BAARS CJrdBroek CENTRALE VERWARMING Radio Moors Volkswagens GROEN Co. Karakter van Herstelbank verandert geleidelijk Maison MARCEL OSüePermanent/'8.- WEG 2 r HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zwaartepunt verlegd naar industriefinanciering Taxi? Bel 13 000 De „Evertsen" in Juni terug Olievlek en boei deden scheepsramp vrezen „Van bedieningsgeld alleen kunnen wij er niet komen" Leerlingen van mevr. Venema dansten in de Stadsschouwburg Verhuizingen - Transporten Meubeltransporten groot en klein Pianotransporten - Bergplaats v. inboedels Heemstede En toen men op de Dreef Napoleon Haarlem's sleutel bood Ja, toen al aten wy Franken's Brood! Geschiedenis van Punch Bloemendaal verder denkt koopt motvrij Huldiging C. Hoogestein Auto in een vijver Parafering plan-Schuman op korte termijn verwacht Zandvoort De badstoelen gaan weer naar het strand Halfweg Bennebroek SCHEEPVAART Lisse Hillegom Plein 33, tel. 13000 of 17000 Haarlemmermeer BLOEMENDAAL TELEFOON 22143 ZATERDAG 17 MAART 1951 Op doorreis naar Amerika arriveerde Vrijdagavond op Schiphol een aantal olifanten uit Bangkok. Ze hadden de reis met gezagvoerder Metz gemaaktdie zijn toestel toepasselijk Circus Metzdoopte. (Van een financiële medewerker) De Maatschappij tot Financiering van het Nationaal Herstel, kortweg Herstel- bank genoemd, heeft het verslag over het vijfde boekjaar gepubliceerd. Zij geeft daarin een uitvoerig overzicht van de ont wikkeling van haar bedrijf, dat er in de eerste plaats op gericht was het herstel van aan de bedrijven toegebrachte mate riële schade te financieren. Het zwaarte punt van de credietverlening wordt echter meer en meer verlegd naar financieringen die met herstel van oorlogsschade geen verband houden. Van de op 31 December gecontracteerde credieten, gezamenlijk groot f 257 millioen, komt ten goede aan herstel van getroffen bedrijven f 83 mil lioen, aan uitbreiding bestaande bedrijven f 109 millioen, aan vestiging nieuwe bedrij ven f 65 millioen. Nog sterker komt de karakterverandering der bank uit bij de in beginsel toegezegde credieten ten bedrage van f 140 millioen (v. j. f 21 millioen), die voor ruim f 6 millioen bestemd zijn voor herstel, voor f 105 millioen voor uit breiding van bestaande bedrijven en voor f 28.5 millioen wegens vestiging van nieu we bedrijven. Men kan hier, wat de inves teringen betreft, terloops uit concluderen, dat deze in veel sterkere mate plaats vin den via uitbreiding van bestaande, dan via vestiging van nieuwe bedrijven. Vooral het jaar 1950 toont dit beeld, hetgeen bij de hoge prijzen voor bouw en installaties en verscherpte concurrentie niet onbegrij pelijk is. In het algemeen stuurt men het bij de industrialisatieplannen dan ook meer aan op uitbreiding van bestaande dan op vestiging van nieuwe bedrijven, mede in verband met de „know how", de risico factor jen de beschikbare leidende krachten. Meer investerings-credieten opgenomen Opvallend is in dit verband, dat van de toegestane investeringscredieten een be langrijk hoger "bedrag is opgenomen dan het vorige jaar, nl. 89 pet. tegen 70 pet. ADVERTENTIE DAG EN NACHT Na de aflossing door Hr. Ms. „Van Ga len" vertrekt 'Hr. Ms. torpedojager „Evert- sen", die tien maanden lang deel uitmaakte van de zeestrijdkrachten der Verenigde Naties, in de laatste week van April naar Nederland, waar het schip in de eerste helft van Juni wordt verwacht. ADVERTENTIE Exclusieve Coiffures - Verven - Kleur- spoelingen in prachtige natuurlijke tinten. H. WAKKER ex chef-kapper Stoomvaart Mij. Nederland GED. OUDE GRACHf 98 - TEL. 20837 Zowel de IJmuidense reddingboot „Neeltje Jacoba" als de Scheveningse „Arthur" hebben gistermiddag geruime tijd vergeefs gezocht naar sporen van een ramp, die de Britse tanker „Amithy" zou zijn overkomen. De vrees, die wij gisteren nog publiceerden, dat er op zes a zeven mijl Zuidwest van IJmuiden een scheeps ramp gebeurd zou zijn, is hiermee niet be vestigd noch ontkend, maar schipper