gratis! In Haarlemmermeer worden vele woningen gebouwd f 38.50 HUISHOUDBEURS 1951 iPfóilflta;; REGENKLEDING PALEI1 Trouwpartij op Ameland ging niet door wegens harde wind en lage waterstand CjKort en Bondig J BROSENS Onregelmatigheden in scheepvaartverkeer langs wadden en kust Haarlemse Reddingsbrigade „De Kampioen" oefent weer bij de Planetenlaan Hof van Holland-beker Volleyballcompetitie Uitbreiding Clarastichting bleek niet nodig Aanbesteding Rijkswaterstaat Huizenveiling Aflevering van meel en bloem wordt gecontroleerd Ergerlijk geval van dierenmishandeling Uitbreidingsplan „Zuiderhout" Heemstede Hillegom „Steun Wettig Gezag" Bloemendaal Vragen over uitvoering schilder werk door Openbare Werken Von Falkenhausen en Bertram tot dwangarbeid veroordeeld SCHEEPVAART Dubbel welkom jj Zo van de fabriek naar het publiek! Import Dubbel Egyptisch linnen Dames- en Herenregenjassen vanaf HEDENMIDDAG 1 UUR GEOPEND! VRIJDAG 9 MAART 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Als gevolg van de sterke Oostenwind en de lage waterstand langs de Wadden en de kust, hebben zich gisteren enige strubbe lingen in het scheepvaart- en pontverkeer voorgedaan. Een paartje uit Hollum op Ameland zou gisteren in het huwelijk treden. Door de harde Zuid-Oostenwind en een te lage waterstand op het wad, kon de postboot echter niet varen. Men besloot daarom om •s morgens om elf uur met een barkas te trachten via het Danziger Gat langs een geul Holwerd te bereiken, waar het huwe lijk voltrokken zou worden. De bruidsjapon kon aan boord worden gebracht, doch het bruidsbouquet verongelukte toen de bren ger daarvan in het slik viel. Ook een van de bruiloftsgasten die nog wilde proberen met de boot mee te komen, viel In de mod der en was genoodzaakt de iocht op te geven. Het gevolg was dat Ge barkas pas om 5 uur in de middag terugkwam. De trouwpartij moest worden uitgesteld. Het 10.529 ton metende Belgische tank schip Esso Belgium, is Donderdagmiddag ter hoogte van de Rh-uisschans bij Antwer pen aan de gron$ gelopen. Sleepboten van Antwerpen venteenden assistentie. 's Nachts om half drie kregen zij de tan ker vlot. De Texelse passagiersboot die de verbin ding onderhoudt tussen Texel en het vaste land. koh Donderdagmiddag het eiland niet bereiken wegens de stormachtige Oosten wind. De post en ongeveer 100 passagiers moesten op zee overstappen op een kleiner vaartuig. De aan boord zijnde auto's wer den naar Den Helder teruggebracht. Het 8062 ton metende Nederlandse mo torschip Arendskerk dat op weg was van Antwerpen naar Rotterdam liep gistermid dag bij Vlissingen voor de Nolledijk aan de grond. Kort na middernacht kwam het schip vlot, dank zij het werk van drie sleepboten. De bootdienst VlissingenBreskens moest 's avonds om acht uur worden ge staakt. De veerboot SchiermonnikoogOost- mahorn liep Donderdagmorgen omstreeks '11 uur, kort nadat zij van Schiermonnik oog was uitgevaren, vast. 's Avonds om 11 uur kwam het schip vlot. Het is doorgeva ren naar Oostmahom. De hoofdingenieur-directeur van de In restaurant Brinkmann werd Donder dagavond ondeY leiding van de heer Joh. M. Schmidt do jaarvergadering gehouden van de Haarlemse Reddingsbrigade. De jaarverslagen van de secretaris en de pen ningmeester werden goedgekeurd. Naar aanleiding van het verslag van de pen ningmeester werden mogelijkheden bespro ken om tot verruiming van kasmiddelen te komen. Besloten werd een actie op touw te zetten voor het aanwerven van aanmoe digende leden. De voorzitter stelde een prijs beschikbaar welk uitgereikt zal wor den aan hem of haar die in 1951 het grootst aantal aanmoedigende leden aan brengt. De gediplomeerde leden werd verzocht zich als lid van de Ongevallen- dienst op te geven. Het bestuur is als volgt samengesteld: Joh. M. Schmidt, voorzitter; dr. D. Hey- mans, vice-voorzitter; Joh. G. van Gennip, secretaris; A. G. J. v. d. Berg, penning meester; V. H. Snel, tweede secretaris; mej. A. E. J. Bosse en Th. van Koningsbrugge, J. M. Thuis en