fraeken Groentjes BOEKHOUDEN De Verrader" „GELOOF MIJ OM DE WERKEN ZELVE" AANBESTEDING Kuikenzaad Opfokvoer SPRINGBOK Die dingen Haarlems Dagblad WOENSDAG 7 M AART 19 51 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Drie maanden geëist tegen verdediger van Van der Waals UNO-commissaris Van Heuven Goedhart over zijn taak Met uitbreiding Haarlem-Oost wordt binnenkort begonnen Zandvoort Hotel Keur bestaat veertig jaar Ouderavond Mulo-school SCHEEPVAART a WKmd^ o'o-Verw' 6 pass- Messina. Aanbesteding woningwetwoningen Heemstede Weer een postagentschap in Jan van Goyenstraat Hillegom STADSSCHOUWB UR G GEMEENTE VAN CHRISTUS WIJ KOPEN „tuwka V E X AM E N 0 P" L B ID I N G HUGASELGERSMA.POTGIES ER en LEGER DES HEILS „Waarlijk Hij was Gods Zoon" GEZONDHEID! Lessen Huish. Pers. gevraagd Bedrijfspers. gevr. Huish. Pers. aangeb. Huizen gevraagd Huizen aangeboden Kamers gevraagd Kamers aangeboden Woningruil Diversen Te koop gevraagd Te koop aangeboden een Groentje in Politieman beledigd in brochure over England Spiel De Rotterdamse rechtbank heeft de be handeling voortgezet van de zaak tegen de 37-jarige advocaat en procureur mr. J. van der S. uit Rotterdam. Deze advocaat, die destijds is opgetreden als verdediger van Van der Waals, stond in Maart van het vorig jaar terecht, omdat hij in zijn in 1949 verschenen brochure over het z.g. England-Spiel geschreven had dat een hoofdagent van politie zijn cliënt had mis handeld. De behandeling is destijd opgeschort voor het inwinnen van een psychiatrisch rapport, dat thans is uitgebracht en waarin vermeld stond, dat de verdachte ten tijde van het schrijven van de brochure verminderd toe rekeningsvatbaar moet worden geacht, als gevolg van de moeilijke tijd, die hij in zijn jeugd heeft doorgemaakt. Noch mr. Van der S., noch zijn raads man waren op de terechtzitting verschenen, zodat de zaak bij verstek werd behandeld. De officier van justitie eiste een gevan genisstraf van drie maanden. De officier gaf als zijn oordeel te ken nen, dat van de in de brochure gedane aantijgingen niets is gebleken en dat de goede eer en de naam van de hoofdagent waren aangetast. Op 15 Maart zal de rechtbank uitspraak doen. De heer Vam Heuven Goedhart, de nieuwe hoge commissaris der UNO voor de vluchtelingen, heeft te Lake Success op een persconferentie mededelingen gedaan over zijn taak. Zijn opdracht is, de vluchtelingen aan wettelijke bescherming te helpen door con tact te zoeken met de regeringen. Maar de heer Vam Heuven Goedhart acht dit niet voldoende. Hij zei het te betreuren dat hij niet de opdracht heeft, na de opheffing van de vluchtelingen-organisatie het hulp werk van de I.R.O. voort te zetten. Zijn begroting is daar trouwens niet op be rekend. Hij noemde het bedrag van 300.000 dollar, dat voor het eerste jaar tot zijn beschikking is gesteld, zelfs volkomen on toereikend. Een getal vam 20.000 tot 25.000 mensen vormen de „kern", namelijk de ouden, zieken en invaliden, die niet meer in staat zijn te werken. Enkele landen zoals Noor wegen, Zwitserland, Nederland en Ierland hebben zich bereid verklaard een paar honderd van deze mensen op te nemen, maar zelfs voor die gevallen heeft de I.R.O. veel geld moeten uitgeven. Een aantal van 200 van deze mensen in Noorwegen heeft de I.R.O. 500 dollar per hoofd, dus samen 100.000 dollar gekost. Daarvoor zal voor taan geen geld meer beschikbaar zijn. Hoe groot het aantal vluchtelingen is dat. onder de zorg van de Hoge Commissaris zal vallen kan niemand zeggen. Het terrein van de Hoge Commissaris is namelijk min der beperkt dan dat van de IRO. Onder zijn mandaat vallen n i e t de vluchtelingen, waarvoor de UNO een speciale organisatie heeft ingesteld zoals de Palestijnse en, tot op zekere hoogte, de Koreaanse vluch telingen. Staakt zulk een speciale organi satie echter haar werkzaamheden, dan komen dergelijke categorieën ook