WASSERIJ JCLEVERPARK" *?'•- Een thriller en een fantastisch blijspel Austin A40 1949 TYPIST(E) INST. PONT Wie helpt Joegoslavië BOEKHOUDEN MAANDAG 5 MAART 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Terrein voor circussen en tentoonstellingen Een lonende exploitatie verwacht J. E. Moltzer overleden SCHEEPVAART Lisse Gouden jubileum en afscheid bij „Twentsche Bank" Zandvoort Hoofddorp ADE versloeg ETO met 4—3 Hillegom Halfweg Wilhelmina Kruis Rechtsbijstand Prof. IVO LAPENNA uit ZAGREB IN EX AM E ff OP LI I "D f N G HUGAS", E LGERSMA.POTGIE S E R U zult de prima behandeling toch blijven appreciëren Aflevering •n ons daarom steeds recommanderen met 3 dagen Twee keer de Nederlandse Comedie Een scène uit Hemen, Mary De Nederlandse Comedie heeft voor hefc eerste sei- zoen van haar bestaan eert répertoire samenge teld dat artistiek in ieder opzicht verant woord is. Na het succe- met Gerard den Braban der's berijmde bewer king van Shakespeare's blijspel „Leer om leer" (waarvan tot dusver 99 voorstellingen werden gegeven en dat deze zo mer ook in het Holland Festival voorkomt) volg de het belangwekkende experiment met „Vreemd Tussenspel"-van Eugène O'Neill, een te waarde ren waagstuk voor zo'n jong gezelschap. Thans trekt men door het land met de (in 1942 ont stane) merkwaardige fantasie „Leocadia" van jean Anouilh, een der rijkst begaafden van de tegenwoordige generatie van toneelschrijvers, die men wel eens de Alfred de Musset van de twin tigste eeuw hoort noe men. Natuurlijk werd daarbij, al was het slechts om het bestaan te garanderen, ook het populaire genre niet veronachtzaamd. „Leocadia" is een bijzonder plezierig verzinsel, een modern sprookje zou men haast mogen zeggen, want het speelt geheel in de sfeer van het kinderlijke doen-alsof. Welnu, er was dan volgens Anouilh eens een echte prins, voor wie iedere week uit zeven Zondagen bestond, maar die meende zoveel van een operazangeres te hebben gehouden dat hij zich na haar dood begon in te beelden nooit meer gelukkig te kun nen zijn met iemand anders. Zijn oude tante, de hertogin, heeft daarom in het park bij hun kasteel in Bretagne alle plaat sen en inrichtingen laten herbouwen, die het jonge paar bezocht, zodat de eenzame dromer wanneer hij maar wil, in het décor van zijn herinneringen kan stappen om haar wezen op te roepen en er een uiter aard eenzijdige conversatie mee te voeren. Er staat daar een bank bij een standbeeld, een dure nachtkroeg (compleet met perso neel en violist) naast een schilderachtige dorpsherberg en een opgelegde taxi, waar in de tot nietsdoen gedwongen chauffeur duiven houdt en tomaten kweekt. Maar tenslotte probeert diezelfde dwaze tante hem tot de werkelijkheid terug te voeren met behulp van een eenvoudig meisje, dat uiterlijk precies op de gestorven geliefde gelijkt. Met succes, want eindelijk moet de prins erkennen dat het beeld van Leocadia langzaam maar zeker vervaagt. Haar glim lach wordt het laatste uitgewist, net als de grijns van de kat van Alice in het wonder land. Anouilh brengt de toeschouwer in een dergelijk wonderland van dichterlijke fan tasie, waar een uiterst bizarre logica de gang van zaken bepaalt, doch waar op de meest onverwachte ogenblikken de nuch tere alledaagsheid om de hoek komt kij ken. Het is een zeer behendig dubbel spel dat hier wordt uitgehaald, want Anouilh verzuimt geen enkele gelegenheid om de acteurs als het ware uit hun rol te doen vallen teneinde er geen twijfel aan te laten bestaan dat zij comedie spelen