Liepen in Kennemerland eens Mammoets en oerossen? „Potasch en Perlemoer" j Verloren Gaslicht" Nieuw contract met strandhuurders inclusief opzeggingsclausule aanvaard Amsterdamse Beurs HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT ZA1SDVOORTSE RAAD Moeilijk Zandvoort krijgt afdeling van Humanistisch Verbond Hartekreet Heemstede Sportuitwisseling met Tonbridge gaat nier door Haarlem krijgt ƒ936.000 van het rijk als kasvoorschot Tegen ex-bankdirecteur twee-en-een-half jaar geëist Santpoort Opgravingen in Haarlem en in Velsen Wü vernamen dat indertijd bij het gra ven van het Noordzeekanaal en van Zij kanaal C tanden en kiezen van mammoets Burgemeester Schokking reikte onderscheidingen uit SCHEEPVAART Noordhollandse gemeenten werken samen in wederopbouwkwesties Prof. Mr J. C. van Oven geridderd STADSSCHOUWBURG Rijstmie dat de lOmld wikccuck CINEMA PAL ACE - VRIJDAG A.i „HAAK-IN"Actie Heren-kapperszaak fraehtt ft vet en Ve'Hg sop WOENSDAG 14 MAART 1951 pat de Zandvoortse raad de strandpach- iers "ieuwe stijl: strandhuurders een goedhart toedraagt, bleek gisteravond eens te meer toen de verhuur van het strand jan de orde kwam. Hoewel het contract met de strandhuur ders vrijwel gelijk was aan dat van vorig jaar daarom was er ook geen uitvoerig overleg met de strand pachtersvereniging geweest, zo zei mr. H. M. van Fenema in antwoord op enkele opmerkingen rezen er ernstige bedenkingen tegen het nieuw ingevoegde artikel dat een opzegging op korte termijn mogelijk maakt. De heer Weber (A.Z.B.) herinnerde in dit verband aan het proces tegen Termes, dat door de gemeente werd verloren en wenste meer invloed van het gemeente bestuur, want „een ambtenaar kan ons maken en breken". Ooit de heer Gosen (C.H.P.) bepleitte meer zekerheid, evenals de heer Koning (A.Z.B.) die de vrees van de vorige spreker voor een de strand huurders 'bedreigend „kreeftenbad", waar mee blijkbaar een volksbad werd bedoeld, deelde. Daartegenover wezen de heren Van Kuijk (Arb.), Siegers (K.V.P.) en Tates (V.V.D.) erop, dat het tenslotte de raad is, die het heft in handen houdt, èn bij de beoordeling van de dwingende rede nen die opzegging noodzakelijk maken èn bij een eventueel toe te kennen schadever goeding. Daar kon mr. Van Fenema bij zijn verdediging dus gemakkelijk bij aankno pen, Bovendien wees de voorzitter erop, dat de veiligheidsmarge door de opzeg gingsclausule wederzijds kan worden toe gepast en dat ook de gemeente ten opzichte van het Rijk de opperstrandverhuur der" aan vele onzekerheden onderwor pen is. Al kon hij de verheugende mede deling doen, dat het niet onmogelijk is, dat de condities dit jaar wat aantrekkelijker uitvallen dan in 1950, Het stipuleerde ten overvloede, dat al die juridische slagen om de arm niets uitstaande hebben met een „kreeftenbad", wel met mogelijke nood zakelijke wijzigingen van de strand)ndeling door een bepaalde exploitatie op de aan grenzende zeereep. Overigens .greep mevrouw Mol (Arb.) dc gelegenheid aan te informeren naar de beloofde inlichtingen over de kampeer gelegenheid op het Zuidelijke strandge- Hr.VanFenema antwoordde, dat een rapport van de Planologische dienst hier over was ontvangen en in de eerstvolgende vergadering van het Strandschap, dat de uitsluitende bevoegdheid over de bestem ming van het strand heeft, zal worden be handeld. Hetgeen voor mevrouw M o 1 aanleiding was haar bij de algemene be schouwingen over de begroting gemaakte opmerking te herhalen, namelijk dat ze zich een