In één dag retour Zilveren Pensioenfonds van de N.Z.H. kreeg gift van één millioen gulden Kort en Bondig Nieuwe tarieven voor „De Kennemer Duinen' MAANDAG 19 MAART 1951 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT BOEKHOUDMACHINES? automatisch Automatisch berekenen en Stroom van hartelijke woorden en goede gaven voor de jubilaris f GROTE KERK Ds. B. v. Ginkel onderwerp JUDAS Het ongeluk te Vogelenzang Jubileum M. N. Pollé Heinekens verhoogt dividend tot 8 procent Zomer-vacanties te Haarlem De broodprijs te Haarlem Johan Boskamp en Johan Kaart als „Potasch en Perlemoer" De Kennemer Toneelkring speelde „Gouden Regen'7 SCHEEPVAART Zandvoort Puzzle-rit voor motorrijders NALDESTEENWERF" ASFALTONA RALEIGH Fa C. VAN MAREN WOENSDAG 21 MAART Dr. L. D. Terlaak Poof v. DOORN's WONINGINRICHTING GASREPARATIE HILARIUS-FOTO-KINO Vogelenzang Haarlemmermeer opent 9t tennisseisoen ADVERTENTIE Geheel ejectrisch en volledig afdrukken van saldi Automatische tabulatie en kolommenkiezer Direct aftrekken ook beneden □ul in alle registers mogelijk Register-totalen altijd en vergroot afleesbaar Minder bedieningshandles dan een standaard-schrijfmachine. Hoofdkantoor AMSTERDAM Spuistraat 320-324 - Tel. 31719-31302-31848 In een der zalen van restaurant Brink- jgann aan de Grote Markt is Zaterdagmid dag onder grote belangstelling het vijf-en - twintigjarig bestaan van het Pensioenfonds van de Noord-Zuid-HoIIandse-Vervoers- maatschappö op luisterrijke wijze gevierd. De directeur van de N.Z.H., de heer J. J. Jurrissen, die tevens beheerder van liet fonds is, ging vooraan in de rij van de velen die dit heuglijke feit niet onopgemerkt voorbij wilden laten gaan en met een stroom van goede gaven en hartelijke woor den van hun warme sympathie getuigden, door mee te delen dat de N.Z.H. besloten had het jubilerende fonds een bedrag van één irJ'Iioen gulden te schenken. Hierdoor wordt het'tekort da," ontstaan is tengevolge van de eerste vijf-procent-loonsverhoging gedekt. Bovendien zullen de weduwe-pen sioenen, die tot dusverre ten hoogste één- en-dcv'.ig procent konden bedragen, nu on- afhar.k-Jijk van het aantal dienstjaren wor den v-rhóogd tot veertig procent. Werk nemer en werkgevers zullen voortaan één procent meer aan premie betalen. De lieer Jurrissen kon een uitgebreide schare vertegenwoordigers van werk nemers- en werkgeversorganisaties, depu taties, alsmede een groot aantal genodigden welkom heten toen hij om ongeveer drie uur de viering van dit gedenkwaardige jubileum ineztte met een uitvoerige her denkingstoespraak. Hartelijke woorden De heer G. Steetskamp, die vervolgens de plaats achter de katheder innam, zei het geen. gemakkelijke taak te vinden om van de blijdschap over het koninklijk geschenk te getuigen. Hij bracht zijn warme erkente lijkheid aan het college van commissarissen over, die het bedrag hebbenmoeten voteren. De heer J. Geerts schilderde hierna het wel en wee van het fonds en sprak zijn waardering uit over de hechte samenwer- BINNENLAND Vanmorgen is in Rotterdam een negen jarig meisje bij het oversteken van de Jonker Fransstraat door een vrachtauto aangereden. Het meisje overleed onmid dellijk. Een driejarig meisje uit Voorschoten dat sinds Zaterdagmiddag ,werd vermist, bleek in een sloot achter het klooster Blij- dorp verdronken te zijn. Voor het komende seizoen zijn Coba Keiling en Wim Hoddes bij het Rotterdams Toneel geëngageerd. De Bond voor bedrljfsautoverkeer in Nederland heeft bereids bij regering eri volksvertegenwoordiging geprotesteerd tegen de- in de regeringsverklaring afgekondigde belasting