C. H. Vrugt, commissarissen. De heer C. H. Vrugt werd tot erelid be noemd. Hel zomerprogramma werd als volgt samengesteld: 11 Maart districtswed strijd hersengymnastiek in café-restaurant Brinkmann, half April districtszwemwed strijden, Tweede Paasdag puzzle-fietstocht, 8 Juli bondskampioenschappen en 21 en 22 Juli bondsstranddag in Zandvoort. De da tum van de jaarlijkse wedstrijd om de dr. W. E. Merens-beker zal nog worden, vast gesteld. Voorts werd gevraagd om ten bate van de kankerbestrijding een zwemfeest te houden. Deze gedachte vond instemming en het bestuur zegde toe de plannen uit te werken. Wielrennen Dank zij de medewerking van het ge meentebestuur en de politie kunnen de leden van de HSV „De Kampioen" weer oefenen op het traject Planetenlaan. Mr. Jan Ger- ritszlaan, tegelpad, Orionweg. Planetenlaan. Zondagmorgen en Woensdagavond trainen zij daar. Ook zullen in de komende weken trai- ningsritten worden gehouden op het Zand- voortse circuit in samenwerking met „Olympia" uit Amsterdam, Met deze ver eniging worden clubontmoetingen gehouden. Biljarten Donderdag zijn in hotel „Hol van Holland" de wedstrijden om de „Hof van Holland beker" vooi-tgezet. Gespoeld wordt op klein biljart 38/2 zonder vrij middenvak. De uit slagen waren: Baart 250 32 37 7,81 Broerse 244 32 39 7,62 Nobels 250 30 39 8.33 Lunenburg 177 30 33 5,90 Diekman 250 36 40 6.94 Van Nierop 207 36 27 5,75 Eerste ronde kampioenschap hoofdklasse libre Voor de eerste ronde van het. kampioen schap van Nederland hoofdklasse groot biljart libre. dat Donderdag 15 Maart in restaurant Brinkmann te Haarlem aanvangt, zijn de volgende partijen vastgesteld: 13.30 uur: EichelsheimKobus en Swee- ringBeekman. '15.30 uur: De RuyterMol en Kruythof— Teegelaar. In de afdeling Haarlem van de Nederlandse Volleyball Bond zijn de volgende wedstrijden gespeeld. Heren, klasse A: EHVC—IHJ 3—0: Voll. st. 2Volle St 1 03; BrandweerEHVC 0-3; VCKVoll. St. 2 3—0. Heren, klasse B: EHVC 2—Voll. St. 3 2—2; Voll. St. 3Brandweer 2 03; VCK 3 VCK 2 1—3. Het programma luidt: Heren, klasse A: EHVC—CIOS heden Vrijdag (Overtonstraat); Voll. St.—Raeckse, Vrijiag 16 Maart (Kweekschool). Heren, klasse B: CIOS 2—VCK 3, Dinsdag (Beatrixschool)VCK 2—EHVC 2, Maandag (Velsen). Rijkswaterstaat te Middelburg deelde mede, dat volgens zijn inlichtingen de veer boot Koningin Juliana Donderdagmorgen in de haven van Breskens door een wind stoot opzij zou zijn gedrukt, vlak voordat net schip de fuik binnenvoer. Hierdoor zou de veerboot even aan de grond hebben ge zeten. In verband met de Zuid-Oostelijke wind, aldus de hoofdingenieur-directeur, staat het water bij eb thans zeer laag. Voorts dient men te bedenken dat op ge zette tijden de haven wordt gebaggerd, maar dat zij nu eens in een langzamer, dan weer in een sneller tempo dichtslibt, dan men verwacht. Het laatste zou thans het geval zijn. Inmiddels worden stappen on dernomen om de haven uit te diepen. De directeur van de Provinciale Stoom bootdiensten tekent hierbij aan dat de veer boot in cle toegangsgeul tot de fuik tenge volge van de dichtslibbing nauwelijks een halve meter speling heeft. Men moet met de grootste behoedzaamheid de fuik nade ren in verband met de weinig hechte con structie van die fuik. „Vaartechnisch is dit ook voor het uitstekend geschoolde perso neel der boot een zeer moeilijke taak. Drie weken geleden heeft zich een soortgelijk geval voorgedaan. Toestand gerepatrieerden gunstiger dan verwacht Enige tijd geleden verzocht het Rijk het gemeentebestuur van Haarlem plannen uit te werken om de bestaande dépendance van het St. Elisabethsgasthuis voor tbc- patiënten, de Clarastichting in Zandvoort, uit te breiden met een nieuw paviljoen. Het Rijk kwam tot dat initiatief, omdat ge vreesd werd, dat onder de repatriërenden een groot aantal tbc-lijders zou zijn. Dit bleek in de praktijk bijzonder mee te val len, zodat het Rijk, dat een aantrekkelijke financiële regeling in uitzicht had gesteld, de gemeente heeft verzocht verdere voor bereiding