in een co medie, waarin zij desondanks hardnekkig volhouden te geloven, met ernst of senti- meht, met woede of humor, al naar gelang de situaties vereisen. Dit is natuurlijk een truc, zelfs allerminst een nieuwe, doch die nooit zo consequent werd volgehouden. Men heeft op grond hiervan Anouilh wel eens als een charlatan gekenschetst. Ten onrechte naar ik meen, want al deze droomfiguren zijn, als men een woord van Shakespeare mag omdraaien, van eender maaksel als mensen zijn. Overigens is „Leocadia" niet meer dan een soort bluf poker met de onwaarschijnlijkste combina ties, een kluchtig divertissement met een melancholieke inslag, een dansende zeepbel. Met een zeepbel heeft de vertoning on der regie van Johan de Meester evenwel alleen het wisselend kleurenspectrum ge meen, dank zij de verrukkelijke décors van Doeve, maar helaas niet het luchtig zwe vende. Dit is, geloof ik, voornamelijk een kwestie van onvoldoende variatie in het tempo. Ook had men de serieuze inter mezzi, die door teveel gewicht uit de toon vielen, meer in het spel moeten doen op gaan. Ik zag echter een opvoering in het niet bijster geschikte Leidseplein Theater te Amsterdam, waar men de ruimte miste die deze kluchtige fantasie nodig heeft. Overigens bleek Lous Hensen, die er beel dig uitzag en over hoeveel talent zij ook mocht beschikken, niet helemaal het type voor de als plaatsvervangende geliefde op tredende midinette en wekte Guus Oster te sterk de indruk zo juist een bezoek te hebben gebracht aan een modemagazijn voor heren. Mary Dresselhuys was heel gek als de 87-jarige hertogin (maar toch niet ideaal) en verder zag men dwaze ty peringen van Henk Rigters, Dick Swidde en vele andeven. Het is te hopen dat er gelegenheid ge vonden wordt deze charmante comedie, vertaald door Adriaan Morriën en met onder leiding van Pierre Palla uitgevoerde muziek van Francis Poulenc, ook in Haar lem voor het voetlicht te brengen. Want ondanks de geuite bezwaren kan men zich van ganser harte amuseren. De thriller ,tNoodhulp' Zaterdag en Zondag gaf de Nederlandse Comedie in de Haarlemse Schouwburg twee voorstellingen van de thriller „Noodhulp" door Mei Dinelli (en niet Nel, zoals in het Programma stond), een soort fragmenta rische grand-guignol in het kwasi-patho- logische. Het stuk doet enigszins denken aan „Spel met het noodlot" van Emlyn Williams, d'at psychologisch echter veel beter verantwoord was. Eigenlijk treden or maar twee personen in op, want de vijf anderen vervullen geen rol van betekenis: een eenvoudige weduwe in een stille bui tenwijk van een Amerikaanse srtad, en een zielszieke jongen, die haar tegen betaling een dag met de schoonmaak komt helpen. Gelukkig brengt de traditie mee dat hier niet verraden mag worden welk gruwelijk duel hier na het vredige begin tussen deze Leocadia" van Jean Anouilh met Lous Dresselhuys en Dick Swidde in één der fleurige décors van Doeve. beide mensen wordt uitgevochten en waar van men het einde niet te zien krijgt, doch wel raden kan. Han Bentz van den den Berg maakte hiermede zijn officiële debuut als regis seur. Ik moet zeggen: niet volkomen over tuigend, want te dikwijls kreeg de span ning gelegenheid te ontsnappen, weg te vloeien. Daar zijn verschillende oorzaken voor aan te wijzen. In de eerste plaats doordat de jeugdige, zeer begaafde Henk van Ulsen, die de titelrol vertolkte, nog over te weinig persoonlijk magnetisme be schikt. Hij had werkelijk sublieme mo menten. Maar over het algemeen imiteerde hij teveel, onder