op motorvoertuigen. De Koningin en de Prinsesjes Beatrix en Irene hebben Zondag in de Tesselschade- kerk te Hilversum, een Paasspel, opgevoerd door de Vrijzinnig Christelijke Jeugdcen- trale van de Nederlandse Protestantenbond bijgewoond. Het spel, geschreven door mej. ds. H. J. W. Modderman, behandelde op een voudige wijze de gebeurtenissen uit de Lijdensweek. Een 22-jarige kantoorbediende uit Koog aan de Zaan reed Zaterdagmiddag op zijn motorfiets in Zaandam twee fietsers aan, die ongedeerd bleven. De motorrijder zelf kwam daarbij echter zeer ongelukkig ten val en is Zondagmorgen in het ziekenhuis overleden. Het Regiment Veldartillerie Prins Mau- rits, dat thans gelegerd is te Oldebroek, zal per 31 Maart naar Harderwijk worden over geplaatst. HAARLEM EN OMGEVING De heer E. H. J. Bos uit Heemstede slaagde aan de Gemeente-universiteit van Amsterdam voor het candidaatsexamen theologie. By de opsomming van alle evenementen, die het Centrumcomité „Koninginnedag" op 30 April en 5 Mei organiseert, hebben wij de medewerking van de Koninklijke Lieder tafel „Zang en Vriendschap" onder leiding van Jack P. Loorij aan de gratis volkscon certen in de Gemeentelijke Concertzaal ver geten te noemen. Die fout zij hierbij, onder aanbieding van onze verontschuldigingen, hersteld. Zondagmiddag om kwart over (wee is de zevenjarige D. D. D. ter hoogte van de Houtmarkt in het Spaarne geraakt. Zijn vader bracht hem op het droge. B. en W. van Bloemendaal zullen deze week geen spreekuur houden. Mr. F. P. Th. Rohling, wethouder van Onderwijs en Perso neelszaken, zal op 30 Maart geen spreekuur houden. Prof. dr. ir. W. Schermerhorn heeft op een bijeenkomst van de Vereniging van Ciyiellandimeters en geodetische ingenieurs, die in Utrecht werd gehouden, gewezen op het grote belang van internationale organi satie voor zijn vakgenoten. De heer K. R. Jonker uit Haarlem slaagde aan de Leidse Universiteit voor het doctoraal examen Nederlands recht. Aan de Leidse Universiteit slaagde de heer P. J. Swens uit Haarlem voor het doctoraal examen Nederlands recht. Burgerlijke stand van Haarlem HAARLEM, 17 Maart 1951 GEHUWD: 17 Mrt, F. Engel en E. A. Beu geling; F. Hage en C. de Crauw. BEVALLEN van een zoon: 10 Mrt, W. M. Gortvan der Zon, 2 z.; J. VerhageStaal; P. C. Roosvan der Stam; A. Schipperde Graaf; M. B. M. Schoemaker—Schippers; 17 Mrt, K. KoudijsOorebeek; C. G. Pootjes —Broers BEVALLEN van een dochter: 15 Mrt, L. M. BorghoutsBeijsens; 16 Mrt, M. Bot- tenheft—Verloop; H. M. Bes—Disséldorp; 17 Mrt. E. de NieuweKoole. OVERLEDEN: 15 Mrt, M. Simons—Dekker. 1 j., Orionweg. king die steeds tussen de Commissie van Bijstand en de directie heeft bestaan. Vooral de heer Jurrissen bracht hij hulde voor de wijze waarop deze de belangen van het fonds behartigt. De oud-directeur van de N.Z.H., ir. J. Burgersdijk, haalde herinneringen op uit het verre verleden en zei te willen gewagen van een Stadhouderlijk en een Koninklijk tijdperk van het Pensioenfonds, waarbij hij het tweede tijdperk als het Koninklijke be stempelde. Mr. B. A. Brouwer, cher afdeling perso- neelfondsen van de Nederlandse Spoor wegen, bracht de gelukwensen van de N.S over, waarna dr. ir. J. Nieuwenhuis namens de N.V.T.O. het woord voerde. Voorts spraken nog de heer K. Korbijn, namens de Bedrijfsunie Vervoer, de heer H. Eysendijk namens de gepensionneerden, de heer L. van der Vijver namens het Jubi leum- en Ondersteuningsfonds „Ons Be lang", de heer P. Dicker namens de Be- drijfscommissie, de heer P. Hoekstra na mens de P.C.B. en de heer J. Holllinga namens het personeel van