Jaap van der Meulen van de „Neeltje" gaf ons gisteravond zeer positief als zijn mening te kennen, dat het loos alarm is geweest. Er werd weliswaar een boei gevonden en een vliegtuig van Valkenburg heeft op 52° 15 Noorderbreedte en 4' 18° Oosterbreedte een olievlek gesynaleerd, maar dit zegt nog niets: de boei kan wel overboord ge slagen zijn en olievlekken drijven er zo veel op zee. Wrakhout is er beslist niet gevonden. Inmiddels kwam van de Engelse kust bericht, dat de „Amithy", die van Rotter dam naar Stanlow onderweg was, daar gesignaleerd is en dat alles wel aan boord was. Het was geen Noors, maar een Engels schip, dat nog niet in Lloyds geregistreerd werd. ADVERTENTIE TEL. 11493 LANGE VEERSTRAAT 10 DE ..SLEUTELSPECIALIST' Nachtdienst apotheken Th. A. Klinkhamer. Koninginneweg 69, telefoon 11596. Grijsseels en Van Hees, Lange Veerstraat 19. telefoon 11000. Frans Hals-apotheek. Frans Halsplein 1. telefoon.11180. per 31 Dec. 1949, hetgeen natuurlijk mede verband houdt met de gestegen prijzen, waardoor enerzijds meer geld nodig is voor uitbreiding en anderzijds minder eigen middelen beschikbaar zijn, doordat de fi nanciering der voorraden belangrijk gro tere bedragen vraagt. De recente emissies zijn daar ten overvloede om het te be wijzen. De Herstelbank sloot in 1950 voor f 81 millioen contracten af (v. j. f 85 millioen). Toegezegd waren op die datum f 140 mil lioen, in behandeling f 130 millioen (v. j. resp. f 21 en f 57 millioen), ten opzichte van het vorig jaar een belangrijke ver meerdering. De chemische nijverheid staat wat de credietbehoeften betreft aan de kop, daar na volgt de metaalnijverheid met aanver wante bedrijven, daarna verkeer, daarna handel. De sector scheepvaart onderging o.m. een uitbreiding. Export- fi nanciering De Bank heeft zich in het afgelopen jaar bezig gehouden met exportfinanciering, o.a. in samenwerking met handels- en scheepshypotheekbanken wat betreft de scheeps- en wagonbouw. Voor exportfinan ciering: is een afzonderlijke instelling in oprichting. Voorts verstrekt de Herstelbank credie ten aan kleine en middelgrote bedrijven, welker financiering moeilijke kanten hoeft. Men overweegt een nieuw credietvorm toe te passen en wel in die zin. dat door de Herstelbank credieten worden verstrekt, die zullen worden achtergesteld bij be paalde crediteuren, terwijl in bepaalde gevallen een variabele rente zal worden geheven, welke afhankelijk zal zijn van de bedrijfsresultaten. Ook beweegt de bank zich in enkele ge vallen op de emissiemarkt en heeft zij een bijzondere credietverlening voor bouw en inrichting van bepaalde hotels op zich ge nomen. Winst twee millioen hoger Wat de resultaten van de Herstelbank betreft kan worden vermeld, dat een winst werd behaald van f 12.3 millioen (vorig jaar f 10.2 millioen), uitkomend op een bruto-rendement van 4.09 pet. (v. j. 3.40 procent). De directie is er zich van bewust dat dit rendement te bescheiden is, gezien de risico-'s van het bedrijf. Deze vragen een krachtige reservepositie, waarop de bank dan ook aanstuurt. Zij betaalt weder om alleen de verplichte (en door de staat gegarandeerde) 3V2 pet. op de preferente aandelen en gebruikt de rest van de winst voor afschrijving op debiteuren en voor reservering. Van de credieten is echter 20 procent gedekt door staatsgaranties; de eigen reserves der bank, groot f 18.6 mil lioen, dekken van het restant nog ruim 9 procent. Het verslag bevat tenslotte een uitge breid en interessant overzicht van de ont wikkeling van het Nederlandse bedrijfs leven in al zijn geledingen. Horecapersoneel Het hotel-, café en restaurantpersoneel heeft bezwaar tegen de door de Federatie van werkgeversorganisaties in het Horeca bedrijf gegeven interpretatie van de Maan dag in werking tredende nieuwe regeling van lonen en andere arbeidsvoorwaarden voor het Horecabedrijf. In een persconferentie hebben vertegen woordigers van de Unie van Bonden van hotel-, café- en restaurantgeëmployeerden