meer zijns mee.sters stem. Zijn buitengewoon knappe resultaat was dan ook slechts in zoverre ontoereikend dat hij geen schok te weeg kon brengen. Daar tegenover stond Mimi Boesnach, die zich gevoelig en nauwgezet kweet van een on dankbare en moeilijke taak als de huis vrouw, die nog niets vermoedt als de toe schouwers hun diagnose al hebben gesteld en niet meer in twijfel verkeren over de komende ontwikkeling. Prachtig verliep haar overgang van moederlijke bezorgd heid naar angstige drang tot zelfbehoud. Het décor van Tob de Bordes bood wei nig kans om de sfeer tot hermetische ge slotenheid te verdichten. Het zou aanbe veling verdienen, dunkt me, na ieder tafe reel hef. toneel öonkév te slaan alvorens het doek valt. - DAVID KONING Men zal zich herinneren dat wij hebben nedegedeeld dat B. en W. op de kapitaal- ienst voor 1951 een bedrag van 130.000 nebben gezet voor het irrichten van ter- einen ten Zuiden van de Korte Ver- pronckweg voor het houden van tentoon- tellingen. In de afdelingen van de raad is gevraagd >f uitvoering van dit werk wel urgent is. B. en W. antwoorden: De gemeente dient te beschikken over een terrein, dat verhuurd kan worden voor circussen, kermisvermakelijkheden, ten toonstellingen e.d. Tot heden werden cir cussen geplaatst op het resterende open ge deelte van het voormalige Phoenixterrein aan de Parklaan. Wegens de voortschrij dende bebouwing is dit terrein in de toe komst niet meer beschikbaar. Daar ook een ander terrein hiervoor niet beschikbaar is, is de aanleg van een nieuw terrein urgent. Voor 1951 zijn reeds verschillende aanvra gen van circusdirecties binnengekomen Hoewel de aanlegkosten hoog zijn, is de aanleg uit financieel oogpunt voor de ge meente aantrekkelijk. Indien bijvoorbeeld 2 maal per jaar een circus van het terrein gebruik maakt kunnen de ontvangsten aan terrcinhuur en vermakelijkheidsbelasting reeds gesteld 'worden op 12.000.a 14.000.—. In het bedrag van 130.000.is boven dien begrepen de aanleg van 2 speeltuinen op het terrein ten Zuiden van de spoorbaan HaarlemZandvoort. Voorzover het terrein niet voor tentoon stellingen en dergelijke doeleinden wordt gebruikt, kan het voor openbaar speelter rein dienen. Eertijds vermaard H.F.C'er Te Deventer is onlangs op 72-jarige leef tijd gestorven J. E. Moltzer, die in zijn jonge jaren tot de beste spelers van HFC heeft behoord. In de periode 18981904 kwam hij in het eerste elftal uit. Dat HFC in die tijd tot de sterksten in de eerste klasse behoorde was in belangrijke mate aan de spil, later tevens captain van het elftal, „Eedje" Moltzer te danken. In HFC's gedenkboek bij het veertigjarig jubileum (1919) is hij beschreven als een voortref felijk sportsman en een onvermoeibare kracht: „hij kende geen moedeloosheid en verbaasde zich daarover bij anderen". Jongeren hielp hij waar hij kon en de goede geest in de vereniging heeft hij sterk be vorderd. Velen, zegt het Gedenkboek, heb ben hem als het type van de HFC'er be schouwd. Aagtedijk, pass. 2 Sable eil. Alblasserdijk, 3 te R'dam v. Houston. Alchiba. 2 v. Lagos n. Ponte Noir. Alcyone, pass. 2 Dahlac eil. Alioth, 2 te Santos. Alpherat, 3 te Durban verw. Amstelkerk, 2 v. Antwerpen n. Dakat Annenkerk, 2 v. Genua n. Port Said. Arendskerk, pas. 2 Finisterre. Ampenan, 2 te Genua. Axeldijk, 2 v. Santos. ■Averdijk, 2 te Baltimore. Alamak, 2 v. Breinen te Antwerpen. Albireo, 2 265 m. W. Dakar. Amstelstad, 2 verw. Port Said. Arnekerk, 2 360 m. NO. San Miguel. Abbedijk, 3 te New York verw. Agamemnon. 