Luchtgevecht Bij Donderdag gehouden luchtgevechten PARIJS, (Reuter). De demissionnaire Franse eerste minister René Pleven, heeft na een onderhoud met president Auriol verklaard, een opdracht, waarbij hij zou moeten pogen een nieuwe Franse regering samen te stellen van de hand te hebben ge wezen. Volgens een officiële verklaring van het Elysee is vervolgens Georges Bidault, lei der van de Katholieke M.R.P. aangezocht. Bidault heeft Auriol medegedeeld, dat hij de leiders van de politieke partijen zou raadplegen en heden uitsluitsel zou geven. De Franse radicalen hebben gisteravond medegedeeld, dat zij alleen aan een rege ring zullen deelnemen, die bereid is een kiesstelsel met twee stemronden te steu nen. Dit is een voorwaarde, welke ex-premier Georges Bidault, die opdracht heeft gekre gen een nieuwe regering te vormen, niet kan aanvaarden, omdat zijn partij sterk gekant is tegen een dergelijk stelsel. Zij wenst één stemronde. Niettemin heeft Bidault zijn onderhan delingen met de partijleiders voortgezet. In politieke kringen verluidt, dat, indien Bidault niet slaagt, Edouard Herriot, voor zitter van de nationale vergadering, wel licht verzocht zal worden een nieuwe re gering te vormen. Tioeehonderdderlig Italianen uit de stad Gravina in de provincie Puglia zijn dezer dagen gezamenlijk uit de communistische partij getreden en lid geworden van de partij der Christen Democraten. Op de foto wisselt de plaatselijkesecretaris van laatst genoemde partij handdrukken met de zojuist toegetreden nieuxbe léden. Onze Parijse correspondent telefoneerde ons heden: De dag van gisteren, de eerste crisisdag, heeft zich ontwikkeld volgens het gebrui kelijke recept. De journalisten hebben weer in groten getale de wacht betrokken bij het Elysee, het presidentiële paleis, om in de namiddag eveneens „en masse" naar een der ministeries te gaan, waar de con sultaties tussen de formateur en de adspi- rant-ministers zouden worden gehouden. Ieder had zijn eigen denkbeelden over de ontwikkeling der gebeurtenissen en ontel bare geruchten circuleerden. Die fantasti sche geruchten betroffen uiteraard de Ka tholiek Georges Bidault, die, na een voor lopige weigering van Pleven, door presi dent Auriol werd aangezocht een kabinet te formeren dat niet nader werd omschre ven. Men moet zich inderdaad afvragen, welke overwegingen de Katholieke voor man konden bewegen het aanzoek te accep teren, want zijn kansen zijn uiterst gering. Hij verdedigt uiteraard het strakke Katho lieke standpunt inzake de kieswethervor ming en vindt daarbij de radicalen als even halsstarrige tegenstanders op zijn weg. De meest plausibele verklaring is de volgende: Bidault zou nieuwe pogingen willen aan wenden om in een regering op brede na tionale basis ook de R.P.F. van de Gaulle te betrekken. Daarmee zou hij, ongeacht succes of mislukking, de kwade indruk op kunnen heffen, die het samengaan van zijn partij met de communisten gedurende de jongste Kamerdiscussies in de lande moe ten hebben gewekt. Solidariteit met de R.P.F. zou voorts de kieswetkwestie naar de achtergrond schuiven, omdat een derge lijke anti-communistische coalitie voor,een meerderheid met het systeem van één ronde zou kunnen volstaan. De algemene indruk is echter dat noch De Gaulle, noch de socialisten, noch zelfs vele partijgeno ten van Bidault zich op dit moment voor een dergelijke oplossing zouden willen lenen. Waarschijnlijk zo verwacht men zal Bidault reeds vandaag zijn opdracht terug moeten geven. Er staan nog ver scheidene andere formateurs op de nomi natie, doch van hen allen worden volgens de algemene indruk, aan Pleven toch de beste kansen gegeven. BERLIJN (DPA) Tegenover