daarvan mededeling gedaan. Het bezwaar richt zich tegen de door de federatie gedane mededeling, dat het wen selijk geacht wordt, dat het publiek zich bij het in werking treden van de nieuwe loon regeling, houdt aan het door elk bedrijf vast te stellen en bekend te maken bedie ningsgeld, dat een percentage is van het be drag, verschuldigd voor logies of vertering. Het hotelpersoneel is van mening, dat het publiek niet moet werden geadviseerd zich te houden aan het vastgestelde bedie ningsgeld, maar dat het, op dezelfde wijze voort moet blijven gaan met het geven van een fooi, zoals het zulks tot nu toe deed, dat er dus voor het publiek in feite niets ver andert. Het hotelpersoneel noemt de zekerheid, welke er thans is ontstaan door de garan- tie-inkomensregeling en het feit, dat de fooi thans bedieningsgeld wordt, een grote morele winst. Het acht de vastgestelde ga rantiebedragen voor het personeel dat op bedieningsgeld is aangewezen ongeveer 60 °/o van het personeel echter te laag. Deze garantiebedragen zijn, aldus werd meegedeeld, nog berekend.op het bedie ningsgeld en nog niet opgetrokken tot de loonhoogte van de in dit bedrijf vergelijk bare andere groepen van personeel. Gezegd werd, dat men het publiek niet opeens moet suggereren om het bedieningsgeld maar te reduceren tot de vastgestelde per centages, want dan zijn de garantie-inko mens te laag. Volksmuziekschool Welke bezwaren men gaandeweg ook heeft ontwikkeld tegen de zogenaamde vrije richting in de dans, die omstreeks de eerste wereldoorlog vooral van Duitse zijde algemeen in zwang werd gebracht, één ding is zeker: zij maakt het mogelijk de bewegingskunst ook door dilettanten te laten beoefenen. De beantwoording van de vraag of er artistiek-overtuigende resulta ten mee bereikt kunnen worden, hangt ge heel af van de persoonlijkheid, de evoca tieve macht, van de vertolker. Maar hoe dan ook: aan de nog steeds in populariteit toenemende Volksmuziekschool voor Haar lem en omstreken wordt hierin les gegeven door mevrouw To Venema, die daarmee tegemoet komt aan het verlangen van nu reeds tachtig meisjes (en één jongeman) om de vreugde van het dansen aan den lijve te ondergaan. Dit onderwijs heeft boven dien ten doel door het kweken van inzicht de belangstelling voor het ballet te bevor deren en het begrip voor het wezen der muziek te verdiepen. Al met al betekent het volgen van deze lessen een aangename en gezonde besteding van de vrije tijd, die er tevens toe kan bijdragen het lichaam harmonisch te ontwikkelen en de beheer sing daarvan te doen toenemen. Gisteravond gaven vijftig van deze leer lingen in de Stadsschouwburg een fleurige demonstratie van hun vorderingen, die in de met familieleden en kennissen gevulde zaal veel hartelijke bijval oogstten. Er zat een voortdurend stijgende lijn in het pro gramma, dat begon met een onweerstaan- baar-charmante parade der beginnelingen. Van de later optredende meisjes waren er sommige die al zeven jaar de lessen volgen en in die tijd een niet geringe vaardigheid RAAMVEST 29 Telefoon 14810 ADVERTENTIE Vraagt bij ons aan. Wij geven alle gewenste inlichtingen. hebben verworven. Dat bleek bij voorbeeld uit de aardige, hoewel buitengewoon slor dig uitgevoerde „Mazurka" op muziek van Delibes en uit de aanstekelijke zwier van de veel steviger op de benen staande Annen-polka van Johann Strauss. Leuke nummers waren ook de Schaat senrijders-wals van Waldteufel en het droomtafereel van het meisje en de guitige kabouters. Eén van de elfjes trok in het bijzonder de aandacht door haar van talent getuigende solistisch optreden. Maar het was bepaald onverstandig en onjuist om haar op de teenspits te laten dansen. Nu en dan waagt mevrouw Venema zich bui ten haar eigenlijke terrein, zoals bleek uit de kwasi-klassieke pas-de-deux op „Lie- bestraum" van Liszt, echter met een vreemdsoortig resultaat. Overigens is dit streven niet zo onbegrijpelijk, want de ex- pressionnistische improvisatie liet duidelijk