voor „Clara II" achterwege te laten. Het is dus niet zo, zoals elders werd ge publiceerd, dat hogere instanties geen medewerking zoudpn hebben willen ver tonen aan een gemeentelijk plan. De Rijkswaterstaat heeft heden in het bureau Jansstraat 46a te Haarlem aanbe steed: het maken van aanlegkadèn langs beide zijden van de voorhaven van de Koopvaardersschutsluis met aansluitende gedeelten langs de Rijkszeehaven het Nieuwediep, met bijkomende werken, te Den Helder. De laagste inschrijvers waren de firma A. Broers, Amsterdam 128.000) en de de firma W. G. Boltje, Heemstede 132.00) De hoogste inschrijver was de firma N.V. Aannemingsmaatschappij v.h. C. van Drunen en Zoon, 's-Hertogenbosch 193.000). Tevens werd aanbesteed het onderhoud van de verdedigingswerken der Noordzee kust in Noordholland. De enige inschrij ving was van P. Daalder N.V., Alkmaar 743.000). De uitslag van de verkoping in liet Nota rishuis luidt: Prinsen Bolwerk 5. Prinsen Bolwerk 7 £27.825, H. J. Slothouber qq.; Lange Veer- straat 10 f 11.600, A. de Vries; Scholersingel hoek Berckheidostraat 45 zw. en rd f 12.925, L. J. Leemans; Barendsestraat 56. (opgehou den) f3000; Dr. Schaepmanlaan 31, Bloemen- daal f7500, Mej. W A. van Tatenhoven; Dr. Schaepmanlaan 33, Bloemendaal f 6050, S. Mok qq.; Nicolaas van der Laanstraat 14 f5000, H. W. F. de Jöng van Lier qq.: Prins Hendriklaan 128, Overveen £9300, J. W. Th. Fibbe qq.; Emmalaan 30 f 10.050. rnr. A. W. Liiininga qq.; Gaels raat 11, f6010, W. J. Heeremans qq.: Dickmansstraat 53 f7400, J. J. M. Langendijk qq.; Zandvoortselaan 42, Heemstede f 7510. A. A. Bos qq.; Zandvoortse laan 44. Heemstede topgehouden) f7500; Kenaupark 11 f8600. P. H. Borghouts qq.; Zijlweg 120, niet geveild; Leidsezijstraat 10 zw. en rd (opgehouden) £2700; Leidsezij straat 12 zw. en rd f3050, H. van Goor; Bo- terstraat 11 (opgehouden) f3300; Regulier straat 28 f2405, N. N.; Ooster Tuindorplaan 2 (opgehouden) f6700: Zijlweg 164 f7850, D. de Vries qq.: Tugelastraat 63 f 2950, A. G. Fortgens; Tugelastraat 66 f3100. N. N.: Voor zorgstraat 68 f2005, H. M. Sanders; Teyler- Straat 37 f3160, J. W. Heuperman qq.; Nieuwe Spaarnwouderstraat 16 zw. en rd f 3400, P. J. van Goor; Mr Joostenlaan 20. f2700, H. Th. Fibbe: Vooruitgangstraat 92 f2200, J. W. Heuperman: Kleine Houtweg 7 (opgehouden) f 10.700; Spaarne 1, hoek Wijde Steeg 24 (opgehouden)' f8300; Baljuwslaan 1, la, lb en 1c f6800, N. N. Overheid wil speculatieve voorraadvorming tegengaan Het Bedrijfschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten heeft de fabrikanten van tarwemeel, tarwebloem en tarwegriesmeel verplicht met ingang van 9 Maart deze producten ter beschikking te houden van het bedrijfschap. Deze verplichting geldt evenwel niet voor hoeveelheden,' die per week afgeleverd worden in een kwantum, dat niet groter is dan de hoeveelheid, die in de periode van 13 Januari lot 11 Februari gemiddeld per week is afgeleverd. Voor de bereiding van tarwemeel, -bloem en -gries- meel is eveneens een dergelijk voorschrift uitgevaardigd. Het bedrijfschap wil op deze wijze con trole uitoefenen op de productie en de af levering van deze artikelen. Naar het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening mededeelt, betekent de maatregel, dat de maalindus- trie kan blijven zorgen voor een normaal verloop van de leveranties aan cle bakkerij, de verwerkende industrie en de handel, zo dat moeilijkheden voor de normale voor ziening niet kunnen optreden. Nu het bedrijfsleven een prijsverhoging, met name van brood en broodgrondstoffen verwacht, acht de overheid het echter nodig aan de mogelijkheden van specula tieve uitbreiding van productie en voor raadvorming evenals bij cle suiker een einde te maken. - Dezer dagen zijn aan boord van de „Tarakan", welk schip in de Amsterdamse haven ligt, vier Indonesische schepelingen om het leven gekomen door kolendampver giftiging. Twee anderen moesten in een zie kenhuis worden opgenomen. Beiden zijn daar gisteren overleden. Op de Oudewcg in