onder zijn jurisdictie. Iemand die gevlucht is yoor vervolging, om politieke of godsdienstige, redenen valt onder het mandaat van de Hoge Commissaris. Er zijn echter twijfel gevallen, waarvoor men nog geen oplos sing heeft gevonden, zoals mensen, die van Oost- naar West-Duitsland vluchten. Binnen niet te lange tijd zal begonnen worden met het leggen van de riolering en met de bestrating van de gronden ten Zui den van de Amsterdamsevaart en ten Oosten van het Van Zeggeletnplein in Haarlem-Oost met het oog op de ter plaatse ontworpen woningbouw. De kasten worden op ruim f 686.000, geraamd, welk crediet door B. en W. aan de raad wordt gevraagd. Op Vrijdag 9 Maart zal het veertig jaar geleden zijn dat de heer C. Keur Sr. een klein pension begon in het perceel Kost- verlorenstraat 13. De zaken floreerden uit stekend en nog geen jaar later verhuisde men naar een gx-oter huis, het pand Zee straat 51, waaruit in de loop der jaren het bekende hotel Keur groeide. Reeds in 1914 volgde de eerste uitbx-eiding, in 1923 ver bouwde men opnieuw, daarna nog eens in 1938. In Juli 1942 deed de heer Keur Sr. zijn zaken over aan zijn zoon, de heer C. Keur Jr., die, na een gedwongen evacuatie van bijna drie jaar in de bezettingstijd, direct na de bevrijding plannen beraamde voor hötelexploitatie. In Maart 1947 be gon men met de bouw van een nieuwe vleugel, het bestaande gedeelte werd ge moderniseerd en uitgebreid met twee ver gaderzalen. In October 1947 kon het nieuwe hotel worden geopend met een capaciteit van zeventig bedden, een welkome aan winst in het aan hotelruimte zo arme Zandvoox-t. De heer Keur stelt zich voor, dit jubi leum met een bijeenkomst, uitsluitend voor genodigden, te vieren op Vrijdag 9 Maax-t. GEMEENTERAADSVERGADERING De Zandvoortse gemeenteraad zal op Dinsdag 13 Maart weer vergaderen. De oudercommissie van de Zandvoortse MULO-school belegde Dinsdagavond een ouderavond in hotel Keur, welke zich in een grote belangstelling mocht verheugen. De agenda vermeldde onder meer een bestuui-svei-kiezing door het periodiek af treden van de heren W. G. Gebe en JPaap. In hun plaats werden gekozen de heren J- Uyleman en F. J. Luyken. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen aan de onderwijzers betreffende de hun school bezoekende kinderen werd een zo druk gebruik gemaakt, dat de vertoning van de film pas laat op de avond kon aan vangen. Desniettegenstaande genoot men van de voortreffelijke Franse rolprent „De gezusters Kleh". Het hoofd van de school, de heer A. J. van der Waals, sprak een kort slotwoord, waarin hij de scheidende voorzitter, cle heer W. G. Gebe, een ere-saluut bracht voor diens verdienstelijk werk gedui'ende drie jaar in de oudei'commissie verricht en tevens een contactavond met de leerlingen aankondigde. Alphard, 5 pass. Ouessant. Annenfcerk, pass. 5 Kerta. Amireo fi 1 V; NT iY°rk n' Port of Spain. AlkiiH f Palmas n. Antwerpen, Aii1' 11 Fernando Noronha. Almkerk, pass. 5 Minicoy. Ampenan, 5 22.30 u. v. Genua. Amsteldiep, 2 v. Houston n. Bombay. Aiendsdijk, 6 v. Antwerpen. Arkeldijk, 4 te Tampico. Axel dijk, 5 te Victoria. Amstelpark, 5 v. Khoramshar. Arendskerk. 6 te Antwerpen. Aagtedijk 5 675 m. O. Cape Race. Alchiba, 5 22a m. Z. Cape Lozep. Ök: 5 360 m. W.t.Z. Ouessant. Alnati, o te Antwerpen v. Hamburg. Alphacca. 5 150 m. Z. Santos. Arnedijk, 5 1200 m. W. Bermuda. Ariadne. 5 te Tunis n. Napels. Askvin, 6 v. Trinidad n. Laguaira. Atlas 5 v. Gibraltar n. Barcelona. Aagtekerk, 2 te Nagoya. Agamemnon, 6 verw. Philadelphia. Aldegonda (t). pass. 5 Singapore. Aagtekerk, 4 te Yokohama. Abbedijk, fi dwars op Hatteras. Alamak, 6 te R'dam v. Antwerpen. Alcyone, 6 pass. Kurya Murya eil. Aldabi, 7 pass. St. Paul. Amstelstad, 6 pass. Djeddah. Bali, 5 v. Semarang. Bloemfontein, pass. 5 St. Helena. Baarn, 6 v. Antofagasta n. Callao. Barendrecht (t), 5 300 m. N. Paulsrocks. Bacchus, 5 te Ciudad Trujillo. Bantam, pass. 7 Lissabon. Bengkalis, 6 v. R'dam n. Charleston. Caltex Nederland, 5 pass. Kp. Finisterre. Congostroom, 5 v. Takoradi n. Freetown. Cistula, 5 pass. Cape Comorin. Celebes, 5 v. A'dam n. Indonesië. Ceram, 4 v.