PAUSREIZEN Avond-veiling Modern huis te koop gevr. Voor de Kuikens W. J. Zomerdijk Betere huisvesting voor Sociale Zaken Cabrièl Verschraegen Openbare vergadering HILARiUS - FOTO - KINO GESLOTEN Woningruil CiBIJTO RESBUREAUX mAANDAG 12 MAART 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT advertentie het winkelen Standaard-motoren in Zandvoort aan de start Keiler damkampioen Schaken Strijd om de persoonlijke titels is begonnen Verplaatsbare lokalen bij Coornhertlyceum Brand in keet LANG GEWACHT Zandvoort Wagen op het circuit tweemaal over de kop Grote belangstelling voor jubileum Hotel Keur Zandvoortse operettevereniging speelt „Mariëtta" De Corodex-toneelgroep in theater Monopole Heemstede Vader redt twee kinderen uit brandende bovenkamer Lisse SCHEEPVAART GEM. CONCERTGEBOUW HAAK-SN ACTIE GASLICHT N. C. J. Steffelaar GASREPARATIE VEILING met CEBUTO VIER WAARDEVOLLE BOEKEN l GEBR. GRAAUW's UITGEVER» rusten wij in een lunchroom even uit bij 'n flesje Chocomel. Hè... dat doet U goed! Maar let er op: Motorsport Op de eerste trainingsdag van dit sei- joen, die de K.N.M.V. op het Zandvoortse circuit hield, bracht zij meteen een primeur in de motorsport, namelijk een race voor standaardmotoren. Er werd in twee klassen gestart: 350 cc en 500 cc. Zoals het woord standaard" al zegt, moesten deze motoren geheel voldoen aan de omschrijving van de handelscatalogus. Beide klassen moesten twaalf ronden draaien. Bij de 500 cc werd de kop meteen genomen door de Blijswijker P. Bakker op een gloednieuwe Triumph en hoewel hij vaak genoeg door W. E. Laming op B.S.A. bedreigd werde hoefde hij de leidende po sitie toch niet af te staan. Derde werd H. Th. Reymers op Matchless en vierde H. J. I. Schut op Norton, die de Tarzan-bocht uitvloog, maar zijn machine uit het zand haalde en de race vlot uitreed. In de veel slechter-bezette 350 cc-klasse werd J. Vogelzaad op Matchless eerste. Twee werd de Zandvoorter Veenbaas op Velocette. Hoewel deze eerste proefneming door het slechte weer en de onbevredigende op komst van rijders en publiek nog geen on verdeeld succes is geworden, verdient het zeker aanbeveling het experiment verder in het seizoen te herhalen. Wij zijn er van overtuigd, dat er meer deelnemers aan de start zullen komen (vooral wanneer ook de kleinere klassen mee mogen doen) en de selectie van de rijders kan de K.N.M.V. ge rust worden toegevtrouwd. Grote hoeveel heden publiek hoeven er niet te worden verwacht, maar de rijders beleven er een sportieve middag aan en deze races zullen de reserve aan wedstrijd-rijders kweken, waaraan de motorsport behoefte heeft. Dammen De,uitslagen van de Zaterdag gespeelde partijen in het tournooi om het persoon lijk kampioenschap van Nederland luiden: JurghDe Jcngh 1-1; BergsmaLaros 1-1; KeilerHaasdonk 2-0; W. de Jong Gordijn 1-1; OnninkMetz 1-1. Zondag zijn gespeeld: MetzBergsma 1-1; Van AaltenKeiler 0-2; H. de JonghGordijn 2-0; Haasdonk W. de Jong 0-2. De Amsterdammer R. C. Keller is na deze ronde zeker van de titel. Zijn totaal van 15 punten uit 9 partijen, met nog slechts een, ronde te spelen, kan door geen der andere deelnemers worden geëvenaard. De stand is thans: I. Keiler 15 p. uit 9 part.; 2. Metz 12 p. uit 9 part.; 3. Bergsma 12 p. uit 10 part.; 4. W. de Jong 12 p. uit 9 part.; 5 en 6. Laros en H. de Jongh 9 p. uit 9 part.; 7. Haasdonk 8p. uit 9 part.; 8. Van Aalten 7 p. uit 9 part.; 9 en 10. Jurg en Onnink 6 p. uit 9 part.; II. Gordijn 5 p. uit 9 partijen. Voorwedstrijden De uitslagen der Zaterdag te Doetinchem gespeelde voorwedstrijden luiden: BizotHartgers 2-0; StahlbergRoo zenburg 0-2; ZuilekomDrenth uitgesteld; CraaneBandstra 1-1; DukelHofman 1-1. De uitslagen van Zondag waren: CraaneRoozenburg 1-1; DukelStahl berg 2-0. De stand luidt: Dukel 11 p. uit 8 part.; Van Zuilekom 8 uit 7; Roozenburg 8 uit 7; Bandstra 8 uit 8, Bizot 7 uit 7; Hofman 1 uit 7; Stahlberg 6 uit 7; Craane 6 uit 7; Hartgers 5 uit 8, Drenth 4 uit 4. Na een kort openingswoord van de voor zitter van de Haarlemse Schaakkring de heer J. Lankamp, begon Zaterdagmiddag in de Haarlemse Schaaksocieteit de strijd om het persoonlijk schaakkampioenschap 1951. In de hoofdklasse A kwam nog geen partij tot een beslissing. J. Verleur (Heemstede) heeft in de afgebroken partij tegen J. Wijker (Haarlem) de beste kansen. E. J. de Ree (H.W.P.), die zijn debuut in de hoofdklasse maakt, kan zeker van de winst zijn in dc afgebroken partij tegen F. Abspoel (Het Oos ten). In de hoofdklasse B startte H. H. Groe- neweg (Rolland) niet best; hoewel aanvan kelijk de stelling niets slechts voor hem beloof de, verloor hij niettemin van J. E. Strengers (Haarlem). Niet beter was het hem vergaan in de vooruitgespeelde partij tegen A. Herfst (Het Oosten). In de hoofdklasse C speelden S. Herfst (Rolland) en L. Biesheuvel (H.S.G.) remise. P. A. van Driel (Haarlem), die op het laatste ogenblik tot meespelen had besloten, won van J. v. d. Moot. (Het Oosten). In de hoofdklasse D kwamen twee favorie ten tegen elkaar uit. Beide spelers waren lange tijd tevreden over hun stelling, doch achteraf bleek C. Hovingh (Het Oosten) daar toch meer reden toe te hebben dan A. M. Schneiders (Haarlem), welke laatste verloor. In ons enige tijd geleden gepubliceerd artikel over het nieuwe Coornhertlyceum schreven wij reeds, dat er voor het vol gende schooljaar nog een tijdelijke oplos sing op het terrein van „Oosterhout moet worden gevonden voor de huisves ting van de nieuwe vijfde klassen. Thans stellen B. en W. voor twee ver plaatsbare leslokalen die later elder voor het lager onderwijs kunnen worden gebruikt aan te schaffen en tevens de fietsenstalling te vergroten. Met een en ander is 35 mille gemoeid. In een keetje van Openbare Werken in de Stoofsteeg ontstond vanochtend een brandje door oververhitting van een kacheltje. De brandweer,, dia bliksemsnel ter plaatse was, bluste met .een slang op de- brandkraan van de- Wilhelminakerk het vuur in eèh oogwenk en de schade aan het keetje bleef tot een minimum beperkt. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 10 Maart 1951 ONDERTROUWD: 10 Mrt, G. J. Beeptjes en M. de Vries; P. F. G. Overman en P. van Wijnen. BEVALLEN van een zoon: 8 Mrt, M. W. Leijtevan Bottenburg; 9 Mrt, M. M. Kaag manMöring; C. C. BonfrerVerhaar; M. C. HelmirtkVel; A. J. KloossEnsink. BEVALLEN van een dochter: 8 Mrt, A. M Wille—Willem.se; 9 Mrt, A. M. W. van Dam- Kooij; J. A. Verhoeff—van Eijfc. OVERLEDEN: 8 Mrt, M. Kroon—Bet.j es, 69 j., Kamperlaan; H. in 't Veldt. 88 j., Rip- perdapark; L. P. van Brouwershaven—van der Woude. 82 j., Jansweg; J. Termeer, 79 j„ Delftstraat; 9 Mrt, M. J. C. Popping—van Hoorn, 53 j„ Prinsen Bolwerk; H. Klerks, 73 j., Linnaeuslaan; W. H. Coppée, 83 j., Floraplein. Frits van Dijk en Charlotte Kohier naar het Rotterdams Toneel Frits van Dijk, die dit seizoen deel uit maakt van Comedia, heeft voor 1951-1952 een contract gesloten met het Rotterdams Toneel, waar hij zal gaan werken als acteur en regisseur. Ook Ko van Dijk en Ellen de Thouars hebben zich aan dit gezelschap verbonden, evenals Charlotte Kohier, die het Amsterdams Toneelgezelschap verlaat. Wanneer de