Haarlem heeft zich Donderdagmorgen een ergerlijk geval van dierenmishandeling voorgedaan. Op een met een paard bespannen wagen werden door de veehouder C. J. Z. uit Haarlemmerliede twee kalveren vervoerd, die met een touw om de nek aan een ring waren vastgebonden. Plot seling viel een van de kalveren van de wa gen. De veehouder gaf zich aanvankelijk niet de moeite om van de bok te komen en trachtte het dier, dat aan het touw naast de kar hing, met enige forse rukken op zijn plaats te krijgen. Toen deze pogingen vruch teloos bleven, pakte Z. het kalf bij de achter poten en smeet het vervolgens op de wagen. Het bijklauwtje van de linker-achtcrpoot van het kalf was gescheurd. Tegen de veehouder is proces-verbaal opgemaakt. In de Woensdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Haarlem zal aan de orde komen een voorstel van B. en W. tot het vaststellen van het ontwerp-uit- breidingsplan „Zuiderhout", omvattende het deel der gemeente, begrensd door de Zuiderhoutlaan, de Spanjaardslaan, de Beelslaan en de Middenlaan. Over dit ont werp gaven wij reeds enige bijzonderhe den. Op de gronden, aangewezen voor bij zondere bebouwing, mag niet anders wor den gebouwd dan een flatgebouw en op gronden voor villa bouw mogen niet an ders worden gebouwd dan villa's. Tegen het ontwerp zijn enige bezwaar schriften ingekomen. B. en W. stellen voor die ongegrond of niet-ontvankelijk te ver klaren. BURGERLIJKE STAND GETROUWD: F. J. M. Douwes en H. N M. Schakel; W. F. Honig en A. S. H. Bouma: J. Maas cn L. C. Tesser. ONDERTROUWD: L. A. Kuijpers en M. J. L. Jansen; W. J. A. van Lieshout en L. A. Medenblik; F. J. Ch, Meijer en C. J. M. van der Wal. BEVALLEN: C. E. v. LiemtMenke, z.; J. C. Nunnink—Spek, d.; M. J. H. Pijpers—v. Lierop. d. OVERLEDEN: H, J. D'haene, 32 j.; F. L. Hameling, 61 j.; Wed. A. ter HorstAlta, 85 j.; H. Mahler, 71 j.; L. Meijs' 63 j.; H. P. van Schie, 49 j.; mej. J. M. Timmers, 19 j. Nadat vooraf een detachement Nationale Reserve met de drumband uit Den Haag een mars door de gemeente had gemaakt, had in Flora een propaganda-avond plaats die vrij druk bezocht was. De burgemeester jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden wees er op dat Nederland eigenlijk twee divisies Nationale Reserve gereed moest hebben, maar dat men deze zaak. ook te Hillegom, niet krachtig genoeg had aangepakt. Hij hoopte dat deze avond dit verzuim kon worden goedgemaakt. Kapitein Van Roosmalen deelde een en ander mede over de rechten en verplich tingen van de vrijwilliger bij de Nationale Reserve. Wanneer zich te Hillegom min stens acht deelnemers opgeven, krijgt men hier een eigen oefencentrum. Mr. Van Mechgelen hield vervolgens een rede waarin hij de nadruk legde op de noodzaak van een Nationale Reserve in de strijd met de vijfde colonne. Hij wekte ook in het bijzonder de vrouwen op er bij hun mannen en verloofden op aan te dringen, dat zij zich zouden melden ter bescher ming van huis en haard, van de rechten en vrijheden van ons volk. Nadat de drumband zich had laten horen, werd nog een propagandafilm gedraaid. Schaakkampioenschap van de bollenstreek De wedstrijd om het persoonlijk kampioen schap schaken van de Bollenstreek begint op Maandag 2 April en zal gehouden worden in gebouw „Weltevreden" te Hillegom op Maandagavonden. De voorronden worden ge speeld in zeskampen. De finale groepen zul len uit vier of zes spelers bestaan. Deelname is mogelijk voor schakers wo-. nende in, om en tussen Haarlem en Leiden. De leden van de Haarlemse gemeenteraad, de heren J. W. Th. Fibbe, D. A. J. Spek, J. van Velsen en mr. A. Wensing, hebben aan B. cn W. vragen gesteld betreffende het uitvoeren van schilderwerk door perso neel van de dienst van Openbare Werken aan het particuliere huis aan de Gedempte Oude Gracht 24, dat eigendom is van de gemeente. Zij vragen of dit niet in strijd is met een toezegging van de wethouder van Openbare Werken en of het college niet met hen van mening is, dat de particuliere schilders, in het bijzonder