de ontoereikendheden van de vrije metho de zien: het overeind-komen uit de liggen de beginhouding was heel lelijk. In het al gemeen moest men trouwens constateren dat er vooral aan het in elkander over vloeien van de verschillende bewegingen dezer rhythmische gymnastiek nogal wat ontbreekt. De eentonigheid van het fladde- x-ende armzwaaien werd eveneens te zelden door zinrijke variaties doorbroken. Deze opmerkingen behoeven echter niets af te doen aan de waardering voor dit in ieder geval zeer nuttige onderwijs. Verder mag niet ongezegd blijven dat de aankle ding, zowel van de uitvoerenden als van het toneel, van goede smaak getuigde. D. K. ADVERTENTIE Voor het genootschap Nederland-Enge- land heeft de heer Bernard Hollowood gis teravond in Brinkmann een lezing gehou den over de geschiedenis van het blad Punch, honderdtien jaar geleden opgericht met het doel een blad te maken, dat nooit of te nimmer een meisje zou doen blozen. In dat lange bestaan is Punch meer gewor den dan een blad alleen, het is een instel ling, zoals het Britse leven er trouwens meer kent. Zo verankerd is Punch aan de Britse tradities van de laatste eeuw, dat er een rilling van verontwaardiging door de lezers ging, toen een nieuwe hoofdredac teur het onlangs bestond om het omslag te veranderen, al bestond die verandering al leen maar uit een tikje rood op het costuum van mr. Punch en Toby en een ronde rand om de tekening, die 100 jaar geleden door Dickie Doyle werd gemaakt. Overigens houden de redacteuren van Punch het lang uit bij het blad, want zij worden voor het leven benoemd op 1 April. Het blad heeft in totaal slechts zes hoofd redacteuren gehad en zestig leden van de redactie. Die redactie wordt eigenlijk ge vormd door degenen die het recht hebben één keer per week om de „Punch table" te zitten, een oude tafel, waarvan het blad overdekt is met de initialen van deze heren. Daar zijn roemrijke initialen bij, zoals die van Thackeray. De spreker van deze avond kon dan ook met trots gewagen, dat ook zijn initialen in dit eerbiedwaardig hout staan gekerfd. Men moet Punch overigens niet zien als louter een grappig blad, want Mister Punch heeft in zijn lange leven vaak felle cam pagnes gevoerd om sociale misstanden op te heffen. Een bepaalde politieke kleur heeft het blad niet en in de redactie zitten momenteel conservatieven, socialisten, libe ralen, onafhankelijken en één communist. De spreker illustreerde zijn betoog met de projectie van een aantal beroemde politieke en andere tekeningen uit het blad. Na afloop van de lezing was de heer Hol lowood enige tijd te gast bij de sociëteit Teisterbant. ADVERTENTIE l wié K ARTSEN- EN APOTHEKERSDIENST Van Zaterdagmiddag tot Maandagmorgen 8 uur wordt de artsendienst van de doktoren in Bloemendaal-dorp waargenomen door de arts J. J. Westenburg, Zuider Stationsweg 12. Bloemendaal, telefoon 22261. De apothekersdienst voor Santpoort-sta tion, Bloemendaal en Overveen wordt van hedenavond 6.30 tot Zaterdag 24 Maart aan staande verzorgd door de Bloemendaalse apotheek (Mej. M. E. Reyers), Bloemen- daalseweg 85, Bloemendaal. telefoon 22181. Vandaag herdenkt de heer C. Hoogestein het feit, dat hij zestig jaar werkzaam is bij de firma D. Hogenbirk en Zoon. Op een bijeenkomst van firmanten en personeel was ook aanwezig de burgemeester van Bloemendaal, jhr. mr. C. J. A. den Tex. Deze deelde de jubilaris mee, dat de Ko ningin hem had toegekend de zilveren ere medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Namens de firma sprak de heer H. Ho genbirk, namens het personeel de heer N. Vrenegoor en verder heeft de heer C. Meyerink gesproken. De toepraken gingen vergezeld van geschenken. Vrijdagmiddag reed een een-en-twintig jarige jongedame per auto op de Lage Duin en Daalseweg te Bloemendaal. Naast haal lagen op de bank boeken welke begonnen te schuiven. De bestuurster wilde de boe ken weer goed leggen met haar rechter hand en hield met haar linkerhand het stuur vast. Zij