Haarlemse raad Woensdag middag accoord gaat met het betreffende voorstel van B. en W. en er zich ook verder Seen tegenslagen voordoen, dan zal de Ge meentelijke Dienst voor Sociale Zaken bin nen afzienbare tijd een heel wat betere huisvesting krijgen dan thans het geval is. B. en W. hebben de raad namelijk voor gesteld het gebouw Raamsingel 2, waarin de Algemene Noordhollandse Maatschappij van Levensverzekeringen haar kantoren hield, aan te kopen voor 179.000, in welk bedrag tevens de in het gebouw nog aan wezige stoffering en vloerbedekking, de huistelefooninstallatie en andere inventa risstukken, alsmede de overdrachts- en registratiekosten zijn begrepen. Wanneer dê raad reeds thans tot aankoop besluit, zal de raad negen mille op de binnenkort te verhogen registratierechten kunnen be sparen. De enige kink die er in de kabel zou kunnen komen, zou zich manifesteren wan neer de tegenwoordige eigenaar van het pand er niet in zou slagen een hem toebe horend gebouw in Den Haag voor zijn kan toor ter beschikking te krijgen. Het thans aan te kopen huis, ongeveer 45 jaar geleden voor de heer J. J. F. Beijnes gebouwd, heeft een inhoud van vijfduizend kubieke meter, dat is belangrijk meer dan de tegenwoordige ruimten in het vervallen en sombere Proveniershuis, waar Sociale Zaken voordien Maatschappelijk Hulp betoon, daarvoor Burgerlijk Armbestuur sinds mensenheugenis gevestigd is. Het gebouw is reeds voor kantoren inge richt, maar er zullen natuurlijk enige verbouwingen nodig zijn om het voor he nieuwe bestemming geschikt te maken. Op het circuit slipte gistermiddag een personenauto met een vaartje van 70 kilo meter in de Tarzanbocht. De wagen ging tweemaal over de kop. De chauffeur kreeg een paar diepe snijwonden aan het been en werd ter plaatse verbonden. De andere inzittenden kwamen er ongedeerd af. De zwaar gehavende auto is later weggesleept. Nadat Vrijdagavond het veertig-jarig be staan van Hötel Keur met een aantal ge nodigden in intieme kring was gevierd, ontving de directie ook in de loop van Zaterdag en Zondag nog vele gelukwen sen, zowel van het bedrijfsleven als van particulieren: De zalen van het hötel wer den omgetoverd in een kleine bloemen tentoonstelling, temidden waarvan vele geschenken werden opgesteld. De oprich ter van het bedrijf, de heer C. Keur Sr., ontving Vrijdagavond van zijn zoon, de heer C. Keur Jr., met een hartelijke toe spraak een fraaie Hollandse molen in Delfts blauw met zilveren wieken. Na mens de Zandvoortse Handelsvereniging en de bedrijven bracht de heer M. Weber gelukwensen over. De Zandvoortse operettevereniging geeft haar tweede uitvoering in dit seizoen op 28 Maart in „Monopole". Uitgevoerd zal worden het zangspel „Mariëtta" in drie bedrijven op muziek van Walter Kollo. Het orkest van de Haarlemse operette ver eniging „Diogé" verleent medewerking. De regie is wederom in handen van Kick Steenkist, de algehele leiding berust bij Henk Steenkist. De balletten worden inge studeerd onder leiding van Tini Kappel- ho'f. De uitvoering zal worden herhaald op Donderdag 29 Maart. De talrijke debutanten, die Zaterdagavond in theater Monopole bij de opvoering door de Corodex toneelgroep van het vrolijk spel „Dolly" door Toon van Vuuren en Jan Grosfeld, gelegenheid kregen om blijken van hun talent te geven, zullen hebben er varen dat alle begin moeilijk is. Het waren eigenlijk alleen Gerard Swildens in zijn aantrekkelijke uitbeelding van de student Jelle en Jetty Swildens (zijn zuster), bui tengewoon op dreef als het pseudo-nichtje Dolly van Veen, welk persoontje zij ons