in de winter, te allen tijde dergelijk werk kunnen uitvoe ren. dat de middenstandsbelangcn in tegen stelling met vroeger, nu worden geschaad en dat nu duidelijk blijkt, dat Openbare Werken te veel schilders heeft. Tenslotte vragen cle raadsleden of het college bereid is de toezegging te doen, dat soortgelijk schilderwerk aan huizen en andere gebou wen in het vervolg aan particuliere schil ders zal worden opgedragen. Kerkklok in de war De klok van de Nederlands Hervormde Kerk is de laatste tijd in de war. Zij slaat niet alleen op het hele of halve uur, doch ook wel tien minuten daarvoor en soms. als heel of half uur geslagen is. begint de klok vlak daarop weer eens te slaan. De Bloe mendalers kunnen op hun enige kerkklok niet meer vertrouwen. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: M. E. Strack v. Schijndel— Tepe. d.: P. A. v. SteveninckBosman, z.; G. H. M. KatSnijders, z.; M. E. Simon van Leeuwenv. d. Mijll Deker, z. en d.; J. W. Wijnands—v. Bezu, z.; J. C. K. Frederikse— Dyserinck. d. ONDERTROUWD: C. L. Woerlee en M. van Rede: W. H. Beijnink cn A. Elmendorp: J. van Dijkhuizen en A. M. G. Lievens; J. P. Bastiaan en M. M. Hulsebosch. GEHUWD: J. Kommandeur en E. A. Eickholz. OVERLEDEN: Wed. C. II. Kohier—Muller, 79 j.; C. A. v. d. Kuip, 58 j.; Wed. M. A. J. Kleijn—Wijnman, 77 j.; J. A. v. d. Andel—v. Heijningen, 85 j. BRUSSEL, 9 Maart (ANP) De Bel gische Krijgsraad heeft hedenmorgen uit spraak gedaan in de zaak tegen de generaals Von Falkenhausen, Reeder, Bertram en Von Claer, die beschuldigd werden van oorlogs misdaden, begaan tijdens de Duitse bezet ting van België. Von Falkenhausen en Reeder wérden veroordeeld tot 12 jaar dwangarbeid, Bertram tot 10 jaar dwangarbeid, terwijl Von Claer werd vrijgesproken. Op de eerste rijen in de zaal had een dertigtal journalisten plaats genomen, on der wie enkele vertegenwoordigers van Duitse bladen. Er bestond veel belangstel ling van de zijde van het publiek. De orde dienst was op verzoek van de voorzitter van de krijgsraad versterkt om mani festaties te verhinderen, waarmede van bepaalde zijde was gedreigd. Aalsum, 8 te Antwerpen. Alcyone, pass. 7 Ras Madraka. Alkaid. pass. 7 St. Paulsrocks. Alphard, 7 pass. Lissabon. Ampcnan, 7 pass. Messina. Arendsdijk, pass. 7 Bishop Rocks. Aalsdijk, 7 v. Houston. Aludra, 1 te Manzanüo v. Duinkerken. Agatha (t), pass. 7 Z. Natura eil. Albtreo, 7 170 m. O.NO. Madeira. Arnedijk, 7 050 m. ZW. Flores. Abbedijk, 7 240 m. W. Bermudas. Averdijk, 8 v. Norfolk n. Philadelphia. Alderamin, 8 pass. Madeira n. Dakar. Amstelstad. 8 te Djibouti. Appingedam, 8 v. R'dam n. Tanger. Aardiik. 7 v. Houston te Mobile. Alwaki, 0 v. Buenos Aires n. Montevideo. Axeldijk, 8 Fernando Noronha. Almkerk, 8 v. Colombo. Bantam, pass 7 Finlsterre. Barendrecht, 7 pass Kp. Verdische eil. Beverwijk, 7 pass. Finlsterre. Bintang, 8 te Colombo. Bloemfontein. 7 500 m ZO: Freetown. Boschfontein. 7 v Mombassa n. Aden. Bliidcndijk. 7 550 m O. New York. Rritsum, pass. 7 Brothers. Baarn. 7 te Callao v. Antofagasta. Bacchus. 7 v. Ciudad Trujillo n. Trinidad. Bangkalis. 8 pass. Lands End. Blommersdiik, 7 v. New York n. R'dam. Boskoop, 7 te Antwerpen. Cistula. 8 te Madras v. A bad an, Clavella, 7 v. Port Said. Cottica, 7 v Paramaribo n. Trinidad. Comphuys, 7 v. Ternale n. Batjan. Corilla (t), 7 D75 m. W. Falma. Coram, 8 pass. Kp. St. Vincent. Congostroom, 8 v. Freetoom n. A'dam. Caltex Delft. 8 v. Sidon n. R'dam. Delft. 8 te Callao Danae, 7 v. Leixoes n Bilbao. Diemerdijk. 9 te R'dam n. New York. Dalerdijk, 8 v. Los Angeles. Ena (tl, 7 1075 m. O. Trinidad. Erinna (t), 9 v. Mlri te Pladju verw. F.sso Amsterdam, 8 pass. Azóren, Esso Rotterdam, 8 v. Aruba n. R'dam. Edam,' 9 te Antwerpen. Eemdijk, 9 13 u. Hoek van Holland verw. Friesland, 8 verw. New York v. Charleston. Farmsum, 8 te Chesapeakebay. C.aasterland, 7 pass St. Pauls Rocks. Orootokerk, 9 te Beira verw. Gaasterkerk. 8 v. Philadelphia n. A dam. Haarlem. 2 v. Curacao n Port Cabello. Heemskerk, 5 te Melbourne. Helicon. 