de groep Zuid holland. De oudste weduwe die van de N.Z.H. pensioen ontvangt, sloot de lange rij van sprekers, waarna de heer Jurrissen een dankwoord sprak. Tal van sprekers lieten hun gelukwensen van een fraai ge schenk vergezeld gaan. ADVERTENTIE Hedenavond 8 uur: Organist: HERMAN NIELAND. Verlagingen en meer mogelijkheden Naar wij vernemen luiden de nieuwe toegangsprijzen, die per 1 April voor het nationale park „De Kennemer Duinen" zullen gelden als volgt: Dagkaarten 25 cent (was dertig cent), voor kinderen van 5 tot 12 jaar tien cent (was vijftien cent). Maandkaarten: f 1.25 plus tien cent voor het Natuurfonds. kinderen van 5 tot 12 jaar: zestig cent zonder verhoging voor het Natuurfonds. Verder worden er nu ook jaarkaarten verkrijgbaar gesteld tegen vijf gulden per jaar met vijftig cent voor het Natuurfonds. en gezinskaarten (voor een onbeperkt aantal gezinsleden) tegen f 12.50 per jaar met een gulden verhoging. De ruiterkaarten kosten vijf gulden per maand met een gulden voor het Natuur fonds en 25 gulden per jaar, waarop dan een rijksdaalder voor het meergenoemde fonds komt. Het verkeer op het Frans Halsplein te Haarlem Overwegende, dat het -gewenst is een wachtverbod te hebben voor de aan de hui zenzijde gelegen helft van het weggedeelte aan de Noordzijde van het Frans Halsplein, hebben B. en W. bepaald, dat het verboden is op dat weggedeelte voertuigen te doen of te laten staan, anders dan voor het onmid dellijk in- of uitstappen van personen of voor het onmiddellijk laden of lossen van goederen. Omtrent het ongeluk met de twee auto bussen der Noord-Zuid-Hollandse Vervoer maatschappij op de Vogelenzangseweg te Vogelenzang, waarbij Zaterdagmorgen ze ventien personen gewond werden vernemen wij, dat de chauffeur van de bus, komende uit Haarlem, een shock heeft opgelopen. Hij zat bekneld en een gedeelte uit de bus moest worden gesloopt, om hem te bevrij den. De meeste gewonden warén dames, die uit Noordwijk kwamen en in Haarlem en omgeving werken. Zij liepen wonden aan het gezicht op en een van hen moest en kele tanden missen. Voor zover de gewon den niet met een andere bus de weg konden vervolgen zijn zij met particuliere auto's naar huis gebracht. De autobussen zijn in de loop van de morgen naar Haarlem gesleept. Zaterdag is de heer M. N. Pollé, die veertig jaar bij de posterijen werkzaam was, in tegenwoordigheid van het perso neel op het kantoor aan de Baljuwslaan gehuldigd. De directeur van het postkan toor, de heer C. Bakker, overhandigde de oorkonde voor veertig jaren trouwe dienst en een gratificatie. Namens het jubileum fonds bood de voorzitter, de heer P. Koo- men, een geschenk aan. Verder spraken nog de chef van de pakketpostafdeling en een besteller. De Heineken's bierbrouwerij-maat schappij N.V. te Amsterdam heeft over het boekjaar 1949'50 na afschrijvingen ad f 3.474.289 (v. j. f 2.440.598) een saldo winst behaald van f 2.122.779 (vorig jaar f 1.722.405), waaruit een dividend van 8 wordt voorgesteld (6 procent). Aan de reserve diverse belangen wordt f 100.000 (f 300.000) toegevoegd. Beginnen dit jaar op Zaterdagmiddag 14 Juli Door B. en W. van Haarlem is bepaald dat dit jaar de zomervacanties op alle scho len (dus zowel voor lager-, middelbaar-, als voorbereidend hoger onderwijs) op Zater dagmiddag 14 Juli beginnen. Dit komt overeen met de wensen van hét comité voor vacantiespreiding in Neder land. Verhoging zal vermoedelijk 3 cent per 800 gram zijn Naar wij vernemen is het zo goed als zeker dat de prijs van alle broodsoorten (met ingang van Dinsdag) verhoogd zal worden met 3 cent