volgende keer niet zonder meer voor een delegatie van bevoegdheden aan B. en W. op dit punt zou laten vinden. Er werd nog lang en breed gediscussieerd over door de minister opgelegde wijzigin gen in de salaris- en loon verordening voor het gemeentepcrsoneel. Vermelden wij, dat de raad (met het College) unaniem van oordeel was, dat de directeur' van Publieke Werken,, gezien' diens prestaties eh' verantwoordelijkheden: benederf de rnsrat gehonoreerd wordt7 - - Een amendernent-V a n d e r W e r f f om de eis, dat hogere ambtenaren van de secretarie, in het bezit van bepaalde diplo ma's moesten zijn. te laten vervallen, werd met 93 stemmen aanvaai'd. Ook de beide wethouders verklaarden zich voor die wij ziging. Het voorstel om eventueel de nieuwe Ulo-school ten Zuiden van de trambaan en ten Oosten van de Koninginneweg te bou wen althans dat terrein door een bouw- verbod te „bevriezen" oogstte niet de instemming van de heren Koning en Web er (A.Z.B.) die het oude kerkhof een puiker plaats, vonden en Gosen (C.H.P.die de aangewezen plaats te on rustig vond en een terrein bij de Clara- stichting prefereerde. De voorzitter stelde deze raadsleden in zoverre gerust, dat het bouwverb.od zeker niet permanent ten hoogste een jaar zal gelden. In afwachting daarvan zijn B. en W. nog over andere terreinen in onder handeling. Op een verdwijnen van de tram baan heeft het College daarbij niet gespe culeerd, zoals de heer Tates (V.V.D.) had gesuggereerd. Wethouder K e r k m a n deelde nog mede, dat er nog nooit een aan vraag was geweest om op het terrein Oos telijk van de Koninginneweg te bouwen. De bedoeling van B. en W. is uitsluitend dit stuk grond in reserve te houden. Lang zal dit niet behoeven te duren. Mevrouw Mol (Arb.) wilde het bouw- vorbod dan in ieder geval niet langer dan drie maanden laten duren. De heer Tates bleef ér bij, dat hij het geen geschikte plek voor een school vond. Mr. Van Fenema gaf de raad de toe zegging, dat de beslaglegging na drie maan den zou worden opgeheven, doch de heer Lindeman (K.V.P.) achtte het voorstel, juist door de toelichting van de wethouder, volslagen overbodig. Vervolgens gaf ook de heer Weber blijk de bedoelingen van de voorzitter niet te hebben begrepen, waarna het voorstel met 7 tegen 5 stemmen werd aanvaard (tegen: K.V.P., A.Z.B. en V.V.D.). De heer Diemer (Arb.) werd in de plaats van de heer Sijtsma tot lid van de Commissies voor financiën en onderwijs gekozen. De overige punten in meerderheid van formele aard werden zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Bij de ingekomen stukken bevond zich het door ons reeds ge publiceerde adres van de bewoners van de Wilhelminaweg tegen de voorgenomen be bouwing aan de Zuidzijde van die weg, dat door de heren Tates enLindeman nog ondersteund werd. Een „degradatie van de bouwstijl" werd Onder grote belangstelling heeft het Hu manistisch Verbond Dinsdagavond in Zandvoort een vergadering belegd voor niet-leden van het Verbond, teneinde te komen tot de oprichting van een Zand voortse afdeling. Tijdens deze druk bezochte bijeenkomst werd het woord gevoerd door dh Garmt Stuiveling. Zeer binnenkort zal in Zandvoort opnieuw een vergadering van bet Humanistisch Verbond worden belegd. Dan zal de oprichting van een plaatselijke deling aan d« orde worden gesteld. ook opgemerkt door de heer Gosen ten aanzien van sommige nieuwe woningen aan de Brederodestraat. De voorzitter zegde hemelen" C0^ege "al z^n kenen stijf zou De heer Weber verschafte