Predikbeurten TAXI 18000 Speciale aanbieding HAARL. AUTORIJSCHOOL Heemstede St. Antoniusschool sleepte wisselprijs in de wacht Jan van Goyenstraat vlagde voor het postagentschap Bloemendaal Bloemendaalse raad komt Donderdag bijeen DAMES Ton Th ooien Nederlandse Dagbladpers po' Zandvoort Hillegom Toen Kenau Hasselaar nog met de hete olie goot Ja, toen aten wij al Frankens Brood! Ook kinderwagens moeten wel eens in revisie. Wendt U dan tot Schous: Schous maakt een oude kinderwagen weer als nieuw Ballet der Lage landen in het Heemsteedse Sportpark Hillegom maakt plannen voor de feesten GLAS- en OVERGORDIJNEN Fa B. A. Cassée en Zonen Halfweg Haarlemmermeer Lisse Bennebroek J. W. STREMMING A UTOREJLES SCHEEPVAART ZATERDAG 10 MAART 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Om de schoonste hyacint Onder auspiciën van de Vereniging voor ■chool- en werktuinen heeft de school- eugd ook deze keer weer voor een zeer eslaagde huisbroeitentoonstelling gezorgd, die thans beslag legde op liet Sport- larkrestaurant waar de resultaten Vrij- lagmiddsg ten toon werden gesteld. De eerlingen van de vijfde en zesde klassen van alle scholen kwamen bij elkaar om iet resultaat van hun werk te vernemen. Er heerste een flinke spanning, want het ling er om of de houdster van de wissel- irijs, de St. Antoniusschool, er in zou sla- Ten deze definitief te veroveren. Behalve ie jeugd waren ook de burgemeester rar. G. A. ridder van Rappard en de wet houder van onderwijs, de heer H. Dissel- ioen aanwezig en ook de juryleden J. F. Dix Sr. en H. Walet gaven van hun be langstelling blijk. Wethouder Disselkoen opende de bij eenkomst en prees de jeugd om de grote zorg die zij aan het kweken van de hyacint had besteed. De burgemeester deelde mee, dat de wisselprijs definitief gewonnen was door de Sint Antonius school. De Dreefschool kreeg een eervolle vermelding, omdat de^e school de winnares het vuur na aan de schenen had gelegd, zo zelfs, dat, naar de burgemeester ver klapte, de beide heren van de jury dit maal veel moeite hadden om het met elkaar eens te worden. De beste twee waren: van de St. Augustinusschool Emmie de Vos en Annie v. Staveren; van de St. Aloysiusschool Jan Weijers en Joop v. Poecke; van de St. Jo zefschool B. Hoenderdos en M. Mooren; van de Bosch en Hovensc'nool Hans van Kerkhoven en Loes de Kroon; van de Voorwegschool Kees Blom en Betsy de Groot; van de Crayenesterschool J. West- mijse en O. Kampstra; van de Nic. Beets- school Greetje Hoekendijk en A. Karmel; Van de Antoniusschool Elsje Smit en Mar tha Floris; van de Jacobaschool Joop Heermans en Toon Peeperkorn en ten slotte van de Dreefschool Herman Delman en Tjepke Post, benevens een eervolle vermelding. Tine Verdonschot van de Augustinusschool kreeg de door de burge meester extra uitgeloofde medaille voor de mooiste bloem van de gehele tentoonstel ling. Nadat de jeugd onthaald was, sprak wethouder Disselkoen een dankwoord en zocht ieder kind de eigen bloem weer op om deze, zorgvuldig ingepakt, mee naar huis te nemen. Vrijdagmiddag vond in de Jan van Goyenstraat de officiële opening plaats van het nieuwe postagentschap, dat het enige tijd geleden opgeheven kantoor zal ver vangen. Het gemeentebestuur was ver tegenwoordigd door zijn secretaris, de heer N. Vos, terwijl behalve het bestuur der Jan van Goyenstraatvereniging, ook de directeur van het hoofd-postkantoor te Haarlem, de heer C. Bakker, aanwezig was. De heer Vos verheugde zich over het succes van de Jan van Goyenstraatvereni ging, die er in was geslaagd, de vele moei lijkheden te overwinnen. Hij was ook de heer Bakker bijzonder erkentelijk voor diens bemiddeling. De heer Bakker gaf daarop te kennen, dat Heemstede door de PTT in geen enkel opzicht stiefmoederlijk was bedeeld en als voorbeeld noemde hij enige plaatsen in ons land, die met een dubbel aantal inwo ners over de zelfde post-accomodatie moe ten beschikken. Nadat hij de bevoegdheden van een agentschap nog even had toege licht, feliciteerde hij de beheerster, me vrouw L. M. Rijff met dit fraaie kantoor. Tenslotte sprak de heer M. Hoogendijk als voorzitter der Jan van Goyenstraat-ver- eniging. Hij toonde zich bijzonder erkente lijk tegenover allen, die de opening van dit agentschap mogelijk maakten en niet in het minst de vele bewoners van dit kwar tier, die deze opzet financieel hebben ge steund. Om uitdrukking te geven aan hun vreug de over de opening van dit nieuwe post agentschap hadden talrijke omwonenden de vlag uitgestoken. Het kantoor is van Maandag a.s. af op de gebruikelijke uren voor het publiek geopend. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op 11 Maart waargenomen door: dokter J. J. v. Luin, Bronsteeweg 76, tel. 15538 en dokter J. Laeyendecker, Raadhuisplein 9, telef. 28103. Geopende Apotheek: Heemsteedse Apo theek. Binnenweg 98, tel. 28197: Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, tel. 26772. Wijkverpleging: zuster B. G. Badings, Heemsteedse Dreef 138, tel. 29818. Politie en brandweer: tel. 28850. ADVERTENTIE RECTICIFATIE Belanghebbenden maken wjj er attent op, dat in de gezamenlijke advertentie van de Amsierd. Rijtuig Mij. te Haarlem en Van Lent's Autobedrijven te Heemstede in het blad van 26 Januari en van 20 Februari j.l. abusievelijk vermeld werd, dat de Amsterd. Rijtuig Mij. de Official Dealer der Chevrolet automobielen (General Motors) voor het rayon Zandvoort is. Dit moet echter Sant poort zijn, terwijl Van Lent's Autobedrijven Donderdag 15 Maart komt de gemeenteraad van Bloemendaal in openbare vergadering bijeen ter behandeling van vijftien punten. Aan de orde komt de voorlopige vaststelling van het uitbreidingsplan, in hoofdzaak. De ontwerper ir. J. A. Kuiper zal daarbij tegen woordig zijn. Twee jaar geleden is het saneringsplan in de bebouwde kom van Bloemendaal voor het gedeelte tussen Bloemendaalse weg ener zijds en Verlengde Koepellaan—Bos en Duin laan anderzijds en tussen Zomerzorgerlaan enerzijds en tor. achter de woningen aan de Boslaan anderzijds vastgesteld. Thans stellen B. en W. de raad voor de rooilijnen vast te stellen. Aangezien binnenkort het complex der twaalf duplexwoningen van de" woning bouwvereniging ..Bloemendaal-Noord" ge reed^ komt is het noodzakelijk de huurprijs vast "te stellen. B. en W. willen de huurprijs voorlopig op gemiddeld f7,35 per week per woning vastgesteld zien, in afwachting van de nog nader definitief te bepalen bouw kosten. B. en W. stellen de raad voor een wijziging te brengen in de voorwaarden tot het aan gaan van een- ruil van gronden op „Bloemen- heüvel" met de heer R. Burdet en consorten, waartoe op 16 November besloten was. Verder komen aan de orde voorstellen tot vaststelling van de verordening op de heffing en invoering van vergunnings- en verlofs- recht, tot vaststelling van regelen met be trekking tot de controle op het geldelijk beheer en de boekhouding van rekenplichtige ambtenaren, tot het treffen van maatregelen inzake de nieuwe verkeerswetgeving, tot het vaststellen van een nieuwe verordening tot aanwijzing en verhuring van dienstwoningen en tot vaststelling van de rekening 1950 van de Stichting Openluchttheater Bloemendaal. ARTSEN- EN APOTHEKERSDIENST De arts H. D. G. A. Immink, Bloemen- daalseweg 126, Bloemendaal, telefoon 23449, zal van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maandag morgen 8 uur de artsendienst van de dok toren in Bloemendaal waarnemen. Voor de apotheken voor Overveen, Bloe mendaal en Santpoort-station wordt de apothekersdienst van hedenavond 6 uur tot Zaterdag 17 Maart aanstaande verzorgd door de Elswout-apotheek (drs. A. P. W. van der Ham), Bloemendaalseweg 341, Overveen, telefoon 16760 en de Santpoortse apotheek (drs. K. Zijp), Bloemendaalsèstraatweg 145. Santpoort-station, telefoon K 2560 8249 ADVERTENTIE Wilt U s.v.p. vroegtijdig bespreken voor de feestdagen Marnixstraat 119 - Telefoon 23138 PERMANENT WAVE vanaf 6.50 compleet In de gisteren te Amsterdam gehouden algemene vergadering van de vereniging van directeuren van dagbladen „De Neder landse Dagbladpers 1945" is de heer J. van de Kieft, oud-directeur van De Arbeiders pers, die zes jaar lang op voortreffelijke wijze het voorzitterschap bekleed heeft, af getreden. Hem werd namens de leden een geschenk aangeboden. Bij acclamatie werd hij tot erevoorzitter benoemd. Namens het bestuur en uit de kring der leden werd hem warme dank betuigd voor zijn arbeid ten bate van de dagbladpers. Tot voorzitter benoemde de vergadering het bestuurslid de heer J. W. Henny, directeur van het Leids Dagblad, die vroeger deze functie reeds jarenlang vervuld heeft. In de vaca ture, in het bestuur ontstaan, werd de heer F. Baas, directeur van de Nieuwe Rotter damse Courant, benoemd. ADVERTENTIE Ch apea ux Exposition de ses modèles de saison RAAMSINGEL 36 Telefoon No. 17747 HAARLEM Fermé Ie Samedi Strandpachters worden -huurders Daar de met de str andexploitanten afgesloten pachtcontracten geldig waren tot en met het jaar 1950, evenals de met het Rijk gesloten