met een bewonderenswaardige vlotheid voor ogen zette, die erin slaagden, de frisse blijmoedigheid van dit spel te laten door werken, dat overigens mede door de- vrij slappe-regie van de nieuwe regisseur, de Heer Wim Gèbe. weinig indruk maakte. De overige spelers, met uitzondering van Maup Stoelhorst, die als rentenier Hendrik van der Voort goede dingen deed, doch zich dient te hoeden voor overdrijving, zullen nog héél wat onder goede en beproefde lei ding moeten studeren, om'een aannemelijke ■voorstelling te kunnen garanderen. Knap en verantwoord werk werd geleverd dooi de amateurkapper Joop Bogaard, die erin geslaagd was de verschillende types raak uit te beelden. De heer J. G. A. Swildens, voorzitter van de Corodex-ontspanningsvereniging, sprak het openingswoord en huldigde na afloop de spelers met bloemen en sigaretten. Een gezellig bal onder leiding van Dirk Drom mel op muziek van het ensemble Jan Romeyn besloot het feest. WANDEL-PUZZLE-TOCHT De motorclub „Zandvoort" hield voor leden en belangstellenden Zondagmiddag j.l. een puzzle-wandeltocht over 5 km. voor de heren en 4 k.m. voor de dames in de omgeving van Zandvoort. Er waren 25 inschrijvingen bin nengekomen. Allen hebben de tocht, zij het ook met het oplopen van strafpunten volbracht. Om twee uur werd gestart van „Esplanade" om ruim drie uur waren allen weer op de startplaats terug. De eerste prijs werd gewonnen dooi de heer W. v. d. Knik te Zandvoort met 14 strafpunten. de tweede door de heer J. H. Keur te Zandvoort, de derde door de heer T. Burghout te Zandvoort. Laatstgenoemde heren hadden elk vijftien strafpunten. De toekenning van de prijs werd door loting be slist. De voorzitter van de motorclub „Zand voort" de heer A. van Adelberg, reikte de prijzen uit en deelde mede, dat Zondag 18 Maart een puzzlerit voor motoren zal worden Vanmorgen om ongeveer 11 uur brak brand uit op een bovenkamertje van een woning aan de Camplaan in Heemstede, doordat twee kinderen, die daar aan het spelen waren, een brandende petroleum- vergasser omstootten. De vader die bene den in de bakkerij aan het werk was, ging naar boven toen hij het tweetal hoorde gillen. Hij slaagde er in zijn kinderen on gedeerd uit het kamertje, dat inmiddels in lichter laaie stond, te redden. Met behulp van het personeel van de bakkerij werd vervolgens het vuur bestreden. De brand weer voltooide het blussingswerk. Het kamertje liep aanzienlijke schade op. Van de inventaris kon veel worden gered. De vader kreeg enkele schroeiwonden in het gezicht. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Roelof Jan, z. van C. Braam en Ph. H. v. d. Kwaak; Theresia Maria Jeltje, d. van B. H. Wetter en C. A. v. d. Berg; Hen- ricus Cornells Jacobus, z. van L. C. v. d. Voort en Ch. M. Dofferhof; Jozef Theodoras, z. van J. M. Grimbergen en J. Boot; Richard Peter Martin, z. van D. v. d. Linden en H. A. v. Diest. ONDERTROUWD: W. F. Hoogkamer en H. C. Hoogervorst; G. Pols en W. Smit. OVERLEDEN: Francina Goedemans, wed. van N. Warmerdam, oud 79 j. Aalsum, 10 te R'dam v. Zuid Afrika. Aldabi, 10 pass. Kp. Verdische eil. Aardijk, 9 v. Mobile te New Orleans. Averdijk, 0 te Philadelphia v. Norfolk. Abbedijk, 11 verw. Port of Spain v. New York. Agamemnon, 9 255 m. ZO. New York. Alchiba, 9 v. Porte Noire n. Port Gentil. Almdijk, 9 500 m. W. Flores Azoren. Armilla ft). 9 v. Saigon n. Lienchien. Aagtedi.ik, 11 te Antwerpen. Aagtekerk, 10 pass. Okinawa n. Hongkong. Aalsdijk, 11 pass. Key west. Albireo, 11 verw. pass. Ouessant. Ampenan, 10 te Suez. Amstelkerk, 11 te Dakar. Amstelpark. 