tjjdens de rondvraag mr. Van Fenema gelegenheid nogmaals zijn gemoed te luchten over de opgelegde verzwakking van het Zandvoort se politiecorps. Daardoor was het mogelijk geweest, dat er tijdens de jongste trainings dag op het circuit een ongeluk was gebeurd zonder dat er politie in de buurt was. De burgemeester had reeds te kennen ge geven, dat hij geen verantwoordelijkheid kan aanvaarden voor de kwade gevolgen van de vermindering der sterkte, hij deed het nogmaals met klem, nu hem nieuwe geruchten over door te zetten bezuinigin gen op het personeel hadden bereikt. De heer Weber kreeg voorts de beslis te toezegging, dat er geen caravankamp meer aan de Boulevard komt, wel, zo kreeg de heer Van der W e r f f, die zich voor hetzelfde onderwerp interesseerde, te horen, zal in de volgende raadvergadering een voorstel tot bestemming van een ter rein bij de Van Haemstedeweg voor dat doel worden ingediend. De heer Siegers probeerde tenslotte tegen het feit, dat iemand die een belang rijke opdracht van de gemeente had ge had, thans het raadsbesluit tot het aan brengen van een reclame op de watertoren critiseert en ongedaan wil maken, De voor zitter deelde mede, dat hij deze zaak reeds met de betrokkene had opgenomen. In het openbaar wilde hij zich er liever niet over uitlaten. De raad ging vervolgens in besloten zit ting over. Bij de organisatie van de voorgenomen sportuitwisseling tussen Heemstede en Tonbridge in Engeland. zijn moe 'ij'rheden gerezen, welke niet bij het ïïeom&teödfe comité zijn ontstaan. Men heeft besloten van verdere onderhandelingen af t.c zien, zodat de uitwisseling met Tonbridge dus is afgelast. Men overweegt nu de mogelijkheden van een uitwisseling met Denemarken, waarbij het in de bedoeling ligt nog dit jaar een uitzending naar een Deense stad tot stand te bréngen. Bovendien zal dan getracht wor den zich niet alleen tot de sport te bepalen, maar dit contact verder ook op cultureel gebied uit' te breiden. Door de korte tijd van voorbereidinig staat het nog geenszins vast dat deze plannen voor dit jaar zullen slagen, zodat hierover nog geen verdere inlichtingen te verkrijgen waren. Gepensionneerden vergaderden Dinsdagmiddag hield de afdeling Heem stede van de Ned. Bond van Gepension neerden in „Het Wapen van Heemstede haar jaarvergadering. De voorzitter deelde mede,.datide secretaris-, de lieer-H. Verheul, opmedisgii: advies; zjj'n functie móét' neer leggen.- Aan de schpidendê "secretaris, wérd hulde gebracht voor het vele werk dat hij heeft verricht. Uit de jaarvpïslhgen bleek dat de afdeling thans 406 leden telt en dat de penning meester, de heer J. A. Abrahams, een batig saldo in kas heeft. De aftredende voorzitter werd bij accla matie herkozen. Tenslotte sprak de heer G. Eekhof uit Amsterdam over de noodzakelijkheid van organisatie en vertelde hoe in 1919 de ver eniging te Amsterdam Werd opgericht. Reeds maanden geleden hebben wij medegedeeld dat.de gemeenten alsnog een slotuitkering zullen ontvangen uit het Ge meentefonds over 1947. Per inwoner 6.50; zodat dit voor Haarlem (dat op 1 Januari 1947 156.000 inwoners telde) een ontvangst van 1.014.000 betekent. Maar er is de ■voorwaarde aan verbonden dat het geld ge bruikt moet worden voor het aflossen van schuld. Nu is door de minister van financiën aan de gemeente, in afwachting van de defini tieve verrekening (die pas kan geschieden als de wet tot verlenging van de bestaan de regeling voor de financiële verhouding van rijk en gemeenten