5 te New York Holder, 9 verw. Montevideo. Hector, 8 v. Tunis n. Malta. Heelsum, 8 dwars Charleston. Hercules, 9 te Gibraltar. Hoogkerk, 9 te A'dam v. Antwerpen. Jttersum, 7 775 m. Z.ZW. Azoren. Ilos, 7 v. Cape Haitien n. Port au Prince. Japara, 7 v. Bahrein. Java. 7 pass. Minicoy. Jupiter, 7 v. Tanger n. Gibraltar. Kcilehaven, 7 te Port Harcourt. Klipfontein, 7 pass. Kp. Frio. Kedoe, 8 te Port Swèttqpham. Kota Inten (rep.), 8 pass. Djeddah. Kota Baroe, 6 te Houston. Lawak, 8 te Rangoon. Leerdam, 7 bij Sable eil. Limburg, 7 pass. Fernando Noronha n. Kaapstad. Larenberg, 8 v. Huelva n. Amsterdam. Lemsterkerk. 8 te Hkorramshav. Loppersum, 8 pass. Gibraltar. Laurcnskerk, 9 tc Vlissingen v. Antwerpen. Leersum, 8 pass. Keywest. Lieve Vrouwekerk, 7 te Calcutta v. R'dam. Laertes, 9 v. A'dam n. Balikpapan. Luna, 8 v. Algiers. Muiderkerk, 7 v Mombassa n. Aden. Madoera, 7 v. Soerabaja te Semarang. Malea (t), pass. 7 Antigua. Manoeran. 7 180 m. W. Pulu Nias. Marisa (t), 7 300 m. NO. Kp. Donorte. Marken, 7 rede Ambonia v. Novoredondo. Meliskcrk, pass. 7 Sabang. Mitra (t), pass. 7 Kp. Leeuwin. Maas. 3 te Guanta v. Porto Cabello. Macuba, 8 pass. Malta. Marisa. 9 bij I<p. San Rocque. Mentor, 3 pass. Ouessarit. Melampus, 6 te Balikpapan v. A'dam. Nigerstroom. 8 te Antwerpen. Nelly (rep.), 8 v Port Said Oranje, 3 naar Singapore. Paper.firecht, 7 pass Startpoint. Prins Maurits, pass. 7 Kp. St. Vincent. Prins Willem III, verw 8 pass. Finisterre. Plato. 4 tc Cristobal. Poseidqn, 7 v. Aruba n. Willemstad. Polydorus, 8 v. New Orleans n. Djakarta. De heer W. Smit, employé le klasse P.T.èT. te Haarlem, viert op 15 Maart zijn 40-jarig dienstpubilcum. Op 17 Maart is het 40 jaren geleden dat M. N. Polié, employé le klasse P.T.T. tc Haarlem, in dienst trad. De heer W. O. Koenings te Haarlem is aan de Rijks universiteit te Utrecht geslaagd voor het candidaatsexamen rechten. Tot predikant bij de Chr. Gereformeer de Kerk te Nieuw Vennep is beroepen ds. L. Floor Sr. te Amsterdam-Noord. B. en W. van Haarlem hebben de vol gende voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan de Centrale School num mer 1 (Weltevredenplein) aangeboden: 1. C. F. Plasschaert, Amsterdam; 2. W. Lastdrager, Den Helder; 3. H. Reinders, Assen. Op verzoek van de Haarlemse recherche is in Beverwijk de 21-jarige los werkman S. H. E. de R. aangehouden, die bij een Haar lems autobedrijf onder valse naam voor meer dan 500 gulden onderdelen had gekocht: ten niet betaald), die hij ver beneden dc prijs van de hand had gedaan. De Amsterdamse politie heeft in de hoofdstad de 15-jarige A. S. aangehouden en naar Haarlem overgebracht, als verdacht van diefstal van enige portemonnaies uit een kleedhokje van een sportterrein aan de Kleverlaan. B. en W. van Bloemendaal hebben aan de Haarlemse raad een bezwaarschrift ge zonden tegen het oniwerp-uitbrcidingsplan „Omgeving Station Bloemendaal". B. eri W. zullen hierover prae-advies uitbrengen. De Boekverkopersvereniging voor Haar lem en omstreken en de Kring van kantoor boekhandelaren hebben de raad verzocht de Dinsdagmiddagsluiting in een Maandag morgensluiting te veranderen. B. en W. wil len hierover prae-advies uitbrengen. In Februari werden aan de Prinsenhof bibliotheek uitgeleend 11.984 werken, aan het filiaal 4059 werken, tezamen 16.043 werken (v. j. 16.163), waarvan 816 van de Muziek bibliotheek (v. j. 715). De instellingen wer den bezocht door 5108 en 685 bezoekers en bezoeksters, tezamen 5793 (v. j. 5688), Roepat, pass. 7 Belawan. Rondo, 8 te Port Elisabeth. Radja, 9 verw. Amsterdam. Ridderkerk, 7 600 m. Z. Kp. Three Points. Rotti. 3 verw. Belawan. Rotula (t), 7 1000 m. W. Gibraltar. Roebiah, 9 te East London. Ruys, 8 te Buenos Aires. Rijn, 8 pass. Finisterre. Raki, 7 te Djakarta. Roma (rep.), 7 v. Djakarta n. R'dam. Stad Vlaardingen, 10 1 u. Hoek v. Holland verw. Stad Alkmaar, 7 v. Narvik n. Emden. Stad Maastricht, pass. 7 Finlsterre. Sarangan, 8 verw. Djakarta. Siberoet, pass. 7 Banka. Stanvac Benakat (t), 8 te Tj. Ubnn. Sarpedon, 7 te Laguaira v. New York. Saparoea. 