12 verw. bij Aden. Amstelveen, wordt route A'dam n. Baltimore. Arendsdijk,. 10 midden Atlantische Oceaan. Atlantis (rep.). 12 te Suez. Alamak, 11 pass. Dungeness. Alblasserdijk, 11 v. R'dam n. Antwerpen. Alderamin, 11 bij Kp. Blanco n. Dakar. Alnati. 11 pass. Beachyhead. Alkaid, 11 pass. St. Vincent Kp. Verd. eil. Alphacca, 12 te Buenos Aires v. New York. Alpherat, 11 v. Durban n. Port Elisabeth. Altair, 11 te R'dam. Ampenan, 11 Rode Zee. Amstelstad, 11 Golf v. Aden. Annenkei-k, 11 v. Aden. Arundo, 11 v. Antwerpen n. Golf v. Mexico. Bantam, 9 te R'dam v. Balikpapan. Bloemfontein, 10 bij Dakar. Blijdendijk, 9 te New York. Bacchus. 9 v. Ciudad Trujillo te Trinidad. Bengkalis, 9 400 m. ZW. Valeniia radio Ierland. Blommersdijk, 9 300 m. O. New York. Blitar. 11 rede Cheribon. Boschfontein, 11 Golf v. Aden. Breda, 11 pass. Ouessant. Barendrecht.il pass. Teneriffe. Beverwijk, 12 te R'dam v. Vigo. Bonaire, 11 pass. Ouessant. Ceronia (t), 8 A'dam dokken, 15 gereed daarna Curasao. Clavella (t), 9 pass. Tobroek. Cleodora (t), 9 v. Sydney n. Miri. Caltex The Hague, 10 te Sidon v. R'dam. Celebes, 10 v. Antwerpen n. Marseille. Chama, 11 n. Stanlow daarna R'dam. Congostroom, 10 pass. Dakar. Caltex Delft, 11 pass. Malta. Caltex Pernis, 11 pass. Pantellaria. Ceram. 11 pass. Ouessant. Dqnae, 10 pass. Ouessant. Dalerdijk, 9 te San Francisco. Delfshaven, 11 te Antwerpen. Eendracht. 11 verw. Beyrouth v. Izmir. F.sso Amsterdam (t), 9 300 m. ZW. Flores. Edam, 11 v. Antwerpen. Esso Rotterdam (t), 10 dwars barbados. Farmsum, 9 v. Gibraltar n. Calamata. Friesland, 11 200 m. O. New York. Gordias. 9 te A'dam v. Hamburg. Gaasterkerk, 10 midden Atlantische Oceaan. Gaasterland, 10 bij Kp. Verd. eil. Garoet, 11 geankerd te Banjuwangi. Groote Beer (em.), 11 780 m. ZO. Guardafui. Heelsum, 9 390 m. W.NW. Bermuda. Helena. 9 1100 m. N. Barbados. Hera, 11 midden Atlantische Oceaan. Hersilia, pass. 10 Wight. Hoogkerk, 11 ter hoogte v. Vlissingen. Hestia, 11 geankerd Puerto Cabello. Ittersum, 10 900 m. NO. Porto Rico. Indrapoera, verm. 13 te Soerabaja. Jupiter, 9 v. Gibraltar n. Algiers. Japara. 11 v. Karachi n. Bombay. Java, 11 pass. Sabang. Kieldrecht, 9 v. Bombay. Klipfontein, 10 te Kaapstad. Katwijk, 9 pass. Casquets. Kcilehaven, 8 v. Port Harcourt n. Dujla. Kota Agoeng, verw. 12 bij Colombo. Kota Gede, ca. 18 te R'dam of A'dam verw. Kota Inten (rep.), 11 v. Port Said. Laagkerk, 9 v. Suez n. Karachi. Loosdrecht, 9 v. Calcutta n. R'dam. Loppersum, 9 bij Algiers. Carenberg, 11 pass. Finisterre. T.eersum, 10 pass. Bahamas. Laurenskevk. 11 te R'dam v. Abadan. Ceuvekerk. 11 pass. Perim. Limburg, 11 bij St. Helena n. Kaapstad. Loênerkerk, lï pass. Finisterre. Luoita. 10 v. R'dam n. Hamburg. Lutterkerk, 11 pass. Perim. Marisa, 10 bij Recife. Merwede, 9 te Hamburg. Molenkerk. 10 v. Damman te K'oweit. Merwede. 10 te Hamburg. Metula (t), 9 300 m. NW. Madeira. Manoeran, 10 v. Colombo. Mataram, 11 v. Southampton. Meliskerk, 11 pass. Minicoy. Muiderkerk, 11 verw. bij Guardafui. Mijdrecht (t). 10 v. Buenos Aires n. Duinkerken* of Le Havre. Nelly (rep.), 8 v. Port Said. Nieuw Amsterdam, 11 verw. Havanna. Noordwijk, 9 dwars Gibraltar. Noordam, 10 v. New York n. R'dam. Nigerstroom, 12 te Bordeaux v. Antwerpen. Oranjestad, 10 te A'dam v. Puerto Limon. Ondtna (t), 10 v. Curagao n. Maracaibo. Orestes, 10 te Callao v. Salaverry. Omala, 11 v. Balikpapan n. R'dam. Oranje, 11 v. Belawan n. Colombo. Polyphemus, 9 bij Malta. Polvdorus, 10 pass. Keywest. Paula (t), 2 v. Bangkok n. Pladju. Prins Maurits, 10 v. Ceuta n. Valencia. Perna (t). 