overeenkomst betreffende huur van het strand, moeten in de Zand- voortse raadsvergadering van Dinsdag be sluiten worden genomen over vernieuwing van de contracten met de strandexploitan- ten, uiteraard onder voorbehoud dat ook vernieuwing van het contract met het Rijk zal plaats vinden. B. en W. achten het thans gewenst, dat bij de Vernieuwing van de contracten met de strandexploitanten de mogelijkheid wordt ingelast van tussentijdse opzegging, omdat zowel van de zijde van de verhuur der als van de huurder situaties denkbaar kunnen zijn, waarbij voortzetting van het contract onmogelijk gevergd kan worden. Daartoe is een nieuw artikel in het contract opgenomen, waarvanslechts bij uiterste noodzaak gebruik zal worden gemaakt. Op zegging van het contract zal slechts met medewerking van de raad kunnen geschie den met toekenning van een eventueel nader door de raad te bepalen schadeloos stelling. De duur van het contract zal niet langer dienen te zijn dan drie jaar, omdat het in dit stadium van wederopbouw van de gemeente Zandvoort niet aanbevelens waardig zou zijn de gemeente langer dan drie jaar te binden. Met het oog op de plan nen voor de herbouw van het Zuiderbad, zal met de exploitanten van „Bad-Zuid" niet langer gecontracteei-d kunnen worden dan voor één seizoen. De huurprijzen zijn gelijk aan die van vorig jaar, slechts zal herwaardering moe ten plaats hebben voor de bedrijven in de omgeving van Rotonde en nieuwe Midden- Boulevard. Dit zal echter pas kunnen ge schieden, wanneer de financiële uitkomsten over 1951 bekend zijn. Tenslotte zal in het nieuwe contract niet meer gesproken wor den van „pacht", doch van „huur", hetgeen juridisch juister wordt geacht. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Engelina Henriëtte, d. van T. C. H. Wisman en E. H. van der Meij. ONDERTROUWD: J. van Praag en A. C. van Jool en; G. Sinnige en H. T. van Hon- schoten: J. G. Dalman en A. G. Geusebroek. GETROUWD: A. B. A. Jansen en C. L. Merten; E. J. Slagboom en A. M. van Leeuwen. LEZING OVER MICHEL ANGELO Op uitnodiging van de Zandvoortse ama teur-fotografenvereniging en de Culturele Kring ,,'t Helm" houdt de heer J. J. Hens op Donderdag 15 Maart in hotel Keur een lezing over het onderwerp: „Leven en wer ken van Michel Angelo". Deze causerie zal met diapositieven wor den toegelicht. Spreekuur burgemeester De burgemeester van Hillegom heeft medegedeeld dat hij, aangezien door velen van het spreekuur gebruik wordt gemaakt om verzoeken te doen aangaande huisves ting, waarvoor alleen de Woonruimte-com missie competent is, niet anders dan wan neer betrokkenen door hem zelf worden opgeroepen over woningaangelegenheden te spreken zal zijn. ADVERTENTIE „Abbott en Costello ontmoeten Boris Karloff" (Cinema). Nadat de Holly- woodse grapjassen Buci Abbott en Lou Costello op een vorige strook celluloid met de heer Frankenstein kennis gemaakt heb ben, ontmoeten zij nu de sinistere Boris Karloff, met wie zij volgens het oude recept allerlei dwaze avonturen beleven.Het twee tal is werkzaam in een hotel, waar de om vangrijke Bud door zijn verregaande on handigheid op een kwade dag wordt ont slagen. Toevallig worden er echter te hooi en te gras een paar moorden gepleegd,waar Bud prompt van wordt beticht. Na een reeks zonderlinge belevenissen, die al in gewikkelder worden naarmate Bud er iets mee te maken heeft, wordt de werkelijke dader achterhaald. Ge kunt aan deze film in ieder geval enige onbezorgde uren be leven. W. L. B. „In de schaduw van de misdaad" (Spaarne). Liefhebbers van span ning en sensatie kunnen deze week weêr in het Spaarne-theater terecht. Daar zorgt te Heemstede de Official Dealer is voor het Dick Tracy voor in een boeiende rolprent, rayon Zandvoort. waarin schiet- en vechtpartijen aan de ADVERTENTIE OUDE GROENMARKT 16-14 HAARLEM TELEFOON 11266 Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 9 Maart 1951 BEVALLEN vair een zoon: 7 Mrt, T. Entius—van Loij; 8 Mrt, J. M. Kuiper—Bot ter; G. van der Horst—Beilschmidt; 9 Mrt, C. V/. Giesenvan der Made; C. Ceelen Drooger; J. BoxLub. BEVALLEN van een dochter: 7 Mrt, C. A. M. Diebenvan der Helm; 8 Mrt, W. Evers Horeman; G. W. van der Veldt—Christiaans; A. C. Born—Boon; 9 Mrt, E. J. A. Lensen— de Rooij. OVERLEDEN: 7 Mrt, I. G. E. Raebel— Zwart. 56 j., KamperlaanW. GroenStins, 81 j., Kamperlaan; M. Ar inkMarkus, 45 j., Havenpl.; 8 Mrt, F. G. Reijmerink, 69 j., Rollandstraat. Naar wij vernemen, heeft de burgemees ter van Heemstede mr. A. G. A. ridder van Rappard, het ere-voorzitterschap aan vaard van de commissie Koninginnedag. Het bestuur zal binnenkort uitvoerige ge gevens verstrekken over het programma voor Koninginnedag op Maandag 30 April a.s. Dit vermeldt o.m. 