per 800 gram. Een definitief besluit wordt evenwel pas hedenmiddag door de bakkers genomen. De in het verleden (hier te lande onder meer door Cor Ruys en Louis de Bree) ge kweekte reputatie van het lachsucces „Pot asch en Perlemoer" heeft zowel Zaterdag als Zondag velen naar de Haarlemse schouwburg gelokt, waar het gezelschap van Johan Kaart deze klucht ten tonele voerde. En al liet de verzorging van de voorstellingen dan ook zeer veel te wensen, toch hebben de toeschouwers zich over het algemeen kostelijk, althans uitbundig ge amuseerd om deze bijkans onophoudelijke aaneenschakeling van Jiddische gein, die gelukkig gebleken is onverwoestbaar te zijn. Het heeft al heel weinig zin om een be schrijving van de intrige te geven, want die doet nauwelijks iets ter zake. Het gaat im mers alleen om de bij alle komische over drijving natuurgetrouw getekende titelhel den, de altijd in gemoede ruziemakende compagnons met hun onstelpbare vloed van plastische woorden. Zij werden ver tolkt door het op dit terrein als weinig an deren bedreven duo Johan Boskamp en Johan Kaart, van wie vooral de eerstge noemde een gelukkige typering leverde, die zowaar nog" iets van sfeer wist te schep pen zij het ook te weinig in de min of meer sentimentele scènes met vrouw en kind. In het tweede bedrijf liet hij wat al te duidelijk uitkomen in wezen een operette-speler te zijn. Gezegd dient trou wens te worden dat er over het algemeen teveel drukte werd gemaakt, waardoor de vertoning nogal vermoeiend werd. Dat kwam waarschijnlijk in hoofdzaak omdat men hier met een nabootsing had te doen, zodat men het er nogal eens te dik bovenop moest leggen. Johan Kaart, een ras-come- diant, gaf van Perlemoer een vermakelijke imitatie, er wél voor zorgend geen ogenblik de sympathie van het publiek te verspelen. De auteurs vaiv „Potasch en Perlemoer" zijn M.-G-lasz en L. Klein. Van de andere medewerkenden mogen Tilly Perin-Bouwmeester, Fientje Berg- hegge. Leo de Hartogh, Jan Blaaser en Ben Aerden niet geheel onvermeld blijven. Voor de rest was de rolbezetting beneden critiek. Men mag er Peter Storck wel eens op wij zen hoe de naam van de Amerikaanse stad Syracuse wordt uitgesproken. Voor de aan kleding van het toneel heeft men geen cent uitgegeven, hetgeen vervelend was voor degenen die hier ter stede wel eens voor stellingen van het amateurtoneel bijwonen, want die zagéb 'hu voor" de zoveelste keer. dezelfde schilderijtjes aan de wanden, voor zover die er althanswaren DAVID KONING. De Kennemer Toneelkring heeft in- het vorige seizoen een opvoering gegeven van „De gevaarlijke bocht" van J. B. Priestley, waarmee deze thans zo populaire Engelse auteur bijna twintig jaar geleden zijn de buut als dramaturg maakte. Zaterdagavond bracht dezelfde vereniging de juiste chronologische volgorde betrachtend het tweede stuk van deze schrijver voor het voetlicht, te weten het mengsel van blijspel en thriller onder de niets kwaad te vermoe den gevende titel „Gouden Regen" (Labur num Grove). Misschien komt het wel zover dat men zich ook aan een van de hier te lande minder bekende experimenten uit de oorlogstijd gaat wagen. „Gouden Regen" is een aardig stuk, vol amusante en sensationele wendingen, dat duidelijk de invloed van Pirandello ver raadt, getuige het telkens op verrassende wijze betrekkelijk maken van de waarheid, zij het dan dat Priestley zorgvuldig binnen de grenzen van het blijspel blijft. De Kennemer Toneelkring heeft er onder regie van N. W. Tol een verdienstelijke beurt mee gemaakt, al haalde men bij lange na niet het peil van de vorige keer met „De jonge mevrouw Barrington". Voorop moet worden gesteld dat men de omstandigheden tegen had. Strikt genomen is de toneelzaal van het gebouw Domi te Overveen voor dit doel niet bijster ge schikt, speciaal door een in dit geval scha delijk gebrek aan diepte. De belangrijke rol, die het milieu in deze comedie speelt, kon hier niet duidelijk genoeg uitkomen. De gebrekkige schikking en ook de plaats van een deur vlak bij het voetlicht maak ten enkele onmisbare effecten onmogelijk. Daar mag men de spelers natuurlijk geen verwijt van maken. In het algemeen moet tropwens gezegd worden dat men minder merkte van deze bezwaren naarmate men verder naar achteren zat. Maar ook met de typeringen was men niet zo gelukkig. De twee wezens die in de hoofdpersoon George Radfern huizen, de eerzame tomatenkweker en de interna tionale bankzwendelaar, vertoonden te weinig contrasten. Ton Jongens vertolkte deze rol met veel begrip, doch naar weers kanten niet sterk genoeg. George Presburg maakte van de parasiterende zwager met zijn kwasi-allures als man van de wereld tezeer een figuur uit een klucht van Henk Bakker, hetgeen de bedoeling niet is. Ook Greet van Opijnen zorgde als diens intrige rende echtgenote voor te weinig contrast tussen schijn en wezen. Het knappe van het stuk schuilt echter juist in de variaties op dit telkens onder andere verhoudingen terugkerende blijspel motief. Margreet Velsen-Quast en Jaap Oosterling als echt genote en mede-oplichter, pasten beter in het schema. Frans Boone de inspecteur van politie leed ook al enigszins aan hei gesignaleerde euvel, door reeds aanstonds te weinig twijfel aan zijn bedoelingen te laten bestaan. Truus Oosterhof en Feike Velsen boden geen reden tot commentaar. Ondanks dit alles was de voorstelling zeker de moeite waard. Deze critiek heeft als voornaamste bedoeling de regisseur er op te wijzen dat hij meer aandacht moet schenken aan het motief van een stuk als hij het geheel recht wil doen wedervaren." DAVID KONING. Amstelstad, 17 te Karachi. Aalsdijk, verm. 22 (6 u.) te Rotterdam. Andijk. 17 v. Antwerpen. Arnedijk, 16 te Houston. Alblasserdijk, 16 160 m. W Ouessant. Aalsdijk, 16 475 m. W. ten Z Azoren. Alderamin, 16 500 m. NO St. Paul Rock. Aletta (t). 16 v. Sorong n. Balikpnpan. Algenib, IS475 m. ZZW Azoren. Alphetat.-1(5 600 tjo ouu m. NNW Kaapstad. Amperïkn,; 16 500 m. O Guadaful. Arundü 450 m. NNO Azoren. Aagtekerk, 17 v. Hongkong te Manilla. Aalsum, 16 v. R'dam n. Cuba. -Aldabi. 161. pass. Ouessant. Annenkerk, 17 te Cochin. Alhena, 17 te Rio de Janeiro. Alioth, IB v. San Francisco n. Rio Grande. Airisteldijk, p. 17 Flores. -Amstelva'art. 19 te Algiers. Atlantis (repr.), p. 18 Kp. St. Vincent. Aagtedljk, .18 te Antwerpen. AkkruBlfljJk" 18 pass. Lissabon. Alkaid, 18 p. Finisterre. Altair. 1» p. Finisterre. Amsteldiep, 18 p. Bermudas. Annenkerk, 18 v. Cochin n. Aleppey. Axeldijjfj 18 te New York. Aardljk, 17 v. Galveston. Amstelpark, 19 v. Port Said. Ariadne,- 18 v. Genua n. Barcelona. AmsteHknd, 18 te Amsterdam. Alphard, pass. 17 Fernando. Baarn, 17 v. Pt. Ochicama n. Balbao. Boskoop, 16 v. Amsterdam n. W. Indië. Bandjermasin, 16 v. Semarang n. Pontianak. Blommersdijk, 16 475 m. NNW Flores. Bonaire, 17 te Madeira. Boschfontein, 17 te Port Said. Blitar, -17 v. Djak. te Belawan. Bloemfontein, 17 te Southampton. Barendrecht. 