het be drag van 440 millioen dollar, dat West- Duitsladn aan de landen van de Europese betalingsunie schuldig is, staat, naar de West-Duitse minister van economische za ken prof. dr. Erhard mededeelde, een to taalbedrag aan vorderingen op deze landen van rond 600 millioen dollar. Het bedrag der nog uitstaande invoer vergunningen is volgens minister Erhard 500 millioen dollar. hebben Amerikaanse superforten en ge vechtsvliegtuigen een Noordelijk straal vliegtuig van Russisch type vernietigd en er vier beschadigd, zo is te Tokio mede gedeeld. Gisteren en in de afgelopen nacht deden de Noordelijken op verscheidene plaatsen tegenaanvallen in een poging om de op mars der verbondenen tegen te houden. Bij Hoengsong hadden de bloedigste ge vechten plaats. Amerikaanse mariniers le verden hier gevechten van man tegen man en slaagden er in meer grondgebied te be zetten. Ondanks tegenaanvallen rukten de verbonden troepen aan het centrale front zeven kilometer op. Amerikaanse mariniers hebben zich meester gemaakt van hoogten voor Hoeng song. Zij hadden zware Chinese tegenstand te overwinnen. De Amerikaanse mariniers die het ver overde Hoengsong binnentrokken, hebben Onder de puinhopen van een verwoest ge bouw, dat blijkbaar een hoofdkwartier ge weest was van een der verbonden leger afdelingen, de lijken gevonden van vier Nederlandse soldaten, alsmede van enkele Amerikanen en Chinezen. Posthume onderscheiding Aan luitenant-kolonel Den Ouden, de gesneuvelde commandant van het Neder landse detachement in Korea, is posthuum wegens moedig gedrag de Amerikaanse zilveren ster verleend. Defensie - debat in België (Van onze correspondent in Brussel) Van Zeeland en Paul Henri Spaak waren gisteren in de Belgische Tweede Kamer de sterren van het defensie-debat. Spaak, die kennelijk genoeg had van de negatieve houding van zijn partijgenoten, verklaarde zich volkomen accoord met de buitenland se lijn van minister Van Zeeland. Maar hij betwistte de technische noodzakelijkheid van een dienstplicht van 24 maanden. Hij zeide, dat de R.K. meerderheid van de C.V.P. slechts haar machtswellust volgde door aan de socialisten en de gehele oppo sitie een onaanvaardbaar militair wetsont werp op te dringen, een procédé, dat hij tegenstrijdig achtte met de idee van natio nale verzoening. Bovendien schoot de regering zijns in ziens tekort in de economische politiek. Deze laatste moet in een conjunctuur van herbewapening geconcentreerd zijn op de morele waarden. Indien men het land bui tengewone offers vraagt, dan moet men beletten, dat de man in de straat zal kun nen beweren, dat, terwijl hij zijn plicht doet, er anderen zijn, die fortuinen ver dienen. Hij herhaalde, dat geen enkele Ameri kaan aan een preventieve oorlog denkt, waarop hij door de communisten werd on derbroken die riepen: „De stem van Ame rika!" Wat het Russische gevaar betreft, zeide Spaak, dat een oorlog noch onvermijdelijk, noch in de onmiddellijke toekomst is te vrezen. De Sovjets zullen de oorlog niet verklaren, omdat zij ervan overtuigd zijn, dat zij spoedig zouden worden verpletterd. Wij moeten bewijzen, dat wij ons kun nen verdedigen en tevens de levensstan daard van onze volkeren op peil houden. Van Zeeland, die een laatste poging deed om de liberalen of socialisten tot de goed keuring van de nieuwe militiewet te be wegen, werd verschillende malen door een sarcastisch gelach van Waalse socialisten onderbroken. Het ziet er naar uit, dat de 24 maanden dienstplicht, waarover pas de vol gende week zal worden gestemd, nochtans zal worden goedgekeurd. Bevin heeft besloten af te treden als Brits minister van Buitenlandse Zaken, aldus meldt Reuter uit Londen. Bevin, die