's avonds een open lucht-voorstelling in de Heemsteedse Sport parken met het optreden van „Het Ballet der Lage Landen". orde van de minuut zijn. „In de schaduw van de misdaad" is een boeiend verhaal over de schurkachtige activiteiten van een gangsterbende, die haar pad telkens weer gekruist ziet door de vermaarde speurder Dick Tracy, die er na een lange reeks van hachelijke avonturen in slaagt het complot te ontmaskeren. Hij wordt daarin bijge staan door een handje vol keiharde vech tersbazen die de boeven telkens weer te slim af zijn. L. v. B. De filmliefhebbers uit Haarlem en om geving staan deze week weer eens voor een zo grote verscheidenheid van uitstekende programma's, dat zij wellicht het best het onfeilbare „kruis of munt" kunnen toepas sen om tot een keuze te komen. Voor de genen die toch een advies willen vernemen zij opgemerkt dat naar ons inzicht in het Frans Hal s-theater de uit cinematogra fisch oogpunt merkwaardigste film draait. De uit Frankrijk afkomstige regisseur Wil liam Wyler had aan vier spelers en een huis genoeg om een van de gaafste werken te scheppen die de studio's van Hollywood ooit verlieten. Het verhaal een bewer king van de roman van Henry James „Washington Square" is zo simpel als het maar kan: de wrede teleurstelling van de met een minderwaardigheidscomplex behepte Catherine Sloper in haar liefde voor de lage bruidschatjager Morris Townsend. Zoals wij een klein jaar geleden reeds in een uitvoerige beschrijving van „De erf gename" uiteenzetten: het accent valt vrij wel geheel en al op de spelkwaliteiten van de vertolkster van de hoofdrol, Olivia de Havilland. Maar het is een misvatting te dénken, dat het dus „allemaal verfilmd toneel" is. Het gaat er maar om, dat dit „toneelspel" op sublieme wijze filmisch werd verwerkt. Wyler wees de plaats van de acteur, een hachelijk probleem tot nu toe, aan, zodat we van een herwaardering van de speler kunnen spreken. Wyler houdt niet van fel bewogen scènes met grote ge baren en luide kreten, maar achter een zekere kilheid woedt een alles verterend vuur. De muziek van Aaron Copland ver sterkt de bedoelingen van de regisseur op gelukkige wijze. Over „Mannen" (L u x o r), waarin Stan ley Kramer het schrijnende probleem van de onherstelbare oorlogsinvaliden een men selijke belichting heeft gegeven, schreven we reeds in ons blad van jongstleden Woensdag. Nu Anton Karas zelf in Haarlem zijn citer zal laten klinken, zullen velen de ver leiding niet kunnen weerstaan hem ook nog eens in combinatie met Robert Kras- kars' opnamen van het ontluisterde Wenen en het pokerface van Harry Lime (Orson Welles) te horen. De directie van het C i t y-theater is door de reprise van „De derde man" aan dat verlangen tegemoet gekomen. Rest ons te vermelden, dat Rembrandt de gezellige „Vader van de bruid" nog een week op het affiche houdt. J. H. B. Een uitgebreid programma Het Centraal Comité voor Nationale Feestviering te Hillegom zal ook dit jaar een kinder-bloemencorso houden en wel op de Zaterdag na het grote corso, 28 April. Vorig jaar was niet alleen de deelneming zeer groot, maar ook de verzorging deed in vele opzichten niet onder voor die van het grote corso. Wat originaliteit en fantasie betreft stond het in vele ge vallen zelfs ver daarboven. Men verwacht ook ditmaal zeer grote deelneming en daarom zal de opstelling van de stoet plaats vinden op de Pastoors laan. Op Koninginnedag zal de gebruikelijke zanghulde door de jeugd worden gebracht, 's Middags worden kinderspelen georga niseerd. Het Comité heeft het plan des avonds een race voor bromfietsen te doen houden. Een muzikale rondgang en taptoe zullen Koninginnedag uitluiden. De stille tocht naar het monument voor de gevallenen zal evenals vorig jaar op 4 Mei plaats hebben. Zaterdagmiddag 5 Mei zullen landelijke rijverenigingen demonstraties geven op een terrein aan de Molenlaan. Bovendien maakt men plannen om des avonds een grote boerenbruiloft met volksdansen te houden, waarbij prijzen zullen worden uitgeloofd voor de fraaiste costumes. Nationale reserve Het aantal aanmeldingen, gevolgd op de propaganda-avond voor „Steun Wettig Ge zag" voor de Nationale Reserve, is zodanig dat zelfs wanneer niet alle vrijwilligers worden goedgekeurd, het toch hoogstwaar schijnlijk is dat Hillegom een eigen oefe ningscentrum zal krijgen. Jubileum L. Burggraaf Dinsdag 13 Maart zal de heer L. Burg graaf zijn 40-jarig jubileum vieren bij de NZHVM, waar hij thans als chef van de Uitvoerende Dienst werkzaam is. De heer Burggraaf zal om gezondheidsredenen dan tevens de dienst met pensioen verlaten. Daar de heer Burggraaf zich ook te Hil legom op organisatorisch terrein zeer ac tief bewogen heeft (hij is thans nog voor zitter van de Coöp. „Onderling Belang") valt op grote belangstelling te rekenen, waarom de jubilaris 's avonds tussen 7.30 en 10 uur in „Welgelegen", v. d. Endelaan zal recipiëren. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Voor het a.s. Voorjaar Zijlstraat 83 Telefoon 11307 ZONDAGSDIENST DOKTOREN De Zondagsdienst voor doktoren wordt voor Halfweg, Zwanenburg en omliggende polders waargenomen door dr. Honing, Dr. Baumannplein te Halfweg. Tel. K 2907 405. DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten voor Zondag 11 Maart zijn als volgt geregeld: Hoofddorp: dr. Bult. Nieuw Vennep: dr. v. Haeringen. Badhoevedorp: dr. Den Ouden. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Zondag zal dr. J. M, v. Dijk, Achterweg 6, telefoon 3134 de artsendienst waarnemen. ZONDAGSDIENSTEN DOKTERS. De Zondagsdienst voor artsen wordt op 11 Maart waargenomen door dokter P. v. Aalst, Rijksstraatweg 41, tel. K 2502 300. Politie en brandweer: tel. K 2502 203. ADVERTENTIE Verhuizingen Meubelberging Pianotransport NIEUWE GRACHT 50 TELEFOON 13059 ZONDAG 11 MAART 1951. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Zaterdag 7.30: D.s. B. van Gelder, Avondge bed in de Consistoriekamer. Zondag. 10.30: Ds. Groenenberg, A'dam. Jeugddienst. Nieu we Kerk. 10: Ds. G. J. Waardenburg. H. Doop 7. Ds. A. J, van Rhijn. Noorderkerk. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag. 10.30: Prof. Dr. W. van Unnik. Uitzending voor het „I. K. O. R." Oosterkerk. 10: Ds. B. van Gelder. 7: Ds. E. Pot. Kapel Sarepta. 9.30: Kinöerkerk. Br. Th. Verbeet. 10.45: Ds. P. A. Tichelaar. Santpoort. Bakenesserkerk. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. W. Hoffenaar. 10.30: Ds. Joh. Bronsgeest Bev. Nieuwe lidmaten. Diaconessenhuis. 4.30: Dienst. Rusthuis Jans straat. 10.30: Ds. M. G. Blauw. Jeugdkapel. Noord 10.30: Dhr D. Boer. Oost. 10: Dhr. N. Desjardijn. Centrum 10: Dhr. H. v. d. Gies- sen. West 10: Dhr. J. de Nie. Ver. van Vryz. Hervormden, Jacobstr. 6. 10.30: Prof. Dr. P. A. H. de Boer, Leiden. Église Wallonne, Be gijnhof 30. Dimanche 11 Mars. a 19 h. 30: Ser vice présidé par le pasteur M. Jospin, d'Am sterdam. Church of England. Sunday, March 11th, 3 p. m, at the Oud-Katholieke Kerk, Kinderhuissingel Evensong, Rev. D. C Mass- man. Ned. Herv. Evang., Parklaan 34. Woens dag 7.30: Ds. M. J. Lekkerkerker, A'dam. Stads Evangelisatie. Lange Herenstraat 6. 10 en 7.30: H. v. d. Flier, Enschedé. Woensdag 8: J. F. Snoeks, Haarlem. Zuiderkapel, Zui derstraat 15. 10: Dhr. J. Kits, Doorn. 5: Dhr. H. v. d. Brink, Bl'daal. 3: Jeugdbijeenk. o.l.v. H. v. d. Brink. Opwckkingssamenk., Zui derstraat 15. Donderdag 8: Ds J. Visser, Amsterdam. Broedergemeente, Parklaan 34 Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zon dag 10.45: Dhr. J. Buiten. Vrije Evang. Ge meente, Bakenessergracht 65. 9.30: en 5: Stu dent L. van der Molen. Evang. Luth. Gem., Witte Herenstraat. 10.30: Prof. dr. C. W. Julianakerk, Zaterdag 7.30: Avondgebed. Mönnich, Amsterdam. Bevestiging nieuwe leden. Dinsdag 8: Rustoord: Vrijzinnig Lu therse Kring. Spr-eker Dhr. J A. van Leu- sen, Arts, Donderdag 7.30: Ds. W. Spliethoff, Wees- en Oudeliedenhuis. Ver. Doopsgcz. Gemeente. 10.30: Ds. Hoèkema, Belijdenis. Jeugddiensten. Peuzelaarsteeg 10.30: Mej. B. Luikinga. Minahassastr. 17.45: Dhr. Schreu- PLEIN 53 TELEFOON 13000 GEDIPL. INSTRUCTEURS GEÏLLUSTR. PROSPECTUS WORDT OP AANVRAAG GAARNE TOEGEZONDEN der Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. J. J. van Hille. Geref. Kerk. In alle Zondag diensten H. Avondmaal. Kloppcrsingelkcrk 10 en 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Woensdag 8: Ds. A. M. Boeijinga, Biduur v. h. gewas. Wilhelminakerk 10 en 5: Ds. F. Pijlman Jr., van Katwijk aan Zee. Woensdag 8: Ds. L. Hoorweg Jr. Biduur v. h. gewas. Zuid-Oos- terkerk. 10 en 5: Ds. J. A. van Arkel. Woensdag 8: Ds. P. de Ruig. Biduur v. h. gewas. Geref. Kerk, Begijnhofkapel 10 en 5: Ds. A. Bos, H. Av.Oud-Gereform. Gemeente. Ged. Oude Gracht 47 Maandag 7.30: Ds. E. van Dijk, van den Haag. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. M. Holtrop. Donderdag 8. Ds M. Holtrop. Baptiste Gemeente, Parklaan 34.' 9.30 en 5: Ds. J. W. Weenink. Gebouw „Salem", Bakenessergracht 65. 11: Zondags school. 8: Jeugdsamenkomst. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligingsdienst. 7: Openluchtsamenkomst Ged. Oude Gracht. 8: Heilsbijeenkomst. Leidster Majoor S. Pot gieter. Donderdag 8: Heiligingsbijeenkomst. Pinkstergemeente, geb. Immanuel. Nieuwe Kruisstraat 14. 10: J. H. Schat Jr. 7.30: Op- wekkingsdienst. Ned. Chr. Gemeenschaps- bond. Linnaeuslaan 14. Maandag 3.30: Sa menkomst. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10: Samenkomst (Broodbre- ken). Bijbellezing, Parklaan 21. Donderdag 8: K. Rozendal. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomst. Gemeente Gods, Parklaan 21. 4: Samenkomst De Christengemeenschap, Jansstraat 83. 10: Zondagsdienst voor kinderen. 10.30: Men- senwijdingsdienst. Gemeente van Christus, Ged. Oude Gracht 47. 10.15: Avondmaal. Evangelie prediking. 19: Evangelieprediking Donderdag 20: Evangelieprediking. Vrijdag 4.30: Kinderklas. Finksterevangelisatie, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst, 7: Volle Evangelieprediking. Kruisleger, Wolstraat 7. 10: Wijdingsdienst. 12: Zondagsschool. 8: Verlossingssamenkomst. Donderdag 8: Grote Veriossingssamenkomst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Christian Science, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Zendinggemeente, Jacobijnestraat 15 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Beweging, Nas- sauplein 8. 11: Universele Eredienst. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Mevr. Dé Koe- lensmid-v. d. Staay, Amsterdam. Theologi sche Philosofische beschouwingen met re pliek, Ged Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smmk, Den Haag. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Zondag. 10: Dr. H v. d. Loos, Voorber. H. Avondmaal. Immanuëlkerk. 10: Ds. G. Koch Bevest. nieuwe lidmaten. 7: Ds. J. E. Drost, van Aerdenhout, Jeugddienst. Ned. Prot. Bond, Berkenstr. 10. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, uit Bilthoven. Alg. Chr. Jeugd Gem. „Gideon". Zaterdag. 2.30: Geen Bijbelkring. Jeugdbond A van 6-10 j. Hr. J. de Cock, 3.30: Meisjesbond B van 10-14 j. Hr C. v. Sabben 4.30: Jongensbond C. van 10-14 j. Hr. E. Ke tellapper. Geref. Kerk. Noord-Schoterkerk. H. Avondmaal in alle diensten. 8.30, 9, 10.30 en 5: Ds. P. de Ruig. Woensdag 8: Ds. J. A. v. Arkel, Biduur voor het gewas. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat 10 en 5: Ds. J. C. Maris. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Open bare heiligingsdienst. 12 en 5: Kindersamen komsten. 7.15: Openluchtsamenkomst Soen- daplein. 8: Verlossingssamenkomst. Alles on der leiding van de luitenats de Klark en en v. d Hoek. Geen weeksamenkomsten. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplcin. 10: Ds. Oskamp. Bev. lidmaten. 19: Ds. v. Nieuwenhuijzen. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. Bev. lidmaten. 19: Ds. Bartlema. Aula Chr. Ly ceum. 10.45: Ds. v. Nieuwenhuijzen. JNed. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dr. H. Jansen, Voorg. v. d. Afdeling. Geref. Kerk. In alle diensten H. Avondmaal. Aula Lyceum. 9 en 5: Ds. J. Mulder. Koediefslaan. 10 en 5: Ds. A. Dondorp. Camplaan. 10 en 5: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Herenweg 111. 9.30 en 4.30: Ds. M. Vrieze. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. H. Doop. 17: Dr. H. van der Loos, Jeugddienst. Religieuze Kring, Eiken laan 5. 10.30: Dr. W. Mackenzie, Remonstr. Pred. te Amsterdam. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. H. S. Kalf. Geref. Kerk. 8.45 en 5: Ds. J. Hoornstra te Hoofddorp. Woensdag 8: Bid stond voor het gewas. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. Ch de Beus. 9: Jeugdkapel, 12 j. en o. Jeugdhuis, Donkerelaan. 11.45: Zon dagsschool, 5 j. en o. Jeugdhuis, Donkerelaan Geref. Kerk. 9, 10.30 en 3.30: Dr. J. L. Koole Soefi-Beweging, Acacialaan 28. 11: Univer sele Eredienst. Vrjje Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H, Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Za terdag 19.30: Causerie van Mgr. dr. A. G. Vreede OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. J. H. Stelma. 19.45: Zondagavondstilte voor Protestant Overveen, voorafgegaan door Zangdienst. aanvangende 19.15, in de kerk a. d Ramplaan, Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. T. Spilker. van Bennebroek. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Chr. Eerhard. 7: Ds. J. Bronsgeest, van Haarlem. Jeugddienst. Woensdag 7: Ds. Knottnerus. Biduur voor het gewas. Prot. Bond. 10: Ds. Pols. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Krabbe Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Sluiter. Woensdag 7.30: Ds. Sluiter. Biduur voor het gewas. Geref. Kerk (Art. 31) 10: Leesdienst 7: Ds. Verleur. HALFWEG. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. A. J. Kromhout. Bidstond voor het gewas. H. Doop. 11.45: Kinderkerk. 7: Ds. Salverda, Hoofddorp. Geref. K erk. 10 en 4: Ds. D. Zwart. Geref. Kerk (Art. 31) (Kleutersch.) 10.30: Geen dienst. 3: Ds A. Jagersma, IJm. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C Salverda. 7: Ds. P. Kromhout, van Halfweg. Geref. Kerk 10 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. Dorp. 9.30: Ds M. M. de Jong. 3: Ds. M. C. Don. Abbenes. 9.30: Dhr. F. H. Geursen, van Haar lem. 3: Ds. M. M. de Jong. Bethel Kapel. 10: Cand. J Irik. Geref Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. BADHOEVEDORP. Ned. Herv. Kerk. Im- manullterk 10 en 7: Ds. Meilink Geloof- en Liefdekerk 10: Ds. H. Tulp. Geref. Kerk. 10 en 7: Ds. P. Warmenhoven. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 3: Dhr. A. C Brörens. Geref. Kerk. 10 en 3: Ds. P. Riemersma. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F. Oort, Assen. „De Toorts". 10: Ds. V. E. Schaefer, Joppe, „De Kapel" 5: Prof. Dr. G. C. van Niftrik. Amsterdam.. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10 en 7: Ds. J. Kroon. West. Kon. Emmaschool. Raafstraat. 9: Dr. M. v. d Voet van Haarlem-N. 10.30: Ds. E. Reeser," Bev. nieuwe lidmaten. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. E. Saraber Jr.. Openbare be lijdenis des geloofs 7: Ds. C. de Ru. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. L. H. Ruitenberg, v an den Haag. Geref. Kerk, Ju lian aweg. 10: Ds. A. de Ruiter, H. Avonctm, 5: Dezelfde. H Av. en Nabetrachting. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, geb. „Ons Huis" Dorpsplein. Dinsdag 8: Joh. H. van Oost veen, evangelist te Voorburg. Parochie H. Agatha, Gr. Krocht: H.H. Missen om 7, 8.30 en 10 de Hoogmis. 7 n.m Lof. In de week H.H. Missen om 7 en 7.45. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Monster, van Katwijk aan Zee. 5: Ds. Meuzelaar, van Noordwijk aan Zee.Geref. Kerk. 10 en 4: Dr. Th. Ruys Jr. Geref. Kerk (Art. 31) 10 en 4: Leesdienst. Geref. Gemeente 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud-Geref. Gemeente. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. ADVERTENTIE Alderamin, 8 pass. Madeira n. Dakar. Amstelstad, 8 te Djibouti. Appingedam, 8 v. R'dam n. Tanger. Aardijk, 7 v. Houston te Mobile. Alwaki, 9 v. Buenos Aires n. Montevideo. Axeldijk, 8 Fernando Noronha. Almkerk, 8 v. Colombo. Abbedijk, 10 verw. Port of Spain. Alkaid, 10 verw. bij Kp. Verd. eil. Alphard, 8 pass. Kp. St. Vinvent. Antonia (t), 4 v. Saigon n. Pladju. Aagtekerk, 7 v. Yokohama n. Hongkong. Agatha (t), 9 te Pulu Bukom. Alcyone, 9 verw. Karachi. Aldegonda (t), pass. 8 Riouw. Almdijk,, 8 100 m. W. Azoren. Amstelvaart, 8 pass. Alexandrië. Aalsum, 10 te R'dam v. Zuid Afrika. Albireo, 9 bij Kp. Finisterre. Alderamin, 9 bij Azoren n. Dakar. Aalsdijk. 10 pass. Miam. Aldabi, 10 pass. Kp. Verdische eil. Alphacca, 7 te Montevideo. Bengkalis, 8 pass. Alexandrië. Blommersdijk, 7 v. New York n. R'dam. Boskoop, 7 te Antwerpen. Bandjermasin, 8 pass. Indramajoe. Borneo, 9 v. Makassar te Sorong. Bantam, 9 te R'dam v. Balikpapan. Bloemfontein, 10 bij Dakar. Blijdendijk. 9 te New York. Boschfontcin, verw. 11 bij Guardafui. Bonaire, 9 v. Amsterdam n. West Indië. Congostroom, 8 v. Freetoom n. A'dam. Caltex Delft, 8 v. Si don n. R'dam. Castor, 7 te New York v. Curagao. Cleodora (t), 7 te Sydney v. Curagao. Caltex Pernis (t), 8 pass. Kp. St. Vincent. Clavella (t), 8 pass. Alexandrië. Corilla (t), 11 verw. pass. Azoren. Coryda (t), 8 600 m. N. Honoloeloe. Ceram, 9 pass. Kp. Roca. Diemerdijk, 9 te R'dam n. New York. Dalerdijk, 8 v. Los Angeles. Delftland, 8 in Golf Biscaye. Danae, 10 pass. Ouessant. Delfshaven, 9 pass. Lands End. Esso Amsterdam, 8 pass. Azoren. Esso Rotterdam, 8 v. Aruba n. R'dam. Edam, 9 te Antwerpen. Eemdijk, 9 13 u. Hoek van Holland verw. Edam, 8 pass. Vlissingen. Eemdijk, 8 v. Londen n. R'dam. Etrema (t), 9 v. Koweit n. Suez. Eendracht, 8 v. Izmir n. Beyrouth. Erinna (t), 9 te Pladju v. Miri. Farmsum, 8 te Chesapeakebay. Felipes (t), 8 dwars Kota Baru. Friesland, 8 v. Stettin n. Delfzijl. Gaasterkerk, 8 v. Philadelphia n. A'dam. Groote Beer (em.l, 9 pass. Guardafui. Gordias, 9 te A'dam v. Hamburg. Hector, 8 v. Tunis n. Malta. Heelsum, 8 dwars Charleston. Hercules, 9 te Gibraltar. Hoogkerk, 9 te A'dam v. Antwerpen. Helder, 9 te Montevideo v. Corral. Hersilia, verw. 9 pass. Lands End. Hera, 9 midden Atlantische Oceaan. Ittersum, verw. 10 bij Bermuda. Japara, 10 verw. Karachi. Java, 9 bij Ceylon. Kota Baroe, 6 te Houston. Kota Agoeng, 8 340 m. O. Socotra. Kota Gede, 8 180 m. O. Philadelphia. Kieldrecht, 9 v. Bombay. Klipfontein, 10 te Kaapstad. Kota Inten (rep.), 10 verw. Bij Suez. Larenberg, 8 v. Huelva n. Amsterdam. Lemsterkerk, 8 te Hkorramshar. Loppersum, 8 pass. Gibraltar. Laurenskerk, 9 te Vlissingen v. Antwerpen. Leersum, 8 pass. Keywest. Lieve Vrouwekerk, 7 te Calcutta v. R'dam. Laertes, 9 v. A'dam n. Balikpapan. Luna, 8 v. Algiers. Leuvekerk, 9 pass. Elba Cape. Lekkerkerk, 8 te Hamburg v. R'dam. Laagkerk, 9 v. Suez n. Karachi. Loosdrecht, 9 v. Calcutta n. R'dam. Lutterk'erk, 10 te Aden. Macuba, 8 pass. Malta. Mentor, 8 pass. Ouessant. Melampus, 6 te Balikpapan v. A'dam. Maas, 9 v. Guanta n. Pampatar. Meliskerk, 10 pass. verw. Port de Galle. Metula (t), 8 500 m. W. Lissabon. Modjokerto, 8 te Makassar. Manoeran. 10 te Colombo. Marisa, 10 bij Recife. Mataram, 10 te Southampton. Merwede, 9 te Hamburg. Molenkerk, 10 v. Damman te Koweit. Notos, 7 v. Cape Haitien n. New York. Nelly (rep.), 8 v. Port Said. Nieuw Amsterdam, 11 verw. Havanna. Oranje, 8 naar Singapore. Omala (t), 7 te Balikpapan v. Singapore. Orestes, 9 v. Salaverry n. Callao. Oranjestad, 9 v. Antwerpen. Plato, 5 v. Cristobal n. Laguaira. Poseidon, 9 v. Curagao n. Maracaibo. Prins Philip Willem, 9 pass. Oran. Prins Fred. Hendrik, 8 v. Liverpool n. R'dam. Polyphemus, 9 bij Malta. Polydorus, 10 pass. Keywest, Ruys, 8 te Buenos Aires. Rijn, 8 pass. Finisterre. Raki, 7 te Djakarta. Roma (rep.), 7 v. Djakarta n. R'dam. Rufina (t), 6 te Barbados v. Trinidad. Reyniersz, 9 v. Rangoon te Belawan. Ridderkerk, verw. 10 bij Freetown. Roepat, 13 verw. Colombo. Rijnkerk, 8 v. Port Elisabeth n. Durban. Riouw, 9 pass. Ouessant. Roebiah, 9 pass. Zuid Ceylon. Radja, 8 te Djakarta. Salawati, 9 te Belawan v. Akyab. Salatiga, 5 te San Franeisco v. Los Angeles. Sommelsdijk, 9 pass. Tortugas eil. Stanvac Djirak (t), 6 te Pulu Bukom. Saidja (t), 8 v. Singapore n. Pladju. Siberoet, 8 pass. Singkep. Sliedrecht (t), 10 verw. bij Aden. Sunetta (t), 8 v. Miri n. Colombo. Stad Dordrecht, verm. 10 v. Civita Vecchia n. Setubal. Sibajak (em.), 11 v. Melbourne te Sydney. Slamat, 9 pass. Minicoy. Stad Schiedam, 9 v. R'dam n. Port Tampa. Stad Vlaardingen. 10 te R'dam v. Narvik. Stad Breda, 6 v. Victoria. Sumatra, 9 v. Bombay. Trompenberg, 6 v. Houston n. Galveston. Taria (t), 8 900 m. W.ZW. Gibraltar, 21 te Piraeus Tiberius, 9 200 m. NW. Paramaribo. Tjibodas, 9 v. Makassar te Djakarta. Tjimenteng, 9 verw. Lorenzo Marques. Tjisadane. 8 pass. Hainan. Tabinta, 9 in Golf Suez. Ternate, 9 v. Belawan n. Djakarta. Tomini, pass. 10 Azoren. Tegelberg, 8 te Port Elisabeth v. Kaapstad. Tero, 9 9.45 u. v. St. Vincent. Tjikampek, 9 v. Montevideo n. Santos. Volendam. 9 pass. Lands End, 10 20 u. H. v. Hol- Veendam, 13 14 u. te Soutampton verw. Westland, 7 v. Euenos Aires n. A'dam. land verw. Willemstad, 8 v. Maracaibo n. Cristobal. Waiwerang, 8 v. Waingapoe n. Badasbaai. Winterswijk, 8 500 m. v. Funchal. Winsum, 10 bij Azoren. Weltevreden, 9 20 u. pass. Dover. Zeeland, 8 pass. Maladiven. Zonnewijk, 7 te Hampton Roads. Schepen met repatriërenden uit Indonesië Atlantis, 25 j/erw. R'dam v. Soerabaja. Castel Bianob verm. 20 v. Djakarta, ca. 14 April te Amsterdam verwacht. Cheshire, ca. 28 April v. Djakarta n. A'dam alwaar verw. 29 Mei. Dorsetshire, verm. 26 v. Djakarta, ca. 27 April te Rotterdam. Groote Beer, ca. 12 April v. Soerabaja n. A'dam verw. 5 Mei. Joh. v. Oldenbarnevelt, verm. 28 v. A'dam n. Australië verw. eind April, verm. 22 Mei van Djakarta n. A'dam verw. ca. 17 Juni. Kota Inten verm. 20 te R'dam, verw. ca. 7 April van R'dam n. Indonesië. Nelly, 19 te A'dam verwacht. New Australia, verm. 2 April v. Djakarta n. A'dam verw. ca. 25 April. Roma, verm. 8 v. Djakarta n. R'dam. Sibajak, verm, 29 v. Djakarta verw. R'dam ca. 18 April. Skaubryn, verm. 2 April v. Djakarta n. R'dam verw. ca. 25 April. Zuiderkruis, ca. midden Juni v. A'dam naar Australië.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 10