door de Kamers is aangenomen) een voorschot verstrekt van 6.per inwoner. Voor Haarlem dus 936.000. Dit voorschot wordt gegeven als renteloos kasgeld. De Officier van Justitie bij de Haagse rechtbank heeft tegen de oud-directeur van het Scheveningse bijkantoor van de Rotterdamse Bank, G. A. A„ een gevange nisstraf van twee jaar en zes maanden ge- eist wegens oplichting en verduisterdng. A. had cliënten geadviseerd geld beschik baar te stellen voor de Aerodyne te Hilver sum en de Fresco te Voorburg, hoewel hij wist dat deze bedrijven er financieel aller minst gunstig voorstonden. Zij gingen later failliet. De hoofddirectie stelde zich op het stand punt niet aansprakelijk te zijn voor de handelingen van A. en stelde een regeling van 40 procent voor die door een gedu peerde niet werd aanvaard, waarop, deze een klacht bij de justitie indiende. De officier was van mening dat de cliën ten niet voldoende in bescherming werden genomen tegen bepaalde transacties van directeuren van bijkantoren. Hij laakte de houding van de hoofddirectie in felle be woordingen. Hij zei voorts dat A. onder één hoedje speelde met zijn neef, de direc teur van de fabriek in Hilversum. A. was op de hoogte van de ongunstige positie van dat bedrijf en van de falsificaties in de boekhouding. Hij eiste twee en een half jaar gevangenisstraf met het verzoek A. bij de uitspraak te arresteren. De verdediger, mi-, M, J. van der Fliet, zei dat A. te goeder trouw was geweest en volkomen overtuigd van het welslagen van de onderneming in Hilversum. Hij betwij felde of de opzet tot oplichting was be wezen en verzocht de rechtbank uiterste clementie, wanneer de rechtbank hierin met hem van mening verschilde. De rechtbank zal op 22 Maart uitspraak doen. Professor Scharoff werkt nu met de Haagse Comedie Professor Peter Scharoff, die in de laatste seizoenen vier stukken voor Comedia heeft geregisseerd, studeert thans met de Haagse Comedie de beroemde satire „De Revisor" van Gogol in. Het stuk werd in 1934 voor het laatst in ons land vertoond. De hoofd rollen zijn toevertrouwd aan Cees Laseur en Jan Retèl. De décors worden ontwor pen door de tekenaar J. F. Doeve. Het vol gend seizoen zal professor Scharoff ook als régisseur optreden bij het opnieuw samen gestelde Rotterdams Ton cel JONGEN OP AUTOPED AANGEREDEN. Dinsdag werd een zevenjarig jongetje uit de Narcjssenstraat, W. J., toen hij op de autoped in de Hoofdstraat om een gepar keerde autobus heenzwenkte aangereden door een personenauto Hij brak zijn rech terbeen en is naar het Antonius ziekenhuis overgebracht. In een vorig nummer wezen wij er op dat in Teylers Museum te Haarlem enkele restanten zijn van geraamten van wal vissen die in de omgeving van Haarlem ge vonden werden, waardoor aannemelijk ge maakt is dat in het grijs verleden de Noord zee ver in Kennemerland doordrong. Er zijn ook aanwijzingen dat toen in deze landstreek mammoets voorkwamen. Elephas primigenius is de Latijnse naam van een uitgestorven olifant, die in de ijs tijd in grote kudden behalve in Noord-Azië, Alaska en Canada ook in Midden-Europa voorkwam. Op tal van plaatsen heeft men de fossiele beenderen van dit dier ge vonden. Ook in de diluviale gronden van Nederland' zijn deze vondsten geen zeld zaamheid. In Teylers Museum is een mooie kop van een mammoet die opgegraven is onder Heukelen, een plaatsje aan de Linge in Gelderland. Ook zijn er vele tanden en kiezen van mammoets te bewonderen. Al deze voorwerpen geven een indruk van