verloor de macht over het stuur en het gevolg was, dat de auto in de langs de weg liggende vijver reed. Het water was niet diep. De jongedame kon uit de auto stappen en de wal bereiken. Later is de auto op het droge getrokken. ADVERTENTIE Van ouds bekend. Tel. 14609 Officieel Philips - reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM PARIJS. (Reuter). De delegaties van Frankrijk, West-Duitsland, Italië, België, Nederland en Luxemburg zullen Zaterdag of Maandag de ontwerp-overeenkomst in zake het plan-Schuman paraferen, zo is te Parijs op het bureau voor het plan- Schuman bekend gemaakt. Ofschoon de parafering reeds enkele malen aangekon digd en uitgesteld werd, is er ditmaal re den om aan te nemen, dat het einde van de eerste fase van dit plan bereikt is. De reden hiervan is dat de regering te Bonn, Woensdag aan de geallieerde Hoge Com missie een plan heeft doen toekomen be treffende de decentralisatie van de West- Duitse staal- en kolenindustrieën, dat de instemming heeft van de Franse delegatie voor het plan-Schuman en van de Ameri kaanse regering. Volgens de bereikte overeenstemming zullen de grote Duitse kolen- en staal- trusts ontbonden v/orden in 24 onafhan kelijke ondernemingen, waarvan de groot ste 2 millioen ton staal per jaar zal pro duceren. Bovendien zal het aantal kolen mijnen, dat aan staalmaatschappijen be hoort en dat deze maatschappijen voor rang geeft bij de levering van kolen, ver minderd worden tot 18 procent van de ko- lenproductie in het Ruhrgebied tegen 56 procent voor de oorlog. Zodoende zou de gehele Europese staalindustrie een behoor lijk aandeel in de West-Duitse kolenpro- ductie kunnen krijgen. De kolenverkoop- organisatie zal geleidelijk worden ontbon den en het ligt in de bedoeling dat zij ge heel verdwenen zal zijn op 1 October 1952. Nadat de ontwerp-overeenkomst zal zijn geparafeerd, zal zij nog door de regerin gen ondertekend en door de parlementen geratificeerd moeten worden. De politieke vraagstukken zullen op een conferentie van de zes betrokken ministers van Buitenlandse Zaken geregeld moeten worden. Deze vraagstukken hebben be trekking op de leden van het suppra-na- tionale gezagsorgaan, de, samenstelling van het zes-landen parlement, waaraan het hoge gezagsorgaan verantwoording schuldig zal zijn en dergelijke punten. Het Zandvoortse strand steekt zich weer in zomertenue. Elk jaar tegen Pasen wor den in de badplaats alle zeilen bijgezet om binnen enkele dagen een fleurig „seizoen- strand" klaar te kunnen hebben. Door het dorp rollen wagens met materialen naar de zee-kant. Strandpachters verschijnen met schop, hamer en zaag, er wordt „ge zand" en er verrijzen badhokjes en con sumptie-tenten. Ook de vlaggemast wordt weer op haar oude plaatsje gezet. Hoog opgeladen wagens met strandstoelen vol gen en dan is men gereed om de voor- jaars- en zomergasten te ontvangen. Vrij dag kwamen de eerste stoelen op het strand en als nu het schrale voorjaars briesje nog wordt verdrongen, zullen ook spoedig de eerste gasten komen. Daar re kenen de Zandvoortse strand-exploitanten zo'n beetje op en ze willen daarom ook voor de Paasdagen gereed zijn. GEEN SPREEKUUR De burgemeester der gemeente Zand voort zal op Woensdag 21 Maart a.s. geen spreekuur houden. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Cornelia Hendrika, d. van G. Zwemmer en E. Keur; Melati, d. van G. J. Bijlaard en W. S. A. Kuh: Eva Antonia, d. van B. C. Keeken en A. Hanicakova; Frede- rik Dirk. z. van M. Halderman en H. Telman. ONDERTROUWD: F. A. M. Heller en A. van den Bos. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten voor artsen worden op 18 Maart waargenomen door dr. A. J. van Ravenswaay. Zandvoortsclaan 70, tel. 27913 en dr. G. S. Nout, Camplaan 20. iel. 28763. Wijkverpleging: Zuster L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, tel. 17662. Geopende Apotheek: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206208, tel. 28320. Politie en brandweer: tel. 28850. Tuinbouw en Plantkunde Op de jaarvergadering welke door de af deling Bennebroek van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde Vrijdagavond in „Oud Berg en Dal" werd gehouden, sprak de voorzitter, de heer J. Bijl van Duyvenbode, zijn teleur stelling uit over de matige belangstelling, in het bijzonder van de jongeren onder de leden. Het jaarverslag van de secretaris wees uit dat het ledental iets is teruggelopen en thans 89 bedraagt. Daarna hield de heer Ter Hark, chef tuinman bij de gemeente Hillegom, een causerie over het snoeien van bomen, hees ters en rozen. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt op 18 Maart waargenomen door dr. G. Manschot, Rijksstraatweg 18, tel. K 2502 430. Politie en brandweer: tel. K 2502 203. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Johanna Maria, d. van P. J. de Wolf en C. van Vliet; Paulus Marinus, z. van M. L. A. Beugelsdijk en E. Siecker; Elisabeth Antonia Maria, d. van P. van Roode en M. C. H. Lamboo; Jacobus Bernardus Maria, z. van B. P. v. d. Aart en J. M. de Groot; Catharina en Lodevica, dochters van P. C. de Jong en M. den Butter. ONDERTROUWD: G. J. H. v. d. Zwet en A. V. van der Voort; J. Veniker en G. A. Kleihorst; E. Th. Koenen en H M. W. Ko- nings; C. W. Veldhoven en M. P. Kortekaas, OVERLEDEN: Theodorus Oolders, oud 70 j. ZONDAGSDIENST DOKTOREN A.s. Zondag 18 Maart wordt de dienst waar genomen door dr. Haase, Achterweg 42, telef. 3685. PROPAGANDA-AVOND V. V. V. A.s. Maandag houdt de onlangs opgerich te VVV een propaganda-avond in de „Witte Zwaan". ZANGVERENIGING „DE LOFSTEM" De gemengde zangvereniging „De Lof- stem" geeft a.s. Dinsdag haar jaarlijkse uitvoering. ADVERTENTIE AEG Eleetrisch gereedschap Hoofdvertegcnw. Drie jubilarissen gehuldigd Bij de N.V. Gebrs. van Zanten werden drie jubilarissen gehuldigd. Het waren de heren C. Galjaard, die er 40 jaar, en P. Langeveld en Chr. Rikkers, die er 25 jaar in schuur en tuin werkzaam waren. De jubilarissen werden door een der directeuren, de heer F. Veldhuyzen van Zanten, hartelijk toegesproken en ont vingen een geschenk onder couvert. Geslaagd Mej. A. F. Koppers alhier, slaagde aan de R.K. School voor Maatsch. Werk te Breda, voor het examen Maatschappelijk Werkster. Tijdens de bloembolienbloei De Hillegomse VW betrekt dit jaar weer haar Ontvangstcentrum, annex Informatie bureau aan de Sixlaan, vlak bij de Hoofd straat en Stationsweg. Vandaar zullen ook weer de rondvaarten per trekschuit door de bloeiende velden worden gehouden. In dit ontvangstcentrum zal op bepaalde tijdstippen een bescheiden tentoonstelling, waarin de bloemen uiteraard een grote rol spelen, worden ingericht. Tevens zullen gedurende enkele weken de winkelstraten, dank zij de medewer king van de Middenstand, met bloemen zijn versierd. De mozaiekwedstrijd zal gehouden wor den op de dag van het Bloemencorso, Za terdag 21 April. Het Kinder-bloemencorso, dat Zaterdag 28 April gehouden wordt, zal des mid dags starten van de Pastoorslaan af. Kerkconcert De Chr. Oratoriumvereniging Asaf, on der leiding van Cor Kool, zal Donderdag 22 Maart een uitvoering geven in de Ge- ref. Kerk aan de Stationsweg met mede werking van Lize Schoo, sopraan en Chr. Hanegraaf orgel. Uitgevoerd zullen worden o.m. werken van Mendelssohn, ill. Psalm 42 en gedeelten uit de oratoria „Paulus" en „Elias" en Mozarts „Laudate Dominum". ADVERTENTIE zonder chauffeur BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Andreas Wilhelmus Maria, z. van P. Lemmers en J. W. Scholte; Willem Kareld Wulfert, z. van W. K. G. Floor en H. M. van Andel; Thomas Marinus, z. van M. T. de Fouw en K. de Vries; Maria Petro- nella, d. van J. B. Op den Kelder en A. C. v. Geldorp; Carolina Maria Margaretha, d. van C. L. Doeven en H. M. Jak. Elbertus Cornelis, z. van J. v. d. Berg en M. C. v. Goethem; Jan Frederik, z. van N. Wakker en J. G. v. d. Graaf; Trijntje Cornelia, d. van G. Markus en T. Balk. GETROUWD: B. v. Dueren den Hollander, 31 j. en S. J. M. Biesheuvel, 25 j. OVERLEDEN: C. C. Buurman. 