- Marseille. Caltex Delft (t), 5 175 m. O. Malta. Camphuys, 5 v. Menado n. Ternate. Chama (t), 5 pass. Tenez. Castor, 5 200 m. ZW. Cape Hatteras. Caltex Utrecht (t), 6 te R'dam v. Sidon. Danae, pass. 5 Kp. St. Vincent. Delft, 5 v. Guayaquil n. Chimboto. Delfland, 5 270 m. ZW. Kp. St. Vincent. Delf<?haven, 5 240 m. W. Kp. St. Vincent. Dido, 5 v. Odense n. Kopenhagen. Dracfb, 6 te A'dam v. Malaga. Elmina, 5 v. Freetown. Erinna (t), 5 v. Miri n. Pladju. Esso Amsterdam (tl, 5 200 m. ZW. Scillies. Er.a (tl, 6 650 m. O. Trinidad. Esso Rotterdam, 7 verw. Aruba. Etrema (t), 5 bij Ras Al Hadd. Farmsum, 6 pass. Bermuda. Felipes (t), 5 v. Pladjoe n. Bangkok. Gaasterland, 5 pass. Recife. Groote Beer, 5 pass. Daedalus. Grootekerk, 5 v. Dar es Salaam n. Port Amelia. Gooiland, 6 te Rio de Janeiro. Gouwe, 6 pass. St. Thomas. Gadila 6 175 m. N.NO. Cuba. Garoet, 4 v. Soerabaja. Hersilia, pass. 5 Azoren. Hestia, 5 bij Gouadeloupe. Hera, pass. 5 Turks eil. Hector, 6 verw. Algiers v. A'dam. Helder, 5 pass. West Falkland eil. Iris, 5 te Kopenhagen n. Gothenburg. Japara, 5 v. Basrah n. Karachi. Japara, 5 pass. Banka. Java, 5 pass. Socotra. Joh. v. Oldenbarnevelt (tr.), 6 te A'dam. Jupiter, 5 pass. Oporto. Kelbergen, 5 bij Str. Bonifacio. Kota Inten, 5 te Aden. Kieldrecht, 5 te Bombay. Klipfontein, 5 450 m. N.t.O. St. Helena. Kota Agoeng. 5 v. Aden. Kota Gede, 6 v. Philadelphia. Lawak, 5 v. Calcutta n. Rangoon. Luna, 5 v. Tunis n. Algiers. Limburg, 1 v. Trinidad n. Kaapstad. Lutterkerk, 5 v. Muscat. Leerdam, 5 325 m. O. Cape Race. Lemsterkerk, 6 verw. Koweit. Lieve Vrouwekerk, 6 v. Madras te Calcutta. Leuvekerk, 7 v. Suez. Loenerkerk, 6 v. R'dam n. Basrah. Maaskerk, 5 v. Lagos n. Duala. Mariekerk, 6 te R'dam v. Japan. Manoeran, 5 pass. Engano eil. Marken, 4 v. Novoredondo n. Port Amboin. Midas, 5 v. Tel Aviv n. Patras. Macoma (t), 5 380 m. W. Torrestraat. Marissa (t), 5 325 m. O. Trinidad. Markelo, 5 te Pebane. Metula (tl, pass. 5 Startpoint. Murena (t), 5 bij Sombrero. Maashaven, 5 te San Lorenzo. Midas, 5 v. Tel Aviv n. Patras. Musi, 6 verw. Tarakan v. Menado. Malea (t). pass. 6 Guadeloupe. Malvina (t), 6 pass. Luzon. Mapia, 5 v. Soerabaja. Nelly (rep.), 5 in Rode Zee. Noordwijk, pass. 5 Ouessant. Noordarn, 5 te New York. Nestor, 5 te Alexandrië n. Beyrouth. Nieuw Amsterdam, 7 te Cristobal. Ondina, 5 pass. Sombrero. Orion, 5 v. Patras n. Piraeus. Omala (t), 5 pass. N. Bawean eil. Prins Joh. W. Friso, 5 bij op Sable. Prins Willem II. 5 v. Baltimore n. Nederland. Prins Willem IV, 5 v. Malaga n. Barcelona. Prins Philips Willem, 6 bij Finisterre. Prins Maurits, verw. 6 pass. Finisterre. Perna (t), 5 pass. N. Bawean eil. Polyphemus, 6 te Port Said. Prins Willem III, 6 pass. Ouessant. Rotti, pass. 5 Port de Galle. Rijn, 5 pass. Kp. St. Vincent. Rossum, 6 pass. Lissabon. Rijnkerk, 2 te Port Elisabeth v. Kaapstad. Ridderkerk, 5 350 m. W. Oiifantbaai. Roebiah, 5 425 m. O.t.Z. Socotra. Ruys, 5 975 m. O. Rio Grande. Rotula (t), 5 800 m. W. Palma. Rufina, 2 te Trinidad. Roelf, 5 te Oporto v. R'dam n. Bilbao. Salatiga, 5 v. Los Angeles n. San Francisco. Sibajak, 5 350 m. O. King George. Stad Schiedam, 6 te R'dam v. Philadelphia. Samarinda, 8 verm. v. Djakarta. Schiedijk, 4 te New Orleans v. Mobile. Singkep, 5 pass.Kreta. Saiawati, 5 v. Akyab n. Belawan. Sarangan, 5 v. Pinang. Slamat, 5 500 m. O. Dondrahead. Sliedrecht (t), 5 in Perz. Golf. Stad Arnhem, 5 pass. Kp. Le Hague. Stad Leiden, 5 700 m. W.ZW. North Cape. Stanvac Talang Akar (tl, 6 verw. Sungeigerong Sunetta (tl, 6 te Miri v. Hongkong. Saparoea, 5 te Antwerpen v. Hamburg. Sarpedon, 6 te Turks eil. Sibajak (em.l, 7 bij Kangoerei