de grootte van deze dieren. Het soort dat in dertijd in Midden-Europa voorkwam had een schouderhoogte van meer dan 4 meter, wat meer is dan een gr'-te olifant haalt. De slagtanden waren soms wel 5 meter lang. De mammoet is aan het eind van het ijstijdperk op natuurlijke wijze uitgestor ven. De mens maakte wel jacht op hem, maar kon, doordat de jachtwapens toen nog primitief waren, niet veel tegen hem uitrichten. zijn gevonden, waaruit afgeleid kan worden dat deze dieren ook hier hebben rondge lopen. Waar die vondsten gebleven zijn is nog niet bekend. In Haarlem een bot van een oeros gevonden? De heer W. te Haarlem schrijft ons: Eind Juni 1950 werd door mij bij de in gang van de Wilhelminastraat op het Wil- sonsplein, bij de werkzaamheden voor het leggen van het nieuwe stamriool, een bij zonder zwaar dijbeen, voorzien van op merkelijke spieraanhechtingskammen gered uit de bek van de zandhapper toen deze een greep deed uit de aldaar van een kleislib- laag voorziene zeebodem. Op de bewuste plek was het veen (voormalig moeras) zeer diep, wel 5 meter. De werklieden groeven bij het nog extra uitdiepen van de riool sleuf nog schedelfragmenten op. Alles is blijkbaar afkomstig van een bij- zonder soort paard of mogelijk van een meente Wiermgermeer. oeros. Van de schedel-resten bewaarde ik de enorme kiézen. Dijbeen en kiezen schonk ik aan Teylers Stichting. De con servator dr. C. O. van Regteren Altena kon niet met zekerheid zeggen van welk dier de restanten afkomstig warén. Het wachten is nu op de terugkomst van dr. D, A. Hooyer (een expert op dit gebied) die thans in Amerika vertoeft. Tot zover de heer W. Wij hebben de bedoelde restanten in Teyler gezien en konden daarbij consta teren dat het dijbeen veel zwaarder is dan van het soort runderen dat nu leeft. Vooral de sterke kammen voor de spieraanhech- tingen zijn kenmerkend. Het lijkt ons daarom niet uitgesloten dat wij hier te doen hebben met een restant van een oeros. De oeros was een groot in het wild levend rund dat sedert het laatste deel van het Diluvium in Noord- en Midden-Europa voor-kwam, maar daarna uitgestorven is. In prae-historische nederzettingen vindt men herhaaldelijk beenderen van een oeros. In het begin van onze jaartelling was de oeros nog een veelvoorkomend jachtdier. In de 15e eeuw waren er in Midden-Europa nog enkele kudden over. In 1627 werd in Rolen de laatste oeros neergelegd. Wij merken hierbij op dat er in dit deel van Kennemerland vaker restanten van dieren zijn gevonden, ook van huisdieren. (O.a. in de oorlogstijd bii het graven van een tankgracht in de nabijheid van de Zijl- weg) maar die .reiken niet verder dan het begin onzer jaartelling. Dr. Hooyer onder zocht die beenderen. Hij vond er het' tamme primigenius-rund onder, een af stammeling van de oeros. De burgemeester van 's-Gravenhage, mr. F. M. A. Schokking, heeft Dinsdagmiddag aan de heer D. van Staveren, oud-voorzit ter van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring, de penning uitgereikt die volgens een onlangs genomen besluit van het gemeentebestuur wordt toegekend aan inwoners van Den Haag, die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. De heer Van Staveren was de eerste die deze pen ning ontving en de burgemeester begaf zich daarom persoonlijk naar diens huis om hem de penning ter hand te stellen. Hierna ging burgemeester Schokking naar het huis van de heer H. Smitskamp, lid van de Haagse gemeenteraad, die als tweede deze onderscheiding te beurt