2 j.; M. Betjes. 69 j., echtgenote van P. Kroon. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De Zondagsdienst voor doktoren wordt op 18 Maart a.s. voor Halfweg, Zwanenburg en omliggende polders waargenomen door dr. D. A. Rijnders, Amsterdamsestraatweg te Halfweg. Tel. K 2907 593. DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten op Zondag 18 Maart zijn als volgt geregeld: Hoofddorp: dr. Nanninga. Nieuw Vennep: dr. v. d. Weg. Badhoevedorp: dr. Bolt. Bloed voor het Rode Kruis De bloedgevers en -geefsters van het rayon Vijfhuizen krijgen gelegenheid hun bloed af te staan op Donderdag 29 Maart. Dit vindt 's avonds plaats in de Ambachts school te Hoofddorp. ADVERTENTIE Arendskerk, 15 v. Rotterdam te Bremen. Abbedijk, 15 725 m. ZO Trinidad. Axeldijk. 15 300 m. ZZO Bermuda. Alamak, 15 p. Burlings. Alkaid, 15 140 m. O Madeira. Alphard, 15 600 m. O Kp. St. Rock. Alpherat. 15 175 m. NNW Kaapstad. Amsterdijk, 15 400 m. W. Finisterre. Amstelstad, 15 375 m. ZZW Karachi. Arundo, 15 650 m. NNO Azoren. Alderaim, 15 350 m. ZW Kp. Verde. Almdi.jk, 17 n.m. Havanna verw. Armilla (t), 15 v. Haiphong n. Pladjoe. Averdijk, 15 200 m. ZZO Sable Eil. Amstelkerk, 16 v. Monrovia n. Takoradi. Alwaki. 16 v. Paranaqua te Santos. Amsteldiep, 14 pass. Bahamas. Albireo, 15 te R'dam v. Buenos Aires. Amstelveen, 17 verw. te Baltimore v. A'dam. Arendsdijk, 16 te New York v. R'dam. Aardi.ik, 15 te Galveston. Aagtekerk. 17 v. Hongkong te Manilla. Aalsum, 16 v. R'dam n. Cuba. Aldabi, 16 pass. Ouessant. Altair. 16 pass. Ouessant. Amstelpark, 17 te Suez. Annenkerk. 17 te Cochin. Akkrumdijk, 16 dwars Valencia v. Marseille. Barendrecht, 18 te Vlaardingen. Bloemfontein, 15 p. Finisterre. Bali, 16 te Probolinggo. Baud, 15 v. Sorong n. Macassar. Bennekom, 15 v. Blemen. Bengkalis, 15 825 m. ZZW Azoren. Bennekom. 16 te Hamburg. Blommersdijk, 15 540 m. NNW Flores. Breda 15 650 m. OZO Azoren. Blijdendijk, 16 te Baltimore. Bonaire, 17 te Madeira. Boschfontein, 17 te Port Said. Baarn, 17 te Pto. Chicama. Blitar, 16 in Str. Banka n. Belawan. Caltex Nederland (t). 15 p. Wight. Caltex Delft, 16 p. Burlings. Caltex The Hague, 16 p. Kp. de Gata. Celebes, 16 p. Kp. de Gata. Corilla (t), 16 v. Lissabon n. Singapore. Cottica, 15 1125 m. ZW Azoren. Cistula (t), 15 v. Calcutta n. Abadan. Clavella (t), 15 p. Gibraltar. Chama (t), 15 v. Stanlow n. Roterdtam. Cumulus (Weerschip), 15 v. station n. R'dam via Plymouth. Congostroom, 15 nra. Bij Burlings. Caltex Utrecht, 15 nm. pass. Gibraltar. Diemerdijk, 15 v. Bremen n. Antwerpen. Delft. 15 v. Pisco n. Molendo. Dalerdijk, 15 te Tacoma v. San Francisco. Eemland, 16 v. Rio de Janeiro te Ilheos. Eemdijk, 15 te Hamburg. Esso Rotterdam, 16 pass. Azoren. Farmsum, 15 600 m. O Delawarebay. Friesland, 15 te Gdanks v. Delfzijl. Gaasterkerk, 16 p. Scillys. Gadila (t). 15 1000 m. ZW Land's End. Gaasterkerk, 15 400 m. Scillys. Gaasterland, 150 m. ZZW Finisterre. Gooiland, 15 te Santos. Gaasterland, 16 pass. Ouessant, 18 verm. IJm. Groote Beer, 16 475 m. WZW. Cocoseil. Heelsum, 15 650 m. W Azoren. Houston, 15 675 m. Z ten W Azoren. Hersilia, 16 verw. Hamburg. Hector, 17 te Famagusta. Helena, 17 te Trinidad v. Batjiados. Jagersfontein, 16 v. Eastlonden n. Pt. Elisabeth. Japara, 15 v. Bombay n. Colombo. Kota Inten (repatr.), 17 bij Gibraltar verw. Kieldrecht, 15 180 m. N Massawa. Keilehaven, 15 rede Duala. Karsik ,15 te Tarruna. Klipfontein, 15 te Baltimore v. New York. Kota Gede, 19 (4 u.) aan de Hoek v. Holl. verw. Kertosono, 17 te Suez. Lekkerkerk, 16 te Rotterdam. Laertes, 16 p. Malta. Loenerkerk, 16 te Genua. Lawak, 15 180 m. NO Poeloe Weh. Lekkerkerk, 15 v. Antwerpen. Lombok. 