20 v. Pampatar, n. Philadelphia. Alcyone. 3 60 in. N.NW. Perim. Altair, 3 te Hamburg v. Bremen. Axeldijk, 2 verw. Santos. Aalsum, 4 pass. Finisterre. Akkrumdijk, 3 v. Port Said n. Livorno. Aldabi. 3 v. Bahia. Almdijk, 3 v. Antwerpen. Alphard, 4 pass. Wight. Amstelstad, 3 v. Suez. Arendsdijk, 3 v. Antwerpen. Arendskerk, 4 te Duinkerken. Arundo, pass. 4 Beachyhead. Algorab, 4 te R'dam v. Basrah. Alkaid, 4 v. Cabedelo n. Antwerpen. Alphacca, 4 v. Santos n. Montevideo. Amsteldijk, 3 te R'dam v. Houston. Ds. J. C. Brussaard, Geref. predikant te Oegstgeest, die van 19181947 predikant was te Bloemendaal, is voornemens, na 42 dienst jaren. mét emeritaat te gaan. De heer H. Hoevers te Hoofddorp is be noemd tot hoofd van de Comeniusschool te 's Gravenhage. Zaterdagmiddag werd op het kantoor van de Twentsche Bank te Haarlem op feeste lijke wijze herdacht, dat de heer C. van Vreeden, procuratiehouder en chef der rekening-courant-afdeling, vijftig jaar aan de bank was verbonden. Toen de jubilaris met zijn echtgenote de met vele bloemstukken versierde directie kamer werd binnengeleid, had zich een groot aantal employés van Haarlem en van de omliggende kantoren verzameld. De heer J. Schippers, die namens de directie van het Haarlemse rayon het woord voerde, memoreerde dat dit jubi leum voor de heer Van Vreeden tevens het afscheid betekent van de bank, die in hem een van haar trouwste medewerkers gaat verliezen en noemde de jubilaris iemand die als getogen Haarlemmer van de vele dingen, die zich in het bankwezen voor doen, altijd en overal iets wist. Namens de hoofddirectie deed hij de gelukwensen vergezeld gaan van een bloemstuk en couvert met inhoud en voegde daaraan namens de directie van het Haarlemse rayon een gouden vulpen houder toe. Spreker betrok ook mevrouw Van Vreeden in de hulde aan haar echt genoot. De heer G. de Boer, bureau-chef, die namens het personeel sprak, gewaagde van het grote voorrecht en de reden tot dank baarheid, omdat succes en voorspoed de ju bilaris niet hebben ontbroken. In geestige bewoordingen schetste hij de werkperiode van de jubilaris in de ontwikkeling van simpele tot moderne administratie, daarbij de tegenwoordige verbouwingsperikelen niet vergetende. Als souvenir bood hij namens het personeel een gouden potlood aan. De heer L. Beverwijk sprak namens het personeel der rekening-courant-afdeling de jubilaris toe, bracht allerlei voorvallen uit 'het afdelingsverleden in herinnering en bood namens de collega's een sierkist si garen aan. In zijn dankwoord herdacht de heer Van Vreeden de heer Gulikers, employé van zijn afdeling, die in bezettingstijd viel. De heer J. Schippers, directeur van de Twentse Bank Haarlem, overhandigde de jubilerende en scheidende procuratiehouder een vulpen. Hierna bleef het personeel nog enige tijd feestelijk bijeen. In de directiekamer werd gerecipieerd voor de cliënten der bank. Velen maakten van deze geboden gelegenheid gebruik om van de jubilaris afscheid te nemen. Verdiende zege van Zandvoortmeeuwen In een bijzonder aantrekkelijke en leven dige wedstrijd, één der .beste, die Zandvoort meeuwen de laatste tijd speelde, behaalden de Zandvoorters op eigen terrein een ver diende zege van 2—1 tegen de sterke ploeg van „Blauw-Zwart" uit Wassenaar. In een gelijk opgaande strijd werd met rust een stand van 11 bereikt. Na de her vatting waren de gastheren overtuigend sterker. Mogelijk wreekte zich bij de gasten de inspanning van de Donderdag vriend schappelijk gespeelde wedstrijd tegen