was gevallen. De penning, vervaardigd naar het ont werp van Roth, draagt als opschrift: „Het gemeentebestuur van 's-Gravenhage", In het midden is de Ridderzaal afgebeeld, met daaronder de naam van degene, aan wie de penning werd uitgereikt. Alderamin, 13 te Dakar. Alphard, 12 bij Kaap Verdische til Alwakj, 12 te Paranagua. Almkerk, 13 te Singapore. Ampenan, 12 te Aden. Amstelpark, 12 dwars Aden. Abbedijk, 13 v. Port of Spain n. Rio de Janeiro. Arkeldijk, 10 te Coatzacoalcos, Atlantis (rep.), 12 13.30 u. v, Suez. Aagtedijk, 13 te R'dam. v. New York, Andijk. 13 (ca, 17 u.) n. New Orleans. Alnatl, 12 140 m. ZW. Landsend. Amstelkerk, 12 v. Dakar. AmsteJstad, 12 dwars Makalla, Annenkerk, 12 300 m. O. Aden, Aalsdijk, 12 200 m. Z. Bermuda. Adinda (t) 13 te Piadjoe. Alamak, 12 pass. Ouessant, Alchiba, 13 verw. Duala v. Port Oentil, Agatha (t). 13 te Singapore v. Piadjoe. Alcyone, 13 v. Karachi n. Bombay. Aldabi, 13 Dwars Casablanca. Alnatl, 13 pass. Finisterre. Arnedijk, pass, 13 Bahamas. Averdijk, 13 v. New York n. Antwerpen-Rott. Aludra, 14 terug Manzanillo Cuba. Andijk, 14 op rede Vlissingen. Amsteldijk, 13 Ouesant, Aagtekerk, 13 te Hongkong. Barendreeht, 12 dwars Casablanca. Bengkalis, 13 pass. Azoren, Blitar, 13 verw. Tj. Priok v. Cheribon, Breda, 12 pass. Finisterre. Baarn, 13 v. Callao n. Pimentel. Bloemfontein, 13 v. TcnerIHe n. Southampton. Bandjermasin, 12 v. Djakarta te Soerabaja. Bintang, 12 460 m. O. Socrota. Bacchus, 13 nm. v. Trinidad te Paramaribo verw. Bonaire, 13 pass. Finisterre. Boschfontein. 13 dwars Massawa, Gorilla, 13 te Lissabon v. Curacao- Ceram, 13 te Antwerpen. Camphuys, 12 v. Galea n, Ternate. Cistula (t), 13 v. Madras te Calcutta. Congostroom, 12 550 m. ZW, Gibraltar, Caltex, 13 pass. Ouessant. Celebes, 13 Golf v. Blscaye. Drente, 13 v. Basrah n. Bahrein. Dalerdijk. 13 v. San Francisco-Ta coma. Ena (t), 12 600 m. ZZW. Kp. Verd. eilanden. ESso Amsterdam (tl, 12 000 m. OZO Bermuda. Edam, 13 pass. Scilly's. Feltpes (t), 12 v. Bangkok n. Piadjoe. Friesland, 12 300 m. NNW. Bermuda. Gaasterkerk, 12 420 m. ZO. Kp. Race, Gadilla ft), 12 750 m. ZW. Azoren. Groote Kerk, 13 v. Beira te Lorenzo Marquez. Gaasterland, 13 v. Las Palmas. Groote Beer (emigranten), 13 66 m. Z. ten W. Dondrahead. Hera, 12 900 m. W. Azoren. Hercules, 12 Kp. Bon. Helicon, 13 v. New York te Turkisland verw. Haarlem, 13 v. Curacao-Aruba. Hermes. 12 v. Belize. Japara, 13 te Bombay v. Karachi. Java, 13 te Belawan. Jupiter, 12 pass. Kp. Spartivento. Kota Inten (rep.), 12 150 jn. W. Alexandrië. Kota Agoeng, 12 12u. pass, Point de Galle. Kedoe, 14 te Singapore. Ksj;tosono,.J3 (20 u.) te Pt. Soedan. Lfirenbë'rg, ,12 pass. Ouessant. Loosdr?cht; 13 te Madras. Lutterkerk, 12 pass. Port Soedan. Linge, pass. 12 Monrovia, Leuvekerk, 12 v. Aden. La wak, 13 v. Rangoon n. Tandjong Priók. Langkoeas, 13 (22 u.) te Semarang v. Cheribon. Luna, 13 te Lissabon. Langleeseot, 13 te Genua. Mentor, 12 Dears Orn. Merwede, 12 v. Hamburg. Marisa, 12 pass. Recife. Maashaven, 13 v. Rosario te Buenos Aires. Maetsuycker, 12 v, Singapore n. Djakarta. Malea (t), 12 600 m. ZW. Azoren. Manoeran, 12 410 m, W. Colombo. Marken 12 v. Amboina n. Accra. Marpessa (t), 12 bij Port Soedan. Metaula (t), 12 dwars Madeira, Molenkerk, 12 v. Koeweit te Bandarshapoer. Murena (t), 12 900 ma ZW. Azoren. Mijdrecht (t), 13 verw. bij Rio de Janeiro. Maas, 12 v. Trindad n. Georgetown. Mataram, 13 Golf v. Biscaye. Muiderkerk, 13 v. Aden. Midas, 13 v. Catania-Palermo. Noordwijk, 12 