eil. Stad Breda, 4 te Victoria. Tjimenteng, 5 v. Zanzibar n. Lorenzo Marques. Trompenberg, 2 te Houston v. Bremen. Tabian, 5 650 m. W. Madeira. Taria (t), 5 775 m. O.NO. Martinique. Tjipondon, 5 pass. Singapore. Tomini, 5 150 m. W. Ouessant. Tegelberg, 5 te Kaapstad. Tibia, 7 verw. Pas Piedras v. R'dam. Tjikampek, 3 te Montevideo. Van Riemsdijk, 6 te Belawan. Veendam, 5 950 m. O.t-Z. Azoren. Volendam, 5 625 m. O. Cape Race. Westerdam, 5 te R'dam v. New York. Wieldrecht (t),.5 v. Tj. Uban n. Sydney. Willemstad, 6 v. Aruba n. Punta Cardon. Waikelo, 5 pass. Sambar point. IJsel, 5 300 m. N. Sombrero, 19 Antw. verw. Zeeland, 6 te Colombo. Zijpenberg, pass. 5 Majorca. OPRICHTING AFD. ZANDVOORT HUMANISTISCH VERBOND Op Dinsdag 13 Maart a.s. zal in hötel Keur de oprichtingsvergadering plaats vin den van de afd. Zandvoort van het huma nistisch verbond. Dr. G. Stuiveling zal spre ken over het onderwerp „Wat is en wat wil het humanistisch verbond?" Er zal decla matie zijn van mevr. Riek Bonset—Horst en zang van mej. G. Bokma. De woningbouwvereniging Eendracht Maakt Macht heeft vanmorgen op het Zandvoortse x-aadhuis de bouw van een- en-twintig woningwet-woningen aan de Van Lennepweg in plan-Noord aanbesteed. Er waren negentien inschrijfsters. De laagste was Bakkers Aannemersbedrijf te Heemstede met 263.700,en de hoogste was fix-ma De Boer uit Driehuis met 326.000,De gunning is aangehouden. NED. BIJBELGENOOTSCHAP Voor het Nederlands Bijbelgenootschap, afdeling Zandvoort, zal vanavond in de Nederlands Hervormde kerk dr. J. G. Geelkex-ken van Amsterdam een lezing houdexi over het onderwerp „Het boek van de wereld". Het kerkkoor onder leiding van de heer H. Dees zal medwerking verlenen. Na af loop van de lezing zal een korte jaarver gadering volgen.' Op Vrijdagmiddag 9 Maax-t zal in de Jan van Goyenstx-aat het nieuwe Post-Agent- schap officieel worden geopend, waar door alle "bewoners van dit kwartier reeds lange tijd verlangend ïxaar is uitgezien. Voox-al na de opheffing van het vox'ige agentschap, bleek de noodzaak van een afzonderlijk postkantoor voor' dit gedeelte van Heem stede duidelijk. Het wordt gevestigd in een magazijn, dat door een der bewoners voor dit doel is afgestaan en intussen reeds geheel werd verbouwd. -Voor de totstandkoming daar van heeft vooral de Jan van Goyenstraat- verenlging zich bijzonder beijverd, waarbij van de zijde van het gemeentebestuur een volledige medewerking wex-d ondervonden. Voor het publiek wordt het nieuwe post agentschap van Maandag 12 Maax-t af open gesteld. De heer en mevrouw FREDERIKSE-DYSERINCK geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter MARIA GEERTRUID. Overveen. 7 Maart 1951 Rio Grandelaan 59. Stichting V.V.V. Hillegom Index-tijd heeft het bestuur van de V.V.V. Hillegom aan de toenmalige „H. P. Club" een mandaat van twee jaar verstrekt om V.V.V. nieuw leven in te blazen. Tijdens deze pei'iode bleek het gewenst, de V.V.V. om te zetten in een stichting. Het bestuur van de „oude" V.V.V. heeft thans hieraan zijn goedkeuring gehecht en een deel der bestuursleden heeft mede zit- tixig genomen in het stichtingsbestuur. Collecte t.b.c. De straatcollecte die j.l. Zaterdag gehou den werd ten behoeve van het t.b.c.-fonds van het N.V.V. en van Zonnestraal, heeft 305 opgebracht. Steun Wettig Gezag Voorafgaande aan de propaganda-bijeen komst voor Steun Wettig Gezag, die Don derdagavond a.s. te 8.30 uur in Flora zal plaats hebben, zal een detachement van de Nationale Reserve, voorafgegaan door de drumband, een mars door de gexneente maken. Gevolgen van de weningstop De gevolgen van de tijdelijke stopzet ting van de' woningbouw zijn voor de ge meente Hillegom, dat de bouw van 21 wo ningen aan de Lijsterbeslaan (waarvoor reeds van het Px'ovinciaal Bureau goedkeu ring was verkx-egen) niet kan worden aan gevangen zolang de goedkeuring van de Centrale Directie