15 1500 m. O Luzon. Leersum, 15 n.m. 300 m. NO Bermudas. Loenenerkek, 16 verw. Genua. Limburg, 16 te Kaapstad. Luna, 14 v. Lissabon. Linge, 16 pass. Dakar. Lutterkerk, 17 te Port Said. Loosdrecht, 16 bij Noordpunt Ceylon. Modjokerto, 16 n.m. te Djakarta. Marken, 15 dwars San Thome eil. Marpessa t.pass. 15 Aden. Marisa (t), 300 m. NO Rio de Janeiro. Metula (t), 15 1200 m. ZZW Azoren. Meerkerk, 16 verw. Melbourne. Modjokerto, 16 te Djakarta v. Macassar. Muiderkerk, 15 pas. Elba Cape. Manoeran, 1? pass. Guardaful. Meliskerk, 16 v. Aden. Muiderkerk, 17 te Suez. Maas, 17 v. Paramaribo n. Mobile. Maasland, 17 te Montevideo. Madoera, 16 dwars Siberut. Nelly (repatr.), 15 pass. Finisterre. Nigerstroom, 15 v. Bordeaux n. Dakar. Nestor. 16 v. Jaffa n. Antwerpen. Noordam, 16 600 m. O. Kp. Race, verm. 20 aan de Hoek van Holland. Ondina (t), 16 te Aruba v. Curacao. Overijssel. 15 200 m. ZO Brisbane. Oranjefontein, 16 v. Southampton. Odysseus, 15 v. Triëst. Oranjestad, 16 v. Dover. Omala, 15 pass. Engano eil. Ootmarsum, 17 pass. Ouessant. Oranje, 16 675 m. O. Guardafui. Oranjefontein, 17 pass. Ouessant. Polydorus, 15 1025 m. ZZW Azoren. Poseidon, 15 775 m. Z New York. Prins Alexander, 15 375 m. ZZO Kp. Race. Prins Willem II, 15 300 m. Flores. Prins Willem IV. 15 pass. Finisterre. Prins Maurits, 16 bij Gibraltar. Prins Willem v. Oranje, 16 nm. te Antwerpen. Rempang, 16 p. St. Maria. Rijn, 15 v. Huil n. Rotterdam. Ridderkerk, 16 dwars Lissabon. Rossum, 15 v. Vlissingen n. Padang. Roma (repatr.), 14 nm. v. Colombo. Roepat, 16 v. Aden. Slamat, 16 p. Perim. Schie, 13 v. Houston n. New Orleans. Sarpedon, 16 te Curagao verw. Schiedijk. 15 15 m. N. Miami. Sommelsdijk, 15 875 m. WZW Azoren. Stad Breda, 9 te N. Westminster v. Alberni. Sibajak. 17 p. Thursday Eiland. Stad Dordrecht, 15 te Gibraltar. Stanvac Djirak (t), 15 v. Belawan. Stanvac Talang Akar (t), 16 te Djakarta. Stad Arnhem, 15 p. Finisterre. Sunetta (t), ca. 16 te Colombo verw. Samarinda, 16 te Semarang. Sarangan. 15 nm. v. Djakarta te Pladjoe. Slamat, 15 nm. v. Djibouti. Sibajak (emigr.), 15 650 m. ZZO. Torrestr. Stad Maastricht, 15 te Vlaarlingen, verm. 17 v. Vlaardingen n. Savona. Sarangan, 16 te Pladjoe. Salland, 16 dwars Lissabon. Soestdijk, 18 te Galveston v. Baltimore. Titus, 15 v. Alexandrië n. Beyrouth. Taria. 15 n.m. Kaap de Gata. Tjibadaj. 15 360 m. Z, Osaka. Tomini, 15 300 m. NNO Bermuda. Tero, 15 dwars Baia. Tiberius, 15 Pt. of Spain n. Inagua. Tibia, 15 bij Trinidad. Trompenberg, 15 v. Galveston n. Brownsville. Themisto, 16 p. Wight. Tankhaven III, 15 v. Panang. Tosari, 15 rede Macassar. Trajanus, 15 te Aruba. Utrecht, 15 325 m. O Dondra Head. Venus, 14 v. Tunis n. Gibraltar. Volendam (emigr.), pass. 16 Dover. Winterswijk, 15 1200 m. ONO Sombrero. Willemstad, 16 v. Aruba n. Salaverry. Westerdam, 15 480 m. O Kp. Race. Weltevreden. 16 p. Gibraltar. Waibalong, 15 v Djakarta n. Palembang. Waterland. 15 bij Vitoria. Winsum 18 verw. A'dam v. San Juan. Westland, 15 te Santos. Willem Barendsz, 15 nog ca. 675 m. v. Kaap stad. aldaar ca. 18 verw. Wilem Ruys, 16 v. Southampton. IJssel, 15 660 m. ZW Lands End. Zaan, 15 v. Norkiping n. Kalmar. Zeeland, 16 p. Holtenau. Zeeland, 16 verw. Suez. Passagiers-, troepen- en emigrantenschepen Oranje, verm. 29 te Amsterdam. Ravello (Laura), 10 te Singapore Himalaya (p. en o.), 14 te Port Said. Joh. v. Oldenbarnevelt, verm. 28 v. A'dami n. Australië. Groote Beer. verm. 21 te Fremantle, ca. 13 Apr. v. Djakarta n. A'dam. alwaar 5 Mei verw. Nelly, verw. 18 Mrt. A'dam. Calstel Bianco, verm. 20 v. Djakarta n. A'dam, alwaar 14 April verw. New Australia, verm. 2 April v. Djakarta O- A dam, alwaar 25 April verw. Cheshire, verm. 28 April v. Djakarta n. A'dam, alwaar 29 Mei verw. Sibajak, verm. 27 Mrt. v. Djakarta n. R'daim, alwaar verw, 21 April. Wilem Ruys. verm. 5 April te Djakarta, ca. 12 April v. Djakarta n. R'dam, alw. 3 Mei verw. Atlantis, 23 Mrt. verw. R'dam v. Soerabaja Dorsteshire. verm. 26 Mrt. v. Djakarta n. R'dam, alwaar 27 April verw. Kota Inten, ca. 22 Mrt. te R'dam, verm. 7 April v. R'dam n. Indonesië. Skaybryn. verm. 2 April v. Djakarta n. R'dam, verm. aankomst 25 April.

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 10