9 v. Singapore n. Fremantle. Prins Philip Willem, 9 pass. Algiers. Prins Willem v. Oranje, 9 v. Gandia n. Antw. Prins Willem III, 10 pass. St. Vincent. Prins Willem II. 10 midden Atl. Oceaan, i Prins Willem IV. 11 v. Valencia n. R'dam. Prins Fred. Hendrik, 11 te R'dam v. Liverpool. Papendrecht, 12 te Horta. Riouw, 9 pass. Ouessant. Radja, 8 te Djakarta. Rijnkerk, 9 te Durban n. Port Elisabeth. Reyniersz; 9 v. Belawan n. Tj. Priok. Rossum, 9 pass. Ouessant. Ridderkerk, 10 bij Freetown. Roebiah, 11 te Belawan. Roepat. 12 v. Colombo. Roma (rep.), verm. 13 te Colombo. Rotti, 12 te Port Swettenham. Stad Schiedam, 9 v. R'dam n. Port Tampa. Stad Vlaardingen, 10 te R'dam v. Narvik. Stad Breda, 6 v. Victoria. Stad Arnhem, verm. 11 n. Huelva. Sabang, 9 pass. Penang. Sinabang, 9 v. Gunung Sitoli. Salawati, 10 rede Belawan. Scherpendrecht, 10 pass. Rio de Oro. Sibajak (em.), 11 te Sydney. Singkep, 10 pass. Gibraltar. Slamat, 11 600 m. W. Colombo, Sliadrecht, 10 pass. Aden. Stad Maassluis, 11 te Saffi. Sumatra, 11 bij Colombo. Tabinta, 9 in Golf Suez. Ternate, 9 v. Belawan n. Djakarta. Tomini. pass. 10 Azoren. Tegelberg, 8 te Port Elisabeth v. Kaapstad. Tero, 9 9.45 u. v. St. Vincent. Tjibesar, 7 v. Shimizu n. Yokohama. Tjipanas, 8 te Kobe. Tjiwangi, 8 te Djakarta v. Hongkong. Tankhaven III, 10 te Tj. Uban. Talisse, 11 te Singapore. Tasman. 12 v. Hongkong te Singapore. Tiba, 11 v. Antwerpen n. Buenos Aires. Tabian, 11 pass. Kp. Bon. Tjikampek, 12 te Santos v. Montevideo. Veendam, verw. 13 te Southampton. Volendam, 12 te R'dam. Westerdam, 11 ca. 16 u. v. R'dam na New York. Willemstad, 9 bij Kp. Gallinas n. Cristobal. Waal, 9 300 m. N. Maracaibo. Winterswijk, 9 300 m. Z. Azoren. Willemstad, 10 te Cristobal. Winsum, 10 pass. Azoren. Weltevreden, 11 pass. Finisterre. Willem Barendsz verw. 18 te Kaapstad. Zonnewijk. 7 te Hampton Roads. Zeeland, 12 te Aden. Heden overleed, in het Rusthuis „Welgelegen" Kenaupai-k 33 te Haarlem mijn Tante MARIA ELISABETH ABELAAR weduwe van de heer A. W. B. Bonsema Bentum in de ouderdom van 88 jaar. C. A. van Konijnenburg- Beltman Heemstede. 10 Maart 1951. Laan van Insulinde 20. De begrafenis zal plaats vinden Dinsdag 13 Maart a.s. om elf uur op de Noorder Begraafplaats te Haarlem. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve moeder en behuwd- moeder CATKARINA ADRIANA WELSENAAR- VERHOOG in de ouderdom van 92 jaar. Bandung: J. H. A. Welsenaar Djakarta: M. C. Meijn-Welsenaar J. Meijn. Haarlem, 9 Maart 1951. Jansweg 40. Het stoffelijk overschot is opgebaard in de rouwka mer van het Diaconessen- huis te Haarlem. De rouwdienst zal wor den gehouden in het rust huis „Parkzicht", Jansweg 40 te Haarlem, op Woens dag 14 Maart a.s. des voor middags 10 uur. De be grafenis zal daarna plaats vinden op dc Algemene Begraafplaats aan de Kle verlaan te Haarlem om elf uur. Enige en algemene kennisgeving. Donderdag 15 Maart 1951 8 uur 5e RECITAL van de ORGELSERIE Gent, België. Programma: J. S. Bach, W. A. Mozart. M. Reger, C. Frarick, L. Liszt, G. Verschraegen en Flor Peeters. Toegangsprijs: ƒ0.75 (alles inbegrepen). Voorverkoop: dagelijks 10—3 uur; telefonisch 123 uur no. 13466. in ons Kerkgebouw, Cornelissteeg 9, (zijstraat Grote Houtstraat) op Donderdag 15 Maart a.s., om 8 uur 's avonds. Tot U zullen spreken verschillende vertegenwoordigers van de KERK VAN JEZUS CHRISTUS van de Heiligen der Laatste Dagen in Nederland, o.a. JOHN P. LILLY- WHITE. Zendings-President. Onderwerpen: Wat geloven de Mormonen? Een Profeet In onze dagen - De Herstelling Het Boek van Mormon. Speciale muzikale nummers zullen het pro gramma opluisteren. Vrije toegang - ALLEN WELKOM - Geen collecte (Kankerbestr.) Ned. Vrouwen Electr.teits Ver. roept haar leden en in troducés op. op Donderdag 15 Maart. 