volgende week 70 jaar wordt, zal misschien als minister zonder porte feuille in de regering blijven. Hij nam zijn besluit na een onderhoud met minister-president Attlee op Donder dag. Over zijn opvolging is nog niets be kend. Vriendschapsverdragen tussen Indonesië, India en Pakistan Volgens een mededeling van het Indo nesische ministerie van Buitenlandse Za ken zal de ondertekening van vriendschaps verdragen tussen Indonesië en India, en Indonesië en Pakistan Zaterdag te Dja karta plaats hebben. Coleridge: Goede zowel als slechte mensen zijn dat in minder mate dan het schijnt. (Van onze parlementaire redacteur) Nadat de informateur prof. Rornme gis teren de vijf fractievoorzitters tegelijker tijd heeft ontvangen om hen na een toe lichtende inleiding zijn ontwerp-program- ma ter hand te stellen, heeft hij 's middags eerst mr. Burger (P. v. d. A.) en daarna dr. Stokman, die als invaller voor prof. Romme de leiding van de Tweede Kamer-fractie der K.V.P. waarneemt, ontvangen. Des avonds was de heer Schouten (A.-R.) bij de informateur op bezoek. Men kan er wel staat op maken dat elk van deze drie frac tieleiders twee daarvan zijn eigenlijk waarnemend fractieleider de informa teur nog eens zijn gaan opzoeken omdat zij na de bestudering van het ontwerp-pro- gramma en vóór hun fractiebesprekingen wel een en ander te vragen hebben. Gisteravond hebben de Tweede- en Eerste Kamerfracties van de P. v. d. A. een gemeenschappelijke bijeenkomst gehouden. Van de K.V.P. vergaderde alleen de Twee de Kamerfractie. Aan de samenkomst van de P. v. d. A. namen ook de tot die partij behorende ministers deel. behalve minister Liet'tinck. Hier behoeft men echter niets achter te zoeken. Hij moest een reeds lang tevoren gemaakte afspraak nakomen. Vandaag kwamen in de ochtend de Christelijk-Historischen bijeen en wat la ter ook de Anti-Revolutionnairen. De Tweede- en Eerste Kamerfracties van de V.V.D. sluiten de rij. Zij vergaderen van middag om vier uur, aangezien de infor mateur om zes uur de antwoorden binnen wil hebben. In Den Haag heeft men de indruk dat prof. Romme antwoorden wil ontvangen die op ja of neen neerkomen. Natuurlijk sluit hij de mogelijkheid niet uit dat men hem nog eens een enkele toelichting vex1- strekt of vragen stelt, maar daarbij be hoort het dan ook op te houden. Wie zijn antwoord vergezeld mocht doen gaan van Alle zes-en-zestig inzittenden van een K.L.M.-Skymaster werden deze week, na hun aankomst op het vliegveld van Sydney, Australiëin quarantaine gehouden en het vliegtuig werd ontsmet, omdat er een passa gier met influenza aan boord was geweest. Een man van de quarantainedienst verlaat na de „bacillenjacht" de Skymaster. een of meer bezwaren, min of meer daar aan toegevoegd als voorwaarde, zal door de informateur beschouwd worden de uit nodiging te hebben afgewezen. Wij hebben de indruk dat men in P. v. d. A.-kringen in beginsel niet onwelwil lend tegenover het ontwerp-programma staat. In die kring verheelde men niet, dat er natuurlijk nog wel wat moeilijke punt jes inzitten. Maar de slotsom luidt toch: het ziet er niet ongunstig uit. Er zou eeu zetelverdeling ontworpen zijn, waarbij zes portefeuilles aan figuren uit de K.V.P., vijf aan bewindslieden tot de P. v. d. A. behorend, twee aan Anti-Revolution nairen, één aan Christelijk-Historischen en één aan een V.V.D. minister zouden worden toebedeeld. Intussen kan hierin nog altijd verande ring komen, bijvoorbeeld wanneer niet vijf maar minder groepen bereid zouden zijn hun steun te verlenen. Twijfelachtig acht men het in politieke kringen dat de Anti- Revolutionnairen mede van de partij zou den willen zijn. Zij hadden reeds bezwaren