VUC, waarin de derde klassers met 43 wonnen. Het fraaie combineren van de gasten wekten terecht algemene bewondering. Daartegen over stelde de thuisclub een enthousiast spel, doch het was niet productief. Twintig minuten na rust doelpuntte Zandvoortmeeu wen op fraaie wijze (21). Hierna was de strijd beslist, hoewel aan beide zijden van verschillende goede kansen geen gebruik werd gemaakt. ZOLDERBRANDJE Zondagavond om half acht werd de brandweer van Zandvoort gealarmeerd voor een brand, welke bleek te zijn ont staan op de zolder van het perceel Ver lengde Haltestraat 73. Door het scheuren van een asbest-pijp, welke van de kachel via de zolder naar de schoorsteen voerde, bleek het houtwerk op de zolder te hebben vlam gevat. Door tijdig waarschuwen van de brandweer na de ontdekking van het euvel kon erger worden voorkomen en de brandweer zich beperken tot het weghak ken van de reeds smeulende delen. De betrekkelijk geringe schade wordt door verzekering gedekt. Christelijke Besturenbond In de Ned. Herv. Kleuterschool hield de Christelijke Besturenbond zijn jaarver gadering onder leiding van de heer W. Eveleens. De jaarverslagen wezen op een stijgende activiteit, waarbij de respec tievelijke afdelingen in totaal 50 nieuwe leden kregen. Door de heer J. H. Krooshof, districts bestuurder C.N.V. uit Den Haag, werd ge wezen op de noodzakelijkheid om de bood schap van de Christ. Vakbeweging door te geven en dit als taak te zien door God ons opgelegd. Medegedeeld werd dat de actie voor het fonds Draagt Elkanders Lasten in het af gelopen jaar f 540,heeft opgebracht. In een mcèr spannende aan fraaie wed strijd hebben de Hoofddorpers met 4—3 ver loren. ETO begon met een hevig offensief. Toch nam ADE uit eer. doorbraak de lei ding. Enkele minuten later bracht H. Rood- zand de partijen op gelijke voet. ETO bleef in de aanval en resultaat kon niet uitblijven. M. W. Dekker bracht de stand met een prachtig schot op I2. Door te ver opdrin gen-van de .Hoofdriorpse backs, waarvan da voorhoede van ADE gebruik maakte ontstond nog voor de rust de gelijkmaker (2—2). Na de hervatting volgde eenzelfde spel. Na ongeveer twintig minuten scoorde H. Rood- zand (23). Wederom door een fout in de verdediging van de bezoekers liep ADE de achterstand in (3—3). Direct hierna doel puntten de gastheren door een kalm schot, dat zeker houdbaar voor doelman Grootheart was (4—3). Met ETO in de meerderheid kwam het einde vqn deze sportieve strijd, waar een gelijk spel de verhouding beter zou hebben weergegeven. Atlantis (rep.), pass. 3 Minicoy. Britsum, pass. 2 Malta. Baarn, 3 v. Lome n. Valparaiso. Bandjermasin, 2 v. Kalianget n. Cheribon. Baruman, 2 v. Makassar n. Kendari. Bloemfontein, 2 300 m. W. Walvisbaai. Barendrecht (t), 3 pass. St. Paulsrocks. Breda, 3 v. Antwerpen n. A'dam. Boschfontein, 2 te Mombassa. Bantam, pass. 3 Malta. Bintang, 4 v. Penang n. Colombo. Caltex Nederland, pass. 2 Gibraltar. Chama, pass. 2 Malta. Caltex The Hague (t), pass. 2 Ouessant. Caltex Utrecht (t), pass. 2 St. Vincent. Camphuys, 2 te Menado, Clavella (t). 2 180 m. N.NW. Pcrim. Corilla (t), 2 350 m. NO. Martinique. Caltex Pernis (t), 4 verw. R'dam v. Sidon. Castor. 2 pass. Windvvardchan. Ceram, 3 v. Genua n. Marseille. Cleodora, pass. 3 Norfolk eil. Caltex Pernis (t), 4 te R'dam v. Sidon. Danae, pas. 2 Kp. Carbon. Delfshaven, pass. 2 Palma. Dalerdijk, 1 te Los Angeles. Delft, 3 te Quayaquil verw. Delfland. 