nog niet is verkregen. Men vertrouwt dat deze goedkeuring te zijner tijd wel zal afkomen maar de prxjs- stijging zal dan wel weer een ongunstige invloed op de bouwkosten hebben uitge oefend. Met de bouw van de 21 wonxngen aan de Brouwerslaan en de 7 woningen aan de Lijsterbeslaan is reeds aangevangen zodat deze kan worden voltooid. Jubileum De heer J. v. d. Loo vierde zijn 25-jarig jubileum als employé van de N.V. L. Stas- sen Jr. Na des moi-gens te zijnen huize door de directie te zijn gecomplimenteerd werd de jubilaris op het kantoor van het gezamen lijk personeel een aandenken aangeboden. Hartelijke toespraken werden gehouden en verscheidene bloemstukken aangeboden. Enige en Algemene Kennisgeving Na een korte ziekte nam God nog onverwacht tot Zich onze jongste lieve ling CARL in de leeftijd van ruim 2 jaar. Zijn diepbedroefde oudei-s en zusje C. F. W. Schulz J. M. Schulz- Schmidt Gonny Haarlem, 5 Maart 1951. Aelbertsbex^gstraat 106. Begrafenis Donderdag 8 Maart as. om 10 uur op de Algem. Begraafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem. Zat. i0 Maart, 8 uur. Toneelgroep „Comedia 99 Toneelsp. v. Herman Wouk. Regie: Cor Hermus. M.m.v. Ellen de Thouars, Cor Hermus, Guus Hermus, Joan Remmelts, Frits van Dijk e.v.a. Pr. ƒ1.— tot ƒ3.50 (all. inb.) Coupons geldig. Voor verkoop v.a. Donderdag 10—3 uur. Telef. na 12 uur. Heden overleed zacht en kalm. in de ouderdom van 89 jaren, de heer ÏIERMANUS JACOBUS NICOLAAS SELIER weduwnaar van A. M. Faber Ax-nhem: W. H. J. Selier Ex. test. Baarn: M. van den Band Baarn, 6 Maart 1951. Gerrit v. d. Veenlaan 14. Huize Dennenzicht. De begrafenis zal plaats vinden Vrijdag 9 Maax-t a.s. te 12 u. op de Nieuwe Oosterbegraafplaats te Amsterdam Na een geduldig lijden ging heden, tot onze droefheid, van ons heen, onze lieve man, vader, schoonzoon, zwager, broer oom en neef BASTIAAN BLIJKER echtgenoot van Henriëtte Veenstra in de ouderdom van 67 jaar. Uit aller naam: H. Blij ker-Veenstra Jety Bas Haai-lem, P Maart 1951. Vosmaerstraat 72. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 9 Maart a.s. te 12 uur op de Algemene Begraafplaats, Vergierdeweg Haarlem. wordt Donderdagavond om 8 uur besproken door B. PHILLIPS, Evangelist van de Ged. Oude Gracht 47. Jezus zei: „Juist die werken, die Ik doe, getuigen van Mij". Mensen vandaag zeggen: „Wonderen? Neen, hoor, ik geloof er niks van!"' WIE HEEFT GELIJK Zijn wonderen aannemelijk? Waarom doen de kerken heden geen wonderen? Geen collecte. Iedereen zeer welkom. Algemene Kennisgeving. Voor de vele blijken van be langstelling en het hartelijk medeleven ondervonden tij dens de ziekte, alsmede de deelneming betoond bij het overlijden van onze lieve man en vader, 'ux-oeder, be- huwdbroeder en oom PIETER VAN STRIEN betuigen wij u hiermede onze welgemeende dank. Uit aller naam: W. H. van Strien- Bernai-d. Haai-lem, 7 Maart 1951. Leidsezijstraat 11. Hiermede betuig ik mijn op- i-echte dank voor de hax-te- lijke belangstelling bij het ovei-lijden van mijn lieve man WILHELMUS HUIJBOOM P. C. Huijboom- v. d. Vorst Haarlem, Maart 1951. Leidsestraat 34. van particulieren, tegen behoorlijke prijzen, Ro mans, Kunstwerken, Pocket Books, Populaire Wetenschap, Encyclope dieën, Droste en Verkade Albums, enzovoort. Boekhandel Kruisweg 13 b. h. Station, Haarlem Belt ons op Tel. 21677. Of zendt bericht. Wij komen. Namens de heren J. en G. Kol zal op een in de nota van inlichtingen te bepalen da tum worden aanbesteed het bouwen van 2 bloem- bollenschuren met bijko mende werken aan de Houtvaart te Haarlem. Bestek en tekeningen zijn, zolang de vooi-raad strekt verkrijgbaar bij Lichtdruk- kerij J. Terhorst, Zuiderstr. 