8 uur in de Stads schouwburg. Het prachtige toneelspel door de Ver. Spelers. Entrée f 1 20 ct. bel. Pl.bespr. Dinsd., Woensd., Donderd, van 10—3 uur. Kaarten te bekomen bij mevr. v. d. Noord, Spaarne 60 GR. 102, Heden overleed tot onze diepe droefheid mijn lieve vrouw en onze moeder, behuwd- en grootmoeder GESINA DE VRIESZiNDIJK in de leeftijd van 51 jaar. Uit aller naam: J. M. DE VRIES. Haarlem, 11 Maart 1951. Pijnboomstraat 32. De begrafenis zal plaats hebben Dinsdag 13 Maart a.s. tegen half één op de Ned. Isr. Begraafplaats, Amster damsevaart. Vrouwenarts PRAKTIJK HERVAT Burgemeester en Wethou ders van Haarlem maken be kend, dat de secretarie-afde ling Bevolking en Verkie zingen op Woensdag 14 Maart a.s. voor het publiek zal zijn met uitzondering van het Bu reau Verkiezingen en de lo ketten voor aangiften Bur gerlijke .Stand. GESLAAGDEN De dames I. C. Snel en J. v. Waveren slaagden in Den Haag voor het practijk- diploma Engelse handelscorrespondentie. Twee inbraken Bij de families Hoogkamer en Kuipers in de Narcissenstraat is 's nachts ingebro ken. Bij H. werd 200.buitgemaakt en bij K. 30.De politie heeft met een hond een onderzoek ingesteld. Nut van 't Algemeen Donderdag 15 Maart houdt het Nut zijn laatste avond in dit seizoen. Als spreker treedt op de heer H. Meys, journalist te Amsterdam over het onderwerp: Tibet en zijn godsdienstige gebruiken. OFFICIËLE PUBLICATIE Opheffing afwikkelingsbureau KNIL-centrum. Het Ministerie voor Uniezaken en Over zeese Rijksdelen maakt het volgende be kend: 1. Het afwikkelingsbureau van het KNIL- centrum te Nijmegen zal met ingang van 1 April 1951 worden opgeheven. 2. De werkzaamheden van dit bureau zullen worden voortgezet door de afdeling „Mili taire personeelszaken" van het Ministerie voor Uniezaken en Overzeese Rijksdelen (Binnenhof 7, 's Gravenhage). 3. Europese ex-KNIL-militairen, die ver menen nog een vordering o.a. te hebben op het voormalige KNIL kunnen deze nog tot uiterlijk 30 Juni 1951 uitsluitend schriftelijk voorbrengen bij de sub 2 genoemde afdeling. Hierdoor wordt Frederik Ni- colaas Eracius Hanekroot, zonder bekende woon- en/of verblijfplaats, opgeroepen om Woensdag 28 Maart 1951 2 uur n.m. te verschijnen voor de Heer President der Arr.-Rechtbank te Haarlem, Jansstr. 81, teneinde te wor den gehoord op een door zijn echtgenote Janna Kuiper te Santpoort, gem. Velsen, in gediend verzoek tot echt scheiding. Mr. A. Beets, Procureur van verzoekster. Slecht gas kost geld en pan nen. Uw oud apparaat, goed gerepareerd, is beter dan een slecht nieuw. Alle merken 2 jaar garantie. Tel. 19931. Gas- rep. bedrijf „RODA" Grote Houtstraat 9. op Dinsdag 13 Maart a.s. in gebouw „DOMI" te Overveen (Zandvoorterpad einde Zijl- weg) te bereiken met lijn 4, van zeer belangrijke meu bilaire e. a. goederen. Kijkdag: hedenavond 7-10 u. morgen 10-15 uur. De Deurwaarder P. v. d. Steenhoven. Aanb. in Bussum, bij stat, goed onderh. Jien.huis met v., en a. tuin, kamers en suite, zij-k., keuken, gang, W.C., kelder, boven-slaapk. Gevr. in Haarlem of omg. vrij huis of ged van huis. Bi. no. 7258 HOUTSTRAAT Tel. 10866. Alles voor foto amateurs. En goedkoper. ZANDVOORT-BAD van diverse inboedel goede ren en van lampekappen fa briek, lampekappen, karkas sen enz. Veiling Donderdag 15 Maart 's morgens 10 uur. Kijkdag Woensdag 14 Maart van 28 uur.. Veilinggebouw „DE WITTE ZWAAN" Tel. 2164 VRIJWILLIGE VERKOPING Nots. M. E. A. van Oppen te Heemstede zal Donderdag 29 Maart 1951, n.m. na 2 uur, in „Het Notarishuis" te Haar lem. publ verk. GEMEENTE HAARLEM 1. Drie woonhuizen met tui nen, a. d. Stalpaert v. d. Wielenstraat nrs. 5, 7 en 9, tezamen groot 3.96 Are. Huur resp. f 6.90 p. w.; f 6.90 p. w. en f 29.90 per maand. Lasten ong. f 43.55 per perc. 2. Drie woonhuizen met afz. bovenwoningen a. d. Tul penstraat nrs. 46, 48 en 50 zw. en rd, tezamen groot 1.92 Are. Huur f 7.50 p. w. en per perc. Lasten f 38.58 per perceel. 