Str. Bonifacio. Nieuw Amsterdam, 14 te New York verwacht. Omala, 12 dwars Semarang. Oranje, verw, 13 bij Colombo. Ovula (t), rede Miri. Orestes, 13 v. Pisco te Iquique verw. Orion, 13 te. Istanboel n. Izmir. Papendrecht, 12 v. Horta. Prins Willem IV, 13 pass. Gibraltar. Parkhaven, 10 te R'dam repareren. Prins Maurits, 13 v. Valencia te Gandia. Prins Philip Willem, 12 pass. Malta. Prins Willem v. Oranje, 12 pass. Lissabon. Poseidon, 13 v. Diudad Trujillo n. Pto. Plata. Roepat, 12 500 m. W. Colombo/Aden. Rufina, 13 verw. Trinidad. Ridderkerk, 13 p. Kaap Blance. Rondo, 14 te Durban. Rotti, 14 te Singapore. Sumatra, 13 te Madras. Siberoet, 12 v. Singapore n. Palembang. Soestdijk, 12 v. Baltimore n. Galvestone. Stan vac Pendopo (t), 12 n. Soengeigerong. Sibajak, 13 Dwars Brisbane. Sloterdijk, 13 te Semarang. Schicdijk, 12 v. New Orleans te Havana. Stad .Maassluis, 13 v. Saffi n. Rott, Stad Haarlem, 13 v. Vlaardingen-Savona. Stad Maassluis, 13 v, Saffi-Roterdam of Vlaar- dingen. Stad Vlaardingen, 13 v, Rotterdam-Narvik. Tnbian, verw. 13 pass. Kreta. Tegelberg, 8 v. Port Elisabeth n. Durban. Ternate, 12 te Djakarta. Tankhaven I, 12 n. Saigon. Tankhaven III, 12 n. Port Swettenham. Taria, 13 verw. bij Kp, St. Vincent. Tjibesar, 8 v. Shimizoe te Yokohama. Tosari, 12 rede Macassar. Tjimenteng, 14 te Durban. Tibia, 13 v. Curacao-Montevideo. Vulcanus, 13 v. Gibraltar-Anlwerpen. Veendam, 14 te Roterdam van New York. Westland, 13 v. Montevideo. Waikelo, 12 v. Singapore n. Tandjong Priok. Wcsjerdam, 12 400 m, W. Landsend. Waterland, 13 v. Santos. Willem Barendsz, 18 te Kaapstad verwacht. Weltevreden, verm. 14 (vm) v. Vigo. IJsel. 13 pass. Azoren. Zeeland, 12 pass. Kielerkanaal. Zeeland, 13 (14.30) v. Aden. Het ontwerp van een opnieuw vast te stellen gemeenschappelijke regeling tussen de gemeenten Callantsoog, Castricum, Eg- mond-Binnen, Egmond aan Zee, Velsen^ Wieringermeer en Zijpe tot vorming van een orgaan dat tot taak heeft de gemeenten technische en administratifeve bijstand te verlenen bij de wederopbouwwerkzaam heden heeft de betrokken gerneentebestu-- ren thans bereikt. Deze regeling moet opnieuw worden vastgesteld door de toetreding van de ge- Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3# Ned. 1947 96»/ia 96% A. K. U 184% 183 Lever Brothers 234% 233 Philips Gloeil. 252% 253 Kon. Petroleum 310 308 A'dam Rubber 125 124% Holl. Amer. Lijn 191% 191 Ned, Scheepv.Unie 166% 166% H. V. A 130% 121% 103% 103 Amsterd, Bank 166 7/s 166% Rotterd. Bank 107% 170% Twentse Bank 165% 106 Anaconda Copper 44% 43% Bethlehem Steel 58% 57% Republic Steel 47% 46% Shell Union 58% 57% Tidewater 37 35% U. S. Steel 47 46 In een bijeenkomst van de Leidse Aca demische Senaat werd gistermiddag de be noeming bekend gemaakt van prof. mr. J. C. van Oven, hoogleraar in het Romeins recht, tot ridder in de Orde van de Neder landse leeuw, op grond van zijn 25-jarig hoofdredacteurschap van het onlangs 25 jaar bestaande Nederlandse juristenblad. De versierselen werden prof. Van Oven uitgereikt door de president-curator der Universiteit, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk. De heer en mevrouw v. d. DRIFT-WODRADA geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter PETRA GEORGETTE MARIA Haarlem, 13 Maart 1951. Kennemerplein 1 rood God verblijdde ons met de voorspoedige geboorte van onze zoon PIETER JACOB Ds. J. van Winterswijk A. van Winterswijk- Kooij Grijpskerke (Z.), 13 Mrt. *51, Ned. Herv, Pastorie. Enige en algemene