33 te Haarlem tegen betaling van f 12.50. Restitutie f 10 bij ongeschonden inlevering op de dag van aanbesteding. Vrijdag 9 Maart vangt een nieuwe cursus aan voor het practijkdiploma opleidende voor het officiële associatie-examen DECEMBER 1951. In .1948 slaagden 446 candidaten; in 1949 572 en in 1950 568 candidaten wr.o. ruim 70 Haarlemmers. Inlichtingen en inschrijving dagelijks van 9 13 en van 1921 uur; Zaterdag van 15—17 uur aan het lesgebouw FRANS HALSPLEIN 9, TEL. 16372 DEN HAAG - HAARLEM - AMSTERDAM -ROTTERDAM - UTRECHT - GRONINGEN F I l M VAN DE MAAND NOVA-FILM "'it 't Voorjaar nadert en al gauw komt de vraag: „Wat doen wij dit jaar met onze tuin?" Komt u eens praten en vraag onze pi'ijs- courant aan. Aardige bolle tjes of planten komen er in voor welke voor weinig geld uw tuin tot een bloe menzee maken. Tel. 16061. uitsluitend Calvé-Delfia Van 1 tot 6 weken. Kuikenzaad 1 kg. f 0.70, 2% kg. f 1.70 5 kg. f 3.30 Opfokvoer 1 kg. f 0.65, 2y3 kg. f 1.55 5 kg. f 3.— Opfokkorrel (anti-mors- korrel) 1 kg. f 0.65, 2% kg. f 1.55 5 kg. f 3.— Gebr Veeninga, Naturalisten Jacobijnestr. 10-18. Tel. 13265 SCHAGCHELSTRAAT 26 Haarlem. Donderdag 8 Maart 8 u. n.m. het Paasspel „IMMANUEL" door de lekenspelersgroep. Leidster: Zr. Smits-v. d. Ho ven, ten bate der kankerbe strijding. Toegang 30 cent. 'nGlas vol gezond heid, die zuivere zoete Springbok; pure zongerijpte Kaapse druiven. MUSCATEL ZOETE RODE KAAPSE WIJN Geïmporteerd doo' Oud Haarlem OPL. PEDICtJRE-VOET- KUNDE. Aanvang nieuwe cursus begin April Inl. en Prosp. Haarl Kweekschool, KI Houtweg 39. Tel. 17377. TYPEN STENO. Aanv. d. lessen iedere week. Pitman- school, tel. 18441, Wilhelmi- nastraat 47. Gevraagd: NET MEISJE voor de huishouding. Loon en werktijden nader ovei-een te komen. Mevr Muys, Ged. Oude Gracht 103. Gezin met 2 kinderen vr. NET MEISJE van 8.30-5 u. v. g. g. v. Mevr. L. Brink, Winterlaan 2 (bij Valkenbur gerplein) Heemstede. Aanm. na 20 uur. Gevr. per 1 Api-il MEISJE voor dag en nacht en meisje voor hele dagen. Stichting „Spaar en Hout", KI. Hout weg 139 (Aanmelden Hoofd, gebouw) WERKSTER v. 2 ocht. of 1 dag p. w. De Genestetweg 4 Bloemendaal. Gevr. WERKSTER v. d. Vrijdag. Floresstraat 13 bov. In gez. v. 2 pers. net zelf standig DAGM. of WERK STER voor 2 hele en 4 halve dg. v. g. g. v. Aanm. uitsl. 7-8 u. Yntema. Pax-klaan 2. Gevr. HUISH. HULP, 4 ochtenden per week, in Bid. Brieven G 2196. In kl. gezin nette FLINKE WERKSTER. Bos en Hoven- straat 15. Voor direct, net zelfst. MEISJE, eenv. k. koken in gez. van 2 pers. Aanb. Vrij dagavond na 7 uui- en vol gende avonden. Binnenweg 203, Heemstede. Gevr. zo 'spoed mogel. NET MEISJE pijn. 20 jaar, v. d. e. n. of dagmeisje in klein gezin. Cesar Franck- laan 48, Heemstede. FLINK MEISJE gevr. van 8-2 uur, goed kixnn. koken, v. g. g, v Brieven G 2151 FLINKE WERKSTER ge vraagd voor de morgenuren. Aanm. v. Amex-ongen, Fran- kestx-aat 3. Flinke HULP i. d. HUIS HOUDING gevr.". van 8.30-5 uur. Condities nader over een te komen. Terhoffstede- weg 20, O'veen, tel. 24680 Gevraagd te Aerdenhout net DAGMEISJE, goed loon, klein gezin. Meerdei-e hulp aanw. Terburg, Westex-laan 26, Aerdenhout. Aanm. van 10 tot 5 uur. WERKSTER 3 ochtenden (Ma., Wo. en Zat.) Mevr de Groot, Westerhoutstr. 18, Hrl. Tel. 21268. Mevr. Filarski, Parklaan 87, vraagt voor direct flink MEISJE of WERKSTER v. g. g- v. voor 5 ochtenden p. week van 8.3012.30 Maan dags van 7.30 tot 12.30. Aan melden Donderd.av. van 7 tot 8.30 uur Net DAGMEISJE gevr. Aanm Max-nixstraat 14. NETTE WERKSTER gevr. 1 ocht. p. w. van 8.30—12 uur liefst W. of Vr. Mevr. Wynia Ampzingstraat 16. B. z. a. gerout. STEUNZO- LENMAKER. Brieven G 2129 Kattouw's Boekhandel vr. COLPORTEURS voor ver koop aan particulieren op prov. basis, 25 pet. Aanmel den Doridei-dag 10-11 uur." Café Munniks, Gr Markt'"" Haarlem LEERL. of GEVORDERD LEERLING-KAPSTER gevr. Dameskapsalon Maison des Dames. B. Prijs, Tempeliers straat 60, Gen. Cronjéstr. 