3. Twee woonhuizen met afz. bovenwoningen a. d. Delft straat nrs. 33 en 35 zw. en rood, tezamen gr. 1.28 A. 4. Het woonhuis met afz. bo venwoning a. d. Spoor wegstraat nr. 6 zw. en rd. groot 1.80 Are. Huur f 9.55 p. w. Lasten f 52.08 p.j. Aanv. in genot der huur bij bet. uiterl. 10 Mei 1951. Bez. Dinsd. en Donderd. 2-4 uur. Nadere inl. ten kant. nots, vn. Herenweg 143, Hst. (Telef. 27727) alwaar event aanschr. van Bouw- en Wo ningtoezicht ter inz. liggen. GELDBELEGGING voor geldbelegging, pl.m. ƒ10.000 h f 12.000. Br. no. 7257. TAPIJTEN - LOPERS Profiteert van onze toon- kamer-restanten: Wiltons van f 150 voor f 97.50; Imitatie Perzen van f 125 voor f 79; Mach. Smyrna's schitterende dessins, win kelwaarde f 265 voor f 195 (jzersterke lopers Perz. dessins f 5.90 en f 8.50 per meter; dekens van f 29.50 voor f 22.50; damast bed- stellen f 54. Verkoop van 9—5 uur. TAPIJTHAN- DEL „MARO" N.V., Ge bouw de Nijverheid, Jans straat 85, bij Gr. Markt, Haarlem. 'N RIJWIEL IS EEN RIJDENde SPAARPOT! Dit betaalt zichzelf, want tijd is geld. f 4 per week en geen vooruitbetaling. VAN VEEN, Zijlweg 26—28 te Haarlem Altijd nog de oude prijzen. Opfokvoer en Kuikenzaad. van Calvé Delfia, alles ver pakt van 1 tot en 10 kg., dus origineel en geen geknoei. Alleen verkoop voor Haarlem Centrum. Gratis Eierlijsten verkrijgbaar. Eist uitsluitend verpakte artikelen GED. OUDE GRACHT 62 Tel. 11269. 2 dagen LUXEMBURG F 53. - 2 dagen LIMBURG-ARDENNEN F 41.- 2 dagen ROND HET IJSSELMEER F 41.- 2 dagen ZEELAND-WALCHEREN F 41.- 21/2 dag VALKENBURG-ARDENNEN F 59. - 21/j dag LIMBURG-ARDENNEN F 55. - 4 dagen PARIJS-VERSAILLES F 97.50 5 dagen PARIJS-VERSAILLES F 121.- 6 dagen PARIJS-VERSAILLES F 142.- 5 dagen MOOI NEDERLAND F 107. - 6 dagen LUXEMBURG F 138.- 6 dagen RIJN-EIFEL. AHRTAL F 110.- Goede hotels, deskundige leiding. Geen deviesenmoeilijkheden. BEIDE PAASDAGEN INTERESSANTE DAGTOCHTEN HAARLEM: Grote Houtstraat 124, Tel. 20033; Onmisbaar in elk huisgezin I Voor slechts 2. per maand. prQf> Dr A_ F0REL: HET SEXUELE VRAAGSTUK Nieuwe uitgave 310 blz. druks met 36 afb. en een kleu renplaat. Formaat 20 x 15^1 cm; in linnen geb. 7.90. Dr. J. RUTGERS: HET MYSTERIE DER VOORTPLANTING 4e druk; 245 blz. druks; geb. ƒ3.25 Dr. H. L. BATENBURG: BOEK VOOR VERLOOFDEN EN JONGGEHUWDEN bevattende o.a. de gegevens voor de berekening van de vruchtbare en onvruchtbare dagen. He druk; in linnen geb. ƒ2.40 Dr. J. v. d. VUURST DE VRIES GEVAREN VOOR JONGEMANNEN 6e druk; in linnen geb. ƒ2.40 W(j bieden hierbij als attractie aan: het toneelstuk: Strindberg, „DE VADER", gebonden 0.60. De vijf boeken kosten in totaal slechts 16.55, betaalbaar in maandelijkse termijnen van 2.of meer. Toezending direct na ontvangst van onder staand bestelbiljet door: en Boekhandel. Singel 80, Amsterdam. BESTELBILJET. Ondergetekende verzoekt Gebr. Graauw's Uitgeverij, Amsterdam, Singel 80, te zenden: de serie boeken als aangeboden voor 16.55, te betalen in maand, termijnen van HD Naam en volledig adres:

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3