kennisgeving Heden is van ons heenge gaan onze lieve zorgzame vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder HELENA HENDRIK A SMITS echtgenote van H. Hofité in de ouderdom van ruim 76 jaar. H. Hofsté W. Hofsté-Immers J, N. Immers Jan Immers Haarlem, 11 Maart 1951, Brouwersstraat 81 Geen bezoek. De begrafenis heeft van daag 14 Maart in alle stilte plaats gehad. Voor uw hartelijk blijk van belangstelling en medeleven ondervonden bij het overlij. den van onze lieve man, va der, behuwd- en grootvader HERMANUS BETLEM betuigen wij u hiermede onz'e welgemeende dank. Uit aller naam: S, Betlem-Noë Haarlem, Maart 1951. Schalk wijkerweg 1, Voor uw blijk van deelne ming bij het overlijden van onze lieve, jongen CARLY betuigen wij u onze oprechte dank. C. F, W. Schulz J. M, Schulz-Schmidt Haarlem, Maart 1951. Aelbertsbergstraat 106. groen jade armband in ge brand zilver montuur, gaan. de Dinsdagavond met bus -3 v. Zandv. Allee tot Postkan toor-en te vogt via Zijlstraat haar Concertgebouw. Teg. bel. ter, bez. Jac. Perklaan 8, Heemstede. Tel. 26858. De griffier van de arrondis- sements-rechtbank te Haar lem maakt bekend, dat Ma- rinus Jacobus Metselaar Jr., handelende onder de naam en enig hoofdelijk aanspra kelijk beherend vennoot van de Commanditaire Vennoot schap „G. M. Meubelfabrie ken C. V.", gevestigd te Haarlem, procureur mr K. Heimig, een verzoekschrift om verlenging van de aan hem verleende surséance van betaling voor de tijd van vijftien maanden, heeft in gediend en dat de gemelde rechtbank heeft bevolen, dat de schuldeisers, benevens de schuldenaar en de bewind voerder. zijnde mr. A, Beets, advocaat en procureur te Haarlem, zullen worden op geroepen om te verschijnen in het Paleis van Justitie te Haarlem, Jansstraat 81, op Maandag 7 Mei 1951 des na middags te 2.30 uur, ten einde op dat verzoek te wor den gehoord. In het faillissement van Izaak Mulder, destijds wo nende te Bloemendaal, Den nenweg 5, is de uitdelingslijst door ondergetekende heden ter Griffie van de Arr.Recht bank te Haarlem, Jansstraat 81, gedeponeerd om aldaar gedurende 10 dagen ter kos teloze inzage van de credi teuren te liggen Mr..A. W, Luikinga, Curator. 13 Maart 1951. Wilhelminastraat 63, Zat. 17 en Zond. 18 Maart - 8 uur. - Gez. „Johan Kaart' Blijspel door M. Glasz en L. Klein. M.m.v. Johan Kaart, Johan Boskamp, Tilly Périn— Bouwmeester, Leo de Hartogh, Ben Aerden, Willem Faassen, Jan Blaaser e.a. Pr. 1.tot 3.50 (all. inb.) Coupons geldig. Voorverkoop v.a. Dond. 103 uur. Tel. na 12 uur. 11 (stadsschouwburg Donderdag 15 Maart 8 u.: „De Verenigde Spelers" Wegens enorm succes nog maals: thriller van Patrick Hamilton Regie: Ton van Otterloo. Ten bate van de Prijs voor alle rangen f 1 plus bel. en piaatsbespr. aan de schouwburg. Tel. 10189. De griffier van de arrondis- sements-re'chtbank te Haar lem maakt bekend, dat in de onteigeningszaak van mr. Pieter Oscar Frans Ma rie Cremers, wonende te Haarlem, als Burgemeester van de gemeente Haarlem als eisende partij voor die gemeente optredende, eiser q.q., procureur mr. F. van der Goot en Ilendricus Gerardus de Vries landbouwer te Haarlem, gedaagde, procureur mr. R. C. Bakhuizen van den Brink, een nader schriftelijk rap port van deskundigen op 12 Maart 1951 te zijner griffie is neergelegd voor de tijd van veertien dagen ter inzage van partijen en derde be langhebbenden. Metro (jo/dwyn Vloyer Te koop gevraagd: Brieven no. 7273. 32

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3