tegen het ontwerp-programma Steenberghe en vermoed wordt dat het ontwerp van prof. Romme niet in het bijzonder aan die bezwaren zal zijn tegemoet gekomen. Dit neemt niet weg dat verrassingen nog altijd mogelijk zijn. De cox-respondent van de „New York Times" in Bonn, Drew Middleton, schrijft dat de Atlantische mogendheden naar ver wachting tegen het einde van de zomer, „wanneer de omstandigheden het gunstigst zijn voor een Russische aanval op West- Europa", dertien volledige divisies en zes troepenafdelingen in Duitsland zullen heb ben, „namelijk zes Amerikaanse, vier Brit se en drie Franse divisies en twee Belgi sche, een Nooi*se, een Deense, een Canadese en een Nederlandse eenheid (de eenheden van België, Noorwegen en Denemarken bevinden zich reeds in Duitsland, hoewel niet op volle sterkte). Middleton zegt dat deze strijdmacht geen West-Duitse troepen zou bevatten. Onder aanhaling van een „gezaghebbende Duitse bron" verklaart hij, dat het twijfelachtig is, „dat voor de zomer van 1952 geoefende en uitgeruste Duitse eenheden in het veld kunnen worden gebracht, ook al zouden de Bondsdag en de geallieerde mogend heden dit voorjaar de herbewapening ten volle steunen". „Omdat men in Westelijke kringen ge- 'ooft dat de Russen de oogmex-ken van de Westelijke militaire politiek zeer goed in zien, houdt men zozeer rekening met de mogelijkheid van een Russische aanval in 1951. Men gelooft dat, als de Russische politieke strategie geen vertraging der militaire voorbereidingen van het Westen 1 kan bewerken door middel van een vier- mogendhedenconferentie of door enkele aanzienlijke concessies in West-Europa, de militaire extremisten in de Sovjet-Unie Rusland tot een aanval zullen dwingen onder het argument, dat dit het laatste jaar is dat de Sovjet-Russische legers een goedkope overwinning in West-Europa kunnen verwachten", aldus de corx-espon- dent. Als oogmerk van de Westelijke militaire politiek geeft Middleton aan het scheppen van omstandigheden, die een aanval op West-Eui-opa op zijn minst „onvoordelig" voor de Sovjet-Unie maken. Het gebied van hoge druk boven West-Europa nam langzaam in betekenis af. Tegelijkertijd steeg de luchtdruk nog boven Scandinavië, zodat het zich daar ge vormde hoge drukgebied nu de over hand heeft. Een vore van lage druk, die tussen beide genoemde hoge drukge- bieden aanwezig was, verplaatste zich langzaam naar het Zuiden en passeerde de afgelopen nacht ons land, hetgeen olaatselijk met enige lichte neerslag ge paard ging. De wind draaide in ons land naar Oostelijke richting en voert nu wat koudere, boven Duitsland aanwezige lucht, naar onze omgeving. O0N3EW0LKT 0ÜCBT3EW. HALF 3EW. ©ZWAAR 3EW ©GEHEEL BEW MIST SNEEUW REGEN MOTREGEN HAGEL BUIEN R ONWEER ?.?T£MPERATUUR IGC5-ISOBAAR BELANGRIJK NEERSLAG- GEBIED CENTRA: H HOGE DRUK L LAGE DRUK SCHEIDINGSLIJN' - PRONT- TUSSEN LUCHT VAN VERSCHILLENDE HERKOMST STAND VAN DIT TEKEN GEEFT.DE WINDRICHTING AAN- IEDERE HELE DWARSSTREEP IS EEN WIND SNELHEID VAN VIJF METER PER SECONDE KOUD WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vi'ijdagavond tot Zaterdagavond, opgemaakt te 10 uur: Veranderlijke bewolking met nu en dan opklaringen en hier en daar enkele lichte sneeuwbuien Meest matige Oostelijke wind. Vannacht op de meeste plaatsen lichte vorst, morgen overdag temperatuur slechts enkele graden boven het vriespunt. 3 Maart Zon op 7.24 uur. onder 18.22 uur Maan op 5.43 uur, onder 12.22 uur. Hoog en laag water te IJmuiden: Vrydag 2 Maart Hoog water: 9.56 en 22.46 uur. Laag water: 5.04 en 17.51 uur. Zaterdag 3 Maart Hoog water: 11.35 uur. Laag water: 16.33 en 19.34 uur.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 1