3 v. Las Palmas. Drente, 4 te Basrah v. San Francisco. Ena, 2 v. Trinidad n. Takoradl. Etrema, pass. 2 Makalla. Edam, 2 v. Hamburg n. Bremen. Erinna (t), pass. 2 Natuna eil. Esso Rotterdam (t), 2 1000 m. NO. Martinique. Eemland, 4 te Santos v. Buenos Aires. Eendracht, 4 te Piraeus v. R'dam. Enggano, 3 te Basrah. Esso Amsterdam (t), 3 v. R'dam n. Aruba. Farmsum, 2 700 m. O. Bermuda. Gaasterland, pass. 2 Kp. Frio. Gadila, 2 v. Punta Cardon n. Lands End. Gooiland, pass. 2 Fernando Noronha. Gaastcrkerk, 3 verw. Philadelphia v. A'dam. Garoet, 4 te Soerabaja. Groote Beer, 4 pass. Suez. Hector, pass. 2 Finisterre. Hercules, 2 v. R'dam n. Lissabon. Helicon, 26 v. Ciudad Trujillo n. New York.- Hestia, 2 900 m. NO Martinique. Hoogkerk, 2 v. Hamburg te Bremershaven. Heelsum, 2 v. New Orleans n. Savanna. Hera, 3 pass. Azoren. Indrapoera, 28 te Soerabaja v. R'dam. Ittersum, pass. 3 Azoren. Uos, 2 v. New York n. Cape Haitien. Jupiter, pass. 2 Wight. Japara (KRL), 2 nog Bandarshapour. Java, pass. 2 Dahlac eil. Jagersfontein, 3 v. Port Elisabeth n. Durban. Joh. v. Oldenbarnevelt, 4 pass. Ouessant. Karossa, 2 v. Fakfak n. Merauke. Karsik, pass. 2 Str. Karimata. Kelbergen, pass. 2 Kp. de Gata. Klipfontein, 2 125 m. ZW. Freetown. Kertosono, pas. 3 Port de Galle. Kieldrecht, 3 v. Karachi n. Bombay. Kota Inten, 4 pas. Guardafui. Laagkerk, 2 v. Genua n. Port Said. Lombok, 1 400 b. W.ZW. San Francisco. Leerdam, 3 660 m. W. Scillies. Luotta (t), 2 v. Sunderland n. R'dam. Laurenskerk, pas. 3 Gibraltar. Leopoldskerk, 4 te Antwerpen. Lieve Vrouwekerk. 4 v. Madras n. Calcutta. Lissekerk, 4 te Antwerpen. Lutterkerk, 4 te Muscat. Macuba, 3 te Suez. Mentor, 2 v. R'dam n. Alexandrië. Melampus, 2-4 v. Semarang. Molenkerk, 3 te Damman. Midas, 2 v. Haifa n. Te) Aviv. Macoma (t), 2 in Molukken Passage. Malvina t)pass. 2 Natura eil. Marisa (t), 2 120 m. O. Bonaire. Marken, 2 rede Redondo. Kankerbestrijding Te Hillegom heeft zich een plaatselijk comité Koningin Wilhclminafonds ten bate rler Kankerbestrijding gevormd, onder ere- vqorzrttef-schap van de burgemeester jhr. mi-, dr. O. F. A. H. van Nissen tot Panner- den, terwijl dr. J. J. Versluys als voorzitter optreedt. Verdere leden zijn de heren C. J. Boot, secretaris, H. P. Benkemper, dr. Le Cocq d'Armandville, D. van Egmond, P. H. Fijma, H. F. ten Hoopen, arts, A. v. d. Kaaden, arts, L. J. J. de Vreeze en dr. C. M. Wijk- mans. Publiekprijs „Bloemlust" De publiekprijs van de tentoonstelling „Bloemlust III" blijkt te zijn toegekend aan de inzending van de N.V. F. Rijnveld en Zonen te Hillegom. Opening demonstratietuin „Treslong" De opening van de Demonstratietuin van het Bloembollenvak „Treslong" te Hille gom zal plaats hebben op 24 Maart (Zater dag voor Pasen) door jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, voorzitter der Alg. Ver. van Bloembollencultuur en burgemeester van Hillegom. De tuin zal voortaan gratis toegankelijk zijn, voor kinderen alleen onder geleide. Floralia-tentoonstelling Voor het eerst is te Hillegom een Floralia- tentoonstelling gehouden, waartoe aan de kindex-en der hoogste klassen van alle scho len te - Bennebroek en Hillegom gelegen heid was gegeven de dooi- hen thuis ge broeide hyacinten in te zenden. Het aantal inzendingen was zeer groot en de kwaliteit over het algemeen zeer te roemen. De wisselbeker voor de beste col lectieve inzending werd gewonnen door de St. Joannes-school te Hillegom. Verschillende bloembollenfirma's hadden bloemen ter opluistering ingezonden, de leerlingen van de bloembindcursus toon den eveneens fraaie werkstukken, terwijl een