54. Jongeman zoekt v tijde lijk WERK. Onvex-schillig wat. In bezit van rijbewijs. Br.. G 2128. Net meisje 19 j. b. z. a. als HULP i. d. HUISH. v. d. e. n. Brieven G 2205. NETTE WED. is gene gen 's morgens in huish. te helpen. Brieven G 2209 N. NAAISTER vr. ver maak- en verstelw. bill. pr. Brieven G 2208. WERKSTER b. z. a. Maan. dag en Donderd. Br. G 2207 Net meisje. 19 j. b. z. a. v. HULP i. d. HUISH. v. 9-2 u. Brieven G 2186 B. z. a. nette zelfst. HULP of WERKSTER f 6 p. dag. Br. G 2165. Net meisje z. z. g. als KIN DERJUFFROUW bij 1 of 2 kinderen, goede stand. Brie ven G 2156 ALG. ONTW. VROUW, bek. m. verpl. goed kunn. koken, z. p 1 April wex-k- kring, ook in inrichting. Liefst extern. Br. G 2155. HUIS te koop gevr. Hrl. of omg. Leeg te aanv. In ruil huurhuis 5 k. badk. keuken rolder, v. en a. tuin, schuur tje. Tel. 23428. Brieven G 2210 BURGERWOONHUIZEN te koop gevr. (alléén H'lem) Br. m. opg. huren en lasten G 2157. HUIS te koop gevr. Hst. Spoedig leeg te aanvaarden. Bx-ieven G 2145. Aangeb. v. geldbel. blokjë mod MIDDENST.HUIZEN in pr. st. o. g. stand. Br. G 2164 Ongem. WOONRUIMTE gevraagd, door echtp. zonder kindei-en. Brieven G 2211. 2 dames b. b. h. h. vragen 2 gest. KAMERS en kab, met kook- en stookgel. Br. G 2197 2 oudere dames, één b. b. h. h., vr. 2 ongem. k. m k. te Heemstede. Brieven G 2166. Net meisje zoekt SLAAP KAMER met stookgel. b. b. h. h. Brieven G 2158. Wie heeft in de omg. van O'veen of Bl'daal voor oudere dame ZIT-SLAAPKAMER m. kookgel., liefst beneden aan zonzijde. Br. P 7026 Boekh Vernout, Overveen. WOONRUIMTE gezocht, ongem. étage, o. i. d., door jongelui, b b. h. h. (man stud.), Haarlem of omg. Br. G 2138. Gezocht door nette heer 1 of 2 gem. of ongem. KA MERS op rustige stand, m. of z. w. m. Brieven G 2139. Z. mooie gem. ZIT- en SLAAPKAMER op g. st. Badk, en tel. aanw. Voor h. of d. of 2 pers. m. of z. p. Br. G 2213. Bij dame all., keurig huis bew. in H.-N. zonn. gem. ZIT-SLAAPK. event, met kLlsl-k.. badk- aanw. zeer ge schikt voor 2 pers. b. b. h. h. Voll. dég. pens. Br. G 2214 of tel. 25407. N. KOSTHUIS aangeb. sl. o. h. Zuiden. Brieven G 2212 Voor echtp. zond. k.. 2 vrienden PRIMA PENSION aangeb. Duvenvoordestr. 11. ZIT-SLAAPK. met vaste wast., stookgel., balcon, met voll. pension, 5 min. van stat. Bl'daal. Brieven G 2187. PENSION agb. te Sant poort, 2 min. v. station een zit- en slaapkamer en zit- slaapk. Brieven G 2188. NET KOSTHUIS f 16 p w Brieven G 2189. KAMER aangeb. voor 2 heren met huiselijk verk. en pensioxx bij part. Br. G 2140. Gr. 2orxn. ZIT-SLAAPK. met pens. „Huize Rusten- burgh" Bl'daal Rustenbur- gerweg 8. Tel. 25493. NET KOSTHUIS v. heer Tempeliersstraat 28 rood. Wie ruilt VRIJ HUIS in H.-N. v. en a. tuin, m. vr. poort, k. en s. 3 sl.k. goede st. Huur f 32.20. Gevr. gr. huis, huur tot f 45. Brieven G 2215. BENEDENH. a d. Leidse- vaart t. o. schouwburg f 6 p. w. Gevx\ gr. huis. Brieven G 2184. Aangeb. VRIJ HUIS, ka mer en suite, vestib., gang, keuken, 3 slaapk., badk. en zolder. Voor- en achtertuin met schuur. Gevr. soortgel. huis of groter. Br G 2178. VRIJ HUIS, ben. 2 ka mers, keuken, boven 2 sl.k., z'older te Hardenberg (Over- ijsel) voor Haarlem of omg. Brieven G 2179 HAARLEM-APELDOORN Aangeb. te Apeldoorn vrije woning best. uit kamer en suite, keuken 2 slaapk m. str. w. tuin met schuur, te gen woning in Haarlem of omg. Brieven G 2167. Gevr. HUIS m. tuin voor Bovenwoning 2 min. v. cen trale wërkpl. Brieven G 2131 VERMIST sinds Zaterdag Cypers katertje. 7 mnd. Van 't Hoffstraat 196. SNOEIEN, SPUITEN cn MESTEN. „De Morgenstond" Soendaplein 31. Tel. 19903. JUIST OP TIJD om nog te prof. van de laatste aan bieding van onze onkreuk bare bl. kamg. cost. m. vest f 79.50, chev. cost, f 69 cn Tweed jas f 54. Klumpei-s Kleding, Rijksstraatweg 39, Haarlem-N. INLICHTINGEN OVER ESPERANTO verstrekken: Henskes, Jansweg 43 rd. Hrl. Tel. 21604 en Blokker, Bron- steeweg 26, H'stedertel. 