18 te Rotterdam. Borneo, 17 v. Hollandia n. Balipapan. Bantam, 18 v. Rotterdam n. Liverpool. Blijdendijk, 18 v. Baltimore. Camphuys, 17 v. Menado te Macassar. Castel Bianco, 15 v. Melbourne n. Djakarta. Celebes, 18 te Marseille v. Antw. Ceronia (t), 18 p. Wight. Cleodora (t), p. 17 Aroe Eil. Congostroom, p, 17 Ouessant. Cumulus (weerschip), 19 te Rotterdam. Caltex Delft, 18 v. Casquets. Caltex Nederland (t), 18 te Oporto. Caltex Pernis (t), 18 p. Pantelaria. Caltex- The Hague, 18 p. Burlings. Caltex Utrecht, (t). 18 p. Kaap Serrat. Calteex Delft. 19 te Rotterdam v. Sidon. Chama (t), 16 te Rotterdam. Diemerdijk, 17 v. Bremen te Antwerpen. Delft, 17 v. Mollendo n. Arica. Eendracht, 16 geankerd Alexandria. Erinna (t>, 16 dwars Poeloe Weh. Etrema (t), 16 p. Perim. Esso Rotterdam, 16 pass. Azoren. Ena (tb 18 te Takoradi. Eemdijk, 17 te Rotterdam. Esso Amsterdam (t), 18 te Curasao. Farmsum, 16 475 m. ZW Cape Race. Friesland, 16 350 m. WZW Azoren. Gadila, verw. 18 Land's End, daarna Rotterdam dokken. Gpasterkerk, 17 te Rotterdam. Gordias, 17 te Rotterdam. Groote Beer (emigr.), 18 960 m. NW Fremantle. Gaasterland, 18 te Amsterdam. Haarlem, 16 360 m. ZO Jamaica van Aruba. Helicon, 17 te Laguaira n. Pto Cabello. Hera, 16 250 m. O ten N Flores. Himalaya, 15 v. Suez. Hector, 18 v. Limasol te Haifa. Helena, 19 v. Trinidad n. Parimaribo. Hercules, 17 v. Eleusis Hersilia, 18 v. Hamburg n. Amsterdam. Hydra, 17 v. Amsterdam n. W. Indië. Hoogkerk, 18 te Genua. De puzzle-rit voor motoren, door de heren J. Smit Jr. en L. de Leeuw van de motorclub „Zandvoort" uitgezet, welke rit Zondagmid dag werd verreden, behoort tot de zwaarste die tot nu toe in Zandvoort werden gehouden. Het parcours ging over een afstand van 80 k.m. Doordat op bijzonder zwaar duinterrein over enkele kilometers gereden moest wor den hadden de deelnemers vele moeilijkhe den te overwinnen. Om zes uur startten bij Esplanade, ondanks het ongunstige weer, 25 deelnemers, waarvan ongeveer de helft de tocht niet volbracht door defect aan de machine. De rit eindigde in de duinen achter hotel „de-Schelp" w-aar-véél publiek- was bijeengekomen, om dè rijders de laatste moeilijkheden te zien overwinnen. Vooral het gedeelte door water bracht véél hilariteit. Voorzitter A. van Adelberg maakte de officieuze uitslag bekend, aangezien eerst enkele protesten behandeld moeten worden. De. uitslag luidt als volgt: 1. H. de Looper, motorclub „Zandvoort" op Jawa; 2. Jan Zwart m.c. Haarlem op Rudge; 3. R. Jansen m.c. Haarlem op Matchless. Expositie van tekeningen in „Esplanade" geopend In tegenwoordigheid van onder anderen de burgemeester van Zandvoort, vele raad? leden en de gemeente-secretaris, had Zate: dagmiddag in Esplanade de opening plaa: van de tentoonstelling van door ieden varr de culturele kring ,,'t Helm" vervaardigde tekeningen. Voorzitter mr. A. Merens wees er op dat de eerste expositie (in December 1950) ter kennismaking met de kring was bedoeld, doch dat op deze tweede geselec teerd werk naar voren werd gebracht. Spre ker vroeg de Zandvoortse bevolking om begrip voor de mogelijkheden en moeilijk heden van ,,'t Helm" en hoopte dat men in de toekomst de badplaats ook terwille van dit culturele centrum zou gaan bezoeken. De tentoonstelling is op een bijzondere wijze ingericht: de tekeningen zijn bevestigd aari tussen palen opgehangen visnetten. Hierop wijzende zei mr. Merens dat dezè netjes aan de palen bepaald netjes staan, zonder evenwel bedoeld te zijn als fuik om begunstigers in te vangen, hoewel de sym boliek van het net kan dienen als aansporing, want een net is nu eenmaal bedoeld om buit binnen te halen. lndrapoera, 18 v. Djakarta n. Rotterdam. Jagersfontein, 16 v. Eastlonden n. Pt. Elisabeth. Japara, 18 v. Bombay te Colombo. Keilehaven, 16 te Duala. Kota Agoeng, 16 te Penang. Kelbergen, 16 p. West v. Sardinië. Kieldrecht, 18 v. Port Said: Kertosono, 18 van Port Said. Klipfontein, 18 v. East London n. Durban. Kota Inten (repatr.), 19 (7 u.) p. Finisterre. Kota Gede, 19 te Rotterdam. Langkoeas, 16 (21 u.) bij Palembang (lichtsch.) Leerdam, 16 te Baltimore. Leersum, 16 720 m. O ten N Bermuda. Lutterkerk, 17 tc Port Said. Loosdrecht. 