7 v. Antwerpen n Londen. Salawati. 9 te Belawan v. Akyab. Slamat, 8 v. Colombo. Salatiga. 5 te San Francisco v. Los Angeles. Sommclsdijk, 9 pass. Tortugas eil. Tablan, pass. 7 Madeira. Themisto, 8 te R'dam v. Cuba. Tarla (t), 7 1200 m. W. Palma. Tasman, 7 v. Hongkong n. Singapore. Tiberius, 7 v. Paramaribo n. Ciudad Bolivar. Triton, pass. 7 Crooked eiland n. New York. Tjipanas, 5 v. Yokohama te Nagoya. Tjitjalengka, 5 v. Soerabaja tc Makassar. Tegelberg, 6 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Trompenberg, 6 v, Houston n. Galveston. Trajanus, 6 v. New Orleans n. Curagao. Volendam, 9 pass. Lands End, 10 20 u. H. v. Hoi- Veendam, 13 14 u. te Soutampton verw. Waal, 8 v. Maracaibo n. Mobile Westland. 7 v. Euenos Aires n. A'dam. land verw. Weltevreden, 9 5.20 u. v. R'dam n. Djakarta. Willemstad, 8 v. Maracaibo n. Cristobal. IJsel, 7 675 m. N.NO. Sombrero. Zeeland, 7 v. Colombo n. Aden. Zeeland, 7 v. Stettin te Delfzijl. In een gesprek met dr. ir. M. J. Breuning, directeur van gemeentewerken van Haar lemmermeer, deelde deze ons over de bouw van woningen in de gemeente mee, dat op het ogenblik zestig dubbele woningen in aanbouw zijn in Hoofddorp. Het is te ver wachten, dat ze begin October in gebruik genomen zullen worden. Dertig zullen ge reserveerd worden voor personeel van de KLM en van de Fokkerfabrieken. In Nieuw Vennep worden op het ogenblik vijf en veertig enkele woningen gebouwd welke in de loop van dit jaar bewoond zullen worden. Verder zal spoedig worden begon nen met de bouw van zestig woningen (dertig panden) in Zwanenburg. De heer Breuning zeide, dat de bouw van scholen vordert. Binnenkort zal het gebouw der Christelijke Lagere Landbouwschool te Nieuw Vennep in gebruik genomen kunnen worden. Dit jaar zullen gereed komen de Christelijke ULO-school te Hoofddorp, de school voor buitengewoon lager onderwijs, eveneens te Hoofddorp, en een school voor bijzonder lager onderwijs te Badhoevedorp. In Zwanenburg zal zo spoedig mogelijk worden begonnen met de bouw van een lagere school. De plannen verkeren in een vergevorderd stadium van voorbereiding. De bouw van de acht en veertig flat woningen ondervindt enige vertraging, daar deze onder de „bouwstop" vallen. Wat de sportvelden betreft deelde de heer Breuning mee, dat de voetbalclub „Nieuw Vennep" nog dit jaar de beschik king zal krijgen over een nieuw terrein. „Hoofddorp Boys" wordt een terrein achter de Parklaan toegewezen. Voor het aan staande seizoen zal het gereed zijn. Verzetsmonument in Zwanenburg Op 4 of 5 Mei zal op het Kastanjeplein te Zwanenburg een gedenkteken worden ont huld, dat opgericht wordt ter nagedachtenis van verzetstrijders die daar gefusilleerd zijn. Doordat het ontwerp door verschei dene commissies goedgekeurd moest wor den heeft het langer geduurd, alvorens tot plaatsing kon worden overgegaan, dan men gaarne gewild had. Op de plaats, waar de Oranjevereniging In Hotel „De Landbouw" te Hoofddorp werd gisteravond de jaarvergadering ge houden van de Oranjevereniging „Hoofd dorp". In zijn openingswoord deelde de heer G. van Driel mede zich niet meer herkiesbaar te stellen als voorzitter. De jaarverslagen werden vastgesteld. Tot voorzitter werd gekozen de heer H. van Beem en tot nieuw bestuurslid ir. J. Krijgs man. De besprekingen over de feesten op Koninginnedag en bevrijdingsdag hadden een vlot verloop. Op voorstel van de heren S. Thuis en H. Driessen werd de scheidende voorzitter de heer G. van Driel tot ere-voorzitter be noemd. In zijn afscheidswoord bracht de heer Van Driel- dank voor deze onder scheiding. verzetstrijders neergeschoten zijn, was een houten kruis geplaatst. Dit is reeds weg gehaald, hetgeen betreurd is. De heer Breuning moest dit eveneens betreuren, vooral omdat familieleden van verzet strijders op 17 Februari tevergeefs een tocht naar Zwanenburg hadden gemaakt, maar het kruis was door de weersomstan digheden in slechte toestand geraakt en niet meer te gebruiken. Bovendien werd in de omgeving gebouwd. In Hoofddorp kan gekegeld worden Burgemeester J. F. Jansonius heeft gisteravond de kegelbanen in Hotel „De Beurs" te Hoofddorp officieel geopend. In een toespraak vestigde de burgemeester er de aandacht op dat deze de enige kegel banen in de Haarlemmermeer zijn. Hierna deed de burgemeester de eerste worp. De zaal is geheel modern ingericht en voor zien -van wandschilderingen vervaardigd door de kunstschilder J. van Raamsdonk uit Amsterdam. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Gemma Maria, d. van J. J. v. d. A en J. M. C. v. d. Lubbe; Maria Louise Regina, d. van J. W. v. Kuijk en H. V. M. Buijs; Petrus Gerardus Cornelis, z. van C. J. J. Kuit en P. R. Marcus; Martinus Hen- drikus, z. van H. M. v. Woerkom en A. W. Pauwels; Ansje, d. van W. Lucke en W. Smit; Franciskus Wilhelmus, z. van S. Wesseling en M. Dijkers; Elbertus Cornelis, z. van J. A. Vink en J. Verschoor; Pieter Cornelis, z. van P. C. Baartman en W. Agterdenbos: Corne lis Bernardus Petrus, z. van J. P. J. Beem- sterboer en M. Calvelage; Geertje Elsje. d. van L. Franke en M. Roodzand; Joannes Antonius Nicolaas Petrus, z. van J. J. de Groot en J. J. M. Dekker; Willempje An toinette. d. van J. Douma cn A. den Braven; Martinus Gerardus Antonie, z. van M. Pan- nekoek en H. Wagemans; Paulina Magdalena Ingrid. d. van F. v. Smeden cn J. Ritsema; Leonardus Johannes Petrus, z. van P. J. Mesman en A. C. Lamboo; Anthonius Petrus, z.-van C. v. Moorten en A. M. L. Verstrae- ten: Cornelis, z. van A. Vellekoop en J. Wijnbergen. ONDERTROUWD: Jacob Roelof van Voorst en Hermina Hendrika Huigen; Willebrordus Johannes Timmermans en An toni a Cathari- na Nooij; Petrus Nicolaas de Groot en An ton ia Versteeg; Isaak Ju en Elizabeth Johanna Elshout; Seraphinus Johannes Blokker en Catharina Maria Verhoeve; Jo hannes Breurkes en Geertruida Adriana Eimers; Wilhelm Fredrik de Vries en Catha- rina Parmentier. GETROUWD: Pieter de Haan en Riemkje Versteeg; Arie van den Bos en Alida Stuiver. OVERLEDEN: Jan van der Zouw, 84 j., wedn. van A. Verbruggen; Benedict^ de Ruijte, 74 j., wedn. van M. K. Mesman. Beursberichten Tarwe 22,6024,00; gerst 34.0037.00; haver 33,0035,00; rogge.30.0033,00; bruine bonen 39,00—49.00; duivebonen 31,00—37.00; groene erwten 36.00—40,00.. paardebonen 30,00— 32,50; karwijzaad 170,00—200,00 blauwmaan- iaad 180,00-200.00. ANKER HUSQUARNA GAZELLE OLIVA FRSDOR ELYERA MEISTER onze nieuwste electrische koffernaaimachine v.a. 300.- Zig-zag machines, met drie voudige z-z steek, op trap vanaf 525.-. Inzinkmachines vanaf 345.- Jarenlange garantie. Volledig onderricht. Gen. Cronjéstraat 148 Tel. 18558 Schagchelstraat 40 Tel. 12921 Geen tussenhandel. ORIGINELE ENGELSE GABARDINE JASSEN GABARDINE DAMESMANTELS (bruin' en beige). Ongekende collectie Honderden jassen SCHAGCHELSTRAAT 22 (Zijstraat van de Ancgang). Tel. 16062 HAARLEM B mmüi -00- R. A. I.-Gebouw Amsterdam, 9 t/m 18 Maart 120 fraaie stands van Handel en Industrie 0p Iedere 50 bexoeker»(»ters) wordt een welkom souvenir aangeboden! Verder waardevolle cadeaux w.o. stof zuigers, haarden, radiotoestellen, enz. MODESHOW van de N.V. Modemagazijnen: B. J. Voss, Kalverstraat Amsterdam. AVIFAUNA met exotische tuin en vogelpracht. CABARET o./.v. Frans Nienhuys. Het Radio-orkest van Martin Erich m.m.v. het Majoco Trio, de 3 Osmani's enz. enz. Geopend van 10 tot 5 en van 7 tot 11 uur. Entrée f 1.— Incl. belasting Kinderen tot 1 4 jaar 50 ct. Kinderen tot 14 Jaar PU ct. i if VOORVERKOOP: Fa. MEIJER. Ia Const. Huygensstraat 1, Amsterdam-West. f. U Fa. BOS, Middenweg 12. Amsterdam Oosi, Reisbureau CEBUTO, Damrak 5-7. U Amsterdam-Centrum, Reisbureau CEBUTO, Ceintuurbaan 167, Amsterdam-Zuid, K J. KLOKKENMEIJER. Vijzelstraat 123. A'dam-C., AALSMEERDER CRT, Aalsmeer. A EXTRA: Experimentele Televisie uitzendigen door Amateurs „VERON". Demonstratie van zend- en ontvang- techniek. (7-11 u. 's avonds)

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 7