28432 Meisje zoekt leuke VRIEN DIN pl.m. 15 j. niet kex'kelijk Brieven G 2218 Voor vakman -is te pach ten BANKETBAKKERIJ. Inl. J. v. Hemsbergen, Wa genweg 214. Tel. 10266. DIE VROUW. Voor 1ste kl. behang-, stoffeer-, schilder en witwerk stuurt u even een kaartje onder G 2146. BIJVERDIENSTE gevr. liefst behang-, wit- en met. selwerk. Brieven G 2168. Wij belasten ons ook met alle voork. reparaties aan uw BINNENHUISVERLICH TING, zomede het opnieuw bekleden van zijden kappen. D. S. Leèflang, Laiigè Ve'ér- straat 2323A. HUWELIJK. Net meisje, 31 j. P.G. zoekt nette man pl.m. 3538 j, Br, met foto op erewoord ter. G 2169. Student z. contact met VERPLEEGSTER of KIN- DERVERZ. P.G., pl.m. 22 j. Brieven G 2170. DADIES. Wij stikken uw -japon of mantel pasklaar of geheel klaar. Patronen naar maat, grote keus nieuwe mod., chique coupe. Oranje plein 34 b. h. Schouwtje. BIJVERDIENSTE gezocht Bx-ieven G 2149. ZOLDEROPRUIDIINGEN enz. Jansstx-aat 39, tel. 15639. ORGEL gevr. wat dienst kan doen voor studie, met reg. Br. m. merk, aantal reg. prijs G 2103. Wie heeft een NAAIMA CHINE voor goede prijs. Br. G 2132. SCHRIJFBUREAU. Brie ven G 2133. IK GEEF 15.— voor oude zinken badkuipen, zolder op ruimingen, koperfval, boe ken enz Eigen vervoer, a contant. Fa. Intervoer, Over ton weg 21. H.-N. AUTOPED op luchtban den. Tel. 23618. v Riebeeck- laan 7. Norm. FILMCAMERA, liefst met toebeh. gevr. Brie. ven G 2201. Twee BUITENBANDEN 500 x 19. Gr. Houtstraat 154. Gevr. leren DAMESJAS. Brieven G 2180. HANDELSHUIS, Leidse straat 41, koopt alles. GAS TUSSENMETER te koop. Wilhelminapark 37. Invalide vr. OUD COS- TUUM tegen kl vergoeding. Brieven G 2159. Chique zw. ZODIERMAN- TEL m. 50. Bx-ieven G 2160 Eng. DAMESSPORTFIETS in g st. Opgave merk en pr. G 2147. JOJA RUBBERCORSET- TEN. Uit vooi-raad leverbaar P. v. d. Geest. Gen. Cronjé- stx-aat 15. tel. 15003. BANKSTEL (z. g. a. n.) f 275, 4 clubs f 325, 4 st. 2 cx-ap. f 125, boekenkast f 35 2 pers. 3 del. kap. bedst. m. kuss. f 75, 1 pers. f 55. Grote Houtstraat 11. HUISORGEL, 16 regis ters, doorl harp. mooie klank fraaie eiken kast. Jeroen Boschlaan 10, Hst. Tel. 11125 Opvouwb. KINDERWA GEN in pr. st. Donkere Spaarne 30 rd. AMATEUR-DRAAIBANK JE 350 tuss. centers m. voor- drijfw. en toebeh. Azalealaan 16, H'stede. Na 6 uixr. 2 pers. pitch-pine LEDI KANT met toebeh., nachtk. tafel, en eiken naaitafeltje. Duinlustparkweg 2 halte Prov. Ziekenh. lijn 3. CARROSSERIE, gesch. v. woon- of directiewagen, lang 11 m. J. Verschoor, Benne- broekerdijk 8, Haarlemmer meer. WIEG in goede staat. Dah liastraat 30. TE KOOP: 2 plusf. pk„ 2 plusf. pant., 2 p. h. werksch. m. 39-40, 1 j. jas alles lft. 13- 15 j. Vogelenz.weg 194, Vo gelenzang. Nieuwe HUISJESTENT met vier grote kamers, aan recht en vast tafeltje. Prijs f 500. Brieven G 2190. Dr. bl. KINDERWAGEN. Lorentzkade 432. AARDBEIENPLANTEN voor uw tuin. Pr. soorten, stevige planten, 100 stuks f 2 Nieuwe Kerksplein 19 Hrl. Geëmaill. HAARu in prima st. f 75 Koninginne weg 48 R. Z.g.a.n. HAARDKACHEL pr. bill. Lindenstr. 39. Z. g. a. n zw. 1. BONT MANTEL m.' 44 f 150. Brie ven G 2175. AXMINSTER KARPET 3 x 4, kleine haax-d, ronde kachel, pitch-pine wastafel met marmeren blad en 2 compl. wasstellen. J. C. v. Oostz.laan 12, Heemstede. Goth AMEUBLEMENT, tafel, 4 stoelen, 2 faut., dx-es- soir, 2 haardkachels en Etna kolenfornuis. Wagenweg 21. FORD Jr. in pr. cond. met 5 pr banden, loopt 1 op 12. Tel. 17828. Prima wit emaille KO LENFORNUIS te koop. Oude Posthuisstr. 46, H'stede. GRASZODEN, gx-ond en mest. Tel. 18482. FRISIA HAARD a. n. f 90 haardkachel f 65, gashaard f 25. Kampex-singel 42. 1 stel bruine pluche OVERGORDIJNEN, lang 2.78 m. 1 stel bruine overgordij nen kort, witte uniform pak. ken. Lanckhorstlaan 115. Hst. JAARSDIA KACHEL in pr staat. Kleverlaan 192. die u elk jaar in Schoonmaaktijd weer bestoft terugziet en die u toch nooit meer gebruikt: Ruim ze op door middel van het eenvoudigste en zekerste middel.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3