16 bij Noordpunt Ceylon. Laertes. 18 te Port Said. Larenberg, 17 v. Amsterdam' te Rotterdam. Linge,. 18 p. Kaap Blanco. Luna. 18 p. Ouessant. Langleescot, 18 v. Genua. Marisa (t), 16 150 m. O Rio de Janeiro. Marken, 17 rede Accra v. Amboina. Merwede, 16 300 m. W Ouessant. Metula (t), 16 1000 m. N Guadeloupe. Myonia (t), 16 350 m. N Minikoy. Manoeran, 1? pass. Guardafui. Meliskerk, 16 v. Aden. Maas, 17 v. Paramaribo n. Mobile. Madoera, 15 dwars Siberut. Maashaven, 17 v. Buenos Aires n. Rott. - Macuba, p. 17 Ouessant 22 te Kopenh. verw. Malea (t), pass. 17 Madeira. Murena. (t), 17 450 m. W Finisterre. Mataram, 16 (21 u.) pass. Kaap. Bon. Maasland. 18 te Montevideo. Molenkerk, 18 te Basrah. Muiderkerk, 13 te Pt. Said. Meerkerk, 16 te Melbourne v. Rotterdam. Nestor, 16 v. Jaffa n. Antwerpen. Noordam, 16 C-00 m. Kp. Race, verm. 20 aan de Hoek van Holland. Napoli, 14 v. Sydney n. Genua. Nieuw Amsterdam, 18 300 m. N ten W Haiti. Nelly (repatr.), 18 te Amsterdam. Overijssel, 16 v. Sydney. Ovula (t), 15 v. Miti te Singapore. Orestes, 17 nm. v. Iquique te Valpariso verw. Ootmarsum, 17 pass. Ouessant. Oranjefontein, 17 pass. Ouessant. Oranjestad, 18 in Golf van Biscaye. Ondina, 17 v. Aruba n. Gent. Oranje, 18 p. Aden. Odysseus, 18 v..Hyeka n. Messina. Plancius, 16 te Soerabaja. Prins Willem III, 17 te Tripoll verw. Polydorus. 16 1200 m. W Madeira. Poseidon, 17 p. Cape Hatteras. Prins Alexander, 16 575 m. O Kp. Sable. Prins Willem II, 16 840 m. W ten Z Scillys. Prins Maurits, 16 bij Gibraltar. Prins Willem v. Oranje, 16 nm. te Antwerpen. Prins Pb. Willem, 17 v. Rycka n. Sfax. Prins Willem IV, 18 te Rotterdam. Rijn, 1.7 te Rotterdam v. Huil. Roepat, 16 v. Aden. Raki, 18 v. Djakarta n. Palembang. Ridderkerk, 18 p. Ouessant. Roebiah, 18 v. Singapore. Roma (repatr.), 17 550 m. OZO Socotra. Singkep, 16 te Amsterdam. Saroena (t) 16 v. Miri te Pladjoe. Sarpedon, 16 n.m. v. Parnpatar. Stad Schiedam, 16 300 m. W ten Z Azoren. Sar an garf, 16 te Pladjoe. Soestdijk, 18 te Galveston v. Baltimore. Samarinda, 18 v. Semarang n. Belawan. Sarangan, 18 te Palembang. Scherpendrecnt, 18 te Sidon v. Djakar. Schiedijk, p. 17 Bermuda. Sliedrécht (t), p. 18 Cape Bon. Stad Arnhem, 18 te Huelva. Stad Breda, 16 v. Vancouver n. Los Angeles. Stad Maassluis, pass. 18 Ouessant. Stentor p. 18 Lissabon. Surriento, 15 te Melbourne v. Genua. Salland. 19 te Las Palmas. Schie, 17 v. New Orleans n. Laguaira. Sommelsdijk, 22 te Londen. Stad Leiden, 17 bij Low Archipel. Separoea, 18 v. Amsterdam n. Perz. Golf. Stad Arnhem, 18 te Huelva. Stad Dordrecht, 17 te Setubal. Stad Maastricht, 17 v. Vlaardingen n. Savona. Tomini,. 19 verm. te Baltimore. Taria (t), 16 p. Algiers. Telamon, 16 75 m. ZO Cape May. Tibia, 16 200 m. O Trinidad. Tomini, 16 275 m. N Bermuda. Tabian, 18 te Port Said. Tero, 17 p. Kaap Frio. Tiba, 18 p. Madeira. Tarakan, 18 v. Adam n. Antwerpen. Utrecht, 16 150 m. O Poeloe Weh. Venus, 16 175 m. O Bougaroni. Volendam. 