prachtige collectie amaryllis het pièce de milieu voi-mde. De heer Ter Hark van de Gem. Plantsoenen en de heer De Wit, opzichter van de Demonstratietuin Tres long, hadden voor een zeer aantrekkelijke opstelling gezorgd. De KennemersHalfweg 42 Het overwicht, dat de Beverwijkers op Halfweg hebben gehad, is groter dan de uitslag wellicht doet vermoeden. De be zoekers hebben vrijwel de gehele wedstrijd niets in te brengen gehad. Reeds na vijf minuten schopte J. v. d. Sluijs een pass van Stek op goede wijze in. Halfweg voorkwam twee minuten voor de rust een tweede doel punt van Kennemers. Op dat ogenblik pas seerde H. v. d. Sluijs de Halfwegse doel man voor de tweede maal. Een goede com binatie tussen de gebroeders Van der Sluijs eindigde enkele minuten na de hervatting met het derde Beverwijkse doelpunt en toen Schaap uit een hoekschop van Stek de stand op 4-0 bracht, scheen een grote nederlaag voor de bezoekers aanstaande. De thuisclub wilde het echter te mooi doen en zelfs slopperspil Schaaper verscheen binnen het doelgebied van Halfweg. Het. opdringen werd de thuisclub noodlottig in die zin, dat twee doelpunten van de tegenpartij er het gevolg van waren. Post- ma, en drie minuten later Kloos, scoorden een doelpunt voor de bezoekers. De Ken nemers zag het gevaar tijdig in en ver stevigde zijn achterhoede. Het einde kwam met een 4-2 zege voor de thuisclub. Modjokerto, 2 rede Makassar. Malea, 3 te Curacao v. Londen. Maasland, 4 te Santos. Mariékerk, 4 te Antwerpen. Metula, 4 v. Rouaan n. Curacao. Meruna, 3 v. Curacao n. Oslo. Maashaven, 1 te San Lorenzo. Maetsuycker, 1 v. Fremantle n. Singap°r,> Malea (t), 4 v. Curacao n. Vado. Mataram, 5 te R'dam v. Londen. Merwede, 4 te R'dam v. Houston. Nestor, pass. 2 Pantellaria. Noordsvijk, 3 v. R'dam n. Civita Vecchia. Nieuw Holland, pass. 2 Rockliapton. Nlgerstroom, 2 v. Hamburg n. A'dam. Nelly (rep.), 3 pass. Perim. Noordam, 5 verw. New York. Nieuw Amsterdam. 4 v. Curacao n. Cartagena. Orion, 2 v. Tripoli te Malta. Orestes, 2 v. Talara n. Salaverry. Polyphemus, 2 v. Aden n. Suez, Prins Willem v. Oranje, pass. 2 Kp, St Vincent. Parkhaven, 2 120 m. N.t.O. Finisterre. Prins Willem II, 2 330 m. O. Norfolk. Papendrecht, 4 anker Hamble v. Punta Cardon. Prins Alexander, 4 v. Antwerpen n. R'dam. Prins Willem IV, 3 pass. Gibraltar. Roepat, 2 v. Padang n. Singapore. Rondo, 3 te Kaapstad. Rijnkerk, 28 v Kaapstad n. Port Elisabeth. Rondo, 3 verw. Kaapstad. Ruys, 2 380 m. N. Tristan da Cunha. Radja, pass. 3 Kp. Bon. Ridderkerk, 3 te Amelia. Riouw, 4 v. Marseille. Roebiah, 3 pass. Guardafui. Rotti, 4 pass. Minicoy. Roma, 28 Febr. te Djakarta verw. 8 v. Djakar» naar Rotterdam. Stentor, 3 te R'dam v. Valencia. Salatiga, 28 v. Vancouver. Stad Leiden. 2 v. Melbourne n. Oostkust V.5. Sarangan, 2 te Pinang. Sinabang, 2 v. Padang n. Telok Balem. Stad Schiedam 2 210 m. W.t.N. Finisterre, Straat Malakka, 2 v. Sydney n. Melbourne. Swartehondt, 2 v. Parepare n. Menado. I Stad Schiedam. 6 verw. R'dam. Sumatra, 3 v. Bahrein n. Bombay. 1 Sibajak, 3 v. Freemantle. Scherpendrecht (t), 4 pass. Kaap Verdische Singkep, 4 v. Port Said. Slamat. 