18 420 m. W Scilly's. Westland, 17 in de baai v. Santos. Westerdam, lo te New York. Willem Barendsz, 18 te Kaapstad. Weltevreden, 22 (4 u.) te Ft. Said verw. Winsum, 18 te Amsterdam. Waal, 18 v. Houston n. New Orleans. Willem Ruys, 17 (20 u.) p. Finisterre. Zeeland, 17 n m. te Port Said. In. en uitwendig geasfalteer de dikwandige asbestbuizen en hulpstukken. Voor grond- en standleiding. Spaarndamseweg 48 Tel. 10072 - 15700 De parel der Engelse •Rijwielindustrie. - Ziet onze mooie collectie Sport, en Tourrijwielen BLOEMENDAALSEWEG 234 Overveen. EVANGELISCHE MAATSCHAPPIJ LUTH. KERK', Witte Herenstraat 20 Onderwerp: „Ook wü, Protestanten, erkennen Maria's hemelvaart!" Aanvang 8 uur. Toegang vrij. NED. VEREN. VAN SPIRITISTEN „HARMONIA" Secr.: Gr, Houtstraat 163II Tel. 17728 Woensdag 21 Maart, 8 uur n.m. in Geb. „Cultura", Jansstr. 83 Trance-Mediuni Mevr. P. AMELING-VOORDIJK, Rotterdam Introductie aan de zaal. MATRASSEN- EN BEDDENREPARATIE Gen. Cronjéstraat 113 - Haarlem-Noord - Telefoon 19141 Slecht gas kost geld en pan nen. Uw oud apparaat, goed gerepareerd, is beter dan een slecht nieuw. Alle merken 2 jaar garantie. Tel. 19931. Gas- rep. bedrijf „RODA" Grote Houtstraat 9. NEE. JET, je kunt zeggen wat je wilt. maar bij VAN VEEN, Zijlweg 26—28 HAARLEM heb ik de mooiste kinderwa gens gezien En.... vergeet niet, zeer lage condities en... zonder vooruitbetaling GR. HOUTSTRAAT 102, Tel. 10866. Alles voor fotö amateurs. En goedkoper. TAPIJTEN LOPERS Profiteert van onze toon- kamer-restanten: Wiltons van t 150 voor f 97.50; Imitatie Perzen van f 125 voor f 79; Mach. Smyrna's schitterende dessins, win kelwaarde f 265 voor f 195 ijzersterke lopers Perz. dessins f'S.90 en f 8.50 per meter; dekens van f 29.50 voor f 22.50; damast bed- stellen f 54. Verkoop van 9—5 uur. TAPIJTHAN- DEL „MARO" N.V., Ge bouw de Nijverheid, Jans straat 85, bij Gr. Markt, Haarlem. VOOR TWEE HONDERD GULDEN?? Welnee, voordeliger leveren wij u een prima modem he- rencostuum, zonder vooruit betaling. VAN VEEN, Zijlweg 26—28 HAARLEM SLUITING VAN HET HENGELSPORT- SEIZOEN Dé hengelsportvereniging „Nooit Gedacht" heeft het hengelsportseizoen gesloten. Zon dagmorgen werd in het clubgebouw een klaver jaswedstrijd gehouden, waarvoor het bestuur eieren ter beschikking had gesteld. R. Monkel ontving met het hoogst aantal punten, nd. 4870 de meeste eieren, namelijk 35. Daarna volgde C. v. Norden met 4810 punten (30 eieren). A. Stijnman won met het hoogst aantal marsen, n.l. 5 een extra prijs. Des avonds zijn de prijzen uitgereikt van de viswedstrijden. De voorzitter J. Apswoude won een rijwiel, C. van Norden een pols- horlogeen G. Nieuwpoort, een nieuweling op het gebied van de hengelsport, een schilderij dat het lid, de heer J. Dekker, had ver vaardigd. „HET WITTE KRUIS" De voorjaarsvergadering van de vereni ging „Het Witte Kruis" zal worden gehouden opVrijdag 30 Maart in hötel De Beurs te •Hoofddorp. FRUITTELERS De vergadering van de Ned. Fruittelers organisatie Kring Rijn en Amstelland zal worden gehouden op Woensdag 21 Maart in De Landbouw te Hoofddorp. Ir J, Bos zal een causerie houden over de fruitteelt in Amerika, ook zal de film „Washington State Apples" worden vertoond. PAASSPEL DOOR KINDEREN. Onder leiding van mejuffrouw J. Hagen werd.Zondagavond in het gebouw van de Doopsgezinde Gemeente te Hoofddorp door kinderen van de Zondagsschool een opvoe ring van het Paasspel „De Kinderen van Jeruzalem" door ds. H. J. W. Modderman, vertoond, een proefneming die zeker her haling verdient. De vele toeschouwers kwamen onder de indruk ;van de vaak verrassend zuivere cn nie.t-,zelden ontroerende voordracht. De aankleding was goed verzorgd. De tekst kennis uitstekend. a) Wit zijden piqué tennis-ensemble met losse rok, maten 34-44 b) Wit zijden piqué tennis- jurk met gekleurde applicatie, m. 34-44

Haarlem's Dagblad | 1951 | | pagina 3