3 v. Kantang n. Colombo. Sliedrecht, 4 v. Bandarmashur n. Nynashamn- Sloterdijk, 5 te Djakarta. Stad Alkmaar, 3 te Narvik. Stad Dordrecht, 3 te Civita Vccchia v. R'dam- Stad Maastricht, pass. 4 Gibraltar. Stad Maassluis, 4 v. IJmuiden n. Saffi. Stad Breda, 1 te Cowichan Bay. Ternate, 2 te Belawan. Tjikampek, 2 v. Rio de Janeiro n. Monievideo. Tomini, verw. 3 v. R'dam n. Hamptonroads. Theseus, 2 te Savona. Tabian, 2 800 m. W.t.Z. Flores. Tankhaven II (t), 2 240 m. ZO. Bangkok Tankhaven III, 2 n. Sungeigerong. Tabia, 2 1000 m. NO. Martinique. Trajanus, 3 v. Houston n. New Orleans. Tero, pass. 3 Finisterre. Tabinta, 3 v. Bona n. Port Said. Tlba, 4 te Antwerpen. Tjimenteng, 2 te Zanzibar. Vulcanus, 2 v. Candia n. Suda bay. Volendam, 2 450 m, Z. Kp. Race. Venus, 3 v. Istanboel n. Izmir. Waal, 3 v. Maracaibo n. La Quinillas. Zijpenberg, pass. 2 Cadiz. Zonnewijk, pass. 3 Bermuda verw. Westerdam. 4 pass. Scilly's. Willemstad, 4 te Curacao v. A'dam. Winterswijk, pass. 3 Ouessant. Woensdrecht (t), 4 te Rotterdam v. Mamonsl. IJsel, 3 v. San Juan. 19 verw. te Antwerpen. Zijpenberg, pass. Gibraltar. Getrouwd: PAUL KÏJZER en ELISE HOOMANS Amsterdam, 5 Maart 1951. Ruysdaelkadc 35 huis Enige en Algemene kennisgeving. Tot onze diepe droefheid is heden geheel onver wacht van ons heenge gaan mijn lieve, zorgzame vader en onze trouwe huisgenoot LEONARD MEIJST in de leeftijd van 63 jaar. M. Meijst G. A. Ganzeman Heemstede. 2 Maart 1951 van SlingelandUaan 22. De begrafenis zal plaats vinden Woensdag 7 Maart a.s. om één uur op de Be graafplaats „Zorgvlied" te Amsterdam, Vertrek van het sterfhuis omstreeks twaalf uur. Heden overleed na een langdurig lijden, zacht en kalm, tot onze diepe droefheid onze lieve va der, behuwd- groot- en overgrootvader JAN CAREL TIERIE weduwnaar van C, H van der Horst in de leeftijd van 81 jaar. Uit aller naam: Joh. Tierie. Haarlem, 4 Maax-t 1951. Jansstraat 36 Condolatie-adres: Jansweg 22. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 8 Maart a.s. te 11.30 uur op de Algemene Be graafplaats aan de Kle verlaan. Aan Directie en Personeel Ned Spoorwegen, Kon. Man nenkoor „Caecilia" en allen die blijk hebben gegeven van sympathie bij het overlijden van mijn lieve man FERDINAND DE WAAL MALEFIJT betuig ik mijn diep gevoelde dank. C. de Waal Malefijt- Faase. Haarlem, Maart 1951. Zaanenstraat 44 rd. Arts voor inwendige ziekten PRAKTIJK HERVAT Dag- of avondcursus Aanmelden deze week. Oiule Gracht 71, Haarlem reeds 5JA jaar ziek liggende t. b. c. patient voor zijn ver zameling aan postzegels? Ook gewone Nederlandse ze gels en lectuur is hem zeer welkom. S J. OELE. zaal B Prof. H. ter Meulen Pav., San. Zonnestraal, Hilversum. TE KOOP: wegens aanschaffing grotere auto Mechanisch en carros serie in frima staat. Brieven no. 7204. Echtscheiding, Dagvaardin gen, Requesten, enz. Bur. Kraneveld, Zijlweg 21. Kantoor 9—5, 's av. 7—8 u. Telef 20707 DAAR KAN NIEMAND TEGEN OP Wij hebben pracht heren- costuums. Zeer voordelige prijzen enzonder voor uitbetaling! VAN VEEN, Zijlweg 26—88 Haarlem ;and. geschiedenis en cultuur, boeiend besproken en toegelicht met lichtbeelden door Muzikale medewerking Rede in het ESPERANTO met Nederlandse vertaling. WOENSDAG 7 MAART. 8 uur, Kroonzaal Brinkmann, Gr. Markt. Toegang: f 0.50. scholieren f 0,25. Voorver koop: Henskes, Jansweg 43 rd. Telefoon 21604. Vrijdag 9 Maart vangt een nieuwe eursu» aan voor het praaijkdiploma opleidende voor het officiële associatie-examen DECEMBER 1951. In 1948 slaagden 446 candidaten; in 1949 572 en in 1950 568 candidaten w.o. ruim 70 Haarlemmers. Inlichtingen en inschrijving dagelijks van 9 13 en van 1921 uur; Zaterdag van 1517 uur aan het lesgebouw FRANS HALSPLEIN 9, TEL. 16372 OEN HAAG - HAARLEM - AMSTERDAM ROTTERDAM - UTRECHT - GRONINGEN HAARLEM Santpoorterstraat 41—49 Telefoon 10231 t

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3